Verlangt U ZANDVOORT flinke facturiste Koffie voor fijnproevers! SBagersbediende en leerling 1 manl. kantoorbediende 2 manl. jongste bedienden nagekomen berichten UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMSTREKEN beursoverzicht Kou gevat? KARSOTE pub bestruat kou van twee kanten tegelijk/Per flacon 75 ct CORSELET Pieterskerkkoorsteeg 21 gevraagd aangeboden diversen SUPER WIT Gevraagd: Instrumentenfabriek Smit C.V. PTT- instrumentmakers ADVERTEERT IN DIT BLAD STADSNIEUWS WAT IS PSYCHOTECHNIEK? Voordracht van Piet 't Hart. Op uitnodiging van de R.K. Middeu- •fcandsverenigmg hier ter stede opral: gisteravond de heer Piet t Hart in de leaenveigadermg, welke in „De Turk" werd gehouden over bovenstaand on derwerp. De heer 't Hart begon met er op te wyzen, dat de oudeis aan het teven hunner kinderen tussen 10 en 16 jaar richting moeten geven. In die jaren hangt er veel van het beleid der ouders af. De schoolse wetenschap moge van betekenis zijn, daarnaast is zij niet voldoende, want de kinderen moeten opgeleid worden voor het werkelijke leven. Evenwel, vele ouders willen hun kinderen wetenschappelijk meer laten doen dan verantwoord is en dan de kinderen in werkelijkheid kunnen vol brengen. De cijfers bij de examens be haald, wijzen zulks uit. Voor het Mulo examen stranden er 75%, het HBS-exa- men wordt door omstreeks 30% gehaald. Na twee jaar Mulo behoort de volks jongen als het ware tot het gummi- boorden-proletariaat. terwijl hij na de gewone 6de klas een prima vakman had kunnen worden. Spr. ging vervolgens de Intelligentie der schoolbevolking na aan de hand van statistische cijfers en zeide. dat de mld- denstandslkinderen over het algemeen beantwoorden aan de ontwikkeling der ouders. Behalve aanleg der kinderen speelt ook het karakter en de gezinsomgeving een grote rol bij de opvoeding van het kind en om de kinderen een goede toe komst te verzekeren, moet men hen bij brengen daarvoor een offer te kunnen brengen. Verschillende omstandigheden nam spr. vervolgens nog onder de loupe en wees o.m. op de grote bevolkingsaanwas, waardoor te voorzien is. dat alle mid- denstandsjongens van het ogenblik latei- zeker geen bedrijf kunnen stichten, zo dat het aanbeveline verdient hen te spreiden en vakbekwaamheid aan te le ren middels Ambachtsschool of M.T.S., want de industrie schreeuwt om arbeids krachten. De aanwezigen volgden zijn betoog met belangstelling, getuige de levendige discussie, welke op deze voordracht volgde. BINNENLAND De zuivering van de „Telegraaf'-staf SCHORSINGEN AANMERKELIJK GEREDUCEERD. De raad van beroep voor de perszui vering heeft tevens uitspraak gedaan in de zaken van de medewerkers van „De Telegraaf" in oorlogstijd G. de Rid der. procuratiehouder bij de N.V>, „El sevier", D. A. Anema, redacteur, J. Z. van den Berg. redaoteur en J. M. Goe- demans, hoofdredacteur, F. H. J. Hol- dert, directeur en C. J. Tonneman, fun gerend hoofdredacteur van de Courant Het Nieuws van de Dag (Zie ook onder Laatste Berichten). De commissie voor de perszuivering had de volgende schorsingen uitgespro DONDERDAG 27 JANUARI ken: De Ridder 6 jaar, Anema 18 maan den, Van den Berg 3 jaar, Goedemans 4 jaar, Holdert 10 jaar en Tonneman 20 jaar. De raad van beroep heeft de uitspraak van de commissie voor de perszuivering vernietigd voor zover ontzetting is uit gesproken ten aanzien van De Ridder, Anema en Van den Berg. Op hen wordt geen maatregel genomen. Aan Anema en Van den Berg is een certificaat van geen bezwaar verleend. Ten aanzien van J. M. Goedemans heeft de raad van beroep de termijn van ontzetting teruggebracht tot een jaar, ingaande 5 Mei 1945. Aan hem is een certificaat verleend. F. H. J. Hol dert zag te zijnen aanzien de termijn van ontzetting teruggebracht tot 8 ja ren, ingaande 5 Mei 1945. Na afloop van die termijn kan aan Holdert een certificaat worden uitgereikt indien dan nog vereist door het orgaan dat daartoe dan bevoegd zal zijn. Ten aanzien van C. J. Tonneman is de uitspraak der commissie voor de perszuivering bevestigd. Foto-albums aan Kon. Familie overhandigd VAN TROEPEN IN INDONESIË. Een jaar geleden werd door de Niwin een groot aantal filmrolletjes naar de militairen in Indonesië gezonden, als mede een 1500 camera's. Naar aanlei ding hiervan organiseerde de sectie fo tografie van de dienst Welzijnsverzor- ging een fotowedstrijd, waaraan door alle onderdelen in Indonesië met groot enthousiasme werd deelgenomen. Er werd besloten uit de ingezonden foto's een selectie te maken en daarvan foto albums samen te stellen, die ter gele genheid van de troonswisseling aan de Kon Familie zouden worden aange boden. Het lag in de bedoeling dat generaal Spoor by zijn dienstreis naar ons land deze geschenken zou overhandigen. Door herhaaldelijk uitstel van deze reis, werd uiteindelijk besloten deze kostbare zending, te verschepen en over te dragen aan het Ministerie van O. G. Hedenmiddag werden de zeven al bums ten Paleize Soestdijk door de kolonel" van de generale staf K.NJ.L. W. J. van Gulik, de reserve luitenant-ko lonel G. J. Klompers, de luit.ter zee lste kl. H. J. Noppen, de majoor van het K.N.IL., H C Gravelotte en een lid van het hoofdbestuur van de Niwin, ir P F. S. Otten. aan H. M. overge dragen. Voor alle leden van het Kon. Gezin, dus ook de vier Prinsesjes, werd een album samengesteld. dat zij elkander begonnen te bekogelen mét stukken hout. Het gevolg was, dat de 16-jarige mej. M. J. alhier, dieeven- eens op de fabriek werkzaam is, een stuk hout tegen haar hoofd kreeg en hierdoor een gapende wond en een lich te hersenschudding opliep. Per auto is zij naar haar woning vervoerd en heeft zich onder geneeskundige behandeling moeten stellen. WOUBRUÜGE HET SCHRIKBAREND GROEIEND ONGELOOF. Woensdagavond heeft de heer A. P. de Jong, evangelist van de Ned. Herv. Bond voor inwendige zending in Nederland, een redé gehouden in gebouw Immanuel der Ned. Herv. Kerk. Nadat ds Hugenholtz de vergadering geopend had met eebed en het lezen van Matth. 24. sprak hij een kort woord ter inleiding, waarna hij het woord gaf aan de heer De Jong. Spreker wees er op, hoe schrikbarend groot het aantal was dergenen in een Chr land dat openlijk met Godsdienst gebroken heeft. Bij de voorlaatste volks telling bleek dit 1.274.000 te zijn! Vooral in de grote steden is dit erg, maar ook in onderscheiden provinciën van ons land, als Noord-Holland, Friesland. Groningen en Drente. Uitvoerig stond hij stil bij de vraag, hoe dit mogelijk is, waarbij hij noemde het communisme, socialisme en modernisme. Wat het laat ste betreft horen we tegenwoordig een ander geluid dan vroeger, maar toch zo lang men de lichamelijke opstanding van Christus loochent is dit niet in orde. Doch de hoofdzaak ligt in het feit, dat we zo weinig levend geloof vinden. De Kerk heeft hier een grote schuld, omdat zij het werk der uitwendige, zo wel als inwendige zending aan het par ticulier initiatief heeft overgelaten. Uitvoericr schilderde spr. de volslagen onwetendheid van mensen in de grote stad. zo zelfs dat een vrouw vraagt of God vroeger Rooms was en nu prote stant geworden is. Spr. werkt in een gedeelte van de stad Rotterdam, waar 15000 onkerkelijken wonen. Hiervoor staat hij alleen terwijl de Roomse kerk veel meer arbeidskrach ten heeft. De/Bond werkt nu op 18 Evangelisa- tieposten. terwijl eerst voor een paar jaar met 4 posten in de grote steden begonnen is. Door catechisatie, huisbe zoek, openluchtmeetings enz. tracht men de mensen te bereiken en het Evangelie te brengen BOSKOOP Voor het candldaatsexamen aan de Landbouwhogeschool te Wageningen slaagde onze plaatsgenoot de heer J B. C. van der Vis. HAZERSWOUDE Slachtoffer van ruzie Woensdag waren enige meisjes, werkzaam op een Wolfabriek te Leiden, onderling aan het kibbelen. Het liep echter zo hoog, US SE JAARVERGADERING NED. PROTESTANTEN BOND. In de Oud-Holl. zaal van „De Witte Zwaan" werd de jaarvergadering ge houden van de afd. Lisse van de N.P.B. Als voorzitster der afdeling opende mej. A. Kingma deze vergadering. Hoewel de opkomst bevredigend was, klaagde zij toch over de lauwheid welke over de afdeling ligt. Zij richtte zich met klem tot de jeugd en wekte de jongeren op deel te nemen aan het kerkelijk leven Hierna volgden de jaarverslagen waarin de gebeurtenissen van het afge lopen jaar de revue passeerden. Hec ledental bleef stationnair. De finantiëie zijde was somber. Een bedrag van f. 700 moest uit de reserve geput worden om de uitgaven te kunnen voldoen. BU monde van mevr. Dekker werd medege deeld, dat het bouwfonds f. 10.000 bedraagt. De aftredende voorzitster, mej. King ma, werd vervangen door de heer P. van Leeuwen, terwijl mevr. Veldhuyzen van Zanten van Bloemoord als nieuw bestuurslid gekozen werd. Na de rondvraag droeg de voorzitster de hamer over aan de heer Van Leeu wen, welke de scheidende presidente dank bracht voor haar werkzaamheden. NOORDWIIK Aanbesteding voorbereiding aanleg sportvelden Hedenmorgen vond ten Gemeente huize vanwege B. en W. de aanbeste ding plaats van het egaliseren van ter reinen ten behoeve van de aanleg van sportvelden en het leggen van drai- neeileidingen. Er waren acht inschrij vers, waarvan de laagste was de firma Gortenmulder te Diemen voor het be drag van f. 14.100 en de hoogste de firms Gebr. v. d. Lans te Sassenhelm voor een bedrag van f. 31.326. De gun ning werd aangehouden. BEURTSCHIPPER BULK OVERLEDEN. Op 86-jarige leeftijd is alhier over leden de heer C. Bulk Sr., de vroegere beurtschipper NoordwijkLeiden, des tijds vooral ook in de handelskringen te Leiden een zeer bekend figuur. In de latere jaren onderhield hij de dienst per auto, totdat hij het bedrijf overdeed aan zijn zoon, de tegenwoordige eigenaar van de bodedienst Bulk. NOORD VIJK ER HOUT FILMAVOND R.K. MIDDENSTANDS VERENIGING. Op uitnodiging van de R.K. Midden standsvereniging vertoonde de heer Beets van de Vereniging Nederlands Fabrikaat een aantal films over Ned. Industrieën. Na opening door de voor zitter de heer Geerlings. zette de heer Beets uiteen wat het doel van de ver toning dezer films is. Met toelichting van de heer Beets werd vertoond een film van de fabrieken van Paul C. Kai ser. Na de pauze vertoonde de heer Beets enige films over verschillende industrieën in Westelijk N. Brabant, o.a. Vlas- en suikerfabriek, bierbrouwerijen, machinefabrieken en suikerwerkfabrie- ken. De opkomst van de leden had be ter kunnen zijn op een dergelijke leer zame avond. Opmerkelijk is dat de Middenstanders immer zo weinig be langstelling tonen voor het verenigings leven, wat te betreuren is. SASSENHEIM „De Lofstem" in het zilver 28 December was het 25 jaar geleden dat de Herv. Zangvereniging „De Lof- stem" werd opgericht. Dit heuglijke feit werd gisteravond herdacht met een ju bileum-uitvoering in de Ned. Herv, Kerk onder leiding van de heer C. van der Keur uit Leiden. Medewerking verleenden mej. G. van Goeverden piano: de heer T. Kranen burg, Lisse, orgel; mej. J. Stallinga, so praan. Leiden: mevr. M. v- d. Boet~ Westergreen, alt. Haarlem: de heren Fr. Cappendijk, tenor. Den Haag en Klaas Hulsebos. bas, Leiden; G. Verschoor, de clamatie. De ere-voorzitter ds Krijkamp, her innerde in zijn welkomstwoord, dat de .Lofstem" al die jaren, zij het met korte onderbreking in de bezettingstijd, haar lofliederen had laten horen. Hfi wees op het feit. dat de heren C. van Goeverden en A. de Kwaasteniet vanaf de oprichtig lid zijn en dus ook jubileren. Voorts betreurde hij het, dat er nog zoveel ledige plaatsen waren. Hierna was het woord aan de ver eniging. Het programma bevatte slechts een 4-tal nummers, n.1. „Emmanuel". Ps 42, Ps 104 „De Kosmos" en „Landelijke Avondstond". Al muntte het programma dus niet uit in kwantiteit, de kwaliteit was er niet minder om. Alle nummers werden op uitmuntende wijze ten gehore gebracht. Alle eer aan dirigent en uitvoerenden en niet het minst aan de solisten. In de pauze werd gecollecteerd voor de verbouw der kerk. Voortaan 3 diensten in de Herv. Kerk Nu de gemeente in de laatste tijd een groot aantal inwoners er bii heeft ge kregen, doet zich de behoefte aan een groter kerkgebouw der Ned. Herv. Ge meente gevoelen. Om aan het gebrek aan plaatsruimte tegemoet te komen, zullen vanaf 6 Februari voorlopig iede re Zondag 3 diensten worden gehouden, n.l. te 9 uur, 11.30 uur en om 5 uur. Bij de dienst van 9 uur zullen alle plaatsen vrij zijn. Naar wij vernemen is de heer G. Verschoor, gemeenteraadslid, voorne mens zich In Canada te vestigen. Er bestaat grote kans dat zijn vertrek nog dit jaar zal plaats vinden. RIINSBURÜ A.R. Kiesvereniging beraadslaagde over sociaal-economische problemen De A.R. Kiesvereniging Nederland en Oranje kwam gisteravond bijeen in de Geref. Kerk aan de Voorhouterweg. De heer H. de Mooy opende als voorzitter, waarna de heer A. W. Biewenga, lid van de Tweede Kamer, sprak over so ciaal-economische problemen. Wij zijn, aldus spr., uit de armoede waarin de oorlog ons achterliet, voorlopig gered door de Marshallhulp en de nauwe -sa menwerking in de Benelux. Intern is veel bereikt door een samenwerking tussen werkgever en werknemer in het bedrijfsleven, Spr. ging na, wat de Schrift voor aanwijzingen geeft- van onze plicht in de maatschappij. Samen met de partij moet steeds in het licht van Gods woord gezocht worden naar de juiste wegen. Moeilijkheden treden daarom op, wanneer men de bedrijfsor ganisatie tot verlengstuk van de over heid gaat maken Daarbij wordt inge grepen in de rechten van het bedrijfs leven zelf Wij dienen een Christelijke organisatie te krijgen, waarin het mo gelijk is te leven bij het licht van God. De vakgroepen als overblijfsel van de oorlogsperiode moeten verdwijnen, aan gezien zij de vorming van een vrije or ganisatie in de weg staan. Deze vrije organisatie heeft de taak, van onder af de invloed van de overheid op het be drijfsleven te keren. Daarnaast moeten wij dc roeping van de overheid blijven erkennen, en tevens inzien dat in de huidige moeilijke tijd dieper overheids ingrijpen dan in normale omstandig heden noodzakelijk kan zijn. Geleide economie als zodanig afwijzen kan dus niet. Van deze zaken moeten wij ons ook als leden van de AH. Partij bewust zijn en rekenschap geven. Wij moeten mede leiding geven aan het sociaal-economi sche leven, meehelpen aan de terug keer van ons volk tot een gezonde en evenwichtige samenleving. Eovenai rust echter op ons de taak. met afwijzing van de roep om eenheidsorganisatie, de strijd te blijven voeren voor een Christe lijke organisatie tot ere van Gods naam. Naar aanleiding van vragen, die aan spreker werden gesteld na afloop van zijn belangwekkende voordracht ont spon zich nog een uitvoerige discussie over de behandelde problemen. WASSENAAR EXCELSIOR. De Muziekvereniging „Excelsior" gaf Woensdagavond de jaarlijkse uit voering voor de donateurs, waarbij me dewerking werd verleend door de Ge mengde Toneelvereniging U.D.I. De aanwezigen, die de zaal van het Ver enigingsgebouw aan de Kerkstraat ge heel vulden, genoten van een en ander kostelijk en toonden dit door hun har telijk applaus. Amsterdam, 27 Januari In de situatie was heden hoegenaamd geen verandering gekomen. Er was een bepaalde stemming, nergens vielen va riaties van betekenis op te merken. Het feit dat de R'damse Bank over 1948 een dividend uitkeert van 9%, maakte een goede indruk. De aandelen waren een paar punten beter De mededeling van de Twentsche Bank, dat over 1948 een dividend wordt uitgekeerd van 7^4% waarvan naar keuze van de houders 5% in stockdividend, sorteerde geen noe menswaardig effect. Koninklijken wa ren per saldo iets hoger, op de Scheep vaartmarkt was de koersontwikkeling onregelmatig, zonder verschillen van be tekenis. Unilevers waren een kleinigheid lager, evenals de Phüipsaandelen. Een tegenspraak der directie van het Phi- lipsconcern inzake geruchten omtrent pogingen tot samenwerking met Duitse ondernemingen, maakte vrijwel geen in druk. De bekende toonaangevende cul tuurfondsen, rubber, suiker en tabak, waren prijshoudend. De incourante Rub berfondsen waren verdeeld. De Ned. staatspapieren bewogen zich op het peil van gisteren. Aan Amerikaanse waar den wrerd geen aandacht besteed. nDonniinnDjniTiiifinninnriimnfininiiiiniiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiriiniiniiiininüijDriiniiiiiiiuiniiiininiiiii.inuiiüuiüjiii bijzonder fraaie en soliede zalmkl. broché, versterkte bustevorm en voorstuk, lange zijpanden van ge breide elast. 4 jarretelles. OQ50 6 punten mm w Filialen te: AMSTERDAM, HAARLEM. ROTTERDAM. ARNHEM, APELDOORN. EINDHOVEN. TILBURG. DEN BOSCH. UTRECHT. AMERSFOORT. LEIDEN. HILVERSUM. DEN HAAG, GRONINGEN iiifimiïHiiiiön LEIDEN: Breestraal 99-101. muiDUiJiiDinLLWiiiuuiruiiniiniiiinniiinnniiiuiiiuiiiiijiii!iiiirdi!iüci]i'j!i!!j!iii!i: PIMIHIIIID lste HYPOTHEEK gevraagd, plm. 5 mille op Herenhuis. Herenweg te Warmond, opp. 333 M-\ Huur f600 p. j. Br. met aanb. aan: Renzen, Bilderdijkstraat 46, Den Haag. het ALLERBESTE VLEES en 150 GRAM op een bon? Dan naar Prima gekookte rookworst Fijne rauwe rookworst Pekelvlees Rookvlees. GEVRAAGD voor directe indiensttreding op fabriekskantoor Leeftijd boven 21 jaar. Bekendheid met boekhouden strekt tot aanbeveling. Brieven met opgave van verlangd salaris en referenties onder nummer 3714. Gevraagd zelfstandige liulp 1/d. huishouding, van goede getuigen voorzien. Aanmelden na 6 uur 's avonds. Kort Rapenburg 17. Leiden. Blscuitblikben te koop gevr. gebruikte doch ln goede staat zllnde halve of hele blikken of bussen. Brieven Bur. v. d Blad onder No. 7864 k. Werkster gevraagd, voor Donderdag-, Vrlidag- en Za terdagmorgen. Aanmelden Haagwcg 16. vóór 3 uur des middags. Vloerkleed en cososloper. pl.m. 6 meter (belde vooroor logs) door particulier gevr. Br. Bur. v. d Blad No. 7869 k Gevraagd zlt-slaapkamers (met pension) voor twee da mes Brieven Bur. van dit Blad onder No. 7875 k Werkster gevraagd voor Donderdag en Vrljdaemorgen, van 912 uur. H. de Vrlesstraat 5. Speelgoedfabriek vraagt thuiswerksters voor borduur- en stikwerk. Voor goede krach ten regelmatig werk. Brieven Bur. van dit Blad No. 7885 k SS Jn ff rouw met dagelllkse werkkring, zoekt zlt-slaapka- mer met Dension liefst met hulselilk verkeer. B11 voorkeur ln Lelden-Zuld Brieven: Drlpnlassenweg 72. Katwilk *°n Zee. £2 Gevraagd net zelfstandig meisje voor dag of dag en aacht. Cobetstraat 85. Gevraagd net handig meis je. pl.m. 17 Jaar van halfne- gen tot twee uur met mid dagmaal. Aanmelden tussen 5 en 8 uur. Groenhovenstraat 24. Naaiwerk gevraagd. Brieven Bur. van dit Blad No. 7899 k. Uitgebreide collectie v.o. kant.- en kofferschrllfmachl- nes hand- en trapnaalmachl- nes. porseleinen eetserviezen vloerkleden. lopers Perz. kleedjes etc. Prinses Marlan- nelaan 209 Voorburg Oud goud tegen de hoog ste waarde. In „De Goed kopere Zaak" Goud. zilver, horloges. Specialiteit: verlo vingsringen. Ie kla6 reparatie- Inrichting. S. v, d. Water, Haarlemmersitraat 185. Telef. 24469. Zonder punten. Prima kamgaren costuums. ln alle maten voorhanden. Heren- en JoneenswlnterJassen. recenjas- sen. colbertjasjes, werkbroe ken. Sterk verlaagde prijzen. Oudste adres v. Leiden. G. L. Groenewegeu. L. Raamsteeg 5. Tel. 23759. Aangeboden voor 1 Febr., voor heer. b. b. h. h„ kleine zit-slaapkamer met pension, stookgelegenheid. gebruik van badkamer. Te bevragen tus sen 92 en 57 uur. Rllnsbv120 2 x bell. Dierenvrienden. Pracht zwartdek Herder, jonge Her ders. Foxterrler. Witte Keesjes Prima kanarle?s. broednoppen vogelkooien, nostdvilven hon den dulvenmanrien. bonrien- lllnen borstels kammen, dui ven voer. kippenvoer enz. Teunlssen. Levendaal 28, Telef. 22053. Lelden. H „Roslne" geeft de hoogste prijs voor goud. zilver en Ju welen. Grote keuze ln verlo vingsringen gouden, zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken. Steenstraat 16. Telefoon 26854. Postduiven. Te koop. we gens te drukke werkzaamhe den, ml|n gehele hok postdui ven. 20 srt. Zaterdag na 12 u. en Zondag. Jac. v d. Wal. Achthovenerweg 3. Leiderdorp. B Te koop smoking, maat 50 —52. zo goed als nieuw, stof vooroorlogse kwaliteit. Marislaam 45. 2 x bellen. B Te koop Chevrolet Luxe '44. gesloten, gerevideerde mo tor. loopt prima, f. 1750. Jan Beekvelt Salonwagen. Bulska de 44. Amsterdam. M Biedt zich aan vergevor derde banket-bakkersknecht, leeftijd 25 J.. v. g. g. v. Alleen voor de banketbakkerll I Om geving Lelden of Alphen! Brieven aan Hondsddllk 17 A-. Koudekerk a/d. Ri|n (Z.H.). M Tc koop een nieuwe h.- tweedjas. z. p. en een wollen babycape en Jasje (rose). Borneostr. 37; Lelden. B Eiken plano aangeb... Duits merk, Hellbronn. tegen elk aannemelllk bod. Geen opko pers. Brieven Bur van dit Blad onder No. 7903 k. B Aangeboden mooi Smyrna kleed, een z, e. a. n. eiken theemeubel. Ingebouwde la den en kastjes Bremmer Haarl.straat 99. insane Goe- «errltstraat 1. Tel. 22791. B.M. jachtje te koop met vaste kiel. oompleet met zeil en Inventaris voor f. 200. Te bezichtigen aan de Jachtwerf „Hollandia" fa. A, J.'Markx en Zn., te Woubrugge. Te koop een prima 2-pcrs. staal matras en een prachti ge grote vaas (Rozenburg). Zionshof 9. Z-Ikonta klelnbceldcamera- Xenar 1 2.8, model 1949. f. 200.te koop aangeb. Br. Bur. v. d. Blad No. 7882 k Aangeboden postzcgelal bums van Europa waaronder zeer goede zegels en bllzonde- re collectie schilderijen. Bremmer. Haarl.straat 99. Ingang Goegerritstraat 1. Tel. 22791. Prachtige Foxterrler te koop 2 jaar oud. Zeer ldef en waaks dier. Meermanshof 30. Oude Vest 159. B Te koop een haard z. g. a. n. voor grote kamer, Lorentz radiotoestel i f. 100 en 1 met visserflgolf. Te bevr.: Uiterstegracht 5 A. Aangeboden enkele nieuwe 15-steens Anker herenhorloges en een 18-krts. eouden nieuw mod. dameshorl. Tevens 18 krt gouden Stopwatch. Bremmer, Haarl.straat 99. Ingang Goe gerritstraat 1. Tel. 22791. Wonlngrull. Anageb. wo ning te Hengelo, tegen woning te Lelden of omeevlng. Br. Bur. v. d. Blad No. 7876 k B AutorMschool. Luxe auto verhuur. Laat U niet oplei den door onvolwaardlee krach ten. Brood koopt men bil de bakker. Vlees bil de slacer. Autorijden bil de vakman. W. Rom*n Serlnsenstr. 26. Telef. 23112. B Verloren op Vrlldacmorgen. Dl.m 8 uur. een actetas. lnh. enloe voorw.. tussen Oude Riln cn v. d. Waalsstraat. Tegen bel. terug te bez.: B. Visser. Stiel tjesstraat 2. Leiden. Wanneer U nu werkelijk eens iets heci bijzondcis wilt hebben, neem dan een kopje gefiltreerde Douwe Egberts koffie, vers gezet met kokende melk. Wat een aroma, wat een pittige smaak! Hoge beloning! voor degene, die aanwijzing kan geven van het ontvreem den van bruine damestas uit auto van De Lichthal, geparkeerd 's avonds 26 Ja nuari plm. kwart voor elf voor de Overdekte. Inhoud, behalve geld en sleu tels, veel gedachtenissen. B. RAAPHORST, Haarlemmerstraat 293, Tele foon 26190. Zwaar Eiken Bureau enz. Prima Jaarsma Haard. Hoo ver stofzuiger met slang, in goede staat, 2 armstoelen en 4 stoelen, slechts f 49,—. Schrijftafels vanaf f 16.—, grote eiken uitschuiftafel, eiken tafeltjes, kasten enz. In- en verkoop van alle soorten goederen. W. F. KOOREMAN. 9 Nieuwe Rijn 9. Afloop Vis- brug. Telefoon 23261. Gevraagd Aanbiedingen: C. HEENK, Meest modern Vleeswarenbe- drijf, Vrouwensteeg 5. voor kostprijsberekeningen. Vereiste: Mulo of daarmee gelijkstaande opleiding en Persoonlijke of schriftelijke sollicitaties aan HEERENGRACHT 34 te LEIDEN TELEFOONDISTRICT 's GRAVENHAGE in de rang van vakman (technische groep). Vereiste Diploma Ambachtsdagschool (electrlclen of In strumentmaker). Bij gebleken geschiktheid opleiding van bedrijfswege tot monteur monteur le klasse. Beloning volgens Rijksregeling. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Directeur van het Telefoondistrict, Torenstraat 19, 's Gravenhage.

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 6