Oranje-defensie bedwong Belgische aanval Ook Yicus Oriëntis II promoveert naar de 2e klasse Nederlands elftal stelde teleur Geflatteerd gelijkspel in Antwerpen Rondom de Korf Hoe Nederland gisteren voetbalde 33 67gte Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Maandag 15 Maart 1948 Tweede Blad No. 2633'? Glunderend wandelde Karei Lotsy, nadat scheidsrechter Schertz met een voör de kleine Hollandse kolonie als hemelse muziek .klinkend fluitsignaal het einde van het felle en emotionele voetbalgevecht had aangekondigd, achter zijn elf doodvermoeide Oranjemannen naar de kleedkamers. „Wy hebben het gelijke spel voor de poort van de hel weggesleept," lachte de Bondspraeses naar de toestromende Hollandse journalisten. En dat is de juiste benaming voor de 65ste ontmoeting met onze Zuiderburen, want Nederland heeft zij het met gebrande vingers een gelijk spel uit het Deurnse vagevuur weggesleept. Een vuur dat weer ouderwets hoog oplaai de, gestookt door elf fanatieke Rode Duivels, die Oranje met huid en haar dreigden te verteren. Een uitslaande brand, aangewakkerd door een storm uit de kelen van 53.000 brullen de duivels op de tribunes, die smeek ten, zich de stembanden stuk schreeuwden voor een eerste na-oorlogse zege. Een overwinning die voor het grijpen lag, want in de tweede helft ging Oranje voor bijna de volle drie kwartier tegen de muur, wanhopig vechtend tegen een onafwendbaar ly kende «ware nederlaag. Een nederlaag die echter niet kwam want de Hollandse defensie rukte met groot materiaal uit. Op de bok doelman Kraak, hand in hand met Vrouwe Fortuna, en staande op de treeplanken Mohring en Schyvenaar. Zij heb ben gevochten als leeuwen met een onverzettelijke wil om de strijd tot een goed einde te brengen en zij verdienen dan ook eerbied en hulde voor hun dapper volhouden. Zonder geluk vaart niemand wel en Holland heeft geluk gehad, maar dan zóveel, dat wy ons tegenover onze Belgische vrienden, die diep teleurgesteld huiswaarts keerden, eigenlijk een beetje geneerden. Want er waren niet veel Rood-Wit-Blauwe supporters, die er niet eerlyk voor uitkwamen, dat een Rode Duivels-zcge de krachtsverhou ding heel wat juister zou hebben weergegeven. Oranje voorhoede faalde (Van onze sportredacteur). Dat België niet verder is gekomen dan een gelijkspel had natuurlijk ver-, schillende oorzaken. En de voornaam ste daarvan was wel de zeer bejaarde kwaal onproductiviteit. In het veld waren de Rode Duivels heel,wat mans, de aanvallen werden uitstekend opgezet, de buitenspelers plaatsten goed voor doel, maar dan ging het mis. Het ein deloze doorgevoerde shortpassing zorg de er wel voor, dat steeds op het laat ste moment een Hollandse Verdediger kon ingrijpen. En bovendien het schie ten van de Belgen liet heel wat te wen sen over. Er werden kanzen gemist, die de Belgische supporters de tranen in de ogen deden springen. Vooral Thiri- fait verknoeide een paar opgelegde kan sen, die door een internationaal zeker niet gemist hadden mogen worden. Maar buiten dit alles vonden de Rode Duivels op hun weg naar het net een geducht struikelblok in Kraak, die giste ren «toonde, dat hij nog steeds tot de topklasse behoort. Voor de Munck zien wij voorlopig nog geen plaats in de na- 1 tionale ploeg. Zijn hoop heeft de Storm vogels-doelman gisteren voorlopig de bodem ingeslagen. En voor Kraak ope reerde Möring, de zwaargewicht van het Nederlandse elftal, die soms wel eens te veel met zijn handen werkt. Onze stopperspil had het deze wed strijd heel Wjit zwaarder, want het voordeel dat hij in vorige ontmoetingen had, toen de kleine Decleyn de Bel gische aanval leidde, ging gisteren niet op. De Belgen hadden om het euvel te ondervangen, dat Möring. die als er gekopt moest worden altijd de baas over de Mechelaar bleef, nu Mermans opge steld, zodat de Enschedeer nu zelf op de koffie kwam, want Mermans is van ge lijke lengte en overtrof hem in kop techniek beduidend. Overigens speelde Möring. zoals wij dat van hem gewend zyn. Hij was de rots in de branding, die voor niemand uit de weg ging. Ook Schijvenaar speelde een zeer goede wed strijd. Hij was een der weinigen, die de hevige Belgische druk in de tweede helft kon weerstaan. En toch had Schij - venaar een allesbehalve gemakkelijke taak, want hij had Torke Lemberechts, de gevaarlijkste rechtsbuiten van het vaste land tegenover zich, die bijzonder op dreef was. Zijn collega back. de de- bhtant Spel, was in een woord gezegd zwak en wy vermoeden, dat de DWS-er voorlopig wel niet meer voor een plaats in aanmerking zal komen. Evenals Dra ger zijn laatste wedstrijd in de nationale ploeg wel achter de rug zal hebben. De Ajaxied was bar slecht en hij had nog wel de zwakste der Belgische verdedi gers voor zich. Zijn clubgenoot Van Dijk ging er net mee door al gaf ook hij allerminst re den tot juichen. Met Wilkes, de begaaf de Rotterdammer, was het weer een raar geval. Als een vreemdeling, die de weg kwijt was, marcheerde hij over het veld. Veel goeds hebben wij niet van hem gezien en o.i. hoort hij in geen ge val op de middenvoorplaats thuis! Rij vers deed het voor de rust niet slecht en werkte hard, de tweede helft deelde o.a. kreeg een vrije kans, maar de Xer- xaan schoot ver naast. LENSTRA TREFT DE ROOS. hoogte verkeerd en over zyn hoofd kwara de bal by Abe Lenstra, die nog even ópdribbelde en vlak voor doel met een diagonaal schot via de paal het handjevol Nederlanders tot een vreug dedans inspireerde (01). BELGEN OPPERMACHTIG. De •tweede helft kwamen de Belgen blijkbaar geladen binnen de lynen. Aanval na aanval golfde naar de Ne derlandse veste. Met kunst en vliegwerk hielden Möring c .s. de zaak aan kant, MÖRING De harde werker maar het was duidelijk, dat deze Belgi sche storm uiteindelijk een doelpunt zou moeten opleveren. Dat liet dan ook niet lang op zich wachten. Na ongeveer 2 minuten spelen, nam Lemberechts een venijnige corner. Kraak werkte weg, maar weer kwam de bal terug. Ohaver schoot van korte Na ongeveer 12 minuten spelen kreeg afstand tegen de paal, de bal stuitte De Vroet een vrije schop te nemen. terug, kwam weer in het' bezit van de Hoog plaatste hij de bal voor het Bel- Gentenaar, die laag voorzette. Languit gische doel, Anoul beoordeelde de" vallend en met een prachtige stijl kopte Van Steelandt de bal, onhoudbaar voor Kraak, in de rechterhoek (11). Wie eohter dacht, dat de Belgen met deze stand tevreden waren, had het volko men mis. Integendeel, dit doelpunt bracht onze Zuiderburen pas op toeren. KRAAK in brillantc vorm. ook hy in de aanvals-malaise en raakte vrywel geen bal goed meer. Abe Lenstra was in de voorhoede zeker de beste man. Het viel echter weer eens temeer op, dat het Friese kanon niet op de vleugel thuis hoort, waar-hij dikwijls als een eend in een vreemde bijt rondliep. Maar al met al-maakte hij er van wat er van te maken viel en het zal Lenstra zeker veel voldoening geschonken hebben, dat hij de enige was, die Meert kansloos passeerde. Ook De Vroet en Stoffelen bleven beneden hun normale vorm. Vooral de Feyenoord-speler. Misschien last van zijn oude blessure?. Het wedstrijdverloop Onder een oorverdovend geluid bracht Wilkes precies om drie uur, nadat De Vroet met zijn Belgische collega ter ere van de 65ste ontmoeting bloemen en een vaantje hadden gewisseld, de bal aan het rollen. Onmiddellijk toog Oranje in de aanval en de Rode Duivels-defènsie moest al direct ingrijpen. Maar ook zij bleken de kunst te •verstaan en staken op hun beurt een vlsitie af bij de Hollandse verdedi gers, maar Schyvenaar bratfit de aanval van Lembereehts—Van Stumndt tot stil stand. Ry'vers kreeg een goede kans, toen hij na een aardige combinatie van Dra ger en Van Dijk, die onvoldoende door Anoul weggewerkt werd, een verradelyke schuiver in de hoek plaatste. Meert had het gevaar echter zien aankomen en redde met een snoekduik. Onze landge noten waren die eerste minuten meer in de aanval, goed gesteund door de mid denlinie en het Belgisch doel kwam •nkele malen in ernstig gevaar. Wilkes BelgiëNederland 1—«1. - België scoort vlak na de rust na een serie aanvallen op het Nederlandse doel de gelijkmaker. De producent van dit doelpunt, Van Steelandt is op de foto JCiist niet zichtbaar. Of dit doelpunt de Belgen een zekere prikkel bezorgde, wij zouden het niet durven beweren. Zeker was echter, dat zy vanaf dat moment op felle wijze van repliek dienden. Langzaam maar zeker kregen de Belgen een kleine meerder heid. Het ging af en toe zeer hardhan dig toe, zonder direct onsportief te spe len. Vooral Lemberechts, die wel veel last van Schyvenaar ondervond, slaagde er enkele malen in goede voorzetten af te leveren, die echter door slecht schie ten net zo vlug naar de andere wereld werden geholpen. Het was opvallend, dat Thirifait voor de rust volkomen uit zyn doen was en geen bal behoorlijk behandelde. Hfj kreeg juwelen van kansen. Vooral toen de Bel gische druk in hevigheid toenam. Onze defensie moest het laatste kwartier alle zeilen bijzetten om onheilen te voorko men en eenmaal, vijf minuten voor de pauze, was Kraak verplicht een sprint te maken om net iets eerder by de bal te arriveren als Mermans. die op een goede pass van Chaves liep. Maar het was door het oog van de naald. De hel van Deurne loeide en gilde als het ware om een Belgische zege en de elf Rode Duivels zelf wilden niets lie ver dan het bevredigen van dit.-verlan gen. Steeds meer drongen ze op en er waren zelfs mementen, dat er, doelman Meert uitgezonderd, geen Belg op eigen helft stond. Zou de Oranje-defensie het houden? Het leek bijna onmogelijk. Steeds stonden er een of meer Belgen vrij en liepen onze spelers van 't kastje naar de muur; Maar Kraak stak van daag in uitstekende vorm en gaf geen krimp. Hoe zeer verschilde het spel- beeld met dat van het eerste kwartier van de wedstrijd. Waar was nu het ty pische frisse open spel der Nederlan ders? De Belgen speelden het wel, ter wijl het Nederlandse team hoe langer hoe meer verviel in een slordig short- passing en een individueel gedraai dat geen enkel nut en geen enkel effect had. Vooral Wilkes begon steeds zelf zuchtiger te spelen, hiertoe wel enigs zins gedwongen door de constante af wezigheid van Rijvers en Van Dijk. Plotseling ontstond een fraaie kans voor Drager, maar jammer genoeg schoot hij de bal recht in Meert-s' han den. Een kwartier voor het einde kon- de de Oranje-mannen zich toch weer even los werken. Het leek wel of 'de Belgen het aanhoudende offensief niet had-den kunnen volhouden. Lenstra HJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllc In Antwerpen waren gistermor- j= j§ gen nog toegangskaarten tegen normale pryzen te krijgen. Byna niemand was van dit zeldzame feit op de hoogte, maar degenen, die er =s j§ lucht van kregen, stapten naar. S het politicbureau. s De Antwerpse Hermandad hield n.l. uitverkoop van de op zwart- handelaren buitgemaakte kaarten. De heren vroegen pryzen vari- erend tussen 600 cn 1500 francs. De markt was willig. ^IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIfH kreeg in deze 'periode zelf een goede kans om Nederland weer de leiding te bezorgen, maar in plaats van de kans die hij zelf had, te benutten door in volle ren in te schieten, gaf hy de bal over naar Van Dyk, .die er finaal over heen trapte, waarna Aernaudts rustig kon wegwerken. Maai" weer kwam Oranje voor het Belgische doel. Zou er aan toch nog een kans zyn? Ook de Belgen vroegen zich dit kennelijk af en langzamerhand konden zy het initia tief terugnemen. Er ontstond zelfs een zeer gevaarlijke situatie in het Neder landse doelgebied, toen de bal tot drie maal toe werd ingeschoten, terwijl Kraak reeds gepasseerd was. Wonder boven wonder ontsnapten we echter aan dit gevaar, want van de drie maal, dat de bal in de Nederlandse doelmond kwam, stuitte hy twee maal van een Nederlands been terug en de laatste maal van de paal netjes in de handen van Kraaktoen waren ae Belgen toch even beduusd; zoveel geluk was tcoh wel ongehoord en dat ook de Ne derlanders er van overtuigd waren, dat ze in deze wedstrijd veel veine hadden gehad bleek wel, toen enkele ogenblik ken daarna de soheidsrechter voor de .laatste maal floot. Als of een klinken de overwinning was behaald, zo'n lucht sprong namen enkele spelers en het handgeschud by het verlaten tan het speelveld toonde aan, dat ook de Ne derlandse officials dik tevreden waren met dit resultaat. In de kleedkamers In de kleedkamer der Oranjehemden was het na afloop van de wedstrijd heel rustig. Iedereen was tevreden met dit gelijke spel. Lotsy niet het minst. Want om in de hel van Deurne een gelijk spel te bevechten, zo zeide hy, is altijd een zeer verdienstelijk resultaat. Herberts, de voorzitter van de keuzecommissie, was het met de Bondspraeses eens. „De kracht van onze achterhoede moet hoger worden aangeslagen dan die van de Bel- j gische voorhoede", zo luidde zijn mening. „Die achterhoede stond als een rots in 1 de branding, zy hebben fors maar vol komen fair gespeeld en die kracht was nodig tegen de steeds terugkerende Bel gen. Onze voorhoede daarentegen was [•te licht, te weinig stormram om de Bel- I gische verdediging stuk te spelen er 1 doelpunten te scoren. De besten waren 1 Möring, Kraak, Schyvenaar en De Vroet", vond deze zegsman. In de Belgische kleedkamer toonde aanvoerder Henriet zich erg teleurge steld. „Wij hadden kunnen en moeten winnen", verklaarde de kleine Belg, „maar het Nederlandse doel zat, geloof ik, dichtgespijkerd". Trainer Gromlie was niet ontevreden, Anoul en Aernoudts vond hy de beste bij de Belgen en Schijvenaar, Kraak en Wilkes de beste Nederlanders. Hij voor spelde evenwel enkele veranderingen in het elftal, dat over een maand te Rot terdam zal verschijnen. Scheidsrechter Scherz, die voor de eer ste maal een HollandBelgië-wedstrijd leidde, verklaarde op onze opmerking, dat hy het spel wel heel vaak onderbro- SCHIJVENAAR Het struikelblok. Uitslagen K.N.K.B. Zuid-Holland I: Dee tos-Achilles 9—2; Het ZuidenGymnasiasten 33; HSVOns Eibernest 28; Spangen Vicus Oriëntis 13; DKCHKV 2—7. Zuid-Holland n B: Achilles II— Olympiaan 1—3; Ons Eibernest II— Wion 3—1; Heé Zuiden II—OSCR 0—4; De Algemene—Ready 44. v Zuid-Holland III CDe Algemene II Het Zuiden III 54; De Spartaan— Avanti 24. Zuid-Holland HID: DKC II—Actief 3—3; Olympiaan II—Vicus Oriëntis II 1—6. BIJ HET KA1MPIOENSCHAP VAN V.O. II. Evenals Fluks is ook Vicus Oriëntis II er in geslaagd haar plaats in de tweede klasse binnen het jaar te heroveren. In het begin van het seizoen zag het daar niet daar uit, doch nadat de eerste wed strijd verloren was .deden de V.O.-re- serves geen enkele misstap meer en gisteren werd op verdiende wijze de kroon op het werk gezet. Proficiat, V.O.- reserves en veel succes, in de 2e klasse! Over de wedstryd Olympiaan II— V.O. II nog het volgende: De thuisclub verscheen met 3 reser ves en was hierdoor nog al gehandicapt, V.O nam het spel dan ook spoedig in handen en na 12 minuten gaf P. Kruit haar met een uitstekend doelpunt de leiding (01). Door een strafworp te missen liet de thuisclub de kans op de gelijkmaker onbenut. Tien minuten voor rust bracht mevr. Van Zijp de stand op 0—2. Na de hervatting kwamen onze stad genoten sterk in de meerderheid. Mevr. Verhoekx bracht de stand op 03 en uit een doorbraak maakte Schiebroek er 04 van. Tot 5 minuten voor het einde bleef het hierbij Toen schoot Broekhof zuiver ln en uit een vrije worp voerde mej. Hensen de stand tot 0—6 op. Hierna redde de thuisclub door J. de Drijver de eer. SPANGEN—VICUS ORIËNTIS 1—3. Vicus verscheen met 2 damesreser ves, die beiden goed voldeden. Hoewel er voor onze stadgenoten niet veel meer op het spel stond, deden zy t.o.v. de andere degradatiecandidaten hun spor tieve plicht, In de eerste helft wogen de partijen goed tegen'elkaar op. Beide ploegen kregen verschillende scorings kansen, waarvan alleen V.O. er door R. v. d. Broeck één wist te benutten. Rust 01. Dezelfde speler vergrootte met een ver afstandschot kort na de pauze de voorsprong tot 0—2. Ook in de tweede opstelling bleef de strijd aantrekkelijk. Spangen scoorde eerst tegen (1—2) en vijf minuten hierna was het Van Zijp. die met een uitstekend doelpunt de stand op 13 bracht. Hiermede kwam ook het einde. DE ALGEMENE—READY 4—4. Hoewel beide ploegen by de uit slag geen interesse meer hadden was dit toch een zeer behoorlijke wedstryd. In de eerste helft waren de doelpunten schaars. Na 7 minuten nam Ready de leiding, doch hierbij bleef het tot de rust. Na de pauze waren de punten goed koper. Mej. Zwetsloot scoorde reeds na 2 minuten de gelijkmaker. In de tweede opstelling kwam Ready weer voor te starfn (13), doch in de derde opstelling was De Algemene weer aan bod. H. v. d. Pluym en C. Harteveld brachten de partijen weer op gelijke voet (33). Voor de eerste keer in deze 1 ontmoeting nam de thuisclub de lei ding wederom door mej. Zwetsloot, doch kort voor het einde was de stand weer gelijk (44) .hetgeen ook de juiste ver houding goed weergaf. UITSLAGEN L.K.B. 2e klasse: N .S.A. IIVicus Oriëntis VI 010; Ons Eiland nOns Eiland I 1—6. COMPETITIE C.K.B. Pernix wint na spannende strijd van O.D.I. Het is een zeer spannende wedstryd geworden tussen Pernix en ODI. Al spoe dig bleek, dat de bezoekers over een goede ploeg beschikten en tot ver in de tweede helft hadden zij dan ook de beste kansen. Aanvankelijk speelde Pernix te traag en bovendien bleek de beginaanval er volkomen uit te zijn. De ODI-aanval was veel gevaarlijker en een kwartier na de aanvang plaatste het uit een door braak de eerste treffer. Juist toen Per nix er wat beter in -kwam, werd het een kwartier voor tijd 2—0 vooi* de Schie dammers, maar na de wisseling kreeg Pernix betere kansen, doordat ODI in de tweede opstelling aanzienlijk zwakker bleek. Het werd direct uit een doorbraak 21, waarmede de rust aanbrak. Was ODI voor rust sterker, de tweede helft was geheel voor Pernix. Tot doel punten kwam het voorlopig nog niet. Eerst 20 min. voor tijd benutte een Per- nix-dame een kleine kans (22). Vijf minuten later was het weer een Per- nix-dame, die op verrassende wijze met een prachtig schot de ODI-korf door boorde (32). Dit had nu de eindstand moeten zijn. wan* met het vierde doel punt kreeg Pernix wel iets te veel. Pernix II moest voor Excelsior II weer de vlag strijken. Na een 10 voorsprong werd het met rust weer gelijk (11). Na de pauze was Excelsior II sterker en wist de stand tot 61 op te voeren, Met 6—2 kwam het einde, welke sterk ge flatteerd was voor de Delftenaren. Per nix III won met 7—2 van VEO (rust 1-1). terwijl VKC I met 70 dp mindere bleef over Pernix IV (rust 20). ken had, dat het steeds overtredingen waren geweest waarvoor hy floot, zui ver dus bij een inbreuk op de spelregels. En of'dat nu gebeurd was door onbe suisdheid of te groot enthousiasme, dat deed er zijns inziens niet toe. Overtre dingen zijn overtredingen en daarvoor moet worden gefloten. Het spel vond hij overigens niet op hoog peil staan, maar dat kon hij best begrijpen, gezien het speciale karakter, dat de ontmoeting tussen beide landen nu eenmaal heeft. De Belgen Bij de Belgen waren de vleugelspelers Lemberechs en Thirifayt gevaarlijk door hun bliksemsnelle uitvallen en hun af gemeten voorzetten. Maar productief wa ren zy al evenmin als 't binnentrio, van wie Van Steelandt nog over het beste schot beschikte, Mermans mist de intel ligentie van een Decleyn en Chaves speelde zeer nerveus en in zijn zenuw achtigheid verknoeide hij talrijke kan sen. In de middenlinie was aanvoerder Henriet veruit de beste. Erroelen deed geen wonderbaarlijke dingen, maar fou ten heeft deze" 31-jarige debutant op die moeilijke plaats toch ook niet gemaakt. De Buck steunde zijn voorhoede uitste kend en de backs Aernoudts en Anoul verdedigden stug, trapten snel en vast en durfden naar voren te komen. Meert in het. doel had het niet moeilijk. Sportspllnters Een internationale wegwedstrijd te ©■ent over een afstand van 210 kilome ter werd gewonnen door de Bel^Grij- solle. Onze landgenoten De Hoog en Middelkamp bezetten in hef klassement resp. de 10e en de 11e plaats. Schulte—Bosyen wonnen op de Oerlihowbaan de jaarlijkse _.Nutt de Zurich", de nachtelijke 8-uren rit met vier ronden voorsprong op Bruyland Adriaenssens. In het Antwerpse Sportpaleis wer den wielerwedstrijden gehouden, waar van een internationaal omnium de hoofdschotel vormde, die door onze landgenoten Van Vliet en Peters ge wonnen werd. In Glasgow won het Nederlandse tafeltennisteam. met 1612 van Schot land. Het K.N.G.V.. dat dit jaar het 80-jarig bestaan vtert, recipieerde Za terdagmiddag in net Americain Hotel te Amsterdam. Vele Nederlandse sport organisaties kwamen hun- gelukwensen aanbieden, terwijl vele geschenken waaronder grote geldsbedragen bestemd voor het bouwfonds en een schat van bloemen vormden de stoffelijke blijken van belangstelling. WANDELSPORT. Wandclvereniging „P. A. v. d. Werff" ondernam dezer dagen in verband met de komende Vierdaagse, tralnmgstoch- ien. Hieraan hoopt P. A. v. d. W. met tenminste 20 personen deel te nemen. A.s. Zondag wandelt „P.A. weer 40 km. Blieven aan jongeren. Doe je werk met plezier! EN JE ZULT ONDERVINDEN WAT ..ARBEIDSVREUGDE" IS!! Zo, zit het werk er weer op voor van daag? Fyn hè, om aan je toekomst te werken? In gedachten zie ik je gezicht al. „Wat U fijn noemt! 's Morgens moet je vroeg je bed uit, om op tijd op je werk te zijn en elke dag is het weer het zelfde liedje. Nou ja. je doet het om te verdienen, maar verder kan 't me niets schelen". Ik ken deze klacht. Ik ga veel met jonge mensen om en daarom wil ik tot jou zeggen, wat ik ook zo vaak tegen myn eigen jongens zeg. Kijk eens hier. Vermoedelijk heb je je eigen vak uitgekozen. Laat ik bij voorbeeld zeggen machinebankwerker. Toen je naa'- je'baas ging, was je ln de allerbeste stemming. Het was een nieuwtje en in je gedachten zag je al een mooie toekomst voor je. Nu je een poos aan de slag bent, ga je bemerken, dat het bijna elke dag hetzelfde werk is en dat je langzaam vordert. Dat maakt je neerslachtig en heeft tenge volge, dat je met tegenzin naar je werk gaat. Dat is vervelend. Je leven is maar kort. Daarvan slaap je 1/3 deel en van de tijd, die overblijft, wordt een groot stuk in beslag genomen door je werk. Je moet daarom alles in het werk stel" len om je dagtaak met vreugde te doen. Weet je, wat de oorzaak kan zijn van je teleurstelling? Dat je ineens op de bovenste sport van de ladder wilt stap pen in plaats-van trede voor trede. Ik hoop, dat je •begrijpt, wat ik bedoel. Volg eens een cursus om wat meer te weten te komen van het vak, dat je ge kozen hebt. Dat kost je wel wat vrije avonduren, maar het resultaat is, dat je niet op hetzelfde punt blijft staan, maar vooruit komt. Je moet een doel hebben, waar je op aanwerkt en als je ziet, dat het lukt, word je blij en vro lijk. Dan gaat de wereld er anders voor je uitzien. Houd altijd goed voor ogen. dat je zelf moet werken voor je toe komst. Een ander doet het niet voor je. Misschien lachen je vrienden je uit, als je je vrije tijd daaraan gaat besteden. Laat je daar nooit door van je plan nen afbrengen. Zet met een IJzeren wil door en zoek in je eigen omgeving naar mensen, die op die manier iets bereikt hebben in hun leven. Neem hen als voorbeeld. Ik ken een sportclub, die Hudito heet. Dat betekent: „Houd uw doel in 't oog". Als ik je vandaag een goed plan aan de hand gedaan heb en je m'n raad wilt opvolgen, hang dan deze zes letters boven je bed. 's Morgens, als je wakker wordt, kijk je er even naar met een slaperig gezicht. Je her innert je dan wat ik gezegd heb, en Je zegt bii jezelf: „gelijk heeft-ie". Veel succes bij je werk. Ik weet zeker, dat je in tie toekomst tegen me zult zeggen: Ja 't is fijn om te werken en ik heb nooit geweten, dat er zo iets bestaat als arbeidsvreugde. Tot de volgende week. F. Distr. 1, Mc kl. A: Vriendensoh.— Alkm. Bovs 6—2; Volendam—DWV 3-2; ZFCSDW 01; Elinkwük—Hilversum 2—1- Watergr.meei-Hercules 00. 2de kl. B: ZW—TOG 3—3; HVC— Alcm. Victrix 2—1, OW—WFC 2—1 (UW kampioen)OSVAFC 11. Distr. 2, le k!.: DHC—DOS 3—1. 2de kl. A: Emma—Gouda 1—1; Sllc- drecht—DCV 1-0; Fortuna—Velsen 0-0; COALVIOS 1—0; De Kennemcrs— VUC 42. 2c kl. B: CW-HW 1—2; SVV— Quick 2-2; OvermaasUVS 3-2; BMT- VFC 1—3; RCHODS 6—2. Sde kl. A: TYBB—Westerkw. 1—3. 3de kl. C: Wassenaar—SVW 4—2; ONA—DHS 2—3. 3de kl. F: HOV-VCS 1—3 (VCS kam- pl4de'kl. A: Lenig en Snel—Archipel 4de kl. B: Spoorwyk—HPSV 0—3. 4e kl. C: BSM—Bodegraven 2-1; Tey- lingenDOSR 5—2. 4e kl. D: Florissante-Delft 1—1. Distr. 3, le kl.: AGOVV—Be Quick 0—1: Wagenlngen—NEC 1—3; Zw. Boys —Vitesse 3—1. Distr. 4. le kl.: Willem 2—Spechten 0—1: Maurits—Baronie 3—0. Distr. 5, le kl.: Sneek—GVAV 0—0: Frisia—HSC 3—2: ^Velocitas—Veendam 1—1. ANTWERPEN WON VOORSPEL VAN ROTTERDAM. In het eerste kwartier van de wed strijd tussen Antwerpen en Rotterdam, welke ontmoeting op het Beerschotter rein werd gespeeld, waren de Belgen in de meerderheid, doch langzaam maar zeker wisten de Rotterdammers het evenwicht te herstellen en een kwartier voor de rust scoorde de S.V.V.-er Schrumpf een doelpunt. In de tweede helft waren de Rotterdammers aanvan- gelijk in de meerderheid, doch zij ver mochten dit overwicht niet in een doel punt uit te drukjeen. Tien minuten voor het einde slaagde Geuns, die voor Ver- bruggen was ingevallen, er infcp par tyen op gelijke voet te brengen. Vijf minuten voor tijd verdween een «kopbal van Albert de Herdt achter keeper Landman, zodat Rotterdam op het laatste ogenblik met de oneven goal verloor. In het Rotterdams elftal wa ren doel verdediger Landman. back Terlouw en de Xerxaan Deun veruit de besten. Quick Boys klopte de Mussen Onder leiding van de bekende arbi ter Nijs, ontwikkelde zich direct na aanvang een vlotte aantrekkelijke wedr strijd met de thuisclub iets in de meer derheid. Met snelle, open a*anvallen werd het Rotterdamse doel belaagd, maar de keeper bleek z'n taak behoor lijk te verstaan. Uit een corner van Zuyderduin kopte Schaap na 10 min. de bal onhoudbaar in (10). De Rot terdammers slaagden er niet ln een bres in de hechte Katwykse verdedi ging te forceten. SDeciaal Baun in het doel viel op door z'n goede stijl en z'n resolute Ingrijpen. Z'n collega aan de andere zijde kreeg drukker werk. maar slechts éénmaal liet hij zich door Zuy derduin passeren, zodat de rust aan brak met 20. doordat de thuisclub het tempo beter volhield. De bezoekers raakte uitgespeeld en Quick Boys was heer en megster. Na twee venijnige schoten van Zuyderduin met meer ge luk dan wijsheid gestopt te hebben, moest de Rotterd doelman uiteinde lijk zwichten voor een vliegend schot van Parlevliet. 30. Ten slotte bracht Zuyderduin de eindstand op *40. i ZATERDAGMIDDAGVOETBAL. 3de klasse: Capelle—WG 2 0-1; ARC CSVD 4—3. 4de kl.: Ter Lcede—CNV 2—2. Bekerwedstrijden: JAC--Valkenboys 50; SizoLeiden 51. Een overwinning op het kantje af! U.V.S.—OVERMAAS 3—2. Een zéér rustig partijtje voetbal bracht Zaterdagmiddag een technisch betere U.V-S.-ploeg als winyaresse naar voren ln de strijd tegen het Rotter damse Overmaas, dat er met twee ge blesseerde spelers, de keeper viel met een gekwetste hand en de linksback brak na een botsing met Kantebeen zelfs z'n neusbeen, eigenlijk dubbel slecht aan toe was. Niettegenstaande deze belde onge lukjes is er toch heel sportlef gespeeld en waar de Leldenaars het spel aan vankelijk goed open gooiden, ontstond er nog al eens gevaar voor de Rotter damse veste. Toch was het eerste UVS- doelpunt een geluksbal want een door Sloos zuiver genomen corner draaide zonder meer het doel in (1—0). En toen daarna op een gegeven ogenblik de bei de Overmaas-backs bleven staan voor een vermeend buitenspelgeval, van Kantebeen, maakte deze speler er prompt 2—0 van. Dat werd de Rotterdammers te gor tig en na een fout van midhalf^Dévilée bemachtigde rechtsbuiten Zonrulter de bal, een afgemeten voorzet volgde en fraai kogelde midvoor Van Vliet in eens in. (2—1). Dezelfde speler kopte na, riftt nog een vrije schop achter Breyer (22), waarna uiteindelijk rechtsbuiten. Verhoogt na goed door zetten het winnende doelpunt, onder de over de bal heenduikende reserve doel man in de touwen knalde. (3—2). UIT DE RIJNSTREEK. A.R.C. wint van C.S.V.D. Dank ?i) een verrassende eindspurt hebben de A.R.C.'crs Zaterdagmiddag ln Delft, na aanvankelijk met 32 tot en kele minuten voor het einde te hebben achtergestaan, deze wdestrijd toch in 'n 4—3 overwinning kunnen beëindigen. Nadat Koopman voor A.R.C. gescoord had 0—1, wisten de Delftenaren na een halfuur spelen gelijk te maken, 1—1. Nog voor de rust bracht v. d. Linden na een snelle run «de stand op 1—2. In de tweede helft zette de thuisclub een offensief in| waardoor de bezoekers in de verdediging werden gedrongen. Het duurde dan ook niet lang of de stand was gelijk en men wist zelfs de leiding over te nemen, 32. Tot 4 minuten vóór het einde bleef de stand zo, toen volgde nog een laatste inspanning der rood-* zwarten' met het gevolg, dat door v. d. Linden en v. Duin, A.R.C. de leiding kon hernemen, 34. Hiermede kwam te vens het einde. Overige uitslagen uit de Rijnstreek. Het tweede elftal van de Alphense Boys wist de ontmoeting voor de beker- competitie tegen Rijpweterlng op eigen terrein met 1—0 te winnen. Het vierde elftal van Alphen verloor op eigen ter- reJn de belangrijke ontmoeting tegen Rodenburg 8, welk elftal bovendien met tien man speelde De A. Jun van Alphen verloren met 20 van de A. Jun. van Lugdunum, terwijl de B Jun. van Al phen 0-0 gelijk speelden tegen Lugdu num B Jun. De Zaterdagmiddag Jun. v. Alphen wonnen met 1-0 van Woubrugge. Bet derde elftal van ARC won de thuis wedstrijd van Terleede 2. Het. vierde elf tal van de rood-zwarten won van het bezoekende VWS 2 met 4—1, terwijl ten slotte A.R.C. 5 van V.W.S. 3 won met 1-7.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 5