WINKELHUIS JACGÏNJAAR CHEFFIN GEVRAAGD Tandarts KENGEN Magazijnmeester De Besturen der Leidse Broodbakkers-Palroons-Organisafie gemeubil. huisje jongste bediende Abonneert U op en Adverteert in het Leidsch Dagblad Laatste Berichten op de Parijse Boulevards Officiële publicatie STADSNIEUWS UIT DE RIJNSTREEK A.J. LEGET HUWELIJK RADIO Dame-alleen gemeubileerde woning Aanmaakhout Bekwaam Timmerman Email Haardkachel Ver. St. van Indonesië dienen door gezamenlijk overleg tot stand te komen De voorlopige raad van Oost- Sumatra heeft een telegram ge zonden aan zijn vertegenwoor diger te Batavia, waarin gepro testeerd wordt tegen de uitnodiging van de Republiek aan Oost-Indonesië voor het voeren van afzonderlijke be sprekingen betreffende de oprichting van de Verenigde Staten van Indone sië. De raad deelt in dit telegram me de, dat besprekingen dienen te wor den gehouden met alle deelstaten ge zamenlijk en niet in Djokja, doch te Batavia. Viruly in vliegende kinderkamer! MAANDAG 12 JANUARI. KRIJSENDE, LACHENDE EN SLAPENDE BABYS DOOR DE LUCHT Grote hoeveelheden pap. zware pak ken papieren luiers, bontgekleurd speel goed en leesboekjes werden aan boord van het K.L.M.-toestel naar Batavia gebracht. Dat attributen voor deze In- dië-reis noodzakelijk waren, bleek wel uit het gekrijs en gebrul, dat uit het passagiersrestaurant op Schiphol weer klonk. Dit was n.l. bevolkt met 26 krijsende, lachende of slapende babies en kleine kinderen, omstuwd door zorgzame moeders, die zich in het kader der ge zinshereniging met hun kroost bij hun echtgenoten in Indië zullen voe gen. Reserve-stewardessen en meisjes van de afd. Inlichtingen fungeerden als hulptroepen, terwijl ambtenaren van het Ministerie van O.G. zich kennelijk onwennig tussen de diverse looprekjes i etc. bewogen, vermaningen en raadge vingen uitdelend. Een grote mensenmenigte zwaaide enthousiast ten afscheid, toen gezag voerder Viruly de Constellation, waar in zich 63 passagiers bevonden, startte Voor de twee stewardessen zal het een gedenkwaardige vlucht worden met deze luidruchtige vliegende kinderka mer. Nederlandse gift aan de Spelen te Londen Het Nederlands Olympisch Comité heeft aan het organisatiecomité te Londen een hoeveelheid van ruim 100.000 kg. groenten en fruit ten ge schenke aangeboden. Mr. J. N. van den Houten, secretaris van het N.O.C. deelde dit feit mede tijdens een conferentie, welke hij dezer dagen te Londen had met Lord Burgh- ley en de heer E. J. H. Holt, resp. voor zitter en directeur van het organisatie comité. Mr, van den Houten nodigde beide heren uit voor een bezoek aan Nederland ten einde de schenkers in de geegenheid te stellen deze gift op sym bolische wijze over te dragen. Het N.O.C. is tot deze belangrijke gift in staat gesteld door een spontaan ge baar van de telers en de kistenfabri kanten, die onderscheidenlijk de pro ducten en het emballagemateriaal ter beschikking zullen stellen, de groothan delaren, die voor het binnenlands ver voer en de verlading zullen zorg dragen en de reders, die het transport voor hun rekening nemen. Aldus wil Nederland in de geest van de Olympische gedachte een groet van vriendschap en sympathie brengen aan de ruim. 50 landen, die in Londen zul len zijn vertegenwoordigd, en aan En geland in het bijzonder. 40-JARIG TONEELJUBILEUM FIE CARELSEN. De toneelspeelster Fle Carelsen zal op Vrijdag 20 Februari bij „De Haagse Co- medle" haar 40-jarig toneeljubileum vieren. Bij deze gelegenheid zal de ac trice gehuldigd worden. Sterrenparade Franse filmindustrie vrijwel bankroet (Van onze correspondent te Parijs). De film behoorde eens tot Frankrijks rijkste en welvarendste industrieën. En haar roem werd op de jongste interna tionale tournoolen nog algemeen er kend en bevestigd, toen films als „Quai des Orfèvres", Le diable au Corps", „Le Silence est d'Or", „Antoine et Antoi nette" welke men binnenkort alle in Nederland zal kunnen aanschouwen de hoogste onderscheidingen verwier ven. Niettemin verkeert die met roem en ere overladen Franse film momenteel in levensgevaar en wordt ze door bankroet bedreigd. In het merendeel der studio's wordt niet meer gedraaid en vele grote regisseurs, technici en spelers hebben aanbiedingen uit Italië, Amerika en zelfs Holland aanvaard. De oorzaken van de ze paradoxale situatie zijn vele, doch de belangrijkste is wel, dat de Staat nog altijd geneigd is de Franse film als een kip met gouden eieren te beschou wen, zonder daarbij in te zien, dat dat dier, wanneer het eenmaal gekneveld is. óók geen eieren meer voort kan bren gén. De belastingen, die de Regering de Franse producers op pleegt te leggen, zijn inderdaad dermate hoog, dat ze wel met een kneveling van het bedrijf ver geleken mogen worden. En ten over vloede heeft dan de Regering indertijd, volgens de clausules van de overeen komst Byrnes-Blum, Hollywood nog zo veel vrijheid in het eigen huis gebo den, dat de Franse markt thans met Amerikaanse producten overstroomd wordt, waartegen de concurrentie dage lijks zwaarder wordt. De kip met de gouden eieren is er dus zeer rampzalig aan toe. De medewerkers in de Franse film industrie besloten, toen alle demarches bij de officiële instanties op een mis lukking waren uitgedraaid, zich recht streeks tot het publiek wenden. Een staking was onvruchtbaar, want de ac tiviteit wis al tot een minimum be perkt. Men organiseerde dus op een Zondagmiddag een optocht met span doeken en borden door Parijs, waarin vele filmmensen mee gewandeld heb ben: de productie-leiders en de regis seurs. de schrijvers en de secretaressen, de arbeiders der laboratoria, de ingeni eurs en de sterren. Het is een groot pu bliek succes geerden, vooral voor de sterren, die er overigens nog helemaal friet zo armlastig en meelijwekkend uit zagen als de dreigende leuzen, die zij droegen, konden doen vermoeden Ik ontwaarde la Belle et la Béte: Jean Marais, als een Romeinse God met een glimlach om de brede kaken en Made leine Sologne, met de lange geblon deerde lokken tot over de schouders, juist als in „l'Eternel Retour", verder Pierre Blanchar. die als een autoritaire veldheer naast het voetvolk der script girls liep en Jacaues Dumejshil, die voor de gelegenheid zijn baard had wegge schoren. Zij allen werden bestormd door autografenjagers, die zich overal langs de trottoirs hadden opgesteld. De mani festatie is dus een uitbundig succes voor de sterren geworden. Nu maar afwach ten, of öök de Franse film deze Zon dagmiddag werd gered H. A„ Lunshof in hoger beroep EIS: F.250.BOETE. Op 15 Oct. jl. werd de heer H. A. Lunshof door de rechtbank te Amster dam veroordeeld tot f. 10.— boete subs. 10 dagen wegens weigering de namen te noemen van hen, die hem inlichtingen verschaften inzake de geheime notulen van Linggadjati, waarover hij als hoofdredacteur in Elsevier's Weekblad publicatie deed. Hedenochtend diende.de zaak voor het Gerechtshof te Amster dam, aangezien de heer Lunshof ln hoger beroep was gegaan. De proc.-ge- neraal mr. J. Fabius eiste thans f. 250. boete of 1 maand hechtenis, aangezien hij deze zaak niet als een „test-case" kon beschouwen. Uitspraak volgt op 26 Januari as. Minister-president Spaak in Rotterdam Het comité Rotterdam van Belgisch» Nederland-Luxemburgse samenwerking, heeft tezamen met. het provinciaal Ant werps Zustefcomité vandaag te Rotter dam een samenkomst georganiseerd ge wijd aan de betekenis van de interna tionale handel voor beide landen, in het bijzonder Antwerpen en Rotterdam. Hedenochtend werden de Belgische gasten, c-nder wie de eerste minister P. H. Spaak, ten stadhuize ontvangen in tegenwoordigheid van de ambassadeur van België de heer L. C. Nemry. Bur gemeester Oud sprak een welkomst woord, waarin hij er zijn verheugenis over uitsprak dat 't* diplomatieke con tact over de havenproblemen een voor beide landen door concurrentie belem merde samenwerking thans zal stimu leren. Minister Spaak beantwoordde deze toespraak. Mr. M. Slamet, Inspecteur van Fi nanciën te Batavia, is benoemd tot tij delijk waarnemend secretaris van de Raad van Beroep voor Belastingzaken. PRETTIGE HULP! In de Solostraat te Amsterdam wilde een driejarig jongetje zijn wat oudere zusje behulpzaam zijn bij het aanma ken van de kachel. De ouders lagen nog te bed. Het knaapje wierp daarbij de inhoud van een blikken trommeltje in het vuur. Het trouwboekje en alle distributiebe scheiden van de familie gingen daar mee door de schoorsteenPrettig zo'n hulpje! DE SOVJETS TEGEN HET MARSHALL-PLAN. De Amerikaanse ambassadeur in En geland, Douglas, heeft tegenover de se naatscommissie voor de buitenlandse be trekkingen, met betrekking tot het pro gramma voor de hulpverlening aan Europa, oa. nog verklaard, dat de Sov jet-Unie openlijk oppositie voert tegen het Europese herstelprogramma. Vier van de zestien deelnemende landen hebben de waarschuwing ontvangen, dat wanneer zij tot de vorming van een douane-unie over zouden gaan, in de toekomst de verzending van Poolse ko len gestaakt zou worden. De Amsterdamse politie heeft te Amsterdam gearresteerd de 29-j. bank employé J. M., die valse boekingen heeft verricht en het bedrijf, waar hij werk zaam was, voor f. 4800 heeft benadeeld. Na zijn arrestatie kon een bedrag van f .1100 worden achterhaald. DISTR1BUTIEDIENST LEIDEN. Uitreiking Bonkaarten te Katwijk. De aandacht wordt er op gevestigd, dat in de publicatie betreffende de uitreiking van bonkaarten en zetfout is geslopen. Gezinnen wonende te Katwijk a d. Rijn aan Achterkerkweg, Achtersteeg, Achterweg, Bruggestraat.C allaoweg. Com mandeurspad, Commandeurslaan dienen de bonkaarten niet, zoals is gepubliceerd af te halen op 15 Januari, doch op Woens dag 14 Januari. Geloof, overtuiging en verlichting LEZING VOOR GEÜNIEERDE LOGE VAN THEOSOPHEN. Het onderwerp op de bijeenkomst van gistermorgen was: Geloof. Overtuiging, Verlichting. Volgens de theosophie is het goddelijke een onpersoonlijk, zich pe riodiek manifesterend beginsel, dat alom- vertegenwoordig en alom-werk- dadlg is. Op ieder punt van het heelal is het goddelijke aanwezig en manifes teert het zich als leven in de ruimste zin. Het werkt van binnen uit naar bui ten als een immerdurende drang naar groter volmaaktheid. Ook in de mens. Alhoewel hij zich daarvan niet bewust is, reflecteert de aanwezigheid van het goddelijke in hem zich op zijn bewust zijn en verwekt het verschijnsel, dat re ligieus instinct wordt genoemd: het ge loof aan onsterfelijkheid en het gods besef. In de ontplooiing van het evolu tieplan begint het mensstadium met het optreden van zelf-bewustzijn. In de aan vang staat dit nog dicht bij de toe stand der lagere natuurrijken, die di recte geestelijke leiding ontvangen, dat het religieuze instinct een zuivere re flex is van een geestelijk verschijnsel. Naarmate het bewustzijn ontwikkelt, vereenzelvigt het zich tijdelijk meer en meer met het bestaan op stoffelijk ge bied en wordt het zuivere religieuze In stinct vertroebeld door een gevoel van afgescheidenheid, waardoor sectarisme, zelfingenomenheid, haat en strijd ont staan. Eerst na veel ervaring en leed keert het besef van de uiteindelijke geestelijke eenheid der mensheid terug en herneemt het religieuze instinct zijn' ware plaats gedragen door de innerlijke overtuiging, dat de enig juiste levens houding die is. welke de geestelijke na tuur van de mens naar voren brengt. Daarbij moet het redenerende verstand de leiding gaan aanvaarden van het in nerlijke geestelijke centrum, zodat dit door gedachten, woord en daad naar bulten uit kan stralen. De innerlijke strijd, die daartoe moet worden gevoerd, kan vele levens „vergen en leidt, hetzij tot ondergang, hetzij tot volkomen over winning van de geestelijke mens, die in zijn drager de toestand van geestelijke verlichting doet ontstaan, die hem tot een heiland voor zijn medemens maakt. De meesten onzer staan nog op het standpunt van geloof op gezag ,dat geestelijk blind is. De theosophie wijst de weg, hoe tot verstandelijke overtui ging te geraken van 's mensen innerlijke aard, en de onafwijsbare verplichtingen, die daaruit voortvloeien: waarna die overtuiging mits zuiver volgehouden van zelf de weg naar geestelijke vervolma king wijst, die voor een ieder zijn na tuurlijke bestemming is. GROTE ONTSTEMMING IN HET BAKKERSBEDRIJF. De nieuwe distributieregeling voor de broodvoorziening heeft in het brood- wekt. bakkersbedrijf grote ontstemming ge- In de wekelijkse bijeenkomsten van de Unie voor het bakkersbedrijf kwam groot aantal personelen met klem dit zeer sterk tot uiting, doordat een kwamen aandringen, een krachtig pro test te doen horen tegen deze regeling, die blijk geeft, zonder enig overleg met de bedrijfsorganisaties tot -stand te zijn gebracht. Niet alleen dat de bakkers - met 10 verschillende bonnen te maken hebben, een regeling, welke geen enkele prac- tische betekenis heeft, doch ook het broodetend publiek wordt door deze regeling op een dwaalspoor gebracht, welke allerminst een goede distributie in de hand werkt. De bestuurders van de Unie waren het volkomen met deze protesten eens, en deelden mede dat deze aangelegen-' heid de volle aandacht heeft van de landelijke Unie. Verder zal mede namens de bedrijfs- commissie voor het bakkersbedrijf, waarin werkgevers en werknemersorga nisaties samen werken bij de bevoegde instanties met klem worden aangedron gen, op korte termijn tot een betere regeling te geraken. HET B.L.O. IN 1947. Men schrijft ons: Ook in 1947 had de modernisering van het onderwijs aan het moeilijk le rend kind regelmatig voortgang. Voor rekenen en lezen werden zeer aparte methoden samengesteld, handenarbeid, handwerken en huishoudonderwijs kon den opnieuw volledig ingevoerd worden. Het godsdienstonderwijs werd uitge breid. Het interieur van de school kreeg een prettiger aanzien. De noodzaak van dit onderricht -voor een bepaald soort kinderen wordt erkend83 van de ouders deed in deze de verstandige keus. Hoogtepunten in het schoolleven wa ren de schoolreisjes, 't St. Nicolaas- en Kerstfeest, alsmede de druk bezochte ouderavond en tentoonstellingsmiddag Ook aan het Nazorgwerk voor de oud leerlingen werd meerdere aandacht be steed. MEJ. DA. J. L. KLINK ALS HULPPREDIKANTE BEVESTIGD. Bij de Rem. Gemeente te Den Haag. In verband met het vertrek van ds J. J. Hille als legerpredikant naai* Ned. Indië, is gisterochtend onze stadgenote, mej. da. J. L. Klink, bevestigd als tij delijk hulppredikante van de Rem. Ge meente te 's-Gravenhage. Nadat prof dn- G. J. Heering de meuwe hulppredi kante had bevestigd, deed da. Klink haar intrede. Beide voorgangers spra ken over Joh. 1 14 en vertolkten de vreugde over de Boodschap. Aan het einde van de dienst zong de gemeente da. Klink tce: „Bevestig haar Uw trouw, o God. zo goed en groot". Toe spraken werden gehouden door dr Car rière, voorzitter van de kerkeraad, prof. dr G. J. Heering namens het Soc. Co mité der Rem. Broederschap en door da. Wiardi Beekman als collega. ONS GRUNNEGERLAAND. Opvoering door de Hagenaars. Zaterdagavond waren de Groningers weer eens bijeen in de foyer van de Stadszaal. De Haagse zustervereniging gaf een vlotte opvoering van Zyl's to neelspel ,,Noa diggels 't geluk". Een op zich zelf zeer eenvoudig gegeven, maar echt Gronings uitgewerkt tot een ge heel dat het best doet. Ook de opvoe ring zelve was van goed gehalte, zonder bepaald zwakke plekken. Het was een aardig sluitend spel, dat ten zeerste is gewaardeerd. Ongetwijfeld sprak de voorzitter, de heer H A. Vriend, namens alle aanwe zigen toen hij de Haagse vereniging hartelijk dank bracht. Aan de dames werd een bouquet aangeboden. Na afloop bleef men nog gezellig bij een voor een dansje. Toen Zaterdagmorgen de 39-jarige A. B. van een schuit op de walkant van het terrein ^Van de firma Hoeken wilde stappen viel hij en kwam met zijn hoofd terecht op een langs het water gelegen rails. Met een bloeden de wonde aan de* rechterslaap en een lichte hersenschudding is de man door de E.H D. naar het- Acad. Ziekenhuis gebracht. Geslaagd voor het examen Staats- praktijkdiploma voor Handel en Admi nistratie 1947 de heer D. Braggaar al hier. BEURSOVERZICHT AMSTERDAM, 12 Januari. Oude aandelen Koninklijke openden vandaag op 333 en kwamen tenslotte op 329 330. De nieuwste aandelen op 320 ingezet, werden aan het slot ver handeld tegen 316 2t 317 De indus triëlen waren merendeels iets beter, doch later was er een kleine verzwak king Unilevers gingen van 305 M ach teruit tot 301 Philips werd afgedaan tegen 374 376. De Scheepvaartmarkt was kalm, niet veel veranderd, evenals Suiker aandelen en Tabakken. Van de Rubberaandelen waren Amsterdam Rub bers enige punten hoger, later rea geerden zij van 168 tot 166. Ned. Han del Mij. ging van 173 achteruit tot 170. De Amerikaanse markt was stil en wei nig verancretd. Ook de Ned. Staatspa pieren waren zo goed als onveranderd. BOSKOOP. Jubileumconcert Max Weil MET HAARLEMSE ORKESTVERENIGING. De Haarlemse Orkestvereniging gaf een concert onder leiding van Max Well, ter gelegenheid van diens zilveren jubileum als musicus. De zaal was goed bezet. Onder de aanwezigen bevonden zich de wethou der mr. J. F. Taat en de wnd. gemeente secretaris, de heer W. Hoffmann, namens het gemeentebestuur van Boskoop. Het concert werd geopend met de Ouverture ..Oberon" van Von Weber. Ken nelijk moesten dirigent en orkest even aan elkaar wennen, hoewel dit werk overigens correct, z(j met bet een enigszins stroef rhythme, werd uitgevoerd. In de daarop gespeelde Siegfried Idyll van Wagner toonde Weil ten volle de lei ding te hebben. Griegs le 'Peer Gynt Suite kreeg met hame In de belde laatste delen een uit voering vol élan. Deze vertolking getuigde van een beheerst en overtuigd geleid sa menspel. evenals Tscbalkowski's vijfde Symphonie Dit laatste werk kreeg een gave vertolking: een effectrijk opus met melancholie en humor, een rbythmlek van bijzonder allure en verrassende dynami sche schakeringen, dat de dirigent Well volop gelegenheid gaf te tonen, wat hij in zijn directie vermag. Na afloop werd de heer Weil door ver schillende afgevaardigden toegesproken, o.a door mr. J. F. Taat, namens het ge meentebestuur en dopr dr. John Danlskas. namens het huldigingscomité. Hierna volgde een druk bezochte receptie ln Hotel Neuf. Steunverlening aan de boomkwekerij REGERING ZAL NOODLIJDENDE BEDRIJVEN HELPEN. In verband met de zeer moeilijke om standigheden, waarin verscheidene boom kwekers van het boomkwekers centrum Boskoop verkeren, heeft de Federatie van boomkwekers zich tot de regering gewend, mét een verzoek om steun. De Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening heeft nu besloten aan dit verzoek gevolg te geven. Het doel van de steun verlening is de Instandhouding van het centrum Boskoop door het weer op peil brengen van de bedrijven, die bij onder zoek blijken, waard te zijn geholpen te worden. De regeling is opgezet ln direct contact tussen Federatie en Ministeriële instanties. De steun zal niet In geld. maar ln na- tura bedrijfsmiddelen, plantgoed ar beid verstrekt worden, zodanig dat het gesteunde bedrijf weer op peil gebracht wordt Daartegenover staat een inname van planten van goede kwaliteit tot een zelfde bedrag, als de to verlenen steun en verniotlglng van dit product. De beoordeling vindt plaats door een pl. commissie van vertrouwensmannen. Beurs Met Ingang van Dinsdag zal tot nadere aankondiging iedere Dinsdag beurs worden gehouden in het veillngsgebouw. WADD1NXVEEN Aanhang-vragen in de Gouwe Een breuk in de koppeling was oorzaak dat Vrydagavond een aanhangwagen van ae firma Roubos, beladen met kratten in de Gouwe terecht- kwam. De chauffeur bemerkte zijn verlies eerst in Boskoop, toen hij de wagen wilde afladen! Ondanks het drukke verkeer langs de Henegouwerweg liep het ongeval zonder persoonlijke ongelukken af. Inbraak Wederom werd in deze gemeente ingebroken. Thans Vrijdag nacht bij de landbouwer O. m het Noordeinde. waar een 15-tal kippen en enige konijnen werden ontvreemd. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN. Petronella. d. van D. Kleijn en L. de Ruiter: Wouter Willem, z. van W. W. Paats en A. van Venetien; Théophile. z. van C A. Marquenie en J. M. Polane: Ma rie Louise, d. van H. D. Buurman en Jonk vrouwe J M. J. Boreel: Helena Ja- coba, d. van H. A. van der Linden en W. Kalkhoven, OVERLEDEN. W. Vrijburg man 62 Jaar. Heden is in volle vrede van ons heengegaan, onze beste zorgzame Vader, Be huwd-, Groot- en Over grootvader, Behuwdbroeder Oom en Vriend WILLEM LODEWIJK LEGET, Weduwnaar van ADRIANA ZWETS in de ouderdom van 88 jaren. Garderen N. M. LEGET Leiden: J. LEGET S. LEGET— VAN DER LINDEN Den Haag: W. L. LEGET M. H. N. LEGET— KNEGTEL Oegstgeest: O. LEGET M. LEGET-FLAMMAN Leiden: A. J. LEGET Rotterdam: N. J. LEGET L. LEGET—DE LA RIE Leiden: J. C. LEGET Laren (N.H.): L. H. VAN MAAREN Klein- en achterklein kinderen en verdere Familie. Leiden, 12 Januari 1948. Kaiserstraat 55. 'De begrafenis is bepaald op Donderdag 15 Januari 1948 te 1 u. op de begraaf plaats „Rhijnhof". Na een kortstondige ziekte werd heden uit ons midden weggenomen, onze lieve Man en onvergetelijke Va der, Behuwd- Groot- en Overgrootvader, Broeder, Behuwdbroeder en Oom JOHANNES VAN HOVEN in de ouderdom van ruim 80 jaren. Uit aller naam: Wed. A. v. HOVEN— v. d. STEEN Leiden, 10 Januari 1948 Pakhuisstraat 2. Geen bloemen. De begrafenis is bepaald op Woensdag 14 Januari a.s. te 12.30 uur op de I begraafplaats „Rhijnhof". Tot onze diepe droefheid overleed 10 Januari onze hooggeachte Presidente Mevrouw E. C. ALINGS-v. MELS in de ouderdom van 77 jaren. Gedurende 35 jaren diende zij de belangen van onze vereniging. Namens de afd. Leiden van'de Ned. Ver. v. Vrouwenbelangen en Gelijk Staatsburgerschap P. H. SMITS- WITVLIET C. BLOM—DUREN Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij het overlijden van onze beste Broer, de Heer JOHANNES VAN DER WILK betuigen wij hiermede onze hartelijke dank. Fam. v. d. WILK. Leiden, 12 Januari 1948 Kruisstraat 37. PLANTSOEN 59 DINSDAG AFWEZIG Spoedgevallen Tel. 24-314. DEE-TAX TELEF. 26000 Wegens sterfgeval deze week GEEN LESSEN. KAISERSTRAAT 55. Dames en Heren wie het werkelijk ernst is een goed en gelukkig huwelijk te sluiten, wendt U vol vertrouwen tot Bemiddelingskantoor „METROPA" Middellandplein no. 2IA, Postbus 70 Rotterdam Onze betrouwbare en reëele behandeling geniet een zeer goede reputatie en onze vele relaties in alle beschaafde kringen over het gehele land bieden U absolute kans op succes Discretie Is absoluut verzekerd. - Vraagt U eens Inlichtingen, welke U zonder enige verplichting en in blanco couvert worden toege zonden. TE HUUR OF TE KOOP GEVRAAGD. gelegen aan de Breëstraat, grootte 100 175 M2. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder nummer 6999. A.VERKORTE DAGCUPSUS /O IA Al B. IDEM AVONDCURSUS IJJMii. PROSP OP AANVRAAG ggL qrffgbfn&mi Wl.1KH2K"MimWl.V\Tf77!VmMmoRBETEf!oH£<ei>ms Collecteur Ned. Staatsloterij LAGE RIJNDIJK 95 - TELEFOON 24090 Gevraagd een BESCHAAFDE JUFFROUW, leeftijd 25—30 jaar, in staat leiding te geven aan vrouwelijk personeel op atelier. Rustig en tactvol optreden vereist. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder nummer 899a. modern toestel met U.K.G. m distributie-luidspreker Te bevragen Uite—^—--ht 5A. HAARD- EN KACHELBLOKKEN prima f 7.50 per 100 kg:, (f 70 de 1000 k.g.) Franco thuis. De A.B.C. VerverspL 4 Telefoon 24901, Leiden. gevraagd op nette stand, mooie kamer éventueel met kookgelegenheid. Br. Bh. De Opbouw, Breestraat 151, Lei den, No 73 35. FABRIEK hier ter stede vraagt voor haar technische afd. bij voorkeur ex-bankwerker voor het voeren van eenvoudige administratie en het verrichten van kleine reparaties. Brieven met opgave van leeftijd, vroegere werkkring en ver langd salaris onder nummer 7125 aan het Burau van dit Blad Gevraagd voor de maand Augustus te Noordwijk a. Zee of onmiddellijke omgeving v. familie van 8 personen, een minstens 1 ruime zitkamer en 4 slaapkamers met bedden bevattende. Brieven met prijsopgaaf en enige nadere gegevens onder No 7117 Bur. vdh dit Blad. beendroog 4,— per H.L. Ver- cvacht Aanmaakturf en stookturf voor Centrale Ver warming) in elk kwantum. Franco thuis. De A.B.C., Ver versplein 4, Tel. 24901, Leiden GEVRAAGD voor burgerwerk. Timmer- Metsel- en Aannemersbedrijf M. W. MEYER, Rijndijk 68, Voorschoten. Krobben verergeri de kwaal en maakt U ontoonboar. Bestrijdt de oorzaak van uw ondragelijke last en folterende |euk. Neem direct de heldere D.D.D.-vloeistof die diep in de porién doordringt en de ziekiekietnen doodt, zodat de huid zich kan herstellen. Tk n n GENEESMIDDELTEGEN H.lf.If. HUIDAANDOENINGEN roepen alle Bakkers uit Leiden en omgeving op tot het bijwonen ener vergadering, welke gehouden zal worden Dinsdag 13 Januari s-avonds 8 uur in de bovenzaal van „Amicitia", Steenstraat. Onderwerp: De brood- en keuzebonnen. ZOMERVACANTIE Woningruil met- Baarn plm. 24 Juli31 Aug. Aangeb. rui me moderne villa van alle comfort voorzien, 6 bedden, iicht bij bos en Eem. Ge zocht iets dergelijks te Kat wijk of Noordwijk, dicht bij Zee. Brieven No 497 v. d. Ven's boekhandel. Baarn. Aangeb. een orarh*. zwart met verchroomde kop en z.g.- a. nieuw f 100. En een Radio toestel, mooi geluid f 120. Kastanjelaan 5. Leiderdorp. Gevr. voor de maand Juli een in Katwijk aan Zee, dicht bij het strand gelegen. Met 10 slaapplaatsen of event, slaap- pl. met 2 kinderslaappl. en 1 grote zitkamer. Brieven met opgave van prijs en kookge legenheid aan Mr. H. Dikkers Veerallee 53, Zwolle. Voor direct gevraagd Brieven met opgaaf van leef tijd en verlangd salaris onder No 7124 aan het Bureau van dit Blad. GEVRAAGD Beschaafde dame. h. b. b. h zoekt zlt-slaapk. (of z. en I sl.) op zonzijde, met volledig j ponsion. bil voorkeur en fa milie. Brieven Bur van dit Blad onder No. 907 k. M Te koop gevraagd een zo goed als nieuw merk radio toestel Brieven met opgaaf merk en prijs Bur. ran dit Blad onder No, 909 k. B Hulp ln de huishouding gevraagd, bil mensen zonder kinderen, van 8 1/2 tot 3 u. Aanmelding 's avonds na 7 u. Pioenstraat 5 a. n Net R.K. meisje, v. g. g. v.. met dochtertje van 2 J. zoekt plaatsing als hulshoudster ln R.K gezin Brieven Bur v. d. Blad onder No 956 k. Gevr. 25 weckglazen. met of zonder rineen. inhoud 1 Liter Wed. v. Bladel. Teyllngerlaan 24. Voorhout. AANGEBODEN 91 Onze solide potloodslijper. waarin oude scheermesjes ge bruikt kunnen worden en waarvan wij tijdens Sinter klaas honderden te kort kwa men. zijn weer ln beperkte mate leverbaar. Prijs f. 1.25. Papierhandel N. Paddenburg, Nieuwe Riln 11. H In beschaafde omgev. om trek Vreewijk, ls 'een keurig slaapkamertje beschikbaar, voor werkend meisje. Brieven Bur. van dit Blad No. 898 k. Herenfiets, ln prima staat, met nieuwe binnen- en bui tenbanden f - 75.—. Stationsweg 2. Wilt U Uw voordeel doen koopt dan ln de balansuitver koop v. d. Llohthal. Prima afwasbare kap f. 13.90. kap m, glasplaat f. 19.75 en f. 26.50 Mooie koperen kronen f 19.75 pracht gothlsche kronen v.af f. 24.90. B Raaphorst. Haar lemmerstraat 293. Tel. 26190. B Te huur grote zitkamer en slaapkamer of zlt-slaapkamer met balcon, vaste wastafel, ruime kasten Ook geschikt voor 2 of 3 personen, le stand t.o. Ac. Ziekenhuis en Sta tion. Tel. aanwezig. Brieven Bur. van dit. Blad No. 917 k. B Te huur ruime zlt-slanp- kamer vaste wastafel, kasten tel. Prima stand, bil Station. Br. Bur. v. d Blad No. 917 k Aangeboden huishoudka- chel met pijpen. Seringenstraat 57. Balans uitverkoop ln de Lichthal. Enorme koopjes. Pracht kroon- of wandllcht- l kapjes vanaf 25 65, 89 en 98 cent Strilkijzers v.af 10.80 1 jaar earsolide electr. kachels met schakelaar 17 60. Opr. theelichten 4 95. 5.95. Dompe laars electr. waterketels enz., kookplaten sterk verlaagde prijzen. B. Raaphorst. Haarl emmerstraat 293. H Te koop 2e hands meube len. Lelmulderdijk 377, Lei- muldeai. Auping. Een twee-persoons opklapbed te koop aangebod. (Auping). Te bevragen: Melch. Treublaan 46. H Aangeboden Febr. of later te Oegstgeest zlt-slaapkamer. (Centrale verwarming) met pension en hulsplilk verkeer. Brieven letter A. Boekli. v. d. Veen, Geversstr. 59. Oegst geest. B 3 beste Canadese Jassen, k. m Coomhertstraat 48. B Te koop een nieuwe avond japon. chique model, gewone maat en een accordeon met parelmoer uitvoering. 12 bas sen met kist. Haarlemmerstr. 99 Ingang steeg No. 1. E3 Maakt voor de lange win teravonden uw kamer gezel lig en laat Uw kap of kroon overtrekken of vernieuwen, tegen verlaagde prijzen. Tevens het voordeligst adres voor snoer, lamphouders, stekkers, schakelaars enz. en alle soor ten Philips gloeilampen De Llohthal. Haarl.straat 293. SLEUTELTJES wordeD dagelijks opgenomen, wanneei voldoende ruimte beschikbaar ls. Ze mogen hoogstens 30 woordeD groot iijn (eeü woord maximum 12 letters) De prijs bedraagt f 1,50 bij vooruitbetaling Een bewijsnummer wordt niet verstrekt.

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 4