EINDELIJK! Fa J. v. d. STOK - Breestraat 155 Zuid-Amerika op achterste benen Prima gegarandeerde INMAAKPOTTEN PANTHERMOTOR Nette Werkster l»Pott U1* Kerkelijk Leven Uit de Leidse Raad UIT DE OMSTREKEN De Witte Pet Officiële publicatie Het Leidseb Dagblad HUWELIJK enige nette Dienstmeisjes üoCt fónneïe en ge'ea/uk fóte^mwtw/ DINSDAG 23 MAART. PREDIKBEURT VOOR WOENSDAG 24. MAART. êegstgeest Ned. Herv. Gem.: (Pau- teskerk;8 uur ds G. F. Callenbach (wij- dlngsdlenst) m. m. kerkkoor. Ned. Herv. Kerk Beroep: te Utrecht dr A. F. N. Lekkerkerker te Loosduinen. Ned. Herv. Kerk Drietal te Schiplul den: J. J. Trouw, cand. te Zuld-Beljer- land, W. L Heymans te Oudelande en H. de Ruyter te Eek en Wiel. Eeroepen: te Barendrecht (toez.) D. Kalmijn tc Drelschor; te Llnschoten R. Bartlema te Zeist. Aangenomen: naar TJerkwerd (toez.) L. 'Luteyn te Pelze; naar Oudshoorn L. J. G. Veenendaal te Waaxems. Bedankt: voor Oosterblerum C. J. L. Loor te Anjum. Geref. Kerken Drietal te Maassluis (vac. \v\jlen J. H. Rietberg) J. S. v. d. Bos te Nlcuwlande (Dr.), K. Reenders te Naarden en W. W(jma te Gasseltemlj- veen. Beroepen: te Hilversum (vac.-H. v. d. Elskamp) H. J. Pilon te Haren (Gr.); te Ooltgensplaat H. H. v. Kapel te Rhoon; te .Zwagerveen P. v. d. Spek te Wanswerd. Aangenomen: naar Apeldoorn (vac. A. S Timmer) J Kleine te Lutten a. d. De- demsvaart; naar Ede (vac. G. F. Hajer) B. SUngenberg te Drachten, die bedankte voor Rotterdam-Kralingen (vac.-G. R. Kuyper). Bedankt: vóór Den Ham (O.) J. S. v. d. Bos te Nleuwlande (Dr.). Bapt. Gemeenten Beroepen; te N,- Pekela F. E. Hulzlnga te Leeuwarden. Geref. Gemeenten Bedankt voor Oudemlrdum T. Dorresteljn te Opheusden. VERTEGENWOORDIGER WERELDRAAD VAN KERKEN IN INDIË. Als vertegenwoordiger van de Wereld raad van Kerken maakt momenteel de bisschop Stephan C. Neill een reis door Azie voor het leggen van contact met verschillende leiders van kerken en me de ter voorbereiding van de wereldbij eenkomst van kerken, die in Augustus te Amsterdam zal worden gehouden. Bisschop Neill wordt 30 Maart te Bata via verwacht en zal ook Makassar en Bali bezoeken. MELKBEZORGING OP GOEDE VRIJDAG, TWEEDE PAASDAG EN TWEEDE PINKSTERDAG. Melkslijters en zuivelbedrijven, welke zich bezig houden met de bezorging van eonsumptiemelk aan consumenten, zijn verplicht op Goede Vrijdag. Tweede Paasdag en Tweede Pinksterdag op de gebruikelijke wijze eonsumptiemelk te bezorgen. Bij niet voldoen hieraan kun nen klaohten wordeningediend bij het bedrijfschap voor zuivel, afdeling melk- voorziening, aldus het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning. RIJST NAAR REPUBL. GEBIED. Het communiqué der Commissie voor G.D. van heden meldt, o.a. dat de Ne derlandse autoriteiten er in hebben toe gestemd, in het gebied van Kemit 500 ton rijst van het Nederlandse gebied over de status-linie naar Republikeins gebied te zenden, hetgeen nodig was ge worden, omdat door de verschuiving daar ter plaatse van de statusquo-linie, aan de republiek 3200 HA sawah zijn onttrokken, welker opbrengst nodig is voor de voeding der plaatselijke bevol king aldaar. DE TOESTAND IN BERLIJN. De Britse, Amerikaanse en Franse militaire besturen in Duitsland hebben „een onmiddellijke toelichting" van het militaire Soivjet-bestuur gevraagd op zijn korte verklaring dat het voorlopig niet kan deelnemen aan vergaderingen van de vier bezettende mogendheden. In nauw bü de geallieerde militaire regeringen betrokken kringen legt men er.de nadruk op, dat deze stap meer het karakter van een eis dan van'een verzoek heeft. Een geallieerde woord voerder zeide: „De toestand is op het ogenblik belachelijk. De Russen zullen spoedig moeten beslissen of het vierle dige bestuur van Berlijn moet ophou den te bestaan of niet." Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN: Hendricus Andreas Antonius z. van F. W. Saunier en C. P. A. Barreveld; Piet Z- van J. A. Blanken en L. van der. Blom; Catharina Carla d. van C. van Weizen en W van Veen: Franciscus Willem z.v. W. Ouwerkerk en A. F. T. .an oer Blij; Anna Maria d. van J. H. de Vink en A. M. Schouten; Adriaan z. van A. de Witte en S. M. Ouwerkerk; Tom z. van F. van Houten en A. de Heer; Johannes z. van P. L. A. Wijsman en J. H. M. Hoppenbrouwer; Luuk Peter z. van M. J, Njjkamp en C. J. Fokke; Wilhelmus Johannes Lambertus Maria z. van J. H. Brama en; J. Oosterhout; Hendrik z. van J. Matters en J. C. van der Heijden; Martinus Maria z. van P. A. Gordijn en E. A. M. Owel; Dirk z. van A. van der Velden en S. Rozier; Arend Johannes z. van F. Boeff en G. van der Kaaij; Cornells z. van J. J. Lucie en A. M. van Rijn; Marjoleintje Meta d. van P. van Schaik en B. M. Sanders; Yusuf Gondosoetomo z. van W. Soewarno en G. A. van Tebing. OVERLEDEN. H. G. Douma, huisvr. van J. C. van der Heiden, 38 jaar: J. de Graaf, zn 14 jaar; P. Groenendijk, wednr., 79 jaar. ZEEUWSE VERENIGING „LUCTOR ET EMERGO". H1LLEGOM De stoptreinen Naar wij vernemen zullen de stoptreinen gedurende het bol- lenselzoen slechts rijden op de Zondagen 4, 11, 18 en 25 April. Speciale treinen Uit België arriveren op 25 April en 2 Mei. OEGSTGEEST Onze oud-«plaatsgenoot, ir H. Kra mers, die onlangs benoemd is tot ge woon hoogleraar in de physsiche techno logie aan de Technische Hogeschool te Delft, zal morgen dit ambt aanvaarden met het uitspreken van een inaugurele oratie. VOORHOUT De heer L. v. d. Geer overleden HARD WERKER, DIE ALGEMENE ACHTING VERWIERF. In de moxgen van 22 Maart, is na een langdurige riekte op 75-jarige leef tijd overleden Leonardus van der Geer. Met hem is een oud-Voorhouter heen gegaan, in de gemeente bekend als een harde werker. Van gewoon arbeider heeft hij zich op weten te werken tot Ti groot bloembollenkweker, welke in de streek bekendheid verwierf door zijn goed en gezond bloembollenbedrijf. O.a. was hij op maatschappelijk terrein niet minder dan 8 jaar lid van de gemeen teraad alhier. Bovendien was hij vanaf 1925 bestuurslid der Coöp. Boerenleen bank en werd in 1933 Directeur der Bank. Deze vereniging heeft aan deze belangeloze harde werker veel te dan ken. Meerdere malen liet men zich door zijn grote toewijding, ervaren inricht, en gefundeerde adviezen, raden. VOORSCHOTEN DE JUBILEUMFEESTEN. De commissie ter voorbereiding van de optocht bij de jubileumfeesten, be staande uit de heren J. de Bres, C. Buts, L. Los en H. L P. Peeters, heeft haar plannen klaar. Getracht zal wor den een optooht samen te stellen be staande uit drie delen. Deel I zal uit beelden de stoet van de Koningin op weg naar de kroning, waarin o.m. mee zal rijden de „Gouden .Koets". Dit deel omvat ongeveer 100 personen, paarden volk inbegrepen. Deel II laat beelden zien uit de historie van Voorschoten. Deel III staat vrij voor inschrijving voor verenigingen en de industrie. In deel I en II lopen of rijden ongeveer 200 personen mee, terwijl in deel I drie wagens en in deel II 7 wagens zullen 1 meerijden. Een en ander belooft een in- I teressant en kleurrijk geheel te worden, j Hét ligt in de bedoeling de groepen i van deel II uit te laten beelden door buurtverenigingen of andere groepen, die er zich voor zullen willen inspannen. Tot plaatsvervangendlid van de examencommissie stuurmansdiploma zeevissersvaartuigen en zee-aanyarings- reglementis benoemd de heer J. Ha- mersma alhier. By het voorstel tot het vaststellen van een verordening, houdende wijzi ging van die, regelende de samenstel ling en de werkwijze van de Commissie van Advies, bedoeld in artikel 8 van de Wóonruimtewet 1947, betreurden de heren Riedel en Knetsch het dat dit voorstel van B. qn W. zo laat was af gekomen en zagen daarin slechts een poging om te omzeilen, wat de minister wil. De heer Knetsch vroeg, of het niet de voorkeur verdiende, de gemeente- autonomie eenvoudig te handhaven en te zeggen: Excellentie, wij gaan voort op onze manier. Wethouder Jongeleen meende, dat de voorgestelde wyziging niet zo belangrijk was, om de behandeling aan te houden, al erkent hU, dat het voor de raad vroeg dag was. Wat gem.-autonomie betreft, hier betreft het een besluit berustend op de wet! Daarom ontried hü de idee Knetsch. In het belang van voortzetting der behandeling dezer materie, goed als de ze thaps functioneert hebben B. en W. dit voorstel gedaan, dat geheel aansluit bij hetgeen de raad destijds zelf wilde. Persoonlijk legt hü gaarne het voorzit terschap neer. Conform wordt dan besloten. Benoemd wordt tot lid der Commissie de heer G. Hordijk. BENOEMINGEN. Bü het onderwüs werden benoemd mevr. R. de VriesHarten, alhier (Opl. School Aalmarkt), mevr. M, J. de Vogelv. d. Steen, alhier (Opl. school Kernstraat), mej. C. A. Hissink, alhier (Opl. school 3 Octoberstraat) mej. Ph. W. A Brouwer te den Deil (Opl. Schoool Javastraat), de heer J. Hekking te Capelle a. d. IJssel, (Opl. School Rijnsburgersingel), de heer A, D. Rovers, alhier (school Haverstraat). In zeer vlot tempo gingen verder alle punten der agenda ruim 40 in totaal onder de hamer door. Slechts bü - enkele werden nog enige opmerkingen gemaakt. Zo betwyfelde de heer A. van Dük (K.V.P.) bij het voorstel inzake het toe voegen van enige vakken van onderwüs aan de Ambachtsschool of deze school wel capabel is voor deze uitbreiding, ge zien het debat van Oct. jl. over een R.K. Ambachtsschool, die geweigerd werd. Hü vroeg; lo. Hoe groof ls de te verwachten stij ging van het aantal leerlingen. 2o. Is het mogelük zonder schade aan het bestaande onderwüs deze uitbreiding tot stand te brengen? Wethouder Van Schaik .schetst het verloop van zaken en verzekert, dat het aantal plaatsen niet kleiner zal zün dan in Oct. is gezegd. Het aantal aan vragen om toelating is zelfs lager en dus ook het aantal toegelatenen, zodat het cüfer inzake de nog bestaande ruim te derhalve nog gunstiger wordt. Spr. komt dan tot de nieuwe cursus sen. Voor schoenmakers zal dit zün een klasse van plm. 20, voor kleermakers zeker niet hoger, hoogstens 1415, voor bakkers vermoedelük 2 klassen of 40 leerlingen, dus totaal een cü'fer beneden de 100, en dit aantal zal, wat het ge wone onderwüs betreft, binnen het raam van het bestaande onderwüs kun nen worden ondergebracht. Het vakonderwijs zelf zou spr. het liefst jïien onder eigen directie. Voor het textiel-onderwijs zal binnen 2 jarén z.i. al een ander gebouw nodig zijn. Spr. gelooft, dat dit voornemen ook bij het bestuur van de Ambachtsschool be staat. De heer Van Dijk zal genoegen nemen met deze uiteenzetting al blyft hij een 2de school nodig oordelen. Waarna conform wordt besloten. Om even voor halfvier was de agenda afgewerkt, waarna de raad de thee ge bruikte in het door Vlissingen geschon ken servies! JO VINCENT. Het wegens ziekte in October uitge stelde zangrecital van Jo Vincent is thans bepaald cp Dinsdag 6 April a.s. Emimy van Eden zal haar aan de vleu gel begeleiden. In de bovenzaal van „In den Vergul den Turk" hield gisteravond de Leidse vereniging v.an Zeeuwen „Luctor et Emerge" o.l.v. de heer H. J Barentsen een gced bezochte büeenkcmst, Na ope ning met het Zeeuwse volkslied zong mevr. P. Meijer-Den Rooyen enkele liedjes, w.o. van Cath. van Rennes. Vervolgens-droeg mej. H. v. d. Harst de Maria-legende „Beatrijs" voor in de vertaling uit net middel-Nederlands van Zeeland's grootste diohter dr P. C. Bou- tens. Hierna vergastte de heer C. A. P. Mtnderhoud de aanwezigen cp enige echte, zelf vervaardigde Zeeuwse voor drachten. In de pauze kregen de Zeeu wen gelegenheid tot onderlinge gedach- teriwisseling, waarna de heer Minder- houd nogmaals enige voordrachten de clameerde. Tenslotte had. een korte be spreking plaats inzake de medewerking aan de viering van het gouden rege ringsjubileum van H.M. de Koningin. Voorspel van de conferentie van Bogota Er zün zo van die kleinigheden in het leven van alle-dag, waarvan je zelf niet weet waaróm ze Je opvallen. Mogelük alleen maar, omdat ze een verbreking van de dagelijkse sleur betekenen. En zo stond hy daar vanmorgen op dezelfde plaats, waar hü jaar in, jaar uit, dag in, dag uit heeft gestaan. HU, de Verkeersagent. Waarom waren wij ons vandaag zijn tegenwoordigheid bewust, ter- wyl WÜ hem gisteren en eeirgiste- ren onopgemerkt voorby reden? Was het hetzelfde gevóel, dat zo vele weggebruikers bekruipt, wan neer zij een verkeersagent nade ren: „Opgepast, nu moet ik de eerste 100 meter geen verkeers overtreding begaan, want anders ben ik er ,;bü"? Neen, wij zün beter opgevoed dan zij. Maar wat fras het dan wèl? De voorjaarszon, die plotseling van aohter een wolk kwam kijken, zette het straatbeeld in vrolijke luister en midden daarin straalde als een glanzend aureool rond de slapen van de H. Hermandad de- verblindend-witte Pet. En als om het effect extra te on derstrepen ongeveer een halve meter lager een smetteloze cein tuur van het zelfde verblindende wit. De gebiedende arm strekte zich horizontaal: Stop! Een welkome rustpoos voor obser vatie. Keurig in één woord, 't Doet denken aan een Ameri kaans vlootvoogd. En volkomen overeenkomstig de bedoeling: zéér de aandacht trek kend De arm wenkt nodend: oprüdenü Bü het passeren 'n nadruk- kelük groetjeïOgge agent... En triomfantelük klinkt 't terug: ,,Mógge m'neer!". CHR. SCHOOL STADHOUDERSLAAN. De christelijke school aan de Stad houderslaan hield gisteren in het gym nastieklokaal der school een zeer druk bezochte ouderavond, welke werd ge opend door dr P. Jasperse, die wees op de -grote verantwoor-delykheid van de ouders t.o.v. de keuze van de cpvoeding der kinderen. Deze opvoeding vraagt hun steun, medeleven en vooral hun gebed. Spr. wekte tenslotte op tot trouw aan het christelük beginsel, in een christelijke schpol tot uiting gebracht. Vervolgens toonde de heer A. van Kapel wat met goed toegepast zangon derwijs bereikt kan worden. Na de pau ze sprak »het hoofd van' de sohool, de heer Kramer over het onderwerp „Kind en gebed", waarin hy wees op de zeer grote verantwoordelijkheid van ouders en opvoeders in dit zeer tere punt van de opvoeding. Aan het einde van de avond was er voor de vele aanwezige ouders gelegenheid om zich met de on derwijzers, te verstaan, waarvan 'n druk gebruik werd gemaakt. (Van onze Londense correspondent) Al die opschudding in Zultl-Amerika, waar zich in miniatuur afspeelt, wat 1 aan deze kant van de aardbol in het l groet pleegt te geschieden, beschouwt men in Londen als het voorspel van de P an a m erlkaamse conferentie, welke in Bogota zal beginnen. Het optreden van Argentinië. Chili en Guatemala is natuurlijk meer dan j een komisch nummer. Vele Zuid-Ame- j rikaanse landen hebben in het verleden getracht het tegen het machtige Noor den op te nemen, maar de Verenigde Staten, die thans wereldsfcrategen ge worden zijn en vóór alles de eenheid van de westelijke hemisfeer willen be waren, kunnen zich geen hinderlijke concurrentiestrijd met hun Zuiderburen veroorloven. Deze cp hun beurt vinden, dat de U.S.A. bü de ontworpen Pan- amerikaanse regeling te veel voordelen in de wacht sleept. Zy verlangen blyk- baar als prijs voor de gedane conces sies een pond vlees uit het reeds sterk vermagerde lichaam van John Buil. Daarbij speculeren zy op anti-Britse gevoelens in de States, die dank zij de historie bü een deel van het publiek nog altijd aanwezig zün. Merkwaardig is in dit verband, dat een bezadigd blad als de „New York Times" de actie van Guatemala sóheen vte vergoelüken De opgewonden Zuidaanerikaanse republie ken proberen de gangmakers te worden voor een voltooiing van de Monroege- aaohte. Hun agitatie voor een liquide- ring van de Europese bezittingen in Amerika vormt een bevinding van hun nationalisme,, dat opnieuw een uitweg schynt te zoeken. Men verwacht hier, dat Mexico en Venezuela, ock op een goede dag weer van de pairtij zullen zijn. Er is dus helemaal geen réden om alleen maar geamuseerd tcs^, te zien naar dit schijnbare kleuterspel van dreigementjes en protestjes. Juridisch voelen de Britten zioh volkomen zeker van hun zaak. Brits Honduras is des tijds door een stelletje piraten uit de tyd van Elisabeth gestioht, waar ze veilig waren voor de onstuimige Span jaarden. Van de Hollanders daar in de buurt leerden ze het land In cultuur brengen. Mahoniehout en een rubber- aohtlge stof, die voer de bereiding van kauwgummi dient, zijn de belangrijkste producten. Verder vindt men er alles De Burgemeester ls verhinderd op Woensdag 24 Maart spreekuur te hou den. BEURSOVERZICHT Amsterdam,. 23 Maart. De komende vierdaagse beurssluiting werpt haar schaduwen reeds vooruit. ^Ook heden was de markt zeer apathisch. Ook vandaag bleef de stemming byzon- j der ongeanimeerd. De koersen bleven op het vorig peil gehandhaafd. Kon. Olie bewoog zich rond 359 voor de Oude en 347 voor de nieuwe aandelen. Philips- aandelen nauwelüks gewyzigd; de claims lagen iets zwakker en noteerden in de i tweede tape f.560, waarna een herstel volgde tot 564. De Cultuurfondsen waren hier en daar iéts beter, b.v, H.V.A.'s op 264 en Deli Bat. cp 187%%. De scheep vaartmarkt was prijshoudend; certifica ten Hoogovens wisten zich te herstellen. Ned. Staatsfondsen bleven vrüwel op het vorige peil. Binnenlandse dollarlening I ca. 103 5/8. De krant voor iedereen. wat byt: Mosquito's, zandvlieten en. krabben. Naar de ldndzüde is Brits Honduras volkomen geïsoleerd door oer wouden en moerassen. In de vorige eeuw had Engeland aan Guatemala, in ruil voor de erkenning van het Brits gezag, een wreg beloofd, dwars door de onherbergzaamheid naar de kust, maar de aanleg was onmogelijk. Engeland bood teen 50.000 pond schadevergoe ding aan: Guatemala accepteerde dit niet en eiste in 1936 het gebied op. Thans herhaalt het zün els. maar het weigert de zaak aan het Internationale Hof in Den Haag voor te leggen. Het voelt zich dus niet al te sterk, Hoe of de zaak ook afloopt, de Zuidamerika- nen, die de wereldpolitiek wat saai vin den, hebben tenminste wat leven ge bracht in Me brouwerij MARKTBERICHTEN LEIDEN. 22 Maart. Coöp. Grocntenvei- llng. Per 100 kilo: andijvie 6276. bleten 1.904.30, gele kool 712, groene kool 67, rode kool 1328, spruiten 641, boerenkool 1014, peen 818. prei 46 48, raapstelen 9. rapen 3.104.10. rabar ber 38, stoofsla 1261. spinazie 1729, uien 2458, witlof 1854, gek. kroten 1320. waspeen 836. Per 100 bos: pe terselie 18. seldery 1112. rabarber 19 23, radijs 1012. Per 100 stuks; knol selderij 67. bloemkool 3684, glassla 8 —21. KATWIJK AAN DEN RIJN. 22 Maart. - Groenteveiling. Waspeen 1 f. 21—37,75; Idem 2 f. 15.20— 25.10; witlof f.38—43. 2 f. 16—34; uiqn f. 49.6050,10; spinazie f. 2224; boeren kool f. 13 80—14,10; rode kool f. 2,50—5,50; gele kool f. 4.30—10.70; prei f.49—54, 2 f. 21,10. ROELOFARENDSVEEN, 22 Maart. Bloemenveiling-. E. Eddy 0.600.85; Whi te Sail 0.80—1.00; v. d. Eerden 0.60—0.80; Copland 0.681.10; Olympiade 0 560.69 Weber 0.520.91; Crown Imperial 0.48 073; Bartlgon 0.46—0.67; W. Pltt 0.54— 0.95; Krelage 0.430.72; Zenober 0.35 0.52; Sonja 0.420.57; Sultane 0.400.63 Golden Harvest 0.861.30; Crater 0.48 0.53; Nansen 0.540.68; Piccadilly 0.62— 0.90; Motherday 0.80—1.40; Alberlo 0.48— 0.62; Elmus 0.801.00; Dubb. Tulpen 0.45 0.72; Parkiet 0.711.80; Cheerfulness 0.28—0.39; Alfred 0.360.52; Fortuna 0.22 0.34; Helios 0.230.32; Narcissen k. gr, 0.110.22: Freesla's 0.310.64; Anemonen 0.38—0.56; Pink Perl 1.30—1.45. ROTTERDAM. Veemarkt, 23 Maart - Totaal aanv.: 3579. Paarden 328; Veu lens 66; Vette koeien en ossen 240; Ge- bruiksvee 1311; Graskalveren 74; Nuch tere kalveren 792; Schapen en lamme ren 116; Biggen 521; Bokken en geiten 131. Prijzen per stuk: Kalfkoeien lekw. 785, 2e kw. 675, 3e kw. 525; Melkkoeien 810, 675, 525; Varekoeien 635, 430, 380; Vaarzen 475. 425, 300; Pinken 375, 275, 225Graskalveren 225, 125, 75; Biggen per week 60, 45, 30. Tot 10 Lker 24 cent per Liter, groter dan 10 Liter 18 cent per Liter - 2 Literpot 70 cent, 1 Literpot 45 cent. Net persoon, N.D.H., zoekt langs dez2 hem onsympathieke weg, kennismaking met net meisje of jonge weduwe N.D.- H., liefst in 't bezit van wo ning in Leiden, leeftijd 32-42 jaar, 1 of 2 kinderen geen bezwaar. Alleen, zü. die goede samenleving wensen, gelieve te schrüven onder No 5704a aan het Bureau van dit Blad. TE KOOP een in prima staat zünde (500 cmO met goede banden, alsmede een N.S.U. 125 c.c.. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No 197. „Het Dlaconessenhuls" Lelden vraagt in- of extern. Aanmelden Witte Singel 27. Mevrouw BUURMAN, Ryksstraatweg 362, Wassenaar vraagt een voor 2 dagen per week. Liefst fiinsdags en Vrijddgs. GEVRAAGD Gevraagd huishoudelijke hulp, voor l of 2 halve dagen p. v:. Goed loon. Ober. De Wetstraat 17. Net meisje. Gevraagd een net meisje. Goed loon en goe de behandeling. Zich aan te melden: Hofbrouckerlaan 24. Oegstgeest, Telcf. 25965. Radiotoestel. Te koop ge- vTaagd een prima radio, liefst nieuw of zo- goed als nieuw. Br. m. omschr. en prils Bur. v. d. Blad onder No. 5700 k. Studente zoekt rustige on- gemeub. kamer (s) met kook gelegenheid. 1 Mei of eerder. Br. Bur. v. d. Blad No. 5716 k Dame alleen zoekt ongeni. en ongest. zonndge zit- en slaapkamer, op nette stand. Br. Bur. v. d. Blad No. 5713 k Gevraagd nette werkster, llefet 2 ochtenden. Aanmel den, liefst tussen 5 en 7 u. Mevr. Loeber, Morsehweg 22 a Te koop gevr. 1 gasfornuis, 1 p. hoge Jongensschoenen m. 28 1 p. hoge damesschoenen m. 41. In zeer goede staat. Padoxlaan 3. Warmond. Heer, b. b .h. h., zoekt vrije kamer met pension, liefst stad. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 5737 k. Kinderloos echtpaar zoekt kamer, voor direct. Gestoft, of gem. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 5762 k. Wtfn kopersknecht. Leidse Wijnhandelaar vraagt per 1 April een betrouwbare en energieke knecht voor alle voorkomende werkzaamheden. Leeftijd 21—35 Jaar. Brieven Bur. van dit Blad No. 5764 k. Gevraagd, door dame, een gemeub. zlt-slaapknmer. Stro mend water. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 5763 k. Rustige Chinese studente, zoekt zlt-slaap- of zit- en slaapkamer met stookgelegen- heid en stromend water ln Lelden (liefst buurt- Tuin stad wijk) of Oegstgeest. Brie ven: Llem. Konlnglnnelaan 15 Lelden. AANGEBODEN Kinderwagen 1. g. st. aan geboden, wegens plaatsge brek. Schoolstraat 8. Voor schoten. Te koop vlotte roestbruine nieuwe dameszomermantel. maat 44, zonder punten. Prijs f.60. Rijn- en Schfekade 121c boven. Ttl. 20637. B Biedt zich aan bakker. Ook als noodhülp. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 5697 k. Biedt zich aan Jongedame, leeftijd 21 jaar, voor kan toorwerkzaamheden Goed kunn. schrijven en enigzlns bekend met type. Br. Bur. v. d. Blad No. 6701 k Aangeboden 1 Pv.o. elkenh. 2-pers. bed m. Auplngsplraal en 3-d. kapokmatras. In ruil voor prima comjJl. 1-pers. dl- vanbed met spiraal. Brieven Bur. van dit Blad No. 5707 k Te koop aangeboden Jonge herder. 9 maanden, tegen elk aannemelijk bod. J. W. Frlso- straat 10, Lelden. Aangeboden melsjesrywlel z. g. a. n„ leeftijd acht tot veertien Jaar. Ook rullen voor prima D.- of H.rilwiel. ^Een persoons ijzeren ledikant. Bevr.: Oude Rllnzlchtweg 6, Oegstgeest. Costuum m. 48, bruin ge schikt voor het werk f. 20, di to grijs f. 20. mooi zomercos- tuum f. 45, licht visgraat costuum m. 50 en blauwe ga bardine Jas. tevens winterjas. Herengracht 84. Prachtig spelende koffer- en salonpathefoons vanaf f. 17.50, allerlei mooie platen vanaf 40 ct„ prima luidspre kers v.af f.10, lampen, radio*- onderdelen, gramof.motoren, toonarmen, weergevers, alles prima .lage prijzen. Janvoesensteeg 41. .Leiden. Te koop aangeboden accor deon. planoklavier met regis ter. 48 bassen, Hohner. Prijs f.300. J. Smit. Mare 98. Lel den. Te bevr. tussen 5.15 6.45 U. Te koop aangeboden een nieuw terra vloerkleed 2x3. Te bevragen: Hcrefetraat 21. Hulsorgel. Aangeb. prima orgel, 2 spel, mooie volle en zuivere toon en moderne kast. goed onderhouden. Prijs f. 175. Herengracht 84. Te koop 2-pIte gasstel en handruaalmachlne. Wijngaar denlaan 11. Voorschoten. 2 x bellen. Mooi melsjesgoed, ook on dergoed tot 7 Jaar, schoeaen. kaplaarsjes m. 26. dames mantelpak. z. g. a. n.. m. 46, Japonnen m. 44 op nieuwe lengte, kleine prijs of punten of wol. Gevraagd mooie bad kuip en boyier. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 5691 k. Autosteppen. Aangeboden 2 autosteppen op luchtban den, tegen elk aann. bod. Middelste gracht 137. Delden. DIVERSEN Samenkomst (Gemeente Gods) Woensdag 24 Maart, gebouw MlddelstegTUcht 3. Spreker de heer P. van der Woude, Rotterdam. Onder werp: Tekenen van het einde dezer bedeling. Soliste: mej. de Vries, Den Haag. Aanvang 8 uur. Allen welkom. Geriefelijke hele woning met tuintje en grote schuur, centrum (eigendom) rullen voor kleine bovenwoning met aparte opgang. Beslist cen trum. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 5692 k. SLEUTELTJES worden dagelijks opgenomen, wanneer voldoende ruimte beschikbaar ls. Ze mogen hoogstens 30 woorden groot zün (een woord maximum 12 letters). De prüs bedraagt 11,50 bü vooruitbetaling. Een bewijsnummer (10 cent) is niét ln de prüs begrepen. Porto voor toezending num mer brieven 20 cent extra. Brieven op advertenties welke naar onze mening nlefc-bona- flde op de Inhoud reageren (o.a drukwerken) worden niet aan de stellers doorge geven doch zonder meer ver nietigd. ln HERO-jam van Reine Claudes komt die aparte smaak.dat kostelijk aroma van deze koningin der prui men volledig tot z'n recht. ,,'t Lijkt wel Lui lekkerland!" jui chen Uw kinderen. Gun hen die ge zonde lekkernij; besiiieer hun boter ham met HERO- jam van Reine Claudes. uams

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 3