't Is BLUE BAND dat ze 't lekkerst vindt! Gemeenteraad van Wassenaar bijeen UIT DE OMSTREKEN sleuteltjes gevraagd BLUE BAND smaaki het best en is altijd vers! VRIJDAG 21 JANUARI KATWIJK AAN DEN RIJN Jubileumvergadering Geref. Jeugdverenigingen. De JV.. op G.G „Pred. 12 la en de M.V. op G.G. „Ps. 90 17b" vierden haar 60 en 50 jarig beslaan. Er was bijna geen plaats onbezet, toen de ere-voorz., Ö3 H. de Valk, de feestelijke bijeenkomst op de gebruikelijke wjjze opende. In zijn openingswoord wees hij op het grote voorrecht, dat de beide jubileren de verenigingen bezitten. Welkom wer den geheten vele oüd-leden, ds en mevr. Meijering en de heer J. Vooijs van Valkenburg, één der oprichters der J.V. De jaarverslagen deden het verleden weer herleven. Nog twee oprichters der J.V. zijn in leven: de heer G. van Rijn te Sassenheim, van wie een schriftelijke gelukwens was ingekomen en de heer J. Vooijs, die nog aanwezig was. Door dat er veel leden in militaire dienst zijn is het ledental der J.V. iets terugge gaan. De M.V. mag zich in bloeiend verenigingsleven verheugen. Dit bleek uit het jaarverslag van de scheldende secretaresse mevr. M. v. d. Plas—Bo- termans. Haar werd door de presidente een prachtig wandbord aangeboden. Op geestige wijze gaf Annie v. d. Delft op rijm een stukje uit de historie, t Vervolgens hield Kees v. d. Perk een keurige inleiding over „De verwoesting van Jeruzalem", waarop bespreking volgde. Een der hoofdpunten van de avond vormde een spel met zang, spreekkoor en declamatie. Nnemen we verder nog het karakter- stuk „Ontróuwe leden" door leden van de J V. en M.V., waarbij vaak hartelijk gelachen werd. Een prachtige inleiding levero'e Sophie Botermans- „Jong in het Huisgezin van Christus". Namens de vele oud-leden feliciteerde de heer Joh. Korpelshoek de jubilerende verenigin gen, Met grote aandacht en instemming werd geluisterd naar de ernstige en bezielende toespraak van ds H. Meije ring, de vroegere predikant, die bijna 40 jaar van het verenigingsleven der J.V. en M.V. heeft meegemaakt. Tot slot vertoonden enkele leden der J.V. het tableau „Kerk, Stóat en Maat schappij". De heer J. D. v. Delft, voorzitter der J.V. sprak een slotwoord, waarna deze geslaagde avond met dankgebed werd gesloten. KATWIJK AAN ZEE Ouderavond Zondags school „Het Mosterdzaadje" Deze bijeenkomst werd Donderdag avond in de Kapel gehouden, waar be halve de leiders en leidsters zeer veel ouders aanwezig waren. De voorzitter, de heer G. Vooijs liet zingen Ps. 138 1 en ging voor in gebed Na een welkomst woord bracht hij dank aan de ere voorzitter ds P, Pras, die het openings woord zou spreken en aan de heer D. v. d. Plas, die het zangkoor zou leiden. Ds P Pras las voor Psalm 34 112. Het was hem een vreugde om als ere voorzitter tot de grootste Zondagsschool in Nederland een openingswoord te spreken. Het is iets bijzonders, dat deze school zo'n grote plaats inneemt in 't hart van Katwijk. Bijna geheel Herv. Katwijk aan Zee, zowel de ouderen als de jongeren heeft deze Zondagsschool bezocht. Deze school heeft het vanaf de oprichting in 1857 uitgehouden. Klein begonnen, nu met ruim 2100 leerlingen, zijn wij het 92ste jaar er van ingegaan Dit is mogelijk, omdat ze zo'n rijke plaats inneemt in de harten der Kat- wijkers. Wat is het heerlijk als de kinderen in hun jeugd met de verhalen van Gods woord in aanraking worden gebracht. Maar dat behoort ook de eerste taak der ouders te zyn, waar de voorgelezen psalm van gewaagt. De nieuwe kerkorde wijdt ook een artikel aan de vorming der jeugd om deze te wijzen op de plaats in de gemeente en de weg te wij zen in de wereld. De weg wijst naar de Heiland en het is heerlijk voor de 78 leiders en leidsters daaraan te mogen medewerken. Tot slot wijdde spr, harte lijke woorden van waardering tót het onderwijzend personeel van deze Zon dagsschool. Gezongen werd nu Ps. 84 3. De heer W. van Beelen bedankte ds Pras voor zijn openingswoord. De heer Jac. Guijt gaf een Bijbelse vertelling weer, zoals hij die houdt voor kinderen van 7 jaar. Tot onderwerp koos hij de geschiedenis uit Lucas 7. Het zangkoor, bestaande uit leiders en leidsters, zong onder leiding van^ie heer D v. d. Plas, enige liederen. De dames Van Duijn, Schuitemaker en Langmuur declameerden gedichten. Met dankzegging werd geëindigd. BEGRAFENIS JAC. VLIELAND. Woensdagmiddag had de teraardebe stelling plaats van het stoffelijk over schot van de heer Jac. Vlieland, die 38 jaar in dienst is geweest bij Gemeente werken alhier. Aan de groeve werd eerst het woord gevoerd door ds P. Pras, waarna de heer J, Rens, directeur van Gemeentewerken waarderende woorden sprak namens het Gemeente-bestuur BEURSOVERZICHT AMSTERDAM, 21 Januari. De ondernemingslust was vandaag weer niet groot. De algemene stemming was aan de gedrukte kant. Klaarblij kelijk hield dit verband met de zwakke houding van Unilever, die aan aanbod onderhevig waren, in verband met ge ruchten omtrent do uitgifte van een obligatielening. Bij de opening werd 'n zevental punten beneden het vorige slot gehandeld, waarna onmiddellijk een kleine verbetering intrad, die echter weer gevolgd werd door een reactie van een viertal punten. Tegen het slot kon opnieuw een verbetering worden waargenomen, maar alles bijeen traden de Unilevers uit de notering op een peil, dat een achttal pdnten beneden gisteren lag. De gehele markt werd hierdoor beïnfluenceerd. Koninklijken boekten verlies van een goede drietal punten. De Scheepvaartmarkt was stil; de koersen waren weinig veranderd. Op de Tabaksafdeling werd regelma tig zaken gedaan in aandelen Deli-Mjj., die iets naar beneden gingen. Ook Deli Batavia kwam een paar punten lager. Op de Ruóberafdeling kwamen de koersen wat lager H.V.A.'s zakten iets in. NeJ. bankaandelen 'goed prijshou dend. Dé ccnversieleninig 1947 zakte 'n fractie in. De Amerikaanse markt was veionachtzaamd. en de collega's. Tot slot werd gezongen Gez. 189 4, 5, waarna een schoonzoon bedankte voor de trouw en de liefde aan de overledene bewezen tijdens diens ziekte. Een krans van het personeel van Gemeente-werken dekte de baar. LISSE JAARVERGADERING „ADVENDO". De hengelsportver. Advendo" hield in de zaal Rijkers haar jaarvergadering. De voorzitter deelde in zijn openings woord mede, dat de vereniging in 1948 belangrijk is vooruitgegaan, voor zover betreft de rechten en de hoeveelheid viswater. Bovendien is het ledenaantal gestegen van 68 tot 92 leden. De bestuursverkiezing had het vol gende resultaat; A. Vaneveld voorzitter, J. Duinmijer penningmeester, J, v. d. Laan secretaris, J. Mens, P. Eveleens, W. Maarschalk en J. Kamerman leden. CHRIST. GEREF. JEUGD. Donderdagavond sprak ds J. Prins uit Amsterdam voor de Chr. Geref. Jeugd over het onderwerp „Het grote uitzicht". Spr. vestigde de aandacht op het adem benemende wat ons verhaald wordt in Openbaring 21 en 22, waarin sprake is van de nieuwe hemel en de nieuwe aar de. het nieuwe Jeruzalem, waarin de gezaligden de bruiloft des Lams zullen vieren. JONGE KERK. Donderdagavond hield mej. Timmer, sociaal werkster te Amsterdam, voor de Jonge Kerk een lezing over „Donker Amsterdam". Sp». toonde aan, 'dat de invloed van de kerk in de grote stad belangrijk is gedaald, hetgeen door spr. met ontstel lende cijfers werd geïllustreerd. Toch tracht de Kerk ondanks alles contact te krijgen door Jeugdcentra te stichten. Mej. Timmer vertelde hóe sterk de jeugd losgeslagen is en door de ouders losge laten wordt. Toch mocht spreker getui gen dat God af en toe liet ervaren, dat Christus ook hier Zijn liefde wil tonen. OEGSTGEEST AFSCHEID BIJ DE VRIJWILLIGE BRANDWEER. De heer W. F, de Rooy heeft ontslag gevraaagd als onder-commandant bij de Vrijw, Brandweer. B. en W. hebben dit ontslag op de mee§t eervolle wijze ver leend. In een bijeenkomst van alle man schappen heeft de heer De Rooy af scheid genomen, waarbij de grote ver diensten van deze functionnaris naar voren werden gebracht Rl INSBURG ROEKELOOS RIJDENDE ZANDAUTO'S. De zandauto's. die materiaal aanvoe ren voor het nieuwe Leidse station, ple gen over het algemeen de Rijnsburgse straten en hoeken met een nonchalante vaart te „nemen", ondanks het feit, dat op bepaalde tijden b.v. vele kinderen langs de weg zijn. Tot dusverre zijn, enigszins tot ieders verwondering, ern stige ongelukken uitgebleven, en het zou in Rijnsbu^g algemeen worden gewaar deerd, wanneer deze auto's de zeker in de Rijnsburgse nauwe straten vereiste voorzichtigheid gingen betrachten vóór het zover komt. Gisterochtend beperkten de gevolgen van een aanrijding zich gelukkig tot materiële schade Op de hoek Brouwer- straat-Voorhouterweg kwam een der zandauto's in botsing met een brand stofauto, die geheel rechts van de weg reed! SAMENWERKING BUURTVERENIGINGEN. Gisteravond kwamen in café Central de besturen van de verschillende buurt verenigingen in gecombineerde verga dering bijeen. De voorzitter, de heer J Hoogstraten, opende en zette uiteen, aat het doel was om bij eventuële festivitei ten zoveel mogelijk samen te werken en hiervoor een commissie te benoémen, welke zich tevens met het bestuur der Oranje-Vereeniging kan verstaan. Te vens werd besloten om een t,b.c.-be- strijdings-film te laten draaien voor de leden der. buurt verenigingen. Aan het einde van deze avond, waarin veel ge discussieerd werd, sloot de heer Hoog straten. NAGEKOMEN BERICHTEN STADSNIEUWS JUBILEUM BIJ DE LICHTFABRIEKEN. Met de regelmaat van een klok wer den in de lichtfabrieken jubilea ge vierd. Hedenmorgen was de gezellige cantine weer gevuld, deze keer met het personeel van de afdeling' Rantsoene ring, dat getuige was van de huldiging van een collega, de heer J. J. v. d. Hoeven, die zijn zilveren jubileum her dacht. Vele jaren bekleedde de jubilaris de verantwoordelijke pest van schakel bordwachter, totdat hij op de afdeling Rantsoenering geplaatst werd. Ook van zijn oude afdeling waren enkele colle ga's aanwezig De directeur, ir Y. Ykema, dankte de jubilaris voor zijn werkzaamheden op de gasfabriek verricht. Met de felicita ties van het gemeentebestuur, overhan digde spr. de enveloppe met inhoud. De „omschakeling" van het sohakel- bord naar het kantoor, noemde de heer P. van der Meer, chef van de jubilaris, volkomen geslaagd. Spreker noemde de heer v. d. Hoeven een pret tige medewerker, die steeds een opge ruimd humeur meedraagt. Aan mevr. v. d. Hoeven bood de heer v. d. Meer bloemen aan. Bij ontstentenis van de voorzitter der jubileum-commissie, de heer J. C, Snel, sprak de heer H. v. Woudenberg, voorzitter van de personeelsvereniging, die speciaal de vele functies van ae juoilaris in het verenigingsleven in het licht stelde. Namens het personeel wer den een fauteuil en bloemen aangebo den. Tenslotte sprak nog de heer H, Cor net, oud-collega aan het schakelbord, die de jubilaris dankte voor alles wat hij in het belang van het personeel in de diverse organisaties heeft gedaan. Na afloop dankte de heer v. d. Hoe ven voor de gelukwensen en geschen ken. .-Bloemist-winkeliers Veren. Leiden en Omstreken. HARTELIJKE HULDIGING YAN DE HEER H. BUURMAN Sr. De gisteravond in „Het Gulden Vlies" gehouden jaarvergadering van de Bloê- mist-Winkeliersver. Leiden en omstre ken werd door de voorzitter, de heer W. Buurman, met een hartelijk woord van welkom geopend. De notulen wer den na voorlezing ongewijzigd goedge keurd. De voorzitter richtte een woord van dank tot de notulist, de heer C. v. d. Voort, voor het werk, dat deze in het afgelopen verenigingsjaar heeft verricht, terwijl hij hieraan toevoegde, dat de secretaris dit werk weer zal overnemen. Na behandeling van de in gekomen stukken, volgde een verslag van de heren C. Kriest en D. Blans- jaar, resp. over het werk van de Cur sus - en Contactcommissie. Vervolgens waren enkele huldigingen aan de orde. De heer A. Riel sprak namens allen de heer H. Buurman Sr. toe, in ver band met diens terugtrekken uit het bloemistenvak. Spr. prees de vele goede eigenschappen van de heer Buurman, diens liefde voor het vak en daarbij de lange ervaring, alsook de toewijding bij de opleiding van personeel en leerlin gen. Spr. schilderde het enthousiasme waarmee de heer Buurman zich altijd gegeven heeft om het mooie vak, de blocmsierkunst, op esn hoog peil te brengen. Zplk een afscheid mocht toch niet onopgemerkt voorbijgaan! Spreker bood namens bestuur en leden 'n kistje sigaren aan. De heer Buurman dankte in hartelijke bewoordingen en kon niet nalaten de vergadering op welhaast vaderlijke wijze te vertellen van de aparte mogelijkheden en schoonheid van het vak. Hij verklaarde in de toe komst steeds voor alles en ieder open te zullen staan, hiermee bewijzende dat het zeker geen algeheel afsoheid van de bloemsierkunst was! Hierna richtte de heer A, Riel zich nog in korte bewoordingen tot de heren Kriest en W. Buurman, ten einde aan beiden namens het bestuur en de Ver eniging. als dank voor het door hen ge presteerde, een klein aandenken te over handigen. Na de pauze volgde het jaarverslag van de secretaris, de heer C, L. Rie- mens, en idem van de penningmeester, de heer H. Eradus. Ondanks de hoge uitgaven voor reclame enz., was er een bevredigend kassaldo. Een voorstel om de contributie te verlagen, werd niet voldoende óndersteund. De heer C. Kriest werd als aanvullend lid in de kas- commissie voor 1949 benoemd. Bfj de toen aan de orde zijnde Be stuursverkiezing, deed de heer J. H. Riemens een beroep op de aftredende heer W. Buurman, om aan te blijven als voorzitter, welk beroep door een krachtig applaus van de aanwezigen on dersteund werd. De heer W. Buurman vroeg een maand bedenktild. zodat de vérklezine van voorzitter één maand verdaagd werd. De heer H. Eradus werd her kozen als penningmeester. Tijdens de rondvraag werden er nog vele kwesties behandeld. ARJOS BESPREEKT HET EUROPEES FEDERALISME. De Leidse ARJOS kwam gisteravond ónder voorzitterschap "van de heer J. J. Over duin bijeen in het Gebouw v. Chr. Soc. Belangen. Behandeld werd het onderwerp „Europees Federalisme". Aangezien de inleider, de heer. C. Ouwersloot, wegens ongesteldheid ver hinderd was aanwezig te zijn. werd diens inleiding door een der andere leden voorgelezen. Inleider gaf een overzicht van de verschillende opvattingen, die over het federalisme bestaan en eindigde met een uiteenzetting van hetgeen naar zijn mening 't AR. standpunt behoort te zijn. Een geanimeerde discussie volgde. BINNENLAND STORMWEER: LOODSDIENSTEN GESTAAKT. In verband met het zware stormweer zijn hedenmiddag de loodsdiensten in Hoek van Holland en IJmuiden ge- gestaakt. BUITENLAND Overeenstemming op de Aziatische conferentie? Een officiële woordvoerder van de Aziatische conferentie heeft bekend ge maakt, dat er hedenmiddag geen ver gadering- zal worden gehouden en dat de mogelijkheid bestaat, dat de confe rentie morgen de werkzaamheden zal hebben beëindigd. Waarnemers alhier leidden hieruit af, dat er op de beslo ten bijeenkomst van heden, die 2% Uur heeft geduurd, snelle vorderingen zijn gemaakt en naar zij geloven bestaat er in grote mate overeenstemming over de bij de Veiligheidsraad aan te be velen maatregelen. TRUMAN, DE ONVERMOEIBARE. Hedenochtend vroeg begonnen uitge putte Amerikaanse functionarissen zich af te vragen, waar Truman zijn klaar blijkelijke vitaliteit vandaan haalde. Na gisterochtend bij het krieken van de dag te zijn opgestaan, onderging de president de schier eindeloze inaugu ratie-plechtigheden en (oen het mid dernacht-bal tegen 2 uur afliep, glim lachte hij nog breeduit en toonde geen spoor van vermoeidhèid. Schertsend zeide Truman, dat hij lie ver de weg naar de verschillende plech tigheden gelopen had, doch dat hij de verslaggevers niet te veel had willen vermoeien en dat hoge hoed en jaquet ook niet de geschikte dracht voor een wandeling was. Drie lange, koude uren stond Truman op het platform om de parade af te nemen en vele toeschouwers verbaas den zich, dat hij zo lang,kaarsrecht kon staan Hiervoor had Truman zich ech ter enige hulp verschaft in de vorm van een houten schraag, waartegen hij half leunend, half zittend steunde en een ingebouwde verwarming onder zijn voe ten. Verschillende functionarissen verlie ten het platform lang voor de parade voorbij was, doch Truman hield stand tot het einde. HET HEENGAAN VAN TSJANG KAI SJEK. Waarnemers verklaarden, dat Tsjangs I besluit de weg zou openen voor een „waarnemend" bestuur om specifieke vredesvoorstellen aan de communisten te doen. Men verwacht, dat Tsjang op For mosa of te Kanton de loop der gebeur tenissen zal afwachten,"terwijl één re geringsdelegatie naar Jenan zou gaan om met de communisten tot èen rege ling te komen Tsjang zou zich in elk geval op de achtergrond houden tot de definitieve communistische voorwaarden bekend zijn. Het. vertrek van Tsjang volgt op een aantal inderhaast gehouden besprekin gen tussen vice-president Li tsoeng jen en regeringsleiders. Ook werd een in formele kabinetsvergadering gehouden. Men gelooft, dat de plannen tot eva cuatie van Nanking opgeschort zijn. Spe ciale vliegtuigen en treinen, die functio narissen naar Kanton zouden overbren gen, werden afgelast. Begrotingstekort van f. 30.000 noopt tot hogere electr. tarief. De Raad van Wassenaar vergaderde Woensdag onder voorzitterschap van de burgemeester, die na de opening het vastgestelde gebed uitsprak. Na een gelukwens voer 1949 gaf de voorzitter een zeer uitvoerig overzicht van het verloop van zaken, o.a., dat het voor lopig vastgesteld aantal inwoners eind December was 23149 (eind 1947: 22*309), Volgde het onderzoek van de geloofs brieven van het nieuwbenoemde lid van de Raad, mevrouw Timmermans. Teneinde de behandeling der begro ting te vereenvoudigen en liet cohege van B. en W, niet te stellen voor kwes ties, waarop een direct antwoord niet kan worden gegeven, werden wijzigin gen in het reglement van orde voor de vergaderingen van de Raad gebracht. In de vergadering van 10 November j.l. werd voor prae-advies in handen van B. en W. gesteld een voorstel van mevrouw v. d. Goes en de heren Boen der en Kool om te besluiten tot bebou wing van aan de gemeente toebehoren de grond in Deyleroord met duplex- woningen voer arbeiders- en kleine miienstandsgezinnen, De bedoelde grond is in het uitbrei dingsplan bestemd voor normale mid- anaering te brengen. Het voorstel lokte van alle zijden denstandswoningen en B. en W. stel den thans voor om daarin geen ver- uitvoerige bespreking uit. Jaarvergadering N.C.L.B. Gisteravond hield de Ned. Chr. Land- arbsiderbond zijn jaarvergadering in de zaal Vliethof. Deze vergadering droeg een feestelijk karakter. De voorzitter, de heer Tj. H. Neyenhuïs opende met ge bed en het laten zingen van ps. 68:10. Na het lezen van Rom. 5:12-21 sprak hij nog een kort openingswoord, waarin hij de aanwezigen en in het bijzonder burgemeester Höweler en echtgenote en enkele afgevaardigden van zustervere nigingen hartelijk welkom heette. Uit het verslag van de secretaris, de heer Joh. Nacntegaal, vernamen wij, dat de vereniging 96 telt, waarvan er 4 in mili taire dienst zijn. Het verslag van de penningmeester, de heer G. Hermans, wees een batig saldo van f. 263,54 uit. De avond werd verder met declamatie door de heer D. v. d. Meij, samenzang, leeswedstrijd en een spraakwaterval voortgezet Door het muziekgezelschap Gouw uit Oegstgeest werden pittige stukjes ten gehore gebracht. Door de penningmeester van D.EJj. afd. t.b.c - fonds, werd verslag uitgebracht over de gehouden collecte in 1934, welke de som van f.457 heeft opgebracht. De heer C. van Egmond bracht een verrassing voor de leden bestaande uit een collectie prijzen, welke spontaan door de middenstanders beschikbaar waren gesteld. Een collecte bracht' f. 79.88 op. Door burgemeester Höweler en de he ren Kikkers, districtsbestuurslid, Vink van de Bestuurdersbond Katwijk a/Zee, G. van Egmond van de Transport.?rb., afd. Rijnsburg en Verkuil van de Nat. Vakverb. afd. Rijnsburg, werd een korte toespraak gehouden. Tot slot van deze avond werd door enkele leden van de Ned. Herv. Kerk J.V, het stuk „Novcm- bestorm" opgevoerd. De heer D. v d. Meij sprak nog een kort sluitingswoord. SASSENHEIM Uitvaartdienst gesneuveld militair Voor de in Indonesië gesneuvelde plaats genoot Hans van Zelm zal 'Zaterdag morgen halftien in de Parochiekerk een H Uitvaartmis worden gehouden. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN: Sietze Gerardus, z. van S. G. Betzema en A H. van Kan: Robertus Nlcolaas Maria. z. van N. J. Stikvoort en A. M W. van den Assem; Cornells Jan, z. van J. Lepelaar en A. J. van de Werken. ONDERTROUWD: A, Brouwer jm 20 Jaar en J. M. Kooien jd 21 Jaar: C. H. van Klaveren Jm 24 Jaar en M C. Teegelaar Jd 21 Jaar; W. T. Llm Jm 23 Jaar en T S. Kouw jd 24 Jaar; H. Meershoek Jm 24 Jaar en M. J. Mulder Jd 23 Jaar; H. F. Premsela. Jm 24 jaar en E R. van Teutem Jd 26 jaar; H. C. Schülte Küperjans Jm 38 jaar en J. A. Rijkelijk- hulzen Jd 29 Jaar, L, L. van Tol jm 25 laar en J. J. Vinkesteln ld 23 Jaar; H. J. Wolters jm 24 Jaar en E. T. Devilee Jd 2:2 Jaar. H A. Lolkes de -Beer Jm 24 Jaar en C. G Hoornweg Jd 25 Jaar; W. H Ra- OVERLEDEN. W. van den Brink, man, 75 Jaar; P. Klein wed. van B. W. de Roo, 79 Jaar. Ter voorlopige vaststelling werden aangeboden de bedrijfsrekeningen over 1947, we.ke de navolgende winst- en verliescijfers aanwijzen: electriciteitsbe- "drijf winst f. 116.139,98; grondbedrijf verlies f. 23.783,18; gasbedrijf winst f. 15.846,71; waterbedrijf winst f. 77.644,71; dienst van gemeentewerken en baten en las ten f. 790.627.62; centrale boekhouding in baten en lasten f. 89.071,13. In de commissie voor onderzoek de zer rekeningen wedden benoemd de heren Kool, Duyvestyn en v. d. Vis. Voor de financiering van de bouw van 23 woningwetwoningen aan deKas- straat en de Broekweg werd besloten tot het aangaan van een geldlening bij het algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, groot f296.255 tegen 31/4% met een looptijd van 50 jaren. Ten einde een tekort op de begroting van ruim f. 30:000 weg te werken werd besloten de electriciteits- en gastarievcn met 1 cent te verhogen, met uitzondering van de reeds eerder gewijzigde tarieven en het muntme tertarief. Aan de stichting Wassenaarse Open bare Leeszaal en Bibliotheek Federatie werd een subsidie van f. 2.000 ten laste van de begroting 1948 toegekend, ter wijl het besluit van 7 April 1948 om maximaal f. 5.000 te fourneren na de stichting van een leeszaal ter dekking van een tekort werd gehandhaafd voor 1949. In een vacature bij het onderwijs aan de openbare lagere school aan de Bloemcamplaan werd voorzien door de benoening van mej. N. Blokker te Ben- nebroek. Medewerking werd toegezegd aan de Montessorischool Wassenaar, de Was senaar se Schoolvereniging en de RK. U.L.O.-chool terzake het verkregen van levensmiddelen en schoolmeubelen. Aan mej. L. M. Pas werd eervol ont slag verleend als lid van de commissie tot wering schoolverzuim en in haar plaats werd gesteld mevr. D. A. B. Blokhuis. De heer H. W. v. d. Voort vroeg en verkreeg eervol ontslag als lid van de commissie va-n toezicht op het M.O. en werd vervangen door de heer K. Hui- bregtse. Tijdens de oorlog brandde de molen aan de Zijlwatering in de Oostdorper- en Huls Ter Weer polder geheel uit en thans is met de vereniging De Hol landse Molen overleg gaande voor her stel, Ter zake werd een crediet van f. 100 verleend voor een plan met kos tenberekening, te maken door de mo lenmaker J. de Gelder te Oegstgeest. B. en W. brachten opnieuw in de Raad het voorstel om de woonruimten boven de stallen aan de Pieter Twent- laan te verbouwen, waarvan de kosten worden geraamd op f. 11.200. Het voorstel werd thans aanvaard. VOORSCHOTEN, Tweede lustrum van de B.O.Z.H. Met een feestavond werd gisteren het tienjarig bestaan gevierd van de Ver eniging van oud-leerlingen van Land- bouwonderwijs-inrichtingen in Zuid- Holland, afd. Wassenaar, Voorschoten en omstreken. Voor een geheel gevulde zaal sprak de voorzitter, de heer S. de Jong, uit Den Haag, een openingswoord, waaraan hij een kort overzicht verbond over de af gelopen 10 jaar. Opgericht in 1939 be gon de Ver. met 12 leden, welk aantal thans is gegroeid tot 72, wonend in Was senaar, Voorschoten en Den Haag. Onder de vele genodigden merkten wy op de wethouders G, Schrama en B. van Vlet uit Voorschoten, waarvan de eer ste, bjj plotselinge verhindering van de burgemeester v. d. Hoeven, namens het gemeentebestuur de gelukwensen aan de feestvierende vereniging aanbood. Ver der werd nog het woord gevoerd door de heren W. Lekkerkerker .voorz. van de Holl. Mij. van Landbouw, afd. Voorscho ten, J. v. d- Kooy, namens de zuster vereniging uit Delft. G. v. d. Stoel, voor zitter van de Holl. Mij van Landbouw, afd. Wassenaar, C. van Paassen, als af gevaardigde van de Prov. Bond van Z.- Holland. C. Heyboer, uit Nieuwveen, voorz. van de Holl. Mij van Landbouw kring Leiden, J. Bos, namens de zuster vereniging uit Zoetermeer en C. P. Oostrom, dierenarts uit Voorschoten en adviserend bestuurslid. Aan deze stroom van gelukwensen ging de opvoering van het eerste bedrijf van vooraf. Voor en na de pauze volgde het het stuk „Boerenstrjjd". door Bergsma, tweede en derde bedrijf van dit spel, dat, o.l.v. de heer C. Vogelaar, door en kele oud-leerlingen en met medewerking van drie dames, was ingestudeerd. Op geestige wijze leidde de heer Lek kerkerker hierna een grote verloting, waarmede het officiële gedeelte werd besloten, Een bandje, o.l.v. de heer C- Vogelaar, verzorgde de muziek voor het bal, dat tot diep in de nacht voort duurde. 0 Te koop gevraagd enkele vellen of oude bontjas, glim mend Perslaner. voor repara tie. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 7454 k. Speelgoedfabriek vraagt thuiswerkers. Voor goede krachten regelmatig werk. Br. Bur. v, d. Blad No. 7452 k 0 Gevraagd In Lelden, een kleine werkplaats of pak huisje te huur of te koop. Brieven Bur. van dit Blad No. 7455 k. Gedemobiliseerd militair, R.K. zoekt kamer, met of zon der pension, nader overeen te komen. Werkzaam te Oegst geest. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 7474 k. 0 Gevraagd een bakkersbe- ddende .ln- of extern en een loopjongen, bil Bakkeril Van Cassel. Haagse Schouw. 0 Med. student zoekt per 1 Maart, gemeub. kamer, met of zonder pension. Br, met ulter- ete prijsopgave aan Bur, v, d. Blad onder No. 7491 k 0 Gevraagd net beschaafd meisje, voor d. en n ln klein gezin. Zeer goede behande ling. Mevr. de Geus. Storm v 's Gravenzandewee 55. Wasse naar. Tel. 3653. 0 Coupeuse vraagt naaimeisje (beginneling) om tevens een paar mlddacep per week zoon tje op te passen, 's Zaterdags vrii. Bripven Bur. van dit Blad onder No. 7487 k. 0 Zo spoedig mogelijk gevr.. bekwaam plaatwerker welke ln staat Is zelfstandig repara ties op =chenen te verrichten. Gned bekend met autoe snil- dpn en electr. lassen. D. Haas noot. v. d Vegtstraat 1, Kat wijk aan Zee. f. 2000 ter leen gevraagd, door zakenman, plm. 3 maan den tegen prima condities. Br Bur. v. d Blad No. 7488 k Gevraagd net meisje, van 83 of van 85 uur. Mevrouw Blom, Thorbecke- straat 17. Gevraagd voor markiezen- en rollulkenbedrilf. flinke hulp. bekend met timmervak en een Jongen om in het vak opgeleid te worden. Aanmel den Molensteesc 27. tussen 1012 uur. AANGEBODEN „Het Rlngenhuls" Uw adres voor gouden verlovings ringen. Naam waarborgt kwa liteit. Vakkundige reparaties aan goud. zilver en uurwer ken. In eigen ateliers Van ouds'bekend adres: Jac, Hoo- vervorst. Morsstraat 9. Telef. 24920. Lelden. 0 Carton op rnllon. voor de tocht en voor de kou, vloer bedekking. zolders, plafonds, bekleden van kasten enz. 120 cm breed. 1 mm dik per me ter 35 ct. H. Janse. Haarlem merstraat 129, Tel. 21808. 0 Zo hard kan liet niet rege nen U houdt alles droog, kip- nenhokken. duivenhokken, ko- nilnenhokken loodsen schu ren met onze llzeren golfpla ten 180 x 70 cm. Beperkte voorraad. H Janse Haarlem*' roerstraat 129. Tel. 21808 0 U kent ze wel. wil hebben weer Unsters, wegen tot 12 K G. en kasten manr f. 1 48. B11 H. Janse. Haarl.str. 129. Tel. 21808 Leiden. 0 Voor de Tuinders. Laat uw werk niet laneer vernielen dcor mollen. WI1 hebben de b^ste mollenklemmen die er ziin en kosten maar f 3.45. BIJ H. Janse. Haarl.straat 129. Tel. 21808. 0'Cartónplaten. mooi vlak en glad. 3 mm dik. 150 cm lang, 80 cm breed per pleat f 1.20. Bij H. Janse. Haarl.straat 129. Tel. 21808. Lelden,. 0 Aangeboden, wegens spoedig vertrek, nieuwe bontmantel, bruine mol. lang ruim model, maat 4244. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 7457 k. 0 Te koop donkerblauwe kin derwagen. Te bevragen bil: D. Durieux. Commandeurslaan 48 te Katwijk a/d. Ri1n. 0 Hawallanguitnar met ver sterker .salonDathefoon met platen en h.rijwlel. Jullanastraat 69. 0 Motorboot met Eng. 2 cyL scheepsmotor, 9 x 2,25. met kl. kajuit. Jullanastraat 69. 0 Aangeb. zlt-slaapkamer met Dens. te Noordwllk of Noord- wilkerhout. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 7467 k. 0 Nutria Bontjasje te koop. f.500 Te bevragen: Kerk straat 50, Wassenaar. 0 Te huur aangeboden 1 ge meubileerde kamer, voor heer alleen Stromend watér Tele foon. ln centrum stad. Brie ven Bur. v. d. Blad No. 7470 k 0 Gasfornuli - Kinderwagen. 4-vlams wit emallle gasfor nuis ln prima staat. f. 115 kinderwagen f.45. damesrilwiel m. lamp f 65. prima wasma chine teakhout f. 65 Lange- zaal. Stille Rlln 7, Tel 26545. Sinds 1844. 0 Pasfoto's! Maakt snel en goed: Studio Koopman. Foto- bedrilf. Hooleracht 96. 3 pasfoto's voor 75 cent. 0 Aangeboden ruim beneden huis met tuin ln ruil voor ge heel vrlle etase of bovenhuis op drukke stand, voor bejaard echtnaar. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 7481 k. 0 Aangeboden ln prima staat verkerende damesfiets, compl. met, licht. Te bevragen; Hugo de Vrlesstraat 44. tus sen 17 en 19 Jaar, 0 Te koop opklapbed met ombouw .geheel compleet. Prils f. 125. Briéven Bur. v. d- Blad onder No. 7486 k. 0 Te huur tegen 1 Febr. zon nige gem. zlt-slaapk., evt. met slaapk. voor dames. Zeeman laan 36, 1 x bellen. 0 Te koop aangeboden een lange damespantalon (nieuw zonder punten), een trekwa- gentje (op kogellagers), een kinderstoeltje, een klein sala mander kacheltje. Rljnzicht- weg 24. Oegstgeest. 0 Te koop een z. g. a, n. be klede wieg en een nieuwe wringer merk „Yvonne". Oude Vest 149, Leiden. DIVERSEN 0 Wonlngrull. Wie wil rullen met vrlle woning te Nieuw veen, Kerkstraat 153 voor wo ning te KatwHk of omgeving, prima verbinding met Schip hol AmsterdamLelden. Br. onder letter B. aan W. v. Bee len. Kerkstraat 16, Katwijk a. d. RUn. 0 Muzieklessen. Muziek! Een bron waaruit U voortdurend vreugde kunt putten. Prettige methoden. Spoedig goede re sultaten. Instrument ln bruik leen Desgewenst aan huis les. Plano, accordeon, guitaar. d. Kuiters Haarlemmerweg 41 Tel. 21314. 0 Zaterdag Is een uitgespro ken dag voor bruiloften en feestjes. WIJ hebben 29 Ja nuari noe disponibel In Maart nog enkele avonden vrii. Be spreek vroegtijdig voorkom teleurstelling. Beleefd aanbe velend- W. v. Leeuwen. Lage Rijndllk 64, WAMT BLUE BAND IS STEEDS HEERLIJK VERSI Alleen al om die extra-fijne smaak verdient Blue Ba>jd Uw voorkeur. Maar er is méér. Blue Band is een volwaardige bron van energie! De zuiverste natuurlijke vetten dienen tot grond stof. En zomer en winter worden aan Blue Band de Hzonneschijn"-vitaminen A en D toegevoegd onmisbaar voor een hecht beendergestel. Blue Band is kerngezond voedsel voor bec hele gezin. Vraag er met nadruk om!

Leidsch Dagblad | 1949 | | pagina 6