NETTE MEISJES DJIGUITEN KOZAKKEN MEISJES ZAALBERG Geroutineerde Typiste BEKWAME BAKKER-BEZORGER HET RINGENHUiS Kinderjuffrouw Buffetmeisje 2 Perron-jongens Juffrouw Kousenfabriek JOH. PARMENTIER o.m. LEERLING BREISTERS LEIDERDORP Jongsfe bediende Woningruil Kerkelijk Leven Boekhouder C. G. J. VAN ALPHEN Flink Meisje GESLOTEN Oegstgeest naar Den Haag N.V. De Leidsche Broodfabriek ZIT-en SLAAPKAMER Biedt zich aan: Machine bankwerker UIT DE OMSTREKEN KATWIJK AAN ZEE. Op het nippertje gered De 15-jari- ge^A. S. uit Woerden, die met zijn ouders hier op het Kampeerterrein ver toeft, was op een eenzame plek op het strand gisteren alleen gaan zwemmen, begaf zich te ver in zee en kreeg daar kramp. Hij wist zich met moeite tot op de eerste zandbank terug te trekken, maar toen begaven de krachten hem. Door drie kleine jongetjes werd hij naar de kant gesleept. Hfj verkeerde in een toestand van schijndood. Leden van de K.RJ3. en E.H-BO.'ers waren met hem meer dan een uur bezig om door kunstmatige ademhaling de levens geesten weer op te wekken, wat gunstig resultaat had. Uitzending van kinderen De ver eniging voor uitzending van zwakke Katwijkse kinderen vangt haar philan- tropisch werk weer aan. Vandaag zul len de eerste 10 kinderen uit deze ge meente naar Nunspeet op defcVeluwe gebracht worden. Wydingsdlenst Hedenavond wordt om 8 uur ln. de Oude Kerk een Wljdings- dienst gehouden, waar als spreker zal op treden dr. L. D. Terlaak Poot uit Den Haag met het onderwerp: „Geen sleur, maar gezegende gewoonte". De opbrengst van de extra-collecte ln de Herv. Kerk voor de Zondagsschool „Het Mosterdzaadje" gehouden heeft opgebracht f. 702,55. De tweede schaakwedstrijd voor bad gasten zal gehouden worden op Don derdag ln Casa Cara. KATWIJK. Burgerlllke Stand Geboren:. Corne lls. z van G. Masmeiler en T. Schaap; Jacob, z. van A. Nllgh en K. Plokker; Petronella Jacoba. d. van M. van Beelen en M. van Dijk Ondertrouwd: C. Heemskerk en A. H. Gort; J. C. van der Kwaak en N Stilger; A. Sneilders en G. Haasnoot. Getrouwd: J. de Mooil en W P, van den Oever; N. Meijvogel en E. Jansen; W. Houwaart en M. Haasnoot; P. J van den Akker en E. C. A. van den Eshof. Overleden: A Haasnoot, oud 65 Jaren, geh. met G. van Duljn; C. van Duljven- bode, oud 86 jaren, wed. van C. Haas noot; J. van Tol. 59 Jaren, echt van M. Post. NOORDWIJK. Boulevardconcert DW Het Leidse Accordeon Gezelschap DW, gaf voor de tweede maal in dit seizoen een con cert op de Boulevard te Noordwijk aan Zee, op verzoek van V.V.V, te Noord- wijk. Zeer groot was de belangstelling en begunstigd door prachtig weer is ook dit concert schitterend geslaagd. LISSE. Burgerlijke Stand Geboren; Cornells Johanna Maria, d. van W. J v. <L Zon en M. C. Wülflnghoff; Willem Adrlaan. z. van A. Visser en J. Eigenraam: Petrus Theodorus Maria, z. van H. W, v. d. Hulst en- H. M Pouw; Allegonda Johanna An- thonia, d van W. Kulk en L, Boogerd. Ondertrouwd: C Th. v d. Zwet en A E. Opdam- A. Broekhulzen en K. Reltsma Gehuwd: W. Sanders en H. v. d. Laan. RIJNSBURG. Noodwet ouderdomsvoorziening De commissie welke alhier is ingesteld om adviezen uit te brengen Inzake dc nood wet Ouderdomsvoorziening is als volgt samengesteld: T. Kralt, voorzitter; K. Zandbergen, pl.v. voorzitter; H J. 't Lam. secr.; A. v. Klaveren, D. den Haan, Jac. Kromhout, L. v. Egmond, P. G. Mulder, J. v. Eikel. In de maand Juli hebben de col lecten in de Ned. Herv. Kerk opge bracht: voor de Diaconie f. 600. voor de kerk f, -788,93, voor het uitbreiding fonds f. 306,47. De collecte voor kerk en Israël braoht f. 282,59 op. Burgerlijke Stand Geboren: Willem Nicolaas, zoon van N. Kralt en T. Glas bergen. Ondertrouwd; Arle Vletter 30 jaar en Geertrulda Wllhelmina "an der Gugten 21 jaar. Getrouwd: Jan van Egmond 34 jaar en Jannetje Hogewonlng 32 Jaar; Pleter Meijvogel 29 jaar en Geertje Vooijs 25 J. Feestprogramma De feestelijkheden welke op 1 en 2 Sept. gehouden worden ziln als volgt samengesteld Maandag 1 Sept.: 9.30 uur optocht met muziek voor alle schoolkinderen; 11 uur tractatle op de scholen: 2 uur kin derspelen als van ouds aan de Vliet Z.Z.; 56 uur wedstrijd- om de school wimpel; 8 uur n.m. muziek in het dorp. Dinsdag 2 Sept.: 8 uur Herauten te paard kondigen de feestdag aan: 8.30 uur opstelling bloemencorso op de terreinen van Flora; 9.10 uur keuring bloemencor so; 10 uur optocht; 2 uur rlngrljden voor paren met paard en rijtuig; 2 uur ring- rijdep voor dames en heren van 15 Jaar en ouder; 2 uur touwtrekken voor groe pen. mannolijke personen; 3 uur blokjes dragen vpor meisjes van 15 jaar en ouder; 3 uur broodjes happen voor meis jes van 15 Jaar en ouder; 3.30 uur blaas- trappen voor Jongens en meisjes 15 j. en ouder; 3.30 uur hordeloop voor Jongens van 15 Jaar en ouder; 3.30 uur krutwa- genrljden voor paren; 4.30 uur klnder- voeden voor paren boven 25 jaar; 4.30 uur prijsschieten voor mannen; 5.30 uur stoelendans voor ruiters te paard; 5 30 u. boegspriet lopen voor personen 15 jaar en ouder; 8 uur muziek ln het dorp Omstreeks 9 uur zal er een lampion- optocht door het dorp gehouden worden. De leesten worden opgeluisterd door de Muziekvereniging Wllhelmina. de Chr. Mondaccordeon vereniging Advendo. als mede door muziek van een geluidswagen van Caspers uit Noordwijk. VALKENBURG Kijk naar de weg! Gistermorgen reden een tweetal wielrijders in een flink tempo over de Voorschoterweg te Valkenburg, waarbij zij al hun aandacht besteedden aan een paar vliegtuigen, die juist van het vliegveld waren opgeste gen Het gevolg was dat zij in volle vaart tegen een uit tegenovergestelde rich ting komend rijwiel met aanhang wa gentje reden, met als resultaat, dat de bestuurder daarvan met zijn hoofd in de maagstreek van één der wielrijders terecht kwam zodat deze enige ogen blikken verdoofd langs de weg bleef lig gen en één der rijwielen gedeeltelijk ver nield werd. De weg eist aandacht! Bloemencorso Het ligt in het voor nemen om het bloemencorso, hetwelk door de gemeente Rijnsburg zal worden samengesteld en wat een 50-tal versier de auto's zal omvatten, in tegenstelling met het plan om op haar tocht naar Den Haag over het vliegveld „Valken burg"- te rijden, haar routete nemen door de gemeente Valkenburg, zodat ook de Valkenburgers in staat zullen zijn om van dit, prachtige schouwspel, voort gebracht uit het centrum der ZuicP Hollandse bloemenhandel, mede te ge nieten- De route welke hierbij zal wor den gevolgd is Katwijkerweg, Hoofd straat en Voorschoterweg, in de rich ting „Het Haagse Schouw". Burgelijke Stand Geboren: Aritje, d. van Jacob Korpershoek en Maria Vooijs; en Maarten z. van J. P. Brussee en J. van Weeghel, Ondertrouwd: Barnhoorn Pieter. 41 j. en Kralt, Gerritje Anthonia; Schone veld Jan, 28 j. en Noman Geertje. 26 jaar.; Rous Dirk, 46 j. en Van Duijn Neeltje Jansje, 45 jaar. VOORHOUT Burgerlijke Stand Geboren: Petrus W. H., z. van W. A. Wltteman en Th. C„ Broekhof; Chrlstlaan A. M. z. van H. A. varf der Voort en J- H. v. 'd. Horst; Pe tronella M. H., d. van P, van de Geer en A. M. Paardekoper, Rijkspostspaarbank Aan het kantoor der P.T.T. alhier werd in de loop van de maand Juli op spaarbankboekjes ingelegd f. 3612,19 en terugbetaald f. 3260,41. VOORSCHOTEN. Beëdiging Officieren Kon. Marine Re serve Maandagmiddag om 3 uur heeft op het „Zonneveld" van het Marine Op komst Centrum te Voorschoten de plechtige beëdiging plaats gehad van drie nieuw benoemde officieren van gezond heid van de Kon. Marine. Den beëdiging geschiedde met klein ceremonieel. De commandant van het M.O.C., kapi_ teln-luitenant ter zee M. A. J. Derkserna, hield, voor hij tot de beëdiging overging, een korte toespraak, waarin hij er op wees, dat de dienst niet toegelaten had, dat de drie nieuw benoemde officieren onmiddellijk na hun benoeming beëdigd werden. ZIJ waren ondertussen alle drie overgeplaatst, maar hadden gevraagd ln dit centrum beëdigd te mogen worden. De eerste kennismaking met dit kamp moet dUs wel goed zijn geweest. Voorts wees de commandant op de be_ tekenis van de woorden, die vJj hem zo straks zouden nazeggen. Er kunnen wel eens omstandigheden komen, waarin u f>as de grote draagwijdte van de drie be- often „Trouw aan de Koningin, gehoor, zaamheid aan de wetten des lands en onderwerping aan de Krijgstucht" zult beseffen. Hierna werd de ban geopend en voor lezing gedaan van de Koninklijke beslui, ten, waarna de officieren van gezondheid 2de klas K.M_R G. van Maanen. 3de klas K.M.R., J. C. van Es en 3de klas R. G, A. A Mlddelberg in handen van de -com. mandant de eed aflegden. Nadat „Ban sluiten" was gecomman deerd was er gelegenheid de beëdigden geluk te wensen, warmond. De gasten uit Sheffield welkom gehe ten Van 27 Juli tot 13 Augustus be zocht een groep van 20 Ned. Herv. jon geren uit Warmond en omgeving onder leiding van ds J. Zandee de Engelse industriestad Sheffield. Maandag 18 Augustus kwamen de Sheffielders voor een 14 daags verblijf ln Warmond onder leiding van hun predikant de Rev, R. Abba van de Congregational Churcfh. Ver schillende trips staan op het programma zoals bezoeken aan Leiden, Den Haag en Amsterdam envanzelfsprekend zeilen op De Kaag. Maandag om 5 uur werd het gezelschap officieel ten raadhuize ont vangen door de burgemeester van War mond Jhr mr. L. M, E. von Flsenne. Ook mevrouw von Fisenne was tegenwoordig. In ziln toespraak herinnerde de burge meester aan de gastvrijheid door Enge land aan Koningin Wllhelmina verleend. In de strild tegen de gemeenschappelijke vijand werden Engeland en Nederland door sterke banden verbonden. Vervolgens vertelde de burgemeester enkele bijzonderheden over Warmond en wenste de bezoekers een prettige tiid toe. Ds Zaaidce dankte de burgemeester voor zijn ontvangst. Daarna gaf Rev. Abba uiting van zijn gevoelens. HU bracht de groeten over van de Free Churches van Sheffield, die hij vertegenwoordigde. HU zei, dat door UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN. Ontslag directrice Nijverheidsschool voor meisjes B. en W. stellen de raad voor aan mej. K. Scheijgrond op haar verzoek eervol ontslag te verlenen ingaande 1 September a.s. als directrice van de gemeentelijke nijverheidsschool voor meisjes alhier Gratificatie voor Gemeentepersoneel Naar aanleiding van een circulaire van de Minister van Binnenlandse Za ken inzake het verlenen van een grati ficatie van 2 der bezoldiging aan een deel van het gemeentepersoneel, stel len B. en W. de Raad voor een gelijke regeling te treffen ten aanzien van het daarvopr in aanmerking komend per soneel der gemeente. Herziening uitbreidingsplan Naar aanleiding van een schrijven van de vereniging „Alphens Belang" betreffen de behoud van natuurschoon in de be bouwde kom merken B. en W. hierbij op, dat een herziening van het uitbrei dingsplan in voorbereiding is. Eerst in dien concrete voorstellen inzake het uitbreidingsplan ter tafel zijn, stellen B. en W. zich voor ten aanzien van de door „Alphens Belang" naar voren ge brachte aangelegenheid een uitspraak te doen. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: Jan van der Linden 24 j. en Willemina Jacoba Blok 24 j.; Leendert Willem Vermulm 20 j. en Frederika Barendi- na Hoekman 23 j,; Gerrit Rietveld, 24 j. en Maria Cornelia Versluis 18 j.; Gerrit Sampiemon, 22 j. en Petronella Cornelia van Vliet, 29 j. Getrouwd: Pleter Kwantes, 40 j. en Cornelia Koom, 33 j.; Henry Anthonie den Hertog, 26 j. en Adriana Elizabeth Koster 26 j.; Jan Willem van Zwieten, 30 j. en Leunt je van der Zwart, 31 j. Overleden; Dirkje Versleijen, 83 j„ ongehuwd. ALKEMADE. Voor het examen Middenstandsdi ploma slaagden te 's-Gravenhage de he ren P. Glasbergen en M. Hulsebosch en mej. W. Rheingoud te Oude-Wetering, de deze uitwisseling al sterke banden tus sen Engelsen on Nederlanders waren ge7 legd. Ook hij dankte de burgemeester en mevrouw von Flsenne voor hun vriende lijke ontvangst A.s. Zondag 24 Augustus des nam. om 5 uur zal er een dienst zijn ln de Engel se taal in de Ned. Herv. Kerk te War mond Daarin hopen voor te gaan de belde Sheffleldse predikanten Rev. R. Abba en Rev. F. Duckworth. WASSENAAR. Ongevallen Bij het uitwUken voor een hond vlei de 13-jarige M. B. uit Harlingen op het rijwielpad langs de Katwijkseweg van haar fiets en brak haar reechterpols. Zh is naar het Academisch Ziekenhuis te Lelden gebracht. Op het perron halte Renbaan brak me. vrouw B. uit Huizem bij een ongelukkige val haar linker onderarm en werd ver voerd naar hét Academisch Ziekenhuis te Leiden. Distrlbutienieuws Uitreiking van schoenenbonnen op reeds aangewezen nummers voor kinderen geboren in een der jaren 1932 tot en met 1945 en voor kinderen die in de maanden Juli en Augustus 1947 10 maanden oud waren, geschiedt aan het Distrlbutlekrlngkantoor alhier uitsluitend op Woensdagen. heer H. Hoogenboom te Roelofarendsveen en mej. A Visser te RJjmsaterwoude. Burgerlijke Stand Geboren Susanna Geertje, d van C. j. Verhoog en J, Mo lenaar; Adrlanus Cornells Maria, z. van A. H. Verdel en W. H Hillebrand. Catlia- rlna Martina Maria, a. van P. M- van Em_ merik en C. Bax- Richardus Antonius He lena Maria, z. van Th. J van der Voort en C. W. Verbij; Theodorus Jacobus Maria, z. van J. E. van der Meer en C. Bouw meester; Cornells Johannes Maria, z. van J. E. van der Meer en C. Bouwmeester; Wilhelmus Johannes Maria z. van H. Th. Loos en C. P. Rietbroek; Cornells Petrus Maria, z. van Tb. N. Wenink en M. H. Ganzevles; Maria Johanna Alida, d, van C. M. Loos en E. M- Hoogenboom; Theodo_ rus Cornells Johannes, z. van J. van Eg mond en Th. v. Haastregt: Petrus Simon Maria, z, van P. N j. van der Geest en W. J. van der Poel. Gerardus Johannes, z. van J. M, Corts en K, Roos; Wilhelmus Petrus, z. van P. J. Opdam en 8. J. G. Wolvers. OndertrtouwdW van Emmerik en C. A. G. Zoetemelk; A. M. van der Louw en J- M. van der Meer; J. Akerboom en L. M. Kraaykamp; A P. van Beek en M. C. Roaewljk- J. Katsburg en M. Rosier- A. H, van der Meer en P M. Zwartjes; G. A. Bouwmeester en A. G. Mollers; G. M. Loos en P. J. I. Rietbroek: C. P van Velzen en M, P. van der Meer- E. Willems en H. J, van Breen. W. C Borst en V. Kuipers Gehuwd. G. C Deters 29 Jaar en J. C. Akerboom 22 ja-ar, P. A. C. Vermin 27 jaar en A J. M. Zoet 23 Jaar; J. W. de Jong 34 Jaar en C. M Reijnders 29 jaar; W. van Emmerik 26 Jaar en C. A. G. Zoete melk 21 jaar. Overleden: Martinus Johannes v. Rui ten 3 Jaar- Hendricus Jacobus Josephus van Klink 32 Jaar. bodegraven. Burgerlijke Stayd Geboren: Marianne, d. van A Blok en A. Uithol; Izak, z van P. Broere en E. van Heeringen: Antonius, z. van G, H. A. Jansen en A. G. RelJmers; Alida. d. van F. Koning en A. Hoogen- doorn. Ondertrouwd: G J. L. Blok, 24 jaar en H. Lokhorst. 19 Jaar; J. J Broeckaert 27 Jaar en J. van Dijk, 19 Jaar. Getrouwd: Jan W. van der Wind, 38 jaar en Maria J. van Geer, 33 Jaar; Jacob T. Timmer, 24 Jaar en Helena van der Neut, 22 jaar; Cornells J. van der Boon. 25 jaar en Wille- mljnt je den Hertog 26 Jaar. BOSKOOP. Rijnstreek en Citosa samen? Uit goede bron vernemen wij, dat zeer bin nenkort de autobusbedrijven N.V. Ryn- streek en N.V. Citosa samengevoegd worden onder leiding van de heer Jelli Kok te Zoetermeer. Het hoofdkantoor blijft gevestigd te Boskoop. De heer Kok zal zich hier ter plaatse vestigen. De heer Bos, directeur N.V. Ryn- streek is in soortgeiyke functie be noemd. familieberichten ontleend aan andere bladen: Bevallen: Spanjaardvan Esse. d. Am sterdam: De CasparlsFongaro. d. Am sterdam; KonijnDe Goyer, z.. A'dam; SchuurmanPronk, d. Bussum; Pieters Bakhuizen van den Brink, d R'dam; Van der HaerBijlcveld, zDen Haag; De Kruyff—Schukken, z.. Den Haag, Gehuwd: S B, Slijper en J. Hamdorff, Blaricum; E, H van Eerde en D. M. van Mierlo, Den Bosch. Overleden: L. van der Hoeven, m.. Den Haag; J. Mager, m., 58 j Ermelo; C. H, A. Bletz. v.. 49 J„ A'dam; J Slot. m. 64 J.. R'dam: J J C Schmetz, m.. 76 J. R'dam; W. J WestbroekPilpers, v„ 56 j.. R'dam; H van der WeldeBarnaart, v„. 61 j Den Haag. PREDIKBEURTEN. 1 VOOR DONDERDAG 21 AUGUSTUS. Katwijk aan Zee Chr Geref. Kerk: Nam. 8 uur ds P, v. d. Bijl. Ned. Herv. kerk Beroepen te Ter Aa (toez.) B. N. B. Bouthoorn te Benne- kom. Te Brielle (toez R„ J, den Boer te 's-Hertogenbosch. Tot pred. In algem. dienst J. E. L Brummelkamp, cand. voor de geest. verz. der Kon. Landmacht ln Ned.-Indlë Aangenomen naar Onstwedde A. L. v. d, Smit te Waspik, die bedankte voor Moerkapelle en voor Nieuw-Loosdrecht. Bedankt voor Dussen (toez.) W. Vroeg- lndewey te Poortvliet. Geref. kerken Beroepen te Anna- Paulowna-Breezand H. P, Rutgers te Vln- keveen. Geref. kerken naar art. 31 K.O. Be dankt voor Zaandam D. Nleuwcnhuls te Zuidwolde (Gron.). Chr, Geref. kerk Bedankt voor 's-Gravendeel J G. v. Minnen te Delft. Een kerkelijke „stalknecht" De ker- keraad der Ger. Kerk van Rulnerwold- Koekange heeft besloten teneinde „het paardengedruis onder de eredienst zoveel mogelijk te voorkomen" terug te keren tot een oude Instelling, ni. het benoe men van een „kerkelijke stalknecht" Deze zal het toezicht hebben op de paar den van hen, die met paard en wagen ter kerke komen. De kerkeraad zal deze functionaris, die geen fooien aannemen mag. daarvoor honoreren. scheepsberichten. Alpherat, 16/8 van New Orleans te Olonden; Axeldijk, vertr, 19/8 van Ant werpen naar Rotterdam; Brastagl. Bom baySan Francisco. 9/8 van Los Angelos; Dulvendijk, 15/8 van R-otterdam te New York; Ganymedes, 13/8 van San Antonio te Talcahuano; Gerasslmos Vergotttis. 14/8 van Kallao naar Amsterdam; Helder 11/8 van Talcahunao naar Antofagasta; Jacob Cats. 17/8 van Baltimore te Am sterdam; Janssens, 14/8 van Penang naar Belawan; Kertosono, 12/8 van Port Ar thur naar New Orleans: Melvina, 17/8 v. Las Piedras naar Rotterdam; Nil kerk, AmsterdamBelra, 18/8 in Golf van Bis- caye; Telfair Stockton (charter), 15/8 v. Kaapstad naar Port Elizabeth; Tjlbesar, 18/8 van Brisbane naar Batavia; Veen- dam. RotterdamNew York. 16/8 15 uur van Southampton en 17/8 5 uur Scllly gepasseerd; Volendam, RotterdamJava, 15/8 van Aden. Mij. Nederland Madoera, 11/8 t© Portland; Roepat 10/8 te Soerabaja; Rad ja, 16/8 te Soengel Gerong; Oranje, 16/8 van Southampton naar Batavia; Hugo de Groot. 17/8 van Belawang naar Tand jong Pandan; Lombok. 16./8 te Singapore K.N S.M A'dam 18/8 - Trajanus 15/8 v. Trinidad n. Paramaribo; Ardennes. 17/8 te Amsterdam; Cottica, 18/8 te Amster dam; Ornen, 16/8 van IJmuiden naar Gothenburg; Arl Scheffer, 16/8 van IJmuiden naar Antwerpen; Ilos, 16/8 van Rotterdam naar Tanger; Euterpe, 17/8 te Lissabon; Vlnga. 17/8 van Gibraltar naar Rotterdam; Bonwire, 16/8 te Ant werpen; Venus, 16/8 van Istanboel naar Boergas; Hercules, 17/8 van Alexandrië naar Barcelona; Caribla, 16/8 van Kopen hagen naar Rotterdam; Telamon. 17/8 te Paramaribo; Zeehond, 16/8 te Cura- ?aö; Helena, 15/8 van Cristobal naar Buena Ventura; Iris, 16/8 van Gibraltar naar Saro; Orestes, 16/8 te Dublin. K.H.L Maasland, 16/8 van Amster dam naar Zuld-Amerika; Cordoba. 17/8 te Amsterdam: Ittersum. 17/8 te Monte video; Nlc. Witsen, 16/8 te Montevideo (thulsr.); Merwede, 16/8 thuisreis van Victoria; Eemland. 16/8 uitreis te Santos. De Heer en Mevrouw H. L. A. RIGHART VAN GELDER BERGMAN, geven met innige blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon ANTON die by het H. Doopsel de namen ontving: ANTONIUS, HUBERTUS, MARIA. 18 Augustus 1947 Leiden, Lage Ryndijk 120A Tij dielij k: St. Elisabeth Ziekenhuis. SJAAK REMMERSWAAL en MIEN VAN KAMPEN hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk waarvan de inzege ning zal plaats hebben op Woensdag 10 September a.s. des morgens om 9.30 uur in de parochiekerk van de H. Bartholomeus te Voorhout. Voorhout, 19 Aug. 1947. Voorhout: Jac. v. Beierenw. 84 Katwijk a,d. Rijn: Rynstr. 24 Gelegenheid tot feliciteren 10 September van 3/30 tot 4.30 u. Toekomstig adres: Rynstr. 19 Katwijk a.d. Ryn Heden overleed t-ot onze diepe droefheid, na een langdurig en smartelijk lij- den, nog geheel onverwacht myn lieve Man en der kin deren zorgzame Vader JACOBÜS LOUWRIER, in de leeftijd van 42 jaren. E. LOUWRIER KAWALEK JANNIE EN KOOSJE Leiderdorp, 18 Aug. 1947 Van Leeuwenpark 13. De begrafenis is bepaald op Donderdag 21 Aug. a.s, te 3 uur op de begraaf plaats te Leiderdorp. tïUnuhkd moderne nelaatsverzoroinq gevraagd zoo spoedig mogelijk W. T. STOUTEN, Os en PaavdenJaan 25. Met ontroering en droef heid geven wij hiermede kennis van het plotseling overlijden, tengevolge van een noodlottig ongeval, van onzen geliefden Zoon, Neef en zeer gewaardeerde me dewerker, den Heer DIRK WILLEM HAASNOOT, (L.H. Sr. zn) in den nog jeugdigen leef- tyd van ruim 24 jaax, zyn opofferend en voor beeldig leven zij ons ten voorbeeld, en blijve in onze herinnering voortleven. De begrafenis zal plaats hebben op Vrijdag 22 Aug. te Katwijk aan Zee op de Algem. Begraafplaats te 14.30 uur. Katwijk aan Zee, 18 Aug. 1947 Fa. G. Haasnoot Zonen Haring- en Fusthandel, Katwijk aan Zee. Met diep getroffen leed geven wü hiermede ken nis van het smarteiyk ver lies van onzen zeer erken telijke vriend, medewerker en mede Patroon, den Heer DIRK WILLEM HAASNOOT Het gezameniy'k personeel van de Fa. G. Haasnoot Zn., Katwijk aan Zee. Katwijk aan Zee, 18 Aug. 1947. Met diepe droefheid en verslagenheid geef ik hier mede kennis van het plotseling overiyden na een noodlottig ongeval, van myn geliefde neef DICK HAASNOOT, welk bij het uitoefenen van zijn plicht, in myn .gezelschap zoo jammerlyk het leven liet. COR HAASNOOT. Katwyk aan Zee, 18 Aug. 1947. Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een langdurig en smartelyk ly- den, nog geheel onverwacht in de leeftijd van 42 jaren, onze dierbare Zoon, Be huwdzoon, Broeder, Be- huwdbroeder, Oom en Neef JACOBUS LOUWRIER, Namens de Familie Wed. J. LOUWRIER- CRAMA Wed. C. KAWALEK - PAULSEN Leiden, 18 Aug. 1947. 2e Haverst-raat 46. Smaak en aroma van de koffie worden in de koffieboon zelf het beste bewaard. Koop daarom koffiebonen en maal ze zélf als het enigs zins mogelijk is; telkens niet meer dan U per zetsel nodig heeft. Dan drinkt U de lekkerste koffie! Heden overleed tot onze diepe smart, onze geliefde Schoonzoon, Broeder, Zwa ger en Oom MARTINUS BARTHOLOMEUS LEUERING in de leeftyd van 45 jaar. Fam. LEUERING Fam. FLANDERHIJN Leiden, 18 Aug. 1947, ARTS PRACTIJK HERVAT GEVRAAGD in Ned. Herv. 'gezin een net voor den dag. Loon nader overeen te komen. Noordeindsplein 8a, Leiden Telefoon 26310. is wegens vacantie van 17 tot en met 22 Aug. a.s. JAC HOOGERVORST, Morschstraat 9, WELKE FLINKE JONGEMAN wil by de Fa, C, J. H. BRUMMELKAMP komen werken als Wflk- en Winkelbediende? PRETTIGE WERKKRING. Aanmelden dag. van 78 u'. nm., Noordeinde 34, Leiden. Wordt gevraagd per 1 Oct. a.s, een beschaafde by 3 schoolgaande kinderen, goed kunnende naaien en verstellen. Voldoende huishou delijk personeel aanwezig. Aanmelden by Mjevr, Paülus van Pauwvüet, Cordesstraat 6 Arnhem tot 23 Aug. Hiiis ter Duin, Noordwijk aan Zee. GEVRAAGD een en voor stationsrestauratie. Aanmelden; Stationsplein 3. 22 jaar, zoekt verandering (winkeljuffrouw of lichte ad ministratie) bekend met ty pen. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No 466. Employé B.P.M, vraagt mede te mogen rijden, dagelijks van Emma!aan .85, Oegstgeest. 501ste STAATSLOTERIJ it KLASSE - it TREKKING 18 AUGUSTUS 1947 BOGE PRIJZEN: ïe.coa - :i2«. ij» - 3237; 1.000 - 130426»; 2370. 95»; 10542;' 11141 11722; 21140 14391; I «0 - «73. 11883; 19004; ƒ2»- 1032 2377; MS9; IC-O - 2130; 3334; 4912 6251; 11899; 15203: 15721; 17116; 20851; PrlNca ïin 89.—; 10&J 1110 1172 1199 1235 1300 1503 1541 1561 1717 2002 2110 2184 2364 2377 2501 2677 2670 2881 2782 2804 1833 2954 2904 2931 3109 3112 3239 3246 3377 0882 3876 3896 3902 3921 3033 4263 4298 4509 4670 4754 4798 5100 5174 32?8 56» 5717 5793 5843 $912 6941 6007 6280 6289 6342 6540 6656 6712 6387 7262 7342 7458 7497 7722 7893 7915 7963 7980 8214 8514 8655 9084 9255 9318 9833 10023 10032 10169 ,-10170 10203 10200 10218 10241 10263 10266 10272 10332 10571 107» 10711 10801 •,■10857 10929 11057 11073 11108 11163 11291 11536 11396 11302 11546 11581 11717 L1C78 12175-12272 12277 12311 12462 12593 12717 12763 12791 12e64 13043 13156 13166 13246 13323 13593 13630 13637 13794 I3B72 13036 14137 14266 14520 14403 14702 14847 14803 14032 14933 14968 15109 15131 1513] 13103 15295 15312 L56S0 13724 13764 15978 16031 16105 16127 16143 10173 16257 16271 16376 16479 16571 16773 16879 16930 17033 17133 17220 17253 17323 17494 17604 17647 17670 17749 17828 17899 I80B9 18105 18234 18441 18504 18599 18777 18804 18690 18923 189S8 16963 19129 19322 19359 19432 19842 ZW47 20118 20267 20291 20303 20365 20-127 20450 20713 20780 20802 20835 203S3 21030 21213 21268 21362 21371 21535 21573 21644 21707 21754 21792 21807 21872 Gevraagd voor direct Eventuele reiskosten uit omliggende gemeenten worden vergoed. Aanmeldingen aan de fabriek Schelpenkade 6. R.C.L.-terrein Leiderdorp, VRIJDAG 22 AUGUSTUS 7.30 uur SENSATIONELE gastvoorstelling der ARNO J. KLEIN'S W ereldberoemd© Stoutmoedige Ruiteikunst Enoime SensatieI De Ruiters des doods brengen wonderbaar lijke prestaties! Entree f 1,25 Kinderen 50 et vraagt voor direct Aanmelden Mare 1, dagelijks 10-12 en 2-4 u. zoekt U een interessante éfi goed betaalde werkkring ga dan eens praten met de Sociale Verzorgster van de Ruteck's Bedrijven te Leiden. zy zal U gaarne inlichten over de mogelykheden. Er kunnen om. geplaatst worden; SERVEERSTERS BUFFETJUFFROUWEN WERKSTERS De Sociale Verzorgster in is RUTECK'S LUNCHROOM Stationsweg 1117 te Leiden aanwezig op Woensdag 20 Aug. van 1012 en van 24 uur." Er is tevens plaats voor KOKS Sollicitanten 'gelieven zich op dezelfde dag en dezelfde, tijden te melden aan boven staand adres heeft plaatsing voor eene Sollicitaties VESTESTRAAT 1. Gerepatrieerden met een kind zoeken gemeubileerden met keuken of gebruik van keuken en flinke garage of schuur te gebruiken als ate lier of bergplaats, aan vaar water gelegen, onverschillig waar. Aanbieding onder No 1929a Bureau van dit Blad. CHAUFFEUR, bekend met alle motorvoertuigen, liefst particulier of taxibedrijf. 28 jaar. Roodborststraat 37 Leiden Op het kantoor der N.V. VEREENIGDE TOUWF ABRIEKEN te Leiderdorp kan een (manl.) geplaatst worden. Alleen schriftelijke sollicita ties woxden ingewacht bij de personeelsafdeling. Aangeboden te Den Haag, heel huisje in vruchtenbuurt. Huurprijs f47,50 pm. Gevraagd: Dito huis in mod. wyk te Leiden. Aanbiedingen onder No 1920a Bureau van dit Blad, By de N.V. VEREENIGDE TOUWF ABRIEKEN te Leiderdorp kan geplaatst worden een bekwaam Alleen schr. sollicitaties wor den ingewacht bij de perso neelsafdeling. GEVRAAGD B Gevraagd voor direct, één zitkamer en cabinet of één zit-slaapkamer met stromend water en stookgelegenheld met of zonder pension. Brieven te richten: Oei. Witte Rozen straat 46 a. Mevr. Kolberg, RVInsburger- weg 163. vraagt per 1 Sept. een net meisje, v. g. g v.. als hulp ln de huishouding, van 83 uur. B Student zoekt ztt-slaapka- mer, zonder pension. Brieven Bur. van dit Blad No 1886 k Gevraagd wasvrouw. 3 x per week. enkele uren voor luier- was. Witte Singel 56. B Gevraagd werkster. Dinsdag en Vrlldag. van 91. Adres: Koninglnnelaan 90. Leiden. Gevraagd leerling kapster of gevorderde. M. de Regt, Zeemanlaan 19. Lelden AANGEBODEN B Te koop schommel, rekstok en ringen, v.o. Wihelmlna- park 21. Oegstgeest. B Eau de Cologne, prima kwa liteit, veel voordeliger als per fles, 25 gram 50 cent. Malson v. d. Vllst. Botermarkt 3. Te koop swagger (bruin), zoo goed als nieuw, zonder punten Brieven Bur van dit Blad onder No. 1865 k. B Te koop aangeboden nieuw ste uitgave Winkler Prins En cyclopaedic. Te bevr.: Noordeinde 34. B Koopje. 1-pcrs. zellkano met paddels, ln prima staat, tegen lage prl.ls en toverlan taarn met platen. Na 6 uur. Juffermansstr, 14, Oegst geest. B Reparatie aan weegwerktul- gen, zoals bascules, babyscha len. snelwegers, weegbruggen, weegschalen, stofzuigers strijk ijzers en alle electr apparaten, benzinemotoren en water- pompinstall enz. Technisch Bureau, Prinsenstraat 43 A. B Te koop transportfiets, zon der gebreken, nieuwe banden, f. 150.Fred. Hendriklaan 20 Oegstgeest. S Aangeboden kamer met pen sion voor heer (weekend af wezig). Brieven Bur van dit Blad onder No. 1889 k. B Enige mooie Siamese poes jes te koop aangeboden. Te zien 's avonds na 7 uur. Jan van Goyenkade 1A B Te koop 2-pcrs. verenbed. Lancel. Madoerastraat 21. B Aangeboden eiken buffet met spiegrel en geslepen glas f.65 Velo tafelmangel f.60 en 2 opgelegd-ivoor Japanse wandstukjes. Geen opkopers. Te bevr Buitenruststraat 13. Na 19 uur. DIVERSEN B Verloren Zaterdagmorgen op de Breestraat een donker blauwe portemonnaie, met roode knoopjes, inhoud pl.m. f. 15 en eenige bonnen. Ver zoeke terugbezorging: N. Ver boog. Jan v. Goyenkade 4 a, Lelden. B Verloren grlis dames jas Je, Zaterdag 16 Augustus 1947. vanaf Lelderdorpse brug, vla Hoge Rilndilk. Hogewoerd tot Stadhuis Lelden Tegen belo ning terug bezorgen bilL Verhulst. Besjeslaan 6. Leider dorp. B Kennismaking. Nette werk man zoekt kennismaking met een nette vrouw. 4055 j. Br Bur. v. d Blad No. 1885 k Beschaafd heer. 41 jaar, zoekt langs deze onsympathie ke weg kennismaking me»* dito weduwe of jongedochtar. liefst blondine. Brieven me* foto (eerewoord retour) Bur. van dit Blad No. 1916 k.

Leidsch Dagblad | 1947 | | pagina 4