Juiste nieuwsvoorziening eist acht pagina's De Balkan en Palestina in de V. N. WEERBERICHT Wat er in Indië gebeurt Nederland heeft aanzienlijk papiertekort Met een enkel woord J86ste Jaargang DINSDAG 14 OCTOBER 1947 No. 26209, LEiDSCH DAGBLAD Directeur: 0. W Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f. 3.90 per 3 maanden; 30 cents per week Teleloon Dir en Adm.: 25041; Red.: 21507 Witte Singel 1, Leiden - Giro no.: 57055 DE ARABISCHE LIGA TREKT OP TEGEN PALESTINA CONCENTRATIES VAN HET ARABISCHE LEGIOEN DE CIJFERS DUIDEN DE STERKTE AAN VAN QE LEGERS VAN DE ARABISCHE LIGA De Sovjets voor verdeling van Palestina In de politieke commissie der V.N. is de eerste stemming gehouden over een Sovjet-Russische resolutie waarin alle schuld voor de onlusten in de Bal kan op de schouders van de Griekse regering wordt gelegd en verzocht wordt om terugtrekking van de bui tenlandse troepen en oprichting van een commissie der V.N. ter supervisie van de Amerikaanse hulp aan Grie kenland. Mc Neil (Engeland) ontkende ten stelligste, dat Engeland enige bedrei ging tegen de onafhankelijkheid van Joego-Slavië, Bulgarije of Albanië over weegt, en verklaarde, dat de beschuldi gingen van Manoeilsky (Oekraine) aan het adres van de Engelse Labourleiders bewezen, dat de Komintern is terugge keerd. Wysjinski antwoordde hierop sarcastisch: „U hebt er een nachtmer rie van gekregen, dat de 9 communisti sche partijen te Warschau vergaderd hebben. Maar er is geen Komintern. De Komintern had meer leden dan 9. 9 landenen u bent al bang. U hebt hallucinaties en nachtmerries waar om neemt u geen kalmerend middel tegen de angst?" Het eerste deel der Sovjet-Russische resolutie handelde over de schuld van Griekenland aan de grensinci denten. Het verzoek om terugtrekken der buitenlandse troepen werd met 33 tegen 8 stemmen (Slavische groep, Egypte en India) en 16 onthoudingen verworpen.Het voorstel tot vorming van een commissie ter supervisie van de Amerikaanse hulp aan Grieken land werd met 35 tegen 6 stemmen en 16 onthoudingen verworpen. De gehele Sovjet-Russische resolutie werd met 40 tegen 6 stemmen en 11 onthoudingen verworpen. India en de Arabische staten ont hielden zich van stemming over de gehele resolutie. De ingewikkelde stern- procedure, die Wysjinski eiste, nam 45 minuten in beslag van deze zitting, die bijna 4 uur duurde. Tsarapkin, de Sovjet-vertegenwoordi ger in de commissie voor Palestina der V.N., heeft ter commissie-verga dering verklaard, dat men ,,de Joden het recht niet kan ontzeggen in Pa lestina hun eigen staat te stichten'" weshalve de Sovjet-Unie in beginsel de aanbevelingen uit het meerder heidsrapport van de commissie voor Palestina der V.N. zou steunen: ver deling van Palestina tussen Arabie ren en Joden. De Arabieren zowel als de Joden hebben het recht vrij in hun eigen staat te le ven. In verband met hetgeen de Joden Amerika's hulp aan Europa TRUMAN CONFIEREERT. President Truman heeft een onge- kend aantal Amerikaanse staatslieden en diplomaten op het Witte Huis ont boden om hem volledig in te lichten over de toestand in Europa. De verga dering vond plaats in het particuliere studeervertrek van de president en duurde een uur. De president ontving berichten uit de eerste hand over de Europese toestand van Bedell Simth, am. bassadeur te Moskou. Lewis Douglas, ambassadeur te Londen, generaal Lu cius Clay, de militaire gouverneur in Duitsland en van zijn politieke advi seur Robert Murphy. Lovett Clayton, onderminister van bui tenlandse zaken, en Snyder, minister van financiën in de V. S-, welke beide laatsten kortgeleden uit Europa zijn teruggekeerd, gaven Truman een over wicht van de laatste ontwikkelingen op economisch en politiek gebied in Europa, Anderson, minister v^-n landbouw, gaf nieuwe inlichtingen over de internatio nale voedselsituatie. Ten slotte brach ten. Gaston, waarnemend voorzitter van de export- en importbank, en leden van de „Commodity Credit Corporation" - rapport uit. In sommige kringen is men van me ning, dat dit grondige onderzoek van Truman de voorbode is van een nieuwe en meer positieve actie om zich met de economische en de, voedselsituatie van Europa bezig te hóuden. Naar in welingelichte kringen te Pa rijs wordt vernomen, zullen de voorstel len van het Amerikaanse departement van buitenlandse zaken betreffende het aanbrengen van wijzigingen in het 16- landen-rapport over het plan-Marshall waarschijnlijk langs diplomatieke weg ■worden medegedeeld. BEWOLKT WEER. De Bilt verwacht tot Woensdagavond: Over het algemeen vrij veel bewol king met plaatselijk nevel of mist en hier en daar enige motregen ,of regen. Weinig wind en weinig verandering van temperatuur. 15 OCTOBER. Zon op: 7.03 uur; onder: 17.48 uur. Maan op: 8.20 uur; onder: 18.25 uur (22 Oct. E.K.). Hoogwater te Katwijk te 4.30 en 16.47 Uur (Springtij). in Europa hebben moeten doorstaan, is de stichting van een Joodse staat „een vtijfcomen rijpe en spoed-eisende kwes tie* geworden. De zaak moet op een brede politieke basis gesteld worden. Wat betreft de aanbevelingen van de meerderheid in de commissie voor Pa lestina: Tsarapkin meende wel, dat sommige punten niet zonder amende ring door de Sovjet-Unie aanvaard zou den worden Op al deze kwesties (o,a. de grens tussen de beide staten, de sta tus van Jeruzalem) wilde Tsarapkin echter thans niet ingaan. De huidige gebeurtenissen in Palesti na waren naar zijn mening het gevolg van de ineenstorting van het mandaat systeem. Met die aanbevelingen, welke door alle leden van de commissie waren ondersteund, was spreker het geheel eens: 1. Zo spoedig mogelijke beëindi ging van het mandaat. 2. Zo spoedig mogelijke onafhankelijkheid van Pa lestina. Het voorstel van de minderheid in de commissie (een gecomfbineerd Arabi- sche-Joodse staat) had volgens Tsa rapkin zeker verdiensten maar kon, zo zei hij, onder de huidige omstandig heden niet verwezenlijkt worden. Tsarapkin was wel voorstander van de economische eenheid tussen de twee Palestijnse staten. Fawzi Bey (Egypte) zeide: ,.Ik ont zeg de V.N. het recht om over verde ling van Palestina of van enig ander land te beslissen. De algemene verga dering kan alleen aanbevelingen doen aan regeringen en deze kunnen alleen beschikken over hetgeen haar toebe hoort. Behoort Palestina toe aan enig lid van de V.N.?" Nadat de afgevaardigde van Afgha nistan in zeer korte bewoordingen had verklaard, dat de bevolking van Pa lestina het recht moet hebben om over haar eigen lot te beslissen, zodat hij geen enkele der ingediende aanbevelin gen kon steunen, werd de vergadering verdaagd. Niet Republiek Indonesia, maar Republiek Djokja POLITIEKE PARTIJEN RICHTEN ZICH TOT DR. VAN MOOK. Met grote klem verzoeken de (Ver bonden Politieke Partijen) in een schrjjven aan dr. Van Mook, waarvan afschriften zjjn gezonden aan de Mi nister-President en de voorzitters van de Kamers der Staten-Generaal, om niet meer te spreken van „Republiek Indonesia" maar van „Republiek Djokja". Vele overwegingen zijn aan dit ver zoek vooraf gegaan, o-m. dat de Repu- .bliek niet representatief is voor het In donesische volk. Het schrijven zegt, dat van de Republiek van Java en Suma tra immers geen sprake meer kan zijn. Niet alleen in de Soendalanden. Ma- doera en Oost-Java maar ook op Su matra - RIouw. Sumatra's Oostkust, Pa- lembang, Banka en Billiton zijn gro te gebieden, welke van de Republiek niets willen weten. Het schrijven zegt verder, dat reeds gemaakte fouten moeten worden her steld en dat o.m. het volgende moet worden gedaan: a. Van de de facto-erkenning van tic hui dige Republiek en van haar gezag over Java, Madoera cn Sumatra kan niet langer meer sprake zijn. b. Volledige aandacht moet worden geschonken aan de opgekomen volks bewegingen, welke zich los wensen te maken van de huidige Republiek. c. De regering neme het standpunt in. dat de benaming „Republiek In donesia", met de overeenkomst van Linggadjati is vervallen. Graham sprak met Truman Gisteren heeft het Amerikaanse lid van de Commissie van Drie, Graham, op het Witte Huis te Washington een bespreking met president Truman ge had. Étij deelde later mede, dat hij van daag of morgen via San Francisco naar Sydney zou vertrekken. Graham en Van Zeeland zullen Kirby in Syrney ont moeten. waar, gelijk gemeld, de com missie haar werk zal beginnen. Daders van roofoverval ingesloten w.o. EEN UIT AMERIKA GEZETTE MOORDENAAR. %De twee daders van de overval op een sigarenwinkel in Amsterdam Oost op Woensdagavond j.l., zijn door de politie gearresteerd, en hebben een volledige bekentenis afgelegd. Het zijn de 41-j. D.. die in het voor jaar van '47 naar ons land „repatri eerde" nadat hij in de V. St. grati* had gekregen en was uitgewezen hjj was daar tot levenslang veroor deeld voor moord en de 37-j. B, beiden Amsterdammers. D., de hoofddader, die reeds eerder een overval pleegde, had naar zijn vrouw, die in Den Haag woont, een aan getekende envelop met f. 1300.— opge stuurd. Via dit feit kwam de zaak aan het rollen en kon de politie zijn mede dader en nog een aantal leden van deze bende aanhouden. In de stamkroeg van D., op de Zeedijk te Amsterdam, werden de gestolen sieraden, de bij de overval gebruikte kleding en de twee revolvers met de munitie bij een inval gevonden. De caféhouder en zijn echtgenote zijn wegens heling in arrest gesteld. Voorts zijn de eigenaar van de vrachtauto de chauffeur en een bekende zwarte han delaar. die de inlichtingen over de si tuatie ter plaatse had verstrekt, in hech tenis genomen. In totaal zijn 8 personen ingesloten. PROF. Dr. J. H. A. LOGEMANN UIT DE TWEEDE KAMER. Transportstaking te Parijs De Franse minister-president Ra- madier. heeft hedenmorgen naar aan leiding van de staking bij de Metro, zich per radio tot de Parijse bevolking ge richt. Ramadier zette uiteen, dat het algemeen vakverbond van de Metro gis teren een ultimatum richtte tot de re gering inzake het uitvaardigen van een Minister Jonkman hervatte gisteren nó, zijn langdurige ziekte wederom zijn werkzaamheden ten departemente. De minister op weg naar zijn werk (Foto NFB) de door een commissie in bespreking ge nomen zou worden. De nu afgekondigde staking, vijf dagen voor de datum der gemeenteraadsverkiezingen,heeft Let aanzien van een politieke manoeuvre, aldus Ramadier. Hij verzocht de bevol king kalm te blijven, verklarende, dat door dit arbeidsconflict de republiek zelf bedreigd werd. De Parijzenaars vonden hedenmorgen de stations van de Metro gesloten. Bij de ingangen stonden politie-agenten en posters. Ook de autobusdiensten, welke door de .Metropolitain" worden ver zorgd, waren stopgezet. Het departe ment van openbare werken heeft aan gekondigd. dat tussen de hoofdstations noodverbindingen per autobus zullen worden ingelegd en dat. voorzover de mogelijkheid daartoe zal bestaan, later ook andere nooddiensten zullen worden ingesteld. Het publiek maakt verder gebruik van voertuigen van particuliere onderne mingen en taxi's. STAKING OVERHEIDSPERSONEEL IN BELGISCH BRABANT. Uit protest tegen de trage wijze, waarop nieuwe loonschalen worden toe gepast, heeft het personeel in over heidsdienst in de Belgische provincie Brabant, besloten, het werk morgen gedurende vier-en-twintig uur neer te leggen. Er zijn maatregelen genomen om de gas-, electriciteits- en water voorziening normaal te doen verlopen. Naar het zich laat aanzien, zal deze stalfingsbeweging zich tot de overige provincies uitbreiden. REGERINGSJUBILEUM VAN KONING GUSTAAF. Op 8 December aanstaande hoopt ko ning Gustaaf van Zweden zijn veertig jarig regeringsjubileum te vieren. Geen andere vorst uit de meer dan duizend jaar oude historie van het Zweedse ko ningschap heeft een regeringsperiode van dergelijke lange duur bereikt. De 16e eeuwse koning Gustaaf Vasa regeêrde 38 jaren de vader van de hui dige monarch, koning Oscar II. stierf in 1907 na een regering van 35 jaren. Koning Gustaaf, die „de democraat op de troon" genoemd wordt, geniet on danks eijn hoge leeftijd een uitstekende gezondheid. H.K.H. Prinses Juliana. Regentes van het Koninkrijk der Nederlanden Minister W. Drees benoemd verklaard. Blijkens de Stscrt. van gisteren heeft de minister van Binnenlandse Zaken een schrijven ontvangen van de voorzit ter van de Tweede Kamer, houdende mededeling van het ontslag-nemen van de heer dr. J. H, A. Logemann, lid dier Kamer. In diens plaats is benoemd verklaard tot lid van de Tweede Kamer de heer \V. Drees te 's-Gravenhage. Deze zal in verband met zuri minister schap uiteraard voor deze benoeming be danken. Verklaring van Sophoelis De Griekse eerste-minister, Sophoelis, heeft vla de radio .een beroep op het Griekse volk gedaan zich aaneen te sluiten tegen de dreigende tyrannie van een minderheid, die buitenlandse be langen dient en het land tot slavernij wil brengen. De premier, die zijn amnestie-politiek regeling, welke eerst Vrijdag aanstaan- "verdedigde, verklaarde, dat een niet on belangrijk aantal guerillastrijders de wapens had ingeleverd. Een nog groter aantal heeft de wens te kennen gegeven zulks te doen, zonder ef evenwel in te zijn geslaagd uit de ijzeren ring, die de communistisch^ leiding heeft gesmeed, te ontsnappen. De gemeenteraadsverkiezing in Rome De uitslag van de gemeenteraadsver- kiezing te Rome. volgens de cijfers van 1220 van de in totaal 1223 stembureaux, is als volgt: Volksfront: 209.126 stemmen; Christ.-democraten: 204.007 stemmen; Uomo qualunque: 63.377 stemmen, Republ. partij: 36.676 stemmen. Monarchistische partij: 33.649 stem men, Dissidente socialisten: 24.917 stemmen, Socia. beweging: 24.596 stemmen, Liberalen: 11.673 stemmen, Nationalisten: 10.308 stemmen, diversen: 6298 stemmen. Conclusie der Unesco-commissie Installatie der Grondwet commissie Morgen zal de Grondwetcommissie door minister Beel worden geïnstalleerd. KLEIN VERLOF VOOR BOUWVAKARBEIDERS In verband met vele vragen die door in militaire dienst zijnde bouwvakarbei ders worden gesteld om met het oog op het grote tekort aan geschoolde bouw vakarbeiders van verdere vervulling van de dienstplicht te worden vrijgesteld, is bij beschikking van de Minister van Oorlog van. 17 Sept. 1947, de mogelijk heid geopend om (voor dienstplichtigen van oudere lichtingen reeds bestaande regeling) ook aan dienstplichtigen van de lichting 1946 en volgende lichtingen, indien sedert de datum van opkomst twaalf maanden zijn verstreken, in zeer dringende gevallen klein verlof voor za ken te verlenen. Aan het rapport van de Commissie der Unesco, welke een onderzoek heeft ingesteld naar ae technische behoeften van tien door de oorlog verwoeste lan den van Europa, w.o. Nederland, en van China en de Philippijnen op het gebied van pers, radio en film, ontlenen wij de volgende conclusie: In twee landen, t.w. Frankrijk en Ne derland, bestaat een aanzienlijk tekort aan krantenpapier. Er schijnt echter een redelijk vooruitzicht te zijn, dat dit te kort slechts van tijdelijke aard zal zijn. De commissie is van mening, dat voor een juiste nieuwsvoorziening de omvang van een krant minstens acht standaardbladzyden moet zijn, hierbij inbegrepen artikelen en advertenties. Een omvang van vier bladzijden is echter voldoende om in de directe be hoefte te voorzien, in aanmerking ge nomen het succes, dat door sommige kranten met een dergelijke omvang werd bereikt. Nederland heeft nieuwe machines nodig, indien er meer papier beschik baar zou komen, terwijl ook een te kort aan goede journalisten voelbaar zou worden. De krantenpapierindustrie in Enge land, Zweden, Noorwegen, Finland, Frankrijk, Nederland en Duitsland werkt thans ver beneden haar capaciteit, die ten gevolge van bepalingen van de zijde der regering en een tekort aan grond stoffen. De commissie beveelt aan, dat uit beschikbaar komende fondsen een som van vijf millioen dollar zal worden toegewezen voor het verkrijgen van papiervoorraden voor landen, waar aanvullende voorraden dringend nood zakelijk zijn, in het bijzonder Frank rijk, Nederland en China. Met betrekking tot de film kan wor den gezegd, dat Nederland. Polen, Joe go-Slavië en Griekenland op het gebied der productie elk een volledig uitge ruste studio en een laboratorium voor filmproductie nodig hebben, terwijl Chi na vijf studio's voor de productie van opvoedkundige films behoeft. Wat de behoefte aan radio-uitrusting betreft, heeft Nederland 10.000 dollar aan blanco-gramofoonplaten nodig. Sydney Webb overleden BINNENLAND Met behulp van een drijvende bok heeft men de resten van de Pier te Vlls- slngen, welke in 1934 ls geopend, verwij derd. Kort na het begin van de bezetting werd de boulevard tot verboden gebied verklaard en spoedig daarop de Pier af gebroken; slechts de fundering bleef over. Dé Belgische minister van Openbare Werken heeft een commissie ingesteld, die ln het kader va.n de Nederlands-Belgische samenwerking het probleem der haven werken moet bestuderen. De Internationale Raad voor het onderzoek van de zee zal van 19 t/m 27 October a.s. in Kopenhagen bijeenkomen voor zijn jaarlijkse zitting. Ons land wordt daarbij vertegenwoordigd door de heren ir, G. J. Lienesch. directeur der "Visserijen er. dr B. Havlnga, directeur van het rijksinstituut voor visserij-onder zoek Op 16 en 17 October zal ln de Stads schouwburg te Utrecht een research-con- Een Jongeman, die op een der polltle- bureaux te Rotterdam1 inlichtingen Awam inwinnen over zijn verloofde, bleek de 23- Jarlge ex-S.S.'er H L Koster te zijn, die enige tijd geleden uit het kamp te Vught ontsnapt ls. Hij werd ingerekend en naar Vught teruggestuurd. BUITENLAND. Vijf dorpen zijn door een aardbeving in de buurt van Birdsjan ln de Perzl60he provincie Chorassan volkomen verwoest. Tot nog toe zijn 210 lijken uit de puin hopen te voorschijn gehaald. In de moerasstreek van Wantlpa (Bel gische Kongo) zijn grote zwermen sprink hanen verschenen, die een ware plaag dreigen te worden. De plantages en wel landen van Katanga lopen ernstig gevaar, Het Engelse koningspaar en prinses Elizabeth hebben elk een melaats kind geadopteerd, dat op deze wijze medische zorg en een normale opvoeding krijgt ln een speciaal daarvoor ingerichte kolonie. De gevolgen van de staking der mijn werkers in Chili dreigen ernstiger te wor den De regering heeft de gas_ en electricl- teltsvoorzlening streng gerantsoeneerd. De spoorwegdiensten zijn ingekrompen. ;res worden gehouden, uitgaande van de Behalve drie kleine ondernemingen •tlchtlng voor de Landbouw en de Hoofd, groep Industrie. Prins Bernhard heeft het ere-voorzittersehap van dit congres aan vaard Prof. dr. P. Kuin zal het ministerie van Economische Zaken vertegenwoordigen en een toespraak houden. hebben alle Amerikaanse distilleerderijen besloten om met Ingang van 26 October o 60 dagen te sluiten. Hierdoor zal naar gearresteerd, dat er van beschuldigd wordt in X on '-li r 1.1..I Zondagavond reed een locomotief, waarop zich geen machinist noch een stoker bevonden zou hebben, bij Sendhra- by. ongeveer 33 km ten zuiden yan Praag, met grote snelheid op een personentrein. Vijf personen verloren het leven. 6 andere stierven.' op weg naar het ziekenhuis en 40 mensen raakten gewond. De Turkse nationale vergadering heeft met 362 tegen 40 stemmen een motie van vertrouwen ln de nieuwe rege ring van Hasan Saka aanvaard. Het kabinet van de staat Hessen ln de Amerikaanse zone van Duitsland heeft eenetemmlg besloten een som van vijfen twintigduizend mark ter beschikking te stellen voor hulpverlening aan de Joodse emigranten van de „Exodus 1947", die 10 September J.l, te Hamburg aan land ge bracht zijn. Het Hessische blad de „Wiesbadener Ku- rier" meldde tegelijkertijd, dat ingevolge een door de redactie gedane oproep reeds meer dan 34 duizend mark voor hulp verlening aan de Joden van de „Exodus" was binnengekomen. De hoofdlnspécteur van de centrale brigade van de Franse gerechtelijke politie, Jean Poggi. ls vanmorgen ln Parijs niet een kogel ln de buik bewusteloos op het pla veisel gevonden. Te Neurenberg ls een Duits echtpaar Mr. Van Kleffens overhandigde ËisenHo 'wer's zwaard Mr. Van Kleffens heeft hedenochtend op de Nederlandse ambassade te Wash ington het door Koningin Wilhelmina geschonken zwaard aan Generaal Eisen hower overnandigd. Verschillende hoge Amerikaanse bur- gelijke en militaire autoriteiten woon den deze plechtigheid bij. Gunstige resultaten der Coloradokever-bestrijding Wijlen Sydney Webb. Sydney James Webb die als lid van het Hogerhuis de titel van lord Passfield bezat, maar steeds heeft geweigerd deze titel te gebruiken, is op achtentach tig-jarige leeftijd in zijn "huis te Liphook in Hampshire overleden. Hij behoort tot de stichters van de Fabian Sociëty en wordt beschouwd als een der vooraanstaande Britse so- cialisten. Steeds heeft hij zich bezig ge houden met de studie en de bevordering I van het staatssocialisme. Zijn opleiding als econoom genoot hij in Engeland, Zwitserland en Duitsland. In de eerste Labour-regering van 1923/24 werd hij minister van handel en op zeventig jarige leeftijd werd hi) in de tweede La bour-regering minister van koloniën en dominions, terwijl hij als Lord Passfield lid van het Hogerhuis wer/1 Nadat de tweede Labour-regering in 1933 aftrad, heeft Webb geen fucties meer bekleed. Hij is op 15 Juli 1859 geboren, heeft schatting 10 20 millioen schepel graan vyf kleine kinderen gedurende de afge- - - per maand vrij komen voor export naar lopen zes Jaar te hebbeq/'vernioord door talrijke werken op het gebied van po- Europa. Door deze sluiting zullen echter hen met een houten aardappellepel en litiek en economie geschreven en aan 2500 k 7500 arbeiders zonder werk komen. I Engelse sleutel op hun hoofd te slaan. I diverse universiteiten gedoceerd. ZAL ENGELAND ZIJN EISEN VERZACHTEN? Engelse deskundigen, die, op uitnodi ging van Nederlandse zijde, iri opdracht van hun Regering de Coloradokeverbe- strijding in ons land hebben bestudeerd, waren zeer geïrfiponeerd door wat hier op dit gebied was bereikt. Zij kwamen tot de conclusie, dat het zeer gewenst, was soortgelijke maatregelen Internati onaal toe te passen, ten einde op deze wijze het Coloradokeverprobleem in Europa onder de knie te krijgen. Zij hebben thans een samenwerking tussen Engeland, Frankrijk. België en Neder land. voorgesteld. Dit voorstel is door de betrokken Regeringen aanvaard. Als gevolg hiervan zullen eind October te Brussel besprekingen worden gehouden, waaraan voor Nederland zullen deel nemen de DirecteiuvGeneraal van de Landbouw, ir. C. Staf, de Directeur van de Tuinbouw. Ir. A. W. van de Plas- sche en het Hoofd van de Plantenziek- tenkundige Dienst, dr. C. J. Briejèr. Ook Luxemburg zal voor deze bespre- I kingen uitgenodigd worden. De bedoeling is voor de Coloradoke- verbestrijding in West-Europa op korte termijn administratieve en technische regelingen te treffen. Indien hierbij een bevredigend resultaat wordt bereikt, stelt de Engelse Regering een verzach ting van haar eisen bVJ de groentenin- voer in hèt vooruitzicht. VÓÓR EEN WEST-EUROPESE UNIE. Het hoofdbestuur van Nationaal Re veil heeft in een vergadering van de Bestuursraad gisteren besloten het pro pageren van een West-Europese demo cratische unie onmiddellijk als een der hoofdpunten in het programma van Nationaal Reveil op te nemen.

Leidsch Dagblad | 1947 | | pagina 1