Nationale zwem-kampioenschappen zonder verrassingen JANSEN' TILANUS Franse ploeg werd volkomen overspeeld Kerkelijk Leven UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 12 JULI Nel van Vliet nam geen risico Twee titels voor Hannie Termeulen Onder zeer grote belangstelling zijn Zondagmiddag in het Zuiderparkbad te Den Haag de finales van de natio nale zwemkampioenschappen gehou den. Verrassingen kwamen vrijwel niet voor. hoe kan het anders, nu de sterk- sten eigenlijk tegen het horloge moesten zwemmen. Over het algemeen waren de tijden op de korte afstand niet slecht Op de langere afstand was het koude water van invloed. Op de 100 M. borstcrawl kwam Marie Louise Vaessen, die Zaterdag bij de series verstek moest laten gaan wegens een onwillige spier, aan de start en wist tweede te worden met de mooie tijd van 1 min. 7.3 sec., een tijd die zij dit sei zoen nog niet maakte Hannie Termeu ier werd kampioene en evenaarde haar beste tijd, van het vorige jaar, 1 min. 6 8 sec. Ook Irma Schumacher's tijd mochc er zijn: 1 min. 7.6 sec. Greetje Galliard verdedigde met suc ces haar kampioenstitel op de 100 M. rugslag, al scheelde het slechts 0.1 sec. met Dicky van Ekris. Rie van der Horst de derde zwemster, die op dit nummer voor ons land op de Olympische Spelen uitkomt, werd vierde, doordat zij twee maal in de touwen terecht kwam. Op de 200 M. schoolslag nam Nel van Vliet geen risico en liep direct flink uit. Weliswaar wist Jannie de Groot in een flinke eindspurt nog iets in te halen, maar zij vormde geen gevaar meer voor de Robbenzwemster. Bij het schoonspringen dames ont troonde Kiki Heck Coby Floor. AZ '70 werd met 36 punten houder van de Zian beker. De Robben haalden 34 punten. Tot slot werd een waterpolo-wedstrijd gespeeld tussen Zian en de Franse Na tionale ploeg, die door de Haagse ver eniging werd gewonnen met 43 (31). De uitslagen luiden: 100 M. borstcrawl dames: 1. en Ne derlands kampioene Hannie Termeulen (HDZ) 1 min. 6.8 sec; 2. Marie Louise Vaessen (ZON) 1 min. 7.3 sec; 3. Irma Schumacher (RDZ) 1 min. 7 6 sec. 100 M. borstcrawl heren: 1. en Ne derlands kampioen Hoving (RZC) 1 min. 1 sec: 2. Sindorf (IJ) 1 min. 1.9 sec; 3. Tjebbes (HT) 1 min. 2.8 sec. 100 M. rugslag dames: 1 en Neder lands kampioene Greetje Galliard (ADZ) 1 min. 18.8 sec; 2. Dicky van Ekris (Robben) 1 min. 18 9 sec; 3. Cor Kint (Rotterdam) 1 min. 20.1 sec. 100 M. rugslag heren: 1. en Nederlands kampioen Kievlt(Aegir) 1 min. 10.8 sec. 2. Van der Veen (LZC) 1 min. 13.5 sec; 3. Hoekstra (HVGB) 1 min. 14.4 sec. 200 M. schoolslag dames: 1. en Ne derlands kampioene Nel van Vliet (Robben) 2 min 56.6 sec; 2. Jannie de Groot (ADZ) 3 min. 2.8 sec: 3. Tonnie Hom (Robben) 3 min. 5.5 sec. 200 M. schoolslag heren: 1. en Neder lands kampioen Bonte (ZAR) 2 min. 49.6 sec; 2. Joop van Daatselaar (AZ WIELRENNEN. Nederlandse ploeg voor de wereldkampioenschappen De Nederlandse ploeg, welke ons land zal vertegenwoordigen bij de a.s. wereldkampioenschappen te Valken burg en te Amsterdam, in de laatste week van Augustus, is door de sport- commissie van de Nederlandse Wlel- ren Unie als volgt samengesteld: Weg: beroepsrenners: Middelkamp, Schulte, Janssen, Lambrichts, Pauwels en Sijen. Reserves: C. Bakker en Van Beek. Weg: amateurs: Plum, Blankenauw, Van Est, Duyf, Grift en Voorting. Re serves: Peters en Vinken. Sprint: professionals: Van Vliet, Derksen, Bijster. Reserves: Renkes, Van de Vijver en Van Egmond. Sprint: amateurs: Hijzelendoorn,Con- telaar, Bontekoe. Reserves: Buchly. Van Gelder en Willekes. Achtervolging professionals: Scr.ulte en Peters. Reserves: Van Beek en Evers. Achtervolging amateurs: Bl-uikenauw en Kunst. Reserves: Harm? en Voor- ting. I Stayers: Pronk, Bakker en De Best. Reserves: Bijster en Matena. DE GROTE PRIJS VAN AMSTERDAM Donderdag 15 Juli a.s. zullen de acht beste sprinters ter wereld, te weten Senfftleben (Frankrijk). Van Looveren, Scherens en Pauwels (België). Astolfi (Italië), Plattner (Zwitserland), Arle van Vliet en Jan Derksen (Ned.) el kander in 8 ritten k trois en 4 ritten k quatre in het Olympisch Stadion te Amsterdam de zegepraal in de „Grote Prijs van Amsterdam" betwisten. In de wedstrijd achter grote motoren over 20, 30 en 40 KM. starten Cevel (Frankrijk), Heimann (Zwitserland), Pronk, Akker. De Best en Bijster (allen Ned.). DE RONDE VAN FRANKRIJK. Impanis wint 2 étappes Derde en twaalfde plaats voor De Ruyter. De Zaterdag verreden 9de étappe van de Tour de France, Toulouse—Mont- pellier (246 KM.), werd gewonnen door Impanis (België A) in de tijd van 6 uur 03 min. 01 sec,, 2. Jomaux (België B) in 6.07.03, 3. De Ruyter (Nederlands Luxemburgse ploeg 6.07.39. De uitslag van de Zondag verreden tiende étappe. Montpellier—Marseille, luidt: 1. Impanis (België A) 248 km. in 6 uur 55 min. 40 sec.; 2. Camellini (Intern, ploeg); 3. Nerl (Intern, ploeg); 4. Ockers (België A): 5. Brule (Parijs); 6. Lambrecht (Intern, ploeg); 7. Dupont (België B)8. BrambiUa (In tern. ploeg) allen zelfde tijd; 9. Lape- bie (Centrum en Z.W. Fr.) 6 uur 56 min. 50 sec.; 10. Van Dijck (België A) z.t.; 11. Vietto (Franse ploeg) z.t.; 12. De Ruyter (Ned. Lux. ploeg) z.t.; 23. Jans sen (Ned. Lux. ploeg) 7 uur 03 min. 11 sec Algemeen klassement: 1. Bobet (Fr. nat. ploeg) 67 uur 17 min. 33 sec.; 2. Lambrecht (Intern, ploeg) 67.18.02; 3. Lapebie (Centrum en Z.W. Frankrijk) 67.2558; 4. Teisseire (Fr. nat. ploeg) 67.26.56; 5 Sciardis (Intern, ploeg) 67.27.32; 6. Ronconi (Italië B) 67.28.26; 7 Impanis (België A) 67.28.42; 8. Bram- billa (Intern, ploeg) 67.28.57; 9. Bartall (Italië A) 67.29.22; 10. Camellini (In tern. ploeg) 67.29 35. 16 Vietto (Fr. nat. ploeg) 67.38.14; 18. Robic (Fr. nat. ploeg) 67.40.57; 24. Kirchen (Ned. Lux. ploeg) 67.48.44; 36. Janssens (Ned. Lux ploeg) 68.03.46; 48. De Ruyter (Idemi 68.25 V 56. De Hoog (idem) 68.35.13. "47) 2 min. 55 4 sec; 3 Smitshuijzen (AZ '70) 2 min 59.3 sec. 400 M borstcrawl dames: 1. en Ne derlands kampioene Hannie Termeulen (HDZ) 5 min. 36.1 sec; 2. Willy Wil- lemsen 'HDZ) 5 min. 47 5 sec; 3. Annie Veldhuijzen (Robben) 5 min 55.3 sec. 400 M. borstcrawl heren: 1. en Ne derlands kampioen Rinus van L- laar (AZ *70) 5 min 21 sec; 2. Buijze «HZ en PC) 5 min. 22.8 sec; 3. Tjebbes 'HPC) 5 min 25 1 sec. 4 x 100 M. borstcrawl dames: 1. en Nederlands kampioen RDZ 4 min. 53 9 sec;. 2. Robben 5 min. 3 6 sec: 3. ADZ 5 min. 8.3 sec. 4 x 200 M. borstcrawl heren: 1. en Nederlands kampioen AZ '70 10 min. 16.4 sec, 2. HZ en PC 10 min 17.7 sec: 3 Zian 10 min 18.6 secg, Schoonspringen dames: 1. en Neder lands kampioene Kiki Heek (Tjikini. Batavia) 92.15 pnt; 2. Coby Floor (ADZ) 90.37 pnt; 3. Leui Keiler (HDZ) 89.56 pnt. Schoonspringen heren: 1. en Neder lands kampioen Kettler (AZ '70) 111.45 pnt; 2. De Goede (AZ '70) 105.73 pnt; 3. Haasmann (DJK) 102.46 pnt. BILJARTEN. TOURNOOl .ROYAL", ALPHEN. De eerste wedstrijden voor het door de biljartvereniging .Royal" uitgeschreven tournooi zijn gespeeld en leverden de volgende resultaten op: De Heul 1Ons Genoegen 1 6—2. A. Roest—M Osterkamp U—2; C de VlaamM Roos 20; E PrinsKI. Blom 20; C. C. de JongC. Roos 20. Royai II—De Plas 1 2—6. J. van Am sterdamJac. v. d. Pijl 02; H. Minder - man—Jo Valentijn 2—0; B. Eeumer—C. Mank 02; A. VrolijkG. Bocxe 02. GESLAAGDE OPENING WADDINXVEENSE SPORTWEEK. Burgemeester A Warnaar opende Za terdagmiddag de jaarlijkse sportweek met een toespraak, waarin hij wees op de grote betekenis van een gezonde beoefening van de sport. Nadat ook de voorzitter van de Sportweek-commissie, de heer Ververs, het woord had ge voerd, werd het startsein gegeven voor de wielerwedstrijden. Als eerste groep startte een aantal Waddinxveners op tourrijwielen vooi 10 ronden. 780 meter elk. De winnaars Lammerse, Gouw en De Wilde ontvingen geldprijzen van f.20, f.10 en f.5 Daarna startten de amateurs van de rennersclub „De Rotterdamse Leeuw" voor 66 ronder (50 Km). J. van Dorst, H. Brinkman en T Blokzijl kwamen resp. als 1ste, 2de en 3de over de eind streep. Bij de nieuwelingen, die hetzelfde aantal K.M. reden, zegevierde Fr. Ver sluis uit Waddinxveer Tot slot werden 26 ronden gereden door de juniores, waarbij P- v. d. Vaart de eerste prijs behaalde. P. Versluis uit Waddinxveen kwam derde binnen. Om zes urn 's middags maakte de plaatselijke gymnastiekveren. T.O.OS., met de leerlingen van enige scholen, be geleid door de pittige marsmuziek van Concordia en Voorwaarts een mars door de gemeente naar het sportterrein aan het Noordeinde. In vlot tempo werd daar een gevarieerd programma afge werkt. INTERNATIONAAL TOURNOO^ VAN LEIMONIAS. Het Haagse Leimonias organiseerde dit weekeind een internationaal tour nooi, waaraan door prominente ouiten- landse en Nederlandse spelers werd deelgenomen. De uitslagen van de fina les luiden: Herenenkelspel: Masip (Spanje) slaat Van Meegeren (Ned.) 7—5, 62, 63. Damesenkelspel: mej. Rollin Couquer- que slaat mevr. Schmier 6—2, 62. Gemengd dubbelspel: mevr. Scholten (Ned.) en Freling (Frankrijk) slaan mej. Liebergen en Linck (Ned.) 3—6, 9—7, 6—3. Damesdubbelspel: mevr. Schmier en mevr. Scholten slaan mej. Rollin Cou- querque en mevr. De Jager 63, 60 Herendubbelspel: Harper (Austr.) en Rinkel (Ned.) slaan Masip (Spanje), en Moreau (België) 63, 2—6, 5—7, 6—3, 6—3. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Dent (vac. J. Fokkema) W. L. Tukker te Bles- kensgraaf, die dit beroep aannam; te Oosterend op T C. v. Leeuwen, cand. te Utrecht. Bedankt voor Koekange J. de Jager, res. legerpred. en cand. te Den Bosch. Geref. Kerken Beroepen te Beet gumermolen J. E. Hendriks te Westbroek; te Zljldllk J. Stil. cand. te Kampen. Geref. Gemeenten Drietal te Hilver sum F. Mallan. J. W. Kersten en J. v. Dljke, allen cand. te Rotterdam: te Zoeter- meer F. Mallan. F. J. Dleleman en J W. Kersten, allen cand. te Rotterdam. Tweetal te Nleuwerkcrk a d. IJssel J. Haecstcln. cand. te Vlaardlngen en F J. Dleleman. cand. te Rotterdam; te Rotter dam-C C. v. d. Woestefjne te Ridderkerk en F. J. Dleleman, cand. te Rotterdam. Beroepen te Boskoop. Krulnlngen en Zoetermeer F. J. Dleleman, cand. te Rot terdam; te Nleuwerkerk a. d. IJssel J. Hasesteln. cand. te Vlaardlngen. Generale Synode der Ned. Herv. Kerk In de zitting van Zaterdag werd be handeld art. 2 van het ontwerp kerkorde, handelende over de gemeente. Besloten werd ..het behoren tot de hervormde kerk" te laten rusten ln het genadeverbond en niet alleen ln de bediening van woord en sacrament. De Synode verwierp het voor stel, tot de Hervormde Kerk te laten rekenen allen, die uit gedoopte ouders geboren zijn. De lezing van het oude reg ement, waarbij allen die uit Hervormde ouders geboren zijn tot de kerk worden gerekend, blfjft gehandhaafd Art. 3 en art. 4 werden behoudens en kele redactionele wijzigingen aanvaard De synode verwierp het voorstel bij art. 4 ln- i' het lelden van begrafenissen nadrukkelijk onder do ambtsplichten te bollen exporteurs ten volle bekroond. OM DE DAVIS CUP. Zweden en Tsjecho-Slowakije in Europese eindstrijd. Zweden heeft zich door een overtui gende 4—1 overwinning op Engeland in de finale van de Europese Zone voor de Da vis Cup geplaatst. De Scandina- viers zullen in deze eindstrijd Tsjecho- Slowakije ontmoeten, welk land te Mi laan met 3—2 Italië sloeg. In de Amerikaanse zone zegeviert Mexico met 41 over Canada. HOCKEYSPELERS RIET RUGNUMMERS. Naar het A.N.P. verneemt zullen de Nederlandse hockeyspelers, die in het Olympisch hockeytoumooi uitkomen, met rugnummers uitkomen. Een en ander is gedaan op verzoek van het Brits organisatiecomité ten behoeve van de toeschouwers. VOETBAL. NOORDWIJK EN RIJNSBURGSE BOYS OEFENDEN. Zaterdag speelde Noordwijk (met 4 invallers) een nuttige oefenwedstrijd tegen haar toekomstige tegenstander in de komende competitie „Rijnsburgse Boys", welke eveneens onvolledig uit kwam. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld, met Noord- wijk iets in de meerderheid, wat uit gedrukt werd ln een 21 voorsprong met de rust door twee keurige doel punten van N. v. d. Wiel. Na de her vatting wist Rijnsburgse Boys, door een fel offensief de achterstand in een 3-2 voorsprong om te zetten. Kort voor 't einde maakte Gè Marijt gelijk, in welke stand geen verandering meer kwam ALPHENSE BOYS VERLOOR Het eerste elftal van de Alphense Boys speelde Zaterdagavond op eigen terrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Rotterdamse derde klasser Leonidas. De opbrengst van deze ontmoeting was bestemd voor de T.B.C.-bestrijding. De wedstrijd viel bitter tegen, beide par then speelden zeer matig, zodat de weinige toeschouwers slechts matig geboeid werden. De Rotterdammers toonden zich uiteindelijk iets sterker, welke meerder heid tevens een 32 overwinning voor hen opleverde. „BOSKOOP"—SURINAME BOYS 1-0. Onder grote belangstelling had Za terdag op het „V.V. Boskoop"-terrein een ontmoeting plaats tusseu Boskoop I en Suriname Boys, uit Amsterdam. Bos koop, dat iets sterker was, maakte voor de rust 2 doelpunten die echter wegens buitenspel werden afgekeurd. Na de hervatting, die met blanke stand was ingegaan, was het een op- en neergaande strijd. Na 25 min spelen gaf Van Oyen Boskoop met een hard schot de leiding. Hierop vielen de gasten meer 1 aan, maar de Boskoopse doelman liet zich niet passeren De harmonie „Ex- I celsior" verleende haar gewaardeerde I medewerking. Ingezonden Mededeling SEDERT 1869 VERMAARD OM DE VOORTREFFELIJKE KWALITEIT ONDERGOED Nederlands* waterpoloteam op dreef 4x200-M. estafette gemakkelijk dooi1 Frankrijk gewonnen De nationale zwemkampioenschap pen kregen dit jaar een internationaal tintje door een treffen tussen het Ne derlandse en het Franse Waterpolo team en een krachtmeting tussen de 4 x 200 meter estafetteploegen van beide landen. Ging de 4 x 200 meter voor ons land verloren, de waterpolo- wedstrüd werd met flinke cijfers ge wonnen (84) en men mag benieuwd zün hoe het Nederlandse zevental in het Olympisch waterpolotournooi zal worden ingedeeld. Want zoals de Oranjeploeg Zaterdag speelde, behoort zjj tot de vier sterksten van de wereld. Het was een door het Nederlands ze vental vooral in de eerste helft verras send goed gespeelde ontmoeting, waar door de Franse ploeg volkomen over speeld werd. Ruimschotel wist door zijn bliksemsnel opzwemmen en zijn gerichte harde schoten grote verwarring in de Franse achterhoede te scheppen, terwijl Smol en Van Feggelen voor de doelpun ten zorg droegen. Het dekkingssysteem in de Oranjeploeg voldeed goed en daar naast bleken de spelers nog over vol doende fantasie en spelinzicht te be schikken om openingen te maken, waar door doelpunten niet konden uitblijven. Een 51 stand bij rust ten gunste van Nederland was volkomen verdiend. Smol had de score geopend en Ruimschotel verhoogde de stand tot 20. Weer was het Smol. die scoorde, nu met een flit send schot en Van Feggelen bracht de stand op 40. Toen Ketelaar het water werd uitgestuurd kon midvoor De Wasch gemakkelijk de stand op 41 brengen, maar Van Feggelen haalde het zelfde kunstje uit. toen zijn tegenstander Le- fevre dezelfde fout als Ketelaar had ge maakt. Na de rust was het Bermijn, die na goed samenspel de stand op 5—2 bracht, maar Korevaar en Van Fegge len lieten snel een zesde en een ze vende doelpunt er op volgen. Het werd nu nog een kwestie van uithoudingsver mogen. want even verslapte het spel in de ploeg en de Fransen profiteerden er onmiddellijk van met goede doelpunten van De Wasch en Glener 74. O.i.i over tijd scoorde Van Feggelen ten slotte het achtste doelpunt. De 4 x 200 meter werd gemakkelijk door Frankrijk gewonnen De Neder landse tijd van 9 min. 50 sec. wil zeggen een gemiddelde van 2 min. 27 sec. over de 200 meter individueel, een tijd, welke internationaal absoluut niet meetelt. De Fransen deden er 9 min. 17.1 sec. over. Met andere woorden het gemiddelde lag hier iets onder de 2 min. 20 sec. en Jany zwom niet eens mee. Die komt pas in Londen aan de beurt. ALPHEN Alphens Tennispark geopend Voor de Alphense Tennisliefhebbers en liefhebsters was het Zaterdag een zeer belangrijke dag. Immers na maan-, den en weken van Ingespannen arbeid, vergaderingen, besprekingen, enz., was het dan eindelijk zover, dat de opening van het Alphense Tennispark een feit zou worden. Hiertoe was een aantal genodigden aanwezig toen de voorzitter van de stichting ..Alphens Tennispark" de heer de Ouden, een welkomstvonr-' sprak en daarbij een kort overzicht gaf van de samenstelling der Stichting en de wijze waarop de banen zullen wor den geëxploiteerd Spr. bracht dank voor de buitengewone medewerking van het :emeentebestuur Op uitnodiging van de voorzitter nam daarna namens het ge meentebestuur de heer Ir. Waardenburg het woord. Vooral de samenwerking van de drie tennisverenigingen waardoor de Stichting tot stand is kunnen komen acht spreker iets zeer verblijdends. Het tennispark ligt hier in een pas sende omgeving en wat meer zegt. het zal in de toekomst geheel in een oark- complex komen te liggen en zal tot in lensrte van dagen wat de gemeente be treft, hier kunnen blijven. Spr. verheugt zich er over. dat Alphen de attractie van een tennispark rijker is geworden, waarin hij vele mogelijkhe den voor de gemeente ziet en doet ten slotte een beroep op allen dit prachtige resultaat van samenwerking als voor beeld te willen nemen. Hierna verrichtte de heer Waardenburg door het door knippen van een lint de symbolische opening van de prachtige banen, waar na onmiddellijk de rood- wit en blauwe vlag ift top ping. De heer Rozendaal sprak nog een kort dankwoord en gaf tevens een overzicht van de wijze waarop men tot de oprich ting van de Stichting „Alphens Tennis park" is gekomen. Hierna werden de banen in gebruik genomen met demon- stratieweclstrijden. T entoonstelling Historische Vereniging In aanwezigheid van een aantal ge nodigden. waarbij vrijwel de gehele ge meenteraad en tal van andere officiële persoonlijkheden uit onze gemeente, heeft Zaterdagmiddag burgemeester Schokking de tentoonstelling geopend van Oude en Nieuwe afbeeldingen van Alphen en aangrenzende gemeenten, welke tentoonstelling georganiseerd is door de Historische Vereniging alhier en gehouden wordt op de bovenste ver dieping van het gemeentehuis. De aanwezigen werden welkom gehe ten door de voorzitter der nog ionge vereniging, de heer Dekker, die een bij zonder v/oord van welkom richtte tot de burgemeester, mr. Schokking: mej. Ver sprille, die namens het Leidsche Archief aanwezig was en tot de heer B. van t Hof. Prov. Archivaris en voorzitter van de Zuid-Hollandse Historische vereni gingen. Alvorens de tentoonstelling te openen gaf de burgemeester een uiteenzetting van de bedoeling dezer tentoonstelling, nl. het stimuleren van de aandacht en liefde der inwoners van de Rijnstreek voor het. oude en mooie, dat deze omge ving in het verleden heeft gehad. Alnh^n is nu eenmaal arm aan geschiedenis, maar wat er is moet met zorg behan deld en bewaard blijven. Daarna ver klaarde spr. de tentoonstelling voor ge opend. Nadat de heer Dekker de burgemees ter dank gebracht heeft voor deze ope ning, bood spr. namens het bestuur het erelidmaatschap der vereniging aan bur gemeester Schokking aan, dat door Al phens eerste burger in dank werd aan vaard. De tentoonstelling zelf geeft de be zoekers (sters) een duidelijk beeld in de eerste plaats hce Alphen. Oudshoorn en Aarlanderveen er vroeger hebben uitge zien. Ook van de omliggende plaatsen, zoals Ter Aar, Zwammerdam, Nieuw koop, Boskoop Koudekerk. Hazerswoude. Rijnsaterwoude en Woubrugpp rijn tal van inzendingen aanwezig. Een schat van foto's, paten. etsen en schilderstuk ken geven een prachtige kijk op de vroegere toestanden. Mr Schokking ere-voorzitter van het Laura-comité Zaterdagmiddag werd onze burge- meester, mr F. M. A. Schokking, in de vergadering van het comité der Al phense Vierdaagse tot ere-voorzitter geïnstalleerd. De voorzitter, de heer Bern. Knaapen, wees er .op, dat deze zeer bijzondere dag reeds een mijlpaal betekende in het nog maar korte be staan van de Laura. Reeds geruime tijd bestond bij ons het voornemen U dit verzoek te doen; wy hebben echter gewaoht tot ons werk tastbaar resul taat had. Door de medewerking van alle comitéleden is de LAURA als een goed georganiseerd afgerond geheel te voorschijn gekomen. Thans is er dus geen enkel bezwaar meer om U dit verzoek te doen. De Burgemeester zeide de voorzitter dank voor de aanbieding van het ere voorzitterschap en voor de woorden tot hem gericht. Hij vervolgde: „Ik heb de cvertuging, dat de Laura wel ingesla gen is. Ik wil hiermede niet zeggen, aldus de ere-voorzitter, dat de vooraf gemaakte propaganda voldoende is ge weest, doch de beste reclame is onge twijfeld wel deze, dat de Vierdaagse geslaagd is. Er zit zeer zeker wat in voor de toekomst. Ik prijs mij gelukkig dat het initiatief hiervoor juist in Al phen is genomen en het doet weldadig aan, dat de naam van Alphen nu over al in het land genoemd wordt. Het ls prettig als grote groepen Nederlanders voortaan uit alle delen van het land naar Alphen komen. Ik wens het comi té succes tot ln lengte van jaren." De voorzitter dankte daarop de bur gemeester voor zijn opwekkende woor den. Intrede ds W. W(|nia De Intrede van ds W. Wijma, beroepen predikant bij de Gerei. Kerk van Alphen, zal plaats hebben op een nader te bepalen avond in de week van 814 Augustus. Als bevestiger zal ln dezelfde dienst optreden ds K. J. Idema te Lollum. Ds WIJma neemt 1 Aug. af scheid van Gasseltcrnljveen. Burgerlijke Stand Geboren: Helena Anthonia, d. van C. van der Schee en A. J. Verkerk; Marlnus, z. van S. M. van Keeken en A. Henslng; Nelly Ida. d. van P. A. de Knljff en N. van der Schee; Wil lem Leendert. z. van J. Bu\js en E. S. C. Baalbergen. Ondertrouwd: Jacob Bljker, 27 Jaar en Christina van den Berg. 24 Jaar; Willem van der Bijl. 27 Jaar en Ellen Th. Bui sing. 21 Jaar. Getrouwd: Willem van Ringelensteln, 25 Jaar Adriana M. J. de Jong. 20 Jaar; Mar- tlnus P. H. Bakker. 22 Jaar en Catharlna W. Dongélmans. 21 Jaar; Mlnze Beltschat, 25 Jaar en Petronella G. M. Meerlo. 20 J. Overleden: Hendrlkus C. M. van den Bosch. 67 Jaar. Het gesprek ging voort door WILLEM LEONARD. De man. die in het hoekje van de oar een traag gesprek voerde over het weer. de verkieslijkheid van Armagnac boven cognac en andere zaken, die alleen maar ln de onderbelichte, nevelig-ge- noegelijke atmosfeer van een bar vol doende aan belangrijkheid winnen om zachtjes bepraat te worden, hield mid den in een zin op en zette zijn glas on voorzichtig hard neer. toen er zes kruk ken verderop een meisje kwam zitten. De barman, die de symptomen^kende en bovendien zag. dat het niet zomaar een meisje maar zelfs een heel mooi meisje was begon discreet zijn glazen te spoelen. De man ln de hoek zat doodstil. „Liesje" dacht hij en meteen was hij teru? ln de sfeer van de jaren voor de oorlog Liesje, met wie hij op Loosdrecht gezeild had in zijn oude wrakke B.M., met wie hij gepraat had over Keats en en Chopin, over schilderijen en over gek ke, nu onbelangrijke dingen Liesje had er altijd een boel van begrepen, dacht hii zo. Zij hadden samen gelachen over zaken waar andere mensen de humor niet ln het minst van zagen. Hij .-ook nog de geur van haar zijige donker blonde haar. dat onder zijn kin bewoog, als zij dansten. Het vreemde gevoel van het hart. dat in zijn keel begon te klop pen, zo gauw als zii ergens „Begin the Beguine" hoorden Begin the Beguine, hun plaat. Vrienden hadden hem verteld, dat Liesje haar attenties niet uitsluitend voor hem reserveerde: dat zij ook wel eens met anderen gezien was. Eerst had hij er geen woord van geloofd, maar toen hij haar een keer op het Leidse- plein was tegengekomen met een lange, tè goed geklede ngel, had hij later koel gevraagd, wi: dat geweest was. ,Een neef van me", had ze luchtigjes geantwoord. Hij had haar niet ver- BOSKOOP Overgangs- en eindexamens Rijkstuinbouwschool Voor het overgangsexamen aan de Rllks- tulnbouwschool alhier slaagden de vol gende 44 van de 56 leerlingen: J. N. Groeneveld en W F. Lemkcs te Alphen. F. Hcttema, G. J v. d. Mespel, D Schulthelss, G. J. Timmermans te Amsterdam, J. Kempen te Arnhem, C. F. Wielsma te Bloemendaal C. Beekenkamp G. Benckhuysen en H. Schoemaker te Boskoop. F. A. v. d. Vegte te Elspeet. SJ. Cannlnga. L. J. de Jongh. J. Spook en D. Verstraate te 's-Gravenhage. W. Bom mel van Vloten te Groningen. E. Spoel- der en H. Visser te Haarlem. J. J. 's-Ja- cob te Haren .Gr.). H. Wolters te Hil versum. P. J. Brouwer te Hoogland. J. A. M. Panhuysen te Maastricht. L. Visch te Oldebroek A W. Brandt te Overveen. C. v. d. Berg F. P. v. d Berg J Hoedeman. A. P. van Loon. mej. J. Maters en mej. A. de Zeeuw te Rotterdam, M. H. Uiter dijk te Soestdljk. L. R. Mlnkenberg te Stevenswcert. M. R. P van Basten Ba tenburg te Tegelen, J. P. W. Griffioen te te Tlel, P. D A. M. van Kerk Oerle te Utrecht, E. M. Crolla te Valkenburg (Limb.). C. F. des Tombe te Velp, E. M. Stroombeek te Voorburg. J. J. J. Verhage te Winterswijk, E. Groot te IJmuldcn, mej. M. A. Spek te Zeist J. G. F. Vro- mans te Zoeterwoude en A. J. M. Kuhl- mann te Zwolle. Het diploma met aantekening voor de achter hun namen aangegeven talen be haalden H. Reinders Folmer te Aerden- hout. D A. A. van Leeuwen te Alphen, G. G. Gerritsen te Amersfoort. E. H. de Haas. P. de Klerk (E.). L. Kok (D. E.) en R. Mulder te Amsterdam. W. van Drlem (E.) te Arnhem. W Huyskes (F. D E.) te Assen. F. W. Brucken Fock (E.) te Baarn. W Altheer. H. Boer (F. D. E.), H. Hagen (E.). W. Hoogendoorn (F. E.), W. A. Metselaar (E.), J B. B. Tromp (F D. E en D A. Veerman (F. D. E.) te Bos koop, P. J. W. de Greeff (D E te Boxtel A. Dennlnghoff Stelling te Breda mej. W. S. Ruys (D. E.) te Dedemsvaart. J. J. Wisse te Delft. E. Vis te Deventer. J. W. v .d. Meeren (F. D. E.) te Dieren. H. B. W. Wyers (E.) te Doesburg. J. C. A. Segers te Eindhoven. F. B. M. Hoonhout (F. D. E J. E. M. Zaal (D. E.) te Gouda, mej. C. Berg (F. D. E.) te 's-Graveland. L. E. HUle (E.) A. S. Krol, A. A. Lobry van Troostenburg de Bruyn, W. J. M. van Stclk en mej. M. Tazelaar (F. D. E.) te 's-Gravenhage. I. J. Karper (F. E.) te Groningen, A L. M. ten Hacken, C. P. Nolen (E.) en J. Twlsk (F. E.) te Haar lem. A. van Dorp <F D. E M. W. Ra- vensberg (E.) en J. van Velde te Hazers woude. W. F. B M. Caron. C. P. M van Empelen (D. E.) en Ch A. v. d. Heyden (E.) te Heemstede. L. J. Bernsen (E.). M. Scheltema (F. E en J. J. v .d. Schoot (F. D. E.). W. J Wolterlnk (E.) en W. J. M. Witkamp (E.) te Lelden, F H Werd- muller te Nieuwe Pekela. F. A. Palm. W. Sloos te Oegstgeest, J. L de Bruyne (F. E), A'. C. M. Cavadino (E). A. J. C. Goyarts L. A. G van Heek- (E.) en J. R. M Hermus te Rotterdam. N. Doornberg te Rijswijk (Z.H.) E W. Meyer te Sant poort. A. Stuurman (E.) te Schiedam. W. E. H. Kloosterhuls (F D. E.) te Stads kanaal. J. R. F Geers (E.) te Steenber gen. A. H. J. Faassen (F. D. E.) te Tege len D. Beumer, Th. M. J. Jetten en W. H. Pruis (E te Utrecht, C. J. Rougoor (E.) te Varsseveld. G. Martlln (E.) te Veendam, H. H. M. Spreuwenberg (E.) te Venlo, F. J. Zonnevylle (E.) te Winters wijk. C Aten te Wormerveer R. B, van Kempen (E.) M. van Steenbergen. G. D van Werdt (F. D. E.) en A B. Wlllems (E.) te Zeist K. A. van Glnneken (F. D E.) te Zundert. Afgewezen werd 1 leerling. terwHl 2 leerlingen nog na-practllk moeten doen. In de cursus tuinaanleg werden gedi plomeerd: D H. Werner te Baarn, B. J. Galjaard te Lelden A. W. den Duyf te Oudekerk a/d. IJsel, mej, G. A. van der Hoorn te Schevenlngen. Wclkomstcomlté voor terugkerende militairen. In het veren.gebouw aan de Rozenlaan dat voor deze gelegenheid met groen en bloemen gezellig was versierd, zijn de te ruggekeerde militairen van de „Kota Baroe" op hartelijke wijze ontvangen en gehuldigd. Aanwezig waren o m. de bur gemeester mr dr E. P. Verkerk met zlln echtgenote wethouder dr. J. F. Taat. ka pelaan Sanders, ds H Pol. ds A. de Leeuw en voorts een g-rote schaar van vrienden en belangstellenden. Begonnen werd met het zingen van het Wilhelmus, tussen het le en 2e couplet werd een minuut stilte ln acht genomen voor de gevallenen. Na een inleidend woord van de heer J. H. van Tol sprak de burge meester de terugkerende Jongens toe. en wekte hen op de moelllikheden evenzo onder de ogen te zien. als ln hun Indi sche tijd. Daarna sprak kapelaan Sanders enkele vriendelijke woorden. Namens de Bos koopse Prot. kerken sprak ds H. Pol over de dankbaarheid aan God. Het verdere der avond werd gevuld door declamatie van de heer Feenstra en muziek van een mandolineclub Aan het slot dankte de heer Otten na mens de verschillende thuisfronten, waarna de heer A. de Ruyter namens de Jongens de Boskoopse burgerij dankte voor de hulde en hartelilke ontvangst. Uitvoer hoomkwekertlproducten Het Bedrllfschap voor sierteeltproducten maakt bekend dat ln het onlangs met Zwitserland afgesloten handelsverdrag o.m. een post ls opgenomen voor de In voer van levende planten ln Nederland, ten bedrage van fr. 50.000 Zwitserse francs. Gegadigden dienen zich vóór 31 Juli trouwa en een woedende, belachelijke scène geschopt. Met een harde klap was de deur achter hem dlchtgemept, en eenmaal buiten had hij zich gerealiseerd, dat het afgelopen was. Nu zag hij haar weer en kwam tot de conclusie, dat het wat hem betrof he lemaal niet zo definitief afgelopen was. Hij voelde een wrevelige spijt, dat hij haar niet eens de kans gelaten had om tekst en uitleg te geven Misschien was het haar neef wel geweest. Liesje lachte en hij merkte, dat zij nog steeds hetzelfde maniertje had om haar neusje een beetje op te trekken, als zij iets hoorde, dat onbedwingbaar haar lachlust opwekte. Toen pas merkte hij op, dat ze niet alleen was. Naast haar zat een donkere, lange vent, die grinnikte om wat zij zei. Het gaf hem een irriterend gevoel van onredelijke jaloezie. Achter de bar scharrelde de barman met de gramofoon. Het lag hem op de lippen om te vragen of hij „Begin the Beguine" eens wilde spelen. Het hoefde al niet meer. Even klonk gedempt een kort voorspel. Toen de lage. zachte toon van Artie Shaw's clarinet: ..When they begin the Beguine". Zijn hart werd warm. Bij de eerste tonen ging Liesje rechtop zitten. Hij zag het en er schoot door hem heen: „Zij weet het nog". HU was er onredelijk blij om Toen zei Liesje tegen haar metgezel: ,Kom Freddie, laten we even dansen. Begin the Beguine, onze plaat." Freddie gleed van zijn kruk af Toen herkende hij het gezicht van de man, waarmee hij haar op het Leidseplein ge zien had. 'Onze plaat", dacht de man ln de hoek en voelde het als een zeer directe klap in zijn gezicht. Toen lachte hij bij de bevrijdende gedachte, dat hli geen spijt behoefde te hebben. „Voor mij een glas cognac, barman" zei hij. „en wat een verschrikkelijk weer hè". „Narigheid meneer", zei de barman, blij, dat hij het gesprek weer voort kon zetten 1948 tot het Bedrllfschap Trompstr. 73. Den Haag te wenden, onder opgave van het door hen verlangde lnvoerbedrag. Beroep Geref. Gem. Naar de vaca ture bij de Geref. Gem. alhier ls beroe pen de candldaat F. J. Dleleman te Rot terdam. Het bestuur van de Middelb. Han delsavondschool met 3-Jarige cursus al hier. heeft van het ministerie van Econ. zaken bericht ontvangen, dat het eind diploma van deze school na 1 Januari 1948 gelilk gesteld ls met het diploma „Handelskennis" van de Vestigingswet Kleinbedrijf. De Jury van 't muziekconcours te Mill heeft de heer Max Well, dirigent van de harmonie „Excelsior" alhier de direc- teursprlls toegekend. Tot sluiswachter machinist van de verenigde polder, ls door het polderbe stuur benoemd onze plaatsgenoot de heer A Verwelj Sr. BODEGRAVEN Ned. Herv. Kerk Ds H. Roelofsen alhier heeft bedankt voor het op hem uitgebracht beroep naar Papendrecht. KOUDEKERK De collecten voor de diaconie der Ned. Herv. Kerk over Juni brachten op f 168.42 en de huls aan huls collecte over 2 maanden f. 62.18. MARKTBERICHTEN BOSKOOP. 9 Juli. - Rozen, gr.bloemlg per bos: Rosalandla 6090, Vierlanden 200—260. Briarcllff 170, Hadley 190—260, Jules Bouché 140, Florex 160280. Bet ter Times 130—200. Butterfly 120—160. Edith Helen 150220, Du/Lsburg 100 200. August Noach 80130. Pechtold 160200. Babyrozen per b06: Oranje Triumph 4360. Else Poulsen 75120. Sweetheart 75130. Juweeltjes 100120. Ingar Olsson 65100. Ellen Poulsen 40 60. Wolfsglorie 7065, Prinses Juliana 6075. Diversen per bos: Clematis Du- randl 110160. ld. Mevr. le Coultre 390 800. Anjers 2740. Llgustrumtakken bont 57100. Spirea's 2532. Dahlia's ln soorten 4085. Frecsia 85120, Gladio len 4560. Liatrix 100—150. Lathyrus 12 14, Distels 100180 Korenbloemen 17, Margrieten 1827. Flox 3555 ct. VLAARDINGEN, 12 Juli. Besommingen: Binnen van de haringvisserij VL 172 met 25 last; VL 203 met 27 last van 7 schepen. VL 208 met 15 last van 4 schepen: VL 40 met 21 last van 7 schepen; VL 29 met VL 208 met 15 last van 4 schepen; 10 last van 6 schepen. Marktprijzen maatjesharing groen f. 54 72; Idem Jong f. 5154. Idem zout f. 44. Steurharlng f. 3638. makreel f. 27. Alles per kist. KATWIJK AAN ZEE. 12 Juli. Vangst- bericht van hedenmorgen: KW 47 2 k.; KW 4 3 k.; KW 2 1 k KW 14 2 k.; KW 25 2 k.; KW 73 2 k.; KW 138 1 k.; KW 67 55 k.; K W49 40 k.; KW 18 40 k.; KW 38 55 k.; KW 83 47 k. (nog 50 netten halen); KW 29 35 k. (nog 40 netten halen); KW 20 geen vangst; KW 86 10 k.; KW 144 30 k.; IJM 353 34 k.; KW 50 75 k.; KW 123 20 k.; KW 170 60 k.; KW 22 35 k.; KW 127 14 k.; KW 175 8 k.; KW 130 geen vangst; KW 167 40 k.; KW 44 17 k.; KW 110 10 k.; SCH 107 3 k.; IJM 283 3 k.; IJM 268 2 k.; KW 140 3 k.; KW 54 4 k.; KW 161 50 k.; KW 16 34 k.; KW 19 45 k.; KW 68 24 k.; KW 56 60 k.; KW 124 8 k; KW 129 17 k. Ge middelde vangst Schevenlngen 7 kantjes. Vlaardlngen 10 kantjes. Aan de afslag waren hedenmorgen 800 kantjes. Grote maatjesharing f. 3943, kleine maatjes haring f. 5062. Morgen worden 2500 kantjes aan de afslag verwacht. SCHEVENINGEN, 12 Juli. Besommingen SCH 177 f.1780; KW 53 f.530. IJMUIDEN, 12 Juli. Besommingen: IJM 97 f. 6450; IJM 39 f. 15.500; IJM 183 f. 17.900; IJM 71 f. 12.600; IJM 4 f.8840; KW 108 f.2450; KW 125 f.3110; KW 89 f.4130; KW 84 f.3240; KW 28 f.2880; KW 59 f.2330; IJM 204 f.2580; IJM 316 f.2280; IJM 272 f.2680; IJM 23 f.4990; Aanvoer verse vis 3200 kisten. Harlngaan- voer: KW 45 met 49 kantjes eigen vangst; KW 15 met 180 kantjes eigen vangst; KW 97 met 58 kantjes eigen vangst en 33 van de KW 167; KW 5 met 110 kantjes eigen vangst en 11 van de KW 4. 107 van de KW 147, 152 van de KW 140, 72 van de KW 138 en 145 van de SCH 107; KW 3 met 45 kantjes eigen vangst en 37 van de KW 2. 76 van de KW 54. 97 van de KW 47, 60 van de KW 73. 74 van de KW 25. 86 van de KW 14. 89 van de IJM 283 en 63 van de IJM 268. 'Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De L.E.B. richt heel haar streven Op 't redden van een mensenleven. ...mllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIMMIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 6