Benauwde Leidse zege op Amsterdam SCHUDT UW LEVER WAKKER Kwartet in een flat PANDA EN DE GEDACHTEN-MACHINE Van de korfbalvelden Weinig succes voor de Leidse clubs Hockey-competitie Van Rooyen (Holland) eerste in Alphense Raadhuisloop MAANDAG 1 NOVEMBER Tommy Sneddon zag Quick Boys-Oranje Wit VERDIENDE KATWUKSE ZEGE Ook de vierde thuiswedstrijd is geéin- 43gd in een verdiende overwinn ng voor Q. Boys. Oranje Wit heeft zich evenwel uitstekend verdedigd en het duurde tot ver in de tweede helft, voordat de schaal definitief naar Katwükse zijde door sloeg. De gasten speelden stoppersp 1. welke functie in de vertrouwde handen van Markestein lag; de thuisclub ortho dox. met de Best als aanvallende spil. Door dit verschil in systeem waren de Katwhkers meestal in de aanval. Er was echter voor de blauwwitte voorhoede bijna geen doorkomen aan.. Slechts een simpel doelpunt van Schaap, was de enige beloning, hoewel er kansen kwa men. die met wat meer vechtlust en doorzettingsvermogen zeker resultaat hadden opgeleverd. De uitvallen van Oranje Wit waren zeer gevaarlijk en vlak voor de rust kwam dan ook de ge lijkmaker. Na de hervattinz ontwikkelde zich een felle strijd om de leiding. Beurtelings kwamen beide doelen :n gevaar Door Schaap nam de thuisclub ten slotte weer de leiding. 21. Hierna was Quick Boys onbetwist sterker, doch Markestein be heerste de zwakke Katwijkse aanvals- linie volkomen. Toch kwam er nog een derde Katwijk's doelpunt, toen bij een aanval rechtsback Bakker de bal vlak voor doel voor de schietklare voet van Zuvderduin wegtraDte. echter pree es de verkeerde kant uit; de keeper kreeg geen schhn van kans. 31. De nieuwe trainer van de K N.V.B Tommy Sneddon, woonde de ontmoe ting bij. DE GASTEN SPEELDEN BETER. Rijnsburgse BoysExcelsior P. 02. Een verklaring voor de Rijnsburgse nederlaag is snel gevonden. De gasten speelden beter! Direct na de aftrap trokken zij in hoog tempo, keurig sa menspelend op het doel van R. B. af. De thuisclub werd overspeeld en toen na vijf minuten de achterhoede ver zuimde weg te werken, maakte de rechtsbinnen der bezoekers daar een dankbaar gebruik van (01). Keeper Hackenberg was gelukkig goed op dreef en bracht enige malen keurig redding. Daarna werkten de Boys zich los_ en het spel raakte meer verdeeld. Alleen Fluks won Onze voorspelling, dat de Leidse clubs een moeilijk programma voor de boeg hadden, is uitgekomen. Van de twaalf te behalen punten zijn er dan ook slechts twee veroverd. Alleen Fluks I slaagde er in te zegevieren; aile andere twaalftallen verloren. In de le klasse had Vicus Oriëntis weinig geluk in haar ontmoeting tegen G.K.V. Deze wedstrijd stond op een be hoorlijk le klasse peil met tal van aar dige verrassende elementen. De ploegen gaven elkaar heel weinig toe en onze stadgenoten hadden zeker een gelijk spel verd end. Het zit V.O echter dit seizoen niet mee. In de eerste opstelling was het W. Sommeling. die voor een 10 voor sprong zorgde. L. Coster maakte echter gelijk (1—1) en met deze stand brak ook de rust aan. Door P Kruit kwam V.O. opnieuw voor (21). doch hierna kwa men de gasten aan bod. Van Wicke- voort Crommelin. D. Coster en mej. Kul- le brachten de stand op 24. doch in de beginopstell ng bracht V.O. door doel punten van mevr. v. d. Broek en W. Sommeling de partijen weer op gelijke voet <44). In de strijd, die hierna om 't winnende punt ontstond, waren onze stadgenoten zeker niet zwakker. Vrouwe Fortuna was echter niet met hen en een doelpunt van v. Wickevoort Crommelin bracht de gasten een vrij fortuinlijke 5-4 zege. Fluks was de enige Leidse ploeg, die zegevierde Overigens was de wedstrijd tegen O Eibernest II er één van ge miste kansen en gebrek aan schotvaar- d gheid aan beide züden. De resp. ver dedigers waren over 't algemeen de aan vallers de baas en doelpunten waren zeer schaars. Elf minuten voor het ein de kwam het eerste en enige doelpunt in deze strijd, van achter de paal door Veerman gescoord, die hiermede Fluks aan een kostbare zege hielp. De gasten waren zo onfortuinlijk door diverse klei ne ongevallen in deze wedstrijd drie ge wonde spelers(sters) te moeten vervan gen. De Algemene moest na spannende strijd in Spangen haar meerdere erken nen. Technisch en tactisch waren de Rotterdammers beter en er moet een wonder gebeuren als deze club geen kampioen wordt. Voor de rust wist De Algemene door enthousiast tegenspel de balans nog in evenwicht te houden en bleef de stand dan ook nog gelijk (2—2). De Wolf en v. d. Pluym voor De Alge mene en de dames Heii en Flier hadden hiervoor gezorgd Na de hervatting was Spangen over wegend sterker. Door doelpunten van de heren T d. Vlught en Sonneveld en de Bergsma'NRSV)' rt-jmpc ttpIi on Mprlprlnf wprH Vipf- 7.Plf.<; i voor rust kreeg W Zwaan de bal vrij voor een leeg doel; in plaats van de bal een tikje te geven, knalde hij ech ter net naast. Na de pauze zaten de Boys er fel op, doch de achterhoede van Excelsior speelde een prachtpartij. Na een wor steling voor het doel der thuisclub, ken de arbiter v. d. Klis. hoewel hij het on mogelijk kon constateren, Excelsior een doelpunt toe. De bal had o.i. de lijn niet gepasseerd! Nog gaven de Boys 't niet op, maar het wilde niet lukken. ARC VERLIEST OOK VAN NOORDWIJK. Doordat ARC Zaterdag een 01 ne derlaag te incasseren kreeg van het bezoekende Noordwijk, is thans de on derste plaats voor de Alphense rood zwarten. De bezoekers, deden het lang niet zo slecht als hun plaats op de ranglijst wel zou doen vermoeden. In tegendeel, dikwijls wisten zij met fris se. open aanvallen de ARC-achterhoe- de uit haar verband te spelen. De ARC- voorhoede bracht er bitter weinig van terecht Reeds in de eerste helft zag de linksbuiten der gasten kans, na fraai samenspel met zijn linksbinnen, doel man Sluis met een enorm hard schot het. nakijken te geven. Wie gedacht zou hebben, dat ARC hierdoor wakker zou worden kwam bedrogen uit, men bleef hetzelfde tamme spelletje spelen. Met onveranderde stand brak dan ook de rust aan. In de tweede helft speelde ARC wel wat meer op de aanval, maar deNoord- wijk-doelman behoefde er nog niet eens zo vaak aan te pas te komen, veelal werd er veel te hoog geschoten of in het geheel niet. Het viel dan ook niet te verwonderen, dat toen het eindsig naal klonk, Noordwijk nog steeds een 10 voorsprong had. ARC verwisselde hierdoor met de Noordwijkers van plaats. DIE HAGHE I—KATWIJK I Katwijk kwam binnen de lijnen met een invaller voor Hellenberg. Het begin was goed, want binnen 10 min. had v. d Berg Katwijk de leiding gegeven. Maar daarna waren de Hagenaars ge vaarlijker en op een gegeven ogenblik u hadden zij een 3—1 voorsprong. Echter Even was het weer v- d. Bere. die de achter stand verkleinde 32. Daarna kwam Katwijk onstuimig opzetten en elk ogenblik werd de gelijkmaker verwacht, doch dit verre opdringen werd Katwijk noodlottig, want in de laatste 5 min, wisten de Hagenaars, ondanks de bijna volledige duisternis, nog tweemaal te scoren Zo won Die Haghe met 52. volkomen verdiend door beter spel, maar wel iets geflatteerd ZESDE NEDERLAAG IN SUCCESSIE. Alph. BoysTeylingen 01, Ondanks het feit, dat de Alphense Boys vrijwel de gehele wedstrijd iets sterker waren, zijn toch de beide pun ten naar Sassenheim gegaan. Dit re sultaat was echter zeer geflatteerd! Immers vrijwel de gehele wedstrijd zijn de gastheren in de meerderheid ge weest en slechts door een misverstand in de Boys-achterhoede kon de snelle Teylingen middenvoor het enige winnende doelpunt scoren. Dat was reeds ver in de tweede helft. De Boys hadden daarvoor verschillende goede kansen gehad, maar Bahlman werd te goed bewaakt om gevaarlijk te kunnen worden De Boys kregen hiermee hun zesde nederlaag .in successie te pakken. Standen Zaterdagmiddag-competitie. 3e klasse. Quick B. SSSK Excelsior CSVD Zwaluwen Die Haghe Ter Leede 'sGrav. S.V. Lisser B. Leiden 14 11 11 RUnsb. B. Capelle Or. Wit Noordwijk ARC 4e klasse. Semper Alt. RCL Katw k PTT dames Heij en Nederlof werd het zelfs 26. Van der Pluym bracht daarna de eindstand op 36. Vicus Oriëntis II komt steeds vaster onderaan. Thans werd van Barendrecht met 61 verloren al dient gezegd te worden, dat V.O. door een 4-tal reserves gehandicapt was. Met de rust was het reeds 40. Daarna ging het wat beter in de Leidse gelederen, doch de neder laag kon toch niet worden ontgaan. Cra- ma zorgde voor het enige Leidse punt. De veteranenploeg van H.K.V. heeft De Algemene-reserves inderdaad voor onoverkomelijke moeilijkheden geplaatst. Vooral tactisch waren de Hagenaars verre superieur. Met de rust was de stand reeds 40 voor H.K.V. III. Na de hervatt ng werd het zelfs 60. Ook de bekende „eer" konden De Algeraene-re- j serves niet redden. Ook de Fluks-rserves leden een ne- derlaag. hoofdzakelijk te wiiten aan ge- brek aan schotvaardigheid, want in het veld was er weinig krachtsverschil. Het werd 02 voor Phoenix. De uitslagen waren: Zuid-Holland I: Achilles— O.S.C.R. 44; Deetos—Ons Eibernest. 3—8; Vicus Orlënt;sG.K.V, 4—5; H K.V—Rozen burg 64. Zuid-Holland IIB: De Algemene Spangen 36; BarendrechtVicus Ori ëntis II 6—1; G.K.V. II—Hou Stand 31; Fluks—Ons Eibernest II 1—0. Zuid-Holland III D: Achilles III— H S.V. II 2—10; H.K.V. III—De Alge mene II 60; A.L.O.Rood Wit 80; Fluks II—Phoenix 0—2. SCHAKEN. HOOFDKLASSE K.N.S.B. L.S.G. wint met 5'/2-4'/2 van N.R.S.V. Het Leids Schaakgenootschap heeft gisteren in de wedstrijd voor de Hoofd klassecompetitie K.N.S.B. tegen de Nieuwe Rotterdamse Schaakvereniging een kleine overwinning uit het vuur ge sleept. Het is er anders heet toe ge gaan! Van den Berg kon tegen dr Bergsma, de bekende Rotterdamse voorvechter, geen voordeel behalen en na 50 zetten was remise het slot. Tum- mers daarentegen was tegen Broer ln een verloren positie geraakt, hij dreigde mat te gaan in één zet, maar juist toen bracht Tummers een fraai toren offer. dat hem zowaar nog remise door eeuwig schaak opleverde! De grondslag voor de overwinning werd gelegd door goede winstpartijen van prof. Van der Woude, prof. Droste in reeds 14 zet ten! en ten slotte Rotteveel, die als steeds een nuttig competitiespeler bleek Minder goed verging het Van Dijk, Van der Nat en mr ir Westra. de laatste tegen mevrouw Roodzant— Glimmerveen, de 2de speelster van Ne derland De gedetailleerde uitslagen waren: C. B. van den Berg (LSG>dr K M. L j Tum_ mersA. F. Broer '4vi; prof. dr. W van der Woude—J F. W Mannée 1-0;' A. A. Idema—H Mannée 1—0; R. H van Dijk—G Koenraads 0—1: W. G. DemmendalJ. H van Welzenes Vz-Vz W. H v d. Nat.Chr. Feiters 01: prof. dr J Droste—A. H. M. Wap 1-0; mr ir J. WestraMevr. Roodzant- Glimmerveen 0—1; A. J Rotteveel—J C Clarys 10. H.C.S.V.L.S.G. 5—5. De afgebroken en ter arbitrage opge zonden partij van mr Westra uit de eerste competitiewedstrijd van LSG te ken H.C.S.V. is remise verklaard, waar door de einduitslag een gelijk spel is ge worden. JUBILEUMWEDSTRIJDEN LEIDSE SCHAAKBOND. De inschrijving voor de jubileumwed strijden ter gelegenheid van het 20- jarig bestaan van de Leidse Schaak bond is thans gesloten en hoewel het aantal deelnemers beneden de verwach tingen is gebleven, kunnen er toch nog 5 zeskampen en 14 vierkampen worden gevormd. In de eerste groep der zeskampen, die a.s. Dinsdag in .,De Doelen" beginnen, komen 2 Gentse spelers uit, in de 2de groep één. De indeling van de belang rijkste groepen luidt als volgt: Groep A: A. A. Idema (LSG). J. Janssen (Gent), D. Posthuma Alpheni, W. F Schüsz (Philidor), G de Wolf (Gent) en L W. Turk (Noordwijk). Groep B C. Kuilman (LSG), F. Teleng (Vrien denschaar), J. Koet (Phil.), B. H. van Galen (Katwijk), J Herrygers (Gent) en M. M. Segaar (LSG). Groep C: J. I van Steenis (LSG), W. C. v. d Leek (Leiderdorp), D van Gelder "(Phil.), A. Spek (Schaakgenoegen). Th van Oordt (LSG) en P. Barkema (Phil.). Zittersteyn verdwijnt uit het officiële schaakleven NIEUW BESTUUR K.N.S.B. Naar aanleiding van gerezen moei lijkheden in het bestuur van de K.N. S.B., heeft dit college zich op verzoek van de Bondsvergadering enige tijd ge leden demissionair verklaard, teneinde Dames 1 nog steeds op de goede weg sterk verdedigend spelend, steeds meer tot wanhocpshcckeyballen werden in het wilde weg uit de cirkel geslagen, .terwijl slechts een sporadische aanval Leiden I (heren) behaalde gistermia- j verlichting kon brengen. De verdediging dag een benauwde, maar zeer nuttige hield echter stand, waarin naast de zege op Amsterdam I Direct na de aan- uitstekend spelende Dijkstra, ook keeper vang werd door beide ploegen flink Janssen een groot aandeel had. In de aangepajet.^De aanvallen van de Leidse Amsterdamse ploeg blonken spil Wagner en rechtshalf Westerink uit. voorhoede bleken iets gevaarlijker, zon der dat evenwel van een bepaald Leids veldoverwicht sprake was. Er werd in de eerste helft behoorlijk hockey gespeeld. In de laatste mi nuut houw.de de Leidse rechtervleugel een aanval op, waaruit Leiden 10 sec. voor rust, het naar later zou blijken, enige doelpunt scoorde. Na halftime speelde Amsterdam met esn stevig stuwende middenlinie. Lei- dsn beantwoordde dit snellere tempo UITSLAGEN L.K.B. T no? ie*-s snel!er f&y*. za<iat ,men langs of over het doel der gasten, bij I de eerste tien minuten beter van een w^e midhalf bijzonder opviel, le klasse: Fluks IIIVicus Oriëntis J Leids offensief kon spre-ieen. Na deze Rust 2—0. Na oe hervatting kwam IV 21ZuiderkwartierVicus Oriën- P^^de zakten^ d^S^^^er^^eonter^^aL Leidén er beter in. Er werd meer open gespeeld en succes bleef dan ook niet LEIDEN I (DAMES)—H.B.S. I 5—1. In een prettige en goede wedstrijd wisten de Leidse dames weer 2 punten in de wacht te slepen. De Leidse voorhoede had versterking gekregen van mej. Vogelenzang cp de rechtsbinnenplaats, waardoor mej. Na gel naar links verhuisde. De linkervleu gel met mej. Cl-eyndert werd zowel zeer sterk. Vele schoten gingen rakelings tis jij 42. terwijl Amsterdam daarentegen stug 2e klasse: De DanaïdenDe Algeme- doorzette. Zo kwam de Leidse ploeg, ne IV 30; Zuiderkwartier IIDe Da naïden II 40. Zaterdagmiddagafd.: N.SA. II-De Da naïden 0—5; ZuiderkwartierFluks 7-0, Adspiranten: Zuiderkwartier BDe Algemene 41. COMPETITIESTANDEN K.N.K.B. Zuid-Holland I: Het Zuiden 7 gesp. 14 pnt.; Ons Eibernest 711; Deetos 8—10; G.K.V. 7—9; Achilles 7—7; HK. V. 76; vicus Oriëntis 74; Rozenburg 7—2; O.S.CR. 7—1. Zuid-Holland IIB: Spangen 7 gesp. I 14 pnt.; De Algemene 79; Fluks 69; G.K.V. II 78; Barendrecht 78; Ons Eibernest II 66; Olympiaan 75; Hou Stand 73; Vicus Oriëntis II 60. Zuid-Holland IIID: H.K.V. III 8 gesp. j 13 pnt.; A.LO. 7—12; De Algemene II 7—10; H.S.V. II 7—9; Phoenix 7—8; Rood Wit 7—5; G.K.V. III 6-^1; Fluks II 8—3; Achilles III 7—0 Ingezonden Mededeling en u zult '8 morgen» weer kiplekker uit bed springen. E!ke dag moet uw lever een liter ga! In 1 uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel nftt. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op tc wekken en uw spijs vertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. FEUILLETON door Elisabeth Margetson, vertaald uit het Engels 65) Ze moest nu zelf lachen. Natuurlijk is dat onzin. Het lijkt me alleen geen erg amusant programma voor Uw Za terdagavond. een serieus studentje ge durende uren en uren aan te horen met betrekking tot haar studieproble men. Ik bedoeldat Kingsea op Zaterdagavond heel gezellig kan zijn. Geloof me, dat ik het heel prettig zal vinden met U over een en ander te praten. Ik ken practisch niemand hier, en het is soms wel eenzaam voor een man, die gewend is geweest veel mensen om zich heen te hebben. Ik ben n.l. net gedemobiliseerd en mis de kameraadschap en omgang met de mannen nogal. Ik z^u het erg prettig vinden, als u kwam. Natuurlijk kom ik graag. Goed, dat is dan afgesproken. Even was er stilte tussen hen, maar dan begonnen ze, bijna tegelijkertijd, een geval te bespeken, dat die morgen in het ziekenhuis was opgenomen. Ze raakten meer en meer in het onder werp verdiept, en toen Ruth hem ten slotte uitliet, was het heel laat gewor den. Ze ging zachtjes naar haar slaap kamer. Voordat ze in bed stapte, zei ze opeens hardop tot zichzelf, terwijl er een zonderling glimlachje op haar gezicht was: Stel je niet aan Toen kroop ze snel in bed en deed het licht uit. De volgende morgen zei ze weer: Stel je niet aan, toen ze in haar kle renkast zocht naar haar roestbruine tweedpak en de groene pullover en de hoed, die hierbij paste. Voor de eerste keer in vele jaren bekeek ze haar kle ren zorgvuldig, of alles in orde was, en ze verbaasde Maggie door zelf in de bijkeuken haar schoenen te komen I poetsen. Judith deed tactvol of ze niets bijzonders zag aan het welverzorgde meisje, dat aan de ontbijttafel plaats nam. Maar toen Ruth met haar boeken onder haar arm vertrokken was, kwam er een raadselachtig lachje op haar bleke gezichtje en in haar grote grijze ogen. Ze begon haar wekelijkse brief aan Bill te schrijven, aarzelde even of ze de naam van dr Rawlings zou noe men, maar besloot dan er niets over te schrijven. Het was nog te vroeg om gevolgtrekkingen te gaan maken In de volgende weken was Ruth bij na nooit op Zaterdagavond thuis voor het avondeten Op andere avonden was ze ook dikwijls afwezig en vaak kwam te thuis met armen vol boeken en met een zachte, warme blik in haar ogen die haar anders nogal strenge gezicht- Je buitengewoon aantrekkelijk maakte. Ik wilde dr Rawlings hier graag eens ten eten vragen, zei ze op een mor gen aan het ontbijt. Dat wordt tijd, zei Ginette. Ik dacht al, dat we het wonder nooit zoü- den aanschouwen. Judith kent hem al. Wat vind je van Vrijdag, Judy? Kunnen we het met de rantsoenen voor elkaar krijgen om hem werkelijk wat goeds voor te zetten? Ik zal men best doen, Ruth. Vraag Jij hem maar, en laat de rest aan Mag gie en mij over. We zullen hem zo iets bijzonders voorzetten dat hij hier zal willen komen Inwonen. Dank je, liefje. Begrijp je, legde Ruth zorgvuldig uit, ik wilde hem zo graag eens hier hebben om iets terug te deen voor alle vriendelijkheden, die hij mij bewijst. Hij helpt me werkelijk ontzettend goed met mijn werk. Ginette's en Judith's blikken kruisten elkaar even en er flikkerde iets van vrolijkheid in hün ogen. maar ze luis terden ernstig, toen Ruth vervolgde: Ik zou hem natuurlijk naar de Superbe kunnen meenemen, maar hij vindt het niet goed om gezien te worden met één van zijn studenten. Men zou gaan klet sen en er zouden allerlei praatjes kun nen komen over voortrekken en derge lijke dingen. We begrijpen 't volkomen, liefje, zei Ginette. Wat zou je er van zeggen als we er nog een man bijvoegden? Joel gaat binnenkort terug naar Amerika en zou het zeker erg prettig vinden te mogen komen. Natuurlijk is dat goed, vraag Joel gerust. Dan zijn we met z'n vijven. Jammer dat er niet nog een man is, om een even aantal te krijgen Och. dat hindert niet, het is ten slotte toch een onder-onsje. Een vreem de zou zich misschien niet prettig voe len, maar we zijn en familie. Goed, dus Vrijdagavond een diner voor vijf personen. Op Donderdagavond kwam er ech ter een lang, opgewonden en kostbaar telegram van Manny van de volgende inhoud: „Lieve mensen. De tournee is afgelopen. We openen de volgende maand in Londen. Ik heb een week vacantie en kom morgen thuis. Is het niet heerlijk? Ik ben stralend gelukkig. Kan Max op het kampbed slapen, hij komt mee. Heel veel liefs van Manny". HOOFDSTUK XII. Het dinertje was in alle opzichten een groot succes. Niemand had er een flauw idee van en niemand vroeg er ook naar. hoe Judith het voor elkaar had gekregen zo'n voortreffelijke maal tijd te produceren. Er was echte caviaar op toast, een voortreffelijke soep, lams- coteletten met allerlei soorten groen ten en een rumpudding met slagroom toe. Ginette had de hand weten te leg gen op enige flessen wijn en een fles echte Benedictine. De koffie, die aan het dessert geschonken werd, was van de beste kwaliteit. Ruth, in een eenvoudige smaakvolle zwarte jurk, trad op oharmante wijze als gastvrouw op. Er was een diepe blos op haar wangen en haar 'hele wezen straalde. Ginette. in haar lievelingskleur zachtgroen, zat naast Joel, zodat ze zo nu en dan heimelijk onder tafel even haar hand in de zijne kon leggen. Max en dr Rawlings bespraken op vriend schappelijke wijze ethisohe problemen in verband met de atoombom, de wen selijkheid van harde of zachte bedden en de vraag of vrouwen meer principes hebben dan mannen. En tenslotte was er nog Marianne, die stralend en vol leven was. en allerlei verhalen over haar tournee te vertellen had, waarmee ze hen tot grote algemene vrolijkheid bezig hield. Je had er bij moeten zijn, Glnny, die avond dat de regisseur een tuin feest-scène bracht, waarbij ik moest zingen over bloemen en vogels en der gelijke. De danseresjes hadden van die lange jurken aan met grote hoeden op, en er was één kind, dat die hoed abso luut alleen maar achterop haar hoofd wilde zetten, waardoor ze er bespottelijk uitzag. Op een zeker moment moesten de z.g. gasten van het tuinfeest met elkaar lopen praten, en één van de meisjes zei tegen het halsstarrige kind met de hoed achterop haar hoofd: Zet die hoed behoorlijk op of ik doe je wat en trok tegelijkertijd aan de rand. De hoed zat niet erg goed in elkaar, want de rand kwam er af en de arme Milly moest er voor de rest van de scène mee om haar nek blijven lopen. Het publiek brulde van het lachen. Ik kon er nauwelijks boven uit zingen. Nader hand vielen" er achter de coulissen na tuurlijk harde woorden. (Wordt vervolgd) uit. Het tegenpunt van HBS. kwam door goed inlopen, nadat een bal van de doelpaal was terug gesprongen. LEIDEN II (HEREN)— HHYC III 1—I. Leiden II bond de strijd aan met de leiders van haar afdeling. De gasten toonden inderdaad, dat zij de bovenste plaats waard zijn, terwijl Lelden een zeei' povere wedstrijd speelde. Door het missen van een Leidse back nam HHYC reeds spoedig de leiding. Door van iede re kans gebruik te maken, wisten de gasten nog voor de rust de stand op 30 te brengen. Na de hervatting kwa men onze stadgenoten er iets beter in, zodat voor het Haagse doel enkele ge vaarlijke mementen ontstonden. De rechtsbinnen wist toen uit een hoge voorzet te -doelpunten. Een tijd lang golfde het spel enigszins gelijk op en neer, totdat de Haagse midvoor nog maals door de Leidse verdediging wist te glippen en daarmee de einostand op 41 bracht. Overige uitslagen Heren: Leiden VLeiden IV 33; Aeolus IVLeiden VI 32-. Groen-Geel VII-Leiden VII 20; Leiden aAeolus a 00. Dames: Ever SwiftLeiden II 23 Leiden HIMJt.H.C. II 2—1. HOCKEY-UTSLAGEN Wesen: HHYCHilversum 7—0; HOC HDM 1—1; Be Fair—Delftse Studen ten 1—2; BMHC—TOGO 1—1; Laren— door een nieuwe bestuursverkiezing de zaak op te lossen. Zaterdag j.l. werden te Utrecht, tijdens de Bondsvergade ring, van het aftredende bestuur slechts de voorzitter, de heer Zittersteyn. die juist 10 jaar geleden voor het eerst als zodanig werd benoemd, en onze stad genoot. de heer Modderman, herkozen. Deze hadden evenwel als voorwaarde voor de aanvaarding van een herbe noeming gesteld, dat ook de aftre dende bestuursleden de heren De Bruyn, le secretaris en Nisuwkerke, 7e bestuurslid, zouden moeten deel uitma ken van het nieuwe bestuur en aan gezien aan deze voorwaarde niet werd voldaan, verklaarden beiden hun be noeming niet te kunnen aannemen. Deze gang van zaken is des te opmer kelijker, omdat tijdens de voorafgaande discussies van enigerlei bepaalde be zwaren tegen de heren De Bruijn en Nieukerke niets was gebleken. Het op deze wijze verdwijnen uit het officiële schaakleven van de alom zo zeer gewaardeerde figuur van de heer Zittersteyn, die ook op internationaal gebied zo vertrouwd en in aanzien is, zal ongetwijfeld in schaakkringen een pijnlijke indruk maken. De geslaagde wedstrijd om het wereldkampioenschap was voor een groot deel mede zijn werk en wij vragen ons af of de Bondsraad zich hier niet van een kant heeft laten, zien. Het nieuwe bestuur staat thans on der voorzitterschap van ir H. J. van Steenis (Utrecht). Tot verdere be stuursleden werden gekozen; H. J. J. Slavekoorde (Den Haag), W. Chr. Go- ris (Rotterdam), A. C. Thürkow (Heemstede), A. Hollander (Amers foort), J. G. van Burken (Alkmaar) en J. C. van Vliet (Leeuwarden). WIELRENNEN. „SWIFT-COMBINATIE". De tweede competitiewedstrijd van de Leidse Swift-Combinatie bestond uit een klassementswedstrijd over 50 K.M. met drie klassementen. Vooral in de A- klasse was de strijd hevig. De uitslagen waren; 1 R. Riethoven 13 pnt.: 2. Joop Riet hoven >12 pnt.; 3. Jac. de Jong 9 pnt.; 4. A Bouthoorn 8 pnt.; 5. H Vos. B-klasse: 1. J. Fiks 15 pnt.; 2. R. Wallet 10 pnt,; 3. B. Kruit 8 pnt.; 4. J. Thomassen; 5. J Vermeulen 6 pnt. C-klassers (35 K.M.)1. G. Mokken- storm 10 pnt.; 2. H. Laken 8 pnt.: 3. J. Dolstra 6 pnt.: 4. W. Goudkuil 6 pnt. Junioren: 1. D. Nieuwenburg 10 pnt,; 2. A. Vermeulen 8 pnt.; 3. C. Barnlng 6 pnt. Door deze uitslag en nog met twee wedstrijden te rijden, gaat R. Riethoven aan kop, met Joop Riethoven op de 2de plaats. PAARDENSPORT. Priola voor derde maal Nederlands kampioen De uitslagen van de gisteren te Duin- digt gehouden draverijen en rennen luiden; Draverijen: Oscar-prijs, afstand 2120 M., le afde ling: 1. Kalida, W. Leeuwenkamp, tijd 3.12, kun. tijd 1.29.7; 2. Memnon. W. H. Geersen; 3. Linotte S. B. U. de Jong. 2e afdeling: 1. Little Axkit, W. Leeu wenkamp. 3.15.4, k.m. tijd 1.29.6; 2. Lu cille Scott, F. A. v. d. Veen; 3. Lycurgus, J. M. v. d. Berg. 3e afdeling: 1. Mondragon. W. Leeu wenkamp. 3.14.2, k.m. tijd 1.32.5; 2. Maarten Spencer, W. H. Geersen; 3. Mac Kinley. H. de Vries. O Bedelia-prys, afstand 2100 M.: 1. Illustre Hanover, P. Smit, 3.09.2, k.m. tijd 1.25.2; 2. Kitty Axvile, C. Vlug;3. Lady Soprana E, A. Kooyman. Kampioenschap van eNderland-prijs, afstand 2200 M., draverij van meet voor alle aan Nederlanders toebehorende paarden: 1. Priola. W. A. Geersen, 3.23.4, k.m. tijd 1.24.8; 2. Guy Hanover. W. Leeuwenkamp. 3.23.8, k.m. tijd 1.25; 3. Gratie Hanover, A. R. Nottelman, 3.23.8, k.m. tijd 1.25; 4. Lord Maire. F. A. Bosveld. Our Bonnie-prijs, afstand 2100 M.: 1. Kievit S, A. B. v. d. Veen. 3.04.6, kjn. tijd 1.27.9; 2. Madame B. M. Vergay; 3. Luxor, W. H. Geersen. Olga B-prijs, afstand 3100 M.: 1. Gratie Hanover, A. R. Nottelman, 4.44, k.m. tijd 1.26.1; 2. Harrie Scott, W. H. Geersen; 3. Fellow, K. Kramer. Rennen: Troost-prys, afstand 2000 M. 1. Liberie, F Delbrassinne, 2.17; 2. Fa- tlnïa. J. C. Pex. Het Criterium-prijs, afstand 1600 M.: 1. Quala. L. Wauthy, 1.47.4; 2. Qualissa, F. Delbrassinne. 3. Metropole Palace 2, W. v. Rhijn. Sluitings-prijs, afstand 2200 M.: 1. Majesto. J. M. A. Dekkers, 2.29.6; 2. 't Gooi 20, AmsterdamLeiden 0—1. Brown Hope, H. G. Dekkers. Van Kreuningen (A.A.V.C.) bij de Juniores Onder grote belangstelling organi seerde de Alphense Atletiekvereniging „AAV '36-C" voor de derde maal na ae oorlog de „Raadhuisloop" in het Bur gemeester Visserpark. De deelname aan deze wedstrijd was verrassend groot. Om 4 uur precies loste starter Ram- kema het eerste startschot, waarop een 30-tal A en B juniores vertrok, 1 i eds dadelijk kon men de oudere A-jongens (18- en 19-jarigen), waaronder de Zuid holl. junior-veidloopkampioen 1948 J. v Linden, aan de kop vinden. Doch ook de sterke Alphense loper J. v. Kreu ningen van de organiserende vereni ging kwam naar voren. Toen de lopers aan het laatste rechte stuk begonnen, ontstond er een felle strijd tussen beide genoemde knapen. Van Kreuningen Vonk en C. J. v. d. Bijl, beiden van de AZC, eindigden resp. als 20ste en 22ste. De race van de dag kwam daarna: de met spanning tegemoet geziene strijd tussen de A-. B-, C- en D-klas- sers. Na de eerste ronde bewezen de A- klassers, vijf in totaal, reeds hun meer derheid Gezamenlijk met de B-klas- sers J. v. d. Hoorn (AAV '36-C) Ên J. v. Veen (Siomo) vormden zij toen reeds een kopgroep met kleine voorsprong op het peleton, dat reeds helemaal uit elkaar lag. In de laatste ronde wisten de A-klassers J. v. Rooyen (Holland), Zuidholl. veldloopkampioen '48, C.Kraan (Bataven) en J. de Wit (AAVC) de winnaar van vorig jaar zich los te maken en in een felle eindspurt kwa men zij op de finish af. Van Rooyen wist te zegevieren in 8 min. 23,- sec. oud-record 8 min. 54.8). Even zag het er naar uit dat De Wit tweede zo.u worden. Kraan slaagde er echter in wist kort voor de eindstreep dit duel ]iem van het lijf te houden en eindigde te winnen en ging als eerste door de ajs tweede in 8 min. 25.2 sec. Zo werd 2). Onderwijl was de kapper druk bezig met Panda. Uit allerlei flessen goot hij een paar druppels op Panda's hoofd en het ene watertje rook al lek kerder dan het andere. „Er gaat toch maar niets bpven een beetje verzorging", dacht Panda en hij voelde zich heerlijk opfrissen. De kap per vertelde hem de laatste nieuwtjes uit de stad en het was allemaal even prettig. Maar opeens gebeurde er iets geks. Panda dacht plotseling, hoe het kwam wist hy niet, wat er nu zou gebeuren als hij ineens opstond en met het laken nog om en de zeep op zijn hoofd, de winkel uitwandelde. Die gedachte liet hem niet meer los. Hij probeerde nog gauw aan iets anders te denken. Maar dat lukte met en ineens stond hij op. Het laken hing nog over zjjn schouders en zijn hele hoofd zat onder de zeep, maar dat kon hem allemaal niets sche len. Zonder zich een ogenblik te beden ken, wandelde hij naar de deur en even later stond hij buiten. finish in de fraaie tijd van 3 min. 4.8 sec., wat een nieuw record beteken de. Oude record: 3 min. 12,- sec. A. v. d. Linden (Holland) eindigde als 2de in 3 min. 4,9 sec. Als derde eindigde H. Hendriks vaü Siomo in 3 min. 11.8 sec. Na deze spannende race kwamen dc heren aan start. Allereerst de E-klas- sers (nieuwelingen), Veteranen (boven 35 jaar) en niet-KNAU-leden. Dit pele ton bestond uit meer dan 40 lopers. Winnaar werd in deze race O Bergsma van DOS in 9 min 16,- sec Deze tijd was eveneens beter dan die van de winnaar '47. Tweede werd M. C. Da- nens van Gouda in 9 min. 19,5 sec.; derde A. C. Verwey van ZAV in 9 min. 24,- sec. De vierde aankomende was J. Munnik van de AAV '36-C. in 9 min. 31,7 sec., waarmee hij in het bezit kwam van de extra wisselprys voor de eerst aankomende Alphenaar. F. v. Hars kamp, P. Kruit. Koenekoop en L. v. d. Nagel, allen van de AAV '36-C. ein digden resp. als 16de, 17de, 31ste en 37ste. Winnaar bij de veteranen werd D. J. v Deursen van Siomo, J. Verkerk van de AAVC veroverde 2de de prijs. De beide niet-KNAU-lopers, tw. L. J. de Wit van de AAV '36-C derde in 8 min. 25.4 sec. Vierde werd W. de Jong (Sparta) eveneens A-klasser in 8 min. 27,3 sec. en vijfde wederom een A-klas ser n.l. K. Knop van Dos in 8 min. 30,8 sec. Als eerste B-klasser eindigde J van Veen van Siomo op de 6de plaats in 8 min.- 40,2 sec. J v. d. Hoorn van de AAV '36-C, werd 2de B-klasser en eindigde als 7de in 8 min 45,7 sec. Winnaar in de C-klasse werd J. Kerk vliet van de Bataven, tweede A, Heus- dens (DOS). By de D-klassers zege vierde B. Vreeswyk (Achilles). Zoals verwacht werd legde de vereni ging Gouda met 46 pt, wederom beslag op de wisselbeker, waardoor zy deze definitief in haar bezit kreeg. De CEE- VEE-WEE-beker voor de bestgeplaat sten in de B-. C- en D-klasse. welke reeds tweemaal gewonnen was door Achilles uit Gouda, kwam nu in han den van de vereniging Schoonhoven met 37 punten, voor DOS en Achilles, beide met 40 punten. J. v. Rooven van Holland (Leidenl legde voor één iaar beslag op de N S.A- wisselbeker als eerstaankomende A- kla

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 6