Bescherm kostbaar bezit! MEDINOS Flinke Slagersbediende DIENSTMEISJES BIJVERDIENSTE STADSNIEUWS Kerkelijk Leven DE BIOSCOPEN Radio-progranftna A. H. VISSER Zit- en Slaapkamer Bekwaam Banketbakker SLEUTELTJES Advertentie- Colporteur Meisje-alleen Algemeene Vergadering O Leiden wil mijnwerkers danken. In verband met dc prestatie, welke de mijnwerkers Zondag 2 Februari j.l heb ben geleverd, heeft het Centraal Werk- comté Vacantie - 1947. dat is voortge komen uit Ned. Volksherstel, besloten om in den a s. zomer aan een groot aan tal mijnwerkers een kort verblijf in Holland aan te bieden. Ten einde dit plan te doen slagen heeft dit comité met verscheidene commissies in enkele groo- te plaatsen van ons land contact opge nomen en gevraagd om de mogelijkhe den onder het oog te zien om geduren de anderhalven dag de mijnwerkers in eigen omgeving te ontvangen. Met dit doel heeft zich ook hier ter stede een commissie gevormd, waarin naast een aantal jeugdorganisaties mede zitting hebben de wethouders Van Schaik en Menken. Het is de bedoeling, dat onge veer 200 mijnwerkers in de eerste helft van Juni een bezoek aan onze stad zul len brengen, waar zij 's ochtends tegen elf uur worden verwacht en zullen blij ven tot den volgenden middag. Alhoe wel nog geen vastomlijnd plan is vast gesteld. wordt een bezoek aan één der badplaatsen en de meren overwogen, terwijl daaraan enkele excursies in on ze stad zullen worden vastgeknoopt. Het comité, dat overtuigd is, dat vele inge zetenen aan dit sympathieke plan hun steun willen verleenen- roept reeds thans de medewerking in van de Leidsche burgerij. Zij, die de plannen financieel willen steunen, of één of meerdere mijn werkers aan één' dag logies willen hel pen, worden verzocht hun naam en adres bekend te maken bij den heer W. J. M. Simonis, Haarlemmerstraat 138, alhier. Met het oog op een goede rege ling van een en ander wordt men ver zocht hiervan onmiddellijk kennis te willen geven. LEIDSCHE VEREEN. VAN PHILATELISTEN. Onder voorzitterschap van den heer R. Ensingh hield de Leidsche Vereeni- ging van Postzegelverzamelaars weder om een vergadering in de bovenzaal van „Amicitia". De gewone agendapunten werden vlot afgewerkt;. De voorz, deelde mede, dat in den loop der volgende week de zegels „Cu rasao helpt Indië" zullen worden ver zonden. Voorts zullen een beperkt aan tal zegels van het Permanente Hof van Int. Justitie verkrijgbaar worden ge steld. Op 27 Febr. zal door de afd. Leiden van de Luchtpostclub B.ZP.C. een tentoonstelling met wedstrijd worden gehouden in „Royal" aan de Doeza- straat. Zes nieuwe candidaat-leden werden aangenomen als lid, zoodat het aantal leden thans de driehonderd benadert. Een gehouden verloting en veiling namen niet veel tijd in beslag. Een aangekondigde causerie van den heer J. A. H. van Kluijve vond geen doorgang wegens verhindering van den spieker. Na rondvraag volgde sluiting der vergadering, waarna de leden nog eeni- gen tijd voor onderlingen ruil bijeen bleven. De heer H. E. Christiaanse alhier is geslaagd als keurmeester voor post duiven vliegtype en schoonheidsklasse en wel by het examen, afgenomen te Haarlem door de le Ned, groep van gediplomeerde keurmeesters in Neder land. AGENDA 0HEDEN: Schouwburg: Padvindersrevue „Reveille" 2y2 en 8 uur nam. ZONDAG Gerecht 10: Loge van Theosofen, 10 uur voorin. MAANDAG. Schouwburg: Abormementsvoorstelllng „Arsenicum en oude kant". 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 22 Februari 13 tot Zaterdag 1 Maart 8 uur waargenomen door de Apotheek Herding en Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35. tel. 20136. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wll'helminapark 8, tel. 26274. De Zondagsdienst der Hulsartsen te Leiden wordt van hedenmiddag 1 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doktoren Van Leeuwen. Meyboom en Simons. Te Oegstgeest door dr. Varekamp, Tel, 21916. OUDERCOMMISSIE „LEIDSCHE BUITENSCHOOL". In de Oranjezalen üer „Harmonie" hield genoemde commissie voor haar le den een geslaagden feestavond. Om even 8 uur opende de voorzitter, de heer Robbers, den avond met een woord van welkom tot de ruim 200 be zoekers. in 't bijzonder aan het be stuurslid der LE.S, den heer mr. Gun ning en aan de directrice, mevr. Crë- vecoeur en andere dames der L.B.S.. zoomede aan de beide geheel belangloos medewerkende gezelschappen, de Too- neelclub „Zijlkwartier*' en het orkest „De Sleutelboys". Hierna werd onder de goede leiding van den heer Huner als conférancier het eerste gedeelte van het programma afgewerkt. Dit bestond uit muziek, zang en kore tooneelschetsjes. -welke alle zeer in den smaak vielen. Een aardige geste was. dat een der dames van „Ziilkwartier". mej, Toos Kop, een passend liedje op de Leidsche- Buitenschool had gemaakt, dat door haar gezongen en later in de zaal ver kocht werd ten bate van de #L-B.S. Vervolgens was de beurt weer aan het muziek- en tooneelgezelschap die nog veel moois te hooren en te zien gaven tot omstreeks halftwaalf de heer Rob bers. na een woord van hartelyken dank aan de beide gezelschappen, dezen avond sloot. - GEVAARLIJK IJS. Men verzocht ons'mede t-e deelen: A s. Maandag wordt begonnen met een wijziging ie brengen in den afvoer van het door de Lichtfabrieken geloosde warme water. Daardoor z& het open water op verschillende plaatsen dichtvriezen. Daarentegen zal op andere plaatsen het ijs wegsmelten of hoogst gevaarlijk worden. Verwacht wordt dat dit het geval zal wezen in Langegracht, Oostdwarsgracht. Cokes haventje der Lichtfabrieken. Oude Heeren gracht. Mareslngel. Ook Heerensingel, Oude Vest. Haven, Oude Rijn, Heeren gracht en daarop aansluitende wateren zullen hoogst gevaarlijk zyn. Ouders wordt daarom ernstig aangera den hun kinderen hiervan in- kennis te stellen. PADVINDERSREVUE „REVEILLE". In den geheel bezetten Schouwburg werd gisteravond een eerste opvoering gegeven van de padvindersrevue Re veille", welke hedenmiddag en -avond wordt herhaald en die o~m. werd bij gewoond door den burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, prof. dr. P. A. H. de Boer, commissaris van het district Rynland der NP.V., den wnd, districtscommissaris, den heer Beekes, de Kath. verkenners er. de leidsters van het M-P.G. De revue, welke tal van aardige mo menten uit het padvindersleven in beeld brengt, verplaatst ons in het rijk van Zeus, waar de goden en godinnen per televisie-apparaat het padvinders- spel op aarde volgen. Geboeid door dit spel, besluit Zeus een afvaardiging naar de aardé te zenden, waarvoor Hannibal, Hermes en.Terpsichore wor den uitgekozen. Direct na aankomst beginnen de moeilijkheden, maar door bemiddeling van vaandrig Otto vindt het gezelschap onderdak in een pad vinderskamp, waar zij ruime gelegen heid krijgen met het padvindersleven kennis te maken. Hannibal, die de Olympianen zoo goed mogelijk wil in lichten, bezoekt daartoe een groote padvindersdemonstratie, waarby. ook nog een bezoek wordt ingelascht aan het Leidsche 3 Octoberfeest. De Leid sche padvinders (sters), die deze revue verzorgden, hebben alle eer van hun werk gehad. Vooral het optreden van akela Ryks, die als, gast een groot aan deel in het welslagen van deze revue heeft gehad, dient hier met een afzon derlijk woord te worden genoemd, ter- wyi ook Bartje (Nico Laterveer) in deze revue uitstekend werk deed. HET JUBILEUM VAN HET DIACONESSENIJUIS. Men verzoekt er ons nog de aandacht op te vestigen, dat de herdenkings dienst, welke ter gelegenheid van het vyftïg jarig bestaan van het Diacones- senhuis a.s. Dinsdagavond in de Mare- kerk wordt gehouden, niet om acht uur doch om kwart over acht aanvangt. Als sprekers zullen dezen avond optreden pro. dr. J. N. Bakhuizen v. d. Brink en ds. M. J. Punselie. Deze byeenkomst is voor alle belangstellenden toegankelyk. De kerk zal worden verwarmd. Zooals bekend zal as. Woensdagmiddag van drie tot half- vijf in het Diaconessenhuis een receptie worden gehouden. PROF. BOEKE TE BATAVIA GEWOND. De „Nieuwsgier" van 14 dezer bevatte het bericht, dat pyof. dr. \J, H. Boeke, voorzitter der juridische faculteit van de' nooduniversiteit te Batavia en hooglee raar in de tropische staathuishoud kunde aan de Leidsche Universiteit, op 12 dezer 's middags op den Oranje-bou levard te Batavia door een truck is aan gereden. De 62-jarige hoogleeraar, die van zdjn college naar huis fietste, werd j met gebroken arm en een gecompli- i ceerde onderbeenfractuur in bet zie kenhuis Tjikini opgenomen.- Hoewel zyn toestand zich aanvankelijk ernstig Het aanzien, is deze inmiddels aanmerkelijk verbeterd, zoodat "de patiënt thans ge heel buiten gevaar verkeert. HET IJS BRANDDE! Gistermiddag omstreeks kwart over drie zagen voorbygangers op den zyi- singel een merkwaardig verschijnsel: het ijs stond in brand! Het bleek, dat een hoeveelheid petroleum uit een lei ding van het. aldaar gevestigde A.P.C.- depot op het ys was gestroomd en door onbekende oorzaak in brand was ge raakt. Het ergste was evenwel, dat de vlammen een aldaar in het ys vastge vroren motorschip bedreigden. Reeds stond dit schip aan stuurboordzyde in brand en had het vuur zich ook al mede gedeeld aan een op 'het dek gemeerde reddingsboot, toen de brandweer het vuur met twee slangen op de motor- spuit. en één luchtschuimstraal begon te bestryderi. Het gevaar was toen spoedig geweken, zoodat de tweede autospuit, hoewel ter plaatse aanwezig, geen dienst behoefde te doen. Onder toezicht van de brandweer heeft het A.P.C.-personeel de resteerende petro leum verwijderd. ONTHULLING VAN EEN GEDENKPLAAT. In de vestibule van het Politiebureau. Dinsdagmiddag, halfdrie. zal in de vestibule van het Politiebureau een ge denkplaat worden onthuld, welke daar is aangebracht als een eerbiedige her innering aan hen, die van het politie corps tydens de bezetting hun leven lieten By Kon. Besluit is toegekend de aan de Orde van Oranje Nassau verbonden eeremedaille in brons aan den heer A. van Es. portier bij de N.V> Meelfabriek „De Sleutels" alhier, zulks in verband met zyn 50-jarige werkzaamheid aldaar, welke in Mei a.-s zal worden herdacht. Ds. J. van Bruggen, predikant der Geref. Kerk (art. 31) te Assen, heeft bedankt voor het beroep van de Geref. Kerk (art. 31) te dezer stede. LEIDSCHF, GRONINGERS SPREKEN TE HEERLEN. De tooneelclub van de Leidsche Ver- eeniging „Ons Grunigerlaand" is gister avond te Heerlen met veel succes opge treden. Zy oogstte veel by val. Ook het zangkoor liet zich daar hoo ren en deelde zeer verdient in de •ge brachte hillde. BONKAARTEN HALEN. A.s. Maandag Is de letter B tot en met Bentz aan de beurt (Inhaaldag Nationale Feestdag) voor het afhalen van nieuwe bon- en textlelkaarten. Voor een schoenenbon (laatste stam- kaartcijfer 3, 9 of 6 en kinderen geboren in Februari 1932 t-m. 1946) zijn de letters A, B, C en D aan de beurt. OEGSTGEEST. Het geboortefeest Het geboortefeest van Prinses Marijke is in onze gemeente voortgezet door den onvermoeiden ar beid van het bestuur der Oranjevere niging. Tal van moeilijkheden moesten worden overwonnen, doch met-veler me dewerking is een en ander met groot succes overwonnen. Gisteren was dan het feest voor de geheele schooljeugd 'aangebroken en werden de kinderen in' de feestelyk ver sierde groote zaal van het. Patr.onaatsge- bouw ontvangen, waar zy, na een inlei dend woord van een der schoolhoofden, werden toegesproken door burgemeester Bauman, die blijk gaf niet - alleen een warm Oranjehart, maar ook een groote liefde voor de jeugd te bezitten. De kin deren werden hier rykelijk onthaald op beschuit met oranje muisjes en warme chocolademelk. Afgewisseld door het op treden van een goochelaar en muziek van den heer Gouw Jr., werden de kin deren onthaald op amandelbroodjes en kregen zy na genoeglyk vermaak nog een verrassing mede naar huis. Een warm woord van huide aan het bestuur van de Oranjevereeniging is ze' ker verdiend. Speeltuinvercenlging Onder leiding van lr, J. J. Rutgers, voorzitter van Volksherstel afd, Oegstgeest. werd een vergadering gehouden om te komen tot oprichting en instandhouding van speel tuinen ln onze gemeente. Zooals bekend, Is over deze zaak reeds in de vorige ver gadering van de gemeenteraad gespro ken. waarby echter nog geen besluit werd genomen tot aanleg van een speel tuin, aangezien de gemeenteflnanciën zulks niet toelaten. Nu heeft zich hier voor een comité samengesteld, aangezien de vernielzucht onder de jeugd wel zeer groote afmetingen gaat aannemen. Na een inleidend woord van den voor zitter heeft de heer Vellbrlef. bestuurs lid van den bond van speeltuinen een Inzicht gegeven ln dit mooie sociale werk. waarna de heer Lardé, voorzitter van de afd. Leiden van deze bond. een en ander nog eens heeft onderstreept. Hierna kwam de vraag ter sprake of men een stichting of wel een vereenlglng zou vormen. De burgemeester, de heer Bouw man. uit zijn vorige gemeente op dit ge bied. deskundig, heeft hierbll ook de financleele zilde nader beschouwd en adviseerde af te zien van een stichtings vorm, waarna met algemeene stemmen werd besloten dat een vereenlglng zou v/orden gevormd die dit werk ter hand zal nemen. Aangezien op deze vergadering een groote belangstelling was. mag worden verwacht dat vele ouders van de gele genheid zulen gebruik maken hun sym pathie te betuigen aan het adres Konln- glnnelaan 8, alhier. PREDIKBEURTEN. Voor Zondag 23 Februari. Leiden Doopsgez. Gem.: 10,30 uur, ds. A. J. Snaayer, 7 uur, ds. L. Bonga van Leeuwarden, (Friesche Dreek). Eglise Wallonne, dix heures et demie, M. R. Blommaert. Evang. Luth. Gem.: 10,30 uur, ds. J. H. Smit Duyzentkunst (H Doop). Rem. Gem.: 10,30 uur, prof. dr. G. J. Heering. Ver. van Vryz. Herv. (Volkshuis): 10.30 uur, dr. K. H Boer- sema. Geref. Gemeente: 10 en 5 uur leeadienst. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur dhr. Van Leeuwen uit Ryswyk. Geref- kerk (art. 31) 10,45 uur (Predi ker) ds. Loopstra van Den Haag-Loos duinen, 3 uur (Doopsgez. Kerk)ds. F. de Vries van Den Haag-Oosi.. Vrye Kath Kerk St. Bonifacius (Vreewyk- straat 19): 10,30 uur gezongen H. Mis- Oud-Kath. Kerk (Zw. Singel 50): 10 uur, H. Dienst. Oegstgeest Ned. Herv. Gem.: Groe ne Kerk: 10,15 uur ds. W. G. Krykamp van Sassenheim. Pauluskerk: 10 uur dr. W. F. Dankbaar; 5 uur ds. E. Em- 'men, secr. v. d. Gener. Synode. (Be vestiging van ds. J. D. de Stoppelaar, vlootpred., als predikant in Algem. Dienst). Gebouw Hooge Morsch: 9 uur de heer J. Vink, Godsd. ond. te Katw. e- Zee. „Irene" Kinderkerk: 10 uur de heer Chr. Muller. Geref. Kerk, Mau- ritslaan: 10 en 5 uur ds. E. de Jong van Semarang (ber. pred, te Maastricht) Gebouw Hooge Morsch: 10,30 en 5 uur ds- M, J. Arntzen. Vryz. Herv. Gem., Willem de Zwygerkerk: 10,30 uur ds. J. E. Cannegieter van Deventer, Casino De bekende Engelsche tooneelspeïer "James Mason, dien men zich uit de film „De zevende sluier" herinneren zal, ditmaal in een verhaal van veel minder gehalte, n-1. „De nacht heeft oogen". Houdt ge van griezelen? Ach: dan valt er zeker te rillen, hoewel die grie- zelary er dik boven op ligt. Daar is sprake van een eenzaam huis aan den rand van Schotsche moerassen, gehuld in een geheimzinnig waas van mist en nevel, van een eenzamen bewoner en van twee meisjes op zoek naar een der de. een jaar geleden in deze omgeving verdwenen. Wat zich afspeelt, verklap pen wij niet. Er gebeurt intusschen ge noeg: moorden bij maanlicht, een ake lige ontdekking in een geheime kamer, het wegzinken van een echtpaar in de modder en eenige vreemde zaken, waar op ge niet rekent. Het loopt alles an ders. dan ge denkt, wat het geheel nog mysterieuser maakt. Toch niet een film, waaraan een Mason zijn naam had moe ten leenen. Een alleraardigst filmpje van het Prinselijk gezin in Canada gaat hieraan vooraf, gevolgd door Amerikaansche nonsens, welke men beter in Amerika had kunnen laten Luxor Dit theater brengt ons deze week een film vol spanning en avontuur „De gevangene van Zenda" met in de hoofdrollen Madeleine Caroll en Dou glas Fairbanks Jr. Een jong Engelsch- man is op een vacantiereis in Zenda aangeland, waar juist de kroning van den nieuwen koning zal plaats vinden. De stiefbroer van den koning wenscht deze plaats echter voor zich en weet te bewerkstelligen, dat de koning wordt ontvoerd. De vreemdeling, die een tref fende gelykenis vertoont, met den ver dwenen vorst neemt nu zyn plaats in en wordt koning van Zenda, waarby hy tevens kennis maakt met de toekom stige koningin Tlavia en beiden elkaar lief krygen. Vele verwikkelingen en in triges spelen zich af en als na flitsende schermduels de koning door zyn plaats vervanger wordt gered volgt een einde zooals wy niet meer gewend zyn. Trianon De Amerikaansche filmin dustrie, die ons in Leiden juist deze we ken heeft getoond tot buitengewone prestaties in staat te zyn-, gaat zich he laas maar al te vaak te buiten aan films die komisch heeten doch door een volkomen gebrek aan eenige. positieve karaktertrek (die zeer wel harmonieerd by gezonde humor!) het tegendeel wor den: een bewys van gebrek aan geest. Het stelt teleur, dat ook Merle Oberon en Melvyn Douglas zich in „Wat weet je van liefde" tot dit genre leenen, waar zij toch meermalen getoond hebben een belangrijke rol in een werkeiyk J$pmi- sche film aan te kunnen Lido Zooals te verwachten viel heeft „Mrs. Miyiver" ook in Leiden een onthaal gevonden, dat deze onvergete- lyke film verdient, zoodat tot prolon gatie is overgegaan, zy die tot nog toe verzuimden dit meesterwerk te gaan zien, zullen derhalve alsnog de gelegen heid kunnen vinden te ervaren, dat de film in staat kan zijn kunstgenot te verschaffen. Rex Richard Dix zorgt voor span ning in de film „Vrijheidshelden". Het „Wilde Westen" en het leven der Cow boys behoudt zyn aantrekkingskracht! wy maken hier kennis met staaltjes van grooten moed en met het gevaar in velerlei vorm. De liefhebbers kunnen er hun hart aan ophalen! VOOR ZONDAG 23 FEBR. Hilversum I (301 M.) NCRV 8.30— 9.30: morgenwijding o. 1. v. dr. H. Honders; KRO 10.0011.30: Hoogmis ln Groot Semi narie Rijsenberg; 12.30—12.55: Kareol Sep- tet; 14.0014.45: operaprogramma uit ver schillende landen; 15.1515.45: herden king slag op de Javazee; 16.1517.00: zlekenlof- NCRV 17.00—18.30: dienst uit Oranjekerk te Utrecht, voorg. dr. A. van der Hoeven; KRO 20.15—21.00: volkslie- derenprogramma21.0021,15: The Mas- queraders: 21.1522.00; deel I luisterspel „The man who was Thursday": 22.35 23-.00' Carla Rosen viool en Rosa Spier harp; 23.0023 30: Klaas van Beeok; 23.30 24.00: elne kleine Nachtmuslk. Hilversum II (415 M.) VARA 8.45 9.15: Zondagmorgenmelodieën; 9.30 10.00: verzoekprogramma; 10.1511.00: A'damsch Kamér Muziekgezelschap; 11.15 —12.00: Triangel: AVRO 12.00—12.30: gra- mofoopmüzlek uit Andaluslë; 12.4013.00: A'damsch tramkoor; 14.3015.45: Radio Phllh. Orkest: VARA 17.00—17.30: GG- cabaret; VPRO 19.0020.00: dienst uit Doopsgez. kerk te Hilversum; AVRO 20.15 —20.45- Waltz-time; 20.45—21.15: hersen gymnastiek; 21.15—21.55: fragmenten uit- Dlnsdagavondtreln van natlonalen feest dag: 21.5522.30: deel Vin hoorspel „Dombey en Zoon"; 22.30—23.00: Quar tette dl Roma; 23.1523.30: Nocturne franchise; 23.30—24.00: Skymasters. VOOR MAANDAG 24 FEBR. Hilversum I (301 M.) NCRV 9.30— 10.00; Londensch Symphonie Orkest; 10.30 11.00: morgendienst o, 1. v. ds. H. A. Wlerslnga; 12.0013.00; Kamerorkest; 13.15—14.00: Cinderella; 14.20—15.00: Metropole-orkest; 15.1516.00: cenrbalo- gezelsehap; 17.4518.00: Rijk Overzee; 20.0821.00; uitzending uit Chr. Bllnden- insti :ut Bartimeus te Zeist; 21.0022.00: orgelconcert door Oharles Hens ln de Oude Kerk te A'dam; 22.3022.45: Kentucky Minstrels: 23.0024.00: BBC Symphonie Orkest. Hilversum II (415 M.) VARA 8.15— 9.30: gramofoonmuziek; VPRO 10.00 10.20: morgenwyding door ds. J. J. Thom son; VARA 10.2011,00; programma voor zieken; 12.0012.30: Johan Jong, orgel; 12.3513.00: operetteklanken; 14.45 15.35: verkorte uitvoering opera „Tosca" van Puccini; 19.0019.30: meisjeskoor De Krekels-, 20.1520.50: De zilveren zeven; 20.5021.35: hoorspel ter herdenking Februarl-staklng 1941: 21.3522.00: gra mofoonmuziek; 22.0022.30: 'Ramblers; 22.3022.45: Johan Jong. orgel; 23.15 24.00: Xavier Cugat en zijn orkest, afge wisseld door Louis Davids. Vorstgebied breidt zich weer uit. AANZUIGING VAN KOUDE LUCR& Het gebied van hoogen luchtdruk over Groenland neemt thans iets inbe- teekenis af, doch het heeft nog een zoodanigen omvang.- dat het alle de- pressie-activiteit op den Oceaan ten Zuiden van den 50sten breedtegraad houdt. Welke gevolgen dit nu op ons land heeft, blijkt duidelijk uit het weers- verloop van de afgeloopen 24 uren. De depressie, die van den ingang van het Kanaal naar het Roergebied is getrokken, gaf aanleiding tot uitgc- breiden sneeuwval en deed bovendien den wind in onze omgeving in kracht toenemen, met als gevolg een her nieuwd aanzuigen van koude lucht. Anders, was het gisteren ln Frankryk gesteld. Onder invloed van de depressie over het Kanaal drong zeer wanne lucht Zuid en midden Frankryk binnen. Gistermiddag stegen de temperaturen in dit gebied algemeen boven de 10 graden Celsius. Op een station zelfs tot 19 graden. Daarentegen was de dooi in Noord Frankryk slechts van korten duur. De vorstlyn voornamelyk. onder invloed van de druksty gingen achter de naar het Roergebied getrokken depressie, weer langzaam naar het Zuiden terug drukt. Het vorstgebied breidt zich dus in onze omgeving weer verder uit. Bezoek van dr. Beel. BESPREKINGEN RIET LIRIBURGSCHE BURGERIEESTERS. De minister-president, dr. L. J. M. Beel, bracht gisteren en vandaag een be zoek aan Limburg. Hy arriveerde gis termorgen. te Mook, waar hy begroet werd door (len Commissaris der Ko ningin in Limburg. Het gezelschap hield op het stadhuis in Venlo een bespreking met burgemeesters van Noord-Limburg, 's Middags bezocht dr. Beel Heerlen en Kerkrade, waar, eveneens op het raad- huls, besprekingen werden gehouden. Daarna had de minister een onderhoud met den directeur-generaal van de Lim- burgsche steenkolenmynen, dr. ir, C. Groothoff, terwy i 's avonds te Maas tricht op het gouvernement een be spreking gehouden werd met het col lege van Ged. Staten van Tiimburg. Deze bespreking werd hedenmorgen voortge zet. Vandaag is de minister-president voornemens een conferentie te houden met de Zuid-Limburgsche burgemeesters. Berechting van Düitsche oorlogsmisdadigers. WETSONTWERP IN GEVORDERDEN STAAT. Op 17 Februari 1947 heeft de Byzon- dere Raad van Cassatie beslist, dat de Nederlandsche strafwet niet van toepas sing is op misdryven, door Duitsche mi litairen tydens de bezetting in Neder land gepleegd. Nu bepaalt artikel 2 van het Wetboek van Strafrecht, dat de Nederlandsche strafwet toepasselijk is op ieder, die zich in Nederland aan eenig strafbaar feit Schuldig maakt. Nadat de Procu- reur-Fiscaal anders geconcludeerd had, nam de By'zondere Raad van Cassatie echter aan, dat het volkenrecht een uitzondering op deze bepaling maakt voor leden van een vijandeiyke bezetten de macht. Naar wy vernemen, heeft de Mi nister van Justitie maatregelen geno men om ongéwenschte gevolgen van het arrest van den Byzonderen Raad van Cassatie door een wetteiyken maatregel te voorkomen, in verband waarmede een desbetreffend wetsont werp reeds in gevorderden staat van voorbereiding is. De meren goed berijdbaar. GESCHIKT VOOR DE TOCHTEN De voorzitter van het merendistrict van den Zuid-Hollandschen IJsbond deelt ons mede, dat dank zy uitgebrei de maatregelen o.a. door het bewer ken met paarden-tractie, de banen op het Brasemermeer, de Kagerplassen, de Langeraarsche- eji de Nleuwkoopsche plassen goed berijdbaar en voor het maken van tochten thans zeer geschikt zjjn. GEVRAAGD, in. of extern voor direct. DE GENESTETSTRAAT 4, Telefoon 23393. Gevraagd in Leiden of omge ving door echtpaar z.k. onge stoffeerde of gestoffeerde met kookgelegenheid Brieven Bur. van dit Blad No. 3488. Voor onze Lunchroom-Banketbakkerij vragen wij: Modern vakman met ervaring in eerste klas zaken. Aantrekkelijke werkkring met goede sociale verzorging. Brieven met volledige inlichtingen, opgave van ge noten onderwijs en opleiding, afschrift gelr schriften aan de AFD. PERSONEELSZAKEN VROOM DREESMANN, LEIDEN TE KOOP 1 Gramofoon met 50 platen (Ohr. zangen muziek) ook af zonderlijk te koop. JOH. BOEREFIJN, Kerkstraat 59, Bodegraven. By het Academisch Zieken huis te Leiden kunnen eenige uitwonende geplaatst worden, v.g.g.v. en niet jonger dan 17 jaar. Persooniyke aanmelding op Dinsdag en Vrijdag tusschen 11 en 12 uur vm. by het Hoofd van den Huishoudely- ken Dienst. GEVRAAGD 3 Nette werkster gevr., van 9 tot 1 uur. voor Donderdag en Vrijdagmorgèn. Haarlemmerstraat 298. 0 Te koop' gevraagd, een goed onderhouden damesrijwlel. op luchtbanden, tegen elk aan nemelijk bod. Brieven Bur. v d. Blad onder No. 997 k. Br Te koop gevraagd, een Jon ge werkhond. 6 7 maanden oud Brieven Bur van dit Blad onder No. 1003 k. H Ouderejaars student zoekt gemeubil. zit- en slaapk. of zit-slaapk. Omgeving Morsch- weg Brieven met prilsopgaaf Bur v. d Blad No. 1006 k. Ouderejaars student (raed.) zoekt eemeub zit- en slaapk. ol' zit-slaapk. Brieven m. prijs opgaaf Bur. v. d Blad onder No. 1005 k. Wl;| kunnen nog enige be schaafde meisjes plaatsen ln onze Toneelclub leeft, pl m. 10 tot 15 J. Aanmelding Maan dag tussen 7 en 9 bil T v. d. Meer Beschuitsteeg No. 6B. (bit Nieuwe Rijn), a Vi'nrdt gevraagd, voor heclc 01 halve dagen, een flink meisje Nleuwenhoven. Jan- vossensteeg 29. 9 Gevr. een genicub. kamer met gebruik van keuken, voor Jonge menschen, die willen trouwen. Spoed gewenscht. Br. Bur v. d. Blad No. 9g9 k. 8 Verstel- of costuumnaalster gevr. Emmalaan 11, Oegst geest. Mevrouw Wellink, Beuken horstlaan 12 a. Wassenaar, vr. tegen 15 Maart een flink meis je Prettige werkkring, goed salaris. Werkmeisje aanwezig. Gevraagd, ln Wassenaar, In twee naast elkaar g«legen vil la's twee flinke meisjes, liefst zusters of vriendinnen. Pretti- I ge werkkring, goed salaris. Werkmeisje aanwezlfc. Brieven Bur v. d. Blad No. 1023 k Student zoekt eenvoudige zlt-slaapkamer. zonder pen sion. Brieven Bur. van dit BI. onder No. 1016 k AANGEBODEN 8 CoilJy 1 cyl. bootmotor met keer koppeling en schroef. 8 P.K., 4 cyl. Opel' motor. Bal- drldge, keefkoppellng en een gashaard. Heerenweg 26. Warmond. B Uw huiskamerlamp wordt weer nieuw, als U hem bil ons laat wasschen en keeren of opnieuw bekleeden De Licht- hal, Haarl.straat 293. Leiden. 8 Nu Is het de tijd om Uw lamp te laten wasschen, kee ren of opnieuw bekleeden. Bil lijke prilzen. De Llchthe.l B Raaphorst. Lelden, 8 Een jongedame, zoekt ad ministratief werk aan hula. Br. Bur v. d Blad No 995 k 8 Tc koop een electro dyna mische luidspreker. In houten kade 26, Leiden. B Salonameublement te koop, best, uit 2 fauteuils en 4 stoe len, zeer mooi, oude kwaliteit, tevens tafel en divan. Wilhel- mlnastraat 1, Noordwijk. Binn. B Te koop guitaar met hoes, mandoline, viool, moderne old finish spiegel. Hyacinthenstr 13 A. 8 Te koop -1 pr. werkschoenen mt. 40. Hazebroekstraat 12. B Aangeboden Philips radio, zo goed als, nieuw, met UK. G. Plantsoen 79. Lelden. 8 Te koop een haardkachel, ln prima staat, brandend te zien en 2-pers opklapbed. Aloëlaan 4, Lelden. II Etaleur, tevens ontwerper van Theaterdecoraties, folders enz., pas uit buitenland te ruggekeerd, heeft nog eenlgen tijd disponibel. Brieven Bur. v. d Blad No. 1019 k. H Te koop partijtje wcckgla- zen en 2 inmaakpotten. Te bevr.: Marnlxstraat 15. Lelden 8 Aangeb. motorrijwiel „Fran cis Barnet", 200 c.C- 1933 '35. Op prima banden met duo. Geheel gereviseerd. Bill prijs. Oude Singel 196 A. 3 1 electr. bakoven, 220 volt. In prime staat ter overn aan- geboden tegen bill prils. Br Bur v. d Blad No. 1036 k «9 Heeren- en damesrijwiel. Aangeb. een prima heeren- en damesrijwiel met Torp naaf en i goede banden. verlichting geheel compleet Te bevr.: I Heerengracht 84, Lelden. DIVERSEN 8Oe Vulpenspeciallst. Thans voor reparaties. Voorjaar 1947 voor nieuw Aflevering volgens Inschrijving. Dus allen op naar Den Vulpenspeciallst. Tïaarl.st.rnaf 64 t/o het frult- nalels 1 8 Naaimachine defect? WIJ repareren bil U aan huls, klaar terwijl U v/acht. Geen vervoer, geen "weken wachten en ge ringe kosten. J. B. H. Schoots, Rijnsburger weg 29 b. Lelden. Telefoon 26664. 8 Rullen een paar blnnen- en buitenb., 28 X 11/2, voor radio of vloerkleed. Br. Bur. v .d. Blad onder No. 1002 k. 8 Woningrull. Zeer ruime, gunstig gelegen woning te Wassenaar, bevatt. 8 kamers en keuken, badkamer en zol der, te rullen voor woning te Leiden. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 1015 k. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIITIIinillllllllllllllllllllll SLEUTELTJES worden dageiyks opgenomen, wanneer voldoende ruimte beschikbaar is. Ze mogen hoogstens 30 woorden groot zyn (een woord maximum 12 letters). De prys bedraagt f. 1,50 by vooruitbetaling Een bewijsnummer wordt niet verstrekt. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUlllllllllllllillllilllllllllili Let i9 niet mogelijk Uw tanden afdoende te be veiligen door borstelen met een gewoon tandmiddel. Evenmin als alleen door af stoffen dit prachtige schild en zwaard tegen de werking van den tijd kunnen worden beschermd. Voor perfecte 9 tandverzorging kiest U dus Medinos, de tandcreain die door haar „capillair-actieve" eigenschappen juist de „ca pillaire" groefjes en gleuf jes van het tandoppervlak reinigt (düar waar tandbe derf het eerst kan optreden). Düt doet alleen Medinos! capillair-actieve TANDCREAM Normale tube 37!/2 ct- Groote tube 65 ct. MEPHiQS 'ièBQBATQRJA^AMERSfQQRI Uitgever van een bekeend weekblad in de omgeving van Leiden zoekt voor de stad Leiden. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No 3471. Door byzondere omstandighe den voor zoo spoedig mogeiyk gevr, ln kl. besch gezin van volw. pers. te Leiden een zorg zaam flink dat in staat is en genegen alle in een huish. voork werk zaamheden te verrichten. Voor d. en n. óf heele dagen. Brieven onder opg, v. inlicht, en verl, loon, Rureau' van dit Blad onder No 3485. Voor MOTOR en AUTOBANDEN Coveren naar Berk, vlug en goed werk. Aanvraagformulieren v. nieu we banden steeds voorhanden Fa. L. BERK ZOON, Kaasmarkt 6, Leiden Telefoon 25341. van Aandeelhouders in de N.V. EERSTE LEIDSCHE HULPBANK te houden op 3 Maart 1947 om 11 uur 's morgens, ten kan tore der Vennootschap, Lange. brug 8a. De te behandelen punten Als mede Balans met Verlies- en Winstrekening liggen vanaf heden voor aandeelhouders ter inzage Aandeelhouders worden herin nerd aan het deponeeren vaa aandeelen aan toonder. DE DIRECTIE,

Leidsch Dagblad | 1947 | | pagina 3