STALLINGA's RAMBLERS AUTO- EN MOTORHANDEL m. PELTEMRURG Uit den Leidschen Raad FORD Vrachtauto L VAN SCHIE le Katwijk a/Zee BOEKHOUDEN TALEN STENOGRAFIE Heeft rankrijm tien jaar klok teruggezet Te midden van Grieksclie guaerilla-strij ders Zit-Slaapkamer met PHILIPS'-, l icit I S-. WALDORP- en TUNGSRAM-raclto PELTENBURG, altijd actief voor U! Leiden, Breestraat 109 'n Prettig Kerstfeest en Gelukkig Nieuwjaar Official General Motors Dealer BEDFORD OLDSMOBILE VAUXHALL £%rj Wij wenschen onze geachte Cliënten een vroolijk Kerstfeest KLINIEK ACADEMIE v. HANDEISWETENSCH. Ongemeubileerde Kamers Kleine Advertenties Veel geschreeuw en weinig wol BENOEMINGEN. Na plus een uur in geheime zitting te zijn geweest, ging de raad over tot be noemingen. Dr. J. J. Mak werd opnieuw tot tijde lijk leeraar van het Nederlandsch aan het Gymnasium benoemd. Tot leerares in de L.O. aan de H.B.S. (H Rijndijk) werd benoemd mej. F. A. Nawijen, te Leeuwarden, die tevens werd benoemd tot onderwijzeres in de L.O. bij het uitgebreid lager onderwijs. Tot onderwijzer L.O. bij het uitgebreid L.O. werd benoemd de heer W. P. Lee- nen. Tot hoofd der kweekschool aan het Elisabethshof werd benoemd mej. D. van Minnen, te Assen. Daarop werd de agenda verder afge werkt. Behoudens enkele losse opmer kingen werden de diverse, reeds door ons vermelde voorstellen, alle z.hst. aanvaard. Slechts bij het voorstel een draaibank aan te schaffen voor de H.B.S. (H. Rijndijk) was een stemming noodig. Hier kwam verzet v-.n voornamelijk R.K. zijde, doch het voorstel werd ten slotte met 286 stemmen aanvaard. CTegen de heeren Wilmer, Kortmann, Perquin. Aalders, Lombert en Frowein). TELEFOON VOOR *DE RAADSLEDEN. Bij afwezigheid van den heer D. J. van Dijk spreekt mevr. Braggaarae Does (P. v. d. A.). Zij toont zich ontevreden over het verloop van zaken. Er was toch een zeker recht gebaseerd op het raads besluit van 1930. H.i. kunnen de kosten geen bezwaar zijn voor een gemeente als Leiden, terwijl de kosten bovendien h.i. ruimschoots worden goedgemaakt door het dan vollediger werk der raads leden. Ged. Staten waardeeren het werk der raadsleden wel zeer weinig, gezien hun beslissing. Zijn B. en W. echter niet be reid een post op de begrooting 1947 uit te trekken? Ook de Leer Hendriks wijst op het bestaande recht en wil in beroep gaan. De heer Wilmer (RX.Vsteunt mevr. Braggaar, doch wil niet in beroep gaan. Bovendien dient z.l. gewacht te worden tot belangrijker punten, die zich wel eens kunnen voordoen. De voorzitter wijst er op. hoe van be roep nog geen sprake kan zijn. B. en W. willen de kwestie echter gaarne nog eens overwegen. Oe heer Riedel wijst er nog op, hoe in Den Haag de raadsleden wel een telefoon hebben, hetgeen Ged. Staten goedkeurden DE WETHOUDERSPENSIOENEN. Nadat de heer Piena (P. v. d. A.) een voorstel heeft gedaan, waarvan wij niets verstonden, zegt de voorzitter daarop praeadvies toe. De heer Wilmer (R.K.V.) pleit voor behoud van een periode van 2 jaar, met uitkeeringen van 75 en 50 te meer, waar z-i. 1 Jaar al genoe~ zou zijn. Spr. ziet liever in deze materie een raads commissie als commissie ad hoe. Het voorgestelde derde jaar ad 25 lijkt hem overbodig. Is het niet beter deze heele materie in handen te geven van een speciale raadscommissie? De heer Woudstra (A.R.) sluit zich bij dit laatste aan, ook nader gelet op de kwestie der salarieering der wethou ders, die toch mede in het geding be hoort te zijn. De heer v. Weizen (Comm.) steunt eveneens de idee Wilmer. De nu door B. en W. ingeslagen weg lijkt hem een bevordering van cumulatie. De heer Vos (P. v. d. V.) gaat ook mede met de idee Wilmer, evenals de heer Piena (P. v. d. A-). De voorzitter zegt, dat de wenschelijk- heid van een derde jaar er zJjn kan en daar de wet het toelaat, dit voorstelt. Hij heeft overigens geen bezwaar tegen aanhouden en nader bezien door een commissie ad hoe. Aldus'wordt besloten. LEIDSCH STUDIEFONDS. Wanneer ten slotte als laatste agenda punt de statuten van het Leidsch Stu diefonds weer aan de orde komen, dringt de voorzitter aan om niet in herhalingen te vervallen van vorige behandeling, al zal hij officieel dit niet kunnen voorko men. waar wijzigingen zijn aangebracht. De heer Woudstra (A.R.) wil zich daarbij neerleggen, maar ten aanzien van art. 2 eischt hij een uitzondering. Na de principieele wijziging, door B. en W. aangebracht in zijn aangenomen amen dement, heeft hij z.i. recht principieel oaarop terug te komen. Er schuilt in dit artikel bovendien een bok, waarvoor de raad zich moet scha men- Z.i. zal een notaris dit artikel zoo niet nemen Hij stelt voor de woorden te laten vervallen „of in zeer bijzondere gevallen", dit om allen Leidsci.-cn bur gers gelijke rechten te geven. De bok in dit artikel is dat alleen een H.B.S.-leerling subsidie kan krijgen, een leerling van het Gymnasium alleen als ..bijzonder geval". Dit zou een blamage zijn voor den raad. De heer Wilmer steunr. den heer Woudstra. De heer Knuttel (Comm.) verbaast zich over het verzet van beide vorige sprekers, vooral van den heer Wilmer, die in de commissie toch op de hoogte is gesteld van de beteekenis. Ook spr. zou liever de redactie zien als door den heer Woudstra voorgesteld, doch er zijn bezwaren en laat men nu niet zoo beuzelig zijn dit af te wijzen nu de practijk anders vraagt.. Spr. ziet de bok van den heer Woudstra niet, al wil hij toegeven, dat diens zienswijze er uit te lezen valt, als men dat wil. De heer Key CP. v. d. A wijst er op, hoe van het fonds veel grootere offers worden gevraagd bij studie elders, dan in de stad. De heer Krol (AJR.) vindt het vreemd, dat nog zooveel gesproken moet worden na behandeling in twee raadscommissies. De heer Vos (P. v. d. V.) is tegen het amendement dat in voiige zitting im mers is verworpen. Met het feit, dat het fonds in hoofdzaak uit particuliere bron zal moeten putten. dienL toch rekening te worden gehouden. Wethouder v. Schalk meent, dat er geen nieuwe gezichtspunten sinds de vorige behandeling zijn. De situatie is zoo dat hij dit artikel in dezen vorm moest brengen. De interpretatie van bijzondere gevallen zal bovendien zoo als reeds toegezed, soepel zijn. Van een bok te spreken, is z.i. werken met een vergrootglas en niet zuinig ook. De heer Woudstra zal dan de bok nader toelichten. Het onderwijs aan het gymnasium is hooger onderwijs, geen voorbereidend hooger onderwijs en valt dus alleen onder bijzondere gevallen. De heer Knuttel wijst er op, hoe bij gymnasiaal onderwijs steeds wordt ge sproken van voorbereidend hooger on derwijs. Van bijzondere gevallen is dus geen sprake. Wethouder v. Schalk zegt, dat er geen sprake is van een principieel verschil, hoogstens van een fout bij overneming van het amendement van den heer Woudstra. Is dit' zoo, dan zal deze fout worden hersteld. De heer Knol zegt, dat in 1939 wet telijk het voorbereidend hooger onder wijs afgeschaft is. Na nog eenig geharrewar over het al of niet juist verwerken van het amen- dement-Woudstra er blijkt een klei ne afwijking te zijn, die de wethouder zegt te zullen verbeteren wordt het nieuwe amendement-Woudstra verwor pen met 25—10 stemmen (die van de heeren Wilmer, Knetsch, Stolp, Woud stra, Kortmann, Perquin, v. Oyen, A. v. Dijk, Aalders en Lombert) Verdere artikelen gaan zonder meer onder den hamer door tot bij art. 13 nog eenige discussie over .redactie" noodig blijkt. Veranderd wordt er even wel niets. Bij de overgangsbepaling maakt de heer Hendriks bezwaar tegen de daar aangegeven samenstelling van het be stuur, waarvoor hij de verantwoorde lijkheid niet wil dragen. Bestond deze bepaling bij de statuten? De voorzitter en wethouder Van Schaik bevestigen dit. De heer Hendriks wil dan geacht worden te hebben tegengestemd tegen de verordening. De heeren A. van Dijk en Woudstra verklaren hetzelfde. De verordening wordt z.h.st, aan vaard. EEN VOORSCHOT AAN GEMEENTEPERSONEEL. Wethouder Menken zegt, dat aange kondigd was een verbetering in de ge meentelijke ambtenaren- en werklieden salarissen. Die regeling is nu afgeko men doch zeer in het algemeen blijkt er weinig sprake van verbetering van beteekenis Het college wil echter vol doen aan de aanvrage om een voor schot, door de organisaties gedaan, maar men stelle niet al te groote ver wachtingen. Er is geen sprake van 10% loonsverhooging, doch van een verhoo ging varieerende van 60 ct. p. w. tot f. 3.44. terwijl bij grootere Inkomens de verbetering misschien wel nihil zal zijn. Echter de nood is groot en daarom is het college bereid over de maanden October. November en December een voorschot te geven, een bedrag voor 1 Jan. nog uit te keeren, volgens volgen den maatstaf: f.15— aan ongehuwden; f.25.— aan gehuwden en kostwinners en f. 5.voor elk kind tot 18 jaar. althans voor per soneel in volledigen dienst en niet eigen richtlijnen hebbende. De heer Piena is tevreden, doch vraagt naar arbeidscontractanten. Wethouder Menken antwoordt, dat voor zoover dezulken in volledigen dienst zijn en in loonregeling, zij in aanmerking komen. De heer Hendriks meent, dat Den Haag 5 pet. van het loon als gratifica tie voor de Kerstdagen geeft. Wethouder Menken antwoordt: Den Haag zit boven het plafond. Voor 1 jaar heeft Den Haag daarom toestemming 5 pet. extra te geven en met het Kerstfeest worden de eerste 3 maanden uitbetaald. INTERPELLATIE VAN DIJK. Het is intusschen kwart voor zes ge worden en dan moet nog een interpel latie van den heer A. van Dijk plaats hebben. Wethouder Jongeleen, die deze zaak aangaat, wil deze aangelegenheid gron dig afhandelen en de voorzitter stelt daarom voor de zitting tot 's avonds te schorsen. Waar velen hierop niet gerekend heb ben, komt hiertegen verzet. Waar er van de zijde van B. en W. prijs op wordt gesteld, de zaak nog dit jaar af te doen, komt men ten slotte tot de beslissing, Maandag aa. weer bijeen te komen. De heer Van Dijk stelt ter informatie dan nog zijn vragen. Zij betreffen: le. bepaalde zeer urgente gevallen van huisvesting, die na meer dan een half jaar nog steeds niet zijn opgelost: 2e. dat op het Gem. Huisvestingsbureau bij de toewijzing van woningen geen vaste lijn wordt gevolgd; 3e. dat er nog teveel woningen- geruimen tijd onbe woond blijven; 4e. dat er door het Gem. Huisvestingsbureau geen of te weinig overleg wordt gepleegd met officieele instanties en/of met personen, die krachtens hun beroep feitens aangewe zen en bevoegd zijn tot het verleenen van rechtskundigen bijstand; 5e. Zijn B. en W. niet van meening, dat uit de hier genoemde feiten, welke met vele voorbeelden kunnen worden toegelicht, -inr r 1TP H Jl ler aan verbonden) Z Het nieuwe kabinet Blum. (Van onzen Parijschen correspondent). Men heeft zich, vooral in het buiten land, er over kunnen verwonderen dat de eerste ernstige kabinetscrisis van de vierde Fransche Republiek uiteindelijk haar oplossing heeft gevonden in de candidatuur van Léon Blum. Inderdaad scheen het paradoxaal dat de leider van den zwaar gehavende socialistische par tij door het Parlement als toekomstig premier aanvaardbaar bleek, nadat de candidaten van de twee grootste poli tieke formaties i.e. Thorez en Bidault eerst waren afgestemd. Men moet deze paradox verklaren uit twee factoren, de eerste van partijpoli tieke en de tweede van persoonlijke aard. De crisis die Frankrijk de laatste we ken door heeft gemaakt was inderdaad ongetwijfeld het hoofdzakelijk gevolg van het feit, dat partij-politieke over wegingen nogmaals over het landsbe lang hebben geprevaleerd. Nadat de katholieken hun laatste verkiezingscam pagne hadden gevoerd onder de leuze ..Bidault sans Thorez" weigerden de communisten zich onder de vanen van een MR.p-candidaat te scharen en een zuiver parlementaire oplossing van de crisis werd daardoor onmogelijk. Men moest derhalve toen de leiding in han den leggen van een persoonlijkheid die, zoo hij niet als bo venpartij dig kon ge laten in de geest van een de Gaulle, dan toch buiten het parlement over een sterke prestige zou beschikken. Dat was Blurn. Daarmee heeft de Vierde Repu bliek zooals die was gebaseerd op de nieuwe grondwet, welke met zoo'n groo te moeite en zoo'n kleine meerderheid door het volk was aanvaard, haar eerste principieele nederlaag geleden. De indi- vidueele kwaliteiten van een persoon lijkheid hebben over de kwantitatieve macht der partijen gezegevierd. Men zou zich daarover mogen verheugen, wanneer het zich aan liet zien dat dit een definitieve overwinning was. Het ziet er echter thans reeds eerder naar uit. dat de partijstrijd om het nieuwe kabinet met een zelfde hevigheid zal worden doorgevochten. Oogenschijnlijk heeft Frankrijk met een derde Kabinet-Blum, de klok tien jaren teruggezet. In 1937 immers nam deze zelfde Léon Blum het bewind in handen als leider van het Volksfront dat een jaar later reeds haar tamelijk roemlooze einde zou beleven. Doch de overeenkomst dier twee kabinetten be staat voornamelijk in schijn: zoowel de persoonlijkheid van den Premier als de politieke constellatie van het land heb ben namelijk in dit eene decennium een ingrijpende ontwikkeling doorleefd. En zoo hebben deze twee kabinetten in we zen dan ook maar weinig meer dan de naam van hun leider gemeen: het com munistische element in het bijzonder, dat in het eerste ministerie Blum over wegend was. wordt thans door sterke anti-marxistische krachten bedwongen. De spanningen buiten de regeering zijn wellicht daardoor wat afgenomen, om zich er binnen des te sterker te kunnen manifesteeren. Een rustig of lang leven kan men deze regeering dan ook moei lijk voorspellen. duidelijk blijkt dat het Gem. Huisves tingsbureau in zijn werkwijze ernstige gebreken vertoont; 6e. Zijn B. en W. bereid, aan den Raad een voorstel te doen tot het instellen van een Commis sie, bestaande uit deskundigen, welke Commissie tot taak zal hebben, van advies te dienen in aangelegenheden betrekking hebbend op de huisvesting. Hierna sluiting. DE FIGUUR VAN DEN NIEUWEN PREMIER. Blum is typisch een politicus uit den tijd der Derde Republiek. Evenals Her- riot, Giraudoux, Huysmans, en zoo men wil Claudel, is hij een literator die par tij gekozen heeft. Doch als politicus is hii intellectueel gebleven. Hij bezit een onmiskenbare neiging tot weifelzucht hij is het tegendeel van een homme d'actïon en die ka raktertrek is de SFIO de laatste jaren duur te staan gekomen. Van zijn acties wordt het moreele element bijna nim mer door opportunisme overheerscht, hetgeen de kracht is van zijn karakter en, wellicht, de oogenschijnlijke zwakte van zijn politiek. Zijn hoofdartikelen in le Populaire behooren misschien tot het beste proza dat er vandaag door politici wordt geschreven doch het arbeiderspubliek, waar ze voor bestemd zijn, verkiest de meer demagogische stijl der communistische bladen zoodat Thorez' l'Humanité, het socia listische partijblad in oplage met vele tienduizenden exemplaren slaat. Léon Blum werd in 1872 in Parijs uit Joodsche ouders geboren die als zaken lui hun geboorteland de Elzas voor de Fransche hoofdstad hadden verlaten. Na een brillante studie werd hij aange steld als letterkundig criticus van Gil Bias, in die dagen het brandpunt der jonge Fransche kunst (ook Debussy was er aan verbonden) Zijn eerste politieke 31um aan de zijde van oprichter der Fransche Socialistische partij Jean Jaurès. Zoo kwam hij in het parlement terecht dat hem in 1937 als eerste socialist tot mi nisterpresident van een links ministe rie koos. Dat was toen een revolution- naire daad. Vandaag personificeert deze zelfde Blum de Fransche nationale eenheid. Is zijn radicalisme intusschen getemperd of heeft het land zich gera dicaliseerd? Waarschijnlijk beide. Doch In elk geval is Blum tegenwoordig in den uitersten linkerhoek geen persona grata meer. En zoo schijnt de linker flank van zijn ministerie aanmerkelijk kwetsbaarder dan zijn rechtervleugel. Het lijkt nauwelijks gewaagd te voor spellen, dat men zich daarvan binnen afzienbaren tijd reeds zal kunnen over tuigen. Toen Léon Blum na zijn deportatie uit Buchenwald terugkeerde in het vaderland, had hij slechts één wensch: als ambteloos burger een kalmen levens- avond in welverdiende rust te mogen passeer en. Tot nu toe heeft hij die rust niet genoten. In Washington verwierf hy de Amerikaansche credieten die Frankrijk voor haar wederopbouw noo dig had. In Parijs presideerde hij de eerste zittingen van de UNESCO-con- ferenties. En vandaag neemt hij als 74- jarige staatsman, in uiterst moeilijke omstandigheden, de opperste leiding van Frankrijk in handen. Men wil slechts hopen dat deze laat ste taak de physieke krachten van den staatsman niet overbelasten zal. Voor den persoon van den leider, die ieders respect verdientèn voor het land. Parijs, 14 December. In de bergen van Thessalië. Met twee andere Amerikanen is de United Press-correspondent Robert Ver million de bergen van Thessalië inge trokken waar de Grieksche regeering geen gezag kan uitoefenen en de gue- rilla-benden heerschen. Zijn jeep werd verlaten op den weg gevonden en reeds vreesde men het ergste, maar Vermil lion en zijn vrienden keerden ongedeerd terug na verscheidene dagen in het ge bied der guerilla's te hebben doorge bracht. Hij vertelt thans, hoe het in deze streek, waar het centrale gezag geen in vloed heeft, toegaat. Het is een romantische situatie. Vier mannen regeeren de guerilla-benden van Noord-Thessalië en daarmede ook 54 dorpen met tezamen 25.000 inwoners. Hun „gewapende macht" bestaat mis schien uit 500 stoere bergbewoners, maar geholpen door het ruige terrein, weten zij de gezagsdragers der regeering op een afstand te houden. Met hun vieren hebben zij het gebied, dat reikt tot Janinna en de Albaansche grens verdeeld in vier invloedssferen. Dat is de erfenis van den guerilla-leider Kozaka, die reeds meer dan een jaar in de gevangenis is opgesloten en die de heele streek alleen regeerde. Vermillion bezocht het „grondgebied", van twee dezer chefs, den roodgebaar- den Zerelis en den. donkeren Skoufas. De guerilla-bendên houden zich in het leven door de bevolking der dorpen een schatting op te leggen van drie percent hunner landbouw- en veeteeltproduc ten. In ruil daarvoor fungeeren zij als een soort „politie". Is er een vergrijp ge pleegd in een der dorpen, hetzij diefstal van een brood of moord op een mensch: de dorpelingen melden het aan de eer ste de beste patrouille der guerilla's, die langs komt. En na verloop van tijd wordt de dader berecht: door een com missie van vijf, gekozen uit de dorpelin gen. als het een kleiner vergrijp; door een der guerilla-chefs zelf als het een kapitaal misdrijf betreft. Wordt de ver dachte in hét laatste geval schuldig ver klaard, dan volgt altijd de doodstraf, want gevangenissen bezitten de gueril la's niet. Elk dorp moet voorts een „officier" aanwijzen, die de plicht heeft alle in lichtingen, die voor de guerilla's van belang zijn. onmiddellijk ter kennis van de leiders te brengen. Hij probeert dan zelf of door koeriers een der rondtrek kende patrouilles te bereiken of stuurt iemand naar een naburig dorp, dat de boodschap weer doorgeeft, zoolang tot het hoofdkwartier der guerilla's wordt bereikt. Dat is dan een der vier hoofd kwartieren. die onderling slechts een zeer los verband onderhouden, ook al tengevolge van het ontzaglijke moeilijke verkeer in dit woeste bergland. Als de bendeleiders een nieuw dorp onder hun machtsbereik brengen, zen den zij een hunner officieren met een paar man vooruit. In de dorpsstraat worden een paar maal de geweren In de lucht afgevuurd, de bevolking stroomt toe en de officier vertelt, dat zij drie percent schatting moet opbrengen, doch dat zij in geen geval honger zal lijden. Wat de guerilla's misschien meer noodig zullen hebben, zullen zij op regelmatige wijze koopen of ruilen. Voorts waar schuwt hij de dorpelingen tegen ver raad. „Ik weet. dat er veel rechtschen onder uziin. Van hen vraag ik hetzelfde als van de anderen: verraad ons niet. Vertel desnoods, dat wij in uw dorp ge weest zijn, maar leidt den vijand niet op ons spoor. Anders zult u gedood wor den". Inderdaad zijn er veel rechtschen in deze dorpjes, menschen die bij het Sep- tember-plebisciet den koning steunden. Maar de regeering in Athene is verre en geen gendarme vertoont zich. De euerilla-leiders zijn nabij en hun ,.po- liete-agenten" handhaven de orde niet eens zoo onverdienstelijk. Daarom is ver raad zeldzaam. Zoo leeft Noord-Thessalië onder het regime van vier ruige guerilla-leiders en buiten het bereik van de Atheensche re geering en haar machtsorganen. AANGEBODEN door omstan digheden een groote voor echtpaar of twee stu denten met volledig pension. Omtrek Acad. Ziekenhuis. Brieven onder No 1159 aan het Bureau van dit Blad TE KOOP: laadverm. IVz ton, achter dub- bellucht, 6 prima banden, platte laadbodem, cabine voor 3 pers. geheel rijklaar. Inl.: v. Z. v. Njjeveltstraat 46, Wassenaar, Telefoon 3613. De ingeschrevenen worden eerder geholpen dan waar ook! „DE Wij hopen in 1947, U meer aan te kunnen bieden als voorheen, in Dekens. Bedden, Behangsel enz. 3 EENEN" Haarlemmerstraat 111. GEVESTIGD SEDERT 1896 Hoogewoerd 56 - LEIDEN - Wielmakersteeg 23 TEL. 20361 TEL. 22826 voor Leiden en Omstreken Met ingang van 1 Januari 1947 zal de Heer de belangen behartigen van de N.Z.H.V.M. N.V. inzake het visschersvervoer, tourwagenritten enz. DE DIRECTIE. «.WOLFSLAG liiiwtirnutjrnMPnït VULPOTLODEN ZAKAGENDA'S KALENDERS Kantoor-agenda's Doozen Luxe Post. STADSGEHOORZAAL - Tweeden Kerstdag 8.30 uur Jubileumvoorstelling 20 jaar RAMBLERS 'n VUURWERK VAN RHYTHME!CHE onder leiding van THEO UDEN MASMAN. Toegangsprijs f 2.— Watsbespreken beide Kerstdagen 12 tot 2. VOOR naar de Erkende RAPENBURG 88, Tel. 22776 v. d. VELDESTR. 43, LISSE. Jong echtpaar z.k. zoekt of étage met (gebruik van) keuken. Goede stand. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No 1157. 2? GEVRAAGD Een pers. zoekt zlt-slaap- kamer. gelegen omg Annakll- nlek. RlJnsburgerweg. Spoed. Br. Bur v. d. Blad No. 7353 k Twee nette Jonge men schen zoeken ongemeubileer de zlt-slaapkamer m. gebruik van keuken Liefst ln Lelden. Prils geen bezwaar. Brieven Bur van dit Blad No. .7371 k Te koop gevr., goede heren- flets, zonder banden. Tevens aangeboden bob-slede. als nieuw, pri,ls f. 15.Brieven Bur van dit Blad No. 7420 k. AANGEBODEN Te koop schaatsen, dames wintermantels, blouses. ja ponnen. herenwindjack, meis jesmantels. vesten, dlvanbed. boorden, bontvellen enz. Heeft U Iets te verkopen? WIJ doen het voor U tegen 10%. Clarasteeg 3. BUwerken leerlingen gym nasium en H.B.S. Brieven Bur. van dit Blad No. 7067 k Net kosthuis aangeb. met mooie vrije slaapk,. aan de straat, centrum, voor 2 br. of vriend, f. 20 p w. p. p. Br. Bur. v. d Blad No. 7477 k B Te huur aangeb. een gem. ■it-slaapkamer. Terweepark 3. Te koop een paar schaat sen. Friesche doorloopers. te vens een paar 1. g. st. z. lee- ren kaplaarzen, ln ruil voor schoenenbon en bijbetaling, maat 38. J. v. Leeuwen. Ama- liastraat 4. H Aangeboden heerencostuum pr. kwal., maat 46/48. zonder punten en een paar rondrll- ders, gr. maat. fabr. Ruyter- Akkrum (nieuw)Gevraagd hooge schoenen 39/40. Konln- ginnelaan 90. Lelden. Na 7 u. Te koop een haardkachel. Pelikaanstraat 15. B De Yulpenspeclallst, Thans voor reparaties. Voorjaar 1947 voor nieuw. Aflevering vol gens Inschrijving. Dus allen op naar De Vulpenspeclallst. Haarlemmerstraat 64. t/o. het Fruitpaleis. Aangeb. ameublement, 2 armfavLteulls., 4 stoelen, ult- schulftafel, dressoir, theemeu bel, rooktafel, gebeeldhouwde kroon. 6-arms, spiegel, alles old-finlsh met balpoten. glas in lood. 28 u. Geen opkoo- pers. Koningstraat 99, Den Haag B Te koop bontjas, wlnter- rnol (nieuw) gewatteerd, zij de gevoerd. chique >*odel. maat 4244. f.750. Te bez. eiken dag na 2 uur Maurltslaan 8 Oecstgeest. GS Avondschocnen. avondja pon. Z. g. a. n., uit Londen meegebrachte zw. avond schoentjes. maat 38. met sch. bon. Zeer weinig gedragen lange avondJ le kw vooroorl zijde maat 42. Brieven Bur van dit Blad No. 7425 k. Te koop flinke haardka chel en kleinere vulkachel. Adres: H. Rilndlik 2. Zoeter- woude. H B. z. a. net persoon, ln be zit van rijbewijs, zag zich gaarne geplaatst als chauffeur bil taxi- of transportbedrijf. Brieven: G. Pool. Gauw 67. Fr Te koop 1 paar z. g. a. n. blauwe damesschoenen, maat 38 ook genegen te rullen oor maat 39. Marnlxstraat 47 Na 5 uur. Schaatsen. 2 paar stalen kunstschaatsen, schoenen, mt. 36 en 45. Tevens een ijzeren duwslede met zit- en voeten bankje. Lage Morschweg 57. Aangeboden witte trouw japon. onderjurk en hand schoenen. Paul Krugerstraat 9 Katwijk a/Zee. Aangeb. z. g. a. n. Friesche schaatsen, rullen 1 paar rond- rUders met heerenschoenen, maat 40. tegen rondrllders met damesschoenen, maat 39. Jan van Goyenkade 6 Ruime kamer te huur. voor I dame of heer. Tevens te koop een Engels ameublement, orl- ma handwerk j Witte Rozenstraat 54 a. Te koop aangeboden mooi radiotoestel, billijke prijs. J. van Roon Zoutmanstraat 43, j Noordwllk aan Zee. B Twee costnmlères b. z. a i als thulsnaaister of werk I aan huls. Tevens vraagt een geroutineerde lampekappen- naaister thuiswerk Brieven 1 Bur. v. d. Blad No. 7350 k. Te koop konijnenvellen, vakkundig geprepareerd, f. 7.50 per stuk. Pauwenstr. 10 Voorschoten. B Prima stopwatch te ruil aangeboden, voor damespols horloge. Marnlxstraat 47. Na 5 uur. DIVERSEN B Huwelijk. Nette Jonge we duwe zoekt langs dezen on- sympathleken weg. kennisma king met netten heer. P.G. Leeftijd pl.m. 3040 J. Br. Bur. v. d Blad No. 7250 k B Jongeman, 2-4 Jaar, zoekt kennismaking met beschaafd meisje, 20/25 J., uit Lelden of omgeving. Brieven (gaarne m. foto)welke wordt terugge zonden) Bur. v. d. Blad No. 7348 k B WoningruII Alkmaar. Aan geboden hele of halve woning met voor- en achtertuin te Alkmaar. Gezocht te Lelden of omgeving een zelfde soort woning Brieven naar Kanaal straat 48. Llsse. B Welke dierenvriend brengt mil terug Ik ben Jong kater tje 8 m. oud. wit borstje. 4 witte slofjes, luister naar Loekle Zou graag terug wil len naar Maurltslaan 8. Oegst- geest. Beloning een Daar zij den kousen. B Rullen. 1 stel pluche v.o. overgordijnen met rand. voor een kleine maat divankleed en kleed boven divan. Te koop gevraagd trainingsbroek, flin ke maat. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 7419 k. Vuurwerk. Voor Oudejaars avond koopt U het voordee- llgst In Jean van Zllp's feest- magazljn, Hoogl. Kerkgracht 40, Tel. 22287, Lelden. Vraagt ons vuurwerkpakket 40 stuks gesorteerd f4. Extra voordee- lig. B Konijnenfokkers. Ter dek king VI. Reuzen rammen, geel en wit. Hollander ram. geel. P J. Cambler, Dulvenbode- straat 1. B Net kosth. aangeb. aan Jongem., tevens wieg te koop en naaiwerk gevraagd van fa briek. Lingerie. Brieven Bur. v. cl. Blad onder No. 7385 k. B Te ruil Jongenswinterjas. 15 Jaar. demle 17 J., z. g. a. n. voor groto maat winterjas of regenjas, maat 50. wol bad pak 12 jaar ter ruil voor wol. Br. Bur. v d. Blad No. 7403 k B Huwciyk. Net heer, P.G., oud 31 J.. zoekt langs dezen onsympathieken weg. kennis making met nette longe vrouw of wed kind geen bezw. Leeftild 3035 1. Brieven Bur. v d Blad No. 7389 k. Kleine Advertenties worden dagelijks opgenomen, wanneer voldoende ruimte beschikbaar Is Ze mogen hoogstens 30 woorden groot zijn (een woord maximum 12 letters) De prijs bedraagi f 1.50 bi) vooruitbetaling Een bewijsnummer wordt olet verstrekt

Leidsch Dagblad | 1946 | | pagina 4