De Ramp te Texas City Tegen overdaad van ordenings-maalregelen Vrijwel geen huis bleef onbeschadigd Wat er in Indië gebeurt Vier ministers gaan naar Ned. Indië Ter bespreking van financieel-economische en politieke problemen WEERBERICHT Bestaan van 40.000 kleine boeren wordt bedreigd Met een enkel woord 86sïe Jaargang VRIJDAG 18 APRIL 1947 No. 26ÏÏ6Ö LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. HENNY Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f3,30 per 3 maanden; 26 cents per week Telefoon Directie en Administratie: 25041 Telefoon Redactie: 21507 Giro no: 57055 In groote trekken kan thans de ba lans van de schade aangericht door de diverse exploisies te Texas City aldus worden opgemaakt, meldt United Press: Het hoofdkwartier van het Roode Kruis in Washington stelt het aantal dooden dat nu bekend is op 714. Het aantal gewonden bedraagt meer dan 3.000. De vrachtschepen Grand Camp en Highflyer werden vernietigd, twee klei ne schepen en verscheidene aken ver nietigd. De reusachtige chemische fabriek van de Monsanto Chemical Company uit gebrand. Vijftig olietanks uitgebrand. Twee olie-raffinaderijen zwaar be schadigd. De meeste veemen en kantoorgebou wen langs den waterkant verwoest; zware schade aan gebouwen tot op vier kilometer afstand. 500 auto's, die in de omgeving gepar keerd stonden, in onherkenbare wrak ken veranderd. Minstens 1 vliegtuig werd uit de lucht geblazen bij de explosie aan boord van de Grand Camp. De twee inzittenden werden gedood. Nog wordt gemeld, dat een ander par ticulier vliegtuig met. twee inzittenden waarschijnlijk in de baal van Galveston is neergestort. De burgemeester vertelt dat 99 per cent van de huizen in de stad schade hebben opgeloopen en dat de helft van de bevolking de stad ontvlucht is. De schade wordt op 125 millioen dollar ge raamd. Nog altijd woeden er branden. 24 urn- na de eerste explosie staan nog acht groote olietanks in brand. Evenwel wor den geen nieuwe explosies meer ver wacht. De plaatsvervangend burgemeester vertelde dat voor zoo verre het den wind betrof „de Heer aan onzen kant heeft gestaan". De wind blaast nog altijd uit het Noorden waardoor de rook en de giftige chemische dampen naar de baai worden gedreven. Indien de wind zou gaan draaien, wordt het gevaar voor nieuwe branden grooter en zullen de rook en de gassen zich over de stad verspreiden, waardoor het reddingswerk bemoeilijkt zal worden. Om hefc gevaar van besmetting te voorkomen is aan het water chloor toe gevoegd. Uit Galveston wordt gemeld, dat de voorzitter van het Roode Kruis heeft medegedeeld, dat de politie op de ge blokkeerde hoofdwegen zoekt naar een bus met kinderen, die uit Texas City vertrokken en verdwenen is. Senator Lee O'Daniel heeft een se- naatsonderzoek geëischt in de ramp van Texas City, op grond van de mogelijk heid, dat deze door sabotage veroor zaakt kan zijn. O'Daniel zegt dat het onderzoek dient te geschieden in het licht van de „groo te spanning in de internationale be trekkingen" en zeide dat, hoewel een ongeluk niet is uitgesloten, de tragedie veel gelijkt op tallooze rampen, die aan de intrede van dit land in den laatsten oorlog vooraf gingen. Intusschen schrijft de communisti sche „Daily Worker" in New York, dat leden van den vakbond van havenar beiders de maatschappijen er van be schuldigen dat zij in het gebied van de ramp onvoldoende veiligheidsmaatre gel^ bobben getroffen Het blad beweert ook dat de scheeps eigenaars veiligheidsmaatregelen heb ben geweigerd met het motief dat het toepassen van zulke maatregelen het hun onmogelijk zou maken met buiten- landsche rivalen te concurreeren. Aneta meldt uit New York, dat blij kens de laatste berichten van den di recteur van de Billiton tinsmelterij, Terbrakke, de smeltery geen schade heeft opgeloopen en er geen slachtof fers onder haar personeel zijn te be treuren. De smelterij was slechts op 2'^ K.M. afstand van den haard der explosie gelegen. Tengevolge van het feit, dat het Ne- derlandsche schip Sommelsdyk, dat te Texas City werd verwacht, te New York oponthoud heeft gehad, is 1500 ton tin- erts behouden. Er is nog niet bekend, wat geworden is van een voorraad gezuiverde tin, welke bestemd was voor Amerlkaan- sche afnemers en die Dij de haven was opgeslagen. Alles is echter verzekerd. Optimisme over Indië's Opbouwprogramma HOEWEL 50 SUIKERFABRIEKEN ONTMANTELD WERDEN- Slechts 2 of 3 van de vooroorlog- sche suikeraanplant vindt thans in Ned.-Indië plaats en van de ruim hon derd fabrieken zijn er nog slechts vijf tig over, de rest is door de Japanners gedurende de bezetting ontmanteld, zoo vertelde dr. Fietcr Honig, adviseur voor economische zaken der NecL-In- dische regeering, op een persconferen tie te Singapore. Zijn persoonlijke schatting was. dat nog een half millioen ton beschikbaar is, hoewel het mogelijk is dat ongeveer 800.000 ton in de veemen op Java ligt. Honig zeide. dat tot dusverre op Java geen peper aanplant is geschied en voor spelde dat de Ned. Ind. productie van kinine bast gemakkelijk weer op het normale gebracht kan worden, voorop gesteld dat voldoende werkkrachten be schikbaar zijn- Het wederopbouw-program resumee- rend. zeide Honig dat er vorderingen zijn 'gemaakt, doch dat de politieke on zekerheid het tempo vertraagd heeft. „Sedert de onderteekening van de overeenkomst van Linggadjati, waren we in staat te samen de problemen van den wederopbouw van het land te bespreken en heeft een zeer gun stige ommekeer plaats gevonden. „De toekomst kan met optimisme tegemoet worden gezien", zoo zeide hij. (UP.) REPUBLIKEINSCHE MINISTERS NAAR DJOGJA. Behalve Sjahrir en dr. A. K. Ganizijn ook Moh. Natsir, mr. Tan Po Goan en mevr. Maria Ulfah Santosa naar Djogja vertrokken om de Zondag a.s. aldaar te houden kabinetszitting by te wonen. GEBREK AAN BETON-IJZER. Terwijl er volgens de bouwplannen voor 1947 in Nederland een behoefte bestaat aan rond 1.300 000 ton ijzer, kunnen >vy dit jaar een import van slechts 430.000 ton verwachten, zoo deelde men ons uit vakkringen mede. Op den tweeden verjaardag van Puttens voor het eerste te herbouwen huis in was bijeengebracht door de vereeniging De eerste steen, bevattende een in een ingemetseld door dames uit Heemstede, Vermindering der troepen sterkte? In doorgaans goed-geïnformeerde kringen te Den Haag worden geruch ten, dat ook de Minister van Finan ciën, prof. P. Licftinck, zich binnen kort naar Batavia zal begeven, juist geacht. Men meent voorts te weten, dat ook de Minister van Economi sche Zaken, dr. G. W. M. Huysmans „voor besprekingen van financieelen en economischen aard" Indonesië zal bezoeken. De eerste van twee 800 tons kranen, welke door Nederlandsche werklieden wordt bediend, is thans aan het werk getogen om te helpen het gat in den dijk van de rivier de Trent in Engeland te dichten. (Foto Anefo) MOEILIJKHEDEN MET DE HOUTVOORZIENING. Niet alleen kunnen de Scandinavische landen weinig hout leveren wegens ver bintenissen met andere landen en is onze deviezenposltie een beletsel voor aankoopen elders, maar ook is het ter beschikking komende materiaal niet of niet voldoende bestorven. Bij verschil lende gereedgekomen objecten, ook meubelen, bleek het hout nog lang niet uitgewerkt. Deze omstandigheid remt onze wederopbouw zeer, zoo werd ons verzekerd Men hoopt dat bij de econo mische onderhandelingen te Batavia ook de exploitatie van de enorme hout- rijkdemmen van Ned.-Indië geregeld zal worden OVERDAG TIJDELIJK TOENEMENDE BEWOLKING. De Bilt verwacht tot morgenavond: Heldere vrij koude nacht. Morgen overdag: tydelyk toenemende bewol king, doch bijna overal droog weer. Op nieuw flinke stijging van temperatuur. Matige wind tusschen Zuid Oost en Zuid West. 19 April. Zon op: 5.37 uur; onder: 19.43 uur. Maan op: 5.28 uur; onder 17.34 uur. Hoogwater te Katwfjk-aan-Zee te 3.05 en 15.21 uur. De reis van deze beide financieel- economische experts naar Indonesië wordt in genoemde kringen in verband gebracht met de van Indonesische zijde gedane belofte om de ondernemingen, welke in Republikeinsch gebied gelegen zijn, aan hun rechtmatige Neder landsche, Britsche of Amerikaansche eigenaren terug te geven. Aan dit rechtsherstel zijn tal van problemen verbonden, w.o. een van de belangrijkste is. dat van vergoeding van door de Japanneezen veroorzaakte schade. Ook de toekomstige positie van de niet-Indonesische ondernemingen, welke in Republikeinsch gebied liggen, zal nauwkeurig moeten worden bepaald. Men koestert evenwel in breede krin gen de verwachting, dat men er in zal slagen de hoofdproblemen binnen een jaar op te lossen en eveneens binnen een jaar een begin te maken met het openstellen van Indonesië voor norma len handel. Omtrent den vorm van voor deze pro blemen te treffen regelingen, bestaat uiteraard nog onzekerheid, doch men acht het denkbaar, dat ten aanzien van de ondernemingen de Indonesiërs een nader te bepalen belastingregeling zullen voorstaan. In ieder geval, zoo meent men, zal Nederland den Indonesiërs prioriteit geven by de levering van materialen voor den wederopbouw van hun ge teisterd land. De kwestie van weder- zijdsch vertrouwen wordt algemeen als de hoofdzaak gezien voor alle vraagstukken van toekomstige samen werking. Zullen aldus de ministers Lieftincken Huysmans het financieel economische terrein voor hun rekening nemen, de reis van de ministers Beel en Jonkman heeft naar men als zeker aanneemt politieke bedoeling. Men is van mee ning, dat groot belang moet worden toegekend aan waarneming-ter-plaatse, waartoe hun reis de ministers in de ge legenheid zal stellen. De verwachting heerseht, dat door de ministers Beel en Jonkman o.m. be sprekingen zullen worden gevoerd over eventueele vermindering van de Ne derlandsche troepensterkte in Indo nesië zulks in het bijzonder met de bedoeling het aan Indonesische zijde levende wantrouwen te verminderen. LIEFTINCK EN V. MOOK NAAR AMERIKA? Aneta meldt uit Batavia, dat na het bezoek van minister Lieftinck. het geenszins uitgesloten is, dat hij en dr. Van Mook zich naar Amerika zullen begeven, waarbij ook de mogelijkheden tot het verkrijgen van een geldleening ter sprake zouden komen. Waarschuwing aan Egypte Op den derden en laatsten dag van het debat in het Britsche Lagerhuis over de door Hugh Dalton ingediende be- grooting heeft Brendan Bracken (con servatief) critiek geleverd cp den mi nister, omdat deze niet krachtig genoeg zou zijn opgetreden tegenover de „un faire" eischen, welke aan Engeland zijn gesteld door Landen, „die wij gered hebben van verwoesting of plundering door Duitschland, Italië of Japan". Bracken doelde met name op Voor- Indië en Egypte. Hij zeide, dat Dalton aan deze landen reeds lang de nota ge presenteerd had moeten hebben voor alles, wat Engeland gedaan heeft om deze landen van de as-roovers te vrij waren. Bracken herinnerde aan het bericht, dat de Egyptische minister van financiën onlangs voorgesteld zou heb ben, dat de Britten een begin zouden maken met de terugbetaling van hun schuld door het overgeven van aandee- len ln de Suezkanaal-maatschappij en de Anglo-Egyptische olievelden. „Gelooft die minister dan werkelijk" aldus Bracken, „dat het Britsohe pu bliek jarenlang zal gaan werken ter be taling van schulden die gemaakt zijn bij het vrijwaren van Egypte van een J invasie?" bevrijding werd de eerste steen gelegd deze zwaar getroffen gemeente. Het geld „Jan van Goyenstraat" te Heemstede, granaathuls geborgen oorkonde, werd (Foto Anefo). Doodvonnis aan Tiso voltrokken. Hedenmorgen vroeg heeft de executie van dr. Joseph Tiso, den vroegeren Slo- waakschen president, plaats gehad. Het verzoek om gratie van Tiso, die wegens verraad tot den dood door den strop was veroordeeld, werd gisteren door de Tsjechoslowaaksche regeering ver worpen. Wijzigingen in de Britsche regeering. Gisteravond is bekend gemaakt, dat lord Pethick Lawrence is afgetreden als minister van Voor-Indië. Hierdoor zijn eenige wijzigingen in de Britsche re geering noodzakelijk geworden, o.a. de vervanéing van John Hynd, kanselier van het hertogdom Lancaster, door lord Pakenham. Deze zal onder Bevin ver- antwoordeliik zijn voor het bestuur van de Britsche zones van Oostenrijk en Duitschland. De nieuwe minister van Voor-Indië is de graaf van Llstowel, die tot dusverre de functie van directeur-generaal der posterijen bekleedde. Lord Inman treedt toe tot het Britsche kabinet in de func tie van geheimzegelbewaarder. De voor malige bekleeder van deze functie, Arthur Greenwood, is nu minister zon der portefeuille. Hij zal echter dezelfde taak blijven vervullen, die hij tot dus verre vervulde. De nieuwe directeur- generaal van de posterijen is Wilfred Paling, wiens ambt van minister van pensioenen door John Hynd wordt vervuld. Oostenrijk te Moskou in behandeling. Het Oostenryksche vredesverdrag wordt te Moskou snel behandeld. 33 van de 55 artikelen zijn reeds afgedaan. Het groote struikelblok der Duitsche activa in Oostenrijk, is echter nog niet aan geroerd. KardeLj, de plv. premier van Zuid- Slavië, heeft aangedrongen op het aan spreken van Oostenrijk voor zijn oor logsverantwoordelijkheid. Hy somde een achttal eischen op, ter opneming ln het verdrag, namelijk: voorkoming van een nieuwe aansluiting bij Duitschland en van pan-Germaansche propaganda, voorkoming van discriminatie jegens een der vereenigde volkeren, ontwape ning en demilitarisatie van een zone van twintig mijl diep rond de Oosten- rijksche grens, voorkoming van vesti ging van Duitschers in Oostenrijk, voor zieningen voor repatrieering van ver plaatste personen, verplichting tot uit levering van oorlogsmisdadigers, verbod van nazi-organisaties en waarborging van democratische rechten aan alle burgers. De Joegoslavische minister van bul- tenlandsche zaken, Simitsj, bracht ver volgens de eischen op economisch ge bied naar voren, in totaal voor een bedrag ad 375.000.000 gulden. Joego slavië is onder geen omstandigheden bereid in bespreking te 'treden over aan spraken op restitutie van Oostenryksche eigendommen, welke in Joego-Slavië geconfisceerd zijn. Pleidooi van den heer Louwes: De heer H. D. Louwes. voorzitter van de Stichting voor den Landbouw heeft tijdens een persconferentie medegedeeld, dat de georganiseerde landbouw in ons land klaar staat, een belangrijke ver nieuwing in ons staatsbestel tè helpen verwerkelijken, n.l. over te gaan tot het doen functionneeren van een publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie, het z.g. „landbouwschap". De heer Louwes waarschuwde in dit verband voor het dreigende gevaar, dat de taak, die op de schouders van de overheid is gelegd door de orde- ningsmaatregelcn voor het geheele be drijfsleven, voor de overheid te zwaar dreigt te worden en een gevaar gaat beteekenen voor het goed function neeren onzer democratische staatsin stellingen. De ministers zijn overbelast met werk. Een groot ambtenaren-apparaat, aldus de heer Louwes. dreigt zijn daadkracht door zijn omvang en bureaucratie te verliezen en de volksvertegenwoordiging is bijkans niet meer in staat van deze geheele overheidsbemoeiing een verantwoorde, openbare behandeling te geven. Wanneer het nu mocht gelukken, den georganiseerden landbouwbedrijfs- genooten de verantwoordelijkheid te la ten voor de orde in „eigenhuis", dan zou daarmede de overheidstaak ontlast worden, de overheidsdiensten kunnen worden ingekrompen en het parlement zich meer met de groote lijnen kunnen bezighouden. De bereidheid tot het zelf aanvaarden der verantwoordelijkheid is volgens den heer Louwes by de landbouwbedryfsge- nooten aanwezig. Uitvoerig stond vervolgens de heer Louwes stil by de prysvasstelling der landbouwproducten. Door de zeer aanzieniyke styging van onze bevolking zyn wy gedwongen een intensieve landbouwproductie na te stre ven. Deze is evenwel naar verhouding duur. Toch bewegen zich de pryzen van sommige landbouwproducten in ons land op ongeveer het niveau van de wereld marktprijzen. De kostprysberekeningen van het Landbouw-Economisch-instituut hebben aangetoond, dat de door de regeering vastgestelde richtpryzen voor de land bouwproducten onvoldoende zyn, ja zelfs beneden den kostprys van bepaalde pro ducten liggen. Deze te lage pryzen kun nen door den landbouw niet worden aanvaard, aldus de heer Louwes. In dit verband wees spr op de moeilijke posi tie van ongeveer 40.000 kleine boeren in ons land. die in hun bestaan ernstig be dreigd worden. De heer Louwes besloot met de hoop uit te spreken, dat er geen nieuwe kloof zou ontstaan tusschen de agrarische- en niet agrarische bevolking in Nederland, zooals dit in de periode na 1930 het ge val is geweest. BINNENLAND. Namens de Koninklilke Marine zal de kapitein ter zee d'Engelbronner bil de openingszitting van het Oost-Indone sische parlement aanwezig zijn. De temporaire krijgsraad te Makas sar heeft mevrouw Barkly, alias „miss Lily", wegens koppelarij ln den Japan- schen tijd tot zes Jaar veroordeeld De minister van oorlog heeft ln het leven geroepen een commissie her ziening financleele regelingen niet pen sioengerechtigde militairen. Gisteren, precies 2 jaar na de be vrijding van Putten, werd de eerste steen gelegd van het eerste door particulier initiatief te bouwen huls. hetgeen met eenige plechtigheid gepaard ging Te ReymershoekGulpen zUn 10 gevallen van nekkramp onder schoolkin deren geconstateerd, tot nu toe gelukkig zonder doodelilken afloop. 25 April as. zal de minister-presi dent dr. L. J. M. Beel een officieel be zoek aan Enschedé brengen De cultureel aesthetlsche zijde van den wederopbouw van ons land is te Amsterdam besproken, toen daar de commissie voor den monumentendag, onder voorzitterschap van prof. dr. A. W Bijvank. haar 19e Jaarlijksche bijeen komst hield Van 13 tot 23 Mei a.s. zal in Sche- veningen een congres van de „Interna tional Federation of agricultural produ cers'' (de I.F.A.P.) worden gehouden. Het 2-Jarlg zoontje van de familie S. van F. uit Blarlcum. die al spelende onder een geparkeerde auto was gekro pen, geraakte, toen de chauffeur de wa gen optrok onder de wielen en was op slag dood Van de werf „Gusto" te Slikker veer, die 10 jaar stil heeft gelegen, is gisteren de zee-tinbaggermolen „Slng- kep" te water gelaten Dit is één van de 6 molens, welke voor de Billltonmaat- schapplj te Den Haag door een 4-tal ge combineerde wenen wordt gebouwd. De commissie die zich bezig houdt met het vraagstuk der overbevlssching van de Noordzee is te Londen hijeen. Van Nederlandsche zijde nemen aan de con ferentie dezer commissie deel de heeren drs D. J. van Dilk en lr. G. J Llenesch als vertegenwoordigers van den Minister van Landbouw, Visscheril en Voedsel voorziening. De Nederlandsche oorlogsmisdadiger Jan Kloosterboer, die uit een kamp ont snapte. is te Oostende gearresteerd op het oogenbllk dat hi1 aan boord van schip „1008" de haven ging verlaten met bestemming Argentinië. Gistermorgen vond aan boord van het mi. „Johanna", liggende aan de nieuwe haven te Zierlkzee een explosie plaats, waardoor de schipper P. Wes- sels zware brandwonden aan handen en gelaat opliep. De Intensieve contröle op de na leving van de prllsvoorsohrlften heeft bij den handeldrijvenden middenstand het aantal overtredingen doen afnemen, al dus is de Indruk, welken men op het Directoraat-Generaal voor de prijzen heeft gekregen. De 6-j. Marlanneke v. d. Stelt, uit de P C. Hooftstraat te Zwolle raakte aan de Vondelkade ln de nieuwe Vecht en verdronk. De directeur van den Middenstand zal ook dit Jaar namens den Minister van Economische Zaken aan dengene. die ln een examenplaats met de hoogste cijfers slaagt voor het middenstandsdi ploma Algemeene Handelskennis, een ge schenk uitreiken. Aan dengene. die de beste cilferlllst van het geheele land heeft, zal bovendien de bronzen legpen ning van het Ministerie worden toege kend. In een te Utrecht gehouden con gres van de vakgroep Justitlepersoneel van den Alg. Bond van Ambtenaren Is o.m. uitvoerig gesproken over de wen- sohelllkheld te komen tot een behoor lijke personeelsopleldlng. Een felle brand heeft gistermiddag de boerderij, het woonhuis en 2 schuren van de landbouwer C. Vromans te Til burg ln de as gelegd. Een hoeveelheid landbouwgereedschappen .hooi. stroo en graan gingen in vlammen op. Een conventie ls onderteekend, vol gens welke aan de K.L.M. toestemming wordt gegeven voor landing te Athene bij gelegenheid van incidenteele vluchten op de indië-route Vandaag is ln Parijs een finan cieel en commercieel accoord tusschen Nederland en Frankrijk geteekend Gistermiddag heeft een bosch- en heidebrand bil het sanatorium de Klok- kenberg aan den Bredasche weg te Til burg een heldestrook ter lengte van 2 K.M. en en breedte van 300 m. verwoest. BUITENLAND. Stakingen van kleinen omvang ln verscheidene deelen van Engeland be lemmeren de voedseldistributie en steen- koolproductle Werklooze demonstranten hebben, liggend in de straten voor het ministerie van buitenlandsche zaken te Rome. de auto's van de Italiaansche en Britsche vertegenwoordigers voor de onderteeke ning van do nieuwe financleele overeen komst tegengehouden. Op 19 Mei a.s. zal tusschen Bazel en Amsterdam een nachtelllke luchtpost- verbinding worden geopend. Te Amster dam zal de post voor Londen, Kopenha gen en Oslo verder worden meegenomen. Franz Werner Bobe, voormalig prior van de orde der Malthezer ridders, ls gisteravond te Praag opgehangen Hil was schuldig bevonden aan het geven van Inlichtingen aan de Gestapo. Dr. Soen Fo. zoon van dr. Soen Jat sen, den stichter van de Chlneesche republiek. Is tot vice-president van China benoemd. President Truman heeft Cordell Huil, voormalig minister van buiten landsche zaken, de medal for merit", de hoogste Amerikaansche burgerlijke onderscheiding, verleend, wegens buiten gewone verdienste bij het vervullen van zijn ambt. Do Zwitser general Gulsan. die als een der candldaten voor het gouverneur schap van Triëst werd genoemd, heeft verklaard een eventueele benoeming tot dit ambt niet to zullen aanvaarden. Drie Inzittenden kwamen om het leven, toen hun vliegtuig van het eiland Guernsey op weg naar Londen ln zee stortte. 'Een passagier werd gered. Bil Oetzen ln de Britsche zone van Duitschland ls ln den mist een perso nentrein op een goederentrein geloopen. waarbit 3 personen werden gedood en 42 gewond Dr. Otto Ostrowskl is zes dagen na de motie van wantrouwen ln den Ber- lijnschen gemeenteraad, afgetreden als eerste burgemeester. Officieel wordt medegedeeld, dat de toestand van koning Chrlstiaan van De nemarken „een weinig verslechterd" ls. Volgens to Parijs uit Hanoi ontvan gen berichten, hebben de Fransche troe pen ln Indo-Chlna de stad Hao blnh, 75 km. ten Zuidwesten van Hanoi, op de Vletnameezen veroverd. Sakarl Tuomloja, directeur van de Finsche Bank, ls er niet ln geslaagd een nieuwe Flrsohe regeering te vormen President Pasiklvl zal vermoedelllk op dracht moeten geven tot het houden van algemeene verkiezingen. Daar de kiezers lijsten nog niet gereed zl|n. zullen deze vermoedelllk niet voor October kunnen worden gehouden. Volgens Thondamen. voorzitter van het Voor-Indische Congres op Ceylon, dat 180.000 Voor-Indiërs vertegenwoor digt, verlangt het congres volledige on afhankelijkheid voor Ceylon.

Leidsch Dagblad | 1947 | | pagina 1