De Leidse Athletiekkampioenschappen 1948 Heas zat Abe als een haas op zijn hielen B.Y.Y. heeft aan gelijk spel voldoende om kampioen Ie zijn Olympische Spelen Cijferparade Nederland wint op overtuigende wijze van België 67ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Maandag 7 Juni 1948 Tweede Blad No. 26405 Heerenveen was beter tag* ^fdaama al Heerenveen wat •laar Go Ahparï maakt*» At> de klok sloe2- maar h€fc wa* ook volko maar \jo /\neaa maaKie ae men >jin the g^e» toen twee minuten 'j i f voor het slot Bloemendal een ver weg aoeipunien geschoten bal oppikte, er mee op Veen- stra afstormde, neg even stopte voor een verdediger, die hem het schieten wilde beletten, maar de bal tenslotte tussen de paal en de Heerenveen-doel man over de lijn wurmde. (20). Voor de tweede maal had Go Ahead door tactisch voetbal de Noordelijke kampioenen weerstaan. Hoe moet Abe Lenstra zich gister middag op het Go Ahcad-terrein ge voeld hebben? Tienduizenden ogenpa- ren waren gevestigd op de veel be wierookte man met de donkere kuif uit het „hoge Noorden", toen de spe lers tussen de haag van rood-gcle ju niores de groene grasmat betraden. Er ging een soort van geruis door de rijen, toen men hem ontwaarde: „dat is Abe en men zette zich ge spannen om het super-voetbal van de internationaal te bekijken. En toen bemerkte Abe al in de eer ste minuten, dat zijn tegenstanders hem een schaduw hadden meegege ven, Haes, dè linksbinnen van de De- ventenaren, die Lenstra ook destijds al had lamgelegd en dat nu weer proberen zou. Opnieuw is Haes er in geslaagd „Us Abe" uit te schakelen. Hij week haast niet van dezijde van de Heerenvcner en door zijn uitste kend ingrijpen en opstellen en zijn onvermoeid attaqueren (op de meest =5 zwemmen en waterpolo, boksen, faire manier overigens) van Lenstra, kwam de grote man er vrijwel nim mer aan te pas. Waarheen hij ook liep, de Deventenaar kleefde aan hem vast. Zijn medespelers kregen haast nimmer de kans hem met de bal te bereiken. |IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH Nederlandse inschrijving g voor Londen 1 Êi Naar het ANP verneemt, heeft H het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité ten aanzien van de uitzending naar de Olym- pische Spelen te Londen besloten fj voor de volgende takken van sport j§ in te schrijven: hippische sport, De Friese supporters hadden wel re den om mismoedig hun hoofden te schudden. Want speelde dat Heeren ven feitelijk niet veel beter voetbal dan de Deventernaren? „Beter" bekeken uit en oogpunt van techniek en samenspel. Het was menigmaal een lust de indi- viduela staaltjes der Friezen, in wier ploeg in feite geen wakke plekken te ontdekken vielen, te aanschouwen. Het combineren en het vrylopen der Hee- renveners was ongetwijfeld beter ver zorgd dan bij de Deventernaren, die... nochtans opnieuw de adspirant-iands- kampioenen de punten afhandig maak ten. De Deventer defensie heeft overigens perfect verdedigd. Brand ranselde tel kens weer de bal het veld in. Koop man en Van Marle kopten en trap ten in alle standen, Koers, Buys en Van Beest gaven de tegenstander geen moment vrij spel en tegen deze muur tornde Heerenveen op, dat zo onverstandig was Go Ahead niet te laten tornen", tevergeefs op. Hoeveel aanvallen zijn er na'het. eer ste Go Ahead-doelpunt, toen de rood gelen in de defensie gingen, niet door ae Heerenveners ondernomen? Ze wa ren niet bij*te houden.... 't was fraai voetbal, dat de Noorderlingen speelden; keurig ging de bal van man tot man en de voorhoede zette menige welover wogen attaque op touw. Herhaaldelijk zweefde de bal voor Brand's heiligdom, herhaaldelijk poogde men met listige passes de versterkte Deventer verdedi- ding te doorbreken. Het gelukte niet. Het doel bleef potdicht. Inderdaad, het was zuur voor de gasten, maar 'n voet balwedstrijd wordt door de doelpunten beslist en die maakte Go Ahead. Die doelpunten maakten de Devente- naren echter eerst na de mist. Vlak na de hervatting nam midvoor Kerkdijk, na een minder steTk moment van de Heerenveen-verdediging, de bal met het •hoofd mee, dreef even op en tikte vlak voor de uitlopende Veenstra het leder schermen, roeien, schieten, wor- SE stelen, gewichtheffen, athletickda- M mes en heren, wielrennen, voetbal, H H gymnastiek uitsluitend dames, =j zeilen, kano, hockey en kunst. H Nederland zal in ieder geval niet worden vertegenwoordigd bij het basketball en de moderne vijf- kamp. Ëj Om het kampioenschap van Nederland: Haarlem—PSV 3—1: Go Ahead—Hee renveen 20. Om de K.N.V.B.-beker Roermond IW 21; Zw, BoysWageningen 1—3; EmmenDWV 04. Prom./degr.wedstrijden Meerburg Zwart Blauw 25 (Zw. BI. blijft 4e klasser). KORFBAL. Den Haag: NederlandBelgië 74. Om het kampioenschap van Nederland: Vitesse—Deto 2—2. TENNIS. Overgangski.: Leidse Stud. MLTC 1 De Aemstelspelers 1 71; WGA 1 LTC 1 3—5. 3e kl.Leidse Hout 2Westrust 2 17; Leidse Stud. MLTC 3Roos wijk 1 7—1; Leidse LTC 2—Odis 4 3—0. 4e kl.: Leidse Hout 3Te Werve 6 6—2. INTERNATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN VAN BELGIË. Uitslagen finales: Dames enkelspel: mevr. Todd (V. S.) sl. mevr. Kormoczy met 62 62. Heren enkelspel: Frank Parker (VB.) sl. Budge Patty met 61, 16, 36, 61, 62. Gemengd dubbelspel: mevr. Prentiss- Mitic (VB.-Zuid Slav.) slaan mej. Sco- fleld-Washer (V.S.-Belg.) met 7—5, 6—1. Heren dubbelspel: Parker-Budge Patty (V.S.) slaan Cucilli-del Bello (Italië) met 63, 62, 36, 97. Dames dubbel: mevr. Todd-mej. Hart (V.S.) slaan mej. Try en mevr. Prentiss (V.S.) met 6—1, 6—4. Wel en wee in voetballand Meerburg faalde in 2de helft De Olympische plannen van het Ned. Elftal Het programma voor de spelers, die in aanmcrlang komen opgenomen te worden in de Olympische voetbalploeg ziet er naar men weet. als volgt uit: 9 Juni: Amsterdam: landen wedstrijd N ederlandZweden. 13 Juni: Bratislava (Presburg) Tsje chische bondsplocgZwaluwen. 20 Juni: Amsterdam: Bondselftal Britse Olympische ploeg. 14 Juli: Parijs: Franse Olympische ploegZwaluwen, Zowel te Bratislava als te Parijs speelt een bondselftal, door de keuzecommis sie van de KNVB samengesteld, maar de ploeg komt uit onder de naam „Zwa luwen". Na de ontmoeting tegen de Britse Olympische ploeg tijdens de Olympische Dag te Amsterdam zullen de daarvoor in aanmerking komende spelers elke week. waarschijnlijk op het VUC-ter- rein te Den Haag bij elkaar komen ten einde zich voor te bereiden op het Olym pisch voetbaltournooi. Verder zullen de bondstrainers Carver en Kaufmann de spelers thuis bezoeken voor de indivi duele training. Speciale aandacht zal verder worden besteed aan het theore tisch gedeelte van de voorbereiding, terwijl ook aan de physieke conditie aandacht wordt gewijd. Het medisch toezicht zal geschieden door de oud international de arts dr Jan Thomee uit Delft. België zegeviert over Frankrijk VERDIENSTELIJKE 4—2-ZEGE. De Belgische voetbalploeg heeft een fraaie prestatie geleverd door ten aan- schouwe van ruim 60.000 toeschouwers in het Heysel-Stadion te Brussel met 4—2 van Frankrijk te winnen. Nadat Chaves uit een pass van Mermans de gastheren de leiding had gegeven, kre gen de goed combinerende Fransen en kele kansen, maar bij rust stond het nog steeds 1—0. Spoedig na rust werd een heftig offensief van de bezoekers be kroond door de gelijkmaker, die door de rechtshalf Cuissard werd gescoord, maar verder konden zij hun vaak grote meer derheid niet in doelpunten uitdrukken. Met schoten tegen lat en paal hadden zij echter enige tegenslag. Eerst nadat een Belgisch doelpunt wegens buitenspel was geannuleerd, kreeg Frankrijk de lei ding door Ben Barek, doch kort daarna maakte Govard gelijk. De Belgen slaag den er In het laatste kwartier in de zege op hun naam te brengen door doelpun ten van Mermans en Chaves, beide met kopballen gescoord. De leiding was bij onze landgenoot D. Nijs in goede handen. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL. Lcids Zaterdagelftal contra Den Haag. Zaterdagmiddag as. om 4 uur zal een Haags KNVB-Zaterdagmiddagelftal in Leiden de strijd aanbinden tegen een vertegenwoordigend Leids KNVB-elf tal. Het Haagse elftal is als volgt samenge steld: Vrijenhoek (JAC); Cornet (VS VD); Soetens (JAC); Vroon (JAC); Van Geest (Monster); Leder (Semper Altius) Stuvfzand (JAC); Herrie (Semper Al tius) Zoutendijk (VSVD)Van de Bos Cs-Gravenzandse S.V.) en Lindenburg (Semper Altius). Het Leids elftal en de plaats van de strijd zijn nog niet bekend. „Dat gaat naar Den Bosch toe zoete lieve Geritje" is een zeer bekend volksliedje en het gaat er hard op lijken, dat heel 's-Hertogenbosch dat liedje volgende week uit volle borst kan zingen. De vooruitzichten op de hoogste Nederlandse voetbaltitel zijn voor B.V.V. dit week-einde, door de nederlaag van Hcerenveen tegen Go Ahead, aangenaam gestegen en de Zuidelijke kampioenen hebben Zon dag a.s. aan één punt voldoende om zich titelhouder te noemen. De kans van de Friezen is nu wel zeer klein geworden en slechts als B.V.V. van E.D.O. zou verliezen, zouden zij nog via een beslissingswedstrijd op de eerste plaats kunnen eindigen. Wij ver moeden echter, dat de Bosschenaren het niet zover zullen laten komen, vooral daar zdj thans een psychologische voor sprong hebben verkregen. Tegen E.D.O, kunnen zij immers rustig op een gelijk spel gaan spelen en mocht worden ver loren, dan weten zij, dat zij hun kans nog steeds in eigen hand hebben. Haarlem werkte zich nog juist van de laatste plaats door een 31 zege op P.S.V. Een uitslag, welke de verhouding goed weergaf, omdat de Haarlemmers het beste gebruik hebben gemaakt van de geboden kansen en over het alge meen meer in de aanval zijn geweest. Alleen in het laatste kwartier, toen de stand reeds 30 was, vielen de Eind- hovenaren geestdriftig aan en profi teerden van de gelegenheid, dat de spe lers van de thuisclub uitgespeeld wa ren. Overigens heeft deze laatste wed strijd voor beide ploegen geen hoog staand spel opgeleverd. De stand in de kampioenscompetitie luidt: BW 9 6 1 2 17— 9 13 Heerenveen 10 6 1 3 26—20 13 Go Ahead 10 5 2 3 21—20 12 EDO 9 3 3 3 15—18 9 Haarlem 10 3 0 7 18—22 6 PSV 10 2 1 7 15—23 5 PROMOTIE/DEGRADATIE. Voor de promotie naar de vierde klas se K.N.V.B. werd op het Rouwkoopter rein te Voorschoten de beslissingswed strijd tussen Meerburg en Zwart Blauw gespeeld. De Meerburgers zijn niet ge lukkig wat het promoveren betreft. Reeds twee achtereenvolgende jaren kloppen zij nu energiek op de poort van Lisse I wint „De Leidse Sleutels" DOOR 2—1 ZEGE OP A.S.C. De finale van het tournooi om „De "Leidse Sleutels" tussen Lisse I en ASC I werd onder zeer grote belangstelling in het Gemeentelijk Sportpark gespeeld. De Lissenaren begonnen zeer enthou siast en ook de bezoekers werkten hard voor de uitgeloofde prijs. Na 10 min. spelen had Lisse succes door toedoen van Boot. welke na enige malen op de doelman geschoten te heb ben voor de derde maal ziin zwoegen beloond zag 10. Aangemoedigd door dit succes kwam Lisse er steeds beter in en kreeg de Leidse achterhoede het zwaar te verantwoorden, maar kon toch niet verhinderen dat dezelfde speler voor de 2de maal de Leidse doelman wist te passeren. De bezoekers lieten zich echter ook niet onbetuigd en nog voor de rust werd een misverstand in de Lisse-achterhoede met een doelpunt afgestraft 2—1. In het tweede gedeelte van deze strijd waren de partijen aan elkaar gewaagd; de beide achterhoeden weerden zich ge ducht. Naar mate 't einde naderde werd de spanning steeds groter, daar ASC door omzetting van haar elftal alsnog trachtte een gelijk spel te forceren. Het mocht echter niet gelukken, daar Lisse met de overwinning, in zicht met volle energie naar het eindsignaal streed. Onder grote geestdrift van de Lisse naren brak het einde aan met een wel verdiende 2—1 overwinning voor de thuisclub, waarmede Lisse voor de eer ste maal in het bezit gekomen is van „De Leidse Sleutels." SURINAAMSE NEGERS SPELEN IN BOSKOOP. Voor de maanden Juni en Juli staan enige belangrijke voetbalgebeurtenis sen op het programma. Op Zaterdag 26 Juni komt een Bel gisch elftal naar Boskoop. Het is de Kon. Hemixem F. C.. een ploeg uit de 2o afd. van de Belgische voetbalbond, om haar krachten te meten met het le elftal van Boskoop. Op Zaterdag 3 Juli komt dan het bekende neger- elftal „Suriname" naar Boskoop. de vierde klasse, maar ook gisteren za gen zij hun poging weer mislukken. Toch zag het er aanvankelijk naar uit, dat Zwart Blauw met succes onder de voet zou worden gelopen. Voor de rust speelden de Meerburgers n.l. met de orkaan tegen en presteerden het om ondanks deze handicap toch een 21 voorsprong te nemen. Er werd behoor lijk gespeeld en het vlotte bijzonder. Maar wat er tijdens de pauze met Meerburg gebeurde, weten wij nog niet. Een feit is, dat na de hervatting een zeer lauw spelende ploeg binnen de lij nen terugkeerde, die o.i. haar prach tige kans onvoldoende verdedigde. Zwart-Blauw, dat gisteren precies dertig jaar bestond, rook haar kans en uit een van de vele fouten van Spieren burg was het spoedig 22. Een onver wacht ver schot van de Haagse mid voor dat zeer zeker houdbaar was, ont nam de Leiderdorpers het laatste restje zelfvertrouwen en het was gebeurd. Spierenburg, die in de eerste helft ge blesseerd geraakt was. ruimde het veld en de invaller-doelman kreeg de zeer ondankbare taak om nog twee maal de bal uit het net te vissen. Volgend jaar beter Meerburg! Peuterig spel aan de Wassenaarseweg LEIDEN SPEELDE GELIJK MET POLITIEPLOEG. Een zeer gehavende Westelijke politie ploeg (o.a. ontbraken Van Onselen, Ni- naber en Sjerp) speelde Zaterdagmiddag op het UVS-terrein gelijk tegen een zeer laks spelend Leids KNVB-elftal. De voorhoede vertoonde weinig verband en de vleugelspelers Sloos en Verhoogt wer den veel te weinig in het spel betrok ken. De doelpunten werden gemaakt door Windhorst, maar desondanks is hij o.i. tooh niet de Ideale middenvoor. In de middenlinie speelde Neuteboom een nuttige party en ook de achterhoede deed goed werk al hebben wij De Wolf wel eens beter gezien. Na 25 minuten spelen nam het Leidse elftal uit een keurige voorzet van Sloos, die door Windhorst na drie keer schie ten benut werd, de leiding. Kort voor de rust sneed Sloos nogmaals door de poll- tie-defensie en braoht Windhorst de stand met een goede kopbal op 2—0. Dachten wij in de tweede helft, toen het Leidse elftal de wind in de rug kreeg, aan een grote overwinning, de dienaren van de Heilige Hermandad hadden een andere mening. Na enkele Leidse aan vallen kwam er plotseling een goede politie-aanval van rechts, waaruit mid denvoor Baams onhoudbaar doelpuntte. Nog zag Leiden het gevaar niet en vol hardde in het veel te korte spel. Men werd eerst wakker, toen de politie door Elzendoorn 'gelijk maakte. Er kwamen meer Leidse aanvallen en uit een daar van wist v. d. Weyden de bal te bemach tigen, een goede pass naar Windhorst te plaatsen, die de niet te missen kans op de juiste wijze behandelde (32). Een misverstand in de Leidse achter hoede hielp deze voorsprong echter weer uit de wereld; Zandbergen bracht hier uit de partyen weer op gelijke voet. Met beide doelen nog enkele malen in ge vaar kwam het einde en kreeg Leiden niet meer dan het door het peuterige spel verdiende. NOORD-HOLLANDS ELFTAL WINT VIERBONDEN-TOURNOOI. De resultaten van het Vierbonden- tournooi, gisteren op het Spartaan-ter rein te Amsterdam gespeeld, luiden; Noord-HollandLeiden 41. AmsterdamHaarlem 21 Eindstryd: Noord-HollandAmsterdam 41. Verliezersfinale: HaarlemLeiden 20. Damesploegen tegen Frankrijk en Italië samengesteld Na afloop van de athletiekwedstrijd te Eindhoven, stelde de Nationale technische commissie de Nederlandse damesploegen op. Voor de wedstrijd op 13 Juni te Am sterdam tegen Frankrijk komen de vol gende athletes uit: 100 meter: F. Blankers (Sagitta), G. de Jongh (Zaanland). 200 meter: G. de Jongh (Zaanland), N. Karelse (de Zeeuwen). 80 m. horden: F. Blankers (Sagitta), G. v. d. Kade (Victoria). Vérspringen: G. v. d. Kade (Victoria), N. Karelse (E de Zeeuwen). Hoogspringen: F. Blankers (Sagitta), N. Blaauboer (Sagitta). Kogelstoten: J. den Boer (Kometen), J. v. Schouwen (A.H.C.). Speerwerpen: A. Koning (G.O.NA.), J Theunissen Kometen). Discuswerpen: A. Panhorst (Sagitta), N. Roos (Sagitta). 4 x 100 m.: Xenia Stadt (Celebes), G. de Jongh (Zaanland), G. v. d. Kade (Victoria), F. Blankers (Sagitta). De Nederlandse damesploeg voor de wedstrijd in Italië op 27 Juni te Rome. ziet er als volgt uit: 100 m.: G. de Jongh (Zaanland), H. Stadt (Celebes). 200 m.: F. Blankers (Sagitta), G. de Jong (Zaanland). 80 m. horden :F. Blankers (Sagitta), G. v. da Kade (Victoria). Verspringen: G. v. d. Kade (Victoria), N. Karelse (de Zeeuwen). Hoogspringen: N. Blaauboer (Sagit ta), J. den Boer (Kometen). Kogelstoten: J. den Boer (Kometen), J. v. Schouwen (A.H.C.). DiscuswerpenA. Panhorst (Sagitta), N. Roos (Sagitta). Speerwerpen A. Koning (G.O.NA.), J. Theunissen (Kometen). 4 x 100 meter: X. Stadt, G. de Jongh, G. v. d. Kade, F. Blankers. Nationale damesploeg verbeterde 4x100 M. record FANNY BLANKERS-KOEN EVENAARDE WERELDRECORD 80 METER HORDEN. De K.N.A.U. hield gistermiddag te Eindhoven een nieuwe wapenschouw, door ook hier enkele prominente da mes en heren aan het werk te zetten. Ondanks het feit, dat de sintelbaan door de regenval van de laatste dagen vry zwaar liep, werden toch zeer goede tyden gemaakt. De wedstryd begon reeds direct hoop vol, toen op het eerste nummer Fanny Blankers—Koen haar wereldrecord 80 meter horden met 11,3 sec. evenaarde. De nationale dames estafette-ploeg, .bestaande uit de dames Xenia Stadt- De Jong, G. de Jong, Gerda van der KadeKoudijs en Fanny Blankers Koen, verbeterde dank zij een feno menale eindsprint van onze Neder landse kampioene 't Nederlands record Temidden dei kampioenen. Felle strijd op tal van nummers De erelijst der Leidse athletiekkam- pioenen zo langzamerhand van respectabele lengte geworden door de dit jaar van K.N.A.U.-zyde voor het eerst toegestane deelname van een groot aantal jongens en meisjes van omstreeks 12 tot 13 lentes is weer bekend en bij de strijd om de titels is het deze maal op verscheidene num mers tot vaak heftige strijd gekomen, zó hevig zelfs, dat de scheidsrechter zich genoodzaakt zag de uitslag van de 800 1VL heren te corrigeren, waar door de beide Holland-lopers Van Rooycn (die als eerste finshte) en Jansen zich gediskwalificeerd zagen en v. d. Vos (Z.L.C.) als eerste Leids kampioen werd uitgeroepen, terwijl hij als tweede was geëindigd. Een onbevredigend einde dus van een uiterst spannende race, waarin de Z-L.C.-man een wel zéér zware strijd had te voeren tegen z'n meertalige Hol land-concurrenten, die hem uiteraard het vuur zó na aan de schenen legden, dat enige onregelmatigheden niet uit konden blijven, met als gevolg reeds ge noemde diskwalificatie. Naar wij echter hopen zal v. d. Vos spoedig z'n tegenstander v. Rooyen een kans op revanch geven, waardoor dan op regelmatiger wijze de sterkste man naar voren zal komen! Volkomen onjuist was na deze 800 M. de houding van de drie Holland-deel nemers op de 400 M., v. d. Houwen, Pi- kart en Riethoven, door als het ware uit protest tegen de diskwalicatie van hun clubgenoten niet aan de start te verschijnen. Daar de scheidsrechter als enig verantwoordeiyk man de beslissing had, raakte deze onsportiviteit hier kant noch wal! Vermelden wü voorts nog de goede „speer"-overwlnning van de Donar- athleet. Pnze de Boer, die met z'n 48,22 M. de 50 M. grens al aardig benadert en de keurige „discus"-zege van J. van Gastel (Bataven), die het bestaande jongens B-record liefst met ongeveer 10 M. verbeterde, dan hebben wy naast de verrassende nederlaag van de Leidse 100 M. crack W. D. Nota, die de eer ditmaal aan z'n Jongere broer D. Nota moest laten, de meest in het oog lopende ge beurtenissen vermeld en hier volgen dan de kampioenen: 4 X 100 meter en bracht het op 47,7 sec. Het oude record stond met 47,8 sec., daterend van 25-8-'46 te Oslo, op naam van Blankers-Koen, Adema, Timmer en Koudys. By de heren liep een nationale ploeg, gevormd door Lammers, Scholten, Blok en Kleyn de 4 x. 100 meter in de goéde tyd van 42,2 sec. Slijkhuis won elgeniyk geheel zonder stryd de 3000 meter voor De Ruvter en Lataster in de tyd van 8 min. 29,5 sec. Heren: 100 M.: D. Nota (Holland) 11,6. 200 M.: W. v. Dorp (Bataven) 23,4. 400 M.: W. v. Dorp (B.) 56,6. 800 M.: L. H. v. d. Vos (Zi.C.) 2,5. 1500 M.: C. Kraan (B.) 4.33.8. 5000 M.; L. v. d. Steen (B.) 18,12. 4 x 100 M. estafette: Holland 46,4. 4 x 1500 M. estafette: Holland 18.39.2 Zweedse estafette: Holland 2.10.8. Verspringen: W. v. Dorp (B.) 6,73 M. Hoogspringen: A. Mieog (H.) 1,55 M. Kogelstoten: H. Bresser (B.) 10,19 M. Discuswerpen: H. Bresser (B.) 32,22 M. Speerwerpen: Y. de Boer (Donar) 48,22 M. Polsstokhoogspringen: H. Bresser (B) 3,10 M. Dames: 100 M.: W. Deyn (Brunhilde) 13,6. 200 M.: P. Veldhoven (Bataven) 29.0. 4 x 100 M.: Brunhilde 55,8. Relais: Brunhilde 62,6. Verspringen: N. Ju (Br.) 4,75. Hoogspringen: A. Wakka (Br.) 1,30. Kogelstoten: R. de la Bye (N. Br.) 8,8416. Discuswerpen: P. Veldhoven (B.) 29.50 Speerwerpen: G. v. d. Meyden (Spor tief) 27,79. Jongens A: 100 M.: C. v. Venetiën (H.) 11,8. 300 M.: A. v. d. Linden (H.) 39,5. 800 M.: J. v. Iterson (H.) 2.11.4. 4 x 100 M.: Bataven 52,5. 4 x 300 M.: Holland 2.43.8. Kogelstoten: J. v. Gastel (B.) 11.57. Hoogspringen: H. Stikvoort (B.) 1.50. Vérspringen: H. Stikvoort (B.) 6.06. Hinkstapsprong: H. Stikvoort (B.) 12,23 Speerwerpen: C. Segaar (H.) 40,17. Discuswerpen: C. v. Venetiën (H.) 39,90 Jongens B: 80 M.: J. v. Haarlem (H.) 10,1. 300 M.: J. v. Haarlem (H.) 43.-. 600 M.: T. Marks (H.) 1.47,6. 4 x 80 M.: Bataven 43.-. Discuswerpen: v. Gastel (B.) 32.15,16 Vérspringen: L. den Elzen (B.) 5,27. Speerwerpen: H. v. Leeuwen (B.) 34,95 Kogelstoten; J. v. Gastel (B.) 11.07. Hoogspringen: J. Vogels (WIK) 1,40. Jongens C: 60 M.: G. v. Tienen (B.) 8,9. Hoogspringen: J. v. Dyk (B.) 1,29.5. Vérspringen: H. v. d. Mey (B.) 4.45. Kogelstoten: G. v. Tienen (B.) 8.32. Discuswerpen: G. v. Tienen (B.) 23,12. Meisjes A: 80 M.: A. Montfoort (Sportief) 11.-. Vérspringen: E. Pannekoek (Sp.) 4.83. Hoogspringen: J. v. Leeuwen (Sp.) 1.45. Kogelstoten: J. v. Leeuwen (Sp.) 10,13 Discuswerpen: P. Velhoven (B.) 27,46 Meisjes B: 60 M.: G. Veldhoven (Bat.) 8,5. 4 x 60 M.: Brunhilde 34,9. Kogelstoten: L. Meerburg (Br.) 8,85. Hoogspringen: R. Meerburg (Br.) 1.38. Vérspringen: T. v. Dorp (B.) 4,49. Discuswerpen: L. Meerburg (Br.) 19,59 Meisjes C: 50 M.: L. Brusche (Bat.) 7,9. Hoogspringen: L. v, Beek. Br.) 1,19. Vérspringen: L. v. Beek (Br.) 4,20. De dans om de koit. Programma Studentenkampioenschappen Het programma van de Nederlandse studenten athletick-kampioenschap- pen, welke Zaterdag 12 Juni a.s. op de sintelbaan in de Leidse Hout ver werkt worden, luidt: Dames: 100 m. hardlopen, hoog- en vérspringen, discus- en speerwerpen, kogelstoten en 4 maal 100 m. Heren: 100 m., 200 m., 400 m., 800 m., 1500 m. en 3000 m., hoog-, vér- en pol stokhoogspringen, hinkstapsprong, ko gelstoten, discus- en speerwerpen, 4 maal 100 m. en 4 maal 400 m. Aan deze wedstryden wordt deelgenomen door alle Universiteiten en Hogescholen In Nederland, Laatste kwartier voor de rust was beslissend (Van onze korfbalmedewerker) Het ls goed merkbaar, dat de be langstelling voor de interlandontmoc- tingen tussen onze nationale ploeg en die van onze Zuiderburen stijgende is als gevolg van de grotere tegenstand der Belgen. Het was gisteren althans op Houtrust zeer behooriyk bezet naar schatting waren er een kleine 10.000 bezoekers toen beide twaalftallen om ruim 2 uur j door een haag van ballenjongens en; -meisjes het veld betraden. Nadat hetl Haags Politiemuziekkorps beide volkslie- deren ten gehore had gebracht riep dej Belgische arbiter J. de Lauw de beide aanvoerders by zich. Als nouveauté bleken dit keer beide; twaalftallen van rugnummers te zyn voorzien, terwyi bovendien aan de in- j gang gratis aan de toeschouwers een programma met de namen van de spe lers en speelsters, met vermelding van j hun nummers, verstrekt werd. Een zeer goede maatregel, welke voor velen het! volgen van de wedstryd aanmerkeiykl vergemakkeiykt zal hebben. De ontmoeting zelf stond op zeer be- i hooriyk peil. Er werd dikwijls vlot en goed samengespeeld en er viel aan belde zyden veel fraais te genieten, al waren er ook wel minder mooie momenten. De strüd ging, over het algemeen genomen, volkomen geiyk op, waarby beide ploe gen beurtelings in het offensief zijn ge weest. Dat onze landgenoten dan ook met 74 wisten te zegevieren, is te dan ken aan een productief kwartiertje, vlak voor de rust, toen zij in korte tyd van 11 tot 5—2 uitliepen. Aanvoerder Seits, ondanks zyn leeftyd naar onze mening nog steeds de beste man in de Neder landse ploeg, had hierin met twee doel punten weer een groot aandeel, terwyl hy ook na de rust nog een doelpunt voor zijn rekening nam. Na hem dient onmid- deliyk mevr. Kopervan Es genoemd te worden, die een buitengewoon goede wedstryd gespeeld heeft. Bij de Belgen vielen geen uitblinkers, doch evenmin zwakke plekken aan te wijzen. Het da meszestal heeft vooral goed voldaan. BELGEN NAMEN AANVANKELIJK DE LEIDING. Nederland deed de uitworp en na een mislukte aanval kwamen de Belgen al direct gevaarlijk voor de korf. Het eerste 'fBt Een der vele aanvallen van onze land genoten op het Belgische doel. succes kwam dan ook aan deze zyde. Tot vreugde van de vele Belgische suppor ters schoot Schepens na 4 minuten reeds van verre zuiver in (0—1). De Oranje- ploeg liet zich hierdoor geenszins inti mideren. Vooral de beide Westerkwar tier-dames in de aanval waren goed op dreef en er was nauweiyks 10 minuten, gespeeld, toen mevr. Kopervan Es op fraaiQ wijze geiyk maakte (1—1). Het spel werd steeds vinniger en de Belgen kregen een strafworp toegewezen. Deze werd door mevr. Verdonck goed geno men, doch door unfair aan de paal schudden van onze landgenoot Stoeltie gemist. In een normale wedstryd zou deze speler onherroepeiyk hiervoor het veld uitgezonden zyn. Thans konden de Belgen de strafworp nog eens nemen, nu echter zonder resultaat. Enkele goede Belgische doorbraken leverden niets op en dan zette de Nederlandse ploeg een hevig offensief in. Op fraaie wyze gaf Seits haar na 34 minuten spelen de lei ding (21). De Belgen misten hierop de kans van de dag om geiyk te maken; direct hierop een strafworp voor Neder land, welke Seits zuiver Inschoot (3—1) en even later werd het zelfs 41, door dat Berens na een mislukt schot door liep en de bal weer opvangend fraai In schoot (41). Even herleefde de hoop by de Belgen toen mej. F. Ceulemans scoorde (42), doch het gejuich der Bel gische supporters was nog niet verstomd, of mej. L. Vlietman had de stand reeds op 5—2 gebracht. Even later was heb rust. De tweede helft van deze wedstryd was nara onze smaak qua spel de beste. Er werd in deze periode minder fana tiek gespeeld dan voor de rust, waardoor meer aandacht besteed werd aan de op bouw van het spel. Vooral het midden- vakspel van beide ploegen ontlokte me nig „open doekje". Zes minuten na de hervatting ver kleinde Pauwels de achterstand van de „Rode Duivels" tot 53, waarmede de hoop by de Belgen op een gunstig re sultaat even herleefde. Opnieuw was het de uiterst tactische Seits, die voor Ne derland zuiver doelpuntte (6—3). Een fraaie doorloopbal van Verdonck bracht In de volgende minuut de stand op 64. Twintig minuten voor het einde ont stond er enige verwarring by de Belgi sche verdedigers; beiden liepen op Be rens toe, die handig doorspeelde naar Karsen, welke deze kans dankbaar be nutte (74). Kort hierop viel Berens wegens een enkelblesure uit en wercl vervangen, door Oerlemans. De stand onderging echter ln de laatste 10 minu ten geen wyziglng meer. Sportsplintcrs Zweden won gisteren de finale van het wereldkampioenschap handbal door Denemarken met 11-4 te verslaan. Zwit serland behaalde een 214 overwinning op Frankryk in een wedstryd voor de derde en vierde plaats. Tydens een internationaal con cours hippique te Gent werd het Ne derlandse paard Random Harvest, ge reden door ritmeester J. J. Gruppelaar tweede ln de internationale industrie- prys. In de Ronde van Luxemburg heeft na vier ronden de Luxemburger Gold- schmidt de leiding in het algemeen klas sement. Lambrichts neemt als eerste Nederlander de veertiende plaats in met ongeveer 12 minuten achterstand. De 19de en laatste étappe van de Ronde van Italië is gewonnen door Magni, die hiermede tevens winnaar van de hele ronde werd. Te Manchester werden de finales gespeeld van de internationale tennis kampioenschappen van Noord Enge land. Een fraai resultaat boekte de Australiër Bromwich, door zowel in het heren enkelspel als in het heren dub bel en het gemengd dubbelspel de titel te veroveren. De vyfde Ronde van Made eindigde in een zege voor de Maastrichtenaar Syen, die de, 125 km. aflegde in 3 uur 20 min. Bakker uit Zaandam kwam 2de binnen. Terwijl in Brussel de A-ploegen van beide landen elkaar ontmoetten werd te Ryssel een wedstryd Frankryk BBelgië B gespeeld. De Franse reser ves wonnen met 21. De Amsterdamse schaakvereniging VAS is gisteren kampioen van Neder land geworden door een 64 overwin ning op het Haagse D.D. Onze marathonkampioen J. Over- dijk van AAC werd gisteren onbetwist winnaar van een te Roosendaal gehou den Olympische selectiewedstryd over 30 km. De uitslag van de wegwedstrijd voor beroepsrenners over 100 k.m. om de Grote Prys van Brussel luidt: 1. Mid delkamp (Ned.) 2 uur 27 min.; 2. Ockers (Belg), op 1 lengte; 3. Wauters (Belg), 2 uur 27 min. 17 sec. In de Verenigde Staten is wederom een nieuwe ster aan het athletiek-Iir- mament verschenen en wel de 18-jarige student Jim Field, die pas een maand geleden voor het eerst op een sintelbaan liep. Tijdens wedstryden te Midden- Jersey noteerde h(j voor de 100 yards 9,6 sec., dus een tyd van wereldgehalte. Hongarye behaalde een 9—0 over winning op Roemenië in de interland- wedstryd, die gisteren te Boedapest ge speeld werd. Met de rust was de stand 10. De wedstryd tussen de B-ploegen van de belde landen werd door de Hon garen met 30 gewonnen. Admira uit Wenen heeft Zondag met 4—1 van Limburgla gewonnen, na dat de rust met de stand 1—1 was In gegaan. Nel van Vliet zwom te Meppel en won de 100 meter schoolslag in l min. 20,4 sec. Tweede werd haar clubgenote Tomiy Hom in 1 min. 23,3 sec. Alan Bannister won Zaterdag de Britse sprinttltel op de Heme Hill baan. Hy heeft hiermede een eind gemaakt aan de lange alleen-heerschappij van Reg Harris, de houder van de wereld titel. Op Zaterdag 19 Juni zal te Londen een landenontmoetlng waterpolo tussen Groot-Brittannië en Nederland plaats vinden. Het Nederlandse zevental zal worden gekozen uit de volgende spelers: Braasem (Zian), Cabout (GZC), Van Feggelen (De Meeuwen), Keetelaar (De Robben), Korevaar (Merwede), Rohner (De Robben), Ruimschotel (Tjiklni), Salomons (HZ en PC), Smol (Zlan), Stam (HZ en PC).

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 5