NAAÏ Accountants-kantoor S. M. Stolp KLEINTJES" EEN GESPROKEN BRIEF Geluidsopnamestudio BIJL VERPLAATST Nieuwe Rijn - Telefoon 26318 De vijandelijke bliezen bij Kief en Sjitomir. RECHTZAKEN LAATSTE BERICHTEN MARKTBERICHTEN OFFICIEELE KENNISGEVING. PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST OFFICIEELE MEDEDEELINGEN LEWENSTEIN Aangeboden Kamers aangeb. Kamers gevr. Diversen litsch Weermacbtbericht. ipperbevel van de Duitsche ïacht maakt bekend: landelijke aanvallen op onze .gen op de landengte van ;op bleven zonder resultaat, et bruggenhoofd Nikopol en groote bocht van den ir was de vijandelijke aan- .drijvigheid gisteren over jgemeen wat zwakker. Vrij tige aanvallen deden de bols- en tén Noordoosten eri ten en van Kriwoi Rog, als- in de penetratie ten Zuiden Krementsjoeg! Bij een suc- illen tegenaanval werden 30 :en geschut vernietigd of ■maakt. In het gebied van [kassy namen de verbitterde en en weergolvende gevech- hevigheid toe. eigen aanvalsoperatie ten :n van Kief bracht nieuwe elijke successen. In de Is- en afweergevechten in ebied van Kief en Sjitomir n troepen van het leger en de Waffen S.S., onder bevel Generaloberst Hoth de vij- lijke legers, die tot een iraakaanval waren overge- in bewegelijke gevechten angen en in den tegen- 1 naar het Oosten terug- Irpen. bolsjewisten verloren daar periode van 9 tot 28 Nov. dan 20.000 dooden, 4800 ge- enen, 603 pantserwagens, stukken geschut, 1042 ma- geweren, 275 granaatwer- en 554 pantsergeweren, het gevechtsgebied van Go- duurt de zware worsteling Ten Zuidwesten en ten en van de stad werden ster- anvallende gevechtsgroepen den vijand door onze troe- in zware gpvechten opgevan- Talrijke aanvallen ten Noor van Gomel mislukten. Daar- ed de vijand door doeltref- afweervuur en krachtige aanvallen gevoelige verliezen Zuidwesten van Newel bra- önze troepen in den aanval hardnekkigen vijandelijken istand en heroverden terrein ilaatsen. Aan het Moerman- sloeg de bezetting van een ch steunpunt een vijande- aanval in een strijd op :n afstand af. luchtgevechten werden gis- bij twee eigen verliezen 49 etvliegtuigen vernietigd. Ma- Rall, groepscommandant bij jachteskader, behaalde op ovember aan het Oostelijk int zijn 250ste overwinning in lucht. Zuid-Italië ging de vijand ren na hevige artillerievoor- iding en met steun van zeer ke formaties vliegtuigen aan in Qostelijken vleugel in het gro-ual tot den verwachten al over. Zware gevechten zijn in vollen gang. de andere frontsectoren wer- plaatseljjke aanvallen van zwakke vijandelijke strijd- hten afgeslagen. >lgens de definitieve rappor ten is bij den aanval, op 26 No vember door Duitsche torpedo- vliegtuigen op een vijandelijk troepenconvooi voor de Algerijn- sche kust ondernomen, nog een vierde groot schip tot zinken gebracht, zoodat de totale verlie zen van den vijand bij dezen aan val zijn gestegen tot 4 trans portschepen met een gezamen- lijken inhoud van 50.000 brt. Formaties Amerikaaiische vlieg tuigen drongen gisteren overdag onder bescherming van het wolkendek het gebied der Duit sche Bocht binnen en vielen de stad Bremen aan. Er ontstonden schade aan ge bouwen en geringe verliezen aan menschenlevens. In verbitterde luchtgevechten, alsmede door hét afweergeschut werdén 33 vijande lijke vliegtuigen, waaronder een groot aantal zware viermotorige bommenwerpers neergeschoten. Voorts verloor de vijand 6 vlieg tuigen boven het bezette gebied in het Westen. Boven den At- lantischen Oceaan werd gisteren een groote vliegbqot door Duit sche jagers met groofën actie radius neergeschoten. In den afgeloopen nacht lieten vijandelijke storingsvliegtuigen lukraak eenige bommen op West- Duitsch gebied vallen. In zware gevechten hebben Duitsche duikbooten in den At- lantischen Oceaan, in de Middel- landsche Zee en in de Zwarte Zee 8 schepen met een gezamen- lijken inhoud van 36.000 brt., twee torpedojagers, 1 fregat en een duikboot tot zinken gebracht. Een lichte kruiser werd door torpe dotreffers beschadigd. Voorts wer den 5 vijandelijke viegtuigen, die belast waren met de bescherming der convooien, door onze duikboo ten neergeschoten. Bij den Politierechter K. van W. te Leiden opende op 25 October de voordeur van de woning van N. en haalde uit den gang een jas en twee mantels weg. Er stond nog een rijwieldiefstal ook op zijn pro gramma, zoodat de officier een maand gevangenisstraf eischte. De rechter veroordeelde tot veertien dagen gevangenisstraf Haagsche Rechtbank Een ge raffineerde streek had J. S. te Lei den uitgehaald met een anderen jongeman die echter tot de groote groep van de „onbekenden" be hoort. Want wie zijn helper was geweest, wist verdachte niet, zoo verklaarde hij. Die ander had dan aan een juffrouw die te Leiden ln eenplantsoen op een bankje zat, spek te koop aangeboden, naar welk aanbod zij wel ooren had. Daarom gaf zij haar adres op. waarna het tweetal snel naar haar woning ging, en daar inbraak pleegde, waarbij kleeding, thee, koffie, geld, etc. werd gestolen. De officier vorderde zes maanden ge vangenisstraf. Haagsche Vrederechter De jeugdige D. Boot te Alphen sloeg een lid der N.S.B., toen deze hem passeerde. Dit feit stond wel vast, doch de verdachte betoogde niet te hebben geweten dat het slacht offer lid der N.S.B. is. «Maar erg geloofwaardig was dit verhaal niet, want de verdachte komt veel ln Boskoop waar het feit werd ge pleegd. Hij ging daarom met een groep jongens die allerlei balda digheid pleegden. Op het land wer den producten vernield, personen werden mishandeld, etc. In deze BUITENLAND Bijeenkomst Stalin, Roosevelt en Churchill in Teheran? Naar men in diplomatieke kringen in Ankara meent te weten, zou de voorgenomen bijeenkomst tus- schen Stalin, Roosevelt en Chur chill te Teheran worden gehou den. In dezelfde kringen ver neemt men, dat Roosevelt en ■Churchill zich reeds in Cairo zouden bevinden, waarheen ook de Amerikaansche ambassadeur te Ankara Steinhardt per vlieg tuig gegaan zou zijn, klaarblijke lijk om met Roosevelt te spreken Daar hij intusschën weer naar Ankara is teruggekeerd, wordt zelfs vermoed, dat Roosevelt en Churchill eveneens hun reis heb ben voortgezet en misschien al in Teheran zijn aangekomen. Hieruit en uit door andere diplo matieke kringen schijnbaar ont vangen aanduidingen wordt de conclusie getrokken, dat ook Sta lin zich reeds in Teheran be vindt. Volgens andere lezingen, zou de bijeenkomst niet in Teheran doch in Alxandrië of misschien zelfs ook in Cairo worden ge houden. Deze laatste mogelijkhe den worden echter voor minder waarschijnlijk gehouden. Voorts verneemt men, dat ook Tsjang-Kai-Sjek en diens echt- genoote reeds in Iran zijn aan gekomen om zich eveneens naar de conferentie te begeven. (Interinf.) STADSNIEUWS. Schouwburg voorstelling uitgesteld De voor hedenavond aangekon digde Schouwburgvoorstelling van „Stomme Luuk" door het Haagsch Tooneel is tot einde December uitgesteld. ROTTERDAM 30 Nov. Aan voer 1908 dieren, w.o. 45 paarden. 1 veulen 92 schapen, 1245 run deren, 144 nuchtere kalveren. 142 graskalveren en 239 biggen. Melk koeien 225019001700; kalf- koeien 215019001700; vare koeien 145013501150; vaarzen 1250—1100800; pinken 950—800 —650. VERKOOP VOORWAARDELIJK GOEDGEKEURD VLEESCH OPENBAAR SL^pHTHUIS. Woensdag 1011 uur, 24556 24622 en 2407624276 Maatschap pelijk Hulpbetoon. Uitsluitend op speciale door dien dienst verstrekte bonnen; ten hoogste 1 kg. per bon. Legi timatiebewijzen, distributiebon nen, papier en gepast geld mee brengen. STEVENINCK, 4930 Burgemeester. club speelde verdachte een behoor lijke rol. Bovendien had het slacht, offer er over geklaagd dat hij al eerder hinder van verdachte had ondervonden. Intusschen was thans over verdachte een nieuw rapport uitgebracht, zoo deelde de officier mede, en hieruit bleek, dat hij zich nu minder met de club in laat. De verkeerde streken, die B. had, zouden nu ook wat bedaard zijn. Het rapport adviseerde boven dien verdachte een flinke geldboe te op te leggen, die hem meer zou treffen dan gevangenisstraf. Op grond daarvan vorderde de officier veroordeeling tot f.50.boete subs. 25 dagen hechtenis. ,Dat kan ik niet betalen", aldus ver dachte. De Vrederechter vond ech ter een gevoelige les noodzakelijk en legde f 100.boete subs. 50 dagen hechtenis op. doch waarvan f. 50.opschorten voor aanvragen van gratie. H. Snel te Leiderdorp had zich in het openbaar beleedigend uit gelaten tegenover de N.S.B.het geen verdachte echter ontkende. De officier vorderde f. 50.boete, doch de Vrederechter die de feiten bewezen achtte, veroordeelde tot een week gevangenisstraf. De huisvrouw G. Schmiedewlnd te Hillegom hai het tijdens haar werkzaamheden aan den stok ge kregen met de buren. Het resultaat was geweest ten scheldpartij tegen de buren, lid der N.S.B. Er waren in dit feit bijkomstige omstandig heden. die den officier deden vol staan met het eischen van een geldboete, waar de Vrederechter zich mee kon vereenigen. Hij legde f. 10.boete subs. 10 dagen hech tenis op. BELANGRIJK Uitreiking bonkaarten lste periode 1944. Zij, die hun bonkaarten lste periode 1944 komen afhalen, die nen mede te brengen: lste. Textielkaart (en) V 115 (van mannelijke personen boven 15 jaar)4932 2de. Zij die in het bezit zijn van toeslag aardappelkaart(en) L 118 Bon(nen) „Toeslag 52". Zonder deze bescheiden wor den geen bonkaarten uitgereikt. WEHKMACHIMARKEN TABAK. Met ingang van I December' as. zijn op de Wehrmachtmarken voor ,1 Tagesration Tabak" in plaats van 5 sigaretten 8 sigaretten ver krijgbaar. Detaillisten zijn dus ver plicht van 1 December af op deze bonnen af te leveren hetzij 8 si garetten, hetzij 2 sigaren, hetzij 4 cigarillos, hetzij 8 gram tabak. Bij den verkoop van sigaretten op deze bonnen blijft het zoöals tot dus verre het geval was, geoorloofd de banderolle te verbreken. Bij den verkoop van tabak is dit niet toe gestaan 4934 DISTRIBUTIE DROP- EN IIOEST- ARTIKELEN. ANIJSTABLETTEN EN CALCIUMPEPERMUNT. Onder verwijzing naar de bij de aankoopvergunning van drop en hoestartikelen, anijstabletten en calciumpepermunt door het Rijks bureau voor Genees- en Verband middelen verstrekte toelichting, worden voor de 2de periode, loo- pende van 1 Dec. tot en met 25 December 1943 geldig verklaard de bonnen van serie b De eenheid voor deze serie wordt vastgesteld op 2 kg. De bonnen van serie a blijven geldig t/m 15 December '43 ADRESWIJZIGING. Met ingang van Woensdag 1 Dec. 1943 zullen de kantoren van het Bedrijfschap voor Suiker en de af- deeling Industrieele outillage van het Hoofdbedrijfschap voor Akker bouwproducten gevestigd zijn aan de Kalvermarkt te 's-Gravenhage (achterpanden van net voormalig departement vaö defensie). Het correspondentieadres van deze afdeelingen "ft met ingang van dien datum Plein 4. 's-Gra venhage. De telefoonnummers zijn: voor het Bedrijfschap voor Suiker: 116443 en 116461. Voor de afdee- ling Industrieele Outillage: 116496 x en 116509. Daar dit voorlooplg de eenige lij nen zijn. waarover kan worden be schikt, worden alle belanghebben den dringend verzocht zoo weinig mogelijk van deze aansluitingen gebruik te maken. De kantoren zijn voor persoonlijk bezoek van l Dec. 1943 tot en met 8. Dec. 1943 geslo ten. Daarna ls bezoek slechts ln zeer noodzakelijke gevallen moge lijk en wel van 10 uur tot 16 uur (ingang is gelegen aan de Kalver markt) Nadere bekendmakingen Detref- fende de verplaatsing van de ver dere bedrijfschappen en afdeelin gen van het Hoofdbedrijfschap voor Akkerbouwproducten volgen nog. 4860 INVENTARISATIE VERPLICHTE VEELEVERING. Reeds eerder werd medegedeeld, dat de inventarisatie van Decem ber zal worden gehouden in de pe riode van 1 tot 18 December en dat iiV dezen tijd het vervoer van rundvee anders dan voor slacht- veemarkten e.d. zal zijn stopgezet. Thans kan hieraan worden toege voegd, dat voor wat het rundvee betreft, de inventarlsatiegegevens den toestand van de bedrijven op 30 November 's nachts 24 uur moe ten weergeven. Er zal nauwkeurig controle worden gehouden of deze gegevens inderdaad overeenstem men met den werkeliiken toestand op het bedrijf. In leder geval zullen zoodanige maatregelen worden ge nomen, dat bij de vaststelling van den aanslag ieder stuk vee boven één Jaar slechts éénmaal wordt aangeslagen. GROSSIERS IN RAAPOLIE. In verband met de beschikbaar stelling van het extra-rantsoen raapolie wordt bekendgemaakt, dat detaillisten de namen en adressen der grossiers van wie zij de raap olie moeten betrekken bi) de plaatselijke distributiediensten zul len vernemen. 4894 SCHEERMESJES. Ingevolge een in de Staatscrt. van 29 Nov. 1943 verschenen pu blicatie zijn de fabrikanten van en de handelaren in scheermesje» verplicht zich vóór 5 December a.s. voor inschrijving bij het Bureau voor de Metalen-verwerkende In dustrie aan te melden Van deze verplichting zijn uitgezonderd handelaren, die de genoemde ar tikelen uilsiuitehd en detail ver- koopen. tenzij zij deze importee ren. De verplichting tot inschrij ving geldt dus v/él voor onderne mingen, die zoowel en gros als en detail verkoopen, alsmede voor de detailhandelaren, die deze artike len zelf Importeeren. De aanmel ding dient te geschieden op for mulieren Mh 7. welke op aanvraag gratis bij het Bureau voor de Me talen-verwerkende Industrie, Ri- ouwstraat 182. 's-Gravenhage ver krijgbaar zijn. Belanghebbenden dienen deze formulieren zóó tijdig aan te vragen, dat zij, Ingevuld en onderteekend, vóór 5 December a.s. op bovengenoemd bureau zijn ont vangen. Het niet of niet tijdig na komen van deze verplichting tot inschrijving is strafbaar.4928 Wnd. hoofdred.: K. Been. Lelden Redactiestaf: K. Been (binnen land en sport); J. Brouwer (bui tenland en stadsnieuw Th. J. Hannema (omgeving en muziek). Politiek medewerker: W. H. Streng, Wassenaar. Verantwoordelijk voor de advertenties: A. Poortman loreh Zondagmorgen tl groene broche, her- ering aan mijn doch- gaande van halte ïouwweg m. Wass. ai n. station Leidefl. ;eri fl. bel. terug te or gen Schouwweg 3-9, ssenaar. 4918 Bleuzé' vraagt een te Jongen, 16 jaar. thekersdijk 21. sje gevraagd voor de titenduren. Soenvba- -raar 12, Oegsbgeest. Inkoop van waardevolle Sieraden, Juweelen, etc. Backers, Noordeinde 58, Den Haag, Telef. 180.259 f. 100 belooning voor wie nieuwe fiets (Meisjes- Gazelle) terug bezorgt. Plantsoen 19. 6141a NIEUW NIEUW Een aardige verrassing voor St. Nicolaas, Kerstmis en Nieuwjaar. Zendt Uw familieleden en bekenden in binnen- en buitenland Zij hooren dan Uw eigen stem. Onbreekbaar, onverslijtbaar. Spreektijd 6 minuten. Prijs f. 3.10. HOOGEWOERD 32A TELEFOON 25529 Meubels Tafels ^■■■■■■■■Doozen Groote sorteering In alle prijzen. Maarsmanssteeg 8, Leiden, tel. <480685 Biedt zich aan bekwaam Chauffeur. Brieven aan W. van Beelen Czn., Kerkstraat 16, Katwijk aan den Rijn. 4896 WEGENS UITBREIDING NAAR Ter overname gevraagd: gebruikte Schrijfmachine (event, koffermodel). Br. J. v. Heyningen, Lijster beslaan 99, Rijswijk Z.H. Schipper. Gevraagd een Schippersknecht,' bekend met Kromihou'tmotoreh. N.V. Nationaal Veem, Heerengracht 118. Uw naaimachine nu kostbaar bezit. Laat oas eens goed na- 1 en schoonmaken, 'jds verholpen kleine togen voorkomen bare reparaties, f Naaimachinehuis. i<to, alléén steen- at 19. Telef. 23795. Gestoff. .zit-slaapkain. met stooken kookgel. voor burgerjuffr. Br. a/d. Blad No. 6115 k Grote ongemeub. ka mer met slaapkamertje en vrije keuken, liefst aan mensen die hun huls moeten verlaten. Nette stand. Brieven; Haarl .straat 237 a. Ongemeub. zit-slanp- kamer voor X persoon. Desgewenst met gebruik van keuken. J. de Groot Rijndijk 188, Voorscho ten. Spoed. Beschaafd echtpaar met kindje, zoekt gestoff. étage of kamers met kookgele genheid. Welke familie die huis moet ontrui men kan ons v. 2 Dec. huisvesten. Br. Bur. v. d. Blad onder No. 6182 k. Verloren 25 Nov. een zwarte linker overschoen waarin een roode pan toffel en beige sokje. Tegen belooning terug te bezorgen: Nassaulaan 58, Oegstgeest. B Verloren op Zaterdag 27 November v. Roelof- arendsveen naar Leiden een beenpijp. Tegen bel. terug bezorgen v. Brus sel Haarl straat 267. B Verloren pakje boe ken en kaarten, Vrijdag middag pl.m. 12.30 uur. gaande van Haarl.straat naar Leiderdorp Acht- hoven. Tegen beloning terug te bezorgen; J. Streng Achthovenerweg 60, Leiderdorp. B Verloren Zondag 28 Nov. vermaakt dames horloge tot herenhorloge Gaande Morschsingel tot Stationsweg of omtrek. Gedachtenis van over ledenen. Terug te bezor gen tegen hoge beloning Stationsweg 33 H. Kan bier. Tel. 25917. B Verloren een bad handdoek en 2 zwem broekjes. gaande van de zweminricht. „De Over dekte" naar Hoofdstr. 97 Leiderdorp Tegen beloo ning terug te bezorgen: Hoofdstr. 97. Leiderdorp Belooning aan diege ne die* inlichtingen kan geven die leiden tot te rugbezorging van een damesfiets met blauw zitje die stond ..Betu we" Doezastraat 27-11 ongev. half 6. Kortenaerstraat 74. B Verzoeke vinder van textielkaart V 115. afgeg. Lelden; No. 039129 eige naar G. J. v. Leeuwen, de Genestetstraat 51 A, deze anoniem per post te retourneren. Aangifte ls eedaan. 19 Nieuwe steunzolen en leren pantoffels mt. 39, in ruil voor damesschoe nen lage hak, mt. 37 en meisjes winterjas en winterlurk in ruil voor damesregenjas. Bok, Riinsburgerweg 31 D.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3