Bezoekt HET MOTORHUIS, T Voorlaatste zitting Leids Tribunaal Alkemade heeft de meeste nieuwbouw in Zuid Holland Een bloemenweelde in de vrije natuur. Gezellig Café-Restaurant N.V. Staatsloten N.V. Boekhandel en Drukkerij v/hEJ. Brill Algemene vergadering Grole Speeltuin. Ezel- en Pony-rijden Rechtstreekse busverbinding van alle stations In de kleine, klasse levert direct uit voorraad zuinig, betrouwbaar, comfortabel, ruim. ZATERDAG 15 MEI Woniqgbouwdebat in de Raad Na opening sprak burgem. Hoynck van Papendrecht een korte rede uit ter gedachtenis aan wijlen de heer J. J. de Koning, oud-wethouder der gemeente. Voor de tentoonstelling van de V.E. B.O. te Leiden werd een prijs van f. 25.- beschikbaar gesteld. Voor het te hou den muziekconcours op 13 en 20 Juni a.s. bij gelegenheid van het 60-jarig be staan van de muziekver. „Liefde voor Harmonie" werd voor het aankopen van een ere-prijs f. 25.— beschikbaar ge steld en het verzoek om vrijstelling c.q. verlaging van vermakelijkheidsbelas ting werd besloten eerst de resultaten van dit concours af te wachten. Inge volge een verzoek L.T.B. afd. Oud-Ade werdvoor de te geven landbouwcursus een subsidie verstrekt groot f.25.75 ge lijkelijk aan het geraamde exploitatie tekort. Voor de Chr. Kleuterschool te Oude-Wetering werd een subsidie toe gekend groot f. 1.per leerling, mits afkomstig uit Alkemade. Voor het on derwijs geven in lichamelijke oefening aan de R«K. School te Oud-Ade, werd een sportterrein voor f.50.per jaar gehuurd. De verzoeken van de Chr. School te - Oude-Wetering en het R.K. Kerkbestuur te Roelofsarendsveen om beschikbaarstelling van gelden als be doeld bij art. 72 der L.O. wet, werd overeenkomstig voorstel B. en W. naar hun college terug verwezen, aangezien het onderzoek nog gaande is. Na onderzoek der geloofsbrieven werd de heer C. de Jong Pz. tot lid van de gemeenteraad benoemd verklaard. In de vacature J. J. de Koning, werd de heer C. v. d. Meer thans definitief tot wethouder gekozen. Aan de in aanmer king komende gegadigden voor de leve ring van een brandspuit en van aanver wante materialen, werd onderhands gunning verleend voor een bedrag groot f. 26.560.De raming was f.21500. geweest. Aan de Stichting Duinwater leiding „De Drie Gemeenten" werd ga rantie verleend, voor uitbreiding hoofd buizennet te Oude-Wetering, in verband met de in aanbouw zijnde woningen. Overeenkomstig voorstel B. en W. werd gezien de grote woningnood ter plaatse, besloten tot deelneming aan de premie regeling woningverbetering en-splitsing. Nieuwe straatnamen werden vastgesteld voor Oude-Wetering: Burgem. Peek- laan, Burg. Vosterslaan, Burg. Wychen- laan, Burg. Hoogenboomlaan. Op voor stel van de heer v. d. Bijl werd de voor gestelde naam van Kerklaan, om ver warring met de Kerkstraat te voorko men, gewijzigd in Weteringlaan. Het voorstel tot aankoop van gronden in de Goyerpolder voor woningbouw, tot een totaal-bedrag van f. 40.777.50 werd aan leiding tot een uitgebreide discussie. De heer v. d. Bijl betoogde, dat bij de reeds gebouwde woningen te Roelofarendsveen en Oude-Wetering thans weer 12 wonin gen voor Roelofarendsveen zijn aanbe steed en de plannen er zijn voor nog 12 te Roelofarendsveen en 10 te Oude-Wetering. Daarom moet er ook eens aan andere plaatsen gedacht worden. De aankoop van bedoel de gronden, waarop de eerste 5 jaar toch niet op gebouwd kan worden,, brengen de gemeente op lasten van meer dan f. 1000.per jaar, hetgeen uiteindelijk weer in de huur der woningen verre kend moet worden. De heer Hogenboom kan zich geheel met de woorden van de heer v. d. Bijl verenigen. Weth. Poel zegt dat de bedoelde lasten dan slechts f. 50.per woning zullen bedragen, aangezien het plan een bouw van bijna 100 woningen aangeeft. De heer v. d. Velde vindt de plannen wel aantrekke lijk, maar is ook van mening, dat van bouwen voorlopig niet veel kan komen en daarom in aankoop speculatief. De heer Spring in 't Veld is van mening dat dan eerst de woningen van Nieuwe- Wetering in aanmerking komen. Voorz. beantwoordt deze rij van sprekers met er op te wijzen, da-t deze gronden voor het geheel van het bouwplan noodzake lijk zijn. Voorts vraagt het jjouwrijp maken veel tijd en spr. is niet zo pessi mistisch gestemd ten aanzien van de tijd dat met bouwen kan worden be gonnen. Alkemade heeft verhoudings gewijs van alle Z.PL gemeenten de mees te nieuwbouw na fk bevrijding voltooid. Het voorstel wordt hierna in stemming gebracht en aangenomen, met de heren v. d. Bijl, Hogenboom en v. d. Velden tegen. Besloten werd om. gezien de grote kosten bij huidige woningbouw, aanbesteding veilingbrug e.d. een kas geldregeling groot f. 150.000.aan te gaan. Voorts werd door de raad goed gekeurd de gunning tot bouw van 12 woningen te Roelofarendsveen voor een bedrag groot f. 130.700.— aan de fa. S. Geen belangrijke zaken Het Leids Tribunaal raakt op zijn einde. De volgende week wordt de laatste zitting gehouden, en de zaken, die gisteren voorkwamen, waren echte „laatste restjes". Het eerste geval betrof de 29-jarige Jacobs, wie ten laste was gelegd, dat hij op het vliegveld Valken burg had gewerkt, bij de S.S. geweest was, daaruit gevlucht, opgepakt en in de Krupp-fabrieken gestopt, wederom ge vlucht, werkzaam geweest bi) Strijk in Oegstgeest, daarna dienst genomen bij de N.S.KK. en ten slotte ondergedoken. Over de ten laste legging viel weinig te zeggen en de verdediger, mr. Strik, be perkte zich tot de vermelding, dat ver dachte, ontoerekenbaar was en dr Ger ritsen een psychiatrisch rapport over hem had uitgebracht. De 49-jarige A. Mayer, uit 's-Graven- hage, was reeds eerder veroordeeld voor Tromp te Alphen, zijride de laagste in schrijver. In de rondvraag bracht de heer Kerkvliet de viering der bevrij dingsdag ter sprake en vroeg naar de reden waarom B. en W. vergunning hadden verleend voor twee dagen voor kenpisvermakelijkheid, daar de tweede dag, Hemelvaartsdag, een Zondag was. De heer v. d. Velde kon dit op princi piële gronden niet anders dan afkeu ren. Voorz. zegt toe zich met dit stand punt te kunnen verenigen en zal daar in de toekomst rekening mede houden. De heer v. d. Bijl verzoekt om in de toe komst bij woningbouw ook rekening te houden met de middenstand. een waslijst, waarvoor hij tot 1 SepJ,. 1948 in internering blijft. Nadien was er nog een brief aan het licht gekomen, welke door verdachte was ondertekend en die beoogde maatregelen te nemen tegen de buren van verdachte, omdat de buur kinderen zijn kroost bedreigden. Thans ontkende verdachte geweten te hebben, dat de brief aan de S.D. gericht was, wat de president meende te moeten be twijfelen, omdat men een brief niet te kent, alvorens men naar de adressering gekeken heeft. De raadsman, mr. Strik, vond het evenwel zeer goed mogelijk, dat M. het inderdaad niet geweten heeft en verzocht |iet tribunaal er rekening mee te willen houden, dat, als de brief gevonden was vóór de eerste veroorde ling van verdachte, die niet een zodanig gewicht in de schaal gelegd zou hebben, dat de uitspraak een langere interne ring dan tot. 1 Sept. '48 geweest zou zijn. Ten slotte werd de zaak behandeld tegen de in Sept '44 overleden hande laar in levensmiddelen C. Cannoo uit Oegstgeest, waarvoor mr M. B. V.os als bijzondere vertegenwoordiger optrad. Daar de dagvaarding geacht werd be kend te zijn, konden we de ten laste legging alleen uit de voorgelezen stuk ken en de verklaringen te weten komen. Verd. zou lid geweest zijn van de N.SJB., twee Joodse huizen gekocht heb ben, terwijl hi) kon weten, dat 't Joods bezit was, een brief aan Rost van Ton ningen geschreven hebben en leveranties van juspoedcr aan een Duitse firma ge daan hebben. De vertegenwoordiger wees er op, dat het geenszins bewezen is, dat verd. de leveranties onmiddellijk aan Duitsers gedaan heeft; het werd n.l. in Amsterdam afgeleverd; wat er daarmee gebeurde is moeilijk op verdachte te ver halen. Ten slotte werd C. ook ten laste gelegd, dat hij v. d. Nouweland, Kasteyn en Dollekamp verraden zou hebben. Mevr. Dibblts legde omtrent de ont moetingen tussen Cannoo en v. d. Nou weland enkele eigenaardige verklaringen af, welke door mr Vos in twijfel werden getrokken. Toen het vermogen van verd. onder de loupe genomen werd, oordeelde het tribunaal het beter, dat deze zaak 8 dagen uitgesteld werd, om nadere in lichtingen van het Beheersbureau in te winnen. Uitspraak in de andere twee zaken over acht dagen. Uitspraken J. C. G. de Kat uit Hil- legom werd veroordeeld tot 3Vj Jaar in ternering. tot 30 Dec. 1948, ontzetting uit de kiesrechten, het recht om amb ten te bekleden en te dienen bij de ge wapende macht. M. J v. Steyn uit Leiden werd on middellijk in vrijheid gesteld, ontzetting uit de kiesrechten, het verbod om amb ten te bekleden en re dienen bij de ge wapende macht. B. v. d. Meer, uit Leldschendam, werd veroordeeld tot 4 jaar internering, tot 20 April 1949, ontzetting uit de kiesrechten, het verbod om ambten te bekleden en te dienen bij de gewapende macht. De zaak tegen de boterhandelaar C. M. Brinkers uit Zoetermeer werd geheel vervallèn verklaard. Het ideaal dei L.H.B. zou zijn Aan ied're brug een haak of lijn. Gegarandeerd kunt U hier tot in de 5de klas omruilen bij uitloting. Kantoor: WITTE SINGEL 67 Tel. 22674. Trekking 24 Mei. Garage, Pakhuis of BERGPLAATS te huur gevraagd om te ge bruiken als werkplaats, om trek Rijnsburgerweg of aan grenzende straten. Brieven Bur. v. d. Blad No 9456a TE LEIDEN van Aandeelhouders, op Za terdag 29 Mei 1948 des voor middags te 11 uur in het Restaurant „In den Vergulden Turk", Leiden. De balans ligt van 15 Mei af ter inzage ten kantore der Vennootschap. GEVRAAGD E2 Gevraagd een flink meisje voor dag en nacht, In jong Chr. gezin, te Heemstede. Hulp voor ruw werk aanwezig Loon f. 70 per mud. Aanmel den: Mevrouw den Heeten, Fruinlaan 7. Lelden. 0 'Med. stud, zoekt rustige kamer in de buurt van. het Ac. Ziekenhuis. Brieven Bur. van dit Blad No. 9394ik. fiffl Terstond gevraagd een flinke jongen, 15 16 jaar. Groentenhandel G.Meijer, Rijndijk 144, Voorschoten. B Gevraagd beschaafde jon gedame als Bon-controleuse en koffiejuffrouw, 't Pannekoekenhudsje, Steen straat 51. Tel. 21217. AANGEBODEN R9 Aangeboden z. g. a. n. Er- res radio -gramofoón-combina- tle, in noten salonmeubel, tegen elk aannemelijk bod. Alleen 's Maand-., Woensd. en Vrijdags van 1921 uur. Gróeneveld, Rijn- en Schle- kade 121E. Lelden. Hennen! Broed 1948. Mooi, gezond, sterk en prima af stamming koopt U 't aller beste bij: Groeneveld's Broe- derij, HennenfokkeriJ, RJJks- erkermlng A 15386, lid VBN. v. d. Valk Boumanweg 26 A. Tel. 25590. Slachthaantjes 40 ct. Zondags gesloten. Aangeboden een z. g. a. n. damesfiets en herenrijwiel merk Nelson. Hooigracht 4. Radio met luidspreker te koop, wegens overcompleet. De Genestetstraat 73 a. Dames rij wleL Aangeboden een z. g. a. n. damesrljwiel, geheel compeet. origineel Tor pedonaaf, nieuwe banden enz., tevens dito melsjesrij- wicl leeftijd 10 15 Jaar. Te bevr.: Hogewoerd 51A. IB Te kóóp een open laadbak- flets met z. g. a. n. inge bouwd© hulpmotor. tevens een grote open laadbakflets met nieuwe banden enz., bel de voor billijke prijs. Molen- laan 4 A. Voorschoten. H Aangeboden tegen 1 Juni een gem. zit-sl.kamer, str. water, stookgel. Brieven Bur. van dit Blad No. 9384 k. 09 Verpleging. Gedipl. ver pleegster, oud 28 jaar, stelt zich ter beschikking voor dag- of nachtverpleging. Zr. Th. Reysenbach de Haan. Rapen burg 106, Lelden, Tel. 21624. Na 19 uur op bovenstaand adres bereikbaar. H Door omstandigheden te koop Eng. old-finlsh huiska mer compl.., prima kwaliteit. Tc bevragen: Herengracht 73 Tel. 26661. 's Avonds tussen 7 en 8.30 uur. Damesrilwiel. Te koop een damesrijwiel met nieuwe bin nen- en buitenbanden, te vens een werkfiets en een tandem'.. Haarlemmerweg 27. E Kamers met volledig pen sion aangeboden, voor 2 da mes of 2 heren. Centrum stad. Brieven Bur. van dit Blad onder No, 9396 k. E Aangeboden eiken dressoir, 140 breed, met theemeubel, beide glas in lood. theevitrine te zamen f. 157.50, Prima af gewerkt. Levert alle soorten meubelen. Waldeck Pyrmont- straat 56. b^d. Maresingel. B Vloerkleden. Beter een vak kundig gerepareerd oud kleed, als een slechte nieuwe. Laat daarom uw kleden door ons repareren. Vale kleuren wor den in do oorspronkelijke ki«ur opgehaald. Atelier: Marokko. Buitenruststraat 8 a Klnderwagenbedrijf „Spe ciaal". Uiterstegracht 14, Lel den. Tel. 20759. DERENPUK WASSENAAR Speciale Gezelschapstarieven voor verenigingen en scholen ANGLIA 24 pk. tweedeurs. 4 zitplaatsen, f 3300 - PREFECT 30 pk. vierdeurs. 4 zitplaatsen I 3800 - N.V. NËDÉftLANDSCHE FORD AUTOMOBIEL FABRIEX AMSTERDAM FORD BESTELWAGEN 24 pk.'v. ton laad vermoqen. I. 2825 - FORD BESTELWAGEN 30 pk. ton laad vermogen. f 3890. - FORD 2,2 I. V8. 60 pk. Wielbasis 2.75 m. Hydrauli sche remmen. Afstelbare hydraulische schok dempers. Ruimte in overvloed I f. 5650.- De grote tcagen in de kleine klasse Vraagt nadere inlichtingen bij de dichtstbijzijnde Official Ford Dealer AANGEBODEN Vloerkleden, 2de hands kleden, vooroorlogs, ln prima staat,, w.o. een mooi Marok kaans kleed, groto maat. Hol-' tap kleed, ook grote maat Zuiver wollen ealonkleedje (nieuw). Atelier Marokko. Bultenruststr. 8 a. Tandem, merk „Magneet" uiterst lloht lopend met nieu we banden en Bosch verlich ting. P. Erades. Dlefsteeg 15. H Kinderwagens. Reparatie aan alle soorten wagens. Be kend bij alle bodediensten. Kappen overtrekken met En gels leer. Spulten, chromen enz. Oud gebracht nieuw te rug. Klnderwagenbedrijf „Spe ciaal", Uiterstegracht 14, Lel den. Tel. 20759. Kinderwagen reparatie adres voor' kust-, Rijn- en Bollenstreek. Banden, doppen onderstellen sturen enz. le verbaar. Laai: niet knoeien, doch deskundig behandelen. Relzlgensbezoek vrijblijvend. Spoed. Te koop mooi huls- kamerameublement, 4 stoelen ultschulftafel, dressoir, 2 fau teuils, tegen blllljko prijs. To bevragen 's avonds na 7 uur. De Genestetstraat 39. Aangeboden dames- en jongensrijwiel, ln prima staat. Levendaal 151 A. Te koop aangeboden een vooroorlogse kinderwagen (v. Delft). Te bevragen: De Goe- Jestroat 27. Lelden. B. z. a. net persoon die goed kan melken. Omgeving stad. Aangeboden kofferpathe- foon. Noorderstraat 21A, Lel den. Geen bruiloft zonder feest- muts. Grote sortering vlotte modellen, originele b nol cis tel len, leuke topmutsen voor elke beurs reeds vanaf 10 ct. Natuurlijk vanouds bekend en goedkoopst. G. Brussel, Haar lemmerstraat 267, Tel.. 22061. Wasmachlncmotor, geheel gereviseerd, zo goed als nieuw compl. met 6noer te koop aangeb. De Kempenaerstr. 99, Oegstgeest, Teief. 25730. Biedt zich aan nette Juf frouw als typiste, serveerster of winkeljuffrouw. Aan het zelfdp adres een zq goed als nieuwo bontmantel (wit met donkere vlekken) te koop. Brieven aan de Correspondent van dit Blad Torenstraat 20, Hazerswoude. DIVERSEN M zVttentle. Wil repareren al Uw gebroken porselein, Sak sische groepen, antieke bor den, beelden enz. Ontbreken de stukken worden bil ge maakt. Tevens restaureren van schilderstukken en repa ratie lijsten. Inkoop goud, zil ver. Bremmer, Haarlemmer straat 99, ingang Goegerrit- straat 1, Tel. 22791. Spiritisten Veren. „Har- monla". Openbare Psychome trische avond op Woensdag 19 Mei in Amicitia, Steenstr. 2. Aanvang 8 uur. Med. Mevr. W. v. Beek uit Rotterdam. Kaarten f1 aan de zaal. Zilveren dameshorloge. •Verloren Vrijdagochtend om trek BreestraatHaarlemmer straat dameshorloge (Mulco). Dierbaar aandenken. Tegen belondng terug te bezorgen bij: G. van der Woude. Ho gewoerd 101. Goede beloning. Voor dege ne die Dinsdagmiddag mi|n zonnebril omgeving Leldse Hout heeft gevonden. Haarlemmcrstr. 29. Tel. 22197 Bruin hondje van Invalide, kwijtgeraakt, Woensd. n.m. omgeving Breestraat.' Had zijn tuigje aan. Verz. beleefd te- rugbez. of bericht. Adres: Jac. Dochters Hof 9 (einde Nieuwe Rijn). '■Ill SLEUTELTJES worden dagelijks opgenomen, wanneer voldoende ruimte beschikbaar la Ze mogen hoogstens 80 woorden groot zijn (eeD woord maximum 12 letters). De priJa bedraagt f 1,50 by vooruitbetaling Een bewijsnummer (10 cent) niet ln de prijs begrepen. Porto voor toezending num mer brieven 20 cent extra

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 7