I.E.M.C.O. N.V. Leidsche Glashandel Fa. W. van Dam Co. W. ZWART \JtWMXeA m, Schildersbedrijf Elecfro Techn. Installatiebedrijf D. KRET ZOON NED. ELECTROLASCH MIJ. N.v. RECHTZAKEN Officieele publicaties n.v. WERNINK's Kalkfabrieken IEL 24244 LEIDEN H. RIJN 32 H. P. Jansen REPARATIE CENTRALE VERWARMING Hooge Rijndijk 71 - Tel. 20023 Handel in alle glassoorten. Installaties voor Gas - Electriciteit - Water UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN. Ned. Vereen, van Fabriekarbeiders De Ned- Vereen, van Fabrleksarbeldera- (sters). afd. Alphen had het Donderdag avond zoowaar klaargespeeld een prop volle Nutszaal te trekken Geen wonder, want de bekende arb. tooneelver. Mor genrood'kwam op het tooneel met. een keurig gespeeld blijspel van v. d. Helden en Bakker „Vrijdagde dertiende De zaal schaterde meermalen van het lachen om de dolle situaties, waarin Chrlstoffel Verbaak (goed gespeeld door J. Rietveld) kwam en over de zotte in vallen van zijn Indlschen vriend Jaap Hol tink (J. Tulnenburg). Voordat het tooneelgezelschap opkwam, sprak bondsvoorzitter van de Ned. Ver., de heer Terborg,een woord van opwekking tot de aanwezigen. Een fUne neus 'Twee langs de Ziende sur veil leerende agenten hielden gister avond een vrachtauto aan, bestuurd door zekeren V. uit Ter Aar. Bij onder zoek bleek de wagen 25 KG. varkens- vleesch te bevatten, afkomstig van clan destiene slachting De agenten lieten de bestuurder naar zijn plaats van herkomst terug rijden, waar zij bij den vader van V. nog een hoeveelheid van c.a. 50 K G. alsmede 4 ongestempelde kazen ontdek ten. Fusie Pr. v. Oranje en Oudshoorn Vooruit De besturen van de buurtver- eenigingen „De Prins van Oranje" en „Oudshoorn Vooruit" kwamen met hun leden in vergadering bijeen onder voor zitterschap van den heer W. A. Lam, in Hotel Centraal. In zijn openingswoord gaf de voorz. een uiteenzetting van het doel van de vereeniging, die hoofdzakelijk zal be staan in het behartigen van de belan gen van Oudshoorn. De thans 500 ge zinnen tellende vereeniging zal zeker met haar eventueele wenschen bij den gemeenteraad gewicht in de schaal leg gen. De aandacht zal besteed worden aan culturaele avonden zoowel voor de oude ren als de jongeren uit de vereeniging. Cursussen in handenarbeid en ontspan ning zal worden geboden. Bij de bestuursverkiezing werden de besturen van beide vereenigingen geko zen met als voorz. den heer W. A. Lam. Gestolen vrachtauto spoedig terecht - Toen onze plaatsgenoot de expediteur. v,d. Brink de te Leiden gehouden ver gadering bijwoonde van expediteurs in Zuid-Holand kwam hij na afloop van deze vergadering tot de onaangename ontdekking dat een ander zich over zijn in de naaste omgeving van het verga derlokaal geparkeerde vrachtauto ont fermd had. De politie te Leiden kon na de aan gifte niet anders doen, dan voorloopig het feit constateeren en zegde een on derzoek toe. Groot was de verbazing van den heer v.d, B. toen den volgenden dag de po litie uit Werkendam met de telefonische mededeeling kwam, dat aldaar een vrachtauto in beslag was genomen waarin een briefje werd gevonden met den firmanaam van v.d. B. In den nacht had aldaar een militair bij een boer voor den nacht onderdak gevraagd en verkregen. Groot was de verwondering van den boer toen de mi litair den volgenden morgen zijn vracht auto te koop aanbood voor f. 1500. De boer vertrouwde toen de zaak niet meer en gaf voor zooveel geld niet te bezitten, maar wilde toch ook weer niet, dat de auto zijn erf verliét. Hij bood den militair een handgeld aan van f.25. waar deze direct op In ging. Nadat de militair vertrokken was werd direct de politie gewaarschuwd. Te Leiden slaagde onze plaatsge noot den heer A. H. van Berkum voor het praktijk-examén boekhouden. BODEGRAVEN. De plaatselijke afdeeling van den Bond van plattelandsvrouwen hield In hotel van Haaften haar maandelijksche vergadering. Mej. Wilbrennink. direc trice van de Krallngsche Volkshooge- school te Rotterdam, hield een causerie over „Omgang met anderen", terwijl daarna eenige opvoedkundige onderwer pen werden besproken. Naar men ons mededeelt, is de toe stand van onzen oud-plaatsgenoot J C. van Muiswinkel, die ten gevolge van het vliegtuigongeluk op 't vliegveld Twenthe gewond werd, niet van dien aard, dat hij ernstig genoemd kan worden. Integendeel. De door hem opgeloopen hoofdwonden geven geen enkele reden tot ongerustheid. Zondagsdienst doktoren Dr. C. G. A, van Beek, Burg. van Dobben de Bruijn- straat 5; Dr. D. Ragay, Noordstraat 48. Wijkzuster v. Haven, Wilhelminastr. 33. BOSKOOP. Begrafenis mevr. D. C. Klinkenberg- Schut Gistermiddag had onder zeer groote belangstelling op de algem. be graafplaats de ter-aarde-bestelllng plaats van het stoffelijk overschot van wijlen mevr. D. C. KlinkenbergSchut, in leven moeder in het Tehuis voor Ouden van Dagen te Boskoop. De over ledene, die den leeftijd had bereikt van 54 jaar, was een moeder in den waren zin des woords. Gedurende een 20-tal jaren mocht zij de ouden van dagen, die aan haar zorgen waren toever trouwd, verplegen en zij heeft dat ge daan met groote liefde en een warm voelend hart. HAZERSWOUDE Bonkaarten halen Uitreiking van bonkaarten, tabaks- en versnaperingen- kaarten vindt plaats voor het Dorp in het oude Raadhuis op 23, 24, 25 en 27 Januari, voor de Rijndijk in de Chr. School op 28 en 29 Januari. Er is geen na uitreiking. Schoenenbonnen Uitreiking van schoenenbonnen vindt plaats voo'- het Dorp in het oude Raadhuis op 22 en 29 Januari en voor de Rijndijk ln de Chr School op 23 en 30 Januari. Na- uitreiking voor alle -nummers vindt plaats tot 25 Jan. Raadsvergadering De gemeenteraad kwam bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester A. Warnaar. De voorzitter opende de vergadering met ambts* .-bed. De notulen werden goedgekeurd. Een verzoek van den Commissaris der Ko ningin om den gemeente-sel* Halls en gemeente-ontvanger 10 vergoïdlng toe te staan op hun salaris, als over- bruggingsgeld. wordt Ingewilligd, foor stel van B, en W. om de explot.it lever goeding vast te stellen, voor het B»jzor- oer Onderwijs op f. 14 per leerling en voor het uitgebreid Lageronderwijs op f 24.— per leerling, wordt goedgekeurd. Daarna ging men over tot wijziging van het tarief van de hondenbelasting. B. en W. stellen voor om de bel. op de honden te verhoogen en te brengen voor een plezierhond van f. 5 op f10 en voor een waakhond van f.3 op f.5 en voor een trekhond van f1 op f. 2. Dit voorstel wordt aangenomen. De begrooting dienst 1946 werd met enkele wijzigingen aan genomen. De heer De Boer geeft B. en W. in overweging om in kortst mogelü- ken tijd over te gaan tot electrlficeering van de straatverlichting. De voorzitter zegt. zich nog eens in verbinding te zullen stellen^jnet het gemeentebestuur van Lelden. De heer de Boer vraagt hoe het zit met een sportterrein voor de jeugd De voorzitter zegt dat in het uit breidingsplan oök het sportterrein is op genomen. De heer W. Slootweg vraagt wie den Bentweg moet onderhouden. De voorzitter zegt. hierover nogmaals te schrijven aan Ged. Staten. De heer Koq- wenhoven vraagt of de subsidies van de kinderfeesten niet verhoogd kunnen worden, en zag dit gaarne van f.0.10 op f0.25 per kind gebracht. Dit voorstel werd aangenomen. De begrooting sluit met een nadeelig saldo van f. 15.720. KOUDEKERK Jaarvergadering AR-Kicsvereeniging - In de zaal van Wille kwam de jaarver gadering der AR-Kiesvereeniging onder leiding van den heer T. Molema bijeen. Na het zingen van Ps. 103 1 en lezen van Ps. 93 opende de voorzitter. Notulen en jaarverslag werden goedgekeurd. De heer P. Geerlog verantwoordde hat H- nancieele beleid dat leidde tot een baüg saldo van f. 38.90. In de bestuursvaca- ture N. P. Slechtenhorst en G. v.d. Horst werden gekozen de heeren A. v.d. Vis en M. v. Bostelen. Vervolgens werd de •schets der AR kamerkieskring Leiden uit voerig besproken. Na de rondvraag sloot de heer J. Goedhart met dankgebed. Jaarvergadering Leesgezelschap Het Chr. Leesgezelschap Hazerswoude —Koudekerk hield in de lokalen ach ter de< Geref. Kerk haar eerste jaar vergadering. De heer P. Boer opende als voorzitter de goed bezochte ver gadering. Na lezing der notulen, bracht de secr.-penningmeester, het financieel verslag uit, waaraan we ontleenen, dat de elndrekening sluit met een na deelig saldo van f. 100.dat echter door de vergadering ruimschoots werd weggewerkt. De heer De Wit, bibliothecaris bracht verslag uit van zijn controle. De heer G. v. d. Horst werd bij accla matie als secretaris-penningmeester gekozen. Aan het einde der gezellige vergadering veilde de heer A. v. Dorp de jaargangen der gelezen bladen. Nadat ds. Wolven was voorgegaan ln dankgebed, sloot de voorzitter. Als koster bedankt De heer P. Plomp heeft met ingang van 1 Maart as. als koster der Ned. Herv. Kerk be dankt. De heer Plomp heeft 5 jaren, ge trouw en nauwgezet het kosterschap waargenomen. Zoo verliest de Ned. Herv, Gemeente aan hem een kracht, die niet gemakkelijk zal zijn to vervangen. UIT DE OMSTREKEN. KATWIJK AAN DEN RIJN. C.H. Kiesver. De Christ. Hiist. Kies- vereeniging hield de jaarvergadering ln de zaal Kerklaan onder leiding van den voorzitter de heer C. van Beelen. Na opening op de gebruikelijke wijze volgde het jaarverslag van den secre taris. Vervolgens het jaarverslag van den penningmeester, dat een klein batig saldo vermeldde. Beide functionarissen werden dank gezegd voor hun werk. Het reglement der vereeniging, vroeger in behandeling geweest, werd thans offi cieel vastgesteld. Na rondvraag sluiting met gebed. KATWIJK AAN ZEE. •Jaarvergadering Ned. Chr. Landarbei- dersbond. Deze vergadering werd in Casa Cara gehouden, De voorzitter, de heer B. Vooijs, opende op de gebruike lijke wijze en heette in het bijzonder welkom den eere-voorzitter, den heer G. Vooijs en het hoofdbestuurslid den heer P. Stokman De secretaris, de heer J. Pronk, bracht het jaarverslag uit, waar in hij aanbeval de vakbladen nauwkeu rig te bestudeeren en opwekte cm de studieclubs te bezoeken. Er waren 119 leden bij de plaatselijke afdeeling aan gesloten. Het 20-jarig bestaan zal op 3 Februari as herdacht worden. Er was een batig saldo van f. 140. De oud-voor zitter, de heer G. Vooijs, sprak een pro pagandistisch woord. Bij de bestuurs verkiezing werden de heeren C v. d. Plas en J. Zwaan herkozen. De neer Stokman sprak over den uitslag van de tweede conferentie op de districtsverga dering betreffende het contact, dat kon gehandhaafd blijven. Er was een com missie benoemd van 6 werkgevers en 6 werknemers om de loontarieven onder het oog te zien. Met dankgebed werd geëindigd. Het beleid ten aanzien van de pluim veestapel. De plaatselijke afdeeling van de „Landelijke Jfereeniging voor Bedrijfsvrijheid ln den Landbouw" hield een openbare vergadering in de zaal „Kroon". Sprekers waren de heeren M Schoonderbeek uit Lunteren en A. v. d. Haar uit Ede. De heer Schoonderbeek heette allen welkom en zette uiteen, wat de vereeniging beoogt, n.l. 1. volledige afschaffing der Crisiswetgeving; 2. op heffing van het dure controle-apparaat; 3. opheffing genomen crisismaatregelen; 4. vrijheid op onze bedrijven; 5. vrijheid van handel en prijzen; 6. een vereeni ging, die de overheid voorlicht aan de hand der praktijk. De heer v. d. Haar had het speciaal over de Orisis-varkenswet. De totstand koming is op verkeerde wijze geschied, daar de hoofdbesturen der standsorga nisaties richtlijden aangaven, zonder hierin de bedrijfsgenooten te kennen, met als gevolg een eenzijdige voorlich ting. Bovendien werden de benoodigde handteekeningen onder zekere pressie en bepaalde voorwendsels verzameld.. De heer Schoonderbeek stelde de vraag: Wild verzet of georganiseerd overleg De crlsiswetten binden de vrije pluimveehouders aan handen en voeten. Er Is actie gevoerd tegen de verplichte eieren-inlevering en tegen de afslach ting van de kippen. Dat berokkende aan de vrije pluimveehouders groote schade, aan de beschermde bedrijven niet. Er is grenzelooze willekeur bij de toewij zingen voor veer. Er zijn legio gevallen van willekeur bij de uitdeeling van kui kens. Volgens de statistieken zijn er nu 8 millioen kippen in het land, maar spr, is er v$n overtuigd, dat er nog 8 mil lioen zwarte kippen bij komen. Rekent men, dat een kip gemiddeld 3 eieren per week legt, dan vraagt spr., waar deze eieren blijven. Aan de markt komen zij niet. Nu is op de Veluwe een zwart ei van 16 a 17 cent goedkooper dan een wit ei van de regeering. Er moeten ln de besturen menschen, die verstand van de zaken hebben, die met beide beenen in de praktijk staan Onze plaatsgenoot de heer G. Be zemer, onderwijzer aan de Herv. School voor voortgezet lager onderwijs, alhier, is benoemd tot onderwijzer aan een Chr. School te Ridderkerk. Aanrijding. De 8-jarige A. G. J. E. uit de Remisestraat, werd op den Zee weg aangereden door een motorrijwiel, bestuurd door J. R. uit Leiden. Dr. de Ruiter Zijlker verleende geneeskundige hulp en met een dijbeenfractuur en snij- wonden werd de jongen naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. KATWIJK. De heer De Graaf, ambtenaar ter secretarie alhier is benoemd tot amb tenaar ter secretarie te Renkum, hoofd van de afd. soc. zaken aldaar. LISSE. Medische Dienst De Zondagsdienst wordt waargenomen door dr. J M. van Dijk VOORHOUT. Gemeenteraad De raad vergaderde. De loco-burgemeester P. L. v. d. Hulst, memoreerde, alvorens tot opening over te gaan. dat dit de eerste verg. is in het nieuwe jaar en releveerde de voornaam ste punten, welke de gemeente in het afgeloopen Jaar beheerschten. De heer P v. d. Nouland dankte den voorz. na mens den raad voor diens goede wen schen. De notulen werden na een kleine verandering vastgesteld. Per_l Jan. '47 wordt den gemeente werkman C. v. d. Meij op zijn verzoek eervol ontslag verleend. De heeren Spie renburg en P. v. d. Nouland maken aanmerking, dat over de gemeentewo ning van C. v. d. Meij werd beschikt, zonder de conpilssie daarin te kennen. De voorz. zegde toe, later nadere gege vens hierover te verstrekken. Aan den bouw van 4 verbeterde arbei derswoningen kan volgens het schets- plan worden doorgewerkt, mits eenige bezwaren van den raad bij het Instituut van Stad en Landsohap worden inge diend. In een college tot wering van school verzuim werden gekozen -de heeren A. W. Deutekom, H, A. Allard, K. v. d. Heide, P. J. IJsselmuiden en J. A. van Gent. De 10 salarisverhooging is nu aan de orde. De heer Koomen pleit voor het vaststellen van grondloonen. Een ver hooging in procenten bevoordeelt de hoogere loonen meer dan de lagere. Deze laatsten hebben het z.i. meer nco- dlg De heer v. d. N. is het hiermee eens en stelde voor de verhooging progressief vast te stellen, b.v. de laagste 15 ver volgens 10 en 7 *6 De heer Spieren burg vindt de kindertoelage te hoog en de grondloonen der arbeiders te laag. Een gelijkstelling met de loonen der bloembollenarbelders vond hij ten zeer ste op zijn plaats. Voor de hoogere sa larissen vond hij de 10 verhooging niet op zijn plaats en stelde intrekking van dit voorstel Voor. Dit had geen vol doende bijval. Hiema bracht hij een ander voorstel ter tafel en wel, dat het salaris van den gemeente-opzichter, die vorig jaar tusschentjjds f. 250 verhoo ging kreeg, deze verhooging weer te ont nemen en daarna de 10 bijvoegen. Het werd verworpen met 83 stemmen. Het voorstel van B. en W. werd nu aange nomen, na lange discussie Het voorstel vermakelijkheidsbelasting werd art. gewijs besproken, waarna vast stelling met kleine wijzigingen en aan vullingen. Over art. 3 wenschte de heer Spierenburg het woord. Deze stelt voor de verm. belasting voor den Zondag te verdubbelen. Daar dit geen voldoende ondersteuning vond, werd deze toevoe ging niet aanvaard. Naar aanleiding van een vraag uit de vorige verg. over verzakking van den v. d. Berg v. Heemstedeweg, zegt weth. Lindeboom, dat de kosten vpor de dem ping van de sloot f. 5715 en de be schoeiing f. 5370 moeten kosten. Deze aangelegenheid zal met het polderbe stuur besproken worden. Na sluiting werd nog geruimen tijd met dichte deuren vergaderd; VOORSCHOTEN. Schoenenbonnen Schoenenbonnen worden uitgereikt in het kantoor Gebr. Treubstraat op 20, 21 en 22 Januari. Prot. Wijkverpleging In het ge bouw voor Chr. Belangen heeft de Prot. Wijkverpleging een ledenverga dering gehouden onder leiding van ds. H. P. Fortgens. Nadat de verga dering op de gebruikelijke wijze was geopend, sprak ds. Fortgens een woord van welkom. Het verheugde spr. zeer dat dr. M. v. d. Stoel, ondanks z\jn drukke bezig heden aanwezig was, om zijn plan van een „Gezondheidscentrum" voor Voor schoten nog eens nader toe te lichten. De notulen werden onveranderd vast gesteld. Bij het overzicht van den pen ningmeester bleek dat de vereeniging beschikt over een batig saldo van f.590—, mede dank zij een gift van f. 960.— van Volksherstel. In den loop van de laatste jaren ls het ledental met ongeveer 200 geste gen. Tot controlecommissie van de kas werden benoemd de heeren C. Bolle, A. Leinse en L. S. de Bode. Uit het jaarverslag van den secre taris bleek, dat de wijkverpleegster, Zr. Veltkamp in den loop van 1946, 3184 bezoeken had afgelegd, de bezoeken als T.B.C, enquetrice daarbij niet begre pen. Zeer terecht richtte ds. Fortgens een woord van dank tot Zr. Veltkamp. Bij de bestuursverkiezing volgde men nog naar het oude rooster van aftreden en werden ds. H. P. Fortgens en ds. J. C. Houtzagers herkozen. Nu volgde het voornaamste punt van de agenda, toetreding tot het Ge zondheidscentrum. Gelukkig was dr. M. v. d. Stoel bereid dit plan nog eens nader toe te lichten. Het ls een eerste noodzakelijkheid dat Voorschoten over een gebouw zal kunnen beschikken, waar alle takken van medische ver zorging zullen kunnen ondergebracht worden. Haagsche Politierechter. Clandestiene slachtingen In Noord- wijkerhout had T. M. K. clandestien geslacht. Dat ontkende hij voor den po litierechter. en hij zei er eigenlijk maar wat te hebben bijgestaan, toen een an der aan het slaohten was. De Officier geloofde er niet veel van en vorderde zes maanden gevangenisstraf. De rech ter veroordeelde tot vijf maanden ge- vangenissttraf. Een koe was clandestien om hals ge bracht door A. J. H. C. te Hillegom, die voor dit feit zich thans te verantwoor den had. De Officier vorderde tegen ver dachte drie maanden gevangenisstraf. Het vonnis werd vier maanden gevange- vangenisstraf. waarvan twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Haagsche Rechtbank. Dief-orgeldraaier De orgeldraaier G. C. van W. te Hillegom, had diefstal gepleegd van verschillende goederen. Waar de reputatie van verdachte niet erg uitblonk, vorderde de Officier tegen hem tien maanden gevangenisstraf. Goederen van een ander De *smiü F. G. van S. te Leiden had goederen in zijn huis. die van diefstal afkomstig waren. Zij waren gehaald uit de woning van eenjoodsche familie, die in bezet tingstijd had moeten vluchten, en voor wie de goederen door een kennis in be waring genomen zou worden. Volgens verdachte had hij niet geweten dat het met de goederen niet in orde was, doch dé Officier vorderde na getuigenverhoor drie maanden gevangenisstraf. Verduistering De koopman C. V. te Oegstgeest had zich in verband met ge pleegde verduistering voor de rechtbank te verantwoorden. De Officier vorderde tegen verdachte acht maanden gevange nisstraf. Na déze uiteenzetting volgde een ge animeerde discussie. Ds. Houtzagers heeft de vergade ring op de gebruikelijke wijze gesloten. Éénjarig bestaan marine-opkomst centrum Ter gelegenheid van het 1- jarig bestaan bracht de commandant zeemacht Nederland, schout bij nacht J. A. Gauw, een bezoek aan het marine- opkomstcentrum te Voorschoten, waar hij in een toespraak zijn voldoening uitte over de prestaties van dit selectie centrum der Koninklijke Marine, waar door het mogelijk is geweest, dat de ma rine in zeer korten tijd haar personeels- apparaat weer doelmatig heeft kunnen opbouwen en vernieuwen. Medische Zondagsdienst De medi sche Zondagsdienst wordt waargenomen, van Zat middag tot Maandagrao.-gen tioor dr M. v. d. Stoel. Veurschewcg 20. Telefoon 356. WASSENAAR. Medische dienst De medische dienst wordt a.s. Zondag waargenomen door de doktoren Doelman en Offringa. V1SSCHERIJBERICHTEN. IJ MUIDEN. 18 Januari. Binnenge komen de trawler YM 37 met f. 2350 en de motorloggers KW 166 met if. 5516, KW 108 met f.4408, KW 52 met f 3856. KW 162 met f8454 en de YM 204 met f. 1487, Versche visch: Uk 60 met f. 4708. HD 125 met f2815. Aanvoer 1000 kisten versohe visch en 500 klstep versche ha ring. Prijs f. 16 50f. 15 per 50 kg. De YM 72 keerde terug met een ge wonden machinist (brandwonden). Dlstrlbutledlenst Lelden. INLEVERING CONSl'MENTENBONNEN DETAILLISTEN, GROSSIERS, ENZ. Door het C.D.K. ls een belangrijke wij ziging gebracht ln de Inlevenngsdagen voor detaillisten, grossiers en fabrikan ten Als gevolg daarvan zlin de lnleve- rlngsdagen en uren, Ingaande 20 Januari a.sals volgt vastgesteld; Maadagmorgen; Slagers, de eerste maal op 20 Januari en vervolgens om de 14 dagen: 8.30 uur letter A t/m. F.9.00 uur letter G t/m L. 9.30 uur letter M t/m R, 10.00 uur letter S t/m Z. Maandagmorgen: Melkhandelaren. de eerste maal op 27 Januari en vervolgens om de 14 dagen: 8.30 uur codenummers 1000'2000. 9.00 u. codenummers 2001/ 3000. 9.30 u codenummers 3001/4000. 10.00 u. codenummers 4001/en hooger. Agentschappen: Maandagmiddag: te Oegstgeest. Leiderdorp en Warmond, van 1.00 tot 3.30 uur. Na half vier wordt nie mand meer toegelaten. Slagers en bak kers Inleveren ter plaatse. Dinsdagmorgen: Bakkers: 8 30 u. let ter A t/m D. 9.00 u. letter E t/m H, 9.30 u. letter I t/m L. 10.00 u. letter M t/m P. 10.30 u. letter R t/m U. 11.00 u. letter V t/m Z. 9 00 tot 1100 uur tabaksgros siers. Dinsdagmiddag 2.00 tot 4.00 uur: tex tielhandelaren. voor de eerste maal op 21 Januari en vervolgens om de 14 dagen: 2.00 tot 4.00 uur tabakshandelaren, voor de eerste maal op 28 Januari en vervol gens om de 14 dagen. Woensdagmorgen: Detaillisten: 0.30 u. codenummers 3000/3025. 9 u. codenumm. 3026/3040, 9.30 u codenummers 3041/ 3055. 10.00 u. codenummers 3056/3070. 10.30 u. oodenummers 3071/3085. 11.00 u. codenummers 3086/4000. Woensdagmiddag: Detaillisten: 2 00 u. codenummers 1001/1030. 2.30 u. code nummers 1031/1060. 3.00 u. codenummers 1061/1110, 3.30 u. codenummers 1111/ 2000. Donderdagmorgen: Detaillisten: 8.30 u. codenummers 4001/4025. 9.00 u. code nummers 4026/4040, 9.30 u. codenummers 4041/4055. 10.00 u. codenummers 4056/ 4070, 10 30 u. codenummers 4071/4085. 11.00 u .codenummers 4086/5000. Donderdagmiddag: Detaillisten: 2.00 u. codenummers 2001/2025. 2.30 u. code nummers 2026/2050. 3.00 u. codenummers 2051/2075. 3.30 u. codenummers 2076/ 3300 Vrijdagmorgen: Detaillisten: 8.30 u. codenummers 5001/5025. 9 00 u. code nummers 5026/5040. 9.30 u. codenummers 5041/5055. 10.00 u. codenummers 5056/ 5070. 10.30 u. codenummers 5071/5085, 11.00 u. codenummers 5086/6600. 9.00 tot 11.00 u. instellingen. VrUdagmlddag: 2.00 tot 4.00 uur fa brikanten. Zaterdagmorgen: 9.00 tot 10.30 u. han delaren ln petroleum en keukengerei (el ke week), handelaren ln brandstoffen voor het eerst op 25 Januari en vervolgens om de 14 dagen. Ten einde een, vlotte regeling mogelllk te maken, ls het noodzakelijk. dat be trokkenen zich stipt aan dag- en uur- indeel ing houden. INLEVERING AANVRAAGFORMULIEREN BIJZONDERE ARBEID. In de periode van 20 t/m. 24 Januari a.s. dienen de werkgevers de naamlilsten voor toeslag wegens zeer zwaren. zwaren, glftlgen en langdurlgen arbeid voor de 3e en 4e periode 1947 ln te leveren. Tegelllk hiermede dienen de naamlils ten voor zeep wegens vullen arbeid te worden Ingeleverd. Hiervoor moeten worden gebruikt de lijsten met aanduiding „zeep" voor de toeslagkaarten en de zeep dienen dus af zonderlijke lllsten te worden Ingeleverd. Inlevering dient te geschieden volgens onderstaand lettersohema. werkgevers wier namen beginnen met dc letters: A t/m E leveren ln op Maandag 20 Januari 1947. F t/m I leveren ln op Dinsdag 21 Januari 1947. J t/m O leveren in op Woensdag 22 Januari 1947. P t/m T leveren ln op Donderdag 23 Januari 1947. U t/m Z leveren ln op Vrildag 24 Januari 1947. Op de agentschappen kan Inlevering geschieden op de bekende zittingsdagen. Werknemers worden verzocht hun werkgevers op deze publicatie attent te maken. Het komt herhaaldelllk voor, dat na men en adressen op de naamlijsten vrU- wel onleesbaar zlin. Duidelllk leesbare In vulling van de naamlijsten ls daarom dringend gewenscht. Op de naamlijsten dienen de werkne mers ln alphabetlsch-lexlcograflscho volg orde te worden geplaatst. BH de nieuwe aanvraag dient te wor den overgelegd de door de werknemers voor ontvangst geteekende vorige naam- lilst en eventueel de eveneens voor ont vangst geteekende formulieren M.D. 22381 voor werknemers .die op dl© vo rige naamlilst niet voorkomen. 1931. 1942. UITREIKING BONKAARTEN 703. In de week van 20 Januari tot en met 25 Januari zal voor nlet-zelfveraorge* een uitreiking plaats vinden van kaarten 703. Uitgereikt wordt aan: Personen, schoren ln 1926 of een KA-bonkaart. Personen geboren ln 1927 t/m. een KB-bonkaart. Personen, geboren ln 1933 t/m een KC-bonkaart. Personen, geboren in 1943 t/m 1946, een KD-bon kaart. Personen, geboren ln 1946 t/m 1947 een KE-bonkaart. Mannelijke personen, geboren in 1929 en vroeger, ontvangen verder naar keuze een tabaks-, vereaperlngen- of een ge mengde kaart; vrou wel like personen, ge boren ln 1929 en vroeger, ontvangen naar keuze een versnaperingen- of een ge mengde kaart, de overigen hebben uit sluitend recht op een verenaperlngen- kaart. Uitreiking geschiedt tegen inname van den inwtsaellngsbon. welke linke boven aan de kaarten 701 voorkomt. Deze bon nen mogen evenwel NIET door het pu bliek worden AFGEKNIPT. Medegenomen dienen derhalve te worden: de distributie., stamkaart en de nog niet aangewezen perlodeslrookeu van de bonkaarten 701. Losse InwisseJIngsbonnen worden niet geaccepteerd. De uitreiking vindt plaate aan de lo ketten 1 t/m 6 van het Distributiekan toor. ingang Langebrug, van 8.30 tot 11.45 uur en van 1416 uur. 's Zaterdags van 8.30 tot 10.30 uur naar alphabetlache volgorde, en wel:' E t/m F op Maandag 20 Januari 1947. G op Dinsdag 21 Jan. 1947. H t/m Hl op Woensdag 22 Januari 1947. H vanaf Ho t/m elndo H en letter I od Donderdag 23 Januari 1947. J en K t/m Ke op Vrildag 24 Januari 1947. K vanaf Ki t/m Kn op Zaterdag 25 Jan. 1947. WIJZIGING OPENSTELLINGSUBEN DISTRIBUTIEKANTOOR. Ingaande Maandag. 20 Jan., zal het Distributiekantoor geopend zlin 's mor gens van hnlfnegen tot kwart voor twaalf en 's middags van twee tot vier uur, 's Zaterdags van halfnegcn tot halfclf. In alle publicaties, waarin andere uren zlin genoemd, dienen de hierboven ge noemde openstelllngsuren te worden ge lezen. Zit, die op Maandag. 20 Januari, of een lateren datum zlin opgeroepen om distributiebescheiden af te halen van kwart voor twaalf tot twaalf uur. dienen deze bescheiden af te halen tusschen halftwaalf en kwart voor twaalf. De openstelllngsuren voor de Agent schappen Oegstgeest. Warmond en Lei derdorp blijven ongewilzlgd. Voor de afd. Handel gelden de uren, als genoemd ln een afzonderlijke publi catie. VERSTREKKING EXTRA SCHOENEN BON AAN A.S. MOEDERS. De extra schoenenbon voor Jonge en as. moeders wordt. Indien betrokkene hier voor blijkens de codeeringen ln de stam kaart ln aanmerking komt. uitgereikt te gelllk met het toeslogkaartjo voor dc 3e en de 4e periode. Uitreiking van deze kaartjes zal ge schieden ln de periode van 1 t/m 21 Februari a.s. Jonge moeders, die hun laatste toe- slagkaart in Dec. hebben ontvangen, zul len ln de gelegenheid worden gesteld een aanvraagformulier ln te fllenen. Deze Jonge moeders dienen het strook je van het toeslagkaartje 701 zorgvuldig te bewaren. Hierover verschijnt nog een nadere pu blicatie. LEIDEN ALLE BOUWMATERIALEN ZACHT BOARD tegen C.M.A.-Bonnen HARD BOARD LEIDEN: Oude Singel 20, Tel. 22271 Zeemanlaan 20, TeL 23102 beurtvaart- en expeoitie-onoirncming leiden-r«Jtter^m v.v. Teleloon 20307, Oude Vest 175 Vrachtvaart en Antotransportdienst. LOODGIETERS Erkend Installateur voor Gas, Water en Sanitair Schoolstraat 2 LEIDERDORP Tel. 24350 N.V. ELECTRA Lelden Oude Varkenmarkt 3 Tel. 24352 i Technisch Bureau APOTHEKERSDIJK 37 hoek Vrouwenateeg TELEF. 22941 LEIDEN POSTBUS S PIJPLEIDINGEN KOELINSTALLATIES4' KETELINSTALLATIES APPARATENBOUW WATERBEHANDELING STAALCONSTRUCTIES Inlichtingen betreffende het plaatsen van annonces ln deze rubriek worden gaarne verstrekt door de Admini stratie van dit Blad.

Leidsch Dagblad | 1947 | | pagina 3