WePe KOUSEN „FARREBIQUE": I VROOM DREESMANN meesterschepping van land- en boerenleven Belangrijke dag in liet proces Van der Waals Hij schoof Van der Meer verachtelijk in schemerdonkér neer i Laatste Berichten Officiële publicaties Speciale aanbieding ƒ1.29 ƒ1.90 2.46 ƒ1.95 ƒ1.87 ƒ1.26 1.26 ..BLANCH EN/MJ" BOUSQUET Werkster VRIJDAG 23 APRIL. Leidse Ambachtsschool bestaat 65 jaar. FEESTELIJKE HERDENKING. Op 1 Mei a.s. zal het 65 jaar geleden rijn, dat de Ambachtsschool te Leiden werd geopend en, mede door het feit, dat 5 jaar geleden het 60-jarigjubi leum, in verband met de oorlogsomstan digheden, niet kon worden gevierd, heeft het bestuur gemeend deze dag niet on gemerkt te moeten laten passeren. De feestelijkheden beginnen reeds op Donderdag 29 April als de Vereniging vón oud-leerlingen V.Oi.A. de Snip en Snap revue" presenteert, waarbij deze Vereniging tevens haar 20-jar^g bestaan herdenkt en Snip en Snap haar (hun?) 10-jarig jubileum. Vrijdag 30 April is er de gehele dag en 's avonds tentoonstelling in de school aan de Haagweg van gemaakte werk stukken en tekeningen, waar iedere be langstellende welkom is. Zaterdagmiddag 1 Mei is de eigenlijke jubileumdag, waarop het bestuur recep tie houdt en de genodigden de gelegen heid wordt geboden het bestuur geluk te wensen en tegelijkertijd de school te be zichtigen. Op 3 Mei volgt dan in de Stadsgehoor zaal een uitvoering voor en door de leer lingen. Opgevoerd zal worden de revue: „Op de bresvoor de Leidse A.B.S.", waarna ten slotte Dinsdag 4 Mei de traditionele verloting van werkstukken plaats vindt. N£D. CHR. REIS VER. Jaarvergadering der afd. Lelden. De afd. Leiden der Ned. Chr. Reis- vereniging hield gisteravond haar jaar vergadering "in ,,De Doelen". De voor zitter, dé heer Joh. Vooys, opende met een welkoujstwoord in het bijzonder tot mej. de Haan. die als vertegenwoordig ster der N.S. een lezing zou houden en enige filmms vertonen. De aftr. penningmeester de heer A. Korenhoff werd dank gebracht voor het vele werk, dat hU voor de afd. gedaan heeft. Als blijk van waardering werd hem een blijvend aandenken overhan digd. a Hierna werden de notulen der vorige jaarvergadering gelezen, die evenals de verslagen van secretaresse en penning meester onveranderd werden goedge keurd. De heer M. Jansen werd als penningmeester gekozen terwijl als le den der kascommissie voor het volgend jaar mevr. H. Hogervorst en de heer H. Vogel benoemd werden. fclej. de Haan vertelde vervolgens in éen vlot betoog het een en ander over de groei der Spoorwegen. Wij zagen het verschil tussen het reizen nu en 100 jaar geleden, maakten een tocht met de diligence en trekschuit en hoe ro mantisch dit ook mocht wezen, de ver gelijking viel zonder enige twijfel ten gunste der N. S. uit. Dat het reizen met de eerste trein niet bepaald een genoe gen was, za ledereen die de open wa gens aanschouwde, zeker beamen. Ook liet de verwarming in de winter zeer veel te wensen over, daar hiervoor al leen enige kruiken beschikbaar waren! Al met al was het reizen per trein toen niet ideaal, al was het voor die tijd een hele stap in de goede richting. Hierna werden wij bepaald bij het laatste oor logsjaar toen van de Spoorwegen bij kans alles geroofd werd, maar wij za gen ook het bewonderenswaardige snelle tempo van de opbouw. Nadat wij de Zeeuwse jeugd gevolgd hadden op hun reis naai' en door Rot terdam en een geestige tekenfilm gezien hadden werd nog een prachtige tocht gemaakt langs de Vecht. Een film over „het zwarte goud" besloot deze unieke filrareeks. Het was een zeer geslaagde avond en da Voorzitter was ongetwijfeld de tplk aller-aanwezigen toen hij mej. de Haan hartelijk dankte voor het gebodene. E.H.B.O. Voor de Ned. Ver. E.H.B O., afd. Lei den werd ten overstaan van de heqj* H. J. Postel, arts, het examen afgeno men van de cursisten, cursusjaar 1947 1948. Het Eenheidsdiploma zal hierdoor uitgereikt worden aan de dames: H. van Hout, A. Weesjes, D. Kiel, P. den Holder, M. de Neef, A. Veenman v. Ees, J. v. d. ReekGaljaard, N. W. Verhulst, A, J. v. d. Born, W. J. C, M. Boogers, B. v. Popta en aan de heren: J. v. d- Broek. H. M v. Schaik, P. Hen driks, P. Kantebeen. W. Wassink, B. Neuteboom, J. P. Glasbergen, W. Veen- man, M. Osard, M. Kurpershoek, H. M. Gijsman en J. R. Overdijk. De cursus stond onder leiding van de heer J. v. Dam, arts. Afgewezen geen. EXCURSIE „OUD-LEIDEN". Een bezoek aan de opgravingen te Valkenburg. Het bestuur v.d, Vereniging „Oud-Lei den" had Woensdagmiddag 'n excursie uitgeschreven naar Valkenourg-aan-den -Rijn ten einde daar het een en ander in ogenschouw te nemen van de histo rische opgravingen. Ongeveer halfdrie verzamelde zich het gezelschap voor de Noodkerk en Burgemeester De Wilde riep hun daar een hartelijk welkom toe. Tot vóór 1940 was Valkenburg een zeer vergeten plaatsje, volgens spr. Toen kwam echter de aanleg van het vliegveld en met dit vliegveld ook dc grote catastrophe van Mei 1940 Dooi de aanwezigheid van dit nog onvolle dige militaire object kwam het dorp in de vuurlinie te liggen en werden er gro te verwoestingen aangericht. Deze ruïne irt de kom* van het dorp werd echter voor prof. Van Griffen een gerede aan leiding om een aanvang te maken met zijn opgravingen en dit was het onder werp, dat thans „Oud-Leiden" naar Valkenburg had gevoerd. Prof. Van Giffen dankte eerst het gsm^'.itehc- stuur en in 't bijzonder Burg. De Wil de voor de medewerking, die hij bij zijn arbeid mocht ondervinden. Komende tot zijn eigenlijke onderwerp toonde hij een reproductie van de Saaiburg, e«n Romeins castellum in de .omgeving van Hamburg. Aan de hand van enkele kaarten kregen de bezoekers een zeer interessante causerie over de werk zaamheden in Valkenburgs bodem. Bij de eerste proefgleuf kwam nen. zeer gelukkig, terecht in het centrum van het praetorlum en van daaruit kon men toen reeds de ligging der vier poorten en van de gehele vestingmuur gissen. Latere onderzoekingen hebben aange toond, dat men in Valkenburg het meest duidelijk van alle gevonden ca- stella de verschillende bouwperioden kon aanwijzen. Zes vestingen boven en naast elkaar met nog een verbouwings periode. De naam van deze vesting zal Praetorlum Agrlppinae geweest zijn. Omtrent de- ligging van Lugdunum merkte Prof. Van Giffen nog op, dat men deze plaats niet moet zoeken in de richting Wassenaar, maar in de rich ting Katwijk. De eerste vesting zal ge bouwd zijn in het jaar 41 na Chr. Tal van vondsten wijzen in deze richting, vooral de vele scherven. Onderzoekin gen hebben uitgewezen, dat er wel 800 pottenbakkers hun materiaal aan de Romeinen hebben geleverd. Merkwaar dig was de vondst van een munt met het opschrift Caligula" en een over- stempeling „Claudius". Alles bij elkaar genomen kunnen bij deze' opgravingen de sporen aangewezen worden van 200 jaar Romeinse geschiedenis in deze lage landen bij de zee. Na deze causerie begaf het gezelschap zich naar het terrein der opgravingen. Allerlei aanwijzingen verduidelijkten hetgeen er gesproken was. Na deze wan deling vertolkte de heer Baart, Vice- Voorz. van de Vereniging „Oud-Leiden" de dank van allen, in enkele welgeko zen woorden. Hij herinnerde daarbij bovenal aai9 de nieuwe methode, die bij deze opgravingen wordt toegepast. TENTOONSTELLING LAKENHAL. De tentoonstelling van het schilder genootschap „Ars Aemula Naturae", welke Zaterdag in De Lakenhal geopend werd, is dezer dagen uitgebreid met een aantal schilderijen, welke de vorige maand te Gent waren tentoongesteld. Hierbij zijn o.m. werken van Giselle Kuster, Walter Bosch, Lodé Sengers en Mevrouw OosterholtVersteeg. MINISTERIE VAN N.H. PREDIKANTEN. Ds J. de Wit volgt ds Kuilman als praeses op. Nu ds D. Kuilman in verband met zijn afscheid als predikant der N.H. gemeente te dezer stede, ook af zal treden als pr-aeses van het ministerie van predikanten, is in zijn plaats als zodanig benoemd ds J. de Wit. NOTABEL DER N.H. GEMEENTE. Tot lid van het college van notabelen der Ned. Herv. gemeente zijn gekozen de heren G. van Bentum, P. P. de Ko ning, Th. Kruider, D. v. d Kwaak, J J. P. Tesselaar en P. C. Zandee. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd vdor het candidaatsexamen Nederlands-Indisch Recht de dames G. H. Stuckman Cs-Gravenhage) en M. F. H. Vrijlandt (Voorburg) en de heer J. H. G, Barkey Wolf Cs-Gravenhage) idem Nederlandse letteren de heer G. Ch. Dupuis (Rotterdam). Aan de Landbouw Hogeschool te Wageningen slaagde voor het inge nieurs-examen koloniale landbouw on ze oud-stadgenoot de heer L. J. J. van der Kloes. Verheffend filmwerk van Rouquier Met cineastisch meesteroog is door Georges Rouquier de film „Farrebi- que" vervaardigd: verhalend van het zware en sobere landleven op een boerenhofstede in Zuid-Frankrijk en van de uitgebreide familie, de daar leeft. In de eeuwige cirkelgang van de t(jd volgen de generaties er elkaar op, in onverbiddelijke regelmaat vervullen zy cr hun ijzeren plichten van sei zoen tot seizoen, van het vroege mor genuur tot in de stille nacht, waarin slechts de krekel zingt. Hoe zuiver tot in het geringste détail in dit alles geobserveerd: deze film is geniaal van visie, niet slechts wat het leven der boerenfamilie betreft, doch ook en vooral met betrekking tot de na tuur, waarvan de schoonheid de daar aan ontwende stadsmens als een won der geopenbaard wordt. Proza en poëzie wisselen in sterke contrasten. Steeds treffen de tegen stellingen: geboorte staat tegenover dood, sneeuw, storm en regen worden verdrongen door de glans van de lente en de verzengende trilling der zomer hitte. V Onnoemlijk hard is dit dagelijkse le ven op het land, maar het \vordt steeds weer overhuifd door de intense rijkdom der natuur, -waarop- hier een ongekende ode is gezongen. In deze geïsoleerde wereld van zwijg zame en spaarzame boeren geldt slechts het werk en wat ^Jch daar rond be weegt met alleen énkele onderwerpen van gesprek: de eventuele verbouwing van de boerderij, welke zich in de loop der tijden steêds uitbreidde, de aanleg van electrisch licht, wat wel veel geld kost. maar toch gemak geeft en dan Zondags even de verpozing: de kerk- gang en de daarop volgende korte af- léfding. Maar onmiddellijk komen weer de duizend-en-één zorgelijke werkzaamhe den, totdat de oude grootvader, die al les tevoren regelde en verdeelde, sterft, nadat hij als een overbodige nog een tijdlang het werk der jongeren heeft gadegeslagen. Maar méér nog dan de wereld der mensen, wordt in deze uit zonderlijk verheffende film verhaald van de verbazingwekkende pracht der natuur, door middel o.a. van versnelde opnamen, waardoor de groei van bloemen en planten, van gans het ontluikende, warm-kloppende leven in zijn talloze geledingen zichtbaar komt en men er volkomen geboeid in verdiept raakt. Deze meestal ook photografisch prachtige film, waarin echter merk waardigerwijs soms passages van ge ringer duidelijkheid voor komen, bevat zovele subtiele en karakteristieke bij zonderheden, dat men er nauwelijks over uitgepraat raakt. Laten wil eindigen met de verzeke ring, dat zij de bekroningen op het filmfestival te Cannes van 1946 en het praedicaat „Film van deze maand" ten volle verdient. Nog nooit bracht een film ons zó dicht tot het ware, eenvoudige leven zelf en, waren wij zó overtuigd van de noodzaSs kelijkheid van Rousseau's woord voor de jachtige, hedendaagse mens: „Laten wij tot de natuur terug keren". Want deze wordt ons hier voorgetoverd op een wijze, zoals.men haar uit zichzelf ver moedelijk nimmer nog heeft gezien! En de rust, die er van uitgaat, is onuit sprekelijk. K. en O. onze dank voor deze edele schepping van Rouquier: dit is film kunst van het hoogste en gaafste ge halte! De muzikale illustratie is ermee in grote harmonie, speciaal tijdens de tref fende begrafenisscène van de oude boer. H. Vandaag was het een der belangrijk ste dagen in het proces Van der Waals. Hij had zich te verantwoor den voor een '_yan zijn meest verach telijke daden, h.L de moord op Josëph Marie van der Meer op 16 Maart 1945 onder de gemeente Tienhoven. Deze moord pleegde hij alléén met 't doel, verder te kunnen leven onder de naam en de identiteit van de ver moorde en zodoende zich veilig te stellen voor herkenning en rechts vervolging na het einde vafi de oor log, dat hij met rasse schreden nader zag komen. De president hoorde als eerste getui ge W. Reit-sma, wachtmeester der Ma rechaussee te Tienhov'en. Deze beves tigde op 19 Maart in het Tienhovens kanaal het lijk van een naar sohattin.g- 50-j. man te hebben gevonden. -Papie ren waren er niet qp het lijk, terwijl het hoofd een in- en uit-sohotwond vertoonde. Later heeft opgraving van het lijk, in verband met de zaak Van der Waals plaats gevonden. Een kunstgebit, daarbij gevonden, bleek na raadpleging van de tand- techniker, die indertijd het gebit had vervaardigd, afkomstig te zijn van J. M. van der Meer uit Den Haag. Uit een schriftelijke verklaring van de broer van verdachte, J. C. van der Waals, blijkt, dat deze nooit definitieve bewijzen had voor de collaboratie van An ton, hoewel hij hem politiek niet vertrouwde. Een hevige ruzie tussen de beide broers in 1943 leidde tot een breuk. In Januari 1945 kregen' zi) wjr contact. Anton vertelde hem, dat hij voor de Engelsen werkte. Op' 16 Maart 1945 had getuige met hem een afspraak op de rijksweg naar Gouda, met het doel naar Amsterdam te gaan. Van der Waals bereed een tandem en bevond zioh in gezelschap van een man, die later Van der Meer bleek te zijn. Van der Waals deelde zijn broer mee, dat Van der Meer nilet te vertrouwen was en hü gaf hem zelfs een pistool, voor het geval et iets zou gebeuren. Toen zij gedrieën Utrecht waren ge passeerd, bleek het dat ze niet meer voor donker in Amsterdam konden zijn. In de buurt van Tienhoven stap ten zij af en rustten enige tüd aan de berm, waarbij Van der Waals een borrel aanbood. Van der Waals had zich vervolgens even verwijderd. Het was toen al zo goed als donker. Plot seling klonk een schot en Van der Meer, die op de berm zat, viel getrof fen neer. „Anton", zo vertelt zijn broer, „stond achter Van der Meer. Ik vroeg: Wat doe je nou? Hij antwoordde: Ik neem alle verantwoording op mij. Deze man was niet te vertrouwen! Van der Waals nam alle papieren, die zich op Van der Meer bevonden, mee." Verdachte wordt door de president ge vraagd: „Bent u het met deze verkla ring eens?" Verdachte: „Ik heb inderdaad t schot Bepresident: „Wist u, dat het dodelijk was?" Verdachte: „Ja." President: „Heeft u de papieren van Van der Meer meegenomen?" Verdachte: „Ja, persoonsbewijs, dis tributiebescheiden en een ontslagbewüs uit een Duits kamp." President: „Wist u, dat hij dat in zijn bezit had?" Verdacht: „Nee, dat wist ik niet. Uit het verdere verhoor blijkt, dat Van der Meer door een advertentie, waarin een huisknecht werd gevraagd bij een echtpaar, wonend in een buiten huis op de Veluwe, bij Van der Waals in dienst is gekomen. Voor die tijd had Van der Waals nog meer huisknechten in dienst gehad, o.a. Mossinkow, die la- ter vermoord is. De 28-jarige Corrie van der Held, ti mide meisje met een zacht stemmetje, laatste echtgenote van Van der Waals, komt dan haar verklaring afleggen. Ze heeft daar geen bezwaar tegen. In 1943 had hi) zich aan haar voorgesteld als baron Van Lynden, later zelde hij m werkelijkheid dr lr Van Veen te zyn. Van der Meer heeft zij eenmaal ge zien. nl. op 16 Maart 1945 voor hjj met haar man naar Amsterdam vertrok. La ter heeft ze toen de man niet mee te rugkeerde, niet meer naar hem geïn formeerd. „Ik begreep het wel, zegt ze zacht. Via Zwolle en Zuid-Laren (de be vrijding was intussen gekomen) kwam zijzelf in Utrecht terecht, waar Engelse officieren haar een woning toewezen, terwijl Van der Waals naar Duitsland ging. Ze voegde zich bij hen in Bonn en ging later met hem mee naar Ber lijn, In Rusland is ze niet geweest., ant woordt ze op een desbetreffende vraag. De moord op Mossinkow wordt dan door de president ter sprake gebracht. Van der Waals verklaart, dat hij ver scheidene Ujkresten van een onbekende man in zijn boot. die te Aalsmeer lag. heeft gevonden en deze tezamen met zijn gewezen zwager over boord heeft gezet, zonder de autoriteiten daarvan in kennis te stellen. Hij wist niet, dat het Mossinkow was. De president, gekomen aan het einde van de behandeling der vele zaken, die tezamen het proces Van der Waals vor men, recapituleert ten behoeve van de verdachte nog eens alle onderdelen. Van der Waals weet zich nog heel goed te herinneren, wat hü in het verloop van het proces op de verschillende getui genverklaringen had op te merken. Snel stipt de president nog hier en daar een enkel punt aan. waarover hij Van ders Waals' visie nog even wil horen. Van der Waals heeft nog niets van BEURSOVERZICHT Amsterdam. 23 April. Vandaag was er weer enige publieke belangstelling. De stijging bleef echter zeer beperkt. Per saldo weken de koer sen niet veel van het slot van gisteren af. Philips verliet de markt op 264, nieu we aandelen op 250. Unilever verliet de markt op 292. Certificaten Hoogovens herstelden zich tot 209. Kon. Olie werd tenslotte afgedaan rond 330; nieuwe aandelen noteerden circa 320. Scheep vaartwaarden iets beter; Holland Ame rika lijn 220, Scheepvaartunie 190. De stemming voor Indische cultuurwaar den was vrij onveranderd. De conversie- lening 1947 was 99 1/16, (gisteren 98 3/4) Er waren kooporders van bepaalde zijde. zijn beheersing verloren en is steeds met een antwoord klaar. Ook de moord op Van dei- Meer, die Va*i dei* Waals heeft toegegeven, al verschilt hij, wat betreft het motief, van mening met het Hof, wordt nog eens bekeken. „Ik heb Van der Meer gedood." zegt hij WEL HET ENE, NIET HET ANDERE SPIEL". Schrciederw ordt dan door de advo caat-fiscaal mr Van Doorn gevraagd kort uiteen te zetten of naar zijn me ning Van der Waals kon worden ge rekend tot degenen, die een mede- wcrkersrol hebben gespeeld in het England-Spiel. „In het Spiel" als zodanig heeft hü niet medegewerkt," antwoordt Schrei- eder. „ZUn rol in deze bracht echter logisch mee, dat hü bü het arresteren van gedropte agenten 'n kort „Spiel" met hen speelde. Er is geen sprake van, dat hü een' rol heeft gehad in het „Funkspiel". De advocaat-fiscaal wil dan nog we ten wat voorafging aan de arrestatïfe van dr Kastein, een der kopstukken van het communistisch verzet. Schrede - der vertelt, dat men vermoedde dat dr Kastein de dader was van de aanslag cp Generaal Seyffardt. Van der Waals moest met hem in contact zien te ko men. Dit gelukte en Van der Waals vernam van hem. dat er een tweede aanslag werd voorbereid. Kastein had echter een wapen nodig. Van der Waals, die zelf geen wapens bad. wendde zich tot Schreieder en vroeg hem Kastein een wapen te ge ven, dan zou tevens bü een tweede moordaanslag de dader gemakkclük aan te wüzen zün. „Dit vond ik van „Kriminaiistisch" standpunt uit bezien niet zo slecht." moet het Schreieder van het hart. Een der volgende da gen werden dr Reydon en zün vrouw vermoord en werd dr Kastein gear resteerd, die echter op het moment van zün arrestatie het raam uit sprong. Met deze uiteenzetting van Schreie der is de morgenzitting ten einde. Cholera'gevallen op de „Volendam" HET SCHIP IN QUARANTAINE. A.F.P. meldt uit Suez dat de „Volen dam", in de buitenhaven van Suez in quarantaine -wordt gehouden, daar aan boord verscheidene gevallen van cholera geconstateerd zijn. De Egyptische regering heeft strenge afzonderingsmaatregelen genomen tegen passagiers en bemanning, zo lang de resultaten van een analystisoh onder zoek nog niet bekend zijn. De „Volendam" vervoert 1019 passa giers. 0 ECONOMISCHE RAAD GEÏNSTALLEERD. De minister van Economische Zafcen, prof. dr Van der Brink, heeft heden in zijn departement de onlangs opnieuw ingestelde economische raad (geïnstal- leerd, waarin hij zeide 'tiat de regering juist in de huidige periode van wel zeer gecompliceerde economische pro blematiek in hoge mate behoefte heeft aan een deskundig, niet-ambtlijk ad viescollege. KONING LEOPOLD TE ROTTERDAM De socialistische fractie van de Bel gische Kamer heeft naar aanleiding van de interpellatie in de Nederlandse Twee de Kamer met betrekking tot de de monstratie bij de aankomst van koning Leopold te Rotterdam, de voorzitter van de fractie opgedragen, eerste-minister Spaak over deze aangelegenheid vragen te stellen. NEDERLANDSE VERTEGENWOOR DIGERS OP DE ALGEMENE DRIELANDEN RAAD. Het Comité Benelux deelt mee, dat b(j de vergadering vande Algemene Drlelanden Raad. welke morgen te Brussel zal worden gehouden van Ne derlandse züde aanwezig zullen zün: jhr mr F. Beelaerts van Blokland, mr E. E. Menten en de heer E. W. P. van Dam van Isselt. FRANSE MIJNWERKERS GAAN WEER AAN HET WERK. Volgens de nationale bond van mün- werkers keren de münwerkersw in de Franse provincie Pas de Calais, die gis teren in staking gingen voor inwilliging van eise nin verband met de mijnramp te Salaumines, naar hun werk terug. BELASTING OP DE HONDEN IN DE GEMEENTE LEIDEN OVER 1948. De houdors van honden worden nog maals gewezen op hun verplichting tot aangifte. Indien na de vaststelling der aanslagen, welke over enige weken zal geschieden, blijkt, dat een aanslag achterwege ls ge bleven. doordat geen aangifte ls gedaan, zal, overeenkomstig het bepaalde ln de desbetreffende verordening, de belasting worden nagevorderd met een viervoudige verhoging, zodat voor een zogenaamde luxe-hord, evenals zulks ln verschillende gevallen over het belastingjaar 1947 ls ge schied, een aanslag zal worden opgelegd van f. 10. f. 40, f 50. Elke houder van een of meer honden, die tot nu toe voor het Jaar 1948 de aan gifte heeft nagelaten, wordt t/m 15 Mei a.s.» ln de gelegenheid gesteld deze aan- Ïifte alsnog te doen ten Jcantore van de nspeeteur d.-r Gemeentebelastingen (Stadhuis, kamer 27). Lelden. April 1948. Burgemeester en Wethouders van Lelden, De Burgemeester. w.g. F. H. v. KINSCHOT. De Secretaris, w.g. J. BOOL. DISTRIBUTIEDIENST LEIDEN. De uitreiking, vun bonkaarten voedings middelen 806, brandstoffenkaarten 806, schoenenbonner ei. toeslagkaarten aan Jonge en a.s. moeders voor nlet-zelfver- zorgers te Lelden, vindt in de week aan vangende 26 Apri) plaats volgens onder staand schoma- 64501 t/m. G8800 68801 t/m. 73100 73101 t/m. 77400 77401 t/m. 81700 81701 t/m. 86000 Maandag 26 April Dinsdag 27 April Woensdag 28 April Donderdag 29 Anrll Vrijdag 30 Aprli Het kantoor aan de Lapgebrug ls ge opend van 8.30 tot 11.45 en van 2 tot 4 uur. Meegebracht dienen te worden: Stamkaarten van allo gezinsleden, ln- wlssellngsbonnen van do thans lopende bonkaart, restant van de thans lopende brandstoffenkaart. waaraan zioh bon Re serve 2 bevindt, eventueel inlegvellon (voor schoenenbonnen), contrölekaart moeders (voor toeslagkaarten). MARKTBERICHTEN LEIDEN, 23 April. Ter veemarkt aange voerd: 13 fokstieren, T5 slachtdieren, 153 kalf- en melkkoeien, prijs f400-800, vlug; 338 varekoeien e.a.. f. 300575, vlug; 125 vette koelen; 34 plnkan, f. 200350, mat.; 371 nuchtere kalveren; 168 weldeschapen. f. 5070, t. vlug; 132 lammoren, 2 zeu gen; 25 mestvarkens. f. 5070, mat.; 553 biggen, f. 3570. mat.; 26 paarden, f. 200 700. t. vlug; 3 veulens; 43 bokken en gelten, f. 2050, mat. Aan de kaasmarkt werden aangevoerd 17 partijen kaas, waarvan 16 Goudse en 1 Leidse. Prijs Goudse kaas f. 162168 per 100 kg. Handel mhtlg. DAMESKOUSEN 2 punten Pracht sortering Wollen KINDERSPORTKOUSEN 2 punten 4 punten WOLLEN HERENSOKKEN 4 punten SOKKEN INTERLOCK DAMESDIRECTOIRES 6 punten ZIJDEN DAMESDIRECTOIRES 3 punten ZIJDEN DAMESHEMDJES 3 punten Zeer mooie Charmeuse DAMES ONDERJURKEN 3 punten fm Wat „We Pe" U biedt vindt U ergens anders niet. MANUFACTURENHANDEL, Gangetje 4 - Leiden Vraag op Tabak Res. AI ZEEPFABRIEK-DELFT gevraagd voor 3 ochtenden per week. Mevrouw STIGTER, Hogewoerd 135. U vindt thans bü ons een zeer uitgebreid sortiment in DAMES- EN KINDERKOUSEN Alle maten en veel verschillende kwaliteiten Alles uitsluitend in eerste keus. De verkoop begint ZATERDAGMORGEN HAARLEMMERSTR.228 HERENCOSTUUMS, fantasie colbert en effen pantalon, wollen CR 50 50 punten KERKO OVERHEM DEN met 2 boorden, streepdesslnsQ 00 15 punten ZUIVER WOLLEN SOKKEN, div. kleuren 9 35 4 punten Aa HERENREGENJASSEN sportlef mo- 4Q 75 del, 17 pnt. I f HERENHOEDEN, Teer goede kwaliteit wol- vilt met zij-,|M 50 den voering IJLm JONGENS PAKJES leuk model, zeer goed katoen 2 kleurig, beige met blauwe^- broek, leeftijd 3-5i. -8 punten 54 LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 3