Hollands aarde lacht weer in bloemen VAN NELLE PANDA EN DE De KLM slaat de vleugels verder uit Het kleurenfeest der bollenvelden TFaf er in Indië gebeurt Radio-programma DINSDAG 6 APRIL. En prepareert zich op de toekomst (Speciale berichtgeving) Waar aanleiding van het op 18 April *s. ingaan van de zomerdienstregeling van ae KLM zette de heer Plesman gistermiddag tijdens een persconferentie in Wassenaar enige bijzonderheden omtrent de nieuwe vliegdienstregeling uiteen, waarnaast andere onderwerpen, betrekking hebbende op de KLM, ter sprake kwamen. Een deel dezer mede delingen verstrekten wij reeds in een tweetal dezer dagen gepubliceerde arti kelen. zodat wij volstaan met enkele technische details. De verbinding OsloAmsterdam zal voortaan zes maal per week worden ge vlogen, waarvan driemaal met een tus senlanding in Christiaansand. De lijn naar Gothenburg, krijgt een tussenlan ding in Aalborg ingevoegd. De tussen landing in Hamburg vervalt, waarvoor in de plaats een aparte wekelijkse dienst AmsterdamHamburg is inge legd. Uit verkeerstechnisch oogpunt is in verband met aansluiting op meer dere belangrijke lijnen de nieuwe drie maal per week te vliegen lijn Londen EindhovenFrankfurt van belang, tweemaal per week doorvliegend naar München. Een nieuwe verbinding met Tunis is geschapen door de lijn Am sterdamGenèveRomeTunis. Voor dien was dit punt in Afrika slechts be reikbaar als tussenstation van de lijn naar. Johannesburg. Een oude bekende van de KLM werd weer opgenomen in !het net door opening van de lijn Am sterdamRomeAtheneCairo op 2 Juni a.s., terwijl tevens een geregelde tweewekelijkse dienst AmsterdamRo me—Istanbul—Bagdad—Teheran wordt geopend, na 18 Mei zelfs wekelijks. Het nabije en midden-Oosten worden der halve rijkelijk in de nieuwe dienstrege ling ontsloten. Ministerieële familie-betrekking bleef buiten beschouwing BIJ TOEWIJZING VAN AUTO AAN Dr J. C. VOS. Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Hacke in verband met uitla tingen van een verdediger voor de Arn hemse rechtbank inzake de toewijzing van auto's waarin o.a. zou zijn gezegd: „Mijn cliënt heeft zich pas om laten kopen, nadat hij in 1946 had gemerkt, dat van een aantal beschikbare Buicks er één moest worden gegeven aan een chirurg in Warnsveld, de broer van een pasbenoemde minister, die niet eens een auto had aangevraagd en zelf over een DKW beschikte. Dit feit is onderzocht door de Officier van Justitie en ook juist bevonden. En het was ook hierom, dat de toenmalige inspecteur, die crl- tiek op deze bemoeienis uit Den Haag oefende, werd ontslagen"?..heeft de mi nister van Verkeer en Waterstaat o.a. geantwoord: „Juist is, dat aan dr J. C. Vos, te Warnsveld, als chirurg verbonden aan ziekenhuizen te Zutfen en Doetinchem, op grond van het ongeschikt en onbe trouwbaar zijn van het gebruikte ver voermiddel, een aankoopvergunning voor een automobiel werd verstrekt, en "wel op 25 November 1946.Onjuist is in de mededelingen van de raadsman, dat geen aankoop ver gunning zou zijn aan gevraagd. In verband met het vermelden van de familiebetrekking tot een minis ter moge worden medegedeeld, dat door de minister ten aanzien van deze aanvrage op geen enkel andere wijze is gehandeld, dan ten aanzien van de zeer talrijke andere, hem bereikende aanvragen, klachten en verlangens, die in de geregelde besprekingen met de directeur van het vervoer aan deze worden doorgegeven en besproken, voor zover daarbij mede algemene ge zichtspunten ter sprake komen. Integendeel is bij het doorgeven van dit geval gesteld, dat uitdrukke lijk werd gewenst, dat de familierela tie op de wijze van behandeling geen enkele invloed diende te hebben en dat ook dit geval op eigen merites diende te worden beoordeeld. De dienst naar New York houdt nauw verband met het jaargetijde. Op 4 April gingen vier vluchten per week |ln, op 26 April zal dit vijf worden, op 24 Mei zes, op 7 Juni dagelijks, om na 3 Oct. weer terug te lopen. Een van de belangrijkste nieuwighe den is de lijn AmsterdamShanghai- via Cairo, Basra, Karachi, Calcutta, Bangkok en Kanton. De openingsdatum is nog niet nauwkeurig vastgesteld. Hiermede worden Indonesië en Europa van een goede verbinding met dit han delspolitiek belangrijke gebied in het Verre Oosten voor zién. Frequentieverhoging treedt voorts op op de lijnen AmsterdamLonden (voortaan 7 maal per dag), Amsterdam —Parijs (2 maal per dag) en Amster damBrussel (2 maal per dag). Voorts werd met succes gestreefd naar betere aansluitingen en gunstiger ver trektijden. Dr Plesman deelde voorts mede, dat de nog te verwachten 6 DC6-toestellen vermoedelijk eind April zijn afgeleverd, gevolgd in de tweede helft van dit jaar door de bestelde 12 Convairs. Ingezonden Mededeling Last A an zenuwen Mijnhardc's Zenuwtabletten helpen (J er overheen. P. v. d. A.-massa-meeting tegen communistische W el vaartscomité's VORRINK TEGEN VERBOD DER C.P.N. De P. v. d. A. heeft gisteravond in de Apollohol te Amsterdam in ant woord op de communistische Wel vaartacties een massa-meeting gehou den, waar naar schatting 6000 belang stellenden bijeen waren. Nadat verschillende sprekers het woord gevoerd hadden, zeide Koos Vor- rink o.a.: „Tegenover de sterkte der dictatuur moeten wij stellen de kracht der democratie: de Amsterdamse ge meenteraad heeft een voorbeeld ge geven aan het gehele land. Laat ieder weten, dat de regels der democratie ons het recht geven een eens uitgesproken vertrouwen terug te trpkken. wanneer dat vertrouwen geschonden wordt. Er mogen thans toch werkelijk wel duide lijke en klare maatregelen worden ge troffen" De heer Vorrink keerde zich vervol gens tegen diegenen, die dromen over een verbod van CPN en het dagblad „De Waarheid". Met nadruk deelde hij mede, dat van de zijde der P. v. d. A. „voor een dergelijke agitatie niet de minste steun is te verwachten". JB.ij de komende verkiezingen, zullen wfj in een open verkiezingsstrijd", zo vervolgde hij, „de communisten duide lijk moeten laten zien hoe het Neder landse volk over hen denkt en dan zul len zij niet/de gelegenheid mogen heb ben zich te beroepen op het feit, dat de CPN of „De Waarheid" zou zijn ver boden. Als wij bij de komende verkie zingen als de grootste partij uit de bus zouden komen, dan zullen wij de gele genheid hebben om nog meer dan in het verleden die radicale vleugel der Katholieken mede te krijgen, die ook thans reeds naast ons staat." Vliegtuigen met koninklijke namen De K.L.M. heeft toestemming gekre gen zeven nieuwe vliegtuigen van het type DC6 te noemen naar H.M. de Ko ningin, Prinses Juliana, Prins Bernard en de vier Prinsesjes. Eind April zal waarschijnlijk de laatste DC6 in ons land aankomen. Wanneer de doopplech tigheid der nieuwe luchtreuzen, die voorzien zijn van twee drukcabines voor 32 en 16 passagiers zullen plaats hebben ,is nog niet bekend. PRIJZEN STAATSLOTERIJ. In de 503e staatsloterij vijfde klasse 10e lijst zjjn de navolgende prijzen ge vallen: f. 5000 no. 6622; f. 1000 nrs 1093, 6811, 7158, 9012, 11201, 14385, 18490, 21105. „J. M." weer naar de militairen VERBOD NIET IN OVEREENSTEM MING MET VRIJE VOORLICHTING. Ten vervolge op de beantwoording van vragen van de heer Joekes in ver band met het staken van de versprei ding van het weekblad „J. M. - De stem van Nederland" onder de Neder landse militairen op last van de mili taire autoriteiten te Batavia., hebben de ministers van O.G. en Oorlog nog medegedeeld: 1. Het is bekend, dat enige manden geleden de legercommandant heeft bepaald, dat aan de verspreiding onder militairen en in militaire inrichtingen van het weekblad „J. M. - De Stem van Nederland" geen medewerking meer ware te verlenen. 2. Tot deze maatregel heeft geleid de overweging, dat in dat weekblad vol gens het oordeel van de legerleiding artikelen waren voorgekomen, welke het gezag ondermijnen en de disci pline aantasten. 3. De ministers erkennen, dat deze maatregel niet past in hèt kader vaq, de mogelijkheid tot het verstrekken van voorlichting, in zoverre daardoor de kennisneming door Nederlandse mi litairen wordt bemoeilijkt ook van de gewenste lectuur, welke bedoeld -week blad verstrekt. Dit klemt te meer, nu deze militairen dit jaar aan verkie zingen hebben deel te nemen. 4. In dit licht deze aangelegenheid nader overwegend, heeft de leger commandant onlangs tot opheffing van de' genomen maatregel besloten. „Burgerhulp" voor moeilijke tijden IDEE, DAT VASTER VORMEN AANNEEMT. (Van onze Haagse redacteur) In November J.I.. bij het uitreiken door Prins Bernhard van onderschei dingen aan leden van de mobiele co lonne der Binnenlandse Strijdkrachten roerde de Haagse arts, J. de Ruiter, commandant dier colonne, de idee aan van een soort burgerhulp, een apparaat van bijstand in moeilijke tijden. Deze idee begint thans vaster vormen aan te nemen. Door deskun digen wordt bestudeerd hetgeen op dit gebied in Engeland werd bereikt. De bedoeling is, in het kader van het Rode Kruis, om te beginnen plaatselijk tot samenwerking te komen van artsen, verplegend personeel, E.H.B.O., zieken huizen, Gemeentelijke Geneesk. Diens ten. transportdiensten, opruimingsdiens ten. brandweer, ordedienst enz. De or ganisatie is gedacht als bundeling van vrijwillige'hulp door particulier initia tief en zonder kosten voor de overheid. De heer De Ruiter, Wassenaarseweg 5, Den Haag, stelt het op prijs mede delingen te ontvangen van soortgelijke pogingen in andere plaatsen. Als de or ganisatie in voldoende gemeenten is ge lukt, kan aan provinciale en landelijke samenwerking worden gedacht. AMNESTIE IN DE ZAAK SANCHES. GouverneurBrons van Suriname heeft, in verband met de grotere staat kundige onafhankelijkheid van Surina me. amnestie verleend aan Simon Snn- chcs en de vijf militairen, die onlangs werden veroordeeld wegens samenzwe ring tegen het Gouvernement. •Het ieder jaar terugkerende kleuren festyn achter de duinstrook, het wereld beroemde schouwspel van de bloeiende bollenvelden,, beheerst weer voor enige weken het leven tussen Haarlem en Leiden, waar taferelen van de weelde rigste tintenpracht zich ontrollen voor de ogen der tienduizenden Hollanders en vreemdelingen, die telkenmale bfj de eerste glorieuze heropleving der na tuur dikwijls verre tochten aanvaarden, om zich voor enkele uren te verlustigen in deze onlbloeiendc schoonheid. Wisselvallig snel der natuur vloed de lichte voorjaarslucht van kleur l55CIvaui8 sPei aer natuur en geuf verzadigen in de warme stralen van de lentezon. Vroeg is dit jaar de bloei ingetreden. Meerdere weken geleden reeds -staken de deskundigen de hoofden bijeen om de periode van ,.Het Bollenseizoen" te bepalen: immers, de data van talrijke festiviteiten en attracties moesten vast gesteld worden om alles op de juiste tijd gereed te doen zijn. De verwachtin gen naar aanleiding van de stand der gewassen rechtvaardigden toen het be sluit, om het officiële seizoen op 2 April aan te laten vangen en tot de eerste dagen van Mei te laten voortduren. NAAR UITBREIDING DER GEDEMILITARISEERDE ZONES? In. het gisteren door de C. v. G. D. uitgegeven communiqué wordt o.a. me degedeeld Een subcommissie werd ingesteld voor het onderzoeken en rapporteren van in cidenten, waarbij zeestrijdkrachten be trokken zijn. De Commissie heeft voor gesteld. waar mogelijk, over te gaan tot uitbreiding der gedemilitariseerde zones. DE KABINETSFORMATIE IN DE NEGARA PASOENDAN. Volgens Antara zal de Republikeinse fractie in het parlement van Pasoendan, de „Fraksie Indonesië", haar voorzitter, Raden Adil Poeradiredja, voordragen als kabinetsformateur. Het voorstel zal Vrijdag as. worden besproken met de heer Wiranata Koe- soema en de overige fracties te Ban doeng. R-fU vóórdien zouden de niet zeer talrijke crocusvelden het kleurenspel der natuur hebben geopend, doch druk bezoek mocht daarbij niet worden ver wacht. Eerst de periode van de schoon ste narcissenbloei, samenvallend met een reeds weelderige, zij het nog niet volle bloei der hyacinthen en het begin der tulpenpracht zou de eerste „bollen- Zondag" kunnen brengen, 'en de ver- Wachtingen waren voor 4 April hoopvol gestemd. Edoch, tweede Paasdag bracht alreeds, een week voor de eerste verwachte drukte, een bijkans ouderwetse bollen- dag met onafgebrpken files auto's uit binnen- en buitenland, tienduizenden fietsers en evenzovele door tram en bussen aangevoerde wandelaars. Een onverwachte drukte die stellig mede werd veroorzaakt door de uitstekende gelegenheid biedende Paasdag, begun stigd door bijzonder fraai weer. Men spitste zich reeds op een onge kende drukte op de eerste Zondag in het officiële seizoen, 4 April, waarvan men het Paasbezoek als een enigszins imponerende ouverture beschouwde. Wederom logenstrafte de natuur de berekeningen. Het na Pasen ingevallen koudere, regenachtige en winderige weer heeft de ontluiking der velden tot volle glorie een weinig vertraagd, en het allerminst aantrekkelijke weer van Zon dag j.l. voorkwam gezien de vertra ging in de bloei eigenlijk gelukkig het aanvankelijk verwachte massale bezoek. Mooi waren de bollenvelden desondanks. Hun schoonheid is ongeëvenaard, reeds na de intrede van de eerste bloei. Doch intenser nog dan de afgelopen Zondag, onvergetelijker dan de indrukken opge daan in storm en regen, is het genoegen van een bezoek aan de bollenvelden, wanneer de kleurenrijkdom en de vol heid van het landschap groter zijn, hun hoogtepunt bereiken in de dagen, dat narcissen, hyacinthen en tulpen in welhaast op verspillingv41|kende over- FEUILLETON Mijnheer MelviVs wonderlijke fantasie door W. H. LANE ORAUFORD 86) Christopher antwoordde niet en be woog zich niet, zijn ogen waren wijd open, maar hij zag niets en toen Henry al lang had uitgesproken, drong de be tekenis van zijn woorden pas tot hem door. Hij volgde Henry naar de deur, zij namen afscheid en Henry zei nog het een en ander, maar zonder de minste betekenis, na wat hU zo juist had ver teld en Christopher luisterde slechts met een half oor. Hij keek hoe Henry in zijn taxi stapte, hij zag de taxi weg rijden en ten slotte geheel uit het ge zicht verdwijnen. Hij zag dit alles in een droom en begon eerst weer normaal te denken, toen hij al lang weer in de zitkamer, terug was. Hield Bunty van hem? Was het mo gelijk, dat Bunty van hem hield? Die scène met de pop was voor Henry een overtuigend bewijs. Maar niet voor hem. Er zat natuurlek wel wat in, maar haar zenuwachtigheid en neerslachtigheid konden ook een andere betekenis heb ben gehad. Het was echter niet de enige aanwijzing. Bunty had Cynthia's por tret kapotgegoold! Zij had dat expres gedaan. Alles bij elkander genomen, was er misschien wel iets voor Henry's rede nering te zeggen. In leder geval was er genoeg voor te zeggen, om hemel en aarde te gaan bewegen om Bunty te vinden. Of misschien toch niet. Hij wist het niet meer. Hun omgang was zo ge heel geweest als van oom en nicht! En hijzelf had nooit aan iets anders ge dacht, Eerst toen ze weg was en toen hij merkte hoezeer hij haar miste, wa ren zijn ogen opengegaan. Misschien (had Heniry gelijk en was ze verliefd op hem geweest of dacht ze, dat ze verliefd op hem was, maar meisjes van haar leeftijd zyn nogal gauw verliefd en ge woonlijk gaan die verliefdheden snel voorbij. Sinds ze Millwood had verlaten, had ze natuurlijk weer nieuwe kennis sen gekregen en vermoedelijk was ze opnieuw verliefd en vermoedelijk weer als een schoolmeisje, dom en sentimen teel, met een sentiment, dat niets uit staande had met de echte liefde, die ze later ongetwijfeld nog eens zou leren kennen. Hij liep met grote stappen de kamer op én neer. Alles wat dij zo juist had bedacht, kon waar zijn, maar er was Iets, dat veel belangrijker was dan dat alles. Hij moest Bunty vinden. Dat was verreweg het belangrijkste. Hoe ook en met welke middelen ook, hij moest Bunty vinden! HOOFDSTUK XXIII. En de soep werd koud Christopher stapte aan het station van Widdington uit, keek om zich heen om zich er van te vergewissen of de heer Robinson niet in de buurt was. De kans, dat de heer Robinson met die trein kwam, was gering en bovendien was er weinig gevaar meer verbonden aan een ontmoeting met hem, daar de toestand sinds het vertrek der kinderen veel verbeterd was. De belastinginspec teur had, evenals iedereen, Henry's on geluk heel nuchter opgenomen. Toch vermeed Christopher de heer Robinson nog zoveel mogelijk. De conversatie zou Immers voornamelijk over Henry en diens zaken gaan en dit waren onder werpen, waarover hij liever niet sprak. Hij had niets meer vernomen van George Cooper, die nu vermoedelijk op zijn terugreis naar Amerika was. Het was mogelijk, dat WJ na zijn verblijf in Parijs naar Londen was teruggekeerd. doch indien dit zo was, dan had hij het Christopher niet doen weten. Het was trouwens duidelijk gebleken op die avond van zijn onverwachte visite op Millwood, dat hij er niet op was ge steld Christopher aan zijn vrouw voor te stellen. Dat was ongetwijfeld een kwestie van voorzichtigheid, want de dame zou stellig over George willen spreken met zijn mend en Christopher wist zeer weinig van George. Hij wist heel veel van Henry, maar dat was niet hetzelfde. Henry had stellig de een of andere geschiedenis bedacht om te ver klaren, waarom George naar Amerika was geïmmigreerd. Die geschiedenis had ongetwijfeld zeer aannemelijk geklon ken, want zijn hofmakerij was uiter mate voorspoedig geweest. Het was moeilijk te raden, wat hij had verteld, maar waarschijnlijk had hij verteld, dat hij eens een baby was geweest: en hij moest een overdreven voorstelling hefoben van zijne hannes op dde leeftijd, want hij had het por tret, waarop hij als baby stond, speci aal naar Amerika laten sturen. Hij had het natuurlijk aan zijn vrouw laten zien en het was te hopen, dat zij niet was teleurgesteld. George Cooper had zich in Amerika thuis gevoeld van het ogenblik af, dat hij er voet aan land had gezet. Volgens hem beteken de dit, dat er soort verwantschap be stond tussen hem en het Amerikaanse volk. maar het feit, dat hij, toen hij in Amerika kwam,verloofd was met de weduwe van een schatrijke oliemag naat, zou op dit gevoel wel van invloed zijn geweest en het hem hebben doen voorkomen alsof het Beeld van de Vrijheid hem welkom toeriep in een land van voorspoed en vreugde. Hij was in een land van doortastende za kenlieden, maar hij had ze al onmid dellijk een lesje in doortastendheid ge geven, hij had een van hun erfgena men getrouwd, voordat ze tijd had ge had haar bagage uit te pakken. - (Wordt vervolgd) EN NU n) EEN KÜPJE 46). Toen Panda boven kwam, trof een dof gemompel zijn oor. Dat bleek afkom stig te zijn van een groepje agenten, dat vóór de kamer van de commissaris stond. „Verstéénd!" zei een van de agenten somber. „Ik weet niet, wat jullie doen, maar ik heb er genoeg van! Ik neem mijn ontslag! Ik wil niet in een stand beeld worden veranderd - nee, zeg nu zelf 1" Panda luisterde niet naar het ant woord, maar stapte voorzichtig de kamer binnen. Nu, daar stonden de commissa ris en professor Kalker onbewegelijk bij de manden vol bladeren ze waren vol komen versteend f" „Verschrikkelijk!" mompelde de in specteur, die het onderzoek leidde. „Ze zijn stijf, net als alle anderen! Het wordt te bar! Dit is geen beroep meer, het is een ongeneeslijke ziekte!" „Niet zo somber!" zei Panda. „Deze manden met plantjes maken de zaak zó weer in orde! U zult het zien!" ;.En wie ben jij?" snauwde de inspec teur. „Wat heb jij hiér te maken? Maak dat je weg komt!" .Kalm," zei Panda. „Ik ben de as sistent van de professor en ik zal de commissaris en de anderen beter ma ken! Laat me maar begaan EEN VEELBELOVENDE SAMEN WERKING GEVONDEN. Komende Zondag zal een bollendag van ouderwets of nog groter formaat zijn! Reeds dezer dagen vangen de we ken van de volste bloei aan, en het weer mag niet tegenwerken! Waarom dat niet mag? Reeds maandenlang toch. is volijverig gewerkt door alle betrokkenen, om de te verwachten stroom van bollenkijkers behoudens schoonheid in de velden aan trekkelijke geneugten te bieden in an dere, merendeels even bloemrijke vorm. Voor het eerst hebben de vroeger steeds afzonderlijk werkende instan ties, zoals gemeentebesturen en plaat selijke commissies voor middenstand en vreemdelingen verkeer, de koppen bijeen gestoken om door eendrachtige samenwerking de beschikbare midde len en vindingrijkheid ter opluiste ring van het bollenseizoen te coördi neren. Hierdoor is in hoge mate verspilling van energie voorkomen en een bevordering van attractiespreiding in tijd en plaats bereikt, die naar het z>ch laat aanzien zo goede re sultaten zal afwerpen, dat de thans gevonden samenwerking ook in ko mende bollenseizoenen gehandhaafd zal blijven. Dezer dagen waren wij in de gelegen heid tijdéns een door alle betrokken in stanties gezamenlijk belegde persbijeen komst, de bollenvelden van Noord tot Zuid en Oost tot West té doorkruisen en bewonderen, en daarbij tevens een en ander tc vernemen over de in het kader dor thans gevonden samenwer king Voor dit seizoen geprojecteerde plannen. Unaniem toonden daarbij de burgemeesters van Hillegom, Lisse, Sas- senheim, Noordwijkerhout, Voorhout, Noordwijk en Warmond benevens de vertegenwoordigers der plaatselijke en regionale organisaties (onder welke de Zuid-Hollandse Vereniging voor Vreem delingenverkeer een leidende plaats in neemt) zich enthousiast over de een drachtige en volijverige voorbereidingen dezer weken, welker succes voor deze streek, derhalve voor de bollenteelt en uiteindelijk ook voor de welvaart van ons land Van zo eminent belang is, DE HOOGTE PUNTEN IN HET SEIZOEN. Veel van wat er te doen is in de bol- lentijd, vermeldden wij reeds, doch wij willen de voornaamste geprojecteerde festiviteiten toch nog even de revue laten passeren. Het hoogtepunt van het seizoen wordt gevormd door het gezamenlijk bloe mencorso van Hillegom, Lisse en Sas- senheim op 17 April. Het vertrek om 2 uur ten Noorden van Hillegom door deze gemeente naar het Zuiden, is omstreeks drie uur in Lisse, kwart voor vier in Sasscnheim, en neemt dezelfde route terug na prijzentoeken- ning bij Sikkens. Omstreeks zes uur wordt het weer ten Noorden van Hil legom ontbonden. Toezeggingen van deelname uit alle delen des lands wettigen de verwachting, dat het cor~ so ongeveer twee kilometer lengte zal beslaan. Des avonds om 7 uur vindt de prijsuitreiking plaats in De Nach tegaal te Lisse. Het ligt in de bedoe ling, dit corso tot het voornaamste, tel ken jar e terugkerende Hollandse bloemenfestijn te promoveren. Dit jaar wordt het door meerdere opera teurs verfilmd, o.a. In kleuren, waar door waardevol propagandamateriaal voor het buitenland.kan worden ver kregen zowel voor het product als voor de streek als doelwit van vreem delingenverkeer. In Hillegom vindt voorts op 24 en 25 April en 1 en 2 Mei een internationaal muziekconcours plaats, waarvoor reeds toezegging tot deelname van corpsen uit Noorwegen. Engeland. Zwitserland, Bel gië, Frankrijk en uiteraard alle delen van Nederland is ontvangen. Lisse organiseert een middenstands- actie van 10—24 April, waaraan een- etalagewedstrijd is verbonden. Rond vaarten -per trekschuit en ritten per mallcoach of diligence, beide van De Nachtegaal uit, zullen duizenden deel nemers trekken, Noordwijkerhout zal het toneel zijn van volks- en rei-dansen op 18 April, terwijl Voorhout reidansen organiseert van 17—21 April benevens een lunapark in diezelfde periode. NoordwiJk is aan het einde van het seizoen min of meer het centrum, aan gezien daar van 28 April tot 1 Mei de bloemenfeesten zullen plaats vinden, die er toe bijdroegen, deze plaats de internationale faam van ..Bloemenbad- plaats" te geven. Wandeltochten worden zowel van Hil legom als Lisse en Voorhout uit geor ganiseerd en in alle bollengemeenten zullen fraaie bïoemenmozaïeken de be bouwde kom een feestelijk en kleurrijk aanzien geven. De jeugd wordt bij de aanleg van die mozaïeken allerwege in geschakeld. ROUTES DOOR DE KLEUREN- SYMPHONIE. Ten slotte willen wij enkele bijzonder fraaie routes door de bollenvelden ver melden. Ter oriëntatie drukken wij een kaartje dezer routes hierbij af. De stoptreinen, die op de bollen-Zon- dagen zullen rijden, maken het mogelijk Hillegom per trein te bereiken. SÏaat men bij het station rechtsaf de Looster- weg in. daarna linksaf de Beekkade tsmal pad), vervolgens linksaf de Van de Endelaan, Sixlaan en wandelt men via de Stationsweg weer terug naar station Hillegom, dan heeft men een fraaie wandeling van slechts 4,2 k.m. lengte. Voorts kan men van de tramhalte Pastoorslaan te Hillegom uit de Pa stoorslaan doorlopen, linksaf de Looster- weg en linksaf de Beekkade naar de tramhalte Wapen van Friesland te Hil legom. Deze route is ongeveer 4 k.m. lang. Van de tramhalte» De Nachtegaal te Lisse uit voert een mooie route via de Zwartelaan, rechtsaf de Loosterweg, Veenenburgerlaan en Hyacinthenlaan naar de tramhalte Steenfabriek te Hil legom (lengte 3,5 k.m,). Wanneer U per stoptrein Lisse be reikt, is een wandeling mogelijk door de Stationsweg, rechtsaf de Loosterweg, Veenenburgerlaan, Loosterweg naar het station Hillegom (5.8 k.m.). De Loosterweg kan men ook bereiken via de Stationsweg van de tramhalte Lisser Vierkant af, om dan dezelfde wandeling als vorenstaande te maken, doch de Veenenburgerlaan aan het ein de af te lopen tot de Rijksstraatweg, waar men bij het Wapen van Friesland weer een tramhalte vindt (4.4 k.m.). Ook kan men van het station Lisse af in de richting van de duinen wan delen via de Delfweg, daarna rechtsaf- slaan door de Zilkerbinnenweg, weder om rechtsaf slaan vla de Beekkade, om dan linksaf vla de Loosterweg (na over gang van het spoor) het station te Hillegom te bereiken (5.7 k.m.). Een zeer apart genot is het aanschou wen van de bollenvelden van de hoog langs de duinrand gelegen wegen aan» de landzijde van Noordwjjk aan Zee. Men kan, na halte Duinweg In Noord- wijk aan Zee per tram te hebben bereikt linksaf de Prins Hendrikstraat inslaan, linksaf de Oude Zeeweg, rechtsaf de Koepelweg (waar men een onvergelij kelijk uitzicht geniet), rechtsaf de Beet- hovenweg, rechtsaf de Kon. Astrldboule- vard teneinde ook de zee met een be zoek te vereren, om langs de Huis ter Duinstraat het tramstation te bereiken. Een kort uitstapje van nauwelijks 3 k.m., doch met bijzonder fraaie uitzich ten. Deze routes gaven wij voornamelijk voor wandelaars. Voor wielrijders en automobilisten, die nu eenmaal een gro ter actieradius hebben, is een combina tie van de bovengenoemde routes zeer wel mogelijk. Dc fraaiste tocht is dan ongetwijfeld: Leiden—Warmond—Sassenheim, ruï ne van TeylingenTeylingcrlaan, Loosterweg, Spekkenlaan, Lisse, Sta tionsweg, Keukenhof, Loosterweg, sta tion Hillegom, Loosterweg. Pastoors- laan, Rijksstraatweg, Bennebroek. via de Beclcslaan over het spoor naar Vogelenzang, Margrietenlaan, Zilker- weg, De Zilk, Ruigenhoek, Achterweg, Noordwijkerhout, Gooweg en ten slotte Noordwyk. waar men op vele plaatsen een overzicht over de juist van nabü aanschouwde kleurenweelde kan genieten. Deze tocht is ongeveer 60 k.m. lang. VOOR WOENSDAG 7 APRIL. Hilversum I (301 M.) VARA. 7.00 nieuws; 7.15 ochtendgymnastiek; 7.30 orkest M. Emer; 8 00 nieuws; 8.15 strijd lied; 8.18 filmselecties; 8.50 voor de hulsvrouw; 9.00 lichte orkestmuziek; VPRO 10.00 morgenwijding door ds. D. Richards, VARA 10.20 - onze keuken; 10.30 voor de hulsvrouw; 11.00 populair programma; 12.00 Me estertrio; 12.30 weerpraatje; 12.33 voor het platteland; 12.38 J. Jong. orgel; 13.00 nieuws; 13.15 kalender; 13.20 Ramblers; 13.50 gramo- fooiünualek; 14.00 gesproken portretten; 14.15 Jeugdconcert; 15.00 hoorspel voor de jeugcl; 15.20 orkest Marek Weber; 15.30 Roodborstjes; 15.45 ziekenbezoek; 16.15 vragen 6taat vrij; 16.45 het stond ln de krant; 17.15 zang en guitaar; 17,20 maatsch. werk ln Nederland; 17.35 en semble J. Presto; 18.00 nieuws; 18.15 varia; 18.20 zang en orkest; 18.30 Ned. strijdkrachten; 19.00 planmatige loonpo litiek; 19.15: orkestprogramma; VPRO 19.30 na do eerste wereldoorlog; 19.40 Jeugdnieuws; 19.45 lezen ln de bllbel; VARA 20.00 nieuws; 20.05 dingen van do dag; 20.15 Metropole-orkcst: 21.18 leken- rechtbnnk: 21.26 hoorspel; 22.15 tango- en rumba-orkest; 22.45 boekbespreking; 23 00 nieuws; 23.1524.00 veel gevraagde platen. HllVOpUm II (415 M.) NCRV 7.00 nieuws; 7.15 reveille; 7.45 woord voor de dag; 8.00 nieuws; 8.15 gewijde muziek; 8,30 Offenbachconcert; 9.00 ziekenbezoek 9 30 waterstanden; 9.35 symphonlsch con cert; 10.30 morgendienst o.l.v. ds. D. W. Veldkamp; 11.00 C. van Overbeek, plano; 11.35' trio en orkest; 12.05 Londens Pal ladium Orkest; 12.15 sangh en spel; 12.30 weeroverzloht; 12.33 gramofoon- muziek; 12.55 Prot. Interkerkelijk Thuis front; 13.00 nileuws; 13.15 van Rameau tot Ravel; 13.55 staf muziek A'damse po litie; 14.30 plantehpran/tje; 15.00 kamer orkest; 15.45 ensemble Glnconda; 16.15 voor de Jeugd; 17,30 Radio Koperkwar tet; 17.45 onder de tropenzon, 18.00 Ned. koren en korpsen; 18.30 viool en piano, 19.00 nieuws; 19.1519.30 ac tueel geluld- 19.45 Engelse les voor ge vorderden; 20,00 nieuws; 20.05 proloog; 20.15 dienst door E\ angelLsatle-arbetd Jordaanwijken o.l.v. lr. H. Voorham; 21.30 Radio Pliilh. Orkest; 22.45 avond- overdcniklng; 23.00 nieuws; 23.15 orgel en twee piano's; 23.4524.00 slotac- coord. AGENDA DINSDAG. Stadszaali Llederenavond Jo Vincent. 8 uur nam. WOENSDAG. Middelstegracht 3: Spr. A. G. Rijnen. 8 uur nam. „Het Gulden Vlies". Aandeelhouders vergadering N.V. Nationaal Veem, 4 uur. Gerecht 10; Splrltisch Genootschap, uur nam. Amicitla: Ned. Ver. Öpir. „Harmonla". 8 uur nam.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 2