VERLOVINGSRINGEN HET RINGENHUIS MANGELSÏER BAKKERSKNECHT AUTO TE KOOP NET DAGMEISJE DE RAAD VAN ARBEID TE LEIDEN Vertegenwoordiger MODISTE APPRÊTEUSE H. G. v. LUIJKEN VOOR VERLOVINGSRINGEN MEDEDEELING - CASINO Arrestatie daders Haagschen bomaanslag Oud-gemeentesecretaris mr. di% C. E. van Strijen voor het Tribunaal c. A. VAN DORP Mevr. Karsiens- Wicherink Studenten-bijeenkomst ANTOON BRINKS BREESTRAAT 114C Jonge Kantoorkraeht, een Meisje Werkster Gevraagd Jongedame INBOEDEL DAGMEISJE ADMINISTRATIEVE- KRACHT GESLOTEN DE BLAUWE DONAU Drie militairen gegrepen. Het is de Haagsche Centrale Recher che gelukt de daders te arresteeren van den bomaanslag op Donderdag 5 December, gepleegd op het gezin van den heer Boer, wonende aan de Prin sengracht te Den Haag. Het zyn drie militairen en wel de 18-j. soldaat J. J. H. van Haastrecht, de 28-j. sergeant A, T. de Boer uit Haarlem en de 28-j. korporaal J. P. J. Peterse uit Delft, alle drie gelegerd in de Nieuwe Frederikskazcrne te 's Gravenhage. Zjj zijn ingesloten en hebben bekend aan den aanslag te hebben medegewerkt. Andere families ontsnapten ternauwernood. Uit de voorloopige verhooren is ko men vast te staan dat nog drie families door een dergelijke bom-surprise be dreigd zijn geweest. Een hoofdofficier van het Nederlandsche leger te Amster dam is aan den dood ontsnapt omdat de helsche machine, die bij hem be-' zorgd moest worden, tijdens het vervoer naar Amsterdam is ontploft. De dader van den gelukten aanslag in Den Haag heeft nadien angst gekregen en heeft de twee andere bommen niet bij de an dere Haagsche adressen afgeleverd, doch bij Delft in het water gegooid. Het staat wel vast, dat meerdere dan dezs drie militairen van de plannen hebben afgeweten, doch deze drie ge arresteerden zjjn de directe daders en medeplichtigen. Reeds in Juli van dit jaar vatte het drietal plannen op om een aantal per sonen uit den weg te ruimen. Ontevre denheid met de berechting van politie ke delinquenten en vermeende delin quenten was hiervan oorzaak. Het schijnt dat De Boer leider is geweest van een illegale groepeering in den be zettingstijd, terwijl Peterse twee jaar in de geallieerde gelederen heeft gevochten en Van Haastrecht voor belde anderen koeriersdiensten heeft verricht. Sergeant De Boer gaf op 5 December vier pakjes met ontplofbare stof aan Peterse. De adressen, waar deze moes tan worden bezorgd, waren hem ge kend. Peterse overhandigde een van de pakjes aan Van Haastrecht, die op dracht kreeg dit „aan het adres van een hoofdofficier te Amsterdam af te leve ren. Déze hoofdofficier stond bij de leden van het complot niet als „politiek fout" aangeschreven, doch werd een minder prettige figuur geacht en moest daarom verdwijnen. Van Haastrecht deed zijn bom in de zijtasch van i 'u motor en vertrok naar Amsterdam. Onderweg kreeg hij angst. De bom was gemaakt van een Engelschen hand granaat, waarop een fleschje benzine was gemonteerd. „Trek maar aan het touwtje, als je het zaakje aflevert" was zijn instructie, doch Van Haastrecht begreep wel. dat vier seconden na dit trekken de granaat uit elkaar zou vlie gen. Onderweg stond sergeant De Vrijer te liften. Van Haastrecht nam hem op het zadel mee, terwijl hij zelf tank ging zitten. De jongen schijnt erg in angst te hebben gezeten. Hij heeft zelfs het plan gehad zijn pas sagier alles te vertellen, doch heeft dit tijdens een klein oponthoud ver zuimd- Op 24 KJVfvan Amsterdam, omstreeks kwart over vier in den mid dag. ontplofte het pakket in de ach- tertasch. Sergeant de Vrijer werd doorzeefd van de scherven. Van Haastrecht kreeg scherven in zijn rechterarm. Onder het voorwendsel, dat hij alles aan zijn com mandant moest rapporteeren. liet hij zijn gewonden krijgsmakker in den steek en reed terug in de richting Lel den. Zyn achterband was echter door de scherven lek geslagen. Van Haas trecht hield een wagen aan, die zijn motorfiets mee naar Den Haag nam Zelf liftte hij met een particuliere auto naar Leiden, waar hij zijn arm liet ver binden, voorgevend, dat hij met zijn motor geslipt was en in het grint te recht was gekomen. De scherven zijn na zijn arrestatie Maandag uit zijn arm gehaald. Inmiddels was korporaal Peterse met drie paketten naar huis in Delft gere den. Zijn vrouw zag de paketten. Later is hij terug naar Den Haag gereden, waar hij op de Prinsegracht aan twee personen verzocht een der geadresseer de paketten bij de fam. Boer af te ge ven. Daarna reed hij met vol gas weg. Zever, minuten later vond de onploffing bij de Boer plaats, waarbij drie dooden en twee gewonden zijn gevallen. Na dezen aanslag heeft korporaal Peterse niet meer den moed gehad de andere paketten af te geven. Hij reed naar Delft en wierp ze daar in het water In de radio-nieuwsberichten van acht uur werd de bomaanslag op de Prinsegracht gemeld. Dé vrouw van Pe terse begreep onmiddellijk, dat haar man bij den aanslag betrokken moest zijn. Zij had immers de paketten gezien. HOE HET ONDERZOEK VERLIEP De Haagsche politie negon dadelijk met het onderzoek. In den beginne dacht men aan een vriend van de doch ter van het eerste slachtoffer die zoowel den heer Boer als zijn dochter telefonisch minder vrien delijk bejegende naar aanleiding van een geënsceneerde ontvoering van de laatste. Hij werd gearresteerd en deug delijk verhoord. Het bleek, dat hij niets met de zaak te maken had. Tijdens het verhoor werden hem namen van hem bekende militaire motorrijders gevraagd en hij noemde o.m. den naam Van Haastrecht. Deze was echter op het tijdstip van den aanslag te Leiden, waar hij verbonden werd na een motor-onge luk. Dat alibi stond vast Het alibi van Van Haastrecht stond echter niet langer vast, toen de gewon de sergeant De Vrijer, die door een par ticulieren chauffeur néar een Amster- damsch ziekenhuis was vervoerd, vol granaatscherven bleek te zitten. Deze vertelde, dat de motorrijder, die hem gelift had, Van Haastrecht heette.. Maandagmiddag omstreeks twee uur werd Van Haastrecht gearresteerd en viel na een verhoor van enkele uren door de mand. Hij noemde ook de na men van de andere leden van het com plot. De recherche arresteerde met mede werking van de militaire autoriteiten sergeant De Boer en korporaal Peterse. Nauwkeurig onderzoek in de wachtpost van de Frederikskazerne leverde o.m. een fleschje groene inkt op. Met deze inkt waren de adressen op de bompak- ketten geschreven. Den korporaal Peterse werd bjj zijn verhoor gewezen op het risico, dat bij den aanslag op den heer Boer ook andere slachtofers vielen. „Mevrouw Boer was ook heelemaal fout" was zijn commentaar. „Maar het dienstmeisje dan?" vroeg men hem. „Dat ls het risico van het vak", antwoordde Pe terse. „Ik heb in oorlogstijd honder den menschen- gedood." Bij het onderzoek, dat nog wordt voortgezet, kwam aan het licht, dat bij de bevrijding tegen den heer Boer een aanklacht bij de PRA werd ingediend, omdat deze o.m. betrokken zou zijn ge weest bij het opruimen van duiven in de residentie. Men wist eigenlijk verder niets van den heer Boer. doch nam aan, dat hij „fout" was. Alleen Van Haas trecht kende dit slachtoffer oppervlak kig van de „vogelhaan" bij Loosduinen. De namen van den hoofdofficier en de beide andere Haagsche personen,, voor wien een bom was bestemd, worden nog niet bekend gemaakt, omdat zij zelf nog niet zijn ingelicht. Het onderzoek in deze affaire werd geleid door commissaris N. D. Pool met medewerking van hoofdinspecteur G. Hanken, adjudant ten Bokum, briga dier Graalman en vier andere recher cheurs. SPORT. SCHERMEN. Interlandwedstrijd voor profs. NEDERLAND OP DE TWEEDE PLAATS. De ln België gehouden landenwed- stryd voor profs tussclien België, Frankrijk en Nederland is na span- nenden kamp door Frankrijk gewon nen. Nederland was echter zeer goed vertegenwoordigd en eindigde op de tweede plaats. Er word begonnen met Nederland België op floret. Tegen alle verwachting ln, wisten de Nederlandsche profs van dezs sterke Belgen met 54 gew. part. te winnen. De match NederlandFrankrijk werd een 81 overwinning voor de Franschen. Frankrijk won van België met 90. Vervolgens nam de match Frankrijk België op sabel een aanvang, welke door de Frausche profs met 5 tegen 4 gew. part. werd gewonnen. Hierna kwam Nederland uit tegen Frankrijk. Bij den stand van 4 tegen 4 moest onze stadgenoot GIJsberti de laatste partij trekken en hy slaagde er ln Öros- nler met 53 te slaan, waarmede hij Nederland de overwinning bezorgde, Ten slottte vond de match onzer landgenooten tegen België op "sabel plaats en wederom moest de Leldechc sohermleeraar na den stand 44 de laatste party trekken. Na een 40 achterstand te hebben lngoloo- pen tot 44 besliste de laatste treffer ten gunste van België. Totaal uitslag: 1 Frankrijk: 2. Neder land; 3 België. Ongetwijfeld. een mooi succes voor de Fransche equipe, doch Nederland werd zeer eervol tweede. Indien Gysberti de laatste treffer ln zyn voordeel zou hebben gekregen hadden de Hollanders ook van België gewonnen en waren zy ln totaal winnaars geworden! Hier ls wel duideiyk gebleken van hoe groot belang één enkele treffer kan zijn Er was enorme belang stelling voor deze wedstrijden en onder de autoriteiten merkten wij op o.a. de Belgische en de Fransche consuls. Het was de eerste keer dat Nederland op floret won van België en op sabel van Frankrijk. WIELRENNEN Swlftcomblnatie Na eenlge weken stilstand, hadden de renners besloten, onderling weer eens te ryden en wel over een afstand van plm. 40 KM, Ondanks het slechte weer, heeft het publiek kunnen genieten van een goeden en sportleven wedstryd waarvan de uitslag '5 volgt ls: 1. Wlm Rosbergen; 2. op banddikte F. v. d. Berg; 3. P. H. Holst; 4. Zoons. Om de 6e en 6e plaats werd hevig gestreden tusschen Joop Riethoven en W. Holst. Eerstgenoemde zegevierde met minimum verschil. Laatste werd het Jongste lid van de ploeg en wel Vermeulen ,die een extra pluim verdient, voor zyn moedig vol houden. TAFELTENNIS De competitie In Den Haag wer den gespeeld nl. Treffers I (Roelof- arendsveen)HBS I (Den Haag) en Treffers IITOG n (Noordwijk). Tref fers I nam aanvankelijk een 41 voor- :prong, maar moest in de eindspurt toch nog de meerderheid der tegenstan ders ondervinden; met 46 werd ver loren. Heemskerk won 2 partijen en verloor er 1, N. Heemskerk ook 2 gew. en 1 verl., A. Verdel 3 verloren. Ook het dubbelspel C. Heemskerk—A. Verdel te gen het HBS-duo werd door Treffers verloren. A. Verdel kreeg tegen den sterksten speler nog 20 gelijk, maar verd om het beslissende puntje geslagen! Routine en jarenlange ervaring bij I1BS gaf ten slotte den doorslag. Treffers n kwam door niet opkomen van de Noordwij kers wel heel goedkoop aan de overwinning. Na de overwinningen van vorige week verliep de competitie voor De Sleutels minder gunstig, Sleutels 6 werd kansloos verslagen door Detas 2 met 100. Het damesteam Sleutels I incasseerde haar eerste ne derlaag. De dames weerden zich kranig tegen de sterke Batswingsters uit Den Haag. Els Filbry speelde bijzonder goed en scoorde drie van de vier tegenpunten. De eindstand werd 64 voor Batswin- gers 2. Het beginnelingen-team bracht het Een lange tenlastelegging, waarin elf getuigen werden gehoord. Vandaag werd, onder groot-c belangstel ling de zaak tegen den oud.-gemeen.te- secretarls. mr. dr, C. E. van Stryen, voor het Leldsche Tribunaal behandeld. Het Tribunaal werd gepresideerd door mr. Ph. J. de Ruyter de Wlldt terwijl als leden hadden zitting genomen mr. M. G. A. M. v. d. Kamp en de heer J. Fuhri Snethlage. Niet minder dan zeven getuigen charge, t.w. de hceren A. Bleker Caarten, Th. Barnard, W. C. Hemerlk, W. H. den Har- tlgh, de oud-burgemeester, mr. A. v. d. San-de Bakhuyzen, Hllgerson en H. Hage- mans en vier getuigen decharge, t.w. de heeren G. P. E. Weyer, mr. A. F L. H. Tepe, R. Enslngh en H. A. Vriend waren ln deze zaak opgeroepen. AÜ6 verdediger trad mr. N. G. Geelkerken op. Nadat mr. dr. van Strijen ln de ver- dachtenbanik had plaats genomen, werd een lange ten 1 astelegging voorgelezen. Zoo had verd. o.m. prof. Meyers de ziel van het studenten-verzet genoemd, had hy zich. niet aan Duitsche inkwartiering onttrokken, levensmiddelen van Dultschers ontvangen, zou zyn echtgenoote, terwijl hij ln huls was. zich met Dultschers hebben laten fotografeeren en enkele Duitsche liederen hebben gezongen. Voorts had hy op ver zoek van den ex-burgemeester De Ruyter van Stevenlnck en den ex-commissaris van politie, Hoffmann, getracht een ïyst van Leidsche Lndustrleele over te leggen, had hij medegewerkt om aan den onder gedoken. chef van de afd. Gemeentewerken, lr. Boogerd, ontslag te geven en zou hij zyn medewerking hebben verleend om de sieraden van zyn nicht, mevr. van Bylandt Wisboom, welke in een safe van de Twent- sche Bank waren opgeborgen, aan de in beslagneming te onttrekken. Uit de voor gelezen processen-verbaal bleek, dat oud wethouder Wilbrink verd. teekende als een ambtenaar, die alle opdrachten uitvoerde, ongeacht van wlen. dat gezag uitging. Voorts was er een verklaring van den ge meente-ontvanger, den heer Fillppo, waar in deze den verdachte schetste als een willig werktuig in de handen van e Dult schers en de N.S.B. Verder verklaarde mr. Trapman in aanwezige verbalen, dat ln de woning van verd. Duitsche liederen werden gezonger. Ook zou verd. direct na de capitulatie zich er afkeurend.- hebben over uitgelaten, dat de Engelschen zooveel ver nielingen aanrichtten en had verd. er zyn biydschap over uitgesproken, dat zooveel ton door de Duitsche Marine was getorpe deerd. Verder verklaarde mr. Trapman in de stukken, dat verd. en de oud-burge meester De Ruyter van Stevenlnck goed met elkander omgingen. By zijn verhoor verklaarde verd., die zich opmerkelijk veel niet meer herinnerde en steeds als verontschuldiging aanvoerde, dat hy overdag niet thuis was en dus niet kon weten wat er thuis gebeurde, dat hy Inderdaad Dultsch georiënteerd was. Nooit echter heeft hy zijn vaderland ach ter willen stellen, Dat Ihij Duitsch ge oriënteerd was, vond zyn aanleiding in het feit, dat zyn studie veelal Duitsch .ge oriënteerd was, hy had veel Ln Duitsch- land gereisd had had ook 'n Duitsch, vrouw Deze Duitsche oriëntatie heeft echter nooit geen Invloed op hem als ambtenaar gehad. Met eer en geweten heeft hy zyn er goed af en wist ondanks het feit, dat een der spelers door onvoorziene om standigheden moest uitvallen, toch nog een gelijk spel te maken tegen DHC 3 uit Den Haag. SCHAKEN NoordwijkPhilidor Gisteravond vond in Noordwijk de ontmoeting plaats tusschen Philidor I en Noordwijk I. Philidor wist haar 3de overwinning te boeken. De voorl. uitslag is 514— 2Vj. De vermoedelijke eindstand zal na het beslissen der 2 afgebroken partijen, worden 6143^4 of 73 voor Philidor. G. Marijt (N,)A. Barkema (P.) 01 A. Turk—W. F. Schüss 0—1; J A. Scheepmaker—W. F. Wakka '4—14: A, Veefkind (res.)—mr. A. J. Mulder O—l; P. Bedijn—A. Koevoet x—x; J. Hooge veen—G. Pels 0—1; A. Leenheer-J. Koet x—x; J. Ottevanger—Jac. Galjaard 0-1; J. W. v. d. Meer—P. Barkema 11; J. PaardekooperJ. A. P. Moonen 10. functie vervuld. Aan vele Duitsche maat regelen heeft hij zich gehinderd. Inderdaad heeft zijn echtgenoote bij den intocht der Dultschers in onze stad aan den Orts- kommandaJit bloemen aangeboden. Maar dit ls gebeurd terwijl hij niet thuis was. Na afloop heeft hij zijn misnoegen hierover te kennen gegeven, maar toen was het reeds gebeurd. Verd ontkende, dat hy prof. Meyers de ziel van het verzet, had genoemd. Zijn doohter, die toen vyfttfen jaar was. kwam wel eens by de Dultschers op den Rljnsburgerweg 21. maar dat was alleen maar om wat brood-korstjes te halen voor de krielkippetjes, welke zy thuis hadden. Ook is zyn echtgenoote eenmaal bij de Dultschers geweest, maar dit was om de dienstbode hier vandaan te halen. Van het fotografeeren van zyn vrouw met Dultschers wist hy zich niets te herin neren, hy was toen op kantoor. Duitsche liedetcn heeft hy nooit bij hem thuis hooren zingen. Verd weet zich niet te herinneren wat voor een lijst het ls geweest, welke hy opgevraagd zou hebben. Het ls verd. een raadsel, dat in de stuk ken zijn naam genoemd- wordt als zou hij aangedrongen hebben op het. ontslag van ir. Boogerd- Integendeel heeft hij zelfs bij den burgemeester vele benoemingen ln de plaats van lr! Boogerd weten tegen te houden totdat ir Maret met de waarne ming werd belast. Verd. had inderdaad een sleutel van de safe van mevr Van Bylandt. maar voelde zich niets anders dan een polltie-agent. Toen wethouder Van Duyn na de Sep temberdagen van 1944 bij een bezoek aan mevr. Bylandt ln Dultschland vertelde, dat het ln Nederland niet zoo goed ging. ont- vLng hij een verzoek van zyn nloht om de eigendommen in veiligheid te stellen. Verd. voelde hier weinig voor. kreeg er zelfs woorden met zijn vrouw om. en ls ten slotte toch nog naar de Twentsche Bank gegaan om de sieraden op zyn naam over te laten schrijven. Dit Ls toen niet door gegaan ornaat de Directie eerst een schrif telijke verklaring van mevr. Van Bylandt wilde hebben. Toen de pres. verd. hierna ondervroeg over de enveloppe met inhoud, welke hy op veraoek van den burgemeester ln de safe van den gemeente-ontvanger had op geborgen. zeidie verd., dat ln deze enve loppe geld zat voor de echtgenoote van den burgemeester, die altijd nog bang was, dat op hem een aanslag zou worden ge pleegd. Zij kon daardoor ln haax eerste levensbehoeften voorzien. Toen de familie van den burgemeester op Dollen Dinsdag vertrok zyn by verd. de kolen bezorgd. Verd. zeide, dat dit maar één dag was ge weest, want de familie kwam terug. Op de beschuldiging, dat de familie van verd extra voedingsmiddelenkaarten van de Dultschers zou hebben gehad, verklaar de verd., dat zijn echtgenoote, dit geheel achter zyn rug om had. gedaan, bang als zy was. dat haar man bezwaren zou ma ken. Ik was den geheelen dag afwezig. Pres.: „Maar U kwam toch thuis eten?" Verd. -biyft echter ontkennen, dat hy hier iets vanaf geweten heeft. Getuigenverklaringen. Als eerste getuige verschijnt oud-burge meester, mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Get verklaart nooit veel politieke ge sprekken met verd te hebben gehad. Get. heeft den Indruk, dat verd. de Duitsche maatregelen niet afkeurde. Get. verklaart van den heer Bleker Kaarten vernomen te hebben, dat vend. prof. Meyers als de ziel van het verzet der Leidsche Univer siteit bestempelde. Over de wijze der toen steeds drastischer wordende maatregelen Inzake het binnen- landsch bestier had de burgemeester zich wel eens minder voordeellg tegenover de bezetters uitgelaten, waarop de secretaris dan zijn verbazing te kennen gaf en den schyn gaf deze maatregelen heel loyaal te vinden. Hierna verscheen de heer A. Bleker Caarten als getuige, voorheen commies op de gemeentesecretarie. Get. verklaart, dat verd. de maatregelen van de Dultschers goed praatte. Ook heeft verd. zich eens uitgelaten over de gedroste Nederlandsche regeering. waarbij hy het als een verplich ting der Dultschers zag om hier maat regelen te nemen. Toen de Dultschers prof. Meyers gelasten zijn woning te ver laten. wilde verd. dit goed praten met te zeggen, dat in het huis van prof. Meyers verzet werd gepleegd. Verd. verklaart pertLnent het woord ge drost niet gebruikt te hebben. Dit stond I hem niet te beoordeelen. Mogelijk, dat hij gezegd heeft, dat de Dultschers zoo rede neeren. Hij herinnert zich van deze zaak heel weinig. Het waren steeds vertrouwe- ïyke gesprekken. Get. kan zich vergist hebben. Met wt maatregelen van de Dultschers was verd. het niet eens. Over de opmerking van gei. over het huis van prof. Meyers weet verd. zich niets te herinneren. Getuige Bicker Caarten biyft echter bij zijn beweringen. Th. Bamard, commies le klasse, ge meente-secretarie, die belast was met de Inkwartiering van Duitsche militairen, ver klaarde, dat de inkwartiering verd-. op zyn dak was geschoven. Liep een inkwartiering teneinde dan maakte verd. get. hierop attent. Verd. had; het liefst een Inkwar tiering van langen duur, waardoor voor komen werd, dat er steeds weer Inkwar tiering voor enkele dagen werd gevraagd. Get wees er op, dat Indien gegronde re denen hadden kunnen worden aangevoerd, verd. misschien van Lnkwartlering af had kunnen komen. Hadden de Dultschers ech ter ihkwartieradressen dan lieten zy deze niet spoedig los. Door verd. is echter geen moeite gedaan om van Inkwartiering af te komen. Get. W. C. Hemerlk, ambtenaar op de gemeente-secretarie, verklaarde dat verd. zonder opgaaf van redenen aan get. een lijst van Leidsche lndustrleelen heeft ge vraagd. Get heeft deze ïyst echter niet gegeven omdat hy argwaan koesterde. Toen get. aan verd. te kennen gaf, dat hij de ïyst niet kon vinden, heelt verd. er niet verder op aangedrongen. Get. verklaarde verder nog. dat verd. geen verrader was. Men kon gerust zyn hart tegen hem luchten zonder eenlg ge vaar te loopen. Get. W. H. den Hartigh, chef van de afd. financiën, gaf als zyn meening te kennen, dat verd. de Duitsche maatrege len met ijver heeft Uitgevoerd. Het is get. bekend, dat verd. een ambtenaar opdracht heeft gegeven een concept-ontslag voor ir. Boogerd te maken. Verschillende malen heeft \erd. daarna nog aangedrongen op het concept. (De zitting duurt voort). G. VOLBEDA OVERLEDEN. In den ouderdom van 72 jaar is he denochtend overleden de heer G. Vol- beda, oud-assistent bij de belastingen te dezer stede. De heer Volbeda, die na een langen diensttijd in 1939 den dienst met pensioen heeft verlaten, was spe ciaal belast met de verificatie van slachtvee, waarbij zijn werkzaamheden zich uitstrekten tot ver buiten de stad. De verdiensten van den heer Volbeda, die zich deed kennen als een plichtsge trouw ambtenaar, werden indertijd be loond met de medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. ACADEMISCHE EXAMENS. De heeren H. B. Asselbergs, E. M. Cohen, A. W. Croes, M. H .J. van Ger- ven, J. M. H. van de Sande en H. A. Sloot slaagden niet voor het apothekers- assistents-examen zooals ons gisteren abusievelijk vanwege de Universiteit was opgegeven, doch voor het apothekers examen 1ste gedeelte. OEGSTGEEST. By het liften aangereden Gister morgen heeft op den Rijksweg in de gemeente Oegstgeest een ernstig onge luk plaats gehad. De 24-jarige mej. H. D. S., die langs den weg stond te liften, werd door een basisfractuur is zy opgenomen in het Academisch Ziekenhuis te Leiden. AGENDA. HEDEN. Stadszaal: Mannenkoor „Kunst na Ar beid" m m. v. Theo v. d. Pas, 8 uur nam. „De Lakenhal": Leidsche Volksuniver- telt. Lezing van Otto van Tussenbroek. Acht uur. Doopsgez. Kerk: Evang Chr. Gem.: Spr. J. Sevensma. 8 uur nam. WOENSDAG. Gerecht 10: Psychometr. avond „Har- monla". 8 uur nam Stadszaal: Kerstoratorium „Ex Animo" 8 uur nam DONDERDAG: StadszaalResidentie-orkest. Pianist Jan Hupperts. 8 uur nam. Vrydag. Schouwburg: Opvoering van ..'n Wes pennest" t b v. „Dennenheuvel". 7 3/4 uur nam. Getrouwd CAREL DE GROOT en WILLY SIMONS die, mede namens wederzyd- sche Familie dank zeggen voor de betoonde belangstel ling bij him huwelijk onder vonden. Leiden, 10 December 1946. Witte Singel 23boven. Algemeene kennisgeving. Hiermede geven wij kennis van het overlijden van onze innig geliefde Vrouw, Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante Mevrouw ANTJE MINNEE geb. VAN DELFT, in den ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam: S. MINNEE Sr. 's-Gravenhage, 9 December 1946. Sinjeur Semeynsweg 139. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag a.s. te circa 3.15 uur op de begraafplaats Nieuw Eyk- eniduynen. Vertrek van het sterfhuis te 2.30 uur Tot onze groote droefheid werd heden onze jongste lieveling en ons Zusje, Kleindochtertje en Nichtje ANNEKE, in den aanvalligen leeftyd van ruim F,4 jaaiK van ons weggenomen. De diepbedroefde Ouders en Zusje, P. PLU. M. W. PLU-VISBACH NELLEKE en verdere Familie. Zoeterwoude, 9 Dec. 1946. Vlietweg 5. De begrafenis ls bepaald op Vrijdag 13 December a.s. te 10.30 uur op de begraaf plaats „Rhijnhof". Heden, tien dagen na het heengaan van onze ge liefde Moeder, overleed in de hope des eeuwigen le vens. onze geliefde zorg zame Vader, Groot-, Over grootvader en Oom PIET MEIRINK, in den leeftijd van 95 jaar. Rijnsburg: G MEIRINK T.' MEIRINK D. MEIRINK Kleinkinderen en Nichtje. Rijnsburg. 9 Dec. 1946, Hofstraat 2. De teraardebestelling zal plaats vinden op Vrijdag 13 December a.s. des na middags 3 uur op de Ned. Herv. Begraafplaats te Rijnsburg. Liever geen bezoek. TANDARTS Tot nader aankondiging behandeling uitsluitend volgens afspraak. .Voor spoedgevallen tel. 22699. Heden overleed in vollen vrede, onze lieve Zoon, Broer, Zwager en Oom. de Heer A. SAMSOM, Weduwnaar van A. MEDENDORP, in den ouderdom van bijna 63 jaar. Namens de Families, SAMSOM ZWART V. d. MEIJ. Rijnsburg. 1946. TANDARTS PRAKTIJK HERVAT. WOENSDAG 11 DEC.. 2.30 n.m. In de Stadsgehoorzaal Sprekers N. W. v. Hartingsveldt (ex-resident van Kediri) Dr. W. K. H. Feuilleteau de Bruijn. ONDERWERP: le. WAT BETEKENT LINGGADJATI VOOR HET KONINKRIJK. 2e. WIE EN WAT ZIJN SOEKARNO EN ZIJN VRIENDEN. 3. HEEFT NEDERLAND IN INDIË NOG EEN TAAK TE VERVULLEN. 4e. INDONESIË VRIJ! MAAR GEEN ONTBINDING VAN HET KONINKRIJK. Studenten, komt allen! Vrij entree, vragen debatten. Belangstellenden zyn welkom! Wasserij „DE EENDRACHT" Zoeterwoudschc Singel 14, vraagt een nette Hoog loon en Zat. vrij. Voor zij die NIET zijn inge wijd in de KLASSIEKEN, doch ook GEEN JASZ verlan gen, kunnen wij uit voorraad leveren: Er kan geplaatst worden FLINKE Aanmelden: J. v. d. BURG, Noordeinde 44. Jong R.K. Ambtenaar zoekt per Januari eenv. NET PENSION in Noordwijk, Br. No. U-9466 Adv. Bureau ALTA. Utrecht. „SINGER". Prima in orde goede banden. Te zien Zon dag tusschen 10—12 uur Windlustweg 15. Wassenaar. GEVRAAGD. Goed loon. OUDE RIJN 144. Zeer ruime BELOONING voor 3 fl. KAMERS gestoffof gemeub.) met keuken, goede huur, te Leiden of Oegstgeest. Brieven Bureau van dit Blad onder No 6398a. roept gegadigden op voor de betrekking van voor de Gemeenten Voorschoten en Stompwjjk, voor het incasseeren van premiën en het afsluiten van posten voor de Vrijwillige Ouderdomsverzeke- ring, alsmede voor werkzaamheden, de Invalidi teitswet betreffende. lijkomsten -f 1500.—. Eigenhandig geschreven brieven met uitvoerige inlichtingen omtrent vroegeren en tegenwoordigen werkkring moeten uiter lijk 16 Dec 1946 in het bezit zijn van den Raad van Zrbeid. EN GEVRAAGD Fa. GEZ. SASBURG, Haarlemmerstraat 73. GEVRAAGD per 1 Januari a.s. voor de boekhouding en calculatie, liefst met eenlge ervaring. Schrift, sollicitatie aan Lisscsche Kistenfabriek N.V., Lisse. 1. bal- „DANS DER UREN' let uit „Gioconda" v. Ijpeber. 2. „UITNOODIGING tot den dans", concert Wals. J. „BLOEMENWALS" uit de Casse noisette (noten kraker) alle nieuWe electr. opnamen en nog vele j andere prachtnummers. I Breestraat 97, Telef. 20035 Gevraagd tegen 1 Januari in gezin met 4 kinderen (allen schoolgaand) een flinke op gewekte HULP. Werkster en huisnaaister aan wezig. Aanmelden 's avonds na 6 uur.Mevr. De Cler, Bremhorstiaan 16. Wassenaar. Uitstappen halte Beuken horstlaan, gele tram. Gevraagd voor halve dagen en een voor 2 ochtenden. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No 593. voor kantoorwerkzaamheden kunnende typen. Liefst eenige ervaring. Leeftijd circa 20 jaar. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder nummer 584. HOOGTEZON koop aangeboden, m Osram-Vitalux. BREESTRAAT 123A. SPOED. Ter ruil aangeboden, vrij bo venhuis in Scheveningen, bev. 6 kamers, keuken. Huur f42,50 per maand voor dito of ld. huis te Leiden of Lei derdorp. Brieven aan het Bur. van dit Blad onder No 6373a AANGEBODEN wegens vertrek naar Amerika, geheele HUISHOUDELIJKE ook by gedeelten. I Kanaalstraat 145, Lisse. TE KOOP AANGEBODEN 2 markiezen met ombouw z.g. a.n. 4.50 M. 2.90 M., Divan met kleed, z.g.a,n. (vooroorlogsch) spiegel, damesstoeltje, pluche tafelkleed, 2 kamerlampen, een glazen keukenkast. Kanaalstraat 57, Lisse. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllll Kleine Advertenties worden dagehjks opgenomen, wanneer voldoende ruimte beschikbaar Is. Ze mogen hoogstens 30 woorden groot zyn (een woord maximum 12 I letters) De prijs bedraagt f 1,50 by vooruitbetaling Een bewysnummer wordt niet verstrekt. naar JAC. HOOGERVORST, Morschstraat 9, Leiden Telefoon 24920. GEVRAAGD beschaafde hulp in de huishouding, in gezin met kinderen. Mjeerdere hulp aanwezig. Mevr. Ten Hagen de Graaf, Zwanendreef 6. Lisse. Dame m.l. met docht. 7 jaar, b.z.a. als HUISHOUDSTER P.G., by Heer alleen of kl. gezin net millieu, goede be- hand boven sal.; Leiden. Den Haag of omg. Brieven Bur. van dit Blad No. 608. GEVRAAGD voor 5 dagen per week. Zaterdagmiddag vrij. Aanmel den; Laan van Oud Poel geest 8, Oegstgeest. GEVRAAGD op klein kantoor Zelfstandig kunnende werken. Boekhou den niet vereischt. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No 589. Wegens VERNIEUWING van onze cabine-installatie zyn wy WOENSDAG EN DONDERDAG VERWACHT VRIJDAG: de charmante film met meesleepende muziek

Leidsch Dagblad | 1946 | | pagina 4