De heer J. van Elk Ie Alphen Koninklijk onderscheiden iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmimiiiiiii) STADSNIEUWS DE BIOSCOPEN Laatste Berichten Hartelijke ImiMigiiig van de keer J. W. J. Diebeis llllllllllillllllllHilllllllllllllllllllllll Het Leidsch Dagblad Dr. K. EL H. Oppenheimer bedankt voor beroep Dr. K. E. H. Oppenheimer Ned. Herv. predikant te Hallum (Fr.). die beroepen was als studenten predikant vanwege de Ned. Herv. Gemeente te dezer stede, heeft voor dit beroep bedankt. DS. L. RIJKSEN BEDANKT VOOR BEROEP. Ds. L. Ryksen, predikant der Ger. Gemeente te dezer stede, heeft bedankt voor het beroep van de Ger. Gemeente te 's-Gravenhage. Vijf jubilea bij het „L. D." EEN HARTELIJKE HULDIGING. De jaarwisseling gaat altijd gepaard met de herdenking van vele jubilea. Ditmaal behoefden we niet ver te gaan om er vijf tegelijk bij te wonen: van daag herdachten de heren L. Boom, N. Breedeveld, H. Labordus, F. van der Meyden en A. Monteba hun 25-jarige werkzaamheid als typografen bij het „Leidsch Dagblad". Bij zóveel reden tot feestbetoon werd vanmorgen de dagelijkse arbeid in onze technische afdeling enige ogenblikken onderbroken voor de gemeenschappe lijke huldiging. Nadat aan de echtgeno ten van de jubilarissen een bouquet voorjaarsbloemen was overhandigd, werd het eerst fcet woord gevoerd door de directeur, de heer J. W. Henny, die uiting gaf aan zijn grote waardering voor de wijze, waarop allen in de af gelopen kwarteeuw hun werkzaamheden hebben verricht. Spr. releveerde van allen afzonderlijk hun bijzondere ver diensten op de plaats, waarop zij ge steld zijn en maakte van deze gelegen heid gebruik om het gehele personeel zijn hulde en dank te betuigen voor het tempo, waarin, na de oorlog, de bedrijfsmotor weer op volle toeren is gebracht. Met de wens, dat het jubile rende vijftal nog vele jaren tot weder zijds genoegen in het bedrijf werkzaam zal mogen zijn, bood spr. allen een en veloppe met inhoud zomede het ver erend getuigschrift van de Mij. voor Nijverheid en Handel en de daarbij behorende zilveren draagmedaille aan. De technische chef, de heer W. Kra mer, stond eveneens stil bij aller bij zondere verdiensten en sprak eveneens de wens uit, dat allen in goede gezond heid nog tal van jaren hun taak in het bedrijf zullen mogen blijven vervullen. Uit naam" van het gehele personeel, in clusief de mede aanwezige gepension- neerden, bood hij ten slotte allen een geldsgeschenk onder couvert aan. De nestor der jubilarissen, de heer Labordus. dankte uit aller naam voor de in woord en geschenken gebleken waardering en sympathie en hoopte eveneens op een nog jarenlange pret tige samenwerking. Even daarna werden de werkzaam- heden hervat, behalve natuurlijk door de jubilarissen, die met hun echtgeno ten, bloemen, cadeaux en een prettige herinnering naar huis keerden om daar het feestelijk gebeuren in intieme kring voort te zetten. P. T. de Jong t Gisteren overleed de heer Pieter Teu- nis de Jong, in sportkringen als inter nationale tijdopnemer bekend. Hij re gistreerde het werelduurrecord van Leon van der Stuijff op de wielerbaan te Rijswijk gereden en de internationale records, door de vlieger Grassé gevlo gen Vaste aanstellingen als tijdopne mer bezat hij sinds 1900 van de Ned. Wieier Bond, sinds 11 October 1911 van de Koninklijke Vereniging voor Lucht vaart en van 10 Augustus 1917 tot 23 Maart 1924 van de Koninkl. Nederl. Motorrijders Vereniging. Van de Ned. Wieier Bond was hij gedurende 25 jaar de secretaris en de laatste 8 jaar te vens penningmeester. De Amsterdamse Sport Clubs „Olympia" en „De Ger maan" verleenden hem het erelidmaat schap. Nadat hij zich uit de sport-bestuurs- functies had terugetrokken, stelde hij zich voor de volkshuisvesting beschik baar en wel gedurende 15 jaar als se cretaris van de Verhuurdersbond voor Leiden en Omstreken en gedurende 10 jaar als penningmeester van de Neder landse Bond van Huis- en Grondeige naren. Lido „De klokken van St. Mary" doet in hoge mate denken aan JtGoing my way", waarin Bing Crosby eveneens de rol van geestelijke ven-uit. Men moet zich enigszins verzoenen met deze com binatie van persoon en ambt, om deze film te kunnen accepteren, vooral om dat er meer van Bing Crosby is over gebleven dan van het beeld, dat wij ge wend zijn ons van een geestelijke te vormen. Het verhaal handelt over een Katholieke lagere school, die in geld nood verkeert. De strijd gaat tegen een industrie, die zich van terrein en ge bouw der weerloze school tracht mees ter te maken, doch ten slotte het on derspit delft en het eigen moderne ge bouw afstaat aan de school. Bing Cros by vervult de taak van parochieleider, Ingrid* Bergmann speelt de rol van moeder overste der school. Beiden ge ven in hun genre goed spel te zien. Heel aardig is het optreden van enkele der kinderen. Wie „Going my way" heeft gezien en geapprecieerd, zal ook deze film met genoegen aanschouwen. Luxor Het .Wonder van de 34ste straat" voert op een zachtmoedige en beminnelijke manier naar het naïve „Kinderland" terug. In deze moderne tijd verloor de mensheid het geloof in de Kerstman of liever in „het Goede". Hter staat hij echter in levenden ïyve voor ons en wie zijn bestaan ont kennen mocht, komt totaal bedrogen uit. Het goedhartige vriendelijke, oude heertje, dat als de personificatie van de Kerstman zijn intrede doet in een groot warenhuis te New York en daar alle verkoopmethodes onderste-boven gooit met een verrassende „stunt", zonder dat opzet in 't spel was, is ervan overtuigd, dat hij de Kerstman is. De psychiatie, die hera daarom krankzinnig wil verklaren, krijgt 't lid op de neus. Zelfs de Staat, in de persoon van een hoge rechter moet 't tegen de overstelpende en originele be- ZATERDAG I wijzen in het voordeel van de be- I klaagde afleggen. En ten slotte leer!) het moderne meisje, dat door de nieuw ste paedagogie van haar nuchter-zake- lijk moeder, die elke fantasie mist, het poëtisch geloof verloren heeft, zijn wer kelijk bestaan kennen. Hoe zich dit alles afspeelt: men ga 't zien in dit charmante en innige verhaa:. waarin veler cynisme een zware slag wordt toegebracht! Na deze film is ook Uw overtuiging ten gunste van de Kerstman gewend: hij bestaat toch! Trianon „Good bye, Mr. Chipps" is de onder leiding van Sam Wood suc cesvol tot stand gekomen verfilming van het even succesvolle gelijknamige boek, die beide reeds voor de oorlog het continent veroverd hadden. De hande ling speelt zich af temidden van die ty pische kostschoolsfeer, welke kenmer kend is voor de opvoeding van een groot deel der Britse jeugd. De hoofdpersoon mr. Chipps, wijdt zich gedurende 63 jaar aan deze taak en de wyze waarop is even verdienstelijk ten opzichte van het in stituut waaraan hij verbonden is als spectaculair voor hen, die in het boek of op de film al zijn wederwaardigheden meemaken. Greer Garson, beroemd om haar prachtige creatie als Mrs Minnl- ver, is zijn lieftallige tegenspeelster. Een uitstekende film volgens het bekende re cept „een lach en een traan", maar zonder enig vals sentiment. Rex Stan Laurel en Oliver Hardy, de Amerikaanse koningen van de lach, zorgen in Rex voor enkele uren ont spanning. Als pantoffelhelden rollen zij van de ene dolle situatie in de andere. Onnodig te vermelden, dat zij, die etns smakelijk willen lachen, van een be/ock aan Rex geen spijt zullen hebben Casino vertoont de spannende ge schiedenis van Kapitein Kidd. Zeero verij, romantiek, scheepsbranden, een liefdesgeschiedenis, avonturen op tropi sche eilanden met onwaarschijnlijk grote schatten storten de toeschouwers van de ene emotie in de andere. De hoofdrollen worden vervuld door Char les Laughton en Barbara Brittan. 3 JANUARI Leidse Schouwburg HOOFDSTAD-OPERETTE: WIENER BLUT. Jolian Strauss' operette Wiener Blut blijft toch maar altijd een juweeltje, met die schat aan heerlijke melodieën! De tekst is niet beter en niet slechter dan wat in andere operettes gebruike lijk is, maar de muziek heft deze ope rette ver boven het normale "niveau. De Hoofdstad-Operette geeft er alle kracht aan en men kan langzamerhand vastleggen, dat het eens zo geprezen Fritz Hlrsch-gehalte bijkans wordt be naderd. Er zit „Schwung" in de opvoe ringen, die qua decors en costumes prachtig zijn verzorgd en ook verder wordt het beste beentje voorgezet, al wordt vocaal nog niet steeds het hoog ste bereikt. De ster van het gezelschap is Paul Harden, die als caroussel-hou- der weer prachtig op dreef was. Naast hem willen we in de eerste plaats noe men Fritz Steiner, die naar ons land is teruggekeerd en het gezelschap da nig .versterkt. Als „komiek" doet hij r.aar hartelust genieten van zijn prima kwaliteiten. Met hem willen we als de vrolijke noot Claire Clairy naar voren brengen. Samen vormen zij een koste lijk duet, vooral in hun komische dan sen. Chris Reumer zingt goed, acteert minder in tegenstelling tot Ruth Ro den, wier stem weliswaar zuiver, maar minder klankrijk is. Tini Alma zingt goed, acteert eveneens wat stijfjes, met Herman Valsner is het weer precies andersom. Plm de la Fuente heeft het behoor lijke orkestje als altijd vast in de hand. Al met al een keurige voorstelling, die door de vrijwel tot de laatste plaats bezette schouwburg, ten zeerste is ge waardeerd en met luid applaus is be loond. Zelfs bij open doek, zodat one nige scène moest worden gebisseerd. Een avond van gepaste vrolijkheid! Al was de Nederlandse- bewerking beter dan men gewend is, toch vragen wij ons af. of het niet de voorkeur ver dient tot de Duitse taal terug te ke ren .Dat zou de opvoeringen nog ten zeerste ten goede komen. M. De heer De Jong bereikte de 71-Ja- rige leeftijd. De begrafenis vindt a.s. Dinsdagmid dag om 1 uur plaats' op „Rhijnhof". Afscheid bij gouden jubileum. Het was voor de heer I. van Elk te Alphen gisteren wel een zeer bijzon dere dag. Niet alleen herdacht hij het feit, dat hij voor 50 jaar in dienst trad bij de firma N.V. Vorrossieau en Co. aldaar, tevens nam de jubilaris, die thans de functie van boekhouder ver vult, afscheid van zijn werkkring om een welverdiende rust te gaan genieten. In tegenwoordigheid van de burge meester van Alphen, mr Schokking, de directie der firma, het personeel, en de familie van de jubilaris, vond in hotel Centraal een huldiging plaats. De grote zaal was feestelijk rapt bloemen er. planten versierd. Na een welkomst woord van de directeur, de heer Wersoh, sprak allereerst burgemeester Schokking de grijze jubilaris in harte lijke bewoordingen toe, waarbij deze er op wees, welk een zeldzaamheid dit jubileum is. Het was spr. een genoegen te kunnen mededelen, dat het H.M. de Koningin had behaagd aan de heer Van Elk voor diens bijzondere arbeids prestatie de eremedaille in goud, ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau. te verlenen Nadat de burgemees ter de jubilaris deze onderscheiding op de borst had gespeld, werden twee cou pletten van het Wilhelmus gezongen. Vervolgens voerde mr. Sprey namens de commissarissen het woord. Hierna sprak de dir. der firma de heer Wersch, die wees op de bijzondere verdienste van de thans scheidende boekhouder en stelde de heer Van Elk tot voorbeeld van iedereen. Namens de verenigde verf fa brik anten overhandig de spr. de medaille in Goud alsmede een oorkonde. Met de wens dat de heer Van Elk nog vele jaren van het pas opgerichte pensioenfonds zal kunnen genieten, beëindigde de directeur zijn tcespraak. De heer v d. Venne sprak namens de cqllegas van het kantoor en bood een prachtig nieuw herenrij wiel aan. terwijl de neer J. Roos die namens het fabriekspersoneel sprak, een rookstel en een prachtige schemer lamp aanbood. De heer v. d. Veen sprak namens de vertegenwoordigers zijn dank en waardering uit. terwijl de heer Pieksma dit deed namens de contróle- aienst. Aan mevr. Van Elk werden door de verschillende sprekers tal van fraaie bloemstukken aangeboden. In een bij zonder geestige toespraak dankte de ju bilaris voor de hoge onderscheiding hem te beurt gevallen, voor de fraaie cadeaux en niet ih. het minst voor de tot hem gesproken vriendelijke woor den. VIERDE SLACHTOFFER VAN ONGELUK BIJ BREEZAND OVERLEDEN. Hedenmorgen is in het Gemeente ziekenhuis te Den Helder na een ope ratie overleden een nog onbekende vrouw, die gisteravond bi) het ongeluk met de Naco-bus te Breezand ernstig gewond raakte. Naar de Indonesische federatie Ten huize van Abdoelkadir hebben de Nederlandse ministers, dr. Van Mook en vele andere autoriteiten op een cock tailpartij -alle te Batavia vertoevende vertegenwoordigers van de negara's en daerah's ontmoet. Deze ontmoeting wordt als een onofficiële voorloper be schouwd van de besprekingen, die mor gen zullen worden gehouden. Heden morgen voerden deze vertegenwoordi gers van de negara's en daerah's in het hoofdkwartier van de K.I.S. te Batavia besprekingen, waarbij 42 personen aan wezig waren. De officiële ontmoeting met de mi nisters zal morgen plaatsvinden in het v.m. gebouw van de Volksraad aan het Hertogspark te Batavia. De heer I. van Elk 's Middags vond eveneens in de bo venzaal van hotel Centraal een recep tie plaats waar zeer vele zakenmensen zowel uit Alphen als uit het gehele land aanwezig waren of zich lieten ver tegenwoordigen. Des avonds werd een feestavond gehouden, waarbij het zeer gezellig toe is gegaan en waarbij het gezelschap van de heer G. van Mild voor de vrolijke muziek zorgde en een aantal leden van het personeel schets- aanwezigen aangenaam bezig hield j dat de stemming verhoogde en d* jes en voordrachten ten tonele brach' Het kan niet anders of deze dag 1? voor de heer Van Elk en diens trouwe j ega tot een onvergetelijke gemaakt. „WIJ STARTEN WEER". Propaganda-feestavond C.J.M.V. en C.J.C. „Rchoboth". Onder de van activiteit getuigende ti tel „Wij starten weer" gaven de C.J.M.V. en de C.J.C. ..Rehoboth" gisteren in het wljkgebouw Rehoboth een propaganda- feestavond, welke door de voorzitter van de C.J.M.V., de heer G. M. Barn- hard werd geopend en o.m. werd bijge woond door de wijkpredikant, ds. J. de Wit. In zijn openingswoord prees de voorzitter zich gelukkig, dat het jeugd werk rond „Rehoboth" thans zulk een verheugende groei medemaakt en de geest onder de leden voortreffelijk mag worden genoemd. Een alleraardigst programma, waar aan vele leden medewerkten, werd deze avond afgewerkt en getuigde van het enthousiasme, dat er onder de jongens leeft voor „hun" vereniging. Wij gelo ven niet te veel te zeggen als wij C.J.M.V. en C.J.C. voor de toekomst nog een periode van opgewekt en gezond verenigingsleven voorspellen. De start was in ieder geval goed! Gisteren gavén wij een verslag van het afscheid van Mej. M. Moote van de Leidse Brelfabrlek v.h. Poot. Mej. Moote nam afscheid na 55-Jarlge dienst l.p.v. 35-Jarlge, zoals wij gisteren abusievelijk vermeldden. Wegens 15-Jarlge trouwe dienst werd door de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen aan mej. J. Verboog, hulshoudster bij de familie A. Boot de zilveren medaille uitgereikt. Mr, W. B. H. A. Heskes alhier Is be noemd tot plaatsvervangend voorzitter van een zuiveringsraad voor handel en ambacht, welke met Ingang van 1 Januari J.l. Is ingesteld en zetelt t$ 's-Gravenhage. Het secretariaat der Toneelvereniging „Tot Ieders Genoegen" is verplaatst van Maurltsstraat 12a naar I. Boom Jr. Utrechtseveer 17, Lelden. MARKTBERICHTEN KATWIJK A. D. RIJN, Z Jan. Groen teveiling. Waspeen f. 21,2528; Idem II 6,5011,25; breekpeen 6,2010.80; gele kool 3,707,30; groene kool 8,3027,10; rode kool 512,60; boerenkool 3,10 13,90; spruiten f.2067; knolselderie I 13—23; Idem II 8—11; idem III 4—8; uien 11.9012,10; andijvie 2961; pe terselie 6,90—7,10; kroten 8,70—8,80. RIJNSBURG, Groenteveiling. Er was veel handel aan de veiling en er wer den goede prfjzen betaald. De groente bracht de volgende prijs op: rode kool 514 ct.; gele kool 48 ct.; groene kool 1422 ct.; kroten 58 ct.: andijvie 50 56 ct.; waspeen I 2034 ct.„ idem II 8 14 ot.; prei 25—30 ct.; witlof 4044 ct.; spruiten 5065 ct.; uien 1215 ct.; alles per kilo. Knolselderij 1025 ct. p. stuk; selderij, peterselie 511 ct. p. bos. RIJNSBURG, Bloemenveiling Flora.- Er waren aardig wat bloemen. Al zijn de feestdagen achter de rug, de prijzen der bloemen waren nog zeer hoog, zoals hieronder blijkt: Helios Narcis 6575; Blaüwe Druif 3545; L.'Innossen 100— 110; Alfred 100—110; Krelage 90—120; Superbe 110—125; Rose Copland 1G0— 200: Karona 90—110; Heligarda 100— 125; King of the Julloores 80—110; Hya- cinthen wit 3545 per stuk; idem rose 4048 ct.; Bismarck 3545 ct. per stuk; Crocus 240—300 per 100. LEIDEN. 2 Jan. Coöp. Groenteveiling. Per 100 k.g. Rode kool 9—17; Savoye kool 817; Groene kool 1427; Boerenkool 12—19; Rapen 7.20—8.40; Prei 10—35; -Croten 5.709: Kroten gekookt 1224; *ien 1620; Peen 8—21: Spruiten 665; vndljvle 3192; Schorseneren 28: Witlof 57; WlnterpoBteleln 19; Bloemkool 17 "4; Sla 1022: Knolselderie 127; Peter selie 2.40—7.60; Radys 5.30; Selderie 1.30— 7.50. UIT DE OMSTREKEN KATWIJK AAN ZEE De omzet aan dc IJmuider afslag. De omzet aan het staatsvissershaven- bedryf bedroeg over December f. 822.630. waarmede het jaart^lial op niet min der dan f. 17.307.242,— werd gebracht. NOORD WIJKERHOUT. Medische Dienst De2? wordt Zon dag waargenomen door Dr. Wösten. Ned. Herv. Kerk In de Ned. Herv. Kerk zijn over de maand December de I volgende bedragen gecollecteerd: I Kerk en Wereld f. 66.34. Herv. Jeugd raad f. 29.27; Restauratiefonds f. 37.83; Kerkvoogdij f. 99 641/2; Diaconie f. 60.93 1/2; Plaatsenbusje f. 14.71. OEGSTGEEST Raadsagenda De Gemeenteraad zal in openbare vergadering bijeen komen op Woensdag 7 Januari des avonds te 7 uur- De agenda bevat ditmaal niet minder dan 20 punten, waarvan wij vermelden: Een voorstel van B. en W. betreffen de jaarwedde der wethouders. Benoeming van een lid van het Burg. Armbestuur en bespreking inzake uit breiding van het aantal leden. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het Ambtenarenreglement. Idem tot vaststelling van een verplaatsingskos tenverordening. Idem om afwijzend te beschikken op het verzoek van de Stich ting Rijnlands Borgstellingsfonds tot deelname aan de garantieregeling ter dekking van verliezen. Idem tot verkoop van div. percelen grond, behorende tot het Gem. Grondbedrijf. Idem tot aan koop van stroken grond ter verbreding van de de Kempenaerstraat en de Ter- weeweg. Idem inzake het verzoek van de Montessorischool tot beschikbaarstel ling van gelden voor aanschaffing van meubelen. Idem om afwijzend te be schikken op het verzoek van de Montes sorischool tot medewerking voor de ver bouw van de percelen Geversstraat 46 en 48. Idem tot inwilliging van het verzoek van het bestuur dèr bijz. lagere school aan de Mors tot medewerking ter vergoeding van de geleden bombarde- mentsschade. Idem tot het verlenen van medewerking aan het Bestuur der Herv. School aan de Endegeesterstraatweg tot uitbreiding der school met twee lokalen. Idem tot het sluiten van een nieuwe rekening-courant overeenkomst met de Bank voor Nederlandse Gemeenten. Na deze voorstellen komen in behandeling: Voorlopige vaststelling van de rekening van het grondbedrijf over 1946: enige Comptabiliteitsbesluitengoedkeuring van de begroting 1948 van het Burger lijk Armbestuur; Behandeling van de begroting van het Gem. Grondbedrijf voor het jaar 1948; Behandeling van de gemeentebegroting voor het jaar 1948 en vaststelling van de kosten per leer ling voor het O. L. Onderwijs voor het jaar 1948. RIJNSBURG Burgerlijke Stand Geboren: Hendrik, z. van C. de Moolj en H. Duijvenvoorde: Daniël, z. van J. van Egmond en C. M. de Mooy. Overleden: Jan Kralt, 64 Jaar; Hermanus Hermans. 31 Jaar. Tot notabelen van de Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heren C. O. v. d. Vijver en C. Zandbergen Nzn, SASSENHEIM. Flesje met phosphor gevonden Spelende kinderen vonden gistermid dag in Sasscnheim .een flesje, waarin zich, zoals later bleek, phosphor be vond. De kinderen zijn met het flesje gaan Spelen, met het gevolg, dat een ervan in brand geraakte. Het kind liep brandwonden op, doch behoefde nog niet in het ziekenhuis te worden op genomen. Een voorbij gangeï* die de plaats waar het flesje werd gevonden met een stok onderzocht, kwam ook in brand te staan. Hij kreeg wonden aan armen, handen en benen. Ook hij is nog niet in een ziekenhuis opgenomen. VOORHOUT Drie kleine kinderen ontsnappen aan ernstig ongeluk. Op oudejaarsmiddag zijn drie kinde ren tussen 3 en 6 jaar aan een zeker- lijkende dood ontsnapt. Zij waren ge zeten in de cabine van een melkauto, welke geparkeerd stond op de afrit bij de melkfabriek van de heer P. War merdam. Eén der kleinen heeft de rem los weten te krijgen, waardoor de wa gen de hoogte afrolde en in de Dins- dagse-wetering zou gereden zijn, was de wagen niet op de bermkant blijven hangen, met de cabine boven het wa ter! Burgerlijke Stand Geboren: Siemen Gerdinus, z.v. H.( Dolstra en M. H. van Schaaik; Johannes, z.v. F. C. v. d. Wilden en Th. C. v. <L Hooven: Ber- nardus C, H. z.v. H. C. Schtrlte en J A. Leytèn; Johannes- I. W. A., z.v. A. J. v. Kampen en P. R. Lencsês. Overleden: KI. v. Velzen 61 j.,echt- gen. van C. v. Werkhoven. Wijziging kantoren Vanaf 3 Jan. as. is de Distributie-dienst alhier over geplaatst van Herenstr. 71 (Raadhuis) naar Herenstr. 106 (Parochiehuis), ter wijl de gemeente-ontvanger, tevens ad ministrateur der gemeentebedrijven, vanaf diezelfde datum in het verlaten Distributiekantoor zetelt. Onze plaatsgenoten C. J. Berk hout en A. F. M. Roozen, slaagden te 's-Gravenhage voor het diploma ma- chineschrijven. WASSENAAR. Ongeval Op de Rijksstraatweg reed B. uit Oegstgeest met zijn auto van achteren tegen de stilstaande auto van L. uit Amsterdam, welke door laatst een defect zou worden opgeduwd naar een garage. Mevr. L. kreeg een inwen dige kneuzing. Zij werd naar het Wll- helminagasthuis te Amsterdam ver voerd. B. bekwam snijwonden aan zijn neus. Medische dienst De medische dienst wordt Zondag waargenomen door de doctoren Plink en Bergsma. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN Nieuwe beplanting langs de Ouds- hoornseweg Het zal vele inwoners onzer gemeente tot vreugde stemmen te vernemen, dat de Oudshoornseweg vanaf de aanlegsteiger der firma Ges man tot. aan de 's-Molenaarsbrug én over dc brug tot voorbij de kalkovens der firma Clant en Co. in de Gnep- hoek weer beplant zal worden metwuim 150 Lindebomen. Onder leiding van de provincie wordt het werk uitgevoerd en aangenomen mag worden, indien de vorst geen roet in het eten komt gooi en. dat nog in de a.s. week de boom pjes zullen zijn gepoot. Bij voorbaat roepen wij reeds de olementie in van de jeugd, dit jonge gewas te ontzien. De ouderen zullen zioh de Ouds hoornseweg kunnen herinneren als Temidden van zijn dagelijkse medew erkers wenst de heer H. Veldstra de heer J. W. J. Diebeis geluk met zijn zilveren jubileum in dienst der ge meente Leiden. een vereenvoudigd systeem, waaraan de heer Dlebels zijn uiterste krachten heeft gegeven. Dit stelsel, opgezet door de heer Dlebels, heeft langzamer hand ons gehele land veroverd. Nadat spr. nog had gewezen op de uitbreiding van de werkzaamheden van de heer Diebeis toen de afd. Militaire zaken by zyn dienst werd ondergebracht, her innerde hy aan de veel omvattende taak van de jubilaris by de reconstruc tie van de bevolkingsboekhouding, welke na de oorlog noodzakehjk was. Een drukke periode volgde by de ver kiezingen in 1946 en ten slotte by de volkstelling in 1947. In al die Jaren heeft de heer Diebeis zich doen kennen als een plichtsgetrouw ambtenaar, die met grote deskundigheid de Leidse gemeentebelangen heeft willen dienen. Daarnaast was hy voor zyn personeel een humaan chef. Uit naam van dit personeel bod de heer Vriend de heer Diebeis hierna een gouden zegelring aan, waaraan hy de wens verbond, dat het de heer Diebeis gegeven mocht zhn nog enkele jaren de pensioengerech tigde leeftyd nadert met rasse schre den in het belang van de Leidse gemeenschap werkzaam te mogen zyn. In geiyke geest voerden hierna nog het woord de heer A. Coers namens de eerst kortgeleden opgerichte personeels vereniging, J. Brouwer, voorzitter van de afd. Leiden van de Ned. Bond van Gem. ambtenaren en J. Smidt namens het hoofdbestuur van de Ned. Ver. Be volkingsboekhouding. Ook deze spre kers deden hun gelukwensen met het aanbieden van geschenken gepaard gaan. Met een enkel woord heeft de heer Dlebels voor de hem toegezwaaide lof en cadeaux bedankt. Na afloop van deze receptie volgde nog een huldiging In intieme kring, waarby de heer H. Veldstra namens de dagelijkse medewerkers van de heer Diebeis het woord voerde en herinnerde aan de prettige samenwerking, welke steeds op het bureau wordt gevonden. Zeer ln het bijzonder stelde spr. nog ln het licht, dat de jaren der bezetting aan de heer Diebeis wel zeer zware eisen hebben gesteld. Als goed vader lander heeft hy in die tyd de moeiiyk- heden van de bezetter op waardige wyze weten te trotseren. Als aandenken aan deze dag bood spr. nog een stoel aan. Nadat de heer Diebeis nog een dank woord had gesproken, waarin hy weder kerig de ambtenaren dankte voor hun steun en medewerking, bleef men nog geruime tyd in feestelykè stemming by een en gingen verversingen rond. Een humaan chef en een plichtgetrouw ambtenaar De heer J. W. J. Diebeis, chef van de afdeling Bevolking, Burg. Stand en Militaire Zaken, die gisteren, zoals ge meld, het feit mocht herdenken, dat hy voor 25 Jaar dn dienst der gemeente Leiden trad, is gistermiddag van ver schillende zyden op recht harteiyke wyze gehuldigd. Vooraf vond in demorgenuren een huldiging plaats door het college van B. en W., in welke kring de heer Die- bels op waarderende wyze is toege sproken door de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot. By deze gelegen heid mocht de jubilaris van het col lege van B. en W. een fraaie fruit mand ontvangen. In de trouwzaal van het stadhuis, waar dank zij de goede zorgen van de tuinbaas van „Endegeest" een pas sende groen- en bloemenversiering was aangebracht, vond in de middaguren een zeer druk bezochte receptie plaats, waar zeer velen de jubilerende hoofd ambtenaar hun gelukwensen kwamen aanbieden. Onder hen bevonden zich tal van hoofden van dienst) en leden van het gemesntepersoneel, terwyi ook vele vrienden van de jubilaris deze ge legenheid hebben aangegrepen om van hun belangstelling te getuigen. De heer H. A. Vriend, chef van de afd. Onderwys, die hier namens het secrètarie-personeel en het ontvangers- kantoor het woord voerde, herinnerde aan de werkzaamheden van de jubila ris ln zyn vorige standplaatsen Maars- sen, Zaandam en Maastricht. De dienst jaren in -deze plaatsen doorgebracht, gevoegd by de 25 „Leidse jaren" maken thank de 40 vol. Spr. achtte het een# gelukkig veivschijnsel. dat de goede gezondheid en werklust van de heer Dlebels thans nog volkomen ongebro ken zyn. Vervolgens wees de heer Vriend er op. dat de jubilaris by zijn komst in Leiden een in sterke mate verouderde bevolkingsboekhouding aan trof. Met alle kracht heeft hy zich toen geworpen op de invoering van een ge- zins-persoonkaartenstelsel. Toen dit eenmaal goed functionneerde, zag de heer Diebeis bij de stadhuisbrand in 1929 al zijn volhardende arbeid in vlammen opgaan. Met groot élan heeft hij zich toen wederom geworpen op de wederopbouw van de bevolkingsboek houding. Het was in deze tyd, dat Leiden, als eerste grote stad in ons land, werd aangewezen om als proef- gemeente te dienen by de invoering van het z.gji. persoonskaartenstelsel. zynde eens, een der schoonste plekjes en wandellaan langs de Oude Ryn. On getwijfeld zal door de aaniplanling het aanzien zeer ten gunste veranderen en al zal het nog wel jaren duren voor deze jonge bomen de schaduw geven als hun voorgangers, Oudshoorn gaat er mee weer stukken vooruit. BOSKOOOP Zilveren mnzlek-Jublleum Max Well Onze plaatsgenoot de heer Max Wel hoopt op 9 Januari e.k. het lelt te herdenken, dat hy 25 Jaar geleden zijn loopbaan als musicus begon, waarvan hy het overgrote deel ln Boskoop heeft doorgebracht. Enige muzlekvrlenden te Boskoop heb ben het plan gevormd om de heer Well by dit Jubileum een passende hulde te bereiden.'Zo zal dan a.s. Vrijdagavond ln het verenigingsgebouw door de Haarlemse Orkestvereniging onder leiding van de Ju bilaris een concert worden gegeven. Na afloop van het concert zal er een receptie plaats vinden ln hotel „Neuf". 40-jarig jubileum Onder zeer veel biyken van belangstelling heeft de heer J. van Tol, Johz. het feit herdaaht waarop het 40 jaar geleden was. dat hy als boom- kwekerskneent In dleDst trad by de firma M Koster en Zonen te Boskoop. De Jubi laris heeft zich gedurende dat tydsverloop weten op te werken tot zyn huidige positie van boekhouder-procuratiehouder. Voor waar een hele prestatie. De heer P. Koster heeft de Jubilaris zeer harteiyk en waarderend toegesproken cn hem een geschenk overhandigd. Ook het personeel ls bij deze huldiging niet achter gebleven en bood eveneens onder het aanbieden van een geschenk zUn felicitaties aan. BODEGRAVEN. Medische dienst De medische dienst zal Zondag worden waargeno men door dr. C. G. A. van Beek. Wijkzuster: Zr. G. Kool, Stationsweg. De heer P. J. Snoep jubileerde Vrydag herdacht de heer P. J. Snoep, directeur van de N.V. Ned. Werktul- genfabriek vil. Hero B. de Groot alhier, de dag waarop hy voor 25 jaar by dit bedryf in functie trad. Na aanvankelyk als officier by de koopvaardij werkzaam te zyn geweest, 1923 de betrekking van bedryfsleider by deze N.V., om vanaf 1931 als haar mede-directeur op te treden. Mede onder zyn leiding, heeft deze voor Bodegraven zo belangryke in dustrie zich uitgebreid en ontwikkeld tot een zeer modern en vele complexen omvattend bedryf. In de kring van dageiykse medewer kers is dit zilveren jubileum op feeste- lyke wijze herdacht, terwyi een officiële receptie werd gehouden voor hen die van hun belangstelling biyk wilden geven. Pluimvee- cn konyncntentoonstelling Door de Bodegraafse Pluimvee- en Konynenhoudersverenlging werd op oud- en Nieuwjaarsdag een tentoon stelling georganiseerd. De tweede voorzitter opende deze ex positie. waarby hy zyn vreugde uit sprak over het groot aantal inzendin gen van ruim 200 dieren en aanspoorde op handhaving van het devies der ver eniging „Door veredeling verbetering". Als beste exemplaar van het tentoon gestelde pluimvee werd de zwarte Mi norca van de heer C. van Leeuwen van Nieuwerbrug gekenmerkt, terwyi van de konynen de blauw Rex van de heer S. J. de Ryk kampioen werd. Een groot aantal pryzen werd voor de vele fraaie inzendingen beschikbaar gesteld. WOUBRUGGE. Diamanten bruiloft De tiende Ja nuari a.s. hoopt het echtpaar G. Huig- slootKouwenhoven alhier een 60-ja- rig huwelijksleven te mogen herden ken. De 84-Jarlge bruidegom, die eerst enkele jaren geleden de arbeid, o.m. 54 jaar als halfteler op dezelfde akker, heeft neergelegd, geniet nog een goede gezondheid, doch de 80-jarlge bruid sukkelt enigszins, hoewel zij niet bed legerig ls. Toch ls van festiviteiten by dit zeldzame feit afgezien. Het huwelyk werd gezegend met de geboorte van 11 kinderen, waarvan er nog 5 in leven zyn. Het verdere na geslacht telt 48 kleinkinderen en 4 achterkleinkinderen. Als van ouds de MEEST GELEZEN COURANT van Leiden en Omstreke*

Leidsch Dagblad | 1948 | | pagina 3