Brieven uit Indië J. VAN LEEUWEN MEISJE ZEILBOOT Net Meisje DAGMEISJE 2 Handzetters en 2 Machinezetters Verpleegster Wandelwagentje EEN Ie BANKETBAKKERSBEDIENDE 2e BEDIENDE DE DRIE DOMMELDORPERS STADSNIEUWS Officieele publicatie Laatste Berichten Kerkelijk Leven VERLOREN Bakkersleerling Leerling Rijwielbinnenbanden Prima Motorrijwiel aangeboden diversen Politieke ontspanning. Soerabaja, 18 Juli 1946. Na de reeks van politieke verwikke lingen van de afgeloopen 14 dagen is het thans in de republiek weer wat rus tiger geworden. Er zijn verschillende arrestaties verricht en men hoopt thans de onruststokers van den uitersten lin kervleugel onder den duim te hebben. Of dit werkelijk het geval is, zal de naaste toekomst moeten leeren. Ons lijkt het wat erg optimistisch om nu maar direct aan te nemen, dat na de arrestatie van Tan Malakka en een groot aantal van zijn medewerkers, ook het communistische gewroet meteen zal ophouden. Deze staatsgreep is mislukt, inderdaad, doch de voedingsbodem, ar moede. ellende en gebrek aan gezag, waarin communistische ideeën zoo gre tig wortel schieten bestaan nog. Voor de communisten zijn de omstandighe den nog steeds ideaal en zij zullen thans stellig niet bij de pakken gaan neer zitten. Voor het oogenblik heeft de re publiek het communistische gevaar af gewend, doch of zij daar ook voor de toekomst in geslaagd is, lijkt ons. zoo als wij reeds zeiden, hoogst twfjfelach- Voor Radio Soerabaja. sprak verleden week de heer Soekawati, een der verte genwoordigers van Bali ter conferentie van Malino. Soekawati zeide o.m.. dat ook Bali naar zelfstandigheid verlangt, doch dat het heel goed inziet, dat het thans nog niet geheel op eigen beenen kan staan. Nog korten tijd hebben wu hulp van buiten noodig. Waarom zouden we ons niet door de Hollanders laten helpen? Niet. dat wij de Nederlanders als feilloos beschouwen, maar we heb ben drie eeuwen lang met ze samenge werkt en waarom zouden we nu in de laatste periode plotseling met ze bre ken en de hulp van anderen inroepen? Vrij vertaald zou men de woorden van Soekawati dus kunnen vervangen door: we weten wel wat we hebben, maar met wat we krijgen. Deze uitlating van Soe kawati ziet er op het eerste gezicht misschien wel wat vreemd uit, doch men zal moeten toegeven, dat zij op de wer kelijkheid gebaseerd is. En zij geeft vrij aardig de algemeene stemming in de Buitengewesten weer. Men is te Malino niet pro-Nederlandsch en niet pro-re- publikeinsch. Men is pro-werkelijkheid en die gebiedt voorloopig de helpende hand van Nederland te aanvaarden. Op Java liggen de zaken weer eenigs- zins anders. Ook hier is men er over het algemeen van overtuigd, nog niet ge heel rijp te zijn om op eigen beenen te staan. Velen gaan echter van het stand punt uit, dat beter fouten kunnen wor den gemaakt, dan dat weer aan het handje van Nederland wordt gewandeld. Aldoende leert men of wel door schade en schande wordt men wijs, is hier blijk baar de redeneering. Nu valt er voor een dergelijke opvatting zoo op het eer ste gezicht inderdaad wat te zeggen. Doch beseft men in de republiek wel, dat er ook fouten gemaakt kunnen worden, welke men met den besten wil van de wereld niet meer zal kunnen herstellen, b.v. in de buitenlandsche po litiek? Aan het front van Soerabaja is het nog steeds rustig. De voorste linies lig gen op het oogenblik ongeveer 20 km. van de buitenwijken der stad. Regel matig wordt er binnen en buiten de li nies gepatrouilleerd. waarbJj af en toe tegenstand ontmoet wordt, die echter meestal licht en van korten duur is. De stad zelf gaat er zienderoogen op vooruit. oorspronkelijke bevolking en hiermede bedoelen wij de bewoners, die den geheelen oorlog hier in Indië heb ben meegemaakt, zijn over het algemeen vrij down. Speciaal de Indo Europea nen zien de toekomst duister in. De meeste hunner kunnen zich niet inden ken, dat de toestanden hier weer ooit normaal zullen worden. d,w.z. dat er nog ooit een tijd van samenwerking tusschen Nederlanders met Indo's en inheemschen zal komen. De meeste hun ner verlangen er naar Java te verlaten. Nieuw Guinea lokt hen aan. Verschil lende Hollanders, waaronder er vele zijn, die al meer dan 10 jaar hier hebben doorgebracht, verlangen naar hun Va derland terug. Zij zijn teleurgesteld over het verloop der gebeurtenissen en van zelfsprekend is de tijd, dien zij in de kampen hebben doorgebracht ook niet ongemerkt aan hen voorbij gegaan. Daarnaast echter is er hier gelukkig ook een groep oud-gasten, die weer moedig aan den slag is gegaan en reeds bergen werk heeft verzet. Dat het leven in de stad, hoewel nog lang niet voor- oorlogsch, weer veel normaler is dan enkele maanden terug, is hoofdzakelijk aan hen te danken. P. UIT DE OMSTREKEN. KATWIJK. Burgerlijke Stand Geboren: Maartje, dochter van H. van der Bent en C. Ouwehand; Wijntje, d. v. A. Houwaard en J. Kuijt; Lukas, zoon van W. Wagter en N Krijgsman; Jacob, zoon van D. de Best en J. van Rijn; Maarten, zoon van M. van Duijn en J. Nijgh; Cornelis. zoon van K. van Tongeren en H. M. Boriefaas; Jacob, zoon v. C. Ouwehand en A. van der Boon: Anthonette. doch ter van J. Heemskerk en N. van der Wiel; Elly M. M., dochter van J. Dor- repaal en A. van der Boon; Ariea N„ dochter van N. van der Plas en A. v. Rhijn; Jacoba M., dochter van C. van der Plas en T. Ouwehand: Teunls, zoon van J, van Egmond en A. Guüt; Huig, zoon van J. van Duijn en J. Nijgh; Ja cob, zoon van J. Dijkhuizen en A. van Diüjn. -r Ondertrouwd: W. van Dutfn en A. Guüt; F. D. Rijnsent en E van Beelen; W. Berkheij en M. Rose; H. A. de Rid der en L. van Egmond Getrouwd: J. G. Barendsma en M. J. van Rijn; A. H. Kruit en C. van Zijst; F. J. Haasnoot en M. van Beelen Overleden: L. Geervliet, oud 79 jaar, geh. met P Kulk: P. Hoek. oud 63 jaar, geh. met M. Durieux. LISSE. Te 's-Gravenhage slaagden voor het diploma kantoorstenograaf 165 let- tergr. per minuut de dames Mies Dek ker en Rle Geerdes en voor 130 lettergr. per minuut de dames Nelly Buurman. Trims van Heyst, Trees Sulkerland en de heer J Valk: voor diploma typlst(e) mej. Jas Batus en de heeren G. Spaargaren, F. van Pijpen en H Juffermans. KortebaandraverU Naar wij verne men zal Dondrdag 26 Augustus a.s. we derom do JaarliJksche groote kortebaan- draverij worden gehouden. Burgerlijke Stand Geboren: Cornells Hermanus Jozef, zoon van A. Duineveld en M. J Straathof; Petrus Iheodorus, z. van L. L. Blschops en A. M, Berbee; Jo- sephina Christina Maria, d. van A A. Koot en E. M A. Leusen; Geenrulda, d. van J. J. Tulen en W. van Groen. Hul- bertus Cornells Pieter Theunts, z. van J Korsulze en H. C van der Lult; Elisabeth Potronclla Maria, d. van J. G. van der Poel en E. Berbee; Alberdlna Petronella Geur tje, cl. van P. Faas en W. C. Does; Ja cobus Bernardus. z, van R. I». Verheljen en G Th. Verheljen; Jacob z. van H. W Möhlman en C. de Vreede Ondertrouwd: P. J. Kortekaas en A Hoogkamer: P N. van der Ploeg en C. C. van Stijn. Gehuwd: J. H. Haver en C. M. van Leeuwen: J. C Hageman en J. W. van Zijden; C. F Homan en M. J van d. Voort Directeur „Looft den Heer" Tot di recteur van de Christ zangvereen. Looft den Heer" ls benoemd de heer Johan Ad miraal uit NoordwiJk. NOORDWIJK. Nationale Harddraverijen Donder dag 15 Augustus zullen onder auspiciën Ven de Noordwijksch? harddraverij-ver- eenigmg „Irene", croore nationale hard draverijen worden gehouden op den Nrord-Bou^vard alhier. Nieuwe bonkaarten halen - De nieuwe bonkaarten moeten in Noordwijk/Zee gehaald worden van 12 tot en met 16 Augustus tusschen 9—12 en 1416 uur, in het Vereenigingsgebouw. In Noordwijk Binnen moet dit ge schieden van 19 tot en met 23 Aug. op het distributiekantoor. De nauitreiking zal plaats vinden op 30 Aug. te Noord- wijk Binnen. Kermis gedurende de Oranjefeesten Tijdens de oranjefeesten zullen enkele kermisvermakelijkheden, zooals draal- en zweefmolens, autoscooter enz., nabij de Openbare School worden opgesteld Heling Ook de moeder van mej. A„ die gearresteerd was, wegens diefstal van rijwielen en sieraden, is in verze kerde bewaring gesteld, terzake van heling. Aanrijding Op de Gooweg. kwam de 14-jarige S.. die van een paarden- wagen sprong, in aanraking met de zij kant van een juist passeerende autobus. De schok was zoo hevig, dat er een flin ke deuk in de zijwand van de auto bus gedrukt werd. 3 bekwam slechts een lichte hersenschudding. OEGSTGEEST. Mr. dr. J. H. Luiting Maten waarnemend burgemeester van Rhenen. De oud-waarnemend burgemeester van Oegstgeest, mr. dr. J. H. Luiting Maten is met ingang van 16 Aug. a.s. benoemd tot waarnemend burgemeester van Rhenen. Bij zijn afscheid van den gemeente raad te Oegsgeest sprak burgemeester Luiting Maten reeds de verwachting uit, nog eenmaal een tijdelijk burgemeester schap opgedragen te krijgen. Kinderkamp in Nunspeet. Ongeveer 40 kinderen vertrokken Zaterdagmiddag van hier als deelnemers voor het te Nunspeet te houden zomerkamp. Dit is het eerste kamp uit deze omgeving, uit gaande van de Kinderkerk alhier. Het geheel staat onder leiding van ds. A. P. v. d. Haas, die optreedt als kampofficier. Als kampleider (ster) zijn medegegaan de heer J. v. Biemen en mej. T. Dirkse. In opgewekte stemming had het vertrek plaats. De terugkomst is vastgesteld op 24 Augustus as. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand Geboren: Leen- dert zn., van A. Heemskerk en I. van Roon: Cornelis zn.. van J. Star en G E. van Voorbergen: Cornelis zn., van J v. d. Mey en G Zandbergen; Hendrik zn.. van C. Bouwman en A. v d Eykel. Ondertrouwd: W. Schouten en A Zandbergen; A. C. H. van Dam en W van Vliet: P. van Bekum en A. J. Phi- lipse; H de Leeuw en W. G. Noteboom, A. v. d. Gugten en C. de Leeuw. Getrouwd: B. van Ees en P. J. Noort; D. C. van de Vijver en A. H. Leffers; H. de Mooy en J. P. van den Bosch. SASSENHEIM. Raadsvergadering. De noodge- meenteraad vergadert a.s. Woensdag 14 Augustus cm 19.30 uur. Op de agenda komt o.a. voor: onderzoek geloofsbrieven nieuwe raadsleden, benoeming 2e bad meester en aankoop vuilniswagen. Uitstapje D.V.V. De buurtvereenl- ging D V.V. maakte Zaterdag met de kinderen een reis per boot naar Am sterdam waar een rondvaart door de binnenstad werd gemaakt en Artis werd bezocht. Er is volop genoten en hoogst voldaan keerde men weer huiswaarts Inbraken opgehelderd Vrijdag J.l maakte wil melding van de opheldering van eenlge Inbraken. In tegenstelling met dit bericht blijkt thans dat een inwoner van Voorhout werd aangehouden als ver dacht van den Inbraak bij W. aan den Hoofdstraat alsmede van drie andere dief stallen. onder kerktijd in Sassenhelm ge pleegd, o.m. bij de firma M. aan den Menneweg. Geslaagd uitstapje De kinderen der Chr. School hebben onder leiding van het pl.verv. hoofd, K. v.d. Heide, en hun onderwijzeres mej Dijkstra een zeer geslaagd uitstapje gemaakt. Per autobussen van de N.Z.HT.M werd ge reden naar Dierenpark in Wassenaar, alwaar den geheelen dag werd doorge bracht. Na vele tractatie's ging men zeer voldaan huiswaarts. Burgerlijke Stand Geboren: Judith dr. van Th. S. Eikelenboom en J. Hoek; Antonia A., dr. van H. W. v. d. Burg en G. M Heerings; Catharina Chr M., dr. van J. Jonker en P. A. Bierman; Hen- drika H H.. dr. van M. van Emmerik en A. M. de Groot; Adrian us A. A., zn. van A. E. Verhaegen en M. C de Winter; Antoon G., z. van G. v d. Bent en M. Roskam; Gerarda M., dr. van J. Floor en J Hoogervorst. Ondertrouwd: J R. Bierman 28 jr., en A. E. v. d. Vlugt 24 jr. Getrouwd: C. P. v. d. Vlugt 28 jr. en E. M. van Werkhoven 24 jr.; J. A. Zuid hoek 27 jr., en J. E. Angevare. Schoenenbonnen Op 13 Aug en 15 Aug. des nam. van 13 uur is er schoe- nenbon-uitreiking voor diegenen wier stamkaart nummer eindigt met cijfer 8. VOORSCHOTEN. Patroonsfeest H. Laurentlus Gisteren ls het patronaatsfeest van de R.K. Pa rochie van den H. Laurentlus plechtig gevierd. 's Morgens om 9 uur werd een pontifi cale hoogmis opgedragen door mgr Th M Bekkers.Protonotarlus Apost-ollcus, rec tor van huize Bijdorp, hot klooster der eerw. Zusters Dominicanessen, alhier, met assistentie van den heer J van Bemmelen, pastoor der parochie als presbyter assls- tens en de heeren J. Duivenvoorde, ka pelaan der parochie als diaken en pater Otgerus, van huize Beresteyn. als sub diaken, terwijl kapelaan A. Timmerman fungeerde als ceremonlarlus. Het priesterkoor was rijk versierd. Het zangkoor voerde onder leiding van den heer M Lakeman directeur van het koor. uit: Mlssa secunda ln honorem Sancti Martini, voor 3 gelijke stemmeu met orgel. De beer C. G. J. Lobmann overleden Zaterdagnacht is op 50-Jarlgen leeftijd plotseling overleden de heer C. G J Lohmann, architect N I.V.A hoofd van den Gem. Wonlngdlstrlbutledlenst en ge durende de oorlogsjaren, hoofd van den Luchtbeschermingsdienst. De teraardebestelling vindt plaats Woensdag a.s om 3 uur op de begraaf plaats nabij het Groene Kerkje te Oegst geest Mej. A. A. Terwijn alhier voor het examen Fransch L.O. WASSENAAR Raadsvergadering De gemeenteraad komt a.s. Woensdagmorgen in openbare vergadering bijeen. De agenda omvat o.m. de navolgende punten: diverse benoemin. gen bij het onderwijs en de gemeente; heffing hondenbelasting: beheersverorde- ning gemeentebedrijven: subsidiewijzigin gen Groene en Wlt-Gele Kruis; subsidie hulp in hulshouding, aanbieding begroe ting 1946 (ln Inkomsten en uitgaven be groot op een som van f 2.307.007,19) KONING KAALST AART. 66Onze rat moest weer een wachtpost passeren voor hij het hol van Koning Kaals taart kon binnengaan, want deze laat ste liet zich goed bewaken. Nauwelijks stond de rat voor de deur of deze werd open gerukt door een wonderlijk wezen dat half op een dwerg, half op een rat leek. Evenals Koning Horatlus de Dikke droeg h(j een hermelijnen mantel en op zlj,n bulk bengelde aan een gouden ketting het teken van zijn waardigheid: de orde van de geknoopte rattenstaart „Oh! ben JIJ hetsnauwde hij. „Enwat zelden ze De rat sprong onmiddellijk ln de houding, salueerde en zei: „Ze waren doodsbenauwd. Ik twijfel er niet aan of ze zullen verdwenen. Nog vóór ik hier naar toe zwom. kwam lk één van die mensen tegen. HU zette 't al op eeh lopen toen hU me zag. Ik lachte me dood1" „Goed zo!" gromde Koning Kaalstaart. „Als we van die mensen af zijn kunnen we onze krachten wijden aan de ver delging van de muizen. Roep onmiddellijk de leiders bijeen voor het uitwerken van een aanvalsplan. Vooruit, maak dat Je weg komt!" he-r pvstteke bruggetje bij het paterstraatje uordt wederom opengesteld. Binnenkort zal het rustieke bruggetje over den Witte Singel bU het Pater straatje voor voetgangers en wielrijders weer worden opengesteld. Gelijktijdig zal ook de brug over de Doelengracht weer ln gebruik kunnen worden genomen. Met groote vreugde zal deze weder- opcnstelllng door de vele omwonenden en de talryke bezoekers aan het Diaconessen- huis worden begroet. Zooals bekend wer den belde bruggetjes met nog enkele an dere bruggen in onze stad door de DuJt- schers ln begin 1944 afgebroken. Inmid dels zijn de bruggen bU de Morschpoort. het Schuttersveld, de Kraalerstraat en bij den Maredljk reeds ln gebruik gesteld. Met het oog op de aanwezigheid van po litieke delinquenten ln de Doelenkazerne moest men van gemeentewege de open stelling van belde bruggetjes nog even uitstellen. Nu ook dezen uit de Doelen kazerne zijn verdwenen, heeft mon de restauratiewerkzaamheden er moeten ook twee muurtjes worden afgebroken onmlddellllk ter hand genomen. Lag het aanvankelijk in de bedoeling aan weers zijden van de brug over den Witte Singel een gewoon hek te plaatsen, thans is men er zeer tot genoegen van den Dienst van Gemeentewerken toch nog ln geslaagd om het bruggetje in zUn oorspronkelijken staat dus met rustieks leuningen terug te brengen BONKAARTEN HALEN. Morgen zijn aan de beurt voor het afhalen van nieuwe bonkaarten de let ters H (beginnende bij Hu), I, J en K (tot en met Ki). GEEN SPREEKUUR VAN B. EN W. Burgemeester en Wethouders zijn op Woensdag 14 Augustus en 21 Augustus verhinderd spreekuur te houden. Terzake van diefstal van 130 k.g. wol uit een loods van de spoorwegen heeft de politie gisteren te dezer stede aangehouden den 23-jarigen W. A. v. d. V. uit Sassenheim. De heer B. W. Ziegelaar alhier slaagde voor het examen Engelsch L.O. Burgerlijke Stand van Leiden geboren. Antonlus Gerardus, zn. van W. L. van Dinten en E M Steenbergen; Neeltje, dr. van K. P Boer en M. M. Laman; Anna Franclsca, dr. van F. L. van Drunen en F. B. van Doodewaard; Dellana Johanna Stüntje. dr. van J. Fallaux en S. Coster; Ingrld Erica. dr. van D Stokkel en M J Wlllemse: Margaretha Maria Adrlana, dr van A. H. Doornik en M. G. H. van Eelen Jacomlna Jannle. dr. van H. van der MeU en J. Noort; Gerardus Leonardus Maria, zn. van A. van Rijt en M. P. van der Eist. overleden. J. Boekkooi, m. 36 J.; A. KraaUenbrlnk m. 61 J.; J. G. de Haak, m. 70 J. ITTLOTING GELDLEENING Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter algemeene kennis, dat bi] de op 20 Juli 1946 gehouden uitloting zUn uitgeloot 234 obligaties ad f. 1000 en 8 obligaties ad f.500 van de 3V4% geld- leenlng van 1937 n. groot f. 6.500.000. De obllgatiën worden op 1 September 1946 met de tot dien datum verloopen rente afgelost en houden met dien dag op rente te dragen. De lUst van de uitgelote nummers ligt ter inzage op de afdeellng Financiën ter Gemeente-Secretarie. Burgemeester en Wethouders v. Lelden. F H VAN KINSCHOT. Burgemeester. J. BOOL Secretaris. IJssel-spoorbrug bij Zutphen geopend. Omstreeks halftwaalf hedenmorgen is met eenige plechtigheid de herstelde spoorbrug over den IJssel bij Zutphen geopend. Deze brug, samengesteld uit tal rijke brugstukken en bogen, die niet bij elkaar hooren, doch met groote vinding rijkheid passend werden gemaakt, be- teekent een belangrijke schakel in het treinverkeer tusschen Oost- en West- Nederland De directeur-generaal der NB. verrichtte de officieele opening. HET PLAN VOOR FUSIE VAN BEZETTINGSZONES IN DUITSCHLAND. De Franschen hebben geantwoord op het Amerikaansche plan voor een fusie van de bezettingszones in Dultschland. Het antwoord bestaat uit een serie tegenvoorstellen, waaronder de voorzie ning, dat de geallieerde centrale econo mische bureaux met Duitsche employé's niet mogen gelden voor het Saargebied, dat onmiddellijk moet worden overge bracht bü het Fransche economische en monetaire systeem. De Franschen stel len tevens voor. dat het instellen van een centraal Duitsch bestuur geen in vloed mag hebben op de beslissingen ten aanzien van den toekomstigen politieken status van Dultschland. De Britsche meening over deze tegen voorstellen is, dat er niets nieuws naar voren is gebracht. De kwestie is thans verwezen naar de coördinatiecommissie. DISTRIBUTIEPROBLEMEN. Morgenavond te 7.15 uur zal over Hil versum I een vraaggesprek met den heer E. C. van Noordwijk, waarnemend di recteur van het Centraal Distributie kantoor, worden uitgezonden. In dit vraaggesprek zullen verschillende distri butieproblemen worden besproken. ONGEVAL MET PROJECTIEL. In de gemeente Hemmen was de 40- jarige W. G. bezig met het sloopen van een muur. Toen hij op een gegeven mo ment een breekijzer in de muur stak, volgde er een ontploffing en kreeg G. de volle lading in zijn borst. Het slacht offer werd op slag gedood. Er kon niet meer worden nagegaan welk soort pro jectiel het hier betrof. GELDIGHEID WASCHPOEDERBON. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede. dat de toewijzingen 939 voor poeder tot nader order geldig blijven. VERDACHT INDIVIDU SCHIET OP AGENT VAN POLITIE. Toen een survellleerende agent van po litie ln den afgeloopen nacht in de Van Galenstraat te Den Haag drie mannen wilde aanhouden die zich aldaar ver dacht ophielden, loste een dei individuen een schot op den agent, tengevolge waar van deze ln den linker onderarm werd getroffen. De man vluchtte doch de agent aohtervolgde hem, terwijl deze eenlge schoten op don vluchteling loste, tengevolge waarvan laatstgenoemde twee treffers ln het llnkeronderbeen opliep en door den agent kon worden ingerekend Het bleek te zUn de 25-Jarlge schilder A. B v d V.. zonder vaste woonplaats. Een tweede verdachte werci eveneeus aange houden, doch de derde wist te ontkomen. Burger uit Schijndel doodgeschoten. BIJ ONTVLUOHTINGSPOGING VAN DUITSCHER. Een ontvluchtlngspoglng van een Dult- scher Ls oorzaak geworden, dat op den St. Ooedcnrodenseheweg tusschen Son en Schijndel een Juist passeerende bur ger ls doodgeschoten. Van een wagen met Duitschers, die ln de omgeving waren te werk gesteld, be last met de berging van lijken, sprong een Dulscher af Toen hem gesommeerd werd halt te houden, guf hij hieraan geen gehoor. De wacht richtte het geweer en schoot met het droevige gevolg, dat een Juist passeerende burger, zekere Havlnga uit Schijndel. die zich op weg had begeven naar zUn werkzaamheden op de Bata- fabrlek te Best, werd gedood. Het slachtoffer was ongehuwd Besluiten ter Parijsche conferentie. Met algemeene stemmen besloot de Parijsche conferentie heden Albanië, Mexico, Cuba en Egypte uit te noodigen in plenaire zitting en in de commissie voor het Italiaansch vredesverdrag, zich te doen hooren. Voor Oostenrijk en Iran mislukte een dergelijk verzoek. Ned. ïlerv. Kerk Beroepen te Bode graven (2e pred. pl.) H. Jonker te Mole naarsgraaf. Aangenomen naar Rilland Bath (t-oez.) J. Ph. v. d. Ros te Tuil en 't Waal, die bedankte voor Tienhoven. Be dankt voor EemnesBulten en Wezep (Gld.) A. P v d Kooy te Aalst (Gld), voor Vaals Th. J. H Israel te Bemmel. Geref. Kerken Beroepen te Oosterbeek (vac. wijlen N. J. A. v. Exel) Jac. Andree te Delfzijl en (vac. dr. P. J. R/lchel) F. H. von Meyenfeldt t<e Harmelen; te Oudcga (W) S. v Bekkum. cand. te Rotterdam; te Wljhe J. v. d Sluls te Oldekerk. Geref. Kerken naar art. 3l K.O. Be roepen te Arnhem, G. Hagens te Leeu warden. Bedankt voor Eindhoven, L. J. Gorls te EmmerErfscheldenveen. Vrije Evang. Gern. Beroepen te Gro ningen, C. ZIJLstra te Enschedé. NIEUWE UITGAVEN. Provinciale Almanak voor Zuid-Hol land. Voor het eerst na de bevrijding verscheen bij Samsom te Alphen a d. Rijn de Provinciale Almanak van Zuid- Holland. Daarmee kan de oorlogsuit- gave 1944 worden vervangen dcor deze uitgave 1946, hetgeen ongetwijfeld, ge zien de ingrijpende wijzigingen in den loop der jaren van groot, nut kan zijn. De talrijke mutaties in diverse functies zijn thans, zoover mogelijk, bijgewerkt. Ook zien wij weer opgenomen de gege vens over het Koninklijk Huis en de Staten-Generaal. De samenstelling van de nieuwe ge meenteraden is niet opgenomen, wel van de nood-gemeenteraden. De traditio- neele indeeling van den inhoud van deze met vreugde begroete uitgave is gehand haafd. De Ned. Herv. Kerk te Noordwük- Binnen. De Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente te Ncordwijk-Binnen verzorgde de uitgave van een boekje over haar Kerkgebouw, waarin zij de geschiedenis daarvan aan de hand van. eenige grepen uit de belangrijkste ge beurtenissen de revue laat passeeren. De tekst wordt verluchtigd door vlotte pen- teekeningen en een achttal foto's. Zij, die zich voor deze materie interesseeren, zullen er ongetwijfeld veel belangwek kends uit kunnen putten. Johar en Lydie, Joost, Gerda. Jacqueline. Albert, Gabriëlle en Leonie geven hiermede kennis, dat hun geliefde Ouders J. J. M. BRUSCHKE en A. P. PRINS op 25 Augustus a.s. den dag herdenken, waarop zij vóór 25 jaar in het huwe lijk traden. Receptie des middags van 3 tot 4 uur. Oegstgeest, Regentesselaan 31. Heden overleed onver wacht onze lieve HETTY 31 jaar oud. Leiden: G. S. M. ROESSINGH EVERTS. Amersfoort: H. K. ROESSINGH. F. ROESSINGH— KERKHOVEN. Amsterdam: C. H. POST UTTER WEER ROESSINGH. A. M. J. POST UTTER WEER. Leiden: M. ROESSINGH. Leiden, 11 Aug 1946. Witte Singel 28. De begrafenis is bepaald op Donderdag 15 Aug. a.s. te 12 uur op de begraaf plaats bij het Groene Kerkje te Oegstgeest. Vertrek van het sterfhuis te c.a. 11,30 uur. Heden overleed geheel onverwacht, onze lieve Broeder. Zwager en Oom CARL GEORG JOSEPH LOHMANN. Architect, in den leeftijd van 50 jaren. 's-Gravenhage F. T. F. LOHMANN. G. J. LOHMANN— VAN ELDIK. Blaricum: TH. W. E. LOHMANN. Leiden E. TH. F. LOHMANN. W. CHR. LOHMANN— DISSEVELT. Leidschendam: W. F. LOHMANN en Echtgenoote. Apeldoorn J. R. F LOHMANN en Echtgenoote. 's-Gravenhage: E. TH. E. DE GRAAFF- LOHMANN. Balikpapan: L. A. DE GRAAFF Voorschoten: P. J. SCHOLTE Nichten en Neven. Voorschoten, 10 Aug, 1946. Narcisstraat 56. De begrafenis is bepaald op Woensdag 14 Aug. a.s. te 4 uur op de begraaf plaats bij het Groene Kerkje te Oegstgeest. Vertrek van het sterfhuis te c.a. 3.15 uur. ARTS Hooge Rijndijk 4. PRAKTIJK HERVAT. Gevraagd voor dag of dag en nacht. Hulp van werkster aanwezig. Goed loon. Brieven Bureau van dit Blad No. 5874. gouden armband in Leiden of Oegstgeest, Vrijdag of Zaterdag. Tegen goede be looning terug te bezorgen Wijttenbachweg 85 (O.). Zo goed als nieuw zeilbootje te koop (Akkrumer Jol). Prijs f. 1000. Brieven onder No. 5872 aan het Bureau van dit Blad. Te huur aangeboden prima SCHRIJFMACHINE. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No. 8838a. HUWELIJK Dames en Heren, wien het werkelijk ernst is een goed en gelukkig huwelijk te sluiten, wenden zich vol vertrouwen tot het BEMIDDELINGSKANTOOR „METROPA" Postbox 70, MiddelandpL 21a, Rotterdam. Betrouwbare en reëele behan deling door kantoor met ja renlange ervaring en zeer veel relaties ln alle beschaafde kringen over het gehele land. DISCRETIE ABSOLUUT VERZEKERD. Alle inlichtingen worden U kosteloos, zonder enige ver plichting en ln blanco cou vert toegezonden. COMMISSIE KAPPERSVAKOPLEID1NG t Voor direct gevraagd Kcrppersvakschool LEIDEN opgave NIEUWE CURSISTEN, Mare 114. W. J. THOOLEN, Administrateur. Gevraagd een voor de ochtenduren of WERKSTER meerdere hulp aanwezig. Adres: Mevr. v. d. STOK, Roodcnburgerstraat 55. Gevraagd een gevorderd en een J. A. HOOGEVEEN, Morschweg 32. In vr. goede staa/t te koop aangeboden. RAPENBURG 54. DAMES. Onze vacantie is ten einde. Wij nemen nu weer werk aan. MARIE EN JO BEENKER, Costumières, Hugo de Vriesstraat 64. Gevraagd voor direct of flinke WERKSTER in klein gezin. Mevr Beukema toe Water, Zoeterwoudsche Singel 71. Voor spoedige indiensttreding gevraagd Sollicitaties te richten aan de Directie der N.V. Leidsch Dagblad. bü hulpbehoevende dame. Br. onder letter H, Bkh. v. Zwicht. Breestr. 126, Lelden. te koop aangeboden. A v. d. VEER, Rijnstraat. HET HUWELIJK "«"F"1' Hg tehuis ma ken Uw levcr^ rijker en gelukkiger. BUREAU „DISCRETIA" heeft ook voor U beschaafde relaties van Uw eigen geloofsovertuiging. Nic. Wik senkade 31, A'dam-C. Spreekuur: 9.30-12 u. v.m. en Ma., Wo., Vrjjd. avond 7-9 u. Voornaamste betaling eerst na Uw huwelijk. Vraagt direct kosteloos inlicht. In blanco enveL STEUNZOLEN naar GIPSAFDRUK. Speciaal maatwerk uit licht metaal Leverancier van alle Ziekenfondsen. Fa, GEBR. PAES, Resedastraat 2a Tel 23803 Leiden. z.a.n. ruilen voor kinder wagen. PlesmanTaan 7 GEVRAAGD goed vakman, uitstekend salaris, tevens gevraagd een Fa. J. A. N. v. ij. BIJL, Breestraat 33. Kleine Advertenties Op Accountantskantoor te 's-Gravenhage en/of Leiden Oeden N.U.V.A.) kunnen ge plaatst worden a. een vergevorderd 1ste ASSISTENT b. eenige begin nende ASSISTENTEN, welke by geschiktheid goede voor uitzichten zullen hebben (in bezit eindipl. O.H.S., H.B.S, A, of Mulo A) Br. met uitv. inl., onder No. 5873 aan het Bur. van dit Blad. GEVRAAGD Gepensioneerde of nette Jongeman gevr., voor fabrieks- werkzaamheden en spoelen van flesschen Aanmelden Backer en Co.. Turfmarkt 8 Woonark te huur gevraagd. Genegen goede huurprijs te betalen Brieven Bur. v. d Blad onder No. 8832 k. Jong echtpaar zoekt Inwo ning bU alleenstaande dame of heer, vrouw genegen deze te verzorgen. (Ook bekend met verpleging). Brieven Bur. van dit Blad onder No. 8831 k. Te koop twee stel gevoerde overgordijnen, 1 grijs heeren- pak. nieuw paar hooge hee renschoenen. mt. 43. Da Costastraat 94. Na 6 uur. Schoenen. Aangeb. 1 pr. nieuwe zwarte schoenen (slee- hak) 1 d. donkerblauw peau de suède, resp tegen schoe nenbon. mt 38 1/2. Warmonderweg 12. Aangeb. markies, tuinge reedschap. Indisch zijden muurkleed. keukentafel en stoelen, overgordijnen, railgar nituur, eiken gordünroeden, kapstok, radio, stofzuiger. Meloh. Treublaan 13. Aangeb. tekenplank, blau we regenmantel, bruine pan talon. overhemd, gloeilampen, schilderstuk, etsen, weckgla- zen, ligstoelen, wollen Japon, strijkplank, lampen, eetser vies (niet compleet), toilet emmer, spreien, grote vlag met stok. kachel. Melchior Treublaan 13. Aangeb. twee zlt-slaap- kamers met pension. voor rustig heer, b b. h. h. Liefst week-end afwezig Brieven Bur. van dit Blad No. 8804 k Vulpen defect. Dit ls geen bezwaar. Wil maken Uw vul pen binnen 2 dagen weer ge heel ln orde. zodat hü schrijft als nieuw. De Vulpenspecia list. Haarl.straat 64 Tel. 24185 Te ruil aangeb., nieuw babygoed. tegen dameszomer mantel. maat 4244. Na 7 u. Waardgracht 37. Glad bruin hondje zoekt zfjn baas. sinds Vrijdagmiddag Tegen gemaakte onkosten te rug te bekomen: Witte Rozen straat 11. Kleine Advertenties worden dagelüks opgenomen, wanneer voldoende ruimte 'oeschikbatfr is Ze mogen hoogstens 30 woorden g:cot zün (een woora maximum 12 letters). De prys bedraagt f. 1.50 bü vooruitbetaling. Een bewüsnummer wordt niet verstrekt.

Leidsch Dagblad | 1946 | | pagina 4