AANBESTEDING VERFWERKEN ,V I TA L I S" EEN ADMINISTRATIEVE KRACHT Radi o-programma een jongste bediende een aankomend bediende ONTEIGENING R. H. W. LEIDEN CHEMICUS RECHTZAKEN ZES JAREN VOOR GERRIT VAN BURINK. De Bijzondere Raad van Cassatie deed uitspraak tegen het oud-gemeenteraads lid van Rotterdam Gerrit van Burink, die door de Rotterdamse kamer van het Bijzonder Gerechtshof to 's-Gravenha- ge tot 10 jaar gevangenisstraf veroor deeld was. Prof. Langemeijer had geconcludeerd tot 6 jaar met aftrek. De uitspraak van de raad luidde conform 'de conclusie. Hij werd voorts ontzet uit de beide kies rechten en uit het recht ambten te be kleden, alles voor de duur van het le ven. Mr. SPANJAARD GEÏNTERNEERD TOT 1 JANARI 1948. f. 7.50 van „vermogen" verbeurd verklaard. Het Tribunaal te Den Haag deed he den uitspraak in de zaak tegen mr D. J. H. W. Spanjaard, die in bezettings tijd hoofd der juridische afdeling der Ned. Kultuurkamer geweest is. Het Trbunaal legde hem een interne ring op tot 1 Januari 1948. terwijl hij voorts ontzet werd uit de beide kies rechten, uit het recht om bij de gewa pende macht te dienen en uit dat om de advocatuur uit te oefenen. Van het „vermogen" van de verdachte, dat momenteel bestaat uit een giro saldo van f.60 en f.12.- aan contan ten werd f. 7.50 verbeurd verklaard om zoals de president het formuleerde: Het zu'ne bij te dragen ter delging van de „astronomische" schade, veroor zaakt door hem en zjjn soortgenoten". SCHEEPSBERICHTEN. Algentb. 4/6 15 uur van Antwerpen te Rotterdam verwacht; Alphard, 3/6 van Buenos Aires e Rio Grande do Sul; Al- waki, vermoedelijk 4/6 ven Port Alberny naar Rotterdam; Boskoop. 31/5 van Cu racao naar Amsterdam: Bonaire. Calcut ta-Rotterdam, 3/6 te Cochin; Oistula. 1/6 van Mombassa naar Bahrein; Farmsrum. 3/6 van Rotterdam naar Hampton Roads; Katwijk. 3/6 van Vesteras naar IJmulden; Kota Inten. RotterdamBatavia, pass. 4'6 7 uut Kaap Bon; Maaskerk, Amster dam-West Afrika. 2/6 van de Downs; Noordwijk. 3/6 van Barbados naar Am sterdam: Omala, 1/6 van Ouracao naar Antwerpen; Samarinda. PortlandBata via. pass. 1/6 Gardner Plnactes (nabij Honolulu); Thorbecke. 2/6 van Cebu te Sngapore; TLberlus, 1/6 van Curacao naar La Gueaira; TJlmenteng. 4/6 5,15 u van Rotterdam naar Batavia. K.N.S.M. Theseus. 3/6 te Catania; Hermes. 1/6 te Ouracao; Stuyvesant. 2/6 te Curacao; Hydra. 30/5 te Carupano; He lena, 30/5 van Trinidad naar de Azoren; more; Jupter, 3/6 van Paramaribo naar more; Jupler, 3/6 van Paramaribo naar George Town; Roelf, 3/6 te Amsterdam: K.PM. Ophir, 3/6 te Port Said. HollandAfrika Lijn Klipfontein, 8/6 te East London Mij. Nederland Bengkalls, 1/6 van Ma-dra naar Colombo; Salawati, 24/5 te Calcutta; Maets- ycker, 2/6 van Port Said naar Amsterdam; Celebes, 30/5 Dungeness gepasseerd op weg naar New York: Towald, 29/5 te Coos Bay; Mane- kerk, 29/5 te San Franosco; Mapla, 30/5 van Honolulu naar Vancouver; Seram, 31/5 van Baltimore naar Port Neches. VJnke en Co. Farmsum, 3/6 v. Rot terdam naar Hampton Road- v.o. MARKTBERICHTEN WESTLAND, 4 Juni Peen 1020; as perges wit 50100; blauw 4585; sel derij 68 per bos; rabarber 46; spinazie 729aardappelen 50110. poters 45 85; aardbeien 6090; postelein 2050 p. kg., bloemkool 450 per stuk. IJMUIDEN, 5 Junj Besommingen* Kw 78 f. 5300- Kw 67 f 4060: Kw 5 f 3380; Kw 109 f. 780; Kw 190 f. 120. KATWIJK AAN DEN RIJN Groenten- veiling 4 Juni Rabarber f. 712; sla f. 4 tot f. 10. radijs f. 330; prei f. 46; bloemkool I f.5060- Idem II f 3031; bospeen f.4244; spinazie f.1011; ker vel f.22.10; sla-uien f.2 302.80. STADSNIEUWS Staking bij „De Sleutels" opgeheven. Hedenmorgen heeft het stakende fabriekspersoneei bij de N.V. Meelfa briek „de Sleutels" voorheen De K-ster en Co. de werkzaamheden hervat In verband met een hedenmiddag te houden vergadering gaf de directie er de voorkeur aan nadere mededelingen op te schorten tot morgen. LEIDSE KUNSTKRING „VOOR ALLEN". De gisteravond in „In den vergulden Turk" gehouden ledenvergadering van de Leidse Kunstkring „Voor Allen" was niet druk bezocht. Het jaarverslag gaf een gunstigbeeld van het concertbezoek; desondanks was door allerlei omstandigheden een tekort ontstaan van f.100; de inkomsten be droegen f.3879.—. de uitgaven f.3979. Een sombere toon liet de penning meester. de heer Gerverdinck ook horen voor het volgend seizoen. Men ver wacht een tekort van f.400—, doordat de honoraria hoger zijn en de belasting wordt verhoogd, doch de inkomsten de zelfde blijven. De contributie is ge handhaafd op f. 4 voor volwassen en f.2 voor adspirant leden. De aftredende bestuursleden, mej. Becherer, de heren Brouwer en De Jong werden bij acclamatie herkozen. In de contróle-commissie werden be noemd de heren Melief. Lau. Scholte en Schilthuizèn. Voor het volgende seizoen heeft men de volgende solisten uitgenodigd: Ge rard Hengeveld, Janine Andrade. Ber nard Michelin, Cor de Groot en Lau rens Bogtman. Het zesde concert wordt nader be kend gemaakt. Gistermiddag heeft de politie het lijk van de 34-jarige Th. P.. die Dins dagavond bij het. zwemmen in 't Nieuwe Kanaal is verdronken, opgehaald. UITVOERING JEUGDZANGKOOR „EX ANIMO". Het is steeds weer de heer De Wolff, die voor afwisselende avonden zorgt tij dens de uitvoeringen van „Ex Animo". Ditmaal was het jeugdkoor aan de beurt en het heeft in verschillende nummers weer bewijs gegeven van flin ke studie. Herhaaldelijk hebben wij reeds onze Indrukken van de directie van de heer De Wolff en van diens juiste invloed op zijn discipelen neer geschreven en wij zijn opnieuw ge sterkt in onze overtuiging, dat hij voor de ontwikkeling van de jeugdkoorzang in onze stad uitnemend werk verricht. Vermoedelijk is in verband met de warmte, welke er ongetwijfeld ook oor zaak van was, dat de opkomst van het gehoor ditmaal veel minder groot dan anders bleek te zijn, constateerden wij soms enige onzuiverheid, zoals in Rönt- gen's „De Almachtige is mijn herder", maar overigens is er in het algemeen gunstig gezongen. De nummers werden dikwijls door een kort woord van een der meisjeskoren ingeleid. WU maakten voorts kennis met het heldere sopraan- stemmetje van Mona Voswijk, die de mogelijkheden bezit, om het in de toe komst een heel eind to brengen. Met verschillende soli had zij grcot succes Zeer te waarderen was voorts de mede werking van de harpiste mevr. Margot Plinse—Broeders, wier optreden groot muzikaal genot bracht. Zij beheerst haar instrument voortreffelijk! Willy Comijs vertelde een spannend verhaal van Marv Pos, getiteld: .Het rad van avontuur" en ofschoon zii een ogenblik de draad kwijt was. slaagde zij er toch in haar gehoor te doen meeleven. Zo bood dit gevarieerde program nog veel meer. dat er toe bijdroeg, ook deze avond weer te doen slagen. De ere-voorzitter, dr. J. Riemens. heeft deze avond met een opwekkend woord en gebed geopend Ondanks de warme temperatuur hebben de meisje? flink haar best gedaan. Hoe zou het ook anders kunnen onder deze prettige leiding? H. VOOR VRIJDAG 6 JUNI. Hilversum 1 (301 M.) VARA 7.00; nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek- 7.30: ontbljtmuzlek; 8.00: nieuws; 8 15; op naar het licht; 8.18; operaprogramma; 8.50: voor de vrouw. 9.00: orkestwerken van Brahms; VPRO 10.00: morgenwijding door ds A L Broer; VARA 10.20; proer. voor zieken; 10 45: cello en plano; 11.15: voor de vrouw; 11.30: The Hill Billies; 11.45; fam berichten; AVRO 12.00: Frans concert- 12.30. sportagenda: 12.35: Sky- masters; 13.00: nieuws. 13.15; orgel en zang; 14.00: kookkunst; 14.20: Serge Pro. kofjef. conc15.10: onze dichters. 1.30: bales In toyland; Vara 16.00 J. Jong, org 16.30: v de Jeugd; 17.00Ramblers. 17.30 muzikaal babbeltje; 18.00: nieuws: 18.15 lellcitatles 18.20: Hawallanklanken: 18.30 Ned. Strildki.- 19.00: denk om de bocht: 19.15; Mills Brothers- VPRO 19.30: de mens ln 1947; 19.50: Vrljz. Prot nieuws: 19.55; de nation, reclasserlngsdag: 20 00: nieuws: 20.05: kwartet van Mozart- 20.30 de verhouding tussen Christendom en cultuur (VinT: VARA 21.00 verzoekpro gramma: 21.30: buitenlands weekover zicht door drs L. de Jong: 21.45- Ame rikaanse gramofoonmuziek. 22.15; ac cordeonorkest- VPRO 22.40: avondwllding door mej. dr. N. A. Brulnlng, VARa 23.00 nieuws; 23 15—24.00: sj nipJioiilsch con cert. Hilversum II (415 Al.) - NCRV 7.CO* nieuws; 7 15: ochtendgymnastiek; 7 30 koraal voorspelen van Brahms en Reger; 7.45: woord voor de dag 800- nieuws 8.15: Parkkerkkoor; 8.30. 'morgenconcert; 9.30: pol.berichten; 9.50; symphonic van Dvorak. 10.30: morgendienst o.i.v ds. H. Bakker; 11.00; Wiener Skngerknabon* 1115: plano en zang: 1 200: stafmuzlek ^rtd.a«m5e 12 25; LilI Pons zang; 12.40: vervolg stafmualek Amster damse politie; 13.00* nlews: 13.15: - ooi en piano 13.45* Rhapsodla Sextet; 14 20 voordracht- 14.40: voor pik wat wils- 15.30: Scala Sextet: 16 00: declamatie: 16.30; R'dams strijkkwartet; 17.15: alt en orgel; 17.45: planowerken van Ravel* 18 00: Holanda Seztet 18 45: het evan gelie in esperanto: 19.00: nieuws: 19.15: appel voor ex-pol gev uit bezettings tijd: 19 30: geestelijke liederen* 19 45: naast God schipper op mijn schip; 20 00: nieuws. 20.05* de stemvork: 20.15: bijbel en muziek: 21.15: ronde van Scarlatti* 21.30: P Post. orgel: 22.00: vragen aan voorbijgangers; 22 30- nieuws; 22.45: avondoverdenking. 23.0024.00: gevarieerd programma crematie van de heer F. h. n. bloemink. Op Westerveld. "Onder stralende zomergloed is gis termiddag het stoffelijk overschot van de heer F. H N. Bloemink. oud-hoofd der Centrale School te Westerveld naar het crematorium geleid. Onder de belangstellenden, die de overledene de laatste eer bewezen, za gen wü oa. de heer B. van Julsingha. Rijksinspecteur van het L.O.. de heer H a. Vriend, gem. inspecteur voor het l.O., enige hoofden van scholen en leerkrachten van het L.O. en vele vrienden Op verzopk van de overledene waren er geen bloemen en zou niet worden gesproken. Een uitzondering was ech ter gemaakt voor de heren J. B. Vol kers en P a. Wisse.. Toen onder orgelmuziek het lijk in de aula was opgebaard, was het de eerst genoemde. die het eerst woorden van dank sprak aan de nagedachtenis van de verscheiden onderwijs-man in hart en nieren. Hij schetste de overledene als iemand van grote opgewektheid, die echter perioden kende van diepgaande neerslachtigheid, een diep gevoelsmens. Grote ontsteltenis bracht het bericht: „Bloemink is niet meer". Want dit be tekende: „Is niet meer tot onze be schikking". Bloemink. de strijder voor recht zoals -hij allen ten voorbeeld was en van wie allen uit zijn omgeving zo bij uitstek hebben geprofiteerd. Zijn geest blijft evenwel gelukkig voortleven uit zijn boeken, niet alleen op school, maar ook naar buiten, blijvend gevend levensontplooiing, zoals spr. zelf in hem heeft gevonden. Kernachtig wist de overledene zien meermalen te uiten en spr. citeert bij dit heengaan, dat zo was naar wens van de overledene, ten slotte diens her haalde kern-spreuk; „Moedig voor waarts!" De heer Wisse bracht allereerst na mens het corps van hoofden van scho len, waarvan de overledene een sieraad was. eerbiedige dank om dan in een persoonlijk woord de heengegane te gedenken, tot wie spr. in lange jaren van kennismaking was toegegroeid. D° overledene was een man van grote eruditie en zeer belezen die alles tot iets eigens wist te veranderen ronddo lend in de tuin van het leven als in een sprookjesland, telkens terugvindend 'net wonder, vasthoudend aan zijn over tuiging: .Waarheid alleen maakt ons vr«" al wisselt de stof telkens en tel kens weer. Spr. schetste vervolgens enige episo den uit hun .samensaan" om te beslui te met de declamatie van het slotvers van Nico vna Suchtelen's „De stille lach". Zacht zakte daaroo onder de tonen van de orgelmuziek de kist, waarna de schoonzoon woorden van dank sprak namens de familie voor de belangstel ling. de overledene bij zijn laatste gang bewezen. uitslaande brand. Krachtig optreden van de brandweer wist erger le voorkomen. Hedenmiddag, kort na twee, werd de brandweer gealarmeerd voor een brand, welke was uitgebroken ln een perceel aan de Heerengracht 13 en bewoond door de familie ir. G. L. Driessen. Toen de brandweer arriveerde loeiden de vlammen, aangedreven door de krach tige wind, fel uit de nok van het dak. De brand is uitgebroken in één der bei de zolderkamers. Dank zij het energiek optreden van de brandweer, welke on der leiding van de ondercommandant, de heer Koster, met uitgebreid materiaal aanwezig was, kon de brand tot beide zolderkamertjes en. een gedeelte van de zolder worden beperkt. Over de oorzaak van de brand tast men nog in het duister De waterschade is aan zienlijk. jaarvergadering buurtver. „haagweg". Bovengenoemde vereniging hield gisteravond in de Chr. School aan de Hoge Morschweg haar eerste jaarver gadering. welke matig bezocht was. Voorzitter Lardee heette allen harte- flijk welkom en gaf vervolgens het woord aan de secretaris j. Crama om 1 de notulen voor te lezen, welke zonder opmerking werden goedgekeurd. Daar na las de secr. het jaarverslag voor, dat vermeldde wat in het. afgelopen jaar is gedaan. Het ledental bedraagt nu 304. Daarna kreeg de penningmees- j ter v. d. Bosch de gelegenheid om zijn 1 jaarverslag voor te lezen. De inkom- sten bedroegen f. 1547.45, de uitgaven f. 383.81, zodat er op 1 Jan. '47, een batig saldo was van f. 1157.60. De penningmeester werd dank ge- i bracht voor zijn prachtig beheer. Tot leden der kascommissie werden be noemd de heren Hoogkamer en De Giaaff. Na langdurige discussies werd beslo ten volledige medewerking te verlenen aan de 31 Augustus te houden kinder feesten. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. installatie mej. da. v. everdingen. Mej. da. M. H van Everdingen die de benoeming van hulppredikant naar Leiden aannam, zal op Zondag 15 Juni bij de Ned. Herv. Gemeente worden in geleid in een dienst die geleid wordt door ds. D. Kuilman in de Marekerk voorm. 10 uur Slagers gaan 2 dagen sluiten. In verband met de verlaging van het vleesrantsoen tot 150 gram per week, hebben de Leidse en Oegstgefester sla gerspatroons besloter om hun zaken met ingang van de volgende week op Maandag en Dinsdag te sluiten. stedelijk gymnasium Van de tweede groep van de eindexa- men-candidaten van het. Gymnasium slaagden: mej. Buurman (Leiden); W. A. van Heel (Leiden); J Hoogendcorn (Leiden); mej. M. J. Jansen (Hazers- woude); J. Th. Locher (Leiden); mej. W. Spittel (Oegstgeest) en O. J. Ass- mann (Leiden). Afgewezen 1 candidaat. Voorts slaagde nog van groep I mej. A. Meyer (Oegstgeest). Geslaagd voor het apothekers-as sistentsexamen: de dames H. Bonefaas (Schiedam): M. H Berkhout (Vlaaixlin- gen) N J. Baars (Schiedam)G. C. E. Tas (Rotterdam); M J. Buyze (Dor drecht); J. M. A Kuypers (Hontenisse) en de heer A. Doornheim ('s-Graven- hage). A.s. Zondag geeft het bekende Haagse gezelschap onder leiding van Chris Hofland in de Schouwburg een kindervoorstelling van „Assepoester". Uitvaart van dr. H. Colijn zeer grote belangstelling. Onder zeer grote belangstelling is heden het stoffelijk overschot van dr. Colijn op de algemene begraafplaats te Den Haag te ruste gelegd. Om 11 uur vertrok de stoet naar de algemene be graafplaats. In de ee.ste vier volgrytuigen bevon den zich de familieleden van de over ledene. onder wie de weduwe, mevrouw H. ColijnGroenenbsrg en de'beer P. Colijn, oud-burgemeester van Alphen, een broei- van de gestorvene. Hare Majesteit de Koningin had zich laten vertegenwoordigen door jhr. mr. G. C. W Tets van Goudriaan en I H.K.H Prinses Juliana en Z.K.H. Prins I Bernhard door baron Baud. Verder I kwamen in de stoet mede de oud-mi- nisters dr. J. J. C. van Dijk en mr. J. A. de Wilde, de gep. luitenant-generaal l. F. Duymaer van Twist, de heer H. Smitskamp en ir. H. van Riessen als vertegenwoordigers van het centraal comité van anti-revolutionnaire kies verenigingen. In de aula van de begraafplaats bracht de heer Abrams orgelspel ten gehore. Hier bevonden zich onder an dere leden van het centrale comité der anti-revolutionnaire kiesverenigingen, leden van het bestuur en de raad var, beheer der Dr. A. Kuyperstichting, leden van „De twaalf Apostelen", de ondei- grondse organisatie in het begin van de oorlog van de anti-revolutionnaire partij, het moderamen der nationale organisatie van anti-revolutionnaire studieclubs, de senaat, curatoren en di recteuren der Vrije Universiteit, de senaat van het studentencorps „N.D. D.Dder vrije universiteit, leden van de anti-revolutionnaire Kamerfracties en een deputatie van de Christelijk- Historische Unie en van de Christelijk- Historische Kamerfracties. Eveneens waren aanwezig minister-president dr. L. J. M. Beel, de oud-minister O. C. A. van Lith de Jeude, J. Donner. dr. L. N. Deckers. P. J. Oud. de voorzitter van de Tweede Kamer mr. Van Schaick en de oud-burgemeester van Den Haag mr. S. J. R. de Monchy. Aan de geopende groeve heeft ds. A. G. Barkey Wolf voorlezing gedaan van dat deel van de laatste wilsbeschikking van dr Colijn dat handelt over diens beg-afenis. Wij ontlenen daaraan: „Mijn stoffelijk overschot moet zo spoe dig als dit mogelijk is worden overge bracht. Mijn gebeente behoort te rus ten op Neerland's bodem, dat mij al tijd zo lief is geweest en aan welks land en volk ik gedurende mijn gehele leven naar mijn beste inzet van al mijn krachten altijd mijn volle werkkracht heb gegeven; de overbrenging moet met d? meeste eenvoud plaats vinden, want bij het beëindigen van dit aardse leven en het afleggen van dit stoffelijk omhulsel treedt de mens in al zijn. naaktheid voor de rechterstoel van de heilige Gcd". Dr. H A Colijn heeft mede namens zijn moeder en de ve-dere familie een woord van dank gesproken. De kist was gedekt door de Neder landse driekleur. AGENDA Doopsgez. Kerk: Opendeur-conferentie. Evang Chr. Gem 3 en 8 uur nam. Vrijdag. Schouwburg: WSL, De dcod te gast". 8 uur nam. Zondag. Schouwburg: Kindervoorstelling „Asse poester". 2',4 uur nam Maandag. SchouwburgAbonnementsvoorstelllng. ..De reiziger zonder bagage". 8 uur nam. katwijk aan den rijn. Ernstige trambotsing Gisteravond te 8 uur kwamen twee trams, één uit de richting Katwijk a d. Rijn en één uit de richting Rijnsburg -»p de Sandt- laan, by de oprij der brug over het ka naal met een flinke vaait met elkaar in botsing. Aan beide kanten der brug is er enige tientallen meters eknkel spoor, aan weerszyden der brug is een wissel om te komen van enkel op dubbel spoor. De botsing was hevig. Beide mo torwagens werden aan de voorzijde zo goed als in elkaar gedrukt. Een be stuurder was uit de wagen gesprongen, toen hij het ongeluk zag aankomen. Ve len der reizigers werden, hoewel niet ernstig, gewand. Een der reizigers, mej. Annle Romein uit Lisse was door de glasscherven vrij ernstig verwond en werd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Op de Dlaats van het ongeluk was er een ravage, waaraan een talrijk trampersoneel vele uren werk had om alles weer in orde te brengen. Een der motorwagens was uit de rails, een verbindingsstang van een der ach terste wagens was afgebroken, enz. De bestuurders hadden velé minder vrien delijke opmerkingen van het gewonde en verschrikte publiek aan te horen, te meer omdat niemand begreep hoe oeze botsing op een rechte lijn met vry uit zicht gebeuren kon Kapelaan dr. v. Dijk was direct ter plaatse voor even tueel gevraagde geesteiy«ce bijstand. Al zeer spoedig waren ook aanwezig 3 dok toren en 3 ziekenauto's, waarvan er echter maar één dienst behoefde te doen. De brandweer uit Katwijk a. d. Rijn zette het terrein af Burgemeester Woldringh v. d Hoop was mede spoedig op het terrein des onheils. OEGSTGEEST. Poelmeer ziet de situatie onder ogen In het Witte Huis kwam gisteravond de ledenvergadering van de zwemver eniging Poelmeer bijeen onder leiding van de hser H. IJdens ter bespreking van de situatie na de raadsvergadering van Maandag j.l., waarin besloten werd het huurcontract op te zeggen. Onder de weinige aanwezigen bevond zich geen vertegenwoordiger van het college van B. en W.. aangezien het bestuur in strijd me' de contractuele verplichting, diger uit te nodigen, hoewel burgemees ter Baumann in de genoemde raadsver gadering juist over dit nimmer uitno digen v. B. en W. scherpe woorden had laten vallen. De heer H. IJdens opende, heette spe ciaal di*. Hugenholtz welkom, waarna een summiere uiteenzetting van het conflict met B. en W. en het jaarverslag volgden. Df penningmeester werd ge dechargeerd voor het gevoerde beleid. Goedkeuring der begroting werd onno dig geacht in verband met de daarin aangebrachte wijzigingen door B. en W. By de bestuursverkiezing werden her kozen de heren IJdens en De Bruyn en gekozen in de vacatures Witte en Kruis heer de heren Hilbrands en Eggink. By de hoofdschotel van deze avond, bespreking van de thans ontstane si tuatie benevens de oorzaken en de te volgen richtlijnen, gaf de voorzitter allereerst een overzicht van de gang van zaken. Naast door het bestuur ge maakte fouten kwamen ook nalatighe den van B. en. W. aan het licht. De daarop volgende bespreking groepeerde twee stromingen, n.l. een deel van de aanwezigen, die het standpunt van de heer Molenaar aanhingen, dat door B. en W. dusdanige fouten zyn gemaakt en zo onrechtmatig is opgetreden, dat een ultimatieve eis aan B. en W. gerecht vaardigd is met het dreigement Volks gezondheid van een en ander in kennis te stellen, en een ander deel dat by monde van mevr. KramersDe Vlaming Pleyster tot de conclusie kwam, dat een tactische houding moet worden in genomen in verband met eigen fouten en dat op deze wijze nieuwe overeen stemming met B. en W. alleszins mo gelijk was. In de loop van de vergadering werd voorlezing gedaan van de met B. en W. gevoerde correspondentie en een over zicht gegeven van de met B. en W. ge houden bespreking. Voorts bleken won derlijke toestanden te bestaan met be trekking tot aflossing en rentebetaling van het gemezntelijke crediet uit 1933, welke worden voortgezet ondanks naasting van de inrichting door de gemeente in later jaren. De besprekingen leidden tot het re sultaat, dat aan het bestuur met alge mene stemmen opdracht werd gegeven, opnieuw met het college van B. en W. in overleg te treden over mogeiyk her stel van de normale toestand in de zweminrichting, dus scheiding van de twee baden en 45 man personeel, waarna gepoogd moet worden een nieuw aanvaardbaar contract aan te gaan, waarin de punten van wry ving van thans zyn weggenomen. Vol goede moed en hoop op een roos kleuriger toekomst ging de vergadering laat in de avond uiteen NOORD WIJKERHOUT. De heer P Pijnenburg ls te Venray geslaagd voor het eindexamen gymna sium B Zilveren Jubileum W. Karstens Op 14 Juni a_s. hoopt de heei W Karstens de dag te herdenken, dat hij vóór 25 Jaar als verpleger in dienst trad hij het St. Bavogestlcnt. Hij bekleedt vele functies en staat ln hoog aanzien, zowel bij het bestuur en collega's als bijde verpleeg den zelf. Het zal hem da£ op die dag ook niet aan belangstelling ontbreken. Indonesisch nationaal leger opgericht. Met ingang van 3 Juni is. naar Ra4l» Djogja meldt, een Indonesisch Nationaal leger ingesteld. De hoogste leiding be- rust by een legerraad. bestaande uit zeven personen onder voorzitterschap van generaal Soedirman. Verder zullen in de raad o.m- zitting hebben luit.- generaal Oerlp. vice-admiraal M. Na- zir. en de vjn. leider van liet guerllia- leger „Barisan Pembrontakan" Soetomo. P.N.l. verwerpt Nederlandse nota. Volgens Radio Djogja heeft de Partai National Indonesia (P.N.I.) de nota van de Commissie-Generaal aan de Republi keinse regering verworpen. De nota zou, aldus deze party, een nieuw element scheppen in het Nederlands-Indonesi sche geschil en de terugkeer van de ko loniale toestand in geheel Indonesië tot gevolg hebben. gen.-majoor baay naar indifi. Generaal-Majoor Baay. commandant van de 2e divisie, is hedenmorgen om 6 00 uur per K.L.M. naar Indië vertrok ken. conferentie over italiaanse koloniën uitgesteld Van bevoegde zyde te Londen wordt vernomen, dat de conferentie over de voormalige Italiaanse koloniën voor on bepaalde tijd is uitgesteld- De stakingen in Frankrijk. De Franse vakvereniging van Franse spoorwegarbeiders heeft gedreigd niet een algemene staking in geheel Frank- rijk, wanneer de besprekingen tussen haar vertegenwoordigers en Jules Moch, de minister van transport, niet tot be vredigende concessies lelden. By een dergelijke staking zouden een 550.000 arbeiders betrokken worden. Er wordt loonsverhoging en groter broodrantsoen geëist. Men verwachtte dat de Franse bakke- ry arbeiders heden weer aan het werk zouden gaan, na een drastisch ingTy- pen van Daniel Mayer, de minister van arbeid. Mayer besloot namelyk gister avond een ontwerp-overeenkomst. welke door een commissie van werkgevers- en werknemers-afgevaardigden was bereikt, en die door de afgevaardigden der werk nemers aanvaard werd. doch door de meester-bakkers afgewezen, om te zet ten in een regeringsbesluit, dat aan bel de partyen zal worden opgelegd. Mevr. Johanna Timmer, leidster van het Hervormd Bybelinstltuut te Grand Rapids (Michigan), is per vliegtuig uit New York naar Amsterdam vertrokken. Mevr. Timmer wil als vertegenwoordig ster van de internationale opwekkings beweging „Youth for Christ" een by- belinstituut in Nederland stichten, zy denkt twee maanden in Nederland te bUjven. Burgerl. Stand van Leiden GEBOREN. Cornells, z. van A. A. Disco en A. M. Kriek- Karei, z. van A. Crama en H. Kelj; Andrles. z. van A. Crama on H. Kelj; Ma ria Catharina. d. van P. Verplancke en J. C. H. Montanus; Herman Boudewyn, z. van A. M. Crama en M .Veldhoen; An na Hendrlka Maria. d. van H. C. Gotten- bos en A. H. C. M. Stlkkelman; Leonar- dus Cornells Theodorus Gerardus. z. van L. C. T Zandvliet en P. M. de Wit; Maria Catharina. d. van J. M. Koopman en M. Hughes. Carola Johanna, d. van J. Have- man en A. M. van Dongen; Jacoba Klaasje, d. van C van der Bont en J. Ouwehand; Carcl Johannes, z. van C. J. wydeveld en J. van Dort. GEHUWD. P van den Oever Jm en J. Molenaar Jd; *G. Krullaars Jm en M. Braxhoven Jd: A. J. BIJ jm en S. do Vet Jd: G. H. Bllk- man Jm. en A. Aartscn Jd. S. Fuchs Jm en P. van Daalen Jd; P. C. Kettenls Jm en N. van Strlen Jd; J. M. Koevoet Jm en W. A. Tuin hof de Moed Jd: J. Kukler Jm en A C. E Oats Jd; L. Lacourt Jm en M. C. Cavé Jd: p. Llgtvoet Jm en K. Malgo Jd- A. van Loon wedr. en C. Kalk- hoven jd- D J. Meyers gesch. en J. de Graaff Jd; M. do Roode Jm en M. Eradus ld.. P. van Sdhalk Jm en B. M. Sanders jd; G van der Steen Jm en A van den Oudenaller jd; L VUnkesteyn Jm en A. Laterveer Jd- P- Visser Jm en J. Zwart Jd, EEURSOVERZICHT AMSTERDAM. Juni. De handel was veel minder omvangrijk; daarbij bestond een enigszins gedrukte stemming, klaarbiykelljk t® voorschijn, geroepen door het feit, dat de Partai Na_ slonal Indonesia de regeringsnota had! verworpen, aan welk bericht klaarbiyke lljk een te grote draagwydte ^rerd toege kend. De hoofdkoersen waren Iets lager. De vrije handel voltrok zich op zeer kalme wijze. Grote verliezen werden niet geleden en tegen het slot trad een klein herstel ln. Cultuurfondsen waren gediukt HVA's liepen van 225 achteruit tot 221, terwyi gisteren bij het slot 228 werd afgedaan. I Amsterdam Rubbers verloren een viertal punten. Scheepvaart en Industriëlen een of een naar punten lager. De koersen van de Ned. Staatspapieren waren nage noeg onveranderd. De nieuwe Ncd. dol larlening boekte met een koers van 100 7/8 opnieuw een kleine achteruit gang. EEESEGEEEEESSSESESEGEEEESES^ESGEEEE WIJ VRAGEN: voor de LUNCHROOM Bekwame Buffetjuffrouw en 2e Buffetjuffrouw. Voor de LUNCHROOMKEUKEr Flinke Werkmeisjes. Goed loon en goede sociale ver- zorging. Werktijden van 96 uur, E 's Zondags vrij. Nette meisjes worden verzocht te jij E solliciteren. E I Persoonlijke aanmelding tussen 911 uur v.m. of brieven te richten aan de afdeling B (2 Personeelszaken I VROOM &DREESMANN- LEIDEN E5£E23EGEBEti22EeESEGEEeEEGEEefiEeisIsS£E aan bruggen, walbalies, enz. op 17 Juni a.s. aanwijzing Dinsdag 10 Juni, 10 uur v.m aanv. b. d. Rynzichtbrug. Bestekken ter inzage en ad f 2,50 p. st. verkr. bij Bureau Gemeentewerken, Stadhuis, Leiden BÜ A. w SIJTHOFF's UITGEVERSMAATSCHAPPIJ N.V. Doezastraat 1, Leiden, kan en mnl.'of vrouwel. geplaatst worden. Sollicitatiën met volledige inlichtingen betreffende opleiding enz. worden ingewacht aan bovenvermeld adres. in het belang der volkshuisvesting De Burgemeester der ge meente RIJNSBURG maakt bekend, dat ter voldoening aan artikel 84 der onteige ningswet van 6 Juni 1947 tot en met 26 Juni 1947 ter secre tarie der gemeente ter Inzage van een ieder wordt nederge- legd een afschrift van het be sluit van den Raad dezer ge meente d.d. 30 Mei 1947 tot onteigening in het belang der volkshuisvesting ingevolge het bepaalde in art. 77. 4en, der onteigeningswet ten name van de gemeente Rijnsburg ten einde uitvoering te geven aan het goedgekeurd plan van uitbreiding. F.ljiisburg, 4 Juni 1947 De Burgemeester voorn. C. D. v. d. VIJVER l.b. De N.V LUGDUNUM (electriciteitsbedryf) te Ter Aar vraagt Mulo-opleiding en kennis van boekhouden ge- wenscht. zy die ervaren zb'n in machineschrift genieten voorkeur. Sollicitaties met opgave van verlangd salaris te richten aan de administratie te Langeraar A 36. ii EVENAART NATUURLIJK BRONWATER Een onzer relaties (textiel-branche) in het Westen des lands zoekt een Vereisten: in staat zelfstandig laboratorium- en researchwerk te verrichten Practicus met initiatief en interesse. Chemisch analysten-diploma minimum eis. Bereidheid deel te nemen aan een psycho logisch geschiktheidsonderzoek. Reflectanten gelieve eigenhandig geschreven, uitvoerige le vensbeschrijving met opgave van genoten opleiding en prac- tyk. leeftyd, burgerlijke staat en huidig of verlangd salaris, te richten aan het Leidsch Psychologisch Instituut, Ryns- burgerweg 3, Leidc GEVRAAGD Ouderejaars student zoekt zo spoedle mogelijk een rus tige kamer ln het centrum. Br Bur v d Blad No. 7696 k Pension gezocht voll. of onvoll., door echtp. m. 1 k.. voor enkele maanden. Onver schillig waar. (Heeft bedde- go»rJ. was buiten) Br. met enige omschr. v. cond. ten sp. aan Bur. van dit Blad onder No. 7567 k. Kost en inwoning gevraagd door nette Jongeman Brieven Bur. van dit- Blad No. 7548 k Stndent vraagt on gemeubi leerde kamer., pl.m. 15 Juli. Br. K Groeneveld. Lange Kerkdam 24. Wassenaar. Gevraagd met 1 Juli een net meisje bij: Gebrs. van Delft. Vliet Z.Z. 13. RHnsburg haast Rodenburg. Automll. Gezocht, klein ge sloten bestel wagentje, ln ruil voor vler-deurs Singer perso nenwagen met twee reserve banden Eventueel te koop. Banden 90%. Te bezichtigen*. Garage Postma. Sassenhelm. AANGEBODEN Êt Wegens overcompl bod ge vraagd op z. g. a. n. Zweeds sportrljwlel. merk Panther, voorzien van 3 versn. torpe donaaf. trommelrem, Bosch- lamp en prima banden Frame rood, overigens blank. Brieven Bur. v. d. Blad No. 7557 k. Nieuw aquarium te koop met tafel 1 x 0.50 x 0.50 M en 8 m.m. glas. Tc zien na 5 Volmolengr 22. Leiden. B Te koop een wandelwagen tje. Prils f.20. Tliorbeckestraat 45. Lelden, B Dame. goed kunn. koken enz. wil gaarne de leiding van huish. op zich nemen voor heer alleen. Brieven Bur. d. Blad onder No 7560 k. .Meisje, bijna 15 Jaar. biedt zch aan als leerling verkoop ster. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 7664 k. Aangeb. 12 M2. vloerbedek king, tegen elk aann. bod. 's Avonds na 6 uur. Heerenstraat 43 a. Fongers heerenrllwlel ter overname aangeb. met vaste rechtertrapper en Simplex da- mesrijwiel. zonder banden. Belde z. g a. n.. voor meest biedende. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 7554 k. B Te koop bruin vlsgr. overjas m. 52. waterprz. g. a. n.. o. kw. f 42.50. pracht koff.gram. f. 22 50. nieuw badpak, wol. kofferpathefoon m. platen. Jan Li evenstraat 1. H Te koop van particulier, raszuivere Cocker Spaniels. 3 m. f. 70. Anna v. Burenaan 13 Oegstgeest. Zeilboot. Te koop aangebo den sportieve zeilboot, model Pampus (lattenbouw) Geheel zeilklaar. Te bevragen: Nassaulaan 49, Oegstgeest. Tel. 24680. B Net meisje biedt zich aan voor hulp ln de huishouding, per 9 Juni ln of bij Oegstgeest. Goed kunn koken en werken. Liefst zonder kinderen. Br Bur. v, cl. Blad No. 7584 k, Aangeboden tlieekast. vier kante vergulden spiegel en gewass. nieuw 2-pers. bed.- overtrek. Na zes uur Levendaal 74. B Aangeboden 1 kinderledi kant en 2 dameshoeden. Sophl astraat No. 62 Net meisje, 27 J.. biedt zich aan v. d. en n.. ln gezin z. k. Brieven met opgaaf salaris aan mei. C. Groeneveld, Paaxl- straat 53, Utrecht. B 22 K.G. splkkelboonen A f 0.50 per K.G. Klein model damesfiets, massieve banden f. 25.Brlevop Bur. v. d. Blad onder No. 7616 k DIVERSEN Huwelijk. Tuinder met klei ne bocrderil. eigenaar, vrijge zel. 44 J.. G.G.,. zoekt kennis making met meisje of wed.. I of 2 kliideren geen bezwaar. Liefst v. bulten. Brieven Bur. v. d. Blad No. 7588 k. Reparatie aan alle merken vulpenhouders binnen 1 dag. Spoedgevallen nader te bespre ken Verzending door geheel Nederland. Kantoorboekhan delaren 40% korting Eerste Leldscbe Vulpenrepar fabriek: ..De Vulpenspec Haarl straat 64 Tel. 24185. Lelden SLEUTELTJES worden dageiyics opgenomen, wanneer voldoende ruimte beschikbaar ls. Ze mogen hoogstens 30 woorden groot rijn (een woord maximum 13 letters) De prys bedraagt f 1.50 by vooruitbetaling Een bewysnummer wordt niet verstrekt.

Leidsch Dagblad | 1947 | | pagina 3