MAGAZIJNMEESTER 1 VERLOREN NET MEISJE VERLOVINGSRINGEN Cassière MEISJES DE M.EESTER-OIEE Gouden Armband Een Jumbo Vierwielige Volgwagen OPLEIDING PERQUIN-ROTTEVEEL DIENSTBODE Bufa-gascomfoor Radio-programma Bij Ruwe Handen >C Onverantwoordelijke Marathon-rij ders Laatste Berichten VERHUISD VERPLAA TST TH. H. PERQUIN Opleiding 2e BANKET BAKKERSBEDIENDE Huisnaaister ANTOON BRINKS BREESTRAAT 114C 10 - maandscursus (volledige opleiding) 4- maandscursus (voor gevorderden) 4- maandsrepetitiecursus Kantoorbediende M. of Vr. N.v. SAJETEABRIEKEN P. (LOS LEEMBRUGGEN DANSEN Werkster Flink Meisje De Engelsche kolennood Iri het Lagerhuis heeft Churchill ver klaard, dat, Indien de woede, waarin het Britsche volk door den nijpenden ko lennood is geraakt tot resultaat zou hebben, dat de huidige Engelsche re geerders uit hun ambt zouden worden verdreven, het een gezegende verlossing zou beteekenen „Ik voor mij twijiel er niet aan, dat de toestand nog slechter zal worden en wij hopen en bidden, dat deze beproe ving zooveel mogelijk bekort en gema tigd zal worden," aldus Churchill. De Britsche minister-president, Attlee, heeft voor de radio tot het Britsche volk gesproken. Attlee zeide, dat Engeland dezen win ter was ingegaan met 11.000.000 ton steenkool, wat 3.000.000. minder was dan het vorige jaar, ofschoon de mijnwer kers met minder menschen meer gepro duceerd hadden. De huidige toestand is veroorzaakt door de snelle toeneming van de vraag naar steenkool als gevolg van het op gang brengen der vredes- productie. terwijl ook het electrlciteits- verbruik sneller gestegen is dan de autoriteiten hebben voorzien. Toch zouden we dezen winter doorge komen zijn, aldus Attlee, indien het weer niet zoo uitzonderlijk slecht ge weest was. Attlee deed een beroep op de wegens kolengebrek ontslagen arbeidskrachten om zich op de arbeidsbureaus te mel den voor het schoonmaken van de voor naamste verbindingswegen. De Britsche radio-omroep deelt mee, dat, zoo lang de kolenschaarschte duurt, alle televisie-uitzendingen en uitzendin gen van het z.g. derde programma ge stopt zullen worden. VOOR WOENSDAG 12 FEBR. Hilversum I (301 M.) NCRV: 8.30— 10.00: gramofoonmuziek; 10,3011,00: morgendienst oJ.v. dr. P. G. Kunst. 1 2,00 12,40: S C. Jansen bespeelt orgel St. Eusebluskerk te Arnhem; 13.1513.45: Stanley James, orgel. 13,4514,30: Es- presslvo; 16,2516,45: Klnderzangkiasse ..Zanggenot"; 18,0018,30: meesterwer ken voor klavier; 20,0821,00: Radio Philh. Orkest; 21,00—21,20: J. E. Kok over Engelsche scholen; 21,2022,00: Kon. Zangvereerulging Cecilia"; 23,00 23,10: Londensch Phllh. Ork.; 23,10 23,35: Mandolilmata; 23,3524.00: Non- s top programma. Hilversum II (415 M.) VARA: 9.00— 9,30: sramofoonmuziek; VPRO: 10,00 10,20: morgen wilding door ds. F. Oort; VARA11,0012,30gramofoonmuzilek; 12,3513,00: Johan Jong, orgel; 13,20 14,00: siafmoizdek A'damsche politie; 14 15— 5.00: kamermuziek; 15,45—16.15: Zieker.orzoek; 17,4513,00: Rijk Overzee; 16.15—18.45: Ramblers; 20,1521,30: Opera ,,Les dragons de Vlllars" van Mail- 1-art; 21,3022,15: sprookje „Drie wen- schen"; 22,1522,45: melodie der verte; 22,4523,00: Johain Jong, orgel; 23,15 23,25: Op vleugelen der muziek; 23,25 24,00: Savoy Hotel Orpheans. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 11 Febr. Veemarkt. Totaal aanvoer 1755. 142 paarden, 1 veulen. 350 vette koelen en ossen. 307 gebruiksvee, 31 graskalveren, 503 nuch tere kalveren. 123 schapen. 37 varkens, 65 biggen. 196 bokken en gelten. Prllzen: Kalfkoeien le kw. 780, 2e kw. 650. 3e kw 475; Melkkoeien 760, 650, 475; Varekoelen 600. 350. 275; Vaarzen - 575, 450. 275; Pinken 425. 325, 225; Gras kalveren 250. 180. 100; Biggen per week 30. 25. 20 LEIDEN. 10 Febr. Coöp. Groentenvel- lin-g Kroten 711; gekookte kroten 27 28- gel-e ko 1-20; rood'? kool 26—29; sprui ten 62115; witlof 41—78; rapen 713; uilen 717; Allies per 100 kilo. Knolsel derij 57 per 100 stuks. BEURSO VERZICHT. Amsterdam, 11 Februari. Op de beleggingsafdeellng werd vrij geregeld zaken gedaan in de nieuwe con- versieleening Bij opening werd gehan deld tegen 99 7/8, bij het slot werd te gen 99 5/8 afgedaan. Voor aandeelen Walvischvaart be stond wederom eenig aanbod, dat per saldo werd opgenomen tegen 88. De Scheepvaartpapieren waren verdeeld, zonder ingrijpende veranderingen. Ja- panlijnen daalden tot 121. Voor Ko ninklijken ging de koers ten slotte een kleinigheid achteruit. Aku, van Berkel en Calvé waren wat hooger. doch Unilever en Philips een ONTVLUCHTE S.S.-ER GEGREPEN. Na wilde achtervolging. De S-S.-er Leeuwis, die in Juli 1946 uit het interneeringskamp Rijnauwen bij Utrecht ontvluchtte en sindsdien onvind baar bleef, is gisteren door de recherche van de P.R.A. te Utrecht in een woning in de Nachtegaalstraat 80 na een wilde achtervolging gearresteerd. Op het al lerlaatste moment trachtte Leeuwis via het dak te ontsnappen. Toen hij klauterend en springend via den achterkant van de woning den be- ganen grond had bereikt, en zich vei lig waande, werd hij in zijn kraag ge pakt door een inspecteur.^ die hem ach terna was gesprongen. BRAND OP ,HEYENDAAL". Schade ongeveer f. 100.000. De Nijmeegsche brandweer werd ge alarmeerd voor een brand op het bui ten „Heyendaal" op St. Anna bij Nijme gen, welk buiten bewoond wordt door de familie Jurgens. Omdat de bewoners de centrale verwarming niet konden sto ken, l*.d men in enkele zalen kachels geplaatst. Vermoedelijk is er brand ont staan in de rookleiding en neeft het vuur zich verplaatst tusschen de pla fonds. De brandweer, welke met groot materiaal uitrukte, wist den brand te beperken tot 2 kamers, waarWj de eet zaal. Beide kamers werden zwaar be schadigd;; zoo kreeg het beschilderd pla fond eveneens schade Men schat de schade op ongeveer f 100.000. Het bui ten was verzekerd voor ruim lh6 mil- lioen. Ingezonden Mededeeling Ruwe huid, Ruwe lippen PUROL 30 et. ^u/veCi/n, met meer crème-karakter, daarom geliefd door de vrouw. Doos 40 ct. een 100 pond „krentenwegge". Voor het Prinselijk Paar. De Twentsche vereeniging tot instand houding der folklore heeft besloten het Prinselijk Paar te Soestdijk eemge da gen na de geboorte van een Prins of Prinses namens de Hengelosche bevol king op traditioneele Twentsche wijze een z.g. „krentenwegge" aan te bieden De aanbieding zal geheel volgens de oude gebruiken gebeuren, waartoe ook eenige boerenwagens en paarden naar Soestdijk gebracht zullen worden. Het is tra'ditie dat bij een geboorte het man nelijk deel der plattelandsgemeenschap een krentenbrood aanbiedt, dat in dit geval het respectable gewicht van hon derd pond zal hebben, terwijl de vrou wen, getooid met knipmuts en omslag doek in haar hengselmanden allerlei goede gaven aan de moeder brengen. Dooi-aanval ten tweeden male mislukt. VORSTPERIODE WORDT WEER VERLENGD. De aanval van den dooi op het vorstgebied in onze omgeving is ten tweede male mislukt. De vorstperiode wordt dan ook in ieder geval weer met enkele dagen verlengd, want de volgende mogelijke aanval op het zich thans weer uit breidende vorstgebied bevindt zich nog midden op den Oceaan in den vorm van een nog weinig actieve depressie. De oorzaak van de hardnekkigheid van de vorst moet gezocht worden in de groote stabiliteit van de lucht- drukverdeeling over Scandinavië en Rusland, waardoor ln deze gebieden met slechts korte onderbrekingen ge bieden van hoogen luchtdruk voorko men. kleinigheid lager. Van de Bankaandee- len gingen Amsterdamsche Bank een kleinigheid naar boven, doch aandeelen Robaver iets naar beneden. Suikeraan- deelen waren, voor zoover genoteerd, prijshoudend. Rubberfondsen over het algemeen veronachtzaamd. Ook Tabak ken waren verdeeld. 41). „Vergeef mij, .excellentie!" riep Joris die den hofmaarschalk overeind hielp en hem luidruchtig afklopte. „De fout lag geheel bij mij! Duizend maal excuus! Per aspera ad astra! (Door het donker naar het licht), zo als wij Latinisten zeggen. Duidt mij het gebeurde niet euvel! Hebt U zich bezeerd? Zijt ge in staat tot lopen? Zal ik den hofarts ontbieden?" „Hmblub blub!" zei de ïof- r aarschalken deed voorzichtig ».en paar "tappen, ,.Blublompelom perik! Ezel.. Bluh...!, Bluh..." Hij wankelde weg zonder in de gaten te hebben, dat hij er '-aal van af geko men was. Maar Panda snapte dat wèl toen hij zich omdraaide en Joris met een sjerp en fonkelende ordetekens op de bank zag ritten. „Je hebt de medailles van dien me neer gestolen!" riep hij. „Ik zal het aan den koning zelf ver tellen!" „Tut, tut! Slechts een lening!" zei Joris. „Een bescheiden orde verhoogt het aanzien des persoons!" Blootshoofds en zonder wanten Een bijzondere medewerker schrijft ons nog: Wie meent dat in den Elfstedentocht uitsluitend sterke en geroutineerde rijders zijn gestart, heeft het mis. We hebben onderweg herhaaldelijk opgemerkt, dat velen volkomen onvoldoende waren uit gerust. Een jongeman uit Maastricht was zelfs in een kort broekje uit Leeuw arden vertrokken, maar halverwege Sneek was hij zoo verstandig geweest om te keeren. We ontmoeten op het Slo- termeer een Amsterdamschen fietsjon- gen met bevroren ooren en vingers. Hij had geen hoofdbedekking en geen wan ten. Hij vertelde, dat hij in Amsterdam gewend was om zelfs bij de felste koude blootshoofds en zonder handschoenen met zijn bakfiets te rijden. „Ik dacht, dat ik dat op den Elfsted°ntocht ook kon doen", meende hij in rijn onverant woordelijke naiëviteit. geef mij de hand. Toen wij een der contróleposten bin nenkwamen voegde de voorzitter ons toe: „Geef mij de hand!" We keken hem stomverbaasd aan en vroegen hem: „Waarmee wilt U ons feliciteeren?" Maar opnieuw klonk het: ..Geef mij de hand" en wij deden dit. „En nu de lin kerhand" Ook aan dat verzoek gaven wij gevolg. En toen kwam de verklaring: „Wij hebben hier ontdekt, dat er tien tallen menschen binnenkomen met be vroren vingers en daartegen moeten wij maatregelen nemen". In Sloten was het gemeentehuisje zelfs in een soort lazaret veranderd. De dokter en leden van de E H B O. waren druk bezig om patiënten te behandelen met bevroren vingers, neuzen, ooren en kinnen, terwijl er ook valwonden moes ten worden verbonden. Ook bij dezen Elfstedentocht is geble ken hoe onverantwoordelijk sommige menschen handelen. Ook de onkunde is groot. Wanneer dit echter ernstige ge volgen heeft gaat het niet op daarvan den organisatoren de schuld te geven. „HET WAS TAMELIJK KOUD". Goed gekleede rijdrse waren tegen de weersinvloeden bestand en dat was vanzelfsprekend het geval met de eerst aankomenden. „Hoe wa-s het?" vroegen we Klaas Schipper, no. 2. „O. het was tamelijk koud!" antwoordde deze laco niek „Maar daar heb ik weinig van ge merkt. Ik heb meer met den storm en het ijs te stellen gehad 1" We hadden den indruk, dat Bosman, de winnaar, in de eerste plaats heeft ge zegevierd door zijn groote soepelheid, terwijl Schipper het in bijzonder van kracht moet hebben. Bosman is sterker in den sprint. DE TOCHTRIJDERS. In ons verslag van gisteren stond dat de tochtrijders. die omstreeks tien uur 's avonds in Barthlemien arriveerden, niet verder mochten rijden. Dit blijkt echter niet juist te zijn. Immers de Leldenaar J. Vrijenhoek kwam daar reeds aan om kwart voor acht en ook hem werd, met vele ande ren, verboden den tocht te vervolgen- Zonder dit verbod zouden velen van hen, waar zij na Dokkum den wind mee kre gen. ongetwijfeld tegen 10 uur al in Leeuwarden zijn geweest. SCHAATSENRIJDEN. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE OSLO. De Russische schaatsenrijders zullen Zaterdag en Zondag niet deelnemen aan de wereldkampioenschappen, welke in het Blslet-stadlon te Oslo worden ge houden. VRIJDAG A.S. DE 25-KM. WEDSTRIJD LANGER A AR. Jan Bosman onder de deelnemers. De uitgestelde 25-k.m wedstrijd op de Langeraarsche plassen om den wisselbe- ker van den Zuld-Hollandschen Ijsbond ls thans vastgesteld op Vrlldag a.s. te 14 uur. Het bestuur van de Ter Aarsche IJs club. onder wier leiding de wedstrijd ge houden wordt, deelde ons mede. dat Jan Bosman en Plet Keyzer zich reeds onder de talrllke lnschrljvens bevinden. WIELRENNEN. Zesdaagsche te Antwerpen Op Vrij dag 14 dezer wordt het startschot gelost voor de achtste Antwerpsche zesdaag- sche. Onder de deelnemende koppels be vinden zich drie Nederlandsche: Schul- teBoeyen. PellenaarsMiddelkamp en Sa vel bergv. d. Broeck. VOETBAL. BelgiëEngeland De F.A. heeft de volgende wedstrljddata vastgesteld: BelgiëEngeland op 28 September in België en EngelandZweden op 28 No- het faillissement van han van meegeren. Belasting vordert f. 3.000.000. Op een te Amsterdam belegde verifi catievergadering in verband met het faillissement van den kunstschilder Han van Meegeren werden ln het algemeen de vorderingen der schuldeischers door den kunstschilder erkend. Ten aanzien van de vordering der belastingen (groot f. 3.000.000 -) zal de Raad van Beroep na onderzoek alsnog uitspraak doen. Thans gaat de verificateur voort met het verdere onderzoek en het samenstellen van de lijst der activa en passiva. vember ln Engeland. Het zal de eerste maal rijn. dat Zwe den een officleelen landenwedstrljd ln Engeland komt spelen. Loting zesde cupronde - Gisteren heeft de loting voor de zesde cupronde (1 Maart) plaats gehad met het volgende resultaat: Sheffield UnitedNewcastle United of Leicester City; Nottingham Forest of MiddlesbroughLuton Town of Burnley; Charlton AthleticSheffield Wednesday of Preston North End; LiverpoolBir mingham City. ST^DSWTFTTWS n.s.b.-fabrikant berecht. Het Haagsche Tribunaal heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den N.S.B -fabrikant J. W. Nieuwenhuizen Segaar, wonende te Oegstgeest, die ge durende de Duitsche bezetting eenlgen tijd is opgetreden als directeur van den Gem. Reinigings- en Ontsmettings- dienst te dezer stede. Het Tribunaal veroordeelde hem tot 2 jaar internee- ring, eindigende op 9 Mei 1947, ontzet ting uit beide kiesrechten en verbeurd verklaring van zijn vermogen tot een bedrag van f. 25.000. kamer uitgebrand. Gisteravond omstreeks halfnegen brak tijdens afwezigheid van de bewoners b i uit in de kosterswoning van de M ekerk Lange Mare 50. bewoond door den 40-jarigen G. P. de G. De brand werd vermoedelijk veroorzaakt door kort sluiting- De beneden-voorkamer, waar het vuur ontstond, brandde geheel uit. Doordat de kamer uitstekend was afge sloten, kreeg het vuur geen gelegenheid zich uit te breiden. De brandweer slaag de er met één straal op de motorspuit in, het vuur te blusschen. doch de ge- heele inventaris van de kamer ging ver loren. luctor et emergo. Gisteravond waren de Leidsche Zeeuwen van de vereeniging Luctor et Emergo in den goed gevulden Foyer bijeen om te genieten van een tooneel-uitvoerlng in Zeeuwsch dialect. Door hun tooneel - club werd opgevoerd „Het leven in een lotereië" door K. Koets. De voorzitter, de heer H. J- Barentsen, heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de vertegenwoordigers van de andere provinciale vereenigingen. Hij richtte een apart welkomstwoord tot de Rotterdamsche Zeeuwen, die de costuums meegebracht hadden voor de heeren-spelers. De executanten hebben zich uitste kend van hun taak gekweten, wat ook bleek uit het dankbare applaus uit de zaal. De mooie Zeeuwsche costuums vormden een schilderachtig beeld op het tooneel. Zij zullen de Zeeuwen weer in hun eens zoo mooie moederland terug gevoerd hebben. Een dameskoortje „De Hiesters" bracht eenige mooie liederen ten gehoore. Een van de teksten was ge schreven door het lid. den heer J. P Paulusse. De Zeeuwen kunnen met trots terug zien op dezen avond! de openbare ijsbaan. Hedenmorgen is men van gemeente wege begonnen met het sneeuwvrij maken van de openbare ijsbaan in den Zoeterwoudsche Singel. academische examens. Geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde: de heer J. V. Meininger te Leiderdorp. Geslaagd voor het artsexamen 2e ge deelte de heeren. S. Braadbaart te Lei den, A. A. Kugel te Leiden en P. Win- ternitz te Amsterdam. Leidsche Schouwburg kunstkring „het schouwspel*. „De Spookrots". Het Zuid-Nederlandsch Tooneel heoft gisteravond gebracht een Engelsch too- neelspel, dat op zich zelve geen slechte vondst is. Men maakt kennis met een Journalist, die zich uit de wereld heeft teruggetrokken, omdat deze z.L geen toe komst meer heeft. Hij leeft als vuurto renwachter, los van de menschen, van welk geslacht hfj praotisch gesproken 2v slechts eens per maand eenige ziet- Bedoelde vuurtoren is gebouwd, nadat daar ter plaat-se negentig jaren geleden een scheepsramp had plaats gevonden. De eenzame fantaseert zich een voor stelling van den kapitein en enkele pas sagiers van deze vergane schuit zoo in tens. dat zij gestalten aannemen, met hem praten en in wezen een reactie vormen op zijn eigen gedachten. Die ge dachten beginnen langzamerhand te aarzelen of hij wel juist heeft gezien en dat doet zijn fantasie-figuren steeds krachtiger aandringen op zijn terugkeer naar de wereld en natuurlijk overwin nen omdat hij zich zelf dat heeft ge suggereerd. Dit op zich zelve niet kwade gegeven is echter veel te veel rhetorisch uitge werkt het is te veel gepraat en beschou wende discussie en te weinig handeling. Dientengevolge weet het niet de aan* dacht vast te houden; speciaal het 2d« bedrijf leed daaronder. En de vertolking blijft daarnevens zwakjes, zondert men den journalist, goed getypeerd door Pierre Balledux, en den ouden dokter, door Nico de Jong raak uitgebeeld, uit. De rest gaf weinig voldoening. De Schouwburg was ook niet zoo goed bezet als gewoonlijk bij den Kunstkring; blijkbaar waren velen door de koude af geschrikt. Veel gemist hebben zij dezen keer niet! M. „DE TROON LEEFT". Terstond na de Blijde Gebeurtenis zal in het Casino-theater elk um- een Cineac-programma worden gedraaid, waarvan het hoogtepunt zal rijn een door Polygoon-Profilti uitgebracht filmpje „De Troon leeft". Deze film schetst de beteekenis van de troon van het Oranjehuis voor ons land en volk. jaarvergadering van „de; professorenwijk". In het voorjaar opening van een speelweide. Gisteravond werd in „Zomerzorg" de jaarvergadering van „De Professoren- wijk" gehouden. In deze vergadering heeft de voorzitter, de heer D. v. d. Kwaak, uitvoerige mededeellngen ge daan over de plannen tot het in ex ploitatie brengen van een speelweide, welke zal worden aangelegd op een: terrein nabij de De Sitterbrug. Zeer binnenkort zal worden overgegaan tot het aanbrengen van een af rastering en het inrichten van het terrein. Men ver wacht. dat de speelweide in het voor jaar zal kunnen worden geopend. De secretaris, de heer S. Platteel, bracht een uitvoerig jaarverslag uit. Het ledental, dat nog steeds vooruit gaat, bedraagt thans 1367. Uit het financieel overzicht van den penning meester. den heer B. Staal, vernamen wij, dat bij een totaal 'aan inkomsten van f. 9553.er een batig saldo is van f3046.waarvan ruim f. 2763.voor de speelweide bestemd is. Het meerde re bedrag, dat voor de speelweide nood zakelijk is, hoopt men uit vrijwillige bijdragen bijeen te brengen, terwijl ook jaarlijks een bedrag uit de exploitatie rekening zal worden afgeschreven. Als bestuursleden werden bij acclamatie herkozen de heeren J. van Harteveld, S. Platteel en J. Rosdorff. Als lid van de kascommissie werd de heer Te Lin- tum herkozen. De contributie werd we derom op f.J>.per jaar vastgesteld. De heer Beversluis heeft in deze ver gadering nog een uiteenzetting gege ven van de plannen, welke men heeft t.o.v. de vacantieberigheid voor de jeugd. Het is de bedoeling, dat dezen zomer ook verschillende autotochten met de jeugd zullen worden gemaakt. De 51-jarige Th, H. J. de H, slipte gistermiddag op dê Burggravenlaan ten gevolge van de gladheid. Het slachtoffer werd met een gebroken rechter onder been door den EHD naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd. De Heer en Mevrouw VAN DER STOEL— EIKELENBOOM geven met vreugde kennis van de geboorte van hun Dochter marianne gijsbertha Leiden, 9 Februari 1947. Boerhaavelaan 8. Tijdelijk adres: Diaconessen- huis, Witte Singel. Met dénk aan God geven wij kermis van de voorspoe dige geboorte van ons Doch tertje en Zusje ANNEKE cornelia. A DEN HEYER A. DEN HEYER— PARLEVLTET GERRIT LIDA MARY Rijnsburg, 10 Febr. 1947 Heerenweg 11. Heden ontsliep na een korte doch ernstige ziekte, in vrede, mijn lieve zorg. zame Vrouw, en onze lieve Zuster, Behuwdzuster en Tante HELENA ANNA HENDRIKA VAN OOSTEN geb. FAKKEL, in den ouderdom van bijna 63 jaar. Mede namens verdere Familie, J. J v. OOSTEN Leiden, 7 Februari 1947. Oude Singel 230. De teraardebestelling heeft heden plaats gehad op de begraafplaats Rlhjnhof. Leraar Boekhouden M.O. PERQUIN-ROTTEVEEL van HOOGE RIJNDIJK 76 NAAR PLANTSOEN 53, Telefoon 24753 (ongewijzigd). Leiden, 11 Februari 1947. Voor de zeer vele en harte- lijken blijken van medeleven, betoond bij het overlijden van onze lieve Dochter Mrs. LENNIE BASKERVILLE betuigen wij aan allen onzen oprechten dank. N G. SPAARGAREN B SPAARGAREN- kok. Leiden, 10 Februari 1947. Lorentzkade 10. gevraagd: voor Machinefabriek met eenige technische erva ring en eenige kennis van administratie. Brieven onder letter M„ aan Adv Bur. Karstens, Hooi gracht 35, Leiden. Gevraagd net MEISJE intern. Autom. verwarming Werkster aanwezig. Mevr ANDREE WTLTENS, Heerenstraat 55A, Voorburg. BALLEIDING H. J. VISSEB Vereenigingen Uw Feest avond met onze naam op Uw progr. ls succes Plantage 7. Telf. 24781 PT55 est am ces 781 door dame uit Wassenaar, j.l. Zondag waarschijnlijk tus schen halte Posthof HTM en Oegstgeest (Laan v. O. Poel geest-Prins Hendriklaan) een Verzoeke tegen belooning te rug te bezorgen Haarlemmerstraat 241/243. Leiden. GEVRAAGD: LUXE BAKKERIJ P L. AHSMANN. Hooge Rijndijk 118, Leiden. gevraagd voor dag nacht. of dag en A. v. STAVEREN. Groenten en Fruithandel, B.C.-straat 113, Boskoop. GEVRAAGD voor verstel en stopwerk Café Restaurant NIEUW MINERVA. Vrouwenstceg 11A. Aanmelden na 8 uur aar hef woonhir DIRECT LEVERBAAR: Draagvermogen 4 ton N.V. „HET MOTORHUIS", Morschsingel 1b, Leiden, Telefoon 24741. Plantsoen 53, LEIDEN, Telefoon 24753 volgende week vangen wederom cursussen aan voor het PRACTIJKEXAMEN BOEKHOUDEN i. Prospectus op aanvraag verkrijgbaar Gevraagd een flinke zelfstan dige voor noodhulp of voor vast. Hooge Rijndijk 118, Leiden. KINDERWAGENS Spuiten. Bekleden. Chromen, Reparatie, Moderniseren, Ver nieuwen, Mica, Zeiltjes. Bandjes, enz. bij rep. ver. krijgbaar. Het speciaal Kinderwagen- rep-, Spuit-, Bekleed- en Chroom bedrijf voor Leiden en Omstreken. Zend briefkaart. Bezoek vrijblijvend. Firma BODIJN, Uiterstegracht 14, Leiden Telefoon 20759. KNIP DIT UIT EN BEWAAR HET llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll in Bioscoop-theater GEVRAAGD. Leeftijd boven 18 jaar. Practische ervaring niet vereischt. Aanm. in persoon Breestr. 31(ook 's avonds). llllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllliiilillillilillllilillllllilllllii OTTirTP A Anr> rvr\ 1-1 pin hsmrlplskiirttnrvr te T.piHon GEVRAAGD op klein handelskantoor te Leiden Brieven met opgave van volledige inlichtingen en verlangd salaris aan het Bureau van dit Blad onder No 3064. vraagt zoo spoedig mogelijk om opgeleid te worden in onze bedrijfsschool tot: HASPELAARSTERS - SPOELSTERS - OPMAAKSTERS INPAKSTERS - VOORSPINSTERS Aanmelding dag. tusschen 9-10 u., kantoor 3de Binnenvestgr. 22. Entrée f 0,50, 'T RAEDTHUYS Heden Dinsdag en Donderdag 811 uur. NIEUWE RIJN 19. gevraagd voor 4 ochtenden per week. Aanmelden: Mevr. SNEL. Rapenburg 96. gevraagd plm. 17 jaar. voor enkele och tenden in de week. Aanmelden na 5 uur. Mevrouw v. SWAAY, Mariënpoelstraat 29. Gevraagd een 2- of meer-pits Aanbiedingen Jan van Goyenkade 26. WON1NGRUIL Gevraagd te Leiden of Oegst geest: voor mooie moderne villa te Wassenaar centr ver warming. mooie tuin met ga rage nabij halte gele tram op prima stand Inlichtingen J. J. G. DE CLER, Rftnsburgerweg 154 Leiden. Jonggetrouwd paar zoekt WOONGELEGENHEID. Tegenprestatie brandstoffen. Br. Bur. v. d. Blad 289a j

Leidsch Dagblad | 1947 | | pagina 2