R.K. School te Katwijk a. d. Rijn herdacht een kwart eeuw bestaan Visserij-bedrijfsschapsprijzen uitgereikt aan vijf bemanningen UIT DE RIJNSTREEK Vijf woningen in centrum van Sassenheim door brand verwoest UIT DE OMSTREKEN WOENSDAG 2 MAART Waardevolle stimulans voor juiste kwaliteitszorg In hotel Pomona te Den Haag kwa men gistermiddag bemanningen en hun familie van ae Nedenanase vissers schepen byeen, die door nun uitsteken de zorgen voor de kwaliteit der aoor hun senepen aangevoerde vis besiag hadden weten te leggen op de „bedryl- schapswlsselbekers", -wimpels en -oor konden. Deze beloningen, in 1947 ingesteld door het bedrijfschap voor de visserij, bestaan uit een grote zilveren wissei- beker voor de schippers, witte wimpels met twee smalle rode banen en' een in rood gevatte haring, voor de schepen, benevens oorkonden voor de leden van de bemanningen der schepen. Bij deze plechtigheid waren voorts aanwezig vertegenwoordigers van vele visserij-instanties en vakorganisaties. De gelukkige winnaars van de onder scheidingen waren voor de Katwijkse haringvloot de KW 65. schipper M. van Duin, eigenaar Parlevliets Oliehandel, voor de Katwijkse trawlloggervloot de KW 89. schipper H Schaap, eigenaar G. Schaap, voor de IJmuider trawlvloot de IJM 37, schipper A. Glas, eigenaar de I sceptisch stond tegenover het idee van een wedstrijd, mede uit de overweging, dat het economisch belang hier de grootste stimulans zou zijn, doch dat later algemeen is ingezien van welk een waarde de openlijke erkenning van ver dienste is. De tijd van gemakkelijke af zetbaarheid der producten is voorbij, en kwaliteit speelt thans de voornaamste rol. In 1948 is duidelijk gebleken, welk een belangrijke rol de visserij kan spe- 'ïen in de Nederlandse export. Natuur lijk speelt daarin ook de vakbekwaam heid van de vele andere instanties een rol, doch in hoofdzaak is de kwaliteit van onze visexport toch te danken aan de zorgen, die schipper en zijn mannen besteden aan de vis tussen vangst en afslag. Spreker wees op de factoren, die van belang zijn bij een goede gang van zaken op de schepen, waarbij de team geest wel een uiterst belangrijke rol speelt. De toegekende prijzen moeten dan ook gezien worden als 'erkenning voor het werk van de gehele bemanning, waarvan de schipper de meest verant woordelijke taak draagt en daarvoor voor een jaar eigenaar van de wis selbeker zal zijn. Spr. dankte voor de ruime medewerking, die van diverse Instanties ondervonden was bij het vaststellen van de uitslagen. Het speet spreker, dat de bemanning verdienste, die ook in andere jaren be toond wordt, hoewel dan misschien een ander schip met de wimpel strijken gaat. Na de uitreiking der onderscheidingen dankte de heer G. Kwakkelstein, reder te Vlaardingen, namens de prijswin naars voor de betoonde hulde, waarbij hfj vooral nadruk legde op het sterker economische dan sportieve karakter van deze wedstrijd om de bedryfschaps- prijzen. Voorts werd nog gesproken door de heer v. d. Wal namens de vakorganisa ties, waarna de heer Van Dijk we derom het woord nam om de prijs voor de beste visconserven uit te reiken aan de N.V. gebr. Schaap te Huizen voor het artikel haringfilet ln tomatenketchup. Daarbij wees de heer Van Dijk op het belang van een goede visconserven- industrle voor ons land en de Neder landse visserij. Ten slotte werden door de heer Ir G. J. Lienesch, directeur der visserijen, zil veren medailles, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. uitgereikt aan de Scheveningse schippers J. J. Kleyn en J. de Ruiter, die een algemeen bekende naam in de visserij genieten, door hun jarenlange dienst zonder ooit in „op- soraak" te zijn gekomen. Schipper Klevn die sinds 1893 de zee bevoer, en 36 jaren als schipoer gediend heeft, de heer De Ruiter, sinds 12-jarige leeftijd zeeman, bracht het tot 53 dienstjaren. Vermelden wij ten slotte nog de Kat- wiikse schepen, die de prijswinnaars zeer dicht op de hielen hebben gezeten. De winnende KW 65 zag zich direct ge- Drs D. J. van Dijk (rechts) reikte de bekers uit aan de winnende schippers, v.l.n.r. G. Schaap (Katwijk), P. de Jong (Schevenlngen), M. van Duin (Katwijk), mevr. Glas (die namens haar echtgenoot de prijs in ontvangst nam, nu de IJmuider Gloria op zee verbleef) en P. Keus uit Vlaardingen. V.E.M., voor de Vlaardinger haringvloot de VL 70, schipper P. Keus, eigenaar N.V. „Holland", en voor de Scheve ningse haringvloot de Sch 4, schipper P. de Jong. eigenaar C. Roeleveld. De heer drs D J. van Dijk, die na een kort inleidend woord van de heer J. Kolkman van de afdeling voorlichting van de voedingsraad te IJmuiden, het woord voerde als directeur van het be drijfschap voor visserijproducten, me moreerde hoe men aanvankelijk nogal van de IJM 37 Gloria niet aanwekig was, aangezien het schip weer was uitge varen, doch tijdens de bijeenkomst werd via de Beatrix en Scheveningen een korte groet met de schipper van de Gloria uitgewisseld, Ten slotte wees spreker de schippers en bemanningen op hun taak, nu zij voor een jaar de be drijfschapswimpel voeren. Deze taak is er voor te zorgen, dat de toekenning van de wimpel niet blijkt een toeval te zijn geweest, maar een beloning voor volgd door de KW 25 (schipper J. v. d. Plas, eigenaar NV v/h A. den Duik), de KW 19 (schipper J. Aandewiel, eigenaar D. Haasnoot) en de KW 50 (schipper C. Dubbelaar. eigenaar Viss. Dir. vh. D. Ouwehand). De winnende KW 39 werd gevolgd door de KW 84 (schipper H. Messemaker, eigenaar J. van Duin Jzn), de KW 166 (schipper H. van der Plas. eigenaar gebr v. d. Plas en Van Vee- len), en de KW 91 (schipper Jac. van Duyn, eigenaar Gebrs. Vooys). ALPHEN Onze plaatsgenoot Bernard van Leeuwen te Eist geridderd Ter gelegenheid van zijn gouden ar- beids.jubileum werd onze plaatsgenoot, de heer B. J. van Leeuwen, voor het forum van het voltallig personeel en van zijn echtgenote en kinderen, door de directie van Taminiau's Jamfabrieken te Eist, op ondubbelzinnige wijze ge huldigd en door de Koningin benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau. Per auto werd de heer Van Leeuwen en diens familie, die van Alphen aan den Ryn de reis per trein naar Eist maakte, aan de Rijksstraatweg aldaar van het station naar Hotel „Veilingver eniging Over de Betuwe" gereden, waar de familie koffie werd aangeboden. Ver volgens begaf men zich per auto naar de ruime cantine van de firma Tami- niau, waar de fabriekssirene het gehele personeel de samenkomst in de cantine lagere school wegens zijn vertrek naar Schevenlngen, met Ingang van 1 Maart. Hij onderwees o.m. ln de Franse taal. Dat deze populaire onderwijzer bij zyn leer lingen en ouders zeer gezien was; blijkt uit de vele blijken van waardering, hem de laatste tijd aangeboden. De heer Snel. eveneens onderwijzer dier school. Is met Ingang van 1 Juni a.s. aan de Bijzondere School te Veenendaal be noemd. Zoedoende verliest het hoofd dezer school, de heer M. Idema, twéé prima leerkrachten. Eerste raadsvergadering in dit jaar Maandagavond kwam de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester J. J. Steenbakker Morl- lyon Loijsen in openbare vergadering bijeen. Na opening met ambtsgebed gaf de voorzitter een overzicht van de be langrijkste gebeurtenissen in het afge lopen jaar en maakte daarbij gewag van de totstandkoming van de gemeen schappelijke regeling van het bouw- en woningtoezicht en de volkshuisvesting met de gemeenten Bleiswijk, Moerka- pelle en Zevenhuizen en het aanvangen aankondigde. Een kleine 300 man had met de bouw van 4 volkswoningen, zich in de versierde zaal verzameld, met in 1948 is begonnen met het inhalen de directieleden met hun echtgenoten, alsmede de burgemeester van Eist, toen als eerste spreker de heer W. L. Stok- huyzen, directeur van de voormalige jamfabriek te Alphen. waar de jubila ris 40 jaren had gearbeid, het woord richtte tot de heer Van Leeuwen. Vervolgens sprak de jongste directeur der firma, de heer J L. Taminiau Jr, die de technische kwaliteiten van de ju bilaris belichtte en hem ten voorbeeld stelde aan het overig personeel. Deze woorden liet spr. vergezeld gaan met aanbieding van een geschenk onder couvert. Aan mevr. v. Leeuwen werden bloemen in een vaas en een bloemen mand aangeboden. De burgemeester van Eist speldde na mens H.M. Koningin Juliana, met een toepasselijke speech het zilveren orde teken van Ridder in de Orde van Oranje Nassau op. Hierna sprak de oudste directeur de heer J. L. L. Taminiau Sr de jubilaris van achterstallige onderhoud van ge meente-eigendommen en ook in 1949 zal hiermede worden doorgegaan, opdat in 1950 slechts één belangrijk werk de volle aandacht zal opeisen, n.l. de slechte toestand van de Dorpsstraat. B. en W. deelden mede, dat de be groting 1949 in de eerstvolgende verga dering. onvoorziene omstandigheden voorbehouden/zal worden aangeboden. De gewijzigde statuten van de bouw vereniging ..Algemeen Belang" worden goedgekeurd. Vervolgens wordt besloten aan de stichting van 8 volkswoningen door deze bouwvereniging de nodige medewerking te verlenen. De rekening van de stichting Drink waterleiding ..De Tien Gemeenten" over 1947 wordt voorlopig vastgesteld met een nadelig slot van f. 5000,38, ter wijl de begroting dezer stichting voor het jaar 1949 wordt goedgekeurd. Deze De heer Van Soest pleit voor de bi bliotheek der openbare school, dcch zyn voorstel komt niet in stemming. Bij de rondvraag vestigt de heer Van Soest de aandacht op het materiaal van de brandweer in de Hogeveen. De voorzitter merkt op, dat-hieromtrent in de begroting 1949, welke in de e.v. ver gadering hopelijk zal kunnen worden aangeboden, voorstellen zijn verwerkt. De heer Van der Maas pleit voor in voering van een straatbelasting, doch niet dan by uiterste noodzaafc. BOSKOOP Pastoor Ouwendljk gaat heen. Door de Bisschop van Haarlem ls pastoor C. A. Ouwendljk alhier benoemd tot pastoor te Vlisslngen. Pastoor Ouwendljk was sedert Juli 1945 te Boskoop gevestigd. Tot zijn opvolger ls door de Bisschop van Haarlem benoemd pastoor J C. de Moei. Pastoor de Moei werd op 6 Nov. 1889 te SchagenN H. geboren. HIJ ontving 9 Aug. 1914 de H. Priesterwijding en was tot Mei 1915 assistent te Den Helder. Vervolgens was hy kapelaan te Den Helder, assistent te Bergen, kapelaan te Rijswijk Z.H. en te I Amsterdam, parochie H. Agnes. j te IJmuiden en van 1941 af was hij pastoor 19 Mei 1934 werd hil benoemd tot pastoor te Amsterdam parochie O. L. Vrouw van Lourdes. JAARVERGADERING „E.H.B.O.". De afd. „Boskoop van de Ned. vereni ging EH.B.O." kwam in de zaal „De Landbouw" in jaarvergadering byeen. Na de inleiding van de voorzitter, de heer H. Streng en de afwerking der pe riodieke werkzaamheden, benevens de benoeming van de heren T. van Heve lingen en A. Anker resp. tot secretaris en penningmeester, verkreeg de heer dr T A Hooftman uit Den Haag gelegen heid tot het houden van zyn causerie, voor de eerste hulp bij ongelukken, welk onderwerp door spr. op prettige en dui delijke v.yze werd vertolkt. Van de gelegenheid van vragen te stellen werd een dankbaar gebruik ge maakt. Uit het goede spoor Door de krach tige wind, werd Dinsdagmorgen nabij de Hefbrug een wielrijder tegen een pas serende vrachtauto geslingerd. De man kwam er goed af, doch zyn rijwiel werd geheel vernield. BODEGRAVEN VOOR DE MIDDENSTANDERS. De enige tyd geleden opgerichte plaatselijke afdeling van de Christelijke middenstand belegde Maandagavond ln het Beursgebouw een vergadering. De heer De Groot van het Economisch In stituut voor de middenstand te Den Haag sprak over het onderwerp: „Ken uw zaak". Met behulp van een grafiek uit de textielbranche legde spreker uiteen het verband tussen omzet en onkosten en wat de gevolgen en schommelingen zul len zyn als straks misschien de pryzen voor alle artikelen vrykomen. Na beëindiging van zijn betoog gaf de heer De Groot gelegenheid voor het stellen van vragen. VASTENAVOND-UITVOERING. Maandagavond gaf de RK. Am use- ments-Vereniging „TOP." haar jaar lijkse uitvoering. Ten tonele werd gebracht door het Bernardustoneel De Spelewaghe „De klucht van de brave moordenaar", blij spel in 4 bedryven door Jos Janssen. Het stuk werd vlot gespeeld en stelde voor het gevangen houden van een on schuldige moordenaar in het gevang te Deurne. De vereniging T.O P. kan dan ook op een geheel geslaagde avond terugzien en besloot met een gezellig bal. KOUDEKERK Ds Boort nam beroep naar Koudekerk aan Ds Boort van Giessen-Oudcrkerk, die onlangs is beroepen naar de vacature bij de Ned. Herv. Kerk alhier, heeft dit beroep aangenomen. ROELOF AREN DS VEEN Distributie Morgen en Vrydag vindt uitreiking plaats van bonkaarten 905 en textielkaarten. WADD1NXVEEN Na water, ook electriciteit voor buitenwijken Dat de belangen van de buitenwyken dezer gemeente niet uit het oog worden verloren blijkt uit een advies van de bedryven-commissie aan B. en W. om thans ook over te gaan tot het aanleg gen van electriciteit aan de Tweede Bloksweg. ncci o. ±j. u. x cuniiiici u oi utr juunaus Y~ j DT toe en belichtte eveneens vele goede 1S sluitend en op de post „onvoorzien kwaliteiten van hem .en wees er op hoe het de heer Van Leeuwen hierdoor mo gelijk is gebleken zich tot algemeen voorman bij de fabrikage op te werken. Spr. overhandigde de gebruikelyke oor konde. De algemene bedfyfsleider de heer N. Nip, dankte de jubilaris voor de vele goede lessen, die hy met betrekking tot het bedryf van hem mocht ontvangen. Ook spraken nog A. A van Zetten, me de namens de collega's en J. Spaan, die namens het personeel een geschenk onder couvert overhandigde. De heer W. M. van Nlerop ls benoemd tot adjunct-commies ter gemeente-secreta rie. afd. sociale zaken. BENTHUIZEN Afscheid moester Hartoog. Maandagmiddag nam meester Hartoog afscheid van de leerlingen der bijzondere I bruikleerolokalen. is f.4305 geraamd. Voorts wordt besloten met de N. V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten per 1 Me) a.s. een geldlening aan te gaan ten bedrage van maximum 47.000 gulden. Na een opgewekte discussie, waarbij het voorstel van B. pn W. wordt ingetrokken, wordt besloten op voor stel van de heer Dienhout. aan de Dlaatseliike afd. der E.HB.O voor het iaar 1949 een subsidie te verlenen van f. 25. Tegen stemt de S G P -fractie. Het voorstel van B. en W. om aan de Ver. ..Fen Chr. Kleuterschool te Bent huizen" over 1948 het gem eentely k sub sidie van f. 4.50 op f. 7.50 te brengen wordt z,h s. aangenomen. Het bedrag per leerling voor 't open baar e.l.oals bedoeld in art. 55bis LO. wet 1920 wordt voor 1949 vastze- steld op f. 25.10 voor leerlingen in eigen en op f 21,22 voor leerlingen in Ook hst schoolhoofd jubileerde en deelde in de hulde Gisteren was het de grote dag voor het RX. deel te Katwijk a. d. Ryn in verband met het feit dat 25 jaar gele den deze school werd geopend Tegelyk vierde de heer Castenmiller zijn zilve ren jubileum als hoofd der school. Dit gebeuren werd ingezet met een Plech tige H. Mis, uit dankbaarheid opgedra gen door pastoor C. J. Hesp met as sistentie van kapelaan W. Q. Grimber gen te Haarlem als diaken en kap. van Gastelen als sub-diaken. Te half twaalf was er receptie in het Parochiehuis wat voor deze gelegenheid feesteiyk ver sierd was, terwyl ook vele bloemstuk ken prijkten van diverse corporaties Naast het R.K. Schoolbestuur en de familie Castenmiller hadden burge meester Woldringh v. d. Hoop en de gemeente-secretaris de heer D. C. O. Boekhoven plaats genomen. Het eerst sprak pastoor Hesp als voorzitter van het R.K. Schoolbestuur. Spr. herinnerde aan de voorgeschiede nis der school, n.l. het plan tot aan koop van een huis met tuin grenzende aan het eigendom der kerk. gelegen aan de Zeeweg: dat was op 6 Nov. 1904. Echter op 21 Juli 1920 kregen deze plannen vaste vorm en op 15 Oct. 1920 werd het pand aangekocht. De finan ciële moeilykheden die nog bestonden, zyn uiteindelijk overwonnen. Vervol gens werden uitvoerig in herinnering gebracht de besprekingen met B. en W van Katwyk en met de heer Baak, In specteur van het Onderwys. Op 12 Febr 1923 werd een schryven gezonden aan de raad, ondertekend met 46 handteke ningen en op 4 Maart 1923 werd een voorstel van B. en W. aan de raad om een nieuwe Katholieke school te bou wen, met 94 st. aangenomen. Op 17 Aug. 1923 had de aanbesteding plaats: laagste inschryvers waren de heren v. d. Plas en Van Rijn te Katwyk voor f. 28.000.—. Op 1 Dec. 1923 had de benoeming plaats van het hoofd der School de heer Castenmiller en op 1 Maart 1924 had de wijding en opening plaats. Een negentigtal kinderen was ingeschreven. By die opening waren aanwezig de de ken, pater v. Everdingen van het St. Willibrorduscollege, burgemeester en wethouders en de secretaris de heer Kobus, de Insp. v. h. Onderwys. Sprekers waren toen pastoor Maas, burgem. De Waal-Malefyt, de Insp. v. h. Onderwys Brants, ds Impeta, voorz. v. d. Comm. v. PI. toezicht op het L. O. Te voren had pastoor Hesp de aanwezigen, inzonder de burgemeester en de secretaris, be groet om dan te komen tot de reden waarom het goed is mee te jubileren bij dit feest en mee te gedenken het ju bileum van de heer Castenmiller; Na pastoor Hesp sprak de burgemees ter, die zeide dankbaar gestemt. te'zijn doordat hij hier mocht tegenwoordig zijn. Spr. wyst om. op de krachten die zich stellen tegen het Christeiyk on derwys. Gemeenschappeiyk moeten we vertrouwen op Hem die alles te samen bindt. Spr. wenst het Schoolbestuur toe de bloei en uitbreiding van de school tot heil van ons allen. Spr, wil ook een afzonderlyk woord spreken tot de heer Castenmiller en wyst op de belangryk- heid van zijn taak. Het lijkt alles zo gewoon, maar het is van groot belang welke plaats de leerlingen in de toe komst innemen. Spr. wenst de heer Castenmiller nog vele gelukkige jaren toe. Namens de oud-leerlingen spreekt C. Braun Jr en biedt namens deze de heer Castenmiller een cadeau aan, een heer- lyke ruststoel. Namens het oud-perso neel voerden het woord Mevr. Caspers— v. Beek en de heer P. Q. J. v. Leeuwen: als oud-leerlmg spreekt nog kapelaan W. Q. Grimbergen, die vertelt uit de overgangstyd van Openbaar naar RK. Onderwijs. En ten slotte dankte de heer Castenmiller. op de eerste plaats God voor wat Zyn weldaden. Het was niet altijd rozengeur en maneschyn, maar er was evenzo veel wat tot vreugde stemde. Spr. dankt het Schoolbestuur van voor 25 jaar en ook het tegenwoor dig bestuur voor de prettige samenwer king waarvan hy hoopt dat deze nog jaren moge voortduren. Des middags was er huldiging door de gezamenlyke schoolkinderen, ook in het Parochiehuis. Toneelstukjes, voordrachten en liederen werden ten ge hore gebracht, cadeaux werden aange boden. speeches werden afgestoken, dankwoorden gesproken. En hiermede was dan de officiële plechtigheid be ëindigd waarna het feest verder in in tieme kring werd voortgezet. Zes gezinnen dakloos door ramp die zich in één uur voltrek Sassenheim is gistermiddag door een zware brand geteisterd, waardoor niet minder dan zes gezinnen dakloos wer den, namelijk de families Van Keulen, Groencveld, Den Vogel, Tassen, Kraak en Langeveld, wonende in de Bydorp- straat. Vyf huizen zyn geheel, een woning grotendeels door het vuur verteerd, terwyl verscheidene wonin gen in de omgeving lichte brandscha de en zware waterschade opliepen. De brand is vermoedelijk omstreeks vier uur ontstaan door kinderspel met vuur op de zolder van een der woningen, onderdeel van een ruim veertig jaar geleden gebouwde boerdery met rieten dak, die laier ln een aantal volledige woningen was gesplitst. De woning waarin het vuur ontstond vormde een der uiteinden van het blok. Doordat by de splitsing geen afdoende brandbevei liging was aangebracht, o.a. doordat de tussenmuren niet tot door het.rieten dak waren doorgetrokken, kon het vuur in het kurkdroge riet boven het gehele blok gretig voedsel vinden, zelfs zo, dat het zich met byna niet te stuiten hard nekkigheid voortplantte vrijwel recht tegen de storm in. De totale aanlegkosten worden ge raamd op f. 14.700,-..De jaariykse lasten zullen zyn te stellen op f. 1459,62. waar- exenover een opbrengst wegens stroom- levering wordt geraamd op f. 823,40. zo dat per saldo een jaariyks nadelig sai- do zal blyven bestaan van f 636.23. B. en W. zyn evenwel met de commissie van oordeel, dat indien het standpunt wordt ingenomen dat alleen by een voordelige exploitatie-rekening tot aan sluiting moet worden overgegaan, deze bewoners nimmer aan de beurt komen. Op grond hiervan zullen zij aan de raad voorstellen tot electrificatie van de Tweede Bloksweg over te gaan. Indien de raad zich hiermede kan ver enigen zal het mogelijk zyn door de aanleg van een bovengronds net reeds deze zomer de Tweede Bloksweg van electriciteit te voorzien. Vrijdag behandeling gunstige gemeente-begroting De raad dezer gemeente ls bijeenge roepen voor een openbare vergadering op 4 Maart a.s. des n.m. te 2 uur. In deze vergadering zullen o.a. aan de orde komen een voorstel voor de fi nanciering van de verbetering van een 30-tal woningen van de woningbouw vereniging aan de Kerkweg, waarvan de uitvoering thans in zicht schijnt te zijn: voorstellen inzake electrificatie van de Breedeweg en de Tweede Bloks weg alsmede de behandeling van de ge meente- en bedryfsbegrotingen voor 1949, Ook voor dit jaar maakt de be groting nog een gunstige indruk. Er be hoefden geen byzondere dekkingsmid delen te worden geraamd. De algemene uitkering uit het Ge meentefonds wordt geraamd op ruim f. 90.000,- terwyl de byzondere bijdrage uit dat fonds achterwege kan blyven. Ondanks de verscheidene grotere lasten sluit de gewone dienst toch nog met een post voor onvoorziene uitgaven van ruim f 44.000 Het electriciteitsbedryf raamt een winst van f 17.000,-, maar het gasbe- dryf zal vermoedelyk f. 12.000.- tekort komen. NOORDWIjKERHOUT De collecten over de maand Februari ln de Herv. Kerk bedroegen voor de Kerk voogdij f. 111,13 en voor de Diaconie f 34.45. Wijkzuster ging lieen. Met Ingang van 1 Maart Is mej. L. Keus als wijkverpleegster naar elders vertrokken In haar plaats is benoemd mej. P. M. Hovlus, die reeds haar werk heeft hervat. Distributie. Nieuwe bonkaarten halen op Vrijdag middag voor de letters F, G en H en op Zaterdagmorgen voor de letters I, J en K RIJNSBURÜ Ongeval. Toen gisternamiddag de zoon van de heer G. v. Eykel een Indian-motor pro beerde wilde hij zijn draal nemen by de heer Vredendaal. Door de hevige wind kon bij zyn stuur niet houden met het gevolg dat de grote spiegelruit van de etalage van de heer Vredendaal werd Ingedrukt. Hier door werd hy aan zyn hand gewond. Na verbonden te zijn moest hij zich naar het Academisch Ziekenhuis te Lelden begeven. SASSENHEIM Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand Februari ingelegd f. 21.807.84 ten terugbetaald f. 22.162.75. VALKENBURG Ds Halnjé beroeran. Door ds P. Halnjé alhier^s een beroep ontvangen van de Geref. Kerk te Tiel. Burgerlijke Stand Geboren: Marina Petronella, d. van A, C. Gravekamp en P Bos: Cornelia Lydia, d. wan P. de Vries en J. Hogewonlng. Getrouwd: Pleter Cornells van Ede en Trijntje de Vries; ReiJer van Leeuwen en NeeltJe Varkevlsser. WARMOND Verpachting Gemeentelijke Eendenkool. Voor de verpachting van de gemeentë- ïyke eendenkooi hebben 19 personen Inge schreven. De laagste Inschrijver gaf een bedrag xan f. 800. de hoogste Inschrijver een bedrag van f. 3000 per Jaar aan. De gunning zal eerdaags plaats vinden. Ongeluk. De heer Nleuwveen in dienstbetrekking bij het Groot Seminarie alhier had het ongeluk bil werkzaamheden van het toneel te vallen. Hij kwam zo ongelukkig terecht dat hy een zijner benen brak. Steun Wettig Gezag. Als leder, van de plaatselyke commissie „Steun Wettig Gezag" zyn benoemd de heren jhr mr L. M. E. von Flsenne P, M. F. Smolders, H. Boer, Kapelaan A.'W- de Greef, H. W. Nyman en J. G. van Vliet. WASSENAAR JAARVERGADERING W.I.K. In het Centraal Theater werd de Jaarvergadering gehouden van de Gym nastiek- en Athletiekvereniging W.I.K. Uit het verslag van de secretaris bleek van een vooruitgang van het ledental tot 443. terwyl de penningmeester een tekort moest aankondigen van rond f. 600.De aftredende bestuursleden, mevrouw Staffleu en de heren H. Lan- gerak en M. Dompeling, werden her kozen. Na afloop van het officiële ge deelte was er feest tot diep in de nacht. Waar het brandbare materiaal een maal had vlam gevat, werd het vuur door de sterke wind aangewakkerd, zo dat de Sassenheirnse brandweer'het wenselyk oordeelde reeds dadelijk na ontvangst van het eerste alarm de Leid- se brandweer ter assistentie te roepen De Leidse brandweer arriveerde eni"e' minuten na de Sassenheirnse op h°t toneel van de brand, en tegelijkenijj werd het blussingswerk begonnen Eers- In de zesde woning van het blok kon het vuur worden gestuit, zodat vyi wo ningen geheel afbrandden, en de zesde zeer,zwaar werd beschadigd. De wonin gen in de omgeving, zelfs aan de over- zyde van de straat, moesten telkenmale door het inspuiten van grote watermas sa's beveiligd worden, aangezien van tijd tot tijd overwaaiende vonken en brandende stukken riet groot gevaar opleverden Gemakkelijk was deze be veiliging niet, aangezien het water van grote afstand moest worden aangevoerd. Van de inboedels der woningen kon een deel worden gered, doch een aan- zienlyk deel ging verloren. De totale omvang van de schade valt nog niet bij benadering vast te stellen. Het drama voltrok zich zo snel, dat reeds om vijf uur de brandweren het vuur meester waren, zodat in no; geen uur tijds vijf woningen geheel en een gedeeltelijk verloren gingen. Om half zeven rukte de Leidse brand weer in om de nablussing aan de Sassenheirnse brandweer over te laten. Dit vorderde nog geruime tijï Onaer de vele toeschouwers van deze vuurzee bevond zich om. de burge meester van Sassenheim, terwijl de po litie de zware taak had, het verkeer ia de omgeving in goede banen te leiden. Naar wij vernemen werden reeds maatregelen getroffen om de eerste nood der getroffen gezinnen op te van gen. Rode Duivels A zegevieren over Londense profs Te Brussel kwam een tweede ploeg van de Rode Duivels uit tegen een Lon dense combinatie. De Engelsen gingen na de aanvang onmiddellyk tot het offensief over. De Rode Duivels lieten zich door dit begin echter niet van de wys brengen en i men al gauw het initiatief over. Na 2ó minuten spelen opende Fenton de score; "ten gunste van Londen, maar het duur de niet lang of Mermans maakte na goed individueel werk gelijk. Het veld was intussen door de regen en natte sneeuw slecht geworden, doch dit was geen belemmering voor de En gelsen om een reeks goede aanvallen op te zetten De druk op het doel van de Rode Duivels bleef aanhouden en Meert moest herhaalde malen ingrij pen. Doch ook de Rode Duivels kwamen weer aan bod, echter zonder het doel man Ditchburn al te moeilyk te ma ken. Na de rust bleven de Engelse aan vallen voortduren, maar men wist er geen profijt van te trekken. Meert, die een verwonding opliep, werd vervangen door Daenen Na een waar bombarde ment van Engelse schoten wist Thiri- fays aan de andere kant na 60 minuten, de Rode Duivels de leiding te geven De Engelsen zetten alles op alles om de achterstand op te halen, maar Daenen deed tot het einde toe zijn plicht. BOKSEN I" Joe Louis doet „troonsafstand IN JUNI GEVECHT TUSSEN CHARLES EN WALCOTT OM WERELDTITEL. Joc Louis heeft gisteren verklaard, dat hy afstand doet van do titel van wereldkampioen zwaargewicht. Louis deelde verder mede. dat hy, Arthur Wirtz en James Norris de In ternational Boxing Club hebben ge- vormd Dit nieuwe lichaam organiseert het gevecht tussen Charles en Walcoit in Juni a.s. om het wereldkampioen-1 schap. Belde boksers hebben zich ac- coord verklaard met de bepaling, d3.1 de winnaar binnen drie maanden na de wedstryd of tegen Lee Savold of te gen Gus Lesnevich zal uitkomen en met het voorstel om de titel tweemaal per jaar te verdedigen. Louis en ziJUj compagnons hebben de nodige stappen ondernomen, dat elke bevoegde uitda ger gelegenheid zal krijgen voor een ti-j telgevecht en dat de titelhouder in ae toekomst actief blyft en zich niet aan wedstryden zal onttrekken. WIELRENNEN ANTWERPSE ZESDAAGSE. De stand van de Antwerpse zesdaag se luidde hedenmorgen vroeg: 1. NaeyeDepauw 91 pnt. 2. Carrara Goussot 81 pnt. 3. Thijssen—Oc«n> 55 pnt. 4. Strem—Arnold 38 pnt. o-i Scbu-lte—Boeyen 23 pnt. 6. Buj'l—De- pr°domme 6 pnt. Op 1 ronde: 7. Peters—Pellenaers w pnt. 8. BruneelDekuysscher 126 pm- 9- GielenCapebie 100 pnt. 10 "an VlietMiddelkamp 85 pnt 11. Janssens i Fruythof 55 pnt. 12. Adriaenssens- Bruyland 21 pnt. De overige koppels hadden een acn- j terstand van 2 of meer ronden. SCHAKEN Winterwedstrijd Leids Schaakgenootschap De eerste helft van de winterweg* strijden van het L.S.G. is thans of eindigd. De eindstanden luiden: Groep I: R, H. van Dijk 6^, G Bos scha, A. A. Idema, W. H. van der NSv i en mr ir J. Westra 4, W. G. Demntfn-* aal en A. J. Rotteveel 2 en C. Kuilman llA pnt. Groep II: M. Bloem 5, dr P. C. van Arkel, J. van Deventer, M. M. Ségaar en J. van Steenis 4M>, R. van Dam J Boot en D. de Jong 3V4, H. Hessels 2 pnt. j Groep III: A. Mulder 5%. Chr. v. J Heuvel 5, F. J. Hooftman en Th. v. Q- Oord 4%, P. v. d. Bosch en A. F. O Zandvliet 3, A. G. de Kier 1% en r. Kuiper 1 pnt. n Groep IV: P. S. Anes 5^, P. A. C. ij Verstra a ten 5. F. Lane el en A. Scrwrs 4%. G. de Jong 4. M. J. A. Dieben M F. v. Rossum 2 en R Yntema 0 P- In het tv^ede gedeelte van de j stryd vormen de bovenste vyf 1 oude eerste groep, dus Van Dijk. Bos scha, Idema. Van der Nat, mr ir tra en prof. Van der Woude de nieuwe hoofdgroep. Voorts zyn nog 3 groepen van 10 SP®" Iers gevormd.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 6