OPROEP HENRI DE GREEVE Vader en zoon bei den Dam-kampioen Firma A. VAN DER HEIJDEN GESLOTEN Fa. Wed. B. N. J. T. MOLKENBOER GROTE KACHEL VERSCHRIKKELIJKE NOOD Stichting Katholieke Sociale Jeugdzorg (S.F.L.) i Officiële publicatie Radio-programma Banketbakkerij Dienstmeisje JONGEDAME Mits U ons wilt helpen STENO TYPISTE ..BLANCHENAIJ BOUSQUET Wim Huisman wint opnieuw Leidsqh Dagblad-beker. Door het dftikke competitie-seizoen moesten de wedstrijden om het kam pioenschap van Leiden 1947 uitgesteld worden. Niettemin is er fel gestreden. Het is Wim Huisman wederom gelukt zijn titel kampioen van Leiden te be houden. Zoals wij al in onze voorbe schouwing lieten doorschemeren zou 't dit jinx 1e titelhouder niet gemakkelijk gemaakt worden en dat wij goed ge zien hebben, blijkt wel hieruit, dat er een herkamp van drie partijen ge speeld moest worden tussen de heren W. Huisman en W. Heemskerk, nadat zij in de finale ieder met 15 punten waren geëindigd. Op overtuigende wijze is deze herkamp door W. Huisman ge wonnen en wel door twee partijen te winnen en één remise en zodoende weer voor een jaar beslag te leggen op de titel Kampioen van Leiden, met de daaraan verbonden nieüwe wisselbeker beschikbaar gesteld door het Leidsch Dagblad. De vorige- Leidsch Dagblad- wisselbeker was verleden jaar reeds, de finitief in het bezit gekomen van w. Huisman, door vijf maal kampioen van Leiden te zijn geweest. De tweede en derde prijs -verden gewonnen door de heren W. Heemskerk en J. J. Mertens. Deze heren komt zeker een woord van lof toe; zij zijn het voornamelijk ge weest die hebben gezorgd dat W. Huis man alle zeilen moest bijzetten om zijn titel te behouden. In de le klas heeft het ook niet aan spanning ontbroken Hier ging het namelijk tussen de heren Bernsen en v. d. Meij. Met een punt verschil wist de heer Bernsen op fraaie wijze beslag te leggen op de eerste'prijs en werd zo doende kampioen le klasse, terwijl de heer v. d. Meij de tweede prijs won en de heer Sladek de derde. Congres etf-politieke gevangenen. BELEID VAN HOOFDBESTUUR BESPROKEN. Na vaststelling van de dagorde voor het congres van de Nederlandse Vereni ging van ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd werd gistermorgen bij de discussie over het jaarverslag het beleid van het hoofdbestuur besproken Diverse afgevaardigden gaven hun mis noegen te kennen over de algemene gang van zaken bij de geestelijke wederop bouw van Nederland. In het bijzonder werd betreurd de inhoud van de wet Buitengewoon Pensioen 1940—'45, bij welker tot standkoming, naar de me ning van de afgevaardigden, geen reke ning is gehouden met de huns inziens billijke eisen van de vereniging. Ook de zuivering en de bijzondere rechtspleging kwamen ter sprake. Van de zijde van het hoofdbestuur werd naar voren ge bracht, dat ook dit college allerminst be vredigd is-door de gang van zaken, doch dat zoveel mogelijk getracht was het standpunt van de vereniging kenbaar te maken en ingang *te doen vinden. In de middagvergadering werd een uitvoerige bespreking gewijd aan de aangelegenheden, samenhangende met het niet doorgang vinden van het con gres te Maastricht. BONKAARTEN HALEN Morgen wordt voortgang gemaakt met de uitreiking van een nieuwe serie bonkaarten; eventueel in combinatie met schoenenbonnen en toeslagkaartjes voor jonge en a.s. moeders, welke dus gelijk tijdig met de bonkaarten kunnen wor den afgehaald. Voor een schoenenbon komen in aan merking zij wier Tweede Distributie- stamkaart eindigt 'op een 1 en die nog bon 612 van het inlegvel bezitten, be nevens kinderen, geboren in'October of November 1932 t/m '45 of kinderen, die in October of November 1947 10 maan den oud worden en nog in het bezit zijn van bon £04 van het inlegvel. Meegebracht moeten worden de stam kaarten van alle gezinsleden, de oude titelstroken met inwisselingsbon en eventueel Inlegvellen en controlekaart van a.s. moeders. Morgen zijn de gezinnen aan de beurt waarvan het hoofd een stam kaartnummer heeft van 63.001 tot en met 67.500. In de 2e klas is het de heer Huisman Sr. gelukt de eerste prijs te bemach tigen en daardoor beslag te leggen op het kampioenschap 2de klasse, waar mede hij tevens heeft getoond aan de' jongere spelers, dat er met deze veel oudere speler niet valt te spotten. De tweede prijs werd gewonnen door de heer v. d. Reijden. De prijsuitreiking vindt plaats Woens dag 5 Nov. a.s. in de Muziekschool Ra penburg 22 des avonds te 8 uur. Leidse Schouwburg KUNSTKRING HET SCHOUWSPEL. Moderne Tijd door ,.De Komedianten". De verhouding tussen kapitaal en ar beid is momenteel wel een der grootste vraagstukken van onze tijd en de Ame rikaan A. Hoffman hesft zich op dit thema geworpen om er een blijspel rond te fabrieken. Hij gaf het de naam .Fifty-Fifty", wij zouden zeggen „half om half", hetgeen de inhoud beter ka- rakteriseerd dan de nu gekozen titel. Het op zich zelf ernstig thema wordt dóór de auteur steeds meer naar de klucht gevoerd. Heet het daarom een kluchtig blijspel? De inzet schijnt ernst met een luch tige ondertoon, het tweede bedrijf is al blijspel geworden zonder meer. het derde is feitelijk kluchtspel. Zodoende doet men goed. het stuk voor niet meer te nemen dan het vol gens de aanduiding wil zijn. Men ziet, hoe de fabrikant van coii- serven-in-blik John Beverick, gedwon gen wordt tot „industriële democratie", zc ..ls dat wordt aangeduid en ten slotte juist daardoor var. de ondergang wordt gered. De invoering van een fabrieks- regeling als bestaat voor de staat, met president, ministerie, Congres etc. wordt lichtelijk geïroniseerd, maar toch ook in gematigdheid verdedigd. Maar aan gezien ten slotte naar de klucht wordt gewerkt, is het geheel niet meer ge worden dan een amusementsstuk zon der diepere allures. Nu, als amusement doet dit kluchtige blijspel het bijzonder goed. Men moet al een Nurks eerste klas zijn, wil men ontkomen aan de lach. Dit mede door het goede spel der twee hoofdfiguren, Johan Kaart als fabrikant, Joh. Valk als de Lincoln der arbeiders, die beide hun rol volkomen beheersen, vooral eerstgenoemde, die wel bijzonder op dreef is, al zijn zijn komische talenten bekend genoeg. De rest is eigenlijk op vulsel en past zich voldoende aan. Noe men willen we nog Gerhard Alexander als de krankzinnig verklaarde million- nair, wiens lachstuip in het laatste be drijf eenvoudig aanstekelijk werkte. De kleine liefdeshistorie is eveneens maar een soort toegiftje! De geheel gevulde schouwburg heeft braaf gelachen en zich ten slotte uiterst dankbaar getoond voor deze avond, aan de lichte Muse gewijd. M. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen geneeskunde: de dames E H. A. Bloe- ma Cs-Gravenhage), J. S. van Bork (Amsterdam) en de heren F. W Bédier de Prairie Cs-Gravenhage), P. Bijvoet (Leiden), D. P. van Leeuwen (Voor burg), F. Mijer (Haarlem), J. G. Ny- singh (Zwolle), D. G. Stuijfzand (Voor burg), J. v. d. Torren (Rotterdam, P. W. Vogelaar (Sassenhelm) en P. Zwa nenburg (Leiden). Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift, geti teld „Over de Formule van Euler-Sava- ry en haar uitbreidingen in de cinema- tische meetkunde van de euclidische ruimte en van het niet-euclidlsche vlak", de heer A. van Haasteren, gebo ren te Vlaardingen. wonende te Heem stede; idem tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift, getiteld „Yergilius en het Landschap" mej A. G. Blonk, geboren en wonende.te 's-Gra- venhage. Prof. dr. F. M. Th. Böhl uit Leiden heeft voor de Koninklijke Vlaamse Aca demie voor wetenschappen, letteren en schone kunsten te Brussel een lezing gehou.den over „Het probleem van het eeuwige leven in de Sumerische Gilge- meijcyclus en in het Akkadische Gilga- majepos". LEIDSE REDDINGSBRIGADE. De jaarvergadering. In de bovenzaal van „Liberty" had gisteravond de jaarvergadering van de Leidse Reddingsbrigade plaats, welke zich in een goede belangstelling mocht verheugen. Dr. J. H. Teeuwei: gaf een toelichting op de bestuursverkiezing. Behalve de vier aftredende bestuursleden stelden n.l. ook de voorzitter zelf en de heer v. Weeren hun functie ter beschikking, zulks in verband met het feit, dat de oefenavond op Maandag voor beiden zeer ongeschikt is. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd, waarna de secr., de heer De Kramer, mededeling deed van een ingekomen stuk van de Tech nische Commissie, enige voorstellen be vattende betreffende de bevoegdheden dezer commissie. Zonder enige discussie werd dit voor stel door de vergadering goedgekeurd. Nadat de secretaris zijn jaarverslag had uitgebracht, bracht de voorz. har telijk dank voor de wijze, waarop de heer De Kramer gedurende 13 jaren het secretariaat der L.R.B. heeft waarge nomen Spr. hoopte, dat hij ondanks zijn aftreden als secretaris nog vele ja ren lid van het bestuur zou blijven, op dat men van zijn deskundige adviezen zou kunnen blijven profiteren. Het financieel verslag over 1946 van de penningmeester, de heer Plug. gaf aan inkomsten een bedrag van f. 1098.20 aan uitgaven f. 1211.62, nadelig slot f. 113.42. In verband met de stand der financiën (er was-nog een saldo over de voorgaande jaren) kwam de kwestie van het opnieuw aanbrengen van het reddingsmateriaal ter sprake; uitvoerig wrerd hierover van gedachten gewisseld. Met de gemeente zal overleg worden gepleegd om tot een oolosslng te^ ko men. De begroting voor 1947 werd vastge steld op f 675 aan inkomsten en uit gaven. Vervolgens had de samenstelling plaats van de verschillende commis sies: de technische commissie, de kas- commissie, de propaganda- en de bal lotage-commissie. v De stemming bij debestuursverkie zing wees uit. dat dr. H. Teeuwen als voorzitter herkozen werd. terwlil tot secretaris, werd- benoemd de heer A. Linschoten. Mevr Plug. en de heven Tegelaar en De Kramer werden herko zen. terwijl na herstemming gekozen v°r(l de hepr Hevkoop Hierna volgde de uitreiking der di ploma's, door verschillende leden in het afgelopen seizoen behaald bij prestatie tochten. Een soeclaal woord van dank gepaard met de aanbieding van een stoffelijk geschenk viel de heer A. van Velzen ten deel. die Immer bereid was voor het vervoer der deelnefners te zorcen Nadat de voorz. nog had medeg,- deeld, dat voor de propaganda een be drag van f. 100.— was uitgetrokken, volgde sluiting der geanimeerde verga dering. J. HORSMEIER VOOR INT. VER. „BELLAMY". Partij-politiek en belangen tegenstellingen moeten verdwijnen. In de bovenzaal van „de Harmonie" sprak gisteravond de landelijk voorzit ter van de Intern. Ver. Bellamy, de heer J. Horsmeier, voor de afd. Leiden over het onderwerp „De wereld gaat er aan". Na een inleidend woord van de plaat selijk voorzitter, de heer Teljeur, begon de heer Horsmeier zijn lezing met op te merken, dat er in de laatste jaren op materieel, moreel en geestelijk terrein zeer vdfcl is afgebroken. Vooral ook tij dens de laatste wereldoorlog hebben wij van nabij kennis gemaakt met de waan zinnige uiting van 's mensen geest. Ook thans duiken al weer allerlei geruchten op van een oorlog, welke in zijn uit werking alle vorige zal overtreffen. Oost .en West staan thans in groot wantrou wen tegenover elkaar. Uitvoerig weide spr. vervolgens uit over de opkomst van het communisme in Rusland, waartegenover hij de dol- larpolitiek ln Amerika plaatste. Ten slotte kwam spr. tot een bespreking van de Bellamy-gedachte, waaraan welvaart vrede en vrijheid voor allen ten grond slag liggen. Nadrukkelijk wees spr. er hierbij op, dat alle partij-politiek en be langentegenstellingen moeten verdwij nen en plaats zullen moeten makén yoor een wereldwelvaartspolitiek. Ver staan wij deze tijd goed. dan zullen wij alle verdeeldheid moeten laten varen en gezamenlijk optrekken voor een nieuwe maatschappij. In dit verband citeerde spr, enkele uitspraken van mannen als Eindstein en Russel; Einstein, die het huidig dilemma als volgt stélt: wereld federatie'of ondergang, en Russell; die de souvereiniteit der landen vervangen wil zien door een internationale wereld regering, met- daarachter een interna tionaal politieleger. Ook Bellamy was reeds in 1885 van deze gedachten ver vuld. De heer Horsmeier besloot zijn rede met de aanwezigen op te wekken om als gemeenschapsmens alle krach ten te vertnigen tot een georganiseerd lichaam en in ieder mens de broeder te willen zien. Na afloop van deze lezing was er ge legenheid tot gedachtenwisseling. OOGSTDIENST IN DE PIETERSKERK Een „Groet van de Kerk". De Oogstdienst commissie, welke zich sinds 1938 beijvert om één keer per jaar aan zieken, ouden van dagen en een zamen in de vorm van bloemen en fruit een „groet der kerk" te ze.iden en zo het medeleven der kerk. de ,üna Sancta" te betonen, zal dit ook a.s. Zondag weer doen. Met dit doel z^l Zondagochtend in de Pieterskerk een oogstdienst worden gehouden, in welke dienst ds. J. de Wit zal voorgaan. Gaven in natura kunnen Zaterdag 1 November worden bezorgd aan de kosterij van de Pieterskerk. Nu er zich een overvloed van bloemen en vooral van' fruit is, verwacht de commissie, dat velen aan deze oproep gehoor zul len geven, terwijl voor hen. die hiertoe niet in de gelegenheid zijn, de moge lijkheid bestaat een gift op de girore kening (no. 334714) van de penning meester. de heer J. J. Maandag. Rood- borststraat 13, te storten. PAN MET WAS VATTE VLAM. Toen gistermiddag de 40-jarige mevr. W, S. S.O. in de chemische was- en beitsfabrlek aan de Haagweg een pan met gesmolten was van de kachel wilde nemen, kwamen enige druppels was op de brandende kachel terecht, met het gevolg, dat de pan met was vlam vatte. Mevr. S., die nog kans zag de pan naar buiten te dragen en de vlammen met een vloermat te doven, werd aan beide handen met ernstige brandwonden overdekt. De E.H.D. heeft haar naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. De brandweer, welke inmiddels ter plaatse was verschenen, behoefde geen dienst te doen. DE 24STE WERELDSPAARDAG. Sparen.... voor onze grote uitgaven! Ieder Jaar in de maand October richten de gezamenlijke Nederlandse Spaarbanken zich tot de bevolking om de noodzaak van het sparen nog eens duidelijk te onderstrepen. De Spaarbanken zijn er zich van be wust, dat alleen het woord sparen al heel wat ergernis oproept. ,„Ik kan niet sparen, ik kom zelfs te kort", zeggen velen. En volkomen terecht, want in duizenden gezinnen kost het voortdu rend moeite om de eindjes aan elkaar te knopen! Maar tien tegen één, dat velen, die dat zeggen, toch sparen: Een degelijke huisvrouw zei ons onlangs: „Ik heb nooit gespaard en ik heb het mijn kinderen ook nooit, geleerd". Onze verbazing ziende, zegt ze dan: „Ik heb natuurlijk wel altijd wat opzij gelegd voor de grote dingen, kleren en zo", waarop wij haar vragen: „Maar noemt U dan geen sparen?*' We moeten elkaar niet misverstaan. Juist als we te kort komen, als we niet alles wat we nodig hebben ineens kun nen kopertmoeten we sparen. Het mag misschien wat langer duren, maar ook voor onszelf vormen de vele kleintjes op de duur het bedrag, dat wij nodig hebben voor de grotere aanschaffingen: een costuum, een jas, een mantel, een kleed! En dan is het spaargeld bij de Spaarbank niet alleen veilig tegen brand en diefstal, maar ook tegen de verleiding het geld| voor iets anders te gebruiken. Juist voor de kleinere bedragen, waar voor haast niemand zich een gang naai de Spaarbank zal getroosten, hebben vele Spaarbanken een afhaaldienst In gesteld/ die de mogelijkheid biedt een vast bedrag per week of per maand kosteloos aan huis te laten afhalen. Ook de Leidsche Spaarbank heeft reeds in 1928 zulk een afhaaldienst in gesteld voor inwoners van Leiden en Oegstgeest. Wijzigingen dienstregeling N.S. in de Rijnstreek Met ingang van Maandag 3 November wordt op het baanvak GoudaAlphen een trein ingelegd, die alleen op werk dagen zal rijden. Deze trein vertrekt om 6.38 uit Gouda, om 6.47 uit Waddinx- veen, om 6.53 uit Boskoop en komt een minuut over zeven te Alphen aan. Rei zigers van Gouda. Waddinxveen en Bos koop kunnen met overstappen te Alphen reeds om 7,22 te Leiden zijn en reizi gers uit Waddinxveen en Boskoop kun? nen, na in Alphen te zij* overgestapt reeds om 7.50 te Utrecht aankomen. Bovendien worden met ingang van 8 November op Zaterdagen ingelegd de treinen Gouda vertrek 11.37. Waddinx veen vertrek 11.47, Boskoop vertrek 11.54 Alphen aankomst 12-01 en Alphen ver trek 12.08, Boskoop vertrek 12.16, Wad dinxveen vertrek 12.23, Gouda aankomst 12.32. DISTRIBUTIE DIENST LEIDEN. Uitreiking bonkaarten 713, Schoenen- bon nen en Toeslagkaartjes a-s. en Jonge moeders. De uitreiking van deze bescheiden vindt ln de week van 3 t/m 8 November plaats volgens onderstaand schema: Gezinnen waarvan het hoofd een stam kaartnummer heeft van: 67.501 tot en met 72.000 op Woensdag 5 November; 72.001 tot en met 76.500 op Donderdag 6 November 76.501 tot en met 81.000 op Vrijdag 7 November De aandacht wordt er op gevestigd, dat te Lelden dus Maandag en Dinsdag 3 en -1 November geen uitreiking plaats vindt. OEGSTGEEST. Voor inwoners van de gemeente Oegst geest wordt een uitreiking gehouden op: Maandag 3 November letters A t/m K. Dinsdag 4 November letters L t/m. Z. Het kantoor ls geopend van 9 tot 12 u. en van 13 tot 15 uur. Meegebracht dienen te worden: de stamkaarten, titelstroken met inwlsse- llngsbon, eventueel inlegvellen en con- trólekaart a.s. moeders. Het Distributie kantoor Steenschuur ls geopend van 8.30 tot 11.45 uur en van 14 tot 16 uur. Voor de overige nummers, alsmede voor de agentschappen volgt nog een nadere publicatie. BEURSOVERZICHT Amsterdam; 30 October. De stemming was heden over het al gemeen rustig en een licht aanbod had de overhand. De koersen kwamen over de gehele linie op iets lager peil. In de vrije markt" viel een licht aantrekkend koersniveau te constateren. Koninklijke bewoog zich tussen 449 en 451, dus een viertal punten beneden gisteren. De lei dende industriefondsen werden op een 3 4 procent lager koerspeil uit de markt genomen. Hoogovens prijshou dend. Cultuurfondsen' bleven vrij goed op prijs. De minder courante soorten waren iets aangeboden. De schepen kon den zich niet geheel handhaven. In het verdere verloop- bleken de functuaties zeer beperkt en de markt sloot rustig. Staatsobligatien vertoonden nauwelijks enige wijziging. Conversielening 1947 99 1/8. Amerikanen weinig veranderd. VOOR VRIJDAG SI OCTOBER. Hilversum 1 (301 M.) VARA 7.00: nieuws. 7.15: ochtendgymnastiek; 7 30: gram.muziek; 8.00: nieuws; 8.15strijd lied- 8.18; operaprogramma8.50: voor de hulsvrouw; 9.00: werken van Schumann VPRO 10.00: morgenwijding door ds. J. Zuurdeeg: VARA 10.20: Selectie uit Show boat: 10.30: ,.yoor de vrouw. 10.45: Franse pianomuziek* 11.10: voordracht. 11.25: narmoniemuziek; AVRO 12.00 Vaudeville orkest: 12 30: weerpraatje; 12.33: sport agenda. 12.38: Moorse muziek. 13.00: nieuws- 13.15. P, Palla, orgel: 13.15: R. Oasadeus. piano; 14.00: kookkunst; 14.20: kwintetspelers; 15,00: voordracht. 15.20: ram.muziek; V^RA 16.00: omroeporkest- 6.30: voor de Jeugd; 17.00: omroepka- merorkest; 17.20: wij en de muziek. 18.00: nieuws; 18.15: felicitaties; 18.30: Ned. strljdkr.; 19.00: gram.muziek; 19.15: ac cordeonorkest. VPRO:. 19.30: het geloof van de oude kerk; 19.50: tien voor acht; 20.00 nieuws; 20.05- de hervorming: VARA 21.00: popul plaatjes- 21.30: radiorakel; 21.50: op vleuglen dér muziek: 22.00: buitenlands weekoverzicht door drs. L. do Jong; 22.15, swing and sweet: VPRO 22.40: vandaag. 22.45 avondwijding:-VARA 23 00: nieuws; 23.1524,00: symphonisCh concert. Commissie van Drie weer in Batavia De Commissie van Drie is heden lm Batavia teruggekeerd, evenals de heren Gam en Tamzil. die de reis naar Djokja meemaakten. Naar ver wacht wordt zal de commissie mor genochtend wederom besprekingen hebben met de Ned. Indische rege ring. Oud-hoofdcommissaris mr. Hamer krijgt 15 jaar. Het Bjjz. Gerechtshof te 's-Graven- hage heeft heden de oud-hoofdcommis saris van politie, mr. Hamer, wegens hulpverlening aan de vijand veroordeeld tot 15 jaren gevangenisstraf met ontzet ting uit de kiesrechten, het recht ambten te bekleden en het recht bij de gewa pende macht te djpnen. OEGSTGEEST Hervonningsdienst In het Groene Kerkje zal a.s. Vrijdag des avonds te 8 uur een hervormingsdienst worden ge houden. In deze dienst zal voorgaan ds. B. C. Visser, terwijl het kerkkoor me dewerking zal verlenen. Openingsavond van Dc Nar De af deling toneel van de Algemene Amuse mentsvereniging „De Nar" gaf gister avond een eerste uitvoering in dit sei zoen in het Patronaatsgeb'ouw. Na een verdienstelijke muzikale inleiding van „De Anjo's", sprak de voorz-, de heer J. Mulder, een kort openingswoord waar in hij in het bijzonder verschillende af gevaardigden van diverse verenigingen zowel van hier als uit Leiden, een har telijk welkom toeriep. Onder regie van de heer J- Mulder werd opgevoerd „Hallo Bandoeng" een toneelspel in drie be drijven van Jan Grosveld. In dit toneel werk. in de aanvang wat- slap van in houd. doch later meer sterk karakteri serend, zien wij wat er nodig is om een uiteengeslagen Indisch huwelijksleven weer in het rechte spoor te brengen. Er werd bijzonder verdienstelijk gespeeld. Na een welverdiend applaus, sprak namens de Leidse Ver. „Nacu" de heer v. d. Voet enige woorden van grote waardering voor het roerend spel van ►deze avond en heeft daarbij de dames een bloemenhulde aangeboden en de twee kleintjes elk een fruitmand. MARKTBERICHTEN LELDEN, 29 October. Coöp. Groenten- veiling. Per 100 kilo: andijvie I 1625, II 412; kroten 3,308,20- pronkbonen 53 73; snijbonen 149165; stambonen 200 235. gele kool 913- groene kool 6,10 15,10; rode kool 615; witte kool 67: sprultkool 676; boerenkool 818- peen 5,1010,60; postelein 4757; prei 16--25; rapen 8,909,40. spinazie 7—55: tomaten 1658; bonken 1631; uien 1426; wit lof I 88—108, U 87—91- druiven 76—102. waapeen 719; gekookte kroten 820; schorseneren I 26, 6toofsla 18. Per 100 stuks, bloemkool Ia 6173, I 4868, II 3656, III 746. komkommers 1125: sla 1 6.30—17 2 1,10—10; knolselderij I 1115. II 3,406. meloenen 2134. Per 100 bos: peen 619; peterselie 12,20;, selderij 1,306- radijs 1,902,20; kroten Hilversum II (415 M.» KRO 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek: 7.30: morgengebed en liturgische kalender; 7.45: Marlt ter ere; 8.00: nieuws; 8.15 opgewekte muziek; 9.00: och tend concert; 9.30: waterstanden;' 9.35: een uitstapje ln, Wenen: 10.15: bijbellezing. 10.40: Fok Symphon-le Orkest; 11.00: ziekenbezoek 11.35: als de ziele luistert; 11.45: T, Ca sey .orgel; 12.00: Angelus. 12.03: zangster renparade: 12.30: weero verzicht- 12.33: orkest zonder naam; 12.55: zonnewijzer; 13.00: nieuws. 13.15: over boeken; 13.20: orkest zonder naam- 13.50: van man tot man: 14.00: Ned. Kamerkwartet; 14.30: Oosterse operamuziek; 15.30: twee hoor spelen; 16.30: lichte orkestmuziek. 17.00: na schooltijd- 17.15: Amerikaanse platen; 17.45: wat het buitenland leest: 18.00: stafmuziek A'damse politie; 18.25: Ned. Kat-h. Jeugd. 18.40: stafmuzlek A'damso Editie;' 19.00: nieuws; 19.15: arbeldapro- lemen- 19.30; licht orgelspel; 19.55: al gemene hulpactie; 20.00: nieuws. 20.05: actualiteiten; 20.12: de gewone man; 20.20; Erica Morinl, viool; 20,25: opera concert- 21.00: actualiteiten ln do Be nelux. 21.15: operaconoert; 21.45: A. Ru binstein, plano; 21.50: voor do poorten van Konaan; 22.30: gram.muzlek; 22 40: de Van Rooyens* 22.45: avondgebed en 11- turglscho kalender; 23.00: nlexiws. 23.15: Katn. reeuws; 23.2024.00; Klaas v. Beeck. Zaterdag 1 November a.s. (ALLERHEILIGEN) zal onze zaak slechts GEOPEND zijn van 10 uur tot 13 uur. Leiden - Telefoon 26605 - Breestraat 83 Zaterdag 1 November a.s. is onze zaak wegens KATHOLIEKE FEESTDAG Koffie „Het Klaverblad" Thee HOGE WOERD 15, TELEF. 21158 gevraagd voor dag en nacht, v.g.g.v. Mevrouw KEN GEN, Plantsoen 59 Itlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Gevraagd: voor fabrieksverwarmlng. Aluminiumfabriek KOCO Pauwenstraat 1, Voorschoten. JllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHi z. z. g. g. bij kinderen; bereid in de huish. te assisteren. Br. onder no. 683 Boekhan del DORSMAN, NoordwiJk-B. HJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ Schilderde ons dezer dagen in zijn radio-praatje de van onze landgenoten in Duitsland. 1 Wij meenden hier iets te moeten DOEN en hebben tegen 1 December plaats aangeboden voor 20 jongens s gedurende een jaar. Zo mogelijk willen wij dit getal j nog opvoeren. Dit kan op elke wijzemet giften, gayen, werkkracht, 1 hoe dan ook. I Viridt U óók dat er iets GEDAAN moet worden, stelt I U dan nog heden met ons in verbinding. Wij verwachten U. j Nieuwe Rijn 52 - Leiden - Telefoon 25000 - Giro 230414 J ilillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllNlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Morsohweg. HAZEN PATRIJZEN FASANTEN WILDE EENDEN POULARDEN KONONEN BRAADKIPPEN Bespreek nu reeds voor de Kerstdagen om teleurstelling te voorkomen. DE BRUIJN. Hogewoerd 7<. Telef. 25031 Voor onmiddellijke indienst treding gevraagd moet administratief onder legd zijn. Goed salaris. Aan te melden: Vleeswarenfabriek VIANDA, Langegracht 48, Leiden, tus- 9-12. en 2-5 uur. „tam moet er op tafel staah Dat geelt er iets feestelijks aan," Zegt MoeJer's Bijdehandje En ik kon een keuze maken Uit zelfs acht zéér lijne smaken. Ik ben de Gruyler's klantje! En, In de winkel zélf gehaald, Wordt tien procent terugbetaald I DeGruyter 1 GEVRAAGD Accordeon door gevorderd leerling te koop gevraagd met pl.m. 80 bassen. Liefst met re gister. Brieven met prils Bur. van dit Blad No. 5865 k. H Zit-slaapkamcr. Meisje b. b. h. h. zoekt zlt-sl.kamer met stookgelegenheld. Brieven Bu reau v. d. Blad No, 6181 k. Beseh. meisje zoekt ccnv. gem. zit-slaapkamer z. p.. met stookgelegenheld. Brieven Bur. van dit Blad No. 6186 k. Meisje gevraagd, leeftUdf 14 16 jaar. van 8 tot 1 uur. Herengracht 83. Lelden. B Bontmantel. Te koop gevr. een net gedragen bontmantel, liefst veulen, m. 3840. Brieven met prllsopgaaf Bur. van dit Blad No. 6204 k. Ter overname gevraagd een voetenzak. Louise de Collgny- laan 7. Oegstgee6t. Tel. 23220. Terstond gevr. schoen ma- kersknecht, die zelfstandig en j netjes kan werken. Goed loon. j goede vooruitzichten Aangeb- z. g. a. n. Oké kamerbiljart, j gr. form., compl. M. C. v. d. Berg. Schoenhandel en repa- ratiewerk. Te Brittenstraat 561 Katwllk aan Zee. Gevraagd oen nette werk- i ster. door Mevr. Vis. Van i Baerlestraat 8, bil de Lage M Te huur gevraagd voor twee personen woonschip of scheep je of 1 of 2 kamers, gemeub. of ongemeublleerd. Prijs geen bezwaar. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6171 k, Nette werkster gevraagd, enige dagen per week. Mevr. Korrlnga, Endegeesterstr.weg 11 Oegstgeest. Jongeman zoekt kosthuis of kamer met pension, per 8 Nov. Brieven met prljsopg. Bur. van dit Blad onder No 6207 k Amateur Band. Gevraagd een saxofonist voor liefhebbe rij. Tussen 17—2Q u. K. Ser- ller, Marédllk 115. Lelden. Gemeente-ambt. vraagt zit- slnapk. met voll. pension. Br. Bur. v. d. Blad No. 6222 k Gevraagd een nette huis houdster bil man alleen, tus sen 50 en 60 J. te Alphen a/d. Rijn. Brieven Bur, v. d. Blad onder No. 6247 k. AANGEBODEN Stalbenodlgdheden. Voor handen: koestaken, staakha-1 ken, gTampela, koeriemen, sohoppen. mestvorken, schep emmers, melkbussen enz. Voorts rattenkorven. mollen- i klemmen, bascules, gewichten, i elken was- regen- spekkuipen. Jarenlange bekendheid. A, J. HartwDk Landbouwhuls Nieu we Beestenmarkt 7-9 (vee- i markt). Telef. 26627. Hulsorgel. Te koop aangc- i boden een zwaar hulsorgel. 16 reg Te bevr. bil Pronk. Hoog- straat 8, Telef. 2376 te Kat wijk aan Zee. i Kachel te koop aangeboden In beste staat. Te bevragen bij I A. Kersbergen. De Waal Male- fljtstraat 16. Katwllk aan Zee. Tc koop Rode Islanders, Witte Leghorns, Goud-Zllver- pellen br. '47 Krielen, Java's, Witte Wyandotten. Goud-Zil ver Sebrlgt, Kwartels alle br. '47. Dljkhoflaan 1-tussen Vink en Haags© Sohouw. Voorscho- I ton Te koop aangeboden wit meisjes-bontmanteltje met muts en mofje. leeftlld 4 5 Jaar, bruine herenwinterjas. Lange Vaart 88. Rljnsburg. Aangeboden open vuur haard voor blokken (smeed werk). grote wlnkelsplegel. ledikant spiraal (opvouwbaar) f. 15. bioscoopfilms en platen (sprookjes). Philips luidspre ker f. 10. Nieuwe cape (water proof). Janvossensteeg 3. Rullen: z. g. a. n. Jongens- Jas. leeftlld 15 16 Jaar. voor Jas voor jongen 12 Jaar. Te be vragen: Haarlemmerstraat 97. Na 0 uur. Student kan leerlingen M.O. helpen met huiswerk. Latijn en Grieks. A. Mulder. Nleuw- steeg 33 a. Lelden. B Net meisje b. z. a. per 1 De cember voor winkeljuffrouw ln banket- of modezaak. Br Bur. v. d. Blad No. 6179 k Ter'rull aangeboden een pri ma stofzuiger en een nieuwe meisjesmantel, maat 40, zwart elk voor 12 kn. wol of te koop Br. Bur. v. d. Blad No. 6184 k Een mooie verchroomde gas tafel, z. g. a. n. voor f. 55. St. Annahof 2. HoolgTacht. B Aangeboden witte §aU)ncn bruidsschoenen, mt. 38 'f. 10. Gevr. gasgeyser, klein model. Br. Bur. v. d. Blad No. 6121 k Aangeboden zlt-slaapkamer met of zonder pension. Tevens notenhouten tafel (mot tus- senblad). To bevragen: Toren- veltatraat 21, bil Wlltten- bachweg. Oegstgeest. Te koop een wieg met staan de luiermand voor f. 15 en een kinderstoel f.25.—. Witte Rozenstraat 25. B Aangeboden vrllo etage, 4 kamers. 1 keuken, te Amster dam C„ f. 31 p. m. Gevraagd klein boven- of benedenhuis op netto stand to Lelden, on geveer dezelfde huur. Brieven Bur van dit Blad No. 6190 k B Biedt zich aan net meisje, voor kinderen cn enige h. h. b. voor Maan-, Dlns- en Woens dag. intern. 1. 19 J. Ohr. gezin, liefst omg. Oegstgeest. B. z. a. nette werkster, voor 2 dagen in de week, behalve s Vrijdags. Brieven Bur, v. d. Blad onder No. 6194 k. B Te huur aangeboden 1 zit kamer of zit- en slaapkamer. Br. Bur. v. d. BlUd No. 6193 k SLEUTELTJES worden dagelljlc? opgenomen, wanneer voldoende ruimte beschikbaar ts. Ze nogen hoogstens 30 woorden eroot ziJn (een woqrd maximum 13 letters) De prijs bedraagt 11.50 bÖ vooruitbetaling Een bewijsnummer wordt niet verstrekt. ZEEPtABRIEK-DElFT

Leidsch Dagblad | 1947 | | pagina 3