A.S.C. I—WESTERKWARTIER I LEINTJES" GEMEENTELIJKE VOLKSCREDIETBANK LAATSTE BERICHTEN f Saneeringsbesluit assurantïe- tusschenpersonen. .Ontleend aan Storm-^/Holland'yPax m MARKTBERICHTEN OFFICIEELE KENNISGEVING PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST OFFICIEELE MEDEDEELINGEN OPENBARE ERKOOPING. Afdeeling Bank van Leening Aangeboden Diversen jeve muziek, de onderlinge ïngen bleven bewaard, on- de oi macht aan vrouwe- ateriaal. Zóó voortwerkend, t Vq nog vele nobele prestatie's ■lit worden. De uitspraak van itsch is echter no" een zwak Hstische medewerking is In lartituur in aria's, duetten irzetten uiterst waardevol, ipunten vindend In den sa- ig tusschen Adam en Eva. 1 (■Bijster was een stralende en de Eva, na de pauze vo- maar ook innerlijk op ■ijkste niveua. Zij zingt 'onderbaarlijk gemak tech- volkomen gerijpt. De bas Bogtman zong met no- elieerschte voord-acht: jam- at een zekere druk op zijn gaan in de <rroote zaal ster- ipvalt dan in de intieme Passage's als ,,den Boden der Tiere Last" en „Vor brüllend steht der Lowe maken daardoor niet den denkbaren indruk. Hierin idertijd een Caro zijn meester, en jeugdigen Han le Fèvre wij een helder aanspreken- technisch wèlgefundeerden kennen, die zijn nog wat in nasaal klinkende hoogte ihtig behandelt, doch wien rigens alle goeds voorspellen |t R'damsch Philharmonisch sloot zich muzikaal bij het bend klinkende geheel aan. applaus twee avonden gen zalen, groote erkentelijk- !en overhandiging van fraaie Stukken in verband met Ex p's zilveren jubileum. "~h. J Hannema. toonstelling Lakenhal eenigen tijd was een der olge van den oorlog ont- !e zalen van de Lakenhal gevuld met schilderijen uit ier bezit. Daar den laat- ijd een aantal zeer belang- bruikleenen aan deze col kon worden toegevoegd heeft ictie, mede met het oog op lerende Kerstvacantie, thans e in twee zalen ook nog in langs voor het publiek ge le kleine galerij een tentoon- ingericht van schilderijen, ende tot de Hollandsche 17e eeuw, de romantische -l» Haagsche school, alsmede nieuweren tijd. Ook eenige meubelen, welke tevens et verdere museum verspreid in, vallen te bewonderen. NDELSREGISTER K. v. K. rigingen van Osnabrugge en Zoon P.), Van der Doesstraat 14, Srdorp. Metselbedrijf en aan- jrsbedrijf. Bovengenoemde Iwordt met ingang van 15 Tiber 1943 omgezet er, in- ;Cht inde vennootschap on- [rma, onder denzelfden naam edrijf voortzettende. Ven- i: H. D. van Osnabrugge. van Osnabrugge en W, C. I Osnabrugge, allen te Lea- pp (Bep. Bep.). arantie-kantoor „Leiden", istraat 5a, Leiden. Kantoor - tijdelijk verplaatst naar |geest, Lindenlaan 11. Durieux, Valkenburgscheweg itwijk. Kleinhandel in aard ien. Bovengenoemde zaak is Vgang van 1 Dec. 1943 in- fht in de vennootschap on- irma ,D. Durieux en Zoon", oten: D. Durieux en J. Du. BINNENLAND. Door het op December afge kondigde besluit, betreffende het verzekeringswezen wordt de grondslag gelegd voor de sanee ring van het beroep van de assurantietusschenpersonen (ma kelaars in assurantiën, assuran tiebezorgers, assurantie-agenten en sommige gevolmachtigden) De voornaamste redenen waar om tot saneering van het beroep van de assurantietusschenpersonen wordt overgegaan, zijn de vol gende a) het gebruik om provisie te geven aan iedereen, die maar een enkel postje aanbrengt, betee- kent een enorme geldverspilling, zonder dat daartegenover eenige reëele arbeid staat; b) dat gebruik stelt hooge eischen aan de administratie en den buitendienst van de maat schappijen, c) door dat systeem wordt de vorming van een gezonde en des kundige groep van assurantie tusschenpersonen, die hun taak als vertrouwenslieden van de ver zekerden naar behooren kunnen vervullen, belemmerd; d) door dat systeem wordt de tenuitvoerlegging van maatrege len ter verbetering van het ver zekeringswezen, zooals bijv. ta riefbindingen en verboden van provisie-afstand, aanmerkelijk be moeilijkt. Door het saneeringsbesluit wordt het beroep der assurantie-tus- schenpersoon op 24 December 1943 gesloten verklaard. Personen, die na dien datum tot dat beroep wenschen toegelaten te worden, moeten eerst een toelatingsont heffing vragen, welke slechts zal worden afgegeven als zij aan vestigingseischen voldoen. Het saneeringsbesluit berust dus op hetzelfde principe als de vesti gingswet kleinbedrijf. Op één punt verschilt het sa neeringsbesluit aanmerkelijk van de vestigingswet kleinbedrijf, n.l. doordat aan de niet toegelatenen niet slechts de bedrijfsuitoefe ning verboden is, doch „ieder ver- leenen van bemiddeling bij het totstandkomen, wijzigen of ver lengen van een verzekeringsover eenkomst" en „ieder ontvangen of bedingen van provisie". Dit werd om twee redenen noodig geacht: a) om ieder geschil over het vage begrip „bedrijfsuitoefening" af te snijden en b) om tevens een einde te ma- De wairusdresseur rieux, beiden te Katwijk a. d. Rijn. Aan den vennoot J. Durieux is beperkte handlichting verleend Coöp. Aankoopvereeniging en Maalderij „Rijnstroom" in liqui datie. AchtHovenweg No. 8, Lei derdorp. De liquidatie van bo vengenoemde coöperatie is be ëindigd. Het bedrijf is met in gang van 1 Mei 1942 overgegaan aan de Alg. Coöp. Aankoopver eeniging G. A. te Rotterdam. ken aan het links en rechts pro visie geven. Om de overtreding van dit ver bod te bemoeilijken is in arti kel 3 tevens verboden „het ge ven of beloven van provisie aan de niet toegelatenen en het ge bruik maken van hun bemidde ling". Dit laatste verbod is niet al leen gericht tot verzekeringson dernemingen, doch tot iedereen, dus ook tot de toegelaten assu- rantie-tusschenpersonen, In artikel 5 s. a. is het begrip provisie, zoo ruim mogelijk om schreven, zoodat daaronder val len zoowel aanbreng- en afsluit- provisie, als de incassoprovisie en zelfs de afmakingscourtage. Voor de beoordeeling of de per soon reeds vóór 24 December 1943 het beroep van assurantietus- schenpersoon uitoefende geldt de vraag, of de betreffende persoon zich vóór 24 December 1943 bij die bedrijfsgroep heeft aange meld ingevolge artikel 9 van de instellingsbeschikking. Hoewel de vereischten voor de begintoelating Uitermate licht zijn is het toch te verwachten dat een groot gedeelte van het enorme aantal provisie-trekkers door het saneeringsbesluit zal worden uit geschakeld. Deskundigen schat ten het aantal uitgeschakelden zelfs op minstens 40.000 perso nen. Weliswaar betreft dit nage noeg uitsluitend personen die slechts een enkele maal een post afsluiten, doch het is duidelijk, dat die personen tezamen een niet onaanzienlijke productie kun nen maken. Voor de uitgeschakelden zelf kan de uitschakeling dus nimmer een groot nadeel beteekenen. Een algemeene ontheffing zal verleend worden tot 1 April 1944 om de voorbereidende maatrege len voor de invoering van het besluit te kunnen treffen. Dit be- teekent dus, dat tot 1 April 1944 iedereen nog in assurantiën mag bemiddelen, provisie mag ontvan gen of provisie mag bedingen. LEIDEN, 17 Dec Veemarkt 2 stieren; 81 vette koeien; 15 pin ken; 2 graskalveren; 25 nuchtere slachtkalveren; 239 vette schapen: 4 mestvarkens f4880, handel matig; 83 biggen f. 2848 matig. ZANDDISTRIBUTIE. Met ingang van Maandag 20 December a.s. zal worden aange vangen met de laatste zandver- strekking, tegen inlevering van de op het Distributiekantoor (Den Burcht) gekochte bonnen. Zij ge schiedt overeenkomstig de Wijk- indeehng. Het is noodzakelijk, dat ieder belanghebbende zorg draagt a. te weten in welke Wijk hij woont (zie perceelskaart) b. bonnen gereed te houden. Zon der bon wordt peen zand ver strekt. Zij zijn niet bij den wagen verkrijgbaar; c. voorwerpen (b.v. emmers, kist jes, kartonnen doozen e.d.) ten einde het zand in ontvangst te riemen, bij de hand te hebben. De distributie vangt te 9 uur voormiddag aan. Aangezien on mogelijk het uur kan worden op gegeven, waarop de zandwagen in bepaalde straten zal zijn, die nen belanghebbenden maatrege len te treffen dat het zand op den dag van de distributie in ontvangst wordt genomen. Vanwege den Luchtbescher mingsdienst wordt door middel van een scheepshoorn aangekon digd, dat de zandwagen op komst is. Maandag 20 December Wijk I. Dinsdag 21 December Wijk II. Woensdag 22 December Wijk III. Donderdag 23 December Wijk IV. Leiden, 17 December 1943. De Burgemeester van Leiden, Plaatselijk Luchtbeschermingsleider, 5637 STEVENINCK. UITREIKING BONKAARTEN lste PERIODE TE SASSENHEIM Belangrijk. Op Vrijdag 24 December a.s. wordt niet uitgereikt. Zij, die gewoon zijn op Vrijdag de bon kaarten af te halen, dienen zich ditmaal bij uitzondering op Maandag 20 December naar het uitreiklokaal te begeven, ondanks het feit, dat hun inlegvel is af gestempeld met. den datum 24 December. Op 20, 21, 22 en 23 De cember wordt het uitreiklokaal gesloten des nam. om 16 uur, zulks in verband met de vroeger intredende duisternis. De aan dacht wordt er speciaal op ge vestigd dat houders van L-in- legvellen slechts dan een toe- slagkaart aardappelen ontvangen wanneer zij den bon „toeslag" 52 van de thans geldige toeslagkaart inleveren Mannelijke personen boven de 18 jaar ontvangen uit sluitend dan een nieuwe tabaks- kaart, wanneer zij den bon V (vijf) van de textielkaart inle veren. Mannelijke personen tusschen de 15 en 18 jaar, die den bon V (vijf) van hun textielkaart niet inleveren, ontvangen geen bon kaart. Dus alle mannen boven de 15 jaar dienen bon V (vijf) der textielkaart bij zich te hebben. 5640 TEELTPLAN AKKERBOUW 1944. Aanvragen voor afwijkingen van het .Teeltplan Akkerbouw 1944" moeten zoo spoedig mogelijk wor den ingediend bij het Bureau van den Provincialen Voedselcommissa- ris. afd. Bodemproductie, en wel voor afwijkingen ten aanzien van de zomergewassen vóór 1 Februari 1944, voor afwijkingen tengevolge van mislukking van wintergewas sen vóór 1 April 1944. voor afwij kingen tengevolge van mislukking van zomergewassen vóór 1 Juli 1944 Aanvragen voor de teelt op eigen rekening en risico en onder be paalde voorwaarden van spurrie, serradella. lupinen en wikken moe ten vóór l Januari 1944 ingediend worden bil het bedrijfschap voor zaaizaad en pootgoed voor akker en weidebouw. Plein 4 te 's Gra- venhage. Van de andere landbouw- zaden, ook voor gras- en klaver zaden is de teelt slechts toege staan, wanneer een contract is af gesloten met een biertoe gerech tigden kweeker of handelaar. Deze is verplicht zoo spoedig mogelijk aan bovengenoemd bedrijfschap op te geven de namen, adressen en organisatienummers van de telers, waarmede werd gecontracteerd en tevens voor eiken teler de juiste oppervlakte van het gewas met ver melding van bet ras, waarvoor een contract werd afgesloten. 5638 AANSTELLING BIJ DE NEDER- LANDSCHE POLITIE. De waarnemend directeur-gene raal van politie maakt bekend, dat er wederom gelegenheid bestaat tot aanstelling bij de Nederlandscha politie Gegadigden moeten ren eeftljd van 18 Jaar hebben bereikt, nog geen 33 Jaar oud 4Jn tn een li chaamslengte bezitten van tenmin ste 1.72 M blootsvoets gemeten. Gehuwde' personen, die dsn leef tijd van 24 Jaar niet beooen be reikt, komen niet ra aanmerking. Sollicitanten dienen zich ter verkrijging van de voorgeschreven sollicitatie-formulieren te wenden tot het hoofdbureau van pollt'e ln de gemeenten Amsterdam, Rotter dam, 's-Gravenhage, Utrecht, Gro ningen, Haarlem, Eindhoven en Arnhem en tot het gemeentehuls ln de overige plaatsen n Inwo ning. Aldaar kunnen tevens nadere Inllchtinger worden verkregen, omtrent den duur der opleiding, de overige toelatlngselschen, de wjjze van solliciteeren, enz. Sollicitaties dienen vóór 29 De cember 1943 te worden Ingezonden. Sollicitaties van personen, die niet op de voorgeschreven wijze hebben gesolliciteerd, worden ter zijde gelegd. Zij, die na 16 April 1943 een vol ledige sollicitatie met daarbij be- hoorende vragenlijst hebben Inge zonden en nog niet ter keuring zijn opgeroepen, behoeven niet op nieuw te solliciteeren Wnd hoofdred.: K. Been, Lelden Redactiestaf: K. Been (binnen land en sport); J. Brouwer (bui tenland en stadsnieuws); Th. J, Hannema (omgeving en muziek). Politiek medewerker: W. H. Streng, Wassenaar, Verantwoordelijk voor de advertenties: A Poortman. 'taris E. j. Everts te 'EG-RAVEN, zal op sdag 22 Dec. 1943, 11 uur in het per- Prinsenstraat No. 3 egraven puibliek ;nt verkoopenden Öigen Inventaris be nde tot het Tim- ians- en Metselaars jf van wijlen den P. van der Neut. Te 's morgens vóór dien l°Op. 5630 VERZILVERING^ VAC ANTIEBONNEN In venband met die loonderving op eerste Kerstdag en Nieuwjaarsdag bestaat er voor ongeorganiseerde bouwvakarbeiders gelegenheid ten hoogste VIER vacantaebonnen (van Vakgroepen Burg. en Utili teitsbouw, Wegenbouw en Ondervakgnoep „Woning bouw v. d. Markt") in te wisselen op 28, 29 en 30 December a-s. dagelijks tusschen 94 uur ten kan tore Oude Vest 11A, te Leiden. - Losse bonnen zullen worden geweigerd. Ten kantore Oude Vest HA zijn opplakkaarten ver krijgbaar voor f0.02 per st-uk, waarop 4 bonnen ge plakt kunnen worden onder elkaar, van gelijke waarde en van dezelfde Vakgroep. Elke strook moet van te voren met inkt van den naam van den arbei der voorzien zijn. Voorziet U tijdig - vóór de in wisseling - van opplakkaarten. 5632 Bijbellezing; DE 7 BAZUINEN Openb. 811. in de verwarmde kerk- zaal, Gerecht 10. Spreker J. A. de Ruiter, a«s. Zon dag 19 en 26 December n.m. 2.30 uur. 6948a Samenwoning aangebo den aan heer en dame of twee dames, die hun huis moeten verlaten. Mevr. Wed. G. HietmstraVan Lier, De Ridderstraat 7, Telefoon 24836. ZONDAGMIDDAG 2 U., COMPETITIEWEDSTRIJD aan de De Kempenaerstraat te Oegstgeest. De afd. GECLDLEENINGEN der Bank, Nieuwsteeg No. 4 te Leiden, geeft VOORLICHTING en BEMID DELING bij financieele moeilijkheden en verstrekt GELDLEENINGEN aan ambtenaren, gepension- neerden en werknemers in het particuliere bedrijf. Afzonderlijke gelegenheid tot het beleenen van panden, Nieuwst. No. 6. VRAAGT INLIOHTiNGEN. Inderwagen f.95.—. telden f. 75f. 125, l® divankleed f.70, eiken dressoir en meubels f80f175, winterjas f.75. •nmat 2x11/2 m. fllvan f. 50. Zwart- t Soldaatje. Voor- Witte bruidsjapon m. 40, met witte schoentjes m. 37 f.60.j. H. de Winter, Nachtegaallaan U Lelden. Verloren een heren- polshorlpge met - bruin lederen bandje en ins criptie aan achterzijde. HerinneringTijdens het schaatsenrijden op pol der achter Kastanje- kade. Gelieve tegen flinke beloning terug te bezorgen: J. J. van Dort, Levendaal 37 Lei den. Verloren Dlnsdagav. een rood lederen da meshandschoen. Tegen beloning s.v.p. terugbe zorgen Konlnginnelaan 7 Verloren Vrijdagmor gen kwart v. acht, P. C. Hooftlaan 2, Morschweg Noordeinde, Breestraat, rijwielstalling C. en A. naar N. Rijn (Elmi) zakkam in lederen etui (gedachtenis)Tegen bel, terug bezorgen mej. J. deBruiln. P.C. Hooft laan 2. Evangelische Chris ten Gemeenschap, Mid delstegracht 3. Zondag 10 uur en halfzes hoopt de heer van der Horst te spreken. Kerstfeest samenkomsten Zanger Pape, Evangelisten Se- vensma. v. d. Vlis. Eer sten Kerstdag zes uur morgenwijding. Verloren Dinsdag avond, gaande van Lei derdorp naar Zoeter- woude, Weipoort, col bertjasje. Tegen belo ning terug te bezorgen: Weipoortscheweg 39. Zoeterwoude. Verloren 14 Dec. des midd. herenhandschoen bruin glacé, gaande v. Station naar Pr. Hen driklaan. Oegstgeest. Gelieve tegen beloning terug te bezorgen: wessellus. pesthuis laan 3. Kerstwtfding op Maan dag 20 Dec. o. 1. v. den heer P. D. Bardelmeyer ln zaal Haarl.str. 48 A. Toegang vrij. Hartelijk welkom! Stadsevangelisatie - Morschweg 59. Dinsdag avond 7.30 uur Bijbel lezing. Jee. 60 2 a Want ziet, de duisternis zal de aarde bedekken, en donkerheid de vol ken; doch over u zal de HEERE opgaan. 4e Adventsweek. Jeruel, le Groene- steeg 16. Zondag spreekt D.V. 10 en 5 uur de heer Staalman. Eersten Kerstdag 10 u. de heer P. Bardelmeyer. Twee den Kerstdag 10 uur da heer J. Hederlk. Zegt) het voort! Verloren: zilver arm bandje met witte steen, vermoedelijk 8 Dec. Teg. bel. terug te bezorgen:| Burgmeijer, Molenstr. No. 23 A. Jongeman zoekt aan sluiting bij tafeltennis club te Voorschoten of Lelden, voor Zaterdag middag. Br.: W. v. d. Kooy Jr., Marnixstraat 5. Voorschoten.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3