Geheel Hazerswoude krijgt moderne straatverlichting S? 12/8 van BuenM UIT DE OMSTREKEN Eerste schrede tot industrialisatie van Alphen gezet UIT DE RIJNSTREEK Laatste Berichten ZATERDAG 14 AUGUSTUS Wederom het Rietveld uitpad in de Raad De raad van Hazerswoude hield zich Vrijdagavond bezig met het probleem van de moderne straatverlichting wat na breedvoerige bespreking in zyn geheel werd goedgekeurd, niettegenstaande het advies van B. en W. om zich met de twee grootste kernen der gemeente te willen beperken. De heer Slootweg en de heer De Boer vroegen het woord. De heer Slootweg zag gaarne, dat de gehele gem. van moderne straatverlichting voor zien zou worden, wees op de gevaren die de voorweg en 't Noordeinde voor de be woners opleverden .inzonderheid des avonds. Wees in het bijzonder op de voordelen die de dorpsbewoners hadden boven de bewoners van de Voorweg en het Westeinde. De heer Slootweg kon zich met het voorstel van B. en W. niet verenigen, sag gaarne de gehele straat verlichting ineens uitgevoerd. De heer De Boer dankte in de eerste plaats B. en W. dat zij zich met de verlichting bezig hebben gehouden sinds de laatste raadsvergadering, kon zich verder geheel met het voorstel van de heer Slootweg verenigen. Dit voorstel werd geraamd op f. 70.000. Na breedvoerige bespreking wordt dit voorstel met meerderheid van stemmen aangenomen. Inzake het pad in het Rietveld kon de raad zich met het voorstel van B. en W. niet verenigen. De heer Slootweg had gaarne een goedkoper oplossing gezien, maar was er wel van doordrongen, dat dit deel van de gemeente ook voor een goed uitpad naar het dorp in aanmer king kwam. Dit zal plm. f. 11,000 kosten. Dit voorstel van de heer Rietveld werd in stemming gebracht, en aangenomen. De protestantse fractie kon zich hier mede niet verenigen en stemde tegen. Het verzoek van het feestcomité (dorp) inzake subsidie voor het Regerings Ju bileum van Hare Majesteit de Koningin wordt 'n den brede toegelicht door de voor? °r. daar deze zelf voorzitter ls van het feestcomité (dorp). Er werd ge vraagd om subsidie van f500 te ver delen: f. 200 voor de Oranje vereniging van de Rijndijk, en f- 300 voor het feest comité (dorp). Nadat de voorzitter nog maals het plan had belicht werd met algemene stemmen besloten nog geen be drag vast te stellen, doch eerst de fees ten te doen plaats hebben. Dan krijgen het dorp en de Rijndijk hun subsidie naar verhouding. Het voorstel tot verlenging van de overeenkomst met de NV Gekro te Over- schie. betreffende de destructie van af gekeurd vee en vlees werd verlengd tot 31 December 1949. Het verzoek van de Handelsavondschool te Boskoop om sub sidie werd goedgekeurd f. 10 per leer ling .afkomstig uit deze gemeente. De exploitatie-vergoeding van de bijzondere scholen over 1947 werd eveneens goed gekeurd. Eveneens de aanvragen van het bestuur der Ver. van Geref. Schoolonder wijs aan het dorp voor een nieuwe re kenmethode. De aanvr. om gelden voor ophoging van de speelplaats en het plaatsen van enige banken voor de tus sen de schooltijden overblijvende leer lingen werd na enige toelichting van de voorzitter eveneens goedgekeurd. De aan schaffing van een smalfilm-projector ten behoeve van de scholen in deze ge meente vordert een bedrag van f.500. De scholen kunnen daarvan bij toer beurt gebruik maken. De raad betuigde ziin adhesie met het voorstel van B. en W. Het verzoek van de bouwvereniging „Volksbelang" alhier om overdracht van grond aan de Molenlaan en om grond en bouwvoorschot, voor de bouw van acht woningen werd goedgekeurd. De restitutie aan de ambtenaren der ge meente van de over 1948 te veel betaalde pensioenbijdrage in verband met de ver laging van 't premie verhaal van 4%— 2% werd eveneens goedgekeurd. BETER DRUKWERK bestellen, dan... WERNER bellen 22325 (Adv.) H1LLEGOM MEISJE VERDRONKEN Vrijdagavond omstreeks 5 uur is het 2*4-jarig dochtertje van de fam W.. wonende aan de Stationsweg bij het spelen ln de zgn. „Lange Sloot" ge raakt en verdronken. KATWIJK AAN ZEE Katwijk maakte goed figuur bij klederdrachten-inzameling MAAR EENZIJDIGHEID MOET WORDEN VOORKOMEN. De Katwijikse klederdrachten, die gedurende vele weken werden ingeza meld om de vissersplaats te vertegen woordigen bij de nieuwe collectie van Nederlandse klederdrachten voor het openluchtmuseum te Arnhem, samen gesteld als huldeblijk aan de Koningin bij haar gouden regeringsjubileum, zijn onlangs naar Arnhem overgebracht. De tientallen fraaie originele stuk ken, waarvan sommige dateren uit omstreeks 1700, bleken daar de groot ste collectie uit één enkele plaats te vennen, die bijeen was gebracht. Uit cultureel oogpunt moet deze verzame ling van hoge waarde worden geacht. Tot dusverre is echter in het bijzon der de vissersstand in de verzameling vertegenwoordigd, en hoewel Katwijk uiteraard in de eerste plaats een vis sersdorp is, telt de bevolking toch 90k andere groepen, die een eigen traditie kennen in de kleding, en die toch evenzeer een belangrijk aandeel nemen in de Katwijkse bedrijvigheid. De heer N. van Beelen, die voor Katwijk de in zameling tot dusverre heeft geleid, hoept thans ook onder de andere be volkingsgroepen dan de vissersstand velen bereid te vinden, hun aandeel bij te dragen tot een nog waardiger vertegenwoordiging van onze gemeen schap in deze landelijke klederdrach tencollectie, dan reeds thans is sa mengesteld. Tweede dag van de strandfeesten Het weer is de tweede dag van de WV-strandfeesten zeer gunstig geweest Niet zo gunstig verliep het eerste pro grammanummer „fortenbouw". Te laat was men er des morgens om half 9 mee begonnen. Er waren aardig wat deelne mers. Een rij stevige forten verrezen, maar de golven kwamen niet opzetten om ze te vernielen. Toen het hoog wa ter geweest was en het water reeds be gon te zakken, stonden de zeekastelen nog onaangetast door het zeewater over eind! Hedenochtend zou men het nog eens overdoen. De overige nummers verliepen naar behoren. De firma J. Kuyt en Zoon, die jarenlang voor de rutsbaan voor ringrijden en tobbetje steken zorg droeg, had ook dit jaar al les prachtig in orde gemaakt. Bij het ringrijden gleden de wagentjes op de houten rails als van een leien dakje naar beneden. Gelukkigen waren er, die de ring wisten te bekomen, maar het merendeel miste. Voor de kleineren van 6 tot 10 jaar was er baldragen. Des middags om 2 uur was er tob betje steken. Om 4 uur was er de snel heidsrace met kruiwagens op het ter ras onder de muziektent. Hieraan na men dames en heren deel. De capriolen die hierbij soms gemaakt werden, ver wekten grote hilariteit. 's Avonds had de lampionoptocht plaats. Het schijnt dat elk jaar hier meer deelnemers voor verschijnen. Het was een schier eindeloze stoet van kin deren! Ook veel auto's en wagens met paard bespannen maakten van de tocht deel uit. Voorop ging de muziek van „W.N.I.". gevolgd door twee auto's met het. bestuur van VW. Daarop volgde de kilometers lange vurige slang van ver lichte lampions. De stoet had alom veel bekijks. Na afloop werd nog een tijdje gecon certeerd in de muziektent. KATWIJK Te Den Haag slaagde voor het examen Nuttige Handwerken, Mej. N. van Wassenaar, alhier. LISSE Lisserbroek-Meer en Duinpolder In Hotel „De Witte Zwaan" vergaderden de stemgerechtigde ingelanden van de Lisserbrock-Meer en Duinpolder. De voorz. de_heer M. J. Blokhuis herdacht de nagedachtenis van de heer A. Raap horst in leven secretarls-penningmvan die polder. Vervolgens werd de reke ning 1947 vastgesteld met een ont vangst van f. 5.023.68 en een uitgave van f. 3.895,78 zodat er een batig saldo is van f 1.127.90. Na bespreking werd de begroting over 1948 vastgesteld op f. 7.324.06 met een post van f. 642,23 voor onvoorziene uitgaven. In de vaca ture secr.-pennlngm., in verband met het overlijden van de heer Raaphorst, werd gekozen de heer J. H. M. Bulten. De heer A. H. Nieuwenhuis werd her benoemd tot lid van het Bestuur. Bebouwingsverordening Ged. Sta ten hebben het besluit van de Raad der Gemeente Llsse, waarbij is vastgesteld de verordening regelende de aard van de bebouwing en het gebruik van gron den, gelegen in de bebouwde kom goed gekeurd. Het tegen deze. verordening ingediende bezwaarschrift is ongegrond verklaard. Drie nieuwe klokken gearriveerd Vrijdagavond had in de RK. Kerk de plechtige zegening plaats van de drie nieuwe klokken voor de R.K. Kerk. Deze wfjding werd verricht door de de ken van Noordwyk J. Brinkman. De nieuwe klokken hebben de zelfde naam als de vorige, welke op 3 Maart 1943 zjjn weggehaald en waarvan men nim mer iets heeft vernomen, n.l. Maria, Joseph en Agatha en wegen respectie velijk 700, 400, 275 K.G. De klankaan- hef is het'motief van het Te Deum. Zondag op Maria Hemelvaartsdag zul len de klokken ln gebruik worden ge nomen. Thans is het wachten op de klok voor de gem.toren (welke inmid dels is overgedaan aan de Ned. Herv. Gem.) waarvoor men reeds geruime tijd bezig is de gelden in te zamelen en Lisse is weer in klokke-ere hersteld. Medische Dienst Zondag wordt de medische dienst waargenomen door dr H. A. Holl. Roversbroekpolder In de gehouden vergadering van ingelanden van de Ro versbroekpolder is benoemd tot secreta ris-penningmeester vaa die polder ter voorziening in de vacalure wegens over lijden van de heer A. Raaphorst de heer J. H. M. Bulten. NÜORDWIJKERHOUT R.K. Landarbeiders Bond Nadat Zondag in beide parochieker ken een H. Mis voor de levende en overleden leden was opgedragen als kerkelijke viering van het patroonsfeest van de RK. Landarbeidersbond St. Deusdedit, vond Vrijdagavond in de zaal van Brama de wereldlijke viering plaats. Voorzitter J. v. d. Voet opende. Een bijzonder welkom richtte spr. tot de burgemeester, pastoor v. d. Waarden, oud-kupelaan v. 't Westeinde. de ge meente-secretaris de heer Elfring, die het hoofdbestuur vertegenwoordigde en de besturen van diverse vakorganisa ties en de K.A.B. Ten slotte vestigde de voorzitter de aandacht op de tuinbouw- cursus, die gehouden zal worden als voorbereiding voor de op te richten lagere tuinbouwschool. Nadat vervolgens gezamenlijk het strijdlied van de K.AJ. was gezongen, ving een afwisselend programma van muziek, zang en toneelspel aan. Voor de pauze sprak nog de heer Elfring, die in een enthousiaste speech wees op de vooruitgang, die gedurende veertig jaren gemaakt is. De organisaties hebben een grote taak bij de publiekrechtelijke bedrijfsorgani satie. Wij moeten strijden tegen het streven naar staatssocialisme en ons klaar maken om de plaats, die wij in de P3.0. opeisen ck naar behoren te kunnen vervullen. De katholieken heb ben een bijzondere taak n.l. bij de be strijding van het communisme. Maar deze bestrijding moet positief zijn n.l, door ons positief christendom. Voorzitter v. d. Voet sloot de avond met een woord van dank aan de mede werkers. Medische Dienst Deze wordt Zon dag waargenomen door de doktoren K. A. v. Praag en Wasten. RIINSBURG JONGEN ERNSTIG GEWOND BIJ AANRIJDING Het 9-Jarig zoontje van de heer K. alhier geraakte hedenmorgen op de Vliet N.Z. tegen 11 uur onder een zandauto van de firma Zandbergen. De jongen werd zwaar aan een der benen gewond. Na eerste hulp door dr Leerink en dr v. d. Laan werd het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis te Lelden vervoerd. Te Den Haag slaagde voor het examen Nuttige Handwerken Mej. B. de Mooy, alhier. SASSENHEIM Zondagsdienst Doktoren - Deze wordt waargenomen door dokter Van Nes. VOORSCHOTEN Medische Dienst Gedurende het weekeinde wordt de medische dienst waargenomen door dr H. Olthuis, Leid- seweg 179, telefoon 527. U' OND GEDENKBOEKJE OVER DE KONINGIN VOOR SCHOOLKINDEREN. Naar wij vernemen zal van gemeen tewege aan de leerlingen der hoogste drie klassen der scholen voor gewoon lager onderwijs ter gelegenheid van het Regeringsjubileum een gedenkboekje - worden uitgereikt, getiteld „De moeder des vaderlands in het goud". Voor zover zij een lagere schoool in Warmond bezoeken, geschiedt de uitreiking via de schoolhoofden aldaar; leerlingen wo nende in Warmond, die tot genoemde categorie behoren, doch elders 'n school voor gewoon lager onderwijs bezoeken, kunnen zich ter verkrijging van dit ge denkboekje opgeven ter gemeente secretarie, uiterlijk tot 26 Augustus a.s. WASSENAAR Medische Dienst Zondag hebben dienst dr De Haan en dr Louwerse. Eerste vestiging op het nieuwe industrieterrein Voor het groeiende Alphen aan de boorden vain de Oude Rijn, vormen de toekomstvraagstukken geen probleem meer: daarover is reeds beslist! Onze Rijnstreek-centrum gemeente wordt geïndustrialiseerd De Raad benoemde geruime tijd ge leden een desbetreffende commissie, die achter de schermen het nodige werk verrioht. Zoals bekend bestemde de Raad voor industrialisatie, een groot terrein tus sen sipoorweg en Rijksstraatweg in de Hoorn, ter hoogte ongeveer van het kaaspakhuis van de firma Withof- Keus. De onderhandelingen tussen Rijks waterstaat en de gemeente, over een noodzakelijke toegangsweg hebben be grijpelijkerwijze veel tijd gevorderd. Rijkswaterstaat heeft uiteindelijk beslist, dat er slechts één toegangsweg mag worden aangelegd en dit opge dragen aan de gemeente. Deze In dustrieweg genaamd zal het indus trieterrein door midden delen, paral lel lopend met de Rijksstraatweg, om' later af te buigen naar de Rijksstraat weg UtrechtLeiden. Aan het einde van deze industrieweg, welke in de begrenzing van het terrein doodloopt, wordt een ruime gelegenheid geboden voor voertuigen om te keren. De weg zal ongeveer 3 400 Meter lang rijn en een breedte krijgen, die voor mo dern autoverkeer vereist is. De totale grootte van het industrie terrein behoeft nog de goedkeuring van de vroede vaderen. Het zal in elk geval vele HA groot zijn en kunnen voldoen aan de aanvragen gedurende de eerste Jaren. HET EERSTE SCHAAP Met meerdere belanghebbenden wor den er onderhandelingen gevoerd over vestiging van fabrieken. Intus sen strekt het onze plaatselijke in dustrie, de verf-, lak- en vernisfa- briek Scheerder, tot eer de eerste te zijn, die van het nieuwe industrie terrein gebruik zal maken. Dezer da gen is aldaar reeds door de architect, de heer P. Groenhart, een aanvang gemaakt met het uitzetten. Het allereerst zal daar verrijzen, in uitvoering by de plaatselijke aanne mersfirma C. Slingerland en Zn., een moderne vernlsfabrlek, voorzien ook van de allernieuwste inventaris, ma chinerieën enz. Later wordt daar voor dezelfde firma een verf- en lakfabriek in één pand gebouwd, met kantoorlo kaal en ambtshovenwoning. Voor deze bouw, in tweede instantie, is de ver gunning reeds in behandeling. De verf-, lak- en vernlsfabrlek Scheerder is sedert 1932 gevestigd in het pand ln de Prins Hendrikstraat, nabij de Hofbrug. Het kantoor echter is ingericht in een perceel in dezelfde straat, ter hoogte van de Visserstraat. De sterke toename van de produc tie alsmede de verspreide ligging van de gebouwen, gaf de directie sedert lange tijd gegronde redenen tot uit breiding van haar fabrieksruimte over te gaan. Aangezien ter plaatse daartoe geen ruimte kon worden gevonden en de gemeente destijds geen geschikte gronden voor dit doel wilde aanwijzen en doordat de directie geen toestem ming kon verkrijgen tot uitvoering van haar oorspronkelijk plan om de fabriek te verplaatsen naar het terrein waar nu de kantoren zijn gevestigd, overwoog ze in die dagen heel sterk haar onderneming elders te vestigen. Dat hiermede het belang van deze gemeente geenszins zou zijn gediend, heeft het huidige gemeentebestuur ge lukkig bijtijds ingezien en na enkele onderhandelingen met diverse instan ties kon er op geschikte wijze een overeenstemming worden bereikt om de nieuwe fabriek te doen bouwen op het nieuwe industrieterrein in de Hoorn. Het ls zeker niet van groot belang ontbloot, als de gemeente na zo spoe dig mogelijk overgaat tot de aanleg van de geprojecteerde industrieweg op 't industrieterrein. De aanwezig heid van een behoorlijke toegangs weg zal de vestiging van andere fa brieken ongetwijfeld stimuleren. Ook de gemeentelijke water- en llchtbedrijven zullen, naar wij verwach ten, met bekwame spoed het hunne hiertoe bijdragen, door voorzieningen te treffen. En zullen rij bijtijds de nog altijd te hoge krachtstroomprijs herzien, om de vestiging van industrieën te bevorde ren? wy koesteren, nu de bedrijven onder een nieuwe directie zijn gesteld, ten opzichte van dit probleem, even eens de beste verwachtingen. Als straks het geprojecteerd indus trieterrein ook toegankelijk zal zijn per schip, zonder dat men gebruik be hoeft te maken van het altijd nog veel te kostbare overladingssysteem en wanneer eens per wagon aldaar kan worden aangevoerd, dan geloven wij, dat de industrialisatie dezer gemeente met rasse schreden voortgang zal vin den. HERDENKINGSZEGELS OntwerperS.L. HARTZ Tekst en waarde -aanduiding -* J. van KRIMPEN ZegeLgrootte' 25 x 36 m.m. Geen watermerk. 10 cent ROODACHTIG ORANJE 20 cent BLAUW |4877|v.pelt KONINGIN JULIANA ZEGELS OntwerperSLH A RT Z Tekst en waarde - aanduiding J.van KRIMPEN Zegelgrootte' 28 x 35 m.m. IVa ter merk CIRKELS 10 cent: BRONSKLEURIG 20 cent: BLAUW l487a|V. PELT ALPHEN INTREDE DS W. WIJMA. Woensdag as. halfacht zal de be vestiging en intrede plaats hebben van ds W. Wijma als predikant van de Ger, kerk van Alphen. Deze bevestiging zal plaats hebben in de Geref. Kerk aan de Raadhuisstraat. Als bevestiger zal optreden ds K. G Idema van Lollum (Fr.), waarna ds Wijma onmiddellijk intrede doet. In verband met de te verwachten grote belangstelling heeft de commis sie van administratie speciale orde maatregelen genomen. Ds Wijma heeft van zijn vorige ge meente, Gasseltemijveen afscheid ge nomen met dezelfde tekst, waarmede ds J. H. A. Bosch enige tijd geleden afscheid van Alphen nam n.l.: 1 Co- rinthe 16 22. Feestweek met een programma voor allen. Sedert mensenheugenis zal onze ge meente dit jaar voor het eerst een vol ledige feestweek beleven en bedriegen de voortekenen niet. dan zal het een feest worden dat ieders tevredenheid zal wegdragen. De wekenlange voor bereidingen hebben tot resultaat, dat de inwoners en dan allen te zamen het volgende feestprogramma kan wor den aangeboden. Te beginnen op Dinsdag 31 Augustus, de verjaardag van H.M. Koningin Wilhelmina, des morgens te 10 uur met kerkdiensten, elk gezindte op eigen terrein. Des middags te 2 uur opent burgemeester mr F. M. A. Schok king. vóór het raadhuis de feestelijk heden. Te "2 30 uur vinden turndemon- straties plaats op het feestterrein (ijs clubterrein). Te 4.30 uur zwem- en kanowedstrijden op de Rijn, tussen Heul en 's-Molenaars. Des avonds te 8 uur wordt in het Nutsgebouw een Histo risch spel opgevoerd, dat op Woensdag, Donderdag en Vrijdag wordt herhaald. Tevens vindt er Dinsdagavond om 8 uur in de Gereformeerde Kerk in de Raad huisstraat een zangavond plaats, waar aan verenigingen van alle gezindten deelnemen. Woensagavond om 9 uur massa-zang op het feestterrein. Don derdag om 8 uur des avonds zangavond in de Oudshoornse kerk en om 9 uur gondelvaart en fakkeloptocht. Vrijdag avond om 8 uur zang 'in de kerkzaal van de Martha-Stichting en om 9 uur filmvoorstelling op het feestterrein. Zaterdag om 2 uur start voor de wan delmars; om 2 uur kinderfeesten der buurtverenigingen en om 5 u. voetbal wedstrijd Alphen's elftal op het Alphen- terrein. De Maandag 6 September vormt het glansrijk hoogtepunt der feestweek en tevens het slot. Des mor gens om 7 uur hengelwedstrijd voor jongens in het Aarkanaal; om 9.30 uur défilé van alle verenigingen' voor de burgemeester; 10.30 uur défilé van ver sierde poppenwagens, trekkarren e.d.; 1.30 u. voorstelling op het feestterrein voor kinderen van de kleuterscholen; 2 uur kinderoptocht naar het raadhuis, daarna voorstelling op het feestterrein; 2.30 uur demonstratie met politiehon den op het Alphen-terrein; 4.30 uur windhondenrennen op het Alphen-bij- terrein; 8.30 uur groot Oranje-Variëté op het feestterrein en tot slot om 11 urn- groot vuurwerk. Het is te wensen, dat deze week moe der natuur feestend Nederland gunstig gezind zal zijn, dan is het halve feest bij voorbaat geslaagd! Voor onderwijzeres costuum- en mantelvak slaagden de dames D. Ver horst en A. van Berkel. Voor coupeuse costuum en mantelvak slaagden de da mes N. Buitelaar, M. Oudshoorn en C. v. 't Wout. Voor costumière slaagden de dames A, de Ridder en M de Regt. ALKEMADE Raadsagenda De raad der Ge meente Alkemade komt Woensdag 18 Aug. a.s. des avonds om halfacht in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. het voorstel tot beschik baarstelling van f. 1 per leerling voor tractatie op de lagere scholen bij ge legenheid van het 50-Jarig Regerings jubileum. Vaststelling van een aantal wijzigingen van de begroting dienst jaar 1948. Aanbieding gemeenterekening 1946. Het voorstel om over te gaan tot bouw van 10 arbeiderswoningen te Nieuwe-Wetering en tot beschikbaar stelling van de benodigde gelden voor financiering van deze bouw. BOSKOOP Medische Dienst Zondag zal de medische dienst verzorgd worden door dr J. Hamburger, Telef. 136. Te Den Haag slaagde voor het examen Nuttige Handwerken Mej. Z. H. C. bij de Vaate, alhier. NIEUWKOOP Kunst steunt thuisfront Onze plaatsgenoot, de bekende kunstschilder Henricus Rol. heeft van de Provincie Limburg opdracht ontvangen 'n schil derij te vervaardigen van H.M. de Ko ningin. welk schilderstuk zal worden geplaatst in de Provinciale Griffie te Maastricht. Dit prachtige werk is in tussen gereed gekomen en heeft ten toongesteld gestaan voor de inwoners van Noorden en Nieuwkoop. De op brengst van de entree-gelden is be stemd voor het Thuisfront. Burgerl. Stand Geboren. Petronella, d. van A. Slotboom en P. Boekesteln, Cornells Maarten, z. van X. J. Koole en A. ris, z. van A. Biyieven en J. C. v. Ravens- bergen Adrlana Antonla, d. van A. F. v. Wyngaarden en A. Boer; Adrlanus Johan nes Maria, z. van J. W. Pletersen en W. M. Pieterse; Johannes Cornells Josephus, z. van J. Groenevcld en M. C. Egberts. Ondertrouwd: Co: n. de Wit 30 j. en C. Vermel) 23 j. Gehuwd: J. Stapper 32 J. en J. M. do Jong 30 J. Overleden; Ant. Teunlsse 37 J. NIEUW VENNEP. Medische Dienst Deze wordt Zon dag waargenomen door dr Van Harin gen. RIJNSATERWOUDE. Te Den Haag slaagde voor het examen Nuttige Handwerken Mej. M. van Dorp, alhier. RIJP-WETERING GOUDEN PRIESTERFEEST PASTOOR TH. KWAKMAN. Morgen 15 Aug., is het feest in Rijp- wetering. Parioor Th. Kwakman viert dan zyn 50-jarig priesterfeest. Doorzyn vele geschriften is deze priester tot ver in de omtrek bekend geworden. Alhoewel pastoor Kwakman op een feestviering niet gesteld is, zal hem toch een een voudige huldiging worden aangeboden. Pastoor Kwakman werd 15 Januari 1875 te Volendam geboren, tot priester gewijd in 1898, waarna benoemd tot kapelaan te Berkel en Rodenrijs. In 1902 volgde zyn benoeming te Heilo en na een kort verblijf te Rotterdam. Van 1903 tot 1913 te Amsterdam, waarna tot 1915 zynver- blyf was tussen de Karthuizer-monnl- ken. In 1915 volgde zijn benoeming te Egmond-Blnnen. In 1917 werd hij pas toor te Middelharnis en ten slotte in 1924 werd hy benoemd tot pastoor te Rypwetering. WADDINXVEEN Burgerl. Stand Geboren: Joslna M. A. C., d. van J Boon en W. Broer; Jan, z. van M. Alblas en M. Zaal; Nlcolnas, z. van N. Both en J. A. Verstoep. Gehuwd: B. P. van den Berg en E. M. Kortenoeven; C. de Frel en C. van den Berg; P. G Rodenburg en C. Boom. OverledenJohannes Cornells Groene- veld 56 Jr. WOUBRUGGE Ds Hymans beroepen Ds Hymans te Hoogmade ontving een beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Dongen. CRICKET. NED. CRICKETBOND. Het programma voor morgen luidt: le klasse: ACC—Hermes DVS; PW VW; Quick—VOC; VRA—Sparta. 2de klasse B: UD—Xerxes; ACC II— Crlc. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN. Catharlna Grada, d. van M. Alberts en G. Elljzen; Elisabeth, d. van C. T. Noppe en M. Rietvink: Theodorlna, d. van C. Robbers en E. J Kramp; Hermlna Maria Henrlëtte, d.va n A. S. W. van der Linden en H. M. A. W. Paardekooper; Elisabeth Johanna, d. van L. Bouwmeester en E. Staffeleu; Cornells, z. van A. Tegelaar en C. dé Boer: Arnoldus Laurentlus. z. van L. A. van Berge Henegouwen en A. Versney; Louise, d. van D. Matze en S. C. Bouter; Jan Dirk. z. van J. Koudys en K. L. J. Teuchert; Allda, d. van D. Dom melen en L. 't'Hart. OVERLEDEN. H. de Haas man 73 Jaar. GEHUWD J. H. Pleiter Jm en E. J. Landaal jd. AGENDA ZATERDAG: Den Haag: (Binnenhof)Openlucht spel: „Het wonderiyke uur". 9.3Ó u. nam. MAANDAG. Oud-Poelgeest- Openluchtspel „Marijke van Poelgeest". 8 uur nam. DE BIOSCOPEN. Casino „St Louis Blues" (14 Jr). Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 7 en 9.15 uur; Zat.-, Maan-, Dlns-. Woens- en Donderdagvoorm. 10.30 uur Jeugdfilm „Allee ln Wonderland". Lldo „Dwaalwegen" (14 Ji). Zat. Zond. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 u.; overige dagen 2.30, 7 en 0.16 uur. Luxor „Bathing Beauty" (alle leeft.) Zat. en Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Box „Rancho Grande" (allo leeft.). Zat. en Zond 2 16. 4.30, 7 en 9.16 uur; overige dagen 2.15, 7 eD 9.15 uur. Trianon „Sneeuwwitje en de 7 dwer gen." (alle leeft.) Zat. en Zond. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.16 uur Green way (Voorschoten) „Zeebonken" (alle leeft.) Zat. en Zond. 2.30, 7 en 9.15 uur: overige dagen 8 uur De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zater dag 14 Augustus 13 uur tot Zaterdag 21 Augustus 8 uur waargenomen door de Apotheek van Drtesum, Mare 110, tel. 20406, de Zulder-Apotheek, Lammen- schansweg 4, tel. 23553. Te Oegstgcest door de Oegstgcester Apotheek, Wllhelmnapark 8, tel. 26'. De Zondagsdienst der hulsartsen Lelden wordt van hedenmiddag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doktoren Jasperse, Simons. Veldhuy- zen en Verbrugge. Te Oegstgeest door dr v. d. VlietDe Vries. tel. 22331 en dr Flu. tel. 22030. De dienst der dierenartsen wordt waar- 6274. C. van Briemen; Annlgje Johanna, d. van genomen door de heren Van Oostrom en H. v. d. Bosch en A. de Jong; Klaas Ger-Van Zyverden. Koningin Juliana's intocht in de Residentie VINDT PLAATS OP 18 SEPTEMBER. H.M. Koningin Juliana zal op 18 September haar officiële intocht in Den Haag doen in dc bekende crème kleurige calèche, waarmede Zü ook op 4 September een rijtoer door Am sterdam zal maken- Op 21 September zal HM. zich per gouden koets en met groot ceremonieel naar de Ridderzaal begeven ter opening van de gewone zitting der Staten-Gene- raal. Prinselijk Paar 31 Augustus naar Amsterdam Het Prinseiyk paar zal zich op 31 Augustus naar de hoofdstad begeven en in het Paleis op de Dam vertoeven tot na de feestelijkheden en plechtig heden van regeringsjubileum en in huldiging. ONDERHANDELINGEN ARBEIDS VOORWAARDEN WEGVERKEER. De ontwikkeling der onderhandelin gen inzake de arbeidsvoorwaarden van het personeel, werkzaam by het weg verkeer ls in een beslissend stadium ge komen. De unies vervoer en verkeer rijn met het oog daarop ln een spoedbijeen- komst op a.s. Maandag te Utreoht by- eengeroepen. DE VOLMACHTEN VOOR REYNAUD. De Franse raad van de republiek heeft na een rumoerige nachtvergade- ring hedenmorgen zyn goedkeuring ge hecht aan het wetsontwerp tot verstrek king van speciale volmachten aan Paul Reynaud, de minister van financiën, en wel met 173 stemmen voor en 90 tegen. De communisten hadden zeven-en-ze- venbig amendementen op het ontwerp ingediend. NEDERLANDSE TURNSTERS OP VIJFDE PLAATS. Hedenmorgen waren om halfelf ein- deiyk de eindresultaten van het dames- turnen bekend. Tsjecho Slowakye werd Olympisch kampioene gevolgd door Hon garije en de Ver. Staten. Zweden werd vierde. Nederland bezette de vyfde plaats. De tot-aal uitslag luidt: I. en Olympisch kampioene Tsjecho- Slowakye met 44545 pnt; 2. Hongarije 440.55 pnt; 3. Ver .Staten 422.6 pnt; 4. Zweden 417.95 pnt; 5. Nederland 408.35 punten. LOONVOORSTELLEN H.T.M. AAN PERSONEEL VOORGELEGD De loonvoorstellen van de Bedryfsunie Vervoer voor het personeel van de H.T.M. zyn thans de Raad van Beheer van dit bedryf en de personeelsraad ge passeerd. Indien de voorstellen geaccepteerd wor den gaan zy naar het College van Ryks- bemiddelaars. Het is de bedoeling de nieuwe loonschalen per 1 Sept. as. te la ten ingaan. De minimum- en maximumlonen uit de oude schaal worden voor de Lste loon schaal verhoogd van f 35,52 en f 38,40 tot f 39,12 en f 41,28; loonschaal 2 van f 36,96 en f39,84 tot f40,56 en f42,72; schaal 3 f38.88 en f41,76 tot f40,56 en f44,16; loonschaal 4 van f40,56 en f43,44 tot f 43,20 en f 46,08 en schaal 5 van f 42,48 en f46,08 tot f45.12 en f48,72, welke grondlonen ingaan op 23 J. leeftyd. Voor conducteurs-bestuurders en con ducteurs-chauffeurs is een loonschaal 3a ingelast met een minimum van f42,24 en een maximum van f45,12. Conduc teurs en hulpconducteurs worden in loonklasse drie gebracht. Het aantal jaariykse verhogingen is iets gewyzigd. De Bedryfsunie Vervoer adviseert het personeel bovenstaande wyzigingen te aanvaarden. Verschilende byslagen voor byz. arbeid en Zondagsdienst zullen aan de hand van de gewyzlgde loonschalen worden herzien. Generaal-majoor H. J. w. Dürst aritt, commandant van de 7 December divisie, zal in opdacht van de Minister ^Oorlog van Batavia naar ons land j ?a worden opgevolgd door generaal-majoor E. Engles, directeur van centrale opleidingen te Bandoeng. SCHEEPSBERICHTEN. ar» «ÏS wirT~™'«8 KE3?BERr^lNa?9??emboelan naar B°enta; CTAn van Savona n. Sfax; Bona-IJmulden. pass. 12/8 Gibraltar; STAD MAAfiTRTrBT Vlaardingen-Genua. pass. 12/8 Kaan St' Vincent; TJIKAMPEK. Hongkong-jSpan 11/2 Straat Luzon; Vh£tUM (cÊar- ÏIT™ 'ceufaWi Piraeus naar Matsuye; DEO DUCE 12/8 te IJmulden (uitreis); EUTERPE 12/8 te ^yP^nhagen van Odense nèar Hamburg; HELENA 12/8 te Antwerpen van Amster- Zl ?aar Barbados: IRIS 13/8 om half acht s morgens Holtenau gepasseerd van Gdansk naar Amsterdam; NIOBE 12/8 te Yan °ulu naar Amsterdam; STENTOR 13/8 te Rotterdam van Am sterdam naar Algiers; TITUS 12/8 te Iz mir van Istanbul; VULCANUS 13/8 van Amsterdam naar Genua. West"Afrlka MJnen MAASKERK 15/8 verwacht te vertrekken van Duala naar Loblto; PARA 14/8 verwacht te Duala naar Loblto; STAD SCHIEDAM 13/8 te Port Gentll v. Lagos. Nederland CERAM 11 '8 van Batavia naar Amsterdam; JAVA 9/8 te Mobile n. New-Orleans; TAWALI 11/8 van 8oera- Banjoewangl; van der WAALS U/8 te Port Sala naar Aden. LAATSTE POSITIE NED. SCHEPEN. AALSUM, Mombassa-Amsterdam, 14/8 Port Soedan; ALCOR, Rotterdam-Porto Alegre 13/8 van Rlo Grande do Sul; AL- DABI, Rotterdam-Buenos Aires, pass. 13/8 Ouessant; ALDERAMIN 13/8 van Rasta- nura te Bandarsharpur; ALHENA, Buenos Aires-Rotterdam, 13/8 dwars van Oporto- ARENDSKERK, Rotterdam-Australië, 14/1 8 te Cochin; AXELDIJK 13/8 van Palem- bang naar Soengel Gerong; BLOEMFON TEIN 12/8 van East Londen te Durban; CELEBES, Amsterdam-Java, 13/8 v. Suez naar Safaga: CLAVELLA (t.) Tripolls— Heysham, pass. 13/8 Malta; GROOTE BEER, Batavla-Amsterdam. pass. 13/8 12 uur Malta; JOHAN VAN OLDENBARNE- VELT. Java-Amsterdam, pass. 13/8 19 u. Pantellarla: KAMERLINGH ONNES 13 '8 van Soerabaya n. Singapore; LEMSTER- KERK 14/8 v Karachi te Bombay; KOTA AGOENG 13/8 van Makassar n. Cherlbon; MACUBA (t.) 14/8 van Singapore te Aba- dan. daarna Singapore- MADOERAN 13'8 van Soerabaya naar Makassar; MAPIA, Batavla-Amsterdam. 13/8 van Port Said; MELISKERK. DakarLe Havre, pass. 13/ 8 Las Palmas: NIGERSTROOM. Amster dam-West Afrika. 13/8 van Antwerpen- ORANJE. Java-Amsterdam, pass. 13/8 Kaap St. Vincent, wordt 15/8 te South hampton verwacht; POLYDORUS 14/8 v. Glasgow te Batavia; TERNATE, Rotter dam-Java. 13 8 12 uur te Belawan; sa- ROENA (t.) 13/8 van Mlrl naar Pladjoe- SAID JA (t.) 11/8 van Mlrl n. Pladjoe; VOLENDAM. Buer.os Alres-Rotterdam. lj /8 ln Golf van Biscaye; ZONNEWIJK 12/ 8 van Beira naar Durban; IïfDRAPOERA 13/8 17 uur van Rotterdam op re" Vlls- singen.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 3