van i in Laatste Berichten Radio-programma RECHTZAKEN Jeugd en sport de voornaamste elementen. Hoewel de zon gisteren een groot deel van de dag verstek liet gaan. heeft Lei den op vrolijke wijze het glorieuze mo ment van de Duitse capitulatie in ons land herdacht. Naarmate de dag vor derde vulden zich de straten met feest gangers, getooid met oranje en het rood-wit-blauw. Dank zij de organisatie der feestelijkheden, die voor deze dag aan de buurtverenigingen was toever trouwd, was er in welhaast alle delen van de stad gedurende de gehele dag iets te doen. waarbij speciaal de jeugd gelegenheid kreeg uiting te geven aan de algemene vreugdestemming. Het zou niet doenlijk zijn, al deze bijeenkomsten, wedstrijden, demonstra ties en optochten te vermelden. Aller wegen luidde het hijsen van de vlaggen en hier en daar een reveille de feeste lijkheden in. Reeds vermeldden wij de algemene opening van de dag door de aubade op het Stadhuisplein, terwijl in de Professorenwyk reeds in de och tenduren diverse plechtigheden plaats vonden, die wij in ons blad van giste ren beschreven. Inmiddels werd Koraal- muziek ten gehore gebracht in het Haagwegkwartier. waarbij de burge meester en de gemeentesecretaris te genwoordig waren, terwijl de vereniging „Om de St. Pancras" een bloemenhulde bracht bij de gedenksteen aandeHoogl. Kerkgracht. In de tuin van de Anna- kliniek plantte de Vogelenbuurt een verenigingsboom, waarbij de tweede voorzitter het woord voerde. Spr. kon digde aan dat plannen tot het inrich ten van een speelweide in deze buurt reeds in een vergevorderd stadium ver keren. Nadien werden bloemen gelegd bij het monument bij de Haagse Schouw. De buurtverenigingen Maredijk, Fruit- kwartier. Haven, Hogewoerd en St. Pancras hadden een gezamenlijk kin derfeest in de Burcht georganiseerd, waar de kinderen op genoeglijke wijze enige uren werden bezig gehouden. Ook in andere buurten werden de kinderen in de gelegenheid gesteld hun enthou siaste stemming tot uitdrukking te brengen. Zag de jeugd van de „Professoren wyk" gisterochtend haar speelweide ge opend, de kinderen uit net Maredyk- kwartier waren gistermiddag voor een zelfde plechtigheid opgeroepen naar het Schuttersveld, waar, dank zij de mede werking van het gemeentebestuur, een klein gedeelte voor een speelweide is gereserveerd. De voorzitter van de B. V., de heer Sassen, sprak hier een inleidend woord, waarna de burgemeester in een korte toespraak hulde bracht aan het bestuur van „Het Maredijkkwartier" voor zijn in dit opzicht genomen initiatief en daarmede de speelweide voor geopend verklaarde. Nadat ook de voorzitter van de Federatie van B. V.. de heer H. M. Verhuist, nog een woord van gelukwens had gesproken, namen de kinderspelen een aanvang. Ter gelegenheid van deze opening werd in de avonduren op het terrein een gecostumeerde voetbalwed strijd gespeeld, waarmede de vele be langstellenden zich uitermate hebben vermaakt. De middaguren waren in bijna alle wijken van de stad gewijd aan sport of sportieve spelen Overal wisselden voet balwedstrijden. gecostumeerde wieler wedstrijden, -deels met hindernissen, roeiwedstrijden en behendigheidswed strijden elkaar af en wekten allerwegen enthousiasme en hilariteit. Naarmate de avond naderde en vor derde veranderde deze sportieve sfeer meer en meer in een muzikale. Overal doken muziekcorpsen op voor het ma- ken van rondgangen en als begeleiding voor genoeglijke samenkomsten met afwisselend programma. Zelfs klonken hier en daar knallen van miniatuur vuurwerk, dat geen onderdeel uitmaak te van het officiële programma, doch bij een dag als deze blijkbaar node ge mist kan worden! (Foto Van Vliet) Het is, vergissen wij ons niet. een no vum, dat een wethouder der gemeente Lelden actief aan de sport deelneemt. Dit evenement viel gisteren te aanschou wen in de Professorenwijk, wkar de wet houder van financiën, de heer D. van der Kwaak met veel bravour zijn doql verdedigde. Men ziet hem hierboven in actie. Behoudens deze openbare feestviering vonden ook gisteren nog op talrijke plaatsen besloten herdenkingen plaats van de Meidagen 1945. Terwijl er gisteravond overal in de stad volop feest werd gevierd, werd in de Stadsgehoorzaal door de federatie van buurtverenigingen een grote ster renparade aangeboden. De voorzitter van de federatie, de heer H. M. Verhulst, heette in zijn openings woord in het bijzonder welkom burge meester Van Kinschot en zijn gezin en de genodigden. Voorts zette hij uiteen, dat de buurtverenigingen niet uitslui tend feestavonden-verenigingen zijn. De hoofdschotel van deze avond was de grote hersengymnastiekwedstrijd od. v. Bob Wallagh en Jan Boots, de be kende radio-omroepers, en waaraan deelnamen het personeel van de fa.Tie- leman en Dros. de N.V. Clos en Leem bruggen de Kon. Ned. Grofsmederij, de N.V. HÓll. Constructiewerkplaatsen en NV. Ned. Electrolasch Mij. De lassers bleken ten slotte het mees te in hun mars te hebben en kregen als prijs een plattelen bord. Volop heeft de zaal verder kunnen genieten van de Vlaamse humor van Willy Vervoirt in liedjes en praatjes, en enkele andere medewerkers. Natuurlijk mogen we niet vergeten te vermelden dat Mieke Melchers ijverig de stand bijhield en bekend maakte en de innemende Gerard van Krevelen de deelnemers voor muzikale puzzles plaat ste. Een avond, waarop de federatie van buurtverenigingen met trots kan terug zien en waarvan een herhaling voor een uitverkocht huis alleszins mogelijk is. UIT DE RIJNSTREEK ALPIIEN Verkiezing Ambtsdragers G^^t^^e7s BIJ de verkiezingen van ambtsdragers voor de GerefKerk werden tot ouderling èSozSn de beren J. A. Basle G de Graaf. j \V Meijer. J. H. Sutterland en A. Z^Tot;S diaken werden gekozen de beeren J de Jong Szn. en P. Kooi. ken gecontroleerd eb ln orde bevonden waarvoor het rapport der k^min^sle ter vergadering aanwezig was De nieuwe kas commissie werd daarna benoemd en als nieuw lid werd toegevoegd de beer H de J°B§' de bestuursverkiezing werden her kozen de beren H. Hesseling, W, Geerlof eiBiTcfcProndVTaag werd vanuit de verga dering de suggestie gedaan bljhetboofd- bestuur stappen te ondernemen opdat dit zich wendt tot de minister Inzake de hulp aan de uit Indlë terug komende militairen. Het Bevrijdingsfeest Begunstigd door uitstekend voorjaarsweer heeft ook Alphen de bevrijding herdacht. Het is een bevrij dingsfeest geworden simpel en eenvoudig van opzet, maar toch zo pakkend en bit- stekend georganiseerd, dat over het geheel bezien van een uitstekend geslaagde dag gesproken kan worden. In de vroege mor genuren werden de Alpttienaren al opge schrikt door trommelslagers van de oranje Garde die door het dorp trokken, waarna al spoedig de tippelaars zowel dames als heren zioh bij Hotel Toor gereed maakten voor de start van de wandëltooht, over een afstand van 12 KM. OP het iJsclubterreln werden allen door de burgemeester toege sproken. Intussen hadden tal van buurt verenigingen wedstrijden georganiseerd voor de kinderen. Een aardige gedachte was het van de burgemeester om per auto al deze kinderspelen met zlin bezoek te gaan veieren. Overal en bij allen vertoefde mr. Schokknïg even. die vanwege zijn ver- jaardag op deze dag bil verschillende zelfs bloemen in ontvangst had te nemen In de namiddag trok het défilé voor de Eureemeester de grote aandaoht. Niet min der da-.-. 4.0 verenieingen namen met hun leden deel aan dit massale défilé. Dank zij je uitstekende organisatie van de heer iiildam verllen dit keurig. Ook nu was het weer de burgemeester die een toe- or aak hield Het waren daama de gvm- nastiekdamonstratles op een groot podium op het TJsclubterreln die de aandacht vroegen. Keurig werden de diverse oefeuin- r»®n crpbrach+ door de verenigingen ..Hou- Vast." en .D O Sterwijl volksdansen werder) uitgevoerd. Od het. Alnhenterrein werden athletlek. wedstrijden gehouden door de iAA.V. '36 Comb en een voetbalwedstrijd 1 door een tweetal elftallen samengesteld uit de vier plaatselijke verenigingen. Do dao werd besloten met een avond feest waaraan medewerking werd verleend door het cabaret-gezelschap van "Fred Fa<*ei dat de vele aanwezigen enige tHd oo TT-Pin.htprrejn aangenaam vermocht gelaten, werkten de parochianen, onder auspiciën van de plaatselijke afdeling van het comité van Katholieke Actie, aan de stichting van een hem waardig ereteken. Een opdracht tot het vervaardigen hier van is uitgegaan naar een persoonlijke vriend van de deken, de kunstenaar W Harzlng. Het kunstzinnig uitgevoerd gedenkteken is Zondagmorgen op plechtige wijze ont huld. na de gezongen Hoogmis ln de parochiekerk, tijdens welke professor Fr. Grent uit 's-Gravenhage een toepasselijke toespraak hield. De onthulling van het gedenkteken, dat bevestigd Is aan de Noordzyde van het kerkgebouw, bij de opgang naar het kerk hof. werd door een grote schare belang stellenden bijgewoond. Onder hen waren behalve de familieleden van de overledene aanwezig 'het kerkbestuur, deputaties van verenigingen en namens het gemeentebe stuur de wethouders W J- Spreij Thzn. en C. M. Deerenherg. Na een korte toespraak van deken L. Nleuwenhulzen onthulde de heer J. F. Allart. voorzitter van de Katholieke Actie het monument. Vervolgens gaf de deken een verklaring van de symbollsohe beteke nis hiervan en zongen de Schola Cantorum o. 1. v. Dom Andreas Wlnninghoff O-S.B. het Parochiaal Zangkoor o. 1. v. de heer j S. van Leeuwen en het Gemengde zang koor „St. Bonlfacius" o. 1. v. de heer Chr. A. v. d. Mark Hiermede was de plechtig heid ten einde. K Onthulling gedenkteken wijlen Deken Z. de Korte Spontaan nadat er in 1945 zekerheid wos ontvaneen. dat deken Z. de Kort° van AJphen. die ln de nacht van 24 at- 05 j ••".stus 1944. onder verdenking vpa "v - - activiteit, door de Duitsers eenomen was- te het concentra tiekamp te Bergen Belsen het leven heeft Overdracht grafmonument F. v. d. Mast Zaterdagmiddag had op de Al£emene Be_ graafplaats te Boskoop onder grote belang stelling van leerlingen, oud-leerlingen en I vrienden de overdracht plaats van het monument op het graf van wijlen de heer F. van der Mast, in leven hoofd der Ned. Herv. school te Boskoop. Mede was op de begraafplaats aanwezig ds. A. de Leeuw, het bestuur der Ned. Herv. School, de gemeente-secretaris, de heer W. Trapman, de raadsleden Splinter en Van Wengerden, alsmede de heer W. G. de Jonge, evange list te Ter Wolde. De overdracht vond plaats bij monde van de heer J. W. Brus- see. onderwijzer aan de Ned. Herv. School. Deze spreker wijdde enige woorden aan de nagedachtenis van de heer Van der Mast en gaf uitdrukking aan de spontaniteit, waarmede van alle zijden aan de totstand koming van dit monument is meegewerkt Hiermede vond de overdracht aan de familie plaats. Namens de weduwe Van der Mast en haar kinderen dankte een neef van de overledene. Het monument bestaat uit een liggende zerk met het opschrift: „In dankbare herinnering aan F. van der Mast. hoofd der Ned. Herv. Sohool te Boskoop, van leerlingen, oud-leerlingen en vrienden. Geboren te Barendrecht 1 Mei 1902, over leden te Boskoop 13 Augustus 1946 Die ln Hem gelooft, zal niet beschaamd wor den". terwijl 3an het boveneinde een zuil Is geplaatst. BOSKOOP, 5 Mei. Per bos van 10 stuks; Azalea-bloemen 3.506.108.50, Rhodo- dendronbloemen 1 803.504.60; Pink Pearl 1.201-90; Serlngenbloemen 1.30 2.00; Andromedablad 19—36 et., Magnolia- bloemen 1.Rozen per bos van 20 stuks; Butterfly 45.40; August Noach 1.40 3.40 Per stuk; Azalea-Indica 1.60; Jap. Azalea's 4.10—4.40. Plechtige dodenherdenking Zaterdag avond had ook te Boskoop een plechtige dodenherdenking plaats. Een zeeT grote mensenmenigte had rich op en nabij het raadhuisplein verzameld. Het woord werd i gevoerd door burgemeester Verkerk, als mede door pastoor Ouwendijk. Beide rede voeringen werden afgewisseld door massa- I zang begeleid door de harmonie „Con- i 1 coröla". Hierna had de kranslegglng plaats. I Leids Tribunaal. Het Leidse Tribunaal deed hedenoch tend allereerst uitspraak in de volgende zaken: Jhr. dr. S. G. S. Sandberg te Voor schoten. die indertijd adviseur van Mussert was inzake Zuid-Afrikaanse aangelegenheden, ontzetting uit de bei de kiesrechten en verbeurdverklaring van zijn meubilair en Duitse effecten. In verband met de hoge leeftijd van verd (81 jaar) zag het Tribunaal van internering af C.^ Th. Raar te Leiden, internering voor de tijd van drie jaar tot 18 Mei 1948. ontzetting uit de beide kiesrechten, het dienen bij'de gewapende macht en het bekleden van openbare ambten; J. Tukker te Alphen aan den Rijn. in ternering voor de tijd van twee jaar en drie maanden tot 7 Aug. 1947, ontzetting uit de beide kiesrechten, het bekleden van openbare ambten en verbeurdver klaring van zijn radiotoestel; E. J. Bokma te Leiden, internering voor de tijd van één jaar en 9 maanden tot 16 Nov. 1947. ontzetting uit de beide kiesrechten, het dienen bij de gewapen de macht en het bekleden van openbare ambten G Chaudron te Leiden, internering voor de tijd van één jaar tot 2 Nov. '47, ontzetting uit de beide kiesrechten en het bekleden van ambten: W. van Noort te Voorschoten, inter nering voor de tijd van twee jaar en drie maanden tot 10 September 1947, ontzetting uit de beide kiesrechten, het dienen bij de gewapende macht en het bekleden van openbare ambten; W. Focke te Voorschoten, die veertien dagen geleden in vrijheid werd gesteld, ontzetting uit de beide kiesrechten; P. Benders te Boskoop, -internering voor de tijd van twee jaar en zes maan den tot 7 November 1947, ontzetting uit de beide kiesrechten en verbeurdverkla ring van zijn huis met erf te Boskoop. Incident voor Leidse Tribunaal. PRESIDENT LEGT VERDEDIGER HET ZWIJGEN OP EN SLUIT HEM UIT VAN VERDEDIGING. In de hedenmorgen gehouden zit ting van het Leidse Tribunaal is het tot een ernstig incident gekomen tus sen de president, mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt en de verdediger van een der beschuldigden, mr. Tj- D. Scha per, hetgeen ertoe leidde, dat laatst genoemde werd uitgesloten om voor het Tribunaal als pleiter op te treden. Toen mr. Schaper tijdens zijn pleidooi de opmerking maakte, „dat het wel eens voorgekomen was. dat de strafmaat was verzwaard na het houden van een ver dediging. welke de leden van het Tri bunaal nu niet bepaald erg lekker zat", reageerde de president hier ogenblikke lijk op met de vraag: „Is dat hier ge beurd?". waarop mr. Schaper antwoord de, dat die mogelijkheid wel aanwezig was. Mr. De Ruyter de Wildt, die hierna nogmaals probeerde een pertinente uit spraak te verkrijgen, doch daarin niet slaagde, sloot hierna mr. Schaper uit om in de zitting van het Leidse Tribu naal als pleiter op te treden Toen mr- Schaper hiertegen trachtte te proteste ren en enkele verklaringen in de zojuist door hem behandelde zaak wilde over leggen. ging de president hier verder niet op in. Door tal van verenigingen, alsmede door het gemeentebestuur werden kransen en bloemen gelegd bij het tijdelijk monument, waarover de vaderlandse driekleur halfstok was gehesen. Hierna werd een minuut stilte ln acht genomen. Met het spelen en zingen van het Wilhelmus werd deze plechtigheid besloten Op de .natlonalfe feestdag was weinig te doen. doch er heerste een op gewekte stemming ln het allerwege met vlaggen getooide dorp. In de avonduren maakten de belde muziekcorpsen „Excel sior" en „Concordia" een rondgang, die begrijpelijk zeer veel publiek op de been bracht. Zilveren Jubileum W. G. de Jonge De heer W G. de Jonge, Godsdienstonder wijzer te Terwolde, vroeger als zodanig te Boskoop werkzaam, herdenkt morgen de dag. waarop het 25 Jaar geleden is. dat hy zijn arbeid in Boskoop begon. In verband met dit Jubileum, hield de heer De Jonge Zondagavond J.l. ln de Ned. Herv. Kerk alhier een gedachtenisrede. De 14-daagse collecte ten bate van de diaconie der Ned. Herv. gemeente, heeft de som van f. 427.77 opgebracht. Voor de generale kas bedroeg dé collecte- opbrengst f. 120.76 terwijl de georganiseer de guldenscollecte ln totaal f. 189.heeft opgebracht Aan de Landbouwhogeschool te Wageningen promoveerde onze oud-plaats genoot lr. C. B. van Straaten van Nes. tot doctor ln de Landbouwkunde op proef schrift; „Zwavelzure ammonlakproeven ln de Jav.vsulker industrie en een methode tot bepaling van het optimum in deze proeven" HAZERSWOUDE De bevrydlngsherdenklng Nadat Za terdagavond van alle openbare gebouwen en woningen alhier, de vlaggen halfstok waren gehesen, vond onder zeer grote be langstelling de kranslegglng plaats op de Algemene Begraafplaats albier. op het graf van wyien de heer Joh. van Veen, die ln de oorlog zijn leven heeft gegeven voor het vaderland. De burgemeester de heer A. Warnaar, herdacht ln enkele woorden allen die voor het vaderland hun leven hebben gelaten. Na enige woorden van troost tot de familie Van Veen te hebben gericht, volgden enige minuten stilte tot slot van deze pleohtigheid. Van alle openbare gebouwen en de wo ningen wapperde gisteren de driekleur. Des avonds maakte de muziekvereniging de „Harmonie" een rondgang door het dorp. gevolgd door een talrijk publiek. De bur gemeester de heer A. Warnaar en de be stuursleden van de Chr. Oranjevereniging en Wilhelmlnaverenlglng liepen ln de op- tocht mede. Na deze rondgang begaven de muzikanten zich ln een tent die spe- j UIT DE OMSTREKEN KATWIJK AAN ZEE Een opgewekte feestdag Vroeg in de morgen werden gisteren van alle openbare gebouwen de vlaggen uitgestoken en ln de meeste straten hadden de Inwoners dat eveneens gedaan. In de Kapel werden voor de schoolkin deren. in drie groepen verdeeld, goochel toeren uitgevoerd. Met het bestuur der Oranjevereniging was by de eerste twee groepen ook de burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop aanwezig. Deze hield een toespraak voor de honderden aan wezige schoolkinderen, die mooi met oranje uitgedost waren HIJ zette voor hen uitvoerig de betekenis van deze dagen uiteen, ny wekte op om later goede vader landers te zyn op wie de regering ln de toekomst vertrouwen kan snellen en dat zij de vrijheid, ons van God gegeven, kun nen handhaven en verdedigen. Voor de derde groep sprak de voorzitter der Oranje vereniging de heer J. Volbeda ln dezelfde geest. Nadat het eerste couplet van het Wilhelmus gezongen was, ibegon de heer Willy Alberto zijn goooheltoeren, die de Jongelui kostelijk vermaakten. Tot slot trad hy nog op als sneltekenaar. De heer Volbeda bedankte de goochelaar, die de Jongens en meisjes de morgenuren zo prettig had bezig gehouden. Geëindigd werd met het zingen van het 6e couplet van het Wilhelmus. Om lil uur was van het vliegveld Val kenburg een vliegmachine opgestegen, welke laag boven de hulzen van Katwyk vloog en strooibiljetten voor de Nlwin- actie uitwierp. Daarvoor bestond grote be langstelling, daar op 15 van de biljetten een prijs vermeld stond. Vlug werden de papleren, die op de straatstenen terecht kwamen gegrepen om te zien of er een nummer voor een prijs op stond. Op daken werd geklommen om papleren, die daar neer gekomen waren machtig te worden. Zelfs met bootjes werden ze uit het water gevist! Enkele die In boomtakken waren blijven hangen, werden er door vlugge klauteraars gauw uitgehaald. By het secretariaat van de Nlwln-actie waren spoedig al enkele pry zen afgehaald. Des middags spoedden velen rich naar het voetbalterrein Katwyk" om te kyken naar de behendigheldswedstrljd met mo torrijwielen, waarvan de leiding had de K.NM.V. groep Lelden en Omstreken. Een 40 tal motorrijders had zloh aangemeld om te trachten één van de 10 uitgeloofde prij zen ln de wacht te slepen. De muziek vereniging „U.N1." luisterde deze middag met muziek op. In Casa Cara had na afloop de Prijs uitreiking plaats, waarbij de heer Volbeda de groep uit Lelden bedankte voor de prettige samenwerking De uitslag was: le prlis R van Katwyk uit Delft; 2e prys H. Valk uit Voorschoten; 3e prijs J. H. van Os uit Voorschoten; 4e prijs W. van Kat wijk uit Delft; 5e prys E M. N. Oosterbaan uit- Wassenaar; 6e prlis J. C. Weezenberg uit Delft; 7e prijs S. P Jongeneel uit Voorschoten; 8ste prys L. v. d. Wel uit Delft; 9e prijs H. Verhaar uit Voorschoten; 10e prys mevr. De Man uit Leiderdorp. De muziekvereniging „U.N.I." maakte na afloop van de wedstrijd een ommegang door hpt dorp. Des avonds was het centrum van de belangstelling de omgeving van de Voor straat ter hoogte van het schooolplein van de Mulo-school, waar een openlucht film vertoning plaats had, gegeven door de heer Kornet van het Nova-Theater. Tegen 9 uur dromde men daar samen. Ook ..U.N.I." was weer present. Eerst om half 10 werd met de vertoning begonnen. Enige filmpjes werden gedraald. De feestdag werd be ëindigd met het spelen en zingen van (het Wilhelmus. NOORDWIJKERHOUT Bevrijdingsfeest Begunstigd door het mooie zachte weer hebben de be vrijdingsfeesten in Noordwijkerhout een goed verloop gehad. De leerlingen van de hoogste klassen stelden zich bij het Raadhuis op en brachten een zanghul- de aan de burgemeester- Deze dankte de kinderen voor hun zang en memoreerde de toestand van enige jaren geleden. Verder wees hy de kinderen en ook de ouderen er op, dat er nu weer vrijheid was. Hij bond de kinderen op het hart hun best te doen, niet voor de onderwijzers of hun ouders, maar vor zichzelf, opdat ze later nutti ge leden der maatschappij zouden wor den. Verder bedankte de burgemeester de Oranjevereniging en V.V.V. Na het gemeenschappelijk zingen van het Wil helmus. maakte men zich klaar om met alle leerlingen der scholen een optocht te maken. Op de vrolijke tonen van de muziekkorpsen ,,St. Jeanne d'Arc" en dé „Harpe Davids" trok men door het dorp. 's Middags werd om 1 uur een voet balwedstrijd gehouden, tussen de Junio res van V.V.SB, en C.N.V De verjaarbus ten bate van het restauratiefonds der Ned. Herv. Kerk heeft over de maand April f. 70.opgebracht. VOORSCHOTEN. Rykspostspaarbank Aan het postkan toor werd gedurende de maand April by de rijkspostspaarbank ingelegd f. 18077.76 en terugbetaald f. 29827.74. Het laatste door het postkantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 10589. WASSENAAR Een reuzen-slang op een potkachel Vanuit Suriname arriveerde dezer dagen een zending reuzenslangen voor het die renpark te Wassenaar. Deze Boa-Constrictors en Anaconda slangen. welke meters lang zyn. hadden de reis goed doorstaan, doch één reuzen- boa was oogensohyniyk tydens het trans port gestorven. De directeur van het park echter ad viseerde het dier ln een tobbe warm water op het vuur te zetten. Na enige tyd her leefde de boa, die door het Hollandse kli maat bevangen bleek te rijn! (Foto Van Vliet) De heer P. J. Mulder Si. ontvangt de felicitaties van ds. D. J. Vossers tydens de Zaterdag gehouden receptie ter gelegenheid van zyn 25-jarig lidmaatschap van de gem.-commissie der Ned. Herv. Kerk. Doodvonnis voltrokken HJVL de Koningin heeft afwijzend beschikt op het gratieverzoek van A. Harrebomee, tot de doodstraf veroor deeld by sententie van het byzondcr gerechtshof te Amsterdam. Het vonnis is Zaterdagochtend vol trokken. Harrebomee woonde te Velzen, was lid van de NSB en te Amsterdam als inspecteur van politie gedetacheerd bij de „Sicherheitspolizei" in welke functie hij nauw samenwerkte met de SD. Hij nam zelf aan arrestaties deel en maak te zich ook schuldig aan mishandeling. Voorts leidde hij in verscheidene plaat sen ln Noord-Holland huiszoekingen. Tallozen vielen als zyn slachtoffer. DE GEVAARLIJKE HANDGRANATEN. Vyf jongens gewond. Een vyf tal jeugdige personen speelde te Bantega bij Lemmer met een hand granaat. welke' plotseling explodeerde. Alle vyf jongens werden gewond, waar van twee zeer ernstig. Zy zijn naar een ziekenhuis overgebracht. DERDE WAALS CONGRES. Te Namen is het derde Waalse con gres gehouden. Af en toe is het daar heftig toegegaan. In een motie wordt de regering er op gewezen, dat het ver werpen van het wetsvoorstel tot grond wetswijziging in die zin, dat België een federatieve staat zou worden, bestaan de uit Wallonië, Vlaanderen en Brussel in Wallonië als een miskenning van de gerechtvaardigde eisen en als een uit daging zal worden beschouwd. Twee andere moties eken de oprichting van een Waalse radiozender en het sluiten van een economisch accoord met Frank rijk naar het voorbeeld van dat hetwelk met Nederland werd gesloten. BRITS-INDIËRS WAREN HAAST VAN GOUD. Voor f. 200.000 op de „Oranje" in beslag genomen. By visitatie van acht Brits-Indiërs op de „Oranje" ondenveg naar Colombo, werden gisteren gouden en andere voor werpen ter waarde van f. 200.000 ont dekt. zy hadden gouden ringen om hun tenen, gouden steunzolen in hun schoe nen en gouden armbanden en andere kostbaarheden in jassen en broeken ge naaid. Ook de gespen van riemen ble ken van goud te zyn! HIROHITO BIJ MAC ARTHUR, De Japanse keizer heeft voor de vier de maal een bezoek aan de geallieerde opperbevelhebber gebracht. Het bezoek duurde ruim een uur. Men meent, dat Hirohlto aan MacArthur inlichtingen gevraagd heeft omtrent de vooruitzich ten op een vredesverdrag. Verder zou de keizer zijn dank betuigd hebben voor de medewerking van MacArthur by het tot stand brengen van de Zaterdag j.l. van kracht geworden nieuwe grond wet, MINISTERS OOK NAAR MAKASSAR. Dr. Van Mook, dr. Beel en mr. Jonk man zullen behalve Ponttanak ook Ma kassar bezoeken. Het vertrek naai- Pon- tianak is vastgesteld op Zaterdag 10 Mei. GELUKKIG GEEN DODEN OF GEWONDEN. Het overzicht van de militaire woord voerder vermeldt, dat er deze week geen doden of gewonden zyn te betreuren. claal voor dit doel op het plein voor de Ned. Herv. Kerk.was geplaatst en brachten j daarna enige feestmarsen en vaderlandse liederen ten gehore. Ds, Klehl neemt beroep aan Ds. P. L. Klehl, Ned. Herv. predikant alhier, heeft het beroep naar ae gemeente Etten en Leur aangenomen. KOUDEKERK Propaganda-avond C. n. Jongeren De C.H. Jongerengroep organiseerde een pro- paganda-avond ln de bovenzaal van hotel de Bruin. De vergadering die zeer matig bezocht was, werd geopend door de voor zitter de heer C. v. Vegten Tzn. Nadat gezongen was van Ps 138 1 ging hij voor ln gebed en sprak een kort openingswoord. Vervolgens kreeg de heer Stroo het woord tot het uitspreken van een propagandisti sche toespraak. Deze tijd. adus spr., staan onze gedach ten stil by hen die het leven lieten voor de zaak der vryheld. Maar nu de bevrijding achter ons ligt. zdjn we teleurgesteld. Spr. schetste deze tijd van corruptie, diefstal en zwarte handel als afbrekend voor ons volk, en stelde de vraag; „Waar biyft de éénheid?" Aan het einde van rijn betoog riep spr. alle jongeren op, om te bouwen ter ere Gods, waaraan de C.H. Jongeren groep wil mede werken. Na de pauze vormde de hoofdschotel het toneelstuk: „Jochem Hazepeper", waarna de avond werd besloten. Bonkaarten halen De bonkaarten, brandstof-, tabak-, versnapering- en ge combineerde kaarten worden uitgereikt op 16 en "17 Mei ln zaaltje Wille. Collecte Stichting 1940'45 Aan hei einde van deze week wordt ook In onze I gemeente een huls aan huis collecte ge- j houden voor Stichting 1940—"45 Gecol- j lecteerd zal worden met bonboekjes voor j verschillende bedragen. I Zaterdag werden, zoals wy reeds meld nomen door Njord. De praeses, de heer deze plechtigheid. (Foto Van Vliet) den, twee nieuwe boten in gebruik ge- U. J. Suermondt aan het woord tydens MARKTBERICHTEN IJMUIDEN. 6 Mei. Besommingen; KW 123 f.9040; KW 16 f.3134; KW 78 f.5140; KW 70 f.5769. ROTTERDAM, Veemarkt, 6 Mei Aange voerd ln totaal 3656 stuks. 244 paarden; 11 veulens; 600 magere runderen; 1193 vette runderen; 56 gr as kalveren; 707 nuch tere kalveren; 120 sohapen; 1 varken; 568 biggen; 157 bokken en geiten. Kalfkoelen le kw. 700, 2e kw. 600, 3e kw. 400; melk koeien 700600400; varekoelen 500 400325; vaarzen 475375225; pinken 375275200; graskalveren 220180 100; biggen per week 382820. VOOR WOENSDAG 7 MEI. Hilversum I (301 M.) AVRO 7.00; nieuws; 7.15; ochtendgymnastiek; 7.30: gramofoonmuzlek; 8.00nieuws; 8.15 orkest Alfredo Campoll; 8.45: plano en viool; 9.15: morgenwyding door ds. R. v. d. Mast; 9.30; gramofoonmuzlek; 9.45; ar beidsvitaminen; 10.30: voor de vrouw; 10.35: verzoekprogramma; 11.00; op de uitkyk; 11.20; Adolf Busch. viool; 11.45. lam. berichten; 12.00; gevarieerd concert; 12.30: ln 't spionnetje; 12.35; plano en orgel; 13.00: nieuws; 13.15: Renova Septet; 13.45: Robinson Cleaver orgel. 14.00: voor KESSELRING TER DOOD VEROORDEELD. Veldmaarschalk Kesselring is tot de dood door de kogel veroordeeld. Kesselring stond rechtop en toonde geen emotie by het aanhoren van zijn doodvonnis. Het vonnis moet nog door de hogere militaire autoriteiten be krachtigd worden. RUYS DE BEERENBROUCK NAAR DJOKJA. Het kamerlid Ruys de Beerenbrouck, zal Vrydag naar Djokja vertrekken voor een kort bezóek aan de Republiek Monseigneur Willekens komt einde Mei naar Nederland. Hy zal verraoedeiyk ook een bezoek aan Rome brengen. BEREIDT RAMADIER EEN COMPROMIS VOOR? Van ^velingellchte zyde is medegedeeld dat de Franse minister-president. Ra- madier, een compromis voorbereidt ten aanzien van de loonk^estie. gebaseerd op invoering van een premiestelsel en verhoging van de kinderbijslag. NIEUW JAPANS PARLEMENT BIJEEN GEROEPEN. Keizer Hirohito heeft heden by de creet het eerste Japanse parlement vol gens de nieuwe grondwet byeen geroe pen tegen 20 Mei a.s. Josjida heeft het aftreden van zyn kabinet uitgesteld tot omstreeks deze datum. SJARIFOEDIN TE BATAVIA. Voert besprekingen met Sjahrir Hedenmorgen is uit Djokja te Bata via aangekomen de Republikeinse mi nister van Defensie, Amir Sjarifoedin, die vandaag door-Sjahrir wordt ontgin gen. Hij wordt vergezeld door een aan tal adviseurs, o.w. de commandant van de Republikeinse luchtmacht Soeriadar- ma en generaal Prins Poerbonegoro uit Solo. Sjarifoedin heeft verklaard dat tydens de komende besprekingen'mili- taire zaken aan de orde zullen komen waarover reeds inleidende besprekingen zUn gevoerd. TWEE KINDEREN DOOR LANDMIJN GEDOOD. Gisteravond zyn onder de gemeente Asten (N-Br.) drie kinderen uit Neder- weert. respectieveiyk 7. 12 en 13 jaar oud, door een ontploffende landman ge troffen. De jongste twee kinderen wer den op slag gedood. De oudste werd ln zorgwekkende toestand naar het zieken huis in Weert vervoerd. Volgens verkla ringen van deze laatste hadden de kin deren de landmyn in de Peel gevonden. AGENDA WOENSDAG. Stadstaal: Opvoering van ..Oranjeho tel". 8 uur nam. DONDERDAG: Stadszaal: Beethoven-cyclus Residentie orkest, 8 uur «nam. Sohouwburg: „T.I.G." „Onder één dak.", 8 uur nam. VRIJDAG Stadszaal (Foyer)My. voor Toonkunst Leerllngenultvoerlng te 7.30 uur. Gerecht 10; Ledenvergadering Ale. Ned. Bouwvakarbeldersbond afd. Leiden, 8 uur nam. ZATERDAG: Schouwburg; Semprc Avantl „De storm bal hangt uit", 8 uur nam. MAANDAG: Vlies: Aandeelhoudersverg C V, T. en D„ 3 uur nam. HAAGSE POLITIERECHTER In de zwarte handel De politierech ter vond dat H. B. S. te Leiden in de zwarte handel zat en dat de bonnen die hij verkocht, van een complot afkom stig waren. De Officier vorderde zeven maanden gevangenisstraf met aftrek van prefentief. de vrouw; 14.20; gramofoonmuzlek; 14 30- radiorevue voor de Jeugd; 16.15: gramo foonmuzlek; 16.30: de Avrolians- 17.00: Italiaanse gramofoonmuzlek; 17.30: NVH- 17.35: G. van Krevelen plano; 18.00: nieuws; 18,15: orkest Michel Emer; 18 30- Ncd. Strljdkr.; 19.00; en nu naar bed: 19 05: Muslca Antiqua; 19.30: de keuze van de omroeper; 20.00; nieuws; 20.06: landdag UW; 20.15: Arabesque; 20.40: hoorspel „De vuurtoren"; 22.00: radio fonisch festival; 23.00: nieuws; 23:15 24.00: Dutch Swing College. Hilversum II (415 M.) NCRV 7.00: nieuws; 7.15; ochtendgymnastiek; 7.30: orgelmuziek; 7.45: woord voor de dag; 8.00: nieuws; 8.15: gewyde muziek; 8.30: oohtendklanken; 9.00: ziekenbezoek; 9.30- pol. berichten; 9.50; A. Schnabel. plano; 10.30; morgendienst o, 1. v. maj. W. Kuh; 11.00: A. Koole, plano; 11.30: drie- en vier kwartsmaat; 12.00: Alt-strijktrio; 12.30: NCRV-koor; 13.00: nieuws; 13.15: CLndo rella ensemble; 14.15: Sydney Torch, orgel: 14.30; kamerplanten; 14.50: Celesta en ensemble; 15.30: gezellige middagklanken; 16.15: knapenkoor; 16.45; voor de Jeugd; 17.30; Hawallan-klanken; 17.45: Ryk Overzee; 18.00: Kamer orkest; 18.45: voor de arbeiders; 19.00: nieuws; 19.15; het nieuws uit Indlë; 19.30: vraaggesprek over de ziekenhuispatiënt; 20.00- nieuws; 20.05: parelende klanken; 21.10: lichamelijk oor logsletsel, Invaliditeit en herstel; 21.30: Schubertcyclus deel I; 22.00: actueel ge luid: 22.15: Jo Vincent zingt Mendelssohn; 22 30: nieuws; 22.45: avondcrverdenklng; 23.0024.00: symphonlsoh avondconcert.

Leidsch Dagblad | 1947 | | pagina 7