Coöperatie Laatste Berichten Flinke energieke Jongen Beschaafde Buffet juffrouwen Nette Werksters Primo Vloerkleed Alelier „De Uilkomst" ZELTVERZOkGINC zelfstandige werkkring Een gordijn werd opengeschoven! ROTTERDAMS ORKEST OP ZIJN BEST. Met een formidabele ruk is het „ijzige" gordijn, dat een tijdlang voor het Rott. Philh. Orkest hing, door Eduard Flipse opengeschoven en het resultaat was verrassend! Wij signaleerden dit verheugende feit reeds aan het eind van het vorig seizoen, maar thans, nu de studie on der leiding van deze dynamische -di rigent weer langer duurde, was de vooruitgang nóg sprekender. Op zichzelf bracht het programma vertrouwde klanken, in hoofdzaak op kleur- en klankschittering ingesteld: Wagner's ietwat holle „Vliegende Hol lander" ouverture met haar stormge loei en haar Senta-liefde, de illustra tieve Sheherazade-suite van Rimsky- Korsakow, Schumann's enig, onver woestbaar en zich door een zeldzaam evenwicht onderscheidend Pianocon cert in A. -kl. t. en Smetana's levendige ouverture „De verkochte bruid". Deze vertrouwde klankeA werden ech ter zó boeiend, meeslepend en sonoor van klank vertolkt, dat dit concert met een ster aangetekend kon worden. Reeds van de eerste inzet af open baarde zich het stralende karakter van dit gedisciplineerd spelende orkest, dat ieder detail kristalhelder openlegt, zon der nochtans de eenheid ook maar één moment te verbreken. De geïnspireerde zielsbewogenheid en vitale kracht spraken het sterkst in de melodisch verrukkelijke Sheherazade, waarin vele instrumentalisten, met con certmeester Tomasso in de voorste li nie. voort-durend gelegenheid kregen tot verzorgde individuele prestatie's, zodat niet alleen de algehele sfeer, maar ook de „herschepping" tot de vereiste sprookjesachtige hoogte werd opgehe ven. Een uitgelezen gelegenheid tevensom velen onder het „K. en O." auditorium de instrumenten te doen kennen. Wat Flipse hier met zijn orkest be reikte was 18-karaats. waarbij de gëcon- centreerde toewijding en het grote vak manschap van iedere .solist" een ex tra-pluim verdiende. Op deze wijze spe lend, stonden de Rotterdammers ook als geheel in het eerste orkestgedd. Het spel van Jan Odé leerden wij in de hier zo vorm-beheerste Schumann kennen. Een pianist van deze tijd, die 't werk ook in deze tijd plaatst en er met meeslepende, soms duizelingwekkende vaart en steeds in grote lijn, een pak kende creatie van geeft. Prachtig zijn toucher, duidelijk het notenbeeld, waar hij volkomen boven staat, in zijn inter pretatie wars van romantische overge voeligheid. Het orkest volgde hem nauwkeurig en soepel, zodat een voor treffelijke eenheid ontstond ook in het poëtische dialogiserende middendeel zü het dat de blazers soms te hard van klank waren. Het succes van deze jonge, zich door buitengewone mu zikaliteit en grote spankracht, onder scheidende pianist was enorm. Wij ho pen hem hier nog eens op een recital te horen. Brillant- en rhythmisch perfect ten slotte ook Smetana. wsarin Flipse vol maakt het pittige accent wist te leg gen, dat deze ouverture kenmerkt Een uitstekend bezette zaal toonde enthousiast deze door K en O weder om georganiseerde komst der Rotter dammers te waarderen De intense aan dacht getuigde van een diepgaand con tact, Flipse's orkest zo te horen spelen, is een gebeurtenis! H. PAD VINDER SDIENST IN DE MAREKERK. A.s. Zondagavond om zeven uur zal in de Marekerk een padvindersdienst wor den gehouden, waarin dr. P. W. Spruyt, Ned. Herv. predikant te dezer stede, zal voorgaan. Onze stadgenoot, de heer P Otto, slaagde aan de Techn. Hogeschool te Delft voor het propaedeutisch examen werktuigkundig ingenieur. Ontploffing in de Gasfabriek ZES ARBEIDERS LIEPEN LICHTE VERWONDINGEN OP. Hedenochtend in de vroegte vond een ontploffing plaats in één der zuiverkis- ten op het terrein van de Gasfabriek te dezer stede, waarbij zes arbeiders in hun gelaat met brandwonden werden over dekt. De EÜD., welke onmiddellijk ter plaatse was, vervoerde de slachtoffers naar het Acad. Ziekenhuis, vanwaar zij, na verbonden te zijn, naar hun woning konden terugkeren. Waarschijnlijk is dit ongeval, dat naar het zich laat aanzien voor de betref fende arbeiders geen ernstige gevolgen zal hebben, te wijten aan het feit, dat bij het schoonmaken van deze zuiverkist, waar het gas, voordat het in de gashou der komt, nog eenmaal wordt gezuiverd, het spatten van een vonk van een hierbij gebruikte pikhouweel het gas tot explo sie deed komen. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen geneeskunde: de dames M. C. H. E. v. d. Dorpe (Wassenaar). Han TjiatNio (Leiden), D. A. E. Leijen ('s-Graven- hage). en H. P Vooys Cs-Gravenhage) en de heren M. I. Bosma Cs-Graven hage), W. P J. Brakman Cs-Graven hage). H. W. ten Cate (Bolsward). J. A. I. van Doorn (Voorburg), D. J. Fok- kinga «Leiden), K, F. Gunning (Bus- sum) J. B. F van Hasselt (Leiden), P J. H. Kramers Ooltgensplaat)H. J. C. van Scherpenberg (Nijmegen). A. van Vianen (Leiden) en F. Zwagers Cs-Gravenhage). Candidaatsexamen godgeleerdheidde heer L. Spaans Cs-Gravenhage); ge promoveerd tot doctor in de geneeskuri- de op proefschrift, getiteld „De Primaire Atypische Pneumonieën van Onbeken de Oorsprong", de heer Th van Erp. geboren en wonende 's-Gravenhage. VERENIGING VOOR PAEDAGOGIEK. Modern zangonderwijs. Op uitnodiging van de Leidse afde ling der Vereniging voor paedagogiek, sprak gisteravond in de bovenzaal van „Amicitia" de heer Aug. Weiss, school opziener te Rotterdam voor een klein aantal leden en belangstellenden, over het onderwerp: Modern zangonderwijs op de V.O. en L.O. scholen. Evenals een handwerkcursus niet vol ledig is. zonder een tentoonstelling der werkstukken is ook een lezing over zangonderwijs niet compleet zonder zang. Daarom werd eerst even een ca non ingestudeerd" „Viva la musica". le ve de muziek! De heer Weiss ving zijn lezing aan met er op te wijzen dat het onderwijs in het teken der vernieuwing staat en men zich afvraagt: wat zal het resul taat zijn van dit vernieuwingsproces, waarbij gestreefd wordt naar actieve deelneming van het kind aan het on derwijsproces. Koe dat ook zij, de zang is nog steeds een stiefkind van het on derwas; de onderwijzers beperken zich veelal tot het instuderen van een zo groot mogelijk aantal liederen en met deze muziekkennis gaan de kinderen het leven in. Dit is een zuiver passieve me thode De actieve methode, zoals deze in de handleidingen van mevr. Ward en Wil lem Gehrels beschreven wordt, wijken hier geheel van af. Alleen zingen mag niet het doel zijn; zingen moet hetuit- gangs- en middelpunt zijn, doch geen einddoel want dat laatste dient veel meer te omvatten, n.l. het zelf culti veren der stem; het zelf aanvoelen van het rythme; het zelf lezen van muziek waarover heel wat pennen in bewe ging zijn gebracht over de vraag: met letters of cijfers? het zelf musiceren: het zelf vinden der intervallen vol gens de suggestieve activeringsmetho de opzettelijke stemoefening waardoor het kind tot in de kern van de muziek ende moedertaal door dringt en. lest best, de muzikale Im provisatie. Dsze opsomming wekt wellicht de in druk, dat deze methode zeer moeilijk moet zijn, doch niets is minder waar en door de toehoorders allen onder wij zers(ressen) tot klas te bombar- deren, bewees de heer Weiss dat het l zelfs zeer eenvoudig is. Aan de hand van eigen ervaringen ging spr op die verschillende onderdelen in en behan delde de stof voor de verschillende klas sen in oplopende volgorde. Deze methode kweekt liefde voor de muzièk en de ervaring leert dat kinde ren volgens deze methode onderwezen, niet alleen veel interesse krijgen om zelf een instrument te gaan bespelen, i doch ook dat zij die studie met plezier verrichten en het oefenen geen domper meer is op de huiselijke sfeer; iets wat nog maar al te vaak voorkomt! Op de middelbare scholen dient het accent meer verlegd te worden naar het muziek beluisteren, b.v. door jeugd-con- certen; België en Frankrijk zijn ons hierin een eind voor. doch onze rege ring is thans ook op dit punt actief. Er ligt een geweldig groot terrein braak, besloot de heer Weiss deze in leiding. in het land dat eens zo'n voor aanstaande plaats in de muziekwereld innam en het is de taak van de onder wijzers dit terrein te ontginnen- Na de pauze was er gelegenheid tot vragen stellen, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. De voorzitter van de afdeling Leiden dankte ten slotte de heer Weiss voor zijn boeiende en leer zame lezing. BONKAARTEN HALEN. Morgen wordt voortgang gemaakt met de uitreiking van een nieuwe serie bon kaarten, eventueel in combinatie met schoenenbonnen en toeslagkaartjes voor jonge en aa. moeders, welke dus gelijk tijdig met de bonkaarten kunnen wor den afgehaald. Voor een schoenenbon Komen ln aan merking zij wier Tweede Distributie stamkaart eindigt op een 1 en die nog bon 612 van het inlegvel bezitten, bene vens kinderen, geboren in October of November 1947 10 maanden oud worden en nog in het bezit zijn van bon 604 van het inlegvel Meegebracht moeten worden de stam kaarten van alle gezinsleden, de oude titelstroken met inwisselinggsbon en even tueel inlegvellen en contrólekaart van a.s moeders. Morgen zijn de-gezinnen aan de beurt, waarvan het hoofd een stamkaartnum mer heeft van 40.501 tot en met 45.000. 35-JARIG BESTAAN „CON AMORE". Uitvoering van „Das Lied von der Glocke". De Chr. Oratorium Vereniging „Con Amore" zal op 6 November onder leiding van de heer D. Smink in de Stadszaal een uitvoering geven van het bekende oratorium „Das Lied von der Glocke" van Max Bruch, op het gedicht van Schiller. Met deze uitvoering heeft ,,Con Amore" een bijzondere bedoeling: zij wil haar vreugde uitzingen over hei feit, dat zij in November a.s. 35 jaar bestaat. Dankbaar zal dan ook het 30-jarig di recteurschap van de heer D Smink her dacht worden. Aan de uitvoering werken mee: Mea Naberman (sopraan), Annie Hermes (alt), Gerard van den Berk (tenor) en Herman Schey (bas). De Haarlemse Orkestvereniging ver zorgt de begeleiding. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN. Joanna Maria d. van W. H .A Nota en M J. Winnubst. Alfred, z. van D MulJ- zert en C. M. Ruljtenbeek; Hendrik Ja cobus Miohlel, z van F, J Sloos en M. Overdijk; Margrletha Anneke, d. van F, Diepenveen en C. J. de Vos; Emma. d. van J van Zeijst en M. G. Bleljle; Mar garets Elizabeth, d. van L. Heuvelman en w M. Veldhuljsen. Pieter, z. van P van Houten en A. C Valicoog; Arend Johan nes. z. van L Burgers en J. Profijt; Eli sabeth Maria, d. van A. Ouwerkerk en J. Nleiaart; Johannes Hendrik, z. van J. da Jager en A. Kraan; Petronella Maria Eli sabeth d var J. A. Schouten en M. C. Immerzeel OVERLEDEN. J. C. M. van ae Linde, man 63 jaar. GEHUWD. G. C. l'Ami jm en J. Hockx jd: J van Gelleoum gesch. en J M. de Ru Jd; W. F de GoelJ Jrr en P J Chaudron Jd; P. Jansen Jm en H. A Otgaar Jd- J. Matters Jm en J C van der Heijden Jd; L. Ver baan jm en J. A. van Egmond Jd. J. L. van Vliet Jm en E E van der Tuin Jd: C. Volkers ,1m en G. du Prle Jd; J, J. van Weeren Jm en D J van Tol Jd; W. F. van Weerlee Jm en V Wlellngi Jd; J. P M. de Winter Jm en H J. de Poa Jd. M. El. kerbout Jm en H P. Rozler Jd. H J. van Iterson Jm en A Welnllch Jd; K van 'tHart Jm en A van Rijn Jd; D. Elzlnga Jm en -M. A Luyckx Jd; J. M. Rijnbeek Jm en C. P de Groot Jd. BRITSE STUDIEBEURZEN VOOR LEIDENAARS. (Van onzs Londense correspondent). De British Council heeft aan 256 bui tenlanders. onder wie 7 Nederlanders, studiebeurzen verleend om gedurende een jaar hun wetenschappelijke kennis op gespecialiseerde gebieden in Enge land te verrijken. Deze vererende uitnodiging werd o.a. gericht tot de volgende stadgenoten: Dr. D. W. van Bekkum, indertijd werk zaam aan het bacteriologisch laborato rium der kliniek voor interne genees kunde alhier, thans reeds vertoevende ln Engeland: D Bijl, assistent aan het Kamerlngh Onneslaboratoorium en Dr. A. A. Prins, leraar in het Engels aan het Gymnasium hier ter stede. OEGSTGEEST. Kerstpakketten-actie Wederom is het werkcomité van de Kerstpakketten- actie ten bate van de Grenadiers in Indië er in geslaagd de grenadiersband naar hier te krijgen. Zoals wij gister avond in het Patronaatsgebouw moch ten opmerken, is het spreekwoord: Twee vliegen ln één klap" ook ditmaal weer uitgekomen, n.l. ten eerste is het contact met de burgerij hierdoor weer hechter geworden en ten tweede is in de pauze door middel van een gehou den verloting weer een mooi bedrag bijeengekomen voor de Kerstpakketten- actie voor de in Indië toevende Grena diers. De heer Elshol sprak het openings woord. Het doel van deze avond is, al dus spr., de Kestpakketten-actie, waar mede ook het contact met de Grena diers in Indië blijft behouden. Namens de Reg. Commandant sprak één der officieren zijn grote dankbaar heid uit voor al hetgeen de Oegstgeestse burgerij voor de Grenadiers heeft ge daan. In een vlot tempo L daarna door dit plm 2o man tellende gezelschap een rijkgevarieerd programma afgewerkt. Behalve de uitstekende muziek van de GrenadiersL.nd werden in 't bijzonder de prestaties van „de sneltekenaar" als ook de sportdemonstraties met grote aandacht gevolgd. Vooral ook het geestig optreden van de Neger (confe rencier) heeft aan het welslagen van deze avond in niet geringe mate mede gewerkt, Aan het einde heeft de heer Elshof het gezelschap namens alle aan wezigen hartelijk dank betuigd. VOORSCHOTEN. 40 jaren gasbedrijf Woensdag 22 October was het 40 jaren geleden dat in deze gemeente 's avonds op enkele plaatsen voor het eerst gaslicht brand de. geleverd door de gemeente Leiden via het distributiebedrijf alhier. Dit feit werd gistermorgen herdacht, allereerst in het Greenway Theater. Burgemeester en Wethouders der,ge meente, ontvingen aldaar een zeer groot aantal 'genodigden, waaronder werden opgemerkt, burgemeesters uit omliggen de gemeenten, wethouder Van der Kwaak uit Leiden, directie der Sted. Lichtfabrieken uit Leiden, directies van verschillende bed ilven uit deze ge meente, de ontwerper der tentoonstel ling, de heer D. J H. dg Dreux, Den Haag en twee hoofdfiguren vroeger aan het bedrijf verbonden, de heren J. H. Rutten en D. J. Brinks, resp. boekhou der en directeur, raadsleden en per soneel aan de bedrijven verbonden. Burgemeester C. J. van der Hoeven, verwelkomde de gasten namens het gemeentebestuur en prijsde zich geluk kig dat zovelen gehoor hadden gegeven aanwezig te zfjn. Het was voor het gemeentebestuur geen moeilijke beslissing, aldus spr., toen de datum van 22 October in zicht kwam, om aan de herdenking van dit jubileum een tentoonstelling te ver binden om de gelegenheid te vinden de mogelijkheden van het gebruik van gas en het verbruik van energie in het algemeen onder de inwoners meer be kendheid te geven. Met de wens dat deze jublleumten- toonstelling aan het gestelde doel zal beantwoorden, een steeds toenemende jroei en bloei van onze bedrijven en de 'lier ter plaatse gevestigde industrieën j ten gevolge zal hebben, verklaarde burgemeester Van der Hoeven de ten- toonstelling voor geopend. Vervolgens werden voor de aanwezl- gen de aangekondigde films „Atoom- BEURSOVERZICHT AMSTERDAM. 23 October De effectenbeurs had heden een enigszins gedrukt voorkomen. De hoofd- koersen van Koninklijke en cultuur fondsen warefi gelijk of iets hoger, maar de industrie-aandelen waren reeds dadelijk iets lager. Tijdens de vrije handel was enig aanbod te ver werken. Koninklijke daalden tot 472 aan het slot werd gehandeld tegen 474. Scheepvaartpapieren vertoonden me rendeels een kleine neiging tot achter uit gaan met uitzondering van Kon. Booten, die konden verbeteren tot 190. Tabaksaandelen vertoonden een paar punten achteruit. Rubberaandelen ble ven vrij goed op psil. HVA's liepen achteruit tot 243 Vi, daarna iets hoger. Unilevers kwamen juist even beneden 300 Aandelen Van Gelder werden heden exclaim tegen 160 verhandeld. De claims schommelden tussen 66 en 70 gulden. De Amerikaanse markt frac- tioneel lager. De nieuwe conversiele ning was een fractie luier. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RUN 22 October. Groen ten veiling Bloemkool I A f. 6469; idem I f.42—64 Idem IH f.2331; gele kool f. 1114; groene kool f.915; rodo kool f. 1114; boerenkool f. 1.504; bos. peen f.916- waspocn I f. 8.2521- Idem U f. 337; andijvie 1 f. 10—17; Idem II f. 37; peterselie f 1.802,90; selderie f. 2.20—2.90. kroten I f. 7.40-7.60- Idem II f. 3.603,80; herebonen f.80111; pronkbonen f. 3840; winterpeen f. 4.80 7.70- radijs f. 4,20—5,60; rapen f. 9.90— I 10,10; spruite f. 11,8012 10. UMUIDEN, 23 Oct. Binnen; 4 stoom trawlers met 150.700 besomming- de IJm 95 „Marle" met f. 17.340 en de motorlog- gers Kw 2 met f. 550; Kw 159 met f 14.430. Kw 169 -net f.3640; Kw 59 met f.3070; do kustvissers Uk 7 mot f. 260; UK 86 met f 330- IJm 276 met f- 2850. IJm. 141 met f 560. Van de haringvisserij kwam op 20 October binnen de Kw 97 met 98 kantjes vol1? en 484 k steur; de Kw 22 met 280 k. volle, 150 k, steur en 90 k. Ijle; de Kw 49 met 130 k. volle en 540 k steur; op 21 Oct. de Kw 67 met 215 k. volle. 228 k. steur en 89 k. f|le: op 22 Oct.: de Kw 2 met 417 k. volle, 267 k steur en 35 kisten verse haring, op 23 October de Kw 19 met 458 k. volle en 59 k steurharlng. LEIDEN 22 October. Coöp. Groenten- veiling Per 100 kilo: Andijvie 3—23; Kroten 4-30S.10, Pronkbonen 1361; Snijbonen 123174; Stokbonen 122; Stambonen 91184; Gele kool 710; Groene kool 3,3019; Rode kool 4.10 17, Witte kool 6.10—8; Spruitkool 6— 57; Peen 4—8.60; Postelein 2853; Prei 1321; Spinazie 647; tomaten 1653; Bonken 16- Uien 818; Witlof I 67— 93, II 4870; Druiven 4292; Waspeen 311; gekookte kroten 1623; Spek- bonen 4347; Boerenkool 3—10; Chi nese kool 6—7; Stoofsla 5; per 100 stuks Bloemkool 2—60; Komkommers 225; Sla I 7.1017.10; II 18.10; ananasme loenen 17—19; Knolselderij 416; Per 100 bos: Peen 419; Peterselie 1.20 2.10; Selderij 0.50—2.10; radijs 1—2.90- energie en het Gasbedrijf vertoond. Vervolgens ging het gezelschap naar het gebouw voor Chr. Belangen, alwaar de tentoonstelling is ondergebracht. In verband met de grote toeloop heeft het gemeente-bestuur besloten de ten toonstelling 's dvonds geopend te hou den tot- 10 uur en niet om 8 uur te slui ten zoals vermeld was. Nut van het Algemeen Het depar tement Voorschoten van de Mij. Tot Nut van het Algemeen opende het win terseizoen in de zaal van gebouw Leid- seweg 95 met een lezing, gehouden door -°e heer J. L. van der Gouw, Com mies Alg. Rijksarchief, Den Haag, over „De geschiedenis van het schrift en het schrijfmateriaal", toegelicht met licht beelden en platen. Deze eerste avond, gehouden in sa menwerking met de commissie „Oud- Voorschoten", werd door de voorzitter, dr. J. F. Sirks, geopend. De heer J. L. van der Gouw had in de zaal een kleine tentoonstelling aan gebracht van verschillende reproducties en foto's van oude lettertekens, het ontstaan van het alphabet en de toe passing. Indisch Prinselijk gezelschap komt in Wassenaar wonea Een gezelschap van 12 personen, o.w. de Kroonprins ran Koetei met echtge note en andere prinsen, is uit Oost- Borneo via Makassar naar ons land vertrokken. Deze prinsen zullen hier ovei het College voor Bestuurszaken gaan. De Kroonprins van Koetei, die vorige maanc'. huwde, zal direct na zUn aankomst door de directie van de B.P. M. een auto als huwelijksgeschenk wor den aangeboden. Ofschoon de huizen- nood groot is, is men er in geslaagd een huis in Wassenaar aan te kopen, dat „Huize Koetei" zal worden gedoopt. REGENTES ONTVANGT MINISTERS. H.K.H. de Prinses-Regentes heeft vandaag in haar Paleis te Soestdtjk ontvangen de Ministers van Wederop bouw en Volkshuisvesting en van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening. DRIE GEWONDEN. Het Nederlandse communiqué van heden meldt, dat gisteren in Indonesië drie Nederlandse militairen werden ge wond. 10 JAAR VOOR EX-BURGEMEESTER VAN KAMPEN. Liet Synagoge vernielen. Het Bijz. Hof te Arnhem, heeft heden jhr. ir. E. F. Sandberg, ln de oorlogsja ren burgemeester van Kampen veroor deeld tot 10 Jaar gevangenisstraf met aftrek; de procureur-fiscaal had 20 jaar geëist. Een van diens ergerlijkste daden was de onder zijn leiding gepleegde plundering en vernieling der Synagoge. De v.m. Directeur van Gemeente werken te Kampen. A. E. Roest van Limburg werd veroordeeld tot 6 jaar gevangenisstraf met aftrek. MR. G. LE POOLE LID TWEEDE KAMER. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling van de heer mr. G. Ie Poole te Noordwijk Zee. ziln benoeming tot lid der Tweede Kamer te aanvaarden. Gruber over communisme De Oostenrijkse minister van buiten- landsche zaken, Gruber, zeide in een rede te Klagenfurt o.m. tot de com munisten: „Wij willen niet terug naar de politiestaat, waarin de gehele be volking, tot meerdere eer en glorie van een handjevol bonzen, zwoegen en jachten moet, terwijl de productie van collectieve goederen voor de uitrus ting van de staat en het openbaar vertoon tot een heilige plicht wordt gemaakt. Het verpauperde proletariaat van Oostelijke landen, waaraan de vroe gere maatschappij-inrichting ook alles is schuldig gebleven, mag dan een der gelijk systeem als een werkelijke ver betering toeschijnen, daar het uit de dictatuur van een of andere feodale heer overgegaan is naar de dictatuur van de staat, doch de vrije Oostenrijker moet een dergelijk systeem beslist af wijzen". HET FRANSE AANDEEL IN ITALIAANSE VLOOT. De Franse ambassadeur in Italië heeft tegenover Italiaanse journalisten verklaard, dat Frankrijk geen afstand kan doen van zijn aandeel in de Itali aanse vloot, waarop het krachtens het' vredesverdrag recht heeft, AGENDA HEDEN: Volkshuls; Cursus zulgellngenverzor- ging. 8 uur nam Stadszaal: Plano-recital Geza Frld. 8 uur nam. Marekerk: Gezlnsweck. Spr. dr. Joh. v. d. Spek. 8 uur nam. Vrijdag. Harmonie: Verg. Alg, Mil. Pensioen bond. 8 uur nam Zaterdag. Volkshuls: Spr. dr. A. F. J. Portlelje over „Dierenleven Ln Artls". 4 uur nam. Stadszaal: Revue 10 Jaar Snip en Snap. 8 uur nam Zondag. Stadszaal: Revue 10 Jaar Snip en Snap. 2 en 8 uur nam. Ho of dvertegenwoordiger vraagt voor direct een met luxe bestelwagen plm. 1516 jaar voor hulp. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No 3323 In RUTECK's CAFETARIA kunnen ge plaatst worden Persoonlijke aanmelding op Vrijdag 24 Oct. a.s. van 24 uur n.m. in Ruteck's Cafetaria. Stationsweg 79, Leiden. "N U slaagt voor een (vooroorlogse kwaliteit) alle maten bij ZUIDWAL n DEN HAAG Zelf laten maken, wat Uw gezin nodig heeft. In 16 eigen fabrie ken. Verkrijgbaar in 1100 eigen winkels. Dat is Zelfverzorging! Beter - goedkoper. 1.200.000 Nederlanders doen dit reeds. Niet om het gewin, maar om het gezin. Dat is Coöperatie Daar hoort U óók bij I Sluit U aan - Koop bi] de NEDERLANDSE VERBRUIKSCOÖPERATIES - ROTTERDAM 502e- Staatsloterij 2106 24 25 2678 3172 4934 5378 566) 6074 637) 6950 847) 8737 8002 940) 9670 9944 1000) 107)4 11009 1)285 11842 12091 1249) 12953 1326$ 13469 13812 13907 14330 14559 14901 15201 15439 15754 16089 16280 16452 16609 17046 17463 17712 16077 18378 18699 19009 19257 19784 20243 20480 20832 21210 21682 2ste KLASSE 2de TREKKING - HOGE PRIJZEN: 34301 5.000 - 5596; 1.0W - 18100; M00 «71; 6260: 6912: 10626; Prijitn »aa t lt— 1042 1067 1073 1088 1112 1131 113Ï 1361 1397 1419 1324 1563 1579 1650 1803 1845 1888 1891 192-3 1923 I9S3 2163 2182 2193 2200 2245 2273 2302 "445 2516 2542 553! 2593 2393 2425 2753 2801 2803 2£ 22 2334 2252 28S6 3180 3223 3296 3301 3347 3332 3355 3543 3546 3643 3667 3724 3729 3763 4178 4180 4243 4287 4294 4339 4351 4668 4696 4701 4748 4776 4797 4799 4960 5000 5094 5116 5134 5178 5228 3390 342Ö 5434 5444 5461 5483 5497 5637 5684 5589 5710 5730 3769 5771 6052 6033 6111 6143 6195 6240 6247 6390 6803 e«23 6644 6687 6598 6710 6970 7027 7032 7050 7067 7141 7150 7334 7359 7424 7464 7306 7507 7520 7715 7723 7728 7747 7822 7898 7956 8172 8164 8187 8195 8204 8246 8254 8507 8510 8519 8522 8579 8528 8630 8806 8837 8eiS 8889 8933 9013 9032 9100 9116 9161 9173 9331 9244 9235 94S5 9500 9514 9526 95J8 9337 9581 9636 9760 973 9753 4774 0777 9808 9970 9994 10026 10101 10285 10309 1031) 10325 10389 10731 10734 10736 10740 10751 10793 10803 11042 11063 11062 11134 III45 11147 11175 11385 11433.11456 11460 11479 11514 11326 11S63 11873 11909 11918 11981 11982 11984 12104 12135 12174 12198 12242 12267 12309 12553 12563 12612 12614 12752 12769 12775 12991 13065 13054 13064 13C-S3 13078 13990 1X262 13324 1X128 13332 13352 13362 13397 13492 13526 13C03 13622 13624 13633 13617 13313 13832 13647 13850 13359 13863 13880 13383 14013 14031 1405» 14071 14075 14105 14347 14363 14377 14403 14435 14439 14476 14602 14683 14733 14779 14834 14650 14664 14952 14972 14995 15028 15059 15068 15074 15207 IS2ÖS 15212 15232 IS257 15271 15288 13153 15473 15480 15501 15579 15808 15313 15755 15310 15824 13826 15632 IS88C 15927 16099 16106 10162 1G1G8 16160 1623) 16244 16283 16266 16194 16305 16309 1O330 16332 16169 16509 16528 16531 16573 16577 1C603 16755 16758 16781 16789 16810 16843 16350 17060 17062 17099 17107 17119 17149 1716) 17466 17467 1747) 17473 17485 17554 17587 17720 17818 17653 17895 17901 17910 17930 18632 18104 18108 18109 18)17 18128 1823) 18390 18413 18437 18446 18451 18475 18313 18705 18716 16726 18740 18769 18773 18837 190)8 19052 19061 19069 19079 19087 19136 19309 19381 19-193 19502 19510 19528 19603 10830 19838 19B60 19945 20061 20996 20090 202J4 20257 2028J 20301 20306 20317 .'0344 20434 20515 20301 20506 20622 20650 20644 20333 20164 20670 Ï0876 20909 20996 21000 21229 2123] 21336 31549 31402 21494 21613 21688 21714 21733 21797 91819 21835 0833 22 OCTOBER '47 56*4 6317 6792 7211 7552 1097 8332 6681 9045 9310 9633 9878 1&495 10494 10676 10879 11191 II190 11548 11602 12005 12027 12313 12367 12603 12912 13103 13142 1341) 13412 13711 13723 13899 13922 14174 14216 14478 14502 14685 14590 15078 15093 15290 15330 15617 15662 15930 15935 10245 16253 1036) 10412 16610 16619 16931 16867 17190 17346 17097 17604 16002 18026 18259 18276 16550 18570 18351 10888 19147 19160 10621 1986) 20142 29147 20409 20430 20681 20600 2)008 21150 21520 21352 U64Ï 21673 1266 1213 1349 1743 175-1 1764 2017 2D31 20T4 2374 2*34 2439 2645 2*48 2l-»4 3015 30» 3103 3471 3519 35Ï8 4089 4096 4116 4510 4554 4582 4856 4679 4E9S 3314 3325 5331 Se» 3050 5656 5679 6035 6053 0365 6412 6523 6376 6911 6V44 7282 7286 7302 7557 7607 7665 1115 8120 8132 8339 8346 8437 0742 8777 8784 9057 9062 9065 9316 9333 9400 9644 9647 9650 9899 9022 9923 10551 1C617 10697 10882 10927 10563 11223 11239 11259 11614 11245 11760 12051 12053 12085 12369 12465 12477 123» 12955 12974 13153 13215 13222 13444 13449 13471 13751 13753 13800 13947 13951 13955 14253 14271 14290 14503 14518 14535 14893 14394 14896 15104 15107 15161 15349 15407 15411 13674 15745 11752 100» 16069 16032 16262 16271 16274 16434 16435 16437 16645 16640 16669 17008 17025 17038 11350 17452 1743» 176)2 17664 17690 16032 1P038 18071 18297 18329 18*31 I860! 18611 1667? 16979 16983 18991 19)90 19237 19239 19670 I9T21 19755 20187 20199 20202 20440 20447 20472 20760 20772 20802 21174 21192 21197 21692 21624 21632 H53J 2JS02 21556 Jonge vrouw, opleiding HBS, 1 jaar C.I.C.S.A. steno en typen Ned. Eng. zoekt als secretaresse. Brieven Bur. van dit Blad no 5852a. GEVRAAGD Gezocht te Lelden of om geving, gezellige zit- en slaap kamer. per 1 Nov., voor 3 vr. pers. Met of zonder pension, tegen goede betaling Brieven Bur van dit Blad No 5669 k B Mevrouw Verkoren, Oude bingel 144, vraagt huisnaaister voorlopig 1 x per week. II Ter overname gevr. fl. petr. kachel, In E- st. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 5758 k H Gevraagd zlt-slaapkamer of kamer met gebruik van keu ken. voor moeder en kind. Br Bur. v. d. Blad No. 5774 k B Gevraagd een nette slagers- bediende. v. g g. v.. bij: A. v. d. Marei, Molenstraat 2. Wassenaar. Tel. 3410. n Jongedame, 23 Jaar. ln bezit van diploma's steno en typen, zoekt een haar passende be trekking Brieven Bur. van dit Blad onder No. 5779 k. B Gevraagd net meisje, pl.m. 15 Jaar, op atelier van kunst voorwerpen. Prettig werk. De Mey van Streefkerkstr 24 (bil Wasstraat), B Accordeons. Vereniging vr i voor haar leden enige accor deons ln Iedere maat, terstond a contant ter overname. Brie ven met Prils en aantal bas sen. Zulderparklaan 59. Den Haag. Te koop gevraagd haardka- j chel, moet ln coede staat zlln. I Br. Bur. v. d Blad No. 5816 k j - ^.'GEBODEN Aangcb. J. winterjas met j bivakmuts en leren hand schoenen. leeftijd 1214 Jaar i f 25; stoffen winterjurk m. 1. I mouwen 12—14 J. f.15, sala- 1 I mander kachel (Godin) voor I kantoor of werkplaats f. 60. Middelweg 18. Lelden. B Boekenkast en schrijfbu reau. Aangeboden grote maho- nlehouten boekenkast (3 deu- i ren) en bijpassend schrijfbu reau (mlnlstre) voor f.300. M. L Swerls. Botermarkt 14. 1 Lelden. B Te koop fauteuils, waseom- mode. 4 fauteuils met oude kwaliteit stoffering en wollen v.o. bekleding als nieuw, was- commode eiken met marmeren blad 2 laden en veel berg ruimte. Magdalena Moonsstr. 69. Lelden. B Te koop bllzonder mooie nieuwe avondjapon met onder- Jurk en tasje, maat 3840 f. 85.Deutzstraat 13. Oegst- geest. B Te koop aangeboden een Philips radio, 1 pr. hoge brui ne schoenen m. 40, 2 pr. lage schoenen m. 40 en 42. Graai- mans Dahliastraat 23 a. B Herenfiets te koop aange boden. z g. a. n met prima banden. Prijs f 85. Hoogewoerd 49. B Te koop aangeboden 2 hou ten ledikanten met strooma- trassen. 2 IJzeren ledikanten. Te bevr. Tel. 2933, Noordwilk aan Zee. Groene l||stcrkool f. 5. he- renparapluie f.5, plat pllpje f. 2.50, katoen grils bl. h.sok- ken nieuw f 1 p. p.. zw. d.- schoenen m. 35, h. h. f. 5. Jaquet f. 50 kleine maat. Brie ven Bur. v. d. Blad No. 5764 k Nette Jongeman, flink per soon zoekt bijverdienste, be schikt over veel vrlle tijd. Ook thuiswerk komt ln aanmer king. Brieven Bur. van dit Blad ander No. 5792 k. BS Te huur een autobox of pakhuis. gelegen Klooster, achter de Haarlemmerstraat. Te bevr.: Kamerlingh Onnes- laan 50. alhier, B Naaister maakt japonnen naar maat. binnen 1 week klaar, billijke Prils. Brieven Bur. van dit Blad No. 5771 k. M Aangeboden een z. g. a. n. Pfaff trapnaalmachlne ln pri ma staat, rlngspoel. Brieven Bur. van dit Blad No. 5780 k B Nieuw vloerkleed te koop aangeboden, wegens omstan digheden. Brieven Bur van dit Blad onder No. 5781 k. B Te koop aangeboden pracht Duitse krulssnarige merkplano z. g. a. n.. bllWke prils. 15-Ja- rige garantie Te bezichtigen: H. C. Passeur. Oude Vest 57. Lelden, Rashonden. Prachtige Chow- Chows. rode en zwarte, prima dieren en extra flink ontwik keld; en heel mooie hagelwitte Leeuwtjes, R. Karei, Steen straat 21. Tel. 20629, B Ter overn. aangeb. zwaar eiken ledikant met nachtkast je en 2 stoelen. Melch, Treublaan 38. B Vogelliefhebbers. Prima mankanaries, parkieten. Napo leons. bandvlnken. koerdulven, grote kroppers. vogelvoer. hon dencake, grote keuze vogel kooien enz. enz. R. Karei, Steenstraat 21. Tel. 20629. B Te koop salamander kachel kookkachels .haardkachels, v.- o. kwaliteit vloerkleden, gans- loper. v.o. kwaliteit herencos- tuum. Hooigracht 55. (Na 6 u. gesloten). B Aangeboden laag model da- mesrljwlel m. b.. ln goede staat Haagweg 11. Te huur aangeboden 1 grote zlt-slaapkamer met pension, geschikt voor 2 heren, en 1 kleine eveneens m. p. Jan v. Goyenkade 19. Telef. 23400. B Rllwlelen te koop. Dames-. laag model herenrilwlcl en een Jongensrllwlel. leeftlld 8—14 J. en open bakfiets merk Kcsteln allen zonder banden en ln prima staat. Langebrug 89, werkplaats 54. Lelden. B Tc koop Gazelle d.fletsframe SA 3 versn.nf. Br. Bur. van dit Blad onder No. 5757 k. B Brelmach. In prima staat aangeb. vanaf f25.Brieven Bur. van dit Blad No. 58191c. DIVERSEN B Manspersoon, over veel vrlle tild beschikkende, vraagt bij verdienste. onverschillig wat. Br Bur. v. d. Blad No. 5770 k Gevraagd een zeer goed# winterjas, kleine herenmaafc ln ruil voor een nieuw the* servies, Emm al aan 12. Oegsth geest. Telefoon 26510.

Leidsch Dagblad | 1947 | | pagina 3