Mr dr A. A. van Rhijn sprak te Katwijk Onoverbrugbare meningsverschillen over het Alphense zwemprobleem UIT DE OMSTREKEN Lezers schrijven UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 29 MEI P. v. d. A. doet geen beloften doch vraagt vertrouwen In de zaal Haasnoot te Katwijk aan Zee belegde de Partij van de Arbeid gis teravond een openbare vergadering, waar als spreker optrad, mr dr A. A. van Rhijn, secretaris-generaal van het ministerie van Sociale Zaken. De voorz. de heer W. Scheerens opende deze bij eenkomst De heer Van Rhijn zei, dat hy spreken zou als lid van de party en ook als Christen. Ik ben als Christen lid van de party, omdat ik in de Bybel lees, wat Gods woord zegt op het terrein van het sociale leven. In het Nieuwe Testament zijn de plichten voor gerechtigheid en liefde altijd weer duidelijk voor mij neergelegd. Een Christen vindt in de P. v. d. A., wat Christus van ons vraagt. Als Christenen kunnen wij er een brug slaan tussen Kerk en socialisme. Wij maken ernst voor een warme sociale politiek om het onrecht uit de maat schappij te doen verdwijnen. Het hui dige kabinet heeft slechts 2 jaar geze ten en de oogst is, dat heel wat proble men opgelost zijn. Na de oorlog was ,er in ons land een chaos, van alles was ons land beroofd, een groot gedeelte stond onder water en de Staatsschuld bedroeg 23 milliard gulden. Het was niet gemakkelijk een sociale politiek te voeren. Vóór de oorlog baadden wij in welvaart, maar de sociale maatregelen waren schaars. Dit kabinet heeft direct het prijspeil in handen genomen om al les in bereik van de grote massa te hou den. In twee jaar tijds heeft het de wel vaart weten op te voeren. Er kwam een kinderbijslag-regeling, voor de grote ge zinnen werden bijzondere maatregelen getroffen. Er kwam de vacantieregeling voor een groot aantal arbeiders, wat geruisloos geschiedde. De ziekteverzeke ring-uitkering werd van 26 weken op één jaar gebracht en er zijn plannen om dit te veranderen in twee jaar. Dan is er van dit jaar de invaliditeitsverze kering, waardoor de arbeid weer tot een zegen wordt gemaakt. Van 90 duizend gedeeltelijk invaliden zijn er weer tien duizenden aan het werk gesteld. En hoe is er niet gehandeld voor de ouden van dagen! Spr. bracht, behalve aan minis ter Drees, ook hulde aan minister Lief- tinck. Bij de verkiezingen gaat het om te kennen te geven wat bereikt is, ik geef u geen beloften, ik vraag van u vertrouwen. Tussen werkgever en werknemer moet vertrouwen zijn om de moeilijkheden rustig met elkaar te be spreken. Een wet op de werkloosheids verzekering is in voorbereiding. De her ziening van de grondwet staat in ver band met het vtaagstuk van Indonesië. In het Verre Oosten is een oiitwaken van een gans werelddeel. Er zijn volke ren, die tot een eigen onafhankelijk le ven willen komen. Wie zou dat recht betwisten? Spr. beschreef, hoe de ver houding tussen Nederland en Indonesië worden zal. Een bloedige oorlog zou het gevolg zyn geweest van de politiek der AH. Spr. weet, dat de Republiek Djokja zich zeer ernstig misdragen heeft. Doch men moet proberen de men sen te overtuigen en niet met het zwaard ontreden. De P. v. d. A. neemt een krachtige houding aan tegen het communisme. Van de zijde van de A.R. en de CH. wordt beweerd, dat de socia listen en de communisten een pot nat zijn. doch dit is een volkomen verdraai de voorstelling Van zaken. Het commu nisme is dictatuur, het socialisme is de mocratie. Na óleze redevoering werden gestelde vragen beantwoord. De voorzitter be dankte de heer Van Rhijn voor zijn waardig betoog. KATWIJK AAN ZEE Examen radiotclefonist Bij de te 's Gravenhage vanwege de afd. Kust- telegrafie der P.T.T. gehouden examens voor radio-telefonist zijn geslaagd H.v. d. Plas schipper KW 166 en D. van Bee- len schipper Gdynia 110; beiden ont vingen hun opleiding aan de Visserij - school alhier. Hiermede zijn de examens voor radio telefonist voor dit seizoen geëindigd. Van de 51 candidaten zyn er 50 ge slaagd. Vergadering van de Chr. Hist. Jon gerengroep Deze vergadering werd Vrijdagavond in de Oranjezaal van het Jeugdhuis gehouden, waar de heer J. Brijnen van Houten sprak over: „Waar gaan wij heen?" De voorzitter de heer S. H. van Eybergen liet zingen Gez. 3 1, las een gedeelte uit Joh. 1 en ging voor in gebed. Spr. zei in zyn ope ningswoord, dat wy de oorlog gewonnen hebben, maar niet de vrede. Wy moe ten strijden tegen alle ondemocratische invloeden. De heer Brijnen van Kouten besprak eerst de moeilijkheden, die onze rege ring had in Londen, in de West en in Indonesië. Hoewel er vóór de oorlog grote fouten gemaakt zijn, is er pracht werk verricht in Indië. In Suriname la ten de onderwijstoestanden veel te wen sen over, waarin veel verandering moet gebracht worden. Hij gaf een overzicht van de binnenlandse politieke verhou dingen. Küj deed een beroep op de jon geren om hun houding goed te bepalen. In de pauze werd een collecte gehouden ten bate van het propagandafónds. die f.130 opbracht. De „Musicboys" lieten zich horen en enige leden van de korf balvereniging gaven enkele stukjes ten beste. De voorzitter eindigde met dank gebed. KATWIJK AAN DEN PIJN Nieuwe aardappelen! De eerste nieuwe aardappelen werden aan de vei ling aangevoerd. Volgende week wordt een groeiende aanvoer verwacht. De lieer P. Kerpershoek, kassier aan de groentenveiling alhier, is be noemd tot 1ste boekhouder aan de vei ling te Zwartendijk (Westland). LISSE Bloemenveiling „H.B.G." DE HEER WARMERDAM NA AFTREDEN ERELID. Vrijdagavond hield de Coöp. Veiling vereniging voor Bloembollenkwekers H. B. G. een ledenvergadering in de vei lingzaal onder voorzitterschap van de heer D. van Egmond. De bestuursverkiezing in de vacature P. Warmerdam Czn. was het belang rijkste punt dezer bijeenkomst. Om ge zondheidsredenen kan de heer Warmer dam zich niet meer herkiesbaar stellen. Sinds de oprichting in 1924 was hij voor zitter, (met slechts een kleine onder breking) en dus de hoofdleider der or ganisatie. Zo goed als alle vergaderingen, welke sinds de oprichting hebben plaats gehad, stonden onder zijn leiding. Met algemene stemmen werd besloten de heer Warmerdam tot ere-voorzitter te benoemen en werd de wens uitgesproken, dat hij met zijn echtgenote nog vele goede jaren in welverdiende rust moge leven. In de vacature Warmerdam werd bij enkele candldaatstelling de heer P. S. van Leeuwen (Noordwykerhout) geko zen, terwijl de heer J. P. Segers als com missaris herkozen werd. Beiden spraken woorden van dank. In de rondvraag verzocht de heer W. Borst (Voorhout) om door verlaging van het veilingpercentage de coöperatieve gedachte, meer op te voeren. De heer A. van Zonneveld besprak het in- en verkoopbureau en verzocht meer aan dacht te wijden aan de handel in de nieuwere variëteiten van Gladiolen. De heer J. W. A. Lefeber bracht na mens de heer Warmerdam dank aan de leden voor al het vertrouwen in hem gesteld gedurende zijn vele jaren als di recteur van H3.G. Medische dienst De medische dienst 'wordt Zondag waargenomen door dr J. M. van Dijk. NOOPDWIJK „HOE HOLLAND SCHILDERT". Gedurende de maand Augustus zal in de lokalen van de Christelijke school aan de Nieuwe Zeeweg te Noordwyk a. Zee een tentoonstelling van schilderijen worden gehouden. Ongeveer 200 doeken van Nederlandse meesters zullen worden geëxposeerd. Daaronder zullen werken zijn van de illustrator Henk van Galen, verder van Jan Sluyters, prof. Wolter, Filarski e.a. Tijdens de expositie zal we kelijks door een vooraanstaand kunste naar een lezing worden gehouden, waar in zal worden gewezen op de veelzijdig heid van de kunst en de richtingen, die de verschillende Nederlandse kunste naars in hun scheppingen uitgaan. NOORDWIJKEPHOUT Medische dienst Deze wordt a.s. Zondag verzorgd door dr Wösten. Burgerlijke Stand Geboren: Petro- nella Helena Maria, d. van J. J. A. v. d. Star en C. M. v. Seggelen; Marytje, d. v. H. van der Nagel en G. Kroon. Getrouwd: W. J. J. van der Meer en M. Bouwmeester. OEGSTGEEST Demonstratie hooibouwwerktuigen. Op Woensdag 2 Juni zal vanwege de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting „Rijnstreek West" een demonstratie met hooibouwwerktuigen gehouden worden op het bedrijf van Cor Bakker, Rijks straatweg A 9 te Oegstgeest. Des mor gens hebben maaidemonstraties plaats en des middags geschiedt de hooidemon- stratie. Ook zal het ruiteren, het tiemen en het werk met de hooikros gedemon streerd worden. SASSENHE1M Massa-jubilea In de rijk met bloemen versierde zaal van „De Oude Post" waren gisteren niet minder dan 16 jubilarissen bij de N.V. Gebr. v. Zonneveld en Philippo met hun dames en familie met de di rectie bijeen om gehuldigd te worden. Drie van hen waren 40 en dertien 25 jaar in dienst der N.V. geweest. De burgemeester, jhr. Sandberg van Boelens was de eerste die de jubilaris sen gelukwenste en deelde mede dat aan de drie 40-jarigen de eremedaille van de orde van Oranje-Nassau was ver leend, n.l. in zilver aan de heren G. Buurman en J. Dubbeldeman en in brons aan C. Dorsman. Hij. speldde de medailles op en feliciteerde hen met de ze onderscheiding. De directeur, de heer A. Philippo, sprak bij afwezigheid van de oudste di recteur, wiens verblijf in het buitenland het hem onmogelijk maakte, tegenwoor dig te zijn. Sinds 1939 hebben we geen jubilea meer gevierd, en velen zijn ons sedert die tyd ontvallen. Er zijn nu vele jubilarissen doch spoedig zullen we een gouden jubilaris hebben. De zil veren jubilaris De Groot is reeds 65 jaar op ,,'t Soldaatje" werkzaam. Na de on derscheidene gefeliciteerd te hebben overhandigt hy aan alle jubilarissen een envelop met inhoud. De heer L .v. Leeuwen sprak namens Bloembollencultuur. Een jubleum is een heugelijk feit, ook voor de firmanten. Hij feliciteert de jubilarissen en ook de Directie. De zaak, klein begonnen, be staat ongeveer 70 jaar en is uitgegroeid tot een wereldzaak, ondanks de moei lijkheden in de twee oorlogen. Namens de Unie van Landarbeiders sprak de heer Vis hartelijke woorden. Hierna volgde een druk bezochte re ceptie. De dag werd besloten met een diner van de drie 40-jarlge jubilarissen en de directie met de respectievelijke dames. Gouden echtpaar Op 10 Juni hoopt het echtpaar K. den Boer en W. A. den Boerde Groot de 50-jarige echtver eniging te herdenken. Het zal hun zeker niet aan belang stelling ontbreken. Postbestellcr na 21 dienstjaren met pensioen De heer W. Diederiks be steller bij de P.T.T. gaat na een dienst tijd van 21 jaar te Sassenheim op 1 Juni as. de postdienst met pensioen verlaten. Zyn collega's zullen dit afscheid niet onopgemerkt laten voorbijgaan, en vele ingezetenen waar hij in de loop der ja ren. goede en ook kwade tijdingen bracht, zullen zeker van hun belangstel ling doen blijken. Zondagsdienst doktoren Deze dienst wordt waargenomen door dokter Kwint. VOORSCHOTEN Medische Zondagsdienst Gedurende het weekeinde wordt de medische dienst waargenomen door dr M. v. d. Stoel, Veurseweg 20, telefoon 356. WASSENAAR Klap van molenwiek In een onbe waakt ogenblik begaf de 6-jarlge Willem van Elk zich op de omloop van de molen aan het Molenplein, kreeg een klap tegen het hoofd van een der wieken en geraakte bewusteloos. Naar de Ursula-kllnlek ver voerd, bleek aldaar, dat een operatie nodig was. Medische dienst De medische dienst wordt Zondag waargenomen door de dok toren Doelman en PUnk. BESCHERMT DE VOGELS! Een dulvenhouder doet langs deze weg een beroep op alle vogelvrienden, om de buitenantennes van hun radiotoestellen voor de vogels duidelijk kenbaar aan te geven door de draden te markeren met kurken. Alleen in de afgelopen week ver loor hij 5 postduiven, die tegen deze dra den de dood vonden I ALPHEN HOUTEN SCHUUR AFGEBRAND. Bedreigde fabriek en woonhuizen gespaard. Omstreeks halftwee hedennacht is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in een houten schuur van de N.V. Dakpannen- en Kleiwarenfa- brieken v.h. D. van Oordt en Co., aan de Woubrugseweg. De reeds hoog op laaiende vlammen werden het eerst ont dekt door de stoker van Lammens, die in de nieuwe fabriek, op enige afstand van de oude, werkzaam was. Deze waar schuwde een der bedryfielders. Tegelij kertijd ongeveer werd de brand ook op gemerkt door een tweetal politieman nen. die per rijwiel de Oudshoornseweg passeerden. Toen deze een onderzoek wil den instellen en de toegangspoorten tot het achter de fabriek gelegen terrein, waar zij de vlammen omhoog zagen slingeren, gesloten vonden, alarmeerden ze ogenblikkelijk de brandweer. Een en ander ging zo snel in zijn werk, dat de brandweer met beide motorspuiten, vol ledig bemand en uitgerust, onder leiding van de commandant ir J. D. J. Waarden burg op het terrein van de brand ver scheen, zij met enkele slangen water het vuur konden beperken tot de houten schuur, welke echter geheel uitbrandde. Hierin was als gewoonlijk zaagsel en an der brandbaar materiaal opgeslagen, waarin het vuur begrijpelijkerwijze gre tig voedsel vond. Van de naast deze schuur staande ste nen machinekamer, waaraan onmiddel lijk andere fabrieksgebouwen en houten loodsen grenzen, brandde het dak ge deeltelijk door. Overigens kreeg het ge bouw weinig waterschade. Gelukkigerwijze was er, door het snel ingrijpen, geen onmiddellijk brandgevaar voor de nabij staande woonhuizen. Burgerl. Stand Geboren: Arend Hugo' z. van A. Houtman en J. van den Akker: Dirkje d. van J. P. Houtman en A. P. van Leeuwen: Arend Jan Pleter, z. van G. Lage en M. van Harselaar; Johannes, 7,. van J. Starreveld en W. van Alten; Cor nelia. d. van J. Koopman en M. Reumer- man; Wilhelmus Cornells Anthonius, z. van W. G. Burger en C. J. W. Roclofs; Robert Peter, z. van P. W. Bis en B. de Wit; Pleter. z. van J. B. Kolster en C. Verkade: Marlnus Franciscus. z. van P. vna Hemert en J. Betram; Anna Eliza beth. d. van J. C. Geel en L. Smltt. Ondertrouwd: Jan RlJswiJK 29 Jr en Ma- rytje Cornelia Vonk 22 Jr; Dirk Lamens 35 Jr en Geertrulda Schelllngerhout 28 jr. Gehuwd: Korstiaan Adrlanus Radema ker 25 Jr en Theresla A. M. Haverkamp 24 Jr; Gerrlt Braster 30 Jr en Magcheltje van Diggele 24 jr. Overleden: Petrus Zaad 85 Jr.. weduw naar van C. van der McU; Johanna Maria van der Werf 48 Jr, echtgenote van K. Straver; Jannetje Elisabeth Dekker 42 Jr, echtgeflte van L. ter Wal: Jan JaccbRlJns- burger 59 Jr. echtgenoot van M. T. Meer- mans; Johannes Wilhelmus C. Boxce. 67 Jr.. echtgenoot van I S. Vester: Rentje Rtjzlnga 61 jr, echtgenote van M. Wulffels. BOSKOOP Medische dienst De medische dienst zal Zondag verzorgd worden door dr T. de Jong, tel. 40. KOUDEKERK 14 Woningen gegund! De woningbouw in onze gemeente, die lange tyd op zich liet wachten, schijnt nu vaster vorm aan te nemen. Daar toestemming gegeven is van de wederopbouw om 14 werkmanswoningen te bouwen, is dit werk gegund aan de laagste inschrijf ster, de firma Gebr. Westmaas te Alphen voor de som van f. 157.577.—. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: Willem Batelaan, 32 j. en Anna Smith, 20 jaar. Gehuwd: Marinus Geerlof, 23 j. en Francina P. Grinwis, 20 J. Geboren: Aart, J. P., z. van P. de Braber en C. Wiekhart; Hendrika L, d. van A. v. d. Vis en H. Stork. „Jonge Kerk" Onder leiding van de waarnemend voorzitter, D. de Vogel, kwam de „Jonge Kerk" Vrijdagavond in de Koorzaal der Ned. Herv. Kerk bijeen. Na gezongen te hebben van Gez. 143 12, Schriftlezing en gebed, sprak de waarn. voorz. een kort openingswoord, waarna ds. Spruyt van Leiden een 4-tal vragen, gesteld door leden der J. K. beantwoordde. Na de pauze volgde nog een uitvoerige bespreking. Tot commissielid werd gekozen in de vacature mej. N. Schellingerhout, mej. B. Kastelijn. Nadat het punt financiën der J. K. was besproken, sloot de voor zitter deze leerzame en hoogstaande ver gadering. Voorstel van B. en W. na wijziging aangenomen tegen wensen van Kath. fractie In verband met de nieuwe taakver deling van het college van burgemeester en wethouders wordt wethouder Spreij door de burgemeester vervangen als voorzitter van de commissie van bijstand voor de water- en lichtbedrijven. De heer W. S. v. d. Meent sprak zijn teleurstelling uit over een bestaande toe stand waarbij de bezoldiging van een onderwijskracht, in'gemeente-dienst, op houdt een dag na diens overlijden en derhalve het gezin onmiddellijk in moei lijkheden komt, aangezien de pensioen regeling als regel pas vele maanden la ter in werking treedt. Voor ambtenaren, eveneens in gemeente-dienst, wordt hier in voorzien, door een-ongewijzigde uit kering gedurende drie maanden, gelijk aan het genoten salaris. Spr. zag gaar ne spoedig een soortgelijk voorstel voor de onderwijskrachten bij de raad irige- diend. Het merendeel der raadsleden sprak over het voorstel tob vaststellen van een verordening tot bescherming van de ti tel van kraamverzorgsterr Deels werd dit voorstel toegejuicht, deels meende men ook, dat het te ver ging. Dominerend was echter de verwachting, dat hier een nieuwe politionele bepaling wordt ge maakt, waarvan de overtreding nauwe lijks vast te stellen zal zijn. Het voor stel werd niettemin aangenomen. De heer A. F. Ruijssenaars zeide, na mens de R.K. Raadsfractie, enerzijds verheugd te zijn over de gedeeltelijke in williging van de wensen zy'ner fractie met betrekking tot de openbare zedelijk heid. anders stelt het spr. teleur, dat het college van B. en W. blijkbaar willen marchanderen, door uitbreiding te ge ven aan de gelegenheid tot het zwem men in het openbaar. Spr. besprak de ongegrondheid der motieven waarop B. en W. menen meer gelegenheid tot zwemmen in het openbaar te moeten geven. Spr. gaf de verzekering, dat de Katho lieken van Alphen hierover zeer ont stemd zyn en vroeg zich met bezorgd heid af hoe de gevolgen hiervan voor de eerbaarheid en de zedelijkheid zullen zyn. De heer L. C. Slootjes, wie het niet zozeer ging om de gelegenheid tot zwem men. dan wel tegen de hieruit voort vloeiende gelegenheid tot zonnebaden, iets wat spr. een import noemde van onze Oosterburen, meer speciaal tijdens de bezettingsjaren, kan toch in grote lijnen met het protest van de heer Ruijs senaars meegaan. Met alle middelen moet worden gewaakt, dat heidense me-' thode's ingang vinden en wortel schie ten in onze Europese, Christelyke be schaving. De heer J. v. d. Berg. sloot zich aan bjj het voorstel van B. en W„ doch vroeg de tydsbepaling. waarbinnen verboden Is, voor personen boven de leeftijd van 14 jaar in het openbaar te zwemmen, oor spronkelijk vastgesteld op 8 tot 8, te stel len op 86 uur. Dit voorstel werd later zli.st. aange nomen, met tegenstemming van de RK- Raadsfractie. De heer A. J. Dekker kan het bezwaar der katholieken aanvoelen, als dit gaat tegen het ontkleden in het openbaar en pleitte voor het scheppen van geschikte gelegenheden hiertoe. Het voorstel van B. en W. werd met de wyziging van de heer J. v .d. Berg, z.h.st. aangenomen, met aantekening dat de RK-Raadsfractie er tegen is. De heer W. v. d. Meent uitte zijn vreugde over de stichting, door particu lieren. van een tennisbaan en vestigde in verband hiermede nogmaals de aan dacht van B. en W. op het feit, dat er ook andere sportverenigingen wachten op toewyzing van een geschikt sport veld. Spr. besloot met te vragen om de korfbalverenigingen van de firma Sam- som eveneens naby het bospark naast de aan te leggen tennisbaan, een terrein te geven, van welke dan ook de gemeen telijke nyverheidsschool gebruik zou kunnen maken. Met betrekking tot deze laatste opmerkjng, antwoordde de voor- MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 Mei. Coöp. Groenteveiling. Per 100 kg: ancüjvie I-1535; peulen f.90- 140; postelein f. 416: rabarber f. 6,20 9,70; stoofsla f. 58; spinazie f. 838; aardbeien f.186230; sr.ybonen f.210 230; stambonen f. 240290; aardappelen f. 18—40; tomaten i. 98—180; doperwten f.6080. Per 100 stuks: bloemkool f.11 73; komkommers f.1569; sla f.39.10: ?erzlken f.59. Per 100 bos: bospeen f.33— 9; peterselie f. 3.20—6.60; radijs f. 2,90— 7.40; selderie f. 6,50-13.70; bosuien f. 5-17. BOSKOOP. 28 Mei Rozen, gr.bloemlg per bos van 20 stuks: Hadley 220 ct.; Edlth Helen 220340 ct.; Better Time® 380460 ct.; Duisburg 190240 ct.; Pech# told 260—320 ct.; Butterfly 260—320 ct.*. August Noack 150220 ct.; Florex 280 ct.; Vlerlanden 360500; Rosalandla 180320 ct.; Gemengde rozen 1302; Babyrozen per bos van 10 stuks Else Poulsen 70 120 ct.; Orange Triumph 180230 ct.: Gloria Mundl 160240 ct.; Rosa Mundl 150—280 ct.; Wolfsglorle 190—280 ct.; Ju weeltjes 180270 ct., Polyantharozcn f. 2 f.3. Diversen per bos van 10 stuks: Rho- dodendronbloemen 4555 ct.; Lathyrus 2634 ct.; Pioenen ln soorten 140270 Pyrethrum 1732 ct.; Lupinen 41 ct.; Clematis Mevr. Ie Coultre 270550 ct.j Lelies 120 ct. Duizendschoon 2436 ct.; Margrieten 2450 ct.; Iris 1538 ct.; Anemonen 29 ct.; Kalmiabloemen 145 ct. KATWIJK AAN DEN RIJN. 28 Mei Groenteveiling. Sla f. 5.30—7,80; Idem II f. 3.60—3.70; stoofsla f. 512; radlls f 2.60 6,80; bosuien f. 4,30-9.20; spinazie f 7,50 13,38; rabarber f, 6,107; spitskool 19,80 20; bospeen f. 5369; postelljn f. 16 18; selderie f. 7,90—10.50; peterselie f2.30 5.60; kervel f. 3,203,30; nieuwe aard appelen f.3743; drielingen f.26. KATWIJK AAN ZEE. 29 Mei. Praalrap- Sort van hedenmorgen: Kw 56 3 kantjes. :w 12 46 kantjes. Kw 29 15 k.. Kw 42 2 k.. KW 167 1 k.: Kw 123 2 k.. Kw 68 3 k.. Kw 79 7 k.. Kw 161 3 k.. Kw 159 9 k... Kw 38 thuisvarend. Geen vangst boek ten: KW 14. Kw 73. Kw 2. KW 3. Kw 47. Kw 54, Kw 144, Kw 18. Kw 49. Kw 32, Kw 45, IJm 283, IJm 268 en Sch. 353. De gemiddelde vangst van de Scheveningse loggers bedraagt 14 kantjes, van de Vlaar- dingse loggers 17 kantjes. ROELOFARENDSVEEN. 28 Mol. Bloe menveiling. Pioenen f. 11.80: Lathyrus 1330 ct,; Pyrethrum 821 ct.; Margrie ten 620 ct.; Bruidsanjers 5—11 ct.; Dui zendschoon 1742 ct.. Violieren dubb. 68 1,6; Violieren enkel 1623 ct.; Irissen 1233 ct.; Campanula 2550 ct.; Papa ver 1422 ct.; Lupine 1224 ct.; Delphi nium 1018 ct.; Scabloosa 823 ct.; Ane monen 1016 ct.; Lelies 60130 ct.; Gla diolen 65—115 ct.; Colvillos 55—70 ct. ROELOFARENDSVEEN. 28 Mei Groen teveiling. Kropsla f. 39,70; andyvle f. 30- 42; rabarber f. 69; bloemkool f. 1864; bospeen f. 3653; sjalotten f. 70—90; bos uien f.2931 per 100; peulen f.710; doperwten f. 12,5014.50; capucljners f. 16.50—20; snijbonen f. 1822,o0; Idem stek f. 12.5014; prlnsessebonen f. 33.50 f>cr 10 kg; aardbeien 5072 ct. per doos; dem pond 78112 ct.: Idem afd. 58 80 ct. per i pond. RIJNSBURG, 29 Mei. Bloemenveiling. Er werden veel bloemen aangevoerd en de handel was vlug. De volgende pryzen wer den besteed. Roblson 150200 per 100; Redklng 250300; diverse soorten Pyre- threum 300400; Margriet wit 60120; Magrlet grootbloemlg 1Ó0200; Papavers 6001500; Korenbloemen, blauw 100 150; Idem rose 100150; Idem gemengd 100—150; Bruidsanjers 80—120; Gladiolen 1025 ct. per stuk: Lelies wit 50 ct. per kelk; Idem regal 20 ct. per kelk; idem. bruin 2030 ct. per tak; Iris blauw 25 40 ct. per bos; klem geel 2540 ct.; Idem wit 80—140 ct.; Duizendschoon 4060 ct.; Lathyrus ln dlv. kleuren 3050 ct.; Lupl- nus 35 ct.; Violen 15 ct. per bos. RIJNSBURG. 29 Mei. Groenteveiling. Eerstelingen 32 ct. per kilo; kriel 21 ct. per kilo; rabarber f66,20 per 100 kilo; radijs 35 ct. per bos; slaultjes 68 ct.; peterselie 45 ct„ selderij 8 ct.; stoofsla 9 ct. per kilo. zitter, dat hiervoor naar alle waarschlin- lykheid een terrein achter de nuts- ambachtsschool wordt aangewezen. De heer L. C. Slootjes pleitte zeer ernstig voor het natuurschoon in de om geving van het raadhuis en het bospark. De tot standkoming van het bospark heeft allen met vreugde vervuld. Thans zyn we dat geluk byna vergeten en wordt die omgeving 'ontsierd door een ..cementveld" met wat „gaas" als omhei ning. Spr. verzocht alle sportvelden by elkaar te houden. De heer J. v. d. Berg stelde de vorige spreker gerust, door te verklaren dat het ..landelijk-schoon" aldaar niet in het ge drang zal komen. De heer Ruyssenaars vroeg of er geen bouwmaterialen noodzakelyk voor wo ningbouw hiermede gemoeid zyn, b.v. voor de bouw van kleedkamers. Hierop antwoordde de voorzitter, dat er by het gemeentebestuur geen verzoek voor zulk een object is binnengekomen. Nadat een hele reeks voorstellen z.h. st. was aangenomen, werden de heren C. J. v. d. BUI (vertegenwoordiger uit de burgery) en H. Brokaar. (gedelegeer de van de raad) benoemd tot plaatsver vangende leden van de commissie, be doeld in art. 8 der woonruimtewet 1947. Hierna volgde sluiting. GEVRAAGD Med. stud, (vr.) zoekt 1. b. v. Ac. Ziekenh., gestoff. kam., m. gas. was- en stookgel. Br. m, prljsopg. kam. Bur. van dit Blad onder No. 268 k. 11 Boeflchouder vraagt thuis werk voor de avonduren. Liefst administratie, schrijf- of typewerk. Bii houden boek houding van kleine zelfstan digen. Brieven Bur. van dilt Blad onder No. 272 k. H Vrouwelijk ambtenaar vraagt zlt-slaapkamer, zonder pen eion, omgeving Rljnsburger- weg. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 270 k. B Gevraagd verst eln aalster. Stouten. Narmstraat 1 b. H Net meisje gevraagd, om met de kinderen te wandelen en wat lichte huishoudelijke bezigheden. Van 9half zes. Raaphorst, Haarlemmerstraat 293. B Jonge dame vraagt zit- 6laapkamertje met water en gas. ongemeub. geen bezwaar, buitenkant stad. Brieven Bur. v. d. Blad No. 321 k. GE 2 med. meisjesstudenten zoeken gest. zit- (en) slaap kamer met kookgel. Centrum of omg.. Ac. Ziekenhuis. Br. Bur. v. d. Blad No. 334 k H Mevrouw Dr Ing. Neuwalil- Sanders vraagt per 1 Juli een net meisje, v. d. en n.. v. g. g. r.. hulp van werkster aan wezig. Aanmelden 's avonds tussen 7 cn 8 1/2 uur. Tiboel Siegenbeekstraat 14, Lelden. B Woonschip te huur gevr.. voor man en vrouw, ongeveer 3x9. solide gebouwd, ev. ln huurkoop. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 342 k. 0 Wegens teleurstelling gevr., voor direct, flinke huishoud ster of dienstbode, ln- of ex tern. Aanbiedingen by; Mevr. C. de Groot v. Egmond. Haar lemmerstraat 147. Lelden. B .Jougelui die willen trou wen. vragen 2 kamers met keuken, ln Voorschoten of Leiden. Ongem. Brieven Bur. van alt Blad onder No. 384 k B Gezocht door drie mnl. stu denten één grote en twee klei ne kamers. Brieven Bur. van dLt Blad onder No. 351 k. B Gevraagd een dienstbode. Aanmelden: Herengracht 35. B Nette jongen gevraagd, goed kunnende fietsen, pl.m. 15 J. Bloemenmag. Flora, Haarlem merstraat. Wandelwagentje. V.o. wan delwagentje op kogellagers te koop gevraagd. De Sltterlaan 12. Telef. 21288. B Nette verpleegster zoekt een ongem. en onzest. zit- en slaapkamer of zit-slaapkamer met stookgelegenheld en ge bruik van keuken, in Leiden of Oegstgeest. Brieven Bur. van dit Blad No. 405 k. Gevraagd net meisje, voor de kinderen, tevens lichte huishoudelijke bezigheden. Br. Bur. v. d. Blad No. 419 k. Gevraagd net meisje, voor d. of d. en n„ zelfst. kunn. werken biiOudshoorn. Morschweg 40. Lelden AANGEBODEN Ik heb 100 punten, ln ruil voor baby-uitzet, in goede staat. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 249 k. „Het Rlngenlinls" Tel. 24920 Voor al Uw reparatiën aan gouden en zilveren werken. Grote keuze verlovingsringen. Inkoop oud goud en zilver, diamant, tegen de hoogste waarden. Het vertrouwde adres Morsclistraat 9, Leiden. 0 Jonge hennen! Broed 1948. Koopt U 't allerbeste by: Broederil Groeneveld. Hennen- fokkerü. Rükserk. A 15386. lid VBN. Tel. 25590. Welsummers, Reds, Barn.. Witte Leghorns. Patrijs Leghorns, v. d. Valk Boumanweg 26 A. 's Zondags gesloten. B Pietje, het studiehoofd, volle neef leert op school: fopbonbons, springbonbons, vlamwatten, stinkbommen, foplepels, fopvorken. rokers- sneeuw. fopluclfers, IJswater, windkussens, knalsigaretten, niespoeder, vuurpellen. rotjes en zevenklappers moet Je ko pen bij Spier. Dlefsteeg 19. Aangboden prima 2-per«. kano met paddies. Tevens 2e handsflets. Te bevragen: Spieghelstraat 49. 0 Lcntehoning! Geniet nog maals van de verrukkelijke I lentegeuren, die de byen voorj U vastlegde ln onze overheer lijke lentehondng! Pot f.4. Per 10 gt. 25 ct. reductie. Honinghandel Ligthart. Ter- weeweg 84, Oegstgeest. Telef. 25610. B Auto (Studebaker) 5-pers., 4-deurs Sedan, bouwjaar 1935. 6 cyl., alles pr. st., zeer snelle wagen, loopt 1 op 7. Deskun dig onderzoek toegestaan. Prij6 billijk. Daendelsstr. 52. Den Haag. Tel. 77.00.43. Voor rat en muis, thans opgepast, 't gevaar dreigt uw provisiekast! Zorgt er voor dat van uw voorraad niet ge snoept wordt. Onze radicale middelen beletten dit. Nolets Droglstery, Morsch- weg 5. Te koop aangeboden Spaan se guitaar. in goede staat, met hoes, zuivere klank. Prils f- 25 Kapteynstraat 31. Lelden. B Aangeboden zonnig zlt- slaapkamertje met kookgele genheid. voor jong meisje, b. b. h. h. Telef. 24923. 0 Te koop aangeboden bad met geyser, prima onderhou den. Rhijn gees terstraatweg 110 Oegstgeest. Na 6 uur. B B. z. a. lm Isn aalster voor nieuw- en veranderwerk. Ook werk aan huls. Brieven Bur. v. d. Blad No. 279 k. 0 Te koop IJskast, grote maat huishoudijskast. Zaterdag na 2 uur. Lorentzkade 59. B Electricitcltsmeters 125 en 220 volt. accumulatoren, 6 volt 100 ampère, motorrijwiel-ac cu's 6 volt. Techn. Handels- Bureau H. Swaak. Tel. 23618 - 21303. Haarlemmerstraat 250 naast Foto v. Vliet. 0 Alle soorten snoeren en draadsoorten, ampère-meters. Stoppen tot 60 ampère. Kracht schakelaars. Sterdrlchoeksoha- kelaars. Teehn, Handels Bur. H. Swaak. Tel. 23618 - 21303. Haarlemmerstraat 250, naast Foto v. Vliet. B Wasmachinemotoren, scha kelaars, stopcontacten, ver- hulstransformators. antenne materiaal, closets, wastafels, strllklizers. stekkers, alles uit voorraad. Techn. Handels Bu reau H. Swaak. Tel. 23618 - 21303, Haarlemmerstraat 250, naast Foto van Vliet. 0 Complete B.M. en B.M. zonder zeilen te koop. Brieven Bur. van dit Blad No. 261 k. 0 Te koop aangeb. een z. g. a. n. stofzuiger (sleemodel) 125 volt f.50 en een stofzui ger (6leemodel) 220 volt f.25, opvouwbaar picnic tafeltje f.6 wieg f.5, 1 paar leren laarzen f. 5 m. 42, leeslamp f. 10, thee- kast f.6. Prins Fredierlkstr. 28. Na 6 uur. B Te koop aangeboden heren- rijwiel. in goede staat, merk Fongers. Te bevr.Rijn- en Schlekade 49. drukbel. Na 7 u. 0 Auto (Mercedes-Benz) 4- pers. cabriolet 1937, loopt 1 op 10, 4 cyl. motor, geen olle- verbrudk, druksmerlng ln. prima staat. Prijs billijk. Daendelstraat 52, Den Haag. Tel. 77.00.43. 0 Aangeboden placht salon- orgel, 17 reg„ o.a. harp, cello, fluit, schalmei, hobo, slechts f. 675, 5 jaar garantie, bil W. A. GOUW, Terwee weg 100, Oegstgeest. 0 Te koop 11/2 H.A. gras, kan direot gemaaid worden. Te bevragen bilTh. v. d. Klauw. ISjndyk 110, bij de Vink. 0 Te koop aangeboden een damesfiets f. 65, een dames- flets f. 85, een herenfiets f. 90 Alles nieuwe banden en in prima staat. Te zien: Koolgracht 4. 0 Tc koop 2-pere. 3 dig. ka pokmatras f. 40. De Genestetstraat 32. 0 Te koop klnderwag. f. 32.50, kinderledikant f. 17.50, eiken tafel f.20. hangklok f. 12.50 en f40. dakraamljzer f. 7.50, een-pers. houten ledikant f.15, armstoel f. 7.50 en leer boeken der verloskunde. Langebrug 89, werkpl. 54. Leiden. 0 Lachen op Uw bruiloft? Uw stemming verzekerd met onze fopartikelen. Fopbonbons, pe permunt, flikken, IJswater, niespoeder, klapsigaren, zere vingersV sneeuw, fopmubsen. Natuurlijk vanouds bekend en goedkoopst: G. van Brussel. Haarlemmerstraat 267. Telef. 22061. B T. o. aangeb. bad en gey ser. gasgeysertje. electr. stof zuiger. eleotr. boller 30 1. enz. Te bevr.: Rapenburg 106. Tussen 20 en 21 uur. 0 Te koop motorsloep met kajuit en prima „Ford T" motor. Te bevragen Zaterdag na 2 uur. Haarlemmerweg 50. 0 Cellophaanpapicr voor het afdekken van lampekappen tegen vliegenvuil, 60 ct. per vel, 100 x 125 cm. Prima vlie genvangers 5 stuks sleohts 25 ct. Papierhandel N. Padden burg, Nieuwe Rijn 11. 0 Kappersinventaris. Te koop wegens opheffing der zaak een kappersinventaris. Spoed. Te bevr. bi|: J. J. F. v. Ber- kel, Haarlemmerstraat 301. 0 Tafeltje f.7, 2-p. kookstel f. 5. handbalsch. mt. 40 f. 10, suikerpot, melkkan f. 2.50. d.- regenj. f.25 of 40 p.. ledikant f. 25. huisk.lamp f- 6. spiegel f20. linnenkast f60. kachel f. 20. radiokastje f. 15. slaap- brits f. 6. Oude Vest 33 D. 2 x b. 0 In 't Antiek Binnenhuis voorhanden: overgordijnen, 5 stel glasgordynen, pluche ta felkleed. eiken theetafel f.25, eiken bar. electr. kronen, pla nobankje f. 17.50 verstelb., 2- persoons eiken ledikant met Auplng. Muusse. Hooigracht 59. Telef. 23264. 0 Aangeboden eiken dres soirs 1.40 m. breed f.110. theemeubels f. 62.50 met glas 4n lood. theevitrine. Repare ren en stofferen van alle soorten meubelen. Waldeck Pyrmontstraat 56. b/d. Mare- singel. 0 Grys kamgaren herencos- tuum en beige gabardine re genjas ter ruiling aangeboden voor textielpunten. Adres: Lombokstraat 66. Leiden. 0 Aangeboden zeven ln goede staat zijnde lamsvellen, ruim voldoende voor een bontjas. Te bevr.Zoeterw. Singel 57 B tussen 79 uur 's avonds, 0 SchrUfmaehlnc ln prima staat aangeboden ter ruiling voor een dito radio. Oude Singel 14. Tel. 20889. B Te huur klein weekend huisje aan de Kaag. f, 25 per week, tevens grote legertent 5 x 5 M. f.20 per week. op Kampeerterrein ln Katwijk. Br. Bur. v .d. Blad No. 356 k. B Te koop Baylcs Thomas 200 c.c„ Harley Davidson 2 cyl., ln goede staat .tegen elk aa/nn. bod. Kerkstraat 48. Noordwtlk Binnen. 0 Bloemkoolplanten. Te koop aangeboden ,.Le Cerf" Rijks Zwaan, bil: W. v. Delft Rzn„ Wassenaarseweg 5 b. Katwijk a/d. RUn. 0 Te koop 4 cyl. bootmotor met keerkoppeling. Brieven Agent Leldsch Dagblad. War mond. B KI. m. kuikens, ook afz. Tevens g. bevr. br.eleren 35 ct. Resedastraat 38. Leider dorp. N. o. Zondag. B In 't Antiek Binnenhuis voorhanden: 6-arms koperen kroontje. 12-arms kroon an tiek, zeer mooie huiskamer, dressoir, tafel, 2-arm- 4 stoe len met prima terra bekleding Muusse. Hooigracht 59. Telef. 23264. 0 Aangeb. IJzersterke poppen wagen f. 12.50. Vloerkleed 2 x 1,25 m. f. 17.50. eiken waska&t met m. blad, sp.opzet f. 37.50, leren clubfauteuil f. 15. witte Jongenstrui f. 7.50. Declmastraat 41. 0 Aangeboden grote knlkkcr- bak met verlichting voor cen ten gebruiken f.35. modern herenarmhand horloge, nieuw, Zw. fabr. f.30. zeer mooi zo- mercostuum mt. 48 f. 55. Noordelnde 21, Tel. 26409. B C'losetrollen cadeau!! Bij aankoop van 10 Leidse stads gezichten in koperdiepdruk togen de Vastgestelde prl,|s van 50 ct.. ontvangt U twee' prima crêpe closetrollen ca deau. Papierhandel N. Pad denburg, Nieuwe Rijn 11. 0 Vloerkleden. Perz. kleden enz. worden door ons vak kundig gerepareerd. Zo ge wenst In enkele dagen terug. Vrijblijvend alle gewenst© In lichtingen. Atelier Marokko, Buitenruststraat 8 a. 0 Tc koop aangeboden tegen aann. bod een studieplano we gens plaatsgebrek. Brieven Bur. van dit Blad No. 396 k. B Te koop een Canadese kano met zeiltuig, prijs f. 150, een zeilbootje, overnaads ko per geklonken met zeiltuig, prils f. 150. Te bevragen bij Gebr. Tljssen. Hoge Riindllk 174. Lelden. B Beschaafde juffr. biedt zich aan voor 's avonds v. h. op passen der kinderen, ook als concierge tijdens uw vacantie pr. m. getuigen. Brieven Bur. van dit Blad No. 408 k. 0 Papierhandel „Dane" Haar lemmerstraat 42. voor: pak papier op vellen en rollen, cell, band, touw, etalagecar- ton en papier, gekleurd golf- carton, schalen, papierwol, etiketten, plakband, bonbon- zakjes, cell.papler etc. Q Herenrywlel, laag model, ook geschikt voor Jongensfilets geheel compl. met nieuwe banden. Levendaal 151A. B Te koop blank eikenhouten oud-hol 1. huiskamerameuble- ment. ook geschikt voor serre, bestaande uit tafel en 6 stoe len, prils f- 85. Mariënpoel- straat 1 a, Lelden. B Te koop een zo goed als nieuwe radio met L. K. U. golf. Tevens een nieuwe da mesjurk .maat 40. blauw. Cosljnstraat 12. 0 Te koop z. g, a. n. kinder tafeltje met stoeltje. Te bevr. tussen 7 u. H. Rijndijk 58 a DIVERSEN 0 Attentie. Wil repareren al Uw gebroken porselein, Sak sische groepen, antieke bor den beelden enz. Ontbreken de stukken worden bilgc- maakt. Tevens restaureren van schilderstukken en repa ratie lijsten. Inkoop goud, zil ver. Bremmer, Haarlemmer straat 99. ingang Goegerrit- straat 1. Tel. 22791. B Welk gezin (mlddenst.) wil Aug. ruime woning in Hilver sum rullen met woning aan zee? Inl.: H. Brugman. Ko ningstraat 72. Hilversum. Tel. 6660. B Wie wil rullen een ln z. g. st. z. lange lederen damesjas. mt. 4244. voor damesfiets. Br. Bur. v. d. Blad No. 273 k 0 Verloren gouden dames- polshorloge, gedachtenis van mijn ln Japans krijgsgevan genschap overleden echtge noot. Tegen hoge beloning te rug te bezorgen: Levendaal 157 Lelden. Tel. 26656. B Bruiloft en partyen. Onze zaal door omstandigheden 5 Juni vrij gekomen. Nog enke le avonden ln Juli en Augus tus vrl|. Bespreek vroegtijdig. Lage Riindllk 64. Tel. 23376. B Vriendschap gezocht door een Juffrouw, leeftijd 37 j„ P.G. een dame om gezellig te gaan fietsen. Brieven Bur. v. d. Blad No. 331 k. 0 Epe. Wie Zondag 6 Juni tegen 12 u. ln Epe moet ziln, kan echtpaar meenemen, per auto. tegen vergoeding. Bel op 24562. 0 Wie wil rullen: huls bev. winkel, alkoof, binnenkamer, plaats, schuurtje, keuken, bo ven: voorkamer slaapkamer cn zolder, voor kleiner huisje met tuin of grond, liefst bul ten. St. Jorlssteeg 32. 0 Huwelijk. Nette alleen staande wed. zoekt langs deze weg. een net persoon, liefst vaste pos., leeftijd 5055 J. Beslist geli. verzekerd. Nader te bespreken. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 397 k. B Verloren, omgeving Tontu- tenstraat, een Jaeger kinder mutsje. geborduurd met licht blauw en terra. Gaarne terug te bezorgen: Tomatenstraat 4. 0 Huwelijk. Eenvoudig werk man zoekt langs deze weg kennismaking met nette be- sch. vrouw, leeftlld 4050 J. Woning ter besch., op nette stand. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 395 k. B Vriendin. Net meisje zoekt een leuke vriendin, om gezel lig mee om te gaan. ln het bezit van een flets, leeftlld ong. 23 tot 26 J.. P.G. Brie ven Bur. van dit Blad onder No. 370 k. 0 Wil diegene die gouden ring met blauwe steen op raapte op de Korevaarstr. (bil Drogisterij) deze a.u.b. terug bezorgen: Korevaarstraat 22 A. 0 Laten liggen, VrUdag In tram 10.55 NoordwykLelden zwarte schooltas met 7 fron ten. voor vinder waardeloos, verliezer zeer gedupeerd. In houd tegen beloning terug te bezorgen: P. de Bruin, For- mosastraat 41 a. Lelden. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIUIIIII) SLEUTELTJES worden dageüjks opgenomen, wanneer voldoende ruimte beschikbaar is. Ze mogen hoogstens 30 woorden groot zyn (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt f 1.50 bil vooruitbetaling Een oewijsnummer (10 cent) ts niet ln de prijs begrepen. Porto voor toezending num mer brieven 20 cent extra.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 7