RECHTZAKEN SPORT KUNST EN LETTEREN KERK EN SCHOOL STADSNIEUWS. Leidsch kleeding- magazïjn tot f. 50.000 boete veroordeeld. AGENDA Burg. Stand van Leiden FAMILIEBERICHTEN Haagsche Rechtbank Voor de derde maal moest de rechtbank zich bezig houden met de zaak te. gen den 62-jarigen N. B., thans gedetineerd die in Leiden een fiets had gestolen. Dat deed hij in zijn zenuwachtigheid, zoo vertelde B., doch in elk geval had hij het dom aangekleed. De fiets stond n.l. op slot, waarna B. het voertuig naar de stationsrijwielstalling bracht met het verzoek het slot te ope nen, In plaats daarvan werd de politie gewaarschuwd. Er was nu over verdachte, die reeds vijftien maal is veroordeeld, een rapport over zfjn diverse vonnissen uitge bracht. Gezien ook 'het psychia- tersrapport, vorderde de officier thans ter beschikking stellen van de regeering. Toen op een avond in Juni F. v. d. Z. te Oegstgeest voorbij een on bewoonbaar verklaarde woning kwam, zag hij daar de gebroeders C. en D. H., die hem vertelden van plan te zijn in de woning, die als pakhuis dienst deed in te breken, daar had v. d. Z. wel ooren naar, en hij verleende zijn hulp. C. H. was naar binnen gegaan, en had drie autobanden en twee wielen met banden naar bulten gewerkt, waarna het gestolene werd verhan deld. Thans stond alleen v. d. Z. terecht. Verdachte verklaarde on der invloed van drank te hebben verkeerd. De president merkte op, dat er klachten over drankmisbruik door verdachte waren. De officier vorderde vier maanden gevange nisstraf. Gedurende geruimen tijd had de eerste verkoopster van een groot magazijn te Leiden, mej, G. J. W. kousen meegenomen, waarvoor zij wel in de kassa aan sloeg, doch geen punten gaf. Wel was verdach te gerechtigd de kousen uit de ma gazijnen te halen, doch de N.V. wist niet dat verdachte zelf de kousen meenam in totaal pl.m. 200 dozijn. De kousen werden door ver dachte en haar verloofde in den zwarten handel verkocht. Terzake verduistering in dienstbetrekking vorderde de officier zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden met gratie clausule. De rechtbank heeft verdachte veroor deeld tot zes maanden gevangenis straf, waarvan vier maanden met gratie clausule. Een nachtwaker ontdekte des nachts in de poort bij een perceel aan de Vestestraat te Leiden dat zich daar twee personen op ver dachte wijze ophielden, en arres teerde het tweetal. Terzake poging tot inbraak vorderde de officier VOETBAL HillinenLugdunum 16 Reeds binnen 10 minuten waren twee ernstige fouten van de blauw witte verdediging oorzaak dat Lugdunum tweemaa,l kon doel punten. Hillipen. verkleinde met een kopbal den achterstand tot 21. Na de hervatting werd Hil linen sterker, maar een te ver op dringen werd haar noodlottig en Lugd. maakte er 3L- van, Hil linen beging toen andermaal een fout, door haar verdediging geheel te wijzigen, met het gevolg, dat de Lugdunum-voorhoede van deze wij ziging zoodanig wist te profiteeren, dat ZÜ Elderbroek nog driemaal kansloos passeerde en zoodoende een 6—1 zege in de wacht sleepte. ATHLETIEK Herfstveldloop der Hitler-Jugend De Befehlsstelle Niederlande der Hitler-Jugend organiseert Zondag a.s. in Arnhem een herfstveldloop, waaraan zullen deelnemen de Duitsche gebieden Nordsee, Ruhr- Niederrein. Düsseldorf; voorts de Nat. Jeugdstorm en de Befehlsstel le Niederlande der Hitler-Jugend. Er wordt gestart in drie klassen, n.l. 1000 m. voor Jonge deelnemers en 2000 en 3000 m. voor ouderen. Aan den start, welke om 10 uur bij het Sonsbeekhotel te Arnhem zal geschieden, komen ongeveer 150 deelnemers. Concert Residentie Orkest - Vrij dagavond vindt het tweede con cert van het Residentie Orkest plaats, onder leiding van Frits Schuurman; solist is de pianist Felix de Nobel, •Jeugdstorm zakboek Bij de uitgeverij Nenasu te Utrecht ver scheen een Jeugdstorm-zakboekje 1944, wetenswaardigheden bevat tende, die voor leden van den Na tionale Jeugdstorm van belang zijn, samengesteld door F Barkhuls en J. Schuurman. Een aantal foto's verlucht den tekst van d't werkje dat tevens als zakag-nde dienst kan doen. NED. HERV. KERK. Beroepen. Te Zijderveld (toez.), cand. L. P. Sterk te Nieuwerkerk aan den IJssel Bedankt. Voor Tzum, ds. D. J. Burgersdijk te Harlingen Aangenomen. Naar Muntendam ds. M. W Hamer te Lobith Benoemd tot hulppred. te Acquoy, ds. N. H. Kuipérl, as. em.-pred. aldaar. Met U: Winterhulp, Zonder UWinter leed. Giro 5553. De bekende zwemtralnsler mevr. M. de Dood Koenen, leidster van de cwemsportbeoefening In den Natio- eaten jeugdstorm, werd dezer dagen door Mussert In Den Haag ontvangen, (jlt waardeerIng voor het baanbrekend werk, dat zij In den Jeugstorm heeft Verricht, reikte de Leider haar bij deze gelegenheid het eeredraagteeken van flign jeugdstorm uit CNF/Otto/Pax m tegen dit tweetal. H. F. van T en P, M. B., beiden Uit Leiden, elk zeven maanden gevangenisstraf. De rechtbank heeft de poging niet bewezen geacht, en verdachten vrijgesproken. Door middel van braak had A. H. te Hillegom een partij bloem bollen gestolen uit een schuur, sa men met nog twee andere perso nen. Tegen H. vorderde de officier acht maanden gevangenisstraf; de rechtbank heeft zes maanden op gelegd. Terzake een misdrijf tegen de zeden veroordeelde de rechtbank mei J. H. te Leiden tot zeven maanden gevangenisstraf. Hoewel A. F. te Hillegom zou hebben geweten met gestolen goed te doen te hebben, had hl) toch enkele malen bloembollen gekocht van jongelui. Terzake heling vor derde de officier acht maanden ge vangenisstraf tegen hem; de recht bank heeft zes maanden gevange nisstraf opgelegd. Doordat hij zich liet insluiten, had M. v. S. te Lisse uit een pak huis drie balen suiker gestolen, voor welk feit de officier acht maanden gevangenisstraf eischte. De rechtbank heeft conform dien eisch veroordeeld. Haagscli Gerechtshof Wegens het in voorraad hebben van vleesch, afkomstig van clandestie ne slachting, was N de Vogel te Leiden door den economischen rechter veroordeeld tot zes maan maanden gevangenisstraf. Van dit vonnis kwam verdacht© in hooger beroep en de proc.-generaal was bereid de straf te verminderen tot drie maanden gevangenisstraf. Het hof heeft verdachte thans veroor deeld tot een maand gevangenis straf. Terzake diefstal was mej. J. T. M. te Leiderdorp door den politie rechter veroordeeld tot veertien da gen gevangenisstraf. De proc.-gen. zag geen reden wijziging in de straf te brengen, en vorderde bevestiging Bij het doen van mededeelingen, had mej, G H. te Wassenaar een onjuiste opgave gedaan, zoodat zij terzake valschheid in geschrifte werd veroordeeld tot vier' maanden gevangenisstraf. Thans vorderde de proc.-generaal de bevestiging van dit vonnis. Arresten over 14 dagen. De -Dag der oude W A.". De commandant der W.A., mr. A. J. Zondervan, reikt tijdens de plechtigheid ter herdenking van de oprichting der W.Ar, welke Zondag te Oud-Leusden plaats vond, het strijdersteeken uit CNF/Otto/Pax m Als in het kleedingmagazijn De Faam te Leiden na het beëindi gen van de dagtaak de kas werd opgemaakt, haalde de cassièreuit een apart vakje een niet onbedui dende som geld en een stapeltje prijskaartjes van de op dien dag verkochte artikelen. Op de prijs kaartjes stonden twee bedragen: het eene was de juiste prijs, die voor het' kleedingstuk berekend mocht worden, het andere be drag was de prijs, dien de ver- kooper of de verkoopster cr voor had gemaakt. Het spreekt van zelf, dat het laatste bedrag al tijd hooger was. Het totdat van deze verschillen moest dan klop pen met het aanwezige geld. dat al bij ontvangst ter zijde was g-legd. Zoo ontstond er in den tijd dat men deze praktijken heeft kun nen uitoefenen een aardig potjè. Het personeel, dat voor het bin nenkomen van deze extra gelden zorg droeg, kreeg daar aanvanke lijk niets van. Ter aanmoediging werd daarna een uitkeering van tien procent uit het potje gege ven. Maar, zooals met alles: ook hier ging de kruik zoolang te water tot zij barstte. Onvoorzich tigheid met een prijskaartje had tengevolge, dat een klant den juisten prijs zag. De prijsbeheer- sching, die er in gemengd werd, haalde zonder eenige moeite nog zeventig van deze gevallen van recenten datum te voorschijn. Het bleek, dat deze zeventig klanten ruim zeventienhonderd gulden boven den vastgestelden prijs hadden betaald, hetgeen neer komt op ongeveer 25 gulden per klant. Het zal dezen menschen plezier doen te vernemen, dat zij het te veel betaalde dezer dagen van de firma terug zullen ont vangen. Dit namelijk gelastte de inspecteur voor de prijsbeheer- sching bij zijn strafbeschikking van j.l. Zaterdag, bij welke be schikking het kleedingmagazijn voorts veroordeeld werd tot vijf tigduizend gulden boete. Technische Noodhulp In een der lokalen van het T.N.-gebouw, Rapenburg 12, alhier hield gister avond een van de dienstleiders, de heer W. M. Erandt, voor de Nood helpers van de technische- en bouwploegen van de Technische Noodhulp, een lezing met licht beelden over zweef- en blindvlie- gen. Spreker behandelde allereerst de zweefvliegtuigen, hun ontwik keling en constructies; hij wees daarbij op de groote afstanden, welke met deze zweefvliegtuigen konden worden bereikt en op de hoogte, welke zij kunnen halen en ging vervolgens over tot de be handeling van verschillende vlieg tuigtypen, de inrichting van de toestellen en de werking van de vlieg-instrumenten. Uitvoerig stond hij stil bij de oorzaken van ver schillende vliegtuigongevallen om daarna over te gaan tot de behan deling van het blindvliegen en zijn moeilijkheden. De lezing werd met veel belangstelling gevolgd, het geen wel bleek uit de vragen, meestal van technischen aard, welke door verscheidene Noodhel pers werden gesteld. Donizetti's „Don Pasquale" door de Kameropera Donizetti's charmante opera, de van 1843 da- teerende ,.Don Pasquale", is door de Kameropera ln den Schouwburg tot nieuw succes gebracht. De be kende komische intrige van den ouden vrijgezel, die graag wil trou wen maar geestig bedrogen wordt en ten slotte blij is van zijn nei gingen genezen te zijn, sloeg we derom in, niet ln het minst door de zangerige en zoet-vloeiende mu ziek, die in haar beste momenten het niveau van een Rossini be reikt. Hoe is het mogelijk, dat een man als de vruchtbare Donizetti, die zóó bekoorlijk te schrijven wist men denke o.a. aan zijn „Lucia dl Lammermoor"v „La Favorite" oï ,,La Fille du regiment" zijn leven ln het duister van den waanzin beëindigen moest? De door Hans Strobach uitstekend verzorgde uitvoering bood fraaien zang, vooral van Anton van Hey- ningen als dokter Malatesta, een nieuwe figuur, die ook als levendig acteur de aandacht vroeg. De voor uitgang van onzen oud-stadgenoot Chrte Taverne (Ernesto) consta- teeren wij telkens met voldoening: hij zong met waar „bel canto" zijn Serenade en het duet met Tops van den Berg die een gracieuse en aangenaam zingende Norina was, verwierf terecht een hartelijk open doekje. De bas Anton Eidring had aan de komische titelrol spreken der relief kunnen geven. De actie een speciale noot voor den notaris was luchtig en vlot, het orkest van Wim Quispel speelde pittig, doch overstemde soms den zang, het koortje van Jef Somers zong zuiver en beschaafd. Smaakvol-sobere décors van Hans Strobach, in juisten stijl gehouden. Als geheel een vaartvolle uitvoe ring. die veel bevrediging gaf. het geen door gul applaus en bloemen voor Norina duidelijk onderstreept werd. Th. J. Hannema 40-jarig jubileum Heden was het 40 jaar geleden, dat onze stadgenoot, de heer J. Stol in dienst trad bij de firma Tieleman en Dros afd. Blikslagerij. Nadat de jubilaris door den afdeelings- chef, den heer Van Stijn was toe gesproken, werd hij door een zijner collega's van de afdeeling, overeenkomstig zijn eigen wensch op eenvoudige wijze gehuldigd, waarbij hem een fraaie plant werd aangeboden. Daarna ge leidde de chef hem naar de di rectie, die haar gelukwenschen gepaard liet. gaan van de aanbie ding der gebruikelijke enveloppe met inhoud Den verderen dag bracht de jubilaris in den huise lijken kling door 75-jarig zakenjubileum - Zooals te verwachten was is het 75- jarig jubileum der zaak in krui- i deniers- en grutterswaren van den heer Smittenaar in de Groe- nesteeg geenszins onopgemerkt voorbijgegaan. Zeer vele bloem stukken werden toegezonden na mens fabrikanten en leveran ciers, doch het meeste dat trof was een groote bloemenhulde van een aantal cliënten uit de buurt Deze dag is mede hierdoor voor den heer Smittenaar tot een onvergetelijke geworden! HANDELSREGISTER K. v. K. Nieuwe inschrijving: Firma A. Meijer en Zoon (Bep. Bep.), Delfweg No. 24, Noordwij- kerhout. Veehoudersbedrijf. Venn.: A. Meijer en F. Meijer, beiden te Noord wijkerhout. Opheffing: Hotel „du Rhin", Wethouder v. d, Plaskaae, Katwijk aan Zee. Rust-Verpleeghuis, „Huize Zon newende'Boerhaavelaan 2, Lel den. Venn. K. F. en K. de Boer, Leiden. HEDEN. Morschweg 59: Stadsevangelisa tie te IVï uur n.m. Woensdag Oegstgeest (Geversstr. 22) Gem. Gods te 7 V2 uur n.m. Vrijdag. Stadszaal: Residentieorkest o.l.v. F. schuurman. Pianosolist Felix de Nobel. 7 uur n.m. De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 20 November 20 uur tot Zaterdag 27 November 8 uu rwaargenomen door de Apo theek Herdingh en Blanken, Hooge- woerd 171, Tel. 20502. de Apotheek Retjst. Steenstraat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door de Oegstgeest- sche Apotheek. Raadhuispark 8 Tel. 26274. GEBOREN. Cornells, zn. van C. Roeloffs en M. Hendrikse; Carolina Wilhelmi- na, dr. van G. P. de Gunst en H. S. M. Dool. Cornells, z v. M L. Spruijt en N. Kleer; Ly'dia Yvonne, d. v. D. Schouten en A. J. Cossee; Jan Vol- kert, z. v. B. van Klinken en S. E. Huisman; Marianne, d. v. H. Gouw en J. Eeldert; Jansje Maria d. v. P. Barendse en J. M. van Leeuwen; Hendrik Willem, z. v. J. Blóte en G. W van Schalk; Margriet Froukellna, d. v. F. de Vries en W. van der Goot; Massina Paulina, d. v. W. Huijer en M. P. Brakelé; Jo hannes Cornells Hendrikus, z. v. C. J. van der Tang en J. W. van Zanten; Adriana, d. v. A. Westdijk en K. Noordhoek; Adriana Jacoba, d. v. A Barnhoorn en A. van der Zwan; Nico, z. v. A. van der Kraan en M. Tompot; Engel, z. v. T. Groe nendijk en C. A. Huisman; Janna Helena d. v. D. Hoft en M. de Jong; Elisabeth, d. v. W. Neute boom en C. Dongelmans; Willem, z. v. A. van Eijgen en S. van Went; Maria Suzanna, d. v. J. Bekker en M, H. Petiet; Helena Paula, d. v. J. A. Lambooy en J. van Duuren; Josephus Jacobus Johannes, z. v. J. J. J, van Beek en E J. Noll; Catharina Adriana, d. v. A. Ba rendse en J. Schenkeveld; Cornelia Adriana, d. v. N. van den Hoek en M. C de Ridder; Heiltje Su zanna, d. v. G. W. v. Musseher en H. Rietveld; Ellen d. v. T. Reu- merman en E. M van de Ruit. ONDERTROUWD. A. de Goei), Jm. 27 j. en C. van Strater,jd., 18 j.; N. van Duuren, jm„ 22 j. en M. M. van Deur, jd. 19 j.; J. de Vries. jm.. 22 j. en J. E. van Rosmalen, jd., 25 j.; B. T. Houthoff, wedn.. 49 j. en W. Beur ze, jd., 39 j. L. C. 'van de Laarschot, jm., 28 Jaar en A. van Schig. id. 18 J.; P Dubbeldeman, jm.. 23 j. en J. de Witte, jd„ 19 j.; T. J. Dee, jm., 26 j. en G. Jansen, jd., 23 j.; J. C. Hollebeek jm, 26 j en I E, W. Siegert, jd., 31 j.; J. B. de Bruljn, jm., 25 j. en D. A. Horstink, Jd. 24 jaar. GETROUWD W. C van der Mark, jm. en T. M. Bloemzaad, jd.; C. D. Speet. Jm. en M M. Verplancke Jd. OVERLEDEN. D van der Kwaak, man, 60 J.; C. de Vos. wedn.. 86 j.; J. C. Selier wed. van J. van Weeren, 77 j. P Brussee z„ 6 J.; J M. Hom borg. m.. 39 j.; J. M. Meijer, z„ 3 j Ontleend aan andere bladen. Bevallen: De Jong Schouwen- burg-Cankrien, z„ Laren; Ham- stra-Van Ree. z., Weesp; Ober- mann-Dekker z.. Bloemendaal. Gehuwd: J. A. v. Baren en F. D. Hakkenberg. Overleden: J. J. v. Dooren, m. 86 j.. Waalwijk; F. A. Koch, m. 79 j., A'dam; W. G. Storm van 's-Gravesande, m. 43 j„ Den Haag; J Bijlsma, m. 65 j., Rot terdam; A A. v. Nieuwenhuyzen, m. 71 j.. St. Philipsland. Wijzigingen: Briejer en Jonk, Jan van Hout kade 16, Leiden. Huisschilder. Bo vengenoemde zaak is ingebracht in de reeds bestaande zaak C. J. Jonk, Mare 10, Leiden. C. J. Jonk, Mare 10, Leiden. Drogist. In bovengenoemde zaak is per 24 Juli 1943 ingebracht het schilderbedrijf Briejer en Jonk. De handelsnaam voor het geheele be drijf is C. J. Jonk. Naamlooze Vennootschap voor heen M. van Dop's Bouwbedrijf, Oranjekade 37, Voorschoten. Proc. verl. aan E. de Jong, Voorschoten (Bep. Bep.). Naamlooze Vennootschap Hotel- Pension Noordzee, Noord-Boule vard 8, Noordwijk aan Zee. Kan tooradres veranderd in Apothe- kersdijk 30, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2