Traditie gehandhaafd België—Holland een gelijk spel Abe Lenstra vergruizelde alle Belgische illusies Vicus Oriëntis in ernstig degradatiegevaar Ook de jeugd deelde de eer en punten Er ivas geen hel van Deurne Rondom de Korf 87ste Jaargang LE1DSCH DAGBLAD Maandag 22 November 1948 Tweede Blad No. 26547 (Van onze speciale verslaggever). Vlak voor het einde van de BelgiëHolland wedstrijd in Deurne wierp Oranje's geniaalste kanonnier, Abe Lenstra, eindelijk het masker af dat hem 85 minuten achtereen het karakter van een niet meer dan middelma tig voetballer had gegeven. De klap trof als een bliksemschicht en deed als by toverslag de toren van Belgische overwinningsillusies ineen storten, juist op het moment dat die duizenden Belgen rondom de arena zich in triomf gereed maakten om de trompetten te steken van zijn hoogste trans. Voor de zevende maal in successie na de oorlog zijn de Rode Duivels niet in staat gebleken hun thans onmiskenbare superioriteit over de Hollandse nationale voetbalploeg in cyfers uit te drukken. Er was 'n Belgische meer derheid in het veld, er was zonder twijfel een overwicht aan techniek en souplesse, er was ook een beter team-verband met een dikwijls perfecte aanwending van de switcher was als vrucht van al die meesterschap nochtans maar één enkel doelpunt, dat door Van Steenlant 23 minuten na de aanvang kon worden gescoord ten gevolge van een misverstand tus sen Terlouw en Van Kaalte. Ook bij die simpele 10 voorsprong hebben de Belgen heel lang de idee gehad, dat zy er dan nu eindelijk in slagen zouden het fatum te bedwin gen, dat voor hen op de wedstrijden tegen Nederland schijnt te rusten. Met het verstrijken van de tijd werden de gesprekken overmoediger, de juichkreten triomfantelijker. „Ge moet nog niet zo luid van de toren blazen", zei waarschuwend een enkele stem temidden van het legioen der zestigduizend. „Er is met die Oliaanders altijd wat anders en ge kunt nooit weten met dieên Abe België scoort I s_ maakt een dankbaar gebruik van het misver stand tussen Terlouw en van Raalte en kopt de bal over de verblufte Blauw Wit-keeper in het Nederlandse doel. Och, deze Abe had eigenlijk al die tyd op de rcchtsbuitenplaats maar wat mee gelopen. De Hollandse storm troepen, geducht verzwakt door het ontbreken van Wilkes, die wegens een liesbreuk afwezig was, hadden in hun vrij machteloze en in leder geval on juiste strategie, eenvoudigweg de meest bekwame van hen volkomen uitgeschakeld door practisch geen bal op rechts te spelen. En met zijn wat lusteloze allure eenzaam ronddolend langs de lijn zonder regelmatig in het spel betrokken te worden, deed Abe Lenstra stil-aan zijn tegenstanders vergeten, dat hij onder onze groten de grootste is. De Belgen zullen nog lang wroeging voelen over het feit, dat hun dit op het moment dat met de traditie gebroken scheen te worden heeft kunnen ontgaan. Het zal wel altijd een raadsel blij ven wat Abe Lenstra zo ineens naar uiterst links had gedreven als een ver vooruitgeschoven mitrailleurpost op vijandelijk gebied. Toen Roosenburg wegens een blessure niet op volle kracht meer mee kon, was Lenstra naar de midvoorplaats verhuisd. Na bijkans zes kwartier van gezapige rust van de zijde van de Fries was die wijziging in onze opstelling voor de Belgische defensie kennelijk geen waarschuwing om op haar hoede te zijn en hem voor die laatste minuten een speciale bewaking te geven. Zo vond Terlouw hem op de linker vleugel toen onze donkere stopperspil voor de zoveelste maal een Belgische attaque had bedwongen en met de bal aan de voet naar voren stormde. Abe's ren langs de lijn was even dreigend als indrukwekkend, zijn blik semsnelle pass naar de toelopende Clavan met die wonderlijke draai van de rechtervoet bepaald groots van conceptie. Het schot van Clavan bleef volkomen in stijl: hard en ge nadeloos. Via de onderkant van de lat suisde de bal in het doel, waarbij een groep verslagen Belgen amechtig te staren stond op de ruïnes van hun hoopvolle verwachtingen. MISREKENING. Wy, Nederlanders, moeten ons zon der enige restrictie verheugen over dit gelyke spel, dat absoluut met de krachtsverhouding in strijd is. Wij moeten ons tegelijkertijd verwon deren over het feit dat de Rode Duivels ons gisteren veel minder onder druk hebben gezet dan in andere jaren. Er is ditmaal geen „hel van Deurne" geweest. Misschien was dat wel de grootste verrassing van deze België— Holland-match, die toch ook nu weer gans de Scheldestad in haar ban ge vangen hield. Wij hebben alleen het dreigend grommen van het inferno ge hoord, toen na afloop de scheids rechter (de Engelsman Ling) zich naar de kleedkamer beigaf en de ontevreden heid van het Belgisch publiek over zijn leiding zich uitte in een onheilspellend geloei dat op alle tribunes werd over genomen. Die verontwaardiging vond voorna melijk in twee feiten haar oorzaak. De eerste was dat de heer Ling het doel punt van Clavan niet had afgekeurd omdat Lenstra buitenspel zou hebben gestaan een kwestie, waarover wij geen oordeel hebben omdat het ver van ons af gebeurde) en de tweede omdat hij had gefloten omdat een der grensrech ters, bij een even later volgende Bel gische attaque zeer terecht voor offside had gevlagd, toen twee Rode Dui vels vele meters voorbij onze backs stonden. De bal kwam in het Hollandse doel zonder dat Van Raalte, die het fluit signaal blijkbaar wel had gehoord, een hand uitstak. En de teleurstelling van Hermans en Chaves resulteerde ten slotte in het na afloop geuite protest dat door zijn luidruchtig karakter heel even nog in het Antwerp-stadion de sfeer bracht, welke wij van andere jaren zo goed kennen. Er is geen felle spanning geweest, dit maal, geen zware geladenheid, geen overkropte stemming Misschien hebben de Belgen de over tuiging gehad dat zij het ook zonder hun enorme en in Deurne zo gevaar lijke geestdrift wel klaren zouden. Zij 'hebben vroeger dat geduchte wa pen altijd zo prachtig weten te hante ren. Vooral van onze jongere Hollandse spelers werd dan heel dikwijls het mo reel volkomen aan stukken geslagen. Nu dachten de Belgen het vermoede- ïyk alleen met hun technische en tac tische capaciteiten wel te kunnen doen, temeer omdat een van onze grote man nen, Faas Wilkes, ontbrak. Maar dat is dan een misrekening ge weest. De Belgen hebben dat te laat ontdekt. Van het prille begin af waren zij in het offensief. Wel hadden Mermans en Chaves slecht geschoten, heel slecht zelfs, zodat hun dat beiden de plaats ln de nationale ploeg wel eens kan kosten, maar het samenspel verliep der mate glad dat zij vol goede moed en ook vol zelfvertrouwen hun aanvallen weer opbouwden. Over links liep dat veel beter dan over rechts. Schijvenaar had er prachtig het oog ln op deze Zon dag, dekte voortreffelijk zijn vleugel en de nieuwe Belgische rechtsbuiten Ap- peltans wist al dra dat hij in Schijve naar zijn meester gevonden had. Maar Van Bun, ook nu weer te veel op het doel terugtrekkend, kon die twee snel le, steeds, van plaats wisselende kna pen, Mannaerts en Chaves, in hun per fecte samenspel op de linkervleugel niet houden. Onophoudelijk dreigde er gevaar van deze zijde en het was goed dat keeper Van Raalte zonder zenuwen bleek te zijn. Behalve Stoffelen, die tot het einde toe nuttig werk heeft gedaan, was bovendien vooral ook Terlouw in grote vorm. ZWAARGEWICHTEN. Uiteraard is deze laatste kwalificatie natuurlijk betrekkelijk. Heft huidige spelsysteem vraagt steeds meer om fors gebouwde athleten voor de verdediging. Er zijn mensen, die dat betreuren. Bij voetbal zowel als bij boksen is een ge vecht tussen welters meestal boeiender,, althans sprankelender en levendiger, dan tussen zwaargewichten. In zijn type is Terlouw echter een sterk speler: wat grof en bonkig maar zeer energiek, Belgische persstemmen Onze correspondent te Brussel telefoneerde ons hedenochtend: In hun beschouwingen over de voetbalwedstrijd zijn de Belgische bladen het eens over het gebrek aan schotvaardigheid van de voor hoede der Rode Duivels. Volgens de „Libre Belgique" waren er wel enkele zeer gelukkige initia tieven van Chaves, Mermans en Mannaerts, maar over het geheel genomen, ontbrak toch het gecom bineerde harde spel, dat de tegen standers had kunnen en moeten overrompelen. Het blad noemt voorts het spel van de Nederlan ders over het algemeen nogal te leurstellend, aangezien zij er pas na de twintigste minuut van de tweede helft in slaagden, enigszins geregeld in het Belgsche kamp te verscnlj- nen. „De Peuple" schrijft, dat Van Raal te een keeper van groot formaat is. tegen het doelpunt heeft hij niets kunnen doen door dat hij te laat zag, dat Terlouw de bal aan hem overliet, ,X>e Nieuwe Gids" heeft het vooral over de Nederlandse gelijkmaker, „Duivels spijtig" schrijft déze Vlaamse courant, „dat dc grens rechter, die 't toezio'nt had, juist in de laatste minuten verstrooid was. waardoor de aalvlugge Clavan uit een „schreeuwende buitenspelposi tie" door kon spelen en scherp voor het doel voor de voeten van Rijvers kon spelen". (Het blad bedoelt hiermede de combinatie Lenstra Clavan - Red.). Anoul en Hqnriet noemt het blad de beste Belgische spelers. technisch goed en bepaald demoralise rend voor het moreel van de tegenpar tij, die het gevoel moet krijgen van te gen een muur te lopen. Het is zonder twijfel Terlouw's ver dienste dat in de tweede helft het Bel gische middentrio maar zelden ln gun stige schietpositie heeft kunnen komen. TEGEN DE LAT. Die kansen kregen de Belgen voor de pauze nog wel. De gevaarlijkste kogel kwam toen echter van de linksbuiten, van Mannaerts, die -in de 19e minuut een weergaloos mooi schot loste. Via de lat ging de bal achter, maar de kogel had waarlijk beter lot verdiend Een misverstand tussen Terlouw en Van Raalte was oorzaak dat de Rode Duivels vier minuten later door Van Steenlant toch de leiding konden ne men (10). Zagen wij het goed dan lag de schuld van dat misverstand bij Terlouw. die een hoge bal niet meer bereiken kon, maar in zijn enthousiasme daarna de eigen doelman belemmerde om het leer rustig weg te werken. Terlouw heeft meer van die dingen. Terlouw liep in het vuur van zijn spel eens de scheidsrechter vrijwel om ver. Terlouw maakte heel dikwijls on nodig freekick. Trainer Sneddon, die na afloop onze spelers uitbundig stond toe te juichen wegens hun moedig vol houden, zal aan het spel van Terlouw heel wat bij te schaven hebben, In de Nederlandse voorhoede vlotte het inmiddels niet al te best. Rijvers was zwakker dan ooit en waar Lenstra vrijwel nimmer aan het spel deelnam, werd het een nogal teleurstellende ver toning tegen een volkomen oppermach tige Belgisëhe defensie, waarin links back Anoul boven allen uitblonk doch speciaal in Arnaudts en Henriet voor treffelijke partners vond. Henriet deed bovendien ook als steun van de voor hoede prachtig werk. In die voorhoede haperde het echter aan de goede af werking en talrijke kansen gingen door zeer slecht schieten verloren. Zes minuten voor de rust faalde Manhaerts zelfs niet alleen de keeper nog voor zich HOLLANDSE KANONNEN VERNAGELD. Men moet ver in de historie terug gaan om een wedstrijd tussen België en Holland te vinden, waarin de Rode Duivels dadelijk na de pauze ditmaal verkort wegens de snel invallende duis ternis niet in stormachtig tempo zijn gestart. In dat, eerste kwartier na de hervatting zijn er bijna altijd harde klappen gevallen. Nu vonden de Belgen het welletjes toen Van Raalte op schit terende wijze drie zeer gevaarlijke schoten had bedwongen. Oranje kon zich vrij spoedig aan de druk ontwor stelen en geruime, tijd was er toen wei nig krachtsverschil. Minder nog dan de Belgen, kwamen de onzen evenwel tot een schot. De combinatie mocht beter worden, het plaatsen wat zuiverder, de aanval vloeiender en verrassender, de kanonnen schenen vernageld, en het bleef aldus, al-met-al, van weerszijden een vrij tamme vertoning, waarbij ook de gemoederen in en buiten het veld volkomen rustig bleven. In de reeks van na-oorlogse Holland- België-wedstrijden mag dat zeker als een unicum worden geboekstaafd. Twintig minuten voor het einde ont waakten de Belgen uit de dommel door een verbluffend mooi schot van Chaves, maar Van Raalte's reactie was even fe nomenaal, De dankbare Hollandse sup porters brachten de blauw-witter een alleszins verdiende ovatie. Pas in het laatste kwartier gloeide de strijdlust bij beide partijen wat op. In onze voorhoede bleef Rijvers beneden de maat. Maar Roosenburg en ook Schaap, die overigens wat traag in zijn bewegingen is, werden doortastender en in het centrum had de weinig opval lende stopperspil Carré alle moeite om zich staande te houden. Een wat hard aangekomen botsing stelde Roosenburg, wiens spel in totaal iets efficiënter lijkt dan dat van Appel, toen buiten gevecht. Doch zijn vervanging op de midvoor plaats leidde zes minuten vóór het einde tot de volvoering van Abe Lenstra's meesterstuk, dat met de perfecte assistentie van Clavan, die stellig niet onvoldoende is geweest aan Oranje ten slotte nog een gelijk spel heeft bezorgd. De laatste felle stormlopen van de Belgen waren enerverend en vol drei ging. Het zijn als steeds vooral weer Van Raalte, Schijvenaar en Ter louw geweest, die er het hoofd koel bij hielden en zorgden dat de score on veranderd is gebleven. De avond lag al over Deurne toen de duizenden goed en wel op de terugreis konden gaan.... Levendige, doch op laag peil staande strijd MATIGE WEDSTRIJD TUSSEN ANTWERPEN EN ROTTERDAM. De traditionele ontmoeting tussen Antwerpen en Rotterdam, eindigde in een 1—1 gelijkspel. Het was een zeer middelmatige wedstrijd, waarbij de ploegen van gelijke kracht waren. Bei de partijen misten kansen waarvoor geen van de spelers een doelpunt in de eerste helft scoorde. Na de rust legde de Antwerpenaar Marcier de bal na 9 minuten spelen in het Rotterdamse doel, doch midvoor Brandes liet het er niet bij zitten en scoorde een half uur voor het einde de gelijkmaker. De wedstrijd tussen de beide jeugdelf- tallen van België en Nederland, ge speeld vóór de grote ontmoeting, begon veelbelovend voor onze landgenoten, die al ln de eerste minuut uit een door rechtsbinnen Steenbergen (Feyenoord) snel en opportunistisch genomen vrije schop de leidig namen. Daarna kreeg men een srijd te zien die levendig ge noeg was en ook verschillende perioden van aantrekkelijk voetbal omvatte, maar die voor het overige technisch noch tactisch een hoog peil bereikte. Beide ploegen stopperden van de aan vang aan, wat het Belgische binnentrio echter niet verhinderde om door kort en listig dribbelen en strak passeren, waar bij vooral de midvoor Coppens van Beerschot zich onderscheidde, gaten in ons defensieblok te stoten. Onze spil Hendriks (Vitesse) weid in het begin enige--malen gepasseerd door deze agres sieve Belg, een speler, die over een meer dan middelmatige baltechniek beschikt, en het was ook Coppens. die na onge veer 10 minuten de stand op 1—1 bracht. Daarna week Hendriks geen meter meer van zfjn zijde en kon hij de Belgische tank gedurende lange perio den vrijwel geheel uitschakelen.' Dank zij hechter ploegverband en een tikje betere techniek konden de Bel gische juniores in de 13e minuut de leichng nemen uit een hoog schot van hun linksbinnen Van Huffel, en ook daarna bleven ze iets ln de meerder heid. Toch wist de Nederlandse rechts buiten Vergouwen (Internos) nog voor de rust gelijk temaken met "n schot van 18 meter afstand, waarop doelman Duchene geen vat kreeg. In de tweede helft er werd 2 x 40 minuten gespeeld namen onze land genoten de leiding na fraai solospel van Steenbergen, die, zij het met enig geluk, arie tegenstanders voorbij dribbelde en toen via de paal in schoot. Daarna daal de het spelpeil, en ook het tempo van de stryd, en was van het technische overwicht der Belgen niet veel overge bleven. Z(j waren wellicht sterker in het veld maar konden de Nederlandse ver dediging toch niet de baas worden, tot dat Hendriks zijn tegenspeler Coppens even los liet en deze na een goede drib ble onhoudbaar in schoot. Met de stand 33 kregen beide ploegen loon naar werken. In het Nederlandse team was doelman Gerberink de uitblinker. VOETBAL IN ENGELAND Van Raalte brengt bij een van de vele Belgische aanvallen redding. Schijve naar (links) en Terlouw kijken vol spanning toe. De uitslagen van de gisteren gespeel de league-wedstrijden luiden: Eerste divisieArsenalNewcastle United 01; AstonvillaEverton 01; BlackpoolManchester City 11; Bol ton WanderersStoke Oity 21; Der by CountyPortsmouth 1—0; Hudders- fieldMiddlesbrough 00Liverpool Charlton Athletic 11Manchester United Birmingham 30; Sheffield United—Chelsea 21; Sunderland- Preston Nord End 00; Wolverhamp ton Wanderers'Burnley 30. ..MANNUS" FRANCKEN OVERLEDEN Op de leeftijd van 60 jaar is in Aer- denhout overleden de heer H. J. M. Francken. „Marrnus" Francken, zoals hij op het voetbalveld altijd werd genoemd, is stellig een van de grootste voorhoede spelers geweest, die het Nederlandse voetbal ooit heeft gekend. Deze geboren Haarlemmer begon zijn voetbalcarrière reeds in 1905 in HFC en werd een jaar later in het Nederlands-elftal gekozen. In totaal droeg hij 22 maal het Oranje shirt. Sedert zijn terugkeer uit de tropen heeft hij nog een keer in het elftal van de oud-Internationals gespeeld. VETERANEN-WEDSTRIJD R.C.L. De oud-leden van de vroegere Racing- club Leiden speelden Zaterdagmiddag op het A.S.C.-terrein hun jaarlijkse her denkingswedstrijd. Met het klimmen der jaren bleek bij sommigen de soepelheid en snelheid geducht te minderen: ande ren daarentegen, toonden de edele kunst nog niet verleerd te zijn en de duels MootenKok waren het aanzien volko men waard. Ondanks goed verdedigen van de keepers, scoorden de „oudjes" wederzijds driemaal, zodat een gelijk sj>el de uitslag werd. Grote zege van Fluks op Barendrecht Het verloop van de wedstrijd tussen Vicus Oriëntis en O.S.C.R. is voor onze stadgenoten wel buitengewoon te leurstellend geweest. Het is algemeen bekend, dat het Rotterdamse spel de Leidse ploegen niet ligt. Over net algemeen is het veel forser van opzet en uitvoering dan in andere Zuidhollandse plaatsen en O.S.CR, maakte hierop geen uitzonde ring. Vicus Oriëntis wist althans geen moment haar normale spel te ontpiooi- en. Helaas trad ook de arbiter zeer slap op tegen de forse speelwijze van de gas ten en, hiermede zijn dan ook de voor naamste oorzaken van deze nederlaag opgesomd. Over het verloop nog het volgende: Reeds spoedig na de aanvang nam O.S.C.R. de leiding door v. d. Steen (01), Dit doelpunt en het forse spel van de gasten werkten zeer deprime rend op de Leidenaars. Voor de rust werd echter niet meer gescoord. Spoe dig na de hervatting bracht Van Mil- lingen de stand op 02. Ook de tweede Leidse aanval slaagde er niet in haar normale spel te ontplooien en toen mej. Blaas twintig minuten voor het einde het derde Rotterdamse doelpunt scoor de, was de zaak bekeken. Een uitstekende prestatie leverde Fluks in de 2de klasse door het bezoe kende Barendrecht met liefst 60 te kloppen. Wel dient hierbij opgemerkt te worden, dat deze cijfers geflatteerd zijn. Met wind meespelend was Fluks voor de rust het meest aanvallend. Het duurde echter geruime tijd, voordat mej N. Kukler dit overwicht ln een doelpunt wist uit te drukken. Een ver schot van Leget bracht de stand hierna op 20 en vervolgens strafte v. d. Bos een fout bij Barendrecht resoluut af. Rust 30. Na dé hervatting zette Barendrecht een hevig offensief in. Doordat de Leid se verdediging allerminst safe speelde, dachten wij dat de gasten elk ogenblik hun achterstand zouden verkleinen. Onverwachts benutte mej. Van Houten een kleine kans (40) en hiermede kwam de thuisclub over haar inzinking heen. De zeer actieve Kukler scoorde in de laatste 25 minuten nog tweemaal voor de roodwitten, die zodoende met 60 wonnen. De Algemene en Ons Eibernest II speelden een vlotte partij korfbal, die ln een 2—2 gelijk spel eindigde, waar mede beide partijen loon naar werken kregen. In de beginopstelling waren de gasten het gevaarlijkst. Vooral de vete raan Hedeman was zeer goed op dreef. Deze speler bezorgde de Eibers dan ook een 20 voorsprong. In de tweede op stelling waren onze stadgenoten echter in de meerderheid. Labordus wist dan ook met een tweetal uitstekende doel punten, waarvan het tweede door uitstekend aangeven van mej. De Wolf ontstond de stand weer gelijk te maken (22), waarbij het bleef. Vicus Oriëntis II kon het ook tegen G.K.V. II niet bolwerken. De Hage naars waren in elk opzicht beter dan onze stadgenoten en veroverden ln de eerste helft een verdiende 40 voor sprong door doelpunten van Kulle, v. Wlckevoort Crommelin, Lammers en Van Aller. Na de hervatting spanden zij zich niet erg meer in. V. O. II wist hiervan echter niet te profiteren, zodat de tweede helft puntloos verstreek, In de 3de klasse had De Algemeene II meer moeite met G.K.V. III dan verwacht mocht worden. Met uiterste krachtsinspanning wisten zij ten slotte met 32 te zegevieren. Wel namen onze stadgenoten na een kwartier spelen door mej. Bavelaar een 10 voorsprong, doch de thuisclub scoorde hieroptwee maal. Mevrouw Eikerbout bracht echter voor de rust de partijen weer op ge lijke voet (2—2). Na de hervatting wa ren onze stadgenoten door goed mid- denvakspel, waarbij vooral mej. Bijle- veld goed op dreef was, over het alge meen het meest in de aanval. Het doel punt van Schiebroek, dat De Algemene ten slotte een 3—2 overwinning bracht, was dan ook een verdiende beloning voor het overwicht na de rust. De Fluksreserves verloren opnieuw door gebrek aan schutterscapaciteiten. H.S.V. II was in het veld niet veel ster ker, doch verstond de kunst van doel punten beter dan Fluks II. Eenmaal voor de rust en driemaal daarna door boorden de Hagenaars de Leidse korf, en daar Fluks hier tegenover geen en kele maal scoorde, verloren de roodwitte reserves met 40. De K.NX.B.-uitslagen van gisteren waren: Zuid-Holland I: HKV—Deetos 3—6; G.KV-Het Zuiden 2—5; Rozenburg- Ons Eibernest 3—7; Vicus Oriëntis— OSCR 0—3 Zuid-Holland IIB De Algemene Ons Eibernest II 22; Vicus Oriëntis II GKV II o4; Olympiaan—Spangen 28; Fluks—Barendrecht 60. Zuid-Holland III D: Achilles III— Phoenix 2—5; HKV III—ALO 5—0; GKV III—De Algemene II 2—3; HSV II —Fluks II 4—0. UITSLAGEN LEIDSE KORFBALBOND 2de klasse: Zuiderkwartier III—De Danaïden II 10; De Algemene IV Vicus Oriëntis V 31; Fluks 4Zui derkwartier II 04. Adspiranten: Vicus OriëntisZuider kwartier A 21; De DanaïdenDe Al gemene 2—0. CHRISTELIJKE KORFBAL BOND. Fiks en K.V.S. handhaven zich In de le kl. afd. Zuid-Holland Noord. Van de afdelingskampioenen in het district Zuid-Holland (Noord) is het tot nu toe alleen Pernix 5 gelukt om te promoveren (van de 4e naar de 3e klasse). De tweede klasse kampioenen Tonego 1 en Exselcior 2 waren niet zo gelukkig. Zaterdag won KVS met 60 van Excel sior 2 en door deze uitslag blijft ook Fiks le klasser. De wedstrijd KVS Fiks wordt hierdoor zelfs overbodig. Tonego 1 schoot Juist iets te kort. Te gen Fiks speelde het gelijk (33) en van KVS werd met 45 verloren. In de tweede klasse handhaafde DES 2 zich door een 31 zege op Ijsvogels 2. Of laatstgenoemde ploeg zich ook het vege lijf zal weten te redden hangt van de a.s. Zaterdag te spelen wedstrijd Tonego 2—DES 2 af. Verliest Tonego 2, dan staan Fiks 2, Ijsvogels 2 en Tonego 2 gelijk en is een verlengstuk nodig. Bij een gelijk spel of een overwlnnig pro moveert Tonego 2 ten koste van Ijsvo gels 2, maar zover ls het nog niet. Uitslagen vriendsch. wedstrijden: Pemix 1—VEO 1 11; Pernix 2— VEO 2 3—1; Fluks 1—Pernix 3 0—3; Ons Eiland Jun.Pernix Jun. B 44. ONS EILAND—TOP 5—3. Ons Eiland speelde Zaterdagmiddag haar eerste wedstrijd voor de winter competitie (2e kl.) van de C.K.B. tegen TOP uit Sassenhelm. Aanvankelijk boekte TOP een klein overwicht, het welk in twee doelpunten tot uitdruk king kwam. De thuisclub kwam er daar na eveneens „in" en aan weerszijden werd beurtelings gedoelpunt. De rust ging in met een 3—2 voorsprong voor de Sassenheimers. Na de hervatting nam Ons Eiland door 2 uitstekende doelpunten de leiding over, om dieniet meer af te staan, TOP raakte daarna uitgespeeld, waardoor de Eilanders de eindstand op 53 konden brengen. NSA I—DANAÏDEN I 1—3. In een fors, maar niet onsportief ge speelde wedstrijd, waarin de partijen lange tyd tegen elkaar opwogen, won Danaïden met 3—1 van NSA. Na onge veer 30 minuten spelen scoorde mej. A. Meurs het eerste Danaïden-doelpunt, gevolgd door een verschot van mej. v. Haasteren, dat eveneens de roos trof. Na de hervatting volgde eerst nog een doelpunt van Goudsmit Sr, voordat NSA de eer kon redden. Sportsplinters Gisteren vond te Luxemburg de ontmoeting plaats tussen Luxemburg en België B, welke door de reserve Rode Duivels met 71 werd gewonnen. De ijshockey wedstrijd BelgiëNe derland, gisteravond in Antwerpen ge speeld, eindigde ln een 64 zege voor Oranje. In het Antwerpse Sportpaleis vond Zaterdagavond een 100 km koppelwed strijd plaats, welke gewonnen werd door Brunetl—Dekuysscher in de tijd van 2 uur 3 min. 58 sec. Onze landgenoten Schulte—Boeyen eindigden op de twee de plaats. Op een vergadering van de Engel se Zwembond werd bekend gemaakt, dat de wedstrijd sussen Nederland en Gr.- Brittannië, welke voor dit seizoen op het programma stond, niet zal door gaan. Verder werd medegedeeld, dat Rusland lid is geworden van de inter nationale zwem federatie en van de Europese zwemliga Aantrekkelijke oefenwedstrijd tussen U.V.S. en Neptunus UVS benutte de „interland-Zondag" met het spelen van een oefenpartijtje tegen de eerste klasser Neptunus uit Rotterdam. De Maasstedelingen waren met twee invallers voor Landman en Evertse, naar Leiden getogen, doch on danks deze handicap werd een fris open spelletje ten beste gegeven. Echter en dit dient nadrukkelijk te worden ge memoreerdUVS had met een iets sdhotvaardiger voorhoede zeker niet be hoeven te verliezen I Verhoogt opende de score en met deze 10 stand ging de rustin. Daarna doelpunten midvoor v-d. Horst en linksbinnen De Kreek voor Neptunus met welke 12 stand het ein de kwam van een aantrekkelijke oefen wedstrijd. LUGDUNUM WON MET 2—1 VAN A.S-C. De vriendschappelijke wedstrijd tussen deze plaatselijke vierde klasse clubs is geen bijzondei- attractief schouwspel geworden. De kleine overwinning van groen-wit op het met invallers voor Harmsen en Hya uitkomende rood zwart, was uiteindelijk niet onverdiend, al weerden de invallers. Joop Aniba en Jan de Wit. zich naar behoren. Aniba opende zells voor de rust de score, doch daarna maakte de Lugdun. rechtsback v. Berk el uit 'n penalty gelijk, waarna ten slotte Verhoeven een niet al te zuiver door keeper Schalks beoordeelde bal het winnende goal zag promoveren. ATHLETIEK DE GOUDSE-HERFSTLOOP. Gisteren vond de Goudse-herfstloop 1948 plaats over een afstand van 3500 meter. De uitslagen lulden: Klasse A: 1. K. Knop (DOS) 10.51.8; 2. W. de Jong (Sparta Krimpen) 11.01.5; 3. C. Kraan (Bataven) 11.01.4. Klasse B: 1. J. v. d. Hoorn (AAV '36 Comb.) 11.06,5; 2. J. de Nat (Minerva) 11.06.9; 3. J. de Jong (Achilles). Klasse C: 1. J. v. d. Mey (Holland); 2. G. Mekes (DOS); 3. G. Braak (Ex celsior) Klasse D: 1. B. Boekweit (Holland); 2. B. Vreeswijk (Achilles); 3. J. A, Jan sen (SHOT). Klasse E: 1. B. Groen (SVV); 2. B. Wattenburg (R.K. DVSW); 3. J. v. Dijk (SW). Veteranen: 1. W. Janknecht (Achil les); 2. H. Jochems (Trekvogels). Junioren A: 1. J. v. Kreuningen (AAV Comb.); 2. H, Blankenstein (Trekvo gels); 3. D. de Jong (Minerva); 5. A. v. d. Linden (Holland), Junioren B: 1. F. Prins (ACH '28); 2. H. d. Mik (Hellas)3. A. d. Krulf (Hel las). Junioren wisselbeker: 1. Minerva 13 punten. Heren wisselbeker: 1. DOS 56 p.; 2. Achilles 79 p.; 3. Schoonhoven 81 p. KLAVERJASSEN Buurtver. „Haagwegkwartier" speelde een returnmatch tegen „De Staten Band". Laatstgenoemde verenging won met 4092 punten verschil. De persoon lijke prijzen vielen ten deel aan: 1. v. Gelder (Haagwkw.); 2. Later- veer (S.B.; 3. Bloemzaal (S.B.); 4. Braasem (Haagw.kw.); 5. Kuit (S.B.). De eerste prijs was een schilderstuk geschonken door kunstschilder De Wekker. BILJARTEN. NEDERL. BILJARTBOND DISTRICT LEIDEN. De uitslagen der ln de afgelopen week, gespeelde competitie-wedstrijden lui den: le klasse: OSL 1—DOS 1 6—2, DOS 2—Royal 1 4—4, Kroon 1AWDOB 1 6—2, Kroon IAPrt. v. Cleef 1 6—2. 2s klasse: Kroon IK—Noorden 1 2—6, DOS 3—OSL 2 4—4, WDOB 2— Prt. v. Cleef 2 3—6. 3e klasse: OSL 3—DOS 4 5—3, Poort Cleef 3Kroon 3 A 3—5. 4e klasse: Noorden 3Kroon 2S 62, Noorden 2Kroon 2 K 4—4, Noor den 3—Prt, v. Cleef 4 80, Prt. v. Cleef 5—WDOB 4 4—4, DOS 5—Noor den 2 4—4.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 5