Van Berkei's Snelweger Aankomend Bediende 15e«55?P Cassière Gevraagd: Bekwame Bandagist Net Meisje KAMER ROKERS OPGELET! STENO-TYPISTE LAATSTE WAARSCHUWING Apothekers-assistente De nieuwe bonnen STADSNIEUWS Laatste Berichten te koop gevraagd Sigarenmagazijn W. WOLTERS STAATSLOTERIJ Woninginrichting „Sfeer" Haarlemmerstraat 195 LIDO-Theater - Steenstraat Cassière ter opleiding Ouvreuse gevraagd In hei tUdvak van 19 October t/'m 1 November 1947 geeft elk der volgende bonnen recht op het kopen van: BONKAARTEN KA, KB. KC 711 (serie P) P-05 Diversen: 750 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 1500 gram jam, stroop enz, of 750 gram ver snaperingen; P-06 Diversen: 250 gram waspoeder; BONKAARTEN KD. KE 711 (serie P) P-13, P-14 Diversen: 250 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop ehz. of 250 gram ver snaperingen; P-15 Diversen 250 gram waspoeder; P-16 Reserve: 500 gram bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel (al le soorten) of kinderbiscuits; P-17 Reserve: 250 gram waspoeder. BONKAARTEN MA. MD. MH 711 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) (serie P) P-21 Suiker: 250 gram suiker, boter hamstrooisel -enz. of 500 gram jam stroop enz. of 250 gram ver snaperingen; TABAK- EN VERSNAPERINGEN- KAARTEN ENZ. Qa. Qb. QC 711 P-01, P-02 Tabak: 1 rantsoen cigaret te^ of kerftabak; P-03 Tabak: 2 rantsoenen cigaretten of kerftabak: P-01 Versnaperingen: 200 gram ver snaperingen of 200 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 400 gr. jam, stroop enz.; P-03 Versnaperingen: 100 gram ver snaperingen of 100 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 200 gr. jam, stroop enz. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds Vrijdag 17 October worden gebruikt. De niet aangewezen bonnen van serie N kunnen worden vernietigd, evenals de niet aangewezen bonnen van de serie M van de bonkaarten K 709 en de niet aangewezen bonnen der oude tabaks en versnaperingenkaarten Q 707. INAUGURATIE PROF. DR. J. D. VERLINDE. Morgenmiddag te 4 uur zal prof. dr. J. D. Verlinde, benoemd tot buitenge woon hoogleraar in de microbiologie zijn ambt aanvaarden met het uitspreken van een inaugurele oratie in het groot- auditorium van het Academiegebouw. INAUGURELE ORATIE VAN PROF. HOCKING. Over de vryheid van de pers. De gasthoogleraar van Harvard Uni versity aan de Leidse Universiteit, prof. dr. W. E. Hocking zal zijn colleges alhier aanvangen met een inaugurele oratie over de persvrijheid op Vrijdag 24 Oct. a.s. des namiddags om 4 uur in het Groot Auditorium. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen geneeskunde: de dames J. de Boer (Rot terdam), M. Willemse (Rotterdam), W. M. v. Alphen (Amsterdam) en de heren A G. Schuitemaker (Voorburg), R. Koo- per Cs-Gravenhage), J. A. C. de Koek van Leeuwen (Wassenaar), J. D, Mulder ('s-Gravenhage), G. A. Mertens ('s-Gra- venhage), J. Vader ('s-Gravenhage), F. Vaes (Rotterdam), L. J. de Heer ('s-Gra- venhage), H. R. Pleiter Cs-Gravenhage), N Masurel (Leiden)A. Popelier Cs-Gra venhage), R. Ball Cs-Gravenhage), J. J. Timp (Leiden), J, J. van Rood (Wasse naar), F. Dijkstra (Heiloo), D. J. N. v. d. Hoop (Oosterbeek), B. v, d. Esch (Dordrecht), C. S. D. Hoekstein Cs-Gra- venhage) en M. H. Karamat Ali (Para maribo) candidaatsexamen Letteren en Wijsbegeerte (Romaanse taal en letter kunde) Mej. J. C. A. Backer ('s-Gra- venhage) Gepromoveerd tot doctor in de lette ren en wijsbegeerte op proefschrift, ge titeld „Antieke Portretkoppen", de heer J, H C. Kern, geboren te Modjokerto (N.OJ.) wonende te Leiden. BONKAARTEN HALEN. Morgen wordt, voortgang gemaakt met de uitreiking van een nieuwe serie bonkaarten, eventueel in combinatie met schoenenbonnen en toeslagkaartjes voor jonge en a.s. moeders, welke dus gelijktijdig met de bonkaarten kunnen worden afgehaald. Voor een schoenenbon komen in aan merking zij wier Tweede Distributie stamkaart eindigt op een 1 en die nog bon 612 van het inlegvel bezitten, be nevens kinderen, geboren in October of November 1932 tot en met 1945 of die in October of November 1947 10 maan den oud worden en nog in het bezit zijn van bon 604 van het inlegvel. Meegebracht moeten worden de stam kaarten van alle gezinsleden, de oude titelstroken met inwisselingsbon en eventueel inlegvellen en contrólekaart van a.s. moeders. Morgen zijn de gezinnen aan de beurt, waarvan het hoofd een stamkaartnum mer heeft van 13.001 tot en met 22.500. JEUGDCONCERT TOONKUNST. Het Museum-Kamerorkest speelde. Gedeeltelijk woonden wij gistermiddag een in de Stadszaal druk bezocht Jeugci- concert. bij, uitgaande van de Maat schappij voor Toonkunst en gegeven door het Museum-Kamerorkest uit Den Haag onder leiding van Dirk Balfoort. Wij hoorden het in 1939 geschreven Concertino Pastorale van de op 13 Aug. 1879 te Bowdon (Cheshire) in Engeland geboren componist John Ireland, wiens vele piano- en orkestwerken zelden of Leidse Schouwburg KUNSTKRING HET SCHOUWSPEL. Candida. Ook het Schouwspel heeft het seizoen geopend met een opvoering door het ge zelschap Comedia, dat Shaw's Candida nog eens bracht. Ongetwijfeld is Candida behorend tot Shaw's sociologisch oeuvre, als „driehoekspel" nog altijd superieur. Hij heeft daarin Immers de oplossing ge vonden voor hetgeen Ibsen in zijn ij, VUUUCH VUU1 UClrSCCU J.UÜCU UI U l 1Ltgedord worden. Het Nora en ook in ÖJ£ „Bouwmeester Sol- r vf v kennismaking met ness" mislukte, maar toch doet het iet een bekoorlik voor strijkorkest geschre- wat verouderd aan. ven werkje, niet diepgaand, doch aange- Shaw stelt ..levende' mensen tegen naam klinkend, waarvan speciaal heteen achtergrond van innerlijke diepte; langzame deel „Threnody" expressief en I h&t intuïtieve van een dichterlijke visie gevoelig is. Zo kwam het ook tot uit drukking, dank zij de goede kwaliteiten van dit uit vakmusici bestaande orkestje, dat soepel en accuraat reageerde op de intenties van de muzikale dirigent. Jam mer dat het eerste deel „Eclogue", ten gevolge van verschillende herhalingen niet in zuiver evenwicht tot andere delen waarvan ook de levendige Toccata aan dacht verdient, staat. Aan deze verdienstelijke noviteit wa ren Corelli's Concerto Grosso No. 6 en j de Symfonia No. 5 van C. Ph. E. 1 voorafgegaan tegen de zelfverzekerdheid van de preekheer", het een en ander natuur lijk doorsprenkeld met zijn sarcastische paradoxen, die een zekere levendigheid brengen in de vaak zich naar het be spiegelende neigende dialoog. Ongetwijfeld nog aanslaand toneel, maar toch. zoals gezegd, reeds in zich dragena de eerste voortekenen van af stomping. De tijd, vooral de onze. gaat nu eenmaal snel! Comedia beschikt over een keurig en- Bach1 semble dat in verschillende ploegen uitmuntend werk verricht. Dat bewees Dit Kamerorkest heeft zeer loffelijke het ook gisteravond opnieuw, want de kwaliteiten en moge zich mitsdien meeropvoering stond op bijzonder hoog peil. in onze stad laten horen. En dat was vrijwel over de ganse linie Dit concert is stellig in de smaak ge- Mary Dresselhuys brengt voor Candida vallen van het in verheugend sterke j ?-hes mee en geeft een zeldzaam warm mate opgekomen jeugdige, doch met be- cachet aan deze vrouwenfiguur, die zu langstelling luisterende gehoor Slechts i J'ustig_het toneel doet beheersen. Gys- een gering aantal jonge luisteraars kon kert Tersteeg. als haar echtgenoot en zich moeilijk rustig houden. H. AFSCHEID EN HULDIGING WILLEM VAN DER KAAY. In tegenwoordigheid van een groot aantal leden en oud-leden is gistermid dag Willem van der Kaay, sinds men senheugenis eerste bediende der Socië teit „Amicitia", op hartelijke wijze ge huldigd in verband met zijn zestigjarig jubileum, dat tevens het afscheid bete kende van een werkkring, waaraan hij zich met grote toewijding en voorbeel dige plichtsbetrachting heeft gegeven. Nadat de jubilaris met zijn echtgenote Fons Rademakers als de jonge, in ont bering groeiende dichter sluiten zich daarbij magnifiek aan en leveren voor al in hun tegenspel buitengewoon goede prestaties, terwijl Cor Hermus iets bii- ronders maakt van Candida's vader, die wel zeer contrasteert met zijn dochter. Geen wonder, dat de geheel gevulde zaal heeft genoten en daarvan al zeer duidelijk bewijs heeft geleverd. M. Berucht N.S.B.'er uit Rijnstreek gevat de MANUS VAN 30XEM ZAT IN HEDEL (Van onze correspondent te Alphen). Een van de meest beruchte figuren uit de Rijnstreek, die gedurende de bezettingsjaren fanatiek jacht maak te op onderduikers, illegale werkers e.d., n.I. de 36-jarige Alphenaar Ma- nus van Boxem, is dezer dagen in Hedel in handen van de P.R.A. ge vallen, die hem thans in Leiden zorg vuldig heeft opgesloten. Van Boxum was indertijd h fd van een ovcrval- commando. dat in Wassenaar en om geving opereerde, in nauwe samen werking met de toenmalige N.S.B.- burgemeestcr aldaar. Ook in de Rijn streek heeft hü vele slachtoffers ge maakt. De Alphenaar A. R.. werkzaam bU de bruggenbouw ln Hedel. maakte daar Vrijdagmorgen j.l. kennis met een nieuw aangeworven arbeider, in wie hij Van Boxem meende te herkennen. Hij vroeg hem rechtstreeks naar zijn iden titeit, doch toen beweerde de aange sprokene een broer te zijn van de voortvluchtige Manus. Toen deze „broer" echter na schafttijd niet op het werk terugkeerde, begon de argwaan van A. R, dusdanige vormen aan te nemen, dat hij zich Zaterdagmorgen met de politie in Alphen in verbinding stelde, die op haar beurt de P.R.A. In Leiden verwittigde van het gebeurde. Deze toog op speurtocht, met het ge volg dat de „broer" van Manus die na zijn arrestatie wel degelijk de gezochte Manus zelf bleek te zijn, in Hedel kon worden gegrepen. In de middagvergadering sprak ds. W. A. Wiersinga van Bussum over de vraag „Heeft de Geref. vrouw een taak - - In de evangelisatie?" Nadat spr. had - aan wie b oemen werden aangeboden aangetoond. dat ook de vrouw een vol- onder applaus der leden de feestelijk waardjg lld sj en heei de kerk de roe- met bloemen versierde zaal had betre- j ping t0t .evangelisatie heeft-, nosmde den. werd als eerste het woord gevoerd hIj als ee?5te en voornaamste taak der door de voorzitter der Sociëteit, de heer Vrouw de opvoeding van de kinderen H. J. P. Wassenaar, die er op wees, hoe tot evangelisatie; zij moeten de Ander Willem voor de opeenvolgende besturen leren zien. Daarnaast zal zij haar huls steeds een vraagbaak is geweest, die j open moeten zetten voor hen, die aan- oeter dan wie ook op de hoogte was van vankelijk door het evangelie zijn ge- de oude mores en gebruiken. Het is hettrokken. Voorts zal de vrouw ook haa:- bestuur, aldus spr., een behoefte om op huis wel eens uit moeten om op huis deze dag zijn dank te betuigen voor de trouwe diensten, grote ijver, plichtsbe trachting en eerlijkheid, gedurende een zólang tijdvak aan „Amicitia" betoond. Namens bestuur en leden bood spr. ten slotte een portefeuille met inhoud aan bezoek te gaan, om vrouwenclubs te leiden enz. De taak der vrouw in de evangelisatie wordt bepaald door haar aard als vrouw en bovenal als lidmaat van het lichaam van Christus. Ds. J. Plomp sprak het slotwoord, met de verzekering, dat hij zich voor de waarin hij wees op de ernst van deze oude dag geen zorgen behoeft te maken, tijd en op de roeping welke ook de De burgemeester, jhr. mr. P. H. van vrouw van Godswege heeft in kerk en Kinschot wees eveneens op Willem'sstaat. voorbeeldige dienstvervulling en deelde j DE GESCHIEDENIS DER onder daverende toejuichingen mede. i REMONSTRANTSE BROEDERSCHAP dat het HM. de Koningin had behaagd hem bij bevordering de zilveren ere-1 Ds. P. M. Luca, remonstrants pre- medaille verbonden aan de Orde van dkant to dezer stede, zal een serie le- Oranje-Nassau toe te kennen. Vervol- zingen houden over de geschiedenis der gens werd nog het woord gevoerd door I Remonstrantse Broederschap vanaf het de heer N. C F. van Ginkel als voor- j>cj>ln tot aan de huidige tyd. De eerste sitter van het Departement Leiden der J-.7-™^» Terfêïïït wo'den gehouden en met lichtbeelden worden verduidelijkt. De andere lezin gen vinden op 24 October en 7 Novem ber plaats. Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel, die hem de gouden erepenning en het vererend getuigschrift der Mij. overhandigde, door de praeses van de Commissie voor Orde en Vertegenwoor diging der Sociëteit Minerva, mede na mens de reünisten, door de buffetchef van Minerva, door de heer W. G. Sille- vis namens enige oudere leden en ten slotte door de oud-kastelein., de heer Mulder, de laatste onder aanbieding van een prachtige fruitmand. Willem dankte getroffen voor de vele blijken van waardering en belangstelling. 's Avonds werd in de tuin ter herin nering aan deze dag een W. H. van der Kaay-boom geplant. PROV. BONDSDAG GEREF. VROUWENVERENIGINGEN. In de Zuiderkerk aan de Lammen- schansweg werd gisteren de provin ciale bondsdag van de Bond van Geref. Vrouwenverenigingen in Nederland ge houden. Na een woord van welkom van de presidente, mevr. A. de Diev. d. Berg, sprak mevr. .E. M. Heuzeveld—v. d. Lelie over „Een vrouw uit duizend". Spreekster, die bij de behandeling van haar onderwerp uitging van het woord van de Prediker „Een man uit duizend heb ik gevonden, maar een vrouw onder die allen heb ik niet- gevonden" wees er op, dat als Christus tussen beide komt. het voordeel naar de vrouw overslaat. Zij is in haar liefde tot Christus meer radicaal en vuriger; denk slechts aan de Paasmorgen. Spr. zelde het noodzakelijk te achten, dat de vrouw op echt vrou welijke wijze de genade van Christus gaat beleven. D? wereld heeft dit nodig, waardoor het ook kan gebeuren, dat onder de duizend vrouwen, die door Christus zijn verlost duizend Hem die nen met toegewijde liefde. BEURSOVERZICHT Amsterdam, 16 October Het koersverloop op de effectenbeurs was vandaag onregelmatig. Ook thans bevonden Koninklijke zich in het cen trum van de belangstelling. De hoofd- koers werd vastgesteld op 488. Scheep vaart-papieren waren merendeels iets lager. De industrieaandelen waren ech ter onregelmatig. De diverse soorten cul tuurfondsen waren wat de hoofdprijzen aangaat, niet veel veranderd. De be langstelling voor rubberfondsen was sterk bekoeld. In het vrije verkeer trok ken olies wederom de aandacht; de koers steeg geleidelijk aan tot 492. Op dit peil kwam echter weer materiaal aan de markt en het aanbod was voldoende om de koers te doen achteruitgaan tot 488. De industriëlen wei-den op beschei den voet verhandeld Unilever liepen wederom naar boven tot 309. Ook de overige soorten maakten geen noemens waardige variaties mee. De scheepvaart- papieren trokken tijdens de vrije handel een kleinigheid aan. Holland-Amerika lijn tot 191. Stockdividenden werden af gedaan togen 372 en 376 gulden. De af faire in cultuurfondsen bleef van be scheiden omvang. De bankaandelen wa- ,-en merendeels iets lager de beleggings- markt was kalm. Ned. staatspapieren waren nauwelijks veranderd. Gemeente lijke en provinciale obligation waren in tegenstelling met gisteren eerder iets luier. De pandbrievenmarkt was stil; in Amerikaanse waarden ging maar weinig om. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE. Clir. Middenstandsvereniging - Dinsdag avond hield de Chr. Middenstandsvereni ging haar jaarvergadering in de bovenzaal van het café het „Oude Raadhuis" alhier. In verband met de ongesteldheid van oe voorzitter opende de heer W. Slootweg de vergadering nert- gebed, las psalm 27 voor en neette alle aanwezigen welkom. In het bijzonder de heer JongeJan als afgevaar- dlede van de zustervereniging te Boskoop. De kas sloot met een batig saldo van f. 64,02 Daarna ging men over tot het, kiezen van 2 bestuursleden. Aan de beurt van aftreden waren de heren D. Hassefras I en P. v. d. Spek. Met algemene stemmen l werden deze belde heren herkozen. In de commissie t.-t het nazien van de boeken van de penningmeester werden benoemd de heren M. Krijgsman en W. Tom De voorzitter vraagt de vergadering hoe net gaat met de contant^ betaling- de prijzen zijn nog van dien aard, dat er geen cred:et kan worden gegeven. Door enkele leden wordt In het midden gebracht, dat niet alleen aan het publiek de schuld ligt dat er niet contant wordt betaald, doch ook de schuld ligt bij de ambachtslieden, die te lang wachten met hun rekening uit te schrijven en te presenteren. Daarna kwam een voorstel van het be stuur om met St. Nlcolaas een winkel week ln samenwerking met de R K. mid denstandsvereniging te houden Hiervoor werd een commissie benoemd, waarin zit ting namen de heren J. H. Spijker. W. v. d. Spek en N. Quartel Verder werd een commissie benoemd voor het organiseren van een gezellig avondje bestaande uit de heren LJ. Hortenslus en P. de Krulff. LEIDERDORP In memoriam mevr. E. FlieheVan Griethuysen. Op het graf van mevr. E. Fliehe—Van Griethuysen, die van 1921 tot 1 October 1945 directrice is ge weest van de Stichting „Nieuw Voor dorp", uitgaande van de diaconie der N.H. Gemeente te Leiden, is gistermid dag door oud-verpleegden een eenvour dig gedenksteentje onthuld Dr. G. J. Streeder, voorheen predikant der N.H. Gemeente alhier, heeft bij deze korte plechtigheid het woord gevoerd naar aanleiding van een schriftgedachte uit Ps. 116. Spr. bracht in herinnering dat in de harten van vele oud-verpleegden respect, eerbied en dankbaarheid wordt gevonden voor al hetgeen zij in hun le ven van mevr. Fliehe hebben mogen ontvangen. Voor velen was het een ver kwikking om met deze opgewekte vrouw, die in het geloof haar weg ging, te mo gen spreken en door haar opgebeurd en geleid te worden. Velen is zij in de loop der jaren tot een zegen geweest, niet ln het minst ook door haar bemoedigend woord waardoor zij iets van de liefde van Jezus Christus in veler hart deed ontbranden. Namens de oud-verpleegden heeft hier na mevrouw J. J. v. d. VlistPijnakker het gedenksteentje aan de familie over gedragen. waarbij zij nog eens uiteen zette, welk een bijzondere plaats mevr. Fliehe steeds in „Nieuw Voordorp" heeft ingenomen. Een broer van de overledene, de heer H. van Griethuysen, dankte voor deze door de familie zeer op prijs gestelde geste. Raadsvergadering De gemeenteraad komt Vrijdagavond 7.45 ln openbare ver gadering bijeen ter behandeling van een agende van 18 punten, aan belangrijke koersschommelingen on derhevig De gemeenterekening 1943 en de bedrijfsrekenlngen 1944 en 1945 wer den voorlopig vastgesteld en begrotings wijzigingen 1947 kregen haar beslag, waarna nog de benoeming van een com missie van advies Woonrulmtewet 1947, thans definitief, volgde. Benoemd werden lr. H van der Voort. J. L. F C. van der Oud-hoofdcommissaris mr. Hamer voor zijn rechters Mr. P. M. C, J. Hamer, die van Sep tember 1940 tot September 1943 hoofd commissaris van politie te 's-Graven- hage is geweest, had zich heden voor het Büz. Gerechtshof te Den Haag te verantwoorden. H. werd er van beschuldigd, dat hij een nationaal-socialistisch en pro- Duitse instelling van het Haagse poli tiecorps bevorderd had. Voorts had hij aldus de tenlaste legging in Januari 1942 leden van zfjn personeel gedetacheerd bij het po- litie-opleidingsbataljon te Schalkhaar, terwijl hfj een agent, die weigerde hier aan gevolg to geven, voordroeg voor ont slag. De „documentatiedienst" van de Haagse politie, die nauw samenwerkte met de SD. werd in November 1940 door verdachte ingesteld, terwijl hij de poli tieambtenaren Krom Leemhuis en Vie- tor ter beschikking stelde van de Duitse „Abwehrstelle" en de NSB-er Pegels tot chef van de „documentatiedienst" be noemde. Ook wordt de voormalige hoofdcom missaris er van beschuldigd, te hebben aangemoedigd, dat genoemde Krom met zijn mannen een inbraak pleegden in het. geheime archief van het departe ment van defensie, om rapporten van Nederlandse militaire attache's in han den te krijgen. Bovendien wordt mr. H. o.a. ten laste gelegd, dat onder zijn bevel staande po litiemannen jacht maakten op onder duikers. illegale groepen en geheime zenders Verschillende illegalen werden op last van H. gearresteerd, ten gevolge waarvan verschillende hunner om het leven kwamen. ZES GEWONDEN. Het Nederlandse communiqué van heden meldt dat gisteren zes Nederland se militairen ln Indonesië werden ge wond. UIT DE OMSTREKEN KATWIJK AAN ZEE. Derde boring - Dc 3e boring heeft plaats even ten Noorden van de Uitwatering. Het was voornamelijk zand. dat aange troffen werd, tot een diepte van 22 M. De Ni win Kerstpakketten-actie heeft een gunstig resultaat opgeleverd. Er is voor f. 1760 aan zegels verkocht. Tot lld van het college van de Visserijen is bij K.B. benoemd de heer N. Parlevliet Jr. alhier. KATWIJK. Pro Juventute vraagt Uw steun Zaterdag 25 Oct. zal er een collecte worden gehouden voor Pro Juventute. Deze instelling beijverd zich nu reeds langer dan een halve eeuw voor de zorgen voor kinderen waarvan de ouders uit onmacht, gemakzucht of door een eigen slecht voorbeeld niet bij machte zijn om hun kinderen een behoorlijke opvoeding te geven, waar door deze kinderen maar al te gauw met de politie in a-nraking komen. Dit liefdevolle werk geschiedt in nauwe samenwerking met kinderrechter en kinderpolitie. Vis, J. A Baud. pl.verv. mevr A. C Blok huis—'Wartena. W. Boender, pl.verv. mevr. G SytsmaSchuitemaker, P. L. Hulbers, pi verv M J. J. C. SmuldersConljn. Pacdagoglsch concert In de Dorps kerk wordt Vrijdagavond het eerste pao- da-g-oglsche concert gegeven, een uitvoe ring van kerkzang, waaraan o.a mede werken het zangcollege o. 1. v. Laus Deo. Afscheid van de heer P L. Hulbers Na het beëindigen van de raadszitting had ln de versierde raadzaal het offi ciële afscheid plaats van de heer P. L. Huibars. directeur van gemeentewerken en der bedrijven. Tegenwoordig waren vele genodigden en leden van het ge- meentcpersoneel. In een uitvoerige redo ging de burgemeester de grote verdien sten na van de scheldende functionaris betoond ln ziln lange diensttijd van 1919 tot en met 1947, waarvoor hij hem na mens de gemeente hulde en dank bracht. Met voldoening deelde hij de heer Hul bers mee, dat het Hare Majesteit had be haagd hem te benoemen tot ridder ln do orde van Oranje-Nassau. welke onder scheiding hi) hem op de borst speldde met een hartelMke gelukwens. Ook de gemeente wilde de verdiensten van de scheldende directeur erkennen ln do vorm van een enveloppe met Inhoud Als een persoonlllke herinnering bood de burgemeester een speciaal ontworpen bord aan. De wethouder van dc bedrijven, dc heer Hazenberg sprak waarderende woorden, het oudste raadslid de heer Boender, on der overhandiging van boekwerken als geschenk van de Raad eveneens en de heer Bolton bood namens het. gemeente- personeel den scheldenden ««waardeerden chef een gouden horlogeketting aan Een enveloppe met Inhoud werd na mens de burgerll van Wassenaar aange boden door de heer Wachter. De heer Hulbers kreeg hierna gelegen heid tot het uitspreken van zijn dank voor een huldiging, welke hij z.l. niet verdiende, want hij deed niets dan zijn plicht. Met een kort woord sloot de burge meester vervolgens de bijeenkomst. Tot lid van het college van de visserijen is bij K.B. benoemd mr. J. H. Klewiet de Jonge alhier. Metro-staking opgeheven Reuter meldt, dat de onafhankelijk® vakvereniging van metro-employé's, wel* ke de staking begonnen is, bij stemming 1040—27! besloten heeft hedenna- middag het werk te hervatten. Er is een accoord met de regering be reikt. Ook de arbeiders van de genationali seerde Renaultfabrieken, die als blijk van solidariteit met de transportstaking te Parijs in staking gegaan waren, zijn heden normaal aan het werk gegaan. AMERIKAANSE BOMMENWERPER VERMIST. Verkenningsvliegtuigen zijn vanmor gen vroeg te Denver (V. St.) opgeste gen om een Amerikaans bombardements toestel. een C-47, die vermist wordt, op te sporen. Aan boord van het vliegtuig bevindt zich een bemanning van 7 koppen. SLOWAAKSE VOEDSELCOMMIS- SARIS ONTSLAGEN. De Tsjecho-Slowaakse bladen mel den, dat de Slowaakse commissaris voor de voedselvoorziening, Filo. ontslagen is wegens het falen van het systeem van de voedselvoorziening en de chaos in het voedseldistributie, welke tot een ernstige voedselcrisis dreigt te leiden. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN. Margaret-ha Hendrlca Maria, d. van H. M. v. Schalk en A. G. C. S. Meiier, Marle José, d. van T. N. Kerkvliet en J. M. Tult- hof. Ellen, d. van J. Hoevers en J. H. Bles; Johannes Antonlus Ludovlcus, z. van J. W. Wurzer en C. W. Oozyn. OVERLEDEN. S. M. van der Pluijm, wed. van G. De- vllee 67 Jaar: A. B. de Best, zoon 2mnd.; H. H Kortebos zoon 26 Jaar. GEHUWD. M, den Bleker Jm en B. van Vliet Jd: F. G. Verbeek Jm en F. Zwart Jd: J J. Tljssen Jm en A. P van der Meer Jd; J. FLsser jm en M. G. C, v. Remundt Jd: J. R. Nells Jm en J. J. van den Bogerii Jd; H. Beenhakker Jm en T. Koote Jd. J. van den Berg J men S. van der Vliet Jd; F J. van Berge Henegouwen Jm en E. v. Houten Jd- J. B. de Groot Jm en M. E. Teljeur Jd. P Hanselaar Jm en M, A. van der Velde gesch.; J. H. Heesterman Jm en D. M J. van Se-umeren Jd: J. J. v. Kam pen Jm en C M. van Vuuren Jd- A. Mloch Jm en C. Ouwersloot Jd. N. Moenen Jm en F Slrochtan Jd; R. Pet Jm en J. Pracht jd. H. J. Slnteur Jm en W. Stoute jd; W. Driessen Jm en H. M. van Weerlee Jd. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 16 October Coöp. Groentevei ling. Per 100 kilo' andijvie 4—22; Chln. kool 59; kroten 39 10. pronkbonen 6- 48- snijbonen 107174; stokbonen 106 167. stambonen 103179; groene kool 5.3014.40: rode kooi 815; witte kool 5 6.20; gele kool 213: peen 414- poste lein 2647; prei 618: rapen 620; spi nazie 644- tomaten 1651. bonken 16; uien 1316; witlof 5883; druiven 60 88; waspeen 513; gekookte kroten 17 22. spekbonen 21; spruiten 11-40; bloem kool 263- komkommers 631; sia 2 16.60; anan^smelocnen 1033: andere soorten meloenen 528; knolselderij 3 15- peterselie 0 501.30; selderij 1.90— 3 60; radijs 1.60—5: bleekselderij 32—34. NIEUWE UITGAVEN. In de serie „Tekst en Uitleg" is bij J. B. Wolters te Groningen verschenen een verhandeling over de psalmen 42 72, samengesteld door prof. dr. F. M. Th. Böhl, In tegenstelling met het reeds verschenen eerste deel. dat meer gewijd was aan de psalmen, welke aan koning David worden toegeschreven wordt thans een groep psalmen besproken, die bij de meest verschillende gelegenheden in de eredienst werden gebruikt. Wandelingen door ParMs Een tweede druk bleek nodig om de belangstelling te bevredigen voor het boekje van J Ter- steeg getiteld „Lutetla en de vreemde ling; wandelingen door Parijs", vorsche- nen bij de N/V. Leidse Uitgevers maatschappij alhier. Dertig afbeeldingen verluchtigen de tekst Indische schetsen Uit het Fries ver taald door E. Slderlus verscheen bil do Ultgeveril Brandenburgh en Co. te Sneek een serie Indische schetsen van de hand van Nycle J. Halsma onder de titel „Zui derkruis" Deze schetsen beschrllven al lerlei aspecten en momenten van het vooroorlogse plantersleven ln de Oost. De Friese dichter D. A. Tammlnga schreef een begeleidend woord AGENDA DONDERDAG: Stadszaal (Foyer): Feestavond Bolsot- groep L.P.V. 8 üur nam. VRIJDAG: Stadszaal: AVRO's bonte treln-program- ma, 8 uur nam. Gerecht 10: Theosof. Ver. Spr K. do Jong over Dr. A. Besant 8 uur nam. ZATERDAG: Lis se; Draverijen Gom. Sportpark, VA uur nam. Volkshuls: Lezing mevr. Bolddngh- Gocmans over Kartlnl, 4 uur nam. In den Vergulden Turk: Jaarvcrg, N.V. Boekhandel en Drukkerij v.h. E. J. Brill, 11 uur voorm. onverschillig welk type. Vleeswarenbedrijf ARNOLD H. BERGERS, Haarlemmerstraat 216 Leiden. gevraagd voor de morgen uren in klein gezin zonder kinderen. Aanmelden na 5 uur Ilogewoerd 157 Dame bjD.h.h. zoekt ongem. of gemeubileerde z. p. in Leiden. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No 3036 De N.V. LEIDSCH DAGBLAD vraagt voor ha ar afdeling Abonnementen-administratie een ten minste 19 jaar oud. Jitsluitend schriftelijke sollicitaties, vermel dende leeftijd, schoolopleiding, diploma's, reie renties enz. te richten aan de Directie. Ford truok 1934, epen laadbak 3'^ tons. Zonder pretenties te koop aangeboden. RÖJDEN'S MEELHANDEL. Oude Rijn 38 Telefoon 20708 Deze week bij aankoop van een pakje Rook-, Pruim of Shagtabak, 5 SIGAREN; en bij aankoop van 2 doosjes Sigaretten eveneens 5 SIGAREN. Heden op Uw bon PLAYER Virginia sigaretten. JANVOSSENSTEEG 61 TELEFOON 23703 Voor spoedige indiensttreding gevraagd: in de moderne talen, voornamelijk Engels. Bij gebleken ge schiktheid ruime salariëring. Brieven met uitvoerige bijzonderheden aan: VAN DER VIJVER'S Conservenfabriekcn te RIJNSBURG. MAANDAG begint de Loten verkrijgbaar bU: Mevr. J. VAN DAM—CAHEN, Oude Singel 142 Telefoon 21156 Giro 165422 In het ACADEMISCH ZIEKENHUIS te Leiden kan ge plaatst worden -*en met ervarin. Salaris naar bekwaamheid. Sollicitaties schriftelijk te richten aan de Directeur- Geneesheer. p. ioo gram Besteedt uw snoepbon voor het fijnste van het fijnste; de Bensdorp Chocolade. Licht in Batons gewicht en vers van de fabriek Pajtillcj «nr. rn alle Bensdorp-wïnkefs. Bensdorp Bussum Bovenaan I LEIDEN: Steenstraat 12 DRIFTSTRAAT 44B opent Vrijdagmiddag een expositie, van Hoor haar ontworpen en vervaardigde meubelen Thans wordt geëxposeerd een moderne EETKAMER f 790,— „SFEER" meubelen, altijd anders, altijd beter. vraagt tevens een v.g.g.v. Hoog loon. Brieven onder no 1100 AdiV. Bur. Th. J. Geunt Co.. Jan Hendrikstraat 73, Den Haag.

Leidsch Dagblad | 1947 | | pagina 3