L Nel van Vliet zwom weer in recordtijd „De Bataven" organiseerden nationale juniorenkampioenschappen Uw Heineken's Meneer! F AT ALE-IN JECTIE DURO MAANDAG 2 AUGUSTUS Nederlandse zwemsters hadden fortuinlijke dag. De tweede zwemdag is voor ons land een zeer fortuinlijke geworden. De drie •choolslagzwemsters en de twee overgebleven borstcrawlzwemsters plaatsten zich in de finale, terwijl onze grote favoriete. Nel van Vliet wederom het Olym pische record op de 200 meter schoolslag verbeterde. Twee gouden plakken en twee nieuwe Olympische records voor V. S. Nel van Vliet zwom bijzonder mooi. Aanvankelijk lag zy een klein beetje achter op de Hongaarse Novaak, maar met nog 50 meter voor de boeg zette Nel er een geweldige spurt in, die de Hongaarse op geen stukken na kon bijhouden. Voor Nel werd 2 min. 58 sec. afgedrukt. Novaak noteerde 3 min. 1 sec. In dezelfde serie zwom ook Tony Hom, die het niet verder dan tot de vierde plaats kon brengen. Haar tijd van 3 min. 5.7 sec. was echter voldoende om haar als snelste vierde een plaatsje ln de eindstrijd te bezorgen, waarin ook Janny de Groot zich klasseerde. Irma Schuhmacher en Marie Louise Vaessen toonden zich goede vechtsters en plaatsten zich met de Deense zwem sters Andersen, Nathansen en Harup, de Amerikaanse Ann Curtiss en de Zweedse meisjes Fredin en Ahlgren in de finale 100 meter borstcrawl. De Hol landse meisjes werden in haar serie resp. drie en twee. Grete Andersen, De- nemarkens jongste zwemster evenaarde met 1 min. 5.9 sec. de Olympische re cordtijd van Rie Mastenbroek. AMERIKAANSE HEGEMONIE BIJ 6CHOONSPRINGEN VAN 3 M. PLANK Het was een genoegen de Amerikaan se schoonspringers gade te slaan. Har lan was zowel met de verplichte als met de vrije sprongen een klasse apart en werd volkomen verdiend Olympisch kampioen. Ook de tweede en derde Nederland's grootste waterpolo-overwinning DOELMAN SALOMONS KREEG SLECHTS EEN SCHOT TE VERWERKEN. De 140 overwinning, die ons water- poloteam Zaterdagmiddag in het prachtige open bad te Finchlcy op het Chileense zevental behaalde, is de grootste, die onze ploeg ooit in een internationale wedstrijd heeft ge boekt. De Hollandse Jongens waren in het helderblauwe water, dat onder de war me zon spiegelde, in hun element. Zij waren enkele klassen sterker dan de Chilenen, die er eenvoudig niet aan te pas kwamen. Als illustratie daarvan mag worden aangehaald, dat doelman Salomons gedurende de gehele wed strijd slechts één schot te verwerken kreeg, dat hij bovendien nog naast het doel opving. Midvoor Van Feggelen behoefde zelfs niet eens veel uit te voeren. Braasem deed het dikwijls op zijn eentje. De go als werden gescoord door linksbuiten JSmol (5), aanvoerder Braasem (4), rechtsbuiten Ruimschotel (2), Van Feg gelen (2) en linksback Korevaar (1). De rust was ingegaan met 7—0. Door dit resultaat is ons land in groep C met een doelpunten gemiddel de van 2o1 als eerste geëindigd en heeft zich dus geplaatst voor de tweede ronde. HANNIE TERMEULEN NIET OP DE 400 METER BORSTCRAWL. Naar het ANP verneemt heeft men be sloten om de voorlopige inschrijving van Hannie Termeulen op de 400 meter borstcrawl ln te trekken, ten einde haar geheel te sparen voor de 4 x 100 Meter estafette, in welk nummer de Neder landse ploeg een uitstekende kans maakt voor een der prijzen. Het Nederlands zevental speelt heden middag in Finohley tegen Spanje. Ne derland is ingedeeld voor de tweede ron de met India en Spanje. Van India werd reeds met 121 gewonnen in de eerste ronde en dit resultaat blijft tellen voor de tweede ronde. Het zevental zal eerst kort voor de wedstrijd worden samenge steld. plaats werd door een Amerikaan inge nomen. De hegemonie van de V.S. op dit nummer is niet te breken. Immers sinds 1920 behaalde een bewoner van de nieuwe wereld de Olympische titel. De jongste deelnemer was de dertien jarige Mund uit Chili. Zijn vader was een Duits springer, doch emigreerde naar Zuid-Amerika Waarschijnlijk door eerzucht gedre ven, was dit knaapje thans in Wembley met zijn vader, doch kwam op de laatste plaats terecht. De 100 meter borstcrawl zwemmer Ris zorgde voor een tweede gouden me daille voor Amerika. Zijn tijd van 57.3 bleek 0 2 sec. beter te zijn dan het Olympisch record, in 1936 gemaakt door de Japanner Taguchi. Tijdens de finale van dit nummer, waarbij de drie weken geleden ont troonde wereldrecordhouder Jany Frankrijk) genoegen moest nemen met de vijfde plaats, moest zijn verloofde tijdens de wedstrijd door drie man wor den tegengehouden. Het meisje raakte geheel over haar zenuwen, toen zij Jany niet zag winnen en wilde naar hem toe springen. Ten slotte verbeterde de Amerikaan Mac Lane in zijn serie voor de 400 me ter borstcrawl met 4 min 42.2 sec. het Olympische record van zijn landgenoot Jack Medica, die in Berlijn een tijd noteerde van 4 min. 44.5 sec. NED. SCHERMSTERS UITGESCHAKELD. In de eerste ronde van het scherm- tournooi voor dames personeel heeft An nie Secreve zich niet kunnen plaatsen. Jammer is het, dat zij door haar ner- veusiteit verschillende partijen verloor. Zij won twee partijen, nl. tegen de Mexi caanse Boudesoque (04) en tegen Schwindt (België) eveneens met 04; van Garilhe verloor zy met 40, van Camber met 41, van Filz met 42 en van Laohmann met 40. Voor de tweede ronde hebben zloh ge plaatst: 1. Lachmann (Denemarken) met zes overw.; 2. Garilhe (Frankrijk) met vijf overw.; 3. Camber (Italië) met drie overw. en 4. Filz (Oostenrijk) met drie overw. De tweede Nederlandse deelneemster aan de wedstrijden voor dames op floret werd eveneens in de eerste ronde uitge schakeld. Mary MeyerVan der Sluis behaalde twee overwinningen, één tegen de Ierse Dermody (04) en één tegen de Poolse Nawrooka (14). Van Cerra verloor zij met 41, van Kun met 42, van Kluepfer met 43 en van Olsen met 40. De vier schermsters, die in deze poule overgingen naar de volgende ronde, zijn: 1. Cerra (V.S.), vijf gew. partijen; 2. Kun (Hongarije) 4 gew. partijen; 3. Kluepfel (Zwitserland) 4 gew. partijen; 4. Olsen (Denemarken) 3 gew. partijen. De damesploeg der Nederlanders is dus thans geheel uitgeschakeld. HET POLSSTOKHOOGSPRINGEN. Door het behalen van een hoogte van 4 meter of meer plaatsten zich van de eerste groep in het nummer polsstok hoogspringen de volgende athleten zich ln de finale: Barbosa (Porto Rico), Goel- lers (Zweden), Kaas (Noorwegen), Ka- taja (Finland) en Lindberg (Zweden). VERDERE OLYMPISCHE UITSLAGEN Waterpolo: HongarijeEgypte 5—2. Z.-SlaviëItalië 24 (o.p. Z. Slavië). SpanjeZwitserland 51. FrankrijkGriekenland 71. BelgiëAmerika 44. Hongarije—Engeland 11—2 V oetbal Zuid-SlaviëLuxemburg 61 EgypteDenemarken 1—3. Frankrijk—India 2—1. Hockey DenemarkenFrankrijk 2—2. EngelandZwitserland 00. DE TWEEDE ATHLETIEKDAG. Drie gouden medailles voor Amerika DILLARD WON DE 100 METER. De Amerikaanse athleten wonnen op de eerste dag van het Olympische Athletiek-tournooi geen enkele titel, immers het hoogspringen was door de Australiër Winter, de 10.000 meter door de Tsjech Zalopek en het dis cuswerpen dames door de Franse werpster Ostermeyer gewonnen; maar op de tweede dag namen de Yankees revanche door van de vijf titels er drie te winnen. Steele veroverde een gouden plak bij het verspringen, Dillard won de 100 meter in 10.3 sec, en Cochran zegevierde op de 400 horden, de laatste in de nieu we Olympische recordtijd van 51.1 sec. Zweden won de eerste titel met Ljung- gren in het nummer 50 K.M. snelwan delen, terwijl, zoals te verwachten viel, Nemeth de Hongaarse krachtmens, zijn concurrenten bij het kogelslingeren de baas was met een fraaie worp van 56.07 meter; enkele decimeters beneden het Olympisch record. Ten slotte won het gezellige dikkertje Baume bij de dames een Olympische titel in het nummer speerwerpen, al weer met een nieuw Olympisch record, van 45 57 meter. De eerste drie plaatsen op het sprint- nummer werden door niet-Europeanen bezet, wel een bewijs, dat de andere werelddelen, in het bijzonder Amerika over beter materiaal beschikken dan het oude Europa. Indrukwekkend was het lopen van Dillard en de 31-jarige Ewell, die onlangs nog het wereldre cord van 10.2 sec. had geëvenaard. Met een schitterende start slaagden beiden er in direct een kleine voorsprong te nemen, terwijl Patton, de derde hoop van de Verenigde Staten, door een langzame start iets was achterop ge raakt. Een tijdverlies, dat hij niet meer kon goedmaken. En toch maakte het lopen van Dillard en Ewell op ons niet die overweldigende indruk van Owens en Netcalfe van 1936. Hier in het. Wembley Stadion zagen wij sprinters van extra klasse, maar Jesse Owens en Ralph Netcalfe waren lopers met phenomenale kwaliteiten. Zo ging het ook met het verspringen, want Steele haalde de acht meter niet 7.825), terwijl Owens er meer dan drie decimeter over heen was gekomen. Wel iswaar blesseerde Steele zich bij de tweede sprong van de finale aan zijn enkel, maar niettemin kregen wij toch de indruk, dat hij niet van die aparte klasse was als zijn landgenoot Owens, 12 jaar geleden. De lange Cochran won overtuigend de 400 meter horden. Soe pel gleed de Amerikaan over de horden, zijn passen tussen de horden waren zeer gelijkmatig. Springen en lopen bleken één vloeiende beweging te zijn en het rhythme liet niets te wensen over. Het behoefde geen verwondering te wekken, dat Cochran er in slaagde het Olympische record van zijn landgenoot Hardin, welke record op 52 seconden stond, te verbeteren en met vele tienden van seconden nog wel. Zijn tijd was 51.1 sec. Twee nieuwe Nederlandse jeugdrecords De R.K.A.V. „De* Bataven" organi seerde gisteren op zeer verdienstelij ke wijze op de sintelbaan in de Leidse Hout de Nederlandse junioren-kam pioenschappen. Wedstrijden, waarop enkele zeer goede prestaties geleverd werden. Zo verbeterde de Celebes- athleet Pieters het sinds 1940 op naam van wijlen Spree staande 100 meter record met 0.1 sec. en bracht de Sisuman Fikkert het discus-record van 42.09 meter op 42.58 meter. Pieters vestigde zijn record in de halve finale, toen hij voor de 100 meter 11 sec. nodig had, doch werd in de eind strijd verrassend verslagen door Jansen van Gouda, een jongeman, die over een verbazend snelle start beschikt en die in de bewuste beslissing zo snel weg w-as, dat Pieters hem niet meer te pak ken kon krijgen. Wel had de baan geen meter langer moeten zijn, want de Gouwenaar finishte slechts een fractie van een seconde eerder dan de Hage naar. Beide athleten noteerde dezelfde tijd van 11.1 sec. Twee athleten moch ten gisteren tweemaal op het met de Nederlandse vlag versierde erepodium plaats nemen. Een aardig idee, Bata ven! Het waren Kandau van Celebes. die het hoog- en verspringen won en bo vendien als tweede eindigde in het nummer 110 meter horden en Fikkert van Sisu, die over de sterkste arm bij het discus- en speerwerpen bleek te be schikken. Leidse successen vielen bij deze kam pioenschappen helaas niet te memore ren. slechts C. v. Venetiën van Holland behaalde met een derde plaats bij de 110 meter horden een goed resultaat. Buiten de jeugdkampioenschappen vermeldde het programma enkele invi tatienummers voor heren. Wim Nota kwam hier op de 100 meter A weer eens goed voor de dag door in 11 sec. de V. en L.-er Van Nooyen te slaan. Zijn clubgenoot Kips leverde met een vierde plaats eveneens een verdienstelijke prestatie. A. Gieske van de organise rende vereniging verloor het polsstok- hoogspringen van de Rotterdammer Van Wingerden. Beide athleten gingen na afloop van de wedstrijd nog een tijd door en toen sprong Gieske, die in de wedstrijd zelf niet hoger dan 2.90 was gekomen, ineens 3.65 meter, hetgeen tevens een nieuw Leids record beteken de. Vermeldenswaardig is verder de sprong van de V. en L.-athleet Leeu wenhoek van 7.29 meter bij het ver springen voor heren. Voor de overige nummers verwijzen wij naar de uitslagen: Junioren-kampioenschappen 110 M. horden: 1. J. Kuiper, V. en K., 15 4 sec; 2. A. Kandou, Celebes, 15.5 sec; 3. C. v. Venetiën, Holland, 16.4 sec. 800 M.: 1. J. Rem (Lycurgus) 2.3.8; 2. S. Smedinga (V. en K.) 2.5 5; 3. A. Ot- ten (Tubantia) 2.5.8. Verspringen: 1. T. Kandau (Celebes) 6.56; 2. E. Koldenhof (AV '34) 6.43; 3. R. v. Eyken (Trekv.) 6.35. Hoogspringen: 1. T. Kandau (Cele- Ingezonden Mededeling J)e FEUILLETON door Q. PATRICK. .(Vertaald uit het Engels). 6) Ik geloof, dat het beter is, dat ik wacht, totdat ik geroepen word. Het is één van mijn taken, om de operatie zaal altijd klaar te hebben voor een spoedgeval, dat misschien binnen komt. Je kunt nooit weten, wanneer men deze nodig heeft. Rona rilde even. Het is nogal beroerd, om daar te moeten wer ken, nu de chef dood is. Maar ik geloof, dat de ziekenhuisroutine maar vóór moet gaan. Hugh Ellsworth keek haar een ogen blik met iets van geamuseerde bewon dering aan. Impulsief greep hij haar hand en drukte die even. Flink zo, meisje. Je zult je hierdoor niet laten neerdrukken, wel? Ondanks de doorgestane schrikt was Rona zich zeer bewust van de warme sterkte van zyn vingers. Het was wel een beetje ontstellend, om te bemerken, dat zij nog steeds een gewaarwording van opwinding had ln zijn tegenwoor digheid. Zij zei verlegen- Ik kan me heus wel goea houden. Het is voor mij niet erger, dan voor u allen. Een snelle glimlach gleed over het gelaat van de jonge dokter. Ik heb altijd wel gedacht, dat je zowel de moe digste, als de knapste verpleegster in het ziekenhuis was, Rona. Nu weet ik het zeker. Voor zij nog iets zeggen kon, was hij al weg. Het was koud en onplezierig in de lege operatiezaal. Het daglicht ver dween snel. Rona draaide de grote lamp boven de operatietafel op trok een hoge kruk dichterbij en begon werktuigelijk met haar arbeid, het schoonmaken van de instrumenten en het plaatsen daarvan in de sterilisator. De minuten schenen zich lr die grote stille kamer eindeloos te rekken Op een gegeven ogenblik hoorde zij stemmjn ln het bu reau van dr Knudsen Waarschijnlijk een paar manschapDen van haar broer, die op advies van Ellsworth naar boven gezonden waren, om het lunchblad voor analyse mee te nemen. Haar geest die nu weer helder ge noeg was, keerde onwillekeurig terug naar die half-gehoorde twist tussen de chef en Caroline Broderick. Zij deed moeite om zich precies de woorden te herinneren, die de zuster van de chirurg gebruikt had: Natuurlijk is het chantage Maar ik zou me nog liever laten chan teren, dan dat er iets was, dat Linette's geluk in de weg stond. En later had Dr Knudsen gezegd: „Maar je hebt het nu tot mijn pro bleem gemaakt.... Ik zal zorgen, dat deze hele aangelegenheid aan de be stuursvergadering wordt voorgelegd en dat alle gelden aan jou terug gezonden worden Zou dat de verklaring kunnen zijn? Zou iemand inderdaad getracht heb ben, om geld van mevrouw Broderick los te krijgen? En zo ja, had diegeen dan misschien ontdekt, dat Dr Knud sen van plan was hem die middag op de bestuursvergadering aan de kaak te stellen? Had diegeen dat ontdekt en hem daarom vermoord? Mevr. Broderick, die van haar eerste echtgenoot een reusachtig fortuin ge- erfd had, dat hij in zijn handel in pa tentgeneesmiddelen verdiend had, was natuurlijk een aangewezen object voor een poging tot chantage. Maar het had Rona altijd toegeschenen, dat de zuster van de chef met haar sociale ambities en haar vastbeslotenheid, om haar doch ter een adelijke echtgenoot te bezorgen, veel te gierig van aard was, om zich tot slachtoffer te laten maken. En toch.Linette's geluK. Als er één zwakke plek in Caroline Broderick's harde maatschappelijke wa penrusting was, dan was het haar toe wijding voor haar mooie en talentvolle dochter Linette Clint, uit haar eerste huwelijk. Daar was Rona eerst kort ge leden achter gekomen, toen zij ver pleegster bij Linette geweest was, na dat het meisje een kleine operatie had ondergaan. Gedurende de periode van herstel, die Linette ook in het zieken huis doorbracht, was Caroline Brode- rich een voortdurende bedreiging ge weest met haar bijna ieder uur terug kerende bezoeken en haar voortdurende klachten, dat haar dochter niet de ver zorging ontving, waarop zij aanspraak had.' Ja. als Linette's geluk op het spel stond, was het zeer goed aan te nemen, dat mevr. Broderick er alles voor over zou hebben, om dat te redden. Maar chantageLinettein hoeverre stonden die in verband met dat andere feit, dat dr Knudsen ge noemd haddat hy zijn mening aan het bestuur kenbaar zou maken betref fende Mevr. Broderick's donatie? Wat voor donatie? Terwijl haar vingers snel en goed hun werk deden, trachtte zij in de eenzaam heid van de operatiezaal de stukken van die puzzle in elkaar te passen. Plotseling werden de dubbele deuren opengeworpen en Oliver Lord kwam binnen. Onder zijn vurige haardos zag zijn gezicht doodsbleek) Ik dacht altijd, dat chirurgen, narcotiseurs en verpleegsters beschermengelen waren, zei hij bitter. Het schijnt, dat een van ons een engel des doods is. Vanaf het eerste ogenblik, dat zij hem gekend had als een nag groene internist die op een vrij onhandige manier getracht had haar te veroveren, was Oliver Lord geneigd geweest, om alles te dramatiseren. Maar Rona had hem nog nooit zo ontsteld gezien. Waar praat je over, Oliver. Welke drie mensen bedoel je? Wij alle drie. JU en Venner en ik natuurlijk. Ze hebben Knudsen's lunch en die vervloekte koffiekop weten te rug te brengen tot de dieetkeuken. Een en ander werd op een trolley na"r ven gezonden rechtstreeks naar Knud sen's bureau en kwam daar aan even voor hij van zijn ochtend-ronde terug kwam. De buitendeur was gesloten. De enige manier, waarop iemand er bij had kunnen komen, was door de nar cose- of door de waskamer en de enige mensen, die dat hadden kunnen doen, waren jij en ik en Venner. CWordt vervolgd) bes) 1.64: 2. H. NJJkamp (Dav.) 1.64; 3. S. Koster (Min.) 1.59 1500 M.: h J. Mackaay (Celebes) 4.22; 2. J. Goslinga (V. en K.) 4.23.8; 3. T. v. d. Ing (Quick) 4.25.6. Speerwerpen: 1. J. Fikkert (Sisu) 54.72; 2. N. Radiks (Pax) 49.66; 3. H. Nijenhuis (Adv.) 48.59. 100 M.: 1. A. L. Jansen (Gouda) 11.1; 2. W. Pieters (Celebes) 11.1; 3. B. Snel- link (P. Muiier) 11.2. 300 M.: 1. C. Smüdiger (Shot) 37. 2. J. Scherphof (ZAC) 37.1; 3. H. Blan- kesteyn (Trekv.) 37.3. Discuswerpen; 1. J. Fikkert (Sisu) 42.58 M.; 2. De Ruiter (AAC) 40.825 M.; 3. J Kamerbeek <PSV) 36.18 M. Kogelstoten: 1. P. Karis (Swift) 12.23 M.; 2. G. Bakker (Dem) 11.79 M.; 3. J. Fikkert (Sisu) 11.57 M. Uitslagen heren-nummers. Kogelstoten heren A: 1. A. Weller- dieck (Hellas) 12.36 M.; 2. J. Lupinsky (V en L) 11.88 M. 100 M. heren A: 1. W. Nota (Holl.) 11 sec; 2. L. v. Nooyen (V en L) 11.1 sec; 3. G. Jansen (Gouda) 11.1 sec; 4. H. Kips (Holl.) 11.2 sec; 5. A. v. Leeuwen (V en L) 11.3 sec. 3000 M. heren C: 1. A. Bus (Lycurgus) 9.54.4 sec; 2. H. de Bruin (Lycurgus) 9.54.6 sec; 3. J. Drost (DOS) 10.10.4 sec; 4. H. Gout (Siomo) 10.12 sec. Verspringen heren A: 1. A. A. Leeu wenhoek (V en L) 7.29 M. 400 M. heren A: 1. J. Louwerens (V en L) 53.3; 2. L. Zoetemeyer (AA VC) 53.4: 3. G. v. Heerde (ZAC) 53.5; 4. J. Pikart (Holl.) 53.7. 1500 M. heren A: 1. J. Meyborg (Sio mo) 4.12; 2. N. v. Wijngaarden (Suomi) 4.13,6; 3. H. Geuzenbroek (Hrlm) 4.15-2 4 x 100 M. heren: 1. V en L 45.4 sec.; 2. Holland 45.5 sec: 3. Gouda 46 sec. 200 M. horden: 1. A. Adam (Trekv.) 27.2 sec; 2. E Hom (Meteoor) 28.2 sec; 3. Meijborg (V en L) 29.1' sec. PoLsstokhoogspringen A: 1. A. v. Win gerden (Min.) 3.31 M.; 2. A. Gieske (Bat.) 250 M. Olympische estafette: 1. V en L 3.51.8; 2. Gouda 357.8. Sportsplinters De „Motocross des Nations", die vorig jaar voor de eerste maal op het landgoed Duinrell werd verreden, zal dit jaar in België worden gehouden. De gisteren in Antwerpen gespeelde interland honkbalwedstrijd BelgiëNe derland eindigde in een 141 overwin ning voor onze landgenoten. Hans van Swol sloeg gisteren in het open tournooi van de Bussumse ten nisvereniging het Spieghel Ivor Rinkel met 62, 26, 63. Arie van Vliet won Zondag te Ko penhagen de Grand Prix van Kopenha gen voor de Belg Scherens. „De gouden fiets", de hoofdprijs van de gisteren op de sintelbaan van het Hilversumse Sportpark gehouden wielerwedstrijden werd gewonnen door de Amsterdammer Sieveking. De Amsterdammer Lakeman won de 120 km. van Hoogerheide voor de Roosendaler Van As. Generaal Svoboda, de Tsjeoho-Slo- waakse minister van defensie, heeft Zondag de Olympische recordihouder op de 10.000 meter, Zatopek, tot eerste lui tenant benoemd. Ingezonden Mededeling MIJNHARD T" bij huid verbranding 12). Wonder boven wondei kwamen Joris en Billy Bulk er beiden goed af. (schur ken hebben dikwijls geluk). Enigszins gehavend kropen ze uit het wrak van de gestolen auto en keken om zien heen. „Zoals ik bereids opmerkte", zei Joris Goedbloed, „is dit mijn eerste ongeluk. Inderdaad heb ik nog nimmer malheur gehad. Enfin, één keer moet de eerste zijn, nietwaar? Doch halt! We hebben geluk, waarde heer Bulk! Daar nadert een vrachtauto! Steekt Uw duim om hoog en laat ons trachten mee te rij den!" De beide bandieten schaarden zich langs de kant van de weg en sta ken vragend hun duimen op. En daar dc chauffeur een vriendelijk iemand was, die in deze verlaten streek zijn huip met wilde weigeren, acopte hy glimlachend. „Stap er maar in!" zei hy. „Jullie mogen meerijden!" Joris Goedbloed en Billy Bulk lieten zich dat geen twee keer zeggen. Ze klommen op de laadbak en toen zagen ze.... maar stop! Morgen verder Courses Duindigt De uitslagen van de Zaterdag en Zon dag gehouden draveryen te Duindigt luiden Zaterdag. Draveryen: Judge Scott- prijs, afstand 2100 M. (eerste afdeling) 1. Luxor (mej. Goedhart), tyd 3.12.8 (1595); 2. Koning Axkit (T. Slikker). Tweede afdeling: 1. Kentucky King (H. de Vries), tyd 3.15.8 (155); 2. Moun- tenier (W. H. Geersen) Jonkerprys, afstand 1200 M., draverij van meet voor 2-jarige hengsten: 1. Nar- ciso II (A. J. Siderius), tyd 1-58.8 (1,39); 2. Narclso G (W. H. Geersen). Joffeiprijs, afstand 1200 M., draverij van meet voor 2-jarige Nederlandse mer- riën: 1. Nikosa (W. H Geersen) tijd 1.54.8 (155.7)2. Nora Major (F. A. Bos veld). Maatschappij Zeebad Soheveningen- prys, afstand 2540 M.: 1. Junoschka (M. Vergay) tijd 3.40 (1.25.9)2. Karnac (J. de Vlieger). Rennen: Beker der amateurryders, af stand 2400 M 1. Brown Hope (J. M. A. Leekkers) tyd 2.465 2. Majesto (A. G. Selens) Zondag. Draverijen: Krylati-prys. Af stand 2100 M. Ie afdeling: 1. Memnon (W. H. Geersen), tyd 3.09.4 (1.31.9); 2. Laetare A (J. Wagenaar). 2e afdeling: 1. Lepelaar S (B. Bolwyn) tyd 3.14.2 (1.32.5); 2. Lord Heny (J. de Vlieger) 3. Kerrigan-prys. Afstand: 1200 M. 1. New Spencer (W. H. Geersen) tijd 2.02 (1.41.7); 2. Noordlooper 'C. P. Neyens). 4. Productendravery N. Afstand 1200 M.: 1. Nikosa (W. H. Geersen) tyd 1.555 (1.36); 2. Nita K (W. Leeuwenkamp). 5. Karabin-prys. Afstand: 1540 M. Heat internationaal. 1. Luxor (P. Smit) tyd 2.11.4 (1.26.4); 2. Karnac (J. de Vlie ger). Rennen: 6. Zomerprys. Afstand: 2100 M. 1. Brinio (A. W. van Dyk), tyd 2.21; 2. Miss Winki (H. Pye). 7. De Haagse Ooievaarprys. Afstand: 2100 M. 1. Etoile du Nord (H. J. v. d. Kraats) tyd 2.19; 2, Brown Hope (J. van Yperen). 8. Jeugd-prys. Afstand: 1100 M. 1. Qualissa (H. Pye) tyd 1.11.4; 2. Con stance (H. J. v. d. Kraats). KAMPIOENSWEDSTRIJDEN STREEKVERBAND „GOUDA" Het Streekverband „Gouda" hield Za terdag de Kampioens-Streekwedstryden voor Individuele Dressuur en Springen. De organisatie, in handen van het be stuur der Alphense Ruiters, was af. Hieronder laten wy de gedetailleerde uitslagen volgen: Ind klasse N. A. Manege: 1 D Baze 6.82, Eendracht Ruiters; 2 Joh. Lekker- kerk 6.44, paard Prins. Eendracht Rui ters; 3. D. C. Vergeer 6,5, paard Jet, Atohense Ruiters. Ind. klasse N. B. Manege: 1. K. Ver geer 6 74, paard Ida, Boreftse Ruiters; 2. H. Vergeer 6,57, paard Margriet. Al phense Ruiters. Ind. klasse B.: 1. J. Boer 7 p.. paard Kista. Boreftse Ruiters: 2. J Burger 6.82 paard Victor Gouda Voonrt; 5. Mevr Stigter-Den Hertog 6 35 Hilda III Al phense Ruiters. Springen klasse N: 1. T. v. d. Broek, Paard Dick, Alphense Ruiters: 2. P Vis ser, paard Gonny, Meer en Drecht. ATHLETIEK. NATIONALE DAMES B-KAMPIOENSCHAPPEN. Gistermiddag werden op de Laan van Poot door de H.A.V. „De Zwaluwen" de nationale dames-B en meisjes kampi oenschappen georganiseerd. De beste resultaten werden behaald door mej. W Nab vap de vereniging P. Muiier, die het Nederlands record op de 80 M. meisjes evenaarde in 105 sec. en door mei. R. Hoogendonk van Snot, die het discuswerpen won met 32.08 M., wat een nieuw Z.-Hollands record betekende. Met een sprong van 1.45 meter won mej. J. v. Leeuwen van het Leidse Sportief het nummer hoog springen meisjes, terwyl mej. P. Veld hoven zich met een worn van 30.21 me ter tweede klasseerde bii het discuswer- nen. Süortief bezette achter het Haagse Shot de tweede plaats in het nummer 4 x 80 m. meisjes A. HENGELSPORT. Visclub „Van Wijk" legde Zaterdag in te Oude Wetering. Er werd om door verscheidene firma's uitgeloofde prijzen gevist en de volgende gelukkigen gin gen daarmee naar huis: le prijs J. Willemsen (met extra prijs). 2e prijs C. Willemsen; 3e prijs IJzer man; 4e prys W. v. Putten (met extra pry's); 5e prys A. Meyer: 6e prys H. v Duuren; 7e pry's K. Boelee (met extra prijs); 8e prys W. Laman; 9e prijs P. Plezier (met extra prijs): 10e prys W. Holwerda; lie prys H. Ruitenbeek. ALPHIA WINT OPNIEUW VAN ALPHENSE BOYS. In de serie-wedstryden om het kam pioenschap van Alphen heeft Alphia ook de thuiswedstryd tegen de Alphense Boys gewonnen. Het is overigens voor de Heulbewoners een gemakkelijk dagje geworden, daar de Boys met een zeer zwak elftal in het veld kwamen. Hier door kon van een werkelyke kracht meting dan ook niet meer gesproken worden. De wedstrijd eindigde in een 41 overwinning voor Alphia. ARC heeft nu de leiding met 6 punten, Al phia heeft 4 punten, terwyl Alphense Boys geen enkele punt behaald heeft. MOTORSPORT. De Belgen wonnen op Duinrell ENGELSEN VONDEN PARCOURS TE SLECHT. Er viel Zaterdagmiddag tydens de internationale terreinwedstrijden op het landgoed „Duinrell" te Wassenaar weer van uitstekende motorsport te genieten. Ruim 10.000 toeschouwen: zagen door een stofgordijn de titanenstrijd van de Nederlander A. H. Rietman op Match less tegen de Belg F. Thomas. In de eerste manche wist Rietman te profi teren van een kleine motorstoring, waarmee de Belg sukkelde. In de 2de manche reed Thomas in een uitstekende styi, een gewonnen race. De Engelse ploeg, die in de eerste manche een ma tige indruk maakte, kwam voor het tweede deel niet aan de start en gaf te kennen, dat het parcours hun te slecht was. In het algemeen landenklassement werd België winnaar met de ryders F. Thomas, C. Dom en A. v. Hoven in de totaaltijd van 2 urn- 3 min. 11,7 sec. De overige uitslagen luiden: 125 cc. seniorenklasse, 10 ronden, is 25 km.: 1. v. d. Mispel (Driebergen) op Eysink, tyd 44.03.6; 2. Renooy (Soest) op Eysink; 3. Wierda (Amsterdam) op DMF. 250 cc. seniorenklasse, 10 ronden, is 25 km.: 1. Lent. Maasland, op Eyrick 40.4.94 sec.; 2. Den Haan, Strijen. op Velocette; 3. v. Breukelen, Soesterberg, op Velocette. Internationalenrace: le manche (8 ronden, 20 km)1. Rietman, Doetin- chem, op Mitchless, 500 cc. 29,45.2; 2. Thomas, België, op Triumph, 500 cc. 30.15.8: 3. Jansema, Hengelo, op Match less. 500 cc. 31.04.2. 2e manche: 1. Thomas, tijd 2959,4; 2. Rietman 30.13 8; 3. Dom 3151.4. Totaal uitslag individueel: 1. Thomas (België) 59 min. 59 sec.; 2. Rietman (Doetinchem) 1 uur 25 2 sec.: 3. Dom (België) 1 uur 2 min. 56.5 sec Uitslag landenteams: 1. België A, to- taaltyd 2 uur 3 min. 11,7 sec 2. Ne derland A: tyd 2 uur 3 min. 45 sec.; 3. België B. Seniores 350 cc., 10 ronden. 25 km.: I. Elbersen. Soesterberg, oo Matchless, 41 min. 35.2 sec.; 2. De Haas. Amers foort. np Matchless. 41 min. 40.4 sec 3. Jonkers. Valkenswaard, op Triumph, 41 min 45,2 sec. WIELRENNEN DE INSCHRIJVINGEN VOOR DE A.S. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Voor de wereldkampioenschappen wiel rennen. welke van 21 t/m 29 Augustus te Amsterdam en Valkenburg worden gehouden, hebben de volgende landen IngeschrevenNoorwegen Oostenrijk, Denemarken. Polen, Zweden. Luxem burg. Zwitserland, Amerika. Tsjecho- Slowakiie. Turkiie, China. Joego-Slavië, Hongarije, Italië. Australië, België, Frankrijk en Engeland. „SWIFT-COMBINATIE" De avondwedstryd over 54 K.M. bracht Jac. de Groot met R. Riethoven en Rysbergen de meeste punten. De sterke Bouthoorn verrast te vriend en vijand door het laatste klassement te winnen. De overige renners hadden door pech en kleine achterstand opge lopen. In de B-klasse wist H. Knopperts als eerste te eindigen, met als goede tweede Jan v. Hoven. C-klasse: 1. Vermeulen; 2. Nleuwen- burg; 3. J. Kruit. Voor de competitie werd 90 KM. ge reden. Door de bar slechte weg waren er veel lekke banden en moesten ver schillende renners door gebrek aan deze urgente artikelen de stryd staken. De uit-slag werd hier: 1. Bouthoorn, die met Rysbergen weg was. In de laat ste ronde kreeg laatstgenoemde echter een lekke band, maar wist toch op een gewone fiets nog 2e te worden. 3. J. Riethoven Az., 4. R. Riethoven. B-klasse: 1. Hans Knopperts met op een halve minuut B. Kruit; 3. Wallet; 4. H Vos; 5. Tomassen; 6 Brugman. C-klasse: -. D. Nieuwenburg; 2. A. Vermeulen. Het ligt ln de bedoeling van de sportcommlssie een 5e wedstryd in te lassen. WATERSPORT. DE PA VILLON D'OR DEELNEMERS OP DE KAAG. Zaterdagmorgen hebben de deelne mers aan de internationale kruistocht voor motorboten „De Pavilion d'Or" Den Haag verlaten, om een bezoek te brengen aan de Kagerplassen. De eerste motorboten arriveerden ongeveer te II.30 uur, maar ook om 3 uur kwamen nog deelnemers de Kaag opvaren Een 40-tal hadden ligplaats gekozen in de Baarsenkom, maar ook in de Eenden kooi waren ze te vinden. De overigen hadden zich meer verspreid. Zondag middag om 2 uur vertrokken de deelne mers naar Aalsmeer, waar vandaag een bezoek werd gebracht aan de bloemen veiling.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 6