MIDDENST. OPLEIDING Burgemeester Van Kinschot maakt zijn eerste „ballon tocht' Goede sport van landelijke ruiters op liet Schuttersveld ZATERDAG 28 AUGUSTUS Franse regering afgetreden GEEN EENHEID OVER ECONOMISCH HERSTELPLAN. De Franse regering van André Ma- tSe is hedenochtend vroeg afgetreden, te een langdurige poging om het eens te worden over de voorwaarden voor een hervormingsprogramma van de minister van financiën Paul Reynaud. Het kabinet was meer dan 15 uur in conferentie geweest voor het bespre ken van plannen voor een economisch en financieel herstel, die een verho ging van voedselprijzen inhielden en een vérgaande beperking van de uit gaven voor publieke diensten. Gisteravond laat waarsohuwde het so cialistische blad „Le Populaire" de re gering dat onmiddellijk stappen onder nomen moesten worden, om de prijzen op het niveau van de vaste lonen te brengen. Het kabinet, dat gevormd was op 26 Juli, was het tiende Franse kabinet sinds de bevrijding. De radicale eerste minister diende toen zijn ontslag in bij de president der republiek Vincent Auriol, zeggende, dat niet te overbruggen verschillen in het kabinet waren gerezen. Het oude kabinet zal voor het afhan delen van de lopende zaken als zaken kabinet aanblijven, totdat een nieuwe regering is gevormd. In de vroege mor genuren is president Auriol met de politieke leiders besprekingen begonnen over de vorming van een nieuw kabinet. Reynaud was één van de eerste, die ge raadpleegd werd. De parlementaire frac tieleiders zjjn met spoed naar het Palace Elysee ontboden. De toestand wordt als zeer ernstig be schouwd. Waarnemers geloven, dat de Nationale Vergadering, die juist gisteren tot 2 September op reces is gegaan, vóór Donderdag weer bijeen zal komen. Reynaud heeft aan de pers meege deeld, dat "het kabinet ten val kwam wegens onenigheid over de loonschaal. Hij had geweigerd een loonniveau te aanvaarden, dat niet verenigbaar is met het huidige Franse exportquantum De socialistische ministers hadden de eisen der vakverenigingen tot verhoging der minimumlonen gesteund. Volgens wélin gelichte kringen hebben de socialisten de regering ten val gebracht, daar zij zich niet met een financiële politiek wilden verenigen, waar tegen zowel de „force ouvriere" als de R.K. vakvereni gingen en de communisten sterk gekant waren. Naar verluidt had Reynaud een toeslag op het loon voor de kosten van het levensonderhoud van 10% voor de tiid van vier maanden voorgesteld, doch wilden de socialisten 15 tot 20%. Verder zou Revnaud toegestemd hebben in af schaffing der regeringscontróle over de lonen en terugkeer tot vrije onderhan deling over loonovereenkomsten met in gang van 1 Januari 1949. Uit Palestina Waarnemers van de V.N. in Jeruza lem hebben een telegram gezonden naar de bemiddelaar der N V., graaf Folke Bernadotte, die zich in Zweden bevindt. Zij delen hem mee, dat de toestand te Jeruzalem „over de gehele linie slechter wordt". Gisteravond werd de electrische cen trale van Jeruzalem opgeblazen, naar men beweert door leden van Arabische ongeregelde troepen. Radio Beiroet, waarop de Libanese staat contróle uitoefent, heeft in een verklaring, die in Tel Aviv werd opge vangen, gezegd, dat directe onderhan delingen met de Joden tot een „rede lijke oplossing" van het Palestijnse vraagstuk zouden kunnen leiden. De Arabieren kunnen geen nadeel ondervinden van directe onderhande lingen. Er is kans op een redelijke op lossing en jonge levens, die anders op het slagveld verloren zouden gaan, zou den er door gespaard worden". Een Israëlisch woordvoerder te Tel Aviv verklaarde naar aanleiding van de verklaring, dat zij getuigde van wer kelijkheidsbesef. Indien de verklaring gebaseerd was op werklijke overtuiging zou zfj kunnen bijdragen tot stabilisa tie van de toestand in het midden- Oosten, aldus de woordvoerder. OOST-EUROPESE DIPLOMATEN NEMEN ONTSLAG. Officieel is medegedeeld, dat Ivan Nagy, de eerste secretaris van de Hongaarse legatie te New York, het- Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat hij 16 Augustus zijn diplomatieke functie heeft neerge legd. Men verwacht, dat hij zal ver zoeken als politieke uitgewekene in het land te mogen blijven. Voorts wordt vernomen, dat Remus Lula, handelsattaché van de Roemeen se legatie, naar Buenos Aires is uitge weken. De vorige week deelde de Roe meense persattaché, Alfons Vogel mede, dat hij zijn ambt had neergelegd en dat de Hongaarse consul-generaal te New York Alth, reeds eerder geweigerd had zijn land verder te dienen. AGENDA ZATERDAG: Schouwburg: Jubileumuitvoering „Met wijs beleid", 8 uur nam. RUnsburg GerefKerk)Concert Felké Asma en Rle van SpronsenSeller. 8 uur nam. - ZONDAG. Schouwburg: Variété m.m.v. Kees Pruis en Mr Doodle 8 uur nam. DE BIOSCOPEN. Casino .Operette-liefde" (alle leeft.) Vrl|. Zater. Zon en Dlns 2 1/2, 4 3/4, 7 en 9 1/4 u.; overige dagen 7 en 9 1/4 u. Lldo ..Een onvergetelijke dag" (alle leeft Vrll. Zatër, Zon en Dlns 21/2. 4 1/2, 7 en 9 1/4 u.; overige dagen 2 1/2, 7 en 9 1/4 uur, liUXOr „Mijn onbekende echtge noot" (alle leeft.). Vrij. Zater. Zon en Dlns 2 12. 4 3/4. 7 en. 9 1/4 u.; overige dagen 2 1/2. 7 1/4 en 9 1/4 uur. Hex „Vadertje Langbeen" (alle leeft.). Vrll. Zater. Zon en Dlns 2 1.4. 4 1'4 7 1/4 en 9 1/4 u.; overige dagen 2 1/4.' 7 1/4 en 9 1/4 uur. Trianon ..Saludos Amlgos" (alle leeft.) Vrll. Zater. Zon en Dlns 2 1/2, 4 12. 7 en 914 u; overige dagen 2 1/2. 7 en 9 1/4 uur. Greenway (Voorschoten) Vrij, Zat en Zon ..Topper keert terug" (18 Jaar) Zat en Zon 7 u. 914 u Maan.. Dlns. Wcens en Donder „Carnegte Hall (aue lppft.) 8 uur. ut Zondagsdienst der Hulsartsen te Lelden wordt van hedenmiddag 13 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doktoren Van Alphen, Van Bockel. Hartman. Kors en Lahr. Te Oegstgeest door de doktoren Flu tel. 22030 en v. d. Vllet-de Vries tel. 22331. De dienst der dierenartsen wordt mor gen waargenomen door de heren Com mandeur en Van Zeverden. De avond_, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zondag 29 Augustus 8 uur tot Zaterdag 4 Sep tember 8 uur waargenomen door de Apo theek Herding cn Blanken, Hogewoerd 171, Tel. 20502 en Apotheek Reljst, Steenstraat 35 Tel. 20136 Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek Wllhelminapark 8, Tel. 26274. Op 31 Augustus gaat de wachtdienst ln •sa 13 uur. Wethouders, enigszins bezorgd wensen hem goede reis Foto Van Vliet Burgemeester Van Kinschot wuift zijn ingezetenen een hartelijk vaarwel toe. Links van hem de commissaris van poli tie, de heer R. J. Meijer. beperken tot slechts twee, tochten. On der groot enthousiasme aer vele aan wezigen namen voor deze eerste „vlucht" de burgemeester en de com missaris van politie, de heer R. J. Meyer, in de gondel plaats. Het was een aardig moment toen kort voor de opstijging de wethouders rond de bal lon verschenen en de burgemeester „een goede reis" wensten. Men kon toch im mers nooit weten Na enkele huppelgangetjes kwam de ballon los yan het veld, volgde er een geestdriftig gezwaai en was burgemees ter Van Kinschot de tweede burge meester in Nederland (de burgervader van Weerselo had de primeur) die een ballontochtje maakte. De tweede vlucht maakten als gast mede de voorzitter- van het Jubileumcomité, dr ir P. C. Lindenbergh en de voorzitter van „De Professorenwijk", de heer P. D. Bever sluis. Nadat hierop de burgemeester de luchtvaarders een goede reis en een be houden landing had toegewenst en aan mevr. Boesman bloemen waren aange boden verhief de grijze bol zich hoog boven het veld en verdween zij in de richting Zoetermeer, nagestaard door duizenden, die een interessante middag hadden beleefd. Naar wfj vernemen is de ballon ln de loop van de avond in de omgeving van Berkel en Rodenrijs geland, daarbij ge assisteerd door de bevolking, die hier mede ook haar bijdrage leverde aan deze zo zeer geslaagde Leidse vaart. Al mogen wfj, twintigste eeuwers, dan meer met het vliegtuig vertrouwd zijn geraakt, toch blijkt nog altijd een enor me belangstelling te bestaan voor de „zwevende gasbol". Dit bleek ook gister middag bij de ballonopstijging in „De Professorenwijk". Hoewel wij bij een globale schatting zeer voorzichtig re werk willen gaan, is dit met een aantal van 25000 waarvan er zich plm. 6000 op het afgezette terrein bevonden toch zeker niet overdreven. Onder hen bevonden zich later op de middag oan. het dagelijks bestuur onzer gemeente en verscheidene leden van het Jubileum comité. Nadat alle voorbereidende werkzaam heden waren getroffen, gaf de Haagse balloncommandant, de heer Boesman, die met zijn echtgenote de opstijging verzorgde, het sein tot de vulling. Lang zaam vulde de grote grijze bol zich nu met de hiervoor benodigde 650.000 liter luchtgas, waarmede plm. 2 uur was ge moeid. Ter afwisseling werden ongeveer 800 postduiven opgelaten en vertelden de heer en mevrouw Boesman voor de microfoon het een en ander over hun ervaringen. De Harmoniekapel „Werk- mans Wilskracht" blies er dapper op los. Inmiddels was door de weerkundige, de heer Nell uit Voorschoten, een loods- ballonnetje opgelaten, dat al spoedig in de richting Zoetermeer verdween, ter wijl ook telefonisch contact werd opge nomen met enkele weerstations in ons land. Ook werd Schiphol gewaarschuwd aat er uit Leiden een ballon zou „star ten". Ofschoon het aanvankelijk ln de be doeling lag, dat de balloncommandant een vijftal kabelvluchten boven het terrein zou uitvoeren, waarvoor een be perkt aantal passagiers zou worden uit genodigd. heeft de heer Boesman met het oog op de sterke wind dit moeten „Met wijs beleid" HET TONEEL HULDIGT ONZE KONINGIN. Het is vanzelfsprekend, dat ook het toneel niet wilde achterblijven bij de hulde, die onze Koning-in op haar gou den jubileum wordt gebracht. Het zou een omissie zijn geweest, wanneer het anders zou zijn. Of het toneel echter gelukkig is in het uitbrengen van diverse „gelegen heidsstukken", speciaal voor het doel geschreven? Op deze vraag zouden wij niet gaarne zonder meer een bevesti gend antwoord durven geven. Het is op zich zelf reeds een moeilijke opgave, om voor 'n bepaalde gebeurtenis iets passends op geestelijk terrein in elkaar te zetten, dat ernstige critiek kan doorstaan. Dit gelegenheidswerk ont komt zelden of nooit aan het „gezoch te", waardoor het, hoewel beantwoor dend aan het doel. toch de nodige diep te mist of andere fouten doet onder kennen. Doch nog te moeilijker wordt de opgaaf, wanneer het gebeuren een historische achtergrond heeft, gelijk het geval is bij dit gedenkwaardig jubi leum. Dit alles op de voorgrond stellend menen wij, dat Jef Heijdendaal in zijn „Met wijs beleid" nog niet zo ongeluk kig is geweest, al draagt ook zijn gees- teskund alle kenmerken van het „gele genheidsstuk". Hij heeft gemeend de hulde aan onze gouden-vorstin te moe ten demonstreren door middel van ver gelijkingen met Juliana van Stolberg, Prins Willem tegenstelling vader en moeder des vaderlands! en door ge bruik te maken van een beeld uit de verzetsstrijd der illegaliteit. Dit is niet zo mal gevonden en ook de uitwerking bevat goede vondsten. Maar toch mist men te zeer de greep van de toneel auteur, die zijn ziel heeft neergelegd in zijn schepping. Het is te veel cliche- werk gebleven om boven het ..gelegen heidsspel" uit te komen, al kan Heyden- daal's werk, zuiver als zodanig be schouwd, gelijk reeds gezegd, wel mee doen. We hebben het aan de N.A.T.U. te danken, dat een opvoering van „Met wijs beleid" hier mogelijk is geworden, aaar gelet op vacantie-tijd etc. één ver eniging daarvoor niet te vinden was. Door samenwerking in N.A.T.U. ver band werd bereikt, dat het stuk kon worden uitgebracht. En we mogen de N.A.T.U. daarvoor dankbaar zijn, te meer, waar zodoende is aangetoond, dat ook ln Leiden door samenwerking wel wat is te bereiken op toneelgebied! Moge deze eerste poging niet de laatste zijn! Onder regie van Arend Hauer is hard gewerkt en .over het geheel kan men tevreden zijn met het bereikte re sultaat trots fouten en tekortkomingen. Speciaal de dictie liet nog wel wat te wensen over, zodat, hele stukken niet over het voetlicht kwamen. Proloog en epiloog werden echter goed gezegd. De spelers willen we niet stuk voor stuk onder de loupe nemen. Zij had den goede en minder goede momenten, z(j hebben allen hun best gedaan. Apart noemen wij echter de sober gehouden, maar daardoor juist treffende Juliana van Stolberg. Na afloop vertolkte hartelijk applaus de dank der vele aanwezigen, die de schouwburg aardig vulden. Ook regis seur en auter deelden in deze waar dering. Onder de aanwezigen waren het col lege van B. en W. met hun dames en bestuursleden der N.A.T.U., die door de heer dr K. Reitsma als voorzitter der commissie hartelijk waren verwelkomd. M. LEIDS SUCCES IN BELGIË. Op de Proeftuin to Linkebeke-Brus sel van de Belgische Dahlia Maat schappij, waar nieuwe Dahlia-soorten zijn opgeplant uit de voornaamste Europese landen en van Noord-Ame rika, verwierf de variëteit genaamd Abbot de zilveren w;sselbeker (Lau- réat Beige) voor de beste buitenlandse Dahlia 1948. Deze Dahlia ls gewonnen en inge zonden door de firma Ballego Zo nen alhier, die sedert hedenmorgen ook te bewonderen is op de Jubelflora in de Stadsgehoorzaal. Majestueus verheft ds ballon zich boven de speelweide van „De Professorenwijk". Foto Van Vliet Burgemeester Van Kinschot nam de parade af De landelijke rijverenigingen aan gesloten bij het streekverband „Rijn mond" hebben gisteren op het Schut tersveld vele stadgenoten een zeer genoegelyke middag bezorgd. Hetgeen deze boerenjongens en -meis jes met hun doodgewone werkpaarden presteerden, getuigde van een grote lief de voor dit dier en was een goede pro paganda voor de paardensport. Naast aantrekkelijke springnummers en komische wedstrijden, lieten enkele ruiters staaltjes van dressuur zién, die in een circus ongetwijfeld geen gek fi guur zouden slaan. "Want wat b.v. te zeggen van een paard, dat op mense lijke wijze gaat zitten en netjes van een op een tafel geplaatst bord zijn haver eet? Het publiek kon er bijna niet ge noeg van krijgen! Ook het dressuurnummer la fleche, ingestudeerd door oud-wachtmeester Be verwijk, die als een volleerd circusdirec teur op het middenterrein de zweep liet knallen, oogstte veel waardering- Imposant was ook de openingsma noeuvre en het carousselrijden, waarbij de 100 deelnemende ruiters een grote W formeerden en onder het spelen van het „Wilhelmus" zo op treffende wijze hulde brachten aan onze jubilerende Landsvrouwe Naast de springnummers, die, in aan merking genomen dat het merendeel van de ruiters zware boerenpaarden be- -~?d, zeer verdienstelijk werden uitge voerd, vermeldde het programma-voor namelijk komische wedstrijden, zoals kaarshappen, hoedengevechten enz. De prijzen werden uitgereikt door bur gemeester Van Kinschot, die ook de pa rade afnam. Aan de wedstrijden werd deelgenomen door de Alphense Ruiters de Boreftse Ruiters (Bodegraven), de Riinrulters (Koudekerk), de Burchtruiters (Ryns- burg) de Bentruiters (Benthuizen), de Dulnkantruiters (Hillegom). de Gouwe- ruiters (Waddinxveen). de Kon. Emma- Ruiters (Wassenaar), de Ncrthgoruiters i Noordwijk) en de Palensteynrulters I (Zoetermeer). De uitslagen luiden: Individuele dressuurproef klasse B" ie afdeling- 1 J. Boer (Klsta), Boreftse ruiters 7,7 pnt.: 2. W. Lekkerkerker (Henda). Kon. Emma ruiters 6.53 pnt.; 3 H. Vink. Boreftse ruiters 6.17 Dnt 2e afdeling: 1. mevr. v Wijck-v. d. Stoel, Kon. Emma ruiters 6,68 pnt.; 2. C. Verduin, Burchtruiters 6,61 pnt.; 3. T. v. d. Broek, Alphense ruiters. Dressuurproef voor viertallen: 1. Pa- lensteynruiters 33,93 pnt.; 2. Gouwerui- ters 31,43 pnt.; 3. Northgo-ruiters 29,93 pnt. Dressuurproef voor achttallen- 1. Bo reftse ruiters 33,50 pnt.; 2, Koningin Emma ruiters 32,85 pnt. Kaarshappen: 1 mevrouw v. Wijck-v. d. Stoel, Kon. Emma ruiters; 2. mej. J. v. d. Stoel, Palensteynrulters; 3. Toos v. Os, Kon. Emma ruiters. Costuumrace: 1. Paul van Stralen, Kon Emma ruiters; 2 W. v. d. Kwaak, Burchtruiters. Hoedengevecht: 1. C. den Hertog, Al phense ruiters; 2. P Hoogendoorn, Kon. Emma ruiters; 3. W. v d. Marei, Duin kant ruiters. Groepspringen met tweetallen: 1. Ko ningin Emma (2e groep); 2. Boreftse ruiters; 3 Northgo-ruiters (2e groep); 4. Alphense ruiters. De Oranje-wandeltochten De uitslag van de gisteren gehouden Oranje-wandeltochten luidt als volgt: 25 km: l. MDS (Meelfabriek de Sleutels) le prijs wisselbeker; 2. PPA- VDM combinatie 2e prijs. 15 km: O O. le prijs wisselpla quette; Maredijkkwartier 2e prys. Deze Oranjetochten werden reeds voor de derde maal uitgeschreven, waarbij de houders der bovenvermel de wisselprijzen dit jaar tweede wer den. Allen ontvingen een diploma en zij, die voor de derde maal mede wan delden, een fraai uitgevoerde medaille. Tot slot werden door burgemeester F. H, van Kinschot, de prijzen uitge reikt, waarbij mede aanwezig waren de heren dr ir P. C. Lindenbergh en ir J. J. G. van Hoek, resp. als le en 2-e voorzitter van het Jubileumcomité 1948. Eet meer haring met wittebrood MAAR VOORAL OP 3 OCTOBER!! Het aantal gegadigden, dat zich jaar lijks laat inschrijven voor de uitdeling der traditionele feestgave van haringen wittebrood op 3 October, vertoont de laatste jaren een sterke teruggang. Dit is op zichzelf begrijpelijk en verklaar baar. In de eerste plaats vormt deze feestgave niet langer een zo welkome aanvulling van de karige voedselrant soenen als onmiddellijk na de Bevrij ding het geval was en bovendien wordt de belangstelling ook in belangrijke ma te nadelig beïnvloed door de omstan digheid, dat het de firma Weduwe Van Nelle tot dusverre nog niet mogelijk was haar zeer gewaardeerde voor-oorlogse traditie om de ingeschrevenen te ver blijden met pakjes thee, koffie en tabak in ere te herstellen. Maar niettemin houdt deze terug- gane een miskenning in van het tra ditionele en historische karakter dezer uitdeling, welke bedoeld is voor de gehele bevolking. Het gaat hierbij immers niet om een .cadeau doen" van haring en wittebrood voor uitsluitend behoeftigen, neen het gaat er om dat de Leidenaar heden zich telkenjare weer bezint op de moedige en roemrijke houding van sijn voorva deren in 1574. Die Leidenaars immers waren het, die begrepen dat vrijheid alleen verkregen kan worden door lilden van ernstige ontberingen, door heldhaf tig verzet en door het brengen van grote offers. Ten slotte plukte niet alleen de stad Leiden de vruchten van deze in 1574 gebrachte offers, doch heel Neder land dankt hieraan zijn vrijheid. Dat onze traditie hoog gehouden moet worden, zal ieder rechtgeaard Leidenaar beamen. En wij zijn er dan ook vast van overtuigd, dat het gering aantal ge gadigden. dat zich voor de a.s. uitrei king heeft aangemeld, voornamelijk te wijten is aan onvoldoende publiciteit. Het bestuur van de 3 October-Vereni- glng heeft dan ook besloten de gelegen heid tot inschrijving nogmaals open te stellen ln de hoop en verwachting, dat vele honderden Leidse burgers en bur geressen, In wie de zin voor historie en traditie nog leeft, daarvan gebruik te zullen maken. De gelegenheid tot inschrijving be staat. Zaterdagavond 11 September van 810 uur in de vestibule der Stadsge hoorzaal. Wij hopen, dat het er stampvol zal cljn! Een woord van bezinning JUBILATE! Op talloze manieren wordt voor ons en voor allen die na ons komen zul len, de grote betekenis van deze dagen duidelijk gemaakt. Het is ock geen kleinigheid: 50 jaar regerend vorstin geweest te zijn! Het is een zeldzaam heid. En dan wat voor vorstin in wat voor zeldzame positie! In dit artikel gaan wij op dit laat ste niet nader in, hoe aantrekkelijk het ook wezen mege. Ook nu moet het zijn een woord van bezinning op datgene, wat voor ons allen en ook voor onze jubilerende vorstin het diepste en het hoogste is. In een van de vele artikelen, welke dezer dagen verschenen zijn, stond een merkwaardige zin, een tot nu toe on bekende uitspraak van de Koningin: „Ik vraag mij af, of de mensen wel weten, waar ze het over hebben, als zij over Christus spreken. Het is zo dikwijls alleen maar een klank." Het is te denken, dat Koningin Wllhelmina heel diep over deze woor den heeft nagedacht; want nooit heeft zij met woorden gemorst, doch alles van te voren zeer wel overwogen. In een vriendelijke, bijkans vragende, voor velen verwijtende vorm heeft zij met deze woorden, welke gesproken zijn in oorlogstijd, in dagen van grote en diepe beproeving, een belijdenis uitge sproken, Een heel diep en fijn ver staan: dat ook zijzelf, thans middel punt van de feestvreugde, op de ach tergrond staat, een klein mensenkind is onder ons, kleine mensenkinderen. De mensvergoding laten wy gaarne aan de dictatoriale staten en landen over. Koningin Wilhelmina zal bekend blijven alleen al door haar gevleugeld geworden woord: „Christ avant tout". Op dit jubileumfeest zullen wij toch niet zo oppervlakkig zijn om alleen maar eens een paar dagen even an ders te beleven dan de gewone dagen, een extra feestje bij jubileum en troonswisseling, een knallende slot apotheose van vacantie en zomer. Wij zullen (want wij hebben tooh waar achtig niet voor niets die tijd achter ons van 50 jaren met onze Koningin!) er ons op bezinnen, wat voor de jubi lerende vorstin grond en doel, uit gangspunt en beweegreden is geweest gedurende al die jaren waarin deze, van ons menselijk standpunt gezien, zo uitermate hoogstaande Landsvrouwe ons als Koningin geschonken is. Christus. Laat deze naam geen klank zijn. Want dit was het evenmin in het leven van onze Koningin. Hij is haar en ons aller Koning, haar en ons al ler Heer. Christus te zien, Zijn naam te belijden, Hem als onze Koning en Heer te vereren en te aanbidden, brengt ons als volk en vorstenhuis wel zeer dicht tot elkaar. Want zo wil deze jubilerende Koningin het 't liefst: met en onder haar volk te staan en te be horen tot een schare die niemand tel len kan, die God alleen de eer en de lof, de dankzegging en de aanbidding toebrengt voor de zegen, welke Hij ons in het leven en werk van onze Konin gin Wilhelmina heeft geschonken.' Christus. Die naam (geen klank) is onze hope. In die naam is alles ge zegd, waardoor ons leven in de wijde betekenis van dat woord „ons", in de heohte verbondenheid ran de gemeen schap van volk en vorstenhuis zijn bestemming verkreeg. W. H. K. Ingezonden Mededeling EXAMEN 1949. Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 - TEL. 26558. Twee landelijke ruiters maken een fraaie tweetallen. De eerste gasten voor de Jubileums- en inhuldigingsfeesten zijn aangekomen. Donderdagavond arriveerde'op Schiphol de Indonesische delegatie. Het staatshoofd van Oost-Sumatra, dr Masoer wordt begroet door mr E. M. J. A. Gassen,minister van Overzeese Gebiedsdelen. Foto ANP-KLM. Eierenrace; 1. mej. J. v. d. Stoel, Pa lensteynrulters; 2. mej. N. Kwakemaak, Rtjnruiters; 3. mej. G. Segaar. Burcht ruiters Zadelrace: 1. J. Veldwisch, Palesteyn- ruiters; 2. A. v. Klaveren, Burchtruiters; 3. Rozeboom, Rijnruiters Poppenrace: 1. Palensteynrulters (De Rooy)2, Rijnruiters (Van Dam)3. Dulnkantruiters (De Wit). Prijs voor mooiste pop- De Wit. Individueel springen: Het parcours met 10 hindernissen werd foutloos af gelegd door: J Boer, Boreftse ruiters, P. D Bot, Boreftse ruiters. J Dorrepaal, Rijn- JtSolland-Stlchting ruiters, C Verduyn, Burchtruiters en T. i v. d. Broek, Alphense ruiters vestigt bijzondere leerstoel IN DE WIJSBEGEERTE VAN HEGEL Het Staatsblad van gisteren bevat 'n Kon. besluit van 3 Aug 1.1. tot aan wijzing overeenkomstig artikel 170 der Hoger-Onderwijswet, van de Bolland- stichting, gevestigd te Amsterdam als bevoegd, om bij de faculteit der lette ren en wijsbegeerte aan dé Rijksuni versiteit alhier een bijzondere leerstoel te vestigen in de wijsbegeerte in de geest van Hegel. Tevens is verschenen een Kon. be sluit van de-zelfde datum tot intrek king van het Kon. besluit van 5 Oct. 1932, tot aanwijzing overeenkomstig art. 170 der heger-enderwijswet, van het Bolland genootschap voer zuivere rede te Amsterdam als bevoegd om bij de faculteit der letteren en wijsbegeer te aan de Leidse universiteit een bij zondere leerstoel te vestigen in de He- gelse phllosophie. Reeds ruim 19.000 bezoekers van de Jubelflora De Jubclflora bleef ook gisteren gro te belangstelling trekken, zelfs een groeiende belangstcllng. Niet minder dan bijna 9.000 bezoekers stroomden gisteren door de Stadsz^al en de buitenterreinen, en in de avonduren vormden zich eindeloze rijen wach tenden, die een blik wilden werpen op de uitgestalde bloemcnschat, doch daarvoor een grote mate van geduld moesten oefenen. In totaal bezoch- sprong tijdens het spring-concours voor ten tot het sluiten van de deuren of» Foto Van Vliet gisteravond niet minder dan 19.3CO betalende bezoeker* fi->

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 2