EN DE PROFESSOR mPHiïJSBM-1 Resultaat verkoop Dam-certif icateu beschamend Wat er in Indië gebeurt Kerkelijk Leven Radio-programma DINSDAG 24 FEBRUARI. Prinselijk gezin naar Zwitserland Het Prinselijk gezin heeft het voor- nemen in het midden van de maand Maart voor enige weken met vacantie naar Zwitserland te gaan. HET AFTREDEN VAN DE POOLSE GEZANT. Naar aanleiding van het terugroepen van B. Elmer, de Poolse gezant te 's-Gra- venhage. door de Poolse regering meldt AFP uit Warschau, dat na een officieel onderzoek „reeds in September 1947 ge bleken is, dat de gezant zich schuldig maakte aan onregelmatige handelingen ten eigen baten en tot schade van de Poolse schatkist." Het is niet bekend, of de Poolse regering de uitlevering van Ember zal eisen. MINISTER LIEFTINCK NAAR BRUSSEL. Minister Lieftinck zal Vrijdag a.s. te Brussel besprekingen voeren met de Belgische minister van Financiën, Eys-i kens, over de financiële betrekkingen tussen de beide landen. Minister Neher 8 Maart naar ons land Naar wij vernemen, is minister Neher voornemens 8 Maart voor besprekingen naar ons land te vertrekken. Zijn ver blijf zal hier circa veertien dagen duren. NED. LUNAPARKEXPLOITANTEN LOS VAN ALI HASSAN. De rechtbank te Caïro heeft thans beslist in het „Lunaparkproces", dat daar gevoerd is. Het contract tussen de Nederlanders en All Hassan is verbroken en geen van de partijen zal schadevergoeding kun nen eisen. Het gróótste deei van d'e Nederlandse Lunaparkexploitenten zal nu zijn ma teriaal van het terrein van Ali Hassan aan de Nijl weghalen. Men hoopt nu in Cairo op een ander terrein onder leiding van een andere impressarlo een nieuw Lunapark te openen .terwijl 7>oals wij reeds meldden in 1949 een Luna park wordt ingericht op de a.s. wereld tentoonstelling te Caïro. Landgenoten ontmoeten elkaar, In Hamburg kon men dit tafreeltje zien. Een Duitse krijgsgevangene uit Engeland op weg naar de Russische zone ont moet een Duitse krijgsgevangene uit Rusland (rechts). De Britse gevangene is nog behoorlijk gekleed en heeft zijn bezittingen bij zich, terwijl de Russische gevangene haveloos en armetierig er bij loopt. BEGROTING VOOR BRITSE LUCHTMACHT. Henderson, de Britse minister van Luchtvaart, heeft in een begeleidend memorandum van de begroting voor de luchtmacht verklaard, dat Engeland speciale aandacht schenkt aan de oefening van zijn bombardementseska ders, daar ,/foet bestaan van een effi ciënte aanvalsnacht de doeltreffendste' waarborg tegen agressie is." De nieuwe begroting voor de lucht macht bedraagt voor het komende be grotingsjaar 173.000.000 pond sterling, wat 41.000.000 pond minder is dan de begroting voor het jaar 194748. DE DUITSE „LAENDERRAT" BIJEEN. Dr. Ehard. de Beierse minister-presi dent, is met algemene stemmen tot voorzitter gekozen van de ..LaenderraV', federale eerste kamer van de hervormde wetgevende macht in de Brits-Ameri kaanse zone. Kopf, de minister-president van Ne- der-Saksen, werd tot vice-voorzltter ge kozen. De 16 gedelegeerden 2 uit elk der 8 staten van de dubbele zone besloten de bezettingsautoriteiten te verzoeken, dat de oude uitvoerende raad haar co- ordinerend werk nog enkele weken zou voortzetten totdat de nieuwe zou zjjn gekozen en in functie getreden. Hermann Luedemann', de socialisti sche premier van Noord-Sleeswijk- Holstein deed een beroep op alle delen van Duitsland, die in de Duitse eenheid geloven, tot de bizona toe te treden, zo dra zij vrfj ware» dat te doen. De bezettende mogendheden verzocht hü dit streven te steunen. Dr. Hans Ehard achtte de tijd geko men voor een nieuwe politieke orde in een Duitsland zonder zonale grenzen, waarbij Duitsers de verantwoordelijk heid voor het bestuur hadden. „20 millioen kinderen verkommeren" STEUN-ACTIE BEGINT OP 29 FEBRUARI. Het Nederlands comité „Verenigde naties helpen het kind" is zijn actie begonnen. Voorzitter is, gelijk gemeld, prof. mr R. Kranenburg, voorzitter van de Eerste Kamer. Een werkcomité is samengesteld, dat de actie met ingang van 2-9 Februari as. zal voeren onder het motto „Twhv- tig millioen kinderen verkommeren." Er zal een beroep worden gedaan op de Ned. schooljeugd om gedurende de Paasvacantie een dag te werken voor het bovenbedoelde doel en op de ar beiders en werkgevers om enkele uren over te werken, vraarbij dan het in die uren verdiende loon zal worden afge staan aan het Nederïandse comité. Aan de werkgevers zal verzocht wor den een suppletie te geven. Van de opbrengst van deze acties zou een bepaald percentage bestemd wor den voor het noodlijdende kind in ons eigen land, een bepaald percentage voor het noodlijdende kind in Indone sië, terwijl de rest bestemd zou worden voor internationale hulp in samenwer king met het Internationaal Voorzie ningsfonds, de ICEF („International Childrens Emergency Fund".) OORLOGSHERINNERINGSMUSEUM TE ARNHEM. B. en W. van Arnhem stellen de Raad voor een gebouw te stichten aan de Sclielmseweg ten Oosten van het voormalige Koloniehuis en dit te be stemmen tot oorlogsherinneringsmu seum. Er wordt aan de gemeenteraad een crediet van f64.000 voor bouw en inrichting gevraagd. Nationale Monumentencommissie klaagt: Ook kolenbonnen-actie teleurstellend (Speciale berichtgeving). - Het gaat met de actie van de Na tionale Monumenten-Commissie niet naar wensToen op 10 November van het vorige jaar begonnen werd met de symbolische verkoop van 12 millioen vierkante centimeter grond van het Amsterdamse Damplantsocn a raison van 50 cent per certificaat, heeft men in een vlaag van optimis me gerekend op een totaal bedrag van 6 millioen gulden. Men zal blü mogen zijn als men de helft daarvan bijeen krijgt. Er is ongetwijfeld bij velen belang stelling voor het streven van de com missie, maar er is geen sprake van diepe beroering en algehele medewer king, gelijk men die meende te mo gen verwachten bij een volk dat er prijs op moet stellen z'n doden te eren en de oorlogsslachtoffers te steu nen! Van de ruim 800 plaatselijke comlfé's, die in ons land konden worden gevormd, zijn er verschillende geweest die de pak ken met certificaten vrijwel ongeopend hebben terug gestuurd, terwijl in een stad als Eindhoven de burgemeester om niet vermelde redenen niet alleen zijn medewerking weigerde, maar zelfs aan kondigde te zullen verbieden dat plaat selijke organisaties aldaar bij het lnza- melingswerk zouden worden ingescha keld.... Er is geen sprake van dat men op het ogenblik al iets kan meedelen omtrent het totaal-resultaat der actie, behalve dan dat het teleurstellend is, bescha mend ook voor ons Volk en dat het ze ker niet meer zal zijn dan vijftig per cent van wat men heeft verwacht. Aan de plaatselijke comité's is ver zocht met ingang van 1 Maart a.s. te liquideren. De meeste acties zijn achter de rug, maar van de 800 hebben er nog maar 69, onder wie juist vele kleine ge meenten, een afrekening ingezonden. Daarnaast duurt de kolenbonnen- actie. zowel als de bedrijven-actie nog voort. Ook hier viel de oogst tot dus verre tegen. Zoals men weet betrof het de kolenbonnen, waarop restitutie kon worden verkregen. Het publiek was opgewekt de op die bonnen te vorderen' gelden af te staan aan de Niwin en de Nat. Monumenten-Com missie gezamenlijk, maar terwijl er toch ongeveer ZVz millioen voordergc- gelijkc bonnen in omloop moeten zijn, werden er slechts 50.000 voor dit spe ciale doel beschikbaar gesteld. Jhr. dr. M. L. van Holthe tot Echten, de voorzitter van de Nat. Mon. Cie., ver- Onze fruit-uitwisseling met Engeland Zoals gemeld, *is onlangs tussen ons land en Engeland, een handelsovereen komst gesloten. Ongeveer 24 millioen pond sterling van de totaal vocxr 34 millioen pnd. st, te exporteren goederen is bestemd voor agrarische producten. Engeland zal maximum 100 ton kas- aard beien importeren vóór een nader te bepalen datum. In het najaar zullen nieuwe onder handelingen gevoerd worden over de levering van een centrale export van appelen naar Engeland, 10.000 ton .peren zulen door Engeland ingevoerd worden. De .Engelse regeling zal dit seizoen beslissen, of import tot 1-5.000 ton toelaatbaar is in verband met de marktvoorziening in Engeland. De mogelijkheid is geopend kersen in verse toestand naar Engeland te ex porteren tot een maximum van 500 ton op individuele vergunning. Engeland zal maximaal 6000 ton druiven, ver moedelijk tegen een maximumprijs, uit ons land invoeren. Door Nederland zullen in 1948 maximaal 100 ton perzi ken uitgevoerd worden. Voor kruisbessen, bosbessen, diepge vroren fruit, vruchtenpulp en vruch tensappen zijn eveneens afspraken ge maakt. telde ons in dit verband dat hier onge twijfeld laksheid als oorzaak moet wor den genoemd omdat een enorm aantal bonnen evenmin bij de postkantoren werd ingeleverd. Vandaag (Woensdag) is het de laatste dag dat zij kunnen worden omgeruild en het is te voorzien dat het publiek eenvoudig voor een be drag dat in de millioenen guldens loopt, aan de staat cadeau geeft! Er moge daarom nog eens op gewezen worden, dat men de bonnen 78 en 81 alsnog kan doen toekomen aan de plaatselijke co mité's of aan het centraal bureau van de Niwln. Heel traag is ook de reactie tier be dreven. Stellig: er kwamen mooie gif ten van honderd- of vijftigduizend gulden, maar van de 35.000 bedrijven hebben cr toch nog maar 300 a 350 gereageerd. Voor een nationale actie is dat wel buitengewoon weinig Ingezonden Mededeling Ik scheer me met muziek «i.m. Philips „PHILlSHAVE" zegt Staal- baard. Even de steker in het stop contact en, terwijl ik luister naar de radio, vliegt mijn baard er af. Droogscheren met „PHILlSHAVE" STAALBAARD is inderdaad een gemak. Gaat U zich-daarvan eens persoon lijk bij Uw handelaar overtuigen. PHILIPS GEEN HOGE SALARISSEN. Jhr. Van Holthe tot Echten wees er nog op dat de actie van de Nat. Mon. Commissie beduidend is geschaad door allerlei kwade berichten omtrent hoge salarissen e.d. In het Parlement zijn daar zelfs vragen over gesteld. Spr. zei- de dat minister Gielen volledig zal worden ingelicht, maar juist in verband daarmede kon hij thans geen nadere informaties verstrekken. Wel gaf hij ons inzage van een over deze kwestie sa mengesteld rapport van het Centraal Archief en Inlichtingen "Bureau inzake Maatschappelijk Hulpbetoon te Amster dam. Hierin wordt vastgesteld dat de organisatie van de actie zeer metho disch is opgezet, dat er een nauwlet tende controle op het financieel beleid plaats vindt, zowel door de officiële „Financiële Commissie" onder leiding van mr. Van Hall, als door dc accoun tantsdienst van de Ned. Bank en dat er in strijd met alle geruchten geen kwestie van is dat er exhorbitant hoge salarissen zouden worden uitbe taald. HET EUROPEES CONGRES TE DEN HAAG. De Duitse deelnemers. Aan het Emftpees congres, dat van 7—10 Mei a.s. te Den Haag zal worden gehouden, zullen van Duitse zijde o.m. deelnemen: minister-president Ehard uit München, dr K. Adenauer uit Keu len, minister-president K. Arnold, mi nister Menzen, minister Amelunxen uit Düsseldorf, Hans Boecker uit Keulen, burgemeester Brauer uit Hamburg, dr K. Severing uit Bielefeld, oud-minis ter-president prof. Geiler uit Heidel- berg, Kardinaal- Fring6 uit Keulen en de Evangelische bissohop dr Lilge udt Hannover. Jkvr. E. BODDAERT OVERLEDEN. In de ouderdom van 81 jaar is, aldus „Trouw" te Amsterdam overleden Jkvr. E. Boddaert, die het grootste gedeelte van haar arbeidzaam leven in dienst heeft gesteld van het misdeelde en a- sociale kind. De Boddaert-tehuizen. waarvoor zij door gestaag en liefdevol werk heeft geijverd, getuigen van de roe ping. welke zij op dit terrein had ge vonden. Jkvr. Boddaert werd 24 October 1866 op kasteel Westhove onder Oost-Kapel- le geboren. De oprichting van de Boddaert-tehui zen te Amsterdam dateert van 1903. CONFERENTIE VAN VAKBONDEN DER BENELUX-LANDEN. De vakbonden van de Benelux-landen "zullen van 19 tot 24 April te Amster dam een conferentie houden ter bespre king van de positie der arbeiders in het kader van de tussen de drie landen ge sloten overeenkomsten. De drie organisaties hebben Zaterdag en Zondag te Brussel vergaderd. Op de komende conferentie te Am sterdam, waaraan 70 80 afgevaardig den zullen deelnemen, zullen de inder tijd opgestelde rapporten bestudeerd worden. FEUILLETON Mijnheer MelviVs wonderlijke fantasie door W. H. LANE CRAUFORD 62) Henry was natuurlijk niet van plan, de kinderen hier lang te houden, hij zcu ze zeer binnenkort naar hun oom Luke terugsturen, hij zou financieel bijdra gen in hun opvoeding en zich verder niets meer van ze aantrekken. Zij wa ren op het ogenblik nog van nut door dat een van hen kinkhoest had, maar dat kon niet lang meer duren en het lag voor de hand, dat Henry zou handelen, voordat zy weer omgang met andere kinderen mochten hebben. Het was ab soluut zeker, dat hij zijn plan de cam pagne reeds geprepareerd had, maar het was niets voor hem. om in zo'n ge val iets aan het toeval over te laten en een lichtvaardig besluit te 'nemen. In grote lijnen was zijn plan, de kinderen weg te sturen en Millwood te sluiten, maar verder had hij niets medegedeeld en zijn beide vrienden wisten niet,eens of zijn vrouw leefde of dood was. Me vrouw Robinson had enige kostbare en zeer fraaie chrysanten gestuurd meteen briefje, waarin ze Henry verzocht, deze aan zijn vrouw te geven. Ze stonden in een vaas op tafel in de eetkamer. De telefoon was in orde gemaakt. Badger had4 dit gedaan, zonder dat het hem was opgedragen, hij had het veel te lastig gevonden, dat hij de leveranciers niet kon opbellen. Mevrouw Robinson had éénmaal getelefoneerd, gelukkig was Henry thuis geweest om haar te woord te staan en Josephine had verschillende malen getelefoneerd. En dan was er nog een complicatie die onmiddellijke actie van Henry meer dan nodig maakte. H\j had Josephine geholpen een flat te zoeken. Zij zou er spoedig haar intrek nemen, slechts eni ge honderden meters van Millwood ver wijderd. Natuurlijk kon er nog geen sprake zijn hun verloving publiek te maken, maar alles wees er op, dat zij officieus reeds verloofd waren en in ieder geval beschouwde zü het zo. Hen ry had haar niet meer gezien sinds haar bezoek van verleden week, maar Chris topher had uit een telefoongesprek van vanavond begTepen, dat zij Henry zeer dringend had uitgenodigd om met haar in haarhotel te dineren. Hij had ten slotte geaccepteerd, nadat hij bezwaar had gemaakt tegen de avond, die zij had voorgesteld, om te kiezen uit een aan tal avonden, die zij toen had genoemd. Herrfy was vanavond nerveuzer dan ooit en Christopher maakte hieruit op, dat de ontknoping van het drama niet veraf was en dat het best mogelijk was, dat Henry vanavond de details van zijn plannen zou mededelen. Hij had reeds de vorige avonden een dramatische uit barsting van Henry verwacht, maar die was niet gekomen. Bunty was van niets op de hoogte, dus was het uitgesloten, dat Henry zou spreken waar zü bü was, maar zü ging om tien uur naar bed, zo dat hü dan nog een uur had om zaken te bespreken, die niet voor haar oren bestemd waren. Tot op heden had hü van dat uur geen gebruik gemaakt, maar deze avond keek hü onophoudebjk op de klok en scheen slechts te wachten op haar vertrek. En inderdaad, deze avond stevende Henry recht op zün doel af, want toen de klok tien uur had gesla gen en Bunty goede nacht had gewenst en de kamer had verlaten, sprong hij op uit zü'n stoel, ging met zün rug haar het vuur staan en deelde met sombere stem mede: „Deze morgen heb ik een brief ont vangen van Robinson." Niemand antwoordde. „En zoals jullie weten, heeft Josephine vanavond opgebeld." Wederom antwoordde niemand. „Ik bevind me tussen twee vuren." Michael bevochtigde zün lippen. „En ik dacht, dat alles zo goed ging," zei hü aarzelend. „Dacht je dat?" „Ja eh dat dacht ik." „Nu, het gaat helemaal niet goed," klohk het met klem. „Alles gaat ver duiveld slecht." „Ah!" Michael kneep zün lippen sa men en keek heel ernstig. Christopher had ook gedacht, dat al les goed ging en hü zei: „Ik had ook gedacht, dat met Robin son alles in orde was". Henry keek hem somber aan: „En dacht je, dat met Josephiné ook alles in orde was?" „Nee het lükt mü, dat je met Jose phine nogal zwak bent geweest". „Dat is geen zwakheid," verbeterde Henry, ,.het is goedheid." En zuchtend voegde hü er aan toe: „Dat is de moellükheld met mü, ik ben te mense lijk en te goed." „O, ls dat de moeilijkheid?" Er had enige ironie' in Christophers stem geklonken. Henry stak een sigaret op en keek hem aan over het vlam metje van een llclfer. „Josephine schünt er vast op te re kenen dat ik met haar zal trouwen zo dra ze vrü is," zei hü onschuldig. „Nu. ze heeft wel enige reden om daar op te rekenen", vond Christopher. Henry kuchte verlegen. „Ik had nooit gedacht, dat Jim me zo in de steek zou laten," zei hü toen hoofdschuddend. (Wondt vervolgd) STAALBAARD Ook UW baard vliegt eraf/ N.V. PHILIPS' VERKOOP-MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND.EINDHOVEN Oud-S.S.-er te Luik gearresteerd OPLICHTER VAN GROOT FORMAAT De politie te Luik heeft een Neder lands echtpaar aangehouden, dat zich op het gebied van oplichting een inter nationale reputatie heeft weten te ver werven. De 30-jarige Arnhemmer W. .F. Maat man (oud-SS-er) en zün uit Eindhoven afkomstig 18-j. echtgenote A. Bruel, hebben reeds een veertigtal oplichtin gen bekend. Hun aanhouding werd sinds lange tüd door de Nederlandse recher che verzocht. Maatman staat bij de P.R.A. te Utrecht officieel geboekt als „ont vlucht politiek delinquent", doch in feite is htf V/2 jaar geleden op vrjje voeten gesteld op voorwaarde, dat bü zün medewerking zou verlenen aan de z.g. W-actie (Weerwolf-actic), een ac tie tot het oprollen van de weerwolf- organisatie. Bü deze actie pleegt men gebruik te maken van ex-NSB-ers, SS-ers e.d. Aan Maatman zou destüds zün opge dragen zich als „ontvlucht SS-er" te melden bü een buitenlandse instelling hier te lande, tegen welke men meende bepaalde aanwijzingen te hebben. Eenmaal op vrije voeten .werd de ver leiding Maatman blükbaar te groot. Maatman heeft niet slechts in België, doch ook in Frankrijk .geopereerd. Hü heeft met zün, reisgenote, in Biarritz ge woond en daar volgens de Franse poli tie niet op een stuiver gekeken. Toen zü een baby verwachtte, liet hij haar opne men in een der beste klinieken van Bi arritz. Een dag voor dat de jonge vrouw deze kliniek zou verlaten, was zij even wel plotseling verdwenen met achter lating van haar jonggeborenena tuur lük zonder de dokter te betalen, die zich Inmiddels over het kind heeft ont fermd. Maatman heeft voorts o.a. enige geestelüken opgelicht. EEN SEX-SCHOOL VOOR KUIKENS TE BARNEVELD. Een kostbare opleiding. De Ver. Boerderijen Nederland heeft voor de tweede maal een sex-school ge opend te Barneveld. Leraar is een ex- Japanner, de heer Saiki uit Amerika. De kunst van het „sexen", d.w.z. om van een pas geboren kuiken vast te stel len of het een haantje of een hennetje is, werd oorspronkelük slechts door Ja panners beoefend. Met grote nauwkeu righeid (99—100 wisten ze zeer snel een groot aantal kuikens in haantjes en hennetjes te verdelen, zodat menig Ne derlands pluimveehouder aan toverü dacht. Verleden jaar is er echter een einde gekomen aan al die geheimzinnigheid, doordat een Amerikaan, eveneens ex- Japanner, een 14-tal dames en heren te Barneveld tot zeer bekwame 'sexers heeft opgeleid. De opleiding is zeer kostbaar. Ze duurt ongeveer een half jaar en kost f. 3000.- per persoon alleen reeds aan les geld. Het aantal cursisten bedraagt on geveer 20. Het grote voordeel van gesexte kui kens is, dat de broederijen al naar wens haantjes of hennetjes kunnen afleveren. Vooral in deze tijd van voederschaarste is dit noodzakelijk. Thans kunnen de haantjes direct na de geboorte gedood worden, terwül ze anders weken lang duur voedsel hebben moeten. AMELAND UIT ISOLEMENT BEVRIJD. Hedenmorgen is een „Domini" van de „Transva" (Transport vliegtuigafde ling van Legerluchtmacht Nederland) er in geslaagd de verbinding met Ameland weer tot stand te brengen. WEER CHINESE EVACUÉ'S TE MODJOKERTO. Zondag zijn in het gebied van Mod- j oker to weer 740 Chinese evacué's uit Republikeins gebied aangekomen. Vrij dag worden de laatste Chinese evacué's verwacht. Evacuatie uit de „zakken" beëindigd. TOTAAL AANTAL BEDRAAGT 29.000. De Commissie v. G.D. heeft gister avond een communiqué uitgegeven, waarin o.a. wordt medegedeeld, dat de Nederlands en Republikeinse commandanten zün overeengekomen, dat de evacuatie der z.g. „zakken" Zondag te middernacht werd beëin digd. Het totale aantal geëvacueerde republikeinse militairen bedraagt 29.000. Het communiqué vervolgt: „Men is het er over eens, dat de Republikeinse regering dus geen verantwoordelükheid kan riemen voor enige strijdkrachten aan Nederlandse züde der statusquo- lijnen, die zich niet voor evacuatie hebben gemeld of voor eventuele da den door hun verricht." De party'en zijn overeengekomen, dat de statusquohjnen en de gedemili tariseerde zones op bevredigende wüze zün ingesteld, bhaive in Kemit (sec tor Midaen-Java) en Pronodjiwo (sec tor Oost-Java). De Veiligheids commis sie heeft een militaire subcommissie- ingesteld om de situatie in die gebie den te observeren. „ONDERWERP U AAN WAPENSTILSTAND". Strooibiljetten tot Hizboellah en Sabilillah. In een dagorder van president Soe- karno worden de ongeregelde eenheden van de gewapende Islamitische organi saties, de „Hizboellah" en de „Sabilillah" uitgenodigd zich te onderwerpen aan de wapenstilstandsbepalingen. De versprei ding dezer dagorder heeft plaats gevon den door middel van strooibiljetten, die door vliegtuigen zün uitgeworpen boven plaatsen in Oost-Java, waar deze onge regelde troepen zich bevinden, waar de uitvoering van de wapenstilstand op moeilükheden stuitte. Boskoop Ned. Herv. Kerk: 7 uur ds. A. de Leeuw. Geref. Kerk: 7 uur dB. H. Pol, Bidstond voor het gewas. Katwf|k aan Zee Chr. Geref. Kerk: 7.30 uur ds. P. v. d. B(J1. NetL Herv. Kerk Bedankt voor Utrecht (toez.) (vac. M. N. W. Smit) Th. E. v. d. Brug te Apeldoorn. Ned. Herv. Kerk - Beroepen te Ryn- saterwoude L. B. Bruün te Heteren; to Denekamp (toez.) C. R. Plomp te Oos terhout (N.Br.) - te Bleiswük R. Bartle- ma te Zeist. Bedankt voor Utrecht (toez.) (vac. M. N. W. Smit) Th. E. v. d. Brug te Apel doorn - voor Middelharnls G. Boer te Putten - voor Aalsmeer (toez.) J. Kra- Putten - voor Aalsmeer (toez) J. Kra mer te Nieuw Buinen. Geref. Kerken Beroepen te Heme- lum E. H. Nagel, cand. te Haren (Gr) - te Heinkenszand' T. Spilker, cand. te 's-Gravenhage - te Vreeswük H. K. Poelman cand. te Groningen - te Zwa gerveen G. v. Doornik te Minnertsga. Bedankt voor Appingedam G. .Brou wer te Harlingen. Aangenomen naar Garijp (bestemd als legerpred. voor Ned. Indië) J. v. Oos t-rum. cand. te Drachten - naar Wad- dinxveen J. Snoeij te Huizen (N.H.). die bedankte voor de Lier. NEDERLANDSE EN DUITSE LEIDERS VAN KERKELIJK JEUGDWERK BIJEEN. 26 Duitse jeugdpredikanten en jeugd leiders van het interkerkelük jeugdwerk in Duitsland zün op het ogenblik met Nederlandse jeugdpredikanten en lei ders büeen op het conferentieoord „Woudschoten" te Austerlitz, waar een vijfdaagse conferentie wordt gehouden, georganiseerd door de afdeling Duits land van de op initiatief van de Ne derlandse Oecumenische Jeugdraad op gerichte „Jeugdhulp Europese nood- gebleden". Het doel van de conferentie is. de Duitse jeugdleiders kennis te laten nemen van hetgeen leeft in de kerken hier en hen een inzicht te geven van de v/ljze waarop in Nederland het ker kelijk en interkerkelük jeugdwerk is georganiseerd. Tijdens de conferentie, welke Woensdagavond besloten wordt, is een aantal inleidingen gehouden Prof. dr. G. van der Leeuw sprak over: Hoe zün wy betrokken in de geestelyke worsteling van Europa, prof. mr. F. M. baron van Asbeck over: Europa in we- reldverband, ds. N. van Gelder, Remon strants predikant over: de kerk aan het werk. Voorts sprak de secretaris van de algemene synodale commissie der Ned. Herv. Kerk, dr. E. Emmen, Zondag op de conferentie. Ten slottezullen nog inleidingen worden gehouden over: Hoe werkt Nederland aan zijn jeugd, en: De kerkelyke evangelisatie-arbeid in de stad. de fabriekscentra en het platte land. Teneinde de Duitse jeugdleiders met zoveel moge'lük Nederlandse collega's in contact te brengen, is er een steeds wis- selènd aantal Nederlandse deelnemers. 12). „Wat heb je daar?" vroeg de ijverige agent streng. „Waar ga je heen? Doe die zakdoek eens van je gezicht, vrieiidük wil Maar wat de agent wilde, zullen we nooit te weten komen. Want op dat mo ment richtte de zwarte gedaante het toestel op hem en drukte af, op precies dezelfde manier als hü het de Professor had zien doen. Een felle groene straal schoot door de straat en raakte de po litiebeambte. Op hetzelfde moment ver anderde die in steen. „Ha, ha! Het werkt uitstekend!" mompelde de schurk, met zün vinger langs de stenen politieman strükend. „Massief! Keurig! HahahaJ" En met een holle, akelige lach sloop de lelijkerd verder. Maar op dat mo ment naderde er in snelle vaart een overvalwagen. De Professor was er n.l. na veel moeite in geslaagd om de poli tie in te lichten en de dienstdoende inspecteur was er onmiddellijk od uit gegaan.... VOOR WOENSDAG 25 FEBRUARI. Hilversum I (3,01 Al.) NCRV 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: gewijde muziek van Bach; 7.45; woord i voor de dag; 8.00: nieuws; 8.15. vier gees telijke liederen van Dopper; 8.30: popu lair concert; 9.00: ziekenbezoek; 9.30: symphonlsch concert; 10.30: morgendienst o.l.v. ds. J. van Nieuwkoop; 11.00: sonate van Beethoven; 11.15: hoorspel over Zwingll; 12.00 gemengd omroepkoor; 12.30 weeroverzlcht; 12.33: Ancora Trio; 13.00: nieuws; 13.15: programmatische piano muziek; 13.45: sangh en spel; 14.30 vroeg- bloeiende tulnheesters; 15.00: orgelcon cert; 15.45: vertelling voor de kleuters; 16.00: muziek vdor de Jeugd; 16.15: meis jeskoor, 16,45: voor de Jeugd; 17.30; maat schappelijk werk; 17.35: ensemble Donau- klanken; 18.00: Ned. koren en korpsen; 18.30: Ned. strüdkrachten; 19.00: nieuws; 19.15: Leger des Hells; 19.30: actueel ge luld; 19.45: Engelse les voor gevorderden; 20.00: nieuws; 20.05: proloog; 20.15: Radio Phllh Orkest; 21.30- lüdensoverdenklng; 22.00: sonate van Hlndemith; 22.10: Ho- landa Sextet: 22.30: nieuws; 22.45 avond- overdenking; 23.00- vioolsonates van Bach; 23.4024.00: slotaccoord. Hilversum II (415 AI.) VARA 7.00: nieuws; 7.15: melodlën van voor 1940; 8.00 nieuws; 8.15: strijdlied; 8.18: morgenklan ken; 8.50: voor de hulsvrouw; 9 00: mu ziek van Smetana; 9.30: waterstanden; 9.35: muziek van Roussel; VPRO 10.00: morgenwijding door ds. D. Richards; VARA 1020: onze keuken; 10 30: Franse dansorkesten: 11.00 beroepskeuze; 11.30: populair programma; 12.00: Virtuoso Trio; 12.30: weerpraatje; 12.33 voor het platte land; 12.38 Kilima Hawaiians; 13.00: nieuws; 13.15: kalender; 13.20 Vaudevil le-orkest; 14.00- gesproken^ portretten; 14.15. Jeugdconcert; 15.00: hooïspel ,,De scheepsjongen van de Bontekoe"; 15.30: de Roodborstjes; 15.45: ziekenbezoek; 16.15: vragen s'taat Vrü; 16.45 'fc stond In de krant; 17.15- accordeonorkest; 17.45: Timor; 18.00: nieuws; 18.15: Varia; 18.20: ETA Trio; 18.30 de taak der dieren: 19.00 Jan Corduwener; 19.15: het nieuws uit Indië; VPRO 19.30: ik schreef een brief; 19.40: Jeugdnieuws; 19.45: lezen in de bij bel; VARA 20.00: nieuws; 20 05: dingen van de dag- 20.15: Ramblers; 21.00: hoor spel ..Boemerang"; 22.00: omroepkamer- orkest; 22.45: reportage boekenweek-gnla- avond Amsterdam; 23 00: nieuws; 23.15 24.00: gram.rmizlek. AGENDA Rapenburg 22: Ledenverg. Mij. voor Toonkunst. 8 uur nam. Oegstgeest (L. Straatweg 4)Leden vergadering Certr. Genootschap voor Kin- derherstclltngs- cn vacantiekolonies. u. nam. WOENSDAG: Lldo-theaier: Jeugdfilm „De clrcu»» Jongen". 2 en 4 uur nam. Stecnschuur 4: S.G.P. Spr. ds. TT. vfssee van R'dam. 7i uur nam.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 2