IVOROL PANDA EN HET GOUDVELD UKSJI wwtai xjwhvijai&GjaA. JFat er in Indië gebeurt Dag van beslissingen op de Kaag Uw fiirió^Uw Radio-programma WOENSDAG 21 TÜLI Dr Beel bracht tussentijds rapport uit. Minister-president <k Beel heeft gis teravond in het Paleis Soestdijk aan te Prinses-Regentes een tussentijds Support uitgebracht in verband met de kabinetsformatie. Verenigde vergadering Eerste en Tweede Kamer. De beide Kamers der Staten-Gene- raal zullen op Zaterdag 24 Juli a.s. in Verenigde Vergadering om 14.45 uur in het gebouw, der Tweede Kamer bij eenkomen. HANDDOEKEN VOOR KANTOREN *EN FABRIEKEN. Voor kantoren, bedrijven en fabrie ken zal de gelegenheid opengesteld worden, om handdoeken aan te vra gen. Aan kantoren zullen .zes textiel punten (reoht gevende op het kopen van twee handdoeken) worden toege wezen voor de eerste vijf personen, en drie punten voor eike vijf personen meer. Aan bedrijven en fabrieken kun nen negen punten (recht gevende op htt kopen van drie handdoeken) toe gewezen worden voor elke vijf perso nen. Noord- Atlantisch verdedigingsblok in wording V. ST. EN CANADA IN MILITAIRE COMMISSIE. De Verenigde Staten en Canada hebben een uitnodiging aanvaard om toe te treden tot de militaire commis sie van de West-Europese Unie. De Amerikaanse vertegenwoordigers, die binnenkort in Londen worden ver wacht, zullen de Europese militaire des kundigen, die daar reeds in vergadering bijeen zijn, ter zijde staan bi) de voorbe reiding van plannen ter bescherming van West-Europa* bij een eventuele aan val. In officiële kringen te Washington verklaart men, dat deze vertegenwoor digers technisch slechts „waarnemers" zijn, daar Amerika geen lid is van de West-Europese Unie. Niettemin wordt het besluit in diplo matieke kringen te Londen beschouwd als een teken, dat het zogenaamde „Noordatlantische verdedigingsblok" thans in wording is en dat de mogend heden van de West-Europese Unie thans verzekerd kunnen zijn van substantiële militaire hulp van overzee. Men meent, dat hel zenden van de Amerikaanse en Canadese waarnemers het resultaat is van de kortelings te Washington gehouden defensiebespre kingen der zeven mogendheden en van de Franse peilingen naar de juiste om vang van de militaire hulp, welke West- Europa van de Verenigde Staten zou kunnen verwachten. De militaire commissie van de West- Europese Unie komt wekelijks onder strikte geheimhouding te Londen bijeen. HET TROCES TEGEN EMMY GOERING. Emmy Gcering, weduwe van veld maarschalk Goering, heeft voor een z ui veringsrechtbank verklaard, dat zij haar echtgenoot lief had en zou lief hebben tot haar dood. Zij verklaarde, dat zfj nimmer verzocht had om lid te mogen worden van de Nazi-partij. Na haar huwelijk was haar echter mede gedeeld, dat Hitier haar een lidmaat schapskaart van de partij had toege kend. Zij kon zich niet meer goed hou den toen een getuige verklaarde, dat zij een Joodse vrouwelijke arts van de gaskamer van Auschwitz had gered. DE DOODSTRAF IN ENGELAND. Het Britse Hogerhuis, waarin de con servatieven in de meerderheid zijn, heeft het compromis-voorstel van de regering betreffende de doodstraf door de strop verworpen Volgens het ver worpen ivoorstel zou voor sommige ge vallen van moord de doodstraf en voor andere levenslange gevangenisstraf ge geven kunnen worden. Het voorstel werd verworpen met 99 tegen 19 stem men. Men verwacht, dat de regering nu de betroffen clausule van de nieu we strafwet zal laten vervallen en tij dens een volgende zitting als afzonder lijk wetsvoorstel zal Indienen. Bevin ontving Nederlandse vakverenigingsleiders. Onmiddellijk nadat de Haagse confe rentie geëindigd was. ontving minister Bevin op de Britse ambassade de he ren E. Kupers- van het NW, M. Rup- pert van het Chr. Nat. Vakverbond, A. C de Bruyn van de Ned. Kath Arbei dersbeweging en B- Kievit van de Ned. Transportarbeidersbond Bevin toonde in 't bijzonder belang stelling voor de ontwikkeling van de vakverenigingsbeweging in ons land en toonde zich zeer verheugd over de grote samenwerking tussen de Neder landse vakbonden, die hen in staat ptelt de spreekbuis te zijn van een groot deel der Nederlandse arbeiders op het gebied der nationale politiek. Ontwerp Wederopbouw-wet in voorbereiding. Er is thans een ontwerp-wederop- bouwwet in voorbereiding, waarbij de de centralisatie van de wederopbouwinstel- lingen zal worden geregeld. De provin ciale besturen zullen hierdoor meer dan tot dusverre het geval was, invloed krij gen op beslissingen inzake herbouw- kwesties. Eerstdaags zullen de provinciale be sturen advies uitbrengen aan de Mi nister van Wederopbouw over het on derhavige wetsontwerp. NOG GEEN BESLISSING OVER AFSCHAFFING KEUZEBON, VERMICELLI EN GEBAK. In de loop van dit jaar hebben de hulp uit de V,S. op grond van het plan- Marshall. de verbeterde graantoewijzin gen, alsmede de goede oogstvooruitzich- ten op het Noordelijk halfrond er toe bijgedragen de onzekerheid, welke in het najaar van 1947 de overheid met stij gende zorg vervulde ten aandien van de broodgraanpositie van ons land. goed deels te doen wijken, aldus deelt het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening mede. In deze omstandigheid is aanleiding gevonden, de mogelijkheid van afschaf fing der keuzebon voor vermicelli en gebak in overweging te nemen. Een beslissing is echter nog niet ge nomen, zomin ten aanzien der herzie ning als van de datum. De thans geldende bepalingen, blij ven dus voorhands volledig van kracht. BLOEMISTEN KONDEN TEVREDEN ZIJN. Maar eerste teruggang kondigt zich aan Het jaarverslag der V«r. „Groep bloemist er-ij uit de. Nederlandse Tuin- bouwraad", uitgebracht op de jaarver gadering te Apeldoorn, maakt gewag van de eerste symptomen van terug gang in het bedrijf. Toch was 1947 niet ongunstig en de export nam zelfs sterk toe, wat het gewicht betreft tot het dubbele, wat het bedrag betreft tot het drievoudi ge van het voorafgegane jaar. In to taal ging 405.000 kg, ter waarde van f. 2.813.000, aan snijbloemen naar het buitenland. Het aantal leden, in 1937 200, steeg in 1947 van 2300 tot 2388. De omzet van de aangesloten veilingen liep met ruim een millioen gulden terug tot f. 32.784.700. Voor een bedrag van f. 82.830 werd in 1947 doorgedraaid. Een uitvoerige discussie ontspon zich over het voorstel van' de afd. Den Haag om er bij minister Mansholt op aan te dringen, het teeltrecht weer op 75% terug te brengen. Vele afgevaardigden vreesden n.l, overproductie, doch "an deren wilden, met het oog op de steeds beter wordende exportuitzichten, van geen inkrimping der productie weten.. Besloten werd voorlopig nog geen stap pen te doen. Tenslotte werden de brandstoffen- voorziening en een ontwerpregeling van lonen en arbeidsvoorwaarden voor het bloemkwekersbedrij f besproken. EEN DUWTJE AAN DE AUTO! Paul Hoffman, administrateur van de Eca te Washington, heeft 29 studenten uit verschillende landen van Europa, w.o. Nederland, bij zich ontvangen. De oudste is de Nederlandse student An ton Schrader, die wegens zyn diensten als parachutist, in Nederland aan de ondergrondse beweging bewezen, met de zilveren ster werd gedecoreerd. Hoffman deelde de studenten mee, dat de Amerikaanse hulp aan de lan den van Europa vergeleken kan worden met de hulp, die men aan zijn buurman verleent, wanneer diens auto is blijven steken en* men, na hem een handje te hebben geholpen, weer zijns weegs gaat. AANVARING OP DE SCHELDE. Vrouw van machinist verdronken. Het Zweedse s.s. .Uruguay" (5294 ton) komend uit Antwerpen, is op de échelde ter hoogte van Walsoorden in aanvaring geweest met het Finse m.s. „Ida M", waarvan het achterschip thans onder water is. De bemanning van de „Ida M" be stond uit 10 personen. De vrouw van de eerste machinist Sulone is bij de aanva ring verdronken. De „Ida M" kwam met hout uit Wasa. Ingezonden Mededeling DE TOPKWALITEIT TANDPASTA SIBOLGA, HOOFDSTAD VAN NOORD-SUMATRA. „Antara" verneemt, dat de centrale Republikeinse regering de stad Sibolga (Tapanoeli) als hoofdplaats van de provincie Noord-Sumatra heeft aange wezen. HULDE-ADRES VAN OOST-INDONESIË AAN KONINGIN. De voorlopige volksvertegenwoordiging van Oost-Indonesië heeft bij de sluiting van de laatste zitting tijdens de rege ring van Koningin Wilhelmina een tele gram van hulde aan H. M. gezonden, dat bij acclamatie aangenomen werd en door redevoeringen van alle fractielei ders werd onderstreept. BESPREKING STAATSHOOFDEN EN PREMIERS DER DEELSTATEN. De staatshoofden en premiers van fe derale gebiedsdelen, die in Bandoeng confereerden over de staatkundige her vormingen in Indonesië, zullen, voorzo ver zy thans niet op Java zijn, weder om naar Java komen om Maandag te Batavia besprekingen te voeren met le den van de voorlopige federale regering In deze bijeenkomst zal de betekenis van de verschillende punten van de resolutie van Bandoeng worden be sproken. LEIDEN—OXFORD. De voetballers komen Zaterdag. In het kader van de sportuitwisse- ling LeidenOxford komt Zaterdag a.s. de Oxfordse voetbalploeg naar on ze stad. De Engelsen arriveren Zaterdagavond te 9 3Q uur en worden in ..Zomerzorg" ontvangen door hun tijdelijke gastheren. Maandagavond spelen zij te 7.30 uur op het N.B.L.O.-terrein aan de Zoeter- woudse Singel tegen UVS I, terwijl Woensdagavond te Katwijk de strijd met Quick Boys wordt aangebonden. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling Oxford tegen het Leids KNVB-elftal en het Zaterdagmiddag KNVB-elftal te la ten uitkomen, doch de KNVB verleen de hiervoor geen toestemming. De Engelse gasten zullen verder een excursie door de stad en een boottocht naar de Plassen maken, terwijl zij Don derdag een bezoek brengen aan Arn hem. Vrijdag vertrekken zij weer naar Oxford. ALPHEN-VET. WINNEN VAN LEID SE BOYS. De Alphen-veteranen speelden op eigen terrein tegen de „oudjes" van de Leidse Boys. Hoewel Alphen over het algemeen sterker was. wisteij de bezoe kers het eerst te scoren, 0-1 Alphen zag direct daarop kans, na goed sa menspel, door Windhorst gelijk te ma ken, waarmede tevens gedraaid werd. In de tweede helft scoorde J. Broer met een keurig doelpunt vanaf de zij lijn, 2-1, waarmee ook het einde kwam. KAAGWEEK 1948 Friezen verwaarloosden teamwork. (Van onze Sportredacteur). De Friese ploeg is te zwak, hoorden wij vele zeilers na afloop van de der de en laatste race van de Holland Friesland Regenboogwedstrijd, die weer in een zware nederlaag voor de Noordelingen eindigde en waarvan wU gisteren reeds het verloop publi ceerden, beweren. Te zwak, dat wilde er by ons niet in. Mannen als dr v. d. ZUpp, Klaas Vrolük en Alberda, hebben in de afgelopen jaren vol doende bewezen, dat zy met een Re genboog overweg kunnen. Neen, het teamwork bij de Friezen deugde niet. Ieder zeilde zyn eigen .wedstrijd, zonder zich iets van zijn ploeggeno ten aan te trekken. Dat Is voor ons één van de voornaamste redenen, dat de Friezen een zó verpletterende ne derlaag leden. Wij hebben hierover gesproken met Priester, die gisteren met grote ach terstand binnen kwam, maar op het laatste kruisrak bewees meer „kaas1' van het teamzeilen te hebben gegeten dan zijn ploeggenoten. Hij- onderschreef onze mening volkomen. Deze sympha- tieke Fries vertelde ons, dat hij dit jaar voor het eerst weer in een Regenboog zat. Twaalf jaar is hij in Zuid-Aaneri- ka geweest en zag alleen maar water bij 't tanden poetsen, zoals hij lachend opmerkte. Welbewust sloeg Priester de laatste boei op het Zweilan-d over, toen hij Ea£, dat zijn ploegmakkers Al'berda en Vro lijk vlak achter v. d. Velde op de finish afstevenden. -Door vlak onder de Hol lander te gaan varen, dwong hij hem hoger naar de wal op te kruisen. En door deze tactische zet verloor v. d. Velde inderdaad zijn kleine voorsprong. Alberda kwam zelfs gelijk te liggen, doch moest in de laatste spannende slag toch met enkele meters de meer derheid van de Haagse zeiler erkennen. Maar het scheelde een haartje of v. d. Velde had door toedoen van Priester zijn tweede plaats verspeeld. Leen de Wit, de winnaar van de race, zat toen al rustig een kopje kof fie te drinken, zó groot was zijn voor sprong. Na dit staaltje teamwork keerde Priester om, ging zijn overgeslagen boei ronden en beëindigde op normale wijze de wedstrijd. Jammer, dat de boot van deze Fries niet snel genoeg is. Wij hadden dan ongetwijfeld meer van hem gezien. „Zij heeft alleen een mooi rood kleurtje," zei de eigenaar spy tig. BELANGSTELLING VIEL TEGEN. De Kaagweek behoort weer tot het verleden en het was een prachtig ge slaagde. Wij bedoelen hiermede de wedstrijdsport en de perfecte organi satie. Wat de sfeer en entourage be treft, verschilde deze week hemels breed met die van de vorige jaren. Liggen anders honderden vrolijk be- vlagde jachten rondom het wedstrijd terrein en puilt de Kaagscciëtelt uit van al vele belangstellenden, dit jaar bleef dat ver onder de maat. Wij mis ten hierdoor de kleur en gezelligheid, die de Kaagweken zo beroemd gemaakt hebben. Wat de oorzaak hiervan is, zal wel tot de onopgeloste raadselen blijven behoren. Misschien het minder goede weer? WIE DE HOOFDPRIJZEN WONNEN. Na de laatste open wedstrijden van gisteren kwamen de hoofdprijzen uit •de bus. Leen de Wit nam het zilveren Regenboogjacht mee naar de Zaan streek. En met ere, want gistermiddag won hij weer eens met een grote voor sprong. Hij presteerde het zelfs om de tien minuten eerder- <in de eerste af deling) gestarte Hagenaar v. d. Bas te lappen! In deze afdeling ging de Fries Vrolijk zegevierend door de finish, het geen hem de derde prijs in het totaal- Ingezonden Mededeling 85) Het klopt verrassend goed, vind ik. En dat voor zo weinig geld. Hij deed nog een geldstuk in de gleuf. De vogel gaf een andere kaart aan. Ooh, och, precies zoals ik gedacht had:, Wens, wat ge het diepst in Uw hart begeert, en Uw wens zal verviuld wor den. Dat is een lelijke leugen. Myn wensen worden nooit vervuM. Ik ben nu eenmaal niet zo'n soort iemand. Peter, zei ze ontsteld. Hoe kun je zo iets zeggen. Denk eens aan het hotel, en hoe alles daar voor je in orde is gekomen. En aan de moeilijk heden, die we met J. W. hadden kun nen krijgen, en hoe alles opgelost is. Ik vind dat je heel erg ondankbaar bent. Vind je dat? Ja! Doe onmiddellijk, een wens, zoals de kaart je zegt. Hij deed zijn ogen dicht. Het is in orde, ik heb een wens gedaan. Denk er om, dat je me later moet vertellen, of je wens vervuld is. Mijn wens kan niet vervuld wor den. zei Peter Maar laten we er verder niet op ingaan. Op de terugweg was Peter opvallend stil. Het leek alsof zyn vrolijke uitge latenheid van eerst hem dodelijk ver moeid had. Lynn keek zo nu en dan bezorgd naar hem, terwijl de bus hen terug naar huis voerde. Ze vond het jammer, dat de dag voorbij was. Peter en zü hadden het altyd prettig samen, er bestond geen hartstocht bussen hen, alleen maar een weldadige vriendschap en een gemeenschappelijk gevoel voor humor Ik zal hem missen, daoht ze. Toen ze in Fittleford aankwamen, was het al bijna donker. Uit alle ramen van het hotel straalde licht. In de schuur was Dickon bezig met zijn •band en er klonk aardige dansmuziek. Toen zee aan de ingang waren gekomen, hield Peter even stil. Nog één ding Lynn. Als je straks weg gaat, ga dan zonder meer. Kom me niet nog eens speciaal goedendag zeggen. Ik haat dat soort afscheid nemen. Ze keek hem verwonderd aan. En opeens voelde ze iets van pijn in haar hart en kon ze geen woord uitbrengen. Haar moeder was de avond te voren naar Londen gegaan. De flat was met witte bloemen versierd, toen Lynn aan kwam. Het leek wel, alsof er iemand gestorven was. dacht ze even, maar onderdrukte deze gedachte snel. Het was wonderlijk om weer in Londen te zyn-. Alles was precies hetzelfde, en t-och was er iets veranderd. Op Lynn's •bed in haai' oude kamertje lag haar bruidstóilet met toebehoren. Alles zorg vuldig gestreken en uitgelegd. Zilveren schoentjes en witte glacé handschoe nen, die haar moeder nog gehad had. Kit was nog niet terug en van zijn moeder was geen teken van leven geko men. Lynn had er geen idee van, of ze op de bruiloft zou komen, en of ze eigenlijk wel wist, dat er een 'bruiloft zou zijn. Er lagen enige telegrammen uit Cornwallis op haar te waohten. Ik heb een kamer besteld in het Ritz-Hotel. Kun je er even naar gaan kijken? was Kit's laatste telegram. Ik hoop de 10 de vroeg in de morgen te komen. Het weer was plotseling zacht en bijna zomers geworden. Het was haast benauwd en Lynn merkte, dat ze de buitenlucht en het landlevèn, waaraan ze deze zomer zo gewend was geraakt, miste. Ze ging uit en liet haar moeder achter met 'n schoonheids-masker, dat uit een groenachtige pasta bestond, op haar gezicht. Je moet ook eens zo'n masker proberen, lieve kind. En je moet je voeten omhoog leggen, zei mevrouw Dickon ernstig. Voor mijn diverse trouwpartijen heb ik altyd uitgebreid gerust met mijn voeten omhoog op een kussen. En van zo'n masker voel je je heerlik. Ik heb geen tyd, want ik meet de kamers gaan bekyken, die Kit besteld heeft, zei Lynn. Ze voélde zidh luste loos. Ze wilde niet stil zitten en tijd, hebben om na te denken. Zodra ze even tijd hacl oni te denken, was ze terug in het gezellige kantoortje van het ho tel en vroeg ze zich af, hoe alles daar nu zou gaan zonder haar. Misschien voelde iedereen zich wel min of meer zo op de dag voor de bruiloft, dacht Lynn. Behalve mensen als haar moeder natuurlijk, die de plechtigheid zo vaak meegemaakt hadden, dat ze er helemaal niét meer over nadachten. De kamers, die ze in het Ritz-hotel gereserveerd hadden, waren mooi, zoals luxe-appartementen in een groot hotel op een onpersöonlijke manier mooi kun nen zijn. Ze kon zichzelf moeiiyk te zamen met Kit in deze schitterende rose met gouden slaapkamer voorstel len. Is mevrouw tevreden? vroeg de slanke jongeman, die haar naar boven had gebracht, beleefd. Lynn antwoord de bevestigend, het was allemaal prach tig in orde. Ze ging naar beneden en liep door de groen met gouden conver satiezaal, terwijl ze zich afvroeg, waar om ze zo weinig plezier had in dingen, waarover ze nog niet zo heel lang ge leden verrukt geweest zou zyn, (Wordt vervolgd) klassement opleverde. De Hagênaar v. d. Velde eindigde op de tweede plaats. De hoofdprys in de Drakenklasse ont ving de Amsterdammer Vollebregt, die met vier eerste pryzen zijn meester schap in deze klasse zeer nadrukkelijk onderstreepte. Sjoerd Kraan uit Oude Wetering veroverde met zijn Mustang het zilveren 12 M2 jaoht. De Brasemer- meerzeiler zit altyd in de voorste ge lederen, zeilt zeer constant en belooft veel voor de toekomst. Met twee eerste en een tweede plaats heeft hy dat vol doende bewezen. Mulder uit Langweer heeft in de Valkenklasse 'n zware strijd moeten voeren met Ritman, welke laat ste enigszins tegenviel, hoewel het on derlinge verschil tussen beide zeilers zeer gering was. Mulder noteerde één punt meer en werd dus winnaar van het zilveren Valkjacht. De 16 M2 klasse was voor de Gouwenaar Both. De man uit de pypenstad verzamelde met een eerste en twee tweede plaatsen 7 pun ten meer dan Molenaar uit Slikker veer. Het zilveren Pampusjacht mag nog een jaar op het buffet van de Scheveninger Volker blijven pronken. Tot slot de OlympiaJollen. Hier zege vierde, evenals vorig jaar, onze Olym pische zeiler Koos de Jong. DE UITSLAGEN VAN GISTEREN: 12 M.2 klasse I: 1. C. V. Toor; 2. H. Kraan; 3. H. Potma. 12 M.2 klasse II: 1. L. H. Hahn; 2. P. v. d. Bergh; 3. G. Visser. Tot. uitslag 12 M.2 klasse: 1. SJ. Kraan; 2. L. H. Hahn; 3. Jan Mooij. Valkenklasse Al: 1. WRitman; 2.R.MU1-' der; 3. H. C. Kirkenier. Valkenklasse A2: 1. H. J. Hoogen- boom; H. Snoeck; 3. C. W. A. M. Pierrot. Tot.-uitslag Valkenklasse Al en 2: 1. R.Mulder 95 p.; 2.W.Ritman 94p.; 3. S.M. v. d. Meer 92 p. Valkenklasse B: 1. S. v. Logchem; 2. F. G. P. C. Goudriaan; 3. H. v. Oosten dorp; 4. Alb. Hartog. Vryheidsklasse: 1. B. Boeschoten; 2. P. Macdamel; 3. C. Moolenburgh. 16 M.2 Eenheidsklasse Al; 1. J. P. v. Dyk; 2. H. Molenaar; 3. J. Brunt Jr. 16 M.2 Eenheidsklasse A2: 1. N. Both; 2. J. C. v. Tienhoven; 3. M. H. v. Tok. Tot.-uitslag 16 M.2 Eenheidsklasse Al en 2: 1. N. Both 94 p.; 2. H. Molenaar 87 p.; 3. J. Brund Jr. 74 p. 16 M.2 Eenheidsklasse B: 1. J. M. H. de Brabander; 2. W. A. Dekker; 3. Th. P. v. Hoorn. Pampusklasse zonder bijzeilen A: 1. G. N. Roepel; 2. Volker Jr.; 3. H. Verhey. Tot.-uitslag: 1. A. Volker Jr., 88 p.; 2. H. Verhey 78 p. Pampusklasse zonder bijzeilen B: 1, J. de Vries Lentsch; 2. C. J. v. Meeuwen; 3. H. G. Kruys. Drakenklasse I: 1. G, A. Pfeiffer; 2. ir J. de Neree tot Babberich; 3. W. v. d. Valk. Drakenklasse II: 1. L. P. Vollebregt; 2. G. v. wyk; 3. H. Verduyn. Tot.-uitslag Drakenklasse I en II: 1. L. P. Vollebregt 85 p.; 2. G. van wyk 56 p. Regenboogklasse I: 1. K. Vrolijk; 2. J. C. v. d. Velde; 3. dr J. v. d. ZiJpp. Regenboogklasse II: 1. L. de Wit; 2. J. Alberda; 3. W. Bergsma. Tot.-uitslag Regenboogklasse I en U: I. L. de Wit 74 p.; 2. J. C. v. d. Velde 68 p.; 3 K. Vrolijk 66 p. Olymplajollenklasse A: 1. J. H. H. J. de Jong; 2. B. Willems; 3. B. "Markus. Tot.-uitslag: 1. J. H. H. J. de Jong 120 p.; 2. B. Willems 114 p.; 3. B. Mar kus 103 p. Olymplajollenklasse BI: 1. H J. Bak ker; 2. J. J. M. Franken; 3. J. Huur man Jr. Olympiajollenklasse BET: 1. J. Faure Jr.; 2. J. Blatter; 3. E. v. Lamsweerde. 12 Voetsjollenklasse Al: 1. J. v. d. Stadt; 2. B. P. Hageman: 3. D. Schoute. 12 Voetsjollenklasse A2: J. J. Door- schodt; 2. H J. Brand: 3. L. Amons. 12 Voetsjollenklasse BI: 1. Mei. D. v. HolstPellekaan: 2. mej. A. Manger: 3. Josephien Brinkrpann. 12 Voetsjollenklasse B2: 1. mej. H. de Vries Lentsch; 2. D. A. Molenaar; 3. M. de Groot. 12 Voetsjollenklasse C: 1. J. M. Huis- ken: 2. mej. M, C. v. Eek; 3. Paul Moes Junior. HET VOETBALTOURNOOI De Nederlandse uitverkorenen. ZEVENTIEN SPELERS MAKEN REIS NAAR, LONDEN. De volgende zeventien spelers zullen de reis naar Engeland maken voor het Olympisch voetbaltoumooi: Alberts (Vitesse), Beenhakkers (NAC), Van Bun (MVV), Clavan (Ado), Kraak (Stormvogels), Krijgh (BW), Land man (Nepbumfos)Lenstra (Heeren veen), Roosenburg (Neptunia), Rijvers (NAC), Schaap ('t Gooi), Schyvenaar (EDO). Stoffelen (Ajax), Terlouw (DCV)Van der Tuyn (jHermes DVS), De Vroct (Feijenoora, aanvoerder), en Wilkes (Xerxes). Vyf spelers worden in Nederland in gereedheid gehouden om, indien nodig, naar Engeland over te komen, te we ten Appel (Sittard). Biesbrouck (ROH), Draeger (Ajax), Everse (Neptunus) en Temming (DOS) ALPHENSE BOYS VERLIEZEN VAN ALPHIA. Voor het kampioenschap van Alphen werd de wedstrijd Alphense BoysAl- phia gespeeld. Ook deze ontmoeting is voor de Boys op een nederlaag uitge lopen, hoewel zy aanvankelijk met 2-1 de leiding hadden. In de tweede helft werd er nogal eens te stevig gespeeld, en begonnen de spelers elkaar bepaald onvriendelijk aan te kyken. Tenslotte v;ist Aiphia nog tweemaal te scoren, zodat het einde kwam met een 3-2 overwinning voor de Heulbewoners. EEN ZWEMCOACH, DIE NIET ZWEMMEN KAN. De buitenlandse zwemmers, die in het Empire Zwembad te Lon den in training zyn. hebben met verwondering Jimmy Green, de leider van het Zuidafrikaanse team, in actie gezien. Green kan zelf geen slag zwem men en als men hem in diep water zou gooien, zou hij ver drinken, volgens zyn zeggen. Toch heeft hij duizenden het zwemmen geleerd, waarbij hy hen op een tafel de slagen bij bracht. Green 'beweert iedereen in een klein kwartier zwemmen te kunnen leren. Hij is nu 62 jaar. Toen hy 57 was en in het leger, heeft hy een zware licha melijke trainingstest doorstaan en ook een 11 km veldloop ge wonnen, waaraan vele jonge sol daten «deelnamen. OLYMPISCHE SPELEN. Finlay zal Olympische eed afleggen. De 40-jarige vlieger-officier Donald Finlay, die als hordenloper ook aan de Spelen te Berlijn en te Los An geles heeft deelgenomen, zal bij de opening van de Londense Spelen op 29 Juli namens de 4000 deelnemende athleten de Olympische eed afleggen. WATERPOLO. WEER EEN OVERWINNING VAN DE ZIJL OP GOUWE. Reeds kort na het begin opent J. Blansjaajr de score voor De Zijl. De gastheren spelen zeer zwaar, zodat de Leidse voorhoede geen gelegenheid krygt haar gewone spel te ontplooien. De GouWe middenvoor brengt even voor de rust de partyen weer op ge lijke voet. (11). In de tweede helft geeft Blansjaar zijn club opnieuw de leiding, maar weer maakt Gouwe ge lijk. Onze stadgenoten zijn nu voort durend in de meerderheid, doch eerst vlak voor het einde bezorgt Prevoo met een ver schot De Zijl een verdiénde 32 overwinning. Merwedc 3—De Zyl 2 2—5 De betere tactiek van De Zyl bracht haar hier de overwinning. Nadat J. v. Wei zen de score had geopend, gevolgd door de gelykmaker van Merwede, geeft Sanders De Zijl weer een voorsprong. Wel maakt de Dordtse midvoor weer gelijk, doch Arbouw, De Tombe en San ders doelpuntten, zodat de uitslag 2—5 werd. De Zijl 4—Swift 1 2—3 De Hage naars scoren het eerst (01). In de tweede helft maakt de jongste Lepe laar-editie gelijk en zelfs krijgt De Zijl nog een 21 voorsprong, maar dan is het ook afgelopen en Swift scoort twee keer. Einde 23. De Zyl (dames)D.V.Z. 2 20. In deze wedstrijd zorgde Truus S jar din voor 2 doelpunten. De Haagse dames konden het doel niet vinden. H.W.V. (adsp.)—De Zyl (adsp.) 1—6 S.V.H. 3—L.Z.C. 2. In een zeer onplezierige ontmoeting is het L.Z.C. gelukt met 52 van S.V.H. te winnen. Door deze zege zijn de kampioenskansen van de L.Z.C.-re- serves aanmerkelijk gestegen. Winnen zij Donderdagavond van Merwede 2, dan hebben zij de afdelingstitel prac- tisch in hun bezit. S.V.H. nam voor de rust de leiding en vergrootte in de 2e helft haar voorsprong tot 20. Wegens wangedrag werd toen haar midden voor uit het water gestuurd en kon LZC gemakkeiyk de stand op 52 brengen. INTERNATIONALE KORFBAL IN ALPHEN. Woensdagavond 28 Juli a.s. zal door de Korfbalclub NSA een wedstrijd worden gespeeld tegen de Engelse Korfbalclub Konsums uit Sheffield1. De ontmoeting vindt plaats op het Al phense Boys-terrein. VOOll DONDERDAG 22 JULI. Hilversum I (301 M.) KRO 7.00: nieuws: 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: trio van Haydn; 7.45: morgengebed en liturgische kalender; 8 00: nieuws; 8.15: opgewekte muziek; 9.00: voor de vrouw: 9 05: CTam.muzlek; 9.35: muziek houdt fit; NCRV 10.00; sonate van Scarlatti; 10.15: morgendienst o. 1. van ds J. C. Derksen; 10.45: Jo Vincent zingt; KRO 11.00: ziekenbezoek; 11.45: zigeunerklan ken; 12.00: Angelus; 12.03: orkest Klaas van Beeok: 12.55: zonnewyzer; 13.00: nieuws; 13.20: bariton en piano; 13.45; voor de vrouw; 14.00: Musette orkest; 14.30: Gershwin medley; 14.40: voor de vrouw; NCRV 15.00; NCRV-koor; 15.30: 2). Panda bedacht zich niet lang. In omstandigheden als deze is snel han delen de hoofdzaak en dat bleek ook nu. Hij boog zich vèr voorover, de stapel kisten begon te wankelen en stortte toen, met Panda er boven op, omlaag. De gemaskerde kreeg het grootste deel van deze lawine op zyn .hoofd. Hy schrok verschrikkeiyk, gaf een luide gil en verloor het bewustzyn. „Sakkerloot!" roep de oude goudzoe ker geschrokken. „Hallo!" zei, Panda, „één ogenblikje!" Hij bukte zich en rukte het masker van de bandiet af. Er kwam een zéér on gunstig hoofd te voorschijn, dat overi gens voor Panda onbekend was. „Sakkeloot!" riep de oude goudzoeker opnieuw, (hij was kennelijk een ruw iemand, maar dat zyn goudzoekers meestal). „Dat is Billy Bulk!" voegde hij eraan toe. „Een van de gevaarlijkste bandie ten in öit land, groentje! Je kwam net op tijd!" „Ik ben geen groentje, ik ben Pan da!" zei Panda fier. „Geen dank overi gens, hoor! Het was een kleine moeite!" „Zo", zei de goudzoeker, „Panda dan! Myn naam is Nick Nugget en ik ben een goudzoeker! Aangenaam!" altviool en plano; 16.00: bybellezine; 16.45: gram muziek; 16.50: Jeugdjournaal; 17.15: nationale schoolzangwedstrijd; 18.15: voor de C.N.V.; 18.30: Ned. strijdkrachten; 19.00: nieuws; 19.15. Leger des Hells; 19 30: actueel geluid; 1945: RVD ant-f woordt; 20.00: nieuws; 20.05: proloog; 20.15: plaatvaria; 21.00: het eiland Flak- kee, 21.30: studiotuinconcert; 22.15: de vaart der volken; 22.35: nieuwe platen; 22.45; avondoverdenking; 23.00: nieuws; 23.1524.00: kamermuziek. Hilversum II (415 M.) AVRO 7.00: nieuws; 7.15: walsem; 7.50: dagopening door dr A. Trouw; 8.00: nieuws; 8.15: The Masqueraders; 8.45: gram.muzlek; 9.15: morgenwydlng door ds J. v. d. Velden; 9.30* waterstanden; 9.35: arbeidsvitami nen; 10.30: voor de vrouw; 10.35: Balalaika klanken; 10.50: voor de kleuters; 11.00: Pierre Palla, kerkorgel; 11.45: voordracht; 12.00: Lyra Trio; 12.30: weerpraatje; 12.33; ln *t spionnetje; 12.38: Sandqr Vldak, piano; 13 00: nieuws; 13.15 Vaudeville Orkest; 14.00: herdenking Poolse nationale feestdag; 14.30: gram.muzlek; 15.00: voor zieken en gezonden; 16.00: wetenswaardig-- heden; 16.05: afwisselend programma; 17.00: kaleidoscoop; 17.20: over dieren; 17 30: piano en orgel; 17.50: Jeugduitzen ding; 18.00: nieuws; 18.15: sport; 18.30: Skymasters; 19.00: lezing over enthou siasme; '19.15: sollstenconcert; 20.00: nieuws; 20.06: echo van de dag; 20.15: Omroep Kamerorkest: 21.00: klankbeeld over Middelburg; 21.20: Engels concert; 21.40: deel IV hoorspel „Techniek en noodlot"; 22.15: les gars de Paris; 22.45: de marlnevllegers ln de stryd om Neder land; 23.00- nieuws; 23.1524.00: Ameri kaanse melodieën. AGENDA Leidse Broodfabriek Aandeelhoud vergadering. 3 uur.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 2