Verrassende 5-2 zege van Zuid-Holland Na eerste dag: Nederland-Portugal 2-0 PANDA EN BEET Rondomde Korf' 87ste Jaargang LE1DSCH DAGBLAD Vrijdag 7 Mei 1948 Tweede Blad No. 26380 Uitslagen van gisteren K.N.V.B. Kampioenschap van Nederland: BW Go Ahead 5—2; EDO—PSV 0—0: Hee- ïenveen—Haarlem 43. Om de K.N.V.B.-beker: UVS—Quick 11; DSOHillinen 21; Alph. Boys LFC 3—0; Hermandad—DHC 1—1; Spoorwijk—Laakkwartier 42; Weser- kw.Hollandia 3—3; Texas—Concordia 3—2; DHLWestlandia 3—2. Promotie 3e klasse: HillesluisNaald wijk 2—0 (H. prom.). KON. NED. KORFBALBOND. OostNoord 51Zuid-Holland Noord-Holland 52. KON. NED. HOCKEY BOND. Kampioenschap van Nederland: Venlo HHIJC 23; GroningenDKS 22; Amsterdambeker: Dames: PinokeGro ningen 5—2. VOETBALMENU VOOR ZATERDAG. Voor de eerste maal naar Antwerpen Voor de tweede maal in ayn jonge geschiedenis staat het Nederlandse Zaterdagmiddagvoetbal aan de voor avond van een interland-match, de eerstb in het buitenland. Morgenmiddag om 3 uiir wordt in „Den Rivierenhof" te Antwerpen aan getreden tegen de Zaterdagmiddag Rode Duivels. Vorig jaar waren de Belgen de gasten van Oranje en in Den Haag -wonnen zij die eerste internationale ont moeting met 3—2. Het krachtsverschil was toen niet groot en de nederlaag was voor onze vertegenwoordigers zeer eervol te noe men, want zij verschenen vrijwel onge traind aan de start. Dit jaar is de voorbereiding grondiger geweest: de bondsoefenmeester Carver en Kaufman hebben enige malen de uitverkorenen onder handen genomen, verschillende oefenwedstrijden zijn ge speeld en er is dus reden, een beter re sultaat te verwachten. De laatste oefenwedstrijd tegen het Jeugdelftal kon echter allesbehalve suc cesvol worden genoemd. Het Zaterdag elftal schoot in vele opzichten te kort en streed, op wat loffelijke uitzonderin gen na, zonder overtuiging. Nederlandse ploegen, die voor een internationale ont moeting staan, spelen zo'n laatste ge nerale repetitie echter meestal zo slecht mogelijk. Ih Antwerpen zal het dus wel beter gaan. ZATERDAGMIDDAG-COMPETITIE K.N.V.B. Promotie en degradatie: Noordwijk DOTO '33; VVGZ—Groote Lindt. K.N.V.B. AFD. LEIDEN. Programma voor Zaterdag 8 Mei. 3 A: ARC 4—Lisser B. 3. 3 B: SVOW 2—T. en D. 2; Ter Leede 3—Rijnsb. B. 4. 4 A: Lisser B. 4Valken B. 2; Ter Leede 4Quick B. 6. 4 B: Woubrugge 3—Leiden 4; Valken B. 3—Lisser B. 5: MSV 2—NS A 2. Junioren C: Quick B. (b)Lisser B. Adspiranten B: VTLAlphia; Lugd. (b)Lisser B.; Quick B. (b)Ter Leede. C: Quick B. (c)Roodenb. (c); RCL UVS (c); Rijnsb. B—LFC (b)Lugd. (O—GWS; SVOW—Rouwkoop la). D: Lugd. Cd)Quick B. (d); Noord- wijk fb)Roodenb. (e). E: Lisse (a)UDO. Zaterdagmiddagbeker:: P: ARC 1 Leiden 1. R: Lugd. 2Quick B. 2. S: Rijnsb. B. 1—VWS 1. T: Katwijk 1Winnaar m. U.V.S. bekerde naar de 2e ronde GELIJK SPEL (1—1) TEGEN QUICK. Ten aanschouwe van een .talrijk publiek heeft UVS door een 11 gelijk spel te gen het Haagse Quick haar Delftse be kerconcurrente DHC met gering verschil in doelgemiddelde (het puntenaantal was gelijk) de loef afgestoken. De wedstrijd van gisteren gaf voor de rust vaak aantrekkelijk voetbal te zien metsoms verrassend snelle aanvallen van UVS-zijde, vooral over beide vleu gelspelers Sloos en Verhoogt; .na de thee was en bleef de gang er uit en zakte het spelpeil bedenkelijk. Het eerste doelpunt' kwam al vrij spoedig na het beginsignaal ter wereld, Om de Davis Cup. Groot overwicht van Van Swol en Van Meegeren Voor een verrassend groot aantal toe schouwers, ruim 2400 tennisliefhebbers vulden de tribunes van de Mets-baoen, heeft Nederland op de eerste dag van de Davis-Cup wedstrijd Nederland Portugal een 20 voorsprong genomen. Van Swol won de eerste partij met sprekende cijfers van Roquette 60, 6—3, 6—2, cijfers, die een juist beeld geven van het overwicht van de Neder lander. Hij speelde rustig en solide tegen een speler, die niet tegen ■zijn diepe lengte en grote vaart opgewassen bleek. Met een serie van 8 gave games opende Van Swol, 60, 20. Daarna volgde een kleine •inzinking, toen hij de zaak wat al te gemakkelijk ging opvatten en daar door enkele malen werd gepasseerd. Zo werd het 33, doch toen vond Van Swol zijn canon-service en zijn smashes terug en won hij onbedreigd van een tegen stander, die geen opening kon vinden. Ook de tweede partij bracht een snelle overwinning voor ons land. Met 62, 61, 6—1 had Van Meegeren een goed debuut in Davis -Cup-tennis, hoewel hieraan moet worden toegevoegd, dat hij het slechts zelden moeilijk had. Nu en dan toonde Ricciardi zich een moedig netspeler en daardoor had deze partij een levendiger karakter dan de vorige. Van Meegeren beschikte over een te diepe en te snelle foremen backhand om tegen de wat trage Ricciardi in gevaar te komen. Zijn netspel kwam niet tot volle ontplooiing, maar zijn passeren, telkens met succes toegepast op de back hand van Ricciardi, was uitstekend. Verdere Davis-Cup resultaten: Denemarken—Egypte 3—2. toen rechtshalf Smits de brfl in goede positie op z'n schoen kreeg en Breyer even later diezelfde bal uit de touwen mocht grabbelen. Diverse verwoede UVS aanvallen na dien, boekten geen succes totdat na on geveer 25 minuten spelen de water- vlugge Verhoogt spil Holtappel weer eens voorbij stoof, een afgemeten voor zet volgde en al vallende kopte midvoor De Wolf op fraaie wijze de gelijkmaker in het het. En met deze twee doelpunten zijn dan tevens de belangrijkste feiten uit een wederom sportieve, doch .niet bijster in teressante wedstrijd vermeld. Noemen wij tot slot nog het verras send goede spel van de voor de gebles seerde Koolhaas invallende rechtshalf Regeer, die z'n vanouds bekende ter- rierachtige zwerfkwaliteiten nog niet verleerd bleek te hebben. L.F.C. door Alphense Boys uitgeschakeld Nadat eerst Alphen en Woerden het onderspit hebben moeten delven tegen de Alphense Boys zijn het nudeLFCers geweest, die de kracht hebben moeten ondervinden van de Alphenaren. Met niet minder dan 30 bleef de thuisclub in de meerderheid, welke drie doelpun ten pós in de laatste tien minuten van de strijd gescoord werden. Hierdoor zal a.s. Zondag het Rotterdamse Neptunus bij de Boys op bezoek komen, een prach tige prestatie! LFC had zich blijkbaar voorgenomen, zo nodig met een gelijk spel tevreden te zijn, immers het spel van hun voor hoede was zo weinig overtuigend en zo weinig doortastend, dat de Alphense achterhoede het niet erg moeilijk heeft gehad. De rust ging met blanke stand in. Zelfs tot ver in'de tweede helft was er nog geen -sprake van een doelpunt; toen ongeveer tien minuten voor het einde Bahlmann een zuivere pass van v. Deuren kreeg. Een schot volgde én de bal suisde langs doelman Duffels. Kort daarop nadat LFC tegen de lat had geschoten, herhaalde zich hetzelfde spelletje en het was 20. LFC gaf zich gewonnen, waardoor Bahlmann betrek kelijk zonder moeite de hattrick kon verrichten, 30. waarmede tevens het einde kwam van deze sportief gespeel de wedstrijd. Wolverhampton Wanderes naar ons land De Wolverhampton Wanderers zul len een tweetal wedstrijden spelen te gen bondsploegen en wel op 12 Mei in het Feyenoord-stadion te Rotterdam, des avonds om halfzeven en op 14 Mei te Amsterdam in het Olympisch Sta dion, met eenzelfde aanvangsuur. ZONDAG: UVS—HBS. Door het gelijke spel tegen Quick plaatste UVS zich met DHC in de tweede ronde voor de KNVB-beker. De blauw-witten zullen nu de strijd moeten aanbinden met de Haagse eerste klas- ser HBS, die Zondag a.s. in Leiden op bezoek komt. De Hagenaars verschijnen in de volgende formatie: Briede, Wal- hain, v. Luik, Vervloet, Hiemstra, Schwenke, Verduin, v. d. Vegt, Lange- laan, Rorig en een nog nader aan te wijzen linksbuiten. Quick Boys slaat Stormvogels KRAAK TWEEMAAL GEPASSEERD Zeer groqt was gistermiddag de be langstelling op het Quick Boys-terrein voor de ontmoeting tussen Quick Boys en het met twee invallers spelende Stormvogels, waaraan het feit niet vreemd was, dat ook onze nationale doelman, Kraak, van de partij was. Hij heeft epige staaltjes van keurig doel- verdedigen weggegeven, maar ook liet hfj enige steekjes vallen, die in een in ternationale wedstrijd zeker niet onge straft waren gebleven. Wat ook nu weer opviel bij de gasten, was het gebrek aan schotvaardigheid. In het veld werd er keurig gespeeld, en de Vogels waren zowel voor als na de rust iets meer in de aanval, maar de afwerking liet alles te wensen* over. De aanvallen van de thuisclub waren min der talrijk maar veel gevaarlijker. Kraak verkoos het eerst met zon en wind in de rug te spelen, maar ondanks dit had hij al vrij spoedig na het begin een gloeiende kogel van Schaap op lastige hoogte net aan de binnenkant van de staander te verwerken, maar hij stopte het schot op meesterlijke wilze, wat het publiek een daverend applaus ontlokte. Intussen had de Stormvogels-aanval te vergeefs getracht het Quick Boys-doel te overrompelen. Zo bleef lange tijd de strijd in" hoog tempo op en neer gaan, totdat bij een aanval van de thuisclub de bal voorbij de te ver opgedrongen backs naar de vrijstaande Verdoes werd gespeeld; bliksemsnel liep Kraak nog uit, maar het mocht niet baten, het harde schot was onhoudbaar, zelfs voor Kraak, 10. Deze stand bleef tot de rust ongewijzigd. Na de hervatting kwa men de Stormvogels nog meer in de aanval, maar. hoewel er griezelige mo menten ontstonden, er zat geen schot in. Na een van deze aanvallen afgesla gen te hebben, werd de bal ineens door gespeeld, weer naar Verdoes. weer een vliegend schot, maar hier had Kraak geluk, dat de lat de taak van hem had overgenomen. Tóch werd hij nogmaals gepasseerd, toen Parlevliet een corner nam, waaruit de bal, net over de grijp grage vingers van Kraak heen op het hoofdvan Verdoes kwam, een korte knik en het was 20. Direct hierop had de Vogels-aanval met man en macht de bal eindelijk over de Katwijkse doellijn gewerkt, maar de scheidsrechter had een overtreding geconstateerd en gaf een vrije trap voor Q. Boys. En hoe de gas ten ook zwoegden, het absoluut ver diende tegenpunt bleef uit. IN 1949 NEDERLAND—FRANKRIJK. De Franse voetbalbond maakte het programma van de wedstrijden, die door het Franse nationale elftal in het vol gend seizoen zullen worden gespeeld, bekend. Ontmoetingen zullen plaats hebben met Engeland, Hongarije, Zwitserland, Spanje en Nederland. Nader vernemen wij, dat de wedstrijd tegen het Neder lands elftal op 18 April 1949, dus op Tweede Paasdag in ons land zal worden gespeeld. B.V.V. en Heerenveen favoriet voor de titel Wat wij in onze nabeschouwing van Maandag reeds voorspelden, is bewaar heid geworden, het kampioenschap van Nederland is een zaakje geworden tus sen BW en Heerenveen. De Bossenaren bleven aan de leiding door thuis Go Ahead met 52 onder de voet te lopen. De Zuidelijke kam pioenen waren goed op schot en de Deventenaren kwamen er vrijwel nfet aan te pas. Haarlem bood in het hoge Noorden grote tegenstand en bijna had Heerenveen met een gelijk spsl ge nosgen moeten nemen. In de laatste vijf minuten kwam Abe echter nog even in actie en Haarlem kon met een 43 nederlaag de terugreis aan vaarden. De ontmoeting tussen EDO en PSV, die in verband met het kampioenschap weinig meer te betekenen had, eindigde dan ook met een onbetekenende .uit slag 0—0. De stand is nu: BW 5 4 10 11—3 9 Heerenveen 6 4 11 19—13 9 Go Ahead 6 3 1 2 13—12 7 EDO 5 1 2 2 5—10 4 PSV 6 114 8—12 3 Haarlem 6 10 5 10—16 2 JEUGDELFTAL VOOR DELFT. Na een gehouden oefenwedstrijd tus sen de junioren van Lugdunum en Roodenburg, is het jeugdelftal dat Za terdag te Delft uitkomt, als volgt sa mengesteld: Doel: J. Vernet. (R.); achter: A. v. Dijk (R.), J. Brouwer (R.); midden: Th. v. Dorp (R.), J. Baars (R.), H. v. Egmond (L.); voor: W.Mizee (L.). J. Sira (L.) J. Vijlbrief CR.). F. Flippo (L.). P. Jansen (L.). Reserves: W. Harte veld (L.), W. Arends (L.); A. Cornellsse (L.). ATHLETIEK. Senioren- en Junioren driekampen Celebes-Minerva-Bataven DERDE RESP. TWEEDE PLAATS VOOR DE LEIDEN AARS. De R.K. A.V. „De Bataven" orga niseerden gistermiddag op de Leidse sintelbaan een tweetal aantrekkelijke athletiek-driekampen, die niet zo zeer door geweldige prestaties, dqch door diverse spannende duels de aandacht •van de toeschouwers wist te boeien. Bij de senioren waren de Haagse Ce- lebes-athleten uiteindelijk topscorers met 109 punten vóór Minerva (R'dam) met 93 punten, waarop met slechts één punt achterstand de Batavenploeg volgde. Een der "beste prestaties dezer mid dag was ongetwijfeld de 53,1 seconden overwinning van de bekende voetbal- athleet W. v. Dorp op de 400 M., een zege, die hij tegen de Hagenaar Putting niet cadeau kreeg, getuige het tijdsver schil van 0,1 seconde! De 800 en 1500 M. werden eveneens Bataven overwin ningen. resp. van C Kraan (2.12.7) en Vollebregt, (4.33,5). terwijl ten slotte het duo V. d. Klugt en v. d. Steen als eer ste Leidenaars in 17.00,2 en 17.07.2 over de eindstreep stoven op de 5 km. De polsstokspringers Gieske en Bresser. volgden resp. met 3.24 M. en 3.14 M. hun goede voorbeeld. Bij de junioren waren het slechts de Batavlertjes Stikvoort en Kallenberg, die het verspringen met 6.51 M. een verdienstelijke prestatie! en speer werpen met 37,65 M. wonnen. De uitslagen lulden: Senioren: 100 M. Ie H. Baxtist (M.) 11,2. 400 M. Ie W. v. Dorp (B.) 53,1; 800 M. Ie C. Kraan (B.) 2.12,7; 1500 M. Ie Vol lebregt (B) 4.33,5; 5000 M. Ie v. d. Klugt (B.) 17.002; Ol. est. Ie Minirva 4.02,1. Kogelstoten: le Blok (C) 10.33,5; discus werpen: le Meynders (C.) 33,16; Ver springen: le Vermè (C.) 6.58: hoog springen: le Dalinghans (C.) 1.65; Speerwerpen: le Fijneman (M) 43.78; Polsstokspringen: le Gieske (B) 3.24. Eindstand: 1 Celebes 109 p.: 2. Miner va 93 p.; 3. Bataven 92 punten. Junioren 100 M. le L Bakker (M) 11,8: 300 M. le L. Bakker (M), 38,8; 800 M. le J. Bakker (M.) 2.13,7; hoog springen: le S. Koster (M.) 1.63,5; Ver springen: le H. Stikvoort (B.) 6.51; ko gelstoten le T. -Haridou (C.) 12.81; Speerwerpen: le A. Kallenberg (B.) 37,65; discuswerpen: P. Naaktgeboren (M.) 34,28. Eindstand: 1. Minerva 92 p.; 2, Bata ven 59 p.; 3. Celebes 50 punten. 22) Hoe verzin je het allemaal, zei Peter, terwijl hij haar verwonderd aankeek. Ik heb een man ontmoet, die in het hotelvak is, zei Lynn langzaam. Ik heb diverse nuttige wenken van hem gekregen. Ze waren aan 'n laag stenen muur tje gekomen en keken uit over de weiden, die paars zagen van de pink sterbloemen, en waardoorheen 't klei ne riviertje zich slingerde als een zil veren lint. Peter Landon strekte zijn benen voor zich uit. Het klinkt als een mooie droom, zei hij, en wat mèèr is, ik heb het gevoel, dat we het voor elkaar kamnen krijgen. Maar er is één ding, lieve kind, dat je vergeten hebt, en dat is, dat ik geen geld heb! Geen cent! En om uit te breiden en te re organiseren, zoals wij dat zouden wil len doen, is geld nodig. Vèèl geld! Lynn glimlaohte en schudde haar (haar naar achteren. Ik heb ook dèt allemaal geregeld, zei ze. Ze vertelde hem over meneer Mer cer en zijn aanbod om hem te helpen. En over Morlfords en wat ze met enige van de goede wijnsoorten moes ten doen. Maar over J. W, vertelde ze hem niets. Het had geen zin hem ongerust te maken vóór 't nodig was. J. W. zou, hóe dan ook, vroeger of later toch wel op komen dagen. Ze behoefden dit probleem niet te be handelen. voordat het acuut was. Maar hoè ter wereld, heb je dat allemaal voor elkaar gekregen, vroeg Peter verbaasd. Het is ongelooflijk. Ben je er zeker van, dat er niet ergens een valstrik zit» Ik ben eerlijk gezegd nogal bang voor die grote zakenmen sen. O. u behoeft voor meneer Mer cer niet bang te zijn. Hij is erg aar dig. En hij wil, dat u zo gauw moge lijk bij hem overalles komt praten. Hij streek door zijn haar met een zenuwachtig gebaar. Lieve help, ik kan het haast niet geloven. Ik ga er morgen dadelijk naar toe. Het is niet in te denken, dat ik een week geleden nog zo wanhopig over alles was, dat ik de hele zaak bijna verkooht had aan die afschuwelijke vent. Uit pure wanhoop! Toen grinnikte hij -tegen haar. Lyn- den Lee. we gaan deze zaak opbou wen. Jij en ik tezamen! Lynn had gedacht, dat haar moeder in die eerste dagen 'n groot probleem zou opleveren. Maar dat was niet zo. Mevrouw Gale was verrukt van het hotelletje en van het dorp. Ze voelde zich thuis en hoewel ze zich meer ge droeg als een dure. gast dan als iemancf die een helpende hand be hoorde te bieden, veroorzaakte ze geen moeilijkheden. Al was ze dan niet di rect een hulp, ze was ook niet lastig, zoals Lynn verwacht had. Het moei lijkste probleem was: werkkrachten. Het was geen probleem om licht op te nemen. Jaggers had het al gezegd: er was slechts-uitschot te krijgen. In het hele Fittleford-district waren alle vrouwen, die iets konden presteren, naar Londen vertrokken. Ze wafen nog in de diverse militaire diensten, en waren nog niet teruggekeerd. Er waren alleen kinderen, vreemdelingen en heel oude mensen, met honden of katten of vogels in een kooitje, waar van ze onafscheidelijk waren. Minna, de keukenmeid, was inder daad teruggekomen, zoals ze gezegd had, zodra er een hoofd van de huis houding was. Peter zei, dat Minna een Tsjechische was, maar hij wist het niet zeker. Niémand scheen het zeker te we Jen, ook Minna zelf niet. Minna deed niet veel anders dan huilen. Nu 'eens met haar schort over haar ge zicht, en danweer boven het brood met boter. Niemand wist waaróm ze huilde, want ze kon nauwelijks Engels spreken en derhalve niemand vertel len, wat de reden van haar verdriet was. Jaggers had de gewoonte, om als hij zich in de bar een ogenblikje vrij kon maken, in de keukendeur naar Minna te staan staren, zoals kinderen in de dierentuin naar een nieuw soort slang kijken. Als Minna hem daar zag staan, begon ze nog harder te huilen. Soms krijste ze het uit. En niemand kon haar aan haar verstand brengen, dat Jaggers volkomen, onschuldig- was. De enige vrouwelijke hulp, die er verdei' nog* aanwezig was, was het meisje, dat Jaggers had meegebracht. Elfrieda! Elfrieda was 15 jaar oud. Ze zag er uit als een klein, boosaardig vogeltje. Ze hield er de gewoonte o.p na om op één been te- staan, terwijl ze haar andere voet in haar hand hield, een zeer bijzondere en geheel eigen houding. Ze had geen hersens, maar een zeer grote maag. Haar kaken werkten steeds maar door, dacht Lynn, terwijl de rest van het kind nooit tot enige activiteit was te krijgen. Ze kwam iedere dag en werd wekelijks uitbetaald. Ze vond het nodig om steeds zo laat mogelijk te komen en zo vroeg mogelijk weer weg te gaan. Peter hadi haar maar genomen zoals ze was, voordat Lynn kwam. Maar Lynn 'besloot haar eens onder handen te nemen. Elfrieda keek haar argwa nend aan, alsof ze iets van Lynn's plan vermoedde. Ik wéét, dat ze niet veel bijzon ders is, zei Peter verontschuldigend. Maar je weet, hoe het tegenwoordig is. Ze was de enige, die ik kon krij gen. En het is 'beter dan helemaal niemand, (Wordt vervolgd). Interregionale wedstrijden in Alphen De jaarl(jk;e athletiekwedstrUden van de Alphense atletiekvereniging AAV '36 Comb, vonden evenals voorgaande ja ren op het Alphia-terrein plaats. Over het algemeen is er goede sport geboden en vooral de estafette, die ge wonnen werd door de AAV '36 was van prima gehalte en spannend tot het laat ste moment. De Alphenaren zegevierden in de fraaie tijd van 3,30.5. Maartje Hoek vestigöe weer eens de aandacht op zich door haar tijd van 14.1 sec. op de 100 M. Voor een spannende race op de 1500 M. Junioren zorgden de beide Holland Junioren v. d. Linden en Iterson, die elkander niets toegaven. Eerstgenoem de werd ten slotte winnaar. Bij het vèr- springen komt de Alphenaar T. Mooy steeds meer naar voren, nu was het zijn sprong van 6.31 die beloften inhoud voor de toekomst, terwijl Wim Versteeg van de AAV J36 bij het hoogspringen 1.69% wist te springen. Ook al een athleet, waar de organiserende vereniging nog plezier van kan beleven. De voornaamste uitslagen luiden: 1500 M. Heren A: J. Meyborg (Siomo) 4.21.2; H. W. de Swart (DOS) 4.24.5; G. R. Pelle (Tempo) 4.31.1. Heren B: 1500 M.: F. Gideonse (Ter Gouw) 4.26.-: J. v. d. Hoorn (AAV '36) 4.30.1; B. Molenbroek (Hercules) 4.40.2. Hoogspringen Heren C: W. Versteeg (AAVC) 1.69v.; M. Groenenberg (Spar ta) 1.54%; W. v. d. Zee (V. en L.) 1.49%. Kogelstoten Heren C: G. de Groot (Siomo) 10.57%; P. Pieterse (Sparta) 1C.35; J. Jansen (Gouda) 9.86. 4 x 100 M. Jongens A: Trekvogels (Den Haag) 49.5 sec.; AAV '36 Comb. 49 6 sec.; Slomo (Den Haag) 51 sec. Vèrspringen Jongens A: H. Naber AA VC) 5.83; A. v. d. Nagel (AAVC) 5.63; A. Ravesteyn (Achilles) 5.13. 100 M. Dames C: M. v. d. Hoek (AA VC) 14.-1 (buiten meded.)H. v. Bergen Henegouwen (Siomo) 14.2; E, M. van Riin (Ter Werve) 14.6. 200 M. Heren invitatie: H. van Decst (Ter Gouwe) 24.9: T. Mooy (AAVC 25.- L, Zoetemeyer 25.1. 1500 M Junioren A' A. v. cl. Linden (Holland) 4.31.6; J. Iterson (Holland) 4.33.-; J. v. Kreuningen (AAVC) 4.45.6. Vèrspringen Dames A: L. Kassels (Dynamo) 4 94 M.: S. v. d. Meer (Ter Gouwe) 4.88 M. Vèrspringen Heren B: T. Moov (AA VC) 6.31 M.: H. v. Deest (Ter Go' we) 5.91 M. 4 x 100.M. Dames: Palthena, (R'dam) 55.1 sec.; Siomo (Den Haag) 56.2 sec.; AAVC 58.4 sec. 4 x 100 M. Heren: Gouda 46.4 sec.; Sparta 47.1 sec AAVC 48.5 sec. Olympische Estafette Heren: AAVC 3.50.5 sec.; DOS 3.50.8 sec.; Gouda 3.55.3 sec. Nederlands dameshockey-elftal voor wereldtoumooi C. NAGEL, VAN LEIDEN, RESERVE. Het Nederlandse dameselftal, dat Zon dag 9 Mei in de eerste wedstrijd van het tournooi om het wereldkampioenschap tegen Spanje zal spelen, is als volgt sa mengesteld: Doel: J. Jurrissen (Pinoke); achter: E. Loeb van Zuylenburg (Rood Wit) on I. Piel (HHYC)midden: N. Buissant (Hilversum), H. Smithuysen (Amster dam) en G. Wijnstroom (BDHC)voor: E. Piel (HHYC), H. Vreede (Rood Wit), I. Markus (BDHC), M. Francken (BD HC) en W. Broers (Be Fair). In dit elftal staat wel mej. Vreede op gesteld, doch het is mortïenteel nog niet zeker of zij Zondag haar plaats zal kun nen innemen. De reserves voor het ge hele tournooi vormen de dames: Hoe vers (Hilversum), Horst (HDM), v. d. Stel (Amsterdam), Koenen (HTCC), Labouchère (HHYC) en Nagel (Leiden). NED. CHR. KORFBALBOND Programma, voor morgen. Zuid-Holland. Klasse IA: De IJsv. VEO; Pcrnlx—Fiks. Klasse IB: Vrsch.GKVSnel-HKC; OW—DIO. Klasse IIA: FluksDKV; Tonego TOP: Pernix 3—VEO 2. Klasse IIB: Zeem.Exc. 2, DES 2 VES 2. BWr-Or.-Nassau. Klasse UIA: Fiks 2—Fluks 2; TOP 2 —Pernix 4; DAW—Katwijk. Klasse IIIB:MEVO-Tonego 2; Zeem. 2—Exc. 3; DKV 2—KVS 2. Klasse IVA:VKC 2—Fiks 3; KatwwiJk 2Fluks 3; Pernix 5—Pernix 6. Klasse IVB: VES 3-rTonego 3; VEO 3—MEVO 2. Klasse IVE: GKV 3—SKV. Sportsplintcrs Het tweede elftal van Ajax speel de gistermiddag te Alphen met 3—3 gelijk tegen Alphia. De Alphia-reservea verloren met 32 van het vierde elftai van de hoofdstedelijke eerste klassen. De le étappe van de Ronde va2 Luxemburg voor amateurs (176 km) van Luxemburg naar Wasserbilig werd gewonnen door Ernser in 5 uur 5 min. 42 sec. Peters en Voorting werden op 14 min. resp. 10e en 13e. De Ronde van Apeldoorn werd bij de amateurs gewonnen door J. Har mans; 2. Faanhof; 3. Stobenburg (al len A'dam); 4. Grift (Soest); 5. Blan- kenauw (Nijmegen). De Leidenaar Jac. de Groot eindigde op de 12e plaats. WERELDKAMPIOENSCHAP SCHAKEN. Euwe blijft op het verliezerspad BOTWINNIK VAST AAN DE LEIDING Woensdag werden in het wereldtour- nooi de afgebroken partijen uit de 19e en 20e ronde beëindigd. Onze kampioen Max Euwe gaf zijn partij tegen Reshewsky zonder verder spelen gewonnen. Tegen Botwinnik was de Amerikaan evenwel niet zo fortuinlijk. De Rus had de beste voortzetting gevonden, zodat Reshewsky zes zetten later reeds de strijd opgaf. Ook tegen Keres wist Bot winnik het verkregen voordeel uit te buiten en aldus het hele punt te be machtigen. Gisteren verloor Euwe na '34 zetten ook van Keres. De ontmoeting Smys- 4 low—Reshewsky werd afgebroken. De stand is nu: 1. Botwinnik 12 pnt. (uit 16 par tijen); 2. Reshewsky en Smyslow 8% pnt. en 1 afg. partij (uit 17); 4. Keres 8% pnt. (uit 17); 5. Euwe 3% pnt. (uit 17). WATERPOLO. Speelt de Australische Olympische ploeg in Leiden? Naar Vrij vernemen worden bespre kingen gevoerd met de Australische Olympische waterpoloplocg over het spelen van enige wedstrijden in ons land vóór de Olympische Spelen. Mooht een en ander doorgaan, dan zal hoogstwaarschijnlijk ook te Leiden in Dc Zijl tegen een volledig Zian- zevental gespeeld worden! VLIEGSPORT. DISTRICTS-WEDSTRIJDEN VLIEGTUIGMODELLEN. Op het vliegveld Valkenburg vonden de districtswèdstrijden Den Haag van de luchtvaartclubs, aangesloten bü de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart plaats als „voorronde voor. de landelijke dp 29 September te Hilversum te houden wedstrijden met vliegtuigmodellen. Daar komen dan de winnaars van de wed strijden der, zes districten tezamen, zo wel van de zweef- als van de motoraf deling. Tevens zullen die dag in Hilver sum de internationale zweef-modellen- wedstriJden worden gehouden, waaraan o.m. de Beneluxlanden en Engeland meedoen. De wedstrijden van gisteren hadden, mede dank zij een .uiterst welwillende medewerking van de autoriteiten van het vliegveld Valkenburg, een vlot ver loop. Ongeveer 100 deelnemers lieten hun eigengemaakte modellen starten, waarbij dikwijls opmerkelijke vluchten werden gemaakt. De resultaten warei}, in de afdeling zweefmodellen: 1. C. v. d. Schenk van de Haagse Luchtvaartclub; 2. J. Die.pen- ve envan dezelfde club; 3. L. Reyerse van de Van Weèrden Poelmangroep te Den Haag; 4. J. v. d. Kaay van de Haagse Luchtvaartclub, tevens wed strijdleider; 5. J. G. Nagelkerken uit Schiedam. De motorafdeling had de volgende winnaars: 1. V. A. M. Lodewfjckx, 2. H. Lutjens: 3. S. A. J. Semeyer, allen uit Den Haag, 4. J. Veenendaal uit Rotter dam, 5. H. de Kat uit Rotterdam. H.H.Y.C. kampioen van Nederland Door de behaalde 3—2 overwinning op Venlo is het heren-elftal van de Haagse Hockey Club HHYC kampioen van Nederland geworden. Met de wed strijd Groningen—Venlo nog te spelen, ziet de ranglijst er als volgt uit: HHYC 6 5 1 0 11 33—4 Venlo 5 3 0 2 6 18—8 DKS 6 1 2 3 4 6—17 Groningen 5 0 14 1 3—31 12), Stapper liet er verder geen gras over groeien. Hij bestelde een andere taxi en bereikte dit keer ongehinderd met Panda het schip, dat al op vertrek lag. Zij vonden hun hut en maakten het zich gezellig, terwijl Joris Goedbloed in zijn hotelkamer zijn geld zat te tel len. „Wonderlijk!" mompelde hij intussen, „Wat zou die Chinees bedoeld hebben? Zou die steen hem werkelijk weer- afge nomen zijn? Wie kan dat dan gedaan hebben? Hmdat moet mijn kleine vriend Panda geweest zijn! Een slim kereltje! Enfin ik heb er niets mee te maken. Ik ben volkomen eerlijk ge weest!Tegen die Chinees ten min ste!" voegde hij er na enig nadenken aan toe. Maar de Chinees dacht er niet zo over. Hij had hulp gehaald van twee vriepden en nu drong hij onverwacht de kamer binnen. „Het Oog van Mug!" riep hij dreigend. Zondag België-Nederland Tegen de verwachting in Is het Zuid-Hollands twaalftal er gisteren in het Fcyenoord Stadion ie Rotter dam in geslaagd dc Noord-Hollandse ploeg een verdiende 52 nederlaag toe te brengen. De wedstrijd werd ditmaal gespeeld in het kader van een algemene sportdag en werd door pl.m. 40.000 toeschouwers gadegesla gen, vermoedelijk het grootste aantal mensen dat ooit een korfbalwed&trijd bijgewoond heeft. D© Zuid-Hollandse zege was verdiend omdat de ploeg als geheel doortasten der en geestdriftiger optrad dan de te genpartij- De betere techniek van Noord-Holland was niet alleen vol doende voor deze ploeg om de overwin ning te behalen. Reeds dadelijk bleek dat Zuid-Hol land er zin in had. In haar aanval wa ren vooral de Dee tos-mensen zeer ge vaarlijk en na 10 min. leidde dit dan ook tot een keurig doelpunt van mevr. Nagtegaal (0—1). In de Noord-Hol landse aanval was vooral Stoeltle goed op dreef, doch juist toen de gelijk maker verwacht werd, slaagde de nog altijd uitstekend spelende Seits er in de voorsprong van Z.H. te vergroten (02).'Ook na de vakwisseling bleef Zuid zeer actief. Berends maakte er op fraaie wijze 0—3 van. Pas kort voor de rust scoorde Noord-Holland door Karsen het eerste tegenpunt (1—3). Na de hervatting dacht men algemeen dat Noord-Holland haar achterstand wel zou inlopen, doch deze verwachting kwam niet uit. Integendeel Zuid-Hol land vergrootte door mej. v. d. Bor op fraaie wijze haar voorsprong (14). Hierna had de tegenpartij pech, toen een goed schot van Doeven weer uit de mand tolde, doch even later had deze speler meer succes (2—4). Noord-Hol land kwam een tijd lang in de meer derheid, doch ook toen bleek weer welk een voortreffelijk speler Seits nog steéds is. Met een ver zuiver afstand- I schot van deze speler kwam Zuid-Hol land met 52 voor te staan. 'Noord- Holland stelde nog vele pogingen in, het werk om een gunstiger resultaat te bereiken, doch met onveranderde stand kwam het einde. Onze stadgenote, mevr. M. .v. d. WijngaardBrieër speelde, zonder be paald uit te blinken, een goede wed strijd. DELFT—LEIDEN. Het Leidse twaalftal, dat Zaterdag a.s. te Delft in het kader van de sport- uitwisseling te Delft zal uitkomen, be staat uit de dames D. van Zijp Klinkhamer, R. v. d. Tuijn, F. Amoldus (allen V.Ö.); B. Gelök (Fluks) en R. Zwetsloot en A. de Wolf (De Alge mene) en de heren H. van Zijp, H. Hensen, A. v. d. Waals (allen V.O.), K. Ligtvoet (Fluks) en H. v. d. Pluijm en A. Labordus (De Algemene). Reserves: mej. T. Bosse (Fluks) en de heer C. Hartevelt (Do Algemene). BELGIËNEDERLAND. Voor de 25e maal zal Zondag a.s. te Antwerpen de ontmoeting tussen de beide vertegenwoordigende twaalftal len van België en Nederland plaats vinden. Nadat de eerste 22 wedstrijden in evenveel overwinningen voor onze landgenoten geëindigd waren, kwam het vorig seizoen het eerste succes voor de Belgen. In Antwerpen werd gelijk gespeeld (22) en in Amsterdam be haalden onze Zuiderburen voor het eerst de volle winst. (5—3). Wü heb ben ons daarin toen oprecht verheugd, omdat hieruit bleek, dat de leerlingen hun leermeesters geëvenaard hadden. fn het vervolg zal er nu vóór elke HollandBelgië wedstrijd die onzekere sfeer heersen, die juist nodig is om een sportontmoetlng aantrekkelijk te ma ken. Voor de eerste keer verkeren w,e dan»ook in het onzekere omtrent de uitslag. Wij wachten daarom In span ning afl

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 5