DE NIEUWE BONNEN r Vorstelijke vacantiegaiigers in Sankt Anton Nieuws uit Sankt Anton Radio-programma 87ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 10 Februari 1949 Tweede Blad No. 26614 Prinsesjes maken 's morgens schoolwerk Wanneer komt Moeder...? Speciale correspondentie) Aan de spoorlijn van Bucht aan de Zwitserse grens naar Insbruck lipt Sankt Anton, een lief klein plaatsje, dat met het daaraan grenzende ge hucht Sankt Jakob mee slechts 1700 inwoners telt. Er is een druk verkeer in de kleine straatjes tussen de nogal kris kras geplaatste vrijstaande hui zen. wit gepleisterd, blinkend in het zonlicht. Een kabelspoor brengt hon derden skiërs naar de top van de Galzig, de berg welks gladde helling een ideaal skigelegenheid biedt. Vesl sneeuw ligt er nog niet, een dun laagje, waar de reeds warme Febraari- i haar krachten op beproeft en met succes. Hier en daar, ook door de föhn, een warme wind, die langs de bergwand scheert, vertonen zich kale plekken. De cennebmen, waarvan gezongen wordt, dat ze steeds groen blijven, ook in de winter als het sneeuwt, staan er als zwarte, donkere reuzen op de achter mond, coulissen voor het grote toneel, dat natuur heet. Een rijkdom,' waarmee het kleine Oostenrijkse plaatsje met gulle overvloed is gezegend. Het is hier, ca: de Koninklijke familie haar vacan- tieverbüjf heeft, ver van het rumoer vin de drukke wereld, nauwelijks beke ken door de vele internationale gasten, die om de edele skisport te beoefenen, waarbij vrijmoedigheid en «nelle beslis singen gepaard gaan aan zwier en ele gance. eveneens zijn neergestreken in Sankt Anton. Zondagavond half 5 zijn Prins Bern- hard met de prinsesjes Beatrix en Irene reeds gekomen. De broeder van dc Prins, Prins Aschwin, heeft zich bü hen gevoegd. De bevolking van Sankt Anton is meer dan verheugd over zulke voor name gasten, die, het spreekt van zelf. de speciale aandacht vragen van de Oostenrijkse en Franse autoriteiten. De hotelier van Hotel Post, het voor naamste van Sankt Anton, dat veel hotels, pensions en souvenirwinkels telt, is danig in zijn nopjes. Nog meer dan vroeger zal deze wintersportplaats een internationale vermaardheid krijgen, welke hij zich al door de beroemde ski leraar Hannes Schneider heeft verwor ven, naar wie een h-uis is genoemd, waarin een winkel in sportartikelen is gevestigd, gedreven door de burgemees- ter van Sankt Anton Herman Schuier als filiaalhouder, die reeds burgemees- rer is sedert het einde van de oorlog. I In klederdracht staat hij aohter zijn toonbank en bedient zijn klanten. Evengoed echter loopt hij er tussen uit om zijn plichten als burgervader waai te nemen. Zo was hij natuurlijk Zondagmiddag half 6 aanwezig om Prins Bernhard en 1 cc oudste twee Prinsesjes welkom te I heten. In Bregenz werd de Prinsesjes reeds mimosa als Oranje-symbool aan geboden. Hier in Sankt Anton kregen sj anjers in onze nationale kleuren, haar gebracht door vijf peuters. In de vroege morgen reeds waren de Prins en zijn broer, die reeds verdien stelijk Hollands spreekt, op de helling van de Galzig aan het oefenen, daar in bijgestaan door de bekende ski- runner en -leraar Rudi Matt, de eige naar van de winkel van de burge meester, die hun de finesses, zo zij deze nog niet zouden kennen en dat valt te betwijfelen, bijbrengt. Rudi Matt heeft veel eerste prijzen gewon nen cn had succes in Oslo op de Hol- menskollen-wedstrjjd. De Prinsesjes in ski-broeken en licht blauwe truien met witte schouders, «aarover een windjack, oefenen op een helling aan de zonkant, waar twee lif ten de ski-ers omhoog trokken. ZIJ plc-eteren gestadig onder leiding van Hermann Spiesz, die zidh in het En gels verstaanbaar maakt, maar hebben veel plezier in deze sport, waarvan zij de slag al aardig te pakken hebben. Voor de pret gaat eohter de ernst des levens, daar in de morgenuren, voor men gepakt en beladen de berg opgaat, mevr. Penning haar onderwijs geeft, zedat zij door de vacantie niet ten ach ter raken. 's Avonds tegen zessen keren z\) blo zend van gezondheid terug naar Hotel Post, waar de tweede étage gereserveerd is voor de Koninklijke Familie, die nog niet compleet is. Reikhalzend wordt uitgezien naar Moeder, naar Koningin Juliana, wier komst met het zusje, Prinses Margriet, elk ogenblik wordt verwacht. Over de dag en het uur van, Haar komst hangt echter een waas van geheimzinnigheid. De persfotografen en journalisten, die straks in de gelegen heid worden gesteld om „wat plaatjes te .schieten", durven nauwelijks met de kabelbaan de Galzig op, om te genieten van de vergezichten, de hoge bergen met de lange afdalingen, waarvan de. ski-ers met duizelingwekkende vaart afglijden onbekommerd in deze wijde, witte wereld, omdat er bijna geen hin dernissen zijn. De moed ontbreekt in dubbele be tekenis, want de Koningin mocht eens onverwacht komen, bovendien zijn dc reiskosten erg hoog. Ideaal is Sankt Anton zeker, maar ten gevol ge van de dcviezcnbepalingen en de zeer uiteenlopende koersen van bank papier en de verplichte chèques zijn voor ons Hollanders met onze boter zachte guldens, de prijzen hier aan de gepeperde kant. Iedere shilling wordt enigo malen omgekeerd voor zij wordt uitgegeven. GEEN GOEDE WINTERSPORT- VOORUITZICHTEN. Tegenover de kamers van het Ko ninklijk Gezin, liggend aan de front zijde van het hotel, rijst de bergwand omhoog, waarop een tweetal kleine springschansen zijn aangebracht, doch deze schijnen niet zozeer in trek te zijn. De vooruitzichten voor goede winter sport zijn nog niet fraai. De sneeuw wegen worden nat door dooi en bevrie zen in de avond, zodat ze spiegelglad zijn. In een enkele gootpijp horen wij het water borrelen. In het gouden klare licht van de zon pakken zich wolken samen. In de avond grauw en somber. Morgen meer sneeuw? Of nevel en mist of Föhn wind, die alles wegvreet. Des kundigen zijn het er nog niet over eens en op hun gezichten lezen wij de aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid, die zegt, dat de witte wade eerder dun ner dan dikker wordt. In de eetzaal bij het diner ln Hotel Post bespreken de gasten het weer en het menu, nauwelijks acht slaand op de Prinsesjes, die in blauw zijden jurk jes met witte kraagjes en korte mouw tjes gezeten zijn, ieder aan een kant van hun vader. Er is blijdschap en vro lijkheid aan deze met rode en witte anjers versierde dis. Martin, hun Sealyterrier, met zijn ruige pootjes, tracht de aandacht op zich te vestigen door wel vijf minuten mooi te zitten, doch slaagt er niet in, zodat hij zijn pogingen maar opgeeft. De avond brengt de Prins door met het leggen van een kaartje met zijn broer en enkele dames van hec gevolg. Een enkele keer speelt hij ook een spelletje met zijn dochtertjes, die eveneens in deze „sport" groot vermaak schijnen te hebben. Als het dan eindelijk kinderbedtijd wordt en deze is later in vacantietijd. brengt mevr. Penning het tweetal OllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliilllllllllllllilUillllllllllllilHIHIIIIliill EEN GESPREK KWAM DOOR..., Dc telefoonverbinding tussen Den Haag en Sankt Anton loopt over Wenen. Dit levert nog wel eens oponthoud op. Een dezer dagen belde Z.K.H. Soestdijk op. „Ik wil de mijn vrouw spreken," zo vertel de hij, „herhaaldelijk kwam er een stem tussen uit Beograd en werd het gesprek onderbroken. Ten einde raad riep ik uit: „U spreekt wel met Hotel Post maar niet met de pers" Toen kwam het gesprek vlot door. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll naar bed. want morgen komt er weer een mooie dag en iedere dag is het „vroeg op", want het onderwijs, zoals geschreven, gaat door. Sankt Anton am Arlberg. de winter sportplaats waar de Koninklijke familie thans logeert, dankt, haar naam niet aan een berg. Deze stamt uit de tijd van de kruistochten en is gegeven aan de pas, die doorgang van Noord naar Zuid verschaft. Het ligt op de waterschei ding van Noordzee en Zwarte Zee. Het is niet alleen de natuur, die hier groot en machtig is, doch ook de historie, welke de plaats interessant maakt. Reeds bij de Romeinen was de bergpas bekend. Drusus trok er in het jaar 15 voor Christus doorheen naar Zwitser land. In 1400 was er reeds een bedrij vige zouthandel en in 1691 werd er een kerk gebouwd, aan Sankt Anton gewijd, waaraan het dorpje zijn naam te dan ken heeft. Uit dat laar dateert ook het Hó tel Post, waar de Koninklijke fami lie haar intrek heeft genomen en het merkwaardige is, dat het nog otéeds in eigendom is van de nakomelingen van de eerste eigenaar Schulgr, zoals ook de burgemeester nog heef' De Arlbergpas is thans voor auto's afgesloten. Auto's welke het plaatsje willen bereiken, worden ongeveer 15 km terug op spoorwagens geladen en zo door de 11 km. lanse tunnel gereden, welke men ook passeert als men trein uit Zwitserland aankomt. Wij zijn deze morgen per kabelbaan de Galzig op geweest. Ook Prins Bern hard en de Prinsesjes hebben daarheen een tocht gemaakt en Beatrix en Irene hebben voor haar vader de proeven van haar bekwaamheid kunnen afleggen, zeer tot tevredenheid van de Prins. Sankt Anton ligt op 1300 meter hoog te, de startplaats voor de skiërs op 2030 meter. Van hier uit kunnen kleme en grote tochten worden gemaakt, ver het weidse bergland in, waar de prachtige, zacht aflopende hellingen ideale skiaf dalingen waarborgen. Het zag er giste ren naar uit, dat het zou gaan sneeu wen. De bergtoppen in de omgeving, DE KONINKLIJKE FAMILIE IN ST. ANTON waarvan de Kuchenspitze met 3170 meter wel da hoogste is, hulden zich in een dikke grijze lucht, boven op de berg viel een natte, ha gelachtige sneeuw, guur en onbehaaglijk, die beneden in de pas, verwarmd door de Fóhn een weinig op motregen leek. De zon was weg, war. drukkend werkte op de stem ming. Nu het avond is geworden, laat de omkranste maan haar schijnsel glij den over de besneeuwde hellingen. Zal het straks, als de Koningin aankomt, toch nog zou sneeuwen, dat ook zij de ski- sport in al zijn glorie kan beoefenen? Door de inwoners worden de jour nalisten aangeklampt met de vraag: En wanneer komt Uw Majesteit? Den Haag zegt Zaterdag, wU weten het nog niet, het. kan steeds een verrassing blij ven. Iedereen spitst zich hier op de Arlberg Kandahar op 11 en 13 Maart, grote af dalingen en schlalom wedstrijden, wel ke niet alleen vele internationale figu ren zal trekken, doch ook veel publiek. DE SOVJETS DOEN HUN DUITSE GEESTVERWANTEN BELOFTEN (Van onze Parijse correspondent). Het Franse Gaullistische weekblad „Le Rassembkment" weet te berichten, dat onlangs een delegatie van voor aanstaande Duitse communisten van het Kremlin de belofte heeft gekregen, diat in geval van oorlog de sovjet-unie aan Duitse troepen de bescherming der Westeuropese landen Frankrijk, Bel gië en Nederland zou toevertrouwen. Het plan heeft bij de delegatie, schrijft het blad, een hartelijke waardering ge oogst, te meer omdat de Duitsers zich gaarne op hun ervaring beroemen Molotof moet deze belofte hebben ge daan in ruil voor een erkenning der tegenwoordige Duitse grenzen. Ook een nieuwe inlijving van Oostenrijk, bij het „moederland", moet de Duitse commu nisten door hun Russische lastgevers in het vooruitzicht zijn gesteld. In Tsjecho-Slowakije in het bijzon der. moet dit bericht in regeringskrin gen grote beroering hebben verwekt, en de premier Zapotockv, zou zelfs naar Moskou zijn genodigd, waar men bereid is hem een discrete uitleg der Russi sche plannen te geven. Ook het bezoek van Wysjlnsky aan Tsjecho-Slowakije wordt door „Le Rassemblement" in ver band met bovenstaande projecten ge bracht. (Geldig van 13 t/m 26 Februari). BONNEN VOOR VLEES. 001, 003 Vlees, 100 gram vlees. 002 Vlees. 200 'gram vlees. ALLE BONKAARTEN. 005 Algemeen, 250 gram boter, marga rine of vet. BONKAARTEN KA, KB 903. 006 Algemeen, 250 gram boter, marga rine of vet. 007 Algemeen. 400 gram kaas of 500 gram korstloze kaas. 012 Algemeen 500 gram boter, marga rine of vet. 614 Algemeen (bonkaarten 901) 500 gram sinaasappelen (reeds aange wezen). BONKAARTEN KD 903. 014 Algemeen, 125 gram boter, margari ne of vet. 015 Algemeen, 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. 619 Algemeen (Bonkaarten 901) 1 kg. sinaasappelen (reeds aangew.). TABAKS- F.N DIVERSENKAARTEN ENZ. QA QC 903. 61 Tabak, 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak 63 Tabak. 1 rantsoen sigaretten of kerftabak. BONKAARTEN ZA. ZB. ZC, ZD, ZE, MD, MF. MH 903 (bijt- arbeid, a.s. moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen van de strook E. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag II Februari worden gebruikt. De niet-aangewezen bonnen van strook i van de bonkaarten 901 kunnen wor den vernietigd. De reeds aangewezen bonnen 614 Algemeen (500 gram sinaasappelen) en 619 Algemeen (1 kg sinaasappelen) moe en uiterlijk op 12 Februari bij een handelaar worden ingeleverd. Acheson over Atlantisch pact De Amerikaanse minister van staat Dean Acheson zei op zijn perscorifer rentie, dal hij open oor heeft met be trekking tot een Scandinavisch verdrag en dat het Amerikaanse ministerie ieder standpunt in overweging wil ne men. De minister ontkende, dat, zoals de Russen beweren, het voorgestelde At lantische verdrag agressieve ooelein- den zou nastreven. Hij zei, dat hot pact past in het raam van de Verenigde Na ties. Hij zei, dat het pact juist het te genovergestelde beoogde en in overeen stemming is met artikel 51 van het Handvest, dat voorziet in de tot stand- brenging van individuele of collectieve defensie-overeenkomsten tegen gewa pende aanvallen. De minister zei verder, dat hij in verband met het pact en de bespre king hiervan voor het Amerikaanse congres voortdurend voeling hield met de democratische en republikeinse se natoren van de commissie voor buiten landse aangelegenheden. Hij sprak de hoon uit. dat het. werk spoedig voltooid mocht zijn, doch voegde hieraan toe, dat hü wenste dat in alle rust gewerkt zou worden om een volledige overeen stemming tot stand te brengen tussen alle partijen. De minister zei, dat tot dusver geen ander land een uitnodiging ontvangen had om zich bij het Atlantische pact aan te sluiten. Ten slotte zei de minister, dat hij spoedig een antwoord verwachtte van Engeland en Frankrijk op de Ameri kaanse nota's over de ontmanteling van de fabrieken in de Ruhr. (United Press). FEUILLETON Het testament VAN MEVROUW MAQUISTEN door Patricia Wenthworth. Uit het Engels vertaald door Allee Iterson. 53) Carey, in de beklaagdenbank, soheen fet toe, alsof alles opeens stil stond, hlen en Ernst Hood moeder en Geen vreemden met geen enkel gelijk, gemeenschappelijk motief om ;;ar te beschuldigen, maar in zulk een -Juwe relatie, dat Honor's vijftig dui- t-:cd pond voor beide van even groot «»ang moesten zijn.'Iedere andere ge achte werd als het ware afgedamd dit ontzaglijke feit. Naderhand zij, dat er een geboorte-acte ter ffïel was gebracht als bewijs, maar op' Jet egenblik zelf wist zij niet, wat er "n haar heen gebeurde. Het was geen lüuwte, maar eenvoudig een zich vol umen terugtrekken van de buitenwe- De uiterlijke dingen beroerden niet meer. ften zij weer tot zichzelf kwam, sprak Hugo Vane tot de jury. HOOFDSTUK XL. Het drong eigenlijk niet tot Carey r°r- Zjj luisterde naar hetgeen er ge doken werd, maar meestentijds nam de zin er van eigenlijk niet in zich tp. De verschrikkelijke spanning en de i ^uk van al deze eindeloze weken be- ^0a plotseling af te nemen. Zij gevoel- i haar gehele we>zen als het ware los- en slapper worden. Zij hoefde nu wet meer vol te houden zij kon zich Uitspannen, zich laten gaan. Woorden, 3ünen, hele passages gingen aan haar «ffustzljn voorbij en bleven daar rechts vaag hangen. r Ik stel vast, dat de aanklager vol- gefaald heeft iets te bewijzen te- pn. Juffrouw Silence. Wanneer gij ge- hecht aan de getuigenis, welke weven is afgelegd door juffrouw «went, een getuige, die geen enkel be- heeft bij deze zaak, zal het u dui- zijn, dat de persoon, die uit het ^tarnent van mevrouw Maquisten zou *'Jrden gesohrapt, niet Carey Silence maar Honor King. Wat gebeurt er niet de twee getuigen, die slechts ^cD paar dagen geleden in deze bank •'■önden en die zo positief waren in •>cd beweringen, dat mevrouw M3quis- Carey Silence had aangeduid als die haar had bedrogen, en die zij van plan was te onterven? Kan Iemand van oordeel zijn, althans na de getuigenverklaring van juffrouw Gwent, dat Ellen Bridling en Ernst Hood zich eerlijk vergisten, of schijnt het u niet, dat zij wel degelijk een reden hadden ik mag wel zo ver gaan te zeggen, dat zij een zeer duidelijke reden had den om mevrouw Maquistens woor den deze betekenis toe te kennen, of misschien zelfs haar die woorden in de mond te leggen? U zult hierin naar uw eigen oordeel te werk moeten gaan, maar u zult zich herinneren, dat de aanklager zich beroepen heeft op him getuigenis cm te bewijzen, dat Carey Silence een motief had cm de dood van mevr. Maquisten te wensen. Maar als gij juffrouw Gwent gelooften ik zie niet in, hoe gij haar niet zoudt kïmnen geloven!dan is het hele maal Carey Silence niet die dit mo tief had. Ik beschuldig juffrouw King niet, maar zij was degeen, die onterfd zou worden en het was Ernst Hood, de man, die haar achter de rug van haar tante het hof maakte en Ernst Hood's nlet-erkende moeder Ellen Brid ling, die maar al te bereid waren cm juffrouw Silence te beschuldigen. Het zal u onmiddellijk duidelijk zijn, dat deze beide personen de meest doorslag gevende reden hadden om te voorko men, dat Honor King onterfd werd. Het staat niet aan mij u een indruk te geven van hetgeen er gebeurd is ge durende het gesprek tussen mevrouw Maquisten en Ernst Hood. U zult zich evenwel herinneren, dat zij juist een brief ontvangen had van haar oude vriendin mevrouw Gwent, waarin deze haar op de hoogte bracht van de ver houding, die er bestond tussen Hood en haar nichtje, juffrouw King. Als men in aanmerking neemt wat zij allemaal voor hem gedaan had, is het dan teveel om aan te nemen, dat zij hem zijn ver raad voor de voeten gooide en hem mededeelde, dat zij van plan was een nieuw testament te maken, volgens hetwelk juffrouw King geen penny zou krijgen? Het is op zijn minst genomen van duidelijke betekenis, dat zij juist gedurende het tijdsbestek van dit ge sprek maatregelen nam om te voorko men, dat er een luistervink zou zijn, door Zuster Brayle 't huis uit te stu ren. Wat hierna gebeurde, is een kwes tie van gissen en veronderstellen, maar wij kunnen nu eenmaal niet helpen, dat wij ons herinneren, dat Ellen Bridlirag's kamer niet verder van die van mevrouw Maquisten verwijderd was dan precies de breedte van de gang. Het Is dus zeer goed mogelijk, dat er ten slotte tóch een luistervink was! Enigen van de ge tuigen hebben mevrouw Maquistsn's stem beschreven als luid en vèr-dra- gend. Het is niet mijn zaak cm uit te maken, èf en wanneer moeder en zoon elkander ontmeetten nadat het gesprek afgelopen was. Maar het is wel van belang, dat het bevestigde eerste con tact, hetwelk Ellen Bridling hierna met haar meesteres had, niet eerder plaats had dan nè. zeven uur. Er zou dus ge durende die tussentijd gelegenheid ge noeg geweest zijn voor hen beiden, cm elkaar te spreken. Maar dat is mijn zaak niet. Mijn plicht is het alleen u dit voor te leggenen u zult het natuurlijk zélf reeds gezien hebben dat aangezien het niet Carey Silence was, die mevrouw Maquisten bedrogen had, en aangezien het niet Carey Si lence was, die op het punt stond ont erfd te worden, zjj geen enkel redelijk motief had om het aan te leggen op de dood van een hartelijke en liefde volle bloedverwante, en dat hiermede de gehele zaak voor de aanklager in eenstort In een afgelegen hoekje van. haar 36). „Ha, een E^kimodorp!" riep Lummel uit, „misschien kunnen we daar wat te eten krijgen". „Stel je daar maar niets van voor", snauwde de stuurman, „want dat dorp is zo verlaten als een kippenren op marktdag en als die kerels gaan zwer ven, zorgen ze er heus wel voor, dat ze geen kruimel achterlaten. Maar kijk eens, wat hpbben we hier? Sporen! Er zijn hier nog meer mensen!" „Dat zullen de Eskimo's zijn", meen de de harpoenier. „Dat zou je wel willen hè, verstopt kluisgat van een kerel! Weet je niet, dat Eskimo's een soort sneeuwschop- nen dragen? En deze afdrukken zijn j van héle gewone laarzen. Neen, er zijn i andere mensen hier geweest, daar durf I ik een halve cent onder verwedden". Een beetje argwanend keken zij naar de verse voetsporen in de sneeuw en onwillekeurig begonnen ze iets langza mer te lopen. „Het zullen toch nietbegon de stuurman, doch hij maakte zijn zin nooit af, want van achter een igloo tra den plotseling Panda en de kapitein tevoorschijn. herinnering had Carey een mal, kin derlijk beeld van een kaartenhuis, dat ineenstortte.... de heren en vrouwen me hun kroontjes, de boeren met hun stavenklaveren, ruiten, harten en schoppenToen kwam opeens Hugo Vane's stern weer terughij sprak nu over Honor King, hoe zij de slaap kamer binnen kwam op het ogenblik 'vóórdat Nicht Honoria om haar slaap drank vroeg en die ii>nam Een van de kroongetuigen heeft onder ede verklaard, dat mevrouw Ma quisten zich op de hartelijkste wijze ge droeg tegenover het meisje, waarvan men u heeft gevraagd haar te beschou wen als degeen, die juist op dat ogen blik het voorwerp van haar verdriet en boosheid was. De kroongetuige zelf heeft u verteld, dat mevrouw Maquisten de hand van juffrouw Silence vasthield en haar met genegenheid aanzag, U hebt juffrouw Silence's verslag van deze scène gehoord. En klinkt dat niet ge heel waar? Dames en heren van de Ju ry, klinkt niet haar gehele getuigenis als de waarachtige waarheid? Zij is een jor.g meisje, en haar gezondheid is nog niet geheel in orde. Ik wil niet trachten op uw gevoel te werken door u in herinnering te brengen, dat haar gezondheid ernstig geschaad werd door vijandelijke handelingen. Ik ben er van verzekerd, dat dit volkomen overbodig is. ik releveer het dan ook alleen om net volgende te zeggen: Gelooft u, dat het mogelijk is dat dit zwakke meisje het zware en uiterst kundige kruisver hoor van mijn collega zou hebben kun nen doorstaan zonder zichzelf een ogenbiik tegen te spreken of het op te geven op een of ander punt, als zi) piet had kunnen steunen op haar volmaak te onschuld en de eenvoudige, eerlijke waarheid? Nu werd er iets in Carey wakker. Zij aacht: Ja, dat is waar.ik zou het niet tegen hem uitgehouden hebben, als ik niet de waarheid gezegd had. II;j ging voort met spreken, maar 't duurde niet lang meer. Zij hoorde hem, zorjdei te realiseren, wat hh werkelijk zeide. Zij luisterde ook niet werkelijk naar Wllbury Fossett, die een van de kort ste toespraken uit zijn gehele loopbaan hield Naderhand begreep zij, dat hij er naar had gestreefd zo weinig mogelijk te zeggen. Een krachtig profiel, een mooie stem, en Imponerende manieren zijn een nuttig bezit. Hij maakte er een rijkelijk gebruik van voor hetgeen eigenlijk een meesterlijke terugtocht was. Daarop nam hij met waardigheid zijn plaats weer in. (Wordt vervolgd) Rustig Slapen Een kinderhand is gauw ge vuld Dat gezegde stamt beslist uit de goeie, ouwe tijd. Want in de chao tische wereld, waarin de „kinderen van nu" opgroeien, staan vele kin derhandjes wijd open en zij wor den niet of nauwelijks gevuld... „W&t een tijd, wat een tijd" zou de ouwe Sientje van twee-hoog- achter zuchten Voor deze keer zijn we 't met haar eens. Kijk naar al die processen. Kijk naar de hongerlgen, de verjaagden, de mensen die van de ene dag in de andere leven. En we worden er mèt Sientje naar van Is er mooier werk dan te hel pen? Er k&n, er móet zoveel hulp ge boden worden. We hebben nauwelijks genoeg handen, om die van anderen te vullen En wélt een vreugde, als er ein delijk eens een gevuld kèn wor den! Kijk naar dit plaatje. Naar de verzaligde uitdrukking van dit kleine, door honger dik buikige ventje, dat uit die reus achtige trommel vol verrassingen van een K.N.I.L.-er iets lekkers krijgt en nauwelijks weet, wat hem overkomt! Herinnert U zich die grote trom mels. met koekjes of andere heer lijkheden, toen de bevrijding kwam en we weer eens naar hartelust konden eten? Herinnert U zich dat gevoel, ein delijk iets „lekkers" te krijgen, om er de honger mee te stillen? Weet dat er duizenden en duizenden 2ijn, die thans nog in omstandigheden leven, waaraan U slechts denkt als aan een boze nachtmerrie. Kijk naar dit ventje en ge zult weten, dat er ook voor U „werk aan de winkel" is: stuur Uw gift naar het Ned. Rode Kruis, giro nummer 3540. En ge zult vannacht rustig slapen. FANTASIO. VOOR VRIJDAG II FEBRUARI. Hilversum I (301 M.) NCRV 700: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek, 7.30: twee bekende ouvertures; 7.45; een woord voor de dag; 8,00; nieuws; 8.15: To Deum Laudamus; 8,45; Pro Arte kwartet: 9.15: ochtendbezoek bij Jonge zieken; 0.30: mu ziek bij het werk; 10.00: Walter Glese- klng, plano; 10.30: morgendienst o. 1. v. ds K. Hart; 11.00: Jascha Helfetz, viool; 11,15: Lucl Warlnga, sopraan; 11.45: gram.- muzlek; 12.00: melodieën van Strauss; 12.30: mededelingen; 12.33: NCRV-koor; 13.00: nieuws; 13.15: Vr(J en Blij: 13.45: Rotterd. Phllh. orkest; 14.40: onder dak en dan?; 15.00: Promenadeconcert; 15.40: van oude en nieuwe schrijvers; 16.00: Mexicaanse muziek; 16.40: voordracht; 17.00: hobo en plano; 17.30: de Vijf Zapa- kara's; 17.45: Sans Soucl; 18.15: het evan- .19 kwartier; 20.00: nieuws; 20.05: proloog: 20.15: Youth for Christ Rally; 21.16: een andere wereld: 22.00: Otto Dobrlndt en zijn orkest; 22.15: gram.muzlek; 22.30: NCRV-kwartet; 22,45: avondoverdenking; 23.00: nieuws; 23.15: serenade; 23.45— 24.00: zang en plano. Hilversum II (415 M.) VARA 7 00: nieuws; 7,15: muziek bij het ontbijt; 8.00: nieuws; 8.15: strijdlied; 8.18: operette- selecties; 8.50: voor de hulsvrouw; 9.00: muziek van Beethoven; 9.30: water standen; 9.35: gram.muzlek; VPRO 10.00: morgenwijding door ds A. L. Broer; VARA 10.20; cello en plano; 10.30: voor de vrouw; 10.45: Leon Combé, bariton: 11.05: de bruidsnacht; 11.25: Accordeola; AVRO. 12 00: Pierre Palla en Trio Melodia; 12.30: mededelingen; 12,33: sport en prognose; 12 45: gram.pl.; 13.00: nieuws; 13,15: me dedelingen: 13.20: The Romancers; 13.50: Peggy Lee zingt; 14.00: kookkunst; 14.20: concert der Jongeren; 15.00: boekenschouw; 15.20: Vrijdagmiddagcabaret: VARA 16 00: Johan Jong. orgel; 16.30: tussen twaalf en zestien; 17.00: filmmuziek; 17.20: wij en de muziek; 18.00: nieuws; 18.15: feleclta- tles; 18.45: marsmuziek; 19.00: denk om do bocht; 19.15: wat is het S.W.G?; VPRO 19.30: Nederland en zijn gewesten; 19.50: tien voor acht: 20.00: nieuws; 20.05: Ka mermuziek: 20.30: cursus; 20.55: zo Juist verschenen: 21.00: verzoekprogramma; 21.30: het mysterie aan de Prinsengracht; 22.00: buitenlands overzicht; 22.15: swing and sweet: VPRO 22.40: vandaag; 22.45: avondwUdlng; VARA 23.00: nieuws; 23.15: inhuwelijk en gezin; 23.3024.00: Sym- phonisch concert. AGENDA DONDERDAG: Doopsgez. Kerk: Advent-kerk. Spr. ds J. Lankhorst, 8 uur nam. Jeruël: Zwitserse Youth for Chrlst- avond, 8 uur nam. TrlanQn: K. en O. „Citizen Kane", 9.15 uur nam. Den Burcht: Jubileumavond Ned. Chr. Reisverenlgii.g. 7* uur nam. Stadszaal (kl zaal)Voordrachtavond Herm. Frentzen. 8 uur nam. VRIJDAG; Schouwburg: K. en O. Max Crolset met .Vrolijke reuzen". 8 uur nam. ZATERDAG, Den Burcht: Limburgs Carnavalsfeest. 8 uur nam. Volkshuis: Spr ir Lucasson over nieuwe vliegtuigtypen. 4 uur nam. Leiderdorp (Geief. Kerk): A.-R. Kiesver. Spr. prof. mr P. S. Gerbrandy. 2i uur nam.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 5