Oranje won voor de eerste maal van de Noren EN HET OOG Zeer matigeivedstrijd in Oslo Hoogteverschil en Lenstra's afitveziglieid in ons nadeel RECHTZAKEN Radio-programma DONDERDAG 27 MEI Benelux-invasie op Jaarbeurs te Hannover MAAR VOOR NEDERLANDSE AANKOPEN ZIJN GEEN DOLLARS BESCHIKBAAR. Op de exportbeurs te Hannover over heerst het Nederlandse element. Op de autoparkeerplaatsen staat een verrassend aantal Nederlandse auto's, welke- luxe echter in flagrante tegen spraak is met de koopkracht, die Ne derland ter beurze kan tonen. De stemming onder de Nederlandse kopers is zeer gedrukt, daar de 600 man sterke afvaardiging als het ware met lege handen naar Hannover is gekomen, aldus de Berljjnsc corres pondent van het A.N.P. Nederland wordt wel is waar de be langrijkste koper genoemd, doch volgens een mededeling van een vertegenwoor diger der Ned. Kamer van Kóóphan del voor Duitsland moeten deze zoge-. naamde exportopdrachten vooreerst als volkomen fictief beschouwd worden. De Trust maatschappij beslist niet meer ter plaatse over erkenning van de ge plaatste orders, doch deze beslissing moet in Nederland met medewerking van de rijksbureaux genomen worden. Daar er momenteel voor de import uit West-Dujtsland geen dollars be schikbaar zijn. zün de Nederlandse kooplieden te Hannover zich bewust, dat zü ter beurze niet veel meer kun nen doen, dan het contact met het Duitse bedrijfsleven levendig houden, in de hoop, dat er spoedig wijziging zal konden in de voor West-Duitsland geldende handelspolitiek. Het enige positieve, dat de beurs tot dusverre biedt, is het door vele bran ches geleverde bewijs, dat de mogelijk heden der Duitse productie zijn ver groot en dat zeer veel wordt aangebo den, waarvoor de buitenlandse kopers de grootste belangstelling tonen. België heeft het grootste aantal be zoekers aangekondigd, nl. 1100. Men kan dan ook te Hannover van een Benelux-invasie spreken. De Britse kooplieden, die het vorige jaar domi neerden, z(jn thans verre in de minder heid. Ingezonden Mededeling WORDT ER SLA DOORGEDRAAID? Dat zal zeker niet gebeuren als de Hollandse huisvrouw méér sla bij de maaltijden zou geven. Niet alleen bij de warme maal tijd, maar óók bij bet brood smaakt sla uitstekend. Sla is zeer gezond en verveelt nooit als ze goed wordt aangemaakt. De lekkere ingrediënten h'eeft Dc Gruytercjezc week een voortreffelijke, zachte azijn en een kruidige mosterd, die verse sla eer aandoen. Van 28 Mei t/m 3 Juni bij elke fles azijn een potje mosterd voor slechts 10 cent! Erkenningseisen bloemenhandel wederom in werking Nu doop alle daartoe gerechtigde hande laren wederom normaal op de bloemen veilingen wordt gekocht, heeft hetgeen zin' meer de tijdelijke buitenwerking- stelling der erkenningseisen voor detail handel en binnenlandse groothandel in bloemisterObroducten te handhaven. Het bestuur van het. bedrijfschap voor sierteeltproducten heeft dan ook besloten het desbetreffende besluit, hetwelk werd bekend gemaakt op 20 Mei JX in te trekken met Ingang van heden. Alle op en na deze datum binnenko mende aanvragen tot het verkrijgen van een erkenning zullen als voorheen worden getoetst aan de bepalingen van de twee desbetreffende erkenningsre glementen. (Van onze speciale GP.D.-verslaggever) OSLO, Woensdagavond per telefoon: Niet spoedig zullen wij het rondedansje vergeten, dat het kleine troepje Nederlanders op de grijze sintelbaan rond 't leegstromende Uleval-stadion uitvoerde, toen de strijd tussen Noren en Nederlanders eindelijk in ons voordeel beslist was. Hoog gingen dc vlaggetjes, uitbundig waren de vreug dekreten, schril was het tafereeltje, dat scherp af stak tegen de stijle pn- aandocnlijkheid der tienduizenden Noren, die uiterlijk onbewogen naar huls en haard terugkeerden. Nederland had gewo'nnen. En al waren de cijfers 21 niet overtuigend, voor wie de wedstrijd hebben gezien, bestond er geen twijfel aan de juistheid van de uitslag. Zelfs moet van pech voor de onzen gesproken worden, waar Rijvers een schot tegen de lat deed belan den en volgens vele toeschouwers een ander schot van hem ongetwijfeld 't doclvlak gepasseerd was. Overigens hebben wy zonder veel goed voetbal deze krachtmeting gewonnen. HOOGTEVERSCHIL SPEELDE ORANJE PARTEN. Het klinkt een beetje zuur, na een op het oog keurige overwinning, direct al met critiek aan boord te komen, maar het heeft geen zin Iets te ver bloemen. De eerste helft was bijzonder teleurstellend. Aan beide zijden werden vooral op het punt van het spelafwer- ken hartverscheurende fouten begaan. Zo erg was het, dat wij ijverig gingen zoeken naar de reden voor dit interna tionaal op laag peil staand spel, en wat bleek? Het hoogteverschil speelde ons parten. Oslo ligt op ruim 400 meter boven de zeespiegel en de Oranjetruien hadden hinder van de ijle lucht. Daarbij zag het veld er bedrieglijk gced uit: prach tig gelijk en voor het oog een fraaie grasmat. Maar het was deksels glad en daar hadden onze spelers meer last van dan de Noren. Deze beide factoren hebben voor ons elftal de eerste helft ongunstig beïnvloed. De strijd begon voor een bijna uitver kocht stadion met een Nederlandse velómeerderheid. Al direct kreeg Wilkes twee aardige kansen door voorlopig fa len van de Noorse back Lunde, die veel tijd nodig had om zich in te spelen, maar het vizier stond nog niet juist gericht en de zeer goede doelman Torgesen kon een aanvang maken met zijn serie bekwame reddingen. Toch was het allereerste begin niet onaardig. Aanvoerder De Vroet dirigeer de met woord en gebaar zijn mannen steeds naair voren en bal op bal zond hij in het Noorse doelgebied. Voorlopig stak het korte spel der Noren hierbij wat armetierig af, onzuiver uitgevoerd als het was. Helaas was onze achter hoede van de aanvang af de zaak niet meester! Dat was oök de oorzaak van het Noorse doelpunt, dat reeds na vijf minuten spelen werd gescoord. TERLOUW DE ZWAKKE PLEK IN DE VERDEDIGING. Möring is geen Andriessen en Terlouw is geen Möring, daar hebt U in één zin de oorzaak van de zwakte onzer defen sie. Terlouw is n\et de voetballer die in het Nederlandse elftal past. Zeker, hij is onverzettelijk, kopt goed, is ste vig en vasthoudend, maar men kon zien, dat het listige aanvalsspel hem te machtig was. Keer op keer speelde Sörensen, de zeer snelle en actieve Noorse mldvoor, hem "uit positie met verrassende doorbraken, soms door het midden, soms afzwenkend naar dè vleugel. Terlouw is als tweede klasse voetballer aan dit spel niet gewend, reageerde daardoor vaak dat tikje te traag, dat doelpunten kan kosten. En het kostte een doelpunt! Er kwam een bliksemsnelle switch van Sörensen, Ter louw was niet ter plaatse, terwyl Schy- venaar, die te hulp snelde, de Noor niet meer kon inhalen. Sörensen schoot eerst tegen de paal en toen in ons doel. Even hervatten de Hollanders het of fensief. Een goed schot van Clavan werd gestopt, een vrije schop van De Vroet suisde rakelings over de deklat, maar Van Bun en Schijvenaar durfden hoe langer hoe minder terrein aan Ter louw over te laten. Kwam er een Noor se aanval, en in dit tweede kwartier van de eerste, helft waren die talrijk dan trokken .onze verdedigers ang stig naar binnen, lieten hun vleugel los, en dekten het centrum. Daar ope reerde een ogenschijnlijk onopvallende speler, vlak achter de Noorse aarwals- spitsen: rechtsbinnen Kvannen. Hij is met zijn 33 jaren zo ongeveer een ve teraan, maar ziende op zijn spel in die eerste helft, werd het ons volkomen duidelijk, waarom deze ietwat langza me speler al aan zijn 49-ste interland wedstrijd toe is. Prachtig speelde deze strateeg van formaat keer op keer zijn voorhoede vrij. Een schijnbeweging, een tik en Sö rensen was in vrije positie gebracht. WAT DEED ONZE VOORHOEDE INTUSSEN? Veel aanvallen ondernemen, soms met kort, soms met open spel, waarbij Roo- zenburg enige aardige pogingen juist mislukken zag, waarbij Wilkes heel weinig, maar Rijvers heel veel deed. Het spel was echter te veel in de breedte om fevaarlijk te worden. Het ging op het og wel aardig, maar het was niet fel genoeg. Toen onze aanval zo niet tot een schot kwam, ging De Vroet (die zeer goed stuwdeen Stoffelen (na de rust pas op dreef) het proberen en zelfs Schij venaar verscheen in de buurt van het Noorse strafschopgebied. Zo bleef het een weinig boeiende strijd, een gevecht, waarbij de Nederlanders onder een be klemming schenen té spelen. Een deel daarvan echter trok weg toen de partijen eenmaal op gelijke voet waren gebracht en het was aar dig, dat debutant Clavan (met 19 ja ren dc jongste man van de ploeg) van dat doelpunt de maker was. De geestelijke vader er van was echter Rijvers, die een bal van De Vroet schitterend „verlengde" door een pass naar Clavan, die naar binnen lo pend via de paal laag inschoot, on geveer een doelpunt zoals Engelsman in Rotterdam tegen België scoorde. Dat was na 35 minuten, en niet al leen die goal maar ook de bemoedigen de kreten van een enkele Nederlandse supporter, wijd uitschallend door de kathedrale stilt? van dit vreemd rusti ge stadion, deed ons goed. Voor de rust kwamen er geen goals meer, goed, doch voor onze spelers moeizaam vechten tegen de druk van het voor hen lastige klimaat en veld- omstandigheden, moet dit doelpunt het keerpunt geweest zijn. Het kon nog best! Moesten wij in de rust nog tegen elkaar zeggen: Wat een slechte wed strijd en welk een hinderlijk gebrek aan sfeer, reeds toen mochten de Noren met hun 11 stand de handen dicht knij pen. RIJVERS DE BESTE MAN IN DE AANVAL. Na de hervatting waren de Noren aanvankelijk iets sterker en toen Van Bun bijna in eigen doel trapte en Karl- sen net er naast kogelde, toen twee corners Kraak in benauwenis brachten en ook het Noorse publiek zich ging roeren, toen kwam er pas sfeer. Pas vanaf dit moment (een kwartier na de rust) werd het een echte interlandwed strijd. Ook Wilkes, die tegen de goed verdedigende Noren weinig kans tot soloactie gekregen had, sloeg plotseling twee tegenstanders binnen even korte als felle sprint en zijn schot van zeker dertig meter afstand daverde rakelings over de Noorse lat. Toch bleef Rijvers de beste man in onze voorhoede, waar in Van der Tuyn wèl, maar Roozen- burg nog steeds niet kon loskomen en waarin Clavan goed eenvoudig werk deed, een aardige corner plaatste, een mannetje passeerde en een goede voor zet lanceerde. Stoffelen, de vaak zo trage, hervond de goede lengte, die zijn doorloopballen niet meer op het blonde hoofd van de Noorse stopperspil Svendsen deed be landen. maar er juist overheen, daar mee Wilkes, Roozenburg of Rijvers kan sen gevend. Zo kon Rijvers snel door rennen en een schuiver lossen, welke de keeper passeerde, van de paal weg sprong en op de doellijn (of er over?) tot stilstand kwam. Nu speelden Schii- venaar en De Vroet geen tlk-takspel- letje meer, nu werd de bal ogenblikke lijk naar voren geëxpedieerd: lang en scherp in de diepte van het veld. En wat zag men nu? Dat de Noren best te Hopnen waren. Waar bleef nu'IKvam- n? Hij kon het niet meer bijbenen, kwam niet meer tot handig spelopbou- wen maar moest zijn halflinie assiste ren, die de langzame verdediging haast geen ogenblik meer alleen durfde te laten. Het was of de Nederlanders weer vrijer konden ademen, of de beklem ming week en de gladheid minder hin derlijk was. V. D. TUYN SCOORT HET WINNENDE PUNT. Was dat de aarzelende v. d. Tuyn. die daar met technisch vernuft langs twee Noren goochelde en Rijvers kans bood op een schot, dat over de Noorse dek lat'ging? Daar trok de Schiedammer achter Wilkes aan, wiens schot op een Noors been afstuitte voor v. d. Tuyns voeten, die fraai en hoog in het doel kogelde. 1—2. Nu zat er vaart en tempo in de Ne derlandse aanval, nu had het ons niet verwonderd als er nog een of twee doel punten meer gescoord waren. Behoefde er vrees te bestaan voor een Noors slot- offensief? Even waren wij er bang voor toen Sörensen er tussen uit trok, maar zonder steun de meeste Noren waren uitgespeeld was hij machteloos. Het was zelfs gloeiende pech, toen Rijvers' felle kogel de lat boven de dappere Tor- gensen beukte en niet het net er onder geselde. MATIGE EERSTE. BEHOORLIJKE TWEEDE HELFT. Nederland heeft een matige eerste helft door een behoorlijke tweede laten volgen en een zeer verdiende zege op ^astige tegenstanders behaald. De No ren waren technisch nauwelijks o nze minderen, maar zij schoten minder goed en minder vaak. Maar men denke ech ter, dat de omstandigheden sterk lil hun voordeel waren. Bovendien had Oranje niet alleen tegen de Noren maar ook tegen de schim van Abe Lenstra te strijden. Het onplezierige idee, dat onze beste speler op het laatste ogenblik verstek liet gaan, heeft zeker verlam mend op de wilskracht van onze spe lers gewerkt. Daarbij zijn drie debutanten en allen in de voorhoede, rijkelijk veel. Twee daarvan (Clavan en v. d. Tuyn) deden het behoorlijk. Maakten zij niet onze doelpunten? En ten slotte: al heeft deze wedstrijd niet het idee versterkt dat Oranje tegen de Zweden straks in Am sterdam hoge ogen zal gooien, Noorwe gen is toch maar geslagen en dat was ons tevoren nog nimmer gelukt. Ik wens niet ondervraagd en ge hinderd te worden, zei ie. Ik heb er genoeg van om gedirigeerd en gecom mandeerd te worden door mijn eigen dochter, die nog een kind is. Ik wens mijn eigen leven te leven op mijn eigen manier. Lynn ging op het bed zitten. Maar natuurlijk, moeder, doe je waar je zin in hebt. Ik zou je plannen helemaal niet in de war willen sturen. Maar je zou me toch wel kunnen vertellen, waar je heen gaat en bij wie je zult logeren. Nee, zei mevrouw Gale kortaf, dat doe ik niet. Ik wens niet langer door jou gecommandeerd te worden: jij wijst me een kamer aan, waar ik maar genoegen mee moet nemen; jij vertelt me, wat ik tegen kolonel Par tington meet zeggen en wat ik niet tegen juffrouw Trenchard moet zeg gen. Je zou haast denken, dat ik weer op school zit. Lynn zei niets meer. Het had geen zin "om met mevrouw Gale te praten, als ze in een dergelijke bui was. Bitter bedacht ze zich hoe jammer het was, dat haar moeder, als ze werkelijk vrienden had, bij wie ze kon logeren, hieraan niet eerder gedacht had, en daardoor alle moeilijkheden, die er voor Lynn door haar vertrek uit Lon den ontstaan waren, had kunnen voor-, komen, Maar het was niet de moeite •waard er over te piekeren. Mevrouw Gale had vroeger ook wel by „oude vrienden" gelogeerd en deze logeer- partyen hadden nooit lang geduurd. Binnen een week was er meestal wel de een of andere hevige ruzie ont staan, die ten gevolge had, dat mevr. Gale terugkeerde en opmerkte, dat die arme oude Millie of Annie of wie dan ook, niet meer de oude was. Er zat overigens ook een plezierige kant aan. Het zou prettig zijn, dacht Lynn, haar kamer een poosje voor zichzelf alleen te hebben. Nu, zei mevrouw Gale, heb je nog meer te zeggen? Nee, ik hoop dat je prettige da gen zult hebben. Naar wie kon ze toe gaan., vroeg Lynn zich af. Vast niet naar Candy Delaanere! Mevr. Gale had daar ver leden jaar gelogeerd en het was ge ëindigd in een daverende ruzie, waar in ze elkaar va-zen naar het hoofd slingerden. Het kon ook niet Mickie Gelighty zijn, die nu Baronesse Pin- forth was. Mevrouw Gale had jaren geleden al met haar gebroken. Je zult ons toch wel laten weten, waarheen we je post op moeten zen den, als er iets komt, zei Lynn. Nee, zei mevrouw Gale onhandel baar. In de eerste plaats zal er geen post voor me zijn. Alleen maar rekeningen. En die mag jy allemaal houden. En in de tweede plaats ga ik daarheen, waar ik zin in heb, en met wie ik wil. Ik ben oud genoeg om op me zelf tepassen. Lynn zei niets. Mevrouw Gale ging door: Ik laat je hier niet ongecha- peroneerd achter. Katie is hier en van een moeder kan niet verwacht worden, dat ze voor -haar kinderen biyft slo ven, als deze volwassen zijn geworden. Door de manier, waarop ze sprak, wist Lynn dat ze druk bezig was zich-- zelf te overtuigen en gerust te stellen. En dus zei ze kalmerend: Het is allemaal in orde moeder. Je hoeft je over my geen zorgen te maken. Laat ons alleen tydig weten, wanneer we Je hier weer kunnen verwachten. Meneer Mercer van Tlgherhams kwam hen de weekend, dat mevrouw Gale vertrok, opzoeken. Dat kwam dius. heel goed uit. Hy was enthousiast over alles en wenste hen van harte geluk met hun succes. Jullie hebben het heel goed aangepakt, zei hij. Jullie hebt de charme van deze oude plaats weten te bewaren, zonder dat het on echt aandoet. Hoe vreemd, hy had zelf verschillende malen getracht een dergelijk effect te bereiken, maar het had er altyd onecht uitgezien. Hy had de ziel van een kunstenaar, maar niet de vaardigheid, precies zoals hy een moedig hart had in een ziek lichaam. Hy wist, dat, wanneer hy zelf deze zaak ingericht had, deze er, tegen dat hy klaar zou zijn, uitgezien zou heb ben als een bier-paleis. En als J. W. het gedaan had, zcjj. het helemaal op gedirkt en parvenuachtig geworden zijn. J. W. Is hier pas geweest, hy zag er zeer wraakzuchtig uit, deelde Lynn •hem mee. Meneer Mercer wreef zich verge noegd in zijn handen. Hy vindt het niet erg leuk hè? Ik zag hem laatst nog in de club. Hy beschuldigde me, dat ik zyn ideeën had gestolen. Ik vertelde hem, dat ik het aardig vond jonge mensen een kans te geven. Het gebeurt niet vaak, dat J. W. niet krygt, wat hij hebben wil. Het zal hem enorm goed doen. Hy is van oordeel, dat we de win ter niet door zullen komen. Als Tigherhams jullie steunt? Ik verzeker Je, dat jullie stand zult hou den. Bovendien zitten jullie behoorlyk vol met vaste gasten. Dat heeft de zaak nodig. Betrouwbare vaste gasten, die de zaak een goede naam bezorgen. En die schijnen hier aanwezig te zijn. Precies het goede soort mensen. Ho tels worden gemaakt of bedorven door het soort mensen, dat er heen gaat; Ze waren aan het achtereinde van de tuin gekomen. Daar stond de oude schuur met het rode pannendak. Wat is dat? vroeg meneer Mer cer. (Wordt vervolgd). DE WEDSTRIJD TEGEN ZWEDEN. Naar wy vernemen, is besloten om vóór 9 Juni, wanneer te Amsterdam de ontmoeting tegen Zweden wordt ge speeld, geen oefenwedstrijd van het Ne derlands elftal meer vast te stellen, aangezien hiervoor de tyd ontbreekt. Men komt vogende week voor de cen trale training weer byeen en daar zal men zich nader beraden over de sa menstelling vein de ploeg voor de wed- stryd tegen het zeer sterk geachte Zweedse elftal. KORFBAL. NEDERLANDS TWAALFTAL VOOR WEDSTRIJD TEGEN BELGIE. Het Nederlands twaalftal, dat 6 Juni a.s. te Den Haag tegen België speelt, werd als volgt samengesteld: Aanval: Dames: A. KoperVan Es (Westerkwartier); L. Vlietman (Wester kwartier). Heren: D. Stoeltie (Wester kwartier); P. Doeven (KoogZaandijk). Midden: Dames: M. Nagtegaal—v. d. Graaf (Deetos); N. KarsenPitters (Rhoda). Heren- G. Seits (Deetos); H. Koper (Westerkwartier). Verdediging: Dames: R. Smittenaar (Olympia)Tr. Heespclink (Wester kwartier). Heren: C. Karsen (Rhoda); H Berens (Ons Eibernest). PROFESSORENWIJK PROPAGEERT KORFBAL. Op de speelweide van de Professoren- wyk zal Zaterdag een propaganda-wed- stryd plaats vinden tussen het officiële Leidse korfbal-twaalftal en een stgrk Haags team, samengesteld uit de eer ste klassers Ons Eibernest en Gymna siasten De ontmoeting vangt aan te 4 uur. Het Leidse twaalftal zietror voor deze gelegenheid als volgt uit: Dames: mej. R. v. d, Tuyn, mej. F. Arnoldus, mevr. D. van ZijpKlinkha mer (allen V.O.); mevr. B. Frederik Buikstra; mej. B. Gclök (beiden Fluks) en mej. A. de Wolf (De Algemene). Heren: H. v. Zijp, H. Hensen.P.Kruit A. v. d. Waals (allen V.O.), K. Ligtvoet (Fluks) en C. Hartevelt (De Algemene). Reserves: mej- J. Mossel (De Alge mene) en K. Broekhof (V.O.) Na de korfballers komen de voetbal lers in actie en speelt om zeven uur het seniorenelftal van de Professorenwyk tegen de sportvereniging van de Twent- sche Bank. DAMMEN L.D.V. 1 degradeert Onder grote belangstelling werd deze week in Den Haag de met spanning tegemoet geziene beslissende wedstryd gespeeld om een plaats in de hoofdkl. van de N.D.B, tussen H.D.S. 1 en L.D.V. 1 Deze Ontmoeting is van de kant van L.D.V. bekeken wel op een zeer grote teleurstelling uitgelopen; er werd n,l. met grote cijfers (146) ver loren, ofschoon hieraan direct moet worden toegevoegd dat deze uitslag sterk geflatteerd is. Toen na 2^ uur spelen I. Teleng en M. Optendrees, die vrij spoedig een schijf achter stond, hun partijen verloren en kort hierop W. Heemskerk in zyn vry gunstige stand een misrekening maakte en spoedig moest capituleren, waardoor de stand 6—0 voor HD.S. werd, toen reeds was L.D.V. de geslagen ploeg, want de res terende 7 partijen moesten 11 punten opbrengen wilde L.D.V. in de hoofd klasse biyven en deze opgatve was te zwaar. Door deze nederlaag moet LDV, dat vele jaren met wisselend succes in de hoofdklasse gespeeld heeft, haar plaats afstaan aan de Hagenaars, die in deze promotie-dagradatie competi tie getoond hebben, inderdaad de sterksten te zijn. De Leidenaars kun nen wy slechts sterkte toewensen en vertrouwen dat zy de morele kracht bezitten om volgend jaar het verloren terrein te herwinnen. De volledige eindstand van deze competitie is: HDS 1, gesp. 4, gew. 3, rem. 1, verl. 0, br<Lpnt. 48—32, pnt. 7; LDV 1, gesp. 4, gew. 2. rem. 0, verl. 2, brd.pnt. 4931, pnt 4, LDV 2, gesp. 4, gew 0, rem. 1, verl. 3, brd-pnt. 2-357, pnt. 1. BRIDGECLUB „DE SLEUTELS". De eerste resultaten van de driehoeks competitie luiden: Rood: team v. d. Star wint van team v. Tuin en Visser; team v. Tuin wint van team Visser. Groen: team Thoolen wint van de teams v. Wingen en Leeuwin; team v. Wingen wint van team Leeuwin. Zwart: team Smittenaar wint van team Reekers en speelt gelijk tegen team Beyer; team Reekers wint van team Beyer. Grijs: team v. Noort wint van de teams Oudshoorn en De Haan; team Oudshoorn wint van team De Haan. Wit: tdam v. Os wint van de teams Schouten en Sier; team Schouten wint van team Sier. De promoverende teams zyn: Smitte naar, v. Noort en team v. Os; de de graderende: Visser, Leeuwin, Beyer De Haan. DUIVENSPORT. Leidse Concourscommissie Vanaf Vilvoorde vlogen 1012 duiven. Aan het concours vanai Vilvoorde dat 16 Mei J.l. werd gehouden, namen niet minder dan 1012 duiven deel. De start vond plaats te 7.30 uur met N.O.-wind; de eerste duif werd geconstateerd te 9.42.37 uur, de laatste winnaar kwam bin nen te 10.10.20 uur. Hier volgt de officiële uitslag: A. v. Weeren (2) 1, 130; J. \V. v. Duur- ren (3) 2; P. Gijsman (2) 3, 74, 135; J. C. Pracht (1) 4;N. v. d. Linden (1) 5, 53, 50, 126, 186; A. v Noord (1) 6*43, 153; H. Moenen (2) 7, 35, 88, 184; P. J. Fasel (5) 8, 18. 112, 201; P. V. Dijk (4) 9. 64. 117, 118, J. Ligtvoet (4) 10, 185; F. Hof man (1) 11. 128, 162; H. v. Alphen (3) 12; J. Vogelenzang (2) 13, 50; 195; H. E. Ohrlstlaanse (1) 14, 15, 32, 89. 169; J. J. Vllegenthart (1) 16, 22, 46, 65; A. van Sportsp Imters ASC 2 won gisteravond verdiend met 31 van DOCOS 1 in de derde ron de voor de „LVB-Sleutels". Het personeel van de meelfabriek „De Sleutels" gaat weer voetballen en richtte voor dit doel de vereniging MDS op. De jonggeborene trad reeds toe tot de bond, maar zal voorlopig nog buiten competitie-verband spelen. In het clublokaal van UVS werd het persoonlijk kampioenschap 8e klasse van de Leidse Biljart Bond beëindigd. I. Pardon werd met 2 punten voor sprong op J. v Beek titelhouder. De Rode Duivels hebben gister middag te Brussel een verdiende 52 zege behaald op de Schotse eerste divi- sieclj^b Hibernians. Tydens de tweede ronde van de Britse open golfkampioenschappen werd de Nederlander J. A. Calkoen van Lim- men met vier en drie verslagen door W. L. Mc Lachlan (Schotland). Ook de Nederlander O. van Zinnincq Bergmann verloor in deze ronde en wel van H. D. Nicholson (Eng.) met 4 en 2. In de derde ronde sloeg S. L. Elliott onze landgenoot G. van Reede met 2 en 1. Velzen (1) 17. 123: W. Bijlbrief (1) 19. 24, 107; C P. Hoogeveen (1) 20, 51; H. Flippo (2) 21, 28; J. S. A. Batley (5) 23. 110; G. Devllee (1) 25. 56. 68, 85; W. Kapaan (4) 26; J. Slerat (4) 27. 48. 147; J. R. Smits (3) 29, 81; A. Polak (1) 30, 116; P. de Klerk (1) 31. 72, 143; L. Rob bers (1) 33 G. A. van Albada (5) 34. 37, 58, 84, 159: M. v. Wetering (2) 36; J. J. Smit (5) 38, 66. 139, 149; J. de Hollander (4) 39. 86, 94. 157. 174; J. P. Nys (3) 40, 69. 164; J. v. Kampen (2) 41; W. Schouten (4) 42; H. v. d. Steen (2) 44, 203; F. H. Bink (5) 45. 75: Gebr de Graaf (5) 47; H. Sterk (3) 49. 60. 83; W. Abrahams (1) 52, 67, 172; J. Neuteboom (4) 54, 151, 194; J. F. W. Truyers (1) 55; J. Slcra (5) 57, 131; G A. L. v. d. Revden (-1) 61, 62, 96, 97. 158. F. Wassenburg (1) 63; J. v. Al phen (1) 70, 71, 98. 156; B Gcenjaar (1) 73, 132; R. P. de Graaf (5) 76, 79, 134, 142. 167, 170, 178, 197; A. Rljsbergen (3) 77; F. Ph Mleremet (1) 78. 119; H. v. W(jk (1) 80; R. Pet (2) 82. 113, 154, 199; J. v. d. Blom (3) 87; F. Platteel (4) 90, 144; Chr. v d. Pluym (1) 91. 141; A. Piket (1) 92; A. v. Polanen (4) 93; A. v. Egmond (4) 95. 114, 146, 163; J. C. Cavé (4) 99; C. v. Dijk (1) 100; W. SInteur (1) 101. Ill; J. J. v Dort (1) 102, 171, 181. 190, 191: M J. Noordervllet (5) 103, 124, 155, 166; S. N. v. Leeuwen (1) 104; J. Bennlng (4) 105; W. Jonk (3) 106. 138; H. Wallaart (3) 108, 148; A. P. dp Kroon (1) 109; W. de Romein (4) 115, 122; P. v. d. Berg (1) 120; S. Jansen (2) 121, P. de Groot (3) 125, 129, 173; H. Abspoel (3) 127. 137; J Mlnke (4) 136; A. Vyi- brief (1) 140; G. v. Brussel (3) 145; J. Staffleu (1) 150; Franklmyzen (2) 152, 176; J. Uitendljk (4) 160; A. P. v. d. Voort (1) 161, 196; H. v d, Haas (4) 165. 202: J. Boom (1) 168; Jac. v. d. Burg (1) 175; J. v. Kampen (2) 177; J. Truyers Sr (1) 179, 180; A. v Dyk (2) 182; M. Jongeleen (11 183; N. Hoogervorst (1) 187; J Schip per (5) 188; J. H. Wegman (1) 189; C. W. Onvlee (4) 192; H. Schouten Jr. (4) 193: J. Prins (2) 198; J- Nlevaart (1) 200. De tussen haakjes geplaatste cijfers zijn de verenigingsnummers, t.w: 1 Vrien denclub. 2 Blauw Kras, 3. L.P.C.. 4. Reis duif, 5. Bonte Duif NEDERLANDSE BILJARTBOND District Leiden. De stand voor het persooniyk kampi oenschap van de cadre-klasse luidt: 1. Byleveld (De Kroon A) gew. part. 2, alg. gem. 8.51; 2. Schouten (De Kroon A) Hé—7.01; 3. Busch (WDOB) 1%— 6.89; 4. Teegelaar (P. v. Cleef) 1—6.44; 5. Mulder (pers. lid) 14.45; 6. Schou ten (P. v. Cleef) 0—5.86. 40 JAAR ELECTRICITEIT EN 100 JAAR GAS. Gedenkboek Sted. Lichtfabrieken. Ter herinnering aan het 40-jarig be staan der Electriciteitsfabriek in Octo ber j.l. en het recente eeuwfeest der Sted. Gasfabriek heeft de directie der Stedelijke Fabrieken van Gas en Elek triciteit een gedenkalbum doen samen stellen, dat behalve een beknopte, be schrijving van de geschiedenis der beide fabrieken, een aantal foto's en grafieken bevat, welke laatste het toenemend ver bruik demonstreren. De burgemeester jhr mr F. H. van Kinschot schreef een inleidend woord. Buitenlandse gasten In het Marine Opkomst Centrum zijn een 13-tal Bel gische Marine schepelingen gearriveerd. Het ligt in de bedoeling hen, na de keurings- en selectie procedure, zoals voorgeschreven voor de Kon. Marine schepelingen, Nederl. marine opleidin gen te laten volgen. In de toekomst zullen meerdere vol gen. SASSENHEIM By het Leidse architectenbureau Landman vond de aanbesteding plaats van de herbouw van de boerderij erven Koot, Klinkenberg, alhier. Van de tien ingeleverde biljetten was de laagste de firma Oosterom te Warmond voor f. 54.500.— en de hoogste was de firma J. W. Goddyn te Leiden voor f. 66.400.—. HAAGSE GERECHTSHOF. Vrijgesproken Wegens diefstal wa# A. P.'H. uit Leiden, door de rechtbank veroordeeld tot zes maanden gevange nisstraf, van welk vonnis hij in hoger ,beroep kwam by het Haagse Gerechts hof. Dit heeft het ten laste gelegde niet bewezen geacht, en verdachte vry ge sproken. 28). Het zag er werkeiyk niet best uit voor Stapper en Panda. Maar net op het moment, dat ze dachten, dat hun laatste ogenblikken waren aange broken, ging er een deurtje open en trad Joris Goedbloed te voorschyn. „Wel, wel!" zei hij, „daar is myn vriendje Panda weer! Alweer in moei- ïykheden, wanneer ik me niet vergis! Ik wil wedden, dat het weer om die sma ragd gaat, nietwaar?" „Jy hebt hem zeker gestolen!" riep Panda. „Jy hebt natuurhjk dat stuk zeep weggenomen!" „Ik heb het Oog van Mug in mijn be zit, als ge dat bedoelt!" gaf Joris toe. De Chinezen traden sissend op hem toe en knersten op hun tanden. „Eén ogenblik goede lieden!" zei Joris kalm. „Ik heb het kleinood by de hof meester in bewaring gegeven! Dat leek me veiliger! Maar ik wil het U ver kopen! Is dat geen aardig voorstel! Gy geeft my twintig duizend ducaten èn ik ga met U naar de hofmeester om de steen te halen!" VOOR VRIJDAG 28 MEI. Hilversum I (301 M.) VARA 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: Monla Liter en orkest; 8.00: nieuws; 8,15: strijdlied; 8.18 orgelspel, Johan Jong; 8.35: musette klanken; 8.50: voor de huti- vrouw; 9.00: Stem des Volks; VPRO 10 00: Morgenwijding van ds J. Zuurdeeg; VARA 10.20: New Mayfalr Orkest; 10.30: voor de vrouw; 10.45: piano-concert; 11.15: voor dracht; 11 30: Hpht orkest-concert: AVRO 12.00: Christine Bevort, alt, Pierre Palla, orgel: 12.30: weerpraatje; 12.33: sport agenda; 12.38: Dlck Wlllebrandts; 1.00: i nieuws; 1.15- Vaudeville Orkest; 1.45: gr.- I pl.; 2.00: kookkunst; 2.20: gramofoonmu- ziek; 3.00: ons volk in zijn dichters: 3.20: balletmuziek; VARA 4.00: Omroepkamer- orkest; 4.30: Tussen twaalf en zestien; 5.00: orgelspel door Cor Stoyn; 5.20: wij en de muziek; 6.00: nieuws; 6.15 de VARA feliciteert; 6.30: strijdkrachten; 7.00: denk om de bocht; 7.16: Sllvestri-kwartet; VPRO 7.30: causerie; 7.50: tien voor acht; 8.00: nieuws; 8 05. piano-recital; 8.30; cursus; VARA 9.00: verzoekprogramma: 9.30: lekenrechtbank; 9.50: op vleug'len van muziek; 10.00: buitenlands weekover zicht; 10 15- dansmuziek: VPRO 10.40: causerie; 10.45: avondwijding: VARA 11.00 nieuws; 11.1512.00: Symphonisch Vrlj- dagavondconcert. Hilversum II (415 M.) KRO 7.00: nieuws; 7.15: Scala Orkest van Milaan; 7.30: Domkoor van München; 7.45: mor gengebed, 8.00: nieuws; 8.15: opgewekte muziek; 9.00. klassiek programma; 9.30; waterstanden; 9.35: schoolradio; 10.35; gr pl.; 1100. ziekenbezoek: 11.35: causerie door Pater Eugenlus Ruys, 1145: Yvea Tlnavre, banton: 12.00: Angelus; 12.30: Jan de Graaf, plano; 12.30: weeroverzlcht; 12.33' orkest zonder naam; 12.55: zonne wijzer; 1.00: nieuws; 1.20: orkest zonder naam: 1.50 van man tot man; 2.00: om roeporkest. 2.45: gram.muz.; 3.15: Stlchts planokwartet; 4.00' zang en plano; 4.30: gram.muz.; 5.00 na schooltyd; 5.45 boe ken kwartier; 6.00: Klaas van Beeck; 6.50: actualiteiten; 7 00 nieuws; 7.15: Neder land op zee, lezing; 7.30: Italiaanse lie deren; 7.45: lezing; 8 05 de gewone man; 8.12 Residentie Orkest; 9.45: Bijbels luis terspel; 10.30: Schotse melodieën; 10.45: Avondgebed; 1100: nieuws; 11.1512.00: populaire muziek. AGENDA DONDERDAG. Stadszaal: Rally Youth for Christ. Spr. ds v. d. Bosch en S. S, Wilson. 8 uur nam. VRIJDAG: Stadszaal (Foyer)Leerllngenuitvoerlng Muziekschool My voor Toonkunst, 7J uur nam. Stadszaal: Avro's Radlosterrenvarlété. 8 uur nam. K a t w IJ k-a a n-Z e e (zaal Haasnoot) P. v. d. A. Spr. mr dr A. A, van Rhyn. 3 uur own.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 2