DE NIEUWE BONNEN a Kwartet in een flat Mr Stikker's reis naar New-York CALVEs Wat er in Indië gebeurt Ex-politieke gevangenen wensen eenheid te bewaren Kerkelijk Leven Officiële publicatie Radio-programma DONDERDAG 16 SEPTEMBER „Moeso legde de kaarten duidelijk op tafel" „COMMUNISME IS GEEN NATIONALISME". De Minister van Buit. Zaken, mr D. U. Stikker, is gisteravond, vergezeld van mr N. S. Blom, Nederlands gede legeerde van de Palestina commissie der V.N., met een K.L.M.-Constellation naar New-York vertrokken. Mr Stikker vertelde voor zijn ver trek dat zijn reis ten doel heeft ver scheidene problemen te bespreken, waarvan hij noemde de situatie in In donesië, de Marshall-hulp en de Bene lux. Desgevraagd zcide mr Stikker, dat het zwaartepunt van zijn reis niét op het communistische gevaar in 't Verre Oosten mag worden gelegd. Tot zijn reis is Maandag j.l. beslo ten, dus na de rede van Moeso. „Hierdoor zijn de kaarten duidelijk op tafel gelegd," aldus de minister. Op de vraag of de weerslag van zijn besprekingen in Washington spoedig bespeurbaar zullen zijn, zeide de mi nister: „U dient voorlopig geen ver dere actie dan de verklaring van de Ned.-Indische regering te verwach ten. Wü zullen deze zaak in alle rust bezien." Op de vraag of het in Amerika geen vreemde indruk zal maken, dat, wat veelal in het verleden als nationalis me werd bestempeld, thans openlijk communisme wordt genoemd, luidde 't antwoord: „Mijns inziens is het altijd 'n grote fout geweest het communistische element in de Republiek te verklei nen en het te laten doorgaan voor nationalisme." Mr Stikker deelde mede, dat hij Marshall hoopt te ontmoeten. Zijn verblijf zal vermoedelijk tot midden volgende week duren. Daarna zal hij naar ons land terugkeren. Van de be sprekingen in New York zal het af hangen of hij daarna onmiddellijk naar Parijs, waar de vergadering van de UNO wordt gehouden, zal door gaan. Met de Australische minister van Buit, Zaken, dr Evatt, heeft mr Stik ker problemen besproken, die de UNO- bfjeenkomst betreffen. Het vliegtuig waarmede minister Stikker reist, wordt bestuurd door ge zagvoerder Bosman. De bekende KLM- piloot, Iwan Smirnoff, fungeert op deze reis als navigator. E. KUPERS VOLGEND JAAR GEEN N.V.V.-VOORZITTER MEER. Vorming van een Kupersfonds. De heer E. Kupers zal het volgend jaar aftreden als voorzitter van het N.V.V. In dit verband is een E. Kupersfonds gevormd, dat beoogt gelden bijeen te brengen voor een Kupersoord, dat in navolging van het Troelstraoord een centrum van studie en ontspanning zal worden. GEN.-MAJOOR OPSOMER NAAR 1NDIE. Generaal-majoor M. T. C. Opsomer, bevelhebber in het vierde militaire ge west, is vanochtend van Schiphol naar Ned.-Indië vertrekken. De bedoeling van deze reis, welke ongeveer twee maanden zal duren, is een bezoek te brengen aan de in Indié verblijvende Nederlandse militairen. De generaal- majoor zal zich op de hoogte stellen van de omstandigheden, w.o. de mili tairen aldaar hun dienst uitoefenen-. Het is voorts de bedoeling, dat dit be zoek de band met het moederland ver stevigt. Ingezonden Mededeling Er gaat niets boven PUDDING CUSTARD.'MAÏZENA Gepensionneerde militairen vormen Noodfonds „EEN AANKLACHT TEGEN DE REGERING". De Alg. Militaire Pensioenbond heeft tijdens zijn vergadering in Den Haag een voorstel in behandeling genomen van de heer P. Everaard uit Soest, strekkende tot oprichting van een nood fonds, waaruit die mensen ondersteund zullen worden, die nog steeds buiten de pensioenwetten gesteld zijn, als b.v. we duwen van militairen. De voorzitter, de heer W. Klooster, noemde dit fonds een aanklacht tegen de regering. Het was bitter, zo zei hij, dat de gepension- neerden om anderen te helpen van hun karig pensioen nu nog geld moesten af staan omdat de regering geen hulp biedt. Staande de vergadering werd f. 650 voor dit fonds gestort. Het ligt in de bedoeling na verloop van een jaar, waarin de doelstelling van het noodfonds aan de praktijk getoetst zal worden, de verdere organisatie en uit bouw er van nader onder het oog te zien. Door de vergadering werd een tele gram gestuurd aan de raad,van mi nisters, waarin dringend wordt ver zocht ten spoedigste maatregelen te treffen om enigermate aan de bestaan de noodtoestand tegemoet te komen. Aan verschillende personen, die zich verdienstelijk hadden gemaakt voor de A.MP. werden Kruisen van Verdienste uitgereikt. PROF. MR v. d. BRINK SPREEKT MET KRUIDENIERS. Voorstander van herstel der vrye handel. Op verzoek van de Minister van Econ. Zaken, prof. mr J. R. M. van den Brink, is het bestuur van de vakgroep detail handel in kruidenierswaren door hem in audiëntie ontvangen. Uitvoerig werd stil gestaan bij de vragen, waarom de toevoer van nieuwe arbeidskrachten zo gering is en waarom vele zaken te koop worden aangeboden. Ook werd aandacht besteed aan de vragen op welke wijze het dreigend te kort aan geschoolde arbeidskrachten voor de naaste toekomst kan worden ondervangen en in welke mate het vak onderwijs hieraan kan worden dienst baar gemaakt. De minister getuigde zelf van de be langrijkheid van een goed functionne- rend detailhandel apparaat en toonde zich een uitgesproken voorstander van een zo spoedig mogelijk herstel van een vrije handel. Op 27, 28 en 29 September zal in Amsterdam een congres plaats vin den van vertegenwoordigers der krui deniersbranche uit diverse Europese landen. Rust in Soerakarta hersteld? OPROEP VAN SOEDIRMAN TOT DISCIPLINE. De Republikeinse autoriteiten heb ben gisteren volgens Antara aange kondigd, dat te Soerakarta de rust is hersteld. De orde wordt er gehand haafd door een mobiele brigade van de staatspolitie. Alle Republikeinse troepen zijn in de kazernes geconsig neerd. Volgens Antara zouden Maandag ge vechten uitgebroken zijn tussen ver schillende leger-eenheden. waarbij in totaal 14 man werden gedood. Te Ma- dioen is de watervoorziening gestoord door een staking van 600 gemeente ambtenaren. Voor Radio-Djokja is een dagorder voorgelezen van generaal Soedlrman, de Republikeinse legercommandant, die verklaarde, dat de binnenlandse onenigheden een critiek stadium heb ben bereikt en dat er gevaar bestaat voor de staatssouvereiniteit. De gebeurtenissen te Solo achtte Soe- dirman deels gericht tegen het gezag van het leger. Hy riep op tot het be trachten van de uiterste discipline in het leger. Hij deelde tevens mede, dat de regering en de opperste militaire leiding hebben besloten, in het gebied van Soerakarta strenge militaire maat regelen te treffen. Tan Malakka c.s. in vrijheid gesteld Antara meldt uit Djokja, dat de Re publikeinse premier, Moh Hatta, in de zitting van het werkcomité van het K.N.I.P. heeft bekend gemaakt, dat Tan Malakka. Abikoesno en Soekarnl bij vonnis van het landgerecht te Solo in vrijheid zijn gesteld. Dit geschiedde we gens „gebrek aan voldoende bewijs". Hatta voegde hieraan toe, dat de be slissing nog door het Djokiase Hoogge rechtshof gesanctionneerd dient te wor den. Tan Malakka c.s. werden midden 1946 gearresteerd op beschuldiging van ondergrondse actie ter omverwerping van de Republikeinse regering. Ontmoeting tussen Nederlanders en Republikeinen te Djokja? GLEN' ABBEY HOOPT DEZE TE ARRANGEREN'. Glen Abbey, het Amerikaanse lid van de subcommissie tot het „staken van het vuren" is vandaag aldus U. P. aan boord van een Amerikaans ma rinevliegtuig naar Djokja vertrokken om een orimoeting tussen de Neder landse en Republikeinse hoge com mando's te arrangeren. Een Nederlandse woordvoerder te Ba tavia zeide, dat de Nederlanders be reid zijn de Indonesiërs te ontmoeten, doch, zo voegde hy hieraan toe: „Wij zijn niet hoopvol over een resultaat van zulk een bijeenkomst". Het verluidt, dat de Republikeinen het Initiatief tot deze ontmoeting heb ben genomen. Onofficieel wordt gemeld, dat vier Nederlanders en veertien Indonesiërs gedood werden in botsingen gedurende de afgelopen 48 uur ten Zuiden van Batavia. Overleg met prefederale regering in Den Haag begonnen Hedenmorgen Is het overleg van de Nederlandse regering met de prefederale regering, waarvan dr Van Mook het hoofd is, begonnen. De besprekingen hebben plaats ten departemente van Algemene Zaken. 40-JARIG BESTAAN VER. VOOR ZUIVELINDUSTRIE. Voorzitter G. J. Blink herdacht zilveren jubileum. Gisteren herdacht de Vereniging voor Zuivelindustrie en Melkhygiëne haar 40-Jarig bestaan, tijdens een feestelijke buitengewone algemene ledenvergade ring in het Kurhaus. De voorzitter, de heer G. J. Blink, gaf een overzicht van het ontstaan en de geschiedenis der vereniging. Wat de toekomst betreft zeide spr., dat er aanwijzingen bestaan, dat men zich weldra weer in een grotere vrij heid voor het Deciryf heugen. De ondervoorzitter, de heer P. Stien- stra, herinnerde er aan, dat de voor zitter zijn 25-jarig jubileum als be stuurslid herdacht. In 1920 n.l. werd de heer Blink tot secretaris benoemd. Het 25-jarig jubileum, dat op 7 Jan. 1945 viel, kon wegens de bezetting niet worden herdacht. Sinds 1930 is de heer Blink voorzitter. Het bestuur bood hem een staande klok en een oorkon de in dichtvorm aan. Een tweetal telegrammen van aan hankelijkheid werd verzonden aan HM. Koningin Juliana en H.K.H. Prinses Wilhelmina. SIR WATSON BEZOEKT NOORDWIJK's RADARSTATION. Het Nederlands Radarproefstation te Noordwijk aan Zee heeft gistermiddag in hotel „Du Vieux Doelen" te Den Haag een ontvangst georganiseerd ter ere van de Engelse geleerde en pionier op radio- gebied Sir Robert Watson. Tot de autoriteiten, die zich langdu rig met Sir Robert onderhielden be hoorde de minister van Buit. Zaken, mr D. U. Stikker. 's Middags had het contact-centrum op voorlichtings-gebied een bezoek aan het Radarproefstation gebracht. Sir Robert Watson heeft daarbij een overzicht ge geven van de stand der Radar-moge lijkheden en de geschiedenis der ont wikkeling voor de oorlog, de grote resul taten voor de geallieerden in de oorlog en de verwachtingen van het ogenblik geschetst. Voor het tydvak van 19 September t.m. 9 October zijn de volgen-de bonnen voor vlees aangewezen: 204, 206 vlees: 100 gram vlees. 205 vlees:- 300 gram vlees. Voor net tijdvak van 19 September t.m. 2 October zijn van de tabaks- en versnaperingen-kaarten enz. QA, QC 808 aangewezen de bonnen: 103, 107 tabak: 2 rantsoenen sigaret ten of kerftabak. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 17 September worden ge bruikt. De niet-aangewezen bonnen van strook 1 kunnen worden vernietigd. Ingezonden Mededeling TOFFEES-CARAMELS dat is pas een tractatlel Bereid met suiker en volle melk Lidmaatschap C.P.N. verenigbaar met dat der vereniging Het eigenlijke werkcongres van de Ned. Ver. van Ex-politleke gevangenen uit de bezettingstijd is gisterochtend In de Stadsgehoorzaal geopend. Dit werk congres stond onder leiding van mr G. Ch. A alders, aangezien mr Stomps, voorzitter van het H.B.. wegens ambts bezigheden de vergadering niet kon bijwonen. Het eerste punt der agenda, reeds Dinsdag door mr Stomps in zijn openingsrede aangeroerd, nX de vraag of het lidmaatschap van de Vereniging verenigbaar is met het lidmaatschap van de Communisti sche Partij Nederland („De Waar heid"), werd door het congres met 72 tegen 19 stemmen (en één blan co stem) bevestigend beantwoord. Tevens besloot het congres, dat het geen zin heeft van de leden gezien de waarborgen welke de statuten bieden een politieke gezindheidsverklaring te eisen. Dit besluit werd met 89 tegen 4 stem men genomen. Evenwel werd een commissie van juristen uit de krin gen der ex-politieke gevangenen benoemd, welke nieuwe statuten en FEUILLETON door Elisabeth (Vlargetson. vertaald uit het Engels. 17) Ze liet haar nagels manicuren en lakken in de zachtrose kleur, die pre cies by de jurk, die ze des avonds aan zou trekken, paste. Toen ze eindelijk klaar was met haar toilet die avond en ae huiskamer binnenstormde om Ruth en Ginette nog even goedendag te zeg gen, waren haar zusjes verrast door haar stralende, jeugdige schoonheid. Se zag er fris uit als een wilde roos met een gouden hart, die nog niet ge plukt was Blyf niet op me waohten, Ruth„ zei ze, terwijl ze haar zuster een lichte kus op het voorhoofd gaf. Echt niet doen hoor, ik heb een sleutel, en ik kom heus wel goed thuis. Slaap lekker, Ginette. Ik geloof, dat dit de mooiste jurk is. die je ooit voor me ontworpen hebt. Als ik deze jurk aan heb, heb ik altijd geluk. De taxi stond voor het huis te wach ten en Marianne haastte zich de tre den van de stoep af en nam in de auto plaats. Haar hart bonsde en er lag een glimlach om haar lippen. Het leek wel een jaar geleden, dat ze Larry gezien had, in plaats van slechts eén week en hoewel er niets bijzonders gebeurd was, had ze het gevoel, dat ze uren en uren met hem moest praten om alles te vertellen. Het was misschien maar goed, dat hij haar niet zijn adres had opgegeven, anders had ze hem waar schijnlijk iedere dag ellenlange brie ven geschreven Zcals gewoonlijk luisterde ze gedul dig naar de band tot het haar beurt was. Hoewel ze aanvankelijk niet veel cm swing-muziek had gegeven, begon ze er nu toch de speciale oharme van te waarderen, en ze had bewondering voor de arrangementen van de ver schillende nummers, die Harry Char ters tot stand bracht. Deze avond had ze echter weinig aandacht voor de band. Ze verlangde er met een soort ademloos verlangen naar om op -het podium te staan en Larry op zijn ge wone plaatsje te zien zitten, met een glimlach speciaal voor haar en zijn gias even naar haar geheven. Het was alsof het uren duurde, voordat Harry Charters haar een wenk gaf en zijn stem haar optreden aankondigde. Met een fleurig gezichtje, gouden haar en een dieprose jurk ging ze het podium cp en boog ze voor het applaus, dat haar verwelkomde. Terwijl de band begon te spelen, keek ze in de richting van Larry's tafeltjeHU was er niet! Ze voelde een schok door zich heen gaan en even aarzelde ze met de inzet van haar liedje, waarop Harry Char ters de band beduidde het voorspel op nieuw te spelen. Ditmaal wist ze zich weer te beheersen en begon ze te zin- Tegen het einde van het derde num- chauffeur, die de Cornish-familie altijd gen, al ontbrak er iets aan de lieflijk- mer ontdekte ze. dat Larry in haar I bediend had, aan zyn verstand bren- heid van haai' warme stem. Maar de 1 richting zat te kyken en zyn glas naar gen, dat hij haar moest komen halen, gasten, die erg op haar gesteld waren, haar omhoog hief. Ze zag Lucille ook I In het kleine spiegeltje boven de te- merkten niet, dat ze niet op haar best j kyken met een snelle wantrouwende j lefoon veegde Marianne haastig haar was en applaudisseerden met de ge- j blik in haar ogen, dip tot verbazing I tranen weg, poederde haar neus by én bruikelyke Luidruchtigheid. j overging, toen ze besefte, wie daar J deed wat lippenstift op haar lippen. Ze Terwyi ze glimlachend bedankte, j stond te zingen. Ze wendde zich tot i zou met opgeheven hoofd door de volle jaagden haar gedachten door haar hoofd. ,Jk begrijp het niethy zei toch Vrijdaghy heeft nog nooit mijn eerste nummer gemistwaar zou hij zijn?waarom is hy nu niet hierIk snap er niets van Automatisoh begon ze haar tweede liedje te zingen, en teen ze halverwe- ge was, zag ze hem opeens binnenko men. Hy liep tussen de gasten door en volgde iemand, die weer achter de gé rant Charlie aanliep. Daar was hy dan dus toch! Maar hij was niet alleen. Voorzichtig kijkend zag Marianne, dat hy in gezelschap was van Lucille Hope-Gore. Ze kende Lucille niet goed, maar ze wist, dat. ze de er.ige dochter was van de rijke directeur van de electriciteitsbedryven, en ze had veel over haar charme en schoonheid gehoord. Nu zat ze hier aan Larry's speciale tafeltje, en keek Larry aan en lachte als hij iets zei. Geen van bel den had ook maar een ogenblik ir. de richting van 't podium gekeken, waar op Marianne met grote pyn in haar hart stond te zingen. Eén seconde ha perde de jonge stem, maar dan zong ze door en ze had het gevoel alsof de glimlach voor eeuwig op haar ge zichtje verstard was.... Larry, en zei iets tot hem, en hy lach te, te-rwyi hy haar antwoordde. Daar na voelde Marianne door middel van een of ander zesde zintuig ze ver meed angstvallig in -hun richting te kyken dat geen van beide verder naar haar keek, al hadden ze wel de beleefdheid stil te zijn t-ot het liedje afgelopen was. Ze had de taxi-chauffeur gezegd, dat hy niet cp haar behoefde te wachten, en nu moest ze traohten hem te vin den om haar thuis te brengen. Ze had er de hele avond aan gedacht, hce ze heerlijk langzaam met Larry in zijn crème Bentley terug zou rijden, maar dat was nu natuurlyk uitgesloten. Hy zou Lucille thuis brengen. u, daclji. Marianne eng n ukkig, ,erwyi boosheid en gekrenktheid in haar hart stormden, noe kon hy zo iets doen? Hoe kon hy AJs hy haar mee uit eten nemen moest, waar om kon hij dan niet ergens anders heen gegaan zyn?Ik wil niet hui lenwaar is die ellendige telefoon? O ja, in de hal.... Hoewel ze tracht te flink te zyn, trilden haar lippen en waren haar ogen vol tranen, toen ze de hal doorliep en de telefooncel bin nenging. Ze moest Alf Harris, de taxi zaal wandelen en niemand zou merken dat ze het onaangenaam vond, dat haar trouwe ridder van andere avonden thans met een ander meisje zat te di neren. Ze kon zich voorstellen, hoe men nu al roddelde, hoe men haar aan zou kyken als ze langs liep om meesmui lend te lachen, zodra ze langs was ge komen. Langzaam deed ze de deur van de telefooncel open en liep ze de hal in. Het was er vol en waarschynlyk wa ren er vele mensen, die ze kende. Maar met een nietsziende, yskoude blik liep ze in de richting van de draaideur. Een lichte aanraking op haar arm hield haar staande. „Excuseert U mij" zei een aangename mannenstem, U bent Juffrouw Cornish. Zoudt u my een ogenblikje te woord willen staan? Het betreft een zakelyke aangelegenheid. Ze draaide zich om en zag een jonge man naast zich staan. Hy was zwaar gebouwd, met brede schouders en droeg een onberispelijke smoking. Hy had een klein blond snorretje en zijn bruine ogen keken haar vol eerbiedige bewon dering aan. Hy was een volkomen vreemde voor haar. (Wordt vervolgd) 6). Panda wist niet, hoe lang hy ge slapen had, maar plotseling werd hy wakker. Verbeeldde hy het zich, of had hy werkelyk het geluid van een kra kende traptrede gehoord? Hy ging uit bed springen om een onderzoek in te stellen, toen hij plotseling de kruk van zyn kamerdeur zag bewegen. Heel zachtjes centimeter voor centimeter ging de deur open en eindelyk was de kier groot genoeg om een dreigend uit- rechtop in bed zitten en luisterde in- ziend hoofd door te laten. Daar achter gespannen. Neen, dat was geen ver beelding. Duideiyk hoorde hy nu slui pende voetstappen en af en toe het ge kraak van een traptree. Panda gooide de dekens van zich af en wilde juist verscheen er nog een en nog een Een ogenblik was Panda besluiteloos. Wat moest hy doen? Die kerels hadden na tuurlyk zijn geld gezien en kwamen hem nu beroven. Goed, dat geld kon den ze toch niet vinden, daar was Pan da niet bang voor. Het was veel tegoed verstopt. Maar voor zichzelf was hy niet zo gerust, want al was hy niet bang, tegen twee of drie van die grote kerels kon hy het toch niet opnemen. Met een sprong was hy het bed uit, by het open raam en liet zich langs een regenpyp naar beneden glyden, terwyi hy boven zich de woedende kreten van zyn achtervolgers hoorde. een nieuw huishoudelijk reglement aan een volgend congres zal voor leggen. DE OPSPORING VAN VERMISTEN. Nadat een aantal organisatorische kwesties was behandeld, kwam de kwestie der opsporing van vermisten aan de orde.* Door het hoofdbestuurs lid, de heer Van Banning, verbindings officier by het Internationale Opspo ringsbureau in Arolsen, werd een over zicht gegeven van hetgeen internatio naal op het gebied der opsporing is bereikt. In ihet byzonder werd een op roep op alle oud-politieke gevangenen gedaan om steeds weer hun medewer king aan de opsporing te verlenen. Door enige afgevaardigden, zelf nauw betrokken by de opsporing, werd bo vendien een indruk gegeven van de opsporingswerkzaamheden in Neder land en van de belangrijke resultaten, welke juist in Nederland door de sa menwerkende opsporingsdiensten in 't laatste jaar werden bereikt. Algemeen was men van gevoelen, dat het hoogst noodzakeiyk is, dat het ontwerp van wet op de vast stelling van overlijdensakten spoe dig tot wet wordt verheven. CRITIEK OP DE STICHTING 1940—1945. Hierna vormde de activiteit van het hoofdbestuur en meer in liet byzon der de sociale zorg voor de ex-politie ke gevangenen en de nagelaten be trekkingen het voornaamste punt van bespreking. Vooral werd door ver schillende afgevaardigden ernstige cri tiek uitgeoefend op de activiteit en de beslissingen van verscheidene plaatse lijke besturen van de Stichting 1940— 1945. Het hoofdbestuur bestreed de klach ten over eenzydigheid en onwil van de Stichting. Na een levendige en vaak felle dis cussie werd als algemene mening van het congres vastgesteld, dat de vereniging in de toekomst met de grootste activiteit voor de belangen van de oud-politieke gevangenen zal moeten opkomen. Algemeen werd erkend, dat maatschappelijke zorg ook voor politieke delinquen ten noodzakelyk is, maar dat het niet aangaat, dat politieke delin quenten soms zelfs bevoorrecht worden, waar onvoldoende voor oud-verzetsstrijders wordt gezorgd. INTERNATIONALE SAMENWERKING. Tot de belangrijkste onderwerpen, welke in de avondzitting aan de orde kwamen, behoorde in de eerste plaats de internationale samenwerking van oud-politieke gevangenen. By de Ne derlandse oud-politieke gevangenen bleken vele bezwaren te bestaan tegen de vormen van activiteit van de inter nationale organisatie. Deze bleek in 't afgelopen jaar te weinig rekening te hebben gehouden met de meningen in Nederland. Toch was men van me ning, dat de internationale samenwer king gewenst bleef, meer in het bij zonder op het gebied der opsporing en ten bate van de uitwisseling van ideeën en ervaringen t.a.v. de sociale zorg voor de oud-politieke gevangenen in de verschillende landen. Na enige discussie werd vastgesteld, dat het H.B. de volledige verantwoor- deiykheid moet dragen voor het ver enigingsorgaan „Aantreden" en bo vendien invloed moet uitoefenen op publicaties uitgegeven door afdelingen van de vereniging. Het congres sprak zich unaniem uit voor een actieve be- stryding van de vloek van het anti semitisme. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat de heren B. E. Moermain, mr C. J. van Rhijn en A. Treurniet zioh om persoonlyke redenen niet meer her kiesbaar stelden, werd het nieuwe H.B. als volgt samengesteld: mr B. W. Stomps (voorzitter), mr G. Ch. Aal- ders (Dordrecht), W. F. R. Bischoff v. Heemskerck (Wassenaar), A. H. M. v. Banning (Voorburg), mevr. C. Grandia -Smits (R'dam), I. Groen (Utrecht), R. J. Ebens (Groningen), VV. Bakker (Velp), W. van Lanschot (Wassenaar), N. A. Mourer (Amsterdam), mevr. W. v. d. Muyzenberg-Willemse (Amster dam), M. I. Smit (Leiden), J. Perquin (Gorinchem). K. R. van Staal (Heem stede), Th. Verhagen (Sittard),. J. Swart Cs-Hertogenbosch), J. v. d. Meulen (Breda). Ned. Herv. Kerk Beroepen te Rysee* J. van Sliedrecht te Hulzen (N.H.); t* Meppel (vac Th. A. Vos) J. Gras te Bellen. Geref. Kerken Beroepen te Wartena W. Stuursma, cand. te Arnhem; te Grouw H. Stuursma, cand. te Arnhem; te Eestrum P. B. Lengkeek te Nleuweschans. Bedankt voor Westerschelllng-Mldsland P. J. Jansen te IJsselsteln. Oud Bapt. Gemeenten Aangenomen naar Den Haag dr H. A. van Duyn, te Den Haag. YOUTH FOR CHRIST. Dr Robert A. Cook, voorzitter van de internationale beweging „Youth for Christ" heeft plannen onthuld voor twee evangelistlsche wereldcongressen in 1949 één in Zwitserland en één in Tokio en voor 1.000 nieuwe „Youth for Ohrisf'-samenkomsten, te gen de zomer van 1949. Gedetailleerde plannen zijn gemaakt voer de verschillende landen. Voor Ne derland heeft men zich tot doel ge steld 200.000 bekeerlingen te maken, en om tevens een school met de Bybel te stiohten. SCHEEPSBERICHTEN. AMSTELDIJK, 14/9 van New York naar Antwerpen; ANNENKERK, 15/9 van Fusan te Shanghai; AGAMEMNON, 15/9 van Tri- ntdad naar Georgetown; GANYMEDES, 15/9 van Punta Arenas te Montevideo; LEERDAM, 15/9 van Baltimore te New York; LISSKERK, RotterdamPerz. Golf 15/9 te Genua; MAETSUYCKER, 15/9 van F'emantle te Geraldton; OVERIJSEL, 15/9 van Trinidad naar Kaapstad; PERICLES. 14/9 van Santiago de Cuba naar Rotter dam; PERNA_(T). 15/9 van Rouen te Curasao; PYGMALION. 15/9 van Aruba to Maracaibo; RADJA, 14/9 van Bahia naar Trinidad; RIJNKERK, 15/9 van Sydney te Brisbane; SOMVELSDIJK. New York-Java pass. 15/9 Malta; VENUS, 15/6 van Bar celona naar Malaga; ZUIDERKRUIS, Ba taviaRotterdam, 15/9 van Port Said. K.H.L SALLAND, 14/9 van Rlo Grande uitreis Oceaan: POLYDORUS, 13/9 van Makas sar near Sorong; POLYPHEMUS, 13/9 te Port Said van Amsterdam naar Batavia. Holl. Oost Afrika Lynen: ZONNEWIJK, 14/9 van Tcneilffe naar Antwerpen; KLIP FONTEIN, 14/9 van Port Smelia naar Mozambique. Holl. West Afrika Lijnen: AMSTELKERK 17/9 verwacht te vertr. van Duala naar Lagos; PARA, 15/9 te Port Bouet van Takoradl. K.N.SM.: ARDEA, 14/9 3 00 Malta ge passeerd (CalamataAntwerpen); ATLAS, 14/9 van Amsterdam te Bilbao n. Lelxoes; ARIADNE. 14/9 van Cadiz te Sevllla naar Rotterdam; DRACO, 14/9 van Hamburg naar Amsterdam; DEO DUCE, 14/9 van Aarhus te Kopenhagen naar Amsterdam; ORION, 14/9 v. Alexandrlë naar Beyrouth; PERICLES, 14/9 van Santiago de Cuba n. Rotterdam; MAAS, 15/9 van Antwerpen tö Amsterdam. LAATSTE POSITIE NED. SCHEPEN. ABBEKERK, R'damSydney, 15/9 van Antwerpen; ALDEGONDA (T), 15/9 van Pladjoe naar Singapore; ALPHARD, 15/9 van Montevideo naar Santos; AXELDIJK 15/9 van Batavia naar Singapore; BLIJ- DENDIJK, New YorkLonden, 15/9 dwars van Lizard; CORYDA (T) 16/9 van Aruba te Gibraltar; EEMDIJK, 16/9 van R'dam naar New York; ERINNA (T) 15/9 van Mlrl naar Madras; FRIESLAND. 15/9 16 uur te Port Said, vermoedeiyk 16/9 v m. vandaar naar Batavia; GADELA (T) 15/9 van Buenos Aires naar Cura cao; GROOTE BEER, AmsterdamJava, 16/9 te Sabang; KEDOE, 16/9 van Rot terdam naar Batavia (6.10 uur); KEL- BERGEN, R'damSavonna, pass. 14/9 Ouessant; KLIPFONTEIN, Tanga—Am sterdam. 16/9 te Belra; KOTA AGOENG, BataviaRotterdam, pass. 15/9 Algiers; KOTA GEDE, JavaR'dam, 15/9 19.30 uur van Port Said; LEMSTERKERK, BombayRotterdam. 15/9 te Suez; MAL VINA (T). 15/9 van Mlrl te Plad joe; MARIEKERK16/9 van Rotterdam naar Kobe; MELISKERK, Amsterdam West Afrika, pass. 15/9 Ouessant; MIRA (T) 15/9 van Singapore te Mlrl; NIEUW AMSTERDAM, R'damNew-York, 15/9 17 uur te Southampton; ORANJE, 15/9 van Amsterdam te Batavia; POELAU LAUT, 15/9 van Batavia naar DJeddah: POLYDORUS. 15/9 van Macassar to Sorong; SALATIGA. R'damBatavia, 15/9 te Aden; SLAMAT op proeftocht, 15/9 20 uur van Antwerpen n. R'dam. BELANGRIJK BERICHT VOOR DE NIET- MILITAIRE DEELNEMERS AAN HET VERZET EN HUN NAGELATEN BETREKKINGEN. De buitengewone pensioenraad brengt ter kennis van hen, die als deelnemer aan het verzet of als hun weduwe, wezen, ouders, grootouders, schoonouders, klein kinderen of pleegkinderen aan de wet bui tengewoon pensioen 1940—1945 aanspraak op pensioen menen te kunnen ontlenen, dat zy vóór 29 September 1948 by die raad, Benoordenhoutseweg 46 te 's-Gravenhage, een op ongezegeld papier gestolde aanvrage om buitengewoon pensioen moeten In dienen. Zy die bedoelde aanvrago reeds inzon den, hetzy rechtstreeks aan de buiten gewone pensioenraad, hetzy vla de Stich ting 19401945 en aan wlen per briefkaart bericht van ontvangst ls gezonden, behoe ven momenteel ter zake niets meer te doen. Zij, die menen ln aanmerking te komen voor buitengewoon pensioen en deze brief kaart nog niet hebben ontvangen, behoren ten spoedigste, doch ln leder geval vóór 29 September a s. een aanvrage om pensioen ln te dienen by de buitengewone pensioen raad. VOOR VRIJDAG 17 SEPTEMBER. Hilversum I (301 M.) KRO 7.00: llannrc* TIC. nieuws; 7.15: ochtendgvmnastlekr "L30: morgengebed; 8.00: nieuws; gr.pl.; 7.45: iS'ïuutgciigeuea; ö.uu: nieuws; -.16: ochtendconcert (gr.pl.); 9.00: Instru mentaal concert (gr.pl.); 9.35: gr.pl.; 11.00: ziekenbezoek: 11.45: orgelmuziek; 12.03: Cecile Roovers (sopraan); 12.33: Rhythm Sextet; 13.00: nieuws, 13.20: gr.pl 1.1 SO noil corl a m n 1 o n i i aa FT uicuwsj lo.zu: gr.pi 13.50. causerie mal. Goossens; 14.00: strfik- ^wartet; 14.45: Opera Rlgoletto (gr.pl 15.40 harmonie- en fanfaremuziek; 16.10: "c- cu liimarerauzies; lb.iu: Les preludes van Liszt; 16.30: sterrenvana; 17.00: na schooltijd; 17.15: Johan Schmltz (orgel); 17.45: wat het buitenland leett; 18.00: Weense specialiteiten; 18.30: strlicl- krachten; 19.00: nieuws; 19.15: cyclus: Franse lyriek; 19.45: India, het land en zyn volk; 20.00: nieuws en „de gewone ï?ïaiV"' 20.12: cyclus: 60 Jaar Ned. muziek; 21.40: sprookje van Andersen; 22.20: Yehudi Menuhln (gr.pl.); 22.37: actualitei ten; 22.45: avondgebed; 23.00: nieuws; 23.15: dansmuziek. Hilversum ii (415 M.) vara 7 00: nieuws; 7.15: Fred Hartley en zijn orkest (8r-Pl-); 8-00: nieuws; 8.18: opera-program ma; 8 50: voor de vrouw; 9 00: Frans pro gramma; 9.35: strykkwartet; 10.00: (VP RO) morgenwijding; 10.20. selectie Careless Rapture; 10.30: voor de vrouw; 10 45' Deense en IJslandse muziek; 11.15: voor- 11-35: ücht orkestconcert (gr.pl.); avro 12.00: The Savoy Hotel Orpheans (gr.pl.); 12.33: sport; 12.45: Pierre Palla (orgel); 13.00: nieuws;; 13.20: De Avro- ïeans; 14.00: kookkunst: 14.20: Kollsch kwartet (gr.pl.); 15.00: ons volk en zijn va» A8ri'<ï Hollands platencabaret; vara 16.00: Omroep kamerorkest; 16 30: tussen 12 en 16; 17.00: vlooi en plano; 1/.25: causerie: wij en de muziek; 18.00: nieuws; 18.15: felicitaties; 18.40: Johan Jong (orgel); 19.00- ..Denk om de bocht": 19.15: causerie; VPRO 19.30: gesprekken over de Bergrede; 20 05: Maartje Kliffen 20-30„geesteiyk verkeer met Duitsland; vara 21.00- Men vraagt, wil draalen; 21.35: voordracht W. van Capel- len: 21.50: gultaarduo; 22.00: buitenlands weekoverzicht; 22.15: gr.pl.; 22.45 (VPRO) avondwydlng; 23.00: nieuws; 23.15: Sym- phonlsch concert (gr.pl.).

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 2