Bevorderingen aan hef Chr. Lyceum fe Alphen Nederlandse I. C. start goed tegen België Toelatings- en overgangsexamens van hef Rijnlands Lyceum Radio-programma WOENSDAG 14 JULI Van Klef fens besprak Indonesische kwestie met Lovett ZAL NIEUWE HOUDING WORDEN AANGENOMEN? De Nederlandse ambassadeur, mrVan Rleffens en de speciale adviseur van de Nederlandse minister van Buiten landse Zaken, mr Blom, hebben zich gisteren een uur lang onderhouden met de Amerikaanse onderminister van Bui tenlandse Zaken Robert Lovett, over het Indonesische vraagstuk. Aan het einde van de conferentie zeide mr Van Klef fens: „Wij verwach ten ten slotte een overeenkomst. Wij zijn het inleidende stadium voorbij". Mr Blom herinnerde aan de uitslag van de verkiezingen in Nederland en voegde er aan toe: „Nederland zal binnenkort een nieuwe regering heb ben, die ongetwijfeld een nieuwe hou ding zal aannemen ten opzichte van de Indonesische kwestie". Schennis van ambtsgeheim wordt streng gestraft SCHERP ONDERZOEK NAAR ONRECHTMATIGE PUBLICATIES. In couranten en brochures zyn in de laatste tijd vele ambtelijke en ver trouwelijke stukken gepubliceerd, af komstig van opsporingsorganen. De minister-president en de minister van Justitie hebben op vragen van het Tweede Kamerlid, de, heer Van der Goes van Naters, meegedeeld, dat dit hun niet is ontgaan. De omstandig heid, dat de na de bevrijding opge richte nieuwe organen voor opsporing en informatie voor een gToot deel samengesteld waren uit personen die niet z(jn opgevoed in de tradities der Nederlandse politie, geeft voor dit verschijnsel een verklaring, maar geen verontschuldiging. Men mag inderdaad aannemen, dat de betrokken ambtenaren bij het af geven van die stukken wisten, dat zij in de strijd tegen bepaalde politieke personen zouden worden misbruikt. Uit het rapport; van de commissie- Wijnveldt, is komen vast te staan, dat alle verhalen over actie van de leiding van het voormalige Bureau Nationale i Veiligheid tegen bepaalde politieke per sonen op laster van ontslagen personeel berusten. Deze leiding heeft juist zorg vuldig gewaakt tegen het misbruiken van ambtelijke gegevens voor politieke doeleinden. Een streng onderzoek wordt inge steld naar degenen, die, ook door schending van ambtsgeheimen, straf bare feiten hebben begaan. De minis ter van Justitie zal aan de procureurs generaal verzoeken, om te bevorderen dat tegen deze strafbare feiten met voortvarendheid en gestrengheid wordt opgetreden. RAAD VAN TUCHT VOOR JOURNALISTEN. Vrijdag 23 Juli zal te Amsterdam de Raad van Tucht der Federatie van Ne derlandse journalisten worden geïnstal leerd. Voorzitter is prof. mr J. A. van Hamel. Baam, plv. voorzitter: prof. mr A J. P. Tammes. te Amsterdam. Verder hebben in deze raad zitting als leden niet-Journalistenmr G C. J. D. Kropman en J. van de Kieft, beiden te Amsterdam. Plv. leden: mevr. mr J. Brans-Woltering, 's-Gravenhage en mr H. Dikkers, Zwolle. Als leden-journa listen: namens de Ned. Journalisten kring, lid: dr E. van Raalte, Scheve- ningen. plv. lid: dr E. Diemer, Rotter dam. Namens de Kath. Ned. Journalis tenkring, lid: drs T, Wijffels, 's-Gna- venhage, plv. lid: H. N. Smits, Hoorn. Secretaris van de raad is mr A. E. van Rantwijk. LUSTRUMSPEL TE DELFT Ouderwetse dag op „Duyvenvoorde". De lustrumfeesten te Delft werden voortgezet met de galaopvoering van het lustrumspel „U en ik" op de markt. Dit spel, dat naar een idee. voortgeko men uit het corps, door Han G. Hoek stra werd géschreven en waarvoor Cor Lemaire de muziek componeerde, trok, ondanks het ongunstige weer, grote be langstelling. De heer Salm, president van de spel- commissie, huldigde na afloop de spel leiders, de heren Blom, De Lange, Doyes, Hoekstra en de dirigent Jaap StotUn. Na het spel werd in de Stads-doelen het gebruikelijke corpsbal gehouden, dat tot hedenochtend duurde. Vandaag trokken de studenten met hun dames naar het buiten .Duyven voorde" te Voorschoten, zy waren ge kleed in de dracht van 1848 en bega ven zich in raderboten, diligences en een ouderwetse trein naar het buiten, om daar de dag door te brengen met badminton, croquetspel, vllndervan- gen, spelevaren en dergelijke spelen, waarmee ons voorgeslacht zich amu seerde. VOOR DONDERDAG 15 JULI. Hilversum I (3Ó1 M.) Z!?2: nieuws. 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30. gram muziek; 7.45: morgengebed en litur gische kalender; 8.00: nieuws; 8.15: opge wekte muziek; 9.00: voor de vrouw: 9.05: muziek van Strauss; 9.45: schoolradio. NCRV 10.00: muziek van Dvorak; 10.15: morgendienst o. 1. v. ds J. P. van Roon; (0.45: Flor Peeters. orgel; KRO 11.00 zie- enbezoek: 11.45: gr am.muziek; 12.00: Angelus; 12.03: orkest Klaas van Beeck; 12 30: weeroverzlcht; 12.33: orkest Klaas van Beeck; 12.55: zonnewijzer: 13.00: nieuws; 13.20: Gerard Hengeveld. plano; 13 45: voor de vrouw; NCRV 14.00: Kamer orkest; 14.40: voor de vrouw; 15.00:, ge mengd omroepkoor; 15.30: Louise Frank, plano; 16.00: bijbellezing; 16.45: gram.- muzlek; 16.50: jeugdjournaal; lï-fB: nationale schoolzangwedstrljd; 18.15: land en tuinbouw; 18.30: Ned. strijdkrachten; 19.00: nieuws; 19.15: Leger des Hells; 19 30: actueel geluld: 19.45: RVD ant woordt; 20.00: nieuws; 20.05: proloog; 20.15: plaatvaria; 21.00: NCRV-koor: 21.30: studlo-tuinconcert; 22 15: de vaart der volken; 22.35: nieuwe platen; 22.45avond- overdenking; 23.00: nieuws; 23.15—24.00: avondconcert. Hilversum II (415 M.) AVRO 7.00: nieuws; 7.15: gram.muzlek: 7.50: dag opening door dr A. Trouw; 8.00: nieuws; 8.15: gram .muziek; 8.45: Engelse orkest werken; 9.15: morgenwijding door prof. dr. A. R. Hulst; 9.30 waterstanden; 9.35: arbeidsvitaminen; 10.30. voor de vrouw; 10.35: Rubinstein speelt; 10.50: voor de kleuters; 11.00: gramjnuzlek; 11.45: voor dracht; 12.00: de Papavers; 12.30: weer- praatje; 12 33: ln 't spionnetje; 12.38: gram.muzlek; 13.00: nieuws; 13.15: Vaude ville Orkest; 14.00: Nederland bouwt op; 14.15: sollstenconcert; 15.00: voor zieken en gezonden; 15.55: wetenswaardigheden; 16.00: afwisselend programma; 17.00: ka- leldoscoop; 17.20: over dieren; 17.30: Richard Tauber zingt opera aria's; 17.40: reportage tenniswedstrijden Noordwljk; 17 50 Jeugduitzending; 18.00: nieuws; 18.15: sportpraatje. 18.30: Radio Volks muziekschool; 19.00: de vierdaagse; 19 10: les gars de Paris; 19.40: kinderzang; 20.00: nieuws; 20.05: echo van de dag; 20.15: Omroeporkest; 21.15: hoorspel „Techniek en noodlot"; 21.50: meesters der melodie; 22.15: cabaret; 23.00: nieuws; 23.15: Sky- masters; 23.45—24.00: gram.muzlek. Na de overgangsexamens zyn aan het Chr. Lyceum te Alphen de volgende leerlingen bevorderd: Van de eerste naar de tweede klasse: H. Bannier, Semmy J. v. d. Berg, H. Bontje, Tilly H Th Brokaar, J. Buys, Lize Dekker, Nely J. van Driel. M. P. de Feijter, Corry Huysson. Ria K. W. Jon- gebreur, A. Kanis. J. Kenbeek, J. Mul der, R. P. Mijs, Hanna C. de Ridder, Marianna C. van Rijn, Cathy E. Sam- som, M. Sprey, J. C. Tuinsma, H. v. d. Wagt, J. Anker, J. A. Bos, Jannie Goed hart, H. Kok, Sineke Raaphorst, F. Veenhuizen, Niesje VerduUn, J. de Voogd. Ottolina W. Voskuilen, Tru\*s van Wyk, S. Byisma. H. van Campen, J. Doelman, M. Dusoswa' A. van Noort. Karei Neuborg, A. v. Leeuwen, C. Jon- geleen, allen te Alphen; J A. Koning, Thea J. Wijbinga, C. W. F. v. d. Wijn gaard, Leiderdorp; J van Wyk, A. van Wijk, Gouda; Marianna van Kalken, Driebergen; P. Bakker, A. P. Voets, Hazerswoude; H. J. Batelaan, Reeu- wijk; «Truus G. Berfelo, Langeraar: Ne- lie L. Hoogendoorn, Loek Vink, H. J. van Ede, P. Kenemans, Bodegraven; Gre Hugenholtz, J. C. van Reenen, B. van Wijk. Woubrugge; Ineke E. Spek. R. v. d. Mast, Boskoop; Gerda Sprey, Trudi Wagenaar, H. Horsveld, Zwam- merdam; R. Brouwer, C. Hoogendoorn, Nieuwvefen; J. de Bruijne, Leiden; C. P. Engel, Woerden; R. de Jong, Leimui- den, J. J. van Leeuwen, Voorschoten; H. Schouten, Ter Aar, 12 werden afgewe zen en 4 kwamen voor herexamen in aanmerking. Van de tweede naar de derde klasse: Mieke Bakker. Alie v. Beusekom, Hen- nie Bos, J. Brouwer, J. van Brummen, A. den Hartogh, H. C. Keizer, C. Kooij, H. Kooij, W. van Leeuwen, C. J. Schip per, R. Veenhuizen,, B. van-Wyk, Corry H. Zwaan, B. Deurloo, Nini de Jong, Ti neke Koning, Nel Verduijn, R. v. d. Broek, Chr, de Bruijn, D. de Freyter, W. de Graaf, A. Grijpma, W. Vis, H. Kooij, W. Lammers, allen Alphen; Joke Bloem, Koudekerk; Lidy Bochove, Wou brugge; A. Boer, A. v. d. Bos, Oude- Wetefing. Akie Bulk, Erna Grooten- dorst, Hanneke Loef, Tineke Plaats man, Miel van Es, Boskoop; J. Kool haas, Nieuw-Vennep; W. Roest, Nieuw- veen: A C. van Beek, Woerden; C. Bos, W. de Braver, C. Qppelaar. pim Oppe- laar, Hazerswoude; H. Breekveld,G. Hamoen, W. Terlouw, Bodegraven; W. Kok, Gouda,. N. Segaar, Nieuwkoop. 18 candidaten werden afgewezen, ter wijl 8 voor herexamen in aanmerking gekomen. Van derde naar vierde klasse H.B.S.: Willy Barreveld, A. Boot. Hannie de Bru{jn, Gre Bijl, Annie Falkena. T. Ha ring, Tonnie Karsemeyer, Dineke Kar- ten, Truus Marbus, J. v. d. Neut, P. Rademaker, Ria Ruis, W-. Leeuwenhoek, P. Schouten, Alphen; Corrie Boonstop pel, R. v. d. Vussche, K. IJska, C. de Rooij, Waddinxveen; Jetje C. de Neef, B. Tijmstra, Lelden; Froukje Sloof, P. Kooistra, J. van Briemen, W. Jon- geneel, P. Vink, D. Ydo, Bodegra ven; G. C. van Teijlingen, F. H. Sachs, Boskoop; Adri van 'tHoff, H. Brouwer, Woerden; Gr. v. d. Bos. Oude Wetering; M. van Dalen, T. van Dalen, J. W. Morie, Nieuwkoop; A. Hartman, Benthuizen; R. van Wyk, Gouda; Chr. Kolkmeijer, Amsterdam. 14 candidaten werden afgewezen en 4 kwamen in aanmerking voor her examen. Van klasse 4 naar klasse 5 H.B.S.: Gre Booij, P. Beck, D. van Brummen, Instelling chefs van staven-comité Gezien de wenseiykheld van een re gelmatig overleg tussen de chef van de Marinestaf, de chef van de Generale Staf en de chef van de Luchtmachtstaf ten aanzien van die onderwerpen, wel ke voor alle delen van de Nederlandse krygsmacht van gemeenschappelijk be lang zyn, heeft de Minister van Oorlog en Marine al. ingesteld het „chefs van staven-comité", onder voorzitterschap van de chef van de generale staf. VANNACHT AANKOMST DER SIBAJAK. Het m.s. „Sibajak" met ruim 700 re- patriërenden aan boord, o.w. militairen van het K.N.I.L., de Kon. Landmacht, de Kon. Marine en het Korps Mariniers, wordt vannacht te Rotterdam verwacht. De ontscheping zal morgenochtend om 9 uur aanvangen. J. van Elk, J. Grijpma, H. Habermehl, Anneke Koning, Adri van Leeuwen, M. van Leeuwen, J. Mulder, R. Ryzinga, H. Waardenburg, M. Smits, Alphen; C. Bulk, Bea v. d. Mast, N. van Heijnin- gen. Boskoop; Greet Corts, Koudekerk; L. van Griethuijzen, F. de Braver, Ha zerswoude; G. Schellingerhout, Bent huizen; J. Codee, B. Bremmer, N. Brou wer, R. de Jong, Waddinxveen; C. Bal der, Leimuiden; Gre Berkhout, Han neke Berkhout, P. Boot, A. Hensen, W. Terlouw, Bodegraven: G. de Roos, Nieuwkoop. 7 candidaten werden afgewezen en 5 komen in aanmerking voor herexamen. Klasse III Gymnasium naar klasse IV Gymnasium: J. van Rijn, Tineke van Wieringen, J. C. Verschuur, M. Wessel, Alphen; A. J, van Binsbergen, Koude kerk; W. van Kampen, Oegstgeest; L. G. Kruithof, Ineke Luteyn, Woerden; H. Meter, Gouda; W. Verboom, Bos koop; A. H. Wissel, H. Dil, Zoeterwou- de; A. van Zanten, Voorschoten. 12 candidaten werden afgewezen, 1 komt in aanmerking voor herexamen. Klasse IV Gymnasium naar klasse V Gymnasium: Gerra Boot, Fr. Haasbeek, N. van Heijningen, Jennie Jansen, Nan van Oosterom, Alphen; .Addy Batelaan, Corrie Warmenhoven, Reeuwijk; H. v. d, Byilaardt, Boskoop; H. Engel, Woer den; J. van 't Kruis, Nieuwveen; C. v. Leeuwen, K. Pfauth, Bodegraven; D. Bosma, Nieuwkoop. 3 candidaten afge wezen, 1 komt in aanmerking voor her examen. Klasse V Gymnasium naar Klasse VI Gymnasium: Jo Bokkers, J. Cats, Joke de Ridder, J. Schellingerhout, Adrie Voskuilen, Alphen; M. Boot, Jeanne v. Lange, I. Vergeer, Woerden; Ida Kra nenburg, Boskoop; G Wirtz, Bloemen - daal, W. Kalkman, Moordrecht; H. Verbeek, Gouda, J. Boer, Waarder. Al len bevorderd. SPORT OLYMPISCHE SPELEN. DE OLYMPISCHE FAKKELLOOP. De Olympische fakkel zal op Zaterdag 17 Juli ontstoken worden, twee dagen later dan eerst bepaald was, zulks in verband met de verkorting van het cir cuit van Olympia naar Korinthe. De fakkel wordt nu door estafette-lopers naar Pyrgos en Catacolon gedragen. Een Griekse torpedojager zorgt voor het transport naar Lefkini op Korfoe. waar na lopers het vuur naar de stad Korfoe brengen. NIEUWE LOTING VOOR VOETBALTOURNOOI? In verband met het zich terugtrekken van Polen. Palestina en Birma, cn het bericht dat Hongarije voornemens is hetzelfde te doen, heeft de secretaris van de F.A., de heer Stanley Rous verklaard, dat binnen een week be slist zal worden of er al dan niet een nieuwe loting plaats zal vinden voor het Olympisch voetbaltournooi. Tegen het einde van de week zullen de deelnemende landen, die daarom trent zijn ingelicht, besluiten of een nieuwe loting nodig wordt geacht. WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Bobet, de drager van de gele trtÉ, werd winnaar van de twaalfde étappe, San RemoCannes (170 K.M.). De uitslag luidt: 1. Bobet (Fr.) 5.22.26; 2. Molineris (Fr.)3. Lambrecht (int.)4. Kirchen (Lux 5. Lazarides (Fr.) (allen zelfde tijd als Bobet); 6. Gemlniani (Centr. Z.W.); 7vRobic (Fr.); 8. Brulé (Parijs) 9. Impanis (België A); 10. Thietand (Parijs); 11. Tacca (int.); 12. Neri (al len in 5.23.53)20. ex aequo een peleton met de Nederlanders De Ruyter en Janssen 5.30.35; 34. H. de Hoog 5.37.26. Het algemeen klassement luidt thans: 1. Bobet 80 uur 04 min. 36 sec; 2. Lambrecht 80 uur 07 min. 05 sec; 3. Impanis 80 uur 18 min. 42 sec; 4. Teis- seire 80 uur 23 min. 38 sec; 5. Thietard 80 uur 24 min. 37 sec; 6 Ranconi 80 uur 25 min. 08 sec; 7. Bartali 80 uur 26 min. 04 sec; 8. Camellinl 80 uur 26 min. 17 sec; 9. Lapebie 80 uur 29 min, 31 sec; 10. Mathys 80 uur 30 min. 10 sec; 17. Kirchen 80 uur 37 min. 47 sec; 27. Janssen 81 uur 00 min. 28 sec; 39. De Ruyter 81 uur 21 min. 52 sec. Tennis-premièie te Nooidwijk Geen groots spel op 1ste dag Een vriendelijk zonnetje koesterde gistermiddag om 2 uur het gravel van en de toeschouwers rondom de Noordwijkse Casino-banen. De hele ochtend was de regen in stromen ge vallen en er leek geen eind te komen aan de grauwe wolkenmassa's, die de banen in miniatuur zwembaden had den veranderd. Maar plotseling, het liep tegen het aanvangsuur, brak de lucht, drie kwartier later waren de goed gedraineerde banen droog, de zorgen van de organisatoren verdwe nen en kon een aanvang worden ge maakt met de tenniswereldpremière: het Internationale Clubtournooi. Vijf landen zullen elkaar deze week in een halve competitie bestrijden Amerika, Engeland, Frankrijk. België en Nederland met als hoogtepunt Zondag a.s. een herhaling van de Wimbledonfinale tussen de Ameri kaan Falkenburg en de Australiër Bromwich. Op zo'n eerste dag wordt meestal geen spel van grote kwaliteit ten beste gegeven en de dag van gisteren maak te, op enkele momenten na, geen uit zondering op deze regel. Begonnen werd met het eerste enkel spel van de wedstrijd Nederland—Bel gië, tussen Bromwich, die gastspeler bij de Nederlandse I.C. is, en de jeug dige Belg Washer. Bromwich is wel een zeer eigenaardige speler, hij slaat zijn backhand bijna altijd met twee han- aen, hetgeen ietwat onbeholpen aan doet. maar enorm harde en moeilijk terug te spelen ballen oplevert. Mist de Australiër een bal, dan keert hy zich met de armen wanhopig ten he mel geheven naar het publiek, wat de toeschouwers vele vrolyke momenten bezorgt. Onder de bedrijven door maakte de Wimbledonfinalist echter korte metten met de Belg, die bnllant geplaatste ballen afwisselde met de on- benulligste fouten. Washer probeerde in de eerste set nog door werkelijk goed serveren en spreiding het juiste ant woord te vinden, kwam zelfs nog. nadat Bromwich snel 3 games op zyn naam gebracht had, op 3—2, maar toen vond de Australiër de zwakke plek van de Belg zijn wat al te grote angst voor de gladde baan en zijn te defensieve spel. De met weinig vaart en veelvul dig toepassen van dropshot en stop volley gespeelde wedstrijd was toen spoedig ten einde. Met 6—2, 6—1 won Bromwich voor de Nederlandse I.C. Van Meegeren begon iri het tweede enkelspel tegen Van den Eynde zeer matig. De Nederlander verloor de eer ste set met 46. Beide spelers misten soms de gemakkelijkste ballen, zodat de strijd een weinig interessant karak ter droeg. Halverwege de tweede set vond Van Meegeren zijn inspiratie ech ter terug. Hij kreeg weer contróle over zijn sterke backhand en brak tweemaal door de wel zeer slechte sendee van de Belg. Het spel van Van Meegeren werd daarna met elke game beter en kon hjj zijn tegenstander herhaalde malen passeren. Van den Eynde was trou wens een gewillig slachtoffer van deze dod-elyke passing-shots, want zijn op lopen was zeer zwak. Deze set- won onze- landgenoot met 6—3. In de laat ste en beslissende set was Van den Eynde nergens meer. Vermoeid vocht de Belg voor wat hij waard was, maar de Leimonias-man voerde met zuiver geplaatste smashes regelmatig de stand op en won ten slotte met 60. VAN SWOL EN RINKEL IN VORM. De aantrekkelijkste wedstrijd van deze eerste dag was ongetwyfeld dietussen de dubbel-teams van Nederland en België: Van Swol en Rinkel tegen Van den Eynde en Washer. Het zwakke spel van Van den Eynde gaf de Nederlan ders vaak schone kansen, die ook goed benut werden. Harde smashes van Van Swol en listig netspel van Rinkel ver schafte ons dubbel spoedig een 5—2 voorsprong, maar toen kwam ook Van den Eynde er beter in en met het soms zeer sterke spel van Washer kwamen zy op 54. Van Swols sendee was de Belgen echter te machtig en zo ging de eerste set naar Nederland. In de tweede set ontbrak het niet aan spanning. Rinkels cross-volley werd steeds scherper, maar de Belgen verdedigden taai en het uitstekende spel van Washer zorgde zelfs voor een 45 voorsprong. Rinkels service-game bracht de stand weer gelijk, waarna ook de service van Washer werd door broken. (65) Maar toen hadden de Belgen pech; het was de beurt aan Van Swol om 1 te serveren, een gelegenheid waar onze landgenoot op zijn bekende medogen- loze wijze van gebruik maakte. (75). Intussen werd op een andere baan een dubbelspel gespeeld voor de wed strijd NederlandEngeland. Het „En gelse" paar Sturgess (Zuid-Afrika) en Harper (Australië) was te sterk voor de Nederlandse combinatie bestaande uit Van Meegeren en Bromwich. Van Meegeren viel in dit gezelschap wel wat uit de toon en hoe Bromwich zich ook inspande, hoe prachtig zijn reacties en hoe onhoudbaar zijn smashes soms ook waren, tegen het werkelijk schit terende spel van Sturgess en Harper was niet veel in te brengen en op over tuigende wijze met 62, 61 kwam de overwinning aan Engeland. Zo is de stand in de ontmoeting Ne derlandBelgië na de eerste dag en met nog een dubbelspel te spelen 30 voor Nederland, terwijl in de wedstrijd Engeland—Nederland de Britten met 10 voor staan. PAARDENSPORT NEDERLAND NEEMT NIET DEEL AAN OLYMPISCH ZWAAR SPRINGCONCOURS. Het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité heeft besloten uit sluitend een ruiterequipe naar Lon den voor de samengestelde wedstrijd uit te zenden. De Ned. Hippische Sportbond had geadviseerd ook een equipe voor het zware springconcours af te vaardigen, doen het N.O.C. was van mening, dat de prestaties uit internationaal oogpunt bezien niet van dien aard waren, dat uitzending gerechtvaardigd zou zyn. CRICKET DERDE TOETSWEDSTRIJD EINDIGDE IN EEN DRAW. Ondanks de hevige regenval werd gisteren de derde toetswedstryd tussen Engeland en Australië voortgezet. Bij de stand: Engeland eerste innings 363 runs, tweede innings 174 voor 3 geslo ten; Australië eerste innings 221 runs; tweede innings 92 voor 1, werd besloten, tot een draw. Het veld verkeerde in een zeer slechte toestand. Er moest zaagsel gestrooid worden, daar de bowlers steeds uitgleden. Voor de toelatingsexamens van het Rijnlands Lyceum te Wassenaar slaag den: Titi Albarda (Den Haag); Jan van Angeren; Peter v. Arkel; Marianne Ar nold; Robby Bakker Schut; Reynier de Beer (Oegstgeest)Teus Benschop; Wim Jan Beukers, Aleid Blink; Jaap Bol ten; Kees de Bruin, Wim Brus- saard; Kees Buter; Marijke Fortanier (Leiden); Coen Geerlings; Hugo v. d. Goes van Naters; Mies van Glinsteren.; Klaas Haasnoot; Bouke Pier Hazen berg; Mieke Henny (Oegstgeest)Per ry v. d. Heuvel; Eddy Honig; Ineke Hortensius; Hans Hutgen; Jan Jansen Schoonhoven (Den Haag)Han Jar- mam; Willy Jekel; Oef Klaasesz; Ybeltje de Koster (Oegstgeest)Bas Kuin; Dick Lange; Niek de Lange; Hans Luyt; Ciska Muller (Leiden); Wil Niekerk (Leiden)Jantien Nieuwen- h-uizen Segaar (Voorschoten); Anneke Nikkels; Herman v. Nouhuys (Oegst geest); Emilietje v. Oordt; Dick Pie- kaar; Kees v. d. Poel; Johan Poort man (Leiden); Huib van Praag; Toos Preijs; Henk Rattihk; Dop Remmert (Oegstgeest); Ireen de Rooy; Miam Rosman (Den Haag)Adriaan Schef fer (Oegstgeest)Rudi Schelke (Oegst geest); Kees Schuilerrburg; Reinold de Sitter (Leiden)Hanneke Slagmolen (Katwijk); Jan Smit (Oegstgeest); Jan Straub; Henny Veldhuisen; Beppie Ver- vloet; Jacques van Vessem; Kiki van Vilsteren; Hetty Visser; Mieke Voorn; Roland Voors; Ineke de Vries; Mari anne Westrate (Oegstgeest)Johtje Wichers; Truus Wielenga; Bert Wil- lemsen; Maarten Wurfbain; Jaap Ger- ribzen ((Leiden)Dick Kruisheer (Oegst geest). Niet toegelaten werden 12 candida ten. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd: Eddie Cusiel; Wim v. Dam v. Isselt; Paul Driessen; Evert Jan Groen; Henk Hageman; Hans Hortensius; Jacques Huysman; John de Kanter; Hans Kooy; Carla Kramer; Marleen v. Kuyk; Beryl Menko; Floris van Nes; Kees Oudshoff; Karst Scheffer (Oegstgeest); Ward Schokking; Deliane Smit (Lei den); Hylke Tromp (Leiden); Julia Umbgrove; Son ja de Vries; Hans Wes terman; Joop Wielenga, Jan Coen v. d. Hage; Ineke Munsterman; Kitty Bur ger; Frans Immink; Bas Kniphorst; Coby Kramer; Pam Lambers, Cor v. d. Lee; Jan Hendrik Leopold; Hans Lo- vink; Hans Nieuwenhuis; Jakob Oos terling; Jaap van Praag: Ab van Ry- menam; Marjo Smit; Milie Stof koper; Al je Tamminga; Peter Vinkhuyzen; Ti neke Voorn; Diny Weber; Jacques v. IJzeren; Bob Touw; Wim Vonk. Van de tweede naar de derde klasse H.B.S. werden bevorderd: Jenny Adrian; Rudi Bulthuis; Pim 79) Ik zal hem ten minste niet in misera bele omstandigheden achterlaten, dacht Lynn; alles ziet er nu rooskleurig voor hem uit; Katie zal de huishoudelijke kant uitstekend kunnen regelen, en er zal kapitaal op de bank zijn. Ze dacht aan wat Kit haar gezegd had over een percentage van de koopsom van het oude porcelein, maar ze wees deze ge dachte onmiddellijk met afkeer van zich. Het was misschien zakelijk wel usance, maar ze zou er nooit toe over kunnen gaan aan Peter iets dergelijks voor te stellen. Kit kón dat niet begrij- pen. Door de weide kwam de oude man, die voor de botenverhuur en de vissery zorgde, aanwandelen. Hij bracht het geld, dat hy die dag gebeurd had, mee in een linnen zak. Gedurende enkele dagen, vlak na het drama met de moordenaar, waren de kleine kinderen weggebleven, maar nu scheen de hele zaak al in het vergeetboek geraakt te zijn, want het zakje zat vol met munt stukken. Zal ik het voor je meenemen? vroeg Lynn. De oude man overhandigde haar het zakje met een dankbaar- knikje. Het bespaarde h£n een wande ling naar Ihet hotel en hij kon nu direct afsteken naar huis. Als je zeventig bent, telt iedere stap, die je doen moet. Hoewel hy zeventig was, werd hij nog steeds de ..jonge" Templer genoemd, om hem te onderscheiden van zijn va der. de oude Tefnpler, die doodgraver was. Ze stonden hem samen na te kijken. Peter stak zyn pyp aan. Wat een vredig leven ls het hier, Lynn, ik zou niets andere meer willen. Ik zou hier altUd willen leven en myn kinds-kinderen hier willen zien op groeien. En aan het eind van mijn leven zou ik hier begraven willen wor den onder de madeliefjes en de boter bloemen op het oude kerkhof. Hoewel ik door de vallei van de dood gegaan ben, zal ik geen angst hebben, zei Pe ter zachtjes. Lynn dacht aan de monnik. Ze wilde dat ze niet zo onhandig tegenover hem geweest was, maar wat had ze tot hem kunnen zeggen? Hij kende óók geen angst. De grootste reis ging hy maken, die een mens ooit te maken heeft, had hy gezegd. Peter naih haar hand en klemde zyn vingers er om heen. En toen gebeurde alles heel anders dan ze het overlegd had, want hy voelde opeens de ring, die hy niet gewend was, hield haar hand op en bekeek de ring in het va ge licht van de vallende avond. Wat betekent dit? vroeg Peter rustig. Lynn hield even haar adem in en wist een ogenblik niet wat ze zeggen moest. Achteraf, toen ze alleen in haar kamer was, moest ze om zichzelf lachen. Alles was zo veel gemakkelijker en prettiger gelopen dan ze had dur ven hopen. Ikhad het je na tafel willen vertellen, stamelde ze. ik wilde het je allemaal vertellen. Je wist altijd, dat dit eens zou gebeuren, is het niet? Natuurlijk, zei Peter en zijn stem klonk zacht en vriendelijk. Het was nu bijna donker, er waren, alleen nog maar schaduwen en ze kon zyn gezicht niet goed meer onderscheiden. Natuurlijk Lynn, herhaalde hy. Ik ben heel blij voor je, als je gelukkig bent. Wanneer zal het zyn? Over 14 dagen. Veertien dagen? herhaalde Peter en zyn stem was volkomen kalm en beheerst. Ik weet, dat ik jou niet veel tijd geef om iemand anders te zoeken, Pe ter, en het spyt me heel erg, zei ze ne derig Maar Katie is er. Je zit er niet zo voor als toen ik kwam. Katie is heel bekwaam en kan de zaak uitstekend regelen. Als ze met Jaggers trouwt en naar hetgeen ik onlangs in de kel der zag, lijkt me dat niet onwaarschijn lijk heb je haar voor het leven hier. Natuurlijk zullen we het wel re gelen, zei Peter hartelijk. Je hebt wer kelijk meer dan genoeg voor ons alle maal gedaan. Je hoeft er niet over te piekeren, hoe wy ons hier verdet zon der jou zullen redden. Moeder zal hier ook blijven en van nu af aan betalen, als je dat goed vindt. Je moeder schijnt sinds haar laat ste huwelijk een nieuw leven begonnen te zijn. Ze is vol energie, ik zag haar warempel vanmorgen met een stof doek in haar handen. En ze veegde er werkeiyk stof mee afl Ze lachten beiden. Heus Lynn, we zullen alles wel voor elkaar krygen. Misschien zal ik weer een advertentie zetten. Ik ben nu veel sterker en beter in staat om de jonge vrouwen, die op de advertentie af zullen komen, te woord te staan. 69). Enige tijd later zaten Panda met Stapper, Joris Goedbloed en Kom Si in een hotelkamer rustig met elkaar te praten. „Over drie dagen is de tentoonstelling afgelopen vat U?" zei Stapper. Dan kan ik de steen dus aan meneer Kom Si geven en dan is alles in orde!" Dat was aardig gezegd en deze woor den zouden het einde van dit verhaal kum en zijn. Maar dat gaat niet! Het recht zegeviert altyd en iedere misdaad wordt gestraft! Het kan dan ook geen* verbazing wekken, dat op dit ogenblik de politic binnen trad. „Zyt gy de priester Kom Si?" vroeg de dienstdoende brigadier. „Ja!" zei de aangesprokene. „Wat zou dat?" „Ik arresteer U wegens het plegen van een aanslag op een varend schip en het aanzettqn tot muiterU!" sprak de be ambte „Volg me!" „Wel, wel!" zuchtte Joris Goedbloed. toen de ongelukkige priester door de politiemannen werd weggeleid. „Dit moet een voorbeeld voor U zyn, menden! Doe nimmer iets misdadigs! Ge ziet het!" Cornelissen; Dick-Jan van Dyk; Mimi v. d. Gryspaarde; Jane Honing: Wiesje Koning; Jan Nieuwenhuizen (Scheve- ningen)Michiel Polak; Erny Sand- berg van Boelens (Sassenheim)Eric Schmöle (Leiden); Marius Struys; Paul Tèixeira; Wim Venema; Ankie Mun sterman; Nellie Bos: Emmy Cleton; Hubert v. Drimmelen; Dolf Einthoven; Eveline Elion; Loek Hekking; Frits Immink; Huib de Kanter: Piet Sch. van Mierop; Clari v. Nes; Mieke Roggeveen; Babs v. Rijmenam; Rudi Rijnders; Pim K. Suermondt; Anton Zeven; Frederik Belinfante; Jans Louwrler; Robby Chaudron. Niet bevorderd werden 8 leerlingen. Van de tweede naar de derde klasse Gymnasium werden bevorderd: Frans Baud; Arie Boogert; Heiko Geertsema; Har Hofstra; Nan Houben; Flip Idenburg; Mieke Jongkees; Marlon Jonker; Frits Kalff; Jaap Kruisheer; Corrie v. Leyden; Aernout Niemeyer; Jan Rombach; Kees Russchen; Ruurd Tadema; Connie Tiel; Niek L. Tonc- kens; Martha de Vries. Niet bevorderd werden 4 leerlingen. Van de derde naar de vierde klasse HBS werden bevorderd: Jaap v. Arkel; Nelly Barug; Astriddu Celliée M.; Kees Cleton; Rick Driessen; Eddy Enghardt; Dlck Heuff; Hans v. d. Heyden; Nita von Er. v. d. Horst; Wim Kan; Walter Mees; Ineke Prins; Wim Raadsen; Ab. v. Ramshorst; Jan Schaper (Leiden); Wim Smith; Frede rik Stadler; Hans Mont. v. Swijndrecht; Hugo Br. Zaalberg; Freddy ter Bruggen Hugenholtz; Remy v. Amstel; Fredriek Bakker (Noordwijk a. Zee); Mart Bol- ten; Gerrle v. Doorn; Vick Folkerts; Truusje v. Gorcum; Carien de Graaf; Maurits v. Hall; Juultje Hijmans; Mar jolein Japikse; Geert v. Kuijk; Lola Meeuwis; Thijs den Os; Cokkie Prins; Helga Remmert; Elsje Roos; Jaap Rus; Ubbo de Sitter (Leiden); Gerda Slot houwer; Dienke uyterllnde; Thea Va rekamp; Kea Versteeg. Niet bevorderd werden 8 leerlingen. Van de derde naar de vierde klasse Gymnasium werden bevorderd: Jan van Arkel; Caatje Baud; Lies- beth v. Dam van Isselt; Sonja Dubois; Rankje Dudok v. Heel (Noordwijk aan Zee); Babs Hageman; Marina Hazen berg; Hanneke v. Hensbergen; Harold Hugenholtz: Marjootje Kessler; Mari anne Korink; Clara Lengkeek: Arie Mout; Wessel Reinink (Noordwijk aan. Zee); Connie Russchen: Els Schade; Doris Schneider (Den Haag); Tineke Straub; Jan Willem Versteeg; Annema- rie Vinkhuyzen; Barbara Voors; Kees Westrate (Oegstgeest). Niet bevorderd werden 4 leerlingen. Van de vierde naar de vijfde klasse HBS afd. A werden bevorderd: Arie de Beus; Coen Dekker; Helmut Kool; Freddie Korthuys; Car en Schaar denburg. Niet bevorderd werd 1 leerling. Van de vierde naar de vyfde klasse II.B.S. afd. B. werden bevorderd: Fritz Gerritzen (Leiden); Win Her man de Groot; Fi?ts v. Haeften; Zus Hogerzeil; Taco v. d. Honert (Leiden); Yvonne Klusman; Hans Knape; Her- my Korthuys; Piet Landsman; Han de Leede; Ger van Leeuwen (Zoeterwou- de),\ Rob Moorrees; Kees Smit; Harry le Sneur (Sassenheim); Theo de Vries; Gerrie de Waard; Joan Westenberg; Lo van Ruyven (Rotterdam)Oene Belzer; Thijs Coenen; Dick van Eek; Hylke Fokker: Henk v. Gorcum; Jan den_ Haan (Sassenheim); Kees Kam steeg (Oegstgeest); Duco v. Leeuwen; Robin Nauta; Arie v. Noortwyt; les Nortier; Frank v. Praag; Hans Roos: Johan Vink; Roelf Zeven. Niet bevor derd werden 8 leerlingen. Van de vierde naar de vyfde klasse Gymnasium werden bevorderd: Marion Bangert'; Wanda Baretta; Peter Belinfante (Den Haag): Roland v. d. Berg (Leiden)Connie von He- mert; René Hugenholtz; Margootje Idenburg; Ton van Katwyk (Oegst geest) Cor Kulberg; Mans Miskotte (Lelden); Ida Niekerk (Leiden); Leen- dert Nieuwenhuizen (Scheveningen); ïneke Pras (Katwyk aan Zee)Donagh Rutgers (Oegstgeest; Riekje Scheffer (Oegstgeest); led Scheffer (Oegstgeest); Conny Tamminga; Loek van Vollen hoven. Niet bevorderd werden 2 leer lingen. Varf de vijfde naar dc zesde klasse Gymnasium afdeling Alpha werden be vorderd: Marion Broekema; Paulien Citroen; Mary v. Gorcum; Maas v. Hoeken (Lei den); Liesbeth v, d. Mandele; Loes Versteeg. Niet bevorderd werd 1 leerling. Van de vyfde naar de zesde klasse Gymnasium afdeling Beta werden be vorderd: Olaf Belinfante (Den Haag); Rudy Brouwer: Yvonne Dubois; Mary Geer lings: Hans Goudsrdt; Topsy Hofland; Dick Houtzagers (Sassenheim)Addi v. Nouhuys (Oegstgeest); Floor Pelgrim; Marijke Vreede. Niet bevorderd werd 1 leerling. Waar geen woonplaats venneldt staat is deze Wassenaar.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 2