m One Hour Cleaning Senice^ STAATSLOTERIJ SI.Nicolaas f 90.- CLCdcHn. Boekhoudster Kerkelijk Leyen RECHTZAKEN STADSNIEUWS Laatste Berichten Officieele publicatie Gevraagd Heeft U iets te verkoopen? Maison LEON, Dames- en Heerenmodeateliers Het adres voor chetn. reinigen, persen en verven HOOGE RIJNDIJK 20, LEIDEN, IEL. 25500 Kinderboeken DE OPBOUW BONTMANTEL PIET HANSELAAR LEDIKANT SPIRAAL BEDSTEL Hoogewoerd 104 - Telef. 23091 Bekwame Caésière Kantoorbediende (Vr.) Vroom Dreesmann Leiden. Brandhout PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 10 NOVEMBER. Leiden Doopsgez. Gem.. 10.30 uur dr A. Vis uit Beverwijk. Eglise Wallonne dlx ïieures et demie: M. R. Blommaert, Evang Lutli. Gem.: 10.30 uur ds. J. J. Simon uit Gouda. Rem. Gem.: 10.30 uur ds. E B A Poortman. Ver. van Vrljz Herv (Volkshuis) 10.30 uur dr. A. van Iterson van Oegstgeest. Geref. Gem.: 10 en 5 uur ds. L. Rijken. Chr. Gerei Kerk: 10 en 5 uur ds. Joh. Jansen. Geref. Kerk (art 31) 10.30 uur (Geb. Prediker) ds F. de Vries \an Den Haag. 5.30 uur. (Doopsgez Kerk) ds W. Loopstra van D%n Haag-Loosdul- nen. Vr(je KÉth. Gem,: St. Bonifaclus (Vreewijkstraat 19): 10.30 uur gezongen H. Mis. OudKath. Kerk (Zw Singel 50): 10 uur H. Dienst Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds Honnef. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Dijk Oegstgeest Ned. Herv Gem.: Groene Kerk: 10.16 uur ds. J. C van Ieperen van Katwijk aan Zee, Pauluskerk: 10 uur ds. G. F. Calienbach (voorb. H. A.). 5 uur ds. G. F. Calienbach (H A.) Gebouw H. Morsch: 10.30 uur dr, J. Rlemens. em.- pred. Lelden Klnderkerk Irene: 10 urn- de heer Winterswijk. Geref. Kerk Mau- ritslaan: 10 en 5 uur ds. Jac Erlnga. Ge bouw Hooge Morsch: 9 en 5 uur ds M. J Arntzen. Vrijz. Herv. Gem. Willem de Zwljgerkerk: 10.30 uur dr. K. H. Boersma Ned. Herv. Kerk Beroepen te Achlum J J. Meuzelaar te Mijnsheerenland: te Willige-Langerak A. J, Timmer, cand. te Harderwijk: te Ter Aar L. Vroegindewev te Waddlnxveen; te Waddinxveen (2e pred. pl.) H. G. Abma te LJsselstein; te Hindeloopen (toez.) S Molenaar te Idse- gahuizen en Plaam; te Rotterdam-Feyen- oord C. Keers, voorg. N, H. kapel te Assen: te Veendam (Evang.) (bultengew pred- pl.) J. L Meesters te Nieuw-Scheemda; te V 'dhoven A N. Langhout. cand. te Ka- merik; te Velp A. J. Nörg te Helno. Bedankt voor Dorkwerd (toez.) H. de Zwart te Wdrdum. Geref. Kerken Drietal te Hazers- woude J. Oussoren te Oldebroek, A, Sy- brandy te Hoek van Holland en P. W. v. d. Veen te Broek onder Akkerwoude. Be roepen te Den Helder J Hartkamp te Oudshoorn; te Rhenen G. F Snel te Ros- sum; te Ruinerwold-Koekange M. Vreug- denhll te Meliskerke; te Baarn R. Ypma te Loppersum; te Mlddelstum (2e pred - pl.) dr A. Attema te Workum; te Mld- aenmeer J. Drost te De Lier. Geref. Kerken naar Art. 31 K.O. Be roepen te Hasselt D. Zemel te Axel. Chr. Geref. Kerk Beroepen te Fra- neker D. t. Wilsum te Kornhorn. Geref. Gemeenten Beroepen: te Tho- len H. Ligtenberg te Vlaardlngen. voor heen te Lisse. Gewezen jachtopziener van H.M. de Koningin. IN VRIJHEID GESTELD. Het tribunaal te Den Haag heeft na een zitting van 4*£ uur N. Lamboo, gewezen jachtopziener van II.M. de Koningin, tegen wien tal van beschul digingen waren ingebracht, in vrij heid gesteld. Hem was o.a. ten laste gelegd jagen niet de Dultschers. mm. Rauter en diens adjudant en .het aanrichten van drink gelagen met de Duitschers. Beschuldig de erkende met de Duitschers gejaagd te hebben, doch verzette zich met klem tegen de aantijging, dat hij zich bij zonder voor hen had uitgesloofd. De president, mr. Plantenga, haalde getui genverklaringen aan, waarin staat, dat Lamboo intiem met de Duitschers zou zijn omgegaan en hen met open armen ontvangen zou hebben. „Hij brak zijn beenen haast, om het wild voor Rauter op te rapen". Lamboo ontkende dit ten sterkste.— Baron Schimmelpenninck v.d. Oye, die jagermeester van H.M. de Koningin is geweest, deelde o.a. mede, dat H.M. hem voor Haar vertrek naar Londen had ge zegd, dat er voor het personeel gezorgd moest worden. Getuige heeft tegen het personeel gezegd te blijven, omdat dit hem 't beste leek. Lamboo kwam met zijn moeilijkheden tot hem, maar getui ge heeft hem nooit geadviseerd, zjjn baantje neer te leggen. ..Vindt u het geen schandaal, dat der gelijke menschen hier terecht staan?" vroeg de president. ..Ja, inderdaad", zeide de heer Schim melpenninck van der Oye, die er op wees. dat verschillende van de aanvan kelijke beschuldigingen zijn ingetrok ken. Onder de getuigen bevond zich J. A. Meyer uit Wassenaar, die verklaarde, dat bij Lamboo regelmatig naar den Engelschen zender werd geluisterd. Lam boo verzamelde ook in het veld door vliegtuigen uitgeworpen pakketten „De vliegende Hollander", die hij dan aan getuiges schoonzoon doorgaf ter ver spreiding. Hij verklaarde het niet ver diend te achten, dat Lamboo terecht staat en gevangen gezeten heeft. De ver- aechger wees er op, dat Lamboo zijn op dracht om in functie te blijven vervuld heeft, zij het, dat hij op sommige pun ten faalde. Spr. wees er op, dat zijn cliënt 15V> maand geïnterneerd is ge-» weest. „Kan dat nog een rechtvaardige straf heeten, voor wat hij ten slotte misschien zal blijken te hebben mis daan?" Hij vroeg Invrijheidstelling, waaraan voldaan werd. Veilig verkeersweek was een succes. BEHAALDE WINST DIENT TE WORDEN GECONSOLIDEERD. De in de afgeloopen week gevoerde actie voor een veiliger verkeer heeft positieve winst opgeleverd. Want niet alleen dat het aantal \êrkeersongevallen in deze periode aanmerkelijk lager is gebleven, dan he laas als „normaal" moet worden aange- merkt, ook de algemeene verkeersdiscipll- ne ^an de weggebruikers is zichtbaar i toegenomen. In nauwelijks zes dagen tijd heeft de Veilig Verkeersgedachte bij 'n groot deel van 't Leldsche publiek Ingang gevonden, getuige de zeer osvred:geilde mate waar op momenteel door wielrijders een tee- ken wordt gegeven wanneer zij van rich ting veranderen en die een zeer aanmer- keiyken vooruitgang vertoont bij een week geleden Dat een dergelijke actie recht van be staan had in onze stad, zal niemand wil len of kunnen ontkennen, wanneer hij verneemt dat de Verkeerspolitie geduren de één uur op een bepaald verkeerspunt niet minder dan driehonderd verkeers- overtredingen moest constateeren. hetgeen dus ean gsmiddelde uitmaakt van vijf p2i minuut! Wij wezer er ree'ds eerder op. dat de burgerij op voortreffelijke wijze heeft ge reageerd op de door de Verkeerspolitie verstrekte aanwijzingen en deze prettige verhouding is ongetwijfeld voor een groot deel te danken aan de loffelijk-correcte houding van het Corps Verkeerspolitie. Een woord van hulde aan inspecteur Breedveld en zijn mannen, die zulk een inspannende week achter den rug hebben en desondanks hun goede humeur tot het laatst wisten te bewaren. Is zeer zeker op zijn plaats. Het gaat er thans om de behaalde winst te consolideeren en dèt. Is ln de eerste plaats een zaak van het publiek. De verkeerspolitie streeft er(naar om ook in de naaste toekomst het veilige verkeer onder de schoolgaande Jeugd te blijven propageeren door van tijd tot tijd op iedere school eens een verkeersles te ge ven en daarnaast zal zij vanzelfsprekend haar normale toezicht op de naleving der voorschriften uitoefenen Uit den aard der zaak kan zij daarbij niet de tege moetkomende houding van de afgeloopen week volhouden: in de toekomst geldt weer het spreekwoord ..Wie niet hooren wil moet voelen". Hedenmiddag werd do actie besloten met een origineel© proefneming in de Professorenwijk. waar verkeersagenten verkeersfouten aan den loopenden band produceerden en Leldsche padvinders ze moesten slgnaleeren! Het was een vermaak voor oud en Jong. dat niettemin goede vruchten zal afwerpen ln den vorm van een verdiept besef van verantwoordelijkheid Jegens zichzelf en zijn medemenschen. En die bedoeling lag toch eigenlijk aan de geheele actie ten grondslag! KLEINKUNST OP HOOG NIVEAU. Het A.B.C. Cabaret. Wlm Kan en Corry Vonk staan, voor ons, alsof zij geen zeven Jaren weg ge weest zi|n! Zij vormden het A.B.C. Caba ret. dat onder den titel „De mooiste oogenbllkken", deze week een serie schetsen geeft „uit de meest tildroovende liefhebberij, die de mensch er op na houdt: „het leven". Hun cabaret ls stellig geen cabaret ln den gewonen zin van het woord: het on derscheidt zich door een zéér apart gen re. één met welhaast voortdurend gees telijken achtergrond. Naast de humor, is er plaats voor een tikje phllosofle, een dosis Intellect en tamelijk veel experi ment. dat. ofschoon nog niet altijd even geslaagd en soms afwijkend naar het quasl-geestlge, toch nieuwe en fijnzinnige wegen ln dit genre opent. In het Luxor-theater. waarin ondanks het cabaret, toch af en toe de lichtbundel als hulpmiddel werd gebezigd, heerschte groote aandacht voor de geboden ver scheidenheid. Een-aandacht, beslist nood zakelijk om élle niet steeds bondige kron kelingen van den geest, te kunnen vol gen. Want bij dit cabaret mogen, hoewel het véél afleiding schenkt, de hersens geenszins blijven rusten. Het ls onmo'gelijk in kort bestek het uitvoerige programma te bespreken. Wij willen sl echts even herinneren aan de vermaarde créatie van Corry Vonk als „Dr. Fokkema", maar daarnaast waren er tal van nieuwe vondsten, gebracht ln samenwerking met o.a. Wlm Kan. Matthleu van Eysden. Lya Sten en Pam Henning, welke.laatste als débutante een opmerkelijk liedje artistiek creëerde. Cor Lemaire was een uitstekend accompagna- teur. Het ging beschaafd toe en' ook ln dit opzicht verdient dit troepje, dat smaak bezit, een gunstige aanteekening! beste scène was ongetwijfeld de ware geschiedenis uit den oorlog: „Opa en Oma ln Tiel", welke niemand licht ver geten zal. Het A.B C. Cabaret zal zeker volle zalen trekken. Men ziet 't niet dik wijls zool H. DS, L. RIIKSEN BEROEPEN. Ds L. Rljksen, predikant der Ger. Ge meente hier ter stede, ontving een be roep naar Enkhulzen en bedankte voor dat van Mlddelharnis. CONTACT MET ZWEDEN. Vele Leldsche kinderen vertoefden maanden tot herstel van gezondheid ln Zweden. Dat zij niet graag nun vrien delijke pleegouders vergeten. Is te begrij pen na zóóveel hartelijkheid! Het contact dient bewaard te blijven. Daarom ls 't een goede gedachte, dat de kinderen thans ln het „Leldsche Volkshuls" de kennis der Zweedsche taal wordt bijge bracht, voor zoover zij tenminste niet reeds een aard'g „mondjevol" konden spreken. Dit geschiedt, naar wij vernamen, onder leiding van mevrouw de Buck en wel met uitstekend resultaat I De Zweedsche pleeg ouders zullen met genoegen kennis nemen van deze vorderingen, welke zij zeker uit de hun toegezonden brieven kunnen vast stellen. Een merkwaardige kennismaking. YVONNE LÜÏFÊBURE IN HAYDN EN BEETHOVEN. De kennismaking met de Fransche pia niste Yvonne Léfébure was n verbijste rend merkwaardige! In het programma werd gedoceerd: „De moderne kunstenaar benadert Beethoven objectief en men krUgt daar door een zuiverder beeld van zijn mu zikale en geestelijke grootheid". Daarin schuilt véél waars. Doch hier was een moderne kunstena. res aan 't woord, wier subjectiviteit zóó krachtdadig sprak, dat Beethoven zijn hooge voorhoofd er over gefronsd zou hebben. Hoogstens had hij als wij respect gekoesterd voor de ongemeene durf zoo naar eigen inzicht te spelen en dat technisch op een schier ongeëve naard virtuose wijze, met zeldzaam hel deren aanslag. Doch in deze dynamische opvatting: teugelloos, onevenwichtig in de tempi, met daverende forti, welke meestal in 't driedubbele oversloegen, was van objec tiviteit geen sprake meer. Toch was deze visie in zekeren zin boeiend, maar zij had bewust of on bewust met de zuivere Beethovensfeer en -stijl niets te maken. Van gevoelig heid bleek slechts in 't onovertrefbare Andante Iets te bespeuren. Schuurman en 't orkest verrichtten een „meesterwerk", door haar zóó nauw lettend in alle overmoedige grilligheden te volgen. Haydn's planoconcert in D trok aandacht door 't mannelijke, on subtiele karakter. Zeker: deze tijd vraagt geen zoetelijkheid, maar er be staat ook een middenweg. Deze pianiste betoonde zich wat op zichzelf prijzenswaardig is zeker een interessante individualiteit, anders zou zij niet zulke heftige reacties op roepen. Zij oogstte een grootsch applaus en ontving een fraai bouquet. Begonnen werd met de lang verwachte „noviteit": de orkestsuite uit Kaba- lewki's opera „Colas Brugnon". Gezopde, warme, direct aansprekende muziek met Russisch nationalen inslag, welke echter geen nieuwe gezichtspunten opende. Groote voorgangers als Tschaikowsky, RImski Korsakof en Strausz strekten hem tot voorbeeld, maar dat is niet erg. Uitstekend geïnstrumenteerd la Boro din. Ongecompliceerd en wel wat op effect berekend, maar toch een inslaan de repertoire-verrijking. Vooral de le- vendig-wisselende rhythmiek der eerste deelen en het hierop volgende huive ringwekkende zuchten der pestlijders waren illustratieve elementen van deze in verteltrant gehouden compositie. Kabalewsky kin een orkest later klin ken en'tklonk zéér mooi! Tot slot de schelmerijen van Tijl Uilen spiegel, aan wlen Strausz z'n hart ver pand had! Over dezen Tijl zou een boekdeel vol te schrijven zijn, vooral na de geestrijke interpretatie van Schuur man en z'n discipelen. Zij kregen dan ook volop gelegenheid te toonen, wat zij in hun mars hebben! De lustige Tijl werd ln 't zonnetje ge zet tot aan zijn dood. Daarna scheen de zon milder en wat melancholiek Dirigent Schuurman is na zijn lang durige ziekte, met de grootste hartelijk heid verwelkomd. Aan energie heeft hij gelukkig niets ingeboet. H. BALLONVAARDER BOESMAN OVER ZIJN TOCHT NAAR NORMANDIE. Gisteren hield de afd. Lelden 'van de Ballon en Zeppelin Post Club een verga dering in hotel „Centraal", waar na eenlge huishoudelijke aangelegenheden de heer en mevr.' Boesman hun ervaringen vertelden omtrent den onlangs gehouden ballontocht NederlandNormandié. Spr begon met er op te wijzen, dat hij de ballon prefereert boven het vliegtuig. Ofschoon overdag onweer en regen zoo dat het dubieus was of de tocht kon doorgaan ging alles voorspoedig. Kort voor de opstijging bij Bussum kwam er een bakker, die 1.400 en een taart bood als hij mee mocht. Aangezien de tocht ln het donker en misschien boven het IJselmeer ging. nam men liever geen menschen mede. Mevr. Boesman vertelde in hoofdzaak van haar laatste nachtvaart naar Frank rijk. 's Avonds om acht uur steeg men op van het hel verlichte Malieveld. Men had gerekend op een tocht van 10 uur en me vrouw had den geheelen dag gewerkt om de 70 boterhammen klaar te maken, die als proviand mee moesten, evenals drie flesschen melk. sterke koffie en choco lade. Nadat de Fransche grens was ge passeerd. besloot men om circa 11 uur een tusschenlandlng te maken bij een klein dorp benoorden Parijs Dit gelukte uitstekend, en de ballon werd vastge knoopt aan een denneboom. Het eerste, wat de, toegeloopen landlieden zelden, was, dat Gosrlng zelfmoord had gepleegd. De eigenlijke landing vond plaats om h&lfvler in Normandie. VATICAAN-MISSIE. Iskar Aribo (piano) en Dick de Reus (viool) zullen Zondag 17 November hier ter stede concerteeren ten bate van de Ned. Vaticaan Missie. Deze missie be hartigt in opdracht van den Paus de belangen van de nog duizenden onge lukkige gezinnen, die getroffen zijn door vermissing van een familielid, door gevangenschap of interneering, door vlucht uit hun huis en hun land. Zon der onderscheid van godsdienstige over tuiging wordt alle steun gratis verleend. INDISCH JEUGD CENTRUM. Een Leidsclie afdeeling opgericht. Op een. bijeenkomst van een aantal daartoe aangezochte leerkrachten van het openbaar en bijzonder Lager-, Middelbaar - Voorb. Hooger- en het vakonderwijs ls overgegaan tot oprichting van een Leld sche afdeeling van het Indisch Jeugd Centrum. Deze vereenlging. welke reeds meerdere afdeellngen in den lande telt, stelt zich ten doel een gezonde en boelende aanvul ling te geven van het schoolonderwijs over Oost- en West-Indië, waartoe zU zich richt tot de Jeugd van alle gezindten, welke zich vla hun leeraar of onderwij zer, dan wei direot als lid der vereenlging kan opgeven Een politieke doelstelling wordt uiter aard niet nagestreefd. Ter bereiking van haar doel stelt het bestuur dezer afdeelln<» zich voor, nog in dit cursusjaar voor de leden enkele film6 te ver toonen en eenlge korte causerieën over het leven van alledag Ln de belde Indien, door tropenkenners te doen hou den. Tevens zal zij al datgene bevorderen, wat aan haar doel; Oost- en West-Indië nader tot het Nederlandsche kind te brengen, dienstig ls. Als voorzitter en secr.-pennlngm. tre den respectievelijk op: Dr. G. Kuperus. leeraar aan het Gymnasium, en de heer M. de Jong. Rhhnvreügd 5. Zoeterwoude. (H. Rijndijk), tel. Leiden 21033, bij wlen men alle inlichtingen kan verkrijgen. Wij wenschen deze vereenlging van harte het succes toe, dat zij verdient. De voordrachtenserie, welke prof. dr. B. van de Walle, hoogleeraar te Luik, on der ausploiën van het Ned. Instituut voor het Nabije Oosten alhier ln Nederland zou houden en waarin hij as. Maandag ln de Leldsche Universiteit zou spreken, kan wegens bijzondere omstandigheden geen doorgang vinden. CHR. MUZIEK VER. „ATHALIA". Op de laatste ledenvergadering is naar aanleiding van de vele bezwaren tegen den naam „Athalia" besloten de zen naam te wijzigen in Chr. Muziek- vereeniging „Laudate Deum" (Prijst God). De repetities worden gehouden onder leiding van den heer G. Dik. BOOMPLANTING IN DE PROFESSORENWIJK. Burgemeester Van Kinschot zal ook een boompje planten. Nu van gemeentewege reeds gerul- men tijd geleden een aanvang is ge maakt met het planten van boomen in diverse wijken der stad, is a.s. Woens dagmiddag „De Professorenwijk" aan de beurt. De burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, die nog niet eerder een der gelijke boomplanting in onze stad mee maakte, zal niet alleen de jeugdige boomplanters toespreken, maar zal ook zelf „zijn" boompje planten. Het bestuur van „De Professorenwijk", heeft gemeend aan deze boomplanting een eenigszlns feestelijk karakter te moeten geven. De planting vindt plaats om 2 uur op het terrein voor de Petrus- kerk aan de Kam. Onneslaan. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen rechtsgeleerdheid de dames: J. P. M. Kruitzer (Voor burg) J.B. Hoogenstraaten ('s-Gra- venhage en de heeren: W, Suermondt (Rotterdam), P. C. J. Schapendonk (Oosterhout, (N.-B.), P. J. G. Kapteyn (Overveen). J. van der Drift (Wassenaar), P. C. Breedveld (Lelden), W. A. Renardel de Lavalette (Scheveningen), J. F. Hou wing 's-Gravenhage), F. van Bergen (Apeldoorn), J. e. Frederlks Cs-Graven hage), P. J. M. Lubbers (Delft) en de dames M. V. Polak (Oegstgeest) en P S. Hepkema (Leeuwarden); propae- deutisch examen godgeleerdheid: S- Graunmans (Leiden) en de heer J. G. Jacobs (Rotterdam); candidaats exa men Indisch recht: de dames A. Kok ('s-Gravenhage), B. Bennekers (Rotter dam), J. J. van* der Bij (Velp) en A. B. van Bruggen (Dordrecht) en de hee ren G. J. Aaldriks (Heemstede), G. E. Kraemer (Leiden), D. van Goudoever (Halfweg) en P. A. Berger ('s-Graven- hage) Doctoraal examen Indologie de heer M. O. Woelders (Leiden). Doctoraal examen rechtsgeleerdheid' mej. J. van Gent (Waalwijk) en de heer E. van der Brugghen (Haarlem); doctoraal examen Indisch recht: de heer E. de Jongh Swemer ('s-Gravenhage)aanvullend doctoraal examen Indisch recht: de heer J. G. Larive (Voorburg Z.-H); candidaatsexamen Letteren en Wijsbe geerte J.: de heer C. van Wermeskerken 's-Gravenhage) De zangeres Jo Vincent zal Woens dag 20 November een enkele avond ge ven in de groote zaal der Stadsgehoor zaal Emmy van Eeden zal de kunste- naresse aan den vleugel begeleiden. Naar wij vernemen zal de Gemeen teraad 25 November bijeenkomen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 8 November. Coöp Groenten- veiling. Andijvie 9.8023. kroten 5 50 8.10. snilboonen 15017. stamboonen 181, groene kool 1016, roode kool 514. boe renkool 613. witte kool 510. savoye kool 813, tomaten 4108, druiven 84 158 prei 213, uien 6 6010.90, peen 7.5015 30. spinazie 1849, winterposte- leln 812, rapen 67. spruiten 56101, witlof 71—129. Alles per 100 kilo. Bloem kool 551. sla 1.1010.20, knolselderll 3 13, Alles per 100 stuks. Peterselie 5 5.80, selderij 1.105.30. bleekselderij 9, peen 719. Alles per 100 bos. PRO-DEENSCHE MEERDERHEID OP DE FAR-OER. De bevolking van de Fai-Oer (eilan dengroep tusschen IJsland en Noord- Schotland), heeft een pro-Deensche meerderheid gekozen in het nieuwe par lement van de Far-Oer. De pro-Denen krijgen 12 zetels, de autonomisten 8. OEGSTGEEST. Zanguitvoering; van „Debora" De Chr. Gemengde Zangvereeniging „Debora" heeft onder leiding van den heer Nico Verhoeven een uitvoering gegeven in de Pauluskerk. De voorzitter de heer B. J. van der Meene opende met een inleidend woord en ging daarop voor ln gebed. De heer G. Glasbergen gaf dan nog eenlge nadere toelichting en o.m. be treffende aangebrachte wijzigingen ln het programma, mede ln verband met de plotselinge verhindering wegens onge steldheid, van den bas-barltton-zanger Henrl Wel boo ren. die zijn medewerking zou verleenen. Johan Zweers, opende het programma met „Grand Choeur" van A. Gullmont. waarmede hij zijn groote gave op het mooie kerkorgel zoo treffend demon streerde. Het eens zoo machtige koor van Debora dat op zooveel behaalde lauweren mag terugzien, is helaas niet meer wat het geweest ls. Ook de oorlogsjaren hebben hier haar stempel gedrukt op het welzijn en het ledental, Ondanks deze teleur stellingen is het behouden gebleven en weet zich weer ln toenemende mate te handhaven, zoodat de koorzang van de zen avond goed werd uitgevoerd. In de plaats van den bas-bariton solist heeft Nico Verhoeven enkele vioolnummers ge geven. die met groote aandacht werden beluisterd. Johan Zweers heeft zich hier bij als een uitstekend begeleider doen kennen. Aan het einde van den zang, sprak ds. G. F. Calienbach nog een kort woord, waarin hij wees op de strekking van het laatste lied „Achter Hem aan" vain H, W. de Wolff en sloot den avond met gebed. OUDE WETERING. Aangereden en gedood Het negen- Jarig zoontje van de landbopwer N. Knlb- be. ls voor de ouderlijke woning door een auto aangereden. H(J liep achter een bie tenwagen en schoot plotseling den weg over en werd gegrepen door een auto. Enkele oogenbllkken later overleed de Jongen. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN: Marijke d. van G. Pouw en C. L. Mioch; Petronella Margaretha d. van P. W. Poe- ken en M. P. ten Cate; Helena Maria d. van D. Bavelaar en M. NIJgh; Antonda Dirkje d. van R. Molenaar en M. van der Linden: Jocques Pleter z. van P J. van der Zeeuw en J B. C. Otto; Wouter z. van A. K. C van den Hoogen en H. RoolJakkers; paulus Cornells z. van J van der Steen en H Cbaudron; Arie Wil helmus z. van J. Tulnenburg en P. H. Lamfers. Pleter, zn. van: G. van Leeuwen en W. Kramp; Albert Adam, zn. van: A. L. A. van Oudgaarden en J. Vos; Johannes Winston, zn. van: G. A, Jasperse en A. B. Kriek; Jan, zn. van: M. Duyn- dam en M. van Grieken; Simon, zn. van: S. Hoek en C. Postmus; Cornells, zn. van: J. Kuijt en T. Maas; Cornells, zn. van: I. J. J. Werk en C. Sira; Martinus Hendricus, zn. van: S. D. Bouwman en J. W. van der Doe; Willem Jan, zn. van: P. Janssen en J. A. Groenendijk; Richard, zn. van: D. van der Tuin en E. Zaalberg; Hendrik Cornells Johan nes Frederik, zn. van: G. J. F. Dijkstra en E. C. Swaanenburg; Henricus Johan nes Gerardus, zn. van: W. Paalvast en E. C. Stouten. ONDERTROUWD: A. Deljn Jm. 28 Jaar en J. F Fakkel Jd. 28 jaar; J. van Egmond Jm. 23 Jaar en J Heruer Jd. 24 Jaar; J. Hendriks wednr 57 Jaar en G. C. Bol Jd. 53 Jaar; N, H. Hoogduin Jm. 29 Jaar en J. E C. Edelaar Jd. 24 Jaar; I. Kramers Jm. 22 Jaar en M. Boom Jd. 20 Jaar. W. van KulJeren Jm. 37 Jaar en S. G. de Wit Jd. 25 Jaar; R. Massaar Jm. 35 Jaar en D. van Kooperen Jd. 26 Jaar; J. van Rljnswou Jm. 23 Jaar en J E. Marks Jd 22 Jaar; N. J. de Groot Jm 24 Jaar en P H. Linthout Jd. 23 Jaar; M. Keijzer Jm. 28 jaar en G. H. van der Voet Jd. 22 Jaar; J. W la Lau Jm. 26 jaar en J. Rol Jd. 28 Jaar; L. Meijer Jm. 35 Jaar en J. A. Dane Jd. 29 Jaar; J. W. Moerman wednr 42 Jaar en A. S. F. Oost veen Jd. 46 jaar; J. G Fokkema Jm. '29 Jaar en C M. de Vos Jd. 30 Jaar; M. Oostrom Jm. 36 Jaar en M. J. Oudshoorn Jd. 33 Jaar; A. van Fruchten Jm. 33 Jaar en M. H, Bouwman Jd. 24 Jaar; A. Wage- mans Jm. 28 Jaar en I. M Brychzy gesch. 28 Jaar. OVERLEDEN: P. Brandhorst dr. 5 maanden. J. L. van RooU, man 36 jr.; S. Plat- teel, man 48 jr. F. P. Verdeuzeldonk, zn. 2 maanden. KEURING VOOR DEN DIENSTPLICHT LICHTING 1947. De burgemeester van Lelden maakt be kend dat alle oproepingen voor de keu ring voor de lichting 1947 zl|n verzonden. Zijn er ln 1927 geboren mannelijke per sonen. die hier te lande wonen of ge acht worden te wonen en een dergelijke oproeping of een bericht van nlet-ln- schrljving niet hebben ontvangen, dan moeten zit zich vóór 25 November a s. ter gemeentesecretarie aanmelden. Lelden, 8 November 1946. De Burgemeester, F. H. VAN KINSCHOT. Ingezonden Mededeeling. VRIENDEN DIE JE NOOIT VERGEET Vópr den oorlog waren ze als kina in huis. Echte vrienden waren het. Alle huisgenoten zagen steeds opnieuw met verlangen naar ze uit. Geen. wonder, ze waren een cfeel van de echt huiselijke sfeer gewordenIn de oorlogsjaren zagen we hen helaas niet meer.' Maar wat een vreugdeZe zijn teruggekeerd! Dezelfde goede, trouwe ^vrienden. De pittige, krachtige koffiesoorten van de Gruyter en bovendien de geurige theemelanges. Ook róód-zilver merk is er weer, in metaalpapier verpakt. Precies als vroeger! Dezelfde samenstelling^ hetzelfde heerlijke aroma. Betere soorten met louter goede eigenschappen en boven- dien weer tien procent korting.' Inderdaad» vriepden die je nooit vergeet 1 SCHEEPSBERICHTEN. Admiraal de Ruyter, 7/11 van Haifa te Alexandrlë; Algarva, 6/11 van Rotterdam te Ceuta; Alkald, Buenos AiresRotter dam, passeerde 7/11 St. Vincent; Alph&rd 7/11 van Santos naar Buenos Aires; Am- stelkerk, 6/11 van Freetown naar Am sterdam Attes, van Bastla naar Amster dam, 7/11 te Gibraltar; Erlnna, 6/11 van Port Soedan te Massow&h; Ganemella (tank), 6/11 van Curacao naar Moracalbo; Ganymedes, 5/11 van Valparaiso te Bue nos Aires; Gerard Dou. 5/11 van Rotter dam te Batavia; Hal Led (Noor), Rotter damNew York, passeerde 6/11 Dover; Ittersum. wordt 9/11 v.m van Buenos Aires te Rotterdam verwacht; Lena, 6/11 van Follonlca te Malaga: Maaskerk, 6/11 van Amsterdam te Tacoradl; Manoeran, van Durban naar Madras en Calcutta, 7/11 van Colombo; Marpessa, Rotterdam Abadan, passeerde 7/11 Gibraltar; Orlon (Griek) charter, Perzische Golf Rotterdam, 7/11 te Port Said; Poelau Laut, 5/11 van Vancouver naar Calcutta, Namllla en Java: Stad Maassluis, 7/11 van Callao naar Mollendo; Straat Malakka 7/11 van Singapore te Batavia; Volendam, Rotterdam, Batavia, 7/11 van Colombo. K.N.S.M. Tlnga, 7/11 van Ismir naar Puraeus; Arl Scheffcr, 6/11 van Malagan naar Cartagena; Ariadne. 8/11 te Am sterdam; Kemphaan, 7/11 van Amster dam naar Bilbao; Svölger, 7/11 van Am sterdam naar Antwerpen; Theseus, 7/11 van Rotterdam naar Gibraltar; Lotos, 7/11 van Antwerpen; Stad Maassluis, 4/11 te Callao; Orestus, 8/11 te Rotterdam: Hercules, 7/11 te Limasol; Foderlco, 6/11 te Fethle; Deo Duce, 7/11 te Kopenhagen; Venus, 7/11 van New Port naar Flgo. Holland-Afrlka Lijn Oranjefontein, 7/11 te Durban. MIJ. „Nederland" Tallsse, van Bata via 6/11; Poeloelaut. 5/11 van Vancouver; Tablnta, 31/10 van Batavia. AGENDA. HEDEN: Gerecht 10: Contact-avond Int. Or de van Goede Tempelieren, VA uur nam. Liberty: Contactavond „De Tempelbou wers". 8 uur nam. Zondag. Stadszaal: N.I. Jeugdtooneel „Pietje Slim". 2% uur nam. Schouwburg: De Haghespelers „Het Godsgericht", 8 uur nam. Stadszaal: Slem Nleuwenhuyien ln „Spookbrulloft", 8 uur nam. Maandag. St. Petruskerk: Conferentie voornlet- Katholieken. Spr. pater WynandSluys. 8 1/4 uur nam. Gerecht 10: L.V.U. Spr. ds. H. Kleyn over Christendom en humanisme. 8 uur nam. DE BIOSCOOPEN. Lldo „Konvooi" (14 J.) Zat. en Zond. VA, 4%, 7 en 91/4 uur; overige dagen 2 Yt, 7 en 9 1/4 uur. Trianon „Dat ls Amerika" (allo leeft.) Zat, en Zond. 2 1/4, 4y2, 7 en 9 1/4 uur; overige dagen 2Vi, 7 en 9 1/4 uur. Casino „Het executiepeloton" (18 J.) Zat. en Zond. 2>/2. 4 3/4. 7 en 9 1/4 uur; overige dagen 2&, 7 en 9 1/4 uur. Rex „De witte gorilla" (14 J.) Zat. en Zond. 2 1/4,' 4 1/4, 7 1/4 en 9 1/4 uur; overige dagen 2 1/4, 7 1/4 en 9 1/4 uur. Luxor ABC-oabaret, dagelijks te 8 uur; Zondag en Woensdag ook om 2 A u. De geneeskundige dienst te Lelden wordt van hedenmiddag 2 uur tot Maan dagmorgen 8 uur waargenomen door de doktoren P. van Es. Kortmaan Lahr en Teeuwen. Te Oegstgeest door dr. Varekamp. Tel. 21916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Za terdag 9 Nov. 13 uur tot Zaterdag 16 Nov. 8 uur waargenomen door de Apotheek Herding en Blanken, Hoogewoerd 171, Tol. 20502; de Apotheek ReUst, Steenstraat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek. Wilhelmlnapark 8. Tel. 26274. Maison LEON vraagt voor direct een HALFWAS GROOTWERKER Alleen zij die le klas kleeding gewend zijn te maken gelieven te reflecteeren. MAISON LEON Mode-ateliers Haarlemmerstr. 82, Leiden. diploma Boekhouden vereischt. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No 9408. Wij etaleeren en verkoopen Uw goederen tegen 20 commissieloon. Het bespaart U geloop aan huis. VLUG VERKOCHT in onze beide zaken VISCHMARKT 1 OF Janwjssensteeg 34 het oudst bekende adres in leiden 'N INTIEM FUIFJE OF PRETTIGE FEESTJES! In de dagen voor Kerstmis speelt kleeding een hoofdrol, 'n Gemakkelijk zittende JAPON, MANTEL of BONT MANTEL, kortom alles wat prettig draagt, verhoogt Uw stemming. Uit Uw eigen stof kunt U dit bereiken, zelfs nog vóór deze feestdagen. HAARLEMMERSTR. 82 TEL. 22272 BREESTRAAT 128, TELEFOON 2588S LEIDEN CHEMISCHE WASSCHERIJ EN VERVER IJ KOOPT UW STAATSLOTEN, direct leverbaar KANTOOR: TE KOOP AANGEBODEN RADIO-TOESTEL z.e.aji. en een huiskamer-ameublement. Te zien dagelijks Middel weg 1, bü de Hoogl. Kerk. koopt dit jaar Breestraat 151, LEIDEN TEL. 20733 Voor ieders beurs gevraagd, Bis am, moet ln goede staat zyn, mt. 42. en een paar Stcenmarters, Brieven aan het Bureau van dit Blad odder No 9263. TE KOOP een donkerbruine BONT MANTEL (veulen) z.g.a.n. Te bevragen: Nieuwe RUn 101, Lelden. Notaris W. S. JONGSMA, te Leiden, is voornemens op Vrijdagen 15 en 22 November 1946 n.m. 2 uur, in het Nota rishuis te Lelden, Hoogewoerd 144, by opbod en afslag In het openbaar te verkoopen de n.v. perceelen te Leiden: 1. HUIS met afz. bovenwo ning, erf en tuin, Drie Octo- berstraat nummers 33/33a, hoek Duivenbodestraat, groot 1.24 Are. Verhuurd p. w ln twee ge deelten voor f 10.—. 2. HUIS met afz. boven woning, erf en tuin, Drie Octoberstraat nummers 31/ 31a, groot 1.14 Are. Verhuurd p. w. in 2 gedeel ten voor f 10.—. 3. HUIS en erf, Middelste Gracht 133, groot 66 c.A„ Verhuurd p. w. voor f4—. 4. HUIS met erf en tuin. Bloemisten!. 13, gr. 2.51 Are. Verhuurd p. w. voor f3,25. 5. HUIS en erf Wever straat 40, groot 25 C.A. Verhuurd p. w. voor f 1,75: Betaling der kooppenningen 30 December 1946 met rente 5 p. j. vanaf aanv. tot be taling. Bezichtiging in de weken van veiling en afslag Dinsdag en Donderdag 24 uur. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden notaris, Rapenburg 31, Telefoon 25351. Wij hebben - weer STOFFEN om Uw MEUBELEN te overtrekken. DIT ALLES VINDT U IN ONS DIVANBED VOOR SLECHTS WIJ VRAGEN voor spoedige indiensttreding: EN Aangename en verantwoordelijke werkkring en goede sociale verzor ging voor dames, leeftijd boven 21 Jaar, van onbesproken gedrag, onkreukbaar eerlijk. Sollicitatie onder vermelding van verlangde functie, genoten onderwijs, diploma's, enz. aan afd. Personeelszaken Eiken- en Beukenblokken f 75,— per 1000 kilo. Thuisbezorgd. Direct leverb. H. KLUNGEL, Stadwykstr. 29, Voorschoten. krijgt in korten tijd zijn oorspronkelijke klenr terug door 't scheikundig samengestelde preparaat Prij» f2.28 Vraagt gratis toezending brochure aan Hoofddepöt Havenstraat 183, Rotterdam 2 Administratieve krachten welke nog enkele avonden ter beschikking hebben bieden zich aan voor het byhouden van kleine administraties of schryfwerk. Br. Bur. v. dit Blad No 4246a

Leidsch Dagblad | 1946 | | pagina 3