EN HET GOUDVELD De FATALE-INJECHE RECHTZAKEN DINSDAG 17 AUGUSTUS HET GESCHENK DER NEDERLANDSE VROUWEN. Aan H.M, de Koningin. Gistermiddag heeft een delegatie uit bet bestuur der tentoonstelling „De Nederlandse Vrouw 13981948", welke ter ere van onze jubilerende Koningin in Den Haag zal worden gehouden op liet Paleis het Loo het geschenk van Nederlandse vrouwen aan HJV1. de Koningin aangeboden. Het voornaamste deel van het ge schenk vormden ongetwijfeld de ruim 750.000 handtekeningen van Neder landse vrouwen, die daarmede de Eer ste Vrouw van het land haar persoon lijke gelukwensen deden toekomen. Deze provinciegewijze gebundelde handtekeningen gingen vergezeld van 863 oorkonden van de 960 gemeenten, welke aan dit huldeblijk hebben deel genomen. De delegatie bestond uit de dames E. van den Bosch-De Jong, J. Meihui zen-Ter Braake en J. L. Seret-Syt- ihoff, resp. presidente, vice-presidente en leidster van de afd, pers en pro paganda der tentoonstelling, alsmede cLe dames F. W. Jager-Berghuis, mr L. H, Gallias, G. Janssen-Gillebaard en mr A. van der Goes van Naters- Van der Plaats. H.M. aanvaardde de geschenken met gTote erkentelijkheid. INDONESISCHE REPUBLIEK NIET IN ECON. COMMISSIE. De economische en sociale raad van de Verenigde Naties heeft met negen tegen vier stemmen een voorstel der Sovjet-Unie verworpen om de Indone sische Republiek toe te laten tot de economische commissie voor het Verre Oosten. Voor stemden Byelo-Rusland, de Libanon, Polen en de Sovjet-Unie. Tegen stemden o.m. Frankrijk, Groot- Brittannië, Nederland en de V. S. Chi na. Chili, Peru, Turkije en Venezuela onthielden zich van stemming. MOORD? GIsteroohtend is in een sloot te Bo venberg nabij Schoonhoven, 't lichaam gevonden van een bejaarde man, wiens handen en voeten waren gebonden. Een pet was over het gezicht getrok ken. Later bleek, dat de man de 79- jarige Johan de B. uit Bergambacht is, die in het Oudeliedentehuis te Schoonhoven verbleef. Zondagmiddag was hij van een wandeling niet terug gekeerd. De politie stelt een onder zoek in. Slagers over de Vleesdistributie UIT PALESTINA. Het Palestijnse Arabische hoge co mité heeft een beroep gedaan op de Arabische volkeren en vorsten „beslis sende militaire maatregelen te nemen om te voorkomen, dat de Joden Jeru zalem bezetten". Gisteren werd in Jeruzalem een ver bindingsofficier van het Israëlische le ger door een Arabische scherpschutter doodgeschoten. DE AFFAIRE KOSENKINA. Volgens de New-York Times heeft de politie een uitgebreid rapport over het geval-Kosenklna opgesteld voor de burgemeester, William O'Dwyer. In dit rapport zouden de Sovjetrussische be schuldigingen, dat Kosenkina ontvoerd zou zdjn, ongegrond verklaard worden. Het rapport zou een stenografisch verslag -bevatten van verklaringen van mevrouw Kosenkina, dat zij uit het raam van het Sovjetconsulaat is ge sprongen om aan „haar gevangenschap in het gebouw te ontsnappen." MARSHALL-LENINGEN AAN ENGELAND EN FRANKRIJK. Naar vernomen werd. zal Engeland de dollarleningen, die het in het kader van het plan-Marshall ontvangt, in 30 jaar na de overeengekomen datum, waarop met de aflossing een begin wordt ge maakt, mogen terugbetalen. Met de rentebelasting tegen een ren tevoet van 2V£ procent zal in 1952 een begin worden gemaakt. Eerst in 1956 echter zal ook met de aflossing van de hoofdsom begonnen worden en de geza menlijke betalingen voor rente en af lossing zullen tot 1986 duren. Voor Frankrijk zullen, vólgens de overeenkomst, waarover te Washington in de afgelopen weken ls onderhandeld, dezelfde voorwaarden gelden. IN AFWACHTING VAN SPOEDIGE OPHEFFING EISEN ZIJ 3 ONS VLEES PER WEEK. In een nu en dan zeer rumoerige ver gadering hebben ruim 400 slagers uit het Oosten. Noorden en Zuiden des lands gistermiddag te Deventer gepro testeerd tegen de gang van zaken bij de vleesdistributie. De heer De Mooij uit Leiden, lid van het bondsbestuur en voorzitter van het gewest Zuid-Holland, verdedigde de ac tiviteit van het hoofdbestuur en waar schuwde tegen overijlde stappen, als mede tegen het overnemen van de ver antwoordelijkheid in de vleesdistributie van de regering. De bondsvoorzitter, de heer Van der Eijk uit Den Haag, zocht de oorzaak van alles ln de afschaffing der verplichte veelevering. Er zijn nog te weinig var kens voorhanden. De minister heeft, zo zeide hij, in een conferentie met de slagers reeds toegegeven, dat de ge volgde vleespolitiek gefaald heeft. De medezeggenschap der slagers wordt thans voorbereid. Spreker waarschuwde de slagers, dat. als zij zelf de toeslag aan de boeren bij aankoop zouden moeten betalen, dit hen dan op 70' millioen gulden zou komen te staan. De distributie van niet meer dan 300 gram per hoofd is voorlopig verzekerd, zij het ook met enig riclso, aldus spr. Argentinië zal aan ons land thans 25.000 ton vlees leveren. Vrije handel bete kent voor de slagers meteen een moor dende onderlinge concurrentie. De regering zal de vleesdistributie zeker eerder afschaffen dan men thans denkt, zo meende spr. Ten slotte is met algemene stemmen een motie aangenomen, die telegrafisch aan de minister van Landbouw zal v/orden gezonden. In de motie wordt geconstateerd, dat ruim drie jaren na de bevrijding de vleesvoorziening on voldoende is, dat de toestand in het distributie-apparaat ondeskundig wordt bediend, dat het publiek en de slagers- bedrijven hierdoor worden gedupeerd. Er wordt bij de minister op aange drongen onmiddellijk maatregelen te nemen tot algehele vrijheid van het bedrijfsleven. Verder wordt gevorderd voorlopige dis tributie van zes ons vlees per hoofd per 14 dagen, vrije inkoop van het vee door de slagers, algehele afschaffing der vleesdistributie en het niet doen invrie zen van vlees in de komende herfst. De slagers, aldus de motie, zijn bereid hiervan de verantwoording op zich te nemen vla de bondsleiding. De leiding der vergadering zegde toe, dat als na 5 September de vleesdistri butie niet is afgeschaft, een nieuwe ver. gaderlng der slagers zal worden bijeen geroepen De slagers zouden dan de vleesvoor ziening zelf ter hand kunnen nemen als zij daartoe besluiten. Ten slotte werd toegezegd, dat het bestuur een contact-commissie zal in stellen. NED. CHR. BOUWARBEIDERSBOND HERDENKT 40-JARIG BESTAAN. Gisteren ls in Arnhem de herdenking van het veertigjarig bestaan van de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond begon nen. Na een wijdlngsdienst in de Lutherse kerk werd het congres geopend in „Mu sis", waar in de concertzaal alle afge vaardigden uit het land bijeenkwamen. De bondsvoorzitter, de heer G. Moll, opende deze zestiende jaarvergadering. De prestaties van verschillende bonds- bestuurders werden herdacht en daar na gaf de voorzitter een opsomming van wat er zoal op sociaal terrein in de ja ren na de bevrijding werd bereikt. De drie bonden in de bouwnijverheid, verenigd In de Bedrijfsunie, hebben thans samen bijna 100.000 leden. Op 1 Mei '46 was het ledental van de N.C.B. 10.529. op 1 Juli '48 15.736, onderge bracht in 403 afdelingen en correspon dentschappen. Het Christelijk Nationaal Vakverbond is met zijn 40.000 leden, onder wie ook die van de N.CR., meer dan verdubbeld vergeleken met vroeger. Na dit openingswoord volgde er een gedachtenisrede, eveneens uitgesproken door de bondsvoorzitter. DE BEZOLDIGING VAN HET GEMEENTEPERSONEEL. Herziening bepleit. De Bedrijfsorganisatie van Neder lands Overheidspersoneel (B.N.O.P.) heeft ln een adres aan de Gemeentera den verzocht de bezoldiging van het gemeentepersoneel te herzien. De verho ging van inkomsten van dit personeel is sterk achtergebleven bij die der arbei ders in het particuliere bedrijf. In het tweede halfjaar van 1947 v/as volgens i publicaties van het Centraal Bureau voor de Statistiek het gemiddeld per uur verdiende loon in 4 takken van nij verheid gestegen met 96,3% ten op zichte van het loon ln 1938—'39. Voorgesteld wordt bij de salariëring uit te gaan van een minimum van f 2400 per jaar, resp. f.48 per week. Dit ligt na aftrek van 7V»% pensioenpremie nog altijd belangrijk onder de inkomsten uit gelijkwaardige arbeid in particuliere bedrijven, die goedgekeurd zijn door het College van Rijksbemiddelaars. Zonder de loon- en prijspolitiek der Regering aan te tasten is het dus mo gelijk aan het voorstel te voldoen. De B.N.O.P. stelt voor, in afwachting van de totstandkoming van deze nieuwe salarisregeling, waarmede enige tijd ge moeid zal zijn, ter tegemoetkoming in de grote nood in de gezinnen van het ge meentepersoneel een duurtetoeslag te verstrekken van 15% voor de salarissen beneden f. 3500 per jaar. Aangedrongen wordt de toeslag met terugwerkende kracht met Ingang van 1 Januari 1948 toe te kennen en deze ook deelachtig te doen worden aan alle arbeidscontrac tanten in gemeentedienst. BRAND BIJ POLYGOON. Gistermiddag is een felle brand uit gebroken in de filmfabrieken van Poly goon aan de Kouden Horn te Haarlem. De brand ontstond in de ontwikkelka mer, toen een defect geraakte lamp in een ontwikkelapparaaat moest worden vervangen. Het zeer brandbare mate riaal vatte ogenblikkelijk vlam en de ontwikkelkamer stond binnen enkele seconden van boven tot onder in de vlammen. Doordat de in het gebouw aanwezige snelblussers weigerden, kon het vuur om zich heen grijpen, waar door in korte tijd een viertal vertrekken in brand raakten. Behalve de ontwik kelkamer ontstond ook brand in de op namekamer, de projectiekamer en de droogkamer. De inmiddels gewaar schuwde brandweer tastte het vuur met vier stralen aan en kreeg de hulp van het militaire personeel uit de Kouden Hornkazerne, die vlak naast het bran dende gebouw ligt. Door deze hulp was het mogelijk veel van de kostbare in ventaris te redden. Het bedrijf zal geen stagnatie ondervinden. De brandweer slaagde er in het vuur binnen een half uur onder de knie te krijgen, doch kon niet verhinderen, dat de genoemde ver trekken volkomen uitbrandden. Het blussingswerk werd bemoeilijkt door de enorme hitte van brandende films. DE „ORANJE" THUIS. Het Amsterdamse vlaggeschip de „Oranje" is gistermiddag met 750 pas sagiers, onder wie 450 évacué's uit Ba tavia, te Amsterdam binnengelopen. Onder de opvarenden bevond zich de violist Wim Noske, die een tournee van een jaar en drie maanden in de Oost heeft gemaakt. In de Indische Archipel gaf hij ln deze tijd 210 concerten en in Australië stond hij 70 maal op 't po dium. GERRIT DE STOTTERAAR OPNIEUW GEARRESTEERD. De beruchte 27-jarige inbreker-uit breker. „Gerrit de Stotteraar", is gis teravond om halfzeven in een woning aan de Van Limburg Stirumstr. in Den Haag door drie rechercheurs va nde cen trale recherche uit Amsterdam gearres teerd. Gerrit, die reeds tweemaal uit een po litiebureau, n.l. aan de Stadhouderska de en de Spaardanimerstraat, beiden te Amsterdam, was ontsnapt, werd bij zijn derde arrestatie onmiddellijk in het Huis van Bewaring aan de Weteringschans te Amsterdam ingesloten, omdat men dacht, dat hij daar wel niet uit zou kun nen komen. Desalniettemin gelukte het hem. Ongeveer twee maanden geleden wist Gerrit uit zijn cel te ontkomen en was sindsdien spoorloos. Gerrit de Stotteraar heeft zich schul dig gemaakt aan een groot aantal kleine inbraakjes. De buit, die hij op deze manier had verzameld, was echter respectabel. In de Zijl werd voor de diploma's gezwommen In de zweminrichting „De Zijl" vond gisteravond dlplomazwemmen plaats. On danks het slechte weer was de opkomst massaal. De gelukkigen, die met een diploma A of B naar huls gingen, waren: Jongens diploma A: D. Arendsen; W. Arendsen; B. Cornells; A. de Koning; P. Boehlee; H. Honsbeek, F. Haneveld; C. Hogervorst; H. Trouwee; B. Bergman. H. Henzen: P. Dool; J. Maden; W. van Eg- mond; J. van Bemmel; J. Beekman; C. v. d. Laan; C. van Haastrecht; A. Hoogstra ten; H. Koome; D. Arnoldus; J. Veldt; J. Stouten; H. Hollcbeek; F. Montanus; J. Schreuder; F. Teleng: P. de Horn; A. Men- tlnk; J. van Hees; W. van Leeuwon; H. de Eoer; A. Verbiest; B Petros; P. Kwes- troo; G. Kooreman; Leo Karteman; A. Kapaan. Diploma B: C. Schaap; Th. Zandvliet; J. Ober en A, Corpel. Voor de dames en meisjes was de uitslag: Mevr. M. Blom; mevr. M. H. Minne; mevr. J. de Jong; mevr. G. Zlrlkzee; mevr. W. J. Kolclerman; mevr, J. van Leeuwen. Meisjes: C. Baars; T. Duyenaars; E. Mol; K. Jonker; M. v. d. Ham; G. v. d. Belt; L. Dijkstra; A. Nachtegaal; R. Plu; J. Roest; W. v. d. Leek; S. Hemerik; L. Mol; I. Kolderman; J. Rietveld; A. Hofman; A. de Jong; G. de Hoed; J. de Boer; G. Montanus; N. Teleng; D. Haccou; A. Schelllngerhout; G. Tegelaar; H. v. Dln- ten; T. van Zijp; M. Moene; T. Verkade; R. Glllan; B. Prins; R. Beugelsdyk; R. Piket, C. v. Loe; C. Bennlng; A. Mulder; R. Oudshoorn, S. Broers; M. Holtzen; T. Ober: S. v. Rooyen; B. Kruyt; A. Pley; K. Ju; C v. Sibille; T Hoogervorst; R. Veldt; H. Corel; H. van Zijp; R, Kok; I Blans- Jaar; T. Visser; J. Mulder: T. Mollman; L. Meyer, R. v. d. Pol; G. Menljn; A. Menijn; R. Benvenuli; R. Bey; S. de Koning; T. Beekman; A. Schuurman; F. Cornellsse; R. Fllippo; R. de Rooy; W. Robbers; G. Colpa, B. Hlllebrand; F. Baart; C. Petiet; J. v. Slingerland; J. Ouwersloot; J. de Wolf; A Kwestro; R. Thoma; L. Kastner Meisjes diploma B: R. Rasser; M. Plentje; W. Blankesteln; T. v. Gorkum; T. Wasse naar; EU Steffln; C. van Zijp; W. de Groot; W. Verkade; A. Nachtegaal; R Dreef; G. v. Loe; T. Arnoldus: R, v. Zandwijk; F. v. d. Burg; A. Sommeltng; T. v. d. Weyden; T. Holswllder; H. Penseel; E. Sloot; W. do Jager; C. Segijn; A. v. d. Kraan; M. Mar- tljn; R. v. d. Ster; M. v, d. Pol; J. van Es; N. Rijsdam; R, Paauw; C. v ,d. Klugt; R. Broers; W. Zlrkzee. De^zware regenval heeft in Noord-Engeland grote overstromingen ten gevolge gehad, die vooral in Northumberland en de «rensstreek bil Schotland Rrote schade aanrichtten. Honderden vierkante kilometers werden onder water gezet werdën^eïfoleerd™ 4 verkeersbrusgen werden wegeeslacen. terwijl vele dorpen De inwoners van Cumledge (Berwickshlte) scheppen enige orde in de chaos, die het water heeft veroorzaakt. Op de hulzen is duidelijk te zien tot welke hoogte het water is gestegen. F0to ANP-R. ZWEMMEN Komen Kiki Heek en Cobi Floor naar Leiden? WATERPOLO DE ZIJL 1—LZC 1. De uitgestelde wedstrijd De Zijl 1— LZC 1, die de beslissing moet brengen In het kader van de sportuitwisse- *n ^nste afdeling van de Lepelaar- ling worden Zondag 29 Augustus in ^'©dstryden, 2a\ morgenavond in ,,De „De Zijl" zwemwedstrijden gehouden ZW' worden gespeeld, tussen Leiden en Oxford. DE LEIDSE ATHLETIEKPLOEG. Op het programma staan o.a. de Door de Leidse Athletiek Commissie nummers 100 m. rugslag, school- werden de volgende athleten aangewe- slag en borstcrawl voor dames en he- zen om de Leidse kleinen tegen Gent ren, alsmede enkele estafettes. Verder te verdedigen: zal een demonstratie figuurzwemmen worden gegeven, terwijl de polowed strijd LeidenOxford het geheel zal besluiten. Getracht zal worden de nrs. 1 en 2 van 't Ned. kampioenschap schoon- springen dames, n.l. Kiki Heek en Cobi Floor, naar Leiden te laten ko men voor een demonstratie schoon- springen. CRICKET. DE VIJFDE TESTMATCH. Engeland staat 337 runs achter. De Australische innings sloot op 389, zodat Engeland op de eerste innings een achterstand heeft van 337 runs. Morris was topscorer met 196 runs, waarover hij 6 uur en 3 kwartier deed. Verder scoorden Barnes 61, Hasselt 37, Harvey 17, Lofton 15 en Tallon 31. Engeland had nog ruim een uur speeltijd en verloor één wicket, dat van Deues, voor 54 runs. Hutton en Edrich zetten vandaag hun innings voort op respectievelijk 19 en 23. FEUILLETON dooT Q. PATRICK. (Vertaald uit het Engels). 18) Met de moed der wanhoop gaf zij nog maals een heftige ruk aan het raam. Het ging open en de koele nachtlucht stroomde naar binnen. Vagelijk kon zij de treden van de brandladder onder scheiden. Nu was zij door het raam en ihad haar voeten op de ladder. Zij ging naar beneden, steeds verder en verder, tot zij aan een zware deur kwam, die half open stond en waar licht doorheen stroomde. Zij duwde de deur open en bevond zich in een van de grote gangen van het ziekenhuis. Er waren heldere lichtenmensenveiligheid. De deur achter zich dichttrekkend, schoof zij de grendel er voor. Haar geest was helder genoeg, om zich te realiseren, dat zü zich onmid dellijk met haar broer in verbinding moest stellen. Zonder op haar ietwat verfomfaaide uiterlijk te letten haastte 2rij zich naar de dichtsbüzynde tele fooncel. Toen zij haar broer eindelijk aan het Hoofdbureau te pakken had, deed zij hem stotterend en haastig het verhaal van haar gesprek met mevr. Broderick, de theorie van de koffie en alles wat er sindsdien gebeurd was. Ik heb het stukje suiker, Jim. be sloot zy. Maar de moordenaar weet, dat ik het heb. Wat moet ik doen? Precies, wat ik zeg. De stem van Inspecteur Heath klonk scherp. Neem die suiker mee naar Peters om te laten analyseren. Nu onmiddellijk. Hij doet wat werk voor de politie en je zult hem in zijn laboratorium vinden. All right. Maarmaar jij komt toch ook hierheen, nietwaar? Natuurlijk. Ik kom onmiddellijk, En het ziet er naar uit, of je iets wer kelijks belangrijks te pakken hebt. Ro! Goed gedaan. Maar ziln stem klonk angstig, toen hi1 er aan toevoegde: Maar pas in 's Hemelsnaam op je zelf. Zwerf niet alleen door het zieken huis. Ik ben er niet op gesteld, dat mijn zuster ook vennoord wordt. Hij belde af. Het laboratorium was in de verst ver wijderde vleugel van het gebouw en Rona was maar al te blij. toen zij op een ogenblik Oliver Lord voor slch uit zag lopen Zij riep: Oliver! Hij keerde zich om en kwam op haar af. Rona, wat is er aan de hand? Je ziet er uit. of iemand geprobeerd heeft je te vermoorden. Dat hebben ze ook. zei Rona opge wonden. Maar ik ben er achter, Oli ver. Ik heb bewezen .dat dr Knudsen niet door de koffie gedood werd. Jewat? Zijn mond viel open van verbazing. Dat kan ik nu niet uitleggen. Ik moet Peters in het analytisch labora torium opzoeken. Kom mee. Zij vonden Peters bezig met een dis tilleerkolf, die op een Bunsense brander stond te koken, en Rona gaf hem het klontje suiker met de opdracht van haar broer tot onmiddellijke analyse. Toen ze weer in de gang stonden, greep Oliver haar bij de arm. Je bent toch bijgeval niet gek geworden., met dat gepraat over suiker en ana lyses en Neen. Ik ben niet gek. Ademloos vertelde zü hem alles. Zo zie je, Oli ver. als we bewijzen kunnen, dat het de suiker was, waardoor de chef gedood werd, en iedereen kon dat stukje op ieder ogenblik in ziin zak gestopt heb ben dan kan ook iedereen van de misdaad verdacht worden. De kleine vrouwelijke detective? Er was een grimmige bewondering in zijn ogen. En jij laat jezelf byna ver moorden, terwijl je tracht mij te red den van de electrische steel! Dat is de tweede goede dienst, die Je mij vandaag bewezen hebt! Maar er ram melt nog iets, Rona. Als de moorde naar jou naar de operatiezaal achter na zat, hoe wist hü dan, dat je daar heenging en wat je van plan was? Hij moet hebben staan luisteren, toen ik met mevr. Broderick sprak. Zy vertelde hem toen, hoe de deur aan de overkant van de gang* bewogen had. Maar Oliver lette er niet erg cp. Plotseling zei hij: Je hebt mevr. Broderick alles verteld, nietwaar? Ik bedoel, ook over die suiker? Rona knikte. Dan weet zij dus net zoveel als jij. En zü is de enige getuige, voor het feit, dat zij ook van die koffie dronk. Als de moordenaar geluisterd heeft, moet hy begrepen hebben, dat al was hü er zelfs in geslaagd jou te ver moorden, hü nooit de waarheid zou kunnen beletten aan de dag te komen, tenzyMet vastopeengeklemde ka ken, greep Oliver haar arm. Ga mee. We moeten onmiddellük naar haar toe. Msschien zijn we nog vroeg genoeg. Voor Rona was er iets onwezenlüks in die renparty door de gangen en de moordenaar, maar die ook de han dig opgezette truc met de koffie te niet kon doen. Zü. Rona Heath, was bijna vermoord en zij was maar half zo gevaarlijk voor de moordenaar als de vrouw van de directeur. Er bestond voor Caroline Broderick dus wel degelijk een groot gevaar. Toen zij ten slotte op de gang kwa men, waar de kamer van nvevr. Brode rick gelegen was, liepen zy byna tegen dr Broderick aan, die van die kamer vandaan scheen te komen. Oliver vroeg scherp: Heeft u uw vrouw bezocht? Was zü goed in orde? Goed in orde? De directeur keek verbaasd. Wat bedoelt u? Ja. Ik ehheb alleen maar mijn hoofd om de deur gestoken. Maar het licht was uit. Ik riep haar naam, maar zü scheen te slapen. Ik heb haar maar niet gestoord. Rona zei: Blüf even hier. Ik zal eens gaan kyken. Terwijl de Directeur haar verbaasd trappen van de Ives Vleugel. Geen van nakeek, liep zü haastig naar de deur belden^ sprak een woonl En toch wist yan men. Broderick s kamer. Zij trad zü precies, wat er in zijn geest om ging. Zij had mevr. Broderick alleen in haar kamer achter gelaten, mevr. Broderick, die het in haar macht had, de politie niet alleen een volledig ex posé te geven van afpersingstrucs van binnen. Zoals de Directeur gezegd had, was de kamer in donker. Zy kon de gestalte op het bed slechts vaag on derscheiden, Mevr. Broderick!, fluisterde zü. (Wordt vervolgd) 100 m.: D. Nota, W. Nota. 200 M.: H. Kips, Th. Ludlage. 400 M.: J. Pikart, J. Riethoven. 800 M.J. D. v. Rooyen, L. H. de Vos. 1500 M.: J. J. Jansen, W. Bonte, 5000 M.: C. Kraan, J. v. Bakel. Hoog: H. Bresser, H, Stikvoort. Ver: W. v. Dorp, H. Stikvoort. Kogel: L. Mulder, H. Bresser. Discus: IJ. de Boer, A. Gieske. Speer: IJ. de Boer, S. Meerburg. 4 x 100 M,: Gebr. Nota, Kips, Vene- tlën. VOETBAL DE BUURTVERENIGINGEN- COMPETITIE. Gisteravond werd de finale van de verliezersronde gespeeld tussen de ju niores van Eensgezindheid en die van Rodau. Eensgezindheid was beduidend sterker en won de ontmoeting met 30. Het elftal kwam door deze zege In het bezit van een lauwertak. De prüs van de verliezerseindstrüd bij de senioren ging naar Rond de Haven zonder dat gespeeld werd. De tv/eede finalist, St. Pancras, liet n.l. verstek gajm. Morgenavond wordt de finale ge speeld voor de Leidse Studenten Corps beker, terwül Donderdagavond de eind strijd voor de Lindenbergh beker nlaats vindt. ALPHEN ELFTALLEN IN ZEIST. Het eerste en tweede elftal speelde een tweetal wedstrijden tegen de dito elftallen van de vereniging Zeist. Het eerste elftal kon het tegen de hard, voor een vriendschappelyke wedstryd te hard, spelende Zeistenaren niet bol werken en moest met 4—2 de vlag strij ken. Het tweede elftal deed het beter en wist dank zy Van Klaveren, die drie doelpunten voor zün rekening nam, met 52 aan de winnende kant te bbj- ven. RIJNSTREEKBEKERWEDSTRIJDEN IN ERE HERSTELD. Zondag a.s. zullen weer voor het eerst sinds 1936 de Rynstreekbekerwedstrü- den gehouden worden. Deze wedstrü- den, die georganiseerd worden door de A.V.V. „Alphen", vermochten in het verleden steeds grote belangstelling te trekken, zowel by de deelnemende ver enigingen als by de voetballiefhebbers uit de Rünstreek. Dit jaar zullen deel nemen de tweede elftallen van Ajaxen Blauw-Wit uit Amsterdam en van DOS uit Utrecht. Als vierde deelnemer zal Alphen I fungeren. De gehele serie zal ln één dag worden afgewerkt. JEUGDTOURNOOI ALPHENSE BOYS Alphense Boys opende Zaterdag het nieuwe seizoen met een Jeugdtournooi, waaraan door St. Bernardus, Docos en Alphense Boys werd deelgenomen. De wisselbeker werd gewonnen door Al phense Boys, de tweede prijs, een krans, werd door Docos behaald en een lau wertak door St. Bernardus. Docos, SJZ en de Alphense Boys ju nioren bekampten elkander des Zon dags. De Docos-jeugd toonde zich ge decideerd de sterkste en werd winnaar SPORTUITWISSELING LEIDEN—GENT. La Gantoise komt met Ierse middenvoor De rechtsback kostte 120.0000 francs. La Gantoise, de club, die Zaterdag a.s. in het kader van de sportuitwisse - lmg LeidenGent tegen 't Leidse elf tal speelt, eindigde het afgelopen sei zoen op de vyfde plaats in de Ere klasse. Onnodig te vermelden, dat onze Leidse voetballers aan deze profs hun. handen vol zullen hebben. Ter illus tratie zü vermeld, dat op de midden voorplaats de Ier Balley staat opge steld, welke tot voor kort ln de Ierse eerste divisie speelde. Rechtsback Van Leacke werd onlangs door La Gantoise aangekocht voor 120.000 francs. De opstelling van de ploeg luidt als volgt: doel: Van Iseghem; achter: Van Leacke en Wydooghe;. midden: Du- moulln, Bovie en Faok; voor: Lippens, Larmuseau, Balley, v. d. Cruyssen en Helderweirdt. Voor deze wedstrijd ont vangen de spelers van La Gantoise geen vergoeding, zü spelen uitsluitend voor hun genoegen. ZEILEN. HET WERD GEZELLIG OP HET SNEKERMEER. Ouwerkerk voor de derde maai eerste in Pampusklasse. Op de derde dag van de Sneekweek werden de zeilers begunstigd door fraai zeilweer. Het werd gezellig op de meren, ook al omdat behalve de wed- strydzeilers, honderden scheepjes naar Sneek kwamen, die vandaag hun hulde aan het Prinselyk Paar zullen brengen in de vlootschouw en bü het admiraal- zeilen. De groepswedstrijden in 16 M2.- en de B-M.-klasse eindigden belde in het voordeel van Groningen. Door de Kaagzellers werden de vol gende resultaten behaald: Hageman (Leiderdorp) veroverde met zün Mistral in de 12-voetsjollenklasse een tweede plaats; de Eider van Ouwerkerk (Leiden) werd in de Pam pusklasse wederom eerste en bü de Regenbogen kwamen de twee eerste plaatsen resp. in het bezit van Berg- sma (Voorburg) en Jesse (Den'Haag). DUIVENSPORT. S treekkampioenschappen P.V. „De Blamvband" De leden van de Post duivenvereniging „De Blauwband" te Alphen behaalden in dit seizoen de vol gende kampioenschappen (Vilvoorde tot St. Macxense) 1. P. G. Borgers 707 p., 2. D. Groeneveld 546.7 p. en 3. Joh. v. Ofwegen 541.3 p. (Orleans tot Bor deaux) 1. Joh. v. Ofwegen 468.8 p., 2. P. G. Borgers 373.4 p. en 3. H. v. Veg- ten 260.2 p. De drie aangewezen duiven zün van: 1. Joh. v. Ofwegen 606. 4 p., 2. D. Groeneveld 571.1 p. en 3. P. G. Borgers 566.1 p. Van de tussenvluchten werden geklasseerd: 1. P. G. Borgers 209.1 p.. 2. G. Ham 103.4 p., 3. M. Groe neveld 80.4 p., Generaal-kampioenschap 1. P G. Borgers 1080.4 p., 2. Joh. v. Ofwegen 1010.1 p., en 3. D. Groeneveld 675.9 p. Roelofarendsveen Aan de wed vlucht op Zondag 15 Aug vanaf Mons (België), afstand 202 K.M., namen in totaal 18 duiven deel. De uitslag was: Jan van Harteveld 1, Co Rietbroek 2, 6, C. Vesseur 3, 5, 9, A. C. de Jong 4, 7, 8, 10. „De Blauwband" te Sassenheim hield Zaterdag een wedvlucht met jonge dui ven vanaf Ciney (B.) Afstand 220 K.M. In concoifrs waren 72 duiven, welke ge lost werden te 11 uur 35 min. Aan komst eerste duif 15 uur 47 min. 11 sec., snelheid 882 per minuut; laatste punten duif 4 uur 3 min. 46 sec., snel heid 813.75 meter per minuut. C. Alge- ra 1. 2, H. J. Krom 3, J. van Nieuwkoop 4. 10, B. Roodenburg 5, 13, J. Haver 6, J. A. Meeuwissen 7, 9, 14, 17; A. Kroeze 8, C. Drost 11, L. J. Drost 12, 15, J. v. RÜ'ssel 16. „De Blauwband" te Alphen hield Zondag een wedvlucht vanaf Mons (België) over een afstand van 192 km. In concours waren 300 Jonge duiven, welke te 7.10 uur, met Z.W.-wind, wer den gelost. De eerste duif werd ge constateerd te 9.11.14 uiur met een snelheid van 1586.63 m. per minuut. De laatste arriveerde te 9.33.33 uur en behaalde een snelheid van 1340.14 m. per minuut. De gedetailleerde uitslag is: B. Hoogervorst 1, 28; C. van Of wegen 2, 7, 10, 18, 31, 43; H. Bauer 3; H W. Martens 4, 34, 38,44; H. N. van Vegten 5, 8, 14, 22; D. v. d. Ham 6, 15; H. Hoogeveen 9; H. v. d. Heuvel 11; D. Groeneveld 12, 23; P. G. Borgers 13. 17, 37. 39; Joh. v Ofwegen 16; M. Groeneveld 19, 27, 29; J. Vernes 20; P. H. Goedhart 21; E. v. Egmond 24; C. Lagendijk 25; B. C. Rombouts 26; J. Goedhart 30; T. Domburg 32; K. R. Kuipers 33, 42; D. van Eük 35, 36; A. Vernes 40; J. Mens 41. „De Luchtbode" te Boskoop Wed vlucht vanaf Mons, afst. 186 km. De vo gels werden gelost te 7.30 uur bij Z.W. wind. Aankomst le duif 9.10,22 uur; laatste duif 9.27 46 uur. Uitslag: 1. 3. 7. 8, 14. 27. 28 H. van der Willik; 2. 6, 10. 19, 20, 21 W Koster: 4, 12. 16, 24, 25 G. Lamoree; 5, 13 J. Kraan: 9, 22, 23 A. Sytzema; 11 A. van Buren; 15 M. van Vliet; 17 J. Degekamp; 18, 26 W. van der Jagt. In concours waren 120 duiven. DAMMEN LAROS SPEELT SIMULTAAN. Op uitnodiging van Damclub Leiden zal Woensdag a.s. te 20.00 uur een si- mul taanwedstr ij d door H. Laros wor den gespeeld. Deze bekende IJmuide- naar eindigde onlangs ln het toumool om het kampioenschap van Nederland op de tweede plaats, waardoor hü ge rechtigd is in het komende najaar met P Roozenburg mee te dingen naar de wereldtitel. Na de simultaan spelen Laros en W. Huisman een blindpaxtü, welke door de problemist Olivier zal worden gedemonstreerd. De wedstrü- den vinden plaats in het clublokaal (Rapenburg 22). HAAGSE RECHTBANK In vryheid Wegens diefstal heeft zich voor de rechtbank te verantwoor den gehad de landarbeider R. E. uit met" ll' "punten r' Alphense" CBoys *"werd Z}8 «£,Jnaa£ 25). „Ik geloof al z'n leven, dat ze ons hebben vergetenI" zei Panda. „Wie weet, wat er met die agenten gebeurd is! Misschien zün ze ziek of zün ze gaan staken! Ik wil het myne er van heb ben!" En hü ibegon, zo hard als hy kon, op de deur te bonken. „Niet doen. niet doen!" suste de oude goudzoeker Nugget. „Je moet de politie nooit opjagen! Dan worden ze boos!" Nu, zoals we weten bestond daar geen gevaar voor om de eenvoudige reden, dat er geen politie in de buurt was. Al leen Joris Goedbloed en Billy Bulk za ten aan de kant van de weg hun vuige plannen te smeden. „Er wordt geklopt!" zei Joris ge schrokken. „Er zitten lui ln die wagen!" vulde Bulk aan. „Kom mee, we zullen ze on- schadelyk maken!" Joris opende de deur en tot zijn grote schrik stapten Panda en Nugget naar buiten. „By rnü'n hoed!" sprak Joris, „daar staat mün verstand by still" tweede met zes punten, terwijl SJZ slechts een punt wist te behalen. BOSKOOP WAS IN BELGIË. Ter gelegenheid van het 35-jarig be den gevangenisstraf werd geelst. De rechtbank heeft verdachte veroordeeld tot acht mnd. gevangenisstraf, waar van vier maanden voorwaardelük met drie jaar proeftüd en met aftrek van staan van de Kon. voetbalvereniging preventief. Verdachte werd onmiddellük Hermixem P.l. in Belsië waren een 60- ,J tal leden van de V.V. Boskoop Zaterdag en Zondag de gast van genoemde ver eniging Zondagmorgen werd het Bos- koopse gezelschap officieel door het ge meentebestuur van Hermixem ontvan gen, waarna in de middaguren een wed strijd werd gespeeld, welke door Hermi xem met 83 werd gewonnen. in vrijheid gesteld. Heling De arbeider L. G. uit Lel den heeft zich wegens heling van een klein bedrag aan geld voor de rechtbank te verantwoorden gehad. Deze heeft hem veroordeeld tot f.100 boete of 20 dagen hechtenis, en voorwaardelijk drla maanden gevangenisst"-"' --^ftifd van drie jaar.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 2