n van in Laatste Berichten Officiële publicatie RECHTZAKEN Radio-programma Jeugd en sport de voornaamste elementen. Hoewel de zon gisteren een groot deel van de dag verstek liet gaan, heeft Lei den op vrolijke wijze het glorieuzè mo ment van de Duitse capitulatie in ons land herdacht. Naarmate de dag vor derde vulden zich de straten met feest gangers. getooid met oranje en het rood-wit-blauw. Dank zij de organisatie der feestelijkheden, die voor deze dag aan de buurtverenigingen was toever trouwd, was er in welhaast alle delen van de stad gedurende de gehele dag iets te doen, waarbij speciaal de jeugd gelegenheid kreeg uiting te geven aan de algemene vreugdestemming. Het zou niet doenlijk zijn, al deze bijeenkomsten, wedstrijden, demonstra ties en optochten te vermelden. Aller wegen luidde het hijsen van de vlaggen en hier en daar een reveille de feeste lijkheden in. Reeds vermeldden wij de algemene opening van de dag door de aubade op het Stadhuisplein, terwijl in de Professorenwijk reeds in de och tenduren diverse plechtigheden plaats vonden, die wij in ons blad van giste ren beschreven. Inmiddels werd Koraal- muziek ten gehore gebracht in het Haagwegkwartier. waarbij de burge meester en de gemeentesecretaris te genwoordig waren, terwijl de vereniging „Om de St. Pancras" een bloemenhulde bracht bij de gedenksteen aandeHoogl. Kerkgracht. In de tuin van de Anna- kliniek plantte de Vogelenbuurt een verenigingsboom, waarbij de tweede voorzitter het woord voerde. Spr. kon digde aan dat plannen tot het inrich ten van een speelweide in deze buurt reeds in een vergevorderd stadium ver keren. Nadien werden bloemen gelegd bij het monument bij de Haagse Schouw, De buurtverenigingen Maredijk, Frult- kwartier. Haven, Hogewoerd en St. Pancrashadden een gezamenlijk kin derfeest in de Burcht georganiseerd, waar de kinderen op genoeglijke wijze enige-uren werden bezig gehouden. Ook in anaere buurten wérden de kinderen in de gelegenheid gesteld hun enthou siaste stemming tot uitdrukking te brengen. Zag de jeugd van de ..Professoren- wijk" gisterochtend haar speelweide ge opend, de kinderen uit net Maredijk- kwartier waren gistermiddag voor een zelfde plechtigheid opgeroepen naar het Schuttersveld, waar, dank zJj de mede werking van het gemeentebestuur, een klein gedeelte voor een speelweide is gereserveerd. De voorzitter van de B. V., de heer Sassen, sprak hier een inleidend woord, waarna de burgemeester in een korte toespraak hulde bracht aan het bestuur van .Het Maredijkkwartler" voor zijn in dit opzicht genomen initiatief en daarmede de speelweide voor geopend verklaarde. Nadat ook de voorzitter van de Federatie van B. V., de heer H. M. Verhulst, nog een woord van gelukwens had gesproken, namen de kinderspelen een aanvang. Ter gelegenheid van deze opening werd in de avonduren op het terrein een gecostumeerde voetbalwed strijd gespeeld, waarmede de vele be langstellenden zich uitermate hebben vermaakt. De middaguren waren ln bijna alle wijken van de stad gewijd aan sport of sportieve spelen. Overal wisselden voet balwedstrijden, gecostumeerde wieler wedstrijden, deels met hindernissen, roeiwedstrijden en behendigheidswed strijden elkaar af en wekten allerwegen enthousiasme en hilariteit. Naarmate de avond naderde en vor derde veranderde deze sportieve sfeer meer en meer in een muzikale. Overal doken muziekcorpsen op voor het ma ken van rondgangen en als begeleiding voor genoeglijke samenkomsten met afwisselend programma. Zelfs klonken hier en daar knallen van miniatuur vuurwerk, dat geen onderdeel uitmaak te van het officiële programma, doch bij een dag als deze blijkbaar node ge mist kan worden! (Foto Van Vliet) Leids Tribunaal. Het Leidse Tribunaal deed hedenoch tend allereerst uitspraak in de volgende zaken: Jhr dr. S. G S. Sandberg te Voor schoten. die indertijd adviseur van maakte 's avonds een rondgang, waarna een llchtstoet werd gevormd met aan het slot de ontsteking van een vreugdevuur op een terrein aan de Hofdljck, waarvoor I zeer grote belangstelling bestond. Ondanks de buitenfeestviering had zich Mussert was inzake Zuid-Afrikaanse 's avonds in het Patronaatsgebouw een Het is, vergissen wij ons niet, een no vum. dat een wethouder der gemeente Leiden actief aan de sport deelneemt. Dit evenement viel gisteren te aanschou wen in de Professorenwijk, waar de wet houder van financiën, de heer D. van der Kwaak met veel bravour zijn doel verdedigde. Men ziet hem hierboven in actie. Behoudens deze openbare feestviering vonden ook gisteren nog op talrijke plaatsen besloten herdenkingen plaats van de Meidagen 1945. Terwijl er gisteravond overal in de stad volop feest werd gevierd, werd in de Stadsgehoorzaal door de federatie van buurtverenigingen een grote ster renparade aangeboden. De voorzitter van de federatie, de heer H. M. Verhulst, heette in zijn openings woord in het bijzonder welkom burge meester Van Kinschot en zijn gezin en de genodigden. Voorts zette hij uiteen, dat de buurtverenigingen niet uitslui tend feestavonden-verenigingen zijn. De hoofdschotel van deze avond was de grote hersengymnastiekwedstrijd o.l. v. Bob Wallagh en Jan Boots, de be kende radio-omroepers, en waaraan deelnamen het personeel van de fa.Tie- leman en Dros, de N.V. Clos en Leem bruggen. de Kon. Ned. Grofsmederij, de N.V. Holl. Constructiewerkplaatsen en N.V. Ned. Electrolasch Mij. De lassers bleken ten slotte het mees te in hun mars te hebben en kregen als prijs een plattelen bord. Volop heeft de zaal verder kunnen genieten van de Vlaamse humor van Willy Vervoirt in liedjes en praatjes, en enkele andere medewerkers. Natuurlijk mogen we niet vergeten te vermelden, dat Mieke Melchers ijverig de stand bijhield en bekend maakte en de innemende Gerard van Krevelende deelnemers voor muzikale puzzles plaat ste. Een avond, waarop de federatie van buurtverenigingen met trots kan terug zien en waarvan een herhaling voor een uitverkocht huis alleszins mogelijk is. gTote mensenmenigte verzameld voor de .Bonte Avond", georganiseerd door het NIWXN-Comlté, .waar de Grenadiersband medewerking verleende onder leiding van Bob. Man. De burgemeester sprafc zijn vreugde uit over het zo bil uitstek geslaagde middag- feest. Wanneer onze gedachten teruggaan tot de bezettingsjaren, dan merken wij ln alles met recht, dat er lr tijden van droefheid en van vreugde maar één Hol land is Die tijd hebben onze Jongens voor ons pal gestaan, voor ons geleden en ge streden, en nu staan zij oo* weer gereed, Speciaal dankte spr. het damescomité met als leidster mevr, Borgerhoff Mulder, voor de onvermoeide 'arbeid, waarvoor hij hartelijk dank bracht. Later heeft de heer Elshof als comlté- lld de dames, mevr. Baumann. de „olle- bollenmoeder" mevr. Borgerhoff Mulder en mevr. Llgnac hiervoor een bloemen hulde aangeboden, welke geste door alle aanwezigen met een warmp ovatie werd bekrachtigd. De Grenadiersband heeft met muziek en zang de volle zaal een genoeglijke avond gebracht. Een drietal leden van ..De Nar" heeft een serie muzikale prestaties gegeven, welk optreden toch niet een herdenkings avond waardig bleek. Het was te lang en de grollen waren dikwijls te goedkoop Onder de geestige leiding van de heeren Elshoff en v. d. Horst ls een half uurtje ..hersengymnastiek' gehouden, welke strijd werd geleverd tussen 5 dames en 5 heren. Deze zeer geanimeerde afwis seling wérd door de dames gewonnen met I 7i/> tegen 6»/2 p. Ook de Amerikaanse verloting .viel zeer in de smaak. De feestavond werd beslo ten met een opgewekt cal. Ontvangst van nabestaanden In aan- aangelegenheden. ontzetting uit de bei de kiesrechten en verbeurdverklaring van zijn meubilair en Duitse effecten. In verband met de hoge leeftijd van verd- (81 jaar) zag het Tribunaal van internering af- C. Th. Raar te Leiden, internering voor de tijd van drie Jaar tot 18 Mei 1948. ontzetting uit de beide kiesrechten, het dienen bij de gewapende macht en het bekleden van openbare ambten; J. Tukker te Alphen aan den Rijn. in- ternering voor de tijd van twee jaar en drie maanden tot 7 Aug. 1947, ontzetting uit de beide kiesrechten, het bekleden van openbare ambten en verbeurdver klaring van zijn radiotoestel; E. J. Bokma te Leiden, internering voor de tijd van één jaar en 9 maanden tot 16 Nov. 1947, ontzetting uit de beide kiesrechten, het dienen bij de gewapen de macht en het bekleden van openbare imbten G. Chaudron te Leiden, internering voor de tijd van één jaar tot 2 Nov. '47, ontzetting uit de beide kiesrechten en het bekleden van ambten: W. van Noort te Voorschoten, inter nering voor de tijd van twee jaar en drie maanden tot 10 September 1947, ontzetting uit de beide kiesrechten, het dienen bij de gewapende macht en het bekleden van openbare ambten: W. Focke te Voorschoten, die veertien dagen geleden in vrijheid werd gesteld, ontzetting uit de beide kiesrechten; P. Benders te Boskoop, internering l voor de tijd van twee jaar en zes maan den tot 7 November 1947, ontzetting uit de beide kiesrechten en verbeurdverkla- sluiting op" ons verslag van de herden. ring van zijn huis met erf te Boskoop, j king der gevallenen, kunnen wy nog ver melden. dat vele familieleden gebruik Incident voor Leidse Tribunaal. PRESIDENT LEGT VERDEDIGER IIET ZWIJGEN OP EN SLUIT HEM UIT VAN VERDEDIGING. In de hedenmorgen gehouden zit ting van het Leidse Tribunaal is het tot een ernstig incident gekomen tus sen de president, mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt en de verdediger van een der beschuldigden, mr. Tj. D. Scha per, hetgeen ertoe leidde, dat laatst genoemde werd uitgesloten om voor het Tribunaal als pleiter op te treden. Toen mr. Schaper tijdens zfjn pleidooi de opmerking maakte, „dat het wel eens voorgekomen was, dat de strafmaat was verzwaard na het houden van een ver dediging. welke de leden van het Tri bunaal nu niet bepaald erg lekker zat", reageerde de president hier ogenblikke lijk op met de vraag: „Is dat hier ge beurd?". waarop mr. Schaper antwoord de, dat die mogelijkheid wel aanwezig was. Mr. De Ruyter de Wildt. die hierna nogmaals probeerde een pertinente uit spraak te verkrijgen, doch daarin niet slaagde, sloot- hierna mr. Schaper uit om in de zitting van het Leidse Tribu naal als pleiter op te treden. Toen mr- Schaper hiertegen trachtte te proteste ren en enkele verklaringen in de zojuist door hem behandelde zaak wilde over leggen. ging de president hier verder niet op in. Oud-B.S. -ers getuigen van verbondenheid met makkers in Indië. EN BIEDEN EEN KIOSK AAN. Gistermiddag kwam een aantal oud leden van de voormalige derde sectie, lste compagnie der Ned. Binnenlandse Strijdkrachten in het Gymnasium bij een ter herdenking van debevryding. Mede waren aanwezig, de rector-Gym- nasi, dr. A. Scholte en het voltallige plaatselijke Niwin-comité. Nadat appèl was gehouden, waarbij opviel hoevele oud-leden der sectie af wezig werden gemeld wegens de vervul ling van militaire plichten in Indie, sprak de sectiecommandant J. Lager werf een kort woord tot troep en geno digden waarin hy uiting gaf aan aller behoefte om op deze herdenkingsdag bij een te komen en uit de saamhorigheid en verbondenheid der bezettingsjaren kracht te putten voor de toekomst. Ten einde op de een of andere wijze in stof felijke vorm blijk te geven van aller saamhorigheidsgevoelens met de oud leden in Indië, bood spr. aan de voor zitter van het plaatselijk Niwin-comité een kiosk met oorkonde aan, ten gebrui- ke bij boekeninzamelingen e.d. De president, de heer Beukema Toe water sprak woorden van hartelijke dank voor dit bemoedigende bewijs van kameraadschap. Ds A. S. TIMMER BEDANKT VOOR BEROEP. Ds. A. S. Timmer, Geref. predikant te Apeldoorn heeft voor het beroep naar de Geref. Kerk te dezer stede bedankt. VOORM. RAAD VAN VERZET GEDENKT GEVALLEN KAMERADEN. Zaterdagmiddag j.l. trok een delegatie bestaande uit ongeveer 20 leden van de voormalige Raad van Verzet, Afd. Lei den naar het landgoed „Offem" te Noordwijk Onder hen bevonden zich de moeder en verloofde van de beide slacht offers t.w. Ed. Maier. die op 27 en Jor- gen Beck, die op 28 September 1944 als verzetslieden werden gefusilleerd. Op de plaats van hun executie werden bloemen gelegd en enige minuten stilte in acht genomen. Vandaar trok men naar de Algemene Begraafplaats te Noordwijk, waar beide slachtoffers na de bevrijding op het soldaten-kerkhof naast elkander een laatste rustplaats hebben gekregen. Hier sprak de heer C. Piena ontroeren de woorden en schtste in het kort hoe Ed en Jorgen hun gevaarlijke opdrach ten uitvoerden. Door verraad werden zij aan de Duitse moordenaars overgele verd. Na een bloemenhulde op de gra ven dankte een moeder voor de belang stelling en de gevoelvolle woorden aan de overledenen gewijd Diep onder de indruk verlieten alle aanwezigen de be graafplaats Door de politie alhier zijn aange houden wegens verdenking van diefstal van 60 kg. wol bij de firma P. C. en L. de 16-j. H T en de 18-j. K G Irnede ter zake van opzettelijke heling de 53-j. hoopman J. O., allen te Leiden. NIEUWE BONKAARTEN. Morgen wordt in „Den Burcht" (8 3/4 tot 113/4 en 2 tot 4 uur) de uitreiking voortgezet van nieuwe algemene bon kaarten, tabaks- en versnaperingen- en brandstof fenkaarten. Meenemen: de dis tributiestamkaarten zónder inlegvel van alle gezinsleden en de nog niet aange wezen periodestroken van de bonkaarten 705; voorts het aanvraagformulier voor de brandstoffen en het restant van de brandstoffenkaart T 606 met- de bon 72 BV. Morgen zijn de gezinnen aan de beurt waarvan het HOOFD een stamkaart nummer heeft van 35.001 tot en met 41.000. RECITEERCLUB U.V.K. „Uit LEIDERDORP. Herdenking Bevrijding. De bevrljdlngslierdenklng werd hier in gezet met een. autotocht vooi ouden van dagen, Een 70-tal personen had zich hiervoor aangemeld. De tocht werd ge maakt door de bollenvelden en vandaar naar Wassenaar, waar de tocht werd on derbroken voor het versterken van de In wendige mens. Van hier werd later de terugtocht aanvaard. Het was een zeer ge slaagd uitstapje. hebben gemaakt om ln de zaal van Willem dé Zwljgerkerk nader jcennls te maken met het bestuur van de Oranje vereniging. Hierbij zijn vele woorden van deelneming betuigd en ls openlik dank gebracht aan bet streven van het bestuur der O.V. Door meerdere familieleden werd naar voren gebracht, dat aan dit streven groter waardering moest worden bewezen, o.m. door het instellen van een bijzondere collecte voor dit doel Het bestuur achtte dit niet op zyn weg daarvoor het Initia tief te nemen. Spontaan werd daarop besloten een on derlinge collecte te houden, waarmede 'n mooi bedrag ls bijeengebracht en aan het bestuur der O.V. aangeboden. VOORSCHOTEN. Rijkspostspaarbank Aan bet postkan toor werd gedurende de maand April by de rijkspostspaarbank ingelegd f. 18077.76 en terugbetaald f 29827.74 Het laatste door het postkantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 10589. (Foto Van Vliet) De heer P. J. Mulder Siontvangt de felicitaties van ds. D. J. Vossers tydens de Zaterdag gehouden receptie ter gelegenheid van zyn 25-Jarig lidmaatschap van de gem.-commissie der Ned. Herv. Kerk. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN: Pleternella Justlna, d. van J Schroef en P. Baler: Hendrlkus Wilhelmus Wllll- brordus Maria. z. van H. W. Speel en J. C. Mensen: Maria Theresia. d van J. A. Heuzen en A. M. Spanjaard; Walentlna Karenza, d. van iE. Rietkerk en F. C. Hemerlk; Elisabeth Hormlna, d van H. A. J. van Daalen en A E. Vermei: Klaas je Jacoba Elisabeth, d. van J. M. Ver kade en C Maaskant: Janneke, d. van C. van der Kraan en A. Piket; Maria Ja- comina, d. van I. Kramers en M. Boom; Gerrlt. z. van J. Vink en W Marchand; Catharina Angenlta. d. van M. van Dam en M. Faas. OVERLEDEN: M. J, van der Wel, wed. va.n L. Alder- lieste, 95 Jaar; I. Seller, wed, van J Brou wer. 76 jaar; L. van Meurs, wedn.. 59 Jaar; C Schouten, man. 42 Jaar, J. W. de Boer, hulsvr. van A. Kiyn, 62 Jaar; M. Vink. hulsvr. van C. J. Nieboer, 57 Jaar; P. van Dijk, man, 55 Jaar; G. Barêndse, wedn.. 79 Jaar; R. Smit. man, 's Avonds was de dodenherdenking, die I TJck>'rée''man*59 Jaar^^HcS»mans plaats had. Voor het vertrek werden de J.aar~ 00- e' m J J Gisteravond trad de reciteerclub Vriendschap Kunst" in de Schouwburg voor het voetlicht met een biyspelletje van Jan Everwyn onder de titel „Mop pie". - Men kon bezwaarlijk verwachten dat op de avond van deze nationale feest dag met 'n geheel buiten het karakteris tieke van deze dag staand programma veel belangstelling zou worden getrok ken. Slechts een zeer bijzonder program ma kan op zulk een avond volle zalen trekken en 't was derhalve niet verwon- deriyk, dat een slechts gering aantal toeschouwers het overigens niet onaar dige stuk heeft gadegeslagen. De komische verwikkelingen by de adoptie door een gefortuneerde familie van een hondje en een baby, die uit eindelijk niet dergelyke ov rxomeri- lyke familieaanwinsten blijken te zijn doch een let of wat levenslustige jonge dame die zioh Moppie laat noemen be nevens een fuifnummer dat onder de naam Baby binnendringt, lieten niet na nu en dan de nodige lachsalvo's te be werkstelligen. Uiteraard loopt een en ander zoals een biyspel betaamt, gun stiger af dan aanvankelijk vermoed wordt- Het genoegen, dat de zaal ken- I een bijzonder waarderend woord ln ont- nelyk schepte in deze dwaze geschiede- i oa,n8Stiinerï»en>; 2<ie PrUs: de Politle-auto; Commissie Nationale Herdenking 1940 1945. Op de graven van de gevallenen werden bloemen gelegd. De viering op Maandag begon met ko raal muziek bil het gemeentehuls. Hier verschenen ook de deelnemers aen de 10 KM.-wandeltocht, die onder auspiciën an de Lelderdorpse Wandelsport-ver. TMV. plaates had. Voor het vertrek werden de wandelaars door de burgemeester toege sproken. Na de wandeltocht werd ln het gemeenteplantsoen achter de Ned. Herv. Kerk de bevrydlngsboom geplant. De voorz. der feestcommissie, de heer C. de Graaf voerde hierbij het woord en droeg de boom na de planting over aan de gemeente. Van het namiddagprogramma moesten een paar punten worden geschrapt, n.l. de Gymnastlekdemonstr'atle en de esta fette. Voor dit laatste wac de deelname te gering. De hiervoor beschikbare beker vormde nu de inzet van de voetbalwed strijd, die door R.C.L. gespeeld werd tegen de Leidse club LDWS. Vrouwe Fortuna was hierbij RCL gunstig gezind en de be ker bleef dus in Leiderdorp. Het kampvuur, dat 's avonds werd ver zorgd door de padvinders op het IJsclub- terrein trok veel belangstelling. Naast, het stoken van het kampvuur hadden de padvinders ook nog gezorgd voor een af wisselend programma, dat bij de toe schouwers zeer ln de smaak viel. OEGSTGEEST. HetV Bevrydlngsfecst, De nationale feestdag, georganiseerd door het bestuur van de Oranjevereniging ln samenwerking met het plaatselijk i NI WIN-Comité ls ln alle opzichten een succes geworden. Ook het bloemencorso was uitermate ge_ slaagd. Het aantal deelnemers(sters) was i onverwacht groot. Na de opstelling op de Endegester- i straatweg is door het centrum der. ge meente een rondgang gemaakt, waarvoor grote belangstelling heerste. Vooral het aantal versierde vrachtauto's was groot: er was over het geheel artistiek werk van gemaakt De Grenadiersband had ln een j versierde auto plaats genomen. In „Het Witte Huls" heeft burgemeester Baumann met een voor leder toepasseiyk woord de prijzen uitgereikt, waarvan hier. onder een kort overzicht: Personenauto's: lste prijs een auto. j voorstellende het gemeentewapen, uitge voerd ln tulpen. De directeur van Ge- i meentewerken mocht voor dit initiatief d„ 9 dagen. J. van Zwieten, man, 60 Jaar; C. Gordyn, wedn., 75 Jaar; A. Wieder vr., 74 Jaar; G. H. Kremer. wed. van J- Koet, 73 Jaar. J. van Gelderen, man, 77 j AGENDA WOENSDAG. Stadszaal: Opvoering van ..Oranjeho tel" 8 uur nam. DONDERDAG: Stadszaal: Beethoven-cyclus Residentie orkest, 8 uur nam. Schouwburg; „T.I.G." „Onder één dak". 8 uur nam. VRIJDAG: Stadszaal (Foyer)MIJ. voor Toonkunst. Leerllngenultvoerlng te 7.30 uur. Gerecht 10: Ledenvergadering Alg. Ned. Bouwvakarbeidersbond afd. Lelden, 8 uur nam, ZATERDAG: Schouwburg: Sempre Avantl „De storm bal hangt uit", 8 uur nam. MAANDAG: Het Gulden Vlies: Aandeelhoudersverg. C.V. T. en D., 3 uur nam. Doodvonnis voltrokken H.M. dc Koningin heeft afwijzend beschikt op het gratieverzoek van A. Harrebomee. tot de doodstraf veroor deeld by sententie van het byzonder gerechtshof te Amsterdam. Het vonnis is Zaterdagochtend vol trokken. Harrebomee woonde te Velzen, was lid van de NSB en te Amsterdam als inspecteur van politie gedetacheerd by de „Sicherheitspolizei" in welke functie hy nauw samenwerkte met de SD, Hij nam zelf aan arrestaties deel en maak te zich ook schuldig aan mishandeling. Voorts leidde hy in verscheidene plaat sen in Noord-Holland huiszoekingen. Tallozen vielen als zyn slachtoffer. DE GEVAARLIJKE HANDGRANATEN. Vyf jongens gewond. Een vyf tal jeugdige personen speelde te Bantega by Lemmer met een hand granaat, welke plotseling explodeerde. Alle vyf jongens werden gewond, waar van twee zeer ernstig zy zyn naar een ziekenhuis overgebracht. DERDE WAALS CONGRES. Te Namen is het derde Waalse con gres gehouden. Af en toe is het daar heftig toegegaan. In een motie wordt de regering er op gewezen, dat het ver werpen van het wetsvoorstel tot grond- wetswyziging in die zin, dat België een federatieve staat zou worden, bestaan de uit Wallonië, Vlaanderen en Brussel in Wallonië als een miskenning van de gerechtvaardigde eisen en als een uit daging zal worden beschouwd. Twee andere moties eisen de oprichting van een Waalse radiozender en het sluiten van een economisch accoord met Frank ryk naar het voorbeeld van dat hetwelk met Nederland werd gesloten. BRITS-INDIERS WAREN HAAST VAN GOUD. Voor f. 200.000 op de „Oranje" ln beslag genomen. By visitatie van acht Brits-Indiërs op de „Oranje" onderweg naar Colombo, werden gisteren gouden en andere voor werpen ter waarde van f. 200.000 ont dekt. Zy hadden gouden ringen om hun tenen, gouden steunzolen in hun schoe nen en gouden armbanden en andere kostbaarheden in jassen en broeken ge naaid. Ook de gespen van riemen ble ken van goud te zyn HIROHITO BIJ MAC ARTHUR. De Japanse keizer heeft voor de vier de maal een bezoek aan de geallieerde opperbevelhebber gebracht. Het bezoek duurde ruim een uur. Men meent, dat Hirohito aan MacArthur inlichtingen gevraagd heeft omtrent de vooruitzich ten op een vredesverdrag. Verder zou de keizer zyn dank betuigd hebben voor de medewerking van MacArthur by het tot stand brengen van de Zaterdag J.l. van kracht geworden nieuwe grond wet. MINISTERS OOK NAAR MAKASSAR. Dr. Van Mook, dr. Beel en mr. Jonk man'zullen behalve Pontianak oolr. Ma kassar bezoeken. Het vertrek naar Pon tianak ls vastgesteld op Zaterdag 10 Mei. GELUKKIG GEEN DODEN OF GEWONDEN. Het overzicht van de militaire woord voerder meldt, dat er vorige week in Indië geen doden of gewonden zijn te betreuren. nis illustreerde, dat dit optreden van de reciteerclub onder regie van G. Zitman niet ongeslaagd genoemd kan worden. Het spreekuur van de Burgemeester zal Woensdag 7 Mei a.s. worden gehou den van 15.30 tot 14.30 uur. 3de prijs, de heer J. den Ouden, Vrachtauto's: Hoofdprijs (de medaille v. Z.KH Prins Bernhardeen brandweer auto vari de gemeente, ln stroomiyn uit gevoerde tulpen verslering, bemand met brandweerpersoneel ln uniform. Met een woord van waardering werd hierbij het personeel extra hulde gebracht. Ie pr.: fa, Wltteman, tuinarchitectuur; le pr.: fa. Menken, melk. en zuivelpro ducten: 2de pr.: de Gevers Deutz Kleu terschool; 2de pr. de gymnastiek- en athlet.ver. O.G.A.V, Hlerby richtte de burgemeester zich speciaal tot de voorzitter, bracht het bestuur hulde voor deze prestatie.; 3de pr.de buurtver. „Ons Genoegen". Afd groepen en rijwielen: extra prijs gToep gidsen en verkenners van de St. Wlllebrordus-padvindsters. Ie pr.: J van d. Schrler; 2de pr.F, Koerten; 2de pr.: afd. Oegstgeest van de Ned. Ver. E.H.B.O. Het resultaat van de NIWINcollecte was nog niet bekend. Mej. T. den Heyer heeft het hoogste bedrag voor deze collecte bU- KESSELRING TER DOOD VEROORDEELD. Veldmaarschalk Kesselring is tot de dood door de kogel veroordeeld. Kesselring stond rechtop en toonde geen emotie by het aahhoren van zyn doodvonnis. Het vonnis moet nog door de hogere militaire autoriteiten be krachtigd worden. RUYS DE BEERENBROUCK NAAR DJOKJA. Het kamerlid Ruys de Beerenbrouck, zal Vrydag naar DJokja vertrekken voor een kort bezoek aan de Republiek. Monseigneur Willekens komt einde Met naar Nederland. Hy zal vermoedelijk ook een bezoek aan Rome brengen. BEREIDT RAMADIER EEN COMPROMIS VOOR? Van welingelichte zyde ls medegedeeld, dat de Franse minister-president, Ra- madier. een compromis voorbereidt ten aanzien van de loonkwestle, gebaseerd op invoering van een premiestelsel en verhoging van de kinderbyslag. NIEUW JAPANS PARLEMENT BIJEEN GEROEPEN. Keizer Hirohito heeft heden by de creet het eerste Japanse parlement vol gens de nieuwe grondwet by een geroe pen tegen 20 Mei a.s. Josjida heeft het; aftreden van zyn kabinet uitgesteld tot omstreeks deze datum. 8JARIFOEDIN TE BATAVIA. Voert besprekingen met SJahrlr Hedenmorgen ls uit DJokja te Bata via aangekomen de Republikeinse mi nister van Defensie, Amir Sjarifoedin, die vandaag door SJahrlr wordt ontvan gen. Hy wordt vergezeld door een aan tal adviseurs, o.w. de commandant van de Republikeinse luchtmacht Soeriadar- ma en generaal Prins Poerboncgoro uit Solo. Sjarifoedin heeft verklaard, dat tydens de komende besprekingen mili taire zaken aan de orde zullen komen waarover reeds inleidende besprekingen zyn gevoerd. TWEE KINDEREN DOOR LANDMIJN GEDOOD. Gisteravond zyn onder de gemeente Asten (N-Br.) drie kinderen uit Neder- weert. respectively k 7, 12 en 13 jaar oud door een ontploffende landmyn ge troffen. De Jongste twee kinderen wer den op slag gedood. De oudste werd in zorgwekkende toestand naar het zieken huis in Weert vervoerd. Volgens verkla ringen van deze laatste hadden de kin deren de landmyn in de Peel gevonden. (Foto Van Vliet) Zaterdag werden, zoals wy reeds meldden, twee nieuwe boten in gebruik ge nomen door Njord. De praeses, de heer U. J. Suermondt aan het woord tydens deze plechtigheid. MARKTBERICHTEN IJMUTDEN, 6 Mei. BesommingenKW 123 f.9040; KW 16 f.3134; KW 78 f.5140; KW 70 f. 5769. ROTTERDAM, Veemarkt. 6 Mei. Aange voerd in totaal 3656 6tuks. 241 paarden; 11 veulens; 600 magere runderen; 1193 HAAGSE POLITIERECHTER In de zwarte handel De politierech ter vond dat H. B. S. te r "iden in de zwarte handel zat en é?i e bonnen die A hii verkocht van een c,i ilnt afkom- En nlet mInder trok de m de Kempe- h„ naerstraat opgestelde oliebollcnkraam en iatig waren. De Officiei vorderde zeven de parijsche Wafelen de aandacht, w.v- 400—325; vaarzen 475375225; pinken maanden gevangenisstraf met aftrek van men al spoedig was uitverkocht. J 375275200; graskalveren 220180— prefentief. De Harmoniekapel van de N.Z.H.T.M. 100; biggen per week 382820. eengebracht, waarmede zij de medaille van j vette runderen; 56 graskalveren; 707 nuch- mevr Baumann ln ontvangst mocht ne- j tere kalveren; 120 schapen; 1 varken; 568 1 biggen; 157 bokken en geiten. Kalfkoelen le kw. 700. 2e kw 600. 3e kw. 400; melk koeien 700600400. varekoelen 500— VOOR WOENSDAG 7 MEI, Hilversum I (301 M.) AVRO 7.00; nieuws; 7.15; ochtendgymnastiek; 7.30: gramofoonmuzlek; 8.00: nieuws; 8.15: orkest Alfredo Campoll; 8.45: plano en vlooi; 9.15: morgenwydlng door ds. R. v. d. Mast; 9.30: gramofoonmuzlek; 9.45; ar beidsvitaminen; 10.30: voor de vrouw; 10.35: verzoekprogramma; 11.00: op de ultkyk; 11.20: Adolf Busch. viool; 11.45: fam berlohten; 12.00: gevarieerd concert; 12.30: ln 't spionnetje; 12^35 BEURSOVERZICHT AMSTERDAM, 6 Mei. Voor prominente fondsen werd van daag weer goede belangstelling aan de dag gelegd. De stemming was echter althans voor industriële petroleumaan- delen en scheepvaartpapieren iets zwak ker. De cultuurfondsen daarentegen ontmoetten enige vraag. De hoofdkoer- sen waren merendeels Iets hoger. Voor al de suikeraandelen, meer speciaal HVA's. die met een hoofdkoers van 241 een vyftal punten boven de laatste no tering van de vorige beursdag lagen. Gedurende de vrye handel ontwikkelde zich een vrij opgewekte affaire. De koersen sloegen een benedenwaartse richting ln. Later trad een herstel in, daar de liquidatie, waarschynlijk voort spruitende uit winstnemingen, was ver werkt. Bij het slot waren de koersen ongeveer gehjk aan de hoofdkoersen. De Amerikaanse markt was kalm, on regelmatig, met slechts geringe variaties De nieuwe conversielening werd afge daan tegen 99 991/8. de vrouw; 14.20: gramofoonmuzlek; 14.30- radiorevue voor de jeugd: 16.15: gramo foonmuzlek; 16.30; de Avrollans; 17.00: Italiaanse gramofoonmuzlek; 17.30: NVH; 17.35: G. van. Krevelen piano; 18.00: nieuws; 18.15: orkest Michel Emer; 18.30: Ned. Strydkr.; 19.00: en nu naar bed: 19.05: Muslca Antlqua-, 19.30: de keuze van de omroeper; 20.00; nieuws; 20 05: landdag ÜVV; 20.15: Arabesque; 20.40: hoorspel „De vuurtoren": 22.00: radio- fonisch festival; 23.00: nieuws; 23 A5 24.00: Dutch Swing College. Hilversnm II (415 M.) NCRV 7.00: nieuws; 7.15; ochtendgymnastiek; 7.30: orgelmuziek; 7.45: woord voor de dag; 8.00: nieuws; 8.15: gewijde muziek; 8.3Ö: oohtendklanken; 9.00: ziekenbezoek; 9.30: pol. berichten: 9.50; A. Schnabel, plano; 10.30: morgendienst o. 1. v. mal. W. Kuh; 11.00: A. Koole, plano; 11.30: drie- en vier. kwartsmaat; 12.00; Alt-stryktrlo; 12.30: NCRV-koor; 13.00: nieuws; 13.15: CLnde rella ensemble; 14.15: Sydney Torch, orgel; 14.30; kamerplanten; 14.50: Celesta en ensemble; 15.30: gezellige middagklauken; 16.15: knapenkoor; 16.45: voor de Jeugd; 17.30: Hawallan-klanken; 17.45: Rijk Overzee; 18.00: Kamer orkest; 18.45: voor de arbeiders; 19.00: nieuws; 19.15: het nieuws uit Indië; 19.30: vraaggesnrek over de ziekenhuispatiënt; 20.00: nieuws; 20.05: parelende klanken: 21.10; lichamelijk oor logsletsel, Invaliditeit en herstel; 21.30: Schubertcyclus deel I; 22.00: actueel ge- plano en luid; 22.15: Jo Vincent zingt Mendelssohn; orgel; 13.00: nieuws; 13.15: Renova Septet; i 22.30; nieuws; 22.45: avondoverdenking; 13.45: Robinson Cleaver orgel; 14.00: voor 23.0024.00: symphonlsoh avondconcert.

Leidsch Dagblad | 1947 | | pagina 3