Nederland derde in Olympisch hockeytournooi Hoe Voorting de zilveren medaille won Voetbalfinale werd gooi- en smijtpartij Op Lyons werd Pakistan met 4—1 geslagen Lekke band werd Faanhof in voorlaatste ronde noodlottig 87ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Zaterdag 14 Augustus 1948 Tweede Blad No 26463 Indische giootmeestezs bedwongen. (Van onze GPD-redacteur) Door een 41 overwinning op Pakistan heeft het Nederlands elftal be slag gelegd op de derde prijs in het Olympisch hockey tournooi. Oranje kreeg haar revanche op hetzelfde terrein (van Lyons), waar zij een week geleden met niet minder dan 61 door Pakistan kansloos geslagen werd. Onze suprematie was ditmaal even onmiskenbaar als die van de In diërs toen. De omstandigheden waren evenwel in ons voordeel. Het staat nu wel vast, dat Pakistan boven haar kracht heeft gespeeld in die vorige ontmoeting tegen de oranjeploeg. Tegen de andere teams waren haar prestaties nimmer zo opvallend als in die kamp op Lyons. Maar zwakker dan de oranjemannen is Pakistan zonder enige twijfel toch niet. De samengestelde ruiter- wedstrijd Te Aldershot werd gisteren het derde onderdeel van de samengestelde ruiter- wedstryd, het lichte springconcours, verwerkt. Het concours werd foutloos afgelegd door kap. Chevallier (Frank rijk). maj. Carlsen (Denemarken), luit. kol. Henry (V. Staten), Kol. Chanrooth (Finland), Buhler (Zwitserland), kap. Selfelt (Zweden) en comm. Marquez (Spanje). De Nederlander Van Loon op „Spring-Steel" maakte elf fouten en Ten Cate op „Unique de Genval" der tig en een halve fout. Het totaal-klasse ment van de samengestelde rui ter-wed strijd luidt: 1. en Olympisch kampioen kap. Che vallier (Frankrijk) op Aiglonne plus 4. p.; 2. Luit.-kol. Henry (V. Saten) mi nus 21 punten; 3. Kap. Selfelt (Zweden) minus 25 p.; 4. Luit. Anderson (V. Sta ten) minus 26p.; 5. Comm. Marquez (Spanje) minus 41 p.; 13. Van Loon (Nederland) op ..Spring Steel" minus 62 p.; 24. Ten Cate (Nederland) op „Unique de Genval" minus 164% p. Het landenklassement luidt: 1. Ver. Staten minus 161%; 2. Zwe den minus 165; 3. Mexico minus 305 1/4. Uitslag turnen nog niet bekend Had iedereen g.ehoopt, dat de tweede dag van het damesturnen vlotter zou verlopen, al spoedig bleek, dat dit niet het geval zou zijn. De Nederlandse ploeg- die als eerste de vryebakoefening moest doen, waarin zij een goed gemiddelde haalde, kwam pas om tegen halfnegen aan de ringen. Door het rondhangen de hele middagNwaren de prestaties op dit onderdeel minder dan venvacht kon worden. Niettemin nam Nederland op dit nummer na Tsjechoslawakije en Hon garije de derde plaats in. Daarna werd begonnen met de vrije gereedschaps oefening van de elf landenploegen. Ne derland was de op een na laatste ploeg, die aan bod kwam, en werd tweede. Toen de wedstryden eindelijk waren afgewerkt, had de jury geen tijd meer om de eindresultaten te berekenen. He denmorgen zou de stand pas bekend zijn, zodat nog niet gezegd kan worden, welke plaats de Nederlandse dames hebben veroverd. De verwachting is, dat Tsjechoslowakye het Olympische meskampioenschap heeft behaald. Een moment uit de hockeywedstrijd Nederland-Pakistan. Bij een scrimmage voor het Indische doel weet de keeper op het nippertje te redden. (Foto ANP-R.) Het systeem is anders. Tegenover ons meer open spel stellen de Indiërs een shortpassing, dat attractief, doch niet altijd even nuttig is, maar gesteund wordt door een geperfectioneerde tech niek. Dat Nederland in het Wembley-Sta- dion tegen Pakistan gelijk speelde, wordt door zeer velen toegeschreven aan de slechte gesteldheid van het terrein. Pa kistan, zowel als India, had vooraf be zwaar gemaakt om dermate belangrijke wedstrijden op een dusdanig modderig veld te spelen. GLADHEID HANDICAP VOOR INDIËRS. En op deze Vrijdagavond in de reprise, gold die handicap voor de mannen uit Pakistan nog veel meer. Niet de modder was hier doorslaggevend, maar de glad heid. Het had eigenlijk de ganse dag al geregend en er kwam een ontzettende plasbul toen de wedstrijd nauwelijks be gonnen was. Onze spelers waren daar met dopjes onder hun schoenen behoor lijk tegen gewapend. Voor de Pakistan-spelers, sommigen op gymnastiekschoenen, anderen op blo te voeten, was de situatie echter bepaald wanhopig. Nederland heeft deze kans ten volle uitgebuit, geen ogenblik vrij spel gelaten en de glibberende en vallende In diërs van het prille begin af onder zwa re druk gezet. De ene stormloop volgde op de andere en het was voor de enkele honderden toeschouwers (bijna uitsluitend Neder landers) een hevige teleurstelling dat daar geen doelpunten van kwamen. De deceptie werd groter toen de linksbin nen van Pakistan vijf minuten voor de rust bij een keurige doorbraak aan zijn ploeg de leiding gaf: 1—0. Onze spelers hebben ons gelukkig daarna niet lang meer in spanning ge laten. En nou domweg die bal in de goal riep een geestdriftige supporter langs de lijn. En inderdaad nog voor de rust gaf Van Heel een mooie voorzet en het was Boerstra die de partijen op ge lijke voet bracht. Die laatste minuten voor de pauze heeft oranje met tien man gespeeld, omdat Van Heel wegens een wond in het gelaat tijdelijk was uitge vallen. Na de pauze heeft Nederland reso luut het offensief hervat. Bromberg scoorde al spoedig 12 en onafgebroken waren de onzen nu aan het woord. Door het falen van linksbuiten Esser was he laas ons aanvalsspel een tikje eenzijdig. Voor de rest finctionneerde de machi ne echter voortreffelijk. Holland voelde een kans op de zege, een kans op de derde prijs en Hollandse geestdrift is in dergelijke omstandigheden bijkans niet in toom te houden. Ook Pakistan ver mocht dit niet te doen. Aangevoerd door Bromberg en Kruize, die enorm op dreef waren, perfect gesteund door de half backs, attaqueerde onze voorhoede bij na zonder oDhouden. Een enkele tegen aanval bracht de Indiërs een meester lijk gescoord doelpunt dat evenwel we gens offside moest worden afgekeurd. Aan de andere zyde kreeg oranje bin nen het kwartier viermaal een strafcor- ner en ten slotte een strafbully toen een Pakistan-back blijkbaar alleen kans zag een doelpunt te voorkomen door zeer onsportief spel. Kruize onze specialist op dit gebied, scoorde feilloos 1—3. Wij hebben daarna een moment de indruk gekregen dat onze spelers het nu welletjes vonden maar toen de druk op ons doel te zwaar begon te worden en geleidelijk meer dreiging kreee, werd de oranjeploeg opnieuw agressief. Met het resultaat, dat Esser een ope ning vond in de vijandeliike defensie en de eindstand op 41 bracht. De kleine toeschouwersschare heeft ons elftal na afloop op uitbundige wijze gehuldigd voor deze ongetwijfeld schit terende prestatie. Hier zijn de overwinnaars: doel: A. M. Richter; achter: Drijver en Derckx; midden: Tiel. Loggere en Langhout; voor: Esser, Kruize, Bromberg Boer stra en Van Heel. De Olympische wegwedstrijd. Faanhof en Voorting hebben in de wegwedstrijd veel goed gemaakt, waar de baanrenners van Nederland volko men gefaald hebben. Deze beide Hol landse renners hebben de naam van ons land als wielematie hoog gehou den en wel op een wijze welke boven alle lof is verheven. En waren zij niet door pech achtervolgd, ja dan Maar wie heeft eigenlijk in deze weg wedstrijd geen pech gehad? Lekke ban den, slechte weersomstandigheden en een niet zo gemakkelijk parcours be paalden het verloop van deze interes sante koers, welke op overtuigende wij ze door de Fransman Beyaert werd ge wonnen, met Voorting op de twqede plaats en de Belg Wouters als winnaar van de bronzen medaille. Lekke ban den waren er bij de vleet. Denemarken vooral leed door dit euvel. Na 12 lekke banden was het reservemateriaal uitge put en ging men een beroep doen op Zweden. Met de Nederlandse renners ging het evenzo. Grift, Peters en Faan hof verdwenen van het parcours, lekke banden en nog zo fris als een hoentje. Faanhof vertelde het ons na afloop, op een telurstellende toon. Geen wonder, want 15 ronden lang had hij het zware werk moeten doen, met Voorting als ploeggenoot en Johansson (Zweden) als derde man, die later ook door pech achterop raakte. En 15 ronden lang, dus ruim ^70 km., was hij een van de kans hebbers voor een prijs geweest. „En ik zat nog zo gemakkelijk", verklaarde hij. „Nog geen spoor van vermoeidheid". En bovendien was deze pech te be treuren omdat Faanhof een uitnemend sprinter is die ongetwijfeld een goede kans op de zege zou hebben gehad. Want behalve de Fransman Beyaert waren er weinig goede sprinters onder de leidende renners. Maar wat heeft Voorting-verrast met die eindsprint. Hij wist, dat hy op een gegeven ogenblik do uit de leiders- groep gesprongen Fransman niet meer kon bereiken. De anderen spurtten weg, aan de linkerkant van de weg. Voorting lag achteraan, tot hij zijn kans schoon zag en 300 meter van de finish (dat laatste eind was lang en recht) met enige stevige trappen op de pedalen buiten om ging zeer tac tisch overigens, want daar had hij minder last van de stijve bries. Als nummero twee stoof hy over de fi nish, zijn handen juichend omhoog, blij naet dc tweede plaats in deze Olympische wegwedstrijd. HET VERLOOP VAN DE COURSE. Een half uur te laat, maar dat was niet zijn schuld, loste de hertog van Edinburgh het startschot voor de weg wedstrijd der Olympische Spelen, welke over ongeveer 200 km. in het Windsor Great Park werd gehouden. De weersomstandigheren waren niet zo gunstig, het regende bij vlagen en er stond een stevige wind. 22 landen namen deel aan de ploeg- wedstrijd en verder nog enkele indivi- duelen van andere landen. Voor Neder land waren gestart Faanhof, Grift, Pe ters en Voorting. Faanhof was in de voorste rij gestart en nam onmiddellijk de leiding. De eerste ronde werd vrij snel afge legd en onze landgenoot Faanhof teza men met de Zweed Johansson kwamen het eerst voorbij de officiële tribune. Het peleton volgde op ongeveer 50 meter In de tweede ronde ging Johansson er alleen tussen uit en Faanhof werd in het peleton opgenomen. In de derde ronde had de Zweed zijn voorsprong vergroot tot 1 minuut maar Faanhof en Voorting sprongen uit het peleton om de achtervolging in te zet ten. Zii kregen hem spoedig te pakken en gedrieën passeerden zij de eretri bune met een voorsprong van 47 sec. op het peleton, waarin ook de beide an dere Nederlanders zaten. De drie vluch telingen liepen elke ronde meer uit en in de 6e ronde bedroeg hun voorsprong reeds 3 min. 35 sec. In de 8e ronde kreeg Johansson een lekke band. Hij ging onmiddellijk repa reren, maar intussen kostte hem dit 2 min. 25 sec., zodat Voorting en Faan hof met deze voorsprong als leiders langs kwamen. Na de negende ronde hadden onze landgenoten twee minuten en tien se conden voorsprong op de beide Belgen De Lathouwer en Lerno, de Brit Tho mas en de Zweed Johansson. Op 2% minuut gevolgd door een groep van acht renners. Bij de ravitailleringspost stopte Pe ters, hij had twee lekke banden gehad Ingezonden Mededeling De FEUILLETON FATALE4NJECTEE door Q. PATRICK. (Vertaald uit het Engels). 16) 16) Natuurlijk zal ik het Jim vertel len. En ik ben er zeker van, dat hy het als absoluut vertrouwelijk zal beschou wen, zei Rona en voegde er aan toe: Weet u zeker, dat u er geen idee van heeft, wie de betrokkene is? Totaal niet. Mevr. Broderlck keek haar met vaste blik aan. Dat moet je broer maar uitzoeken. Maar sommi ge mensen kan men beschouwen als buiten verdenking te staan, nietwaar? Hugh Ellsworth vertelde mij, dat ze meenden, dat er aan Thegn's lunch iets vergiftigd was geweest. Wie kan er aan dat blad hebben gezeten? Aarzelend zei Rona: Niemand be halve u en ik en Oliver Lord, Oliver Lord! herhaalde Caroline. Een ogenblik zweeg zij. Toen zei ze zacht: Je denkt toch niet, dat het Oliver Lord is geweest? Ik zou het niet graag veronderstellen; hij was al tijd zo'n aardige jongen. Maar hij had inderdaad geld nodig. Koppig zei Rona: Ik weet zeker, dat Oliver die koffie niet vergiftigd heeft. De koffie! Wat bedoel je? Wist u dan niet, dat het de koffie van dr Knudsen's lunch was, waardoor hy vergiftigd werd? De koffie op het blad met zijn lunch? Mevr. Broderick staarde haar met wjjd geopende ogen aan. Dat heeft niemand nog tegen mij gezegd. Erer moet ergens een vergissing in het spel zijn. Maar hoe kan dat? Dr Knudsen heeft er toch wat van gedronken, niet waar? Mevr. Broderick staarde haar nog steeds vol verbazing aan. Maar hij kan er niet door wergiftigd zijn. Want zie je, toen hij weg was, was ik nog erg opgewonden en boos. Ik wou iets hebben, om mijn zenuwen te kalmeren voor ik mijn neusbehandeling onder ging. Thegn had bijna alle koffie in de kop gelaten. Ze was helemaal koud, maarik dronk ze op. Maar Peters analyseerde, wat er in de koD overgebleven was en vond genoeg hyoscine om verschillende mensen te doden Wel, je ziet, dat ik nog niet dood ben, zei mevr. Broderick op effen toon. En ik dronk uit dezelfde kop als Thegn. De waarheid flitste Rona onmiddel lijk door het hoofd. Er was geen an dere uitleg mogelyk. Daar mevr. Bro derick uit dezelfde kop gedronken had als de dokter, moest de hyoscine later in het restant gedaan zijn. En wel na de moord! Dr Knudsen moest dus gedood zijn door hyoscine, die hem op een andere manier was toe gediend. Zodra zy dat begreep, was het hele plan en de bedoeling haar duidelijk. De moordenaar had het willen doen voorkomen, of alleen de drie mensen van de operatiegroep de gelegenheid hadden gehad de misdaad te begaan. Enige tijd na dr Knudsen's dood moest hij in het bureau zijn gekomen, de half opgedronken koffie hebben gezien, heb ben aangenomen, dat dr Knudsen. die zelf opgedronken had en de hyoscine in de kop hebben gedaan. Mevr. Broderick's scherpe stem on derbrak haar gedachten: Zuster Heath, begrijpt u iets van die koffle- geschiedenis? Ja, Ja. Ik zie het nu duidelijk. Dr Knudsen werd op een andere manier gedood. Wat voor manier? Wat voor manier?Dr Knudsen had niets van het blad gege ten. Dat stond vast. En tooh is hyosci ne een snelwerkend vergif. De chef kon nooit zo lang geleefd hebben, als hjj deed, wanneer het vergif toegediend was vóór hij op de verdieping kwam, waar de operatiekamers waren. Hoe dan Plotseling flitste er door haar ge dachten het beeld van dr Knudsen zo als zij hem gezien had, vlak voor de operatie van die middag, toen hij by haar in de waskamer gekomen was. Hü had op een klontje suiker geknab beld! Tot op dit ogenblik, was dat inci dent haar volkomen uit de gedachten geweest. Maar nu werd de volle bete kenis ervan haar duidelijk. Bij ver schillende gelegenheden had dr Knud sen haar verteld van zijn gewoonte om op een klontje suiker te knabbelen, wanneer hij voldoende energie voor een speciale taak moest hebben en een maaltijd gemist had. Als zy die gewoonte van hem kende, kende de moordenaar die waarschijnlijk ook. Het zou voor hem gemakkelijk geweest zijn, om een vergiftigd klontje suiker in de plaats te stellen van datgene, dat de chirurg zeer zeker altijd bij zich zou hebben. Als het zo gegaan was en dr Knud sen inderdaad door dat klontje suiker gedood was, behoefde Oliver niet meer onder verdenking te staan, dan wie ook. De moordenaar kon wel» mijlen verwijderd zyn van het ziekenhuis op het ogenblik dat de chef stierf. Opgewonden zei zij: Natuurlijk hadden wij het allemaal mis, mevr. Broderick, Ik begrijp nu, dat dr Knud sen vergiftigd moet zijn door een klon tje suiker. Ik ik zag het hem eten vlak voor hy zich begon te wassen. De vrouw van de directeur zag haar een beetje ongelovig aan, heeft u dat al aan Inspecteur Heath verteld? Neen, ik heb er niet aan gedacht. Ik dacht er eerst op dit ogenblik aan. Dan zal het u niet gemakkelijk vallen, om door de politie geloofd te worden, zei mevr. Broderick wijsge rig, Die broer van u is handig. Hy zal denken, dat u alleen maar een ver haaltje bedacht heeft, om de verden king van Oliver af te wenden. Rona's hart zonk haar in de schoe nen. Dat was natuurlijk waar. Nu zij er zo laat mee aan kwam, zou alles, wat zij over die suiker zei, zeer weinig overtuigend klinken, speciaal sedert Jim er van overtuigd was, dat zij tegen alles in, in Oliver geloofde. Maar weer kwam haar geheugen haar te hulp. Als ik die suiker te voorschijn kon brengen en bewijzen, dat die ver giftigd was, zou Jim my moeten gelo ven, zei zy. (Wordt vervolgd) De hertog van Edinburgh, lost het startschot voor de Olympische wegwedstrijd. Faanhof startte in de eerste rij (derde van links, nr 62). (Foto ANP-R.) en was toen op de fiets gesprongen van Grift, die in de achtste ronde de strijd had gestaakt. Volgens de reglementen is dit echter verboden, zodat een der offi cials tegen Peters zei, dat hij niet ver der mocht deelnemen. Zo verloor de Nederlandse équipe twee renners. Alleen Faanhof en Voorting zaten nu nog irn de koers maar hun voorsprong slonk in de negende ronde aanzienlijk en ook in de tiende verloren zyn enkele tientallen seconden. Zij konden het aan de kop niet alleen volhouden. In de elfde ron de werden zij dan ook ingelopen. Na de 15e ronde bleek de leidersgroep gedund te zyn tot zeven man, n.l. de Belgen De Lathouwer en Wouters, de Fransman Beyaert, de beide Britten Maidland en Thomas, onze landgenoot Voorting en de Zweed Johansson. Faanhof ontbrak op het appèl, hij was ook niet bij de tweede groep en onge veer vier minuten later,kwam hij door, stopte bij de ravitailleringspost waar de chef d'équipe Stol hem stond op te wachten. Het huilen stond de Amster dammer nader dan het lachen. 15 ron den had hy aan de kop gelegen, één lek bandje en de strijd was hjpeloos verloren. In de laatste ronde, de 17e, moest het Olympisch kampioenschap in de sprint worden beslist. Winnaar werd de Fransman Beyaert met Voorting op de tweede plaats, der de de Belg Wouters, vierde zijn landge noot De Lathouwer, vijfde Johansson, zesde Maitland (Gr.-Brittannië), zeven de Hoobin (Australië) en achtste Tho mas. De tijd van de winnaar bedroeg 5 uur 18 min. 12.6 sec. België won het Olympisch kampioen schap voor het ploegenklassement met de renners Wouters, De Lathouwer en Van Roosbroek. Zweden wonnen met 3-2 (Van onze GPD-redacteur). In de voetbalfinale op Wembley is de Olympische gedachte weer eens zwaar in de verdrukking gekomen. Zweden en Joego-Slaven vochten, trapten en worstelden met groot ent housiasme. Trucjes zó ongeoorloofd en van zulk een uiterst raffinement, maakten deze wedstrijd tot een aan fluiting van de voetbalsport. Spelers van beide partijen werden in halve nelsons genomen en soms zo gemeen tegen de grond getrapt, dat de toe schouwers meermalen in dc veronder stelling waren, dat zij nooit meer zouden opstaan. Tegen het gedegen vrij open gehou den spel van de Zweden stelden deJoe- goslaven hun geraffineerde shortpas sing dat dikwijls van een wonderlijke bekoring was. Helaas, waren de meeste blauwhemden slechte verliezers en moest na iedere verloren gegane kans een tegenstander het ontgelden. Na 18 minuten spelen nam Joego slavië de leiding, maar een snelle te genstoot van de Zweden bracht de par tijen weer op gelijke voet. Als antwoord gaf midvoor Bobek van Joego-Slavië aan de Zweedse midhalf een zo enorme duw in de rug, dat het geruime tijd vorderde voordat de hel pers hem weer enigermate fit hadden gemaakt In een periode van gelijkopgaande strijd, waarin het spel van de Zweden Imponeerde door zijn levendigheid, zyn accuraatheid en door de wijze waarop het de vijandeliike verdediging uit el kaar wist te trekken, zorgde de Joego slavische voorhoede voor een surprise. Schitterend lokte Nitic enige Zweden naar zich toe, zijn medespelers aldus een open veld aanbiedend, dat hen gelegen heid gaf tot een dodelijke stoot. Het as Bobek, die er 21 van maakte. Na de pauze is het aantal inciden ten ontelbaar geweest. Op iedere actie volgde een reactie. Wie pijn kreeg, wil de pijn verwekken. Midvoor Nordahl had inmiddels voor Zweden na een magnifieke doorbraak, gescoord en al dus de stand weer gelijk gemaakt 22. Het was eigenlijk een wonder dat hij er heelhuids door was gekomen. Met een geweldige onstuimigheid, gepaard aan prachtig spel, zijn de Joego-Slaven daarna hun tegenoffensief begonnen. Hun spel was nu echter ongetwijfeld te kort en hun schot volkomen zoek. Niet temin werd de dreiging steeds groter. Ook hun verdediging kwam ver mee naar voren. Van dat laatste maakte Gunder Nordahl gebruik. Ineens zag hij een kans en in onheilspellend temno zocht hy zijn weg naar het vijandelijk doel. Op dit moment dat men het be slissende schot van zijn voet meende te kunnen verwachten, had een d«|r Joegoslavische backs hem echter vak achteren bereikt. Nordahl vond zichze* terug, meerdere meters buiten 't speel veld Gren nam de strafschop en zijn schot was onhoudbaar 2—3. In de stand kwam geen verandering meer. De leiding van de Britse arbiter Ling was meer dan zwak. In de strijd om de derde en vierde plaats won Denemarken in een zeer onbelanerijke wedstrijd met 53 van Engeland. OLYMPISCHE BOKSKAMPIOENEN Vlieggewlcht,: Perez (Arg.). Bantamgewicht: Czik (Hong.). Vedergewicht: Forementi (It,). Lichtgewicht: Dreyer (Z.-Afr.). Weltergewicht: Torma (Tsj.-Slow.), Middengewicht: Papp (Hong.). Half zwaargewicht: Hunter (Z.Afr.), Zwaargewicht: Inglesias (Arg.). 23). Zoals de lezer begrepen zal heb ben, waren het Joris Goedbloed en Billy Bulk, die in politie-uniformen de sheriff voor de gek hadden gehouden en nu luid lachend in de auto door het land snelden. „Ge ziet het", sprak Joris Goedbloed, zijn hoge noed op het hoofd drukkend. „Een weinig list en overlegenklaar is Kees! Ge kunt U veilig op mij be trouwen, vriend Bulk!" „Je bent er eentje, broer!" zei Billy Bulk grijnzend. „Maar het was een goed plan, dat geef ik toe!" Nu was het aardige dat nóch Joris, nóch Billy wisten, dat Panda en Nick Nugget met hen meereden. En omge keerd wisten ook Panda en de goud zoeker niet wie hun bewakers waren. Ze zaten droevig by elkaar en dachten niet anders, of ze werden naar de ge vangenis in de stad gebracht 31 Augustus Sportdag in Leidse Hout TEN BATE VAN PRINS BERNHARD- FONDS EN U.N.A.C. In het kader van de feestelijkhe den zal 31 Augustus a.s. een sportdag in de Leidse Hout worden georgani seerd, waaraan wordt deelgenomen door militairen, Leidse athleten en de sportploeg van Oxford. De baten van deze wedstrijden zullen ten goede komen aan het Prins Bemhard Fonds en de U.N.A.C. Het programma luidt als volgt: 2.00 uur: motorbehendigheidswed- strijden voor militairen. 2.30 uur: athletiekwedstrijden tussen de beste Leidse athleten, de beste Ne derlandse militairen en Oxford. Tot slot vindt nog een voetbalwed strijd plaats tussen een Leids team en een militair elftal, FANNY BLANKERS—KOEN KOMT NAAR LEIDEN. Aan de nationale estafettekampioen schappen, welke 5 September a.s. door „Holland" op de sintelbaan in de Leidse Hout worden georgani seerd, zal ook worden deelgenomen door Fanny BlankersKoen. De Olympische kampioene komt uit voor haar club, het Amsterdamse Sagitta, Wim Slijkhuis start voor A.A.C. Fluks weer op tournee WEDSTRIJDEN IN FRIESLAND EN ZUTPHEN. Evenals de vorige jaren maakt een Flukstourtwaalftal weer een vac antie trip door Friesland. Maandag a.s. ver trekt het gezelschap naar Jubbega, waar men de gast zal zijn van Wordt Kwiek, één der sterkste Noordelijke le klassei's. Dinsdag komt men uit tegen L.D.O. te Terwispel (eveneens le kl. K.N.KJB.); vandaar trekt men naar Noordwolde. waar Leonidas als gast- vrouwe van de roodwitten optreedt. Vervolgens komt D.O.S. te Boyl (Fr.) aan de beurt en tot slot van de tour trekt het gezelschap naar Zutphen, waar men op 22 Augustus deel zal ne men aan de seriewedstrijden van de Oostelijke le klasser Z.K.C. DE DOCOS SUPPORTERSBEKER. Door loting is het programma als volgt samengesteld: 12.00 uur DOCOS—LUGDUNUM 13.45 uur LD WSASC 15.30 uur RoodenburgLFC; UVS-combinatie vrijgeloot. Op Zondag 22 Augustus vinden de verliezers- en winnaarsronden plaats. Sportspliniters L.T.C. speelt morgen op haar ter rein aan de Zceterwoudse Singel een oefenwedstrijd tegen een sterke Feijen- oord-combinatie. Aanvang. 2 uur. Voor de buurtverenigingen com petitie speelde Maredijk n gisteravond in de halve eindstrijd van de verlie- zersronde tegen Rond de Haven. Ma redijk verloor met 20. SCHAKEN De Jubileumwedstrijden K.N.S.B. DE STUMPERS WINNAAR IN DE HOOFDGROEP. Gisteren werden' de jubileumwedstry- den van de K.N.S.B. te 's-Gravenhage beëindigd. Hoewel mevr. Heemskerk en mevr. Roodzant heden nog de 8ste party moeten spelen, staat het reeds vast, dat mevr. Heemskerk de titel zal blyven voeren, aangezien de zevende party remise werd en zy' 'haar punten- aantal daarmede op 4 bracht, waar door mevr. Roodzant hoogstens door de laatste party te winnen een gelijk spel kan bereiken. In dat geval blyft de titel in het bezit van mevr. Heems kerk. De laatste ronde in de hoofdgroep heren bracht de belangrijkste conou- renten, dr Stumpers en Baay, tegen over elkaar. Dr Stumpers behandelde deze partij uiterst secuur en wist haar te winnen, waarmede hy de eerste prys veroverde. De eindstand luidt: dr Stumpers 5%, Baay 4%, Kok en Visser 4 pt., voorts Grapperhaus 3%, Groeneveld en Biint 2% en mr Mulder 1% pt. De kampioen van de Leidse S.B., Idema. vergine het in de reserve-hoofd groep zeer slecht: hy verloor ook in de laatste ronde van Telleman en be zet met 2 pt. de onderste plaats. Van onze stadgenoten won Volders in groep VII een tweede, en Jerry Bey een 3de prys, terwyl ook mr Zonderland ln een specale zeskamp met een derde prys naar Leiden kon terugkeren. Na de prysuitreiking verenigden zich een 100-tal deelnemers aan een slot- maaltyd, welke een zeer geanimeerd verloop had en waarmede deze wed strijden, die onder leiding van ona» stadgenoot, Modderman, de 2e secre taris van de K.N.S.B., voortreffeiyk waren verlopen, een passend eind namen.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 5