Na-Kaag bracht veel zen, maar weinig wind WILLY; BAR Desondanks toch aardige wedstrijden Vicus Oriëntis stelt opnieuw teleur Kwartet in een flat Rondom de Korf MAANDAG 11 OCTOBER Wel zelden zal het zeilseizocn op de Kaag zijn besloten met zulk prachtig weer als waaronder deze najaarswedstrijden Zaterdag en gisteren werden gehouden, 't Is waar, de door ons geuite vrees, dat het mooie weer een te weinig aan wind zou medebrengen, was geenszins ongegrond, maar zelfs met een te weinig aan wind zijn er toch interessante wedstrijden gehou den kunnen worden en behalve in enkele nummers, waarin de geroutineer- den met kop en schouders boven de anderen uitstaken en vry gemakkelijk wisten te winnen, zijn er toch inderdaad mooie kampen geleverd, zodat de zeilers de beste herinneringen aan deze Na-Kaag zullen behouden. Al leen was het jammer, dat het tekort aan wind oorzaak werd, dat in alle drie races slechts één ronde kon worden gezeild, hetgeen over het alge meen aan de felheid van strijd afbr euk doet. DE WEDSTRIJDEN VAN ZATERDAG. Welgemoed tuigden de meer dan hon derd zeilers Zaterdagmiddag hun vaar tuigen op voor een van de laatste ont moetingen in het wedstrijd-seizoen. Er stond een flauwe wind. nauwelijks ge noeg om te zeilen en de vrees, dat er weinig gezeild zou worden, werd maar al te zeer bewaarheid, doch dat neemt niet weg, dat er toch genoeg strijd was. Want het is altijd merkwaardig bij af nemende en otenemende wind, dat de onderlinge positie der schepen veel wisselt en ook nu bleek weer duidelijk, dat men met de eerste plaats in een bepaalde positie nog lang niet de over winning binnen heeft. Dat is deze mid dag in verschillende klassen duidelijk bewezen. Uitzonderingen natuurlijk daargelaten. En de eerste daarvan viel al in de eerste race. die der 12 M2 klasse, waar de gebr. Kraan zich reeds op het Zwei- land een behoorlijke voorsprong hadden weten te verwerven, om deze niet al leen niet meer af te staan, maar zelfs nog te vergroten. Dat bleek ook in de strijd der Dra kenklasse, waar Gerrit van Wijk aan het Zweiland de kop had en bij het terugkomen op het Norremeer zijn voorsprong tot ruim vier minuten had weten te vergroten, 'n Behoorlijke af stand bij windstil weer. Bij andere klassen was het evenwel weer anders. Vooral in de Regenboog klasse was er voortdurend wisseling. We misten ditmaal Hans v. d. Velde, die wegens verblijf buitenslands dit maal niet van de partij kon zijn. Nu had Sieverts op het Zweiland de lei ding, toen hij nog juist voor Bergsma de boei kon nemen, maar even later was Hofland aan de kop en hij be hield zijn voorsprong geruime tijd, maar daarna kwam Cor van Staveren hem opzij, nam de leiding over en zelfs Jaap de Vries wist naar de tweede plaats te komen, doch deze trok zich terug, omdat hy in de beginne reeds een bakboord-stuurboord-aanvaring had gehad met voorzitter v. d. Steur. Hof land werd toen nog tweede, Sieverts derde en Bergsma vierde. In de Olympiajollenklasse A wist Koos de Jong zich ondanks zijn gewicht toch op fraaie wijze als eerste te plaatsen, in de B'-afdeling won P. C. de Vos, in de 16 M2 Eenheidsklasse A was W. J. de Jongh Jr zijn mededingers een heel stuk voor. De uitslagen werden: 12 M2 klasse: 1. Mustang, st. Kraan, 2. Hanepoel, st. Jan Mooij: 3. Claire, st. P. L. v. d. Bergh. Valkenklasse A: 1. Plet Jan, st. ir H. Zuiderbaan; 2. Vier Winden, st. H. Snoeck; 3. Roelant, st. G. Jongeneel; 4 Tarentelle, st. E. J. Hoppe; 5. Estreli- ta, st. J. J. v. Koolbergen. Idem B: 1. T.T.L., st. J. v. Asselt; 2. Vrijheid, st. ir M. C. de Jong; 3. Wouf, st. J. D. Wacwitz. Regenboogklasse: 1. Hollandia, st. C. v. Staveren; 2. Beneventum, st. J. Hof land; 3, Coppelstoc-k, st, J. Sieverts; 4. Eelko, st. W. Bergsma. Drakenklasse1. Puzzle, st. G. van Wijk; 2. Goedewind, st. L. P. Volle- bregt; 3. Sterna, st. J. C Tims; 4. Kor- tenaer, st. H. Verduyn; 5. Eska, st. W. Klomp Jr. Olympiajollenklasse A: 1. Zomer weelde, st. J. de Jong; 2. Daisy, st. W. v. Noordt; 3. Blacky, st. A. Hofkamp; 4. Willem Gozewijn II, st. W. Meteler- kamp Cappenberg. Idem B: 1. Vlerk, st. F. C. de Vos; 2. Sloebertje, st. J. B. Eschauzier; 3. Spaarne II, st. M. Roozekrans. 16 M2 Eenheidsklasse A: 1. Squall, st. W. J. de Jong Jr.; 2. Argus, st. H. Schmitz; 3. El Primero. st. W. J. de Jongh Sr; 4. Aqua Birda. st. M. H. v. Tok. Idem B: 1. Gouwe Nimf III, st. J. v. Bergen; 2. Rival II, st. A. v. Hemert; 3. Tjif Tjaf. st. H. Honing. Pampusklasse z. bezeilen: 1. Alk, st. A. Volker; 2. Windhaan. st. P. J. Zaaier 3. Watergeus, st. W. Couwenberg; 4. Brasemermeer, st. W. M. v. Staveren. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Mistral, st. B. P. Hageman; 2. Orzi. st. L. P. Herfst, 3. v Kinsbergen, st. F. v. Eek; 4. Re ward, st. K. Doorschodt. Idem B; 1. Maheik, st. M. v. Hoeken; 2. Hunter, st. W. v. Bergen. Koos de Jong gehuldigd Bij het Zaterdagavond gehouden seilersdiner heeft de voorzitter van „De Kaag", de heer L. v. d. Steur hulde gebracht aan Koos de Jong, die als jollenzeiler de Ned. kleu ren op de Olympische Spelen heeft v/eten hoog te houden door op de derde prijs beslag te leggen. Hij bood hem een herinneringspla quette aan. terwijl voorts de win naars van de teamprijzen, in het by zonder het Holland team, dat er voor zorgde, dat dit jaar de Hol land—Friesland beker voor het eerst in Holland doorwintert, wer den gehuldigd, evenals Sam de Wit met het behaalde kampioenschap in de Regenboogklasse. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Op de tweede en laatste dag van het zeilseizoen was het weer al even mooi als Zaterdag en.... er stond gelukkig nog wat meer wind, zodat het een prachtige zeildag is geworden, waarop volop van de mooie zellsport genoten is. Ook nu weer een aardige wedstrijd in verschillende klassen. Evenwel, Koos de Jong liet zich ook nu in beide wed strijden als de eerste der Olympia-jol- lenzeilers kennen: hij won tweemaal onbedreigd. Ir Zuiderbaan was in de Valken goed op weg om hem te evena ren. doch in de derde wedstrijd toonde Wim Ritman nog eens goed wat hij waard was door als eerste te eindigen na felle strijd met Zuiderbaan. Ritman zeilde daarmede voorlopig zijn laatste wedstrijd, want binnenkort zal hij naar Indië vertrekken. De zeilsport op de Hollandse wateren verliest daarmede een uitstekend zeiler niet alleen, maar ook een sportman, bij wie sportiviteit altijd op het hoogste plan heeft ge staan. In de Regenboogklasse ging de strijd als steeds tussen v. Staveren, Hofland, Bergsma, Sieverts, Sam de Wit en de vervanger van Leen de Wit, Jaap de Vries. Sieverts won de ochtendrace. De Vries die in de middag, maar in het totaalklassement was Van Staveren met vier punten Sieverts de baas. In de Drakenklasse ook al vrywel dezelfde concurrenten, maar Vollebregt toonde opnieuw zijn superklasse door vandaag tweemaal als eerste te ein digen en wij betreuren het nog steeds, dat deze zeiler niet naar de Olympi sche Spelen werd afgevaardigd. In Ger rit vah Wijk had hy zijn zwaarste con current en ook deze had op de Spelen in Torquai zeker geen slecht figuur geslagen. De uitslagen waren ten slotte: Ochtendrace. 12 M2 klasse: 1. Mus tang; 2. Hanepoel; 3. Saenden, st. W. Jungschlager. Valkenklasse A: 1. Piet Jan; 2. Vier Winden; 3. Tonny, st. H. Stumpe; 4. Watergeus, st. W. Ritman. Idem B: 1. TT.L.; 2., Njard, st. J. Couprie. Regenboogklasse: 1. Coppelstock; 2. Hollandia; 3. Eelko; 4. Beneventum. Drakenklasse: 1. Goedewind; 2. Puzzle; 3. Kortenaer; 4, Vliegende Hollander, st. Ir J. de Nerée totBabberich; 5. Eska. Olymplajollen A: 1. Zomerweelde, 2. Vagebond, st. Th. v. Helvert; 3. Daisy. Idem B: 1. Sloebertje; 2. Spaarne II; 3. Tamalone, st. J. Romanesko. 16 M2 Eenheidsklasse A: 1. Argus; 2. El Primero; 3. Squall; 4. Aqua Birda. Idem B: 1. Tjif Tjaf; 2. Incalzando, st. C. H. v. d. Meer: 3. Gouwe Nimf Pampusklasse z. Bijz.: 1. Alk; 2 Pin- guin, st. C. J. v. Meeuwen; 3. Wind- haan. 12 Voetsjollenklasse A: 1. v. Kinsber gen; 2. Orzi; 3. Reward: 4. Mistral. Idem B: 1. Hunter; 2. Dinky, st. K. Cleton: 3. Maheik. Middagrace: 12 M2 klasse* 1. Hane poel: 2. Mustang; 3. Dinges, st- A. Lee mans. Valkenklasse A: 1. Watergeus: 2. Piet Jan; 3. Barry III, st. J. M. Snijders. Idem B* 1 Vrijheid; 2. Njard. Regenboogklasse: 1. Annemarie. st. J. de Vries; 2. Beneventum; 3. Kikker, st. S de Wit; 4. Hollandia. Drakenklasse: 1. Goedewind; 2. Kor tenaer; 3. Ran, st. Ph. Keegstra; 4. Eska. Olympiajollen A: 1, Zomerweelde; 2. Blacky; 3. Daisy. Idem B: 1. Sloebertje; 2. Spaarne II; 3. Tamalone. 16 M2 Eenheidsklasse A: 1. El Pri mero: 2. Kanebraaier; 3- Symon de Danser. Idem B* 1. Rival II; 2. Tjif Tjaf; 3. Incalzando. Pampusklasse z. byz.: 1. Watergeus; 2. Windhaan; 3. Alk: 4. Brasemermeer. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Orzi; 2. v. Kinsbergen; 3. Wiltzanck. Idem B: 1. Hunter; 2. Dinky. Prijswinnaars werden: 12 M2 klasse: 1. Jac. Kraan 39 pnt.; 2. Jan Mooi134p. Valkenklasse A: 1. Ir H. Zuiderbaan 61 p.: 2. H. Snoeck 49 p.; 3. W. Rit man 47 p.; 4 J. M. Snijders 36 p.; 5. E. J. Hoppe 34 p. Idem B: 1. J. Couprie 35 p.; 2. Ir M. C. de Jong 29 p.; Regenboogklasse: 1. C v. Staveren 40 p.. 2. J. H. C Sieverts 36 p.; 3. J. Hofland 34 p.; 4. J. de Vries 32 p. Drakenklasse: 1. L. P. Vollebregt 56 p.; 2. G. v. Wiik 49 p.; 3. H. Verduyn 40 p.; 4. J. C. Tims 31 p 5. Ph. Keeg stra 30 p. Olympia jollen A* 1. Koos de Jong 43 p.; 2. W. v. Noordt 27 p.; 3. A. Hof kamp 25 p. Idem B: 1. J. P. Eschauzier 36 p 2. M. Roozekrans 24 p.; 3. F. C. de Vos 19 p. 16 M2 Eenheidsklasse A: 1. W. J. de Jongh Sr 36 p.; 2. H. Schmitz 36 p.; 3. W. J. de Jongh Jr 32 p.; 4. M. v. d. Meer 21 p. Idem B: 1. A. v. Hemert 33 p.; 2. H. Honing 33 p.; 3. J. v. Bergen 30 p. Pampusklasse z. bijz.: 1. A. Volker 53 p.; 2. W. Couwenberg 43 p 3. P. J. Zaaijer 41 p 4. C. J. v. Meeuwen 34 p. 12 Voetsjollenklasse A: 1. L. P.Herfst 37 p 2. F. v. Eck 37 p 3. B. P. Hage man 28 p. Idem B: 1. W. v. Bergen 35 p.; 2. M. P. J. v. Hoeken 23 p. Ingezonden Mededeling Matige competitiestart van Leidsch Schaakgenootschap Zaterdagmiddag speelde het eerste tiental van het Leidsch Schaakge nootschap in Den Haag de eerste competitie-wedstrijd voor de Hoofd klassecompetitie K.N.S.B., en wel te gen de Haagse Christelijke Schaak vereniging. Van den Berg en* prof. Droste ontbraken op het appèl, en dat mag wel als de belangrijkste fac tor worden aangemerkt, dat deze wedstrijd in geen geval in een over winning voor L.S.G. zal eindigen. Want na een spannende strijd werd de uitslag 4 li4V_-, met 1 nog te arbi- treren party, waarin mr ir Westra in een toreneindspel 1 pion achter is. De deskundigen waren het er na afloop niet over eens of deze partij nog remise zal worden, dan wel voor LJ5.G. verlo ren zal gaan, en hiervan hangt de ge hele einduitslag van de wedstrijd af. De gedetailleerde uitslagen waren: J. B. N. Ruben Sr (HCSVL. J. Tum- mers (LSG) L. de Bondtprof. dr W. van der Woude V2ViM. J. Ja- cobsonA. A. Idema liJ. N. N. Ruben Jr.—R. H. van Dijk 01; B. Terlouw—W. G. Demmendal 10, C. W. BerghoutW. H v. d. Nat 01; A. van Zijlmr ir J. Westra afg.; mr G. C. Klapwijk—A. J. Rotteveel 01: J. J. Valst.aiG. Bosscha 10, J. Kreuzen M. M. Segaar 10. (Foto Leidsch DagbladVan Vliet) Het in Augustus j.l. door de Leidse Postduivenvereniging „De Vrienden club'' georganiseerde TBC-concours, waaraan door 567 liefhebbers met 3327 vogels werd deelgenomen, heeft f. 1284.15 opgebracht. Zaterdagmiddag vond in het clublokaal van „De Vriendenclub" de prijsuitreiking plaats en dankte dr De Bruine, mede namens het erecomlté, de organisatoren en deelne mers voor hun menslievend initiatief. Op de foto reikt de 76-jarige heer W. Le Maire. Leiden's oudste postduiven liefhebber, aan de eerste prijswinnaar, de heer C. P. J. Boer uit Gouda, de „Vliegenhart-beker" uit. De belangstel lend toekijkenden Jan Bsugelsdijk en Wim Nagtegaal, beiden 8 jaar, lever den dit seizoen reeds goede prestaties en hopen natuurlijk ook eens zo'n fraaie beker in ontvangst te mogen nemen. Fluks won de derby tegen V0 II; be nauwde zege van De Algemene. Opnieuw stelde Vicus Oriëntis haar aanhang teleur door thans ook van Achilles te verliezen. De Kooiclub was echter danig gehandicapt doordat halve de geblesseerde dames Arnoldus en v. d. Bos. ook v. d. Broek door een blessure niet kon uitkomen. Toch heeft V.O. zich kranig geweerd en had bij de rust zelfs een 31 voorsprong veroverd. Na de hervatting kwam Achilles echter hevig opzetten, zodat onze stadgenoten, nadat zii nog tot 55 gelijk hadden we ten te houden, ten slotte in de laatste ohase van de strijd beide punten in de Residentie moesten achterlaten, (75). In de le klasse viel verder de monster- overwinning van Het Zmden op haar stadgnoot Rozenburg op. (172). In dè 2e klasse behaalde De Algemene een be nauwde 43 zege op Hou Stand, Aan vankelijk liep het helemaal niet in de witblauwe gelederen en zo stonden onze stadgenoten dan ook na een half uur spelen met 3—0 achter. Toen herstelde De Algemene zich. Met de rust was de achterstand door doelpunten van Eiker bout en v. d. Pluijm tot 3—2 geredu ceerd. Tien minuten na de hervatting werd de stand door een fraai doelpunt van Labordus weer gelijk (33) en hier na ontspon zich een felle strijd om de leiding. C. Harteveld bezorgde zijn ploeg ten slotte een zwaar bevochten 43 zege. De plaatselijke ontmoeting tussen Vi cus Oriëntis II en Fluks eindigde in een 52 zege voor Leidens oudste korfbal club. Fluks dankte deze zege voorname lijk aan grotere schotvaardigheid want in het veld was het krachtsverschil niet erg groot. Door doelpunten van Veer man en Leget leidde Fluks al spoedig met 20, doch in de tweede opstelling bracht Sieval beide ploegen weer op ge lijke voet. (2—2). Door Kukler voor de rust en Van Klarenbosch daarna li- Fluks weer uit tot (2—4) en nadat de roodwitten nog een straf worp onbenut gelaten hadden, bracht Leget met een zeer ver schot de stand op 25. De beide Leidse 3e klasse-teams ver richtten uitstekend werk. Zowel Fluks II als de Algem. II won haar.wedstr met 51. Vooral van De Algemene II was dit een uitstekende prestatie. Dit ploegje heeft thans de leiding in de 3e klasse D genomen. Hoewel ALO al da delijk een voorsprong nam, liet De Alg. zich hierdoor niet ontmoedigen en met de rust was de achterstand dan ook in een 21 voorsprong omgezet door doel punten van A Harteveld en Fr. Vliet. Na de hervatting liep De Alg. voortdu- FEUILLETON door Elisabeth Margetson, vertaald uit het Engels. 37) Ja, ik geloof het wel, zei hij som ber. Maar het valt niet mee. Tenslotte heb ik een wereldreis gemaakt om jou hier te komen halen. Hoe lang denk je dat je me zult moeten laten wachten? Tot Ruth haar laatste examen doet. Ze krijgt daarna onmiddellijk een baan in het ziekenhuis en een goed betaalde baan ook en dan zal ik me dus vrij kunnen maken. En Bill zal tegen die tijd ook vast en zeker wel een baan gevonden hebben. Ik geloof, hoewel ik het niet absoluut zeker weet, dat hij wil trouwen, zodra hij iets be hoorlijks heeft gevonden. Bill en Ju dith zouden hier in. de flat 'olijven wo nen, en als Judith nog enige tijd met haar werk door zou blijven gaan. denk ik dat men er ook zonder mijn hulp wel zal komen. Maar het zal dus nog even duren, Joel, liefste, en misschien zal het nog wel langer dan „even" zijn. Als ik rijk was, zei Joel. zou ik aanbieden om aan je familie het be drag te betalen, dat jij inbrengt en misschien nog een extra-toelage voor een huishoudster of iets dergelijks. We zouden nooitbegon Gi- nette verontwaardigd, maar hij schonk geen aandacht aan haar interruptie en i vervolgde: Maar zie je, liefje, een op- I komend advocaat in een kleine stad m het Zuiden en daarbij één die drie jaar in de oorlog is geweest, verdient geen fortuinen. O, jij en ik zouden heel be hoorlijk samen kunnen leven, maar er zou niet veel over blijven om te spa ren. Niet voldoende om hen te helpen. Het is een verdraaid moeilijk geval! Ze zuchtte, ging rechtop zitten en ordende haar haren. Het is Inderdaad een probleem. En ik voel me er doodongelukkig door. O Joel, als je eens wist, hce graag ik alles wat ik bezit zou geven, om te kunnen zeggen, dat ik onmiddellijk met je kan trouwen en naar Amerika gaan. Maar- ik kan en mag dat niet zeggen. Ze kuste hem even op zijn voorhoofd. We zullen moeten wachten. Wat zul jij doen Joel. Ga ie in de tussentijd terug naar huis? Ik denk van wel. Dat wil zeggen, niet onmiddellijk. Ik kan wel één of twee weken hier bUiveti. Maar wat heeft het voor zin? Hce meer ik je zie, moeilijker het voor me- wordt, je hier achter te laten. Ik weet het nog niet... ik kan nu geen beslissing nemen alles warrelt door myn hoofd. Wat ik wél zeker weet, zei Ginet- te, opeens naar de practische kant over gaand, is dat je een geweldige hon ger moet hebben. Evenals ik, ik ben flauw van de honger. Ik heb een lange wandeling gemaakt, helemaal tot bo venop de rotsen, waar we samen altijd heen gingen, herinner je je? Ik hes'o daar trachten na te denken over een en ander. Maar nu rammel ik werke lijk. Laten we eens gaan kijken of Maggie nog iets voor ons te eten heeft. Ik heb ook wel trek. zei Joel. Ik heb eigenlijk niets meer gegeten na een beknopte lunch in het vliegtuig, en ik heb die lunch niet echt genoten. Ik kon maar aan èèn ding denken, dat ik naar jou terug ging, Ik zat maar stil in me zelf te wensen, dat je nog niet verloofd of getrouwd mocht zijn. Ja, het is een feit, ik ben ook hongerig. Er was niemand in de hal en de eet kamer. Ruth was waarschijnlijk naar haar eigen kamer gegaan, dacht Gi- nette. Marianne en Bill waren belden uit. Ze ging naar de keuken en zag, dat Maggie, zoals ze verwacht had, het vlees en de groenten warm had gehou den. Is er genoeg voor twee, Maggie? Ik heb een vriend te eten. Meer dan genoeg, zei Maggie vro lijk. Ik zal maar dadelijk opdoen, hè juffrouw Ginny? Ze waren halvenvege hun maaltijd, toen ze de deur hoorden openen en Bill's zware voetstappen in de hal hoorden lopen. Hy hield stil, klaarblijkelijk om de post op de tafel in de hal te bekij ken en daarna hoorden ze zijn voetstap pen de gang doorlopen en de deur van zijn kamer met een bons dichtslaan. Vreemd, zei Ginette. Bill komt gewoonlijk alle kamers binnenlopen om te zien, wie thuis is. Maar Bill stond op dat moment in zijn kamer te kijken naar een ordinair vodje papier, dat hij uit een goedkope enveloppe, die aan hem geadresseerd was, gehaald had Zijn gezicht zag bleek en zijn hand, die het briefje vast hield, trilde. „Woensdagavond" stond er in slordig schrift, is er opnieuw een karwei op te knappen. Ik ontmoet Je in het café en zorg er voor, dat je comt, dat want anders.... B. G. Ik ga niet. Ik heb hem gezegd, ik 't niet weer deed, dacht Bill. Met een snel nerveus gebaar frommel de hij het papiertje in elkaar en stak het in zijn zak. Hij kan me niets doen, nietwaai? Hfj tracht me te drei gen, maar als hij mij wil verraden in verband met dat vorige zaakje, geeft hij zichzelf tegelijkertijd bloot. Ik wou, dat ik die vent nooit had ontmoet! Maar met zijn gewone eer lijkheid moest hij zichzelf toegeven, dat hij, als hij Bert Garnish niet tegen het lijf was gelopen en niet meegehol pen had in dat vorige zaakje, hy nooit in staat zou zijn geweest om Judith te helpen of Ruth iets te geven voor het gemeenschappelijke huishouden. Bij de gedachte aan Judith werd zijn mond zachter en namen zyn ogen een dromerige uitdrukking aan. Hoe heer lijk was het geweest, haar uit haar moeilijkheden te kunnen helpen, en hoe lief zag ze er nu uit in haar nieuwe blauwe jurk en de nieuwe platte schoe nen. Hij had er op aangedrongen een en ander, dat ze broodnodig had. voor haar te kopen. Ze geleek nu in zeker opzicht helemaal niet meer op het bleke hui lende wezentje, dat hij in de schuil plaats op het strand ontmoet had. (Wordt vervolgd) 26). Niets vermoedend wandelde Pan da door de stille straten van het stadje. Brandend heet scheen de zon op de rode daken. Het was in het middaguur en de meeste mensen deden een dutje, zodat de straten zo goed als verlaten waren. kwamen terwijl hij zich nog steeds het hoofd brak over de vraag, wat of er toch met Joris Goedbloed gebeurd kon zyn Hij was nu in 'n heel stil straatje gekomen en de soldaten, die hier hun kans schoon zagen, zetten er de pas in. Luid klon- ken hun dreunende stappen door de Op een afstandje kwamen de twee j stilte en plotseling drong het tot Pan- soldaten achter Panda aan, doch die da door, dat er iets verkeerd dreigde te hoe meer ik van je ga houden- en hce i merkte er niets van en liep rustig door, gaan. Hy keek om en zag met één oog- opslag de twee soldaten, die daar kwa men aanrennen. Haastig keek Panda om zich heen. maar hij zag niemand anders en begreep, dat het om hem te doen was. „Wat hangt me nu boven het hoofd?" dacht hij. „Ik heb toch niets gedaan. En ik heb ook geen zin om opnieuw in die gevangenis te worden gesmeten. En meteen zette hij het op een lopen.. rend verder uit. Van Veen, Swaak en Schiebroek brachten de eindstand cp 5—1. De striid tussen Fluks II en Achilles III was er een tussen twee zwakke gen, waarbij de roodwitten reserves dui delijk aangetoond hebben in ieder geval niet de allerzwakste ploeg te zijn in deze afdeling. Doordat de heren in de Leidse beginaanval te egoïstisch te werk gingen, duurde het geruime tijd voordat het Leidse overwicht doelpunten opleverde. Ten slotte hadden zowel Betche als Se ller elk eenmaal succes. Rust 20: Na de hervatting werd het door mevr. Voort- man eerst 30 alvorens Achilles de eer redde. Mevr. Horrle en Mastenbroek zorgden er hierna voor dat de eindstand 51 voor Fluks II werd. De uitslagen waren: Zuid-Holland I: Het Zuiden—Rozen burg 17—2. Ons Eibernest—GKV 8—5; Achüles—Vicus Oriëntis 7—5; OSCR— Deetos 14. Zuid-Holland IIB: Vicus Oriëntis IIFluks 25; Ons Eibernest Il-Olym- piaan 81; Hou StandDe Algemene 34; GKV IISpangen 25. Zuid-Holland IIID: GKV IH— Rood Wit 3—3; Fluks II—Achilles III 51; De Algemene UIALO 51; HKV IIIPhoenix 52, UITSLAGEN LEIDSE KORFBALBOND le klasse: Fluks IIIAlgemene III 1—2. 2e klasse: Zuiderkwartier II—Zuider kwartier III 10—1. Zaterdagmiddagafd. Fluks—NSA 3-2; De Danaïden—Zuiderkwartier 1—0. Competitiestanden K.NJC.B. Zuid-Holland le klasse: Het Zuiden 510; Deetos 57; Ons Eibernest 5—7; Achilles 46; GKV 44; HKV 44; Vic. Oriëntis 42; Rozenburg 4—0* OS CR 5—0. Z.-Holland 2e klasse B: Spangen 48; De Algemene 5—7;01ympiaan 5—5; Fluks 5—5; GKV II 4—4; Ons Eiber nest 44; Hou Stand 43; Barendrecht 42; Vic Oriëntis II 30. Z.-Holland 3e klasse D: De Algemene II 5—8; HSV II 4—7; HKV III 5—7; ALO 4—6; Phoenix 44; Rood Wit 43; Fluks II—5—3; GKV III 4—2; Achilles in 5—0. CHRISTELIJKE KORBALBOND. Pernix won verdiend van Ijsvogels. Zaterdag werd door Pernix een ver diende overwinning behaald op de Haagse Ijsvogels. Het was een vlot ge speelde en door de vele doelpunten ook een afwisselende wedstrijd. Direct na de aanvang boekten de Leidenaars het eerste succes, 10. Even later was de stand echter weer gelijk. In de tweede opstelling waren de oranjekragen dui delijk in de meerderheid. Door twee goede doelpunten werd de stand tot 3—1 opgevoerd. De derde Pernix-aanval had weinig geluk en zag geen kans de voor sprong te vergroten. Na de rust, toen na pLm. 15 min. spe len de stand op 5—1 was gebracht, was het hek van de dam. Ook de Ijsvogels kwamen op schot en met regelmatige tussenpozen volgden doelpunten: 52, 62, 72, 73, 83 en ten slotte 84. Pernix in en VI boekten ook goede resultaten door resp. Ijsvogels n en Fluks in met 91 en 90 te slaan. Fiks IIKatwijk I 41. Katwijk heeft het tegen de kampioe nen niet kunen bolwerken, wat geen ver wondering zal wekken. Fiks speelde im mers te sterk voor de 3e klasse, wat de doelcijfers, gemiddeld 91, ook wel aan tonen. Toch konden de gastheren deze score ditmaal niet bereiken en was de stand by rust slechts 10 in hun voor deel. Fiks bleef evenwel ook na de korf- wisseling in de meerderheid en wist dit in 2 doelpunten uit te drukken, waarna een Katwijk-dame tegenscoorde. Met 41 kwam het einde van deze voor beide clubs laatste competitiewedstrijd. HANDBAL. HVL VERLOOR WEDEROM. HVLPhoenix 410. Het gaat onze handballers dit jaar niet zo voor de wind als het vorige seizoen. Ditmaal werd van het Haagse Phoenix verloren, hoewel de uitslag niet de juiste verhou ding weergaf. Nadat Phoenix een 30 voorsprong had genomen, wast HVL voor de rust haar achterstand tot 31 terug te brengen. Direct na de hervatting werd het 32. Door fouten in de achterhoede van HVL brachten de gasten de stand op 52. Hierna scoorden de Leidenaars nog 2 maal. waarna Phoenix tot 104 wist uit te lopen. HVL n—Wings II 2—4 De re serves van HVL moesten met 4 inval lers in een slecht gespeelde wedstrijd in Wings II de meerdere erkennen. Was bij de rust de stand nog gelijk (11), na de pauze kwamen de Hagenaars geducht op zetten en scoor den 3 maal, waartegen de Leidenaars slechts 1 maal het net wisten te vinden. ZWEMMEN. BOB BONTE VESTIGT NIEUW NED. RECORD. Tijdens de gisteren door de Hilver- sumse Zwemclub gehouden wedstrij den heeft Bob Bonte van Z.A.R. (Am sterdam) de 200 Meter schoolslag ge zwommen in 2 min. 41 sec., een nieuw Nederlands record. Het oude record stond sinds 22 April 1941 met 2 min. 42.9 sec. op naam van Herman Smitshuyzen, BILJARTEN. Piet v. d. Pol komt naar Leiden Ter gelegenheid van het ingebruikne- men van een nieuw biljart (groot for maat) speelt de Europese en Neder landse kampioen Piet v. d. Pol mor genavond in het clubgebouw van de biljartvereniging OSL (Korevaarstraat 11) een wedstrijd tegen de Hagenaar De Jong. Hoewel laatstgenoemde speler niet zozeer de algemene bekendheid geniet hij neemt zelden aan openbare wed strijden deel behoort hij toch tot de zeer sterke biljarters. Ongetwijfeld zullen vele biljartlief hebbers van deze gelegenheid gebruik maken om nu ook eens in onze stad te genieten van het kunnen van de we reldbekende v. d. Pol. LEIDSE BILJARTBOND. Donderdagavond had de finale plaats voor de Amstel Beker tussen de Caram bole 2 en Drei Pottekens. De Carambole wist een fraaie overwinning te behalen (7—1). B. Broekhof speelde in 15 beurten zijn party, F. Duyl in 25 beurten, J. v. d. Waals in 19 beurten en M. Meertens in 25 beurten. Hierdoor kwam dit team voor een jaar in het bezit van de be ker, terwy'l elke speler een herinnerings medaille uit handen van de voorzitter van de L.B.B., de heer J. Bonnet, in ontvangst mocht nemen. Hedenavond wordt de finale gespeeld voor de Z.H.B.-beker, tussen Morsch- poort 3 en T.O.G. 2 in het clublokaal van 't Vierkantje. NEDERL. BILJARTBOND District Leiden. Resultaten van de ln de afgelopen week gespeelde competitiewedstrijden: le klasse: Kroon IARoyal I 80; O.S.L. IPoort v, Cleef I 4-^4. 2e klasse: Kroon IKKroon 2 A 2—6; D.O.S. 3—Poort v. Cleef 2 4—4, W.D. O.B. 3O.S.L. 2 4—4. 3e klasse: O.SJL. 3—Royal 2 80; Poort v. Cleef 3—W.D.O.B. 3 6—2; Kroon 4 AD.O.S. 4 44. 4e klasse: Poort van Cleef 5Kroon 2 K 2—6. HABERER KAMPIOEN 47/2 3e KL. GROOT BILJART. Het Nederlandse kampioenschap 3e klasse groot-biljart 47-2 is gewonnen door de Amsterdammer Haberer Jr., die met een fraai gemiddelde van 8.20 naar de 2e klasse promoveerde. Beekman (Amsterdam) eindigde op de 2e plaats met evenveel punten, doch een lager ge middelde. Haberer 12 66 8.20 Beekman 12 60 6.83 Van Hout 10 33 5.02 WUdeveld 8 50 5.86 £weerus 4 31 5.00 v. Someren (Leiden) 4 34 442 Duran 4 36 4.31 Wilson 2 59 4.86 AGENDA MAANDAG. Schouwburg: Abonnementsvoorstelling „De nacht van de 16de Januari", 8 uur nam. Gerecht 10: Ver. van Spiritisten „Har- monla", 8 uur nam. DINSDAG: In den Vergulden Turk: Spr. de heer Van Dorp over Spreekangst, uur nam. WOENSDAG: Gerecht 10: Spiritisch Genootschap. Spr. ds Meiners. 8 uur nam. ZATERDAG: Kamerlingh OnneslaboratorlumLezing Leidse Volkshuls over lage temperaturen, 4 uur nam. DE BIOSCOPEN. Casino „De stad zonder zonde" (18 Jaar) Zat. en Zon. 2i, 4 3/4, 7 en 9 1/4 uur; overige dagen 2i. 7 en 9 1/4 uur. Lldo „Kruisverhoor" (18 Jaar) Zat. en Zon. 2$. 4i, 7 en 9 1/4 uur; overige da gen 2J, 7 en 9 1/4 uur. Luxor „Achter de Wolken" (14 j.) Zat. en Zon. 21, 4 3/4, 7 en 9 1/4 uur; overige dagen 2i, 7 en 9 1/4 uur. Rex „Schoonheid en de bandiet" (14 Jaar) Zat. en Zon 21/4, 41/4, 71/4 en 9 1/4 uur; overige dagen 2 1/4, 7 1/4 en 9 1/4 uur. Trlanoh „Miranda" (18 Jaar) Zat. en Zon. 2J, 4i. 7 en 9 1/4 uur; overig# dagen 7 en 9 1/4 uur. Greenway (Voorschoten) .Fiesta op de Farm" (alle leeft.). Vrij 8 uur, Zat. en Zon. 7 en 9 1/4 uur; „Mexlcana" (18 Jaar) Maan., Dins., Woens. en Don. 8 u.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 6