Amerikaanse 4x100 meterploeg overtrad de regels Kapot gelopen Belg in laatste ronde door twee man gepasseerd Pakistan goochelaars bezorgden ons hockeyteam eerste nederlaag De FATALE-INJECTIE Het Leidsch Dagblad MAANDAG 9 AUGUSTUS Athletiekspel met dramatische effecten. Als een spookachtige onwezenlijke figuur verscheen de 21-jarige Eelg Etienne Gailly Zaterdagmiddag in het Wembley-Stadion door de tunnel onder de officiële tribune. Egn hartstochtelijk applaus van minstens tach tigduizend toeschouwers begroette de primus onder de „reuzen van de weg". Het verstomde ook weer als bij toverslag, toen men zich de feiten realiseer de. De man, die daar binnen kwam, was geen athleet meer, op weg naar de hoogste Olympische zege dit was een wezenloos, totaal kapotgelopen mens, wiens brein zelfs niet meer verwerken kon wat er om hem heen te gebeuren stond. Het athletische spel had op de laatste dag zijn meest dramatische effecten bereikt, het vond zijn climax in een tragiek, die herinneringen wekte aan die historische race van 1908 in White City, waarvan de Italiaan Dorando Pietro de hoofdpersoon en het slachtoffer is geweest, Pietro was als een wrak in de arena gekomen en in de laatste ronde stortte hij driemaal in een. Toen enige landgenoten hem tenslotte met man en macht door de finish hadden gesleept, in het zicht van een snel aanstormende tegenstan der, werd hij gediskwalificeerd omdat hij niet volkomen op eigen kracht de tocht over 42 km. en 263 meter had weten te volbrengen. Als blijk van waardering voor zijn ontzagwekkende prestatie heeft hij later van Koningin Alexandra een gouden beker gekregen Wie Etienne Gailly zag, dacht aan Pietro. Argentijns boerenzoon won de marathon Voortjagend door de straten van Noord Londen naar Herfortshire, be jubeld door een onafzienbare menigte, die slechts met moeite door de politie in toom kon worden gehouden, had de jeugdige Belg tot ver voorbij de film studio's van Elstree aan de ..reuzen van de weg" op hun onvergetelijke kruis tocht het tempo gedicteerd. Een fan tastische attaque van de kleine donkere Koreaan Choy, bezorgde hem na ruim 30 k.m. een schok, welke beslissend scheen te worden. Het tempo van de Koreaan was wonderbaarlijk. Het gaf hem de kans om zich in één lange rush los te scheuren van Gailly, van Gulnez, van Cabrora, van Oestling en van Luyt, het deed hem als een steeds kleiner wordende stip aan de einder verdwij nen. Vijf kilometer voor de finish zag ieder in Choy de held van de dag, de grootste van de groten. Enige honderden meters verder stortte hij ineen: afgeknapt ineenge schrompeld tot een zielig hoopje mens dat slechts verlangde naar rust en in de ambulancewagen een onderkomen vond. MARTELGANG. Gailly heeft van dat alles niets ge weten, kon dat trouwens ook niet. Uit de reacties van het publiek werd het hem nochtans langzamerhand duide lijk dat hij weer aan de kop lag, dat ItlSj de kans had om de Belgische vlag aande hoogste Olympsche mast te doen hijsen. Hij zou het volbracht hebben als de race slechts tot het stadion was gegaan. De laatste gang langs de „Olympic Way'" tegen de heuvel op naar de trotse Wembley burcht moet echter een martelgang voor hem zijn geweest. Zoals het dat veel later was voor de Koreaan Suh, wiens kromme knieën bijkans de grond raakten Etienne Gailly kwam het stadion binnen op zijn laatste reserves met glazige ogen, een wankelende tred en een geest, welke door de krachtsin spanning volkomen gebroken was Ra deloos speurde een mensenziel rond naar hulp. Versuft bleef hij stilstaan, wegsoezend als in een diepe en bijkans eindeloze slaap. Drie, viermaal leek de Belg in elkaar te zullen zakken, dan kromden zich de knieën nog meer, dan kwam het hoofd op de hijgende borst, dan draaide hij zich stilstaande om als smekende om ondersteuning en gratie. Een zielige vertoning, het Olym pische feest geheel en al onwaardig. WINNNAAR KWAM WUIVEND BINNEN. Marathon-winnaar werd ten slotte de 26-jarige Delfo Cabrero, een boeren zoon uit Argentinië, die in grandioze vorm langs de wankelende Belg voor- bysnelde, zwaaiend tegen zijn enthou siaste landgenoten op de tribunes, fit alsof hij slechts een kleine en genoe- gelijke wandeling achter de rug had. Het was de eerste maal dat Cabrero aan een marathon deelnam. „Hij heeft", zegt hij „nooit geweten dat het zo weinig inspanning zou kosten" en Tom Richards, de 38-jarige ziekenop- plaats beslag wist te leggen (ook hij passeerde Gailly op zijn laatste ronde in het stadion) kon dat ten dele be amen. „Ik had geruime tijd het gevoel of ik ergens een glas bier ging drin ken" constateerde de Walesman. Maar op de laatste vijf kilometer kreeg hij het toch te kwaad en alleen de dra matische toestand van de Belg heeft hem in het stadion de kracht gegeven om in een bewonderenswaardige sterke spurt de tweede prijs te veroveren. Toen de officiële huldiging moest plaatsvinden, was Etienne Gailly op een brancard juist weggedragen. Hij is later met een hartaandoening naar een ziekenhuis vervoerd. Niet Richards, maar Jack Holden was „favoriet nummer een" van de Britten. Maar Holden moest de strijd staken wegens een blaar aan zijn voet en het was een volslagen surprise voor de toeschouwers in het stadion, voor de Engelse meer speciaal, dat Tom Richards er in vermocht te slagen om te zorgen voor een reprise van de wedstrijden te Los Angelos en Berlijn, waar Groot Brittannië eveneens op een tweede prijs beslag wist te leggen. Aan een feestdiner in West End is Richards Zaterdagavond op grootse wijze gehuldigd. Met een afstand van meer dan 42 k.m. in de vermoeide be nen moest hij Zondag echter weer dienst doen in het ziekenhuis van 8 uur des morgens tot 8 uur des avonds. En omdat Richards normaal altijd nachtdienst heeft, was dit eigenlijk nog een zeer bijzondere gunst. Het eindresultaat van de onder zeer gunstige weersomstandigheden gelopen marathon-race luidt: 1. Cabrora (Argentinië) 2 uur 34 min. 51.6 sec. 2. Richards (Gr. Britt.) 2.35.7.6. 3. Gailly (België) 2.35.23.6. 4. Coleman (Zuid Afrika), 5. Guinez (Arg); 6. Luyt (Z. Afrika) 2.38.11. Het Olympisch record staat met 2 uur 29 min. 19.2 sec. op naam van de Japanner Son en werd in 1936 geves tigd te Berlijn. Niettemin vandaag in hal'"! finale tegen India (Speciale reportage) Pakistans hockeyteam is thans blijk baar geacclimatiseerd in Londen. De ze elf meesters uit de hockey hoge school vertoonden Zaterdagavond zó'n geperfectioneerde techniek, dat de ongeveer 5.000 toeschouwers in extase geraakten. Weergaloos handig met de bal als het ware aan de stick ge kleefd, sneden hun aanvallers vele malen met kort en mathematisch zui ver samenspel door onze hardzwoe- gende middenlinie en ware de rusti ge Drijver er niet geweest, dan zou de' nederlaag der oranjehemden waar schijnlijk nog groter zy'n geweest. Ondanks de 6—1 nederlaag heeft on ze ploeg zeer goed gespeeld, beoordeeld naar Europese maatstaf. Uitblinkers waren bij ons behalve Drijver, Kruize, wiens handigheid nauwelijks voor die der Pakistanspelers onderdeed en na tuurlijk ook Esser, die eindelijk eens te genstanders van zulk kaliber had ge troffen. dat hij geen enkele maal zijn welbekende rennen langs de lijn met succes kon volbrengen. Dit elftal van Pakistan bestond fei telijk uit elf super-Essers. Dat ons land van zó'n ploeg verloor, is zelfs met een 61 nederlaag nog geen schande. Want onder de voet werden de oranjehemden niet gelopen, al waren de tegenstanders natuurlijk flink in de meerderheid en al beperkten onze aanvallen zich min of meer tot uitvallen. Niettemin heeft keeper Moghal niet stilgezeten. Onze linkerwing wist in samenwerking met Bromberg herhaaldelijk zeer gevaarlijk door te dringen en had met wat meer veine zeker een hogere score kunnen bereiken. Intussen sneden de Pakistan gooche laars met korte naar onze begrippen voorzichtige stootjes waarmede zij el kaar de bal op een gouden schaaltje toespeelden, vele malen door onze mid denlinie. De wedstrijd werd door dit kundige spel, alsmede door de lange harde slagen, waarmede de onzen el kaar de bal trachtten toe te spelen, zeer snel en de mooiste, die ons elftal tot dusverre heeft gespeeld. Het samenspe len met de kleine bal, die zij nimmer met hun stick schenen te missen, ging onze tegenstanders bijna zo gemakke lijk af als de prof-voetballers, voor wie passer uit Londen, die op de tweede het stoppen of opvangen van de grote voetbal kinderwerk is. Zij speelden op witte gymnastiek schoenen en zijn ze ker nog tot beter spel in staat wanneer ze tegen India moeten komen in de fi nale. omdat ze tegen Europese ploegen, die nu eenmaal harder spelen, dan zij gewoon zijn, nog steeds enige angstvoor botsingen tonen. DE LOTING VOOR DE HALVE FINALES. De loting voor de halve finales had het volgende resultaat: IndiaNeder land Pakistan-Gr. Brittannië. Beide wedstrijden worden vandaag in het Empire Stadion Wembley gesoeeld. Donderdag volgen ten slotte de finale en de strijd om de derde en vierde plaats. Ook de ongestuurde vier uit de strijd Na een fraaie race met harde wind en stroom tegen heeft de ongestuurde vier van de Delftse Sportclub, de laat ste Nederlandse boot. die nog in de strijd was te Henley. Zaterdagmiddag in de halve finale tegen de vier van Italië, die tevens Europese kampioenen zijn, eer vol het onderspit gedolven. De tijd van Italië was 7 min. 15 sec., die van Nederland 7 min. 23 sec. Beide ploegen startten in een tempo van 42 en lagen tot op 250 meter gelijk. Na 400 meter nam Italië met 38 slagen per mi nuut de leiding en vergrootte die gelei delijk tot één lengte bij de 750 meter. Het tempo van beide ploegen was toen gedaald tot 33. Op de helft van de baan dreven de Nederlanders naar het midden van de rivier af, terugsturend naar hun bui tenbaan verloren zii opnieuw een volle lengte. Vanaf de 1250 meter-lijn, toen de Italianen reeds een voorsprong van 214 lengte hadden, deden zij het kal mer aan. 100 meter voor de finish verhoogden de oranjehemden het tempo, doch slaag den er niet in noemenswaard in te lo pen. Met een achterstand van 2M leng te gleden zij door de finish. Beide Nederlandse boten zijn nu uit de strijd. De neger Wint op de 4x400 M. door kramp uitgeschakeld (Van onze GPD-redacteur) Amerika won natuurlijk de 4 X 100 meter estafette voor heren. Toch werd Amerika geen Olympisch kam pioen. Met lopers als Ewcll, Wright, Dillard en Patton was zij verreweg superieur en niemand heeft dat be twijfeld. Maar de regels moeten wor den nageleefd en de Amerikanen hebben dat ditmaal niet gedaan. Met bet resultaat, dat zij met diskwalifi catie gestraft werden. Natuurlijk ge schiedde hun overtreding onbewust. Een betrekkelijk zwakke ploeg als de Nederlandse, die laatste werd, had men in staat moeten achten risico te nemen bij het wisselen. Voor de Amerikanen was dat onlogisch, om dat zij zeker waren van hun zaak. Wel is waar werd er telkens weer een recordverbetering nagestreefd, maar de Olympische zege blijft toch hoofdzaak en ook de Amerikanen zijn daar volkomen van doordron gen. Dat het publiek niet bemerkt had dat Wright pas over de streep de stek van Barney Ewell had over genomen, ligt voor de hand. Er was wellicht niemand dan de betrokken officials, die er van wist. Daarom kwam de tijding, dat Gr.- Brittannië nummer één was gewor den, dan ook als een donderslag bij heldere hemel. De Britten hebben gejubeld omdat zij nu dan toch ook eindelijk eens op het gestoelte des ere mochten tronen, maar er was veel van de glorie voor hen verloren gegaan. Toen de muziek het Engelse volks lied speelde, verdwenen juist de vier Amerikaanse athleten met verbeten gezichten en gebogen hoofden in de tunnel, welke naar de kleedkamers veert. Een sportief beschouwd zeer on prettige houding, want het is juist de sport welke ons leert, dat wij ons on der alle omstandigheden als gentlemen behoren te gedragen. Men loopt niet weg als zijn tegenstander op de meest plechtige wijze tot Olympisch kam pioen wordt gekroond. De uitslag was 1. Gr. Britt. (McCorquodale, Gregory, Jones en Archer 41.3 sec.; 2. Italië 41.5 sec.; 3. Hongarije 41.6 sec. De Nederlandse estafetteploeg heeft zeer behoorlijk repliek gegeven. De eerste wissel verliep vrij traag, maar oranje kwam uitstekend mee aan dit sterren firmament en onze laatste plaats met uiterst gering verschil op Canada was alleszins eervol. Voor Canada en Nederland, werd zelfs dezelfde tijd (41.9 sec.) geboekt en de foto moest er aan te pas komen om de juiste volgorde te kunnen vast stellen. De camera deed ook dienst bij de wissels, waardoor elk protest onmid dellijk na afloop op zijn juiste waarde ken worden getoetst. SNIKKEND STORT WINT IN HET GRAS. De grote strijd op de 4 x 400 meter estafette heren bracht een deceptie. Jamaica en Amerika kwamen met hun zwaarste geschut en men ver- HORDIJK UITGESCHAKELD Voor de tweede ronde van het degen- schermen individueel luidt de eindstand m pool 2: 1. Agostini (Italië) 5 overw.; 2. en 3 Biancalina (Brazilië) en Sau- cedo (Argentinië) 4 overw.; 4. Debeau- mont (Gr. Britt.) 4 overw.; 5. Cerveil (Zweden) 3 overw.; 6. Bahman (Egypte) 3 overw.; 7. Hordijk (Nederl.) 2 overw. Hordijk is thans voor de volgende ronde uitgeschakeld. HOE DE NEDERLANDERS BOKSTEN. Zaterdagmiddag werd een aanvang ge maakt met het bokstournooi. Onze land genoten brachten het er als volgt af: Vlieggewicht: Corman wint op punten van Saeli (Iran); middengewicht: J. Schubart wint op punten van Milstav Prihoda (Tsj.-Slowakije)weltergewicht: Frits van Kampen verliest op punten van Zygmund Chijohla (Polen). wachtte een adembenemend duel Wat was er voor de massa sohoner ogen blik dan dat waarep Wint de estafet- testok van McKenzie overnam, om zich als een panter te storten op de voor hem uit rennende prooi? Wat al illu sies maakte men zich over een race als nooit tevoren. Hoe snel kwam de teleurstelling. In eens immers bracht de neger de beide armen boven het hoofd. Hij wankelde, hinkte, stortte zich languit in het gras naast de sintelbaan en snikte huilend zijn leed uit over de door kramp zo plotseling verloren gegane kansen op een overwinning. Amerika zegevierde nu zonder slag of stoot. 2. Frankrijk; 3. Zweden. De kampioenen zijn: Ccehran, Bour- land, Harmden en Whitfield. NIEUWE RECORDS. Snelwandelen is een sport die in het programma der spelen feitelijk niet thuis hoort omdat het publiek er al leen maar vermaak en zelden sportie ve voldoening bij vindt. Vreemd dat men een dergelijk nummer tot de laat ste middag had bewaard inplaats van er de ochtenduren voor te gebruiken, Mdkaelsson en Johanseon zorgden voor een dubbele Zweedse zege met de Zwitser Schwab en de Engelsman Morris op de vierde plaats. Het Olympisch record werd door de winnaar van 46 mm. 28.4 sec. op 45 min. 13.2 sec. gebracht. Ook de volgende drie legden de 10.000 meter af binnen recordtijd. HET „WONDERLIJK UUR". Ongezien door de grote massa heb ben de deelnemers aan de tienkamp hun tweedaagse wedstrijd gehouden. Sport trekt alleen maar belangstel ling als er sensatie of grote spanning mee gepaard gaat. De tienkamp is in dat opzicht een dood nummer, al zijn haar winnaars dan ook waarschijnlijk de meest alzijdige van gans dit tour- nooi. Het was Vrijdagavond al tegen 11, toen de deelnemers in het stadion nog steeds bezig waren met het speerwer pen. Terreinkinechts en officials liepen met toortsen en lampen. Het was een voor de Olympische Spelen bepaald wonderbaarlijk toneel. Toen de laatste speer de duisternis tegemoet was ge worpen en de deskundigen hun formu les hadden uitgewerkt, was de 17-ja- rige Amerikaanse schooljongen Bob Mathias Olympisch kampioen gewor den. Er was geen USA official of teamgenoot in het stadion om hem toe te juichen.... VOETBAL OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ALPHEN. Alphia wint van ARC. Doordat het eerste elftal van Alphia Zaterdagavond kans heeft gezien van het nog ongeslagen ARC te winnen, zijn deze beide ploegen thans gelijk geëin digd. Een beslissingswedstrijd zal nu no dig zijn. Over het geheel is er ook in dese ont moeting behoorlijk fors gespeeld, getui ge het feit, dat aan ARC door de goed leidende scheidsrechter tot tweemaal toe een strafschop werd toegewezen. Reeds vrij spoedig na de aftrap be zondigde H. Roest zich zodanig tegen de spelregels, dat ARC een penalty kreeg te nemen, die door Van Heusden in een doelpunt werd omgezet. Uithol maakte voor Alphia vrij spoe dig gelijk 1—1. Van Zomeren maakte in het ARC-doel een onzekere indruk, mede waardoor het aan Alphia niet te veel moeite koste er voor te zorgen, dat de stand bij de rust 41 in haar voordeel was. Toen in de tweede helft beide partijen nog eenmaal het net hadden weten te vinden, kreeg de wedstrijd een bepaald onvriendelijk karakter. Van Heusden maakte ten slotte het laatste doelpunt, waardoor Alphia met 53 in de meer derheid bleef. FEUILLETON door Q. PATRICK. (Vertaald uit het Engels). 11) Schijnt zo, sei Jim. Ziet er niet naar uit. of we veel verdachten hebben, om een keus uit te doen. Mevr. Brode rick houdt klaarblijkelijk 'n hele hoop mededelingen achter, maar ik zie niet, hoe het motief aan haar kan worden toegeschreven. De rest heb ik nagegaan. Venner heeft een alibi tot de laatste mi nuut. Broderick en die Ellsworbh waren beiden buiten het ziekenhuis, toen de operatie plaats had. Wij moeten wel aannemen, dat Knudsen door die ver giftige koffie gedood werd. Hij zweeg een ogenblik. En de enigen, die ook maar de geringste kans hadden, om het te doen, waren Lorden jij. Met een verontwaardiging, waarover zij zichzelf verbaasde, zei Rona: Je kunt toch niet werkelijk denken, dat het Oliver Lord was. Dat is gewoon fantas tisch. Fantastisch, om de man te doden, die als we het goed hebben, het feit aan de kaak zou stellen, dat hij mevr, Bro derick geld afgeperst had? Dat bedoel ik juist. Oliver kan mevr. Broderick niet gechanteerd heb ben. Ik ben niet gek. Dat weet je heel goed. En ik zeg je, dat het niet in zijn aard ligt. Daarop voegde zij er aan toe: In ieder geval opperde ju zo even de mogelijkheid, dat mevr. Broderick het slachtoffer geworden was van iemand die iets omtrent Linette uitgevonden had, toen zij hier in het ziekenhuis lag. Wel, Oliver had met dat geval niets te maken. Ik was haar verpleegster en ik weet het zeker. Jim's ogen toonden zijn belangstel ling. Waarvoor werd het meisje ge opereerd? Het was een kleine hersenoperatie, om een letsel te elimineren, dat zij eni ge tijd te voren had opgelopen. Het was niet ernstig. Juist. En wie had iets met deze operatie te maken? Hugh Ellsworth diagnotiseerde t geval en raadde de operatie aan. Maar zii werd uitgevoerd door een hersenspe- cialist met zun eigen assisten heel andere mensen. Ik werkte toen in Ells worth's Neurologische Kliniek. Dat is de reden dat ik Linette daarna ver pleegde. Rona voegde er koppig aan toe- Oliver Lord wist er niets van niets Jirn keek haar met een vage glim lach aan. Je bent toch niet verliefd op die vent? Ik? Doe niet zo belachelijk! Rona kreeg een kleur tot in haar hals. Hij is een aardige vent, maar hij hij ir riteert mij meer dan wie ook. Ik kan alleen niet hebben, dat je hem ver denkt, terwijl hu niemand vermoord kan hebben. Roodharige jonge chirurgen kun nen net zo goed iemand vermoorden als een ander. En soms nog heel wat be ter. Jim glimlachte nog steeds, maar het was een glimlach zonder enige hu mor. Je zegt, dat Lord niet met Juffrouw Clint's operatie te maken had. Maar maatschappelijk gesproken kende hu haar en mevr. Broderick wel, nietwaar? Hü is verschillende keren bij hen thuis od partijtjes geweest. Waar ?at hij achter aan? Geld voor zijn onderzoekingen, of juffrouw Clint?, vroeg Jim plotseling. Ik hoor dat zij een aantrekkelijk persoontje Is. Ik hoor ook, dat zij nogal intiem schijnt te zijn met de zoon van Gouverneur Drayton. Laten we eens even aanne men, dat Lord er op hoopte een erfge name in de wacht te slepen, woedend was, toen hij terrein verloor en zioh verbeeldde, dat hij dan tenminste toch mama nog wel wat uit kon draaien en. Hij zweeg, toen de deur openging en Hugh Ellsworth verscheen. Mevr. Broderick komt bij, Inspec teur. Maar zij is nogal in de war en wij hebben besloten haar tot morgen in het ziekenhuis te houden: Ik zou u ln overweging willen geven, niet te trachten nog meer uit haar te krijgen, voor zij een beetje gekalmeerd is. All right, zei Jim. We zullen haar maar een beetje laten liggen tot zij haar verhaal goed voor elkaar heeft. Ellsworth glimlachte. Ik zal haar gaan zeggen Hij liep reeds naar de deur, maar Jim's rustige stem riep hem terug. Nu u toch hier bent, dr Ellsworth, zou ik u graag even een paar vragen stel len. Weet u iets af van de donatie, die mevr. Broderick van plan was aan het ziekenhuis te schenken? Of ik er iets vanaf weet?, Ells worth kwam terug naar het bureau. Dat zal waar zijn! We zitten hier hopeloos in de schuld en we hebben van alles gedaan om mevr. Broderick er toe te brengen, die donatie te geven. En wie van u is daar ten slotte in geslaagd? Ik wil niet opsnijden, maar Ik geloof, dat ik er het meest aan gedaan heb. Broderick deed het zijne. De jon ge Lord ging zelfs zover, dat hy een smoking aantrok en ging dansen, ter wijl hij veel liever thuis gezeten had met zijn thyroid-onderzoekingen. Maar ik geloof, dat ik er wel het hardst en het langst aan gewerkt heb. Juist. Plotseling van taktiek ver anderend, zei Jim op levendige toon: Mevr. Broderick is erg op haar dochter gesteld, nietwaar? Byna een pathologisch geval. Inspecteur Heath keek voor zich op het glanzende oppervlak van het bu reau. U zei, dat u allemaal hier al les in het werk stelde, om die dona tie van een kwart millioen te krygen. Die opmerking interesseert my. Ik zou n.l. wel eens willen weten, hoever U wel gaan zou. Wanneer b.v. een van U iets ten nadele van Linette Clint geweten had, zou dat dan als een soort hefboom op mevr. Broderick gebruikt zyn? Hugh Ellsworth's glimlach verdween U heeft geen erg hoog idee van het medische beroep, wel? Ik kan me niet veroorloven, om een hoog idee van wie ook te hebben. Wel, misschien heeft u geiyk, maar als u zich verbeeldt, dat ik per- soonluk mevr Broderick chanteerde, 18. Panda kende het oude trucje van Joris Goedbloed echter te goed om zich aan zyn mooie praatjes te storen. „Dus jij hebt die vyi naar binnen ge gooid!" riep hu boos. „Natuuriyk om de Kaart terug te krygen!" „Precies!" zei Joris. „Hoe raadt ge het zo, kleuter?" Nu, toen ontstond er een woest ge vecht. Billy Bulk hield niet van praten en begon er op los te slaan. En hoewel Panda en Nick Nugget zich als helden verdedigden hadden ze toch geen kans tegen de beide schurken. Ach, zo gaat het in de wereld. Schurken zyn altyd sterker dan fatsoeniyke lieden (hoewel het kwaad ten slotte toch altyd gestraft wordt). vyf minuten nadat het gevechtbe- gonnen was, zaten Panda en de oude goudzoeker dan ook versuft op de grond en liepen Joris en Billy Bulk (mét de kaart) tevreden weg. „Wat nu, groentje" zuchtte Nick Nug get moedeloos. „We moeten achter de kaart aan!" zei Panda flink. „Wie niet sterk is moet slim zyn!" En zo liepen ze even later over de weg in het maanlicht. om haar die donatie te doen geven, moet ik u teleurstellen. Hy kwam wat dichterby staan en ging voort: Misschien weet u niet veel van het werk, dat wy neurologen doen Tegen de tyd, dat wij met een patiënt klaar zyn, weten we absoluut alles van hem. van zyn vrienden en zijn re laties en vaak is datgene, wat wy we ten, niet al te prettig. Op dit ogenblik b.v. heb ik onder myn behandeling, een dozyn, twintig, vyftig mensen, die uit de rykste en meest gerespecteerde families van de stad afkomstig zun. Sommigen zyn dronkaards, anderen zy'n morele wrakken, weer anderen.... enfin, ik behoef u het gehele repertoi re van geesteiyke onevenwichtigheid niet op te noemen. Maar als ik er aan begon, om myn patiënten en ex-pa- tiënten te chanteren, dan zou ik heus myn tüd niet behoeven te vermorsen, om Caroline Broderick een kaal kwart millioen dollars afhandig te maken. Jim zei: Dank u wel, flat u zo duidelijk geweest bent, dr Ellsworth. Wel, zei Jim voortgaande, daar mevr. Broderick zich tydeiyk in re traite bevindt, moet ik eerst Knudsen's papieren eens gaan doornemen. Ga mee Rona. Ik denk, dat ju my wel het best de weg zult kunnen wyzen. Rona stond op. om hem te volgen, maar tot haar verbazing ging Ellsworth voor haar staan, en zei toe Jim: Rona mag nu uw zuster zyn, maar zy wordt door het ziekenhuis betaald en niet door de politie. En daar ik van plan ben te trachten haar in myn kli niek terug te krygen, koester ik een vaderiyke belangstelling in haar wel zijn. Hu glimlachte even. Rona heeft een zeer zware da? gehad en het is allang over etenstyd. Zu gaat eerst met mij ergens dineren Inspecteur Heath bleef een ogenblik aarzelend bu de deur naar hem staan kyken. Toen verdween de grimmige trek om zyn mond en zei hij; Oké. Geef haar wat te eten. Ik zal Knud sen's papieren wel meenemen naar het Hoofdbureau. En hy vertrok. Hugh Ellswordth, die Rona stond aan te kyken. zette plotseling een zeer ern stig gezicht. Zeg eens, denkt hy wer- kehjk, dat iemand Caroline Broderick geld afgeperst heeft en dat zij hem Rona knikte. Ja. Dat denkt hü in- derdaad. lag een elgenaardise trek om zUn mond. Toen klopte hl) haar op de arm en zei: Ga dat ge steven gevangenispak eens uittrekken en doe wat vrolijkers aan. We zullen ergens gezellig gaan eten en al dit ge- dce voor een paar uur vergeten. iWorat vervolgd) ALPHEN BIJ BRITS ELFTAL TE GAST. Het eerste elftal was Zaterdagavond in Hoek van Holland by de" Britse Mili tairen te gast. Nadat de beide voorgaan de wedstrijden in Alphen gespeeld, door het Alphenelftal gewonnen werden, zag het er aanvankelijk naar uit, dat ook deze wedstrud weer in een Alphense overwinning zou eindigen. Immers, na enkele vergeefse pogingen gedaan te hebben, slaagde Bouthoorn er in na een razend snelle rush de Britse doelman het nakyken te geven. 01. De rust ging in met 10 voor Alphen. Na de hervatting weer hetzelfde snel le spel als in de eerste helft. Dan was het Janssen, die Britsemmer in het doel verving, die handelend moest optreden en dan was het weer de Britse doelman die aan het werk gezet werd. Kort voor het einde slaagde de Engelse rechtsbin nen er in de verdiende gelijkmaker te scoren. 11. Met deze stand brak tevens het einae aan. Na af.oop van deze ontmoeting werd het Alphense gezelschap gelegenheid ge boden het Britse kamp te bezichtigen, waar tevens ln een der keurige zalen de gezamenlijke maaltyd werd gebruikt. ZEILEN. DE HOLLAND-WEEK. In het afgelopen weekeinde werd op de Loosdrechtse Plassen het tweede ge deelte van de traditionele Holland-week gehouden, georganiseerd door de Ko- ninkiyke Watersportvereniging „Loos- drecht". De wedstruden op Zondag werden wegens het stormweer afge last. De uitslagen luiden: Vry buiterklasse: Vrijdag: 1. Marodeur 5 (J. Iskoot), tevens winnaar hoofdprys. Zaterdag: 1. Bliksem (Galekop). Valkenklasse A: Vrijdag, Zaterdag en hoofdprijs: 1. t Spul (Kirkenier). Internationale 12 M2. klasse: Vry dag: 1. Mustang (Kraan). Zaterdag: 1. Flash (Pierrot). Hoofdprys: Piasjager (Laagwater). Olympiajollen A: Vrijdag: 1. Flossie (Lesage). Zaterdag: 1. Magneet (Willems) te vens hoofdprys. 16 M2. Eenheidsklasse A: Vry dag: 1. Swallow II (Bakker Dzn.) tevens hoofdprijs. Zaterdag: 1. Nix (Van Harten). Pampusklasse (zonder buzeilen):* Vrij dg: 1. Alk (Volker Jr.). Zaterdag: 1. Zuiderkruis (Roepel Jr.X tevens hoofdprijs. B.M.-klasse: Vrijdag, Zaterdag en hoofdprys: 1. Daisy (Verhagen). Internationale 12-voetsjollenklasse A: Vry dag: 1. Piraat (Keyser). Zaterdag en hoofdprijs: 1. Mistral (Hageman). 16 M2. toerklasse Vry dag, Zaterdag en Hoofdprijs: 1. Liberté (Ten Herkei). Vrijheidsklasse Vrijdag, Zaterdag en Hoofdprys: 1. Boeki (Boeschoten). SCHAKEN. DE JUBILEUMWEDSTRIJDEN K.N.S.B. Zaterdagochtend won mevr. Heems kerk ook de tweede party van haar match tegen mevr. Roodzant om het dameskampioenschap van Nederland en werden in de hoofdgroep heren in de tweede ronde de volgende uitslagen ver kregen: Dr StumpersGroeneveld 10, BuntKok 01. De partyen mr Mulder —Visser en GrapperhausBaay werden beide afgebroken. Des middags recipeerde het hoofdbe stuur in ,3oschlust". Een schat van bloemen, een stroom schriftelijke en mondelinge gelukwensen en een zeer ge animeerde stemming onder de talrijke aanwezigen waren de bewyzen, dat de 75-jarige K.NBJB. nog geenszins ouder- domsverschynselen toont en integen deel met het klimmen der jaren jeug diger schynt te worden! Dr Euwe, die juist naar Engeland is vertrokken om daar in een tournooi mee te spelen, zond een harteiyke brief, de Indische schaakvrienden bleken hun „bakermat" evenmin vergeten, kortom te veel om op te noemen Wy vermelden daarom nog slechts, dat de Leidse Schaakbond vertegenwoordigd was door de heren Leenheer en Galjaard, het erelid Bos scha zun vele oude schaakvrienden ook weer eens kwam begroeten en dat ver schillende Leidse verenigingen, w.o. L.S.G., Philidor. Vriendenschaar en de Noordwykse S.C, „Daniël Noteboom" van hun belangstelling biyk gaven. HENGELSPORT HENGELAARSVER. „ONS GENOEGEN' (Alphen) Ondanks het ongure weer heeft de hengelaarsverenigng „Ons Genoegen" de voor Zondagmorgen vastgestelde wed strijd laten doorgaan. De wind was bü- zonder sterk, waardoor de golven in het Aarkanaal een ongekende hoogte bereik ten. Voor de tweede helft van deze wed- stryd werd besloten in rustiger water te gaan inleggen, n.l. de Kromme Aar. Na 2 maal uur vissen werd de volgende uitslag verkregen: 1. P. van Veen; 2. A. C. v. d. Hoek Sr.; 3. L. Houweling; 4. L, Janssen; 5. L. Vonk; 6. H. Binnen- kamp; 7. J. Otte; 8. S. v .d. Hoek; 9. A. Bloos; 10. A. C. v. d. Hoek Jr; 11. J. Bloos Jr. DUIVENSPORT. 1 „HET OOSTEN" (LEIDEN). Ned. Bond v. Zaterdagvliegers. Op 7 Aug. hield bovengenoemde ver eniging een wedvlucht met jonge dui ven vanaf Gembloux plm. 179 km. De duiven werden gelost te 12.00 uur. de eerste duif werd geconstateerd te 2.9.44 uur; de laatste prüswinnende vogel te 2.25.43 uur- De uitslag luidt: 1, 2 H. Kettenis; 3, 5 A. Singellng; 4, 6 B. Groenendyk, 7, 8, 10 Boekkooi; 9. Alting. OM DE DOCOS-SUPPORTERSBEKER. Het gesloten seizoen is byna ten einde. Langzamerhand worden de elf tallen voor de nieuwe competitie samen gesteld. Wat zullen de Leidse clubs in deze competitie presteren? Op het DOCOS-terrein vindt Zondag a.s. de eerste wapenschouw plaats. De eerste elftallen van LFC, Rooden- burg, ASC, LDWS, Lugdunum en een combinatie van UVS en DOCOS zullen dan om de DOCOS-supportersbeker spelen De wedstruden vangen te 12.00 uur aan. De krant voor iedereen

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 6