Engeland in een steenkool-crisis WEERBERICHT Indonesische kabinet weigert onderteekening „werkelijke Liiiggadjati" Heden Onderteekening vredesverdragen Met een enkel woord 85ste Jaargang MAANDAG 10 FEBRUARI 1947 No. 26004 DE VERANDERINGEN VAN ITALIË EN DE BALKAN LANDEN. D U I TSCHLANO jTSJ SLOW*"iJ5 .ZWITitRLAW)1 1 CCNt» iDEKKiLWNDEEKOt VEftLfESr 2UN KDLOKËX I ERITREA EN ITALUAffSCH ILAND.BESrSHMM WHürl V EEN JAAR BEPAALD Moet minister Shinwell wijken? Naar schatting 3 a 5 millioen En gelsche arbeiders worden door het afsnijden van electrischen stroom voor bijna alle industrieën in een groot deel van Engeland en Wales tot werkloosheid gedoemd. De regeering wil de steunuitkeering voor de onmiddellijk hierbij betrokke nen tijdelijk verhoogen, maar ook dan nog zullen de meesten aanzienlijk min der krijgen, dan hun normale loon. De leiding van een der grootste elec- trlciteitsbedrijven in Engeland heeft verklaard, dat de groote electriciteits- beperking onmogelijk volgens de plan nen van Shinwell kan worden door gevoerd. De elektriciteitsvoorziening van het land zou bij een dergelijke po ging in gevaar gebracht worden. Ten einde de kolennood vooral in Londen te verlichten, heeft de regeering bevo len, dat oceaanschepen, die nog nooit als kolenschepen zijn gebruikt, inge schakeld zullen worden. De stroomrantsoeneering zal vermoe delijk minstens een week duren. De Engelsche pers doet felle aanval len op Shinwell. De „Manchester Guardian" beschul" digt hem botweg van onbekwaamheid en misleiding van het publiek, hoewel dit blad toegeeft, dat de oerfout bij meerderen, onder wie de conservatie ven, lijt, daar deze in 1942 het aan nemen van het voorstel tot steenkool- distributie verhinderden. Het blad noemt het meer dan menschelijk, in dien de stomheid, waarmee de heele kwestie van brandstof en energie door de regeering is behandeld, kan worden vergeten Het blad is van meening, dat alleen Attlee zelf of sir Stafford Cripps deze kwestie kan oplossen. Volgens de „Times" is dit geen ri!p plan, zorgvuldig uitgedacht en tot in détails overwogen, maar een plotselin ge improvisatie, een te of na elfder ure erkennen van een loutere noodzakelijk heid. De „Times" doet echter een beroep op de bevolking om in-haar eigen be lang mede te werken, opdat deze bezui niging doel treft. „Het is de eenige weg". Andere bladen van uiteenloopen- de politieke overtuiging nemen dezelf de houding aan. De „Daily Telegraph" (conservatief) schrijft: „Shinwell is in derdaad niet de eenige zondaar, maar hij is de belangrijkste. Tot hem moet met de woorden van Cromwell worden gezegd: „Vertrek, wij breken met u". De liberalen hebben de verwijdering van Shinwell geëischt uit het kabinet en zijn vervanging door een zakenman, die deze fouten nooit, zou hebben ge maakt. Daarentegen vraagt, de communisti sche secretaris van het verbond van mijnwerkers de regeering Shinwell te beschermen, daar de crisis door de vij anden der regeering z.i. uitgebuit wordt voor verborgen doeleinden, o.a. inzake de nationalisatie. Groote brand te Spandau. Zaterdagnacht Is een groote brand uitgebroken in een danslokaal te Span dau. Ongeveer 300 400 personen be vonden zich in de gelegenheid, toen de brand uitbrak Volgens de laatste berichten zijn 50 menschen, meerendeels Duitscher, in de vlammen omgekomen. Onder het puin vond men ook vier lijken van naar men vermoedt Duitsche soldaten. Velen wer den, toen zij zich door den eenigen uit gang van de zaal trachten te worstelen, onder den voet geloopen. e Later wordt gemeld, dat het aantal slachtoffers vermoedelijk 80 bedraagt, doch men vreest, dat dit tot pl m. 100 zal stijgen, daar vele gewonden in le vensgevaar verkeeren. De Duitsche brandweerautoriteiten schrijven de oorzaak van den brand toe aan het te hard stoken van drie groote kachels. Van de 700 in het gebouw aan wezige menschen, die deelnamen aan een gecostumeerd bal, konden velen niet tijdig genoeg wegkomen, daar er slechts één uitgang was en de ramen van tra lies voorzien waren. Voordat de brand spuiten verschenen was het gebouw reeds uitgebrand. NEDERLAAG VAN LABOUR BIJ TUSSCHENTIJDSCHE VERKIEZINGEN. Bij een tusschentijdsche verkiezing in een der afdeelingen van het district Feitham werd Labour verslagen door een conservatief. De afdeeling is gedu rende 10 jaar in handen van Labour ge weest met een meerderheid van 700. De conservatief heeft thans een meerder heid van 300 behaald op een totaal aan tal uitgebrachte stemmen van 2427. Ook in een afdeeling van het district Sunbury on Thames, tot dusver in han den van een onafhankelijke, heeft een conservatief de meerderheid behaald. De eenige tegencandidaa,t was hier een lid van Labour. WEINIG VERANDERING. De Bilt verwacht tot morgenavond: De overgangszöne tusschen de koude en warmere lucht ondergaat schomme lingen van eenige tientallen kilometers in de omgeving van het Zuiden van het land. Dit veroorzaakt groote tempera tuur tegenstellingen tusschen de Noorde lijke en Zuidelijke provincies. Zwaarbe wolkte lucht met plaatselijke opklarin gen. Hier en daar eenige neerslag en aanhoudende vrij krachtige oostelijke wind. 11 Februari. Zon op: 8.05 uur: onder: 17.45 uur. Maan onder: 10.36 uur (13 Febr. L-K.). Hoogwater te Katwijk-aan-Zee te 8.02 en 20.22 uur. De Britsche minister van Justitie, sir Hartley Shawcross, verklaarde, dat de huidige brands tof-situatie geen kwestie was van falen der Labour-regeering of van het socialisme, maar indien wij er niet in slagen deze situatie meester te worden eh de steenkoolproductie te ver beteren, zal de Labour-regeering mis lukken en het zal het einde beteekenen van het socialisme in onzen tijd. Het is nog belangrijker dan dit: de geheele welvaart en de toekomst van het land staan op het spel en alles hangt geheel van ons zelf af. Wij zul len in onze kantoren in overjassen moeten werken". Volgens Shawcross stond het land voor een situatie die even ernstig is als die in 1939'40. Fransch offensief in Indo-China De Fransche troepen hebben Zaterdag een grootscheeps offensief ingezet in Indo-China om de dorpen in de omge ving van Hanoi te omsingelen en de Fransche veiligheidszone te vergrooten. Naar van Fransche zijde wordt bericht ondervindt de aanval weinig tegenstand. DE SPAANSCHE KWESTIE. Geruchten over heropening der Fransch-Spaansche grens op Woensdag vinden tot dusver geen bevestiging. Llopis heeft een nieuwe Spaansche re geering in ballingschap gevormd, be staande uit communisten, socialisten en republikeinen. De kok van het Astoria-Chalet te Baar n. geïnspireerd door de afwachtende omgeving, heeft een toepasselijk suikerwerk gemaakt. De jonge Oranjetelg, naar welks geboorte geheel Nederland uitziet, ligt in suiker al reeds in de wieg, (ANPde Hn.) Totaal isolement van Urk ER HEERSCHT NIJPEND KOLENGEBREK. Urk is thans alleen telefonisch bereik baar. De postboot, welke Vrijdagmiddag om 12 uur van Urk vertrok om te trach ten het op circa 20 K.M. afstand gelegen Emmeloord te bereiken, is hierin na een worsteling van 19 uur geslaagd. Toen was het echter afgeloopen en was zoo wel de boot als de bemanning aan het eind der krachten. De boot kan niet meer terug, daar stuurinrichting, roer en machine defect waren. Het kanaal is thans tot den bodem bevroren, maar door de uitstekende schotsen onbegaan baar voor schaatsrijders en voetgangers. In Emmeloord bevinden zich een groot aantal Urker visschers, die uit alle Noordzeehavens op weg zijn naar Urk om den jaarlykschen biddag voor de vis- scherij, welke sinds eeuwen op den 2en Woensdag in Februari gehouden wordt, te vieren. Een gedeelte hiervan heeft getracht per vrachtauto via Lemmer Urk te bereiken. Deze poging is echter jam merlijk mislukt, aaar op ongeveer 13 KM. afstand van Urk de auto door het ijs zakte. De inzittenden wisten zich tij dig in veiligheid te brengen. Nadat het ongeval op Urk bekend geworden was, vertrok onmiddellijk een reddingsbriga de. Toen deze op de plaats van dit on geval aankwam, was de vrachtwagen reeds geheel onder het ijs verdwenen. De hoop, dat uit Lemmer brandstof fen zouden worden aangevoerd, om te voorzien in den nijpenden nood, is door dit ongeval in rook vervlogen. VERKEER IN ZUID-LIMBURG GESTAGNEERD. Spoorwegen hadden 4 uur vertraging. Door den regen, die Zaterdagavond in Limburg viel, terwijl het tegelijker tijd enkele graden vroor, is in Limburg het geheele auto-en autobusverkeer rn het tramverkeer onmogelijk geworden. Pas gstermïÖdag omstreeks één uur kon het tramverkeer op de interlocale lij nen geleidelijk worden hervat. De spoorwegen, hadden Zaterdagavond en -nacht vertraging van meer dan vier uur. WETENSCHAPPELIJKE DIEFSTAL. Van de zijde der Fransche politie wordt vernomen, dat dieven zich toegang heb ben verschaft tot het laboratorium van professor Jeffe Tanner, een Ameri- kaansohen scheikundige, te Confolens in Z.W. Frankrijk. Tanner is in 1940 be gonnen met het onderzoek naar oorzaak en genezing van kanker. Naar zijn zeg gen was hij reeds ver gevorderd bij het onderzoek naar de genezing van de ziekte. Naar verluidt, heeft de Fran sche regeering onlangs financieelen steun toegezegd. Nauwkeurige beschrij vingen van ongeveer 1500 proeven en een reeks reageerbuisjes zijn verdwenen. De beide waakhonden van den professor hebben in den nacht van den diefstal niet aangeslagen. Toestand in Palestina blijft ernstig. Een 'schip met 050 Joodsche vluchte- lingen is voor de Palestijnsche kust aan gehouden en naar Haifa opgebracht. De Engelsche soldaten, die aan boord gingen ondervonden weinig tegenstand. Wel werden zij aanvankelijk bekogeld met flesschen en stukken ijzer, waarop zij van traangasbommen gebruik maak ten. Eenige personen zijn gewond. Op een conferentie van den Ameri- kaanschen bond voor een vrij Palestina te New-York is besloten om aan de V.S. te verzoeken om een voorloopige Jood sche regeering in ballingschap officieel te erkennen en haar toelating tot de organisatie der V. N. te steunen. Het Joodsoh 'bureau werd op deze conferen tie veroordeeld als een hinderpaal op dén weg naar de bevrijding. Men besloot om de onmiddellijke opheffing van deze instantie te verzoeken. Sumner Welles de vroegere Ameri- kaansche onder-minist er van bui ten 1. zaïken, heeft een pleidooi gehouden voor overdracht door Engeland aan de V. N, van het mandaat over Palestina. De geheime radiozender van de Jood sche verzets-organisatie Irgoen Zwai Leoemi heeft te kennen gegeven, dat het cogehblik voor de vorming van een Joodsche regeering en een Joodsch leger is aangebroken. ,De Joden zullen niet capituleeren", aldus de zender. „De eenige hoop voor de Joden is de strijd en het verzet". Verkiezingen in de Sovjet-Unie De verkiezingen voor de opperste ra den van zeven van de zestien Sovjet-re publieken der Unie hebben gisteren plaats gehad, waarbij in de 740 kiesdis tricten van de grootste der republiken de Russische socialistische federatieve Sovjet-republiek geen candidaten door de oppositie waren gesteid. Bij gevolg bevatte het stembiljet maar één naam, welke door den kiezel desgewenscht doorgehaald kon worden. In één der groote districten van Mos kou was Stalin candidaat gesteld. De stembiljetten in dit district toonden links den naam Stalin en rechts de na men der vier fabrieken, welker kies commissies hem candidaat hebben ge steld. De lokalen waren over het geheel ver sierd met. beelden en portretten van Lenin en Stalin en rijk ingericht met tapijten etc. In de overige negen republieken zal Vrijdag 14 en Zondag 16 Februari ge stemd worden. In de middaguren maakte Radio Mos kou bekend, dat geruimeri tijd voor de sluiting in vele deelen der Sovjet-unie honderd procent der kiezers zijn stem had uitgebracht. Zaterdagavond waren de stembureaux te Moskou met gekleurde electrische lampen versierd; binnen waren schil derijen, beeldhouwwerken en bloem- bouquetten te zien. Een in vacantie- stemming verkeerende menigte bewoog zich door de schitterend verlichte stra ten en over de pleinen, Op den verkie zingsdag werden ski- en schaatswed strijden georganiseerd, motorrennen, theatervoorstellingen en concerten. Aneta meldt uit Batavia, dat de republikeinsche regeering Zaterdag via Radio-Djokjakarta een communiqué bekend heeft gemaakt, waarin het Indonesische kabinet verklaart zijn standpunt te handhaven en slechts toe stemming te verleenen tot onder téekening van het accoord van Linggad- jati, „zooals dit na de republikeinsche kabinctszitting van 13 Januari is opgesteld en dat geheel is gebaseerd op de schriftelijke artikelen van de overeenkomst, met de minuten en de officieele correspondentie tusschen de beide delegaties". Met andere woorden: Indonesië wenscht alleen te teekenen voor de zoogenaamde zeventien punten, en de republikeinsche regeering verwerpt de regeerüigsverklaringcn van 10 en 19 December. Nederlandsche regeering wacht af. Dit besluit is op 8 Februari te Djokja- karta genomen na overweging van de beslissing van het Nederlandsche parle ment over de motie RommeVan der Goes van Naters (Destijds met 65 tegen 30 stemmen goedgekeurd). Door middel van de Commissie-Generaal heeft de Nederlandsche regeering deze beslissing aan de Indonesische delegatie overhan digd. De Nederlandsche légeering heeft, naar wij vernemen, op dit oogenblik slechts kennis kunnen nemen van het Republikeinsche communiqué. Blijkens dat standpunt heeft de Indonesische de legatie opdracht gekregen de Commis sie-Generaal in kennis te stellen van het standpunt van de Republikeinsche regeering. Zulks is nog niet geschied. In verband hiermede neemt de re geering een afwachtende houding aan en zal zij, zoodra haar het standpunt van de regeering van de Republiek bekend is, een nader te volgen ge dragslijn bepalen. Heden worden te- Parijs de vredes verdragen met de as-satellieten offici eel ge teekend. Dit is reeds geschied door ASnerlka, Engeland en de Sovjet-Unie. Roemenië zoowel Italië zullen teeke nen onder protest, maar toch teekenen. ^atarescu, de Roemeensche minister van Buitenlandsche Zaken, heeft ver klaard, dat Roemenië niet tevreden is werken om tot overeenstemming tus schen de volkeren te komen, Italië is er van overtuigd, dat het de kiem voor een wedergeboorte alleen in een hecht® vredesorganisatie zal vinden, maar hiertoe moeten de traditioneele banden van wederzij dsch vertrouwen tusschen beide landen weer aangeknoopt worden. Hierin reken ik op u". ten aanzien van enkele punten van het vredesverdrag? doch zal onderteekenen omdat het verlangend is zijn plaats on der de „vrije staten in te nemen". Italië heeft een protest-nota tot de groote vier gericht. De Italiaansche premier De Gaspari verklaarde, dat het land de „onverdiende vernedering wel ke aan de Italiaansche vloot was opge legd, niet had kunnen verteren, en dat men niet berustte in een totaal verlies van de koloniën en afwijzing van de Italiaansche eischen tegen Duitsch- land". Een afgevaardigde van de rechts-ge- oriënteerde Uomo Qualuqué stelde voor den dag der onderteekening van het verdrag tot nationalen rouwdag te verklaren. De Italiaanscheminister van Buiten landsche Zaken I'^jrza 'beeft aan Bevin den Engelschen minister van Buiten landsche Zaken een telegram gestuurd, van den volgenden inhoud: „Ik wil u persoonlijk verzekeren, dat een demo cratisch Italië verlangt in staat te zijn als vrij en onafhankelijk land mede te S0«*W££Lar<JwJÏn i.WaS■eIfstede2tocht" J- J' Bosman (rechte) tezamen met Klaas Schipper, die dertig seconden na hem de finish passeerde in den lauwerkrans. (ANP—v. d. W.) BINNENLAND. Zaterdagmiddag is ln de aula van het gemeentemuseum te Den Haag onder groote. belangstelling de tentoonstelling van Fransche kunst geopend door den Fransohen ambassadeur Z.Ex. Jean Rlvière. De vliegdlenst LondenAmsterdam Ls Zondagochtend gestaakt, doordat het vliegveld Croydon dik ondergesneeuwd. Is en wegens de strenge vorst. Dezer dagen beriohrtrten wij de ar restatie van mr, v, d. Veur, oud-gemeente secretaris van Middelburg, die zich schul dig had gemaakt aan verduisteringen ten nadeelen van een fonds, dat bij de ge meente in beheer was, Mr. v. d. V. heeft thans een volledige bekentenis afgelegd. Het tekort bij het fonds bedraagt f. 19.000. Zaterdagochtend vertrok het K.LJM - vHe®tu?lg PH-TA5 „Schiedam", een DC 4, voor de vierde proefvlucht naar Zuid- Af rika. De .Schiedam" heeft 41 pasagiers aan boord met bestemming Johannes burg. Minister Jonkman heeft Zater dagochtend op het Prinsenhof te Amers foort aan officieren van de 2e divisie in tegenwoordigheid van Prins Bernhard, minister Fiére® en den kolonel van de 2e dl vis'e, Baay, een uiteenzetting gegeven over Indonesië (polit-ieken toestand). Woensdag as. vertrekt wederom een transport mariniers-miliciens met de Nieuw -Holland naar de Oost, om zich daar bij de mariniersbrigade te Soerabaja te voegen. Het transport telt 2O0 man en Is opgeleid in het marine-opleidingskamp te Bergen op Zoom. Gistermiddag zijn in Sittamd on geveer 300 Deutsche studenten aangeko men, om voor minstens 14 dagen ln de Llmburgsche mijnen te werken ZIJ wor den over de verschillende mljnzetels ver deeld. Mj— Te Rotterdam ls®Zaterdag geopend 'ft' door den ROtterdamschen kunstkring georg.au. s:e:de tentoonstelling „Het hand schrift in den op der eeuwen". Namens de veilingen in het Zuid- Holandsche glasdistrict wordt ons mede gedeeld. dat arbeiders, werkzaam in de gToenten en fruitbedrilven aangeboden hebben, behulpzaafh te zijn bil den ko- lenslag. Een duizendtal Joodsche vluchte lingen uit Polen, Oostenrijk en Honga rije is Zaterdag uit Marseilles vertrokken aan boord van het Nederlandsche ss. „Johan de Witt", met bestemming Australië, waar zij zich zullen vestigen. Te Amsterdam was reeds een vierhon derdtal van deze groep emigranten aan boord gegaan. Uit Bandoeng wordt gemeld, dat aldaar ls overleden de heer Ch. Harde man, oud-lid van den Raad van Indie en oud-gouverneur van Oost-Java, De leden van het Concertgebouw orkest met) Eduard van Beinum aan het hoofd, zijn na een voorspoedige reis aan het Liverpool Street Station te Londen gearriveerd. President Soekawati ls gisteroch tend. vergezeld van zijn echtgenoote en twee zoontjes op Schiphol uit Parijs ge land. De heer Soekawati is voornemens op 20 of 22 Februari naar Indonesië te rug te keeren. De 50-Jarlge Rotterdamsche poli- tie-agent P Both viel van de trap. De onmiddellijk ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. BUITENLAND. De communist Umberto Terr acini is gekozen tot president der Italiaansche constitueerende vergadering met 297 der 436 uitgebrachte stemmen. De Duitsche groot-Industrieel dr. Fritz Xhijssen zal niet voor een Duitsoh zuiveringsgerecht behoeven te verschijnen, „daar hij Duitschland vóór het uitbreken van den oorlog heeft verlaten", aldus de -nlijnsctoe radio. De Zweedsche admiraliteit heeft aan alle schepen een radioboodschap doen toe komen. waarin gewaarschuwd wordt tegen het uitvaren. Zulks wegens het ijs. De Japanners hebben b sloten een kerk te bouwen op de plek, waar generaal Mac Arthur in 1945 per vliegtuig ln Ja pan is geland' (vliegveld'Atsugi by Tokio). Zijn naam zal op de kerkklok worden ge graveerd. In de Amerik aans che zone van Dultsohiiiand zal binnenkort een weit van kracht worden, volgens wel'ke slachtoffers van Nazi-vervolging schadeloosstelling voor de geleden verliezen zullen ontvan gen In de laboratoria van de universiteit van Columbia is een nieuw geneesmiddel ontdekt, bacltreuoime genaamd, dat onge veer dezelfde eigenschappen bezit als pe nicilline. In Zwitserland zal het electrlcitelts- rafltsoen worden verlaagd, voor sommige fabrieken met 30 procent. Etalage-ver lichting en stroomverbruik voor reclame doeleinden zullen geheel worden verbo den. Ook kantoren en restaurants zullen moeten bezuinigen. Volgens radio Leipzig, dat onder Sovjet-Contróle staat, 16 de Daimler- Benz fabriek te Stuttgart in de Amerl- kaansohe zone van Duitschland. die do machines voor de Messerschmidtg&veclits- vHegtuigen maakte, ontmanteld. De ma chines ter waatide van 200.000 pd. st, zul len voor herstelbetalingen worden ge bruikt, Generaal Joseph MacNarney, opper bevelhebber der Amerikaans che strijd krachten in Duitschland, heeft tijdens een recjie te Frankfort verklaard, dat ver plaatste personen niet. tegen hun wil zullen worden gerepatrieerd, tenzij er speciale redenen zyn, die dit noodzake lijk maken. Genoemde redenen zijn o.m. actieve samenwerking met het Nazi-re- tlem, oortogs- en andere misdaden en lenst ln het Duitsche leger. Volgens te Athene ontvangen be richten zijn drie' van de zes ter dood ver oordeelde Grieks ohe guerrillastrijders, die een beroep hebben gedaan op de commissie van onderzoek der V.N. ge- execuiteerd. In Graubuenden nabij -St. Antonlen heeft een der ernstigste ski-ongelukken der laatste jaren plaats gehad: zeven personen ziln er door een lawine bedol ven. St Anotnlen ligt ongeveer 5 K.M. ten Noorden van Kublls ln het Braetl- gaudal. (Zwitserland), Tildens een bijeenkomst ln de „Hope Memorial Chapel" ter gelegenheid van het 100-Jarlg bestaan van Michigan, de eerste Nederlandsche nederzetting ln hetMidden-Westen van Amerika, ls door middel van gramofoonplaten een rede van den Nederlandschen minister van Buitenlandsche Zaken, mr. W. C. G. H. baron van Boetzelaer van Oosterhout ten gehoore gebracht. Poolsche regeeringsverklaring Cyranklewlcz, Polens socialistische eer- ste minister, heeft bij het voorstellen van zyn nieuwe regeering etn uiteenzet ting gegeven over de buitenlandsche po litiek van Polen. Hij zeide„Wij zullen voortgaan sa men te werken met alle landen, in het by zonder de Slavische, en speciaal met onzen grooten Slavischen broeder, Sov jet-Rusland. Wy zullen onze pogingen voortzetten om te komen tot een vriend schappelijke overeenkomst met Tsjecho- Slowakye over de hangende kwesties, wy wenschen vriendschappelijk deelge nootschap met Frankrijk en hartelijke betrekkingen met de Vereenigde Staten als bijdrage tot den algemeenen vrede en wy hopen een bevredigende regeling te zullen vinden voor de kwesties, welke nog steeds tusschen Polen en Groot- Bnttannie bestaan" Cyrankiewicz verklaarde, dat er volle dige overeenstemming bestond tusschen Polen, de Sovjet-Unie, Tsjecho-Slowa- kye en Joego-Slavië over de essentieele punten van het-Duitsche probleem. Ver der zeide hy: „Wij zullen trachten tot een goede verhouding met de kerk te komen. Wij zullen de demobilisatie van het leger voortzetten en de militaire uitgaven beneden hot peil van voor den oorlog houden." Ook deed hij een b%m roep op de in het buitenland verton vende Polen, naar Polen terug te kee ren. Directeur: J. W. Henny. DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Telefoon Directie en Administratie: 25041 Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer. f. 3.30 per 3 maariden; 26 cents per week Telefoon Redactie: 21507 - Giro no.: 57055 LEIDSCH DAGBLAD

Leidsch Dagblad | 1947 | | pagina 1