Coöperatie Ontbijtkoek HU 20 ct. per stuk. Paradijs van de Vrijhandel verdween Ï»ANDA EN DE MEESTER Niet door egoïsme anderen vóór willen zijn! Zware straffen voor een serie deserteurs Alwéér PHILIPS PH/l/SHAVf De Vrouw VAN DICK HERIOI Wat er in Indië gebeurt „Sfeer op de Renville is somber" Officiële publicaties Radio-programma DONDERDAG 11 DECEMBER. Gisteren stonden te Rotterdam 15 deserteurs terecht, die allen om min of meer egocentrische redenen er de brui aan hadden gegeven en waren onder gedoken. De Krijgsraad veroordeelde 13 van hen tot zware straffen, die in acht ge vallen varieerden van 4 tot 2 jaar ge vangenisstraf met aftrek, terwijl de overigen straffen, variérend van VA jaar tot 8 maanden met aftrek wer den opgelegd. In twee gevallen werd de zaak teruggewezen om een nader onderzoek in te stellen. De leeftijd van hen, die zich hadden te verantwoorden, was ongeveer 22 jaar, zes van hen kwamen uit Amsterdam, de overigen uit Noord-Holland en de drie Noordelijke provinciën. De audi teur-militair mkjoor mr. R. Grasso zei- de o.a. dat men niet moet denken, dat hier nu een paar zondebokken worden voorgeleid, die tot voorbeeld gesteld worden. Het ls immers gebleken, dat hun daad volkomen kon worden toege rekend. Tegenover de soldaten in Indie, zou het bijzonder onrechtvaardig zijn, als zij, die door egoïsme gedreven tot desertie overgaan, na een korte straf in de maatschappij kunnen terugke ren en daardoor hen, die later, na hun diensttijd in Indië, terugkomen vóór zouden zijn. De verdediger mr. dr. W. Schuurman Stekhoven, die behalve jurist ook medi cus en oud-officier is, achtte het beleid van de regering inzake desertiegevallcn Van Beinum dirigent van Londen's Philharmonisch Orkest? Naar wij vernemen is de heer Van Beinum, dirigent van het Concertge bouworkest te Amsterdam, die thans te Londen het Philharmonisch Orkest di rigeert, uitgenodigd daarvan eerste di rigent te worden. Indien Van Beinum zulks mocht ac cepteren, zo zal hij in ieder geval Am sterdam niet verlaten maar gedeeltelijk te Londtn en gedeeltelijk te Amsterdam zijn functie uitoefenen. wankel en meende dat het de taak van de Krijgsraad is, daarin een vaste lijn te brengen. Wat betreft deze 22-jarigen, merkte hij op, dat deze voortkomen uit de grote massa van „ellendelingen", waarmee geen land te bezeilen is, daar ze in de moeilijkste tijd van hun le ven, die samenviel met de oorlogsja ren geen leiding hebben gehad. Hij moest echter de krijgsraad de illu sie ontnemen, dat het alle volwaardi- gen waren. Mgr. Pessers en Pater Bruns in China gedood. Britse gezant reikte onderscheidingen uit. AAN OFFICIEBEN EN BURGERS. De Engelse ambassadeur Sir Neville Bland heeft hedenmorgen, in de Rid derzaal te Den Haag, aan een aantal officieren en onderofficieren van Zee-, Lucht- en Landmacht, alsmede aan burgers van ons land, die zich tijdens de oorlog heldhaftig gedragen hebben, onderscheidingen uitgereikt. Inventarisatie van de aardappelvoorraad Ten einde een zo goed mogelijk over zicht te verkrijgen van de consumptie aardappel-positie, wordt thans door de Provinciale voedsel-Commissarissen een inventarisatie gehouden van de nog bij de telers aanwezige verkochte en on verkochte voorraden consumptie-aard appelen. BESTUURSLEDEN V.V.V. HERKOZEN. Op de onder presidium van jhr. J. Six van Hillegom in hotel Krasnapols- ky te Amsterdam gehouden algemene ledenvergadering van de Ver. tot .be vordering van het Vreemdelingen-ver keer werden alle punten, die op de agenda waren aangegeven, zonder com mentaar goedgekeurd. De drie aftre dende bestuursleden H. Wijbrand de Jong, L. Proos Hoogendijk en Herman van den Eerenbeemt werden bij accla matie herkozen. Algemene staking te Rome Schuman voor de radio ZIJ OMVAT 600,000 MAN. De Kamer van Arbeid te Rome heeft medegedeeld, dat te middernacht te Rome een algemene staking zal begin nen. De staking zou oorspronkelijk gisteravond begonnen zijn, maar werd uitgesteld, daar het antwoord van de regering op het ultimatum van de Ka mer nog bestudeerd werd. De regering had medegedeeld, dat zij bereid v/as het program voor openbare werken, waar door acht tot tienduizend arbeiders ge durende een half jaar werk zouden heb ben, onmiddellijk van kracht te laten worden. Zij kon echter geen Kerstgra tificaties voor de werklozen der stad verlenen, daar dit dan in het gehele land zou moeten geschieden. De staking, wordt tevens in de plat telandsdistricten binnen het rechtsge bied van Rome gehouden. O.m. zal alle openbaar vervoer stilliggen, met inbe grip van het tram- en busverkeer. Alle employe's van bioscopen, theaters en restaurants zullen staken en de kran ten zullen haar publicatie stop zetten. De telefoon-, gas- en electrlclteltsbe- dryven, alsmede de watervoorziening, zullen op beperkte schaal functionne- ren. Ook de beurs, de banken en alle win kels, behalve de levensmiddelenwinkels, zullen worden gesloten. De besprekingen duren echter nog voort en zijn niet geheel afgebroken. De staking omvat 600,000 personen en valt samen met de laatste stadia van de hergroepering der regering. Door de ze hergroepering zullen de socialistische minderheidspartij van Saragat en de republikeinen in de regering worden opgenomen. Men verwacht binnenkort de aankondiging van de nieuwe mi nisters. FRANSE REGERING ZAL DÓÓRZETTEN. De Franse premier, Schuman, heeft in een radiotoespraak verklaard, dat de laatste stakingen thans ten einde lo pen. „Het werk wordt hervat, het land ademt weer". De enige overwinning, waarop de regering eens trots hoopt te zijn, aldus Schuman, is een overwin ning op ellende, onrechtvaardigheid en exploitatie van de nood. De stakingen zijn het land duur te staan gekomen. Tot de vele verliezen, die het land in de drie weken staking heeft geleden, behoren "meer dan twee millioen ton steenkool en meer dan 400.000 ton staal. Voorts was het lossen der schepen ge heel stilgelegd. Schuman verzocht de boeren al hun producten beschikbaar te stellen. Hij deelde mede, dat de regering van deze week af besprekingen zal voeren, waar van een algemene regeling van de eco nomische en sociale problemen het ge volg zal zijn. „Indien iedereen tegen over deze taak eenzelfde welwillendheid aan de dag zal leggen, zal er een alge mene hoopvolle gezindheid ontstaan. Indien dit niet het geval is, zal de re gering tonen, dat zij haar gezag even zeer kan gebruiken tegenover degenen, die ellende verspreiden, als tegenover degenen, die wanorde stichten. Schuman wees op de ernst van de toestand en gaf drie middelen ter op lossing aan: verhoging van de produc tie. Amerikaanse hulp en betere ver deling van de hulpmiddelen. De rege ring zal een snelle actie tegen inflatie inzetten. MET HEN NOG 10 ANDERE CHRISTENEN. Het provincialaat van de paters Minderbroeders te Weert ontving be richt, dat in de missie van China (Apostolische prefectuur Kiangchow) pater mgr Quintinus Pessers OFM,* Apostolisch Vicarus van Kiangchow en pater Leonidas Bruns OFM om het leven zijn gebracht. Zy werden slachtoffer van het conflict tussen de elkaar in China bestrijdende groe peringen. Eind 1945 vertrok mgr Pessers met enkele paters naar zijn missiegebied van Kiangchow. Volgens het telegram werden tegelijk met mgr Pessers een tiental christenen, die hem wilden be schermen tegen zijn aanvallers, ge dood. 1300 VROUWEN NAAR INDIË. Gistermiddag vertrok het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt met ongeveer 1300 vrouwen. Deze reis wordt gemaakt in het schema der gezinshereniging. De „Van Oldenbarnevelt" wordt ongeveer 7 Januari in Batavia verwacht. MOOIE PRIJZEN VOOR NEDERLANDSE VAARZEN. Gemiddeld f. 2000,per stuk. 163 van de door de Nederlandse re gering aan Engeland ten geschenke aangeboden 500 drachtige vaarzen, als bijdrage voor het Engelse Landbouw Nood fonds, zijn te Cardiff bij veiling verkocht. De eieren brachten hoge prijzen op. Voor een der vaarzen werd zelfs 380 pond sterling betaald (dat is bijna f. 4000). In totaal bracht deze eerste verkoping bijna 33.000 pond sterling op, of gemiddeld f. 2,000 per stuk. Dit is een zeer hoge prijs, vooral wanneer men bedenkt, dat de dieren als gebruiksvee werden verkocht en niet direct in het Engelse stamboek werden opgenomen. Ingezonden Mededeling een prijsverlaging bij de Ingezonden Mededeling 'n Ideaal cadean: de „PHfLiSHAVE" Scaalbaard, bet eleccrische droog- scheer-apparaat van Philips, dat een man iedere ochtend weer van mes, zeep en kwast bevrijdt - en de vrouw des huizes van kapotte handdoeken en warm water maken. Electriscb droogscbeerapparaat H.V. WHIPS' VEIW00P.MII V. NÏDERUND, EINDHOVEN Niet om het gewin, maar voor het gezin WH KRU6EK TE WEiNIB fiKOHÜSTOFFE*, «Alg-fWE .jMB&llfcafe Benelux stap in goede richting Tijdens de lunch, die gisteren door de besturen van de Belgische, Nederlandse en Luxemburgse Kamers van Koophan del te New York is gegeven, hield mr. Van Kleffens een rede, waarin hij in herinnering bracht, dat aan het para dijs van, de vrye handel" een plotseling einde ls gekomen, toen de eerste wereld oorlog uitbrak. Met uitzondering van de V.S., Nederland. België en Luxemburg en enkele andere landen was de wereld bij het uitbreken van de tweede wereldoor log verdeeld in waterdichte afdelingen. In weerwil van alle pogingen, die zijn aangewend om over de gehele wereld betere handelsvoor waarden te herstellen, ziet de werkelijkheid er voor de meeste landen nog steeds geheel anders uit. „De drie kleine landen van de Bene lux voelden zich echter gedrongen om naar hun vermogen iets bij te dragen tot het vrij maken van de internationale handel. De eerste stap in die richting is thans gedaan en het resultaat is de Belgisch NederlandsLuxemburgse Douane- Unie, welke begin volgend jaar in wer king treedt." De betekenis van de Be nelux, zo zcide mr. Van Kleffens, ligt in het feit, dat de drie landen in een tijd, dat de handel, belemmerd door talloze ketenen, nog steeds kwijnt, te- Publicatie van 'het rapport Cleveringa Naar wy vernemen heeft de minister raad besloten het veelbesproken rap port Cleveringa voor publicatie vrij te geven. Zoals bekend, handelt dit rapport over de houding van verschillende Ne der! andsé diplomatieke vertegenwoor digers in de niet-bezette landen tijdens de laatste oorlog. VERBIJSTERENDE UITLATINGEN IN „LANDKREISE"-RAPPORT. Het Tweede Kamerlid Ruygers heeft de minister van Buit. Zaken schriftelijk gevraagd, of hij kennis genomen heeft van het rapport, onlangs gepubliceerd door het Duitse grenscomité, dat in Fe bruari van dit jaar té Benthelm werd gevormd uit vertegenwoordigers van 18 langs de Nederlandse grens gelegen „Landkreise" en of hy het niet gewenst acht tegen verbijsterende uitlatingen uit dit rapport, als zouden plaatsen als Sit- tard, Zevenaar e.a. eigenlijk Pruisisch behoren te zijn, tijdig en duidelijk bij de geallieerde instanties en in het openbaar standpunt te bepalen. 15.800 AMERIKAANSE SIGARETTEN IN BESLAG GENOMEN. De gemeentepolitie van Delfzijl heeft een auto aangehouden, waarin zich twee Amerikanen van een der in de haven liggende Amerikaanse schepen, alsmede een Nederlandse dame bevon den. die een grote plunjezak bij zich hadden, waarin zich niet minder dan 15.800 Amerikaanse sigaretten bevon den. In een hotel werd kort daarop de Amerikaan R. H. G. aangehouden, die de eigenaar van de sigaretten bleek te zijn. De bedoeling was de sigaretten in Groningen te verhandelen. Ze werden in beslag genomen, verbeurd verklaard, terwyl R. H. G, een boete van f. 300, te betalen kreeg. FEUILLETON vertaald uit het Engels door SUSAN INGLIS. 92). Ik kon er niets aan doen, kind, zei hij verontschuldigend. Om kort te zijn, zal ik het jullie ineens vertellen: Dick liet destijds alles na aan de vrouw, die hij vlak voor zijn dood trouwde, en de enige manier, waarop ik Trant uit haar handen kon houden, was haar af te kopen. Ik be taal haar sinds di^ tijd jaarlijks 1000 pond Kalm blijven Anne Herlot! Het suist ln je oren en de wereld schijnt om je heen te draaienmaar je moet kalm blijven. Je moet wachten tot je uit de kamer kunt komen en weg van Alan Heriot. Alan, die daar vóór je staat te liegen. En dat zo goed doet, dat je er niet aan zoudt denken zijn woorden iri twijfel te trekken, als je de waarheid •niet wist. Hij ziet er net zo uit als gisteravond, toen hij je in zijn armen hield en je vertelde, hoeveel hij van je hield. Loog hij toen ook? Waaróm doet. hij het? Waarom vertelt hij ons beiden deze verzonnen geschiedenis over een toelage van 1000 pond per jaar aan de weduwe van Dick? Wat zou hij zeggen, als ik hem nu uitdaag de met de waarheid, als ik nu naar hem toeging en vlak voor hem staand zou zeggen: ik ben Anne Heriot? HOOFDSTUK XXIX Dit is toch te erg. zei nwv Forbes, terwyl ze de lunchtafel over zag. En ditmaal was haar verontwaar diging niet misplaatst. Want wat be gonnen was als een prettige, geregelde maaltijd ontaardde langzamerhand in een ongeregeld komen en gaan. Mevrouw Forbes was precies op tijd aan tafel verschenen. Ze nuttigde haar maaltijden altijd met veel genoegen en Rose had vandaag wel bijzonder haar best gedaan in verband met Kathryn's verloving Alan was vervolgens ook verschenen en daarna waren Kathryn met David binnengekomen, op het mo ment dat Sara de soep binnen bracht. Alan had tot haar ergernis gedaan alsof hij wilde wachten totdat zuster Prescott kwam. maar gelukkig had Kathryn de boodschap van de zuster gekregen, dat ze ieder ogenblik bene den zou zijn en dat ze maar moesten beginnen. Stel je voor, de brutaliteit, dacht Mevrouw Forbes verachtelijk, alsof ze op hiir zouden wachten. Maar ondanks haar boodschap kwam ze niet opdagen. Alan zat op hete ko len (Waarom maakte Alan zich er zo druk over?) Hij stond zelfs al op, toen Sara de soepborden begon af te rui men, maar Kathryn duwde hem weer op zijn plaats en zei. dat ze zelf even zou gaan kyken, wat Anne uitvoerde. Zij verdween en was nog niet terug, toen de ris werd opgediend, en mi- wouw Forbes raakte hoe langer hoe meer uit haar humeur, aangezien ze erg van sole bonne femme hield en deze niet koud wenste te eten. En warempel, nu was Alan ock al ver dwenen! Mevrouw Forbes keek David Lorne koel aan zullen wij in ieder geval maar met de lunch doorgaan? zei ze. Als Kathryn en Alan zich met alle geweld zo zonderling wensen te gedragen, gaat dat ons niet aan. Bedient U zich van de vis? Kathryn was op zoek naar Anne gegaan zonder enig angstig voorge voel. Anne scheen Inderdaad van haar stuk gebracht te zijn geweest door Alan's onthullingen, maar dat was niet iets buitengewoons. Kathryn was er zelf ook door geschokt, in de eerste plaats omdat ze de goede Alan zo ver keerd beoordeeld had, en in de tweede plaats door de 'gedachte, dat hij al die jaren zulk een zware last- had moeten dragen. Het was heel natuurlijk, dat Anne, die zoveel van hem bleek te houden, zich de geschiedenis erg aan trok. En dus liep ze bijna opgewekt naar boven om Anne te roepen. Maar Anne was er niet. Noch in haar eigen kamer, noch in Kathryn's kamer, noch in een van de badkamers. Ernstig en een beetje bezorgd, waaróm wist ze zelf niet, ging Kathryn terug naar Anne's kamer. En daar vond ze een briefje. Het lag op Anne's toilettafel en het was aan Alan geadresseerd. Ze liep ermee naar het portaal en kwam Alan tegen, die juist de trappen op kwam lopen. Ik kan haar niet vinden zei ze in antwoord op de vraag in zijn ogen. Ze schijnt verdwenen te zijn. Maar kijk hier, er is Zijn ogen gingen ongelovig naar het briefje in haar hand en hij nam het haastig aan en scheurde het open. Kathryn, die hem angstig gade sloeg, zag, hoe alle opgewektheid uit zijn ge zicht verdween, hoe de oude bittere lijnen weer om zijn mond kwamen en hoe zijn schouders hingen en zijn ogen voor zich uit staarden. Een panische angst maakte zich van haar meester. Er was iets niet in ordeer was iets hélemaal niet in orde! Zonder een woord te zeggen gaf hij haar het stukje papier en ze las op haar beurt: Lieve Alan, ik kan niet langer op Trant blijven. Je zult dat begrijpen als ik je vertel, dat ik Anne Heriot ben, de feeks die Dick trouwde Anne. Met grote ogen staarde Kathryn haar broer aan. Deze stak zyn hand uit naar het briefje en frommelde het ruw in elkaar. (Wordt vervolgd) zamen kunnen komen en tot elkander kunnen zeggen: „Onze problemen zyn uw problemen." Mr. Van Kleffens wees er o.a. op. dat de landen van de Benelux ook de pro blemen inzake de betrekkingen' met Duitsland in onderling overleg onder het oog zien. Het verleggen van het scheeps verkeer naar en van Duitsland over de Belgische en Nederlandse havens zou voor enige tijd een verhoging van de be- zettlngskosten voor de geallieerden be tekenen. zo zeide hij. doch daar dit een verlevendiging van de handel en een uit breiding van het verkeer tot resultaat zal hebben is het onze stellige overtui ging. dat Duitsland hierdoor veel sneller op de been zal worden geholpen. TEGEN BEUNHAZERIJ OP MUZIEKGEBIED. Vanwege het Dep. van Sociale Za ken is aan de Stichting voor de Ar beid advies gevraagd, welke maatrege len genomen zouden kunnen worden tegen beunhazerij op het gebied der amusementsmuziek en der amuse mentskunst. Teneinde een advies te kunnen uit brengen heeft de Stichting voor de Arbeid een commissie benoemd om deze materie te bestuderen. Binnenkort is het rapport van -deze commissie te verwachten. Het betreft hier uitsluitend personen, die 'zich in hun vrije tijd tegen betaling op het terrein der amusementsmuziek en der amusementskunst bewegen. Teneinde paal en perk te stellen aan het optreden van onbevoegde of niet geheel bevoegde musici, werd omstreeks 1930 het staatsexamen voor muziek in gesteld. Ieder jaar worden nu honder den rijksdiploma's uitgereikt aan hen, die blijk hebben gegeven aan de eisen van een degelijke muziekopleiding te voldoen. In de adviescommissie hebben o.m. zitting de heren: mr. A. M. Engels, voorzitter; mr, J. Veraart, secretaris; mr. H. Faber; A. Wunnink; Meijer Ha mel; E. Bomli; F. Hol en H. Bary Jr. Het dodentransport van Bondowoso LEIDING MAAKTE ZICH AAN GROF VERZUIM SCHULDIG. Van bevoegde zy'de wordt opgemerkt, dat blijkens de recente persberichten misverstand bestaat ten aanzien van de beoordeling van de verantwoordelijkheid voor het noodlottig gevangenentransport van Bondowoso naar Soerabaja. Nadrukkelijk wordt er daarom op ge wezen, dat de Nederlandse regering hoewel zich er van bewust, dat het ge beurde wellicht mede een gevolg is ge weest van een zeer ongelukkige samen loop van ongunstige omstandigheden van oordeel is, dat de leiding van het transport dezer gevangenen zich in elk geval aan grof verzuim heeft schuldig gemaakt, het geen zy diep betreurt. De Indische regering heeft verzekerd, dat een gestreng onderzoek wordt inge steld en voorbeeldige bestraffing der aansprakelijke personen volgen zal. Ingezonden Mededeling KAN EEN HUISVROUW NOG RONDKOMEN? Het is meestal een hele toer de eindjes aan elkaar te kno pen, Als je hoort wat een huis houden tegenwoordig kost Maar toch kunt IJ wel bezui nigen. Let allereerst op de kwaliteit. Dat is het belangrijk ste. Koop betere waar en spaar bovendien geld. U krijgt van elke tien gulden, die U aan de Gruyter's artikelen besteedt, één gulden weer terug. Week in, week uit. Altijd. Daar kunt U mee rekenen. Na scherpe aanval van Abdoelkadir. De atmosfeer waarin de Commissie voor G. D. gisteren haar zitting be ëindigde was somber, nadat de voor zitter van dc Ned. delegatie Raden Abdoelkadir een scherpe aanval op de Indonesische republiek had ge daan en deze „door de Japanners ge ïnspireerd" had genoemd. Abdoelkadir ondernam zijn scherpe aanval in een document van 36 pagi na's, waarin aanhalingen vervat wa ren uit redevoeringen van Soekarno ten tijde dat deze met de Japanners sa menwerkte. De Indonesische delegatie merkte op dat premier Amir Sjarifoeddm, die de Republikeinse delegatie ter conferentie leldt^door de Japanners ter dood was veroordeeld wegens nationalistische ac tiviteit. Het vonnis werd gewijzigd in levenslange gevangenisstraf nadat Soekarno verzocht had Sjarifoeddins leven te sparen. Na de bevrijding werd laatstgenoemde uit het Japanse gevan genenkamp te Malang bevrijd. Het verluidt, dat de Nederlanders in hun redevoering te kennen gaven dat geen concrete onderhandelingen gevoerd kunnen worden, voordat voortgang is gemaakt met het bevel tot Jiet staken van het vuren. De commissie houdt vandaag geen formele bijeenkomst, doch verwac- dat- zij morgen weer zal vergaderen. De Nederlanders wensen geen beperkte spreektijd. VREEMDE ONTDEKKING Een wel zéér merkwaardig ge schenk kreeg een Bredase dienst bode in een postpakket uit Ooster hout. dat aangeboden werd door en meisje van ca 10 jaar. De dienstbode vertrouwde het pakje niet erg en bracht het onge opend naar de politie, die er een., handgranaat in vond, die gemak kelijk zou kunnen ontploffen. Als verdacht van de verzending van dit vreemde pakje heeft de po litie al iemand aangehouden. DISTRIBL'TIEDIENST LEIDEN. Voor nlet-zelfverzorgers te Rljpwetering, de Kaag en Oud-Ade vindt een uitreiking plaats van Bonkaarten K, 802. Schoenenbonnen Toeslagkaartjes voor Jonge en a s. Moeders, op Vrijdag 10 December ln ..De Vergulde Vos" te Rljpwetering van 9.30 tot 1- uur en van 1 tot 3 uur. Meegebracht dienen te worden. Stam kaarten, lnwissellngsbonnen van de thans lopende bonkaart, eventueel Inlegvellen en contrólekaart Moeders. DISTRIBL'TIEDIENST LEIDEN. Op onderstaande dagen zal te Rijnsburg een uitreiking worden gehouden voor nlet- zelfverzorgers. wonende ln Rijnsburg en de Rijsjes (gem Oegstgeest) van Bonkaarten K. 802. 21). Drie en een halve tel, nadat de sultan op de gong had geslagen, trad er een kostbaar gekleed hoveling bin nen, die een diepe buiging maakte. „Wat verlangt mijn hoogmachtige ge bieder van zyn nietige grootviziei'?" vroeg hij. „Aheml" zei de sultan. „Je bent nu al twintig jaren mijn grootvizier, niet waar?" „Eépr en twintig jaren, vier maanden cn twee weken, doorluchtige vorst!" ant- i svoordde de grootvizier. „Welnu", zei de sultan. „Dat is een lange tijdEén en twintig jaren lang heb Je me nu dwars gezeten en me be- i let om net zo veel taartjes te eten als lk wilde! Kortom, Je gezicht verveelt I me! Zie je dat poortje daar? Loop er I onder door en verdwijn I" „Zoals U beveelt, grootmachtig op- perheerser!" zei de grootvizier. Hij maakte een buiging en schreed door de poort. Er verliep enige tijd, maar de groot vizier kwam niet terug. „Het schynt te werken!" mompelde de sultan verbaasd. „Abdullah ben Tur- mac! Dit schijnt me een héél goede toverpoort toe!" VOOR VRIJDAG 12 DECEMBER. Hilversum I (301 M.) VARA 7.00: nieuws: 7.15: ochtendgymnastiek: 7.30: ontbljtmuziek: 8 00: nieuws; 8.15: strijd lied: 8.18 operamuziek: 8.50: voor de huisvrouw; 9.00: lichte klanken: 9.30: kamermuziek; VPRO 10.00: morgenwij ding door ds. J. Zuurdeeg: VARA 10-20: lichte vioolsoli; 10.30: voor de vrouw; 10.45: klarinet en plano: 11.05: voor dracht: 11.20 orkestwerken; AVRO 12.00: Pierre Palla, orgel; 12 30 weerpraatje: 12 33: sportagenda: 12.38: Skymasters; 13.00: nieuws; 13.15 opera-aria's; 13.30: zigeunerorkest: 14.00: kookkunst: 14.20: Aeolian Sextet: 15.00: voordracht: 15.20: sonate van Handel: 15.30: Zweedse ma- trozenmuziek; VARA 16.00: New Mayfalr Orkest. 16.30: voor de rijpere Jeugd; 17.00 Johan Jong, orgel; 17.20: wij en de mu ziek; 18.00 nieuws; 18.15: feliciaties; 18 30 Ned. strljdkr.; 19 00: denk om de bocht; 19.15: accordeonorkest: VPRO 19,30: het geloof der oude kerk; 19.50: tien voor acht: 20 00: nieuws; 20.05: alt en plano. 20.30: het probleem van het leven, VARA 21.00: gezellige plaatjes; 2130: radiorakel: 21.50: op vleugelen van. muziek: 22.00: buitenlands overzicht door drs L. de Jong; 22.15: swing and sweet; VPRO 22.40 vandaag; 22 45: avondwfl- ding; VARA 23.00: nieuws; 23.1524.00: symphonisch concert. Hilversum II (415 M.) KRO 7.00: .nieuws: 7.15: A". Lutter; 7.30: morgenge bed en liturgische kalender; 7.45: och tendgloren; 8 00: nieuws; 8 15; opgewekte muziek; 9.00: omroeporkest; 9 30: water standen; 9.35: Slavische muziek; 10.15: itatuicu, r- bijbellezing; 10.40: zlgeunermuzlek; 11.00: lopende bonkaarten, eventueel Inlegvellen ziekenbezoek: 11.35: als de ziele luistert; 11.45: klassieke koorwerken; 12.00: Ange lus 12.03 zang en plano; 12.30: weer- overzicht: 12 33: orkest zonder naam; 12.55: zonnewijzer: 13.00: nieuws: 13.15" over boeken, 13.20: orkest zonder naam; 1330 S Torch, orgel; 13 50: van man to* man: 14.00" Ned. Kamerkwartet; 14.30: aan^nièt-zelf'verzorgers te Lelden plaats gram.muzlek; 15.30: kamermuziek van Schoenenbonnen. Toeslagkaartjes voor Jonge en a.s. Moeders. Donderdag 18 December letters A t/m L. Vrijdag 19 December letters P t/m J. Maandag 22 December letters K t/m O. Dinsdag 23 December letters P t/m U. Woensdag 24 December letters V t/m Z^ Het kantoor is geopend van 9.30 tot 12 uur en van 1 tot 3 uur. De uitreiking aan nlet-zelfverzorgers te Valkenburg van bovengenoemde beschei- 1 den vindt plaats te Valkenburg op Dinsdag 16 December letters A t/m K Voensdag 17 December Jettere L t/m Het kantoor ls geopend van 9.30 tot 12 uur en van 1 tot 3 uur. Na-ultreiklng wordt gehouden te Kat wijk op Vrijdag 16 Januari 1948. - -ebracht dienen te worden stam kaarten. lnwissellngsbonnen van de thans jende bonkaarten, event"", contrólekaart Moeders. DISTRIBL'TIEDIENST LEIDEN. De uitreiking van bonkaarten K. 802. I alsmede tabaks-, versnaperingen- en ge mengde kaarten, schoenenbonnen en toe- slagkaartjes aan Jonge en a.s moeders, zal vinden volgens onderstaand schema: 36001 tot en met 39600 Maandag 15 Dec. 39601 tot en met 43200 Dinsdag 16 Dec. 43201 tot en met 46800 Woensdag 17 Dec. 46801 tot en met 50400 Donderdag 18tDec 50401 tot en met 54000 Vrijdag 19 Dec. Het kantoor aan de Steenschuur ls ge opend van 8.30 tot 11.45 en van 2 4 uur. •Mozart; 16 10: gram muziek; 17.00: schooltijd; 17.15 ensemble „Alma Muslca"; 17.45: wat het buitenland leest. 18.00: Cantus 'Populorum; 18.25: Ned. Kath. Jeugd; 18.40: Rhythm Sextet? 19.00: nieuws; 19.15: pol. gev. uit bezettingstijd: 19.30: pianoduo; 19 55: algemene hulp actie; 20 00: nieuws; 20.05: actualiteiten; Meegebracht dienen te worden stam- ,20.12; de gewone man; 20.20: de verzoe- aarten. Inwisselingsbonnen van de lopen- king van Boeddha; 21.00: uit de Benelux; kaarten de bonkaart, eventueel inlegvellen (voor schoenenbonnen) en contrólekaart moe ders (voor toeslagkaarten). Voor verdere bijzonderheden wordt ver wezen naar de reeds eerder geplaatste publicatie. 21.15: de verzoeking van Boeddha. 21.50: bijbels luisterspel; 22.30: W. Landowska. claveclmbel; 22 40' de Van Rooyens; 22.4$ avondgebed en liturgische kalender; 23.00 nieuws; 23.15: Kath. nieuws; 23.2024.00: Franse muziek.

Leidsch Dagblad | 1947 | | pagina 2